PDA

Zobacz pełną wersję : Włochy - transfery i nie tylko

Q_(L)
01-07-2003, 10:56
"Sezon ogórkowy" to spekulacje, plotki i wiadomości wyssane z palca...
Ale czasem kryją ziarnko prawdy i można o tym podyskutować... 8)

Q_(L)
01-07-2003, 10:57
STAM DO ARSENALU ALBO MILANU.
Obrońca Lazio Rzym Jaap Stam otrzymał ofertę podpisania kontraktu z Arsenalem Londyn. Holenderski piłkarz miałby przejść do zespołu wicemistrzów Anglii za 10 milionów euro. Według grającego w Milanie holenderskiego pomocnika Clarence'a Seedorfa Stam chciałby jednak zostać we Włoszech i występować właśnie w AC Milan.

Tak czy siak będzie sporym wzmocnieniem linii defensywnych.

Q_(L)
01-07-2003, 11:48
Lucio bliski Romy

Piłkarz reprezentacji Brazylii i Bayeru Leverkusen Lucio odejdzie do Romy, jeśli Włosi zapłacą więcej niż oferowane 15 milionów euro - prezes niemieckiego klubu w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport".

Rzymianie przebudowują drużynę po zakończonym totalną klapą minionym sezonie, w którym nie przeszli przez drugą rundę Champions League i zajęli ósme miejsce w lidze. W Pucharze UEFA wystąpią tylko dlatego, że w finale Pucharu Włoch przegrali z Milanem, który będzie bronił tytułu w Lidze Mistrzów. Obrońca Leverkusen bardzo chce zmienić klub. - To będzie smutne, ale potrzebuję nowego wyzwania, a to, że trener Fabio Capello mnie ceni, bardzo mi pochlebia - powiedział Brazylijczyk.

krollek
01-07-2003, 21:56
AC Milan jest bliski osiągnięcia porozumienia z Parmą w sprawie kupna Hidetoshi Nakaty.
Szefowie mediolańskiego klubu poszukują zastępcy dla Manuela Rui Costy w środku pola.
Według doniesień we Włoszech Rossoneri proponują sporą sumę pieniędzy za Japończyka plus duńskiego napastnika Tomassona.

arczi
01-07-2003, 22:06
Lucio bliski Romy

Piłkarz reprezentacji Brazylii i Bayeru Leverkusen Lucio odejdzie do Romy, jeśli Włosi zapłacą więcej niż oferowane 15 milionów euro - prezes niemieckiego klubu w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport".

Rzymianie przebudowują drużynę po zakończonym totalną klapą minionym sezonie, w którym nie przeszli przez drugą rundę Champions League i zajęli ósme miejsce w lidze. W Pucharze UEFA wystąpią tylko dlatego, że w finale Pucharu Włoch przegrali z Milanem, który będzie bronił tytułu w Lidze Mistrzów. Obrońca Leverkusen bardzo chce zmienić klub. - To będzie smutne, ale potrzebuję nowego wyzwania, a to, że trener Fabio Capello mnie ceni, bardzo mi pochlebia - powiedział Brazylijczyk.

Lucio jednak sie rozmyślił. I postanowił zostać jeszcze przez rok w Leverkusen.

krollek
02-07-2003, 18:47
Juventus złożył ofertę Bayerowi Leverkusen, na mocy której Brazylijczyk Lucio miałby dołączyć do drużyny z Turynu przed sezonem 2004/05. W zamian Juventus w ciągu dwóch lat przelałby na konto "Aptekarzy" łącznie 14 mln euro.
- Juventus zgłosił się bezpośrednio do nas, wysyłając pisemną ofertę. Nie mogę jednak ujawnić jej szczegółów - przyznał finansowy dyrektor Bayeru, Wolfgang Holzhauzer.
Juventus liczy na pomoc firmy Nike, która ubiera zarówno drużynę Bianconerich, jak i reprezentację Brazylii.

krollek
03-07-2003, 15:16
Portugalski pomocnik Manuel Rui Costa powiedział, że schlebiają mu spekulacje łączącego go z Barceloną, ale podkreśla również, że jest szczęśliwy w Milanie.
"To jest wielka przyjemność, ale ja chcę pozostać w Milanie. Gram w najlepszym klubie w Europie, który wygrał Ligę Mistrzów i chcę tutaj pozostać. Nigdy nie myślałem o odejściu." - powiedział zawodnik

Q_(L)
03-07-2003, 15:22
Portugalski pomocnik Manuel Rui Costa powiedział, że schlebiają mu spekulacje łączącego go z Barceloną, ale podkreśla również, że jest szczęśliwy w Milanie.
"To jest wielka przyjemność, ale ja chcę pozostać w Milanie. Gram w najlepszym klubie w Europie, który wygrał Ligę Mistrzów i chcę tutaj pozostać. Nigdy nie myślałem o odejściu." - powiedział zawodnik.

Uff... 8- Rui Costa jest zajebistym piłkarzem i jakoś tak bardzo pasuje mi do tego zajebistego klubu jakim jest Milan, a brakuje mi w nim Figo 8)

Tomi
03-07-2003, 21:12
"To jest wielka przyjemność, ale ja chcę pozostać w Milanie. Gram w najlepszym klubie w Europie, który wygrał Ligę Mistrzów i chcę tutaj pozostać. Nigdy nie myślałem o odejściu." - powiedział zawodnik.

I bardzo dobrze, chyba bym nie zniesł jakby Milan oddał tak zajebistego pomocnika do tej podrzędnej i przereklamowanej Barcy......

yusta
03-07-2003, 22:45
Syn Kadafiego będzie grał w Perugii

Saadi Kadafi, syn libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego, podpisał roczny kontrakt z pierwszoligowym włoskim klubem Perugia i został oficjalnie przedstawiony w niedzielę przez szefa swego nowego klubu Luciano Gaucci w należącym doń zamku Torre Alfina.

Uroczystość zgromadziła kilkudziesięciu starannie dobranych przedstawicieli świata piłkarskiego i dziennikarzy sportowych.

„Moje zadanie nie będzie łatwe, ale muszę przejść przez to doświadczenie. Długo się zastanawiałem, ponieważ chcę żyć inaczej. Będę więc grał w Perugii, gdzie grali już i odnosili sukcesy ważni zawodnicy”, oświadczył syn pułkownika Kadafiego, unikając odpowiedzi na wszelkie pytania nie związane z futbolem.

Saadi ma 30 lat i grał dotąd jako pomocnik w pierwszoligowym klubie libijskim Al-Ittihad oraz w reprezentacji narodowej. Ma także udziały w klubach włoskich, posiadając 7,5% akcji Juventusu Turyn.

Prezes Perugii Luciano Gaucci wyjawił, że ma już zgodę pułkownika Kadafiego na podpisanie z jego synem ostatecznego kontraktu.

8- 8- 8-

krollek
07-07-2003, 12:41
Lucio nie do Romy, lecz do Juve

W wywiadzie dla włoskiej gazety "Tuttosport", Ilja Kaenzig, "prawa ręką" dyrektora generalnego Bayeru Leverkusen, Reinera Calmuda, stwierdził że obrońca Lucio ma większe szanse na transfer do Juventusu niż do Romy.

- Lucio trafi do Juventusu - mówi Kaenzig. - Umowa z Romą była zaledwie wstępna, na pierwszym miejscu jest obecnie Juventus.

yusta
08-07-2003, 21:17
Rumuński piłkarz Cristian Chivu przejdzie z Ajaksu Amsterdam do AS Roma. Obydwa kluby zawarły już wstępne porozumienie.

"Ajax i Roma zawarły porozumienie w sprawie transferu Chivu. Ajax czeka jeszcze na bankowe gwarancje ze strony Romy" - poinformował holenderski klub na stronie internetowej.

Według prasy 22-letni rumuński obrońca ma kosztować 18 milionów euro. Jeśli ta kwota się potwierdzi, będzie to najwyższy transfer w historii Ajaxu.

uff, dobry zakup, bo troche obrona im sie posypała :)

yusta
08-07-2003, 21:22
Syn Kadafiego będzie grał w Perugii

Saadi Kadafi, syn libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego, podpisał roczny kontrakt z pierwszoligowym włoskim klubem Perugia i został oficjalnie przedstawiony w niedzielę przez szefa swego nowego klubu Luciano Gaucci w należącym doń zamku Torre Alfina.

Uroczystość zgromadziła kilkudziesięciu starannie dobranych przedstawicieli świata piłkarskiego i dziennikarzy sportowych.

„Moje zadanie nie będzie łatwe, ale muszę przejść przez to doświadczenie. Długo się zastanawiałem, ponieważ chcę żyć inaczej. Będę więc grał w Perugii, gdzie grali już i odnosili sukcesy ważni zawodnicy”, oświadczył syn pułkownika Kadafiego, unikając odpowiedzi na wszelkie pytania nie związane z futbolem.

Saadi ma 30 lat i grał dotąd jako pomocnik w pierwszoligowym klubie libijskim Al-Ittihad oraz w reprezentacji narodowej. Ma także udziały w klubach włoskich, posiadając 7,5% akcji Juventusu Turyn.

Prezes Perugii Luciano Gaucci wyjawił, że ma już zgodę pułkownika Kadafiego na podpisanie z jego synem ostatecznego kontraktu.

8- 8- 8-

Jak poinformowała jedna z agencji, Al-Saadi Kadafi strzelił dwie bramki dla Perugi, która w towarzyskim spotkaniu pokonała 12:0 amatorski klub Virtus Bassano.

Syn libijskiego przywódcy Muammara al-Kadafiego przebywał na boisku przez 36 minut.

No proszę, sciągneli sobie starucha, którego jedynym atutem jest tatuś i wszedzie o nich trąbią. A może tak do Legii jakiegoś syna Castro, Arafata........ 8-

Tomi
08-07-2003, 22:22
Chivu bliski przejścia do Romy

Cristian Chivu jest bliski przeprowadzki z Ajaksu Amsterdam do AS Roma.

Kluby doszły już do porozumienia w sprawie kwoty transferu. Roma przeleje na konto holenderskiego klubu 18 milionów euro. Będzie to rekordowa suma transferowa w historii Ajaksu.

krollek
09-07-2003, 16:22
Arsenal zaintersowany Didą
Włoski agent brazylijskiego bramkarza Milanu Didy, Oscar Damiani potwierdził, że jego klientem interesuje się Arsenal. Przedstawiciele "Kanonierów" mają długą listę bramkarzy, którzy mogliby zastąpić w zespole Davida Seamana. Ostatnio najgłośniej mówiło się o Rustu Recberze (podpisał kontrakt z Barceloną), Flavie Romie i Oscarze Cordobie.

"Arsenal jest zainteresowany Didą. Ale nie myślę, aby Milan planował jego sprzedaż. Kiedy zawodnik wróci do Włoch, z pewnością będziemy dyskutować nad jego sytuacją." - powiedział Damiani.

DIDA musi zostać w MILANie do h :* ja

krollek
14-07-2003, 09:11
Nakata nie przejdzie do Milanu

Wiceprezydent Milanu, Adriano Galliani, przyznał że jego klub zamierzał pozyskać japońskiego rozgrywającego Hidetoshi Nakatę z Parmy, ale negocjacje zostały zerwane.

- Próbowaliśmy podpisać kontrakt z Nakatą, oferując Parmie innego zawodnika na wymianę, ale nie doszło do transakcji. Uważam, że pomocnik ten nie trafi do Milanu - powiedział Galliani.
Nie wiadomo jakiego zawodnika ofertował Milan Parmie.

Moratti chce Scudetto!!!

Trener Interu Hector Raul Cuper musi zdobyć mistrzostwo Włoch w tym sezonie, jeżeli chce zachować posadę. Tak przynajmniej wynika ze słów szefa mediolańskiego klubu - Massimo Morattiego.

- Cuper ma moje pełne zaufanie. Nadal będę go darzył poparciem i wierzył mu oraz jego współpracownikom. Chcę jednak wygrać Scudetto, gdyż budujemy tę drużynę według wszystkich zaleceń trenera - powiedział Moratti.

W ostatnich dwóch sezonach Inter zajmował drugie i trzecie miejsce w Serie A.

krollek
23-07-2003, 22:32
Numery piłkarzy Milanu na sezon 2003/04

Milan podał listę numerów, z którym będą grać piłkarze tej drużyny w nadchodzącym sezonie. Brazylijczyk Cafu, który do Milanu trafił z Romy, otrzymał ulubioną "dwójkę" - w poprzednim sezonie z tym numerem grał Thomas Helveg, obecnie zawodnik Interu.

Oto pełna lista zawodników wraz z ich numerami:

Bramkarze: 77 Christian Abbiati, 12 Nelson De Jesus Dida, 1 Valerio Fiori.

Obrońcy: 2 Marcos Cafu, 19 Alessandro Costacurta, 4 Kakhaber Kaladze, 24 Martin Laursen, 3 Paolo Maldini, 13 Alessandro Nesta, 16 Giuseppe Pancaro, 25 Jose Vitor Roque Junior, 14 Dario Simic.

Pomocnicy: 23 Massimo Ambrosini, 32 Christian Brocchi, 8 Ivan Gennaro Gattuso, 21 Andrea Pirlo, 5 Fernando Redondo, 11 Vitor Borba Ferreira Rivaldo, 10 Manuel Rui Costa, 20 Clarence Seedorf, 27 Claudio Santos Serginho.

Napastnicy: 18 Marco Borriello, 9 Filippo Inzaghi, 7 Andriy Shevchenko, 15 Jon Dahl Tomasson

Prezydent Perugii chce mieć w składzie... kobiety

Na niecodzienny pomysł wpadł prezes włoskiej Perugii Luciano Gaucci. Kontrowersyjny działacz poinformował, że chciałby aby w jego drużynie grały kobiety i już rozpoczął poszukiwania kandydatek.

- W ciągu sześciu miesięcy będziemy mieli w kadrze Perugii kobietę - oświadczył Gaucci. - Jestem przekonany, że Perugia może stać się pierwszym klubem na świecie, w którym kobiety razem z mężczyznami będą grać w pierwszej lidze.

Prezes uważa, że kobiety powinny mieć takie same prawa jak mężczyźni w każdej dziedzinie życia. Jak chce dokonać tego, by w jego drużynie grały kobiety? Jak twierdzi, nie będzie z tym żadnego problemu. - W przepisach nie ma wzmianki o tym, że kobiety nie mogą grać w męskich drużynach. Zabrania się tylko gry mężczyzn w drużynach kobiecych - stwierdził.

Czy kontrowersyjnemu prezesowi uda się wprowadzić ten dziwaczny pomysł w życie?
:oho: Spoko prezes ;)