PDA

Zobacz pełną wersję : Anglia - transfery i nie tylko...

Q_(L)
01-07-2003, 09:52
"Sezon ogórkowy" to spekulacje, plotki i wiadomości wyssane z palca...
Ale czasem kryją ziarnko prawdy i można o tym podyskutować... 8)

Q_(L)
01-07-2003, 09:52
Veron: Ferguson często rzuca butelkami w szatni

Pomocnik Manchesteru United Juan Sebastian Veron ujawnił, że menedżer mistrza Anglii Alex Ferguson często rzuca plastikowymi butelkami w szatni, kiedy traci panowanie nad sobą.

- Butelki latają po szatni - stwierdza Argentyńczyk w rozmowie z gazetą "Daily Mirror". - Raz nawet musiałem zrobić unik - butelka przeleciała bardzo blisko mojej głowy. Ferguson nigdy nie ma zamiaru kogoś specjalnie trafić. Rzuca butelkami, gdy traci nad sobą panowanie. Nie mam jednak nic przeciwko temu - dodaje piłkarz.

W ubiegłym sezonie Ferguson w przypływie złości zranił w szatni Davida Beckhama. Kopnięty przez menedżera but trafił gwiazdę Manchesteru w łuk brwiowy. Stało się to po porażce na Old Trafford z Arsenalem Londyn w V rundzie Pucharu Anglii.

Q_(L)
01-07-2003, 09:53
SHERINGHAM W PORTSMOUTH.
Były zawodnik Manchesteru United i Tottenhamu, Teddy Sheringham podpisał w poniedziałek roczny kontrakt z beniaminkiem angielskiej Premier League Portsmouth. Przez ostatnie dwa sezony Sheringham reprezentował barwy Tottenhamu, ale zespół z Londynu nie zaproponował mu przedłużenia kontraktu.

Q_(L)
01-07-2003, 10:07
Manchester United bliski pozyskania Ronaldinho
W przyszłym tygodniu szefowie Manchesteru United powinni zakończyć negocjacje w sprawie pozyskania pomocnika Paris Saint Germain Ronaldinho
W piątek w Paryżum spotkali się działacze PSG, agent 23-letniego Brazylijczyka oraz dyrektor wykonawczu MU, Peter Kenyon. - Wszystko idzie w dobrym kierunku i sprawa powinna zostać zakończona w ciągu tygodnia - powiedział agent Ronaldinho, Roberto Assis. O Brazylijczyka zabiegają także Barcelona i real Madryt, ale MU, który sprzedał do Realu Davida Beckhama za 35 mln euro, ma największe szanse na jego zatrudnenie.

Jeżeli uda im się sprowadzić Ro... to szybko zapomną, że pozbyli się Pepsi_Boya... A może już zapomnieli :hmm:
Wprawdzie styl gry Ronaldinho jakoś tak nie bardzo pasuje mi do MU, ale może dzieki niemu będą grali jakiś "radośniejszy" futbol... '8

Kempes
01-07-2003, 10:19
Londyn - Były bramkarz reprezentacji Anglii, David Seaman będzie w przyszłym sezonie Premier League grał w Manchesterze City, po tym jak opuścił londyński Arsenal.

39-letni Seaman nie przedłużył kontraktu z Arsenalem, ponieważ nie odpowiadały mu jego warunki. Niedługo później podpisał roczną umowę z Manchesterem. W klubie tym zastąpi innego weterana, Duńczyka Petera Schmeichela, który zakończył karierę.

No to w Londynie będzie gorączkowe szukanie bramkarza klasowego

a dodajmy jeszcze ze Manchester City wistąpi w p.uefa z 9 miejsca w lidze poprzez .... klasyfikacje fair play

Mrozik
01-07-2003, 10:31
TYLKO Z PUCHAREM ANGLII zakończyli ubiegły sezon piłkarze stołecznego Arsenalu. Nie udało się obronić mistrzostwa Premiership, nie powiodła się też próba podboju Europy, bo w Lidze Mistrzów podopieczni francuskiego menedżera Arsene'a Wengera nie dotarli nawet do ćwierćfinału. W tej sytuacji działacze Kanonierów postanowili wzmocnić zespół. Wprawdzie media informują, że klub z Highbury jest zadłużony, ale honor stolicy wymaga, by pieniądze na transfery się jednak znalazły.

Bez bramkarza

Ale pierwszym ruchem Wengera nie był wcale jakiś spektakularny zakup, lecz pożegnanie bramkarza, 40-letniego Davida Seamana. Arsenal oddał go za darmo do Manchesteru City i w ten sposób zaoszczędził kupę forsy, bo w Londynie Seaman zarabiał 40 tysięcy funtów tygodniowo. Kontraktu nie przedłużono też z ukraińskim obrońcą Olegiem Łużnym, a jeśli znajdzie się kupiec, który wyłoży sumę zadowalającą działaczy, to Wenger pozwoli odejść również Nigeryjczykowi Nwankwo Kanu, Brazylijczykowi Edu, Francuzowi Sylvainowi Wiltordowi oraz Anglikom Rayowi Parlourowi, Jermaine'owi Pennantowi i Francisowi Jeffersowi.

Odszedł

David Seaman - Manchester city (za darmo)

Oleg Łużny - szuka klubu

Nikt nie przybył

Lista życzeń

Patrick Kluivert - Barcelona

Harry Kewell - Leeds

Jaap Stam - Lazio Rzym

Marcos - Palmeiras

Kempes
01-07-2003, 10:42
gdzieś czytalem lecz nie pamietam dokladnie gdzie że

Lee Bowyer z Leeds >>> Newcastle

Q_(L)
01-07-2003, 10:46
ASTON VILLA zgodziła się zapłacić 3,25 mln funtów (5,41 mln dol.) za bramkarza Leeds United Paula Robinsona. Wczoraj (25.06) strona internetowa Aston Villi poinformowała o ustaleniu kwoty transferowej. Rzecznik klubu podkreśla, że do podpisania umowy potrzebna jest zgoda samego piłkarza, a do rozmowy z jego przedstawicielami jeszcze nie doszło.
Robinsonem zainteresowane są również Arsenal i Manchester United.

krollek
01-07-2003, 20:53
David Bellion dołączył do kadry Manchesteru United.
20-letni francuski napastnik występował do tej pory w Sunderlandzie.
W ostatnim sezonie zagrał w 20 meczach, lecz tylko w pięciu od pierwszej minuty.
Bellion trafił na angielskie boiska w 2001 kiedy to przeszedł z AS Cannes do Sunderlandu.
Na Old Trafford trafił na zasadzie wolnego transferu. Podpisał czteroletni kontrakt

Q_(L)
02-07-2003, 10:17
Rosjanin w Londynie

Rosyjski biznesmen Roman Abramowicz przejął pakiet kontrolny akcji angielskiego klubu piłkarskiego Chelsea Londyn. Kwota zakupu wyniosła 29,6 miliona funtów szterlingów (42,58 miliona euro).
Na sprzedaż wszystkich swoich 50 milionów akcji zdecydował się prezydent londyńskiego klubu Ken Bates. Abramowicz kupił je za 14,5 miliona funtów szterlingów (25,17 miliona euro). Rosyjski biznesmen dokupił jeszcze prawie 35 milionów akcji od innych udziałowców Chelsea, dzięki czemu wszedł w posiadanie 50,09 procent wszystkich udziałów w klubie.

36-letni Abramowicz jest jednym z najpotężniejszych magnatów naftowych w Rosji. Zasiada też w wyższej izbie rosyjskiego parlamentu.

Miał pieniądze i władzę, a teraz ma jakieś hobby... 8-

Ostry
02-07-2003, 14:09
Francuski napastnik David Bellion, który w poprzednim sezonie grał w Sunderlandzie, podpisał czteroletni kontrakt z Manchesterem United - pisze jedna z francuskich agencji.

Kontrakt 20-letniego Belliona z Sunderlandem, do którego przybył w 2001 roku z Cannes, skończył się w poniedziałek.

Q_(L)
03-07-2003, 13:29
Djemba Djemba w Manchesterze United

Piłkarz reprezentacji Kamerunu Eric Djemba Djemba za pięć milionów euro zostanie piłkarzem Manchesteru United, jeśli tylko przejdzie testy medyczne - ogłosił dotychczasowy klub 22-letniego pomocnika Nantes.

GW

Nie widziałem go w akcji, ale czy On ma tak samo na imię i nazwisko :hmm: 8)

Raffi
03-07-2003, 13:32
Widziałem. Ma. :)

krollek
03-07-2003, 14:18
Przedstawiciele Kluiverta rozmawiali z Newcastle
Jak poinformowały brytyjskie media, dziś w siedzibie Newcastle United byli przedstawiciele holenderskiego napastnika Patricka Kluiverta.
Kluivert raczej na pewno odejdzie tego lata z katalońskiej Barcelony i być może, nowym klubem reprezentanta Holandii będzie właśnie Newcastle United.
Agent zawodnika powiedział również, że piłkarzem interesuje się również Chelsea Londyn.

Q_(L)
03-07-2003, 15:01
Chelsea chce Henry

Nowy właściciel Chelsea Londyn Rosjanin Roman Abramowicz chce kupić napastnika Arsenalu Londyn Thierry Henry.

- Chciałbym to zrobić dla przyjemności, niż po to aby na tym zarobić. Henry to mój ulubiony piłkarz - powiedział Abramowicz w wywiadzie dla "Financial Times". 36-letni rosyjski biznesmem w środę kupił 50,6 procent akcji Chelsea za 140 milionów funtów. Zapowiedział też ze spłaci dług angielskiego klubu i wzmocni go kilkoma nowymi zawodnikami.

"Evening Stantard" napisali, że Abramowicz był zainteresowany kupnem jednego z czeterech angielskich klubów: Manchester United, Arsenalu Londyn, Tottenhamu i właśnie Chelsea.

GW

8- Dla przyjemności...
Zainteresowany był MU... 8- ot tak sobie... ale w końcu kupił inną "zabawkę"...

krollek
04-07-2003, 11:16
Kluby walczą o Vidukę
Agent australijskiego napastnika Leeds United, Marka Viduki twierdzi, że jego klientem interesuje się kilka wielkich klubów zachodniej Europy.
27-letniego zawodnika najmocniej łączy się Barceloną, która zamierza poszukać zastępcę dla wystawionego na listę transferową Patricka Kluiverta.
Agent zawodnika, Andrea D"Amico stwierdził: - Markiem zainteresowana jest Roma, rozmawialiśmy też z AC Milan. Mamy ponadto kontakt z Bayernem Monachium.

krollek
04-07-2003, 20:31
Kirlkand pierwszym bramkarzem Liverpoolu - Dudek na ławce
Chris Kirkland otrzymał od menedżera Liverpoolu Gerarda Houlliera jasne przesłanie, że, gdy drużyna wznowi we wtorek treningi, będzie miał pozycję pierwszego bramkarza "The Reds". To oznacza, że na ławce rezerwowych zasiądzie bramkarz reprezentacji Polski, Jerzy Dudek.
- Poprzedni sezon straciłem z powodu kontuzji i bardzo trudno było wrócić do wysokiej sprawności - mówi Kirkland.
- Wiem, że moja szansa znów nadejdzie. Podpisałem z Liverpoolem kontrakt na sześć lat, pozostały jeszcze cztery. Nie mam ochoty grać gdzie indziej, niż w Liverpoolu, bez względu na to co piszą gazety - mówi angielski golkiper. - Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie odegram w drużynie znaczącą rolę i uda się wywalczyć miejsce w Lidze Mistrzów.

Q_(L)
07-07-2003, 09:28
Francuski pomocnik Patrick Vieira przedłużył na trzy lata kontrakt z angielskim klubem piłkarskim Arsenal Londyn - poinformował w niedzielę brytyjski dziennik "News of The World". Vieira, którego kontrakt wygasał w 2004 roku, zgodził się na przedłużenie jego ważności na trzy kolejne sezony. Według gazety tygodniowe zarobki zawodnika będą wynosić 70 tysięcy funtów szterlingów.
Jak wyliczyli dziennikarze "News of The World", wartość nowego kontraktu wynosi około 11 milionów funtów.

Podpisanie nowej umowy utnie wszelkie spekulacje, pojawiające się od pewnego czasu w mediach, jakoby francuski gracz miał przenieść się do Manchesteru United lub hiszpańskiego Realu Madryt.

"Mamy przed sobą ściśle wyznaczone cele. Najbliższe dwa, trzy sezony będą bardzo ważne w historii klubu i bardzo cieszę się z tego, że będę mógł w uczestniczyć w tej przygodzie" - powiedział Vieira dziennikarzom "News of The World".

"Wierzę w Arsene'a Wengera. Szanuję go zarówno jako mojego szkoleniowca, jak i człowieka. Cieszę się, że jest on częścią naszego zespołu" - mówił Vieira odpowiadając na pytanie dotyczące relacji ze szkoleniowcem Arsenalu.

"Nie boję się o zdolność Arsenalu do rywalizacji z najlepszymi klubami w Europie" - zakończył Francuz, który w angielskim zespole gra od 1996 roku.

(PAP)

Q_(L)
09-07-2003, 10:57
Australijski piłkarz Harry Kewell podpisał pięcioletni kontrakt z Liverpoolem.

Dotychczas Kewell występował w innej drużynie Premier League - Leeds United. Sumy odstępnego nie ujawniono. Angielscy dziennikarze spekulują, że Liverpool zapłacił Leeds za Australijczyka 7 mln funtów (ok. 10,4 mln dolarów). Już w czwartek Kewell ma odlecieć do Szwajcarii na przedsezonowy obóz treningowy Liverpoolu.

krollek
11-07-2003, 09:27
Manchester United nie złożył oferty zakupu Ronaldinho

Prezydent Paris St. Germain Francis Graille postanowił "wyprostować" kilka dziennikarskich plotek i objaśnić jak wygląda sytuacja od tygodni oczekiwanego transferu Brazylijczyka Ronaldinho. Graille oświadczył, że wbrew temu co pisze prasa PSG nie otrzymało dotąd oficjalnej oferty od Manchesteru United, który był stawiany w roli faworyta do pozyskania gwiazdy reprezentacji Brazylii.

PSG otrzymało natomiast pisemne oferty od FC Barcelony i Chelsea Londyn, które chciałyby pozyskać piłkarza już teraz, oraz Realu Madryt, który miałby wykupić Ronaldinho dopiero po zakończeniu najbliższego sezonu.

"Dla PSG najkorzystniejszą w tej chwili jest ofert złożona przez Real Madryt. Pozwala nam ona zatrzymać Ronaldinho w klubie na cały przyszły sezon zanim przejdzie on do Mistrza Hiszpanii" - dodał także prezydent PSG.

Nazgul
11-07-2003, 09:37
Manchester United nie złożył oferty zakupu Ronaldinho

Prezydent Paris St. Germain Francis Graille postanowił "wyprostować" kilka dziennikarskich plotek i objaśnić jak wygląda sytuacja od tygodni oczekiwanego transferu Brazylijczyka Ronaldinho. Graille oświadczył, że wbrew temu co pisze prasa PSG nie otrzymało dotąd oficjalnej oferty od Manchesteru United, który był stawiany w roli faworyta do pozyskania gwiazdy reprezentacji Brazylii.

No i super - Wygląda na to, że szefowie z klubu z Old Trafford wyciągnęli właściwe wnioski z porażki, jaka było zakontraktowanie Juana Ramona V. który IMO mentalnie i stylowo nie pasuje do takiego klubu jak MU. Ronaldinho jak sądzę, zrobiłby w Machesterze identyczną karierę...

Ostry
11-07-2003, 14:01
Według doniesień brytyjskich mediów, angielski klub Chelsea Londyn pozyskał, za 10 milionów euro, reprezentanta Kamerunu Geremi'ego, który jest zawodnikiem Realu Madryt.

Ostatnio piłkarz ten był na wypożyczeniu w FC Middlesbrough.

Informację tę potwierdził Jorge Valdano, dyrektor sportowy Realu, który powiedział, że Real czeka teraz na przelew pieniędzy na konto.

Nazgul
11-07-2003, 16:41
Według doniesień brytyjskich mediów, angielski klub Chelsea Londyn pozyskał, za 10 milionów euro, reprezentanta Kamerunu Geremi'ego, który jest zawodnikiem Realu Madryt.

Jak sobie przypomnę, że kiedyś Geremi był na testach w Hutniku Kraków i go pogonili - "za słaby" to mnie skręca... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

krollek
12-07-2003, 13:46
Kłos bliżej Boltonu

Coraz bliżej podpisania kontraktu z angielskim Boltonem jest reprezentant Polski Tomasz Kłos.

Polski obrońca, któremu skończyła się umowa z 1.FC Kaiserslautern brał już udział w treningach zespołu z Premiership. W poniedziałek Kłos ma zagrać w meczu sparingowym, po którym powinien już znać ostateczną decyzję co do swojej przyszłości na Wyspach.

Ciekawe czy ktoś dołączy na wyspach do Dudka

yusta
12-07-2003, 17:13
Rusek w Chelsea szaleje. Teraz zapowiada transfer Vieriego 8-

krollek
13-07-2003, 06:29
Arsenal nie rezygnuje z Reyesa

Arsenal Londyn nie ustaje w staraniach pozyskania gwiazdy FC Sevilla Jose Antonie Reyesa. Działacze wicemistrza Anglii nie zrazili się faktem, że pierwsza, warta 6 milionów euro oferta złożona Hiszpanom została uznana za śmieszną i przedstawili nowe warunki. 19-letni Reyes ma w kontrakcie klauzulę pozwalającą odejść mu z klubu gdy pojawi się kupiec gotów zapłacić 36 milionów euro. Anglicy liczą, że uda się wynegocjować znacznie korzystniejsze warunki.

"Nikt nie jest przykuty do tego klubu i każdy ma swoją cenę. Reyes jest gwiazdą i ma swoją wartość na rynku, więc nie chcemy sprzedać go ze stratą. Na obecną chwile on nie chce od nas odchodzić" - sceptycznie wypowiadał się o możliwości transferu prezes Sevilli Jose Maria Del Nido.

krollek
14-07-2003, 08:08
Manchester przekonany, że pozyska Ronaldinho

Dyrektor Manchesteru United Peter Kenyon potwierdził, że osiągnięto postęp w negocjacjach o pozyskanie Brazylijczyka Ronaldinho. Według Kenyona pomocnik PSG będzie piłkarzem United w przeciągu kilku dni.

- Idziemy do przodu. W przeciągu kilku najbliższych dni podpiszemy kontrakt z Ronaldinho. Wierzymy, że Brazylijczyk chce przyjść na Old Trafford, sława naszego klubu to jeden z czynników motywujących. Teraz najważniejsze, to osiągnąć porozumienie z paryskim klubem, ale twierdzę, że wcześniej czy później do niego dojdzie - stwierdził Kenyon.

United mają nadzieję, że aby pozyskać Ronaldinho wystarczy kwota 20 milionów funtów.
Ja tam nie mam nic przeciwko w MU mogą grać tylko gwiazdy :D

Kiju
14-07-2003, 10:46
Ważą sie losy Kłosa w Boltonie,ma szanse na kontrakt.

Mnie najbardziej interesuje to co dzieje sie w Manchester City.MC po wielu latach startuje w PU a skład ma nienajgorszy np. atak Fowler-Anelka i mysle ze moze cs ugrac.
Nie wiecie co dzieje sie z kostarynczykime Wanchope?Wczesniej walił dla City mase bramek a ostatnimi czasy nie widze go w składzie. :hmm:

MaxyM
14-07-2003, 10:57
Wanschope nadal gra dla Manchester City i chce pozostać w klubie by walczyć o miejsce w pierwszej jedenastce.

Beny
14-07-2003, 12:27
Za onet:

TK/inf. własna/14 lipca 2003 12:46

Angielska prasa: Veron w Chelsea

Według angielskich mediów, od nowego sezonu zawodnikiem Chelsea będzie pomocnik Manchesteru United, Agentyńczyk Juna Sebastian Veron.

Oba kluby porozumiały się już w sprawie transferu, który miałby kosztować londyńczyków 13,5 mln funtów.

Przed dwoma laty 28-letni obecnie Veron przeszedł na Old Trafford z Lazio Rzym za 28,1 mln funtów, ale nie spełnił oczekiwań Alexa Fergusona, szkoleniowca MU.

--------------------------------------------------------------------------------------

WH inf. własna/14 lipca 2003 12:28

Manchester United chce Joaquina

Manchester United zaoferował Betisowi Sewilla 17 mln euro oraz Diego Forlana w zamian za Joaquina – informuje angielska prasa.

“Manchester United nie musi obserwować mojego syna. Oni wiedzą, jakie prezentuje umiejętności. Z tego co wiem, Anglicy są zdecydowani na dokonanie transakcji” – powiedział ojciec Joaquina, który pełni także rolę jego menedżera.

Manchester chce kupić Joaquina, ale najpierw ma zamiar sfinalizować transfer Ronaldinho z PSG.

Jednym z największych orędowników sprowadzenia Hiszpana na Old Trafford jest Martin Ferguson, brat menedżera “Czerwonych Diabłów”, Alexa Fergusona.

krollek
16-07-2003, 08:48
Allardyce: Nie podpisaliśmy umowy z Kłosem

Bolton zaprzeczył jakoby był bliski pozyskania polskiego obrońcy Tomasza Kłosa. Piłkarz obecnie przebywa na testach w klubie z Reebox Stadium.

Kłos, który ma na swoim koncie 19 występów w reprezentacji Polski powiedział, że wkrótce podpisze kontrakt z angielskim klubem. Zaprzeczył temu menedżer Sam Allardyce.

"Żadna umowa nie została jeszcze podpisana, ale nadal obserwujemy go." - powiedział Allardyce.

sadomen
23-07-2003, 17:07
Menchester Utd : Celtic 4:0
Mecz był rozgrywany w seattle

Bramki strelili Van Nisterlooy,Giggs,Solskier i jakis depiutant :)

krollek
23-07-2003, 21:28
Damien Duff piłkarzem Chelsea!

17 mln funtów to nowy rekord transferowy Chelsea Londyn. Tyle londyński klub zapłaci za transfer Damiena Duffa z Blackburn Rovers. 24-letni lewoskrzydłowy reprezentacji Irlandii podpisał z Chelsea pięcioletni kontrakt. Klub ze Stamford Bridge to król polowania na tegorocznym rynku transferowym w Europie. Łącznie w tym oknie transferowym wydał już prawie 40 mln funtów!

- To dla mnie wielkie wyzwanie - powiedział Duff po złożeniu podpisu na kontrakcie z Chelsea. - Trudno jest mi opuszczać Blackburn, lecz być tutaj to świetna sprawa. Już nie mogę się doczekać początku sezonu - dodał 24-letni pomocnik.

Spekulowano, że Duff trafi do Manchesteru United, który na rzecz Barcelony stracił Ronaldinho. Irlandczyk nie żałuje jednak decyzji o transferze do Chelsea. - Informacje o Manchesterze to były głównie spekulacje. Uważam, że dobrze postąpiłem.

Jak Duff postrzega fakt, że jest najdroższym piłkarzem Chelsea w historii? - To wielki honor dla mnie i dla mojej rodziny. Teraz tylko muszę potwierdzić swoją wartość na boisku - odparł.

Wcześniej działacze Chelsea sfinalizowali transfery Geremiego, Glena Johnsona i Wayne"a Bridge"a.

Sprawdzają się więc zapowiedzi nowego właścicela Chelsea Romana Abramowicza, który zaraz po objęciu większościowego pakietu akcji klubu zapowiadał spektakularne transfery.