PDA

Zobacz pełną wersję : 15 kolejka ekstraklasy/

Raffi
17-03-2005, 22:15
Legia Warszawa - Amica Wronki 19 marca, 18:15
Cracovia - Górnik Łęczna 18 marca, 19:00
Zagłębie Lubin - Odra Wodzisław Śląski 19 marca, 18:00
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 19 marca, 15:30
Wisła Płock - Lech Poznań 19 marca, 15:30
GKS Katowice - Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 19 marca, 15:30
Polonia Warszawa - Wisła Kraków 20 marca, 15:00

II liga:
Kolejka 19 - 19-20 marca

Ruch Chorzów - Szczakowianka Jaworzno 19 marca, 15:30
Łódzki KS - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 19 marca, 18:00
Radomiak Radom - Górnik Polkowice 20 marca, 14:00
GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 20 marca, 15:30
Korona Kielce - Widzew Łódź 20 marca, 14:35
Kujawiak Włocławek - Podbeskidzie Bielsko-Biała 20 marca, 14:00
------------------
Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 25 marca, 15:00
Arka Gdynia - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 25 marca, 18:00
MKS Mława - RKS Radomsko 26 marca, 14:00

Kilka meczów jest jeszcze zagrożonych, kilka (w 2. lidze ) już przełożono.

Kibice nie zobaczą II ligi w telewizji
Do dziś Telewizja Polska nie podpisała umowy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej na transmisję spotkań II ligi. I nie podpisze.

TVP3 miała od tego roku transmitować wybrane mecze II ligi piłkarskiej. Prawa do transmisji udostępniono za darmo. Choć runda rewanżowa ma rozpocząć się w najbliższy weekend, do dziś nie podpisano jednak umowy w tej sprawie.

- Nie wiem, dlaczego TVP ociąga się z podpisaniem umowy. Ze strony PZPN wszystko jest przygotowane - niepokoi się Marcin Stefański, szef departamentu rozgrywek PZPN. Jak dowiedziało się Życie Warszawy, decyzja była odwlekana przez jednego z wiceprezesów TVP. Wczoraj ostatecznie okazało się, że transmisji nie będzie.

Dlaczego? To tajemnica, ale na Woronicza aż huczy od plotek. Jak jednak mają się do tego deklaracje władz TVP o chęci pokazywania i promowania sportu na antenie telewizji publicznej? - Widocznie takie są potrzeby programowe - lapidarnie skomentował rzecznik TVP Jarosław Szczepański.

W niedzielę widzowie mieli obejrzeć transmisję spotkania Korony Kielce z Widzewem Łódź. Nie obejrzą. - Na prośbę telewizji przesunęliśmy termin tego meczu. Zależy nam na promocji w ogólnodostępnej telewizji II ligi, dlatego przekazaliśmy prawa na rundę wiosenną za darmo. Wierzymy, że wszystko zakończy się pozytywnie - dodaje Stefański. Oba kluby, które walczą o awans do ekstraklasy, poczyniły już przygotowania do spotkania pod kątem transmisji telewizyjnej. Znalazły sponsorów, przygotowały banery reklamowe. Dzięki relacji z meczu kluby mogłyby zarobić dodatkowe pieniądze. Telewizja musi jedynie ponieść koszty związane z transmisją - około 50 tys. zł.

źródło: Życie Warszawy

legart
18-03-2005, 10:05
Mama nadzieję że Polonia stawi większy opór na swoim kartoflisku Wiśle niż w środę w Krakowie 8)

Kocur
18-03-2005, 11:23
Mama nadzieję że Polonia stawi większy opór na swoim kartoflisku Wiśle niż w środę w Krakowie 8)

a ja myślałem że wszyscy trzymają kciuki żeby Polonia wyprzedziłą Giekse - oczywiscie w kierunku "down" ;)

Raffi
18-03-2005, 11:28
....ale nad remisem by niewielu zapłakało :chytry:

Mecz Ruchu Chorzów ze Szczakowianką odwołany
Departament Rozgrywek i Licencji PZPN zdecydował o odwołaniu zaplanowanego na sobotę meczu II ligi piłkarskiej Ruch Chorzów - Szczakowianka Jaworzno.

Powodem zmiany terminu meczu jest zły stan murawy chorzowskiego stadionu. Mecz zostanie rozegrany 12 kwietnia o godzinie 18:00.

źródło: PAP

Kocur
18-03-2005, 19:46
http://sport.gazeta.pl/pilka/1,35351,2609273.html

Gieksę to juz wszyscy równo mieszają z błotem .... :/

Murzyn zrobił swoje murzyn może odejść - przygotowali boisko to teraz wyp..... :-

Flip
18-03-2005, 19:53
Craxa-Łęczna do przerwy 0:0 grają biedę aż piszczy Cabaj ratownik

Raffi
18-03-2005, 21:58
Mnie się tam mecz podobał jak na te warunki. Łęczna bardzo się wzmocniła, niejednemu urwą punkty, choćby za tydzień Polonii. Kubica bardzo im sie przydał
:/ :/

GKS - Dyskobolia bez kibiców
Zarząd Górniczego Klubu Sportowego Katowice Sportowa Spółka Akcyjna z siedzibą w Katowicach, przy ul. Bukowej 1 informuje, iż ze względu na brak zgody na organizację imprez masowych, mecz w dniu 19.03.2005 r. o godzinie 15:30 pomiędzy GKS-em Katowice a Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski odbędzie się bez udziału publiczności.

Powyższa sytuacja wynikła ze względu na odmowę wydania decyzji zezwalającej na organizację imprez masowych przez Prezydenta Miasta Chorzowa. Uzasadnieniem powyższej decyzji Prezydenta Miasta Chorzowa było nie wydanie opinii dotyczącej warunków i zasad zabezpieczania zawodów piłkarskich o mistrzostwo I ligi przez Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie. Pomimo dochowania procedur przez klub oraz zażalenia na bezczynność Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie do dnia dzisiejszego powyższej opinii klub nie uzyskał. Klub podkreśla, iż przez ostatnie osiem lat występował do wyżej wymienionego organu o wydanie opinii i zawsze takową otrzymywał. Warto dodać, że zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych identyczne, wymagane opinie Klub uzyskał od Straży Pożarnej w Chorzowie, Inspektora Sanitarnego w Chorzowie i Pogotowia Ratunkowego w Chorzowie. Jest dla nas niezrozumiałe stanowisko Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach stwierdzające właściwość Komendy Miejskiej Policji w Katowicach do wydania wyżej wymienionej opinii nie akceptowanej przez Prezydenta Miasta Chorzowa.

Spółka nasza uważa, że jest to decyzja niezgodna z prawem i stanem faktycznym. Klub podejmie wszelkie kroki prawne w celu określenia odpowiedzialności organów odpowiadających za zaistniały stan rzeczy. Ponadto wystąpi na drogę cywilną celem uzyskania odszkodowania.

W związku z powyższym klub przeprasza wszystkich kibiców, że nie będą mogli obejrzeć meczu na żywo, pomimo tego, że głównie dzięki ich ciężkiej pracy przy odśnieżaniu murawy boisko zostało przygotowane do rozegrania meczu. Powyższa sytuacja nie wynikła z winy klubu.

juras
18-03-2005, 23:00
Hehe, ciekawe czy prezydent Katowic wydal zgode:)
A tak swoja droga GieKSiarze maja przerabane...

Hanys
18-03-2005, 23:18
... :roll:
jeden wielki chooj...z kazdej strony, na kazdy mozliwy sposob...szkoda slow... :zly:

Creative
19-03-2005, 11:17
Mnie się tam mecz podobał jak na te warunki. Łęczna bardzo się wzmocniła, niejednemu urwą punkty, choćby za tydzień Polonii. Kubica bardzo im sie przydał

Mecz był zaskakująco dobry, nie licząc oczywiście braku skuteczności !

A co do Kubicy, to grał dobrze, choc tych bramek mogł kilka ustrzelić...

Armand
19-03-2005, 13:24
ja mam nadzieje ze Polonia urwie Wiślakom jutro chociaz te 2 punkty... niestety musimy się oglądać także na gre Wisły... :placze:

yusta
19-03-2005, 14:56
Jest dla nas niezrozumiałe stanowisko Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach stwierdzające właściwość Komendy Miejskiej Policji w Katowicach do wydania wyżej wymienionej opinii nie akceptowanej przez Prezydenta Miasta Chorzowa.

Co to kurffa za cyrk? :kurde:

Co do wczorajszego meczu, to bardzo dobrze zaprezentował się Kubica.
Jak wyleczy się Kucharski, to stara gwardia, może ładnie mieszać.

Kibice Cracovii "ładnie" się zaprezentowali :ucieszony:
Coś podobnie, do przyjaciółki z Warszawy

daimler
19-03-2005, 15:05
W związku z powyższym klub przeprasza wszystkich kibiców, że nie będą mogli obejrzeć meczu na żywo, pomimo tego, że głównie dzięki ich ciężkiej pracy przy odśnieżaniu murawy boisko zostało przygotowane do rozegrania meczu

nie zazdroszcze chlopakom z Katowic... Jak dla mnie GKS jest na jednym z ostatnich miejsc na liscie klubow do spadku, szkoda ze dzieje sie jak sie dzieje...

Predzej tego, ze Wisla zgubi w tej kolejce punkty, spodziwalbym sie ze pewien klub bedzie mial bilans 3 meczow 0-15...

fenixpasy
19-03-2005, 17:28
Kibice Cracovii "ładnie" się zaprezentowali :ucieszony:
Coś podobnie, do przyjaciółki z Warszawy
Byłem na meczu i powiem ci, ze jak na takie warunki pogodowe doping były naprawdę dobry ( liczba 6 tys. jak na takie warunki nie jest osiągnięciem też złym wg. mnie).
Ps.Najlepiej oceniać doping na żywo, a o tym się przekonacie mam nadzieję za 3 tygodnie, kiedy przyjedziecie do nas. Mam nadzieje, ze nasi działacze nie postąpią z wami jak wasz przes z Pasiakami.

fc Legii z Brodnicy
19-03-2005, 21:02
heh ja się cieszę ,bo Łks wygrał 2-0 i miejmy nadzieję razem z Widzewem,Bełchatowem i chciałbym powiedzieć Kujawiakiem (tylko dlatego bo byśmy mieli z Brodnicy wyjazd roku na Legię,całe 60 km .heh)ogólnie brakuje mi wyjazdów do Łodzi ,tam są klimaty w czasie takich meczów,trzeba być mistrzem uników żeby niczym z góry nie zostać trafionym,ale dla samej atmosferki czekam na powrót tych zespołów 8)
Co do ekstraklasy naszej to Pogoń mnie dziś zawiodła,jednak ci brazylijczycy są stanowczo przereklamowani.Płock wygrał z Lechem,przełamując serię 3 meczów u siebie bez zwycięstwa z Poznaniakami,widzów na meczu tylko 2 tys. !!!jak tak dalej pójdzie to powalczą w Płocku o miano zespołu z najniższą frekwencją,do Groclinu i Amici już niewiele brakuje.

yusta
20-03-2005, 00:25
Ps.Najlepiej oceniać doping na żywo, a o tym się przekonacie mam nadzieję za 3 tygodnie, kiedy przyjedziecie do nas. Mam nadzieje, ze nasi działacze nie postąpią z wami jak wasz przes z Pasiakami.

Heh... widzę że nie załapałeś dowcipu 8)
Chodziło o to, że biorąc przykład z warszawskiej koleżanki dużo energii poświęciliście na obrażanie lokalnego rywala, mimo że przeciwnikiem był zupełnie ktoś inny.

Btw, wracając do spotkań 15 kolejki, to strasznie rozczarowała Pogoń. Górnik oddał dwa celne strzały w tym meczu i oba znalazły drogę do siatki, a ta Brazyliana w Szczecinie coś się nie sprawdza. Ptak nie wziął chyba pod uwagę tego, że jak będzie w Polsce 30 stopni w cieniu to liga będzie już miała wolne.

Z dobrej strony zaprezentował się Popov w Odrze Wodzisław. Ten sam Popov, którego Socha sprzątnął nam sprzed nosa :/

Aha... widział ktoś bramkę Wasilewskiego? :ucieka:

lomu-banita
20-03-2005, 00:36

Za dużo wymagasz od kolegi pasiaka :nie:

Chodziło o to, że biorąc przykład z warszawskiej koleżanki dużo energii poświęciliście na obrażanie lokalnego rywala, mimo że przeciwnikiem był zupełnie ktoś inny.

Tu akurat sa rozgrzeszeni-z racji małej wojny transparentowej.

fenixpasy
20-03-2005, 09:00

Heh, może dlatego nie załapałem, bo uważam, ze doping nie był taki anty:), chyba nie słyszałeś jeszcze prawdziwego dopingu anty:), teraz było w miarę. Naprawdę nie było najgorzej, dobrze, że nas nie słyszaleś w 3 lidze:).

pusty
20-03-2005, 11:24
Bramka Wasliewskiego kozak :hyhy:
Fajnie się potem wypowiadał: "To było dośrodkowanie w formie strzału" :hyhy:

ktoś tam
20-03-2005, 11:32
Ps.Najlepiej oceniać doping na żywo, a o tym się przekonacie mam nadzieję za 3 tygodnie, kiedy przyjedziecie do nas. Mam nadzieje, ze nasi działacze nie postąpią z wami jak wasz przes z pasiakami.

wasi działacze najprędzej postąpią jak z nami i z Pogonią , "zero przyjezdnych zero problemów" wtórowane przez was na forum , wiec nie wyżalaj się , ze was nie wpuszczono.

Strzałek
20-03-2005, 15:16
8minuta, Polonia objęła prowadzenie z Wisłą. Bramkę strzelił Jacek Kosmalski :zlosliwy:

Michu
20-03-2005, 15:21
Hej Hej Polonia!! :zlosliwy: :zlosliwy: :zlosliwy:

Luqas
20-03-2005, 15:21
Już 1:1 - Sobolewski

lomu-banita
20-03-2005, 15:23

Spoko-będzie 1-7 znam się na tym :lol3:

Pan Artysta
20-03-2005, 15:28

7-1 :efoch: expercie

Grzywa
20-03-2005, 15:57

7-1 :efoch: expercie

Przecież dobrze napisał :hmm: pierwsza liczba gospodarza druga przyjazdnych :chytry:

Fenix Yusta jak można się skapnąć po ksywie, avatarze, ikonce oznaczającej płeć i rodzaju jakiego używa w swoich postach jest 100% kobietą wiec troche nie na miejscu jest zwracanie się do niej w rodzaju męskim... i pomyślał bym może że to zwykłe przeoczenie, ale użyłeś tego rodzaju 2 razy :roll: Więc albo jesteś aż tak mało spostrzegawczy... :kurde: lub też zrobiłeś to umyślnie :roll: ale za Chiny nie wiem po co...

Grzywa
20-03-2005, 16:34
Przecież dobrze napisał :hmm: pierwsza liczba gospodarza druga przyjazdnych :chytry:

Pfu Pfu Pfu wiem byłem pysznym, złym, małym człowieczkiem nie można takich rzeczy pisać... bo to ***** zapesza :zly: to wszystko przez Loma :kurde: Ja już będe grzeczny a przeznaczenie niech wie że Loma sie z natury nie słucha bo on zawsze jakieś głupoty opowiada a więc niech przeznaczenie popatrzy teraz przychylnym wzrokiem :roll: :hyhy:

Jeszcze jedną bramke, jeszcze jedną bramke, jeszcze tylko jedną bramke :roll:

Grzywa
20-03-2005, 16:35
Jeeeeeeeeeeeeee

O klurwa ja to mam wyczucie :ucieka: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ems
20-03-2005, 16:55
:]

DobryChłopak
20-03-2005, 16:57
To ile było? :roll:

Grzywa
20-03-2005, 17:03
1 : 3

Podpisane - Skromna Grzyweczka :P :oczko:

Luqas
20-03-2005, 17:04
1:3 dla Wisły.

Swoją drogą to ciekaw jestem ilu Wiślaków pojechało na wyjazd, bo nawet pomimo ciszy ze strony gospodarzy, w tv dopingu gości nie było słychać :roll:

Tuzin
20-03-2005, 17:34
I jeszcze flagi powiesili od zewnatrz - twardziele :zdziwiony:

fc Legii z Brodnicy
20-03-2005, 17:35
heh to teraz będzie trzeba się przemęczyć do Lipca a od Lipca po raz kolejny zaczynamy misję MP2006,teraz za to walczymy o vice-mistrza i też pewnie będzie ciekawie,Wisła niestety poza zasięgiem choć jeśli liczyć ,że się potkną z Amicą ,Craxą i nami to te 7-9 punktów można by odrobić tylko gdzie oni by jeszcze mogli stracić??????Chyba już nigdzie,ale co tam Jaaaaaa Kochammmm Legięeeeeeeeee lalalalalala!!!!!!! 8)

fenixpasy
20-03-2005, 18:29
Fenix Yusta jak można się skapnąć po ksywie, avatarze, ikonce oznaczającej płeć i rodzaju jakiego używa w swoich postach jest 100% kobietą wiec troche nie na miejscu jest zwracanie się do niej w rodzaju męskim... i pomyślał bym może że to zwykłe przeoczenie, ale użyłeś tego rodzaju 2 razy :roll: Więc albo jesteś aż tak mało spostrzegawczy... :kurde: lub też zrobiłeś to umyślnie :roll: ale za Chiny nie wiem po co...

Z ostaniej wypowiedzi osoby o nicku Yusta nie wynikało dla mnie, że to jest osoba płci pięknej. Jak tak jest w istocie to przepraszam:).
Grzywa nie zajmuj się pierdołami:).

Ps.Szkoda, że Polonia przegrała, ale brawo za walkę po ostatniej kompromitującej porażce na Reymonta. Wisła - czekamy na was!!!!!

MrÓwA_1906
20-03-2005, 19:14
http://www.skwk.strefa.pl/galeria/0405/wyjazd/polonia/02.jpg

wedlug sprzedanych biletów 159 osob z Wisły +4 na honorowej

juras
20-03-2005, 21:42
rehehe, to dzialaczy tez doliczasz?

Wasil
20-03-2005, 22:10
Musiałem się co czegoś przyczepić 8)

20.03.05
http://www.polonia.vis.pl/foto/2005-03-20/001.gif

21.02.05
http://www.stadionwelt-fanfotos.de/stadionwelt_fans/Fan-Fotos/Fotos-Fussball-Fans/Stadionatmo_Fussball_Deutschla/Bilder_Atmo_Bayern_Munchen/0405/fcb_hsv/fcb_01.jpg

II liga
Radomiak Radom 1-0 Górnik Polkowice (4.500)
GKS Bełchatów 2-0 Jagiellonia Białystok (3.500)
Korona Kielce 1-0 Widzew Łódź (5.000)
Kujawiak Włocławek 3-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała (3.500)
Łódzki KS 2-0 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (5.000)

fc Legii z Brodnicy
20-03-2005, 22:24
a w drugiej lidze jak widać następuje reaktywacja Radomiaka,co oznacza spadek dla Radomska i niestety chyba dla Mławy,no i Kujawiak wygrał,zapowiada się kolejny klub pokoruj Amici,choć mi to nawet pasuje bo i do Włocławka blisko mam więc na Legiunię wyjazd bliziutki

MrÓwA_1906
20-03-2005, 22:45

20.03.05
Obrazek (http://www.skwk.strefa.pl/galeria/0405/wyjazd/polonia/23.jpg)

21.02.05
Obrazek (http://www.stadionwelt-fanfotos.de/stadionwelt_fans/Fan-Fotos/Fotos-Fussball-Fans/Stadionatmo_Fussball_Deutschla/Bilder_Atmo_Bayern_Munchen/0405/fcb_hsv/fcb_01.jpg)

no nie przesadzaj, tak jakby Legia nie brała przykładów (jak dla niektórych xerowała) z opraw na stadionach europejskich..... vide ultra inferno....

Krzpac
21-03-2005, 00:02
Korona Kielce 1-0 Widzew Łódź (5.000)
z czego 550 osób to RTS.......

dude
21-03-2005, 15:51

20.03.05
Obrazek (http://www.skwk.strefa.pl/galeria/0405/wyjazd/polonia/23.jpg)

21.02.05
Obrazek (http://www.stadionwelt-fanfotos.de/stadionwelt_fans/Fan-Fotos/Fotos-Fussball-Fans/Stadionatmo_Fussball_Deutschla/Bilder_Atmo_Bayern_Munchen/0405/fcb_hsv/fcb_01.jpg)

no nie przesadzaj, tak jakby Legia nie brała przykładów (jak dla niektórych xerowała) z opraw na stadionach europejskich..... vide ultra inferno....

Luzik luzik, ale identyczne choreo zaprezentowała Odra Opole.

Raffi
22-03-2005, 23:39
Juz jutro rozegrany awansem mecz 16. kolejki w Łęcznej:

Górnik Łęczna - Polonia Warszawa 23 marca, 18:00

Dzisiaj także sparing Cracovia - Radomiak. Do przerwy 0-2 :ucieka: :ucieka:
http://www.cracovia.pl/b_live.php

2 kluby mają tymczasem problemy.. dla nas to ostotne, gdyż mieliśmy grać z Górnikiem w PP w Zabrzu już niedługo...

Stadiony GKS-u Katowice i Górnika Zabrze wciąż zamknięte
Czy kibice z Zabrza i Katowic w ogóle zobaczą w tym roku swoje drużyny? Na razie nie jest to wcale takie pewne. W przypadku GKS-u sprawa może się nawet zakończyć w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, a oczekiwanie na jego wyrok może trwać nawet dwa lata!

W weekend prawie cała piłkarska Polska współczuła GKS-owi Katowice po tym, jak prezydent Chorzowa Marek Kopel nie wydał pozwolenia na organizację imprez masowych i mecz "Gieksy" z Dyskobolią Grodzisk musiał się odbyć przy pustych trybunach.

Która komenda?

Działacze GKS-u już w poniedziałek rozpoczęli mediacje z Urzędem Miejskim w Chorzowie, żeby nie było powtórki przy okazji następnego spotkania z Polonią Warszawa (mecz zaplanowano na 9 kwietnia).

Dzisiaj kontynuowano rozmowy. - GKS musi wystąpić jak najszybciej z nowym, kompletnym wnioskiem o przyznanie pozwolenia. Musi on jednak zawierać opinię policji na temat lustracji stadionu. Tego zabrakło we wcześniejszym wniosku - mówi prezydent Chorzowa.

Według Kopla GKS ma duże szanse na otrzymanie pozwolenia na organizację imprez masowych. - Po pierwsze: opinia policji może być pozytywna i wtedy nie powinno być żadnych przeszkód w uzyskaniu pozwolenia. Po drugie: opinia policji może być negatywna [choćby ze względu na brak monitoringu głosowego - przyp. red.] i wtedy mój pełnomocnik rozważy, jakie konsekwencje niesie za sobą wydanie pozwolenia. Wspomnę, że już kilkakrotnie wydawaliśmy pozwolenie mimo negatywnych opinii policji - dodał Kopel.

Sprawa może być jednak o wiele bardziej skomplikowana, jeżeli opinię wyda komenda policji w Katowicach, a nie - jak dotychczas - policja z Chorzowa. - Przez ostatnich osiem lat wystarczała opinia policji w Chorzowie i nie było problemu, ale ostatnio komenda wojewódzka zmieniła zdanie i nakazała lustrację stadionu przeprowadzić komendzie miejskiej w Katowicach - tłumaczy Piotr Dziurowicz, prezes GKS-u.

Dziurowicz skontaktował się z kancelarią prawną. Ta przygotowuje odpowiednie dokumenty, które posłużą do starania się o odszkodowanie od policji za straty związane z rozegraniem meczu bez udziału publiczności, które poniósł klub. - Zależy nam na jak najszybszym rozwiązaniu tej sprawy. Zgodnie z przepisami kodeksu postępowania administracyjnego organem właściwym do przeprowadzenia lustracji jest komenda policji w Katowicach. Dlaczego? Bo adres klubu brzmi: Bukowa 1, Katowice! A proszę zauważyć, że spotkania GKS-u od lat zabezpiecza komenda w Katowicach, więc to chyba ona powinna wydać opinię na ten temat. Czyż nie? Sprawa wydaje się przecież logiczna i zrozumiała - mówi Andrzej Gąska, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji. Podkreśla, że decyzję o zmianie organu upoważnionego do przeprowadzenia lustracji policja podjęła po konsultacji z radcą prawnym.

Z komendą wojewódzką ma zamiar jeszcze rozmawiać Kopel. - Trzeba podjąć się wyjaśnienia tej sprawy, bo wygląda na to, że policja znalazła sposób na to, żeby... nie wydać tej opinii - przyznaje prezydent Kopel. Jeżeli jednak nie uda się znaleźć rozwiązania, to sprawa będzie musiała trafić do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Na wyrok w takiej sprawie będzie można czekać nawet do dwóch lat!

Sprawa jest prosta

Stadion Górnika także na razie nie ma glejtu na rozgrywanie imprez masowych. To efekt negatywnej opinii policji, która swoją decyzję podjęła w oparciu o stwierdzenie braku monitoringu głosowego. - Gdyby coś się stało, wtedy prokurator przyszedłby do mnie z pytaniem, dlaczego dopuściłem taki obiekt - tłumaczy swą decyzję Marek Zapiór, naczelnik sekcji prewencji komendy miejskiej w Zabrzu.

Wszystko zatem w rękach prezydenta miasta Jerzego Gołubowicza, który jest władny podjąć decyzję o otwarciu obiektu przy ulicy Roosevelta. Prezydent w ramach konsultacji skierował wniosek do wojewody. W piśmie argumentuje, że zarządzający obiektem MOSiR z powodów organizacyjnych i finansowych nie zdąży na czas spełnić wymogów ustawy i przygotować odpowiedniego monitoringu. Dodaje jednak, że poszczególne mecze będzie nadzorować specjalnie wynajęta firma, której obowiązkiem będzie monitorowanie wydarzeń na obiekcie.

Teraz w Zabrzu czekają na decyzję wojewody. - W Zabrzu sprawa jest prosta, bo poza wspomnianym monitoringiem nie ma tam żadnych innych zastrzeżeń. W tej sytuacji, jeśli miasto wynajmie firmę, naszym zdaniem spełni wymogi ustawy i nie może być żadnych przeszkód do rozegrania meczu - mówi Krzysztof Mejer, rzecznik wojewody.

Póki co Górnik ma jeszcze trochę czasu do najbliższego meczu. Pucharowe spotkanie z Legią Warszawa przełożono na 6 kwietnia, a najbliższy mecz ligowy (z Amiką Wronki) ma odbyć się cztery dni wcześniej.

źródło: Gazeta.pl

Michu
23-03-2005, 19:59
Górnik - Polonia 1:0 do przerwy.

cin
23-03-2005, 20:06
Zastanawia mnie, ze napisales to na kilka minut przed koncem, kiedy bylo juz 1-1 :chytry: :hyhy:
Tak wiec Leczna 1-1 Polonia
To dziady :efoch:
:P

Luqas
23-03-2005, 20:06
skończyło się 1:1

ja p :cenzura: le przez nich nie wszedł mi kupon w sts. a tak niewiele brakło i zostałoby 1:0 :wsciekly:

Michu
23-03-2005, 21:32
Zastanawia mnie, ze napisales to na kilka minut przed koncem, kiedy bylo juz 1-1 :chytry: :hyhy:
Tak wiec Leczna 1-1 Polonia
To dziady :efoch:
:P

A no luknąłem na onet pisało 1:0, no to napisałem :P

wymych
24-03-2005, 00:18
Łęczna miała sporo sytuacji w tym niewykorzystany karny (słupek)

Nazgul
24-03-2005, 00:43
Kompletnie analogicznie jak w Legia - Amica...

Ale to kara.

W jedynym rozegranym dzis meczu ekstraklasy Górnik zremisowal 1:1 z Polonią
dla ktorej to byl bardzo szczęsliwy mecz. Żałośc czlowieka bierze gdy
schodzi ze stadionu czując sie zwycięzcą, a po chwili dowiaduje Polonia
strzela bramkę doslownie na sekunde przed koncem spotkania...

No to teraz przyznawać się - który przypikniczył na Amice i wylazł przed końcem? :P

Tuzin
24-03-2005, 01:35
Chyba Ty. Widzialem juz nadawales w necie 5 minut po meczu...

Nazgul
24-03-2005, 07:20
Chyba Ty. Widzialem juz nadawales w necie 5 minut po meczu...

Jak w tym sezonie to nic dziwnego - nie byłem na żadnym :) Muszę się zadowalać relacjami live.

Raffi
25-03-2005, 17:16
25 marca 2005, 15:00 - Sosnowiec
Zagłębie Sosnowiec 1-0 Piast Gliwice
Wojciech Małocha 43

Zagłębie S.: Robert Piętka - Arkadiusz Kłoda, Ahmed Dženan Hošić, Daniel Treściński, Admir Adžem (46 Jacek Paczkowski), Janusz Wolański, Marcin Morawski, Marcin Lachowski (69 Przemysław Pitry), Tomasz Łuczywek, Wojciech Małocha, Mariusz Ujek (79 Aleksandar Madžar).

Piast: Krzysztof Damian Kozik - Maciej Michniewicz, Robert Piekarski, Andrzej Bednarz, Jarosław Zadylak, Paweł Gamla, Tomasz Podgórski, Robert Sierka (67 Jarosław Kupis), Przemysław Pałkus (46 Mieczysław Sikora), Stanisław Wróbel (67 Arkadiusz Taraszkiewicz), Krzysztof Kukulski.

żółte kartki: Adžem, Małocha - Piekarski.

sędziował: Adam Kajzer (Rzeszów).
widzów: 4500.

Oszukani przez sędziego Nowaka

W pierwszym na wiosnęmeczu II ligi Świt przegrał w Gdyniz Arką 0:2.Antybohaterem meczubył sędzia Marcin Nowak.

– Sędzia Nowak robił wszystko co w jego mocy, abyśmy nie wygrali – powiedział po meczu jeden z działaczy Świtu, proszący o zachowanie anonimowości. Rzeczywiście zawodnicy z Nowego Dworu nie byli wstaniewygrać, a nawet zremisować tego spotkania. – Napewno nie byliśmy zespołem gorszym.

W wielu fragmentach meczu przeważaliśmy. Jednak sędzia Nowak co chwilę podcinał nam skrzydła. Już po 20 minutach trzech naszych zawodników zobaczyło żółte kartki. Jużw10.minsędziaNowak podyktował rzut karny dla Arki. Strzał Krzysztofa Piskuły obronił jednak Robert Misztal. Pod koniec pierwszej połowy Wojciech Musuła dostał drugą żółtą kartkę Świt grał w dziesiątkę. Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. Po ładnej akcji bramkę zdobył Piotr Jawny. Później znowu pokazał się sędzia Nowak.

Kilka minut po golu dla Arki bramkę zdobył Świt. Ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Mariusz Wysocki. Sędzia jednak go nie uznał... gdyż jego zdaniem faulowany byl bramkarz gospodarzy. – Nie było żadnego faulu! Bramkarz gospodarzy zderzył się z trzema swoimi obrońcami, a sędzia odgwizdał nasz faul! – powiedział jeden z graczy Świtu. Pod koniec meczu sędzia nie przerwał gry po zagraniu ręką gospodarzy. Arka wyprowadziła kontrę. Masztaler sfaulował w polu karnym napastnika Arki, a karnego wykorzystał Bartosz Ława.

– Po takim meczu nie chce się grać w pilkę. Nie mogliśmy wygrać w Gdyni – zakończył zrezygnowany piłkarz Świtu.

fenixpasy
26-03-2005, 13:03
Nawiązujac do 2 ligi: jeżeli miejsca psozczególnych zepołow drugoligowych nie uległy by zmianie do końca rozgrywek, to nie chcąc się chwalic, w przyszłym sezonie Moje Pasy będe miały, aż 4 zgody w ekstraklasie: Arka, Korona, Lech, Polonia- istny monopol:).
A pozatym Wesołych i spokojnych Świąt:).

Pesto
26-03-2005, 13:57
chwalić się rzeczywiście nie masz powodu.

śmieszni jesteście , żeby robić sobie 10 zgód :hyhy: wliczając w to takie potęgi jak Czarni Jasło , Tarnovia czy Viktoria Żiżkov.

jak się ma 10 zgód , to dziwnym nie jest , że kilka z nich jest wyżej od innych 8)

zróbcie sobie 20 zgód. zgoda buduje , niezgoda rujnuje.

lomu-banita
26-03-2005, 14:02

śmieszni jesteście , żeby robić sobie 10 zgód :hyhy: wliczając w to takie potęgi jak Czarni Jasło , Tarnovia czy Viktoria Żiżkov.

Sam bym tego lepiej nie ujął. :brawo:

Dobrze że jedna drużyna w I lidze nigdy nie bedzie ich zgodą...

Kempes
26-03-2005, 14:15
Dobrze że jedna drużyna w I lidze nigdy nie bedzie ich zgodą...

Nie bój sie , drugiej Warszawskiej nie będą mieli :zlosliwy:

fenixpasy
27-03-2005, 05:15

jak się ma 10 zgód , to dziwnym nie jest , że kilka z nich jest wyżej od innych 8)

zróbcie sobie 20 zgód. zgoda buduje , niezgoda rujnuje.

Pesto, dla mnie to powód do dumy, jesteśmy naparwdę lubianym klubem ( w przeciwieństwie do tego, co niektórzy mówią o nas:)), a ze innych to kole w oczy, to już na to nic nie poradzę:).
Ps.Viktoria Żizkow jesczez w tamtym roku grałą w 1 lidze czeskiej, która jest napewno silniejsza od anszej ekstraklasy. A co do pozostałych wymienionych zespołów: razcej maximów dla nich jest 3 liga, trudno.

Kocur
27-03-2005, 10:12
Pesto, dla mnie to powód do dumy, jesteśmy naparwdę lubianym klubem ( w przeciwieństwie do tego, co niektórzy mówią o nas:))

W ten okres Wielkanocy proszę cię o oświecenie i nawrócenie:

- kto jeszcze Was lubi oprócz wyżej wymienionych zgód ?

Bo niestety nie "niektórzy" ale cała Polska, nie tylko piłkarska ma swoje zdanie niestety wyrobione - pracujecie nad swoją opinią bardzo intensywnie - to trzeba przyznać....

Wesołych Świąt :)

Pesto
27-03-2005, 10:17
Legia ma kibiców od Świnoujścia po Żywiec i od Słubic po Terespol. Tyle w kwestii popularności klubów.

dla mnie 10 zgód to już powyżej granicy śmieszności ... zwłaszcza z klubami z powiatowych miasteczek.

a że Viktoria grała w I lidze ? u nas Dyskobolia też gra. tacy sami fanatycy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

(to było do fenixa , ale jakiś wiślak tu wlazł)

fenixpasy
27-03-2005, 11:24
Pesto, 10 zgód to są pozostałosci gry anszej w 3 lidze i naparwdę jestem zadowolony z tego, ze mamy tylu przyjaciół, pomimo, tego, zę pare z nich pewno nigdy sie nie znajdzie nawet w 2 ldze. Może to jest dla Ciebie śmieszne, ale w nastęopnym sezonie czy chcesz czy nie to nasze zgody i My bedziemy dominować w ekstraklasie pod względem kibicowskim.
Pozdriawm i oczywiscie Wesołych Świat:).
Ps.Kocur77 m.n. ŁKS, Górnik Zabrze. Pewno sie by jescze cos znalazło, lepiej powiedz kto was lubi:) oprócz zgód;).

ktoś tam
28-03-2005, 19:35
fenix ale przecież Górnik wyzywaliście i rzucaliście (część rozrabiająca) w nich płytami chodnikowymi :ucieka: , tak szanujecie "zgody" ? :hyhy:

jesteśmy naparwdę lubianym klubem ( w przeciwieństwie do tego, co niektórzy mówią o nas:))

jakieś 99% klubów jako braku szacunku do danego klubu wskazuje pasyyyy ,ale fenix tego nie dostrzega :hyhy: :hyhy: :hyhy:

Ps.Najlepiej oceniać doping na żywo, a o tym się przekonacie mam nadzieję za 3 tygodnie, kiedy przyjedziecie do nas. Mam nadzieje, ze nasi działacze nie postąpią z wami jak wasz przes z pasiakami.

wasi działacze najprędzej postąpią jak z nami i z Pogonią , "zero przyjezdnych zero problemów" wtórowane przez was na forum , wiec nie wyżalaj się , ze was nie wpuszczono.

jako ciekawostkę podam
http://www.kki.pl/cracovia/forum/read.php?f=1&i=219802&t=219802
tematy już się zaczynają
mentalność typowo żydowska

legart
29-03-2005, 12:52
Hm, miałbym prośbę żeby z tego tematu nie robić tematu "krakowskiego"

PS Pierwsze widzę żeby jakiś Wiślak się z Pesto zgodził :O

Pan Artysta
29-03-2005, 13:38
Nawiązujac do 2 ligi: jeżeli miejsca psozczególnych zepołow drugoligowych nie uległy by zmianie do końca rozgrywek, to nie chcąc się chwalic, w przyszłym sezonie Moje Pasy będe miały, aż 4 zgody w ekstraklasie: Arka, Korona, Lech, Polonia- istny monopol:).

monopol na "zadaszenie" na stadionach :hyhy:

Baracuda
29-03-2005, 17:35

A co z pierwszoligową Kolejnością :chytry:

Fro_Lech
30-03-2005, 11:32
jako ciekawostkę podam
http://www.kki.pl/cracovia/forum/read.php?f=1&i=219802&t=219802
tematy już się zaczynają
mentalność typowo żydowska

Faktycznie jakie to ohydne , że 95% osób które wpisało się w.w. temacie jest za wpuszczeniem kibiców Legii na mecz. Doprawdy nie rozumiem takiego zachowania, jest ono karygodne :ucieka: :O :zly: :roll: :nie: :efoch:

Mini
30-03-2005, 12:50
to nasze zgody i My bedziemy dominować w ekstraklasie pod względem kibicowskim.

szczególnie ta jedna czarna część :lol:

lomu-banita
30-03-2005, 13:00
Ja to raczej czarno|widze :hmm:

yusta
30-03-2005, 19:27
Faktycznie jakie to ohydne , że 95% osób które wpisało się w.w. temacie jest za wpuszczeniem kibiców Legii na mecz. Doprawdy nie rozumiem takiego zachowania, jest ono karygodne :ucieka: :O :zly: :roll: :nie: :efoch:

Fro, po kiego tyle ikonek wstawiłeś na końcu? :nie:

ems
31-03-2005, 12:06
emotikony to podstawa !

Tuzin
31-03-2005, 13:31
Chcial uniknac podejrzen o wspolprace ze straza miejska... :hmm:

Fro_Lech
31-03-2005, 13:58
Chcial uniknac podejrzen o wspolprace ze straza miejska... :hmm:

Cholera zostałem zdemaskowany.....<tu miała być emotikona, ale swój limit już wyczerpałem>

Raffi
31-03-2005, 16:11
gra dzś:
2. liga - 20. kolejka
RKS Radomsko - ŁKS Łódź
aktualny wynik: 0 : 0

Jagiellonia Białystok - Szczakowianka Jaworzno
aktualny wynik: 2 : 0
strzelcy bramek:
2' Napierała
25' Żuberek
- przed nami
Piast Gliwice - MKS Mława dziś o 16:00
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia dziś o 16:00
Widzew Łódź - GKS Bełchatów dziś o 18:00
Ruch Chorzów - Radomiak Radom dziś o 18:00
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Korona Kielce dziś o 19:00
KSZO Celsa Ostrowiec - Kujawiak Włocławek dziś o 19:00
Górnik Polkowice - Zagłębie Sosnowiec dziś o 19:00

Raffi
31-03-2005, 18:44
Piast Gliwice 1-1 MKS Mława
RKS Radomsko 0-2 Łódzki KS
Jagiellonia Białystok 3-0 Szczakowianka Jaworzno
Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0 Arka Gdynia 31 marca, 16:00 (4.000)
Widzew Łódź - GKS Bełchatów 0-0 do przerwy
Ruch Chorzów - Radomiak Radom 0-2 (2x Salami) do przerwy

żyła
31-03-2005, 21:39
Świt-Korona
.u nas Korona przyjechala w pelny autobus i bus, pojawili sie. ok30min. rozwiesili 1 flage, dopingowali zajebiście, ale w drugiej połowie z czasem przestali. w drugiej odpalili tez strobo(tak mi sie wydaje, bo stalem z boku, a nie na wprost;) ). Świt,serpentyny na wejście, na poczatku II polowy wulkany i slonca na ogrodzeniu, i pod koniec troche sztucznych ogni. doping-jak to u nas :oczko: 8) . Korona momentami była głośniejsza, ale nasi się starali-to im trzeba przyznać.
Sam mecz średni, Świt miał przewage cały mecz, Korona mało grała i strzelała. z naszej strony 1 trafienie w poprzeczkę.
aha. onet podał, że było 3,5 tys. ludzi :O to oni chyba o innym meczu piszą :kurde: było tak na oko 1,2-1,5 :hmm:

edit- aha, zapomnialem. za darmo były dziś flaki i bigos :hyhy:

cin
31-03-2005, 21:43
Górnik Polkowice 0-1 Zagłębie Sosnowiec :]

pozostale wyniki:
Jagiellonia Białystok 3-0 Szczakowianka Jaworzno
KSZO Ostrowiec 1-0 Kujawiak Hydrobudowa Włocławek
MC Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0 Arka Gdynia
Piast Gliwice 1-1 MKS Mława
RKS Radomsko 0-2 ŁKS Łódź
Ruch Chorzów 0-2 Radomiak Radom
Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-0 Kolporter Korona Kielce
Widzew Łódź 1-2 GKS Bełchatów

Zdecydowanie prowadzi Belchatow, Zaglebie 13., ale do 8. KSZO traci 4 punkty. Marsz w gore zaczyna chyba Radomiak...

Tuzin
31-03-2005, 22:32
Kurde a jeden chcial sie tu kiedys zakladac ze Widzew wyjdzie z pierwszego miejsca... :[

Krzpac
31-03-2005, 22:40
Widzew był lepszy od Bełchatowa, ale co z tego jak się nie ma napastnika...

na meczu około 9 tys ludzi, Bełchatowa 100 osób.......

79art
31-03-2005, 22:56
Widzew był lepszy od Bełchatowa, ale co z tego jak się nie ma napastnika...

na meczu około 9 tys ludzi, Bełchatowa 50 osób.......

Muszę zdementować info sznownego kolegi po pierwsze to GKS był lepszy wynik mówi sam za siebię (a co mnie to interesuje, że nie macie napastnika wogóle co to za wytłumaczenie :hyhy: )

po drugie bylo nas dokładnie 104 osoby (liczone), podawana liczba przez kibiców Widzewa to czysta złośliwość.

cg
31-03-2005, 23:12
:hmm: Krzpac się chyba ,aż tak bardzo nie pomylił :chytry: 4 osoby to niewielka różnica..

Krzpac
31-03-2005, 23:15
Czciciel gwiazd... po wypowiedzi Arta z edytowałem swojego posta.......

fenixpasy
31-03-2005, 23:30
Szkoda, ze Areczka i Korona przegrała. Widzew sprawił zawód - jeżeli myśli o 1 lidze mecze na szczycie musi minium remisować.

Tabela:

1. GKS Bełchatów 19 46 14 4 1 39 15
2. Korona Kielce 19 36 29 24
3. Arka Gdynia 19 35 27 16
4. Kujawiak Włocławek 19 33 26 17
5. Widzew Łódź 19 30 20 18
6. Podbeskidzie Bielsko-Biała 19 29 17 20
7. Jagiellonia Białystok 19 28 28 19
8. KSZO Celsa Ostrowiec 19 27 26 23
9. Szczakowianka Jaworzno 19 26 28 19
10. ŁKS Łódź 19 26 29 21
11. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 19 24 15 14