PDA

Zobacz pełną wersję : Trzech naszych w NBA?

MaxyM
06-05-2003, 10:57
Trzech Polaków w NBA?!

Jak poinformował "Super Express", w przyszłym sezonie w najlepszej koszykarskiej lidze świata NBA, być może zagra trzech Polaków. Do Cezarego Trybańskiego (Memphis Grizzilies) mogą dołączyć Maciej Lampe - o czym już pisaliśmy - i Michał Ignerski.

Lampe, koszykarz Realu Madryt, jest w przewidywanym drafcie 2003 na 6. miejscu i najprawdopodobniej zdecyduje się do niego przystąpić. Z kolei Ignerski nosi się dopiero z takim zamiarem.

Ignerski od kilku lat gra w Stanach Zjednoczonych, w zespołach uniwersyteckich. Ma za sobą występy w reprezentacji Polski. Obecnie gra w jednej z najlepszych drużyn w kraju - Mississippi State University. W tym sezonie wybiegał we wszystkich 31 spotkaniach w podstawowej piątce. W aż 18 rzucił przynajmniej 10 punktów.

Ignerski ma 22 lata, 208 cm wzrostu i waży 100 kg.

Ciekaw jaki na to wpływ ma obecna sytuacja polityczna Polski na świecie?

Bo wydaje mi sie, że to troche idzie pod propagande - bo co, nagle się tak zainteresowali naszymi :roll: .

Dżon Łejn
06-05-2003, 16:25
Irak już mamy czas na świat :D:D:D

Luqas
06-05-2003, 16:36
eee ja wątpie żeby oni nadawali się do gry w NBA :roll: na co ich tam :?: prawdopodobnie nic nie ździałaliby a szumu wokół tego byłoby znowu tyle co przy przejściu Trybiańskiego.i jak jest teraz :?: jakoś nie słyszałem nic o wyczynach C.T. w NBA :roll: więc do takich spraw podchodzę raczej sceptycznie :roll:

Cube
06-05-2003, 19:24
za onetem:

Szewczyk śladem Trybańskiego?

Wychowanek szczecińskiego SKK, Szymon Szewczyk ma szanse pójść w ślady Cezarego Trybańskiego i podpisać kontrakt z jednym z klubów NBA.

Serwis internetowy NBA Draft wymienia Szewczyka wśród kilkudziesięciu kadydatów z Europy do zaplanowanego w czerwcu w NBA draftu. W krótkiej charakterystyce zawodnika, przedstawia się go jako jednego z najbardziej perspektywicznych koszykarzy w naszym kraju, świetnego obrońcę o doskonałej sprawności fizycznej. Wspomina się także o rodzinnych tradycjach - przypominając, że ojciec Mirosław był legendą polskiego basketu i występował na parkietach przez 24 lata.

Po zakończeniu tegorocznego sezonu Szewczykowi kończy się kontrakt z niemieckim TXU Brauschweig. W lidze niemieckiej Polak zbiera bardzo dobre recenzje i klub zainteresowany jest przedłużeniem umowy. W rozpoczętych w ten weekend play-offach TXU pokonał EWA Baskets Oldenburg 90:83, a bohaterem spotkania był Polak, który zdobył 28 punktów i zanotował 8 zbiórek.

Mirosław Szewczyk, starannie kierujący od lat karierą syna nie chce nic mówić o przymiarkach do gry Szymona w NBA. Uważa, że w tej chwili jego synowi niepotrzebny jest zbyt duży rozgłos, gdyż musi skupić się na jak najlepszych występach w lidze niemieckiej.

no to moze czterech bedzie :shock: :lol:

Ewelina
08-05-2003, 10:02
wow, przez dobre kilkadziesiat lat ani sladu po Polakach nie było a tu teraz takie nagromadzenie. Zeby sie im tylko w głowach nie poprzewracało.. :) no i niech nie probuja grac lepiej od Kevina Garnett'a bo bede musiała sie z nimi policzyc ;)

Adiq
08-05-2003, 17:38
Coś mi się w to wszystko wierzyć nie chce zwłaszcza, że nie słyszałem nigdy o tych zawodnikach. :hmm: Szczerze mówiąc nawet jak się dostaną do NBA to nie przewiduje im tam jakiś szczególnych sukcesów. Ale obym się mylił. ;)

Raffi
08-05-2003, 19:05
No, stary Szewczyk umiejętnie poprowadził karierę swojego syna. Ale to na pewno utalentoawany zawodnik, który już grał parę razy w kadrze jakiś czas temu i szkoda było mi , że nie gra w ekstralidze. Ale w sumie lepiej dla niego, że w ogóle grał. Dopóki w SZczecnie trenerem był SZewczyk, to młody miał szansę się pokazać, ale potem SKK spadło do 1 ligi i nie wiem co się działo
Ignerski ma 206

Unico
08-05-2003, 21:29
Czyli kolejni... murowani rezerwowi gracze w NBA. O ile dostaną się tam, w co na razie wątpię.

Endrju
09-05-2003, 21:19
mi się wydaje że chodzi o to żeby jakiś klub zdobył polski rynek i sprzedawał tu koszulki i inne gadżety :/ KASA MISIU KASA

crolick
13-05-2003, 10:06
qrcze nie slyszeliscie o lampe?!? przeceiez to swietny zawodnik, mlody i perspektywiczny, gracz realu madryt!! [obecnie wypozyczony, ale dlatego ze ma tylko 18 lat!!] jest wielka szansa ze kolo bedzie w nba 2 nowitzkim :) podobno w drafcie bedzei z 6 numerem, ciekaw jestem gdzie wyladuje - oby w chicago :]

bemowiak
13-05-2003, 21:59
Wolał bym Lampke niź Trybańskiego chodź jest z mojego osiedla i jest wychowankiem Legii ale Lampke ma 18 lat i może kiedyś coś z niego będzie.

Albo niech Legie do Nba przeniosą :rotfl: :>