PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjecia.z.Czarnobyla.-.230.fotek.[sam_son]

MeLa
19-02-2005, 17:27
za: http://www.osloskop.net/

Przedstawiam pakiecik fotek z Czarnobyla.
Są tutaj zarówno zdjęcia z czasów katastrofy jak i teraźniejsze.
Zdjęcia są wyzbierane z internetu, z różnych źródeł.

Razem jest 230 zdjęć w formacie .jpg i .gif
Rozmiar paczki to 16,4 MB

ed2k://|file|Zdjecia.z.Czarnobyla.-.230.fotek.[sam_son].(osloskop.net).rar|16816153|DFDF22500B554044709BB A593D3E8545|/

Tutaj ładują się juz zdjęcia zapraszam do oglądania

Link (http://members.lycos.co.uk/melamela/zdjecia.z.czarnobyla.-.230.fotek.%5bsam_son%5d/nowy%20folder/)

Oby juz nigdy nikt nie musiał pić drinka po tytułem "Płyn Lugola"

Fizi
19-02-2005, 21:18
przygnębiające widoki :/

za parę tysięcy lat jakiś archeolog zrobi fororę jak to odkryje - całe miasto nagle porzucone

DobryChłopak
19-02-2005, 21:38
robi wrażenie. Tak z ciekawosci jak smakował "Lugola" jak ktos tą niecodzienna substancje pił? :oczko:
Aż dziwne że tam naprawde nikt nie mieszka. jakby to zdazyło się w Polsce to znając zycie nie wszyscy by sie ewakuowali. własnie, nie moge znaleźc jakis ciekawych materiałów na ten temat. Jak to było ludzie wyprowadzili się i coś w zamian dostali? Ja tak to gdzie w końcu to było spore miasto. przecież oni zostawili tam cały dorobek zycia. Jakby ktos miał jakies fajne materialy to link nie zaszkodzi.

MeLa
19-02-2005, 23:00
robi wrażenie. Tak z ciekawosci jak smakował "Lugola" jak ktos tą niecodzienna substancje pił? :oczko:
Aż dziwne że tam naprawde nikt nie mieszka. jakby to zdazyło się w Polsce to znając zycie nie wszyscy by sie ewakuowali. własnie, nie moge znaleźc jakis ciekawych materiałów na ten temat. Jak to było ludzie wyprowadzili się i coś w zamian dostali? Ja tak to gdzie w końcu to było spore miasto. przecież oni zostawili tam cały dorobek zycia. Jakby ktos miał jakies fajne materialy to link nie zaszkodzi.

http://www.mojasd.prv.pl/strony/ghosttown

http://www.osloskop.net/?cmd=show&id=6255

Jean Guillaume Auguste Lugol (18 sierpnia 1788 - 16 września 1851) wg niektórych źródeł urodzony w 1786. Lekarz francuski, który m.in. w latach 1823-1829 opracował i udoskonalił metodę leczenia wola (powiększenia tarczycy) przy pomocy roztworu jodku potasu i samego jodu, zwanego od jego nazwiska płynem Lugola. W latach 1829-1834 napisał także cztery opracowania traktujące na temat gruźliczego zapalenia węzłów chłonnych (skrofułów).

Płyn Lugola zaaplikowano bezpłatnie wszystkim obywatelom, szczególnie dzieciom, w całej Polsce w roku 1986 po wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu w celu zapobieżenia wchłanianiu radioaktywnego izotopu jodu J-131 z opadów promieniotwórczych powstałych w wyniku wybuchu i pożaru elektrowni. Nadwyżki jodu przyjęte w płynie Lugola skutecznie powstrzymywały dalsze jego wchłanianie ze skażonego powietrza. Był to jeden z pierwszych w PRL przypadków, kiedy władze polskie mimo początkowych oficjalnych zaprzeczeń strony radzieckiej podjęły działania wbrew ich zaleceniom, w interesie zaś własnych obywateli.

Ja pamiętam te dni, ponieważ leżałem wtedy w domu miałem świnkę albo różyczkę i specjalnie śmigałem do ośrodka na przyjęcie dawki z tego, co pamiętam gorzkie to było, ale sporo starszych ludzi przyjmował gencjanę i inne specyfiki panika była niezła, ale to i tak było troszkę po zawodach wszystko zależało jeszcze od miejsca zamieszkania.

Jako ciekawostkę napisze znałem Ukraińca, który dorabiał w Polsce przy budowach opowiadał mi kiedyś przy kieliszku był wtedy w wojsku jak to się stało i on jeździł i lał tam beton …
O jego problemach zdrowotnych pisać nie będę, ale żal mi go było, bo pracował tam jakiś czas i dostał w przeliczeniu na złotówki 400 złoty renty …..

Mogiel
19-02-2005, 23:15
O jego problemach zdrowotnych pisać nie będę, ale żal mi go było, bo pracował tam jakiś czas i dostał w przeliczeniu na złotówki 400 złoty renty

Przykra sprawa. Tyle cierpienia przez ludzką głupotę, jeśli wersja którą ja słyszałem jest prawdziwa.

P.S. MeLa, jesli mozesz, napisz mi na prv o tym czlowieku kilka rzeczy.

Pan Artysta
20-02-2005, 00:12
jak dziś w szkole dostaliśmy do picia to gówno-ja piłem wcześniej o 3 -4 dni-w rodzinie jest lekarz(konował) oni wiedzieli wczesniej :chytry: