PDA

Zobacz pełną wersję : W dupach się przewraca...

Nazgul
17-02-2005, 13:52
http://www.90minut.pl/news.php?id=246311

Wielki Brat patrzy...

Nowy przepis Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który obowiązywać będzie od 1 marca, może sparaliżować rozgrywki piłkarskie w Polsce - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Według nowych przepisów MSWiA od marca kluby muszą zamontować urządzenia do nagrywania dźwięku podczas meczu - tzw monitoring głosowy. Jeśli tego nie uczynią grozi im zamknięcie. W rzeczywistości to wysokiej jakości mikrofony, które posiadają swój własny twardy dysk. Montaż takich urządzeń na stadionie Pogoni wyceniono na milion złotych.

Wszystko po to, aby obarczyć klub karą finansową za niestosowne okrzyki - np. rasistowskie bądź obelżywe względem osób publicznych. Sprawa leży póki co u wojewodów, którzy muszą wyznaczyć obiekty do instalacji monitoringu głosowego. W razie jego braku będą musieli zamykać obiekty.

Prezes Wisły Płock Krzysztof Dmoszyński uważa to za bzdurę - To nie wystarcza dźwięk z kamer Canal+? Przecież na każdym meczu jest obserwator PZPN, który ma obowiązek odnotowania nieodpowiednich haseł skandowanych na stadionie. A teraz mamy wydawać kasę na bzdury zamiast na rozwój młodzieży? Niedługo będziemy musieli rejestrować nawet puszczenie bąka...

Z kolei Pogoń już została zobligowana przez wojewodę zachodniopomorskiego do instalacji monitoringu i dostała na to dwa tygodnie. Klub złożył prośbę o prolongatę terminu ale otrzymał odpowiedź odmowną. Rozważa więc rozgrywanie spotkań w Wielkopolsce lub ... Berlinie.

Tymczasem wielkiego problemu z tego nie robi Eugeniusz Kolator, wiceprezes PZPN.

- Jak zwykle robi się wielką aferę z niczego. 21 lutego mamy spotkanie z policją i będziemy jeszcze dyskutować o tej sprawie. Polskie kluby posiadają system kamer i myślę, że to wystarczy. Słyszałem o rozporządzeniu MSWiA, ale nie panikowałbym tak od razu.

A poczytajcie komentarze...

Mini
17-02-2005, 14:42
ale Kaczorowski ma znajomosci.... :chytry:

Kawa
17-02-2005, 15:47
A czemu maja karac tylko za obrazanie osob publicznych? Jak ktos krzyknie "Jolka *****" to juz bedzie dobrze?

RadO
17-02-2005, 20:01
Niestety Kawa... Jolka, jako zona pierwszego, też jest osobą publiczną...

Mnie zastanawia coś innego... Co będzie jak ludzie zaczną sobie robić jaja i zaczną walić teksty żywcem wyjęte z rozmówek terrorystów?

I jeszcze jedno - skąd bedą wiedzieć, że to ja mówię? Mam sie przedstawiać zanim coś powiem, czy jak?

Nazgul
17-02-2005, 20:48
Niestety Kawa... Jolka, jako zona pierwszego, też jest osobą publiczną...

Mnie zastanawia coś innego... Co będzie jak ludzie zaczną sobie robić jaja i zaczną walić teksty żywcem wyjęte z rozmówek terrorystów?

I jeszcze jedno - skąd bedą wiedzieć, że to ja mówię? Mam sie przedstawiać zanim coś powiem, czy jak?

Nie, doczytaj dokłądnie. Klub będzie karany.
A kiedyś Pietrzak mówił, że miał wejść przepis że jak się pracownik w pracy upije to dyrektor idzie na dwa lata do więzienia :D

Gnatek
17-02-2005, 21:02
obelżywe względem osób publicznych.

Czyli jeżeli krzyknie się "sędzie kalosz", jeżeli ten uzna bramkę z 10 metrowego spalonego to to też będzie karane :O?

Smetny
18-02-2005, 00:05
obelżywe względem osób publicznych.

Czyli jeżeli krzyknie się "sędzie kalosz", jeżeli ten uzna bramkę z 10 metrowego spalonego to to też będzie karane :O?

Nie martw sie Jasnieoswiecony Pan Prezes o to zadba.

ems
18-02-2005, 01:20
policje popierdolilo ostatnio...

Adam-oldboy
18-02-2005, 09:06
Wyobraziłem sobie milczące ubliżki ekip prowadzone za pośrednictwem "migających" kumatych :gwizdze:

VANAHAIM72
18-02-2005, 10:55
Wyobraziłem sobie milczące ubliżki ekip prowadzone za pośrednictwem "migających" kumatych :gwizdze:

W Płocku już to mają obcykane... Szczególnie "Gruby" :oczko:

Arni
18-02-2005, 11:13
Chory wymysł, jeżeli jeszcze koszt instalacji czegoś takiego w przybliżeniu wynosi milion zł to... :ucieka: Jeżeli jednak naprawde zaistnieje konieczność zainstalowania tej aparatury to można uznać, że te pieniądze zostaną wyrzucone w błoto...:/ Wątpie bowiem, aby wizja tych zainstalowanych mikrofonów rejestrujących dźwięk specjalnie przeraziła wszystkich fanatyków i by nagle powstrzymywali się oni od dosadniejszych określeń dotyczących czy to sytuacji na boisku, czy też przeciwników i osób publicznych (mimo wszystko już dawno nie przypominam sobie, aby takowe u nas na stadionie były). Jeżeli pragną wprowadzić więcej kultury na stadiony to raczej "syzyfowa praca" przed nimi i wątpie, aby takie przedsiewzięcie okazało się zbawcze...Jeżeli jeszcze klub miałby płacić niebagatelną kwotę za tego rodzaju okrzyki to w niedługim czasie możemy się spodziewać szybkich upadków...

Mini
19-02-2005, 11:58
piłkarze też z mikrofonami będą biegać?

yusta
11-03-2005, 17:19
My tu śmechy bajery, a stadion Górnika zamknięty :O

'hLG'
11-03-2005, 19:34
A będzie coraz gorzej :efoch:

Co prawda daleko nam do Waszej ligy rozgrywek ale tez da sie odczuć te chore opcje :wsciekly: