PDA

Zobacz pełną wersję : HIP-HOP w polsce??

*PRZEMO*
27-06-2003, 11:36
cze all
chcialem podjac temat hh ktory w polsce ostatnio jest na topie.. ;)

slucham tej muzy od hmm bodajrze od 97' wtedy to powstala pierwsza plyta WYP3 i bylem mocno nia "zajarany" bylem w tedy szczyl, ale jako jeden z nielucznych zaczalem sluchac HH pozniej przyszedl 2pac ze swoja plyta i tak sie jakos zaczelo.. u mnie na podworku wszyscy sluchali backstreetboys spice girls i tym podobne a ja sie roznilem, wysmiewali sie z moich spodni ze szerokie ze czapeczka z daszkiem i tam takie..
teraz jak patrze z pressptkrywy czasu to juz nie to.. w telewizji koncert peji gdzie w okol sceny sama gownarzeria, male dzieciaczki wozace sie w szerookich spodniach. To juz nie ten sam klimat HH co mnie troche martwi. Teraz jeszcze bardziew wracam do korzeni kreci mnie bardzo Big, tupac, tony touch, krupt i takie starocie. Rozmawialem kiedys z jakism kolesiem(malolat) o HH i mnie strasznie zmartwilo ze dlaniego tylko ganja komera (przy czym zaznaczal ze nie jest lamusem etc)
co sie porobilo? nie uwazacie ze ta "kultura" poszal w zla strone??
(dobrze ze slucha jej coraz wiecej osob, ale zrobila sie straszna komera a hh zawsze sie jej wystrzegal)

co wy na to??

Gruby
27-06-2003, 12:14
"...wiekszosc mc to tragedia i teatr.... widze cie, w zlotym swietle na scenie stoisz, widze, ze biksujesz.... kiercisz slowa, ktorych nie znasz znaczenia..."

"...ataki slamsu pie:*li w serce grochowski chwast obsrany ich rym wk :* wia ucho, odp :* dol sie od mojej Legia, dla niej serce pracuje na Zylecie kibicuje..."

"...mowie ci zrobisz kariere, osiagniesz sukces, tylko musisz mi udowodnic, ze naprawde chesz zostac super gwiazda rozumiesz to?..."
sluchaj mnie teraz, chcialas zablysnac lecz ci nie wyszlo, zawsze chcialas sie liczyc, na koncertach krzyczec ale, teraz sie nie gotuj zamknij ryj i sluchaj, chciales sie wozic i biksowac, teraz musisz sie rozgladac i chowac..."

"...mama mowila..... idz matole do szkoly, ilu z was ja widze raper do polowy, ogolone glowy, z drugiej strony wiracha...."

To kilka cytatow z kawalkow, ktore doskonale pasuja do sytuacji w polskim rapie.

Szuwar
27-06-2003, 13:19
slucham tej muzy od hmm bodajrze od 97' wtedy to powstala pierwsza plyta WYP3

Pierwsza plyta Wzgorza to '95.

A co do tematu to wali mnie to. Wiadomo bylo ze predzej czy pozniej hh sie skomercyjni. Ale szczerze mowiac wali mnie to. Ja slucham, bo mi sie podoba i czy bedzie modny czy nie to bede tego sluchal.
A ze 70% malolatow teraz zapierdala w szerokich ciuchach, "rymuja" i robia "bity" to juz nie moja sprawa. Poziom wrzutow na murach tez swiadczy o tym, ze sporo osob niezbyt jest do tego stworzonych, a mimo to robia to, bo to modne. Z breakiem juz na sczescie jest lepiej.
Ja sam sie w to nie bawie, bo nie umiem - dla mnie to po prostu zajebista muza - od staroci po nowosci, choc rzeczywiscie starocie jakos mnie tez ostatnio bardziej kreca.
Jednak sluchajac niektorych produkcji sie zastanawiam tak naprawde ilu MC robi to z prawdziwej zajawki a ilu dla hajsu/uznania itp. Ale nie chce mi sie na ten temat rozwodzic.

*PRZEMO*
27-06-2003, 14:11
Ja rowniez slucham HH bo mi sie podoba ale chcialem zwrocic uwage ze nie ma juz tej magicznej atmosfery w okol niego.. a bardzo sie ona mi podobala. ;)
Sam kiedys malowalem graffiti ale sie skonczylo po wpadce na SKM ;)
Bardzo zaluje ze HH stal sie komera.. iniekture piosenki sa wlansie takie. Pod publike.
Dlatego polecam stare kawali jeszcze nie z komercyjnego HH
8)

dyha
27-06-2003, 14:28
A wszystko to wina puszczania "hiciorów" na dyskotekach , chodzi mi o utwory typu Głucha Noc itp . A ja nabardziej lubie i zalecam :D starą dobrą szkołe rapu i kilka nowych kawałkow , ale najlepsze są znajmoe kapele . Zapraszam na strefe www.mp3.wp.pl i poszukajcie zespolu S.P.Ranto - ziomki , zajebiste kawałki

Afgan
27-06-2003, 14:32
SKM 8- o ***** 8- no to niezle zaczynales... :oho: '8

jebac komercyjny hh 8)

Cypis
27-06-2003, 18:41
Ja rowniez slucham HH bo mi sie podoba ale chcialem zwrocic uwage ze nie ma juz tej magicznej atmosfery w okol niego
Niestety nic dodac nic ujac.

aaadamm
06-07-2003, 14:48
Ja rowniez slucham HH bo mi sie podoba ale chcialem zwrocic uwage ze nie ma juz tej magicznej atmosfery w okol niego
Niestety nic dodac nic ujac.

stary hh jest najlepszy

a teraz zaproponuje zabawe - jakbyscie mieli wybrac "oczko", czyli 21 najlepszych utworow w hisotrii polskiego hip hop to - jakie to bylyby propozycje?

Dawajcie propozycje-

ja daje utwory PFK:

- Jestem bogiem
- Rób co chcesz
- Chwile ulotne
- Nowiny

Kaliber 44:
- film
- garbaty aniol
- plus-minus
- gruby czarny kot

Wzgorze
- Mam tak samo jak ty

Afgan
06-07-2003, 15:16
ZIPERA O.N.F.R. O.N.F.R. II
ZIP SKŁAD & FUNDACJA NR 1 - Czas wtedy staje
RAP ZAJAWKA
POLSKI HH - Endefis Patrze na Stolice
O.S.T.R - A.B.C
Molesta - Wiedzialem Ze Tak Bedzie
molesta - te chwile
MOLESTA - P.K.U (PATRZ KOMU UFASZ)
Molesta - Dziękówa
Kaliber 44 - Film
Fundacja nr 1 - F.RAPPREMIERA

i wiele wiele innych ... :+:

dyha
06-07-2003, 16:03
Oczko , hm.... oczko plus 3 w bonusie '8

Fu - Czarna Chmura
ZIP - Sztuczna Twarz
Pono - NNZS
WWO - Zdala od zgiełku
WYP3 - Mam tak samo jak ty
Fu - Paradoks
Fu - Dystans
Grammatik - Friko
Projekt Hamas - Granice Wytrzymałości
WWO - Jeszcze będzie czas
Pezet/Noon - Refleksje
Molesta - JA wiedziałem że tak bedzie
Molesta - Będzie Dobrze Dzieciak
Molesta - Osiedlowe Akcje
Molesta - Takie Zycie Ziomek
PFK - Jestem Bogiem
K44 - Baku Baku ...
K44 - Psychodela
K44 - Plus i Minus
K44 - Film
Mor W.A. - My to My
Mor W.A. - Alterego
WYP3 - Przemoc
OSTR - ABC

*PRZEMO*
06-07-2003, 18:03
hmm 21... '8

polskie

3H- aluminium
Molesta-Wiedzialem ze tak bedzie
Zip- Srodmiesicie poludniowe
Gramatik- friko
Wyp3/3h- mam to co ty
K44- czarny kot
WWO- w.d.c.s.d konczy
K44- takie jakie jest
WYP3- raz,dwa
3H- 93.94

amerykanskie

2pac- hellrazor
dr.dre-still
xzibit- foundation
snoop dog- Gin n' Juice
nwa- chin chek

dlugo by wymieniac...

Szczawiu
06-07-2003, 18:29
A wszystko to wina puszczania "hiciorów" na dyskotekach , chodzi mi o utwory typu Głucha Noc itp.

Święte słowa dyha.
Kiedyś byłem wiecznie ****** przez znajomkow jak gdzieś w towarzystwie puściłem WYP3 czy poźniej Molestę.
Gdy kupiłem sobie kasetę Molesty - Skandal byłem strasznie podjarany
i wracając do domu z WWA pokazałem ją kumplowi.
Uslyszałem "Ja pi*** jakie buraki" a teraz ten sam koleś usłyszał Feno i od razu wiedział, że to ta kapela i kawałek z filmu "Rugbyści".
Teraz jest moda na HH i wiele dzieciaków zakłada szeroki spodzień na dupsko,
bo tak jest fajnie i jak na razie jeszcze się taki koleś wyróżnia z tłumu.
Jest tak samo jak kiedyś z metalami. Ile ludzi łaziło po Różyku żeby kupić tzw. gumki. Metali była masa. Zespoły, które teraz grają w Proximie kiedyś grały wielkie koncerty w Spodku i w Arenie, bo tyle ludzi przyjeżdżało zobaczyc np. Kreatora.
Moda w końcu minęła i zostali tylko starzy wyjadacze. Mam nadzieję, że tak samo będzie z HH.
Wiele zresztą kapel poczuło zapach pengi i robi wszystko by płytkę wypromować (w sumie wcale im sie nie dziwię. bo żeby zrobic cos porządnego tez potrzeba im pieniędzy)
Powstały takie TV jak np. VIVA Polska, o której niektórzy mówią, że to hiphopowa telewizja bo 80% to polski HH.
Myślę, że stad się to wszystko bierze.

"Naszych twarzy nigdy nie zobaczysz na ekranie" - Onar 8-

Co do "oczka" zaproponowanego przez eLadamo to sorry ale nie jestem w stanie wypisac najlepszych kawałków bo jest ich dużo dużo więcej niz 21 :]

*PRZEMO*
06-07-2003, 20:01
Teraz jest moda na HH i wiele dzieciaków zakłada szeroki spodzień na dupsko,
]

ja nie nosze szerokich spodni 8) a slucham hh od naprawde ladnych pau lat 8) :rotfl: :buhaha: chorze w waskich dzinsach :buhaha: :buhaha:

PRASKI
06-07-2003, 20:57
ja pierwszy raz usłyszałem hh jak siora wlączała TV i tam była jakaś lista przebojów :/ ale puszczali te pierwsze kawałki
pamiętam 3-X-Klan ; K44 itp.
a ja miałem wtedy z 8 lat 8- i jeszcze nie wiedzialem o co w tym chodzi :hmm:

yusta
06-07-2003, 21:20
Komercja w HH mi nie przeszkadza. Słucham tych kawałków, które mi sie podobają i tyle.
Mój największy hicior to "+ i -" K44. W samochodzie non-stop go zarzucam i ciągle tak samo wkręca w fotel '8 Z nowszych podoba mi się "Przepraszam" - O.S.T.R, 5 2 i Owal/Emcedwa: "... i po co to złoto, sygnety cioto, zdejmij tą skarpetę z głowy idioto...." :+: