PDA

Zobacz pełną wersję : Wojsko

Radzyn
16-01-2005, 15:17
Choć taki temat kiedyś był ale nie chciało mi się szukać go to założyłem znów.Otóż mam pytanie.Jestem na pierwszym roku studiów.Jutro biore zaświadczenie z dziekanatu że uczę się i będe miał odroczke na 3 lata.Ale teraz jest sesja i jak bym nie zaliczył (odpukać w niemalowane) i skreślą mnie z listy studentów to mam oczekiwać że lada moment przyjdzie powołanie do woja i będzie coś trzeba kombinować czy raczej nie ma obawy??

Bastion
16-01-2005, 15:20
Masz czekac. Dostaniesz powolanie w ciagu miesiaca. Ja jak studiowalem prawo na UMK, w styczniu po sesji skreslili mnie z listy, to w lutym dostalem juz zaproszenie do WKU w celu odbycia zasadniczej sluzby wojskowej :D, ale sie wykrecilem druga szkola :)

Radzyn
16-01-2005, 15:24
No właśnie ale jeszcze nie dostałem z WKU listu ale bole wcześniej im dać.ALe dziś kolega powiedział że na ten rok nie będą brać bo robią zawodowe

Bonhart
16-01-2005, 15:26
Podejrzewam, ze raczej przysla wezwanie - moj znajomy skonczyl studium policealne i tydzien pozniej dostal wezwanie. Jak jestes na 1 roku to mozesz sie zdaje sie zapisac na przedmiot pt: Przeszkolenie wojskowe - 1 semestr wykladow i potem 2-3 tygodnie na jakiejs wydzielonej studenckiej jednostce.
A najlepiej studiuj skutecznie to moze ci sie pofarci i dostaniesz "szeregowca rezerwy" z automatu, nie majac z wojem nic wspolnego (czyli tak jak ja :hyhy: )

Radzyn
16-01-2005, 15:28
zajęcia z PO mają być na 2 roku jak słyszałem ale tak myślałem że wojsko nie będzie się fatygowało aby się dowiedzieć naprzykład że mnie skreślili z listy studentów a wpisane mam odroczenie na 3 lata :hmm:

Bastion
16-01-2005, 15:29
Taaaaaaaaa, odkad pamietam to slyszalem o tym zawodowym. Wszystko zalezy od wladz Twojej uczelni. To oni wlasnie wysylaja zawiadomienie o skresleniu danej osoby z listy studentow. Jak nie wysla masz szanse, ja powiedzialem kobiecie w WKU ze nia mam zamiaru nigdzie jechac po zaden bilet, dlatego ze odroczke mam napisana do konca wrzesnia, a jest styczen i mnie to nie interesuje, pozatym od wrzaesnia zaczynam nowe studia i wtedy wysle im zaswiadczenie. Kobieta powiedziala ze ok, odnotowala ze dzwonilem, i kazala wyslac zaswiadczenie o zlozeniu papierow na inna uczelnie.

Bonhart
16-01-2005, 15:32
zajęcia z PO mają być na 2 roku jak słyszałem ale tak myślałem że wojsko nie będzie się fatygowało aby się dowiedzieć naprzykład że mnie skreślili z listy studentów a wpisane mam odroczenie na 3 lata :hmm:

Nie bardzo. Uczelnia ma obowiazek przysylac twoje papiery, jesli utracisz status studenta (tak mi sie kiedys obilo o uszy). A w ogole to sie ucz, zdawaj egzaminy i bedziesz mial spokoj z wojskiem :chytry:

Radzyn
16-01-2005, 15:36
No próbuje tylko amm pewne obawy do paru przedmiotów które są dla mnie czarną magią jak Mikroekonomia i Algorytmy :kurde: Ale jak by się noga powineła (Oby nie) to będzie jednak trzeba szukać jak najszybciej szkoły

Sosen
16-01-2005, 15:42
A ja mam wojsko odroczone az do 2007 roku.Wku w Kozienicach było bardzo litościwe :)

Uczelnia ma obowiazek przysylac twoje papiery, jesli utracisz status studenta (tak mi sie kiedys obilo o uszy).

Moich nie wysłali ale to było za czasów moich studiów na Umcs teraz zmieniłem uczelnie i niewiem dokładnie jak jest na mojej obecnej :hmm:

Fizi
16-01-2005, 16:12
Choć taki temat kiedyś był ale nie chciało mi się szukać go to założyłem znów.Otóż mam pytanie.Jestem na pierwszym roku studiów.Jutro biore zaświadczenie z dziekanatu że uczę się i będe miał odroczke na 3 lata.Ale teraz jest sesja i jak bym nie zaliczył (odpukać w niemalowane) i skreślą mnie z listy studentów to mam oczekiwać że lada moment przyjdzie powołanie do woja i będzie coś trzeba kombinować czy raczej nie ma obawy??

zależy, czy po pierwwsze twoja uczelnia wysyła info tak jak powinna do WKU, czy też ma to w poważaniu
po drugie zalezyod tego , czy akurat w tym momencie będzie pobór do zasadniczej i się na niego załapiesz - jak nie , to masz czas na załapanie się do szkoły na kolejny rok i moga Cię pocałować

jeśli jednak wyślą i jest ryzyko załapania się na brankę , to bierzeswsz informator i dzwonisz po szkołach policealnych , czy robia nabór od połowy roku- jest wiele takich szkół- wpłacasz parę stówek i jesteś studentem na kolejny semestr , a zatem dostajesz kolejna odroczkę :prosze:

Kawa
16-01-2005, 20:37
A ja mam wojsko odroczone az do 2007 roku.Wku w Kozienicach było bardzo litościwe :)

Uczelnia ma obowiazek przysylac twoje papiery, jesli utracisz status studenta (tak mi sie kiedys obilo o uszy).

Moich nie wysłali ale to było za czasów moich studiów na Umcs teraz zmieniłem uczelnie i niewiem dokładnie jak jest na mojej obecnej :hmm:
Ja tez mam i co z tego jak nie doniose papierka ze sie ucze to mnie zaprosza do jednostki.

Gregoreous
16-01-2005, 20:58
U mnie sytuacja jest dziwna, bo ja na WKU byłem RAZ z papierkiem i było to na pierwszym roku. Teraz jestem na trzecim i... pismo z woja do mnie nie przyszło. Prawdopodobnie uczelnia im wysyła po każdym semestrze info, że dalej studiuję. Ale wypadałoby się przejechać na Koszykową :oczko:

Radzyn
17-01-2005, 09:59
Ja już z dziekanatu wziołem papierek i w wolnym czasie przejde się na Koszykową.Nie będe czekał aż przyślą list z WKU.Będe miał spokój

cfc
17-01-2005, 10:48
a ja niewiem jak mam , tzn niby jestm zagranica i sie ucze ale w tym roku pewnie cos przyjdzie. hmm ale jest cos takiego ze prawdopodobnie dostane podwojne obywatelstwo wiec chyba WKU juz mnie nie bedzie wolalo

Pajac
17-01-2005, 13:58
granica wieku poborowego to 27 czy 28 lat? musze wiedziec ile lat bede studiowal :)

Fizi
17-01-2005, 14:00
28 - da radę dociągnąć 8)

Pajac
17-01-2005, 14:03
heheheeheh to ja ide sie uczyc tej logiki :) (chociaz powtarzanie roku nie bylo by takie strzaszne - zawsze rok do przodu :) nie no zartuje :hyhy:)

edit: niestety ***** sie uczylem, po przeczytaniu opowiesci rwd o hutniku wlazlem na forum wisly i zaczalem poraz ktorys czytac opisy jego wyjazdow :hyhy: to uzaleznia :hyhy: