PDA

Zobacz pełn± wersję : "Sen o Warszawie"... ale który ?

MeLa
10-01-2005, 18:52
Zaraz kto¶ napisze :chytry: , że ankieta jest tendencyjna, że przeróbki s± raczej badziewie, ale czy zawsze??? :efoch:

Zapraszam wszystkich krytyków muzycznych i nie tylko do wypowiedzi, która wersja i dlaczego :hmm:

MTP
10-01-2005, 18:58
Niemen i tylko on.Wzgórze też korzysta z jego głosu przy refrenie ale sama piosenka to nie sen o Warszawie.
Choćby dlatego że tylko w jego wykonaniu przechodza mnie dreszcze i dodac do tego gardła przed meczem(w zeszłym sezonie) to juz totalne wyżyny

Sokol
10-01-2005, 19:02
WYP3 :D
choc sam oryginal tez bardzo lubie

Paluch
10-01-2005, 19:05
Nie no, ¶piew Niemena najlepiej oddaje nastrój tej piosenki i żadna inna nie dorówna oryginałowi. Nie ma bata :nie:

Strzałek
10-01-2005, 19:06
1. Oryginał ! NIe ma lepszego ! :efoch: NIC NIE DORÓWNA OGRYGINAŁOWI !
2. WYP3 - fajna przerubka

a resztu nie słuchałem :foch:

Mazi
10-01-2005, 19:21
Oczywi¶cie, że wersja oryginalna Niemena :) .

Aczkolwiek WYP3 też całkiem fajne.

zuz
10-01-2005, 19:23
Flinta z Cugowskim daj± radę ogólnie, bardzo fajnie ¶piewaj±...

ale Czesław to Czesław, nie ma porównania [głos] :)

Armand
10-01-2005, 19:29
Niemen wraz z kibicami przed meczem :D to jest boskie... zaglosowalem na przerobke WYP3... a tak sobie :hyhy:

Bastion
10-01-2005, 19:36
Niemen, zdecydowanie. Jak slucham mam dreszcze.

Wilki :wsciekly: wogole ich nie lubie
WYP3, nie moje klimaty

arczi
10-01-2005, 19:43
LOL

Gnatek
10-01-2005, 20:15
Zdecydowanie oryginał. Tej piosenki mógłbym słuchać non stop :dziekuje:.

Ewcia
10-01-2005, 20:18
Czesław Niemen - to jest to :dziekuje:
Wzgórze YP3 też niezłe chociaż i tak nic nie przebije oryginału.

DobryChłopak
10-01-2005, 20:20
Tylko oryginalna wersja 8)

Nova
10-01-2005, 20:20
Te głosy na Flinte i WYP3 to przez pomyłke, tak? :O

Beny
10-01-2005, 20:21
Nad czym sie tu zastanawiać?!?

"Sen... " jest jeden!

Wilki, Cugowskie? No ludzie, b±dĽmy poważni.

Fizi
10-01-2005, 20:53
nie lubię podrobów

Cugowski niech zostanie przy ,,Górnik Łęczna, Górnik Łęczna, brać kibiców jest ci wdzięczna ... ,, :ucieka:

zuz
10-01-2005, 20:58
nie lubię podrobów

Cugowski niech zostanie przy ,,Górnik Łęczna, Górnik Łęczna, brać kibiców jest ci wdzięczna ... ,, :ucieka:
to młody Cugowski z Flint± ¶piewa, a Górnika stary z BS...

Bastion
10-01-2005, 20:58
nie lubię podrobów

A Wilki przy ...".... Bo Czarne Koszule to naza druzyna................" :kurde:

Fizi
10-01-2005, 21:10
nie lubię podrobów

prosty człek ze mnie, na kulturze się nie znam :hyhy:

KASKA
10-01-2005, 21:11
Oh...Ankieta wydaje sie byc wrecz absurdalna, a jednak nie. Jakis Sokol za czesto do Paragrafu i innych takich chodzi, bo mu sie chyba mozg zlasowal :)

TYLKO CZESLAW!!!!

zuz
10-01-2005, 21:13
nie lubię podrobów

prosty człek ze mnie, na kulturze się nie znam :hyhy:
mi się podobało jak ¶piewali chyba w Sopocie, co był ten koncert dla Czesława wła¶nie.
napewno byli lepsi od Wilków czy innych.

zazwyczaj oryginały s± lepsze, a co do tej piosenki to wogóle nie ma dwóch zdań.

Sokol
10-01-2005, 22:10
Oh...Ankieta wydaje sie byc wrecz absurdalna, a jednak nie. Jakis Sokol za czesto do Paragrafu i innych takich chodzi, bo mu sie chyba mozg zlasowal :)

TYLKO CZESLAW!!!!

bo poprostu dziewczyno nie czujesz tych kocich ruchow :paker:
bo z rmx WYP3 mam mnostwo wspomnien i lepiej mi sie kojarzy :D
ale to nie znaczy ze nie lubie oryginalu ;)

MK
10-01-2005, 22:12
Praiwe całe życie byłem konserwatywny, a teraz zagłosowałem na WYP3, so¶ złego sie ze mn± dzieje :kurde:

Nazgul
11-01-2005, 00:31
Wilki - choć nie lubię, to całkiem całkiem im to wyszło. Szkoda że Gawlińskiemu skali brakło - ładnie się dławił w górnych rejestrach "..i na skrzydłach jak ptaaaaaaak"...
Flina & Cugowski - byloby niezłe - gdyby Flinta umiała ¶piewać.
Wzgórze YaPa3 - co to ***** jest?

Oryginał rz±dzi.

ems
11-01-2005, 00:38
***** ludzie
tylko oryginal jest o Warszawie, tak naprawde
i tyle... powinno zakonczyc dyskusje

Wilki ? jebac Polonie
Cugowski - z flinty mu w dupe wypalic
WYP3 - to piosenka o wspolnocie interesow hip hopowcow z Kielc i Warszawy, a nie o Warszawie

tylko Niemen, chociaz jemu ta piosenka zostala tez ponoc napisana... tylko on, bo pierwszy i najbardziej o Warszawie

maaam taak saamoo jaak Tyyy... miasto moje a w niiim ... najpiekniejszy moj swiaaat... najpiekniejsze dniii... zostawilem tak kolorowe sny... kiedys zatrzymam czas... i na skrzydlach jak ptaaaaak... bede lecial co sil... tam, gdzie moje sny... me warszawskie kolorowe dni... gdybys ujrzec chciaaal... nadwislanski swiiit... juz dzis, wyruszaj ze mna taam... zobaczysz jak, przywita pięknie nas... warszawski dzień....

c_zary
11-01-2005, 00:47
Sorry ale dla mnie ten temat to chyba jakis zart. "Sen" jest tylko jeden, a o reszcie nedznych imitacji, to nawet nie ma co wspominac. Kawalek Wzgorza - owszem fajnie sie kiedys bawilo przy tym na imprezach ale, tak jak juz Ems napisal, jest zupelnie o czym innym.

MeLa
11-01-2005, 08:44
:hmm: :foch:

NEOSPASMINA raz proszę :chytry: :oczko:

KRA
11-01-2005, 18:51
Nie no pewnie że Czesław Niemen! Szkoda że jeszcze tek słabo wychodzi to na stadionie. No ale to ciezka piosenka jest i ktos kto nie ma talentu (tak jak ja) nie za¶piewa jej dobrze. Fajnie by było jakby kiedy¶ ¶piew kibiców zagłuszył dĽwięk z gło¶ników i wszyscy jak jeden m±ż za¶piewali ja gło¶no i dono¶nie tak jak Mistrzem Polski jest Legia!

zuz
11-01-2005, 18:57
Fajnie by było jakby kiedy¶ ¶piew kibiców zagłuszył dĽwięk z gło¶ników i wszyscy jak jeden m±ż za¶piewali ja gło¶no i dono¶nie tak jak Mistrzem Polski jest Legia!
o wypraszam sobie, też chcę ¶piewać :efoch:

:oczko:

pusty
11-01-2005, 19:00
Oryginał to oryginał. Wybieram oczywi¶cie wersję Czesława Niemena.

KRA
11-01-2005, 19:06
Fajnie by było jakby kiedy¶ ¶piew kibiców zagłuszył dĽwięk z gło¶ników i wszyscy jak jeden m±ż za¶piewali ja gło¶no i dono¶nie tak jak Mistrzem Polski jest Legia!

No tak przepraszam. :wstyd:

"Za¶piewali jak jeden m±z i żona" :oczko:

Arni
11-01-2005, 19:23
Tylko piosenka autorstwa Czesława Niemena i tyle. Zreszt± kawałek WYP3 & Trzycha opowiada ogólnie o przywi±zaniu do miasta, miejsca, w którym się żyje, a nie jedynie o Warszawie.

Kempes
11-01-2005, 19:57

Ale je¶li już to gło¶no ... a nie żeby sie wsłuchiwać trzeba było :lol3:

Co do piosenki -

Yaponia 3 odpada , zupełnie nie mój gust.
Nowoczesnych interpretacji nie słyszałem i sie do tego nie pale.
Szczerze mówi±c nigdy nie byłem fanem wokalu Cze¶ka , ale jak nie jego wykonanie to żadne !

zuz
11-01-2005, 20:00
Ale je¶li już to gło¶no ... a nie żeby sie wsłuchiwać trzeba było :lol3:
wybijasz mnie z rytmu, dekoncentrujesz, i do tego drażnisz :efoch: foch z przycupem.

MeLa
16-01-2005, 16:42
Jutro rocznica ¶mierci Czesława Niemena dzi¶ w TVP3 była rozmowa z Markiem, Gaszyńskim który napisał słowa do piosenki Sen o Warszawie Niemen był wtedy w Paryżu i najpierw postała muzyka a potem tekst.
W pierwszej wersji piosenka została nagrana w języku francuskim a po powrocie do kraju nagrano j± po polsku.

Czesławie Pamiętamy.

Junior_Mokotow
16-01-2005, 20:08
przesłuchałem wszystkie te kawałeczki i najbardziej jednak podoba mi się orginał Czesława Niemena :ucieszony:

aaadamm
16-01-2005, 20:58
Na Trojce leci audycja o tworczosci Niemena.
Pierwszy raz slyszalem Sen o....Paryzu (jesli dobrze zrozumialem slowa). Przerobka polskiej wersji na francuska autorstwa Niemena.

MeLa
16-01-2005, 21:25
Sen o Warszawie jako pierwszy nagrany był po francusku Tak dzi¶ mówił w Wroński Beat
Marek Gaszyński i pierwszy tytuł był Varsovia cos tam może kto¶ ma dostęp do tej wersji

Absolutnie żaden sen o Paryżu :oczko:

cin
16-01-2005, 21:59
Ja cie kręcę, to już rok... :-

Sen po francusku jest o Warszawie (niby słuchać tam co¶ "pari"? ale zaraz potem jest Varsovie :oczko: zreszt± franca nie znam, ale ta piosenka to Sen, tyle, że po francusku :P )

A co do tematu- bezsprzecznie najlepsza wersja jest Niemena. Do tego ¶piewana przez wszystkich na stadionie...
Kawałek Wzgórza jest spoko, ale jak kilka osób zauważyło nie jest on o Warszawie...
Tylko wersja Czesława Niemena.

aaadamm
16-01-2005, 22:26
Sen

Absolutnie żaden sen o Paryżu :oczko:

hehe..po francusku to ja umiem tylko :P :oczko:

Basbob
17-01-2005, 19:34
Hej, a ja nie wiem dlaczego zawsze jak na Legii puszczaj± "Sen..." to kończ± w najlepszym momencie (jak jest ta przebitka instrumentalna). Ja zawsze wtedy macham sza(L)em z lewa do prawa w rytm basu i jest super klimat...

A tak ogólnie to wiadomo, że wersja oryginalna nie ma sobie równych!!