PDA

Zobacz pełną wersję : C+ się wk...

Nazgul
25-06-2003, 08:56
http://www1.gazeta.pl/sport/1,35335,1543812.html

No, może się ktoś za to weźmie :)

C@mo
25-06-2003, 09:15
nie dziwota

co koniec sezonu to skandal

w 2001 niedziela cudów :box:
w 2002 branko rasic :box:
i teraz z switem :box:

to napewno nie porawie wizerunku polskiej ligi

Raffi
25-06-2003, 09:31
A pojawili się kupcy:
ŻW:
Odkodowana liga

Transmisja walki Lewis - Kliczko była pierwszym od dawna dużym wydarzeniem sportowym na antenie TVN. Szefowie stacji chcą, by sport częściej gościł w ich kanałach. Wiele wskazuje na to, że TVN kupi sublicencję na polską ligę piłkarską.

Sublicencja na naszą ligę jest jednym z ostatnich niezagospodarowanych "piłkarskich kąsków" na rynku medialnym. O tym, że kupi ją TVN, Polsat czy telewizja publiczna mówiło się już kilka razy.

Przypomnijmy, że wyłączność na pokazywanie ekstraklasy i II ligi do 2005 roku ma Canal Plus. Pośrednik w handlu prawami do sublicencji - firma Sport Five Andrzeja Placzyńskiego, żądała swego czasu za nie ponad 2 miliony USD na sezon. Od tamtej pory wiele się jednak na rynku telewizyjnym zmieniło. Stacje nie płacą kroci za sport.

Dziś Placzyński mówi, że sprzeda sublicencję za sumę, którą zechce wyłożyć kontrahent - czyli TVN lub TVP, bo właśnie te dwie telewizje prowadzą negocjacje z jego firmą. Jak się dowiedzieliśmy, będzie to nie więcej niż 500 tys. USD.

Najprawdopodobniej żadna ze stacji nie wyłoży nawet i tej kwoty. Obie poszukują partnerów, którzy później w spotach telewizyjnych i na billboardach będą mogli ogłaszać, że są sponsorami transmisji. Tak było w tym roku z Ligą Mistrzów i Browarami Warka.

Sport Five chce sprzedać sublicencję za dużo niższą cenę, bo już za rok rozpocznie się nowa gra o prawa do pokazywania całej polskiej ligi. Na dzień dzisiejszy produkt jest mało atrakcyjny. Trudno oczekiwać, że ktoś wyłoży choć połowę ze 120 mln USD, jakie w 2000 roku zapłacił za ligę Canal Plus. Placzyńskiemu zależy więc na promocji rozgrywek, a bez ich pokazywania w jednej ze stacji otwartych - nie ma co na to liczyć.

Przedstawiciele TVN i TVP doskonale zdają sobie z tego sprawę. Z góry więc zaznaczają, że nie pójdą na wymianę ciosów i do żadnej licytacji o sublicencję nie dojdzie. Andrzej Placzyński dodaje jednak, że tym razem wszystko jest na dobrej drodze. Sprawa ma się wyjaśnić w ciągu najbliższego miesiąca.

Jeśli rozmowy rzeczywiście zakończą się porozumieniem - kibice będą mogli zobaczyć krótkie migawki oraz godzinny magazyn emitowany w niedzielę wieczorem po zakończeniu wszystkich spotkań. W tym sezonie bramki z jednego meczu pokazywała TVP, ale był to tylko "dżentelmeński" układ. Jeśli ktoś kupi sublicencję, inne będą musiały się zadowolić planszami z wynikami.

- Wydaje mi się, że to wciąż atrakcyjny towar - twierdzi Placzyński, który ma do sprzedania nie tylko piłkę nożną. - To właśnie firma Sport Five była właścicielem praw do walki Kliczko - Lewis. W swoim "portfelu" ma wiele wydarzeń tej rangi.

Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie TVN będzie jej najlepszym klientem. Piotr Walter - prezes stacji - nie ukrywa, że rozgląda się za dużym sportem. Niedawno szefem impresariatu ITI (właściciel TVN) został Robert Wichrowski - przez kilka lat dyrektor kolegium sportu w TVP.

Wichrowski nie chce zdradzić szczegółów swej "misji", ale jest jasne, że jego głównym zadaniem będzie kupowanie sportu.Jak się dowiedzieliśmy, telewizja Waltera jest zainteresowana nie tylko sublicencją na polską ligę.

W TVN na pewno będzie zawodowy boks na najwyższym poziomie, a także walki polskich profesjonałów. Co jeszcze? Negocjacje z innymi "dyscyplinami" są bardzo zaawansowane. Szczegóły mają być znane w ciągu kilku dni.

Luqas
25-06-2003, 11:32
Szczerze powiedziawszy, to chciałbym, żeby jakaś inna stacja miała prawa do Ligi Polskiej.Wiem, że Canal+ daje duże pieniądze, jest dobrą stacją, maja dobrych komentatorów (najlepszych w Polsce), ale dla niektórych abonament Cyfry+ to przesada.Może TVN wykupi Ligę Polską, chciałbym, żeby tak było...
pożyjemy zobaczymy 8)

Mini
25-06-2003, 12:16
TVN jak podaje jakikolwiek info o piłce to prawie zawsze ze stadionu Legii,czyli czują się tam dobrze i nie mam nic przeciwko żeby TVN kupił naszą ligę i pokazywał ją na kanale ogólnodostępnym.Jakby kupili jeszcze np. Premiership NBA Boks w dobrym wydaniu i zrobili jakiś magazyn o ważniejszych ligach europejskich(tylko nie 30 minut a np.2 godziny) to widownia by od razu podskoczyła i mieli by hajs z reklam na następne inwestycje.jak np Formuła1 :)

Radio
25-06-2003, 20:59
Jakby C+ sie wycofał to Liga byłaby 4 druzynowa (no może 8) i by się wszystko poukładało w ciagu 2-3 lat. Tylko napewno w tej lidze nie byłoby Widzewa, GKs-U, Górnika Z. i (nie daj Boże) może Legii. Ale byłoby to oczyszczające i ludki z Miodowej też po łapach by dostały.

Gutek
26-06-2003, 18:37
Hmm co do kupieina praw transmisyjnych przez TVN to powiem tak : jestem za ,a nawet przeciw... :) Czemu ? Za : jest to telewizja ogólnodostępna i napewno pozwoli to udostępnic LP ludziom ,którzy nie chcą wydawać kupy szmalu na CYFRE ,aby obejrzec kilka meczy.Przeciw : To ze jest to telewizja ogolnodostepna moze sie zmienic i wlasnie zeby nie bylo takiej jazdy jak z C+ ze znowu trzeba bedzie abonamencik itd.Ale na dzoien dzisiejszy : jak najbardziej ZA

krollek
26-06-2003, 18:48
Canal + daje dużo pieniędzy na ligę więc jeśliby jej nie sponsorowali to byłoby kiepsko z wieloma klubami.
Jakby mecze były pokazywane na żywo np. w TVN to napewno byłaby mniejsza widownia na meczach :/ . Bo jak się nie ma hajsu to lepiej obejrzeć mecz w TV i jeszcze brovarki wypić z kumplami. '8
Ja osobiście mam C+ i jestem zadowolony, że mają wyłączność na transmisje meczyków :D

Mrk
26-06-2003, 19:02
Niech C+ nie pieprzy głupot! Oni sobie sprawy nie zdają ilu by przez to abonentów stracili. według mnie to tylko blef.(jednak blef w słusznej sprawie.

Nazgul
26-06-2003, 20:03
Niech C+ nie pieprzy głupot! Oni sobie sprawy nie zdają ilu by przez to abonentów stracili. według mnie to tylko blef.(jednak blef w słusznej sprawie.

Dzięki transmisjom wielu już ostatecznie zraziło się do polskiej ligi :)

aaadamm
26-06-2003, 21:01
a ja powiem tylko tyle, ze jak mecze Legii będą w ogolnodostępnej to naszej druzynie napewno przybedzie kibicow :)))

I jeszcze moge dodac, ze jak by mecze byly w dostepnej, to bar do ktorego chodze z koelgami na mecze (L) straci duzo na obrotach :))))

Unico
26-06-2003, 21:03
a ja powiem tylko tyle, ze jak mecze Legii będą w ogolnodostępnej to naszej druzynie napewno przybedzie kibicow :)))
[...]

... o ile wygrywałaby. :>

Mrk
26-06-2003, 21:26
[...]

Nie, to nie Kraków :)
U was sie chodzi na mecze jak wygrywacie. U nas natomiast się chodzi nawet jak są gorsze czasy. :>

szczepan
27-06-2003, 09:04

sa dwie mozliwosci albo duza czesc kasy z sub-licencji pojdzie do C+ albo poprostu jest to blef marketingowy... zreszta ja nawet o zadnej zmianie telewizji pokazujacej mecz nie chce slyszec... dlaczego? bo to co wyprawia przy okazji transmisji TVP to jest jedna wielka porazka zero profesjonalizmu relacje do dupy i do tego niektore pomysly w studiu jak z programu TV Polonia, a polsat? Borek i Kolton show? jedna wielka sciema i robienie z meczu dramatu zyciowego i do tego nie dosc ze autoreklama to jeszcze reklamowanie pilkarzy ktorzy sa do dupy... a tvn? watpie zeby byl w stanie zrobic cos pozadnego raczej kolejne pod napieciem...

jaksa
27-06-2003, 09:13
[...]

U was sie chodzi na mecze jak wygrywacie. U nas natomiast się chodzi nawet jak są gorsze czasy. :>

tak, faktycznie.
Zapomniałem, że w drugiej lidze na meczach sam siedziałem.
I to tylko dlatego, że byłem bileterem.

ech ludzie, ludzie...

Mrk
27-06-2003, 10:10
[...]

tak, faktycznie.
Zapomniałem, że w drugiej lidze na meczach sam siedziałem.
I to tylko dlatego, że byłem bileterem.

ech ludzie, ludzie...
kiepskie zajęcie - bileter - musiałeś się strasznie nudzić!!! :>

Raffi
27-06-2003, 10:14
***** nudzi się wam? :fu: :fu:
Ile razy można to samo klepać, za pierwszym, drugim razem to przekomarzanie jest jeszcze zabawne, ale..wrrrrrrrrrr

jaksa
27-06-2003, 10:21
kiepskie zajęcie - bileter - musiałeś się strasznie nudzić!!! :>

e, nawet nie.
Książeczka do origami mi bardzo pomogła.
Wiesz, jak ma się 10 000 wolnych biletów koło siebie, to można je jakoś wykorzystać. Bardzo ładne żurawie mi wychodziły, które następnie sprzedawałem w Sukiennicach, stąd też Wisła całkiem nie upadła, bo dochód z mego rękodzieła stanowił 90% budżetu Białej Gwiazdy.

Zapewniam Cię Marko, że w złych dla Wisły czasach na mecze przychodziło więcej ludzi niż obecnie.
Ale najłatwiej jest napisać slogan, że kibice Wisły są od święta, i że jeśli ta zacznie przegrywać to na stadionie zostanie sam jeden, rzeczony bileter. W dodatku przykuty kajdankami, żeby nie uciekł.

Mrk
27-06-2003, 10:30
Raffi - spokojnie, przecież ja sobie jaja robię - nie widać tego? :hmm: :]
Nie można wszystkiego traktować na poważnie!
Jaksa - spoko historyjka :)