PDA

Zobacz pełną wersję : Wisła bez Cupiała

Jaro
23-12-2004, 21:45
Źródło RMF FM:

Cupiał odchodzi z Wisły?!
23.12.2004 21:02 (aktualizacja 21:19)

Bogusław Cupiał (z prawej) / INTERIA.PL
Bogusław Cupiał zamierza zrezygnować z finansowania piłkarskiej drużyny Wisły Kraków - poinformowało radio RMF FM.

Informacji tych nie chciał potwierdzić prezes Wisła Kraków S.S.A Janusz Basałaj, który zapowiedział jedynie, że wszystko wyjaśni się w poniedziałek.

Według Wojtka Słonia z RMF FM, który jako pierwszy dotarł do informacji o rezygnacji Cupiała z finansowania Wisły, zamieszanie to może być kolejnym etapem "wojny" z trenerem Henrykiem Kasperczakiem.

- Może to być elementy gry, której kartą przetargową jest zwolnienie Henryka Kasperczaka. Jednak biorąc pod uwagę wiarygodność źródeł moich informacji, wydaje się, że jest to sprawa więcej niż tylko prawdopodobna - powiedział INTERIA.PL Wojtek Słoń.

Bogusław Cupiał rozpoczął finansowanie piłkarskiej sekcji Wisły w 1997 roku. Przez ten czas "Biała Gwiazda" zdobyła cztery tytuły mistrza Polski, ale ani razu nie udało się jej awansować do Ligi Mistrzów, co było największym marzeniem właściciela.

http://pilka.interia.pl/news?inf=575128

Szantaż czy koniec cierpliwości Cupiała ?

ceero
23-12-2004, 21:55
Chu** wie. Jeśli to pierwsze to qrwa gratuluję. Grinch nie wymysliłby lepszego sposobu na zepsucie Wiślakom Bożego Narodzenia
Niezła wiadomość dzień przed Świętami. :wsciekly:

Marius77
23-12-2004, 22:08
Chu** wie. Jeśli to pierwsze to qrwa gratuluję. Grinch nie wymysliłby lepszego sposobu na zepsucie Wiślakom Bożego Narodzenia
Niezła wiadomość dzień przed Świętami. :wsciekly:

..spokojnie :slucha: - to po prostu prymitywny szantaż i wskazywanie jako winnego Kasperczaka .... kibice nie maja wkurw... się na to ze jest Liczka (Basałaj itp) tylko martwic sie czy Cupiał odejdzie i potulnie zgadzać sie na ten burdel...

EDIT. Właśnie Kasperczak na ta wiadomość w RMF. stwierdził że:" nic nie wie i że to jest śmieszne" z czym pozostaje się zgodzić... :hmm:

kommpot
23-12-2004, 23:08
Tak śmieszne...my pojeździmy po 2 lidze a ten ze swoim 900 tys. będzie się opalał w Nigerii. Wielbiciele talentu FC Kasperczak będą mogli tam wykupywac wakacje.
*** mnie strzela.

Kawa
23-12-2004, 23:10
No to 10 Stycznia moze być ciekawie :hyhy: Bedą jaja jak Kasperczak na ten trening przyjdzie... Z prawnego punktu widzenia to on chyba nadal jest trenerem wiec teoretycznie ma prawo do prowadzenia terningu :lol2:
Prawo ma tu chyba niewiele do powiedzenia- prezes decyduje kto prowadzi zajecia.

pusty
23-12-2004, 23:26
No to 10 Stycznia moze być ciekawie :hyhy: Bedą jaja jak Kasperczak na ten trening przyjdzie... Z prawnego punktu widzenia to on chyba nadal jest trenerem wiec teoretycznie ma prawo do prowadzenia terningu :lol2:
Prawo ma tu chyba niewiele do powiedzenia- prezes decyduje kto prowadzi zajecia.

No tak, tylko jak sam Kasperczak podkreśla to on jest trenerem wieć siłą rzeczy on jest od trenowania piłkarzy :hyhy:

lomu-banita
23-12-2004, 23:52
:ucieka:

Przynajmniej nikt mi nie bedzie mógł potem powiedzieć że jestem kibicem ery Telefoniki :cicho:

Fizi
24-12-2004, 00:22
Telefonika wychodzi z Wisły ---> Wisła zostaje z kilkudziesięcioma milionami długów---> wierzyciele ( Henio )dostają po parę groszy albo i nic ---> Kasperczak zostaje ze swoimi setkami tysięcy na papierze i podobnie jak inni wierzyciele ( czyli Cupiał :hyhy: )zgłasza wniosek o upadłość TSW ---> Cupiał zakłada sobie SA Wisła TS , gdzie przenoszą wszyscy dotychczas zatrudnieni w Wiśle i pokazuje wielkiego :mf: Heniowi

Carlsberg
24-12-2004, 00:23
...

Beny
24-12-2004, 03:03
Jak ktoś znajdzie mój post sprzed kilku miesięcy, w którym pisałem o wycofaniu się Cupiała to stawiam dobry browar. 8)

MaxyM
24-12-2004, 06:18
Cupiał wycofuje się z Wisły!
Bogusław Cupiał (48 lat), właściciel Wisły Kraków, walnął pięścią w stół. Zdenerwowany zamieszaniem z Henrykiem Kasperczakiem podjął drastyczną decyzję: odchodzi z Wisły!

Bogusław Cupiał; 48 lat; Właściciel grup firm skupionych pod logo Tele-Fonika Kable SA. Jeden z największych producentów kabli w Europie. ; W mediach stał się głośny po kupieniu klubu sportowego Wisła Kraków i zamknięciu fabryki w Ożarowie. Jego majątek ocenia się na 1,35 mld złotych. 8. miejsce na liście najbogatszych Polaków. ; Za "Wprost";
FOTO TOMASZ JAGODZIŃSKI
- Mam tego dość! - oświadczył "Super Expressowi" Bogusław Cupiał. - Nie chcę funkcjonować w takiej piłce. Wycofuję się z Wisły Kraków.

Już wkrótce Cupiał ma zacząć poszukiwania inwestorów, którzy mogliby odkupić od niego akcje klubu (właścicielem 100 procent akcji Wisły jest Tele-Fonika, której z kolei właścicielem jest Cupiał).

- Kiedy ostatnio pan Kasperczak żegnał się z prezesem Cupiałem, powiedział mu wprost: jeśli odejdę, to ten klub przestanie funkcjonować - opowiada Janusz Basałaj, prezes Wisły. - I wygląda na to, że dopina swego. Właściciel Wisły podjął decyzję o wycofaniu się z klubu właśnie na skutek nieodpowiedzialnego zachowania trenera Kasperczaka. Po pierwsze, skompromitował zespół na arenie międzynarodowej, przegrywając z Vaalerengą i Dinamem Tbilisi.

Po drugie, jego nieudana pucharowa i transferowa zabawa przez dwa lata kosztowała klub 12 milionów złotych. A nie stać nas na dalsze straty. Uczciwie zaproponowaliśmy mu po zawieszeniu go w roli trenera menedżera, że będziemy mu płacić miesięczną gażę aż do 30 czerwca 2008 r.

Po trzecie, po tym, jak zrezygnowaliśmy z jego usług, zaczął prowadzić kampanię medialną przeciw klubowi. Bezczelnie psuł atmosferę wokół Wisły, inspirował opinię publiczną przeciw zarządowi i innym ludziom pracującym w klubie. Wykorzystał nawet swoje koleżeńskie układy w PZPN, aby zwrócić piłkarską centralę przeciw naszemu klubowi - mówi Janusz Basałaj. - Zapowiedzi pana Kasperczaka, że zjawi się na pierwszym treningu Wisły 10 stycznia i będzie chciał go poprowadzić, było dalszym przejawem szczucia innych przeciw Wiśle i psucia atmosfery wokół klubu. Właściciel, Bogusław Cupiał, ma tego dość, dlatego podjął bolesną decyzję o wycofaniu się z klubu.

Pytanie tylko, czy to nie jest straszak ze strony Bogusława Cupiała?

- Powtarzam jeszcze raz: pan Cupiał podjął tę decyzję z wielkim bólem, ale z całą powagą i odpowiedzialnością - mówi Janusz Basałaj. - W najbliższym czasie będziemy się zastanawiać nad dalszymi, już bardziej szczegółowymi, krokami związanymi z wycofaniem się z klubu.

autor: Piotr Koźmiński

:gwiazda:

Oni to lubią szum robić...
Jak dwa lata temu... Tylko inaczej.

A ci którzy myślą, że Boguś nie będzie mógł tak ich zostawić i olać wszystko...
To przypominam... Cupiał vs Ozarów. :zagubiony:

Kocur
24-12-2004, 06:20
Jak ktoś znajdzie mój post sprzed kilku miesięcy, w którym pisałem o wycofaniu się Cupiała to stawiam dobry browar. 8)

1. to było dawno i nieprawda :oczko:

2. jaki browar ? tylko nie mów że "Królewskie" :lol3:

3. będzie dobrze 8)

BTW - czy ktoś ma też taką zafajdaną pracę że dzisiaj musi do niej iść .... ? :/

MaxyM
24-12-2004, 06:27
A Biedronka dziś nieczynna? :zagubiony:

Żuku
24-12-2004, 08:49
:gwiazda:

Oni to lubią szum robić...
Jak dwa lata temu... Tylko inaczej.

A ci którzy myślą, że Boguś nie będzie mógł tak ich zostawić i olać wszystko...
To przypominam... Cupiał vs Ozarów. :zagubiony:[/quote]

no to u nich taki pier***nik jak u nas na początku z iTi . Nie zdziwi mnie nawet to jak Era odkupi Wisłe od Cupiała :/ ... dopiero będzie śmiesznie....

lomu-banita
24-12-2004, 09:01
BTW - czy ktoś ma też taką zafajdaną pracę że dzisiaj musi do niej iść .... ? :/

Vanahaim :lol3:

Raffi
24-12-2004, 09:09
Kilka chwil po informacji radia RMF FM i portalu Interia.pl o planowanym wycofaniu się z finansowania Wisły Bogusława Cupiała, spontanicznie została zwołana manifestacja popierająca właściciela piłkarskiej "Białej Gwiazdy". Odbędzie się ona w poniedziałek, około południa, na boisku kortowym obok siedziby klubu, przy ul. Reymonta.
cd:
http://www.wislakrakow.com/?akcja=news&id=7329
:zdziwiony:

Beny
24-12-2004, 09:12
Kocur nic się nie bój, browar będzie przedni. :P

Kilka chwil po informacji radia RMF FM i portalu Interia.pl o planowanym wycofaniu się z finansowania Wisły Bogusława Cupiała, spontanicznie została zwołana manifestacja popierająca właściciela piłkarskiej "Białej Gwiazdy". Odbędzie się ona w poniedziałek, około południa, na boisku kortowym obok siedziby klubu, przy ul. Reymonta.
cd:

To jednak będą malować transparent!!

Sushe
24-12-2004, 09:22

cd:

ciekawe ile procent poparcia wymalują :zlosliwy: kibice Telefoniki :efoch:

Raffi
24-12-2004, 09:35
Wywiad z Basałajem - "Ta decyzja jest nieodwołalna!" (http://www.superexpress.pl/se/index.jsp?place=subLead&news_cat_id=1495&news_id=37200&scroll_article_id=37200&scroll_gallery_aid=37200&layout=1&page=text&list_position=1)

lomu-banita
24-12-2004, 09:39
Wywiad z Basałajem - "Ta decyzja jest nieodwołalna!" (http://www.superexpress.pl/se/index.jsp?place=subLead&news_cat_id=1495&news_id=37200&scroll_article_id=37200&scroll_gallery_aid=37200&layout=1&page=text&list_position=1)

Ma ktos pozyczyć kilkaset milionów złotych na niski procent?

Chińskie przysłowie "obyś żył w ciekawych czasach" :efoch:

MaxyM
24-12-2004, 09:49
http://www.superexpress.pl/_gAllery/53/20/53208.jpg

:hyhy:

Mikołaj istnieje. :zlosliwy:

Q_(L)
24-12-2004, 10:03
Obrazek (http://www.superexpress.pl/_gAllery/53/20/53208.jpg)

:hyhy:

Mikołaj istnieje. :zlosliwy:
I skręca kulki :ucieka:

MaxyM
24-12-2004, 10:04
Ocupki.

legart
24-12-2004, 10:10
cd:
:zdziwiony:

hehe spontanicznie, Cupiała będziemy bronili jak niepodległości :hyhy:

Maxym fotka mistrz :hyhy:

Jaro
24-12-2004, 11:14
Cupiałowi nie będzie tak łatwo odsprzedać akcji, bo firm, które są chętne do inwestowania w kluby piłkarskie jest mało. Raczej spodziewam się wielkiej noworocznej wyprzedaży w Wiśle. Jak część kasy odzyska, to albo pozostawi sobie klub, który będzie grał w 1 lidze, jak zdobędzie mistrza czy miejsce dające grę w UEFA to dobrze, jak nie to nie, nic na siłe. Druga opcja to próba sprzedania akcji, które stracą na wartości po wyprzedaniu czołowych zawodników.

jarcyś
24-12-2004, 14:43
Cupiałowi nie będzie tak łatwo odsprzedać akcji, bo firm, które są chętne do inwestowania w kluby piłkarskie jest mało.

a jeszcze mniej jest takich które chciałyby kupić klub ze stoma bankami długu

co do ewentualnego wycofania Bogusława - hmm płakać nie będę a i kieliszek wypiję za jego zdrowie :zlosliwy:

kommpot
24-12-2004, 21:19

cd:

ciekawe ile procent poparcia wymalują :zlosliwy: kibice Telefoniki :efoch:

ja telefonikowiec?! powtórz to

VANAHAIM72
24-12-2004, 22:20
W sumie niezbyt obchodzi mnie los Wisły (przepraszam urażonych :D ), ale nie chcę zdobywać mistrzostwa tylko dlatego, że z przyczyn pozasportowych odpada najgroźniejszy konkurent :( Triumf smakuje najbardziej, gdy odniesion został po ciężkiej, morderczej walce do końca...

Beny
24-12-2004, 22:25
W sumie niezbyt obchodzi mnie los Wisły (przepraszam urażonych :D ), ale nie chcę zdobywać mistrzostwa tylko dlatego, że z przyczyn pozasportowych odpada najgroźniejszy konkurent :( Triumf smakuje najbardziej, gdy odniesion został po ciężkiej, morderczej walce do końca...

Tzn, po ostatecznym odrobieniu straty punktowej w ostatniej kolejce sezonu. 8)

Hmm, no to minęło Wiślakom siedem tłustych lat...

jarcyś
24-12-2004, 22:50
i tu widzę szansę dla ITI. w końcu budują imperium medialne

niech kupi Wisłę.

i stworzą odrębną ligę
2 klubową

Legia i Wisła.
i niech graja co tydzień

DobryChłopak
24-12-2004, 23:35
Ale burdel...
A ja widzę tu szanę dla drużyn które pozostawały w cieniu (tzn np. RR :hyhy: )
A tak serio to to jest chyba jakąś zmowa.. Najpierw Zygo odwala jakieś akcję (nie tylko z trenerami czy nami - kibicami)
A teraz mają zamiar udupić Wisłę.
Wszycy oczywiśćie mówią że to oni mają rację i wszystko jest zgodnie z jakimiś tam zasadami. Jak tak dalej pójdzie to najlepsze kluby ekstraklasy pójdą w rozsypkę... :zly:

Nazgul
26-12-2004, 19:32

Tzn, po ostatecznym odrobieniu straty punktowej w ostatniej kolejce sezonu. 8)

Hmm, no to minęło Wiślakom siedem tłustych lat...

Tyle, że patrząc na ich dokonania na Europejskiej arenie ten tłuszcz to więcej łój a mniej smalczyk... :(
I żeby nie było - o Legii i jej dokonaniach na europejskiej arenie w ostatnich latach nie piszę w ogóle i proszę mnie o zdanie na ten temat nie pytać bo pogryzę :D

Woytek
27-12-2004, 00:16
świeżutki news:

Chwila prawdy
Bogusław Cupiał zadecydował że wycofa się z dalszego dofinansowywania Wisły Kraków. To fakt. Co prawda nie ma jeszcze dokumentu, który by to potwierdzał, jednak taką właśnie decyzję oznajmił telefonicznie prezesowi Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków Piotrowi Wawro.

Pomimo usilnych próśb, nie udało się niestety przekonać właściciela do zmiany stanowiska. Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków chce podjąć jeszcze jedną próbę zmiany tej decyzji. Organizujemy spotkanie kibiców Białej Gwiazdy w południe 27 grudnia przy boisku kortowym. Chcemy pokazać jak wielu ludziom zależy na tym by Bogusław Cupiał nie kończył piłkarskiej przygody, którą rozpoczął wraz z Wiślacką Bracią jesienią 97 roku.

więcej na http://www.wislakrakow.com/?akcja=news&id=7334

Thomas
27-12-2004, 00:20
świezutki tzn on juz ma te 24 h 8)

Woytek
27-12-2004, 00:33
:kurde: to ja już lepiej pojde spać bo ni sie plącze w oczach :)

Menel
27-12-2004, 11:00
Dzisiaj o 12 będą obertasy pod klubem...

w rolach głównych, głównie przedstawiciele SKWK...

według mnie... ofiary manipulacji...

a szkoda... bo nikt nie zauważył, że choć pacta sunt servanda, to jednak zarówno Cupiał jak i Kasperczak podejmują decyzje dla DOBRA klubu... :brawo:

to znaczy... dobra, dobra jakoś to będzie...

lomu-banita
27-12-2004, 14:18
Cupiał nie wydaje mi się typem człowieka który zmieni zdanie bo jakaś grupka napaleńców bedzie manifestować swoją miłość do niego.

Grupką ludzi z Ożarowa się nie przejął. Ale z drugiej strony jak Cupiałowi się odwidzi to creme de la creme SKWK będzie się ładnie napinać :ucieka:

arczi
27-12-2004, 14:40
Zdajcie Wislaki jakąś relacje.
Ciekaw jestem.

pusty
27-12-2004, 14:41
A ja nie rozumiem trochę tego, ze wszystko zwalane jest na Kasperczaka. W końcu jest umowa, ze albo jest trenerem albo go zwalniają i wypłacają mu sumę zawartą w klauzuli. Wisła zatrudniając Liczkę niejako dała do zrozumienia, ze Kasperczak przestaje być trenerem. Skoro więc nie wypłacono mu kasy to normalne, ze mówi, ze nadal jest trenerem Wisły. Oczywiście Kasperczak też zachowuje się trochę dziwnie i nie honorowo, ale to chyba Cupiał nie wywiązał się z umowy.

ceero
27-12-2004, 15:42
Z dniem dzisiejszym akcjonariusz i zarząd spółki Telefonika Kable SA podjął decyzję o rozpoczęciu działań zmierzających do zbycia udziałów w spółce Wisła Kraków w roku 2005 - powiedział przed kilkunastoma minutami rzecznik TF Jerzy Jurczyński. Dodał, że jest rozważana możliwość przekazania udziałów w spółce stowarzyszeniu kibiców.
Chyba teraz dopiero się zacznie :/

"Po burzy słońce wychodzi zza chmur.."

legart
27-12-2004, 16:04
Z dniem dzisiejszym akcjonariusz i zarząd spółki Telefonika Kable SA podjął decyzję o rozpoczęciu działań zmierzających do zbycia udziałów w spółce Wisła Kraków w roku 2005 - powiedział przed kilkunastoma minutami rzecznik TF Jerzy Jurczyński. Dodał, że jest rozważana możliwość przekazania udziałów w spółce stowarzyszeniu kibiców.
Chyba teraz dopiero się zacznie :/

"Po burzy słońce wychodzi zza chmur.."

Procedura zmiany własciciela/sponsora Wisły może trwać latami, bo chyba nawet jak znajdzie się chętny na zakup Wisły to nie z 80 mln długiem. Chyba że Cupiał pójdzie na całość i doprowadzi do upadku i bankructwa Wisły, ale wtedy też raczej nie odzyska szybko kasy. O ile faktycznie Telefonika się będzie wycofywać z Wisły to po mojemu Kasperczak słuzy tylko za pretekst i kozła ofiarnego.

legart
27-12-2004, 16:09
Bym zapomniał "Boguś Cupiał = Wielka Wisła" :O ten transparent to juz chyba lekka przesada. Kibicom Wisły (a przynajmniej tej części która się podpisała pod tym transem) dydykuje słowa ministra Becka o honorze 8) .

Żmijka
27-12-2004, 16:21
- TELE-FONIKA Kable S.A. wycofuje się z dalszego, długotrwałego finansowania Wisły Kraków. Jest to decyzja ostateczna. - ogłosił na konferencji prasowej rzecznik Jerzy Jurczyński.

- Zarząd spółki TELE-FONIKA Kable S.A. podjął dziś decyzję, że rozpocznie działania zmierzające do zbycia udziałów spółki Wisła Kraków w roku 2005. Naszym celem jest znalezienie wiarygodnego inwestora, który zagwarantuje Wiśle dalszy rozwój i stabilizację. Prace rozpoczniemy już na początku przyszłego roku. Jeśli ten plan się nie powiedzie, rozważamy możliwość przekazania udziałów w spółce organizacji kibiców. Tejże organizacji udzielimy wówczas pomocy w stworzeniu profesjonalnego zespołu do zarządzania klubem. Mamy nadzieję, że któryś z tych wariantów się powiedzie - dodał Jurczyński.

- Pragnę podkreślić i zagwarantować, że TELE-FONIKA Kable S.A. nie będzie podejmowała żadnych działań, które narażałyby na jakiekolwiek ryzyko Wisłę Kraków. Zagwarantujemy spółce samodzielność, nie będziemy ingerować w jej działania i zdajemy sobie sprawę, że najważniejszą rzeczą jest w tej chwili realizacją wszystkich postawionych wcześniej planów sportowych - zakończył rzecznik TELE-FONIKA Kable S.A.

- W związku z tą decyzją nie będzie na pewno masowej wyprzedaży zawodników - powiedział prezes Wisły Janusz Basałaj. - Będziemy dalej prowadzić działalność sportową, zmierzając do zdobycia mistrzostwa Polski i zakwalifikowania się do europejskich pucharów.

interia.pl

Cóż ... Pójdzie TF, przyjdzie ktoś nowy ...

Dobija mnie panika jaka padła na większość moich znajomych - przyjeli to jakby dziś ogłoszono upadłość klubu ... :nie:

Sprzedaż jak ktoś napisał może troche potrwać, ale jeśli chcą zakończyć sprawe w 2005 roku to to zapewne zrobią ... Ale czy będzie to 3 stycznia czy 30 grudnia nie wiadomo ...

Narazie w moim odczuciu nie jest źle.

Pozdrawiam

ceero
27-12-2004, 16:46
Procedura zmiany własciciela/sponsora Wisły może trwać latami, bo chyba nawet jak znajdzie się chętny na zakup Wisły to nie z 80 mln długiem. Chyba że Cupiał pójdzie na całość i doprowadzi do upadku i bankructwa Wisły, ale wtedy też raczej nie odzyska szybko kasy. O ile faktycznie Telefonika się będzie wycofywać z Wisły to po mojemu Kasperczak słuzy tylko za pretekst i kozła ofiarnego.

No ma nadzieje że TF sprzeda po kosztach czyli za długi Wisły SSA względem TF Kable albo taniej :/ .

Nie orientuje się ktos może po ile teraz chodzą kluby? Da ktoś te 20 mln euro ?
Ile ITI zapłaciło za Legię?

Bym zapomniał "Boguś Cupiał = Wielka Wisła" :O ten transparent to juz chyba lekka przesada. Kibicom Wisły (a przynajmniej tej części która się podpisała pod tym transem) dydykuje słowa ministra Becka o honorze 8) .
Teraz pewnie winę za wyjście TF będą chcieli zrzucić na tych co się pod tym transem nie podpisali - że za mało popieraliśmy Cupiała, że za słabo krzyczeliśmy Boguś C. że dzisiaj mało osób przyszło na demonstracje. Aż sie boje wchodzić na nasze forum. Sajgon tam pewnie jest :-

Grzywa
27-12-2004, 16:50
Relacja prosze o to relacja... pół tysięczna grupa kibiców Wisły Kraków mając na względzie dobro i przyszłośc klubu zebrała się dziś na Reymonta 22 by odczytać apel do B. Cupiała i pokazać że nie jest im obojętne to co dzieje się w Wiśle. W apel tym była zawarta prośba do B. Cupiała o rozważenie swojej decyzji oraz podziękowania za 7 lat sponsorowania naszego klubu. Zawisnoł również transparent "Bogusław Cupiał = Wielka Wisła" i odśpiewano hymn klubowy. A wszystkim którzy do zaoferowania mają jedynie dobre rady przez internet i nic więcej serdeczne **** w dupe. Bo nie dośc że nic nie robicie na rzecz tego by w klubie było lepiej to jeszcze rzucacie kłody pod nogi ludzią którzy starają się coś w tej kwesti działać. Dziękuje za Uwage.

Podpisane
Grzywa z włączonym agresorem...

Tuzin
27-12-2004, 17:07
Mam pytanie: jaki jest stosunek prawnorzeczowy Wisly Krakow SSA do gruntow przy Reymonta? Wlasnosc, dzierzawa od miasta czy moze jakos inaczej?

ceero
27-12-2004, 17:15
Mam pytanie: jaki jest stosunek prawnorzeczowy Wisly Krakow SSA do gruntow przy Reymonta? Wlasnosc, dzierzawa od miasta czy moze jakos inaczej?
Żaden. Grunty zostały przekazane Miastu Kraków i dzięki temu można budować stadion za kase z budżetu + UE + inne takie. Wisła SSA miała dostac parwo użytkowania obiektu na jakiś tam okres w zamian za podgrzewana murawę

Włóczykij
27-12-2004, 17:37
Dobra, czyli co? :zdziwiony:

Co teraz bedzie z ta Wisla ktora tak dobrze pykala w pileczke, nie miala dlugow, super zawodnikow itd
posypie sie sqad, kasa, zawodnicy?? jak to bedzie wygladalo

prosze o niezlewanie sie tylko kumate wytlumaczenie :)

Beny
27-12-2004, 17:50
O, nie było mnie na necie pół dnia, a tu takie wieści. :ucieszony:

Spoko Wiślaki nas też wzieli z długami, wyprzedaży nie było i nawet wicemistrzem byliśmy. :]

Cóż biznes jest biznes. :oczko:

lomu-banita
27-12-2004, 18:58
Grzywa luuuuz :ucieka:

Bussines is bussines...chcecie wierzyć że możecie coś osiągnąć z biznesmenem to wierzcie. Ale to nie Basztowa 2000. Tutaj nie ma tłumu wyborców,ale tłum nie-klientów fabryki kabli. Boguś postanowił zrezygnować-i nikt i nic go nie przekona.

Żmijka-fajnie być takim optymistą :O

Ja tam się nie przejmuje. Od lat starzy-ultrasi wmawiają mi że jestem kibic-be bo nie chodziłem na druga lige. No to teraz będą mieli mi okazje pokazać-o ile większymi fanatykami są ode mnie. Bo ja na 2 pójde...

Grzywa
27-12-2004, 19:41
Lomu wierzyć zawsze trzeba nawet gdy są nikłe szanse, z takim podejściem do sprawy Polska pewnie była by nadal podzielona między 3 mocarstwa a nie niepodległym państwem. Korona mi z głowy nie spadła że się tam dziś znalazłem a i miałem swoje 5 minut w mediach ;) :lol2:

Teraz na gorąco może nie widzisz sensu takiej demonstracji myśle że ujżysz go za pare lat czy też misięcy, a może nie, wszystko sie okaże...

VANAHAIM72
27-12-2004, 19:55
Hmmmm... Z tego co pamiętam, to po odejściu Romanowskiego, Legia zdobyła wicemistrzostwo, Puchar - mając 12 zawodników, kupę długów i realne szanse na spadek (przynajmniej wtedy tak mówiono - pół Polski już się cieszyło). Piszę to dlatego, że jestem przekonany iż nie będzie źle - w Krakowie nie pozostanie ino spalona (oddechem smoka) ziemia. Nie wyobrażam sobie upadku Wisły - po prostu mamy zbyt wiele Wam do udowodnienia; wolę aby stało się to w normalnych warunkach. Mecze z Wami zawsze były szczególne...

Nazgul
27-12-2004, 20:38
No, pora żebym i ja się wypowiedział w temacie odrobinke szerzej...

Otóż Cupiał jako właściciel Wisły od początku (no, powiedzmy że po pierwszym roku działalności) nie podobał mi się. Głównie z powodu nerwowych ruchów które wykonywał - zmiany trenerów z Lenczyka na Łazarka, z Łazarka na Lenczyka, Smuda, powrót Smudy etc. Jak na polskie warunki zrobił dream team, zespół rozbijający krajowych rywali ot tak - pstryk i następny, ale niestety za słaby na arenę miedzynarodową - tak naprawdę tylko raz, w edycji 02-03 PUEFA Wisłą zaszła wysoko, ale powiedzmy sobie szczerze - miała wymarzonych rywali - nierewelacyjną Parmę, Schalke, które powinna była wyeliminować Legia a odpadła MEGAFRAJERSKO a które już w Krakowie powinno było wygrać 6:1, nie mówiąc o rewanżu w którym sam Agali w ciągu 20 minut swojej bytności na boisku zmarnował trzy sytuacje sam na sam z pustą bramką aby na koniec przegrać z rozpadającym się Lazio które w Krakowie zagrało co najwyżej poprawnie. Winę za to ponosi Cupiał, który co prawda nie musi znać się na piłce, ale powinien mieć doradców, łebskich facetów którzy podpowiedzieliby mu że kupuje grajków bez przyszłości, zmanierowanych, zakochanych w sobie albo po prostu przekreowanych przez media - same nazwiska. Trudno się np. takiemu Kasperczakowi dziwić że stawiał swego czasu na Kosowskiego, bo w piłkę grać ten koleś umie, ale w momencie kiedy ów Kosowski zwija manatki bo Wisła mu już zaczyna śmierdzieć ktoś powinien mu szepnąc, że bezsensem jest ściąganie Brasilii kiedy na ławie ma się Brożka, Że bezsensem jest ponowne ściąganie Kuźby który sezon życia ma już za sobą i wyżej dupy nie skoczy. A Kukiełka? Cupiał na tym interesie MUSIAŁ stracić. Przede wszystkim dlatego, że nie potrafił dobrać sobie współpracowników którzy umieliby wskazać dobre posunięcia a reszta to już konsekwencja pierwszego...
Oby w Legii pod dowództwem ITI nie popełniono podobnych błędów...

Gnatek
27-12-2004, 21:59
Sam nie wiem, co o tym wszystkim myśleć :hmm: .... Jednak wydaje mi się, że Cupiał tak tylko gada dla gadania. Usiądzie sobie spokojnie, przemyśli wszystko i zmieni zdanie. Tak mi się przynajmniej wydaje.

żyła
27-12-2004, 22:07
a mi pierwsze co przyszło na myśl to-ale ITI sobie pluje w brodę, że możliwość kupna Wisły nie pojawiła się kilka miechów wcześniej:] :nie:

Ewcia
27-12-2004, 22:25
Ja płakać nie będę... chociaż ITI pewnie już to robi, bo Walter podobno lubi Wisłę

Gnatek
27-12-2004, 22:47
Ja płakać nie będę... chociaż ITI pewnie już to robi, bo Walter podobno lubi Wisłę

Też tak słyszałem, ale to pewnie tylko podgrzewanie atmosfery przez "żądne sensacji media".

żyła
27-12-2004, 22:59
Wdowczyka też lubi :lol2:

Strzałek
27-12-2004, 23:09
http://sport.onet.pl/1020297,0,0,wia,1029369,dyscyplina.html :ucieka:

Smetny
27-12-2004, 23:25
Spoko Wiślaki nas też wzieli z długami, wyprzedaży nie było i nawet wicemistrzem byliśmy. :]

Wisła ma tych dlugow 80 milionow + 900 000 ojro dla Henka K,

VANAHAIM72
27-12-2004, 23:29
No to zrobią taki myk jak Polonia i długu nie będzie... Też mi problem :roll:

korniszon
27-12-2004, 23:33
Kilka luźnych uwag z mojej, warszawskiej perspektywy:

Ci wiślacy, którzy nerwowo zareagowali na info o odejściu Cupiała, nie mają co panikować. Przecież Cupiał nie odchodzi z dnia na dzień (nawet by się to mu nie opłacało), tylko szuka inwestora, który przejmie klub. Biorąc pod uwagę sukcesy Wisły w ostatnich latach, jest na tyle, jak to się ładnie mówi :oczko: , "nośna medialnie", że chętni raczej się znajdą.
Teraz są jednak takie pytania: na jakich zasadach Cupiał chce sprzedać Wisłę? Czy nowy właściciel będzie inwestował z takim jak on, jak na polskie warunki, rozmachem? Co do tego drugiego mam poważne wątpliwości.
I najważniejsze: co z 80-milionowym długiem Wisły w stosunku do Telefoniki? Jeśli macie, wiślacy, jakieś przecieki w tej ostatniej kwestii, podzielcie się, z łaski swojej, wiadomościami.

kommpot
28-12-2004, 00:20
Generalnie nie jest źle. Ten i przyszłoroczny budżet nie jest zachwiany. Idziemy do przodu, robimy swoje (majster, puchary[Ch.L?!]).
Mnie martwią trochę niektórzy nasi fani zacietrzeźwieni w swoich poglądach, bez pojęcia o niektórych ruchach. Niestety, o nich nie dowiedzą się w necie. I tyle.

Sushe
28-12-2004, 08:45
Generalnie nie jest źle. Ten i przyszłoroczny budżet nie jest zachwiany. Idziemy do przodu, robimy swoje (majster, puchary[Ch.L?!]).
Mnie martwią trochę niektórzy nasi fani zacietrzeźwieni w swoich poglądach, bez pojęcia o niektórych ruchach. Niestety, o nich nie dowiedzą się w necie. I tyle.

no bo teraz w dobrym tonie jest dopierdolić Kasperczakowi - a kto tego nie robi jest zacietrzewiony? :hmm:

Grzywa
28-12-2004, 14:10

no bo teraz w dobrym tonie jest dopierdolić Kasperczakowi - a kto tego nie robi jest zacietrzewiony? :hmm:

Mylisz się w dobrym tonie jest dopierdolić SKWK, a nie Kasperczakowi. Zresztą ja nie widze żeby ludzie jakoś bardzo dopierdalali Kasperczakowi... Bardziej dostaje sie Basałajowi i to też jest w dobrym tonie. Dziwne że tego nie widzisz czyżbyś był zacietrzewiony? :oczko: (taki mały żarcik...)

Nazgul
28-12-2004, 14:16

Nie byłbyn taki pewny... A te słynne już 80 milionów? Kto przejmie zespół z TAKIMI długami? I co zrobi Cupiał jak nie znajdzie kupca?

Ale życzę Wam jak najlepiej, bo w tym kraju potrzebujemy silnych drużyn...

legart
28-12-2004, 14:41

Mylisz się w dobrym tonie jest dopierdolić SKWK, a nie Kasperczakowi. Zresztą ja nie widze żeby ludzie jakoś bardzo dopierdalali Kasperczakowi... Bardziej dostaje sie Basałajowi i to też jest w dobrym tonie. Dziwne że tego nie widzisz czyżbyś był zacietrzewiony? :oczko: (taki mały żarcik...)

Hm Wasze Stowarzyszenie nieco to ułatwiło vide transy z Cupiałem.

lomu-banita
28-12-2004, 14:46
Nie byłbyn taki pewny... A te słynne już 80 milionów? Kto przejmie zespół z TAKIMI długami? I co zrobi Cupiał jak nie znajdzie kupca?

Stąd pomysł żeby udziały przejęło SKWK :rotfl2:

Zawsze chciałem pojechać na mecz w Kańczudze :ucieszony:

Kamax :cicho:

Sushe
28-12-2004, 15:22

wystarczy poczytać nasze forum - czyżbyś był zacietrzewiony, że tego nie widzisz :oczko: (też zarcik 8) )
a o Stowarzyszeniu to już legart napisał

mam nadzieję, że nadal bedziemy kibicować Wiśle - a nie Cupiałowi, Basałajowi, Kasperczakowi...

Grzywa
28-12-2004, 16:07
wystarczy poczytać nasze forum - czyżbyś był zacietrzewiony, że tego nie widzisz :oczko: (też zarcik 8) )

Widzisz za najeżdżanie uważam obrażanie nie widze by Kasperczaka na naszym forum obrażano w sposób szczególny a napewno nie jest obrażany z taką częstotliwością jak SKWK czy Cupiał. Jak już jest mowa o Kasperczaku to jest on krytykowany za swoje zachowanie, czyny, słowa obrażanie go jest marginalne. A krytykowanie nie uważam za najeżdżanie na kogoś no chyba że kogoś uważamy za św. krowe to wtedy mogą być takie odczucia.

Tak ja to widze

mam nadzieję, że nadal bedziemy kibicować Wiśle - a nie Cupiałowi, Basałajowi, Kasperczakowi...

Hehehe nigdy nie kibicowałem niczemu/nikomu innemu jak Wiśle i nie mam takiego zamiaru więc nie zabardzo rozumiem tego textu, a raczej chyba rozumiem co chciałes przez to powiedzieć tylko że jesteś w ogromnym błędzie jeżeli kierujesz to w strone SKWK.

Mini
28-12-2004, 16:22
jak to jest z tym finansowaniem skoro sie okazuje ze nagle Wisla lezy telefonice 80 baniek?! za co? czyli to byly pozyczki a nie sponsoring ?
chore to troche jak dla mnie i niezrozumiale jak duuuuzo rzeczy w naszym pieknym kraju.

Beny nas wzieli z dlugami 20 mln a nie 80 mln
watpie zeby sie znalazl chetny zeby za ponad 25 mln dolarow kupic slabych kopaczy z przecietnej Wisly. Abramowiczow az tylu nie ma

Junior89
28-12-2004, 16:43
mysle ze Wisełka sie nie rozpadnie :cicho: za proste to by było :nie:

Fizi
28-12-2004, 16:59
W podobnej sytuacji bylismy długo pod rządami Pol- Motu - otwarcie mówiono o tym, że gł inwestor chce się wycofać i odsprzedać swoje udziały i nie spowodowało to jakiejś tragicznej zapaści - wiślacy głowy do góry :oczko:

Radio
28-12-2004, 18:21
Nie sądze aby Wisła sie sypnęła, ale na pewno po tej burzy bedzie słabsza.
Tak drobna wątpliwość czy ITI weszłoby do Legii np dziś a nie do Wisły???

Unico
28-12-2004, 19:51
Ile to minęło lat z TF... 7 lat i to tłustych teraz będą następne... tyle, że już bez Cupiała.

aaadamm
28-12-2004, 20:08
Ile to minęło lat z TF... 7 lat i to tłustych teraz będą następne... tyle, że już bez Cupiała.

teraz ku**a my !

do końca !

dyha
28-12-2004, 20:12
teraz to sobie Walter w brodę pluje...

Kocur
28-12-2004, 21:24
teraz to sobie Walter w brodę pluje...

czy przepisy UEFA zabraniają posiadania akcji dwóch klubów ?? :ucieka:

:lol3:

Tuzin
28-12-2004, 21:26
Zabraniaja tego nie tylko wewnetrzne przepisy PZPN i UEFA, ale takze polska ustawa o kulturze fizycznej z 1996 r.

Kocur
28-12-2004, 22:02
dzięki

z jednej strony mi ulżyło

ale z drugiej .... mogłoby być ciekawie :oczko:

yusta
28-12-2004, 22:05
Teraz na gorąco może nie widzisz sensu takiej demonstracji myśle że ujżysz go za pare lat czy też misięcy, a może nie, wszystko sie okaże...

Patrząc troszkę z boku na Wasz wewnętrzny (kibicowski) konflikt wydaje mi się, że żadna ze stron nie ma do końca racji.
Od Kasperczaka trudno wymagać, żeby był dobrym wujkiem i obsrał milion ojro, tylko dlatego że "lubi ten klub". Ktoś mu ten hajs na papierze zagwarantował i byłby durniem gdyby odpuścił.
Zachowywał się jak święta krowa - to fakt, ale też ktoś mu to umożliwił od pierwszego dnia pobytu w Krakowie. Jeżeli przez kilka lat pozwalasz bachorowi na wszystko nie wymagaj, żeby się potem z dnia na dzień zaczął ciebie słuchać...

Cupiałowi się nie dziwię (że Henry mu się znudził), bo zagwarantował mu dosłownie wszystko. Miał najlepsze w kraju zabawki i w takim wypadku MP trudno uznawać za sukces. Tym bardziej że głośno mówił o pucharowych planach i marzeniach. Tyle, że sprawę załatwił w najgorszy z możliwych sposobów i na koniec w mocno podbramkowej sytuacji strzelił klasycznego focha.

Poniedziałkowa demonstracja byłaby może dobra, gdyby była demonstracją tylko i wyłacznie Waszej troski o dobro klubu. Bez żadnych Cupiałowych wstawek. Ten trans to w moim odczuciu lipa po całości... czyli, że co? Wisła bez Cupiała nie będzie dla Was wielka?
Ja sobie nie wyobrażam czegoś takiego w naszym wydaniu.

Co do upadku Wisły itp, to nie nastąpi to szybko o ile w ogóle nastąpi.
Kilka osób podało przykład Widzewa, tyle że Widzew nadal istnieje, nadal ma rzesze kibiców i nadal dla nich jest wielki, a sytuacja tam to był mega burdel.
Może i nastąpi w Wiśle wielka wyprzedaż i przemeblowanie, ale Wisła na pewno nie zniknie z futbolowej mapy Polski i nadal będzie się liczyć w ligowej stawce.

Smetny
28-12-2004, 22:59
albo jak Widzew, tam chyba wiecej dlugow zniknelo

Tuzin
28-12-2004, 23:33
W Polonii dalej maja dlugi Romanowskiego, a do Widzewa sie ostatnio PZPN cos dojebal :zlosliwy:

T-79
29-12-2004, 03:26
Duuuuuużo mniej, i to tylko względem Grajewskiego i Pawelca (co stanowiło zresztą zdecydowaną większość zadłużenia - paranoja, bo to co sobie chłopaki zarobili na Widzewie i to co sobie naprali pieniędzy, to ich).

P.S. P o d o b n o wczoraj Cupiał spotkał się z Bońkiem (w TV regionalnej powiedziano) :O

Gnatek
29-12-2004, 10:09
Duuuuuużo mniej, i to tylko względem Grajewskiego i Pawelca (co stanowiło zresztą zdecydowaną większość zadłużenia - paranoja, bo to co sobie chłopaki zarobili na Widzewie i to co sobie naprali pieniędzy, to ich).

P.S. P o d o b n o wczoraj Cupiał spotkał się z Bońkiem (w TV regionalnej powiedziano) :O

Czyżbyś sugerował, że Cupiał chciałby kupić Widzew :>? Moim zdaniem to mało realne, a tak wogóle sądze, że Cupiał nie odejdzie z Wisły.

Beny
29-12-2004, 10:17
http://sport.onet.pl/1030069,wiadomosci.html

Mareczek?

Lubię takie plotki. :hyhy:

lomu-banita
29-12-2004, 10:21

Mareczek?

Ciekawe kiedy Fakt napisze że Filipiak jest zainteresowany? :ucieka:

Beny
29-12-2004, 10:23

Stadion już raz Wam razem chcieli budować. :ucieka:

Takie cuda w klubach to chyba tylko w naszej kochanej Polsce są możliwe. :kurde:

Nazgul
29-12-2004, 14:54

Mareczek?

W dzisiejszym PS jest rozmowa z Filipiakiem i on mówi to co ja chwil pare temu: Nie ma szans żeby Cupiał sprzedał komukolwiek ten interes.

http://www.teraz.pasy.net/2004/04-12/041229-01liga.htm

Prof. Janusz Filipiak: - Abramowicz nie przyjedzie...

W ostatnich latach w Krakowie częściej pisało się i mówiło o problemach drużyny „Pasów", niż o Wiśle, która miała stabilny budżet i wielkie sukcesy. Czasy jednak się zmieniają i kiedy Bogusław Cupiał nerwowo rozgląda się za znalezieniem inwestora, który przejmie od niego akcje i zobowiązania w zespole „Białej Gwiazdy", szef Cracovii Janusz Filipiak odpoczywa w Szwajcarii, wolny od jakichkolwiek problemów.

- Jestem właśnie na wyciągu. Ale tylko chwilę, bo wolę jeździć na nartach niż udzielać wywiadów - zaznaczył prezes ze śmiechem.

- Słyszał pan o sytuacji w Wiśle, chęci pozbycia się akcji przez Tele-Fonikę?

- Oczywiście, że tak. Mam internet, jestem na bieżąco.

- U sąsiada nie jest najlepiej.

- Cóż, jestem pełen współczucia dla pana Cupiała, bo zetknął się z typowym problemem właściciela klubu. Mam na myśli olbrzymie honoraria dla zawodników, trenerów oraz menedżerów. W Polsce płaci się zdecydowanie za dużo! To niszczy kluby i zniechęca sponsorów, stąd biorą się długi i dziury budżetowe. Kiedyś trener Kasperczak miał do mnie pretensje, gdy powiedziałem, że szkoleniowcy i zawodnicy zarabiają, za dużo, ale zdania nie zmieniam. Tak jest, bo wciąż na pensje wydaje się sumy nieadekwatne do nakładów, czynionych na drużyny.

- Nie dziwi się pan Cupiałowi, że podjął taką decyzję?

- W ogóle. Jest biznesmenem, a posiada spółkę, która ma sto milionów długu.

- Ktoś kupi od niego akcje?

- Nie, nie ma na to cienia szansy.

- Szybka, zdecydowana odpowiedź. Dlaczego?

- Bo w Polsce nie ma ludzi, czy firm, które skłonne by były wyłożyć pieniądze na zadłużony, piłkarski klub. Istnieją lepsze, bezpieczniejsze pomysły na inwestowanie takich sum.

- Nie pojawi się jeździec na białym koniu, nie powie: - Płacę za wszystko?

- Powtarzam - nie ma takiej możliwości. Zapomina pan, że Abramowicz nie mieszka w naszym kraju i nie sądzę, by kiedykolwiek tu przyjechał. A na pewno nie po to, żeby kupować drużynę piłki nożnej. Jedną już ma i to niezłą.

- Zapytam pana jako biznesmena - co w tej sytuacji będzie się działo z Wisłą?

- Na szczęście to nie moje zmartwienie, ale odpowiem. W sensie sportowym jeszcze przez jakiś czas utrzymają się na wysokim poziomie, ale jako przedsiębiorstwo będą mieli kłopoty. Klub sportowy działa jak normalna firma, przy czym koszty jego utrzymania są bardzo wysokie. A co za tym idzie długi również, jeśli wydatki i przychody się nie bilansują.

- Bogusław Cupiał zniechęcił się do futbolu po siedmiu latach, pan właścicielem Cracovii jest od dwóch. Przykład kolegi nie studzi zapału?

- Bynajmniej, bo ja z zawodnikami kłócę się o pieniądze przed podpisaniem kontraktu. l płacę tyle, na ile mnie stać. Cracovia nie generuje długów, bilans budżetu wychodzi na zero.

- Zyski są więc możliwe?

- Taki właśnie jest mój główny cel, choć wymaga to jeszcze wielu wysiłków. Przy okazji wszyscy muszą pamiętać, że zanim zaczniemy płacić na europejskim poziomie, powinniśmy zarobić europejskie pieniądze. Grając w Pucharze UEFA, czy Lidze Mistrzów. Innej drogi nie ma.

Dla mnie trafiona w sedno.

Grzywa
29-12-2004, 15:43
:lol: Problem w Wiśle uderzamy do prezesa Cracovii hehe pojebane to :ucieka: :hyhy:

Nazgul
29-12-2004, 15:45
:lol: Problem w Wiśle uderzamy do prezesa Cracovii hehe pojebane to :ucieka: :hyhy:

Zwłaszcza że Filipiak ma rację :D

Grzywa
29-12-2004, 16:06
Racje, nie racje kto to teraz może wiedzieć to wszystko spekulacje a nie racje, bardziej niż racje mi to wygląda na razy, bez obrazy :hyhy:

Beny
29-12-2004, 20:58
http://sport.onet.pl/1030106,wiadomosci.html

Coraz śmieszniej. :oczko:

Nazgul
29-12-2004, 21:36
http://sport.onet.pl/1030106,wiadomosci.html

Coraz śmieszniej. :oczko:

E, to mi zakrawa na bzdurę...
Przeniesie Wisłę do Gdańska?

Latin
29-12-2004, 21:48
Źródło: Fuckt 8)

MaxyM
30-12-2004, 00:55
Cupiał siedzi teraz w skórzanym fotelu za 100 000, popija Whisky z Colą (burak z kasą), przegląda gazety i internet...
I mówi do swojego odbicia w lustrze co pięć minut...
Patrz Boguś, jak cię wszyscy ***** kochają...
Bezgranicznie...
A my i tak ich mamy gdzieś...
Mam kasę, mam kasę, mam... No, ten, jak to się nazywa... Szacunek i poparcie...

MaxyM
30-12-2004, 09:44
:lol:

Abramowicz zainwestuje w Wisłę?!

Wisłą Kraków SSA, której chce się pozbyć właściciel myślenickiej Tele-Foniki Kable SA, Bogusław Cupiał zainteresowali się... Rosjanie – czytamy w „Dzienniku Polskim”.

Chodzi o inwestorów związanych z CSKA Moskwa, pośrednio także z Romanem Abramowiczem, właścicielem londyńskiej Chelsea. Gdyby doszło do sfinalizowania transakcji - objętej rzecz jasna tajemnicą handlową - o wiele realniejszy stałby się awans Wisły do Ligi Mistrzów.

O chęci zainwestowania przez Abramowicza i jego bliskich współpracowników w jakiś klub w Europie Środkowej sporo pisała już brytyjska prasa. Wisła pokazała się już na europejskiej arenie, w kilku przypadkach z dobrej strony, przy tego typu strategii może być całkiem łakomym kąskiem dla finansowych potentatów. Publiczna deklaracja Bogusława Cupiała o chęci sprzedania udziałów w Wiśle SSA stała się przedmiotem analiz ludzi zainteresowanych wykładaniem pieniędzy na futbol.

Więcej w "Dzienniku Polskim"

lomu-banita
30-12-2004, 10:02

:P

Tak samo miałem przy śniadanku

Sushe
30-12-2004, 10:10

:P

Tak samo miałem przy śniadanku
sugar daddy ?

p.s.
lomu - avatar :lol3:

lomu-banita
30-12-2004, 10:22
p.s.
lomu - avatar :lol3:

:efoch:

JaK SIĘ DOWIEM KTO TO ZROBIŁ TO :rzut:

Mini
30-12-2004, 10:41
humor od razu sie poprawia

komentarz: "a ja slyszalem ze Bill Gates chce kupic GKS Belchatow" :brawo:

chociaz Gates blizej ma do Wisly -> Gates [ gejts] pomijajac pierwsze trzy srednio brzmiace to cus w tym jest :lol:

Gnatek
30-12-2004, 10:48
Abramowicz zainwestuje w Wisłę?!

Ten tekst to mnie dzisiaj rozbroił. Wstaję rano, włączam kompa i co widzę.....
:lol: Ciekawe, kto jeszcze kupi Wisłę hehehe. A może zaczniemy robić listę kandydatów, którzy chcą ich kupić :>? hehehehehe

MaxyM
30-12-2004, 12:44
Ja kupię Wisłę... Mam 120 PLNów.
I zrobię z niej sekcję tenisa stołowego.

UK
01-01-2005, 21:35
Ile klubów ma długi :- . Wisła nie rozleci się :efoch: . Cupiał sprzeda udziały, jeśli odejdzie, chętni powinni być. Tak mi się zdaje :chees:

Menel
02-01-2005, 00:08
Zaraz mnie koledzy po szalu będą indoktrynować we właściwą stronę...

ale lubię być niepolityczny... nic nie poradzę...

SKWK...

przyznaję... wiele zrobiło... doping jest, nawet ładny... i oprawa... i pociągi...

z drugiej strony...

zmieniamy szyld i jedziemy dalej... SKBC :brawo:

jak jeszcze do tego dorzucimy słynne 1906% poparcia, to wyłania się obraz cokolwiek kontrowersyjny...

lomu-banita
02-01-2005, 12:38
Zaraz mnie koledzy po szalu będą indoktrynować we właściwą stronę...

Nie jesteś jedyny :cicho:

kommpot
02-01-2005, 21:06
Nie kce mi się, zwłaszcza na obcym terenie. Historia nas osądzi.

Foxx
02-01-2005, 21:31
Przecież nie musisz "resocjalizować" kolegów po szalu :slucha: :oczko: . Napisz po prostu co o tym wszystkim myślisz 8) .

kommpot
02-01-2005, 21:54
Już pisywałem, mówiłem, działałem. Teraz akurat nie mam ochoty ani czasu. Może później, lecz z góry mówie że nie wszystko jest mozliwe wrzucić na net.

Jaco
02-01-2005, 22:01
z góry mówie że nie wszystko jest mozliwe wrzucić na net.
To jest oczywiste. 8) Chodzi nam o naświetlenie tematu, bo wbrew pozorom, sporo ludzi to interesuje a nie są oni zainteresowani internetowymi legendami, wypisywanymi tu i tam.. :kurde:

Nazgul
03-01-2005, 13:46
Heh, sprawa coś ucichła...
Wydaje mi się że Cupiał nie sprzeda klubu (nie ze względu na zobowiązania wobec siebie) że po prostu bluffował... Natomiast z tego co pisze wislakrakow.com wynika, że może nastąpić zmiana polityki personalnej klubu.

VANAHAIM72
03-01-2005, 17:58
A czy przypadkiem Cupiał nie zatwierdził nowego budżetu na 2005 rok w kwocie 30 mln PLN-ów? Bo coś mi się tak o uszy obiło... Jeśli to prawda, to chyba temat staje się bezprzedmiotowy...

Żmijka
03-01-2005, 18:01
Zatwierdził owszem. Bodjaże coś koło 32 mln.

Powiem tak - sprawa teoretycznie jest na rzeczy dalej. Ale coś czuje, że nic z tego ... 8)

Pozdrawiam

Fizi
03-01-2005, 19:40
jak się sprzedaje świniaka, to nie przestaje się go z tej okazji karmić na kilka miesięcy wcześniej :chytry:

Nazgul
03-01-2005, 19:58
jak się sprzedaje świniaka, to nie przestaje się go z tej okazji karmić na kilka miesięcy wcześniej :chytry:

Ale przecież Filipiak ma rację :)
Na mój rozum też nie ma szans żeby ktoś od Cupiała ten interes kupił - no chyba, że Cupiał ma tak dośc że kładzie laskę na to, co przez te 7 lat włożył / wtopił a tu nie sądzę... To nie jest milion czy dwa...

korniszon
04-01-2005, 18:37
Żurawski i Szymkowiak odchodzą (http://sport.gazeta.pl/sport/1,35335,2475751.html)

Mimo że nie byłem nigdy admiratorem talentu Szymkowiaka, ciężko będzie Wiśle go zastąpić. Gra była w dużej mierze ułożona pod niego, poza tym, o ile się nie mylę, ma najwięcej asyst w lidze.
O możliwościach zastąpienia Żurawskiego nawet nie będę pisał...
Ciekawe czy kasa z tych transferów pójdzie na uzupełnianie składu, czy na spłatę zadłużenia wobec Telefoniki...?
O ile oczywiście ich sprzedadzą, jeszcze nic nie podpisane.

Kempes
04-01-2005, 19:00
O właśnie

Na Eurosporcie właśnie o tym powiedzili - ''kontrakty dogadane'' itp - za Żurawskiego podano ok 4 mln euro.

arczi
04-01-2005, 19:27
Uwaga grupa!
Kierunek wschód. Tam musi być jakaś cywilizacja.

jasin
04-01-2005, 23:42
eee tam zaraz cywilizacja... kasa, misiu, kasa...

Nazgul
05-01-2005, 10:07
Hurrrrrrrrrrra, Cupiał sprzeda Wisłę i Legia zdobędzie Mistrzostwo.

:rotfl:

A może temat poczytaj co?

wroc(L)aw
05-01-2005, 10:37
Według mnie czy Wisła czy L zdobędą mistrzostwo to i tak w sierpniu przpypmną nam ze to tylko 60 liga świata :placze: AL oczywiscie lepszy mistrz niz nic.............nawet 60 ligi swiata :zlosliwy:

Menel
08-01-2005, 10:04
Już pisywałem, mówiłem, działałem. Teraz akurat nie mam ochoty ani czasu. Może później, lecz z góry mówie że nie wszystko jest mozliwe wrzucić na net.
nie krępuj się...

net wszystko wytrzyma... nawet największe dyrdymały...

nawet pseudoideologiczną papkę...

;)

kommpot
15-01-2005, 21:29
nie krępuj się...

net wszystko wytrzyma... nawet największe dyrdymały...

nawet pseudoideologiczną papkę...

;)

no i co ja Ci mam w dwóch zdaniach opisać....

że od dłuższego czasu wiedzieliśmy o możliwości odejścia Cupiała stąd transp. "1906% poparcia...." za co psy wieszano na Stowarzyszeniu

że jesteśmy w stałym kontakcie z właścicielem i udało się wykopać z klubu już część betonu

że jest szansa na to że przy dobrej mobilizacji drużyny przez klub, trenerów (zwłaszcza tych naszych wiślackich) i nas kibiców oraz szczęściu w losowaniach bajka zatytuowana WIELKA WISŁA będzie trwała dalej....
bez oglądania się na tych psioczących którzy tak na prawdę nie robią NIC w tym kierunku aby było lepiej....bo tak się składa że biorą w tym udział prawie wszyscy Ci którzy przez lata robili, robią i będą robić na Wiśle najwięcej

tylko mi nie mów że mamy w tym jakiś interes

Menel
16-01-2005, 10:20
to już jest Twoja projekcja :)

mnie to nawet do głowy nie przyszło...

niemniej jednak cała konduida Stowarzyszenia daje niewielkie pole do snucia domysłów na temat ewentualnych intencji, które kierują jej managmentem w sprawie 1906% poparcia...

o wycofaniu się Cupiała również wiedziałem znacznie wcześniej niż to wyszło na światło dzienne... i od początku nie robiłem z tego tragedii... być może dystans do otaczającej rzeczywistości nabiera się z wiekiem, co chciałbym abyś nie traktował jako imputowanie Tobie "młodej" metryki.

natomiast chciałbym, żebyś rozwinął myśl w temacie "betonu"...

mnie przychodzi na myśl Zdzisio Kapka i brat nam niemiłościwie panującego Basałaja zwanego Januszem "Gałązką Oliwną"...
no, ale przecież nie tylko on poleciał... czy resztę też uważacie za beton?

kommpot
16-01-2005, 10:49

No bo ja już nie wim co Wy sobie wszyscy myślicie, po tym co czasami (bo juz omijam te tematy) wyczytuje na forum Wisły.

Z tą metryką to mi to ciężko ocenić bo - jeśli to Ty - to znam Cię tylko z opowiadań ustnych Planktona, mnie z racji aktywności może znać większe grono.

Z betonem trafiłeś w samo sedno, SBek poleciał, choć bezsczelnie przychodzi(ł) do roboty. BB mam nadzieję też się wyniesie a na JB chwilowo nie ma alternatywy.
Podejrzewam że generalnie zagajasz o HK, który niezłym trenerem był a za beton osobiście go nie uważam. Czas pokazuje że FCHK zaczyna rozumieć że wszechgłoszona miłość do Białej Gwiazdy to nic innego jak miłość do ojro. Nie sądzisz?

yusta
16-01-2005, 12:56

No bo ja już nie wim co Wy sobie wszyscy myślicie, po tym co czasami (bo juz omijam te tematy) wyczytuje na forum Wisły.

Z tą metryką to mi to ciężko ocenić bo - jeśli to Ty - to znam Cię tylko z opowiadań ustnych Planktona, mnie z racji aktywności może znać większe grono.

Z betonem trafiłeś w samo sedno, SBek poleciał, choć bezsczelnie przychodzi(ł) do roboty. BB mam nadzieję też się wyniesie a na JB chwilowo nie ma alternatywy.
Podejrzewam że generalnie zagajasz o HK, który niezłym trenerem był a za beton osobiście go nie uważam. Czas pokazuje że FCHK zaczyna rozumieć że wszechgłoszona miłość do Białej Gwiazdy to nic innego jak miłość do ojro. Nie sądzisz?

I wszystko sprowadza się do: KMWTW a KNWTSKD :zlosliwy:

lomu-banita
16-01-2005, 14:03
Czas pokazuje że FCHK zaczyna rozumieć że wszechgłoszona miłość do Białej Gwiazdy to nic innego jak miłość do ojro. Nie sądzisz?

A wsadźcie se w dupe wasze przypuszczenia. Żaden trener tyle z Wisłą nie osiągnął i do kurwy nędzy nalezy mu się szacunek. A jak was boli kasa za odprawe to zróbcie zbiórke i oddajcie klubowi.

Fizi
16-01-2005, 18:47
PAP/16 stycznia 2005 17:52

Kraków: Turcy przyjechali po wiślaków

Turecki Trabzonspor jest zainteresowany pozyskaniem dwóch piłkarzy Wisły Kraków, Macieja Żurawskiego i Mirosława Szymkowiaka. W sobotę i niedzielę w Krakowie odbyły się rozmowy przedstawicieli obu klubów.
- Było to nasze pierwsze spotkanie, zorganizowane w ślad za ofertami menedżerów, którzy wcześniej powoływali się na zainteresowanie tureckiego klubu Maciejem Żurawskim i Mirosławem Szymkowiakiem. Przez te dwa dni potwierdziliśmy, że Trabzonspor jest poważnie zainteresowany naszymi zawodnikami, a Wisła jest gotowa konkretnie rozmawiać o warunkach ewentualnej sprzedaży - powiedział rzecznik prasowy Wisły Jerzy Jurczyński.

- Jest za wcześnie, by cokolwiek mówić publicznie o szczegółach finansowych. W przyszłym tygodniu czekają nas dalsze rozmowy, podczas których zapewne będziemy rozmawiać o finansach. Rozpoczęliśmy konkretne negocjacje biznesowe. Proszę pamiętać, że sytuacja klubu - sportowa i ekonomiczna - nie wymusza na nas konieczności sprzedaży zawodników. Jeśli jednak warunki zaproponowane przez Trabzonspor będą korzystne dla Wisły i piłkarzy, nie widzimy powodu, by nie dokonać transferu. O naszych działaniach wiedzą zawodnicy, a ich menedżerowie będą odpowiedzialni za szczegółowe negocjacje z tureckim klubem warunków ewentualnego zatrudnienia - dodał Jurczyński.

Obecnie Żurawski i Szymkowiak przebywają na zgrupowaniu Wisły w Chorwacji.

kommpot
16-01-2005, 21:31
Czas pokazuje że FCHK zaczyna rozumieć że wszechgłoszona miłość do Białej Gwiazdy to nic innego jak miłość do ojro. Nie sądzisz?

A wsadźcie se w dupe wasze przypuszczenia. Żaden trener tyle z Wisłą nie osiągnął i do kurwy nędzy nalezy mu się szacunek. A jak was boli kasa za odprawe to zróbcie zbiórke i oddajcie klubowi.

Sam sobie zrób - ja nie zamierzam. Zgadza się, nikt nie przejebał przyszłości klubu (Valerenga, Dinamo) i honoru kibiców

lomu-banita
16-01-2005, 23:24
Sam sobie zrób - ja nie zamierzam. Zgadza się, nikt nie przejebał przyszłości klubu (Valerenga, Dinamo) i honoru kibiców (kurwy z Kałuży).

Co ma remis z PIŁKARZAMI Cracovii do honoru kibiców ? :O

To po przegranej z Legią już dawno nie mam honoru :efoch:

Weź mi sie na priva przyznaj jakiego masz nicka na TWSD żebym wiedział kto do mnie takie bzdury gada :cicho:

jarcyś
16-01-2005, 23:29
kommpot

kontroluj sie.
napinki wzgledem Cracovii możesz z powodzeniem uskuteczniać na forum Wisły, natomiast tu obrażanie kibiców innych drużyn jest niedozwolone

Menel
17-01-2005, 10:41
akurat nie myślałem o HK... tylko o TC...

natomiast w sprawie HK i jego rzekomej miłości... trochę po tym łez padole chodzę i dlatego coraz rzadziej miewam złudzenia... ostatnio wyłącznie po pijaku :)

zresztą HK sam - nie wprost - przyznał, że chodzi o kasę. A było to podczas programu w TVP3 autorstwa Bohatkiewicza.

lomu-banita
17-01-2005, 22:06
Cupiał odchodzi-za to o dziwo sprawa stadionu idzie w dobrym kierunku. Dzieki mrzonkom o o ME w Polsce możemy mieć estadio na 30 tyś :brawo:

kommpot
17-01-2005, 22:08
akurat nie myślałem o HK... tylko o TC...

natomiast w sprawie HK i jego rzekomej miłości... trochę po tym łez padole chodzę i dlatego coraz rzadziej miewam złudzenia... ostatnio wyłącznie po pijaku :)

zresztą HK sam - nie wprost - przyznał, że chodzi o kasę. A było to podczas programu w TVP3 autorstwa Bohatkiewicza.

Ta sprawa z TVP3 moim zdaniem wyszła z głupa, przypadkowo. SKWK o nic innego nie chodziło jak o przyznanie od początku że chodzi o kasę a nie mącenie ludziom w łepetynach że "I love Wisła". Wtedy bajera by byłaby innego typu. A tak to mamy filozofów internetowych o których juz pisałem, FCHK itp. efemerydy.

TC - w kwestii którego, akurat mogę mieć sporo do powiedzenia, bo współpracowaliśmy sporo przez cały poprzedni sezon, nie jest to kwestią przekonań. Liczą się czyny. A te w kwestii kibiców a klubu to dwie różne sprawy. Już gdzieś pisałem - Tadek brał udział w częściowo w tych rozgrywkach nawet po abdykacji. Co i jak - zostanie tajemnicą :oczko:
W każdym razie obiecał mi że na ......ach już się nie pojawi chociażby znów go zapraszał paso-minister. Dobry chłop- w sumie szkoda go. Ale jest jak jest i tyle.

R@dek (L)
19-01-2005, 07:37
Wielki rosyjski koncern kupi Wisłę?!

Jeden z rosyjskich koncernów jest zainteresowany przejęciem krakowskiej Wisły – dowiedziała się nieoficjalnie „Gazeta Wyborcza”.

Negocjacje prowadzi z nim prezes mistrzów Polski Janusz Basałaj, który poleciał w poniedziałek do Moskwy.

Dziennikarzom „Gazety” udało się dowiedzieć, że kandydatem na przejęcie od Cupiała udziałów w Wiśle Kraków SSA jest poważny koncern handlujący złożami naturalnymi. Jego możliwości finansowe są porównywalne z możliwościami właściciela piłkarskiej Chelsea i hokejowego Awangardu Omsk Romana Abramowicza, choć firma ta nie ma z nim nic wspólnego. Jeśli Rosjanie zdecydują się kupić Wisłę, będą musieli wyłożyć ok. 50 mln dol., czyli ok. 160 mln zł. 80 mln zł to dług klubu w stosunku do Tele-Foniki, a wartość piłkarzy i infrastruktury (oświetlenie, ogrzewana murawa itp.) to przynajmniej drugie tyle.

Więcej w "Gazecie Wyborczej"

:ucieka: [/quote]

Beny
19-01-2005, 08:09
Nie ma się co dziwić. Długi wobec Telefoniki plus kopacze plus murawa plus oświetlenie. Hmm, ciekawe czy Rosjanie się wycofają, jak zobaczą bałagan na naszym piłkarskim podwórku. :zdziwiony:

Menel
19-01-2005, 09:44
Ruscy się nie wycofają...

Ruscy mówią... "budiet tak" i tak jest...

te typy tak mają... :)

na razie jednak to jest wyłącznie fakt prasowy, czyli należy traktować to w kategoriach "Goździkowa mówiła...", co nie znaczy, że nie okaże się prawdą...

pierwsze info o Basałaju w Moskwie dotyczyło "windykacji" należności za transfer Gorawskiego. Miały Ruskie czas do 15 stycznia, a tu na koncie Wisły dalej przeciąg...

obawiam się tylko - wróć...

liczę na to, że to Basałaja "zwindykują"... najlepiej w betonowych butkach prosto do Wołgi... ;)

kochamy go tak samo jak Wy Zygo :)

Kommpot

pan Czerwiński był również mnie znaną osobą... stąd wiem, że to uroczy, miły człowiek z niebywałą zdolnością i łatwością opowiadania... Niestety czasem opowiadał również bajki ;)

lomu-banita
19-01-2005, 10:46
Mówiłem że trzeba se posadki w Wiśle załatwić bo przyjdzie Abramowicz :cicho:

kommpot
19-01-2005, 21:30
Menel - mnie tego mówić nie musisz...

Lomu - trafiłeś w samo sedno, moim prywatnym zdaniem.

Sharn
20-01-2005, 01:51
Menel - zaległości się nie negocjuje osobiście po 2 dniach zwłoki, nierealne. Raczej to sprawa puszczenia kilku grajków chyba... 8)

Raffi
20-01-2005, 09:17
http://sport.gazeta.pl/sport/1,35335,2502550.html

lomu-banita
20-01-2005, 10:15
http://sport.gazeta.pl/sport/1,35335,2502550.html

Spekulacje gazetki która wyrasta na drugi Fakt jeżeli chodzi o informacje piłkarskie.

Ale fajnie by było spiewać Kalinke na stadionie-przynajmnie przestalibyście się pruć że tylko od was kserujemy :lol2:

Raffi
20-01-2005, 10:43
no pewnie... od Ursusa czy Delty Wwa na przykład też :hyhy:

lomu-banita
20-01-2005, 10:45

:zdziwiony: Tam nie mamy szpiegów :hyhy:

Raffi
20-01-2005, 11:42

lomu-banita
20-01-2005, 11:49
Wirusa macie na forum :hmm:

Menel
20-01-2005, 21:01
Menel - zaległości się nie negocjuje osobiście po 2 dniach zwłoki, nierealne. Raczej to sprawa puszczenia kilku grajków chyba... 8)
wiem :)

dlatego ta wersja była dla mnie podejrzana od samego początku...

grajki? może...

ale możliwe też, że pojechał negocjować przejęcie Wisły przez Norilskij Nikiel :)

w końcu wytargał ze sobą brata, który w Wiśle już nie będzie rabotał... ale ponoć to Bogdan nawiązał kontakt z Ruskimi...

kommpot
20-01-2005, 23:23
Ale fajnie by było spiewać Kalinke na stadionie-przynajmnie przestalibyście się pruć że tylko od was kserujemy

widzisz lomu, jakbyś była na noworocznym turnieju w Alkoholstoku to byś z Jadźką na hali pośpiewał sobie "kalinkę" :zlosliwy:

lomu-banita
21-01-2005, 00:04
Ale fajnie by było spiewać Kalinke na stadionie-przynajmnie przestalibyście się pruć że tylko od was kserujemy

widzisz lomu, jakbyś była na noworocznym turnieju w Alkoholstoku to byś z Jadźką na hali pośpiewał sobie "kalinkę" :zlosliwy:

Piknika nikt nie zapraszał 8)

kommpot
21-01-2005, 00:27
kto miał wiedzieć ten wiedział i pozdro dla kumatych 8) :roll: :hyhy:

lomu-banita
21-01-2005, 00:30
kto miał wiedzieć ten wiedział i pozdro dla kumatych 8) :roll: :hyhy:

Eeee wiedział każdy :hyhy:

Niektórych to nawet porywali-vide RTC 8)

kommpot
21-01-2005, 00:34
No to o co te pretensje :chytry: powiem więcej, porwano w sumie wtedy 3 osoby :ok:

lomu-banita
21-01-2005, 00:36
No to o co te pretensje :chytry: powiem więcej, porwano w sumie wtedy 3 osoby :ok:

Nie mam pretensji :zdziwiony:

RTC pewnie też nie :hyhy:

pusty
16-02-2005, 14:16
http://pilka.interia.pl/news?inf=593246

Chyba nazwa tematu, nie jest już aktualna :hyhy:
Swoja drogą ciekawe czy fakttycznie zrezygnował z opuszczenia Wisły czy to tylko jakis wymysł pismaków :hmm:

Tuzin
17-02-2005, 04:39
Moze po prostu nie znalazl jelenia?

legart
17-02-2005, 08:57

Swoja drogą ciekawe czy fakttycznie zrezygnował z opuszczenia Wisły czy to tylko jakis wymysł pismaków :hmm:

Albo zasłona dymna, albo środek nacisku żeby w końcu Telefonika ściągnęła jakieś pieniądze z Wisły.

Nazgul
17-02-2005, 09:47

Wymysł swoją drogą, ale Wisła jest po prostu niesprzedawalna. Nikt jej nie kupi i tyle. Cupiał zachowuje twarz :)

Urodzony_Wislak
02-03-2005, 17:58
Tak napewno po zainwestowaniu takiej kasy Cupial nagle postanawia sobie sprzedac druzyne ... ot tak od razu ... napewno znalazlby sie jakis ruski biznesmen albo lepiej ruska piosenkarka (FAKT) ktora przylatuje do Polski wyklada 30mln $ i mowi : " Bogus ku**a kupuje ta Twoja Wiselke bo moj kochac chce sobie klubem pokierowac a CM na kompie mu sie juz znudzil!! Ale wtedy do akcji wkracza menago Basalaj ktory ma uklady w Hiszpani i mowi Bogus nie sprzedawaj -do Rosji lepiej do Hiszpani ... ech dziennikarze maja radosc z wymyslania bajek !!

Bogus Cupial = WIELKA WISLA ... to tyle w tym temacie :cicho:

legart
02-03-2005, 18:29
Bogus Cupial = WIELKA WISLA ... to tyle w tym temacie :cicho:

Jak dla mnie te równanie jest zbyt dwuznaczne 8)

daimler
17-03-2005, 12:00
http://sport.wp.pl/wiadomosc.html?wid=6850042&kat=32282&rfbawp=1111057151.810

ciekaw jestem ile w ym prawdy... Co prawda klub dementuje informacje zawarte w tym artykule, ale z drugiej strony...

Raffi
07-06-2005, 07:29
Trabzonspor wykłada pieniądze za Żurawskiego
Napastnik Wisły Kraków i reprezentacji Polski Maciej Żurawski dołączy do Mirosława Szymkowiaka i przejdzie do tureckiego Trabzonsporu.

Jak dowiedział się "Fakt", Turcy, którzy już od pół roku starają się o Polaka, wreszcie wyłożyli pieniądze satysfakcjonujące właściciela Wisły Bogusława Cupiała. Trabzonspor zapłaci za polską gwiazdę 2,8 mln dolarów, a "Żuraw" będzie zarabiał 600 tys. dolarów rocznie netto.

Wczoraj w Stambule spotkało się w sprawie transferu całe kierownictwo Trabzonsporu. Turcy mieli dylemat, czy wyłożyć taką sumę za napastnika, czy też z niego zrezygnować. Wisła nie godziła się na żadne negocjacje w sprawie obniżki. Wcześniej Trabzonspor proponował zaledwie... 1,7 mln dolarów.

W związku z transferem Żurawskiego na pewno nie trafi do Trabzonsporu legionista Marek Saganowski. Wczoraj podczas półfinałowego meczu o Puchar Polski z Dyskobolią "Sagan" był obserwowany przez właściciela Austrii Wiedeń Franka Stronacha i nowego trenera tego klubu Petera Stögera.

źródło: Fakt