PDA

Zobacz pełną wersję : Transfery Polska

Yevaud
27-12-2004, 15:59
Ostatnie trzy strony przegladałem, tematu nie znalazłem (był transfery - Europa). No to najwyższy czas.

Dużo mówi się o osłabieniu Wisły Kraków. Że odejść ma Szymkowiak czy Żurawski. Dużo spekulacji na ten temat.
Na razie jednak wiadomo, ze drużynę aktualnego mistrza Polski opuści Mariusz Kukiełka. Kicker (www.kicker.de) podał informację, że kukiełka w rundzie wiosennej będzie zawodnikiem Dynama Drezno. Jednego w Wiśle mniej.

pusty
27-12-2004, 17:21
Kontakt z Zenitem podpisał Ivica Kriżanac.
A do Moskwy w celu uzgodnienia warunków kontraktu z FK Moskwa odleciał Gorawski.

Iras
31-01-2005, 20:26
przedchwilą w Tvn 24 podali, że Żurawski zostaje

ParazzoX
31-01-2005, 20:45
przedchwilą w Tvn 24 podali, że Żurawski zostaje

No to fajnie "Zuraw" zostawil kolege w Turcji ....heh :modli:

Tomereek
01-02-2005, 00:10
Żurawski zostanie w tej Wiśle już chyba do końca kariery :roll:

Sokol
01-02-2005, 09:11
http://sport.onet.pl/1046659,wiadomosci.html

Koko
01-02-2005, 11:16
Ehh ta Wisła sama nie wie czego chce.. :hmm: daja 3 mln ale ratami wiec i tak powinna sie Wisła cieszyć. Mimo to i tak uważam, że 3 mln za Żurawskiego to przesada i to spora.. owszem jest dobry, ale za 3 mln euro to ja bym znalazł lepszego piłkarza :cicho:

p.s. tak po cichu to trzymam kciuki mocno zeby odszedł :oczko:

wanx
01-02-2005, 11:56
Żurawski zostanie w tej Wiśle już chyba do końca kariery

I Bardzo dobrze, tak ma być :hyhy:

Sokol
01-02-2005, 12:48
p.s. tak po cichu to trzymam kciuki mocno zeby odszedł :oczko:

Ja tez 8)

taki zawodnik jak Zurawski zasluguje na to zeby swoja kariere rozwijac dalej na zachodzie :P

:lol2:

Mini
01-02-2005, 13:23
Legia hita za bańke szykuje a za granicą ->

Jak donosi rumuński dziennik "ProSport", właściciel Szachtara Donieck, milioner Rinat Achmetow, który za wszelką cenę chce wygrać z ukraińskim klubem Ligę Mistrzów, zdecydował się powiększyć budżet przewidziany na transfery do 250 mln euro.

Achmetow jest przekonany, że obecny szkoleniowiec Szachtara, Rumun Mircea Lucescu, jest bardzo utalentowany, jednak drużyna potrzebuje wzmocnień.

Spodziewa się, że latem do Doniecka przeniesie się kilka gwiazd światowego formatu.

o ***** :O

Sokol
01-02-2005, 13:31
o ***** :O

o ***** razy dwa :O

no to ladnie,ciekawe tylko ile w tym prawdy :hmm:

pusty
01-02-2005, 13:36
W sumie to może to być prawda. Ci magnaci od ropy mają pełno kasy, i jak się zawezmą to mogą dopiać swego. Mnie natomiast ciekawi to czy faktycznie gwiazdy światowego formatu nawet za dużą kasę zdecydowali by się przenieść do Doniecka? :hmm:

Sokol
01-02-2005, 13:46
W sumie to może to być prawda. Ci magnaci od ropy mają pełno kasy, i jak się zawezmą to mogą dopiać swego. Mnie natomiast ciekawi to czy faktycznie gwiazdy światowego formatu nawet za dużą kasę zdecydowali by się przenieść do Doniecka? :hmm:

Fakt tam maja troszke tego czarnego zlota i $ z tego.
Juz teraz czesc powoli sie przenosi na wschod wiec jak beda jeszcze wieksze pieniadze to wydaje mi sie ze nie beda widziec zadnych przeszkod.. pieniadz to pieniadz 8)

Tuzin
01-02-2005, 18:56
Ja sie zastanawiam jak sie dalej bedzie miala kondycja ukrainskiej pilki utrzymywanej przez oligarchow po zwyciestwie Juszczenki...

dude
01-02-2005, 22:25
Żurawski zostanie w tej Wiśle już chyba do końca kariery :roll:

Kiedyś zagra jeszcze w Lechu :hyhy:

lomu-banita
01-02-2005, 23:03

Premium Sport :cicho:

dude
01-02-2005, 23:04

Premium Sport :cicho:

:roll:

Gdybym napisał w Wiśle to dopisałbyś, że chodzi o rzekę ? Albo miasto Wisła ?
:-

lomu-banita
01-02-2005, 23:16

Gdybym napisał w Wiśle to dopisałbyś, że chodzi o rzekę ? Albo miasto Wisła ?
:-

A na co mi Reiss ? :oczko:

wymych
01-02-2005, 23:21
Dodam ze Sypniewski wrócił.....do ŁKSu 8)
Podobno w kontrakcie ma ze z Wisłą nie będzie grał...

lomu-banita
01-02-2005, 23:30

Nic dziwnego-podobno go w szatni terroryzowali :P

W sumie można by jakieś zakładziki zrobić kiedy mu coś odbije :cicho:

Sharn
02-02-2005, 20:49

Tylko ciekawe kiedy to Wisła wpadnie na ŁKSę... I w której lidze... :lol3:

Tomereek
03-02-2005, 00:01
Ten Sypniewski i tak już pewnie za wiele sobą nie reprezentuje. Wydaje mi się, że Łks wyrzucił pieniądze w błoto

Sokol
03-02-2005, 00:48
Ten Sypniewski i tak już pewnie za wiele sobą nie reprezentuje. Wydaje mi się, że Łks wyrzucił pieniądze w błoto

moze na dzien dzisiejszy wiele soba nie reprezentuje ale i tak jak na LKS jest wzmocnieniem :oczko:

Krzpac
03-02-2005, 01:08

nie obraził bym się... ;]

ale tak realnie spojrzec to jesli nic mu nie odwali, i bedzie chcial rzeczywiscie grac jak najlepiej potrafi to kilka bramek strzeli, ale rewelacji bym się nie spodziewał...

Sharn
04-02-2005, 00:32
W Fakcie zapytali Frankowskiego czy rzeczywiście Sypniewski marszczył freda w szatni Wisły i został na tym przyłapany, dlatego "Sypniewski musiał odejść"... Beka śmiechu... :hyhy:

Flip
04-02-2005, 06:50
Może musiał odejść bo ten przywilej jest tylko dla starszyzny :hmm:

Hmm zakład że wielkiej kariery w tym ŁKS-ie nie zrobi!!

Mini
04-02-2005, 11:02
Ja sie zastanawiam jak sie dalej bedzie miala kondycja ukrainskiej pilki utrzymywanej przez oligarchow po zwyciestwie Juszczenki...

tak samo
skoro ma być demokracja to sie nie dobiora do nich tak jak Putin do Chodorkowskiego, Bierezowskiego czy Gusinskiego....

Krzpac
04-02-2005, 16:06
W Fakcie zapytali Frankowskiego czy rzeczywiście Sypniewski marszczył freda w szatni Wisły i został na tym przyłapany, dlatego "Sypniewski musiał odejść"... Beka śmiechu... :hyhy:

powaznie jest to napisane w fakcie ? :O

yusta
04-02-2005, 17:34
Kurffa!
Temat jest o transferach w polskiej lidze, a nie o fredzie Sypniewskiego i jego problemach z czaszką!
Koniec rozmywania :zly:

pusty
04-02-2005, 19:55
za interia:

Turecki Trabzonspor nie nadesłał w piątek do Wisły Kraków gwarancji bankowych na sfinansowanie transferu Macieja Żurawskiego i tym samym piłkarz pozostanie na razie w drużynie mistrza Polski. Turcy mieli do piątku czas, aby dokonać transferu polskiego napastnika.

Czyli jednak prawdopodobnie zostanie. No chyba, ze skusi sie na neigo jakiś klub z Rosji...

Radzyn
04-02-2005, 22:28
Moim zdaniem za przeproszeniem działacze Wisły zachowali się jak ćwoki!! teraz Żurawski będzie miał ich w dupie a tak by zarobili na Nim.Następny błąd po stronie Wiślackiej po zwolnieniu Kasperczaka.Ale co ja będe się martwił

Beny
04-02-2005, 22:30
Moim zdaniem za przeproszeniem działacze Wisły zachowali się jak ćwoki!! teraz Żurawski będzie miał ich w dupie a tak by zarobili na Nim.Następny błąd po stronie Wiślackiej po zwolnieniu Kasperczaka.Ale co ja będe się martwił

Możesz rozwinąć tą myśl?

Radzyn
04-02-2005, 22:32
No co tu rozwinąć?? Oni chcą podobną mieć sytuacje co z Uche i chyba lubią problemy

Beny
04-02-2005, 22:38
No co tu rozwinąć?? Oni chcą podobną mieć sytuacje co z Uche i chyba lubią problemy

Ale dlaczego ćwoki? Że żądali gwarancji bankowych?

Radzyn
04-02-2005, 22:39
nie nie to z tymi gwarancjami to później ale wcześniej to robili takie problemy że można złapać się za głowe :kurde:

Beny
04-02-2005, 22:44
A nie uważasz, że to normalne gdy wchodzą w grę miliony Euro, gdy wiadomo że rynek turecki (m. in., bo i grecki np.) charaktreryzuje się niestabilnością finansową klubów, nawet tych czołowych, że Wisła jest bez hajsu (tu upraszczam) i zabezpiecza się na wszelkie sposoby?

Radzyn
04-02-2005, 23:12
Ale na początku mieli bezpośrenio zapłacić bodajże.Czyli zanim by nie byłoby przelewu to nie dadzą Żurawskiego :hmm: . Ale wycenili go aż ponad stan

Tomereek
04-02-2005, 23:12
Oni po prostu nie chcieli go sprzedać.

Radzyn
04-02-2005, 23:16

No i dzięki temu namącili w głowie Żurawskiemu a to im się odbije czyli jak już pisałem będzie miał w dupie i chyba w czerwcu kończy mu się kontrakt :chytry:

kFiCzOl
04-02-2005, 23:41

No i dzięki temu namącili w głowie Żurawskiemu a to im się odbije czyli jak już pisałem będzie miał w dupie i chyba w czerwcu kończy mu się kontrakt :chytry:

Chyba nie tego roku... 8)

Tomereek
04-02-2005, 23:59
Ale ciekawe jak by sobie poradził w Turcji. Szkoda że już się tego nie dowiemy

Sushe
05-02-2005, 00:26

wow znawca :zlosliwy:

lomu-banita
05-02-2005, 00:46
Żuraw to nie Kałużny czy Kalu.

Sokol
05-02-2005, 01:16

A mi sie wydaje ze nie do konca.. przeciez On ma baaardzo wysoki kontrakt a przy tym transferze nie dosc ze by dostali klika miliono ojro to jeszcze pozbyli sie co miesiecznego balastu w budzecie :oczko:

lomu-banita
05-02-2005, 01:20
Mam nadzije że go jednak sprzedadzą...bo pisza on albo Tomek. A ikon się nie odaje :cicho:

Radzyn
05-02-2005, 10:17

wow znawca :zlosliwy:

:?

Pisze co wiem ale jak się pomyliłem z tym kontraktem z sorx

arczi
05-02-2005, 10:35
Raczej skąd wiesz, że on bedzie mial to wszystko w dupie?
Myslisz ze mu sie to wszystko tam zmiesci? Bedziesz sprawdzal? :O

Kocur
05-02-2005, 11:04
ale się tutaj chrzani niektórym ......

może taka sytuacja - kupuje mieszkanie na wolnym rynku - umawiam się ze będe płacił za nie przez 5 lat w ratach - nie dając żadnej gwarancji ani nawet wkładu własnego - piłka to też biznes.

Zarząd Wisły pewnie by się chętnie pozbył kominu płacowego bo zdanie kibiców już wielokrotnie miał w d... ale bez przesady - nawet ten "menago" od Dudka mówił ze na Zachodzie nikt gumy do żucia nie sprzeda bez gwarancji. Więc niech Turcy się nie rzucaja bo znowu dostaną w dupę jak pod Wiedniem :oczko:

Sokol
05-02-2005, 15:37
http://sport.onet.pl/1055158,wiadomosci.html

ladnie swiadczy to o Polskiej pilce.. najlepszy strzelec za 0,5mln euro odchodzi :roll:

MeLa
19-02-2005, 15:53
Ze względu na kontuzję Piotra Samoraja, klub Mazowsze Grójec poszukuje ambitnego zawodnika z rocznika 1984 lub młodszego, który podejmie walkę o miejsce w pierwszej jedenastce naszego zespołu. Zainteresowanych prosimy o mailowy kontakt z klubem.

(Napastnik) :ucieka:

Coś dla formowych kopaczy :oczko:

Iras
27-02-2005, 14:48
zza wislakrakow.com

Wiele wskazuje na to, że w ciągu najbliższych dni Wisłę opuścić może Marcin Baszczyński. Do krakowskiego klubu wpłynęła atrakcyjna finansowo oferta z rosyjskiego Zenitu St Petersburg, która nieoficjalnie opiewa na kwotę 1,5 mln dolarów.

lomu-banita
27-02-2005, 15:47
K. Mać :/

Mrozik
27-02-2005, 15:54
Ciekawe co na to Jasin :oczko:

crolick
27-02-2005, 17:33
Kalu Uche wróci do Wisły

Bordeaux nie kupi Kalu Uche, który został wypożyczony do francuskiego klubu z Wisły Kraków – poinformował serwis Sky Sports.

Bordeaux wypożyczyło Uche za 500 tys. euro. Umowa przewidywała, że francuski klub będzie mógł kupić Nigeryjczyka po zakończeniu sezonu, ale Bordeaux nie skorzysta z tej możliwości.

Uche nie spełnił oczekiwań trenera Bordeaux Michela Pavona i w lecie wróci do Wisły. W Bordeaux Nigeryjczyk wystąpił w 16 spotkaniach, ale tylko sześć razy wybiegał na boisko w podstawowym składzie. Nie zdobył żadnej bramki.
Ciekawe jak go krakusy przyjma :lol3:

lomu-banita
27-02-2005, 18:29
Po chrześcijańsku :foch: Chlebem , solą...

... i płonącym krzyżem :lol3:

jasin
27-02-2005, 22:10
Ciekawe co na to Jasin :oczko:

że gaz nam podrożeje...

Gutek
09-05-2005, 10:41
Gołoś podpisał kontrakt z Wisłą

Wisła Kraków SSA podpisała 5-letni kontrakt z Konradem Gołosiem, 22-letnim pomocnikiem Polonii Warszawa.

Konrad Gołoś był obserwowany przez przedstawicieli Wisła Kraków SSA od początku rozgrywek rundy wiosennej 2004/2005. Jest jednym z najbardziej interesujących zawodników polskiej ekstraklasy młodego pokolenia. Był nominowany w kategorii "Odkrycie Roku 2004" Piłkarskich Oscarów Canal+. Jesienią ubiegłego roku zadebiutował w reprezentacji B w spotkaniu z Niemcami, a w kwietniu 2005 został powołany do reprezentacji na towarzyski mecz Polska - Meksyk.

- Transfer Gołosia nie jest przypadkowy. Jest to zawodnik, który ma zaledwie 22 lata, a już dysponuje świetnym przygotowaniem technicznym, silnym uderzeniem z obydwu nóg. Wiemy, że od pewnego czasu był "na celowniku” zagranicznych menedżerów, co tylko potwierdza naszą pozytywną ocenę tego piłkarza – mówi Grzegorz Mielcarski, dyrektor sportowy Wisła Kraków SSA.

Pozyskanie przez Wisłę 22-letniego pomocnika Polonii jest kolejnym wiślackim transferem młodych talentów piłkarskich. Na początku 2005 roku do Wisły trafił 19-letni Jakub Błaszczykowski. - Z biznesowego punktu widzenia, obydwa transfery wydają się być dobrą inwestycją. Pozyskaliśmy młodych zawodników, których wartość sportowa i finansowa za kilka lat może być o wiele większa. O ile, obydwaj wykorzystają szansę, jaką daje gra w zespole mistrza Polski – ocenia Jerzy Jurczyński, rzecznik prasowy Wisła Kraków SSA.

źródło: Wisła Kraków

Jacek Bednarz :brawo:

Nazgul
22-01-2006, 14:38
Podbijam temat

http://www.wislakrakow.com/?akcja=news&id=10844

Szacun dla Petrescu. Nigdy nie będziemy mieli silnych klubów jeśli nei zmieni się w polsce mentalność piłkarzy i działaczy...

Kempes
22-01-2006, 16:44
OK ale

W Rumunii też w tej chwili nie kupuje się piłkarzy do klubów Premiership‚ ale tam jest nie do pomyślenia‚ aby jakiś piłkarz ze Steauy czy Dinama jeździł gdziekolwiek na testy. Zasada jest prosta: albo ktoś chce kupić takiego zawodnika‚ albo nie - dodaje trener Wisły.

a zaraz

On może grać jako defensywny pomocnik oraz na każdej pozycji w obronie - ocenia testowanego przez Wisłę Rumuna‚ Petrescu. - Decyzja o jego transferze jeszcze nie zapadła. Wciąż go sprawdzamy - dodał.

lomu-banita
22-01-2006, 16:52
Tłumacz był słaby 8)

crolick
22-01-2006, 18:43
OK ale

W Rumunii też w tej chwili nie kupuje się piłkarzy do klubów Premiership‚ ale tam jest nie do pomyślenia‚ aby jakiś piłkarz ze Steauy czy Dinama jeździł gdziekolwiek na testy. Zasada jest prosta: albo ktoś chce kupić takiego zawodnika‚ albo nie - dodaje trener Wisły.

a zaraz

On może grać jako defensywny pomocnik oraz na każdej pozycji w obronie - ocenia testowanego przez Wisłę Rumuna‚ Petrescu. - Decyzja o jego transferze jeszcze nie zapadła. Wciąż go sprawdzamy - dodał.

:roll:Jeśli facet nie jest ze Steauy albo Dinama to nie ma sprzeczności logicznej.

Edit: I dobrze mówiłem. Norbert Varga jest [był?] graczem Sportul Studentesc Bucharest więc mógł przebywać na testach w Wiśle :P

crolick
02-02-2006, 20:17
Pogoń pozyskała reprezentanta Brazylii

Kolejnym pozyskanym przez Pogoń zawodnikiem jest 30-krotny reprezentant Brazylii, Alexandre da Silva Mariano Amaral.

Amaral urodził się 28 lutego 1973 roku w Capivari. Mierzy 170 cm wzrostu i waży 67 kg. Ostatnio występował w pierwszoligowej drużynie brazylijskiej Atletico Mineiro Belo Horizonte. Był trzykrotnym mistrzem stanu Sao Paulo, czterokrotnym mistrzem Brazylii.

W Europie występował z powodzeniem w włoskiej Serie A w Parma AC. Grał również w Benfice, AC Fiorentina, z która w 2001 roku zdobył Puchar Włoch oraz Besiktasie Stambuł, z którym zdobył mistrzostwo Turcji. Z klubów brazylijskich oprócz Atletico Mineiro grał w Palmeiras (Sao Paulo), Corinthians Sao Paulo, Vasco da Gama (Rio de Janeiro) oraz Gremio Porto Alegre.

Amaral występuje na pozycji defensywnego pomocnika. Pozyskanie tego piłkarza dopełnia koncepcję zbudowania silnej linii pomocy w Pogoni.

Źródło: Pogoń Szczecin
http://www.sambafoot.com/en/players/643_Amaral.html
Facet zagrał w latach 95-96 30 meczy w reprezentacji w tym z... Polską :D
Pewnie wtedy go wypatrzyli ')

crolick
25-06-2006, 23:13
http://www.korona-kielce.pl/gol.php?&page=wiadomosc&nr=3625&l=

Pan Artysta
26-06-2006, 07:47
http://www.korona-kielce.pl/gol.php?&page=wiadomosc&nr=3625&l=

:hihi:

gwiazda :O

Kiełbasa
co?
Torpedo :pociesza:

Fizi
23-06-2008, 18:47
czerwca 2008, godz: 15:47
Łukasz Surma
Ryszard Rogalski/ICC

Były reprezentant Polski, pomocnik Łukasz Surma jest o krok od Ruchu Chorzów, jak dowiedziało się ASInfo w poniedziałkowe popołudnie. Piłkarz był widziany w klubowym sekretariacie, gdzie odbył rozmowę z dyrektorem sportowym Mirosławem Mosórem oraz prezesem Katarzyną Sobstyl. Kilka chwil po wejściu zawodnika znalazł się tam także szkoleniowiec "Niebieskich", Dusan Radolsky.

Słowacki trener Ruchu nie udzielał żadnych komentarzy, w przeciwieństwie do zawodnika, który stwierdził: - Jeszcze nie podpisałem kontraktu, ale wszystko jest na dobrej drodze. Surma po rozmowie z dyrektorem Mosórem był wyraźnie zadowolony, więc wiele wskazuje na to, że opuści on Izrael i wróci do dawnego zespołu.

Pięciokrotny reprezentant kraju występował w niebieskich barwach od 1998 do 2002 roku po odejściu z krakowskiej Wisły, której jest wychowaniem. Od jesieni 2002 roku do lipca 2007 roku grał dla Legii Warszawa. Świętował jako kapitan tej drużyny mistrzostwo Polski w 2006 roku, przez cztery lata był jej kapitanem.

W lipcu zeszłego roku podpisał kontrakt z Maccabi Hajfa. Nie spełnił pokładanych w nim nadziei i w trakcie sezonu wzmocnił na zasadzie wypożyczenia szeregi rewelacyjnego beniaminka izraelskiej ekstraklasy - Hapoelu Bnei Sachnin. W tym klubie spisywał się lepiej, zaliczał się do podstawowych piłkarzy, a rozgrywki zakończył na trzecim miejscu.

Rzeczniczka prasowa Ruchu, Danuta Drabik potwierdziła, że Surma jest o krok od podpisania umowy z "Niebieskimi".

http://pilkanozna.pl/news.php?ID=92465

krzysiek_legia
23-06-2008, 19:29
Podbił Izrael i wraca :rotfl3:

nevermind
23-06-2008, 22:40
Piotr Włodarczyk będzie nowym zawodnikiem AS Áris, czwartej drużyny greckiej ekstraklasy - poinformował w poniedziałek prezes klubu z Salonik, Charálambos Skórbas.

Włodarczyk we wtorek ma zameldować się w Salonikach i złożyć podpis pod umową z nowym klubem. AS Áris w zbliżającym się sezonie wystąpi w rozgrywkach Pucharu UEFA.

31-letni napastnik w poprzednim sezonie w barwach Zagłębia rozegrał 22 mecze, w których zdobył 3 gole.

http://90minut.pl/news.php?id=741615

Chlopak robi kariere :D Jeszcze bedziemy zalowac ze go oddalismy :prawi:

Michał Wróblewski
01-07-2008, 10:38
Widzę, że Wisła zamiast się wzmacniać organizuje wyprzedaż...Z tego co wiem, wzmocniona zostanie tylko obrona. Chociaż nie każda zmiana jest dobra (Łukasiewicz za Kokoszkę) i jeszcze Słowak Singler. Ciekawe - Baszczyński w Rosji? Pewnie przepadnie -jakoś Polscy piłkarze nie potrafią się przebić na Wschodzie. O Zachodzie nie wspominając.