PDA

Zobacz pełną wersję : o zmianach w rozgrywkach Ekstraklasy i PP...

Krzpac
23-06-2003, 23:48
mam nadzieje ze nie jestescie na mnie zdenerwowani ze się na waszym forum tak udomowiłem, hehe...

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zmianach w rozgrywkach Ekstraklasy i Pucharu Polski w przyszłym sezonie. Z najciekawszych można wymienić:
1- brak tzw. "drabinki" w Pucharze Polski - przed każdą rundą będą losowania, przez co faworyci już w pierwszych rundach mogą trafić na siebie,
2- jeden mecz finałowy w Pucharze Polski,
3- wprowadzenie zasady "srebrnego gola" w dogrywkach spotkań PP,
4- z I ligi bezpośrednio spadną dwa zespoły (z miejsc: 13 i 14), a drużyna która zajmie 12 miejsce w tabeli rozegra z 3 drużyną II ligi mecz barażowy,
5- w porozumieniu z Canal+ od września wszystkie mecze nietransmitowane przez tą stację będą zaczynały się o godz. 18.15,
6- od 1 lipca wszystkie zorganizowane grupy kibiców udające się na mecze wyjazdowe swoich klubów, będą zaopatrzone w specjalne karty magnetyczne (koszt kart pokryje PZPN we współpracy z Polską Konfederacją Sportu).

========

według mnie:
1-przepis mi się podoba... nigdy nie lubiłem tzw. roztawienia w rozgrywkach
2-to mi się nie podoba - powód - juz widze jak np. mecz pomiedzy Groclinem a Odrą - i mecz finałowy np. w Krakowie przy pustych trybunach...
3-wprowadzila ten przepis uefa czy fifa czyli automatycznie taki przepis musi tez u nas obowiązywac... mi to jest obojętne...
4- jestem za, ale w obecniej sytuacji (patrz Widzew) wolałbym jakby z ligi spadała tylko ostatnia druzyna...
5-bardzo mi sie podoba !
6-jak dla mnie bedzie to przepis martwy, jak wiele tego typu działań pzpnu...

a wy co o tym sądzicie ?

Raffi
24-06-2003, 00:16
Generalnie podoba mi się, choć baraże kojarzą sie ostatnio nieciekawie, ale ok; punkt szósty podoba mi się rzecz jasna najmniej........nawet jeśli za darmo...

crolick
24-06-2003, 00:29
1- brak tzw. "drabinki" w Pucharze Polski - przed każdą rundą będą losowania, przez co faworyci już w pierwszych rundach mogą trafić na siebie,
bezsens. legia-wisla w pierwszej rundzie, w drugiej wisla-groclin, i w finalne beda graly jakies wisly plocki i szczakowianki czy inne tego rodzaju potentaci, a to przeciez reprezentant polski w uefa!!

2- jeden mecz finałowy w Pucharze Polski,

dobry pomysl, przynajmniej uniknie sie puch na stadionach po pierwszym meczu

a co to srebrny gol [zloty to wiem, ale srebrny?? :hmm: ]

4- z I ligi bezpośrednio spadną dwa zespoły (z miejsc: 13 i 14), a drużyna która zajmie 12 miejsce w tabeli rozegra z 3 drużyną II ligi mecz barażowy,
baraze ciekawa sprawa. wiecej emocji :)

5- w porozumieniu z Canal+ od września wszystkie mecze nietransmitowane przez tą stację będą zaczynały się o godz. 18.15,
ani mierzi ani grzeje. analu+ i tka nie mam, wiec co mi tam ;)

6- od 1 lipca wszystkie zorganizowane grupy kibiców udające się na mecze wyjazdowe swoich klubów, będą zaopatrzone w specjalne karty magnetyczne (koszt kart pokryje PZPN we współpracy z Polską Konfederacją Sportu).
:rotfl: juz to widze jak to zorganizuja. tak samo jak egzekwuja licencje klubowe :buhaha:

Ostry
24-06-2003, 09:48
Decyzja o zniesieniu drabinek z PP jest jak dla mnie dobra.Będzie zdecydowanie więcej emocji,nie będzie wiadomo już na początku sezonu z kim ewentualnie można się spotkać w finale.Rozgrywanie meczów o tej samej porze też mi się podoba.Ale dlaczego 18.15,a nie np.18.00?
Jeden mecz finałowy w PP to też chyba dobre rozwiązanie.Może wreszcie podniesie się ranga tych rozgrywek.

Radio
24-06-2003, 10:18
Krzpacu nie martw się wymiana poglądów w ten czy inny sposób zawsze jest ciekawa. Bo nawet z najgorszym wrogiem należy dyskutować no i nie banuja chłopaków na waszym forum (o ile nie przekroczą regulaminu).
A co do zmian
1. Drabinka powinna być
2. Zgoda atk jest lepiej
3. Ja chce karne!!!!!!!!!!!! Popatrzcie na ostatni finał Ligii Misiów. To były emocje.
4. Dobrze więcej zespołów będzie grało do końca- patrz ostatni mecz Polonii
5. A tego to nie rozumiem, a rozumiem już i dobrze byle było ciemno i oświetlenie (Hmm Łęczna, Polkowice i Szczakowianka zdąrzy? Bo z Polonia zagramy za widu - Policja:))
6. Ha ha ha nie wieże a nawet jeżeli to kibice będa jeździli w niezorganizowanych grupach a to chyba bardziej niebezpieczne. I nie wieżę że skończą się specbany. PZPN ulegnie pod wpływem pomysłowości kibiców.

_Bart
24-06-2003, 12:44
a co to srebrny gol [zloty to wiem, ale srebrny?? :hmm:

Srebrny gol jak dobrze pamietam jest wtedy gdy w dogrywce w pierwszej połowie jakas ruzyna strzeli gola to pierwsza polowa dogrywki trwa do konca i druga druzyna ma czas na to aby wyrównać. Jesli nie wyrówna to nie ma drugiej polowy. A jesli strzli 2 bramki to wygrywa druga druzyna.

Czyli jest czaas na odrabianie strat.

Mini
24-06-2003, 21:24
Legia jako jeden z głównych jak co roku faworytów do tytułu będzie często pokazywana w C+ i mecz o 18.15 jest do dupy bo w lato jest widno i piro nie daje takich efektów jak w nocy :fu: .jak dla mnie to każdy mecz na Legii powinien się zaczynac o 20.00 żadnej groźby szkoły czy pracy a jak sie ma przymus odwiedzin np. u rodziny to do 20 mozna spokojnie wrócić.

Krzpac
24-06-2003, 22:03
Legia jako jeden z głównych jak co roku faworytów do tytułu będzie często pokazywana w C+ i mecz o 18.15 jest do dupy

przeczytaj jeszcze raz:

porozumieniu z Canal+ od września wszystkie mecze nietransmitowane przez tą stację będą zaczynały się o godz. 18.15

Mini
25-06-2003, 13:17
:+: :+: :+: od nauki wzrok mi sie pogarsza