PDA

Zobacz pełną wersję : Koksuj ty, koksuje ja - USA zloty medal ma

c_zary
04-12-2004, 15:24
USA skażone dopingiem!

Afera dopingowa w amerykańskim sporcie przybiera coraz większe rozmiary. Szef laboratorium Balco w Los Angeles Victor Conte ujawnił wcześniej, że doping stosowała pięciokrotna mistrzyni olimpijska z 2000 roku Marion Jones.

Kolejne rewelacje dotyczą rekordzisty świata na 100 m Tima Montgomery'ego.

Będący w centrum afery dopingowej właściciel laboratorium Balco - Victor Conte udzielił wywiadu telewizji ABC News, w którym ujawnił, iż amerykańska sprinterka Marion Jones podczas igrzysk olimpijskich w Sydney w jego obecności aplikowała sobie w nogę zastrzyki z niedozwolonymi substancjami. Jones w Australii zdobyła pięć medali.

Victor Conte nie pozostawił suchej nitki na wielu innych amerykańskich sportowcach. Według niego specjalny program dopingowy miał opracowany Tim Montgomery, który 14 września 2002 roku podczas finału Grand Prix w Paryżu wynikiem 9,78 ustanowił rekord świata w biegu na 100 m.

Tim Montgomery w ciągu 8 miesięcy "zmężniał" o 12 kilogramów / AFP
Na niekorzyść amerykańskiego sprintera przemawiają dowody. Conte przedstawił cały program dopingowy przygotowany dla Montgomery'ego, który dodatkowo zilustrowany został zdjęciami z 1997 i 2002 roku. "Dla niego najważniejsze było zwycięstwo, liczył się nawet ze śmiercią - powiedział o rekordziście świata Conte - dzięki dopingowi w czasie ośmiu miesięcy jego masa mięśniowa powiększyła się o 12 kilogramów. Na zdjęciach widać, że stał się prawie kulturystą, wyglądał niemal jak Mike Tyson. To była całkowita metamorfoza tego człowieka".

Tim Montgomery już wcześniej został oskarżony o doping przez Amerykańską Agencję Antydopingową (USADA). Grozi mu dożywotnia dyskwalifikacja, ale lekkoatleta nie zgadza się z zarzutami i chce, by jego sprawę rozpatrywał Sportowy Sąd Arbitrażowy (TAS), a nie amerykańskie instytucje. W Lozannie ma być przesłuchiwany w czerwcu przyszłego roku.

Conte w swoim wywiadzie nie poprzestał na Marion Jones i Timie Montgomerym. Według niego doping stosowali inni sportowcy - lekkoatletka Kelli White, baseballista Barry Bonds oraz zawodnicy futbolu amerykańskiego. "Jestem tutaj, ponieważ świat potrzebuje prawdy i tylko prawdy - powiedział - W sporcie nie ma Świętego Mikołaja, niech świat przestanie w to wierzyć. Natomiast igrzyska olimpijskie są wielkim oszustwem. Historia olimpiad pełna jest korupcji i przypadków dopingu, a przepisy antydopingowe są łatwe do ominięcia".

Szef Balco nie unikał szczegółów. Ujawnił, że współpracował z wieloma sportowcami, dla których zwycięstwo było ważniejsze od ogromnego ryzyka. Mówił, że dostarczał zawodnikom takie środki dopingujące, jak EPO, hormon wzrostu, insulinę, THG i sterydy syntetyczne, których produkcję wykryła w październiku 2003 roku USADA.

"Jeśli Jones powie, że nie przyjmowała dopingu, będzie to kłamstwo. Wiem to bez cienia wątpliwości" - powiedział Conte, który przedstawił także zrobione w maju 2001 zdjęcia, na których jest on w towarzystwie sprinterki. Ma to być odpowiedź na oświadczenie Jones, która twierdziła, że nie spotkała się z właścicielem laboratorium po igrzyskach w Sydney.

Oskarżenia padły także w kierunku zawodników futbolu amerykańskiego. "Właściciele klubów zdają sobie sprawy z realiów. 50 procent futbolistów stosuje sterydy anaboliczne, a 80 procent spośród nich robi to przed każdym meczem" - wyjawił Conte.

(PAP)
Ale sie nagle obudzili. Zupelnie jakby nie bylo wiadomo co tak naprawde liczy sie we w$polcze$nym $porcie. Jestem ciekaw czy znajdzie sie choc jeden z tych genialnych sprinterow czy plywakow, co sie nigdy nie koksowal.

Pan Artysta
04-12-2004, 17:05
Pudzian ponoć tyż koks :hyhy:

c_zary
04-12-2004, 17:35
I Hannawald :chees:

Jaco
04-12-2004, 18:15
A tej perełki nie złapali nigdy!!!:
http://www.atleticaleggera.com/krato.htm

:hyhy:

Nova
04-12-2004, 23:22

To nie moze byc kobieta,pomylili sie w podpisie :O

A co do Pudziana to go zlapali i musi hajs za MŚ oddać :hyhy:

Jaco
04-12-2004, 23:41

To nie moze byc kobieta,pomylili sie w podpisie :O

To jest wielokrotna mistrzyni świata i Europy na 400 i 800 metrów.. :hyhy:

Domino23
04-12-2004, 23:59

:strach:

Ile to coś ma jeszcze w sobie z kobiety...?

Cezdor
05-12-2004, 00:18
co do Pudziana, to więcej w tym temacie http://www.sfd.pl/temat172710/
o koksy to tam raczej nie poszło...

lomu-banita
05-12-2004, 21:34
Ja tam koksiarzy nie bede potępiał. Do zeszłego roku uznawałem Bena Johnsona za rekordziste na 100m. :brawo: Wole ogladac koksiarzy niż powolnego Urbasia :cicho: Powinni tylko zalegalizować koksy żeby każdy miał dostęp do najlepszych i najbezpieczniejszych-w celu wyrównania szans.

Ma wygrywać człowiek z największym talentem.

Kocur
06-12-2004, 07:33
VETO :prawi:

Jak ćpasz to talent jest tyle wart co działka w strzykawce, czyli gówno wart za przeproszeniem

1000 lat temu jadło się chleb, mięso bawoła, piło wino i na igrzyskach w Grecji ludzie bawili się sto razy lepiej niż my 8)

pijak
06-12-2004, 07:50
... bo jak sam wspomniałeś pili wino :chytry:

Nova
06-12-2004, 10:53
Ja tam koksiarzy nie bede potępiał. Do zeszłego roku uznawałem Bena Johnsona za rekordziste na 100m. :brawo: Wole ogladac koksiarzy niż powolnego Urbasia :cicho: Powinni tylko zalegalizować koksy żeby każdy miał dostęp do najlepszych i najbezpieczniejszych-w celu wyrównania szans.

To pomysl ze jak odbiora wszystkim koksy to WÓWCZAS bedzie wygrywal ten z najwiekszym talentem a nie ten ktory najwiecej(najlepiej?) koksuje.
Nie sadze ze gdyby koksy byly legalne to by wszyscy brali.Nie kazdy facet chce mniec hmm....narządy jak fistaszki i nie kazda kobieta chce zeby jej włosy rosly na płaskiej klacie.

Beny
06-12-2004, 11:00
To pomysl ze jak odbiora wszystkim koksy to WÓWCZAS bedzie wygrywal ten z najwiekszym talentem a nie ten ktory najwiecej(najlepiej?) koksuje.
Nie sadze ze gdyby koksy byly legalne to by wszyscy brali.Nie kazdy facet chce mniec hmm....narządy jak fistaszki i nie kazda kobieta chce zeby jej włosy rosly na płaskiej klacie.

Lomu, co jest naprawdę ważne? :lol3:

Koks zabija całą ideę sportu i rywalizacji jako takiej. To że rządzi nimi kasa nie jest jakimkolwiek argumentem. A kwiatki jakie ostatnio wychodzą są na to najlepszym dowodem. Chwila sławy i zaszczytów, a później wieczne potępienie. Nie wspominając o tym, o czym napisała Nova. :oczko:

lomu-banita
06-12-2004, 11:12

Ale to jest niemożliwe...

Teraz wygrywają ci którzy mają dostęp do niewykrywalnego koksu i są w federacjach które przymykają oko na koksiarzy. Uwierz mi że skokszony Ben J. miał przeskurwysyński talent skoro jego rekord został pobity dopiero po kilkunastu latach-przy lepszych metodach treningowych i lepszych koksach.

Kempes
06-12-2004, 12:32
Mówiąc ,że rekord ów zosta pobity po wynalezieniu lepszych koksów jednocześnie zaprzecza sie teorii o talencie sądze ...

''wyścig zbrojeń'' :-

Nova
06-12-2004, 12:33
Teraz wygrywają ci którzy mają dostęp do niewykrywalnego koksu i są w federacjach które przymykają oko na koksiarzy. Uwierz mi że skokszony Ben J. miał przeskurwysyński talent skoro jego rekord został pobity dopiero po kilkunastu latach-przy lepszych metodach treningowych i lepszych koksach.
Problem jest w tym ze tak jak piszesz- jest dostep do niewykrywalnych koksów i federacje na to przystają bo to tez profity dla nich. Od tego powinno sie zacząć naprawe sportu.
A co do przywoładnego Bena Jonsona to dlatego jego rekord nie zostal pobity bo widac nikt nie był taki glupi zeby koksowac tak jak on :chytry:

Lomu zastnów sie, tu nie chodzi tylko o lekką atletyke ale o każda dyscypline.
Naprawde byś wolał skoksowanych sportowców?
A moze to ja jestem dziwna ze wole piekno czystego sportu? :zdziwiony:

lomu-banita
06-12-2004, 12:43
A co do przywoładnego Bena Jonsona to dlatego jego rekord nie zostal pobity bo widac nikt nie był taki glupi zeby koksowac tak jak on :chytry:

Kobieto...rekord został pobity.

Nova
06-12-2004, 15:57

Kobieto...rekord został pobity.
Męzczyzno...zle sie wyrazilam - tak długo nie został pobity.

Kocur
06-12-2004, 16:41
powinni wynaleźć koks po którym po roku się schodzi

przeprowadzic niezłą kampanię reklamową

i za kilka lat zgłaszam się na igrzyska i wygrywam bo wiekszość padnie w międzyczasie 8)

STOP KOKSIARZOM !!

Raffi
10-12-2004, 20:41
Sztuczny penis dopingowym hitem :O :O

Dopingowicze wpadli na nowy pomysł oszukiwania kontrolerów. Sportowcy, w których moczu znajdują się ślady stosowania niedozwolonych substancji, mogą oszukać kontrolę antydopingową za pomocą sztucznego penisa.

W sztucznym penisie, który nieuczciwy sportowiec ma ze sobą podczas kontroli, znajduje się mocz "czysty", pozbawiony śladów stosowania niedozwolonych substancji i to właśnie on trafia do próbek, poddawanych później do badań.

Zestaw, składający się ze sztucznego penisa, zbiorniczka na mocz, strzykawki i podgrzewacza, można kupić w internecie. Kosztuje 150 dolarów.

Po raz pierwszy na ślad sztucznego penisa wpadł jeden z członków Niemieckiej Agencji Antydopingowej, który natychmiast poinformował o tym Rune Andresena, dyrektora Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

"Andresen kupił go przez internet. Do tego dołączony był także podgrzewać, który utrzymywał mocz w temperaturze ciała" - powiedział jeden z członków Niemieckiej Agencji Antydopingowej.

"Jeśli kontrolerzy dokładnie się nie przyjrzą, sztuczny penis nie rzuca się w oczy" - powiedział właściciel sklepu rozprowadzającego ten artykuł.

Na razie zwalczający doping nie mają dowodów, ale istnieje podejrzenie, że sztucznym penisem posługiwali się sportowcy podczas kontroli antydopingowych w czasie igrzysk w Atenach.

pijak
11-12-2004, 10:51
nie no chyba sie kapną, jak jakaś babka wyskoczy z takim interesem na kontroli :oczko:

Raffi
11-12-2004, 11:53
zawsze można schować.....

wiem, wstrętny jestem :ucieka: :ucieka:

Sharn
11-12-2004, 12:00
nie no chyba sie kapną, jak jakaś babka wyskoczy z takim interesem na kontroli :oczko:

Jak Ruska albo Amerykanka to kto wie. Te baby mają jaja... :hmm:

Fizi
11-12-2004, 16:52
powie , że ma przerośnietą łechtaczkę :lol3:

Kempes
11-12-2004, 22:30
Nie mam wogóle pojęcia w jaki sposób ma to zadziałać ?! :O

Facet sobie niby dorobi sztucznego i da go do badania ?! :kurde:

Gdzie , jak i wogóle w jaki sposób ...

Kawa
11-12-2004, 22:48

Kampes przeciez bada sie mocz, a nie penisa :ucieka:

Kempes
11-12-2004, 22:57

Znaczy źle ująłem ... ale dalej nie rozumiem filozofi robienia takiego :hyhy:
Przecież nikt nie kontroluje jak kto leje ? Nie wystarczy zwykły pojemniczek czy coś ...

lomu-banita
11-12-2004, 23:26

Znaczy źle ująłem ... ale dalej nie rozumiem filozofi robienia takiego :hyhy:
Przecież nikt nie kontroluje jak kto leje ? Nie wystarczy zwykły pojemniczek czy coś ...

Ależ kontrolują-nawet z kondoma już nie nalejesz. Stoisz na środku pokoju i szczassz do zbiorniczka :zdziwiony:

Kempes
11-12-2004, 23:47
No dopra , nie znam sie na tym ... eot :P