PDA

Zobacz pełną wersję : Jacek Magiera

Yevaud
07-05-2003, 22:34
Wszedł w tym sezonie pierwszy raz na nieco dłuższy okres gry (ponad pół godziny). Zaliczył asystę (grając jako obrońca), a był bliski zdobycia bramki. I od razu zrobiło się o nim głośno. w Rzeczpospolitej dziennikarz stwierdził, że Magiera miałby pewne miejsce w składzie, gdyby był Serbem. Wydaje się też (przynajmniej mi), że obecnie w podstawowym składzie Legii wybiega kilku zawodników od których Magiera prezentuje wyższy poziom, a Magic jest zawodnikiem jeszcze stosunkowo młodym. Ledwie rok starszy od Jarzębowskiego i Saganowskiego, w tym samym wieku co Surma, dwa lata młodszy od pierwszego rezerwowego, jakim jest Dudek, który notabene nie prezentuje nic wielkiego poza głupimi faulami. (w meczu z Odrą aż się prosił o czerwoną kartkę, w meczu z GKS powalił w polu karnym Jachuję (sedzia nie zauważył), a raz tuż przed polem karnym wjechał mu w nogi.
Czy nie powinien Magic dostawać wiecej szans na pokazanie się? Wszak należy on do tych graczy, którzy już za rok - po zakończeniu kariery przez Zielka i Bereta (oby grali jak najdłuzej na jak najwyższym poziomie!!!) pownini tworzyć trzon Legii (wraz z Surmą, Jarzębowskim, Wróblewskim, Saganowskim, Borucem). Czy Magic nie jest marnowany? Gdy trener wypuścił wreszcie w pierwszym składzie Marka Saganowskiego, okazało się, że ten jest groźniejszy niż Svitlica. Może warto też dać sznasę Magierze?

Raffi
07-05-2003, 22:43
Magic też "lubi głupio" sfaulować....ale nie o tym. W zasadzie to ja nawet nie wiem, w jakiej on jest formie teraz, bo za dużo nie gra, może w dobrej, może przydałoby mu się przynajmniej 45' w jednym meczu. Nie wiem. Bo do tej pory było tak, że jak powoli zaczynałem mieć go dość, to w którymś meczu miał nagle przebłyski geniuszu, i końcu sam głupiałem.

szczepan
07-05-2003, 22:53
sadze ze jednak Magiera powinnien zostac jak rezerwowy bo chyba w tej formie sprawdza sie najlepiej...

legart
08-05-2003, 08:16
Jakby wyeliminował głupie faule to widziałbym go następcą Zielińskiego na libero (w młodzieżówce grał na takiej pozycji).

Lawy
08-05-2003, 08:30
Jakby wyeliminował głupie faule to widziałbym go następcą Zielińskiego na libero (w młodzieżówce grał na takiej pozycji).

Do Legii był sprowadzany właśnie po to aby zastąpić po pewnym czasie Zielka!

legart
08-05-2003, 10:11

Do Legii był sprowadzany właśnie po to aby zastąpić po pewnym czasie Zielka!

To ja nie rozumiem tych wszystkich trenerów Legii co go ustawiali na środku pomocy :hmm:

c_zary
08-05-2003, 10:29
To ja nie rozumiem tych wszystkich trenerów Legii co go ustawiali na środku pomocy :hmm:
Ja tam samo. To chyba przez to ze Janas w U-21 robil go pomocnikiem.

yusta
08-05-2003, 12:05
Ale zanim przyszedł do Legii to nie grał raczej jako obrońca, tylko gdzieś w środku i to dosyć ofensywnie.
Mam troche mieszane uczucia co do niego. On chyba jest stworzony do roli "jokera". Jak gra od poczatku to po 30 minutach mam go dosyć. Ale z drugiej strony trochę szkoda chłopaka, bo podobno talent ma, no i jeszcze Okuka przed sezonem zapowiadał, że Magic będzie objawieniem tej rundy i w ogóle mu szansy nie daje. Można się podłamać, a zarazem spalić wchodząc na boisko.

PRASKI
08-05-2003, 12:30
ja bym go wystawił w podstawowym na szczakowej

Aureliusz
08-05-2003, 13:07
A ja bym go do Szczakowej oddał, nawet za darmo. Magiera przez te kilka lat nie pokazał nic na Łazienkowskiej. Inna sprawa, że niewiele szans dostawał. Ale jakby to był wybitny piłkarz, zdobyłby nasze zaufanie. A tak, jest zwykłym przeciętniakiem.

moscvitch14
08-05-2003, 13:29
A ja bym go do Szczakowej oddał, nawet za darmo. Magiera przez te kilka lat nie pokazał nic na Łazienkowskiej. Inna sprawa, że niewiele szans dostawał. Ale jakby to był wybitny piłkarz, zdobyłby nasze zaufanie. A tak, jest zwykłym przeciętniakiem.

W pełni się z Tobą zgadzam! Magiera powinnien opuścić Legię jak najszybciej.

kamyk
08-05-2003, 14:45
co ro mato ja tez mam mieszane uczucia napewnio wie jak w pilke sie gra bo to prosta gra hehe:) nioa le czasem ja tez jak widze co on wyprawia na boisku to szok i te jego ruchy jak jakis lewus sie porusza po boisku a tak an powaznie to mis ie wydaje ze on sie zby drewniany do pomocy w obronie moze by sie nadawal ale czy to bedzie w legii to juz zalezy od niego i dzialaczy!

Keleborn
08-05-2003, 14:56
Magic... Generalnie jest słaby, ma mierną technikę, brak koordynacji, jest słaby psychicznie. Z drugiej strony jako jeden z nielicznych sensownie się wypowiada (znaczy myśli - good boy!!!) i ma całkiem niezłego speeda. (Pamiętam jak kiedyś gonił przez całe boisko jedego leszcza z Odry w pucharze ligi, nadrobił z 15 metrów i ściął go przed polem karnym). No cóż, wielki to on raczej nie będzie. Ale solidny ciągle może być. Ja bym jeszcze go nie skreślał.... :hmm:

wok
08-05-2003, 15:27
Jak dla mnie nie jest on taki zły. Może popełnia czasami jakieś błędy, ale kto ich nie robi, szczególnie w obecnej formie Legii:)

Soccer
08-05-2003, 15:59
Jacek Magiera dziś wynik Legii otwiera :-)

Osobiscie dalbym szanse Magierze na dluzsza gre w podstawowym skladzie. A noz moze sie polepszyl? Niedawny hatrick w rezerwach mowi sam za siebie :+: [/b]

yakuza
08-05-2003, 16:06
Moim zdaniem nie ma co popadać w Magieromanię bo moim zdaniem on jest nie mniej drewniany od Majewskiego. Poprostu wyszło mu jedno podanie i tyle...Niech wchodzi na końcówki ale do pierwszego składu lepiej nie.

Yevaud
08-05-2003, 17:25
Moim zdaniem Magic jest lepszy niż: Nuhi, Majewski, Dudek, Kiełbowicz, a nie gorszy od Surmy. Vuko w obecnej formie tez raczej lepszy od Magica nie jest.

dj marco
08-05-2003, 19:04
...

misiekd
08-05-2003, 20:20
Osobiście Magiery nie lubiłem, nie lubię i raczej już nie będę.
Patrząc na naszą ławkę to jest piąty a może szósty do wejścia.
Wróbelek jak się do końca wyleczy powinien grać za Kiełbowicza, a więcej szans to powinien dostawać nie Magic, tylko Zganiacz, bo on może w odróżnieniu od Jacka jeszcze wiele osiągnąć. A na ławce są jeszcze solidny Sokół i Dudek. A ciągle nie wiem na co stać Golańskiego (okaże się latem).
Jak dla mnie to i Magic i Maja mogą odejść

Nazgul
09-05-2003, 09:12
A ja będę bronił Magica. Chłopak sporo potrafi i co ważne myśli na boisku. Wystarczy, że ktoś drugi też chwilę ruszy łepetyną i wychodzą akcje jak z Górnikiem na 3:2 jesienią...

Chopin_Legionista
09-05-2003, 09:36
a ja myśle , ze w przynajmniej jednym najblizszym meczu Drago powinien dac szanse Magicowi zagrac od pierwszych minut ...

yakuza
09-05-2003, 11:11
a ja myśle , ze w przynajmniej jednym najblizszym meczu Drago powinien dac szanse Magicowi zagrac od pierwszych minut ...
...i tego sie właśnie obawiam...

Tomi
09-05-2003, 11:31
Moim zdaniem Magic jest lepszy niż: Nuhi, Majewski, Dudek, Kiełbowicz, a nie gorszy od Surmy. Vuko w obecnej formie tez raczej lepszy od Magica nie jest.

Tym stwierszeniem to żeś mnie rozluźnił całkowicie......Magic i Surma - ich dzieli przepaść, moim zdaniem "anorektyk" Magiera nigdy nie będzie grał nawet na takim poziomie jaki Surma prezentuje teraz....ale ok każdy ma prawo do własnego zdania. Ja jak gra Majewski z Magierą to za każdym razem drżę o wynik

Cube
09-05-2003, 11:51
Magiera Magiera , Mageira - z niego przeciez juz nic nie bedzie ! Trzeba wreszcie zaczac dawac szanse Zganiaczowi , a nie kisic sie w starym sosie (czytaj Magiera i Majewski)

Aureliusz
09-05-2003, 14:07
A teraz nowy hit:
Jacek Magiera, skończyła sie twoja era.
Lub
Jacek Magiera, Z Legii niech już w...ela.

Nazgul
09-05-2003, 15:32
Zajączek, wyluzuj.
Od czasów Białasa Magic ntak na dobrą sprawę nie był poważnie brany pod uwagę przez żadnego szkoleniowca (Smuda go porządnie skaleczył ta banicją), w Widzewie nie wyszedł Jackowi jeden, dwa mecze, wyśmiali go tam, wygwizdali... Wrócił i znów ława, ława, ława... Myślę, że on może grać na przeciętnym, solidnym poziomie. Fajerwerków bym się nie spodziewał, ale pozbywać się go - też nie.

yakuza
09-05-2003, 15:38
No właśnie a ja bym chcial zauważyć że nam potrzebni są dobrzy gracze a nie przeciętni więc trzymanie Jacka w Legii nie ma sensu. On już kariery świetnej nie zrobi...

Nazgul
09-05-2003, 15:43
Nie musi robić świetnej kariery - wystarczy, że będzie pewnym punktem zespołu - a to może.

yakuza
09-05-2003, 15:49
Oj ja bym polemizował...Myslę, że gra on niewiele lepiej od Majewskiego, czyli tak że kiedy dochodzi do piłki to stan podzawałowy murowany. Nie wiem być może zacznie grać równo ale ja go i tak nie widze w podstawowej jedenastce, mimo wszystko ze nic do niego nie mam. Mnie nadal drażni że Zganiacz nie gra prawie, tylko końcówki czasami. Wolalbym Mario Zganiacza niż "Magica" To jest moje zdanie.
Amen '8 ;)

Chopin_Legionista
09-05-2003, 17:54
FAKT FAKTEM !! macie racje ! przedewszystkim zganaicz potem reszta dziadów ;)

yusta
09-05-2003, 18:11
Magiera całkowicie zniechęcił mnie do swojej osoby wywiadem jakiego udzielił PS. Głównie tekstem, że Surma dostał miejsce za darmo. Teraz sie wykręca, ale ja w te jego tłumaczenia nie wierzę. Jak wchodzi z ławki raz na 10 spotkań to się spina i wychodzi mu kilka zagrań, jak przez kilka spotkań jest w pierwszej "11" to marna z niego pociecha.

szczepan
09-05-2003, 22:09
wiem ze czasem Magic wzbudza u mnie podobne jak Maja mysli (czyli boze nie on po co go wpuszcza) ale po ostatnim meczu i przemysleniu sprawy stwierdzam ze jest potrzebny legii chocby wlasnie dlatego zeby wchodzil raz na pare spotkan z lawy spinal sie i EFEKTYWNIE pomagal druzynie... tak samo uwazam ze Zganiacz powinnien dostawac szanse... poprostu musi byc rywalizacja nie tylko o pierwszy sklad ale tez o szanse wejscia jak rezerwowy...

Nazgul
09-05-2003, 23:14
wiem ze czasem Magic wzbudza u mnie podobne jak Maja mysli (czyli boze nie on po co go wpuszcza)

A u mnie nie.
Zresztą nie można byc gorszym niż Majewski w tym roku. Nie da się. Myślę, że Magic powinien dostać kredyt zaufania...

Adiq
10-05-2003, 05:47
Dla mnie Magiera to taki piłkarz, który lepiej gra gdy wchodzi z ławki niż wybiega w pierwszej 11-stce. Jeśli zależy mu na czymś, potrafi zagrać świetnie, ale ogólnie to jest bardzo przeciętny. Myślę, że taka jego rola na boisku jak teraz jest najbardziej korzystna dla drużyny.

BENI_żyjenażylecie
10-05-2003, 08:47
Według mnie Magiera jest dobrym piłkarzem.
Na meczu rezerw z Pogonia Siedlce zaliczył hattricka!
Uwazam, ze pan Okuka powinien dac mu szanse. :+:

mati607
10-05-2003, 13:47
dla mnie Magiera to cienias, ja go za bardzo nie lubie. Pozatym jedno dobre podanie dobrej gdy nie czyni, narazie jacek nie ma szans na pierwszy skład. i dobrze...

Aureliusz
10-05-2003, 14:39
Nie rozumiem dlaczego niektórzy tak bronia Magiery. Przyszedł do Legii na początku 97 i z przerwą gra u nas już 7 sezon i przez ten czas jego dobre wystepy można policzyć na palcach. Naprawdę jego czas juz dobiegl końca.

tuzintuzinow
22-04-2016, 09:49
Minęło trochę lat, Magiera już w piłkę nie gra tylko trenuje, a nawet ostatnio to już nie.
Myślicie, że Magiera powinien dostać szansę na prowadzenie zespołu w ekstraklasie, albo pierwszej lidze, czy do trenowania zespołu seniorskiego się nie nadaje?

Bobicz
22-04-2016, 10:04
Minęło trochę lat, Magiera już w piłkę nie gra tylko trenuje, a nawet ostatnio to już nie.
Myślicie, że Magiera powinien dostać szansę na prowadzenie zespołu w ekstraklasie, albo pierwszej lidze, czy do trenowania zespołu seniorskiego się nie nadaje?

Skoro takie pomyłki jak Hajto dostawały szanse to nie widzę powodu dla którego Magiera miałby jej nie dostać. Doświadczenie piłkarskie ma, długa praca z młodzieżą jako trener, ma kontakty, zakładał akademię. Wizjonerem bym go jednak nie nazwał, poza tym gość wydaje się być mega poważny, sympatii raczej nie wzbudza. Z takimi ludźmi chyba ciężko się pracuje, ale może jest ktoś kto z nim trenował i się wypowie.

tuzintuzinow
22-04-2016, 10:11
Bo na ten moment to wygląda trochę tak, że Magiera był w Legii gdzie podążał jakąś tam trenerską scieżką kariery od trenera młodzieży przez asystenta po trenera rezerw i teraz nagle "przepadł" i jego potencjał jest niewykorzystywany.
Tak jak piszesz ludzie właściwie bez przygotowania jak Hajto zostawali trenerami, a taki Magiera czeka, czeka i się nie może doczekać.
Zagłębie pewnie znowu nie wejdzie do ekstraklasy, a może Magiera coś fajnego by tam zbudował biorąc pod uwagę, że jest tam dużo młodych chłopaków w tym wypożyczonych z Legii?

deszcz
22-04-2016, 10:32
Zagłębie pewnie znowu nie wejdzie?

Ku*wa Zagłębie to beniaminek, który długo liczył się w walce o awans, są w czołówce i dotarli do półfinału PP, przegrywając w nim nieznacznie z Lechem. I Ty chcesz im zmieniać trenera?

Niko
22-04-2016, 11:00
del

tuzintuzinow
22-04-2016, 12:29
Zagłębie pewnie znowu nie wejdzie?

Ku*wa Zagłębie to beniaminek, który długo liczył się w walce o awans, są w czołówce i dotarli do półfinału PP, przegrywając w nim nieznacznie z Lechem. I Ty chcesz im zmieniać trenera?

Klub z tradycjami, osiągnięciami i ambicjami na ekstraklasę kolejny rok będzie się tułał po niższych ligach niż ekstraklasa w momencie, gdy grają w niej np. Termalica czy Podbeskidzie.
Nie wiem czy długo liczyli się w walce o awans, bo zostało jeszcze w pyte kolejek, a Zagłębie realnych szans na awans już nie ma.

Sprawa jest prosta jak u nas. U nas brak mistrzostwa to powinno być obligatoryjne wywalenie trenera, a w Zagłębiu brak awansu to samo. Ale może za dużo wymagam.

bloniaq
22-04-2016, 12:33
Sprawa jest prosta jak u nas. U nas brak mistrzostwa to powinno być obligatoryjne wywalenie trenera, a w Zagłębiu brak awansu to samo. Ale może za dużo wymagam.
Wymień 5 europejskich klubów, w których praktykuje się coś podobnego.

Raczej
22-04-2016, 12:39
11.01.2016:

Jacek Magiera rozpoczyna pracę w Motorze, piłkarze wracają do treningów
http://it-test.dziennikwschodni.pl/media/news/2016/2016-01/aab4dbea7e453ee135285f7c3996a529.jpg
Nie za tydzień, a już w poniedziałek piłkarze Motoru wracają do treningów. Działacze klubu w poniedziałek wyjaśnili także na czym będzie polegała praca w Lublinie Jacka Magiery. Były gracz i trener Legii został doradcą zarządu do spraw sportu.

Magiera od wielu lat związany był z Legią. Teraz będzie także pomagał drużynie Motoru. – Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli okazję współpracować z osobą, która ma tak wielkie doświadczenie. Pan Jacek Magiera będzie dla nas dużym wsparciem – mówi Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina.

Dodaje także, że klub nadal będzie wzmacniany. – Witamy na pokładzie nowych członków zespołu. Cały czas będziemy budować jakość sportową Motoru, dopóki nie osiągniemy zamierzonych celów. Nadal będziemy też systematycznie oddłużać klub, w tym roku wsparcie wyniesie milion złotych, ale będziemy się starali, żeby zostało jeszcze zwiększone. Na pewno patrzymy w przyszłość z optymizmem.

Na czym tak naprawdę będzie polegała praca Magiery? – Ustaliliśmy sobie 10 punktów i na ich podstawie będziemy współpracować. Chodzi chociażby o opracowanie strategii sportowej klubu na lata 2016-2019, weryfikację zasad budowania pierwszego zespołu, czy przegląd kadry zawodniczej i proponowanie zmian w zespole – wylicza prezes Waldemar Leszcz. Umowa na razie będzie obowiązywać do końca czerwca tego roku.

Były trener rezerw Legii wyjaśnił, że będzie odpowiedzialny za stworzenie podwalin Motoru. – Chcę, aby Motor stawał się coraz lepszy. Lublin to zbyt duże miasto, a stadion jest zbyt piękny, aby drużyna występowała tylko w III lidze. Jestem przede wszystkim doradcą, ale zanim zaproponuje jakieś zmiany, muszę wszystkich dobrze poznać – mówi Magiera.

I zdradza także, że dostał propozycję bycia pierwszym szkoleniowcem zespołu. – Między słowami padło takie pytanie, jednak w tym momencie nie mogę sobie pozwolić na to, żeby przez 24 godziny na dobę przebywać w Lublinie. Ja wierzę w Tomka Złomańczuka, który jest związany z tym klubem od wielu lat. Ma moje pełne wsparcie. Mam nadzieję, że za pół roku wszyscy będziemy się cieszyć z awansu.

http://www.dziennikwschodni.pl/sport/jacek-magiera-rozpoczyna-prace-w-motorze-pilkarze-wracaja-do-treningow,n,1000174251.html

tuzintuzinow
22-04-2016, 12:51
I to kończy dywagacje o JM.
Zobaczymy co zbuduje w Lublinie.

kresowiak1993
22-04-2016, 13:04
Co ciekawe Olimpia może trafić na Motor pod kuratelą Magiery, jeśli rozgrywki zakończą na pierwszych miejscach w swoich grupach.

me(L)u
22-04-2016, 13:18
I to kończy dywagacje o JM.
Zobaczymy co zbuduje w Lublinie.

Jakie dywagacje, jak on nie ma jaj, żeby wziąć na siebie odpowiedzialność jako trener i poszedł w działaczy?

Raczej
22-04-2016, 13:32
Zagłębie pewnie znowu nie wejdzie do ekstraklasy

Klub z tradycjami, osiągnięciami i ambicjami na ekstraklasę kolejny rok będzie się tułał po niższych ligach niż ekstraklasa w momencie, gdy grają w niej np. Termalica czy Podbeskidzie.
Nie wiem czy długo liczyli się w walce o awans, bo zostało jeszcze w pyte kolejek, a Zagłębie realnych szans na awans już nie ma.

Nigdy tego nie zrozumiem, wypowiadania się w stylu "nie wiem, nie znam się ale się wypowiem"
Chcesz zatrudniać Magierę, który ma już zajęcie długoterminowe do klubu, który jak piszesz ZNOWU nie awansuje do ekstraklasy a jest BENIAMINKIEM w 1lidze(czyli teoretyczną szansę awansu mają nie znowu a pierwszy raz od sezonu 07/08 kiedy i tak spadli od razu po awansie http://www.hppn.pl/liga/kluby/34,Zaglebie-Sosnowiec/sezon-po-sezonie). Do tego piszesz, że sam nie wiesz jak długo liczyli się w walce czyli nawet nie wiesz jak grali i jaka jest sytuacja w klubie. Masakra.

tuzintuzinow
22-04-2016, 17:08
Jakie dywagacje, jak on nie ma jaj, żeby wziąć na siebie odpowiedzialność jako trener i poszedł w działaczy?

To jest stereotyp o JM. Trener nie musi drzeć japy i rzucać tekstami jak Probież. Moim zdaniem Magiera może być bardzo dobrym trenerem.

Nigdy tego nie zrozumiem, wypowiadania się w stylu "nie wiem, nie znam się ale się wypowiem"
Chcesz zatrudniać Magierę, który ma już zajęcie długoterminowe do klubu, który jak piszesz ZNOWU nie awansuje do ekstraklasy a jest BENIAMINKIEM w 1lidze(czyli teoretyczną szansę awansu mają nie znowu a pierwszy raz od sezonu 07/08 kiedy i tak spadli od razu po awansie http://www.hppn.pl/liga/kluby/34,Zaglebie-Sosnowiec/sezon-po-sezonie). Do tego piszesz, że sam nie wiesz jak długo liczyli się w walce czyli nawet nie wiesz jak grali i jaka jest sytuacja w klubie. Masakra.

Ta, bo Zagłębie pierwszy raz ominie awans.
Najpierw większość liczyła, że Zagłębie wróci od razu po spadku, a później były sensowne plany szybkiego powrotu do pierwszej ligi z drugiej ligi, gdzie Zagłębie wiele razy było wysoko i nie mogło awansować. Dwa razy 3 miejsce raz 4 i 5.
Teraz też były plany awansu (tym razem do ekstraklasy) i nic z tego nie wyjdzie. No ok czepiajcie się słówek i wyrywajcie je z kontekstu.

tuzintuzinow
10-05-2016, 21:06

Chcesz zatrudniać Magierę, który ma już zajęcie długoterminowe do klubu...

:yeah:

Mecz z loży VIP obejrzał Jacek Magiera, który prawdopodobnie niebawem zostanie pierwszym trenerem sosnowiczan.

Za rok wejdą do ekstraklasy. :prawi:

Kondipr
29-06-2016, 11:57
Jacek Magiera w pierwszym wywiadzie po objęciu drużyny Zagłębia Sosnowiec. Odnosi się momentami do Legii.

http://futbolfejs.pl/i-liga/jacek-magiera-nikt-na-sile-nie-bedzie-pompowal-balona/

Stanko
06-07-2016, 12:11
No to końskiego zdrowia Jacusiu :D