PDA

Zobacz pełną wersję : towarzysko z Francją

Fizi
08-11-2004, 16:43
PAP/08 listopada 2004 13:36

Kadra: Janas uzupełnił skład na Francję

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Paweł Janas powołał ośmiu zawodników z klubów polskiej ligi na towarzyski mecz z Francją, który 17 listopada (godz. 21.00) odbędzie się na Stade de France w podparyskim Saint Denis.

Będzie to ostatnie w tym roku spotkanie polskiej drużyny narodowej.

Wcześniej szkoleniowiec ogłosił nazwiska dziesięciu zawodników z zespołów zagranicznych.

W gronie piłkarzy z polskiej ekstraklasy nie ma debiutantów. W reprezentacji znalazło się sześciu graczy Wisły Kraków (Tomasz Kłos, Marcin Baszczyński, Mirosław Szymkowiak, Damian Gorawski, Tomasz Frankowski i Maciej Żurawski) oraz po jednym z Legii Warszawa (Artur Boruc) oraz Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wlkp. (Sebastian Mila).

Kadrowicze z polskich klubów spotkają się w niedzielę (14 listopada) w warszawskim hotelu "Sheraton". Do stolicy Francji drużyna narodowa odleci nazajutrz (godz. 8.55). Zbiórkę zawodników z zagranicy wyznaczono w Paryżu (15 listopada) na lotnisku Charles de Gaulle lub w hotelu Evergreen Laurel, w którym zamieszka kadra przed meczem z "Trójkolorowymi".

W stolicy Francji podopieczni trenera Janasa przeprowadzą dwa treningi.

Kadra na mecz towarzyski z Francją:

Bramkarze: Jerzy Dudek (1973, FC Liverpool, 46A), Artur Boruc (1980, Legia Warszawa, 4A);
Obrońcy: Jacek Bąk (1973, RC Lens, 57A/2 bramki), Michał Żewłakow (1976, Anderlecht Bruksela, 43A/1), Tomasz Rząsa (1973, SC Heerenveen, 23A/1), Tomasz Hajto (1972, FC Nuernberg, 60A/6), Tomasz Kłos (1973, Wisła Kraków, 55A/4), Marcin Baszczyński (1977, Wisła K., 15A);

Pomocnicy: Radosław Kałużny (1974, Bayer Leverkusen, 38A/11), Jacek Krzynówek (1976, Bayer L., 45A/7), Kamil Kosowski (1977, FC Kaiserslautern, 28A/2), Arkadiusz Radomski (1977, SC Heerenveen, 8A), Mirosław Szymkowiak (1976, Wisła K., 18A/2), Damian Gorawski (1979, Wisła K., 10A/1), Sebastian Mila (1982, Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp, 14A/3);

Napastnicy: Grzegorz Rasiak (1979, Derby County, 15A/3), Maciej Żurawski (1976, Wisła K., 36A/8), Tomasz Frankowski (1974, Wisła K., 6A/3).

Junior89
08-11-2004, 17:14
powolani napastnicy mnie rozwalaja :/
kadra, której moglibysmy sie nie powstydzic... :modli: :
Dudek-Zewlakow, Bak, Hajto, Baszczynski- Krzynówek, Szymkowiak, Mila, Kosowski - Frankowski, Zurawski
...
szczerze mowiac to troche za malo zawodnikow :hmm:

Fizi
08-11-2004, 17:34
Maciej Żurawski (1976, Wisła K., 36A/8

ta buźka to nie ja, tak się wyświetla ósemka :))

Junior89
08-11-2004, 18:30
juz sie nie tlumacz :hyhy:

Creator
09-11-2004, 19:52
Ciekawe, jak Francuzi podejda do meczu...bo jak nas oleją z deczka (pewnie będa chcieli poeksperymentować), to nasi się za bardzo podniecą jakby osiągneli korzystny wynik...;)

Beny
17-11-2004, 16:01
Hehe, 5 godzin do meczu reprezentacji, a tu kompletna cisza. :oczko:
Uczciwie się przyznam, że tym razem zamierzam obejrzeć. 8)
Ciekawi mnie nowa kadra Francji.

Wasil
17-11-2004, 19:14
PAP/17 listopada 2004 17:27

Skład Polski na mecz z Francją

Trener piłkarskiej reprezentacji Polski Paweł Janas podał skład na towarzyski mecz z Francją, który o godzinie 21.00 rozpocznie się na Stade de France w podparyskim Saint-Denis.

Polski zespół rozpocznie spotkanie w następującym zestawieniu:

Jerzy Dudek; Marcin Baszczyński, Jacek Bąk, Tomasz Hajto, Tomasz Rząsa; Kamil Kosowski, Radosław Kałużny, Mirosław Szymkowiak, Jacek Krzynówek; Maciej Żurawski, Tomasz Frankowski.

Ciekawi mnie nowa kadra Francji.

Skład Francji: Mickael Landreau - Willy Sagnol, Jean-Alain Boumsong, Sebastien Squillaci, William Gallas - Benoit Pedretti, Patrick Vieira, Ludovic Giuly, Florent Malouda - Louis Saha, Thierry Henry.

Sporo "świeżej krwi" u naszych rywali ,oby nie byli jeszcze dobrze zgrani :oczko:

DeMon
17-11-2004, 19:33
Postawiłem 5 zł na naszych... :hyhy: Wiem, wiem... chyba mam za duzo pieniędzy... kurde :kurde: a teraz nie mam na piwo. Lepeij niech wygrają...
Ale jak się postarają to może, może jakiś remisik... to już był by sukces...

^POWIEDZIAŁ^
Skład: J.Dudek - T.Rząsa, T.Hajto, J.Bąk, M.Baszczynski - J.Krzynówek, M.Szymkowiak, R.Kałużny, K.Kosowski - M.Zurawski, T.Frankowski

To trzeba przyznać ciekawe zestawienie. Wkoncu Janas zaryzkował z pełnym atakiem Wisły... Tylko jakoś mi Kosowski tam nie pasuje...
Zobaczymy
Oby było dobrze :hyhy:

Sharn
17-11-2004, 20:15
Dziwne, że powołał tylko 3 napastników. :hmm:

Gutek
17-11-2004, 20:22
mam tylko takie pytanie - po kiego jest tam Dudek ? wiemy jakim jest bramkarzem - bardzo dobrym ktory potrafic wpuszczac takie szmaty ze glowa boli.I ma stosunkowo pewną pozycje.A po co się robi mecze towarzyskie ? aby szanse dali rezerwowi (A. Boruc :D)

Creator
17-11-2004, 20:24
Managerów ma być sporo z całej Europy, więc szykuje się wyprzedaż biało-czerwonych ;)

Sharn
17-11-2004, 20:27
mam tylko takie pytanie - po kiego jest tam Dudek ? wiemy jakim jest bramkarzem - bardzo dobrym ktory potrafic wpuszczac takie szmaty ze glowa boli.I ma stosunkowo pewną pozycje.A po co się robi mecze towarzyskie ? aby szanse dali rezerwowi (A. Boruc :D)

Po to, by mu pomóc w klubie. Janas tak zadziałał z Kosowskim i gra. Każdy menadżer zapyta się trenera klubowego, czemu X nie gra, skoro w reprezentacji jest w I jedenastce i jest chwalony przez media.

michal_sc
17-11-2004, 21:02
Widzieliscie? Tuz przed meczem piekne zblizenie na kibica z szaliczkiem ULTRAS LEGIA :D :D

Pan Artysta
17-11-2004, 21:21
Widzieliscie? Tuz przed meczem piekne zblizenie na kibica z szaliczkiem ULTRAS LEGIA :D :D

mordeczka się raduję :hyhy: :brawo: :ucieszony:

biotronic
17-11-2004, 21:35
buhahahhahahha

glownym powodem dla ktorego Dudek zostal odsuniety od skladu to to, ze nie gra agresywnie na przedpolu...

buhahahahahahaahaaa

brawo panie Benitez. Moze na taktyce to pan sie zna, ale na bramkarzach ani trochę!

Sharn
17-11-2004, 21:45
Frankowski ma wzrok jakby wywąchał torbę koksu... :O
Albo się rzeczywiście napina na ten mecz... :hmm:

pusty
17-11-2004, 21:50
No w pierwszej połowie Frnacja zdecydowanie lepsza.
Dudek broni naprawdę dobrze, chociaż troche ma szczęścia bo strzelają w niego...

Junior89
17-11-2004, 21:56

jakies watpliwosci?? :oczko:

Kosa
17-11-2004, 23:00
Dudek nr 1 w naszym zespole.Pokazał dziś klase światową :brawo: :brawo: :hyhy:

lomu-banita
17-11-2004, 23:03
mam tylko takie pytanie - po kiego jest tam Dudek ? wiemy jakim jest bramkarzem - bardzo dobrym ktory potrafic wpuszczac takie szmaty ze glowa boli.

Odszczekaj :hyhy:

arczi
17-11-2004, 23:04
Heh.. Gosciu odpalil race i od razu dwoch bodygardow go porwalo.
Mam nadzieje, ze nie dozyje takich czasow na Legii :/

Remis szczesliwy. A Francja tak slaba, jak nigdy. Szkoda, ze poza przeszkadzaniem niczego wiekszego nie pokazalismy.
Ale wynik cieszy.

Gutek
17-11-2004, 23:08
Brawo Dudek :D

DobryChłopak
17-11-2004, 23:10
No Dudek :brawo: mecz życia chyba.. Reszta drużyny.. niby ok a jednak czegoś brakowało..
Rasiak :kurde: nie w tą stronę grał co trzeba.. szczeście że tylko 8 minut poprzeszkadzał naszym :hyhy:
Krzynówek dobrze grał.. podobało mi się. Za to Kosowski już któryś raz z rzędu jakoś tak dziwnie się prezentuje.. ani dobrze ani źle moim zdaniem

Grabo
17-11-2004, 23:11
Afrofrancuzi to najbardziej przereklamowany zespól na swiecie.Jakis czas temu którys komentator przygrzał, ze to "mistrzowie swiata i europy".
Ale wynik na wyjeździe na pewno nalezy uznac za dobry.Dudek-klasa światowa :brawo: In plus zaskoczył Kosowski.
P.S.
Akcja meczu-bomba Mirka :hyhy: 8)

Paluch
17-11-2004, 23:23
Brat Darka z rodziny Dudków uratował remis...
Ogólnie to nawet niezły meczyk był.Szkoda ze Krzynówek zmarnował kilka sytuacji

ps.Rozjebały mnie poprostu komentarze specjalisty Strejlała :D a najbardziej po jakiejs akcji żabojadów jak swoim głosikiem zaryczał "nieeeeeeeeeeeeeeee" :hyhy: To brzmiało tak jakby pawia rzucał :P

zuz
17-11-2004, 23:26
Brat Darka z rodziny Dudków uratował remis...
Ogólnie to nawet niezły meczyk był.Szkoda ze Krzynówek zmarnował kilka sytuacji

ps.Rozjebały mnie poprostu komentarze specjalisty Strejlała :D a najbardziej po jakiejs akcji żabojadów jak swoim głosikiem zaryczał "nieeeeeeeeeeeeeeee" :hyhy: To brzmiało tak jakby pawia rzucał :P

albo 'Frankowski jest dżokejem...'

...tylko gdzie kobyła? :hmm:

wymych
17-11-2004, 23:29
Dudek zagrał wyśmienicie....mam nadzieję ze wróci do pierwszej jedenastki Liverpoolu......Cieszy remis z takim zespołem jak Francja....tyłko po co ten Streilau mecz komentuje... :zly:

lomu-banita
17-11-2004, 23:30

Zmieniła Tomka w drugiej połowie :cicho:

zuz
17-11-2004, 23:34

Zmieniła Tomka w drugiej połowie :cicho:

konik, z drzewa koń na biegunach... :chytry:

lomu-banita
17-11-2004, 23:36
konik, z drzewa koń na biegunach... :chytry:

z drewna zabawka :brawo:

Kempes
18-11-2004, 00:05
Cholernie dziwny mecz.

Przed pierwszym gwizdkiem remis wzialbym w ciemno ,natomiast teraz ten wynik wogole mnie nie porusza. Rozumiem ze w praktyce zagral drugi niezgrany garnitur Francuzow ale jednak na boisku widzielismy nazwiska swiatowej klasy podparte ''wyjadaczami'' z Arsenalu i o dziwo ... ta mieszanka zagrala gorzej niz sie spodziewano. Technicznie zdecydowanie lepsi jednak wiekszego polotu i pomyslu taktycznego w ofensywie nie bylo widac - to co stworzyli wyjal Dudek.

Wlasnie przez pryzmat tak grajacej reprezentacji trojkolorowych oceniam , dosc sensacyjnie brzmiacy wynik remisowi , jako niewiele mowiacy czynnik gdyz ciezko na przekroju 90 minut ocenic Polakow :zdziwiony: ==
==> Nie bede sie specjalnie o nich rozpisywal - zdecydowanie swietny mecz Dudka , Krzynowek pokazal swoj blysk z Leverkusen lecz niepelny , natomiast Frankowskiego bez przeszkod mozna nazywac lisem i gdyby mial choc troche wiecej szczescia oraz wsparcia w akcjach kombinacyjnych , moglo byc grozniej niz czasami potencjalnie bylo.

korniszon
18-11-2004, 00:09
Spoko wynik i to największy plus tego meczu. Doda naszym kopaczom pewności przed wiosną, a to b. ważne. Mnie najbardziej zdziwiło jak łatwo Francuzi dochodzili do sytuacji w 1. połowie. Co jak co, ale myślałem, że obronę mamy ułożoną, a tu gubiła się czasami jak dzieci we mgle (w 2. połowie już wyraźnie lepiej). No, ale Dudek :brawo:. Trzeba jednak pamiętać, że fakt, że nie padła bramka to też trochę "zasługa" Francuzów. A tak na marginesie, oni wcale nie są tacy słabi (indywidualne umiejętności b. wysokie).
Myślę, że z naszych piłkarzy niewiele więcej da się wycisnąć. Jak nic się na wiosnę nie posypie baraże powinny być. Tylko co dalej? :hmm:

PS. Wkurzyła mnie ta murawa. Nie dość że stratowana przez rugbystów, to jeszcze te cholerne linie. Co to miało być?!? Zachód, psia mać...

biotronic
18-11-2004, 00:42
PS. Wkurzyła mnie ta murawa. Nie dość że stratowana przez rugbystów, to jeszcze te cholerne linie. Co to miało być?!? Zachód, psia mać...

bo to nie Francja elegancja :hyhy:

Beny
18-11-2004, 06:24
Dudek. :ucieka:
Reszta dostatecznie...
A Franzuci są (na tym etapie) ciency jak dupa węża.

Q_(L)
18-11-2004, 10:47
Dudek. :ucieka:
Reszta dostatecznie...
A Franzuci są (na tym etapie) ciency jak dupa węża.
Ot trafny kometarz... dodłabym jeszcze, że Polacy mieli duuuzo farta...

Tak czy siak, meczyk niezły

p.s. Komentatorzy byli "letko" irytujacy :klnie:

lomu-banita
18-11-2004, 11:25
Krzynowek pokazal swoj blysk z Leverkusen lecz niepelny ,

Mi się wydaje czy po wejściu Żewłakowa Krzynówek nie dostawał wogóle podań? :O

Niech się skórokopy cieszą że dostąpił ich zaszczyt przebywania na boisku rugbowym :hyhy:

Maku
18-11-2004, 14:15
Wynik OK....chociaż mimo wszystko pozostaje pewien niedosyt.

Panie Benitez, niech pan się zastanowi nad tym kto powinien być pierwszym bramkarzem Liverpoolu!!! Mam nadzieję, że oglądał mecz.

Ja nie ma wątpliwości...Dudzio zawodnikiem meczu :brawo:

Ale Francuzi są beznadziejni. A ich kibice?! Porażka!

Komentatorzy mnie irytowali...

Szpaku (kilkakrotnie zresztą): "Brawo Jurzy Dudek!!!

Strejlau: "Oj nieeeeeee!!!", "To jest tak zwane po piłkarsku zagranie z pierwszej piłki"

aaadamm
18-11-2004, 19:17
moze troszke nie na temat, ale zeby bylo wiadomo,ze jestesmy wszedzie :)

Niemcy-Polska
u-21
cottbus
16.11.2004
godz. 19.45

widozw ok 4,5 tys

z Polski ok 150 -zaskoczyla mnie ta frekwencja- i chociaz ponad 3/4 to piknikowa ekipa to i tak liczba ładna . Jestesmy we dwojke z kumplem z WW . Na stadionie 11(12) "kumatych" ;) osob z Falubazu z flaga Fanatycy, ok 6 osob z Zar(L) z flaga, ok 4 osob z Jawora z flaga, plus nasze dwie flagi Polski (notabene flagi nie wiesza na plocie gdyz nie mozna tylko na gornej trybunie).Przed hymnem rozajemy 60 balonikow w narodwych barwach Doping taki sobie, ciagle to samo i na jedna nute.

Herbata w cenie parowki
fajny wyjazd ;)

pzdr.