PDA

Zobacz pełną wersję : Kulczykowie w Lechu: klub w prezencie od taty

Afgan
20-06-2003, 12:31
Czy Lech Poznań stanie się wkrótce najbogatszym klubem w Polsce? Jest to możliwe, o ile w "Kolejorza" zainwestuje Jan Kulczyk, najbogatszy człowiek w Polsce.

Lech współpracuje z Kulczykiem już od roku, jednak teraz współpraca ta może przybrać znacznie większe rozmiary. W poniedziałek ma dojść do spotkania prezesów pięciu spółek wchodzących w skład Kulczyk Holding z prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym.

- Inwestycja ta jest właściwie przesądzona. Dyskusyjna jest tylko skala tej współpracy - mówi prezes Lecha Radosław Majchrzak. Mogą to być ogromne pieniądze.

- Przez ostatnie trzy lata przygotowaliśmy grunt pod wejście do klubu potężnego inwestora - mówi Radosław Sołtys, wiceprezes Lecha. - Budowaliśmy jakość i znaczenie marki tego klubu w Poznaniu i Polsce, tworzyliśmy bezpieczne i pełne trybuny oraz regulowaliśmy sprawy zadłużenia. Teraz wydaje się, że jesteśmy już na ostatniej prostej do celu.

Prezes Majchrzak zastrzega, że nawet jeśli Lech uzyska gigantyczne wsparcie finansowe, nie będzie na złamanie karku ściągał gwiazd ani starał się za wszelką cenę od razu zdobyć mistrzostwa kraju. - Będziemy kontynuować naszą dotychczasową politykę porządkowania klubu. Chcemy być w czołowej czwórce najlepiej poukładanych klubów polskich pod względem organizacyjnym. A to musi przynieść w końcu wyniki sportowe - przekonuje.

Sam Kulczyk twierdzi, iż chce, aby Lech przekonał go, że poza największymi w Polsce sukcesami organizacyjnymi potrafi też odnieść sukcesy sportowe. - Jeżeli miałbym się zaangażować w Lecha, to chciałbym mieć przeświadczenie o tym, że będzie to na następne 10 czy 20 lat, a nie na dwa sezony - powiedział na portalu wp.pl.

Wszystko rozstrzygnie się w poniedziałek. Jeżeli Kulczyk znajdzie się w Lechu, zarząd klubu prawdopodobnie zostanie uzupełniony o szefa marketingu w Kulczyk Tradex Jerzego Krężlewskiego lub syna Jana Kulczyka Sebastiana.

Postać Sebastiana Kulczyka jest niezwykle ważna w całej sprawie. Ten młody człowiek jest bowiem kibicem Lecha i od dawna namawiał ojca, by zainteresował się jego ulubionym klubem. - Od dawna grywa z nami w piłkę, bywa na Bułgarskiej. Wie, jak działa ten klub i kim jesteśmy. Na pewno ułatwił nam komunikację - mówi wiceprezes Lecha Radosław Sołtys.

Majątek najbogatszych Polaków wg tegorocznego rankingu "Wprost":

1. Jan Kulczyk (Lech Poznań?) - 12,5 mld zł

...

7. Bogusław Cupiał (Wisła Kraków) - 1,3 mld zł

...

31. Zbigniew Drzymała (Groclin Grodzisk Wlkp.) - 420 mln zł

...

55. Zbigniew Jakubas (Legia Warszawa?) - 210 mln zł

:help: chroń nas Boże :help:

R@dek (L)
20-06-2003, 13:16
Nie najlepiej to wygląda ciekawe na którym miejscu jest Zarajczyk '8

C@mo
20-06-2003, 13:20
Nie najlepiej to wygląda ciekawe na którym miejscu jest Zarajczyk '8

na 1

w kategori najwiekszy bankrut udający bogacza

Krzpac
20-06-2003, 13:29
Majątek najbogatszych Polaków wg tegorocznego rankingu "Wprost":

1. Jan Kulczyk (Lech Poznań?) - 12,5 mld zł

...

7. Bogusław Cupiał (Wisła Kraków) - 1,3 mld zł

...

31. Zbigniew Drzymała (Groclin Grodzisk Wlkp.) - 420 mln zł

...

55. Zbigniew Jakubas (Legia Warszawa?) - 210 mln zł

:help: chroń nas Boże :help:

a jest tam gdzies pawelec a moze knur ?

Mrk
20-06-2003, 13:30
To jest bardzo zła wiadomość dla Legii, ale bardzo dobra dla polskiej piłki. Coraz więcej klubów ma dobrego, stałego sponsora. To powinno cieszyć. Szkoda tylko, że Legia nie ma kasy i nie ma zbyt dużych nadziei na jej znalezienie.
Wiadomo - nas najbardziej obchodzi Legia i jak ktoś dostanie sponsora, to wówczas jest to nasz potencjalny rywal. Należy na to spojrzeć inaczej - teraz Kulczyk do Lecha, w przyszłości ktoś inny do Legii. W końcu to my jestesmy najbardziej medialnym klubem i najbardziej rozpoznawalną polską klubową marką w Europie. Myślę, że ktoś to w końcu zauważy.

MaxyM
20-06-2003, 14:06
Szkoda, że mój stary nie ma zasobów finansowych niczym Bill Gates, byśmy mieli w Legii skład Realu Madrid.
Co do Lecha, to dobrze jakby się to stało faktem, nawet z perspektywy kibica Legii Warszawa, która przeżywa kryzys finansowy. Jeżeli Kulczyk, najbogatszy człowiek w Polsce zainwestuje w klub i zacznie mu to się opłacać, może inni ludzie jego pokroju w końcu zrozumieją, że piłka nożna to nie burdy i śmierć ale sport. Może Kulczyk zmieni nastawienie co wszystkim polskim klubom wyjdzie na zdrowie, także i nam. Nigdy nic nie wiadomo, może się okazać, że dzięki Kulczykowi zmieni się nastawienie do futbolu w Polsce, w końcu sytuacja stanie się zdrowa i wyjdziemy z marazmu organizacyjnego, z kurników zrobią się stadiony, a LM będzie stała otworem – rozmarzyłem się za bardzo, ale oby to nie były marzenia.

Endrju
20-06-2003, 15:40
Szkoda, że mój stary nie ma zasobów finansowych niczym Bill Gates, byśmy mieli w Legii skład Realu Madrid.
Co do Lecha, to dobrze jakby się to stało faktem, nawet z perspektywy kibica Legii Warszawa, która przeżywa kryzys finansowy. Jeżeli Kulczyk, najbogatszy człowiek w Polsce zainwestuje w klub i zacznie mu to się opłacać, może inni ludzie jego pokroju w końcu zrozumieją, że piłka nożna to nie burdy i śmierć ale sport. Może Kulczyk zmieni nastawienie co wszystkim polskim klubom wyjdzie na zdrowie, także i nam. Nigdy nic nie wiadomo, może się okazać, że dzięki Kulczykowi zmieni się nastawienie do futbolu w Polsce, w końcu sytuacja stanie się zdrowa i wyjdziemy z marazmu organizacyjnego, z kurników zrobią się stadiony, a LM będzie stała otworem – rozmarzyłem się za bardzo, ale oby to nie były marzenia.

kiedyś będzie na pewno lepiej (bo gorzej już być nie może :help: )

a na razie "Bo tutaj jest jak jest ..." 8o

Pesto
20-06-2003, 16:41
To jest bardzo zła wiadomość dla Legii, ale bardzo dobra dla polskiej piłki.

nic dodać , nic ująć

może komuś podpadnę , ale ... chcę Kulczyka w Lechu ! bo wolę Lecha od gts !

nie lubię poznaniaków za zwierzęcą nienawiść do Legii , ale kibicowsko przerastają wiślactwo o całą klasę - i w tym ich siła

poza tym wolę skorumpowanego cwaniaczka , ale z tytułem doktorskim (Kulczyk) , od złodzieja o manierach afrykańskiego kacyka (cupiał)

i mam nadzieję , że przyjdzie czas na Legię ...

PS dobrze , że mój ojciec nie ma tylu pieniędzy , co Kulczyk - bo znów nastałaby era Górnika Zabrze

Unico
20-06-2003, 16:47
[...]może komuś podpadnę , ale ... chcę Kulczyka w Lechu ! bo wolę Lecha od gts !
[...]

Pesto to jakiś uraz z tym ciągłym wspominaniem Wisły? 8-

Pesto
20-06-2003, 16:55
bo smutna prawda jest taka , że gts zdobył pierwszy dublet

ktokolwiek pozbawi ich MP i PP , sprawi mi radość - nawet jeśli będzie to Lech pod wodzą cwaniaczka Kulczyka

ale Kulczyk junior musi uważać , żeby go ktoś nie molestował , bo ten Poznań to jakieś dziwne miasto :rotfl: najpierw arcybiskup , teraz śpiewak :rotfl: apcio też musi dawać pozor na Bułgarskiej , czy jakiś milutki ochroniarz nie chce go "przeszukać" :rotfl:

takiowaki
20-06-2003, 17:28
[...]może komuś podpadnę , ale ... chcę Kulczyka w Lechu ! bo wolę Lecha od gts !
[...]

MaxyM - serdeczne zaproszenie na zlot - stop - Swietna zabawa i picie cala noc - stop - Wez Pesto, daj nam troche radosci - stop -

MaxyM
20-06-2003, 18:01
[...]

MaxyM - serdeczne zaproszenie na zlot - stop - Swietna zabawa i picie cala noc - stop - Wez Pesto, daj nam troche radosci - stop -

Wtedy byście musieli i mnie zakopać pod Giewontem... Bo bym nie stał bezczynnie, patrząc na waszą radość...

Mrozik
21-06-2003, 20:56
W Sporcie po Wiadomościach podali że to już prawie pewne, że Kulczyk zainwestuje w Lecha. Swoją drogą ciekawe ile tam teraz ludzi będzie wchodziło na stadion, skoro czwartą trybunę budują :/

C@mo
22-06-2003, 09:33
czyżby rodziła się nowa potęga piłkarska w polsce

mam nadzieje ze Kulczyk pociągnei za sobą innych polskich krezusów do inwestowania w futbol

emde
22-06-2003, 12:09
Ja mimo wszystko podziwiam dzialaczy Lecha, maja obecnie chyba najlepiej zorganizowany klub w Polsce. No i tworza dobry wizerunek klubu wspolpracujac m.in. z kibicami. U nas przez takiego Trylnika bedzie tylko gorzej (oby nie)... :help: :help: :help:

ange(L)
22-06-2003, 14:48
a ile ta nowa trybuna Lecha bedzie mogla pomiescic widzow i jaka ostateczna pojemnosc bedzie mial ich stadion?
wogule sa gdzies w necie jakies projekty tej trybuny, zeby mozna bylo sobie oblukac?

jaksa
22-06-2003, 15:24
(...) Może Kulczyk zmieni nastawienie co wszystkim polskim klubom wyjdzie na zdrowie, także i nam. (...)że dzięki Kulczykowi zmieni się nastawienie do futbolu w Polsce, (...)

Nie zmieniło się dzięki Cupiałowi, Drzymale, Kaszyńskiemu, to nagle uda się to dzięki Kulczykowi ?

Tu nie chodzi o to że ci "bogaci" nie chcą.
Oni nawet chcą, tylko, że pewni osobnicy skutecznie to blokują, odstraszając pieniądz.
Że wspomnieć tylko ITI w Widzewie czy Jakubasa u was.

Cracovii nikt nawet dotknąć nie chciał, dopóki nie usunięto starej gwardii trzymającej się kurczowo żłoba.
Teraz ComArch im co miesiąc stawki podnosi i walczy o jak najdłuższą umowe sponsorską.
Lech był zadłużony po uszy, bez piłkarzy, a z betonowymi ludkami w gabinetach.
Ludkowie odeszli, a Lech zaczął pozyskiwać pieniążki.

Ruch Chorzów ma więcej decydentów niż sprawnych piłkarzy.
2 liga jest początkiem ich drogi w dół. Dopóki będzie nimi zawiadywał Pan Rogala.

Tu nie chodzi o to, że ludzie się boją inwestować.
Czym dla takiego Kulczyka, Gudzowatego, Cupiała, Drzymały jest xmln dolarów wydanych na sport?
Tylko kosztownym hobby.

Ale musza się zmienić ludzie, zasiadający w gabinetach prezesowskich klubów sportowych.

Radio
22-06-2003, 18:16
A mnie bardzo cieszy wejście (ewentualne oczywiście) Kulczyka do Lecha. To biznesmen a nie filantrop (choć może się myle bo to pyra i może chce coś dla Poznania zrobić,ale napewno nie straci na tym). Dlaczego się ciesze bo moze ktoś zechce też zacząć rywalizować z Kulczykami i ma naprawdę do wyboru nie wiele - Legia, Widzew raczej nie bo tu już jest Pawelec, możeLechia. Ale tak prawdę mówiąc kto podnosi pyrom najbardzoej adrenalinę?... I myślę że Jakubas chyba przejmie Legię nie dziś ale w ciągu roku (obym się nie mylił).
A co do Cupiała Jaksa to myślę że wejście najbogatszego Polaka do Piłki przyciągnie inwestorów. Cupiał nie ma tej renomy.

Yankes
22-06-2003, 20:40
nie amrtwcie sie chlopaki moj ojciec powiedzial ze 40 milionow na runde mozne wydac na Legie, bo go poprosilem

ange(L)
22-06-2003, 21:41
ponawiam pytanie:czy sa gdzies w necie jakies projekty nowej trybuny stadionu Lecha?

jeremi
22-06-2003, 21:58
http://www.free.of.pl/c/czerwonak/lech/4.jpg
http://www.free.of.pl/c/czerwonak/lech/3.jpg
http://www.free.of.pl/c/czerwonak/lech/2.jpg
http://www.free.of.pl/c/czerwonak/lech/1.jpg
http://www.free.of.pl/c/czerwonak/lech/5.jpg

Nowa trybuna ma mieć 8.5 tys miejsc. Łącznie będzie więc ok 27, 28 tys miejsc na stadinie. W drugim etapie stadion ma być zadaszony (pieniądze ma dać MEN), później wały ziemne zastąpione mają być trybunami, ale to chyba odległa przyszłość..

Radio
22-06-2003, 22:08
Z tymMEN-em to bym nie pzesadzał bo choć Krysia Ł. z Pyralandii to do nowych wyborów nie daleko. Poza tym grosza ci u nas ostatnio brak. No i koalicja rządowa się może zmienić. Ale życzę wam tego stadionu i sobie też.

jeremi
22-06-2003, 22:31
Z tymMEN-em to bym nie pzesadzał bo choć Krysia Ł. z Pyralandii to do nowych wyborów nie daleko. Poza tym grosza ci u nas ostatnio brak. No i koalicja rządowa się może zmienić. Ale życzę wam tego stadionu i sobie też.

Finansowanie modernizacji wygląda tak:
-budowa 4 trybuny 16mln z budzetu miasta
- wyposażenie tej trybuny (sale konferencyjne, szatnie, zaplecze dla VIP) 7mln, z obligacji wyemitowanych przez miasto
- zadaszenie 16mln z MEN. Są już praktycznie zaklepane. A nawet jeśli nie to do Lecha wchodzi Kulczyk, a ten pan dużo może załatwić;)
- zastąpienie wałów trybunami- kwota nieznana, nie wiadomo skąd będą pieniądze (czy w ogóle będą), nie wiadomo kiedy się zacznie ten etap. Ale całość ma być gotowa na uniwersjade w 2009r.

apcio
23-06-2003, 14:46
apcio też musi dawać pozor na Bułgarskiej , czy jakiś milutki ochroniarz nie chce go "przeszukać" :rotfl:

O mnie sie nie boj, mnie nikt nie tknie. Tak nawiasem mowiac nigdy nie lubilem ksiezy i spiewakow ;)

Co do stadionu i jego pojemnosci to po wybudowaiu 4 trybuny bedzie to okolo 25 tys miejsc siedzacych a po calej modernizacji pojemnosc bedzie okolo 35 tys - wszystkie miejsca siedzace.

MaxyM
24-06-2003, 18:54
Boniek o sponsorowaniu Lecha przez Kulczyka

Lech Poznań w poprzednim sezonie bronił się przed spadkiem z ekstraklasy. W przyszłym może jednak nadawać ton rywalizacji, zaś w kolejnych może zostać wizytówką polskiej piłki nożnej - pisze "Tempo".

Wszystko zależy jednak od tego jakie pieniądze na działalność poznańskiego Lecha wyłoży Jan Kulczyk, najbogatszy Polak, który ma zostać sponsorem "Kolejorza".

Informacje o planach zaangażowania najbogatszego Polaka w Lechu Poznań z dużym dystansem przyjmuje Zbigniew Boniek, były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski.

"Z tego co słyszałem pan Kulczyk ma sponsorować klub, ale jeszcze nie wiadomo, jak duże będą to nakłady. Fakt, że jest tak bogatym człowiekiem nie będzie mieć większego znaczenia, dopóki nie zostanie właścicielem Lecha" - powiedział Boniek.

"Nawet jeśli pan Kulczyk wpompuje w poznański klub duże pieniądze, to jedna jaskółka wiosny nie czyni. W sytuacji, gdy w polskiej ekstraklasie będzie jeden klub bogaty i trzynaście biednych, to najwięcej straci... właśnie ten pierwszy" - dodał.

"W Poznaniu jest dobry klimat dla futbolu i duże zainteresowanie ze strony kibiców. Są więc podstawy do stworzenia silnego zespołu. Na razie jednak nic więcej powiedzieć nie można. Na pewno z zaciekawieniem będę obserwować dalszy przebieg wypadków" - zakończył "Zibi".

Afgan
26-06-2003, 10:20
Oświadczenie zarządu Lecha Poznań | 2003-06-25| gazeta.pl
"Kulczyk w Kolejorzu" - tak zatytułowaliśmy tekst, który ukazał się tydzień temu na pierwszej stronie poznańskiej "Gazety". Inwestycje, jakie być może Jan Kulczyk poczyni w Lechu Poznań, są w ostatnich dniach tematem najgoręcej dyskutowanym wśród kibiców. Wciąż jednak nie znamy konkretów. Wczoraj zarząd Lecha Poznań przysłał do naszej redakcji oświadczenie.

Szanowni Państwo,

Informujemy Państwa, że trwają rozmowy zarządu Lecha Poznań z Kulczyk Holding, szczegóły dotyczące współpracy powinny być znane w przeciągu dwóch tygodni. Do tego czasu zarząd klubu nie będzie udzielał żadnych informacji związanych z poziomem zaangażowania finansowego grupy Kulczyk Holding w Lecha Poznań.

Z poważaniem

Michał Lipczyński

członek zarządu Lecha Poznań

8-

szczepan
02-07-2003, 20:21
za 90minut.pl:

"Kulczyk o sponsorowaniu Lecha

Jan Kulczyk, najbogatszy człowiek w Polsce, w wywiadzie dla „Życia Warszawy” przyznał, że ma zamiar poważnie zaangażować się w sponsorowanie Lecha Poznań.
„Podpisaliśmy z poznańską drużyną dużą umowę sponsorską i z pewnością podpiszemy następną. Jeżeli wypracujemy model, który pozwoli nam myśleć o sukcesach w polskiej piłce nożnej, to myślę, że jakiś konsensus z władzami Lecha Poznań znajdziemy” – powiedział Kulczyk.
„Dzisiaj jeszcze jest za wcześnie mówić o konkretach. Poznań jest bliski mojemu sercu i patrzę bardzo życzliwie na wszelkie sprawy związane z tym miastem, a ze sportem szczególnie. Jesteśmy na dobrej drodze, aby znaleźć korzystne dla obu stron rozwiązanie. Mam nadzieję, że poznańscy kibice i moja firma będą dumni z tego, co osiągniemy w przyszłości” – dodał Kulczyk.

źródło: Życie Warszawy"