PDA

Zobacz pełną wersję : Aborcja

aaadamm
19-06-2003, 19:46
Kolejny kontrowersyjny temat.

Ostatnio głosno o aborcji. Rzad SLD-Up poczekal do konca referendum, tak aby kościół nie zrezygnował z poparcia UE i od razu wypalil ze zmina ustaw aborcyjnych. Jak wiadomo w Polsce aborcja dozwolona jest w 3 przypadkach:
- gwalt
- uszkodzenie plodu
- mozliwosc śmierci kobiety przy porodzie

SLD zamierza wprowadzic kolejny punkt, a mianowicie "usuniecie plodu w wypadku ciezkich warunkow materialnych kobiety"

Czy jesteście za czy przeciw temu posunięciu ?

Ja jestem przeciw. Jako wierzący moja wiara mowi nie zabijaj. Jezeli kobieta decyduje sie świadomie wspolrzyc z mezczyzna musi sobei zdawac spare ze moze zajsc w ciaze. Zabijanie wtedy nienarodzonego niecka jest morderstwem, czyli zlamaniem prafa. A czy mozna powolac sie na bark srodkow materialnych ?? Nie. Bo to jest morderstwo. Takie same jak ktos zabija osoba. Tez czyni to dla zyskow materialnych.

A lagodzenie prawa, nie jest najlepszym rozwiazaniem tak aby najmniej sie je łamało.

A ja wy mysicie ?

arczi
19-06-2003, 21:12
ehhh... wiesz eLadamo to się tak tylko ładnie mówi. Jestem przeciw bo jest to morderstwem. Faktycznie tak jest. Ale mimo wszystko jestem jak najbardziej za aborcją i wprowadzeniem nowego zapisu mówiącego o "usuniecie plodu w wypadku ciezkich warunkow materialnych kobiety"
Jest to według mnie dobry pomysł. Mówisz że jezeli kobieta decyduje sie świadomie współrzyć z mezczyzna musi sobie zdawac sprawę że może zajść w ciąże. I tu też masz niby rację. Ale ile jest kobiet pijaczek czy innych dziewczyn meneli którym do głowy nie przychodzi że puszczając się z jakimś żulem może zajść w ciążę. O antykoncepcji nie wspomnę bo albo wogóle o tym nie słyszały albo poprostu szkoda na to kasy wydawać jak można się za to po prostu najebać...
A później rodzą się takie biedactwa które dorastają w patologicznych rodzinach i włóczą się po miastach ( wsiach ) i albo chlają albo ćpają albo kradną często wszystko razem... Takich dzieciaków jest od cholery. Lepiej żeby ich nie było. Przed nimi zero perspektyw w dzisiejszych bardzo wymagających czasach.
Mimo że jestem za, to wydaje mi się że ciężko będzie wprowadzić w życie tą poprawkę. Nie wyobrażam sobie jak niby miało by wyglądać sprawdzanie warunków mieszkaniowych i materialnych u danych kobiet... Pozatym wiele mogło by symulować ciężką sytuację materialną żeby tylko pozbyć się płodu. Ehhh... sam już nie wiem....

Zajacc
19-06-2003, 21:37
Ja jestem przeciw, ale sa takie wyjatki jak np. dziecko poczęte podczas gwaltu... tylko cos takiego moze usprawiedliwic aborcje... w innych przypadkach - trzeba bylo uwazac mamuska...

Luk@s
19-06-2003, 23:37
dzizas, a wy znowu :P
temat walkowany, tyle ze chyba na starym forum, czy moze na tym tez juz byl? jestem za, ale w przypadkach naprawde wyjatkowych, nie ma tak ze jak kogos stac to idzie i se robi... trza sie pilnowac jak sie nie chce :/

aaadamm
19-06-2003, 23:55
Ja jestem przeciw, ale sa takie wyjatki jak np. dziecko poczęte podczas gwaltu... tylko cos takiego moze usprawiedliwic aborcje... w innych przypadkach - trzeba bylo uwazac mamuska...

prawo zezwala usunac plud poczety w gwałcie.

dzizas, a wy znowu :P
temat walkowany, tyle ze chyba na starym forum, czy moze na tym tez juz byl? jestem za, ale w przypadkach naprawde wyjatkowych, nie ma tak ze jak kogos stac to idzie i se robi... trza sie pilnowac jak sie nie chce :/

temat byl walkowany, ale nie wszyscy udzielali sie na starym forum, sa nowe osoby.

arczi - uwzglednileś tylko aspekty materialne - a gdzie wiara ???

Yankes
20-06-2003, 01:15
tiaaaa.....a co? moze lepiej zeby noworodki byly na smietnikach zostawiane?? jak myslicie co lepsze?? :/
chyba ankiete na ten temat zrobie ;) '8

yusta
20-06-2003, 01:35
No dobra więc może ja się wypowiem. Jestem jak najbardziej za liberalizacją tych przepisów. Dlaczego? Dlatego, że jak będę chciała usunąc ciążę to i tak to zrobię, tyle że za dużą kasę i nie zawsze bezpiecznie. Dużo sie o tym trąbi. Morderstwo, bla, bla, bla. Jak kobieta zdecyduje się urodzić to nikt z tych kraczacych jej nie pomoże, a już najmniej kraczący najwięcej, czyli kościół. Potem mamy sensacje w Wiadomościach. Zwłoki dzieci pokitrane w domach, znajdowane na śmietnikach. To jest lepsze? Albo matka zabija swoje dzieci potem siebie i wszyscy się zastanawiają dlaczego.
Niech to będzie świadomy wybór osoby najbardziej zainteresowanej. To ona potem może miec wyrzuty sumienia.
BTW jeżeli ktoś mówi tu o wiarze, to zastanawia mnie czy używacie prezerwatyw. Ostatnio słyszałam, że używanie prezerwatyw jest równoznaczne z aborcją czyli morderstwem, oczywiscie według księży.

piter
20-06-2003, 03:15
No dobra więc może ja się wypowiem. Jestem jak najbardziej za liberalizacją tych przepisów. Dlaczego? Dlatego, że jak będę chciała usunąc ciążę to i tak to zrobię, tyle że za dużą kasę i nie zawsze bezpiecznie. Dużo sie o tym trąbi. Morderstwo, bla, bla, bla.

Zabicie człowieka nie jest dla Ciebie morderstwem??? A czym jest??? Wycięciem ślepej kiszki??? To ślepa kiszka ma bijące serce i linnie papilarne na palcach????
Zaraz mi powiesz ze nasciturus nie jest człowiekiem, to w takim razie czym jest???
Ja nie mam wątpliwości - sumiennie uczęszczałem na lekcje biologii w podstawówce.

Jak kobieta zdecyduje się urodzić to nikt z tych kraczacych jej nie pomoże, a już najmniej kraczący najwięcej, czyli kościół.

I znowu nie orientujesz się w temacie.
Najwięcej ośrodków pomocy dla samotnych matek w Polsce prowadzonych jest przez Kościół Katolicki.

Potem mamy sensacje w Wiadomościach. Zwłoki dzieci pokitrane w domach, znajdowane na śmietnikach. To jest lepsze? Albo matka zabija swoje dzieci potem siebie i wszyscy się zastanawiają dlaczego.

To nie ma nic do rzeczy. Wykolejeńcy zdarzają sie nawet wsród osobników z gatunku homo sapiens w spódnicy.
Zresztą ... Nie wiem czy wiesz ale kobieta może zabić swoje dziecko także pod wpływem szoku poporodowego. Nawet kodeks karny łagodniej traktuje takie kobiety.

Niech to będzie świadomy wybór osoby najbardziej zainteresowanej. To ona potem może miec wyrzuty sumienia.

Nie wyrzuty sumienia, ale potworny kompleks poaborcyjny. Nie wiem czy kiedyś rozmawiłas z taką kobietą. Ja rozmawiałem i wierz mi, że dawno nie widziałem tak załamanej i zdołowanej osoby.

I jeszce jedno - ojciec - on też chyba ma prawo do tego by decydowac o losie swego dziecka. Co?????

BTW jeżeli ktoś mówi tu o wiarze, to zastanawia mnie czy używacie prezerwatyw. Ostatnio słyszałam, że używanie prezerwatyw jest równoznaczne z aborcją czyli morderstwem, oczywiscie według księży.

A ja ostatnio słyszałem że Czarek Kucharski postanowił Ciebie zabrać do Grecji jako swojego rzecznika prasowego.
Justyno nie wypisuj tu takich piramidalnych głupot wyczytanych w NIE albo w Trybunie.

Dziwię sie że kobieta może mieć takie pokręcone poglądy jak Ty.
Tobie i wszystkim innym zwolennikom aborcji proponuję żebyście zaczęli używać szare komórki a nie powtarzali ploty zasłyszane od Sierakowskiej i Labudy.

Pozdrawiam
piter

Coglin
20-06-2003, 10:13
...Jezeli kobieta decyduje sie świadomie wspolrzyc z mezczyzna musi sobei zdawac spare ze moze zajsc w ciaze...

heh, a moze tez gosciu by sobie zdawal sprawe ze kobieta moze zajsc w ciaze?? dlaczego przezuca sie odpowiedzialnosc tylko na kobiety??

jestem za liberalizacja

juz u nas na forum jak byl ten temat to sie dowiedzialem ze jestem morderca i inne takie wiec co poniektorzy moga sobie juz darowac

Mini
20-06-2003, 11:40
ja niby jestem wierzący bo się urodziłem w rodzinie gdzie do pokolenia moich rodziców wszyscy co niedzielę latali do kościoła,ale ja w kościele na mszy nie byłem już ładnych parę lat.będzie z 6.nie pociąga mnie to i już.kościół najwiecej krzyczy ale nic potem nie poradzi tak jak to napisała yusta. dlatego jestem jak najbardziej za.Morderstwo-to taki krzyk kościoła.A skąd wiemy że takie dziecko jak dorośnie i zobaczy gdzie się wychowuje i jakich ma rodziców(mówię to o patologicznych rodzinach gdzie dziecko zosatje poczęte po libacji)nie zapyta się mamo dlaczego nie zrobiłaś sobie operacji?

Mrk
20-06-2003, 13:19
Muszę przyznać, że to bardzo dobry pomysł. Przecież zabicie jakieś jednej, małej komórki to nie jest zabójstwo!
Mam nadzieję, że następna ustawa to będzie legalizacja marihuany. Zagłosuję na każdą partię, która mi to obieca ;)

Mrk
20-06-2003, 13:20
ja niby jestem wierzący ......

To mnie rozwaliło :rotfl:

Mini
20-06-2003, 14:57
Muszę przyznać, że to bardzo dobry pomysł. Przecież zabicie jakieś jednej, małej komórki to nie jest zabójstwo!
Mam nadzieję, że następna ustawa to będzie legalizacja marihuany. Zagłosuję na każdą partię, która mi to obieca ;)
można by się przychylić ale na ogół te barany dużo obiecują a mało z tego potem realizują. :buhaha:

Lawy
20-06-2003, 15:05
heh, jak patrzę na niektórych ludzi to uważam, że aborcja powinna być obowiązkowa.
a serio mówiąc, nie rozumiem ludzi co uważają że aborcja powinna być całkowicie zakazana. :hmm: :hmm:

aaadamm
20-06-2003, 15:33
to nazywacie jedna małą komórką ??

http://republika.pl/sluzyc_zyciu/foto20.html

polecam strony

http://republika.pl/sluzyc_zyciu/

http://www.aborcja.of.pl/

zajrzyjcie do dzialu zdjecia !! jak ktos nie widzial to polecam, ale uwaga - tresci drastyczne

MaxyM
20-06-2003, 15:45
to nazywacie jedna małą komórką ??

http://republika.pl/sluzyc_zyciu/foto20.html

To nazywamy: małym czerwonym "ixem" .

peyek
20-06-2003, 15:46
Powiem tak: jestem przeciw zabijaniu w swietle prawa. Nie wazne czy chodzi o dzieci nienarodzone, narodzone, starsze osoby, bandytow, nikczemnikow, czerwonych czy kogo sobie tam mozna jeszcze wymyslec. Nie mamy prawa zeby decydowac o czyms tak wartosciowym jak ZYCIE i juz. Wskazcie mi jedna jedyna rzecz ktora jest wystarczajacym powodem aby nie pozwolic czlowiekowi nawet zobaczyc swiatla dziennego, przezyc nawet chwili poza lonem matki i nie pozwolic mu sie rozwinac.

MaxyM
20-06-2003, 16:15
Nie mamy prawa zeby decydowac o czyms tak wartosciowym jak ZYCIE i juz.

Ja nie w sprawie aborcji, a karze śmierci.
Jak bandyta zwyrodnialec zadecyduje o życiu dziecka, kobiety czy któregoś z nas, to my mamy nie decydować o jego?
220 Volt w łeb, obcięcie rąk i nóg i rzucenie na pożarcie psom, kara śmierci dla morderców i zwyrodnialców.

MaxyM
20-06-2003, 16:36
A mnie najbardziej denerwuje fakt, że kościół zamiast skupić się na tym na czym powinien, włazi z buciorami do polityki i robi tworzy prawa o których nie ma pojęcia, co na nasze życie wpływa istotnie. Do tego budują co chwile jakieś ogromne świątynie za takie pieniądze, że się w głowie nie mieści, po co? Dla siebie, nie lepiej pomóc ubogim i potrzebującym.

Luk@s
20-06-2003, 16:50
A mnie najbardziej denerwuje fakt, że kościół zamiast skupić się na tym na czym powinien, włazi z buciorami do polityki i robi tworzy prawa o których nie ma pojęcia, co na nasze życie wpływa istotnie. Do tego budują co chwile jakieś ogromne świątynie za takie pieniądze, że się w głowie nie mieści, po co? Dla siebie, nie lepiej pomóc ubogim i potrzebującym.
Maxym, pewnie ze lepiej, ale oNI tego nie rozumieja, badz nie chca zrozumiec, badz rozumieja i niechca sie przystosowac bo sa zadufani w sobie, i wogole... nie trawie kleru...

i zeby nie bylo ze jestem ateista, wierze, ale nie w kler tylko w Boga...

MaxyM
20-06-2003, 17:01
i zeby nie bylo ze jestem ateista, wierze, ale nie w kler tylko w Boga...

100% zgody - polecam film "Stygmaty", dla mnie cała prawda o klerze.

piter
20-06-2003, 17:06

Ja w kwestii formalnej.
1. Kościół buduje ogromne swiątynie za SWOJE pieniądze. I jeżeli ktos nie daje na nie kaski nie powinien się wtrącać do kieszeni kleru.
2. Misją Kościoła nie jest pomoc ubogim i potrzebujacym. Zadania KK są bardziej transcendentne i eschatologiczne.
Pomoc potrzebującym KK prowadzi niejako na boku;-)
Do pomocy potrzebującym obowiązane jest Państwo na które płacimy ogromniaste podatki.

MaxyM
20-06-2003, 17:13

Ja w kwestii formalnej.
1. Kościół buduje ogromne swiątynie za SWOJE pieniądze. I jeżeli ktos nie daje na nie kaski nie powinien się wtrącać do kieszeni kleru.
2. Misją Kościoła nie jest pomoc ubogim i potrzebujacym. Zadania KK są bardziej transcendentne i eschatologiczne.
Pomoc potrzebującym KK prowadzi niejako na boku;-)
Do pomocy potrzebującym obowiązane jest Państwo na które płacimy ogromniaste podatki.

Za swoje, zależy jakie... buduje także za swoje, które wyciągają od ludzi, którym jeden z drugim pożal się Boże ksiądz, zrobił papkę z mózgu.

Państwo – oczywiście, ale zawsze myślałem, że kościół na pierwszym miejscu ma za zadanie wspierać duchowo i pomagać ludziom... natomiast w Polsce, kościół nie jest dla ludzi, a ludzie dla Kościoła.
W czasach komuny, kościół był zupełnie inny, pomagał, dawał nadzieję, byli tam ludzie z powołania, prawdziwi księża. Teraz to nawet szkoda gadać...

Pozd.

piter
20-06-2003, 17:24
Aaa..... i jeszce jedno.

Sprawa akceptacji lub nie aborcji to kwestia nie wiary, a raczej kwestia poszanowania Człowieka i nie deptania jego godności. I z tej godności wynika podstawowe prawo człowieka -prawo do życia, bez niego nie można realizować innych swoich praw takich jak: wolność, własność itd .....
Mysle ze w XXI wieku nie możemy cofać sie do antyku gdzie ludzie słabsi wyrzucani byli poza nawias społeczeństwa lub po prostu likwidowani tylko po to by zaspokoić jakieś własne partykularne i hedonistycznyczne potrzeby.

MaxyM
20-06-2003, 17:30
Aaa..... i jeszce jedno.

Sprawa akceptacji lub nie aborcji to kwestia nie wiary, a raczej kwestia poszanowania Człowieka i nie deptania jego godności. I z tej godności wynika podstawowe prawo człowieka -prawo do życia, bez niego nie można realizować innych swoich praw takich jak: wolność, własność itd .....
Mysle ze w XXI wieku nie możemy cofać sie do antyku gdzie ludzie słabsi wyrzucani byli poza nawias społeczeństwa lub po prostu likwidowani tylko po to by zaspokoić jakieś własne partykularne i hedonistycznyczne potrzeby.

O aborcji się nie wypowiadam, bo nie mi oceniać.

Jedynie wyraziłem swoją opinie, co do kościoła w Polsce.

piter
20-06-2003, 17:36
Za swoje, zależy jakie... buduje także za swoje, które wyciągają od ludzi, którym jeden z drugim pożal się Boże ksiądz, zrobił papkę z mózgu.

Państwo – oczywiście, ale zawsze myślałem, że kościół na pierwszym miejscu ma za zadanie wspierać duchowo i pomagać ludziom... natomiast w Polsce, kościół nie jest dla ludzi, a ludzie dla Kościoła.
W czasach komuny, kościół był zupełnie inny, pomagał, dawał nadzieję, byli tam ludzie z powołania, prawdziwi księża. Teraz to nawet szkoda gadać...

Pozd.

Niestety i w Kościele sa czarne owce (Petz, Rydzyk), ale to nie przesłania faktu, że jest tam wiele osób bez których ten świat był by jeszcze gorszy.

Gdyby Kościoł mial sie zamować głównie sprawani Tego Świata to Jezus uciekł by z krzyża, wywołał zydowkie powstanie,pokonał rzymian (nie istniała by w jego armii kwestia smierci - bo przecież każdego zabitego by wskrzesił ;-)))) ogłosił się królem i zbudował tysiącletnie Imperium Dobrobytu.

Kiedyś pewien wysoko postawiony biskup powiedział że, Kościół to banda grzeszników na drodze do raju ;-)))). Ważnym jest tylko to by zdawać sobie sprawę ze swojej grzeszności :-).
Ale to już temat na zupełnie inną bajkę

Pozdrowienia

MaxyM
20-06-2003, 17:48

Pozd.

Niestety i w Kościele sa czarne owce (Petz, Rydzyk), ale to nie przesłania faktu, że jest tam wiele osób bez których ten świat był by jeszcze gorszy.

Gdyby Kościoł mial sie zamować głównie sprawani Tego Świata to Jezus uciekł by z krzyża, wywołał zydowkie powstanie,pokonał rzymian (nie istniała by w jego armii kwestia smierci - bo przecież każdego zabitego by wskrzesił ;-)))) ogłosił się królem i zbudował tysiącletnie Imperium Dobrobytu.

Kiedyś pewien wysoko postawiony biskup powiedział że, Kościół to banda grzeszników na drodze do raju ;-)))). Ważnym jest tylko to by zdawać sobie sprawę ze swojej grzeszności :-).
Ale to już temat na zupełnie inną bajkę

Pozdrowienia

Nie można wrzucać wszystkich do jednego kotła, bo jest tak jak w społeczeństwie – są prawdziwi z powołania i są... .
Żyjąc w Warszawie jednak trudno o inne zdanie, w mieście gdzie ksiądz przychodząc święcić mieszkanie, wyjmuje notes i wypytuje o zarobki, stanowiska i powody nie obecności w kościele i nie odnotowania żadnych datków na parafie. Dodam, że to pierwsze co nastąpiło, przed modlitwą, modlitwy nie było, bo powiedziałem do mamy podczas jego zapisywania: mamo nie mów tyle, widzisz że ksiądz ma czarną teczkę. Na co obraził się, wziął koperte i wyszedł.

pozd.

Mini
20-06-2003, 17:48
Aaa..... i jeszce jedno.

Sprawa akceptacji lub nie aborcji to kwestia nie wiary, a raczej kwestia poszanowania Człowieka i nie deptania jego godności..

przecież jak taki patologiczny rodzic wytrzeźwieje to wie że dla tego dziecka nie ma szans na tym świecie i mógłby cos z tym zrobić właśnie dzięki aborcji.Jak wczoraj usłyszałem że w Polsce przeprowadzono 124 zabiegi oficjalnie a w sumie 200000 :fu: to się mocno zdziwiłem.Jeżeli ta 2 liczba jest prawdziwa to rzeczywiście lekkie przegięcie ale mimo wszystko uważam że aborcja dla najbardziej tego potrzebujących i najmniej potrzebujących dzieci jest potrzebna.

piter
20-06-2003, 18:05
Nie można wrzucać wszystkich do jednego kotła, bo jest tak jak w społeczeństwie – są prawdziwi z powołania i są... .
Żyjąc w Warszawie jednak trudno o inne zdanie, w mieście gdzie ksiądz przychodząc święcić mieszkanie, wyjmuje notes i wypytuje o zarobki, stanowiska i powody nie obecności w kościele i nie odnotowania żadnych datków na parafie. Dodam, że to pierwsze co nastąpiło, przed modlitwą, modlitwy nie było, bo powiedziałem do mamy podczas jego zapisywania: mamo nie mów tyle, widzisz że ksiądz ma czarną teczkę. Na co obraził się, wziął koperte i wyszedł.
pozd.

Niestety jest tez i tak. Ale ja jestem optymistą i tak jak śpiewa Niemen wierzę że "ludzi dobrej woli jest więcej....." :-)

Polecam książkę Jana Grzegorczyka "Adieu. Przypadki księdza Grosera(kiedys była w TOP 10 w Empiku). Mimo że wydana przez zakon Dominikanów, został obsmarowana przez Rydzyka i Świętsztych Od Papieża.

Tu jest link:
http://www.wdrodze.pl/groser/

pozdrawiam

MaxyM
20-06-2003, 18:11
Polecam książkę Jana Grzegorczyka "Adieu. Przypadki księdza Grosera(kiedys była w TOP 10 w Empiku). Mimo że wydana przez zakon Dominikanów, został obsmarowana przez Rydzyka i Świętsztych Od Papieża.

Tu jest link:
http://www.wdrodze.pl/groser/

pozdrawiam

Giertycha ? :>

Dzięki postaram się przeczytać...

Chyba coś jest tam na "górze"... bo mnie szerszeń do mieszkania właśnie wpadł i lotem koszącym mnie zaatakował... 8- ...idę po packe.

Pozd.

piter
20-06-2003, 18:17
Aaa..... i jeszce jedno.

Sprawa akceptacji lub nie aborcji to kwestia nie wiary, a raczej kwestia poszanowania Człowieka i nie deptania jego godności..

przecież jak taki patologiczny rodzic wytrzeźwieje to wie że dla tego dziecka nie ma szans na tym świecie i mógłby cos z tym zrobić właśnie dzięki aborcji.Jak wczoraj usłyszałem że w Polsce przeprowadzono 124 zabiegi oficjalnie a w sumie 200000 :fu: to się mocno zdziwiłem.Jeżeli ta 2 liczba jest prawdziwa to rzeczywiście lekkie przegięcie ale mimo wszystko uważam że aborcja dla najbardziej tego potrzebujących i najmniej potrzebujących dzieci jest potrzebna.

No, no, no !!!! Brawo!!!!
Wiesz co załorzymy spółkę i bedziemy wybijac te dziaci, które przez niedopatrzenie pijanych matek (9 miesiecy nietrzeźwienia) nie miały szczęścia być abortowane. Ty bedziesz oceniał które dzieci nie mają szans na tym świecie i które są najbardziej potrzebujące, a ja pożyczoną od kumpla wiatrówką będę dawał im szczęście.

Ciekawe mnie tylko jedno czy przczytałeś juz do końca wszystkie dzieła wujka Adlofa i towarzysza Pol Pota, które Ci pożyczyłem w zeszłym tygodniu.

piter
20-06-2003, 18:30

:-) zbiór ŚoP jest niestety >1 :-)

A jeśli chodzi o pana G. to w jednej z ostatnich Gazet Wyborczych jest z nim wywiad i jak do tej pory nie trawiłem faceta, tak teraz przeczytaniu tego wywiadu nabrałem do niego "ograniczonej" :-))) sympatii.
Facet nieświruje jak większość tzw. środowisk "antyunijnych", zaakceptował porażke w referendum i będzie (TU UWAGA) w ramach UE walczył o jak najlepszą pozycję Polski w Zjednoczonej Europie.

... wieczorem na falach pewnej stacji został dołączony do zbioru takich person jak: Szczęsny Potocki, Wanda Wasilewska i Wójt Albert :):):):)

siemanko

MaxyM
20-06-2003, 18:40

:-) zbiór ŚoP jest niestety >1 :-)

A jeśli chodzi o pana G. to w jednej z ostatnich Gazet Wyborczych jest z nim wywiad i jak do tej pory nie trawiłem faceta, tak teraz przeczytaniu tego wywiadu nabrałem do niego "ograniczonej" :-))) sympatii.
Facet nieświruje jak większość tzw. środowisk "antyunijnych", zaakceptował porażke w referendum i będzie (TU UWAGA) w ramach UE walczył o jak najlepszą pozycję Polski w Zjednoczonej Europie.

... wieczorem na falach pewnej stacji został dołączony do zbioru takich person jak: Szczęsny Potocki, Wanda Wasilewska i Wójt Albert :):):):)

siemanko

Pan G. W Polsce był i jest znany jako przeciwnik UE, a w UE jako bardzo dobry prawnik podpisujący dokumenty związane z integracją – 2 oblicza Pana G. To nie jedno czym mnie zadziwia. Pan G. Mnie też bardzo zadziwił, mówiąc, że dziękuje tym którzy dla niego nie poszli na referendum, bo się bali linczu za głos na Nie 8- – to w ogóle jest ewenement, na skale światową – Pan G. i jego świta.

pozd.

ems
20-06-2003, 19:27
rany, widze ze pare osob naprawde sobie wzielo do serca ten temat

tak jak przy kazdym kontrowersyjnym temacie, jest wiele za i tyle samo przeciw...

mysle jednak ze karalnosc aborcji nie odwiedzie zadnej kobiety zdecydowanej na nia od jej zastosowania

kwestie wiary nie maja tutaj nic do rzeczy, w ogole ladowanie wiary w prawodastwo jest pomyslem chorym... a osoba ktora naskoczyla na Yuste za prezerwatywy chyba nie wie co sie dzieje. Ile razy ja slyszalem jakim zlem sa te male gumowe urzadzonka ;), bynajmniej nie od osob swieckich..

Mrozik
20-06-2003, 19:58
Hmm, prawda jest taka ( co stwierdziła już wcześniej Yusta) że jak ktoś będzie chciał przeprowadzić aborcje, to i tak to zrobi ...

aaadamm
20-06-2003, 21:37

jednym z zadan kosciola jest obrona ludzkiego zycia i dlateg owciaga sie w polityke. A co do ksiezy na ktorych tak MaxyM nazeka. Owszem - sa ksieza ktorzy pomylili zawod z powolaniem, ale sai tacy ktrozy służa Bogu i ludzia nei dbajac o dobra materialne. Nie szukaj tylko czarnych owiec.

Jedno mnie boli - ze my traktujemy nikomu ni winne nienarodzone dziecko - jako przedmio, ktory nei ma szans wybic sie w swiecie materialnych wartości.

yusta
20-06-2003, 21:43
Zabicie człowieka nie jest dla Ciebie morderstwem??? A czym jest??? Wycięciem ślepej kiszki??? To ślepa kiszka ma bijące serce i linnie papilarne na palcach????
Zaraz mi powiesz ze nasciturus nie jest człowiekiem, to w takim razie czym jest???
Ja nie mam wątpliwości - sumiennie uczęszczałem na lekcje biologii w podstawówce.

Na lekcje biologii uczęszczałam i ja. Nie sądzę aby coś wielkości tej kropki "." miało serce i linie papilarne. Aborcja to także środki wczesno poronne, które moim zdaniem powinny być dostepne bez restrykcyjnych ograniczeń. Osobną kwestią jest czas do którego można ciążę usunąć. Niech to będzie dozwolone w jak najkrótszym okresie ciąży w bezpiecznych dla kobiety warunkach. W tej chwili wygląda to tak, że za kasę można usunąc nawet 4-5 miesieczny płód. To nie jest normalna sytuacja, a liberalizacja tych przepisów moim zdaniem wprowadziłaby troche normalności w tym temacie.

I znowu nie orientujesz się w temacie.
Najwięcej ośrodków pomocy dla samotnych matek w Polsce prowadzonych jest przez Kościół Katolicki.

Być może, ale nie chodziło mi o samotne matki. Wiele rodzin jest w drastycznej sytuacji finansowej i wiele z nich przychodząc po pomoc do kościoła odchodzi z kwitkiem (znam dwa takie przypadki osobiście). Gdzies tam napisałeś, że za pomoc w głównej mierze odpowiada państwo. Zgoda, ale to kościół najwiecej w kwestii aborcji sie udziela, tak samo jak w kwestii dezinformacji społeczeństwa na temat antykoncepcji.

To nie ma nic do rzeczy. Wykolejeńcy zdarzają sie nawet wsród osobników z gatunku homo sapiens w spódnicy.
Zresztą ... Nie wiem czy wiesz ale kobieta może zabić swoje dziecko także pod wpływem szoku poporodowego. Nawet kodeks karny łagodniej traktuje takie kobiety.

Nie chodzi mi bynajmniej o szok poporodowy, a wykolejenie o którym wspominasz w dużej liczbie przypadków spowodowane jest brakiem środków do życia i jakichkolwiek perspektyw. Obecne przepisy o dopuszczeniu aborcji w przypadku złej sytuacji materialnej są przez różne lekarzyny olewane. Bądź ze strachu, bądź z checi zysku: "wie Pani, na ten przepis Pani się nie lapie, ale możemy załatwić to inaczej......"

Nie wyrzuty sumienia, ale potworny kompleks poaborcyjny. Nie wiem czy kiedyś rozmawiłas z taką kobietą. Ja rozmawiałem i wierz mi, że dawno nie widziałem tak załamanej i zdołowanej osoby.

Ale jest to skutek podjetej przez nią decyzji. Ona zdecydowała, a nie ktoś za nią.

I jeszce jedno - ojciec - on też chyba ma prawo do tego by decydowac o losie swego dziecka. Co?????

A gdzie ja napisałam, że nie ma prawa, co???

A ja ostatnio słyszałem że Czarek Kucharski postanowił Ciebie zabrać do Grecji jako swojego rzecznika prasowego.
Justyno nie wypisuj tu takich piramidalnych głupot wyczytanych w NIE albo w Trybunie.

hehehe, rzecznik prasowy CK bardzo zabawne, jakbyś był w temacie to byś wiedział, że jest duzo lepszy kandydat na to miejsce...
Co do prezerwatyw i innych srodków antykoncepcyjnych to być może nie załapałeś się na religię w szkole. Mnie jeszcze spotkała ta "przyjemność" i różnych takich ciekawostek sie nasłuchałam. Nie wiem co w tym temacie pisze NIE i Trybuna, gazety te kupuje mój dziadek i ma do tego prawo, ja je czasami przeglądam, ale artukułów o prezerwatywach sobie nie przypominam.
Aha jeszcze jedna informacja, która mi sie przypomniała to taka, że pigułki antykoncepcyjne są rakotwórcze (zasłyszane nie wyczytane). Tak więc te piramidalne głupoty nie zostały przeze mnie wyczytane. Wyszły z ust bynajmniej nie świeckiej osoby.

Dziwię sie że kobieta może mieć takie pokręcone poglądy jak Ty.
Tobie i wszystkim innym zwolennikom aborcji proponuję żebyście zaczęli używać szare komórki a nie powtarzali ploty zasłyszane od Sierakowskiej i Labudy.

Moim zdaniem problem aborcji w głównej mierze dotyczy kobiet i większość z nich w tym ja chce mieć prawo do decydowania o swoim życiu. Dwóch Pań o których wspomniałeś nie słucham, a szarych komórek używam, a jakże.

Pozdrawiam
Justyna

PS. Kiedyś myslałam podobnie do Ciebie, poglądy zmieniłam na skutek pewnego tragicznego zdarzenia. Nie znaczy to że sama bym ciążę usunęła, ale to że nie będę odmawiać tego prawa innym.

ems
20-06-2003, 22:57
kwestie wiary nie maja tutaj nic do rzeczy, w ogole ladowanie wiary w prawodastwo jest pomyslem chorym... a osoba ktora naskoczyla na Yuste za prezerwatywy chyba nie wie co sie dzieje. Ile razy ja slyszalem jakim zlem sa te male gumowe urzadzonka , bynajmniej nie od osob swieckich..

Aha jeszcze jedna informacja, która mi sie przypomniała to taka, że pigułki antykoncepcyjne są rakotwórcze (zasłyszane nie wyczytane). Tak więc te piramidalne głupoty nie zostały przeze mnie wyczytane. Wyszły z ust bynajmniej nie świeckiej osoby.

plagiat, plagiat !!! :buhaha:

yusta
21-06-2003, 12:45
kwestie wiary nie maja tutaj nic do rzeczy, w ogole ladowanie wiary w prawodastwo jest pomyslem chorym... a osoba ktora naskoczyla na Yuste za prezerwatywy chyba nie wie co sie dzieje. Ile razy ja slyszalem jakim zlem sa te male gumowe urzadzonka , bynajmniej nie od osob swieckich..

plagiat, plagiat !!! :buhaha:

No fakt :oho: Na szczęście nie ma chyba w regulaminie nic o plagiacie '8

piter
21-06-2003, 16:56
Moim zdaniem problem aborcji w głównej mierze dotyczy kobiet i większość z nich w tym ja chce mieć prawo do decydowania o swoim życiu.

A mi sie wydaje ze dotyczy głównie zabijanego dziecka. I tylko w 50 % Twoje zdanie jest prawdziwe, bo połowa (statystycznie) zabijanych dzieci to kobiety.

Swoje poglady przedstawiłem juz wyzej, nie przekonam Ciebie ani Twoich kibiców. Zostańmy przy swoich racjach. Mam tylko taką cichą nadzieje że kiedyś nie będziemy stać po przeciwnych stronach barykady.

pozd.
piter

P.S. Wydaje mi sie że masz dużo złej woli pisząc nieprawdę o rzekomym nauczaniu Kościoła i w wykazywaniu sie natrętną niewiedzą z zakresu biologii.

Dla mnie EOT.

Nazgul
21-06-2003, 17:05
Moim zdaniem problem aborcji w głównej mierze dotyczy kobiet i większość z nich w tym ja chce mieć prawo do decydowania o swoim życiu.

A mi sie wydaje ze dotyczy głównie zabijanego dziecka. I tylko w 50 % Twoje zdanie jest prawdziwe, bo połowa (statystycznie) zabijanych dzieci to kobiety.

Warto się zastanowić, co ustawa o aborcji oferuje tym matkom, którym zabroniła usunąc fachowo, w szpitalu i tym dzieciom, które ocaliła od zabiegu w szpitalu? Mamy tu do wyboru:

1) Zabieg prywatny (u tego samego ginekologa który w szpitalu odmówił ze względu na przekonania)
2) Wersja dla biednych, ale zdeterminowanych. Zabieg prywatny u akuszerki z użyciem narzędzi domowych i wódką wyborową jako znieczulenie (i akuszerki i pacjentki). Następstw nie omawiam, bo my tu nie o tym.
3) Zostawienie dziecka w szpitalu. Może o to chodzi?
4) Zostawienie dziecka pod śmietnikiem - może ktoś zauważy w porę i się zlituje
5) Hodowanie niekochanego bachora - a może o to chodzi? Ja już bym wolał żeby mnie wyskrobali...

ZAWSZE jest druga strona medalu. Piszesz o punkcie widzenia dziecka - oczywiście, chciałoby się powiedzieć - "Życie". Jasne. Tylko - jakie?

yusta
21-06-2003, 17:25
Swoje poglady przedstawiłem juz wyzej, nie przekonam Ciebie ani Twoich kibiców. Zostańmy przy swoich racjach. Mam tylko taką cichą nadzieje że kiedyś nie będziemy stać po przeciwnych stronach barykady.

pozd.
piter

P.S. Wydaje mi sie że masz dużo złej woli pisząc nieprawdę o rzekomym nauczaniu Kościoła i w wykazywaniu sie natrętną niewiedzą z zakresu biologii.

Dla mnie EOT.

Mi nie chodzi o przekonywanie kogokolwiek. Przedstawiłam swój pogląd, z którym Ty nie musisz sie zgadzać. Ja szanuję Twój i nie zamierzam go krytykować. Nie rozumiem tylko dlaczego zarzucasz mi pisanie nieprawdy o nauczaniu Kościoła. To znaczy, że co? Wszystko sobie zmyśliłam?

pzdr
yusta

piter
21-06-2003, 17:32
ZAWSZE jest druga strona medalu. Piszesz o punkcie widzenia dziecka - oczywiście, chciałoby się powiedzieć - "Życie". Jasne. Tylko - jakie?

Miało być EOT, ale co mi tam :-).....
Andrzeju !!! A co ty wiesz o życiu. Jak chcesz to zaproszę Cie na oddział onkologii w szpitalu na Banacha i pokażę Ci umierajacych ludzi z rozsianym rakiem żoładka, którzy kurczowo trzymaja się życia i walczą o każdy następny dzień.
Dla Ciebie to pwenie nie jest życie, a dla nich jest.

pozd.
piter

Nazgul
21-06-2003, 19:18
Miało być EOT, ale co mi tam :-).....
Andrzeju !!! A co ty wiesz o życiu. Jak chcesz to zaproszę Cie na oddział onkologii w szpitalu na Banacha i pokażę Ci umierajacych ludzi z rozsianym rakiem żoładka, którzy kurczowo trzymaja się życia i walczą o każdy następny dzień.
Dla Ciebie to pwenie nie jest życie, a dla nich jest.

Dzięki za zaproszenie, ale wystarczą mi widoki z Wawelskiej. I gdybym to ja był tam pacjentem, a nie tylko (na szczęście) transportem, to nie wiem czy bym się nie załamał...

żyła
13-07-2004, 14:42
No dobra więc może ja się wypowiem. Jestem jak najbardziej za liberalizacją tych przepisów. Dlaczego? Dlatego, że jak będę chciała usunąc ciążę to i tak to zrobię, tyle że za dużą kasę i nie zawsze bezpiecznie. Dużo sie o tym trąbi. Morderstwo, bla, bla, bla. Jak kobieta zdecyduje się urodzić to nikt z tych kraczacych jej nie pomoże, a już najmniej kraczący najwięcej, czyli kościół. Potem mamy sensacje w Wiadomościach. Zwłoki dzieci pokitrane w domach, znajdowane na śmietnikach. To jest lepsze? Albo matka zabija swoje dzieci potem siebie i wszyscy się zastanawiają dlaczego.

popieram w 99,9%

jarcyś
13-07-2004, 14:45
popieram w 99,9%

i żeby nam to zakomunikować , wyciągnąłeś temat sprzed rok ?

zostaw te starocie w spokoju

Mała Mi
13-07-2004, 15:37
Temat rzeczywiście kontrowersyjny... bo nikt tak naprawdę nie wie, w którym momencie ten zlepek komórek zaczyna być człowiekiem :-
Generalnie jestem ZA antykoncepcją, a PRZECIW aborcji.
Ale myślę że w życiu nic tak naprawdę nie jest czarne albo białe. Są różne przypadki :-
JESTEM za liberalizacja... tak.
PS Sama jestem szczęśliwą mamą...

Fizi
13-07-2004, 15:39
a ja jestem za liberalizacją przepisów dotyczacych wszystkich przestepstw, właściwie to wcale nie powinno być kodeksu karnego i żadnych zakazów , bo przecież kto chce i tak zabije, kto chce i tak ukradnie , kto chce i tak zgwałci :P