PDA

Zobacz pełną wersję : Szala z szansami na angaż w Bundeslidze!!!

yeah
17-06-2003, 22:33
O tym, że klub nie ma pieniędzy i szuka ich poprzez wyprzedawanie co wartościowszych zawodników wiadomo nie od dziś. Od dawna się mówi o przeprowadzce Stanko Svitlicy do innego zespołu za okrągły 1 milion euro. Tymczasem Legię może opuścić kolejny piłkarz. Menedżer Wojciecha Szali, Jarosław Kołakowski szuka dla 27-letniego obrońcy klubu w Niemczech.
Można się tylko zastanawiać czy Szala przebije się do któregoś z zespołów niemieckiej Bundesligi? Jednak patrząc na przebieg "karier" Bartosza Karwana czy Maćka Murawskiego, którzy opuścili Legię w zeszłym sezonie przechodząc do klubów z Niemiec, sprawa wydaje się wątpliwa. Cóż zrobić widać, że część ludzi wyznaje zasadę: "Idę tam gdzie mi więcej płacą".
Szala Wojtek do Niemiec się wybiera... phi
Dla mnie Szala to zawsze był szmaciaż pierwasza liga, nic nie robi na boisku ale zawsze z żółtą musi zejść[/i]

emde
17-06-2003, 23:00
Takimi slowami tylko dowodzisz ze nie znasz sie na pilce. Zadaniem Szali jest odbior pilki i zagranie jej do partnera, tymczasem wiekszosc ludzi wymaga od niego niewiadomo jakich zagran. Ja bardzo szanuje Szale bo jest silnym, walczacym i agresywnym obronca. Legia bedzie miala z niego pozytek a i w Bundeslidze moglby sobie poradzic.

yusta
17-06-2003, 23:14
Takimi slowami tylko dowodzisz ze nie znasz sie na pilce. Zadaniem Szali jest odbior pilki i zagranie jej do partnera, tymczasem wiekszosc ludzi wymaga od niego niewiadomo jakich zagran. Ja bardzo szanuje Szale bo jest silnym, walczacym i agresywnym obronca. Legia bedzie miala z niego pozytek a i w Bundeslidze moglby sobie poradzic.

Przede wszystkim takich zagrań wymagał od niego Okuka wystawiając go na skrzydle. Przez te wystepy w pomocy Szala dużo stracił u kibiców. Na pewno jest dobrym obrońcą, przynajmniej był, bo długo już go na boisku nie było (kontuzja), ale nie dane mu było tego zademonstrować. Najpierw pomoc potem kontuzje. Jak dla mnie to trochę za dużo głupich kartek łapał i za bardzo macha łokciami :> Co do Bundesligi......skoro Murawskiego chcieli, to dlaczego Szala miałby nie znaleźć klubu.

ems
17-06-2003, 23:21
jezeli Giuliano ma przejsc na jego miejsce to mimo mojej calej niecheci dla brazylijczyka, bedzie to zmiana in plus... Szale lubilem, ale czegos mi brakowalo w jego grze.. chyba dosrodkowania... ii.... gry :)

Zajacc
18-06-2003, 07:13
jezeli Giuliano ma przejsc na jego miejsce to mimo mojej calej niecheci dla brazylijczyka, bedzie to zmiana in plus... Szale lubilem, ale czegos mi brakowalo w jego grze.. chyba dosrodkowania... ii.... gry :)

hmm moze i racja, ale nie zapomne mu jednego dosrodkowania w meczu z Wisla (3:2) gdzie po jego bardzo dobrym zagraniu Svitlica strzelil bramke na 1:0 '8

kamyk
18-06-2003, 07:36
ja nie wiem mojm zdaniem powinien szala zostc jak mamy wlaczyc o najwysze trofea powinismy miec szeroka kadre ! tak jak zapowiadaja trenerzy dojdzie 4 zawodnikow na kazda formacje wiec szala powinien zostac!

Nazgul
18-06-2003, 10:02
hmm moze i racja, ale nie zapomne mu jednego dosrodkowania w meczu z Wisla (3:2) gdzie po jego bardzo dobrym zagraniu Svitlica strzelil bramke na 1:0 '8

A takich dograń z asystą było więcej...

_Bart
18-06-2003, 10:45

Dokładnie 3 na 27 meczy (Nuhi 3 na 10 meczy Sokolowski 3 na 15 meczy) co juz Ci kiedys pisałem w innym topicu.

Co do Szali i Bundesligi to jesli mielibysmy dostac ze niego jakies pieniazki to niech wyjezdza jak najszybciej. Widac ze zalezy mu takze na kasie obecnie a nie na Legii. Chce uciekac z tonacego okretu to dowidzenia ja nie bede tesknił za nim poniewaz ostatnimi czasy nic nie pokazywał i ciagle był kontuzjowany.

C@mo
18-06-2003, 17:22
Już widze te kolejki klubów bundesligi ustawiające się po Wojtka ;)

Unico
18-06-2003, 18:42

Ja też je widzę. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Nazgul
19-06-2003, 09:54

Dokładnie 3 na 27 meczy (Nuhi 3 na 10 meczy Sokolowski 3 na 15 meczy) co juz Ci kiedys pisałem w innym topicu.

I gdzie ja Ci odpisałem, że gdyby Szala był pomocnikiem to bym się z Tobą zgodził :) Ty go nie porównuj do Sokoła czy Nuhiego tylko bardziej do Jóźwiaka :D

_Bart
19-06-2003, 10:39

I gdzie ja Ci odpisałem, że gdyby Szala był pomocnikiem to bym się z Tobą zgodził :) Ty go nie porównuj do Sokoła czy Nuhiego tylko bardziej do Jóźwiaka :D

Niestety w tym sezonie moge pisać tylko o Szali jako o pomocniku (i mysle ze te wyimaginowan Niemieckie kluby tez bede lepiej znały Szale jako pomocnika niz obronce).
Prawda jest taka ze to iz Szala grał w pomocy tylko mu zaszkodziło. Tak jak mowie teraz kazdy (w tym ja ) wypowiada sie o nim biorac pod uwage zakonczony sezon w którym niestety jako prawy pomocnik pokazał mniej niz Nuhi czy Sokół a jako obronca to zagrał raptem w 2 czy 3 meczech i nawet do Jozwiaka ciezko mi go porownac :D

Kawa
19-06-2003, 11:54

Ja też je widzę. :rotfl: :rotfl: :rotfl:
A widzisz te potegi starające sie o Kosowskiego? :rotfl: Ostatnio chyba był przyklepany do Kaiserlautern?

Toudi
19-06-2003, 13:02
Ja uważam że jeżeli ma odejść za darmo albo za jakieś "grosze" to lepiej niech zostanie i przepracuje ciężko okres przygotowawczy i może wróci do formy.Potrzebna jest duża kadra żeby niebyło tak jak w ostatnich sezonach gdzie na ławce mieliśmy tylko kilku graczy z pola,a pozatym będzie większa rywalizacja o miejsce w składzie,nie będzie opiepszania się na meczach czy na treningach...

Nazgul
21-06-2003, 11:55
Ja uważam że jeżeli ma odejść za darmo albo za jakieś "grosze" to lepiej niech zostanie i przepracuje ciężko okres przygotowawczy i może wróci do formy.Potrzebna jest duża kadra żeby niebyło tak jak w ostatnich sezonach gdzie na ławce mieliśmy tylko kilku graczy z pola,a pozatym będzie większa rywalizacja o miejsce w składzie,nie będzie opiepszania się na meczach czy na treningach...

Słusznie. Ja jestem zwolennikiem Wojtka w ogóle, a w szczególności tego, co on robi z łokciami przy starciach bezpośrednich... Drżyjcie narody :D

Mini
21-06-2003, 12:14
:buhaha: :buhaha: :buhaha: :buhaha: :buhaha:
no cóż. pół roku w roli pomocnika Szala może uznać za stracone.jak dla mnie grając jako skrzydłowy to powinien wrzucac piłki jak Nuhi albo Kiełbik a jak nie umie to niech podaje na środek żeby ktoś huknął jak np Dudek z Schalke.i jeszcze jedno.dobrzy piłkarze mają to do siebie że jak nie ma komu podac to kiwka jedna druga i już się pojawiaja mozliwości a u Szali zapamiętałem że możliwości były a on kiwka i pyk strata i tak w kółko.Jeżeli odejdą Kucharz,Maja i Szala to Legia pozbędzie się najsłabszych zawodników.Możecie pisać co chcece ale dla mnie Legia to wielki klub i Szala do niego nie pasował.był za słaby.Żuliano na bank jest lepszy.

Nazgul
24-06-2003, 10:31
Szala to obrońca a Giuliano - pomocnik. A jak grali w swoich klubach to zazwyczaj na odwrót: Szala w pomocy, a Giuliano w obronie :)... I o ile Okukę można zrozumieć - nie mial wielkiego wyboru, to Smuda po prostu robi sobie jaja - pamiętacie, jak z Karwana robił defensywnego pomocnika? I jak wyjebał Czeresia do Chin bo mu Czereś za słaby w destrukcji był? :D :D :D

Aureliusz
24-06-2003, 11:19
Śpiewajmy Hej Szala la :)
Ja bym sie tak łatwo Szali nie pozbywał. Obrońca to solidny, ale tylko obrońca. W pomocy jest spalony. Ale w obronie jest więcej niż solidny. Gra twardo i nieustępliwie. Nie cofa nogi. Oczywiscie zdarzały mu się kiksy, ale nie wolno zapominać ile razy ratował nasz zespół od utratry bramek.
Po drugie, obrońców to u nas niedostatek jest. Już w tym sezonie doświadczyliśmy tego, że na ławce rezerwowych nie było obrońców, a Okuka musiał ściągać z rezerw jakiegoś komentatora z Canal+.

A jesli przyjdą nowi obrońcy, to nie widzę przeszkód, aby odejść. Ale w tej sytuacji nie.

Yevaud
24-06-2003, 16:14
Śpiewajmy Hej Szala la :)
Ja bym sie tak łatwo Szali nie pozbywał. Obrońca to solidny, ale tylko obrońca. W pomocy jest spalony. Ale w obronie jest więcej niż solidny. Gra twardo i nieustępliwie. Nie cofa nogi. Oczywiscie zdarzały mu się kiksy, ale nie wolno zapominać ile razy ratował nasz zespół od utratry bramek.
Po drugie, obrońców to u nas niedostatek jest. Już w tym sezonie doświadczyliśmy tego, że na ławce rezerwowych nie było obrońców, a Okuka musiał ściągać z rezerw jakiegoś komentatora z Canal+.

A jesli przyjdą nowi obrońcy, to nie widzę przeszkód, aby odejść. Ale w tej sytuacji nie.

Byłem przeciwko odejściu Szali, z tych samych powodów. Obrońcą jest znacznie lepszym niż pomocnikiem, a do gry w systemie 4-4-2 by też bardzo dobrze pasował. Skoro jednak możemy mieć Kusia, to i Szali można pozwolić odejść.
Powodzenia Wojtek