PDA

Zobacz pełną wersję : Armia nasz jest zwycieska, alfons jest to...

MaxxxiM
21-09-2004, 09:53
...***** meska - pierwsza litera z alfabetu wojskowego. :hyhy:

wlasnie dostalem wezwanie do WKU, zeby sie umowic na komisje lekarska. wojskowa oczywiscie.
dodam tylko, ze na poczatku przyszlego roku (czyli niebawem) bede mial 29 lat :)

ale armia mnie kocha i pragnie. a moze sie uda wcielic MaxxxiMa i wyslac do Iraku? niestety sie nie uda, no ale probe podjac musza.

a ostatnio w WKU widzialem grupke mlodych ktorzy bardzo chcieli isc do armii i wiekszosc z nich sie nie udalo.

wszystkim, ktorzy jeszcze przez chwile nawet beda poborowymi gratuluje :prosze:

w naszym pieknym kraju, niemal wszystko jest pojebane

crolick
21-09-2004, 10:40
apropo czy ktos moze slsyzal czy rocznik 1980 przenosza do rezerwy. bo kumpel dostal cos takiego, a do mnie jeszcze nie doszlo, i nie wiem czy caly zwolnili czy tylko jego, a dla mnie juz szykuje sie wyro w bazie babilon... :D

legart
21-09-2004, 11:10
Ciekawe co się dzieje w moim Wku, podobno mnie przenieśli do rezerwy w 1997 czy 98 :hmm:

aaadamm
21-09-2004, 11:22
Polska bez wojska !

nie lubie trepow z armii

idioci

:P

MaxyM
21-09-2004, 11:30
apropo czy ktos moze slsyzal czy rocznik 1980 przenosza do rezerwy. bo kumpel dostal cos takiego, a do mnie jeszcze nie doszlo, i nie wiem czy caly zwolnili czy tylko jego, a dla mnie juz szykuje sie wyro w bazie babilon... :D

:modli:

Powaznie?

legart
21-09-2004, 11:30
Polska bez wojska !

nie lubie trepow z armii

idioci

:P

Bez przesady, ale po mojemu armia powinna być zawodowa, oparta na zaciągu ochotniczym czy cóś w tym stylu.

Nazgul
21-09-2004, 11:31
Piosenka trepa słowa: Kazik Staszewski
muzyka: Jacek Kufirski
zespół:Kazik
płyta:Spalam się

Gdy byłem małym chłopcem, to chciałem być żołnierzem
I trzydzieści lat minęło, a ja dalej w to wierzę
Serdeczne życzenia na święto narodzenia
Boga Słońca, Saturna, na ile dziś wyceniasz?
Lubię poranki gdy bramy otwierają
Idzie do zmielenia tłum całą zgrają
W swoje ręce ich wezmę i w kolegów ręce wezmę
Wypuszczę za dwa lata wymiętego jak szmata

O, długa szkoła, nauka niewesoła
Tu krótka nauka, zabawy kupa
Brązowe buty dla całej grupy
Wojsko czeka, wzywa z daleka

A ty oddaj krajowi co mu się należy

Szósta rano, stado zrywa się z barłogów
Ja na tym terenie, wicie, drugi po Bogu
Moja żona uciekła dawno z jednym porucznikiem
A ty czołgaj się, czołgaj, pokażę ci żeś nikim
A w sobotę w restauracji z przyjaznymi kolegami
Gdy się tydzień tyra, w końcu trzeba się zabawić
I kapitan, podporucznik, i chorąży ci to powie:
- Zatem koledzy na zdrowie

Tu krótka nauka, zabawy kupa

Deszcz już pada dwa tygodnie, nie ma czasu na rozmowy
Teraz ganiam was w błocie, kto nie umarł ten zdrowy
Ale dłuży się czekanie na coś od tygodni
Lecz od czego jest wódka i spirytus na wartowni
Tutaj miasto małe, w nim spędzam życie całe
I jak patrzę przez palce na to wszystko czasami
I nie chcę wam nic mówić, no bo zobaczycie sami
Będzie bicie pasami, fala rządzi kotami

Tu krótka nauka, a zabawy kupa

Pamiętniki ubogiej młodzieży

Radzyn
21-09-2004, 12:03
Ja narazie ide na studia i mam wojsko w dupie

PS: Maxym czy już Tobą Wojsko nie powinno się interesować w tym wieku?? :hmm:

żyła
21-09-2004, 12:16
a ja mam piekną literkę D! :hyhy:

a w tym roku sporo ochotników się zgłaszało do woja, bo to ostatni rok, w krótym po dbyciu woja przysługuje "kuroniówka"

legart
21-09-2004, 12:37

Jakby to powiedzieć dane pod awatarem Maxyma są nieco mylące 8)

Beny
21-09-2004, 12:38

Jest kobietą. 8)

MaxyM
21-09-2004, 12:44

Jest kobietą. 8)

Te, chcesz by twoja mama miała syna bez zęba? 8)

Beny
21-09-2004, 12:47

Jest kobietą. 8)

Zazwyczaj, jak się widzimy, jesteś za bardzo pijany, a poza tym jak już się rwiesz do bitki, to ręce masz w kieszeni i pierwszy nie uderzasz. 8)

Skanda(L)
21-09-2004, 12:58
z tym 80 rocznikiem by bylo dobrze szczegolnie ze sie wlasnie wypisalem ze studiow :cicho:
ale jakos w to nie wierze. bede sie ukrywal a co :ucieka:

MaxxxiM
21-09-2004, 13:37
jesli rocznik 1976 sie meczyc musi i chodzic do WKU to jakim cudem rocznik 1980 maja przeniesc do rezerwy? no chyba, ze zaplanowali mi kariere w Sztabie Generalnym i nie odpuszcza :)

MaxyM
21-09-2004, 14:35
'79 jest przeniesiony

Kempes
21-09-2004, 14:41
wczoraj dostał mój 17 letni kumpel wezwanie ....
dziś o pare lat starszy maxxxim ....

ole !

na chybił trafił - z książki telefonicznej !!

MaxyM
21-09-2004, 14:48

Jest kobietą. 8)

Zazwyczaj, jak się widzimy, jesteś za bardzo pijany, a poza tym jak już się rwiesz do bitki, to ręce masz w kieszeni i pierwszy nie uderzasz. 8)

"Podnos lapy i walcz" - to co? :foch:

:hyhy:

Beny
21-09-2004, 14:49
A jednak pamiętasz. :hyhy:

MaxyM
21-09-2004, 14:50
Pamietam, a to co nie pamietam znalazlo sie w albumie. :foch:
Ale to nie bylem ja, ni cholery - kukle ktos podrzucil. :zly:

Beny
21-09-2004, 14:53
Pamietam, a to co nie pamietam znalazlo sie w albumie. :foch:
Ale to nie bylem ja, ni cholery - kukle ktos podrzucil. :zly:

Jasne. 8)

Thomas
21-09-2004, 14:56
Ja ostatnio na WKU widziałem Maxa Brzozowskiego z "Na wspólnej" :hyhy: Nawem mi i kumplom "dowidzenia" powiedział :hyhy:

MaxyM
21-09-2004, 14:59
8)

Wracając do tematu...

By przestali się wygłupiać i pieniądze przeznaczone na tych, którzy myślą tylko jak spierdolić do lasu z ak lub odbębnić 10 miechów, zainwestowali w zawodową.

Bo teraz są inne czasy, 5 000 000 kasków z ak, zmiecie z powierzchni ziemi, eskadra b2 i f117a.

Takie czasy, Panie Szmaldziński - ciekawe ***** czy on był w wojsku. :slucha:

jasin
21-09-2004, 15:11
'79 jest przeniesiony

niekoniecznie. pod warunkiem ze sie skonczy studia (obrona) przed 31 stycznia 2005...

B 84
21-09-2004, 15:16
Ludzie nie lamentujcie czy naprawdę tak strasznie boicie się perspektywy pobytu w JW ? Obowiązek wobec armii jest powszechny czy wam to się podoba czy nie. Powinniście być dumni z tego że możecie zrobić coś dla Naszej ojczyzny. Czy gdyby (nie daj boże) powtórzył się rok 1939 też byście się migali i odwracali plecami. Zastanówcie się co Wy piszecie. Ten kraj Was wychował i chyba jesteście mu coć winni nie uważacie???

ems
21-09-2004, 15:19
TOWARZYSZE, POMOZECIE?!

B 84
21-09-2004, 15:24
TOWARZYSZE, POMOZECIE?!

błędne nawiązanie

Bastion
21-09-2004, 15:28
Ludzie nie lamentujcie czy naprawdę tak strasznie boicie się perspektywy pobytu w JW ? Obowiązek wobec armii jest powszechny czy wam to się podoba czy nie. Powinniście być dumni z tego że możecie zrobić coś dla Naszej ojczyzny. Czy gdyby (nie daj boże) powtórzył się rok 1939 też byście się migali i odwracali plecami. Zastanówcie się co Wy piszecie. Ten kraj Was wychował i chyba jesteście mu coć winni nie uważacie???

Mnie jakos nie kreci perspektywa spedzenia 12 miesiecy w syfie, gdzie jakis trep o inteligencji pantofelka bedzie wyladowywal problemy ze swoja osobowoscia, i dostajac 160 zl zoldu miesieznie.

MaxxxiM
21-09-2004, 15:35

bardzo przepraszam za uzycie tego slowa, ale pierdolisz.
co Twoim zdaniem dla Ojczyzny robi zolnierz w sluzbie zasadniczej?
np. czysci rejony lub plac apelowy, a jak ma bardziej przejebane to idzie obierac pol tony ziemniakow w kuchni. sluzba zasadnicza nie przygotowuje nikogo do zadnych dzialan na froncie. masz przyklad w Iraku. jada nadterminowi (czyli tacy, ktorzy teoretycznie wiecej potrafia od mlodego wojska) i wracaja ze stresem pourazowym. bo owszem kalasza trzymal w reku, ale strzelal do tarczy na strzelinicy. nie twierdze ze ma strzelac do ludzi, ale te cwiczenia odbywaja sie w zupelnym oderwaniu od rzeczywistosci.

i co Ty porownujesz rok 1939?!
z reszta lepiej zeby sie nie trafil, bo ewentualny najezdza rozjebal by to wojsko zlozone z rezerwistow z zasadniczej w pyl. tak jak MaxyM napisal.
w Iraku tez chcieli walczyc z zawodowa armia doskonale przy oakzji wyposazona. i powalczyli.

a najlepiej zglos sie na ochotnika i idz sluz. dlaczego jeszcze siedzisz na forum a nie w koszarach?

B 84
21-09-2004, 15:37
Więc zostań póki możesz na garnuszku mamusi.

B 84
21-09-2004, 15:47
O mnie się nie martw gdy nadejdzie mój czas to się stawię na wezwanie. Najłatwiej napisać że jest żle beznadziejnie i trochę ponarzekać.
Widać w po twoim poście iż musiało być ostre kocenie u Ciebie w JW no cóż wypada współczuć. Widocznie psychika ża słaba a może poprostu mięczak z Ciebie? Wojsko jest swoistą szkołą życia i każdy mężczyzna powinien ją przeżyć.

B 84
21-09-2004, 15:52
Ups przepraszam przecież jeszcze wszystko przed tobą więc to raczej strach przemawia przez Ciebie bo z tego co piszesz to nie znasz sprawy z autopsji. Wieć na czym opierają się twoje poglądy?

MaxxxiM
21-09-2004, 15:52
Widocznie psychika ża słaba a może poprostu mięczak z Ciebie? Wojsko jest swoistą szkołą życia i każdy mężczyzna powinien ją przeżyć.

mozna umrzec ze smiechu kiedy sie czyta takie bzdury.
szkola zycia. :rotfl:
Ty byles kiedys w koszarach czy wiedze czerpiesz z amerykanskich filmow?

Ups przepraszam przecież jeszcze wszystko przed tobą więc to raczej strach przemawia przez Ciebie bo z tego co piszesz to nie znasz sprawy z autopsji. Wieć na czym opierają się twoje poglądy?

znam wojsko lepiej niz Ci sie wydaje. wystarczy ze moj ojciec byl ponad 25 lat w armii.

B 84
21-09-2004, 15:58
Tak się składa ze podobnie jak Ty pochodzę z rodziny z tradycjami wojskowymi.
Skoro tak bardzo boisz się wojska to poproś ojca niech uruchomi kontakty i po sprawie.

ems
21-09-2004, 16:08
moim obowiazkiem wobec ziemi ktora mnie wychowala moze byc - kochac ja, i w razie czego stanac w jej obronie. a nie tracic rok z zycia na relikt zimnej wojny. zasadnicza sluzba wojskowa to, o ile sie nie myle, wymysl ostatniego stulecia, a nie odwieczna tradycja Rzeczypospolitej. Wiec zmniejsz pompatycznosc o pol tonu, bo bez kitu - o tyle o ile moge rozumiec to, ze niektorzy lubia armie, to nie moge zrozumiec, dlaczego innych do niej przymuszaja, jeszcze uzywajac tak durnych i ponizajacych argumentow.

MaxxxiM
21-09-2004, 16:10
moim obowiazkiem wobec ziemi ktora mnie wychowala moze byc - kochac ja, i w razie czego stanac w jej obronie. a nie tracic rok z zycia na relikt zimnej wojny. zasadnicza sluzba wojskowa to, o ile sie nie myle, wymysl ostatniego stulecia, a nie odwieczna tradycja Rzeczypospolitej. Wiec zmniejsz pompatycznosc o pol tonu, bo bez kitu - o tyle o ile moge rozumiec to, ze niektorzy lubia armie, to nie moge zrozumiec, dlaczego innych do niej przymuszaja, jeszcze uzywajac tak durnych i ponizajacych argumentow.

amen

jasin
21-09-2004, 16:12
a nie odwieczna tradycja Rzeczypospolitej.

yeah, pospolite ruszeni to nasz tradycja. Na Kowno!

(nie mogłem się powstrzymać:)

B 84
21-09-2004, 16:22
Dobra nie zamierzam dłużej ciągnąć tej polemiki ja wiem swoje a Wy swoje i niech tak zostanie chociaż moim zdaniem to Wasze argumenty są durne.

Joker
24-09-2004, 13:52
http://www.wojsko.vel.pl/

Herman
24-09-2004, 14:19
porównywać rok 1939 do biegania po jakimś poligodnie w Pierdziszewie to trzeba mieć nieźle we łbie poprzewracane.

ja dostałem A, ale dostałem się również na studia więc do woja nie zamierzam iść.

imho w dzisiejszych warunkach sprawe powinna załatwić 30 tys armia zawodowa, bo na taka przy zlikwidowaniu poligonow,poborow etc. było by nas jeszce stać.

Fizi
24-09-2004, 14:38
z komisji pamiętam wymianę zdań z łapiduchem :

łapiduch :

,,jądra oba są ? ,,

ja:

,, rano jeszcze były ,,

:lol2:

jasin
24-09-2004, 17:16
dziś znalezłem skrzynce awizo na polecony.

myślałem że woj się o mnie uopmniał (już raz dostałem zawiadomienie w stylu "niniejszy blankiet jest równocześci biletem na przejazd do jednostki środkami tansportu publicznego")

na szczęście to tylko bank nową kartę przysłał :)

Zajacc
24-09-2004, 19:07
Moj ojciec jezdzil do wojska jeszcze kilka lat temu... miał moze ze 46 lat :) Tak bardzo go kochają :) Chociaz dla niego to nie było takie straszne, bo z tego co opowiadał to odpoczął sobie od pracy, troche postrzelał z pistoletu i jak wchodził do stołówki to mu wszyscy salutowali :hyhy:

Cypis
25-09-2004, 13:54

jestem z tego rocznika.w listopadzie zeszlego roku dostalem wezwanie na wku.Kobieta powiedziala ze jak mam juz skonczone studia to mnie przeniosa do rezerwy.bylem wtedy przed obrona ale dowiozlem zaswiadczenie o zaliczeniu wszystkich semestrow i mnie przeniesli do rezerwy. w styczniu dostalem oficjalne pisemko i ten temat juz mnie nie dotyczy :hyhy:

Luk@s
25-09-2004, 16:29
yyy ja z komisji pamietam ze na blankiecie w miejscu gdzie tam byly moje wady i zalety to w wadach bylo: wysoki wzrost przy proporcjonalnej budowie ciała
czy jakos tak