PDA

Zobacz pełną wersję : Legia znów w PLK?

Strony : [1] 2

Zajacc
17-06-2003, 08:03
Jak podaje PS, Kamil Sulima w wywiadzie zdradzil iz w Legii dzieje sie co raz lepiej i byc moze zespol postara sie o dzika karte i w przyszlym sezonie bedzie grac w 1 lidze... Jacek Gembal na razie nic nie chcial powiedziec...

bemowiak
17-06-2003, 09:16
Niechce mi sie w to wierzyć,kto by wyłożył 2 miliony zł Chabelski jakiś czas temu demętował te plotki.Ale jak by to była prawda to bym wolał żeby cały hajs przeznaczyć na awans z 1 ligi w sportowej rywalizacii.

Lakers
17-06-2003, 10:53
no własnie !

jakoś mi sie jednak wydaje ze ten sezon spędzimy w 1 lidze, a za sezon awansujemy !

Mecz przyjazni czeka :) (prawie)
Zagłębie potrzebuje 25 tyś zł wpisowego ...

Raffi
17-06-2003, 12:24
Gembal powiedział: "Nie potwierdzam, ale i nie zaprzeczam. W tej chwili nie chciałbym jeszcze o tym mówić. Jeśli rzeczywiście miałby spełnić siętaki scenariusz, coś na ten temat będę mógł powiedzieć dopiero w środę wieczorem"

To dosyć znaczące. Sulima powiedział z kolei, że chętnie zostanie w Legii, ale pod warunkiem, że pozostanie ona w PLK. No i że zostana spłacone długi wobec niego.

Mini
17-06-2003, 14:34
to chyba trzeba będzie oddać koszykarzom te sukienki przepraszam koszulki które nam dali po ostatnim meczu w ekstraklasie bo znowu w niej będą. ;) ;) ;)

szczepan
17-06-2003, 15:10
moze jednak Krolewskie zdecydowaly sie wrocic do Legii :D

Raffi
17-06-2003, 16:20
www.gazeta.pl

Legia Warszawa, Wisła Kraków, Astoria Bydgoszcz i AZS Lublin starają się o "dziką kartę" na grę w ekstraklasie koszykarzy.

Najbliżej startu w nowym sezonie w Polskiej Lidze Koszykówki jest Astoria, która w tym roku awansowała z II do I ligi, ale chciałaby już grać w ekstraklasie. Wczoraj prezes PLK Janusz Wierzbowski był w Bydgoszczy i spotkał się z władzami miasta, które pomagają klubowi w znalezieniu sponsorów (trzeba mieć 500 tys. zł na wpłatę za "dziką kartę" do kasy PLK i gwarancje budżetu drużyny na 2 mln zł). - Tu wszystko powinno być dobrze - mówi Wierzbowski. - Poza Astorią o "dziką kartę" starają się też: Legia, AZS Lublin i Wisła Kraków - dodaje. Warszawianie spadli w tym sezonie z ekstraklasy, a kluby z Lublina i Krakowa bez powodzenia walczyły o awans w I lidze. Jeśli wszystkie spełnią warunki do 15 lipca, w PLK będzie grać aż 16 drużyn.

Mini
17-06-2003, 16:39
Trzeba mieć 500000zł na dziką karte i 1,5 miliona a nie dwa gwarancji. A wogóle to w zeszłym sezonie jak Astoria nie awansowała do I ligi mieli możliwość kupienia awansu ale klub stwierdził że nie chce wchodzić kuchennymi drzwiami i sam się dostanie.Jak widać zdani zmienia się w zależności od punktu siedzenia. :buhaha:
AZS Lublin pzecież to był bankrut większy niż Legia w tym roku.
LUBLIN STOLICĄ KOSZYKÓWKI! start i AZS w ekstraklasie!!! tego żadne misto nie ma.

Zajacc
17-06-2003, 18:23
"Witold Romanowski już w zeszłym sezonie bardzo pomógł sekcji koszykówki Legii. Kto wie, gdyby nie on, warszawscy koszykarze mogliby w ogóle nie dokończyć rozgrywek.
Obecnie Romanowski jest prezesem sekcji. W zarządzie znaleźli się także Andrzej Szymański (były prezes) oraz Witold Zinkowski i Leszek Całka. Jak informuje prezes, Legia na pewno przystąpi do rozgrywek I ligi, a obecnie trwają poszukiwania sponsorów. Z całego serca życzymy powodzenia!"

Legialive.pl

bemowiak
17-06-2003, 18:25
Nie zagrają jednak w PLK

Witold Romanowski już w zeszłym sezonie bardzo pomógł sekcji koszykówki Legii. Kto wie, gdyby nie on, warszawscy koszykarze mogliby w ogóle nie dokończyć rozgrywek.
Obecnie Romanowski jest prezesem sekcji. W zarządzie znaleźli się także Andrzej Szymański (były prezes) oraz Witold Zinkowski i Leszek Całka. Jak informuje prezes, Legia na pewno przystąpi do rozgrywek I ligi, a obecnie trwają poszukiwania sponsorów. Z całego serca życzymy powodzenia!

I dobrze wole awans po sportowej walce

Mini
17-06-2003, 20:08
CZY KTOŚ WIE CZY TEN SZYMAŃSKI TO NIE JEST PRZYPADKIEM TEN SAM KTÓRY KIEDYŚ Z ARTUREM MAZURKIEM I ściemnili sporo zielonych pachnących dolarów przy transferze Koseckiego do galatasaray???
Szymańskiemu nawet jeśli to nie ten to chyba powinno się podziękowac bo już chyba był prezesem i nic nie zrobił żeby ratować Legie.

bemowiak
17-06-2003, 20:59
CZY KTOŚ WIE CZY TEN SZYMAŃSKI TO NIE JEST PRZYPADKIEM TEN SAM KTÓRY KIEDYŚ Z ARTUREM MAZURKIEM I ściemnili sporo zielonych pachnących dolarów przy transferze Koseckiego do galatasaray???
Szymańskiemu nawet jeśli to nie ten to chyba powinno się podziękowac bo już chyba był prezesem i nic nie zrobił żeby ratować Legie.

Szymański nie jest już prezesem Legii,ale troche zrobił np znalazł 40 tys zł na wpisanie do składu nowych zawodników

Mini
18-06-2003, 08:49
ten sezon napewno spędzimy w pierwszej lidze
ja płakać nie będę.po zeszłosezonowych rewelacjach nikt dobry do nas nie przyjdzie i będziemy grać z zespołami o podobnej klasie i kasie i w dodatku bedzie mecz z Zagłębiem.
a w ekstraklasie leli by nas wszyscy i po co? A jak awansujemy to będzie się z czego cieszyć!!! :) :) :)

Lakers
18-06-2003, 09:41
to chyba trzeba będzie oddać koszykarzom te sukienki przepraszam koszulki które nam dali po ostatnim meczu w ekstraklasie bo znowu w niej będą. ;) ;) ;)
jak beda grali to bedze nowy sponsor i nowe koszulki z nowym logo wiec niec na nie grozi koszulka spokojnie moze wisiec w szafie choc juz zwiedziła połowę Warszawy i mazuty :)

bemowiak
18-06-2003, 10:07
co to?! tylko ja niedostałem koszulki? ehh moje szczęście :fu: ale widziałem jak Sulima dawał swoją koszulke jednemu gościowi to kiedy Wam dalI?

Lakers
18-06-2003, 10:46
wystarczyło pokombinować ;)

ale zle napisałem bo prezes sie nie zmieni :) Romanowski bedze nadal , iejmy nadzejzeze wzór koszulek zmieni ;)

bemowiak
18-06-2003, 10:49
moje kombinacje skończyły sie na tym że nawyzywałem ochroniarza który mnie niechciał do szatni wpuścić...

bemowiak
18-06-2003, 10:58
coprawda nie na temat ale w Wojtku Króliku który grał w Legii i wywalczył awans

Sobota, 14 czerwca 2003 r. przejdzie z całą pewnością do historii warszawskiej koszykówki. Jeden z najlepszych koszykarzy, którzy grali w zespole „Czarnych Koszul”, lubiany przez kolegów z parkietu, szanowany przez przeciwników, z którymi grał i uwielbiany przez kibiców Wojciech Królik (42 lata, 186 cm) zakończył karierę. Pożegnalny mecz Polonia Warszawa – Przyjaciele Wojtka Królika odbył się oczywiście w hali przy ul. Konwiktorskiej, a żegnający Wojtka rozegrali naprawdę porywające widowisko...

Przed meczem „Zając” otrzymał mnóstwo prezentów i upominków od kolegów, przedstawicieli Klubu oraz przedstawicieli PZKosz. Zwracała uwagę okazała szabla wręczana przez Dariusza Szczubiała, byłego rozgrywającego kadry narodowej a obecnie trenera Polonii-Warbud Warszawa. Początek meczu zaczął się zgodnie z planem od dwóch punktów bohatera dnia, któremu asystował ... jeden z arbitrów (zamiast tradycyjnego wyrzutu piłki w górę podał ją Wojtkowi, który dziarską szarżą – co prawda bez szabli przy boku – zdobył pierwsze punkty meczu).

W trakcie gry oldboje wspomagani przez wychowanków klubu – Krzysia Sidora i Michała Hlebowickiego dziarsko sobie poczynali i pomimo drobnych braków kondycyjnych oraz lekkiej nadwagi zaskakiwali publiczność znakomitymi zagraniami. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem, ale druga należała już do warszawskiej Polonii, która zdecydowanie wygrała. Nie pomogły asysty Dariusza Szczubiała, wejście na parkiet Piotrka Pawlaka. Bezradny był również Siergiej Żełudok, który toczył zażartą walkę na parkiecie z Piotrem Wiktorowskim.

Doczekaliśmy się także pierwszego alley oop’a w wykonaniu tandemu Arek Miłoszewski – Michał Hlebowicki. Trójkami sypali Krzysztof Lubaszka oraz Witold Ziółkowski. Ale to co pokazał w którymś momencie „Zając” pokazało jego wielką klasę i umiejętności. Jedno z podań było zbyt mocne i dopadło Wojtka za koszem. Nie zastanawiając się zbyt długo posłał piłkę pięknym lobem zza kosza nad tablicą i zdobył punkty, zaliczone przez sędziego jako akcja trzypunktowa ;-).

Kibice z balkonu przypomnieli o sobie śpiewając stare, polonijne piosenki, co jakiś czas wszyscy skandowali imię i nazwisko bohatera dnia. Koniec spotkania był sporym zaskoczeniem – jakieś 40 sekund przed końcem na boisko wbiegli wszyscy zawodnicy i w ten sposób po raz pierwszy na świecie grano w rugbykówkę (kto wie, może pomysł zaskoczy i w przyszłości będzie to jedna z dyscyplin olimpijskich...). Końcowy gwizdek, Wojtek jest podrzucany w górę, spiker intonuje „Sto lat” i cała hala dołącza się do życzeń.

Przed meczem zawodnicy rozgrzewali się w koszulkach z sylwetką Królika Bugsa, która składała się z malutkich napisów „To już koniec”. Na całe szczęście nie do końca jest to prawda – Wojtek zostaje i wspólnie z Krzysztofem Lubaszką poprowadzi zespół rezerw Polonii. Oby ten mecz był początkiem pasma sukcesów „Zająca” tym razem w roli trenera. Życzymy tego z całego serca!!!

Szkoda że nie będzie trenerem w Legii,byłem na tym meczu mało co sie nie popłakałem jak mecz sie skończył i wszyscy śpiewali "sto lat" Bez Wojtka jako zawodnika koszykówka wiele straci!

Mini
18-06-2003, 11:02
musieliśmy nagabywać koszykarzy ale opłacało się. Sulima,Sinielnikow,Lipiński,Czubek,Błaszczyk,Leśni ak jeżeli zostaną to w przyszłym sezonie będą grać w samych spodenkach.A swoją drogą to przecież te koszulki były by dobre na Yao Minga a nie na kogos kto ma 190-200 Moja sięga mi prawie do kolan :) :) :)

Paullka
19-06-2003, 00:20
To mój pierwszy post na tym forum...mam nadzieję, że nie ostatni... :D
Jako wierna fanka i kibicka Legii od pokoleń, życzę chłopakom jak najszybszego powrotu do EKSTRAKLASY. Mogę poczekać jeszcze rok, nawet dwa, nawet całe życie, bo wiernie będę trwać przy ukochanej drużynie. ;) ;) ;) ;) ;)

Mini
19-06-2003, 09:30
To mój pierwszy post na tym forum...mam nadzieję, że nie ostatni... :D
Jako wierna fanka i kibicka Legii od pokoleń, życzę chłopakom jak najszybszego powrotu do EKSTRAKLASY. Mogę poczekać jeszcze rok, nawet dwa, nawet całe życie, bo wiernie będę trwać przy ukochanej drużynie. ;) ;) ;) ;) ;)

NIE MA CO CZEKAĆ TYLKO TRZEBA POMÓC(jeszcze niewiadomo komu) W AWANSIE PRZYCHODZĄC NA MECZE! Obrońców Tobruku bodajże 42.
:)

Raffi
21-06-2003, 03:03
Koszykarze warszawskiej Legii, mimo spadku z ekstraklasy, mają szansę gry w PLK w sezonie 2003/04. Warunkiem jest jednak zgromadzenie 2,5 mln zł.

Legia Warszawa, Wisła Kraków, Astoria Bydgoszcz i AZS Lublin zgłosiły akces gry w Polskiej Lidze Koszykówki w sezonie 2003/04 z tzw. dzikimi kartami.

Kluby, które chcą grać w PLK z dzikimi kartami, muszą złożyć odpowiednie dokumenty do 15 lipca i wpłacić na konto PLK do 30 lipca 500 tysięcy złotych. Muszą też mieć gwarancje budżetowe na dwa miliony złotych oraz rozpocząć proces przekształcania się w sportową spółkę akcyjną. Decyzję o przyjęciu nowego zespołu do PLK musi zatwierdzić rada nadzorcza ligi.

Warszawska Legia spadła z ligi głównie z powodu kłopotów finansowych. Z zespołu odeszło w grudniu kilku podstawowych zawodników, rozgrywki kończyli juniorzy. W pewnym momencie nie było nawet pieniędzy na organizację meczów we własnej hali i nad klubem wisiało widmo rozwiązania. Sytuacja była dramatyczna już na początku sezonu i dlatego trener Jacek Gembal zdecydował się nawet na wzięcie indywidualnego kredytu, który miał pokryć wydatki na pensje graczy.

- Na razie trwają rozmowy. Myślę, że w przyszłym tygodniu wszystko się wyjaśni - powiedział trener Jacek Gembal.Witold Romanowski, który został piątym prezesem sekcji w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, obiecuje, że Legia wystąpi w rozgrywkach.

- Zgłosiliśmy się do PLK po dziką kartę. Jeżeli nie zostanie nam ona przyznana, wystąpimy w rozgrywkach I ligi. Podjęliśmy także decyzję o powołaniu stowarzyszenia kultury fizycznej, które umożliwi nam większą autonomię, przede wszystkim finansową. Do 15 lipca chcemy mieć jasność, jakie pieniądze będziemy mieli do dyspozycji. I to nie w postaci umów, tylko gotówki na koncie stowarzyszenia. Rozmawiałem już wstępnie z dwudziestoma firmami i mam nadzieję, że ktoś zgodzi się na sponsoring - powiedział prezes Romanowski.

Mini
21-06-2003, 08:56
kibice też szukali sponsorów ale nikt nie był łaskaw z klubu się tam odezwać wtedy i nic z tego nie wyszło.

Zajacc
21-06-2003, 13:56
Koszykarze warszawskiej Legii, mimo spadku z ekstraklasy, mają szansę gry w PLK w sezonie 2003/04. Warunkiem jest jednak zgromadzenie 2,5 mln zł.
Legia Warszawa, Wisła Kraków, Astoria Bydgoszcz i AZS Lublin zgłosiły akces gry w Polskiej Lidze Koszykówki w sezonie 2003/04 z tzw. dzikimi kartami.
Kluby, które chcą grać w PLK z dzikimi kartami, muszą złożyć odpowiednie dokumenty do 15 lipca i wpłacić na konto PLK do 30 lipca 500 tysięcy złotych. Muszą też mieć gwarancje budżetowe na dwa miliony złotych oraz rozpocząć proces przekształcania się w sportową spółkę akcyjną. Decyzję o przyjęciu nowego zespołu do PLK musi zatwierdzić rada nadzorcza ligi.
- Na razie trwają rozmowy. Myślę, że w przyszłym tygodniu wszystko się wyjaśni - powiedział trener Jacek Gembal.Witold Romanowski, który został piątym prezesem sekcji w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, obiecuje, że Legia wystąpi w rozgrywkach.
- Zgłosiliśmy się do PLK po dziką kartę. Jeżeli nie zostanie nam ona przyznana, wystąpimy w rozgrywkach I ligi. Podjęliśmy także decyzję o powołaniu stowarzyszenia kultury fizycznej, które umożliwi nam większą autonomię, przede wszystkim finansową. Do 15 lipca chcemy mieć jasność, jakie pieniądze będziemy mieli do dyspozycji. I to nie w postaci umów, tylko gotówki na koncie stowarzyszenia. Rozmawiałem już wstępnie z dwudziestoma firmami i mam nadzieję, że ktoś zgodzi się na sponsoring - powiedział prezes Romanowski.

Legialive.pl[/quote]

bemowiak
25-06-2003, 21:53
Przed chwilą na wocie była relacja o Legii i przedstwaili ją jako pretendenta do dzikiej karty Gembal mówił że są takie plany i że prezes najbardziej chce wykupić tą karte.nic konkretnego,ale byłem w TV :D

Beny
27-06-2003, 14:07
Przed chwilą na wocie była relacja o Legii i przedstwaili ją jako pretendenta do dzikiej karty Gembal mówił że są takie plany i że prezes najbardziej chce wykupić tą karte.nic konkretnego,ale byłem w TV :D

No gratuluje Koledze z dzielnicy ;) bycia w TV! A nie mówili przypadkiem, czy mają już jakiś poważnych sponsorów na oku :help: ? Bo chętnie znów bym widział komplet luda na naszej hali, a nie te pustki jak w ostatnim sezonie!

bemowiak
29-06-2003, 20:23

No gratuluje Koledze z dzielnicy ;) bycia w TV! A nie mówili przypadkiem, czy mają już jakiś poważnych sponsorów na oku :help: ? Bo chętnie znów bym widział komplet luda na naszej hali, a nie te pustki jak w ostatnim sezonie!

Dzięki za gratulacje,a co do sponsorów mówili że dalej są zainteresowanii pozyskaniem dzikiej karty czyli muszą mieć jakiś na oku

Beny
30-06-2003, 06:46

Dzięki za gratulacje,a co do sponsorów mówili że dalej są zainteresowanii pozyskaniem dzikiej karty czyli muszą mieć jakiś na oku

Tylko żeby cholera ze sponsorami na oku, nie skończyło się tak jak poprzednio: podpisali umowy, a kaski nie dali... :fu: No ale trzeba być dobrej myśli!

bemowiak
30-06-2003, 10:00

Tylko żeby cholera ze sponsorami na oku, nie skończyło się tak jak poprzednio: podpisali umowy, a kaski nie dali... :fu: No ale trzeba być dobrej myśli!

gdzieś czytałem wywiad że prezes rozmawiał z ok 20 firmami które są wstępnie zainteresowane sponsorowaniem Legii,więc jak by z tego może połowa sie zdecydowała i by płacili...to byśmy mieli mistrza Polski '8 żartuje ale solidną drużyne która by sprawiała niespodzianki to by było realne

Mini
30-06-2003, 20:20
EMPIK kiedyś powiedział że nie jest zainteresowany bo inwestuje tylko w imprezy kulturalne.a sport to nie kultura? :hmm:

bemowiak
01-07-2003, 16:31
za legia live! Tomasz Lipiński odrzucił wczoraj ostateczną propozycję kontraktu przedstawioną przez klub norweskiej ekstraklasy Tromso Storm. Powodem rezygnacji z gry w Norwegii były rozbieżności finansowe, a także perspektywa występów 25-letniego skrzydłowego w odradzającej się zdaniem warszawskich działaczy Legii.
"Lipa" występować miał w zapowiadającym walkę o czołowe miejsce w lidze w przyszłym sezonie Tromso na pozycji podstawowego silnego skrzydłowego. Działacze klubu byli zachwyceni występami Tomka w PLK i bardzo chcieli aby już od września zawodnik rozpoczął rozgrywki w barwach Storm. Jednak Lipiński nie zdecydował się na wyjazd i bardzo poważnie rozważa pozostanie w Warszawie na kolejny sezon.

I bardzo dobrze pojechał by na koniec świata (miasto najbardziej oddalone na północ na świecie) a tak to będzie grać u nas nie będzie miał daleko do rodziny i znajomych i wróci do ekstraklasy z Legią oczywiście :)

Mini
02-07-2003, 09:07
ale nie ma w czym grać bo oddał mi koszulkę.

na onecie napisali że z powodu beznadzieji w reprezentacji i skandalu z barażami era nie chce już płacić 3 zielonych tłustych milionów na polską piłkę i zdecydowała się zainwetować w koszykówwkę!!! więc jeżeli to prawda to PLK będzie miec potężnego sponsora i klubom będzie się zyło lepiej!!!

Beny
02-07-2003, 10:08
ale nie ma w czym grać bo oddał mi koszulkę.

na onecie napisali że z powodu beznadzieji w reprezentacji i skandalu z barażami era nie chce już płacić 3 zielonych tłustych milionów na polską piłkę i zdecydowała się zainwetować w koszykówwkę!!! więc jeżeli to prawda to PLK będzie miec potężnego sponsora i klubom będzie się zyło lepiej!!!

Tyle, że póki co nie mamy jeszcze "dzikiej karty" w PLK i narazie gramy w I lidze, której umowy sponsorskie chyba nie obejmują :hmm:

bemowiak
02-07-2003, 10:32
Jak Legia awansuje do PLK.Pozatym jak była Lech basket Liga to też było parek klubów które miały takie problemy jak Legia,no ale trzeba być dobrej myśli

Beny
02-07-2003, 10:36
Jak Legia awansuje do PLK.Pozatym jak była Lech basket Liga to też było parek klubów które miały takie problemy jak Legia,no ale trzeba być dobrej myśli

Faktycznie! A może Królewskie! :piwo4: Był browar - był awans! Niech ktoś z klubu się do nich pofatyguje!

bemowiak
02-07-2003, 10:48

Faktycznie! A może Królewskie! :piwo4: Był browar - był awans! Niech ktoś z klubu się do nich pofatyguje!

Austryjacy którzy przejeli udziały w Królewskich postanowili że nie będą sponsorować Legii a Olimpie Warszawa... od tamtego czasu raczej wiele im sie niezmieniło...a szkoda

Beny
02-07-2003, 10:50

Austryjacy którzy przejeli udziały w Królewskich postanowili że nie będą sponsorować Legii a Olimpie Warszawa... od tamtego czasu raczej wiele im sie niezmieniło...a szkoda

No to Warka, w końcu to też Mazowsze!

bemowiak
02-07-2003, 10:52

O oni by mogli,ostatnio sponsorowali siatkarzy z Radomia ale oni spadli z PLS i niewile im brakowało żeby spaść z serii B to może woleli by Legie :)

Beny
02-07-2003, 10:59

O oni by mogli,ostatnio sponsorowali siatkarzy z Radomia ale oni spadli z PLS i niewile im brakowało żeby spaść z serii B to może woleli by Legie :)

No i mamy jakiś trop. Niźle kombinujesz :) Może jakiś angaż w klubie, jako łowca sponsorów 8)

bemowiak
02-07-2003, 11:00
To była by myśl '8 ale narazie postaram sie tam załapać jako zawodnik :]

Beny
02-07-2003, 11:04

No to powodzenia! A w takim przypadku, jak poradzisz sobie z brakiem samego siebie na trybunie :rotfl:

bemowiak
02-07-2003, 11:08

No to powodzenia! A w takim przypadku, jak poradzisz sobie z brakiem samego siebie na trybunie :rotfl:

Będe sie czuć bezpieczny że nikt z krzesłem niewyskoczy na sędziego,jak to kieysś zrobiłem

I niedziękuje żeby niezapeszać :)

Mini
04-07-2003, 08:39
- Nasza fuzja z Old Spice'em Pruszków to doskonały pomysł. Mamy nawet tych samych kibiców - mówi szef sekcji koszykarskiej Legii Witold Romanowski. - Rozmowy się toczą - dodaje prezes zarządu MKS Jacek Gmoch.
Nowy prezes koszykarzy Legii ma sporo pomysłów na jak najszybszy powrót do PLK. Romanowski wciąż myśli o wykupieniu dzikiej karty, a równolegle stara się doprowadzić do połączenia sekcji z pruszkowskim klubem MKS (w ostatnich rozgrywkach występował pod nazwą Old Spice).
- Nowy klub nazywałby się MKS Legia SSA, a spotkania rozgrywane byłyby na zmianę w Warszawie i Pruszkowie. Nie powinno być z tym większych problemów. Przecież mamy nawet tych samych kibiców. Oba kluby, łącząc się w jeden, tylko by zyskały - mówi Romanowski.
Legia nie musiałaby wykupywać za 500 tysięcy złotych dzikiej karty, aby już w najbliższym sezonie powrócić do PLK. Nieco trudniej jest natomiast znaleźć korzyści, jakie z fuzji mógłby odnieść pruszkowski klub (w ubiegłym sezonie świętował dziesięciolecie startów w ekstraklasie).
- Pruszkowianie mają podpisane kontrakty właściwie jedynie z dwoma zawodnikami - Zygimantasem Jonusasem i Łukaszem Sewerynem. Ponadto dysponują tylko trzema juniorami. Tymczasem w naszym składzie pozostaną nie tylko najlepsi gracze - Kamil Sulima i Andrej Sinielnikow.
Wzmocnią go nowi zawodnicy. Jesteśmy bliscy pozyskania z Polonii Roberta Pacochy i Michała Polanowskiego. Prawdopodobnie wróci do nas Tomasz Cielebąk. Jeśli połączylibyśmy siły i uzupełnili skład dwoma, trzema obcokrajowcami, moglibyśmy stworzyć bardzo interesujący zespół - mówi prezes Romanowski. - Rozmowy na temat fuzji z właścicielem pruszkowskiego klubu Pawłem Gmochem trwają. Najwięcej zależy od szefów CWKS. Jeśli zależy im na dobru sekcji koszykarskiej, powinni wyzbyć się niechęci do Gmochów - mówi Romanowski.
Przed kilkoma miesiącami Paweł i Jacek Gmochowie byli wymieniani jako potencjalni inwestorzy piłkarskiej sekcji Legii. Sprawa szybko ucichła, ale - jak widać - obawy CWKS przed klanem Gmochów pozostały aktualne. Tymczasem bez zgody władz klubu, sekcja nie może połączyć się z pruszkowskim MKS i nowemu tworowi użyczyć nazwy "Legia". Czy prezes Romanowski przekona działaczy? Zadanie wydaje się bardzo trudne. Dyrektor CWKS Lech Święcicki jest przeciwny nawet wykupieniu dzikiej karty i błyskawicznemu powrotowi do PLK.
- Nie wiem, na jakim etapie znajdują się obecnie negocjacje na temat naszej fuzji z Legią, gdyż przebywam w Grecji. Do Warszawy wrócę 13 lipca.
Wówczas będę mógł powiedzieć na ten temat więcej - mówi Jacek Gmoch, który pełni funkcję prezesa zarządu MKS SSA. - Na pewno stolica zasługuje, aby mieć silną drużynę, a połączenie naszego klubu, który w ostatnich 10 latach odniósł wiele sukcesów, z Legią, która jest żywą historią, mogłoby być ciekawym rozwiązaniem. To nie jest nasz wymysł. Fuzje to przecież tendencja światowa. Nie możemy jednak się z niczym spieszyć. Wszystko należy dokładnie przemyśleć, a decyzję może podjąć tylko rada nadzorcza naszego klubu. Zbierze się nie wcześniej niż pod koniec lipca - dodaje Gmoch.
Właściciel pruszkowskiego klubu, syn byłego trenera polskiej reprezentacji piłkarskiej Paweł Gmoch był dla nas wczoraj nieuchwytny. W przeszłości niejednokrotnie powtarzał jednak, że myśli o przeniesieniu swojej drużyny do Warszawy.
Wygląda na to, że plany, które wielu pruszkowskim kibicom spędzały sen z powiek, powoli się krystalizują.
LegiaLIVE za ŻW
całkiem fajny pomysł.i do pruszkowa bliżej iż na Bemowo.i można samochodu poużywac w alejach a nie tak jak na powstańców gdzie ciągle świtła. ;)

Beny
04-07-2003, 08:59
Żadnych połaczeń, fuzji i innych transfuzji!!! :fu: :grr: :co: :hmm:

Legia to Legia!!!
Nawet jakby miała grać w nizszych ligach, juniorami i na trybunach byłoby tylko kilku takich zapaleńców jak ja ( :+: :+: :+: dla nich!) to tak ma być !!!! Legia to firma, a nie klub z którym można sobie robić co sie podoba!!! I co następnym razem, przyjdzie następny "dobrodziej" i sobie zfuzjuje klub ch... wie z kim i jeszcze go wyeksportuje w Kosmos, czy inną Kamczatkę!!! No tak nie może być!!! Kurdę jeszcze jeden Romanowski, który ma coś do nas, mafia jakaś, jak pragnę, umówili się żeby coś namieszać.

Takim mieszaczom w klubach to ja mówię :zly:

Sorry, ale się wkurzyłem!

Kawa
04-07-2003, 09:35
Komu bliżej do pruszkowa to bliżej. Ja na hale legii ide z 20 minut na piechote.
Beny nie wiem czy fuzja to nie jedyny sposób na utrzymanie koszykówki na jakimś poziomie.

Mini
04-07-2003, 10:02

Legia to Legia!!!
Nawet jakby miała grać w nizszych ligach, juniorami i na trybunach byłoby tylko kilku takich zapaleńców jak ja ( :+: :+: :+: dla nich!) to tak ma być !!!! Legia to firma, a nie klub z którym można sobie robić co sie podoba!!! I co następnym razem, przyjdzie następny "dobrodziej" i sobie zfuzjuje klub ch... wie z kim i jeszcze go wyeksportuje w Kosmos, czy inną Kamczatkę!!! No tak nie może być!!! Kurdę jeszcze jeden Romanowski, który ma coś do nas, mafia jakaś, jak pragnę, umówili się żeby coś namieszać.

ja uważam że to dobrypomysł i to nie dlatego że mam bliżej.po prostu pan Gmoch ma troche forsy i ma sentyment do Legii.a że nie chciał zasrajczyk sprzedać udziałów w sekcji piłkarskiej to pan Gmoch jr zainteresował sie koszykarzami.(łatwiej ratować rozpadającą się sekcje kosza niż reaktywowac trupa-siatkówka) a poniewaz ma już jeden klub w pierwszej lidze a pewnie przepisy nie pozwalają na posiadanie dwóch to chciałby je połączyć tym bardziej że sa one blisko siebie i kibice wspólnie dopingują piłkarzy Legii.pomysł jest dobry bo lepiej dla nas żeby był jeden silny klub niz dwa-jeden średni i drugi b.słaby.Wiadomo tez że klub ma się nazywać LEGIA WARSZAWA, a w pruszkowie z pewnością więcej osób będzie chodziło na mecze niż w Warszawie.wszyscy brzęczą że na dobre i na złe ale jak dostawaliśmy kilkudziesięcioma punktami w każdym meczu to przychodziło 100 ośób.ponadto pan Gmoch jako osoba działająca w sporcie i mająca znane nazwisko będzie mógł łatwiej pozyskać sponsorów niż nieudolni działacze CWKSu którzy przez ostatni rok zrobili wszystko żeby Legia się rozpadła.i nie jest chyba tak że do wielkiego klubu przyłączają Legię tylko łącza się (oby) dwie dobrze znane firmy chcąc osiągnąć wspólnie jakieś sukcesy.tak więc koncepcja jest sluszna byle tylko działacze CWKSu nie spieprzyli szansy jaką mamy bo potem pies z kulawą nogą sie sekcją kosza nie zainteresuje a Romanowski nie jest jakims wielkim biznesmenem i nie zbuduje z Legii potęgi.

Beny
04-07-2003, 10:20
No to ja mam parę pytań:
1. Co na to kibice Pruszkowa, którzy nie dopingują Legii (a znam takich)? Postaw się na ich miejscu??
2. Ja kibicuję osobiście Legii i nieobchodzą mnie podmiejskie kluby (z całym szacunkiem dla osób, których te kluby obchodzą), tak samo jak nie interesują mnie inne kluby w Warszawie (prócz Olimpii, a to z racji wychowania na Woli), więc z mojego punktu widzenia taka fuzja jest zła, niezaleźnie od tego, co to za klub i jacy "Gmochowie" nimi kierują. Tobie to bez różnicy?
3. Jakie masz gwarancje, że po kilku miesiącach nowy klub nie wróci do pruszkowskiej nazwy? Czy Gmochowie dadzą takie gwarancje?
4. Podaj przykład jakiejkolwiek fuzji w sporcie, która wypaliła (oczywiście chodzi mi tylko o "dobrze znane firmy").

A ci którzy przychodzili tylko wtedy, kiedy były sukcesy, a jak zaczęło źle iść to już niekoniecznie, to niech sami sobie odpowiedzą, czym jet kibicowanie Legii, czy jakiemukolwiek innemu klubowi!

Beny
04-07-2003, 10:24
Komu bliżej do pruszkowa to bliżej. Ja na hale legii ide z 20 minut na piechote.
Beny nie wiem czy fuzja to nie jedyny sposób na utrzymanie koszykówki na jakimś poziomie.

Ja mam 5-10 min :) (tak na marginesie)
Dalej nie jestem przekonany do fuzji i chyba już nie będą, a dlaczego to patrz przy innym wpisie...

Mini
05-07-2003, 10:37
1.w ostatnim sezonie w klubie nie było żadnego Polaka poza Adamkiem bo wszyscy rok wcześniej uciekli z powodów finansowych czyli nie jest tam tak różowo więc pieniądze z dwóch stron pomogłyby zbudować solidny klub.a kibice? jeden napisał gdzieś że Pruszków jest utytułowany i co Legia może wnieść do tego związku więc część to idioci(Pruszków 9 lat w ekstraklasie a Legia ma 7 tytułów Mistrza-choć to stare dzieje) a sytuacja na rynku jest taka że żeby funkcjonować na odpowiednim poziomie trzeba się godzić na różne ustępstwa i kompromisy.
2.lepsza fuzja z Pruszkowem niż z kim kolwiek innym.
3.to się da zapisać w umowie dotyczącej fuzji.
4.zawsze musi być ten pierwszy raz.

Ale jeżeli Romanowski jest w stanie sam postawić sekcję na nogi i wprowadzi ją do ekstraklasy to oczywiście wolę żeby fuzji nie było ale coś mi się nie wydaje żeby był w stanie bo sam coraz głosniej mówi o połączeniu.

na LL przeczytałem że kibice się nie zgadzają. a ciekawe ilu ich się nie zgadza skoro na mecze przychodzi u nas po 100 osób a u nich też ostatnio hala świeci pustkami i tylko snoby wpadają zobaczyc jak przyjeżdża Prokom czy Śląsk i wtedy jest pełna hala.Reszta **** to obchodzi.wszyscy krzyczą Czy wygrywasz czy nie ale jak nie wygrywasz to zostaje 1/10 kibiców. :fu:
a wracając do punktu 1 to kłopoty ściąga Kordian Korytek. grał w Bobrach-bobry prawie się rozpadły,grał w Cersanicie Kielce-tez się rozpadł,grał w Słupsku-tez lada moment klub sie rozleci(a szkoda) grał w Pruszkowie - i kłopoty też się pokazały.

Gacek
05-07-2003, 10:48
ja płakać nie będę.po zeszłosezonowych rewelacjach nikt dobry do nas nie przyjdzie i będziemy grać z zespołami o podobnej klasie i kasie i w dodatku bedzie mecz z Zagłębiem.
a w ekstraklasie leli by nas wszyscy i po co? A jak awansujemy to będzie się z czego cieszyć!!! :) :) :)

masz stary zle wiadomosci.do legii maja przyjsc polanowski i pacocha z polonii ma wrocic cielebak

Gacek
05-07-2003, 10:53

Legia to Legia!!!

ja uważam że to dobrypomysł i to nie dlatego że mam bliżej.po prostu pan Gmoch ma troche forsy i ma sentyment do Legii.a że nie chciał zasrajczyk sprzedać udziałów w sekcji piłkarskiej to pan Gmoch jr zainteresował sie koszykarzami.(łatwiej ratować rozpadającą się sekcje kosza niż reaktywowac trupa-siatkówka) a poniewaz ma już jeden klub w pierwszej lidze a pewnie przepisy nie pozwalają na posiadanie dwóch to chciałby je połączyć tym bardziej że sa one blisko siebie i kibice wspólnie dopingują piłkarzy Legii.pomysł jest dobry bo lepiej dla nas żeby był jeden silny klub niz dwa-jeden średni i drugi b.słaby.Wiadomo tez że klub ma się nazywać LEGIA WARSZAWA, a w pruszkowie z pewnością więcej osób będzie chodziło na mecze niż w Warszawie.wszyscy brzęczą że na dobre i na złe ale jak dostawaliśmy kilkudziesięcioma punktami w każdym meczu to przychodziło 100 ośób.ponadto pan Gmoch jako osoba działająca w sporcie i mająca znane nazwisko będzie mógł łatwiej pozyskać sponsorów niż nieudolni działacze CWKSu którzy przez ostatni rok zrobili wszystko żeby Legia się rozpadła.i nie jest chyba tak że do wielkiego klubu przyłączają Legię tylko łącza się (oby) dwie dobrze znane firmy chcąc osiągnąć wspólnie jakieś sukcesy.tak więc koncepcja jest sluszna byle tylko działacze CWKSu nie spieprzyli szansy jaką mamy bo potem pies z kulawą nogą sie sekcją kosza nie zainteresuje a Romanowski nie jest jakims wielkim biznesmenem i nie zbuduje z Legii potęgi.

stary a niepomyslales ze z legii za pare lat zostanie tylko nazwa po tym polonczeniu???? dzialacze powiedzieli ze ma wrocic cielebak dojsc pacocha z polonii(ch mu w d) ale legia to legia i bedzie grac na bemie a nie w pruszkowie gdzie na mecze legii bedzie jezdzilo 5-10 osob.co do tego ze na mecze legii przychodzilo po 100 osob to siemylisz.moze pod koniec sezonu gdzie juz wszystko bylo jasne a wystarczy przyomniec idee pruszklow derby unsa malfarb unia (1 mecz z juniorami) gdzie naprawde bylo ludzi w ***.mysle ze fuzja to zly pomysl i mowmy temu stanowcze nie!!!

Mini
05-07-2003, 12:11

masz stary zle wiadomosci.do legii maja przyjsc polanowski i pacocha z polonii ma wrocic cielebak

a zobacz kiedy ja to pisałem!

Mini
05-07-2003, 12:24
stary a niepomyslales ze z legii za pare lat zostanie tylko nazwa po tym polonczeniu???? dzialacze powiedzieli ze ma wrocic cielebak dojsc pacocha z polonii(ch mu w d) ale legia to legia i bedzie grac na bemie a nie w pruszkowie gdzie na mecze legii bedzie jezdzilo 5-10 osob.co do tego ze na mecze legii przychodzilo po 100 osob to siemylisz.moze pod koniec sezonu gdzie juz wszystko bylo jasne a wystarczy przyomniec idee pruszklow derby unsa malfarb unia (1 mecz z juniorami) gdzie naprawde bylo ludzi w ***.mysle ze fuzja to zly pomysl i mowmy temu stanowcze nie!!!

CO TY OPOWIADASZ?!
na meczach ze Śląskiem,pruszkowem było pełno ludzi bo w tym czasie nie było piłki,bo przyjeżdżżały mocne drużyny i w Legii byli zawodnicy którzy byli w stanie wygrac z każdym.
A właśnie prawdziwi kibice zostali z Legią wtedy kiedy gralli juniorzy,kiedy Legia przegrywała każdy mecz różnica kilkudziesięciu punktów.Wtedy byliśmy najbardziej potrzebni,żeby ci chłopcy zobaczyli że komuś zależy na tym żeby Legia istniała i grała jeżeli nie w ekstraklasie to żeby chociaż dokończyli sezon zeby za rok można było grac z 1 lidze a nie w 3!!! wtedy było 100 osób na meczu z czego większość na trybunie za ławką Legii gdzie siadają starzy kibice pamiętający tytuły mistrzowskie.MY powinniśmy dopingowac tych chłopaków ale z nas ładnych kilku tysięcy z Żylety było z 30-50 osób! to jest skandal!
fuzja-nie jeżeli Legia będzie w stanie istneć sama a nic na to nie wskazuje! Cielebąk? tez mi super zawodnik.Uciekł ze wszystkimi w styczniu.Najpierw gadał z prezesem i zgodził się zostac jeżeli dostanie trochę pieniędzy,a potem po spotkaniu z agentam przyszedł i zarządał 3 razy więcej wiedząc że mu Legia nie zapłaci bo nie ma z czego! a Pacocha tez żadnym wielkim koszykarzem nie jest! nie sądze żeby Sulima,Dębski,Kuraś,Suchomski,Malewski,Nawrot,Błas zczyk,Polanowski,Pacocha,Cielebąk i może Czubek byli w stanie grac tak jak byśmy chcieli! mimo iż teraz mamy najlepszych juniorów w Polsce bo ogranych w PLK.
a mecze byłyby rozgrywane na zmianę.raz tam raz na Bemowie.

Gacek
06-07-2003, 13:14

CO TY OPOWIADASZ?!
na meczach ze Śląskiem,pruszkowem było pełno ludzi bo w tym czasie nie było piłki,bo przyjeżdżżały mocne drużyny i w Legii byli zawodnicy którzy byli w stanie wygrac z każdym.
A właśnie prawdziwi kibice zostali z Legią wtedy kiedy gralli juniorzy,kiedy Legia przegrywała każdy mecz różnica kilkudziesięciu punktów.Wtedy byliśmy najbardziej potrzebni,żeby ci chłopcy zobaczyli że komuś zależy na tym żeby Legia istniała i grała jeżeli nie w ekstraklasie to żeby chociaż dokończyli sezon zeby za rok można było grac z 1 lidze a nie w 3!!! wtedy było 100 osób na meczu z czego większość na trybunie za ławką Legii gdzie siadają starzy kibice pamiętający tytuły mistrzowskie.MY powinniśmy dopingowac tych chłopaków ale z nas ładnych kilku tysięcy z Żylety było z 30-50 osób! to jest skandal!
fuzja-nie jeżeli Legia będzie w stanie istneć sama a nic na to nie wskazuje! Cielebąk? tez mi super zawodnik.Uciekł ze wszystkimi w styczniu.Najpierw gadał z prezesem i zgodził się zostac jeżeli dostanie trochę pieniędzy,a potem po spotkaniu z agentam przyszedł i zarządał 3 razy więcej wiedząc że mu Legia nie zapłaci bo nie ma z czego! a Pacocha tez żadnym wielkim koszykarzem nie jest! nie sądze żeby Sulima,Dębski,Kuraś,Suchomski,Malewski,Nawrot,Błas zczyk,Polanowski,Pacocha,Cielebąk i może Czubek byli w stanie grac tak jak byśmy chcieli! mimo iż teraz mamy najlepszych juniorów w Polsce bo ogranych w PLK.
a mecze byłyby rozgrywane na zmianę.raz tam raz na Bemowie.

masz racje piszac ze tymi juniorami +cielebak sinielnikow pacocha sulim,i tam jakispolanowski nic niezrobimy ale jak sam gembal powidzial ze jak bedzie odpowiedni budzet to niema problemu zeby zbudowac zespol na zapleczu ktory w rok moglby awansowac(wrocic) do plk. co do fuzji moze byc ale pod warunkiem e legia grala by na bemowie jak teraz a nie na zmiane .a poatym to chory pomysl. no pozdro i legia mistrz

:look:
http://sport.wp.pl/wiadomosc.html?wid=1150194&kat=1811&katn=Wiadomo%B6ci&widn=Gembal%3A+%22Nie+mamy+zespo%B3u%22

Gacek
06-07-2003, 13:17
ahaa co do liczby kibicow. to wiele ludzi niebylo na koszu i im sie niechce na legii zawsze ponad 8-9 tys niemowie juz zeby polowa ale moze chociaz 1/9 przyszla na mec bylo by git. MOZE TRZA BY SIE BYLO ZGLOSIC DO KLUBU MOZE O 200-300 DARMOWYCH BILETOW NA KOSZA KTORE KTOS BY MOGL ROZDAC NA ZYLECIE...

Kawa
06-07-2003, 13:35
ahaa co do liczby kibicow. to wiele ludzi niebylo na koszu i im sie niechce na legii zawsze ponad 8-9 tys niemowie juz zeby polowa ale moze chociaz 1/9 przyszla na mec bylo by git. MOZE TRZA BY SIE BYLO ZGLOSIC DO KLUBU MOZE O 200-300 DARMOWYCH BILETOW NA KOSZA KTORE KTOS BY MOGL ROZDAC NA ZYLECIE...
Gdyby hala legii była w lepszym miejscu to więcej osób chodziłoby na mecze. jednak kiedy trzeba zasuwac przez ulice na której po ciemku jest jak w lesie, a wiele osób nie wie gdzie szukac tej hali to nie mozna wymagac dużej frekwencji.

Gacek
06-07-2003, 22:08
Gdyby hala legii była w lepszym miejscu to więcej osób chodziłoby na mecze. jednak kiedy trzeba zasuwac przez ulice na której po ciemku jest jak w lesie, a wiele osób nie wie gdzie szukac tej hali to nie mozna wymagac dużej frekwencji.

no wlasnie...np torwar

Mini
07-07-2003, 09:05
za torwar dwa lata temu polonia za sezon wybuliła chyba z milion złotych więc to sie chyba nie opłaca.a co do hali to można iść od carrefoura(nie jest w lesie) albo przez osiedle(prośba do kibiców z Bemowa o drogowskazy na osiedlu miedzy Wrocławską a halą Legii. i co do drużyny:
Sulima,Polanowski,Pacocha,Czubek?,juniorzy nie będą w stanie awansować.ja w to nie wierzę żeby w takim składzie wywalczyli awans. :zly:

Beny
07-07-2003, 09:34
za torwar dwa lata temu polonia za sezon wybuliła chyba z milion złotych więc to sie chyba nie opłaca.a co do hali to można iść od carrefoura(nie jest w lesie) albo przez osiedle(prośba do kibiców z Bemowa o drogowskazy na osiedlu miedzy Wrocławską a halą Legii. i co do drużyny:
Sulima,Polanowski,Pacocha,Czubek?,juniorzy nie będą w stanie awansować.ja w to nie wierzę żeby w takim składzie wywalczyli awans. :zly:

Torwar, moim zdaniem odpada, wyobrażacie sobie ceny biletów, aby opłacić wynajęcie? Ostatnio na halę na Bemowie było 10 - 15 złociszy!
Nie ma cash'u na działalność, to nagle znalazłby się na Torwar. Poza tym niejestem przekonany, czy frekwencja byłaby zachwycająca. Pamiętacie Puchar Mazowsza rozgrywany na Torwarze? Tłumów nie było!!!
A frekwencja spadła, ponieważ: zaczeły się problemy finansowe i odeszli podstawowi zawodnicy, a przez to drużyna grałał slabo (no i frajerzy, tak frajerzy! przestali przychodzić, no bo jak ogladądać kolejną porażkę nie wypada?!? Skończyła się seria zwycięstw, to co do widzenia, tak???); skończyły się wejściowki na zaproszenia, bo klub chciał zarobić trochę kasy na bieżącą działalność, to również parę (-naście, - dziesiąt) osób ubyło, bo musieliby płacic za bilety, wygodnisie!!; klub przestał wpuszczać za darmo grupy (vide chłopaki np. z Olimpii), więc jak ci mieliby płacić po 10 - 15 zeta to też zrezygnowali! (niektórych rozumiem, bo kasy nigdy nie ma za dużo, ale innych? - ja wolę iść na kosza, niż wydać pieniądze na najeb... się jak szpak, kolejny raz w tygodniu, albo napalenie jak w kominku!).

Drogowskazy są nie potrzebne, bo po pierwsze: są umieszczone przez gminę (niebieskie i czerwone), po drugie zawsze mozna się spytać bemowskich autochtonów, po trzecie najczesciej idzie się z kimś kto już kiedyś był.

Ciemno nie jest (chyba że idziesz ulicą od strony Powazkowskiej), bo bliżej jest prze osiedle, czy to od strony Carrefour'a, czy przez bloki od ulicy Widawskiej, Sołtana itp.

Co do juniorów, to uważam że po wzmocnieniu przez kilku doświadczonych graczy, daliby sobie radę, bo w przeciwnym razie, nigdy by nie wyszli ponad przeciętność.

JACEK GEMBAL - SZACUNEK!!!

A FUZJI PO STOKROĆ MÓWIĘ NIE!!!

Gacek
07-07-2003, 11:45

Torwar, moim zdaniem odpada, wyobrażacie sobie ceny biletów, aby opłacić wynajęcie? Ostatnio na halę na Bemowie było 10 - 15 złociszy!
Nie ma cash'u na działalność, to nagle znalazłby się na Torwar. Poza tym niejestem przekonany, czy frekwencja byłaby zachwycająca. Pamiętacie Puchar Mazowsza rozgrywany na Torwarze? Tłumów nie było!!!
A frekwencja spadła, ponieważ: zaczeły się problemy finansowe i odeszli podstawowi zawodnicy, a przez to drużyna grałał slabo (no i frajerzy, tak frajerzy! przestali przychodzić, no bo jak ogladądać kolejną porażkę nie wypada?!? Skończyła się seria zwycięstw, to co do widzenia, tak???); skończyły się wejściowki na zaproszenia, bo klub chciał zarobić trochę kasy na bieżącą działalność, to również parę (-naście, - dziesiąt) osób ubyło, bo musieliby płacic za bilety, wygodnisie!!; klub przestał wpuszczać za darmo grupy (vide chłopaki np. z Olimpii), więc jak ci mieliby płacić po 10 - 15 zeta to też zrezygnowali! (niektórych rozumiem, bo kasy nigdy nie ma za dużo, ale innych? - ja wolę iść na kosza, niż wydać pieniądze na najeb... się jak szpak, kolejny raz w tygodniu, albo napalenie jak w kominku!).

Drogowskazy są nie potrzebne, bo po pierwsze: są umieszczone przez gminę (niebieskie i czerwone), po drugie zawsze mozna się spytać bemowskich autochtonów, po trzecie najczesciej idzie się z kimś kto już kiedyś był.

Ciemno nie jest (chyba że idziesz ulicą od strony Powazkowskiej), bo bliżej jest prze osiedle, czy to od strony Carrefour'a, czy przez bloki od ulicy Widawskiej, Sołtana itp.

Co do juniorów, to uważam że po wzmocnieniu przez kilku doświadczonych graczy, daliby sobie radę, bo w przeciwnym razie, nigdy by nie wyszli ponad przeciętność.

A FUZJI PO STOKROĆ MÓWIĘ NIE!!!

Tez tak uwazam, ze po wzmocnieniu kilkoma doswiadczonymi zawodnikami dali by rade. A na hale Legii nie jest ciezko trafic: wysiadacie pod Carrefourem, idziecie do Carrefoura na piwko :) potem wychodzicie za Carrefour po prostej kolo dzialek.

bemowiak
07-07-2003, 13:38
Jak sie tak wychwalacje kto ma bliżej na hale to ja mam 2 min :> i co ktoś mnie przebije ;) .A tak do tematu to widze że Legia niema za wielkich szans na znalezienie sponsora skoro chcą sobie robić fuzje,dla mnie takie rozwiązanie było by pomyłką ,pomimo że kibice darzą sie szacunkiem to gdzie by ten twór miał grać?! Pozatym Pruszków jest znany że podpisuje wysokie kontrakty ale ich zabardzo niechce wypłacać (np:Korytkowi 2 sezony temu wypłacili jedną pensje podczas sezonu!!!) A takiej Legii to ja niechce,w ostatnim sezonie z wypłacaniem kasy było jak było ale chociarz sie starali.

Teraz do tych którzy twierdzą że tam jest po ciemku jak w lesie:
Za halą Legii jest zwyczajnie las! a w tym lesie są forty bema na których trenują nadzieje piłkarskiej Legii oraz w tym lesie mieści sie cały CWKS.

A o zależności lokalizacji do frekwęcji na meczach:
Chyba nie byliście na meczach np z:Zagłębiem Sosnowiec jeszcze w 1 (czyli 2)lidze ,każdym ze Śląskiem,Prokomem,Pruszkowem,Anwilem,Polonią i np z niedawno rozegranych z Unią Tarnów już w okrojonym składzie!
i tutaj widać mętalność kibiców!
Jak drużynie idzie dobrze to są a jak źle to ich nie ma bo grają piłkarze,bo jest zimno,bo hala jest na zadupiu i takich wytłumaczeń jest wiele ...

A Legia To Legia i to CWKS,a Pruszków to zależy jakiego sponsora znajdą i tego też w Legii niechce!

Gacek
07-07-2003, 13:52
wiesz bemowiak ja na bemowo dojezdzam z Tarchomina ,moj kumpel z targowka, ty masz 2 minuty ja 42, jestem z Legia od zawsze!!!! nie chce fuzji z pruszkowem bo w legii zaczyna sie dobrze dziac i niech sie dzieje dobrze, ale nie fuzja!! ;)

bemowiak
07-07-2003, 13:59
wiesz bemowiak ja na bemowo dojezdzam z Tarchomina ,moj kumpel z targowka, ty masz 2 minuty ja 42, jestem z Legia od zawsze!!!! nie chce fuzji z pruszkowem bo w legii zaczyna sie dobrze dziac i niech sie dzieje dobrze, ale nie fuzja!! ;)

No dobra a gdzie są kibice z Woli,Centrum,Bielan itd

a teraz czy w Legii dzieje sie dobrze:

Po co Legii fuzja jak sie wszystko układa...
no chyba że coś jest nie tak z Pruszkowem.

Mini
07-07-2003, 14:01
ja dojeżdżam z Ursusa ale szczęście mam takie że przeważnie mam samochód i jadę 20 minut.jeżdże sam i mógłbym nawet czasami kogoś zabierac ale nikt nie chce jeździć.taka jest smutna prawda o kibicach i sekcjach innych niż piłkarska.

marecki
07-07-2003, 14:32
hyyyhyyyy :D

no ,bo to nudny sport jest :]

bemowiak
07-07-2003, 14:35

Polemizował bym :] w meczu piłkarskim pada ok 2 może 3 bramki na mecz a w kosza ok 150 do 200 punktów lub więcej taka jest różnica :]

bemowiak
07-07-2003, 14:48

To ja zrobiłem ten transparent :D dokładnie "Jacek Gembal Szacunek Na Zawsze"

Taki ze mnie Ultras '8

Beny
07-07-2003, 14:53

To ja zrobiłem ten transparent :D dokładnie "Jacek Gembal Szacunek Na Zawsze"

Taki ze mnie Ultras '8

No to szacunek :+: :+: :+: za "Szacunek..." dla Pierwszego Ultrasa na Bemowie ;) ;)

Mini
07-07-2003, 16:02

taa a Ty na mecz przyjedziesz tylko wtedy kiedy masz podwózkę.
a właśnie-idziesz w środę na łks? a jeżeli tak to mam propozycję na przed meczem i po meczu a mianowicie :piwo2:

marecki
07-07-2003, 17:42

taa a Ty na mecz przyjedziesz tylko wtedy kiedy masz podwózkę.
a właśnie-idziesz w środę na łks? a jeżeli tak to mam propozycję na przed meczem i po meczu a mianowicie :piwo2:

ostatnio nawet jak mam podwozke ,to nie chodze :D

pewnie sie wybiore ;)

bemowiak
07-07-2003, 23:58
Sorry na mecz z Unią młodzierz w wielu szkolnym miała wejście za darmo

Mini
10-07-2003, 11:21
żeby grać w pierwszej lidze trzeba miec budzet min. 400 tysięcy złotych-ale to tylko dotyczy tych co chcą dziką kartę więc reszta będzie się oper.. i olewackoszykarzy tak że połowa klubów upadnie w grudniu i już w lutym będzie mozna zakończyć rozgrywki.bo to Polska właśnie.

Beny
11-07-2003, 08:45
A tutaj coś z Życia Warszawy za pośrednictwem onet.pl: :look:

----------------------------------------------
Życie Warszawy/TK/11 lipca 2003 09:18

Nie chcą fuzji z Legią

Sympatykom koszykarskiego klubu KKS Pruszków nie podoba się pomysł fuzji z Legią Warszawa - pisze "Życie Warszawy".

Wczoraj kibice z Pruszkowa wydali oświadczenie.

"Postanowiliśmy dać do zrozumienia Radzie Nadzorczej MKS SSA, a przede wszystkim jej przewodniczącemu Pawłowi Gmochowi, a także prezesowi zarządu Jackowi Gmochowi, że jesteśmy zdecydowanie przeciwni planowanej fuzji. Postanowiliśmy w pierwszym akcie naszej desperacji oflagować halę, w której rozgrywamy mecze, a także byłą siedzibę klubu przy ul. Chopina w Pruszkowie. Jeśli te działania nie przyniosą oczekiwanego przez nas skutku, obiecujemy, że na tym nie poprzestaniemy. Nie pozwolimy, by Panowie Paweł i Jacek Gmoch, którzy są w klubie dopiero od kilku lat, zniszczyli pracę i osiągnięcia, jakich dokonali ich poprzednicy w ciągu ostatnich dziesięciu sezonów: dwa mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski, półfinał Pucharu Koraca i zwycięstwa nad takimi klubami, jak Asvel Villeurbanne, Unicaja Malaga czy Benetton Treviso. Domagamy się jasnego stanowiska władz i zerwania wszelkich rozmów prowadzących do połączenia klubów - czytamy w liście podpisanym przez "Kibiców MKS Pruszków".

Więcej szczegółów w "Życiu Warszawy"

-------------------------------------------------------------------------------------

Jakbym przewidział pytając swego czasu co o planowanej fuzji sądzą kibice z Pruszkowa. Oni nie chcą, my niechcemy, to po jakiego grzyba ta fuzja!

Gacek
11-07-2003, 14:03
CHODZCIE ZROBIMY MANIFESTACJE:)):):):)):):):):)

Mini
11-07-2003, 14:43
to ja mam propozycje.niech Gmoch ich zostawi jak im sie nie podoba i przyjdzie do nas.bedzie i Legia i Pruszków z tą drobną różnicą że Gmoch będzie prezesem Legii i to my będziemy walczyć o medale a Pruszków nie. ;)

Mini
12-07-2003, 10:15
Nowy prezes sekcji koszykarskiej Legii Warszawa Witold Romanowski chce, żeby jego klub połączył się z MKS Pruszków i dzięki temu znalazł się znów w Polskiej Lidze Koszykówki. Na razie jednak żadnych konkretów nie ma.
Romanowski - który jako sponsor pomagał już zespołowi w poprzednim sezonie - marzy jednak o powrocie do PLK. Pomysły są dwa - albo wykupienie "dzikiej karty" (kosztuje 500 tys. zł plus konieczność wykazania 2 mln zł budżetu) lub połączenie z MKS Pruszków. - Są dwie firmy, które wyraziły chęć zostania naszym sponsorem i gdyby to się udało, to kupno "dzikiej karty" nie byłoby żadnym problemem. Jedna z tych firm zdobywała jako sponsor mistrzostwo Polski w koszykówce, więc to poważna sprawa. Jednak moim zdaniem najlepsza byłaby fuzja z pruszkowskim klubem. Nazwa i barwy Legii weszłaby do spółki MKS SSA Pruszków, byłaby to już spółka warszawska. Wspólnymi siłami moglibyśmy zbudować ciekawą drużynę. Na razie grałaby i trenowałaby w Pruszkowie, bo tam miasto popiera klub. Może wynajmowalibyśmy też halę na Bemowie na mecze i gralibyśmy raz tu, raz tam. Dla kibiców z Pruszkowa to nie byłby problem, bo przecież odległości są niewielkie. A moim zdaniem w Warszawie, a Pruszków to też już Warszawa, nie ma miejsca na trzy kluby koszykarskie - mówi Romanowski.
Gmochowie są poukładani, na pewno wiedzą, że przy Legii, nie w Pruszkowie, mieliby większe szansę na lepszych sponsorów i lepszą drużynę. Oni wiedzą jak to zrobić, ja nie mam takich możliwości. A Legia nadal miałaby zespół wśród najlepszych i to najważniejsze - twierdzi Romanowski.
Póki nie uzgodniono fuzji zespół Legii z trenerem Gembalem, Andrzejem Sinielnikowem jako grającym asystentem, Robertem Chabelskim w roli kierownika ma za kilka dni pojechać na pierwszy obóz. - Mamy dotychczasowych zawodników, także Sinielnikowa i Kamila Sulimę, pozostali w zespole Tomasz Lipiński i Dominik Czubek. Chcemy pozyskać z Polonii Roberta Pacochę i Michała Polanowskiego, może wrócą też inni byli gracze Legii, rozmawiamy z Tomaszem Cielebąkiem - mówi Romanowski.
Problemów jednak nie brakuje. - Gospodarz naszej hali OSiR Bemowo dwa tygodnie temu wymówił nam umowę i kazał opuścić obiekt. Teraz dyrektor CWKS Lech Święcicki próbuje w tej sprawie układać się z miastem. Mamy jeszcze także zaległości wobec zawodnika Roberta Żuka i za wypożyczenie Aleksieja Olszewskiego i Tomasza Przewrockiego z Białegostoku, co sprawiło kłopoty z kontami CWKS. O pozostałych zawodników z ostatniego sezonu jestem spokojny, tu nie ma zagrożenia. Żaden z nich nie odchodził z klubu z zaległością większą niż 10 tys. zł, wszystko regulujemy. Zresztą w ogóle ten szum wokół kłopotów Legii w ostatnim sezonie był większy niż rzeczywiste kłopoty - mówi Romanowski.
Ciąg dalszy rozmów z właścicielem MKS Pruszków Pawłem Gmochem jest zaplanowany na koniec tygodnia, kiedy właściciel klubu z Pruszkowa wróci do Polski.

Pruszków=Warszawa :hmm:

zaległości mniejsze niż 10 tys zł? a to dziwne bo jak się Cielebąk wypiął za namową agenta :box: na Legię to chciał swoje kilkanascie albo kilkadziesiąt :hmm:

Pruszków popiera klub a w Warszawie wszyscy olewają sport jak tylko mogą. chyba to jedyna stolica na świecie i jedyny kraj gdzie nie tylko się nie pomaga ale i przeszkadza.
a takich 2 sponsorów to już mieliśmy-mostostal i to drugie gówno które nie zapłaciło kasy wpisanej w umowie i nic im się nie stało.Legia powinna wystąpić o odszkodowanie.ale u nas prezes zanim zaczął się zajmować czymkolwiek to już odchodził.

ekstraklasa ma nowego sponsora i od nowego roku kluby będą rywalizowac w era basket liga

bemowiak
22-07-2003, 15:05
W dniu dzisiejszym Polska Telefonia Cyfrowa - operator sieci telefonii komórkowej "Era" - została tytularnym sponsorem Polskiej Ligi Koszykówki mężczyn, a także sponsorem reprezentacji Polski. Od nowego sezonu koszykarze będą się więc zmagać w Era Basket Lidze.

- Mam nadzieję, że wielomiesięczne poszukiwania właściwych dyscyplin sportu przyniosą naszej firmie założony efekt. Jestem pewien, że inwestycje w piłkę nożną, koszykówkę i windsurfing to dobry krok w naszym wykonaniu. - powiedział Prezes Zarządu PTC Bogusław Kołakowski.

- To wielki dzień w historii koszykówki w Polsce, bowiem nigdy dotąd liga i reprezentacja nie posiadały tak wspaniałego sponsora, jakim jest PTC Era - stwierdził Marek Pałus, prezes PZKosz. - Mam nadzieję, że wspólnie wprowadzimy polską koszykówkę w nową Erę.

Umowę, którą zawarto na jeden sezon, zaopatrzono w klauzulę umożliwiającą jej przedłużenie na lata kolejne. W swojej strategii "Era" zakłada bowiem działanie długofalowe.

To już jest pewne,PZkosz jest organizatorem rozgrywek 1 ligi w której najprawdopodobniej grać będzie Legia,mam nadzieje że i coś na tą lige przeznaczą.

Pozdro

aaadamm
22-07-2003, 17:22
Era nadchodzi...Era w Wisle...Era w Koszu...co na to inni...jaka bedzie odpowiedz Plusa i iDeii ???

Ile ta Era moze dac I lidze??? malo...proporcionalnie tyle ile C+ dawal klubom w 2 lidze pilki nozej

bemowiak
22-07-2003, 17:34
Era nadchodzi...Era w Wisle...Era w Koszu...co na to inni...jaka bedzie odpowiedz Plusa i iDeii ???

Ile ta Era moze dac I lidze??? malo...proporcionalnie tyle ile C+ dawal klubom w 2 lidze pilki nozej

Idea jest w Śląsku koszykarskim a PLUS ostatnio był w reprze siatkarskiej

Beny
22-07-2003, 19:49
No to może chociaż jakiś mały lokalny operator? ;)
Uparli się na nas, czy co :hmm:
Ani piłka, ani kosz! Do :* to wszystko!

bemowiak
22-07-2003, 19:52

To jest plan! Aster City! ich internet i kablówke więc jak by zasponsorowali Legie to bym miał wszystko co trzeba :]

Beny
23-07-2003, 05:51

To jest plan! Aster City! ich internet i kablówke więc jak by zasponsorowali Legie to bym miał wszystko co trzeba :]

No to tak jak ja!!! ;) Kurczę, dlaczego menadżerowie kosza i piłki nie mają takich błyskotliwych pomysłów? :hmm: Może im podesłać link na to Forum? 8) Poczytają, to może zaczną działać! :)

PS. Nie wiecie kiedy zaczyna się sezon koszykarski???

Mini
23-07-2003, 07:05
były już takie próby ale klub tak szybko zmieniał prezesów że nic z tego nie wyszło. o ile się nie mylę to Era jako jedyna z kilkudziesięciu nagabywanych firm nie powiedziała od razu nie.

bemowiak
23-07-2003, 13:27
PS. Nie wiecie kiedy zaczyna się sezon koszykarski???

We wrześniu tylko niewiem czy pod koniec jak PLK

bemowiak
23-07-2003, 13:33
Mazovia Cup bez nas
Koszykarze Legii nie wystąpią w tym roku w turnieju Mazovia Cup. 45 edycja tego turnieju zacznie się 24 września. Przypomnijmy, że wtedy będą już trwały rozgrywki I ligi, do których zgłoszona została nasza drużyna

Szkoda bo lubiłem ten turniej,ale co tam wole lige :)

Beny
23-07-2003, 16:37
Mazovia Cup bez nas
Koszykarze Legii nie wystąpią w tym roku w turnieju Mazovia Cup. 45 edycja tego turnieju zacznie się 24 września. Przypomnijmy, że wtedy będą już trwały rozgrywki I ligi, do których zgłoszona została nasza drużyna

Nie no porażka! Bez nas??? :hmm: A taki był sympatyczny turniej! ;) A jak fajnie było, gdy był rozgrywany na Torwarze '8

PS. Dzięki za termin :)

bemowiak
23-07-2003, 16:53
Mazovia Cup bez nas

Nie no porażka! Bez nas??? :hmm: A taki był sympatyczny turniej! ;) A jak fajnie było, gdy był rozgrywany na Torwarze '8

heh na Torważe to było coś!
W przerwie finału (Polfarma z kimś tam) podszedł do mnie kibic Polfarmy i spytał sie czy niesprzedam mu szalika za 200 zł,myślałem że se ze mnie jaja robi ale kase dał,a tamten szalik mi sie niepodobał i tak :]

Beny
23-07-2003, 17:48
Mazovia Cup bez nas

heh na Torważe to było coś!
W przerwie finału (Polfarma z kimś tam) podszedł do mnie kibic Polfarmy i spytał sie czy niesprzedam mu szalika za 200 zł,myślałem że se ze mnie jaja robi ale kase dał,a tamten szalik mi sie niepodobał i tak :]

200 zeta za szalik! 8) No nie gościa chyba pogieło! :rotfl: Skoro już był w Wawie, to mógł iść na stadiona albo pod Pałac! '8 No gratuluję interesu! :+: :+: He, he, ale z niego był gość! :buhaha:

bemowiak
23-07-2003, 21:51
Koszykarze Legii jutro wyjadą na pierwszy obóz przygotowawczy przed nowym sezonem. Nasi koszykarze przez 2 tygodnie będą trenować w Rytrze.

Szkoda tylko że niewiadomo kto pojechał

bemowiak
23-07-2003, 21:56
Znamy już wstępne rozstrzygnięcia dotyczące systemu gier w I lidze mężczyzn. Zgodnie z przypuszczeniami i tym co było w poprzednich sezonach, w pierwszej fazie rozgrywek drużyny zagrają systemem "każdy z każdym", przez co dany zespół rozegra 30 spotkań. Następnie pierwsza ósemka walczyć będzie o awans do PLK po przez play off. Odnośnie reszty stawki PZKosz poinformuje w późniejszym czasie.

Pierwotny skład rozgrywek I ligi mężczyzn:

- KKS ALBA-ALSTOM Chorzów
- ZKS STAL Stalowa Wola
- KS ASTORIA Bydgoszcz
- KS TURÓW Zgorzelec
- AZS Lublin
- SSA WISŁA Kraków
- SKK KOTWICA Kołobrzeg
- ASK KS SIARKA Tarnobrzeg
- GRONO SSA Zielona Góra
- Stowarzyszenie VIKING Rumia
- CWKS LEGIA Warszawa
- KS POLPAK Świecie
- KS POGOŃ Ruda Śląska
- MTS BASKET Kwidzyn
- SKS SSA Starogard Gdański
- KS ISKRA Częstochowa

Z powodu starania się niektórych drużyn o tzw. "dziką kartę" powyższy zestaw może ulec niewielkiej zmianie.

Szkoda że w tym zestawieniu nie ma Zagłębia Sosnowiec,ale co tam robią takie drużyny jak Polpak Świecie ( 8- ) czy Viking Rumia albo Basket Kwidzyń to chociarz jest niedaleko (jednak jest daleko)

bemowiak
24-07-2003, 07:47
Wiecie co...w Legii chyba nie jest najlepiej,dzwoniłem do klubu dowiedzieć sie o której jadą ewantyalnie kto jedzie na zgrupowanie a usłyszałem tylko "Abonent czasowo niedostępny" 8- ciekawe czy mają ciepłą wode...

Beny
24-07-2003, 08:14
Wiecie co...w Legii chyba nie jest najlepiej,dzwoniłem do klubu dowiedzieć sie o której jadą ewantyalnie kto jedzie na zgrupowanie a usłyszałem tylko "Abonent czasowo niedostępny" 8- ciekawe czy mają ciepłą wode...

Widać, że oszczędzają na wszystkim! Faktycznie "nie jest najlepiej"! Był szum z "dziką karta", z fuzją z Pruszkowem, a teraaz co, kompletna cisza, mam nadzieję, ze nie przed burzą... Bo już jedno rozwiązanie /zawieszenie/ sekcji pamiętam, tak samo jak mecze z Mostostalem, czy Galaxią... :grr:

bemowiak
24-07-2003, 08:18
Bo już jedno rozwiązanie /zawieszenie/ sekcji pamiętam, tak samo jak mecze z Mostostalem, czy Galaxią... :grr:

Też pamiętam,coprawda na siatkówke zaczołem chodzić w tym sezonie co ją rozwiązali,ale sie wkręciłem.Jakiś rok czy 2 temu mówili że reaktywują i będą grać w 3 lidze i efekty widać,dla mnie Legia może sobie grać nawet w 3 lidze,bo jak ją wycofają to już zostanie tylko Polonia... :fu:

Beny
24-07-2003, 08:24
Bo już jedno rozwiązanie /zawieszenie/ sekcji pamiętam, tak samo jak mecze z Mostostalem, czy Galaxią... :grr:

Też pamiętam,coprawda na siatkówke zaczołem chodzić w tym sezonie co ją rozwiązali,ale sie wkręciłem.Jakiś rok czy 2 temu mówili że reaktywują i będą grać w 3 lidze i efekty widać,dla mnie Legia może sobie grać nawet w 3 lidze,bo jak ją wycofają to już zostanie tylko Polonia... :fu:

No, ale przecież nie przerzucimy się na Polonię!!! Zostają jeszcze juniorzy!!! Oczywiści rozwiązanie sekcji kosza mam nadzieję jeszcze długo, jeśli nie nigdy, nie będzie wchodzić w grę!!!

bemowiak
24-07-2003, 08:29

No, ale przecież nie przerzucimy się na Polonię!!! Zostają jeszcze juniorzy!!! Oczywiści rozwiązanie sekcji kosza mam nadzieję jeszcze długo, jeśli nie nigdy, nie będzie wchodzić w grę!!!

Niewiem czy wiesz ale junioży odemnie z rocznika do tej pory niegrali podobno w żadnych rozgrywkach i co lepsi poszli na Polonie,naewt dwóch z którymi grałem w reprezętacji szkoły tam poszło :fu:
a że na Polonie sie nieprzerzucimy to akurat oczywiste wolał bym do Pruszkowa jeździć kosza pooglądać,chodź pewnie bym i tak niejeździł

Beny
24-07-2003, 08:35

Niewiem czy wiesz ale junioży odemnie z rocznika do tej pory niegrali podobno w żadnych rozgrywkach i co lepsi poszli na Polonie,naewt dwóch z którymi grałem w reprezętacji szkoły tam poszło :fu:
a że na Polonie sie nieprzerzucimy to akurat oczywiste wolał bym do Pruszkowa jeździć kosza pooglądać,chodź pewnie bym i tak niejeździł

O :* tego nie wiedziałem! E..., no tandeta! Cholera, jak tak można! Nawet na juniorów nie ma pieniędzy! To może wogóle zburzyć, zaorać i nasadzić bratków! Kurczę, wkurzyłem się! Ale dzięki za info!

bemowiak
24-07-2003, 08:37
ale od tego sezonu mają ich zgłosić do jakiejś ligi,i będą dwa świetne talęty no jeden ja :D
wiem wiem skromny jestem :)

Beny
24-07-2003, 08:47
ale od tego sezonu mają ich zgłosić do jakiejś ligi,i będą dwa świetne talęty no jeden ja :D
wiem wiem skromny jestem :)

Nie czaję intrygi! ;) Dwóch "świetnych talentów" plus skromny Ty to daje trzech, a gdzie reszta? :hmm: :rotfl: :buhaha: ;)

bemowiak
24-07-2003, 08:54
dwóch to znaczy ja i mój kumpel ale on jest gorszy :] tylko tego nikt nie widzi a reszta... ktoś sie napewno znajdzie:)

A tutaj News:

Polonia rozmawia o podpisaniu kontraktu z MACIEJEM ZIELIŃSKIM

skomętuje to tak :fu:

Beny
24-07-2003, 09:00
Polonia po prostu skorzystala z faktu, iż Zieliński nie dogadał się ze Śląskiem i go capnęła do siebie. Nie da się zaprzeczyć, że "to dobry koszykarz jest"! Tak samo jak nie da się zaprzeczyć, że sportowo i organizacyjnie możemy w tech chwili Poloni zazdrościć, a pewno po wzmocnieniach jakie planują będą jeszcze mocniejsi!

A my! :* , a my musimy się martwić, czy wogóle przystąpimy do, defacto, II ligowych rozgrywek! Ech... :fu:

bemowiak
24-07-2003, 09:04
Polonia po prostu skorzystala z faktu, iż Zieliński nie dogadał się ze Śląskiem i go capnęła do siebie. Nie da się zaprzeczyć, że "to dobry koszykarz jest"! Tak samo jak nie da się zaprzeczyć, że sportowo i organizacyjnie możemy w tech chwili Poloni zazdrościć, a pewno po wzmocnieniach jakie planują będą jeszcze mocniejsi!

A my! :* , a my musimy się martwić, czy wogóle przystąpimy do, defacto, II ligowych rozgrywek! Ech... :fu:

Ja ich za to doceniam że są tak zorganizowani ale denerwuje mnie że będą grali w tej halce na Kole! przeciesz to krok od nas :fu:
Ale na Polonie np kibiców przyciąga nasz były sponsor Życie Warszawy irganizując konkursy np na meczu ze Stalą w PO ufundowali nagrode 2 tys zł dla tego kibica który trafi z połowy boiska,u nas coprawda też było niby coś takiego ale organizowane przez PS chociarz kalendarz wygrałem :D

Beny
24-07-2003, 09:09
To że będą grać w Hali na Kole świadczy tylko o tym, że mimo dobrego marketingu, organizacji i drużyny, w dalszym ciągu "Polonii nie ma w Warszawie" ;)

A sponsorzy wiadomo idą przede wszystkim tam, gdzie wszystko jest poukładane, a nie do nas, gdzie ciągle są jakieś kłopoty. Chociaż specjalnie dużo ludzie na koszykarską Polonię nie chodzi (parę razy widziałem ich w TV, to tłumów nie było ;) ).

bemowiak
24-07-2003, 09:14
To że będą grać w Hali na Kole świadczy tylko o tym, że mino dobrego marketingu, organizacji i drużyny, w dalszym ciągu "Polonii nie ma w Warszawie" ;)

A sponsorzy wiadomo idą przede wszytskim tam, gdzie wszystko jest poukładane, a nie do nas, gdzie ciągle są jakieś kłopoty. Chociaż specjalnie dużo ludzie na koszykarską Polonię nie chodzi (parę razy widziałem ich w TV, to tłumów nie było ;) ).

Tłumów to faktycznie tam niema,ale za to z 500 osób na każdym meczu jest może jak będą grać na Kole to sie to zmieni
i jeszcze ten fan klub to jest tragedia ksiądz i dziecko 2 lata fanklubowicze...
Do tej pory mam kawałek koszulki Polonii po derbach a byłem z ojcem ... :)

Beny
24-07-2003, 09:17
A resztę koszulki pewnie ma ojciec? :rotfl: :buhaha:
500 osób! Cholera nie pamiętam kiedy u nas ostatnio tyle było (oczywiście nie licząc derbów)... Ach ci fani...

Jaki klub, taki.... fanklub :rotfl: :buhaha:

bemowiak
24-07-2003, 09:23
500 osób! Cholera nie pamiętam kiedy u nas ostatnio tyle było (oczywiście nie licząc derbów)... Ach ci fani...

:) nie,ojcec chciał wziąść zgrzewke pepsi czy czegoś takiego,znaczy nie z bufetu ale jakiś kibic sobie połorzył i ojciec chciał mu zabrać ale uznał jaki by mi dał przykład i że do tego ręki nie przyłoży ,ale jak wsiadłem do samochodu ze strzępkiem koszulki i jakimiś batonami (niezabrałem z bufeu tylko ktoś mi dał ) to żałował :)

P.s:zapomniałem dodać mój ojciec ma jedynie koszulke Wisły... orginalną z logiem telefoniki :) ale ją dostał od gościa który prowadzi magazyn nike-a tuż obok jego firmy i ten gość zresztą dostarcza Wiśle stroje :) ojciec raz w niej nawet wyszedł na ulice... ale sie z niego śmiałem :buhaha:

Beny
24-07-2003, 09:28

:) nie,ojcec chciał wziąść zgrzewke pepsi czy czegoś takiego,znaczy nie z bufetu ale jakiś kibic sobie połorzył i ojciec chciał mu zabrać ale uznał jaki by mi dał przykład i że do tego ręki nie przyłoży ,ale jak wsiadłem do samochodu ze strzępkiem koszulki i jakimiś batonami (niezabrałem z bufeu tylko ktoś mi dał ) to żałował :)

P.s:zapomniałem dodać mój ojciec ma jedynie koszulke Wisły... orginalną z logiem telefoniki :) ale ją dostał od gościa który prowadzi magazyn nike-a tuż obok jego firmy i ten gość zresztą dostarcza Wiśle stroje :) ojciec raz w niej nawet wyszedł na ulice... ale sie z niego śmiałem :buhaha:

He, he u Was to jest dopiero Hardcore'owa rodzinka! :) Tak, a kiedyś to było takie spokojne osiedle! ;)

Gacek
24-07-2003, 21:27
Ludzie słuchajcie!!.
Mówił ten cały romanowski że mbędzie sponsor który zdobył już mistrzostwo polski.Niewadomo jaka firma ale, przypomnijmy mistrza zdobywali MAZOWSZANKA PEKAES, IDEA, ANWIL , niewiem o jakiego sponsora chodziło .Aha , Legia pojechała na obóz do Rytra czyli są pieniądze, niektóre druzyny z 1 ligi niejechały na obozy ze względów oszczędnościowych. ciekawe kto pojechał na ten oboz.Myśle że składem Sulima Sinilnikow,Lipiński,Leśniak cielebąk pacocha polanowski czubek and inni można wywalczyć awans.ja w tych inych bym chciał widzieć Marcusa Williamsa,Walkera , fajnie by było zobaczyć znów na hali unas Drapera,czy mirka łopatke. wiadomo ze to kwestia kasy ale jak bedzie dobry sponsor to można zrobić ciekawy zespół.

--------------------------------------------------------------------
WARSZAWA DA SIE LUBIĆ
WARSZAWA DA SIE LUBIĆ
WARSZAWA DA SIE LUBIĆ
WARSZAWA DA SIE LUBIĆ !!

JACEK GEMBAL SZACUNEK 4EVER

bemowiak
24-07-2003, 22:04
Ludzie słuchajcie!!.
Mówił ten cały romanowski że mbędzie sponsor który zdobył już mistrzostwo polski.Niewadomo jaka firma ale, przypomnijmy mistrza zdobywali MAZOWSZANKA PEKAES, IDEA, ANWIL , niewiem o jakiego sponsora chodziło .Aha , Legia pojechała na obóz do Rytra czyli są pieniądze, niektóre druzyny z 1 ligi niejechały na obozy ze względów oszczędnościowych. ciekawe kto pojechał na ten oboz.Myśle że składem Sulima Sinilnikow,Lipiński,Leśniak cielebąk pacocha polanowski czubek and inni można wywalczyć awans.ja w tych inych bym chciał widzieć Marcusa Williamsa,Walkera , fajnie by było zobaczyć znów na hali unas Drapera,czy mirka łopatke. wiadomo ze to kwestia kasy ale jak bedzie dobry sponsor to można zrobić ciekawy zespół.

No więc w jednej drużynie może być 2 amerykanów czyli jeden odpada z trójki WIliams Draper Walker,z nich raczej niewidział bym Walkera grał w Wiśle i nawet tam go niechcieli więc po co nam dalej Łopatka jest za drewniany jak na mój gust taki gwiazdorek gra we Francii i niesądze żeby chciał wrócić do Polski tym bardziej 1 ligi,Sulima raczej niezostanie ale kto wie twierdził że jak Legia zagra w PLK i mu odda zaległości to będzie grać,niegramy w PLK ale jednak Kamil jest wychowankiem i mam nadzjeje że starczy jak mu oddadzą hajs,skąd kasa na Cielebąka i kwestja czy chciał by grać w 1 lidze myśle że jak by był dobry sponsor to by zagrał.Co do sponsorów to Anwil i Idea ma podpisane kontrakty więc odpadają (i tak pewnie by nieprzeszli do 1 ligi)Mazowszanka (wogóle jeszcze istnieje? ) raczej wiele hajsu nie ma,PEKAS też niesądze ale kto wie,jeden sponsor napewno niewystarczy.
To teraz skład jaki bym widział
Sinielnikow,Sulima,Draper,Wiliams(chodź jest za drogi) Czubek,Lipiński,Żurawski,Rybczyński,Błaszczyk i Dębski,i od czasu do czasu jakiś iny junior

Trener Gembal drugi Królik ale niestety jest trenerem rezerw Polonii więć Adam Wielgosz (mój trener z reprezętacji szkoły były reprezętant Polski i asystent Kijewskiego w Reprezętacji,oraz były zawodnik Legii) bo bym miał darmowe wejścia :D a kierownikiem drużyny Robert Chabelki niech sie skoncentruje na jednym a nie jak do tej pory na tym i trenowaniu.No to tyle pozdro!

Gacek
24-07-2003, 22:12
Moim zdaniem ryba odpada.jest zbyt taki jakiś niemrawy:).Co do składu to bym widział tak
Trenerzy Gembal,Królik
Skład:Sulim,Sinielnikow,czubek,williams,cielebąk,L ipa,Leśniak,Draper,Żuk,Paprocki.

co do Sulimy to sam w wywiadzie powiedział że jest związany z legią od 10 lat i żal by mu było odchodzić,więc ja bym był raczej zatym ze on już zostaje.Co do cielebąka to chętnie bym go znów widział w koszulce legii. bardzo go lubiłem,a jeżeli jest szansa na sprowadzenie go to czemu nie.Pacocha i polanowski.hmm... dwie polonistki niewiem czy bym ich chciał.A co do sponsora to *** z nazwą ważne żeby dawał hajs

bemowiak
24-07-2003, 22:16
Moim zdaniem ryba odpada.jest zbyt taki jakiś niemrawy:).Co do składu to bym widział tak
Trenerzy Gembal,Królik
Skład:Sulim,Sinielnikow,czubek,williams,cielebąk,L ipa,Leśniak,Draper,Żuk,Paprocki.

co do Sulimy to sam w wywiadzie powiedział że jest związany z legią od 10 lat i żal by mu było odchodzić,więc ja bym był raczej zatym ze on już zostaje.Co do cielebąka to chętnie bym go znów widział w koszulce legii. bardzo go lubiłem,a jeżeli jest szansa na sprowadzenie go to czemu nie.Pacocha i polanowski.hmm... dwie polonistki niewiem czy bym ich chciał.A co do sponsora to *** z nazwą ważne żeby dawał hajs

No powiecmy że znajdzie sie hajs na Wiliamsa ale po co ściągać Żuka i Paprockiego oni są w stanach w koledzach (niewiem jak sie to pisze) i niech se tam grają,jest Błaszczyk i cała masa juniorów nie ma sensu ich ściągać i im płacić zwarzywszy że Żukowi są jeszcze krewni za gre u nas...

Gacek
24-07-2003, 22:18
Trenerzy Gembal,Królik

No powiecmy że znajdzie sie hajs na Wiliamsa ale po co ściągać Żuka i Paprockiego oni są w stanach w koledzach (niewiem jak sie to pisze) i niech se tam grają,jest Błaszczyk i cała masa juniorów nie ma sensu ich ściągać i im płacić zwarzywszy że Żukowi są jeszcze krewni za gre u nas...

co do paprockiego to coś mi sie obiło o uszy,no może bez niego ale żuk by sie przydał pamiętacie jego gre z prokomem rok temu??może nieżuccał od ***** ale zato jak bronił eh przydałby się żuk przydał

bemowiak
24-07-2003, 22:21
Trenerzy Gembal,Królik

co do paprockiego to coś mi sie obiło o uszy,no może bez niego ale żuk by sie przydał pamiętacie jego gre z prokomem rok temu??może nieżuccał od ch** ale zato jak bronił eh przydałby się żuk przydał

jego gre pamiętam jak i wiele innych jege meczów,może coś by z niego było ale wole żeby se siedział w Stanach niech gra Błaszczyk,grają na podobnym poziomie wole Bartka

Gacek
24-07-2003, 22:26
ja wole żuka. .zretsztą niema porównania to sa 2 inne pozycje ale żuk lepszy

Gacek
24-07-2003, 22:29
ej to jak zakładmy klub kibica?? może klub nas poprze:):) 8)

bemowiak
24-07-2003, 22:37
ej to jak zakładmy klub kibica?? może klub nas poprze:):) 8)

Jak by miał tak nas popierać jak wtedy kiedy chcieliśmy jechać do Lublina to dziękuje bardzo za takie poparcie...

Gacek
24-07-2003, 22:40
wiesz aleto niebył jednak klub kibica:):)::):):):):) można by bylo jezdzić na wyjazd... :buhaha:

bemowiak
24-07-2003, 22:43
wiesz aleto niebył jednak klub kibica:):)::):):):):) można by bylo jezdzić na wyjazd... :buhaha:

No załóżmy taki klub kibica jak ma Polonia,jak byśmy chcieli współpracować z klubem to coś podobnego by musiało być...

Mini
25-07-2003, 07:10
Błaszczyk i Żuk - nie ma porównania.i to nie dlatego że grają na innych pozycjach.Po prostu Błaszczyk jest najbardziej drewnianym koszykarzem jakiego w życiu widziałem.Mówili że gra z kontuzją ale nie ma takiej kontuzji kolana która nie pozwalała by stojąc metr od kosza nie trafiac w obręcz.
a co do tego składu to jak widzicie Sinielnikowa,Czubka,Williamsa,Pacochę i Paprockiego? przecież cała piątka to rozgrywający?! a przecież nam brakuje wysokich graczy. Błaszczyk jest słabiutki żeby nie powiedziec beznadziejny Lipiński trochę za mały a Cielebąk i Polanowski też się nie nadają na centra. Draper ma już chyba ze 40 więc nie za bardzo się nadaje do biegania z juniorami za pomarańczową piłką.pamiętacie jak kończył się pierwszy sezon po powrocie do ekstraklasy? Draper wracał z domu dwa tygodnie po terminie i opier...ł się na maksa w końcówce sezonu kiedy trzeba było się sprężyć i wygrać dwa mecze żeby zostać w lidze.a Walker chyba też jest starawy.
a sponsora jak nie było tak nie ma.
Klub Kibica hmm ciekawy pomysł :)

Beny
25-07-2003, 07:29
Co do zawodników przydatnych drużynie, to się nie wypowiadam, bo i tak wszystko rozchodzi się o brak kasy na działalność klubu, w tym na nowych (i starych) zawodników. Wierzę, że Gembal (jeśli zostanie?) poukłada kadrę zawodniczą właściwie!

A klub kibica, czy jakakolwiek inna organizacja grupy dopingującej koszykarzy, to bardzo dobry pomysł, o którym wcześniej trochę wspominano na Forum. Tylko nasuwa mi się pytanie ilu byłoby chętnych? Bo po ostatniej frekwencji można wnioskować, że niewielu. Z tego pewnie spora część nie będzie jeździć na wyjazdy (na przykład ja), inni mają wystarczająco dużo pracy przy organizacji podczas sezonu piłkarskiego, a często przecież zdarzały się pokrywające się terminy meczów na hali i na Łazienkowskiej! Do tego dochodzi fakt nie grania w najwyższej klasie rozgrywkowej (i prawie legendarne: "E tam, nie bedę chodził na drugą /trzecią, ..., siódmą, itd,/ ligę!"), co zapewne i tak obniży jeszcze frekwencję! Chciałbym chociaż w połowie powyżej wymienionych problemów mile się rozczarować! A jak będziemy się organizować na meczach koszykówki to JA JESTEM ZA!!! :)

Gacek
25-07-2003, 10:33
Co do zawodników przydatnych drużynie, to się nie wypowiadam, bo i tak wszystko rozchodzi się o brak kasy na działalność klubu, w tym na nowych (i starych) zawodników. Wierzę, że Gembal (jeśli zostanie?) poukłada kadrę zawodniczą właściwie!

A klub kibica, czy jakakolwiek inna organizacja grupy dopingującej koszykarzy, to bardzo dobry pomysł, o którym wcześniej trochę wspominano na Forum. Tylko nasuwa mi się pytanie ilu byłoby chętnych? Bo po ostatniej frekwencji można wnioskować, że niewielu. Z tego pewnie spora część nie będzie jeździć na wyjazdy (na przykład ja), inni mają wystarczająco dużo pracy przy organizacji podczas sezonu piłkarskiego, a często przecież zdarzały się pokrywające się terminy meczów na hali i na Łazienkowskiej! Do tego dochodzi fakt nie grania w najwyższej klasie rozgrywkowej (i prawie legendarne: "E tam, nie bedę chodził na drugą /trzecią, ..., siódmą, itd,/ ligę!"), co zapewne i tak obniży jeszcze frekwencję! Chciałbym chociaż w połowie powyżej wymienionych problemów mile się rozczarować! A jak będziemy się organizować na meczach koszykówki to JA JESTEM ZA!!! :)

w zasadzie to masz racje ale zauważ że na 2 lige(jeszcze wtedy) chodziła prawie cały czas pełna hala.Klub kibica to niejest głupi pomysł.Wystarczy dać taką propozycje lub ogłoszenie o tym i napewno paru chętnych sie znajdzie.Ale przecież wy też macie ziomków legionistów.ja w tym sezonie na legie w sumie pzyprowadziłem 20 nowych osób. Bardzo im się podobało i zadeklarowali że w nowym sezonie będą chodzić.Aha i do Mini : Williams nielubił być rozgrywającym grał na tej pozycji z konieczności. Można założyć klub kibica , ale dopiero jak będzie wiadomo co z legią jaki sponsor itd itp. bo może klub by nas poparł a wtedy by było wszystko łatwiej (oprawa meczów wyjazdy) piszcie co myślicie o tym klubie kibica.

Beny
25-07-2003, 10:53
Na II ligę chodziłą prawie pełna hala, bo wtedy był inny klimat. Cały czas była walka o awans wyżej, większość przeciwników "dostawała" kilkudziesięcioma punktami i jedyna niepewność była np. w playoffach z Zagłębiem! W pierwszym sezonie po awansie do PLK pełna hala była coraz rzadziej (derby, Anwil, Śląsk), a w drugim było coraz gorzej (sportowo i kibicowsko)! Więc część ludzi to olała! :box: Uważam, że teraz też tak może być :fu: (aż powtórzę: "E tam, nie bedę chodził na drugą /trzecią, ..., siódmą, itd,/ ligę!"), ale masz rację: rozgłaszajmy, propagujmy, namawiajmy, a ludzie zaczną przychodzić! Jak będą ludzie to i KK ruszy! Czekamy na rozwój sytuacji sponsorsko - organizacyjnej, a później działamy! Powtórzę jeszcze raz: JA JESTEM ZA!!!
Tylko żeby przychodzili!

Mini
25-07-2003, 11:53
frekwencja już się nie zmniejszy.poprostu jest to niemożliwe. Ci którzy siedzą na trybunie Goście Zaproszeni wyglądają mi na znajomych i rodziny zawodników i działaczy i starych kibiców pamiętających Mistrza w kosza więc oni będą na pewno.a co do drugiej strony to 20-30 osób na ostatnich meczach to są ci którzy przychodzą niezależnie od tego czy Legia ogrywa Śląsk czy przegrywa ze Startem Lublin.

bemowiak
25-07-2003, 11:57
frekwencja już się nie zmniejszy.poprostu jest to niemożliwe. Ci którzy siedzą na trybunie Goście Zaproszeni wyglądają mi na znajomych i rodziny zawodników i działaczy i starych kibiców pamiętających Mistrza w kosza więc oni będą na pewno.a co do drugiej strony to 20-30 osób na ostatnich meczach to są ci którzy przychodzą niezależnie od tego czy Legia ogrywa Śląsk czy przegrywa ze Startem Lublin.

No to np ja,ale zdaje mi sie że takich kibiców powinno być więcej...

a ja za klubek kibica jestem ale nie za oficjalnym bo w takim trzeba kulturalnie dopingować a ja sie do tego nie nadaje ...

Beny
25-07-2003, 12:00

No to np ja,ale zdaje mi sie że takich kibiców powinno być więcej...

a ja za klubek kibica jestem ale nie za oficjalnym bo w takim trzeba kulturalnie dopingować a ja sie do tego nie nadaje ...

Dokładnie! Przecież jak na meczu nie rzucę paru :*, :* , :* , i jeszcze :* na sędziego, to tak jakoś pusty w środku się czuję... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Gacek
25-07-2003, 14:39
to załóżmy nieoficjalny kk ,Wy to macie problemy :):):):):)::):):):):):):)

Beny
25-07-2003, 14:43

Gorąco jest, to i problemy sie mnożą... ;) :buhaha:

bemowiak
25-07-2003, 15:24

jal będzie nieoficjalny to klub nam raczej niebędzie pomagać...

Beny
04-08-2003, 08:47
ZA ONET.PL:

Koszykówka

PLK

PAP/02 sierpnia 2003 21:39

Astoria Bydgoszcz w PLK z "dziką kartą"

Rada nadzorcza Polskiej Ligi Koszykówki obradująca w Książu podjęła decyzję o przyznaniu Astorii Bydgoszcz tzw. "dzikiej karty".

Oznacza to, że klub z Bydgoszczy, jeśli wpłaci do 8 sierpnia 500 tysięcy złotych na konto Polskiej Ligi Koszykówki, zagra w sezonie 2003/2004 w PLK.

Drugim warunkiem postawionym Astorii Bydgoszcz przez radę nadzorczą PLK jest obowiązek przekształcenia się w sportową spółkę akcyjną do 30 grudnia 2003 roku. Astoria grała w minionym sezonie w rozgrywkach niskiego szczebla - II lidze i wywalczyła awans do rozgrywek I ligi.

Rada nadzorcza uznała, że dwa inne kluby starające się o "dziką kartę" Legia Warszawa i Wisła Kraków muszą uzupełnić dokumentację finansową do 15 sierpnia, by móc starać się o miejsce w PLK.
Warunki przyznania "dzikiej karty" to: wpłacenie 500 tysięcy złotych na konto PLK, gwarancje budżetowe w wysokości 2 mln złotych, rozpoczęcie procesu przekształcania klubu w sportową spółkę akcyjną oraz odpowiednia hala (obiekt w Bydgoszczy jest jedną z najnowocześniejszych hal w Polsce, a na jego trybunach może zasiąść 6000 tysięcy kibiców).

"To prawda, że kluby miały czas na składanie dokumentacji do 30 lipca, ale uznaliśmy, że ważne są przede wszystkim potrzeby rynku, a nie sztuczne trzymanie się terminów - powiedział prezes PLK Janusz Wierzbowski. - Przede wszystkim cieszę się, że pomysł "dzikiej karty" został sobotnią decyzją rady nadzorczej usankcjonowany. Ewentualne przyznanie kolejnych "dzikich kart" nie burzy kalendarza rozgrywek, bo ten został już przygotowany w dwóch wariantach, w zależności od liczby zespołów, które zagrają w PLK - dodał Wierzbowski.

--------------------------------------------------------------------------------------
No i jak myślicie, że zdążą?
I ciekawe co z halą??

Mini
04-08-2003, 11:53
"To prawda, że kluby miały czas na składanie dokumentacji do 30 lipca, ale uznaliśmy, że ważne są przede wszystkim potrzeby rynku, a nie sztuczne trzymanie się terminów - powiedział prezes PLK Janusz Wierzbowski. -

no i oto właśnie chodzi.żeby w razie potrzeby pomóc a jeśli nie to chociaż nie przeszkadzać. a Nasza hala bardzo mi się podoba-tylko parkingu brak. jak jest mało ludzi(zawsze) można usiaść w jednym rzędzie oprzeć się plecami o wyższy a nogi wyciągnąc na niższy i piknik pełną gębą ;)
a tak poważnie to okna wymienili,pomieszczenia wyremontowane tylko by skasowali te kółka ze środka parkietu.a i podobno mamy inne kosze i dlatego Sulima trafia raz za razem, więc niech zostaną... ;) :)

Raffi
06-08-2003, 07:52
LegiaLIVE donosi:

Koszykówka: Czas do 15 sierpnia

Dzisiaj sekcja koszykarska Legii może otrzymać pieniądze, które pozwolą jej już jesienią tego roku wrócić do PLK. Zespół koszykarzy Legii wrócił w niedzielę ze zgrupowania w Rutce. W najbliższych dniach miał się udać na kolejny obóz do Pucka. Niewykluczone, że trener Jacek Gembal będzie musiał jednak zmienić plany. Wiele wskazuje, że Legia nie zainauguruje 13 września rozgrywek I ligi, lecz dopiero miesiąc później rozegra pierwszy mecz sezonu w PLK. "W środę sfinalizujemy (na 90 proc.) umowę z nowym sponsorem. Ma nam ona zapewnić 600 tys. euro budżetu na najbliższy sezon" - powiedział wczoraj szef sekcji Witold Romanowski. Nazwa sponsora jest utrzymywana w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że chodzi o zagraniczny koncern. W niedalekiej przyszłości stałby się on głównym udziałowcem sportowej spółki akcyjnej, w którą musiałaby przekształcić się sekcja, chcąc występować w Era Basket Lidze. "Przedłużono nam termin złożenia wszystkich dodatkowych dokumentów i wpłacenia 500 tys. złotych za dziką kartę. Otrzymaliśmy czas do 15 sierpnia. Szanse naszego powrotu do PLK oceniam na 50 procent. Mogą jednak wzrosnąć po rozmowach z potencjalnym sponsorem. Będą je prowadzili panowie Romanowski i dyrektor CWKS Leszek Święcicki" - mówi Malinowski. Na pewno nie dojdzie do skutku połączenie Legii z Old Spice Pruszków, gdyż działacze pruszkowskiego klubu przestraszyli się presji swoich kibiców.

Źródło: Życie Warszawy

Nie da się ukryć, że wolałbym takie rozwiązanie niż fuzję z Pruszkowem...

Beny
06-08-2003, 07:55
Właśnie miałem to wkleić :) Raffi był szybszy :+:

Hmm, ciekawie się zapowiada! Zagraniczny koncern? Szkoda tylko, że na 90 procent! 8) Żeby znowu nie wyszła z tego :zly: ! Nie będzie fuzji z Pruszkowem! Modły zostały wysłuchane! :]

Mini
06-08-2003, 09:14
może tą razą coś wyjdzie z wielkiego sponsora.... ale w derbach będzie trudno.Elliot,Nordgaard,Zieliński? i ciekawe kogo jeszcze sprowadzi warbud :box:

bemowiak
06-08-2003, 13:39
może tą razą coś wyjdzie z wielkiego sponsora.... ale w derbach będzie trudno.Elliot,Nordgaard,Zieliński? i ciekawe kogo jeszcze sprowadzi warbud :box:

Zielińskiego nie kupią bo mieli do wyboru Nordgaarda i Zielińskiego.

A w sponsora nie uwierze dopóki niezobacze!
Przed zeszłym sezonem miała być w Legii taka kasa jak nigdy dotąd i co było widzieliśmy...

Mini
06-08-2003, 14:09
Przed zeszłym sezonem miała być w Legii taka kasa jak nigdy dotąd i co było widzieliśmy...

a co ? widziałes kiedyś taką kase? 8-

bemowiak
06-08-2003, 14:11

a co ? widziałes kiedyś taką kase? 8-

To teraz będzie zagraniczny inwestor dostawca bananów z Afryki któremu statki na morzu zajeli...

Mini
06-08-2003, 14:30
albo handlarz niewolników...

Beny
06-08-2003, 14:33
Nie przesadzajcie, jak będzie miał zarejestrowaną działalność gospodarczą i odprowadzał podatki to może być! :oho: :buhaha: :rotfl:

bemowiak
06-08-2003, 14:53
Nie przesadzajcie, jak będzie miał zarejestrowaną działalność gospodarczą i odprowadzał podatki to może być! :oho: :buhaha: :rotfl:

Jak dla mnie to niech se nieodprowadza podatków i niech robi na czarno żeby tylko Legie sponsorował!

Beny
06-08-2003, 14:56

Jak dla mnie to niech se nieodprowadza podatków i niech robi na czarno żeby tylko Legie sponsorował!

Tylko że jak będzie robił na czarno i nie płacił podatków, to go zaraz posadzą i się skończy rumakowanie, ...ee... tj. sponsorowanie! :D

bemowiak
06-08-2003, 15:00

Tylko że jak będzie robił na czarni i nie płacił podatków, to go zaraz posadzą i się skończy rumakowanie, ..ee.. tj. sponsorowanie! :D

to niech będzie z mafi wtedy go nieruszą! :rotfl:

Beny
06-08-2003, 15:01

Tylko że jak będzie robił na czarni i nie płacił podatków, to go zaraz posadzą i się skończy rumakowanie, ..ee.. tj. sponsorowanie! :D

No najwyżej po latach wybuchnie jakaś afera i Rokita z Ziobrem będą sobie mogli popracować w Komisji Śledczej! '8

bemowiak
06-08-2003, 15:07

No najwyżej po latach wybuchnie jakaś afera i Rokita z Ziobrem będą sobie mogli popracować w Komisji Śledczej! '8

No i to jest myśl! Bedzie porzytek dla nas dla mafii i dal Komisji Śledczej!

Teraz trzeba znależć jakiegoś mafioze :buhaha:

Beny
06-08-2003, 15:10

To co dajemy ogłoszenie w Wyborczej w dziale: Dam pracę? :rotfl:

bemowiak
06-08-2003, 15:13

Jak jest bezpłatne to dajemy bo ja hajsu nie mam :) ooo koło nas jest takie cuś gdzie sie ogłoszenia w Wyborczej zameszcza! to zaraz lece zamieścić ! :buhaha: :rotfl:

Beny
06-08-2003, 15:15

Jak jest bezpłatne to dajemy bo ja hajsu nie mam :) ooo koło nas jest takie cuś gdzie sie ogłoszenia w Wyborczej zameszcza! to zaraz lece zamieścić ! :buhaha: :rotfl:

Tylko sprytnie zredaguj ofertę, co by się nie zorientowali, że w gruncie rzeczy chcemy ich na minę wpuścić! '8

Raffi
07-08-2003, 00:52
dobre wieści na www.gazeta.pl :

Koszykarze Legia blisko PLK

adrom 07-08-2003, ostatnia aktualizacja 06-08-2003 21:29

Sekcja koszykarska Legii Warszawa zostanie oddana w ręce bogatej firmy zagranicznej, która będzie także sponsorem zespołu. Koszykarze z Bemowa wykupią "dziką kartę" i dzięki temu - mimo niedawnego spadku z Polskiej Ligi Koszykówki - znów będą występować wśród najlepszych

- Podpisanie umowy powinno dojść do skutku w czwartek. W najbliższych dniach zorganizujemy konferencję prasową, na której wszystko stanie się jasne. Na razie mamy za sobą list intencyjny i kończymy rozmowy. Jest jeszcze kilka przeszkód, ale jeśli miałbym oceniać szansę na powodzenie tej sprawy, to powiedziałbym, że 50 proc. mamy już za sobą - mówi prezes koszykarskiej sekcji Legii Witold Romanowski, który od kilku miesięcy działa intensywnie, żeby uratować mocno podupadłą sekcję.

Romanowski był wczoraj mocno podekscytowany. Nic dziwnego, bo z jego informacji wynika, że koszykarze Legii z zupełnych biedaków mogą stać się solidnym zespołem z przyszłością. Prezes jeszcze nie chce ujawnić, jaka to firma chce wykupić 99 proc. udziałów w powstającej spółce akcyjnej (która będzie właścicielem zespołu) oraz dawać 600 tys. euro (w pierwszym roku) i o 100 tys. mniej (w kolejnych latach) na koszykarzy. - Powiem tak: to duża firma z południa Europy, która wykupiła kilka firm w Polsce. Nie jest jeszcze u nas znana, ale wkrótce będzie. Na dodatek jest właścicielem jednej ze znanych drużyn koszykarskich w Europie - mówi Romanowski.

CWKS Legia będzie miała w nowej spółce 1 proc. udziałów (w piłkarskiej SSA ma 20 proc.), da właścicielom spółki prawo do używania nazwy i logo Legii, otrzyma także jedno miejsce w trzyosobowym zarządzie spółki (pozostałe dwa mają zająć przedstawiciele sponsora). Umowa sponsorska ma obowiązywać dwa lata (choć Legia walczy o trzyletni kontrakt). Koszykarze nadal graliby na Bemowie (być może ważniejsze mecze na Torwarze), pod nazwą dwuczłonową, gdzie pierwszy człon to "Legia", a drugi - nazwa sponsora.

- Mamy niewiele czasu, bo zostało dziewięć dni do terminu wpłaty pieniędzy na "dziką kartę" w PLK [500 tys. zł, we wrześniu trzeba się też będzie wykazać 2 mln zł budżetu - adrom] i załatwienia formalności niezbędnych do gry w najwyższej lidze - mówi Romanowski, który dodaje, że cała ta historia brzmi czasami aż "zbyt pięknie, żeby to było prawdziwe". Dla prezesa ma zabraknąć miejsca w utworzonej spółce. - Ja swoje zrobiłem, choć to oczywiście nie tylko moja zasługa. Teraz sprawy przejmą przedstawiciele sponsora i zarazem właściciela - mówi Romanowski.

Tymczasem koszykarze Legii mają za sobą obóz w Rutce na Mazurach i w piątek mieli jechać na kolejne zgrupowanie - tym razem do Pucka. - Wszystko mieliśmy zaplanowane pod kątem startu w pierwszej lidze 13 września. W tej sytuacji jednak być może trzeba będzie inaczej trenować, bo PLK zaczyna rozgrywki dopiero w połowie października - mówi trener Jacek Gembal, który z Robertem Chabelskim i grającym asystentem Andrzejem Sinielnikowem prowadzi zespół. - Ja niewiele wiem o tych rozmowach i ustaleniach. Czy jestem w stanie zbudować zespół do walki w PLK? Drużynę zawsze można zbudować, zależy jakie będziemy mieli pieniądze i jakie cele. Ale jestem zdania, że nie można zaprzepaścić większości tych zawodników, którzy grali w końcówce ostatniego sezonu. W końcu w nich inwestowaliśmy - dodaje Gembal.

Na razie z Legią ćwiczą wszyscy gracze, którzy kończyli sezon, z Sinielnikowem, Tomaszem Lipińskim, Dominikiem Czubkiem i grupą zdolnych juniorów. W składzie brakowało tylko młodych Piotra Otto i Kamila Kozłowskiego, którzy nadal leczą kontuzje (Kozłowskiego czeka kolejna operacja).

Jak twierdzi prezes Romanowski, zaraz po pozyskaniu sponsora Legia będzie chciała podpisać kontrakty z Krzysztofem Dryją, Michałem Polanowskim i Robertem Pacochą, którzy ostatnio grali w Polonii-Warbud. - Do tego dojdą jeszcze obcokrajowcy, padło nazwisko Marcusa Williamsa, który grał w Legii dwa sezony temu - dodaje Romanowski.

W Legii nie myślą już więc w ogóle o połączeniu z MKS Pruszków, co miało być jednym z możliwych scenariuszy ratowania koszykówki na najwyższym poziomie w wojskowym klubie. - Gmochowie [właściciele klubu z Pruszkowa - adrom] przestali się odzywać i chyba zrezygnowali. Trochę szkoda, że nie działamy wspólnie, bo razem byłoby łatwiej. Zamiast tworzyć sportową spółkę akcyjną, mielibyśmy ją gotową [w postaci pruszkowskiej MKS SSA - adrom]. Ale teraz już o tym nie myślimy - mówi Romanowski.

Moze jednak się uda 8- Prywatnie bardzo bym się cieszył, gdyby udało się załatwić Krzyśka Dryję (notabene - właśnie dostał powołanie do kadry) - to stary Legionista - a kiedyś przez sporo lat grał w jednej drużynie z moim bratem (byłaa to drużyna LEgii, której Legia się pozbyła mówiąc w skrócie)..

Mini
07-08-2003, 07:14
hehe chytry (Gmoch) dwa razy traci. MKS bedzie taki sobie bo już oszukali wszystkich koszykarzy których mogli(gdzie są Polacy,w Pruszkowi gdzie są Polacy) a u nas MOŻE będzie jako tako. 600 000 eurosów to około 2,6 miliona złotych plus może coś dorzuci Romanowski i parę groszy z biletów(tzn. sponsorzy którzy się na nich znajdą-jak zobaczą ze jest solidna firma to przyjdą-MIEJMY NADZIEJĘ) i będzie hajs na zawodników którzy zapewnią nam funkcjonowanie w erze lidze basket.
teraz chyba trzeba się modlić żeby sponsor się nazywał jakoś w miarę rozsadnie skoro maja go dodać do nazwy klubu.
nieznana firma z południa która jest właścicielem użego klubu?! :hmm: byle nie ci którzy sponsorowali Bolonie co zdobyła 15 tytułów mistrza ale leży milion usd Beciroviciowi i ich wyrzucili do drugiej ligi.
a Dryja to całkiem przyzwoity zawodnik(ale ciągle kontuzjowany)

Mini
09-08-2003, 09:01
za onet.pl
Negocjacje pomiędzy szefami Legii i inwestorem, który ma zostać właścicielem zespołu koszykarzy, nadal trwają. Jak ustaliło „Życie Warszawy”, potencjalnym sponsorem jest hiszpańska firma budowlana Acciona, związana m.in. z Realem Madryt.

Na początku tygodnia szef sekcji koszykarskiej Legii Witold Romanowski zapowiadał, że umowa z nowym sponsorem zostanie podpisana w środę. Termin był dwukrotnie przekładany. W piątek okazało się, że nadal nie wszystko zostało wyjaśnione.

"Umowa nie została podpisana, ale jest właściwie przesądzone, że na najbliższy sezon otrzymamy pieniądze, które pozwolą nam wykupić dziką kartę i zagrać w PLK. Trener Gembal może rozpocząć poszukiwania nowych graczy. Pozostaje jeszcze kwestia powołania sportowej spółki akcyjnej i udziału w niej naszego nowego inwestora. Ostateczna decyzja może zapaść w najbliższy czwartek” – powiedział prezes sekcji koszykarskiej Legii Witold Romanowski, który nie chciał zdradzić nazwy sponsora.

„Mogę powiedzieć jedynie tyle, że piłkarze Legii będą go zazdrościli koszykarzom” – stwierdził.

„Życie Warszawy” ustaliło, że firma o której mowa to Acciona - hiszpański potentat budowlany, właściciel 49 procent akcji Mostostalu Warszawa. Siedziba Acciony mieści się w Madrycie, a jej szefem jest Jose Maria Entrecanales. Wywodzi się on z jednej z najbogatszych rodzin w Hiszpanii. Na liście magazynu "Family Business" klasyfikującej najzamożniejsze klany świata, Entrecanalesowie zajmują 150. miejsce. Ich majątek jest szacowany na 2,7 miliarda dolarów. Brat Jose Marii jest jednym z akcjonariuszy słynnego Realu Madryt.

Informacje „Życia Warszawy” potwierdził dyrektor sportowy CWKS Legia Leszek Święcicki.

„Nie łączyłbym jednak ich z tym, że Acciona zaangażuje się również w piłkarski zespół Legii. Takiego tematu w naszych negocjacjach nie ma. Zresztą wynik naszych rozmów z Hiszpanami nie jest jeszcze przesądzony. Wszystko powinno wyjaśnić się w środę” – powiedział.

ciekawe czy eta z nimi negocjuje....

turi
09-08-2003, 09:08
My tu gadu gadu a chlopaki trenuja. niedawno wrócili z pierwszego obozu a wczoraj pojechali na drugi i wracaja jakoś po 20 sierpnia. musze pojawic sie na bemowie gdyz obiecalam naszej gwiazdeczce czubkowi szalik Legii ( za te slawne koszulki jakie otrzymalismy po sezonie), czubek mysli pozytywnie. zobaczcie jaka to roznica- czubek ktory wlasciwie niezle gra w kosza chce zostac w Legii chociaz wie ze sie nie przelewa i nasi kopacze. niebo- ziemia :)
btw. boruc jest spox , wysepilam od niego wreszcie bluze bramkarska :D

Mini
09-08-2003, 09:15
My tu gadu gadu a chlopaki trenuja. niedawno wrócili z pierwszego obozu a wczoraj pojechali na drugi i wracaja jakoś po 20 sierpnia. musze pojawic sie na bemowie gdyz obiecalam naszej gwiazdeczce czubkowi szalik Legii ( za te slawne koszulki jakie otrzymalismy po sezonie), czubek mysli pozytywnie. zobaczcie jaka to roznica- czubek ktory wlasciwie niezle gra w kosza chce zostac w Legii chociaz wie ze sie nie przelewa i nasi kopacze. niebo- ziemia :)
btw. boruc jest spox , wysepilam od niego wreszcie bluze bramkarska :D
najpierw rękawiczki od Załuski teraz bluza od Boruca a niedługo grać będą w samych majtkach.

turi
09-08-2003, 10:34
najpierw rękawiczki od Załuski teraz bluza od Boruca a niedługo grać będą w samych majtkach.

rekawice byly od szamo :P
moj ulubiony zaluska nic mi nie dal. niestety jest za fajny zebym miala strzelic focha ;-) minipedku widzimy sie w wodzislawiu, nie kminie czemu nie mozesz zainstalowac sobie jakiegos programu do rozmow. moze przynajmniej wejdz na czat jakis ?

ems
09-08-2003, 11:15
ZA ONET.PL:

Życie Warszawy/WH/09 sierpnia 2003 08:42

Legia jak Real Madryt

Negocjacje pomiędzy szefami Legii i inwestorem, który ma zostać właścicielem zespołu koszykarzy, nadal trwają. Jak ustaliło „Życie Warszawy”, potencjalnym sponsorem jest hiszpańska firma budowlana Acciona, związana m.in. z Realem Madryt.

Na początku tygodnia szef sekcji koszykarskiej Legii Witold Romanowski zapowiadał, że umowa z nowym sponsorem zostanie podpisana w środę. Termin był dwukrotnie przekładany. W piątek okazało się, że nadal nie wszystko zostało wyjaśnione.

"Umowa nie została podpisana, ale jest właściwie przesądzone, że na najbliższy sezon otrzymamy pieniądze, które pozwolą nam wykupić dziką kartę i zagrać w PLK. Trener Gembal może rozpocząć poszukiwania nowych graczy. Pozostaje jeszcze kwestia powołania sportowej spółki akcyjnej i udziału w niej naszego nowego inwestora. Ostateczna decyzja może zapaść w najbliższy czwartek” – powiedział prezes sekcji koszykarskiej Legii Witold Romanowski, który nie chciał zdradzić nazwy sponsora.

„Mogę powiedzieć jedynie tyle, że piłkarze Legii będą go zazdrościli koszykarzom” – stwierdził.

„Życie Warszawy” ustaliło, że firma o której mowa to Acciona - hiszpański potentat budowlany, właściciel 49 procent akcji Mostostalu Warszawa. Siedziba Acciony mieści się w Madrycie, a jej szefem jest Jose Maria Entrecanales. Wywodzi się on z jednej z najbogatszych rodzin w Hiszpanii. Na liście magazynu "Family Business" klasyfikującej najzamożniejsze klany świata, Entrecanalesowie zajmują 150. miejsce. Ich majątek jest szacowany na 2,7 miliarda dolarów. Brat Jose Marii jest jednym z akcjonariuszy słynnego Realu Madryt.

Informacje „Życia Warszawy” potwierdził dyrektor sportowy CWKS Legia Leszek Święcicki.

„Nie łączyłbym jednak ich z tym, że Acciona zaangażuje się również w piłkarski zespół Legii. Takiego tematu w naszych negocjacjach nie ma. Zresztą wynik naszych rozmów z Hiszpanami nie jest jeszcze przesądzony. Wszystko powinno wyjaśnić się w środę” – powiedział.

Więcej szczegółów w "Życiu Warszawy

----------------

Coraz ciekawiej!? :)

..... ja juz nie wiem, mam sie cieszyc czy wkurwiac....

Mini
09-08-2003, 11:49
beny spójrz dwa posty wcześniej albo trzy.

Beny
09-08-2003, 14:20
beny spójrz dwa posty wcześniej albo trzy.

Sorrki, nie przejrzałem wcześniejszych wpisów :) Mój błąd!

Tyle że nie mogę wykasować, bo EMS na niego odpowiedział...
Modowie użyjcie mocy! '8

Raffi
09-08-2003, 14:28
Na potęgę Posępnego Czerepu!...
Działa :+: :+: ;)

Unico
09-08-2003, 15:49
To koszykarze będą mieć sponsora a piłkarze nie? :co:
Z tego wniosek, że chyba firmie łatwiej\lepiej\taniej\etc. jest się wypromować na koszykarzach (L) niż na piłkarzach (L) :>

Ulthran
09-08-2003, 17:49
Łatwiej bo w Koszu wystarczy kasa i już masz zespół a w piłce jednak, mimo wszystko, nie...

Legia w PLK very good, jestem z Bemowa na hale mam rzut beretem, więc.. :rotfl:

Raffi
12-08-2003, 09:52
Koszykówka. Legia rozpoczyna kompletowanie nowego składu

W czwartek powinno być jasne, czy i ewentualnie w jakim stopniu firma Acciona zainwestuje w zespół koszykarzy Legii. - Jedno jest pewne - wracamy do PLK. Zapłacimy pół mln zł za dziką kartę - mówi prezes sekcji Witold Romanowski.

W trakcie ostatniego sezonu na ustach mazowieckich kibiców znajdowali się koszykarze Polonii, którzy byli o krok od gry w finale PLK i Old Spice'a, imponujący ambicją z jaką podchodzili do każdego spotkania. Zespół Legii wzbudził zainteresowanie jedynie w momencie, gdy w połowie sezonu okazało się, że nie ma pieniędzy niezbędnych, by utrzymać dotychczasowy skład. Spadek z ligi był nieuchronny.

Nadeszło jednak lato i, właśnie o Legii, mimo kolejnych transferów Polonii (Jeff Nordgaard, Semir Lerić i Eric Elliott), jest od kilku tygodni najgłośniej. Najpierw jej szefowie starali się połączyć swoją sekcję z zespołem z Pruszkowa. Gdy rozmowy zakończyły się fiaskiem, prezes Legii Witold Romanowski wyciągnął z rękawa prawdziwego asa. Okazało się, że sponsorem i w najbliższej przyszłości właścicielem stołecznej drużyny może zostać hiszpańska Acciona - jedna z największych europejskich firm w dziedzinie usług użyteczności publicznej, która od pewnego czasu wchodzi na polski rynek (niewykluczone, że będzie brała udział w budowaniu autostrady). Acciona należy do Grupo Entrecanales - koncernu rodziny Entrecanales. Majątek tego klanu jest szacowany na 2,7 miliarda dolarów. Ma on udziały m.in. w słynnym Realu Madryt.

Początkowo prezes sekcji koszykarskiej trzymał nazwę sponsora, z którym są prowadzone rozmowy w tajemnicy. Zrezygnował, gdy w piątek nasze informacje o tym, że jest to Acciona, potwierdził dyrektor CWKS Leszek Święcicki.

- W najbliższym sezonie zagramy w PLK najprawdopodobniej pod nazwą Legia Acciona Warszawa - przyznał w poniedziałek Romanowski. - Właśnie pracujemy nad dokumentami, których zażyczyli sobie Hiszpanie. Musimy czarno na białym przedstawić historię Legii i najbliższe plany. W środę przedstawiciel Acciony na Polskę uda się z tymi materiałami do siedziby firmy w Madrycie.

W najbliższym sezonie zespół ma dysponować budżetem w wysokości ok. 600 tysięcy euro. Pieniędzy powinno wystarczyć na zapłacenie PLK pół miliona złotych za wydanie "dzikiej karty" i przedstawienie we wrześniu gwarancji finansowych na kolejne dwa miliony. Kłopot w tym, że szefowie ligi dali czas na wpłacenie 500 tys. złotych do najbliższego piątku.

- Otrzymałem już obietnicę, że termin zostanie nam przedłużony o kilka dni. Najpewniej do 20 sierpnia - mówi Romanowski.

Cóż, już w lipcu prezes PLK Janusz Wierzbowski zapowiadał, że "jak ktoś pojawi się nawet pod koniec sierpnia i wyłoży 2,5 mln złotych na stół, to liga go raczej przyjmie". Co się jednak stanie, jeśli negocjacje z Accioną przedłużą się o kolejnych kilka, lub kilkanaście dni" - Pół miliona złotych zdobędę już w najbliższych dniach w Warszawie. Później, gdy podpiszemy umowę z Hiszpanami - a jestem pewien, że tak się stanie - zwrócę je pożyczkodawcy - uspokaja Romanowski.

Dzisiaj z szefami sekcji ma się spotkać trener Jacek Gembal, by ustalić politykę transferową klubu.

- Od dawna nie kryję, że widziałbym w składzie byłych graczy Polonii: Roberta Pacochę i Michała Polanowskiego. Ponadto chciałbym pozyskać dwóch innych graczy, z których jeden musi być środkowym - mówi szkoleniowiec Legii. - Więcej na temat naszych planów będzie wiadomo we wtorek, gdy dowiem o jakie cele mamy walczyć.

Wspomnianym przez trenera Gembala środkowym może zostać trzeci zawodnik, który ostatni sezon spędził w Polonii - Krzysztof Dryja. 29-letni środkowy właśnie wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski. Chrapkę na niego ma jednak również trener drużyny narodowej i Gipsaru Stal Ostrów Wielkopolski Andrzej Kowalczyk.

- Nie wiem jeszcze, jakie Dryja ma wymagania finansowe. Nie wdam się więc w dywagacje, czy podpisze z nami kontrakt - mówi Gembal. - Będziemy chcieli pozyskać Dryję lub Mariusza Bacika - zapowiada natomiast Romanowski.

Chcąc grać w PLK Legia będzie musiała nie tylko przedstawić gwarancje finansowe, ale również do końca roku przekształcić się w sportową spółkę akcyjną. - 99 procent akcji obejmie Acciona. Jeden, za użyczenie nazwy Legia, otrzyma CWKS. Jestem bliski przekonania Hiszpanów, aby kapitał założycielski spółki wynosił 1,5 miliona euro - mówi Romanowski. - W czwartek będziemy wiedzieć zdecydowanie więcej.
blisko, coraz bliżej.......................................

szczepan
12-08-2003, 09:57
no i w tym momencie mam kolejne derby po meczach 1 zespolow i rezerw teraz koszykowka :D :+:

Mini
12-08-2003, 10:00
W trakcie ostatniego sezonu na ustach mazowieckich kibiców znajdowali się koszykarze Polonii,

no bo w Warszawie to o nich ciężko.
Zajebiście że zagramy w PLK tu jest miejsce dla Legii i będziemy mieli najbardziej zajebistą drużynę bo prawie sami Warszawiacy lub jak w przypadku Czubka i Jacka :+: Gembala Pruszkowianie. Sami swoi.

Beny
12-08-2003, 10:23
Cholera znowu wszystko wygląda pięknie, ale pozwolicie, że z gratulacjami do klubu w związku z pozyskaniem solidnego sponsora/inwestora, zaczekam do momentu podpisania wszelkich umów i konferencji prasowej!
Co by się nie rozczarować... :]

Mini
14-08-2003, 07:22
teraz na onecie napisali ze Acciona zamierza zainwestować 850 000 eurosów.
władze Legii patrząć na zaawansowanie rozmów przedstawiły listę życzęn. a tam:
1-Łukasz Kwiatkowski
2-Michał Polanowski
3-Robert Pacocha
4-Lee Shell Wilson

[marcin]
15-08-2003, 12:29
Fajnie ze znow bedzie koszykowa w 1lidze miejmy nadzieje ze na dlużej :armia: :cf2:

Mini
15-08-2003, 19:51
]Fajnie ze znow bedzie koszykowa w 1lidze miejmy nadzieje ze na dlużej
właśnie rozchodzi się o to żeby w pierwszej nie była. ;)

Beny
19-08-2003, 09:42
Za legialive.pl:

Wtorek, 19 sierpnia 2003, godz. 10:57
Koszykówka: Musimy czekać

Jeśli do końca tygodnia hiszpańska firma Acciona nie zainwestuje w naszą drużynę, zagramy w I lidze - mówi dyrektor sportowy CWKS Leszek Święcicki.
W ubiegłym tygodniu szefowie Legii przygotowali dokumenty, których zażyczyli sobie przedstawiciele Acciony przed podjęciem decyzji objęcia sponsoringiem zespołu koszykarzy. Hiszpanie mieli zagwarantować na najbliższy sezon budżet w wysokości ok. 600 tysięcy dolarów i w niedługim czasie przejąć 99 procent akcji sportowej spółki akcyjnej. Jeszcze kilka dni temu prezes sekcji koszykarskiej Legii Witold Romanowski był wielkim optymistą. Zapowiadał, że sfinalizowanie umowy jest przesądzone, a w najbliższym czasie - ze zdobytych przez siebie w Warszawie środków - wpłaci do PLK pół miliona złotych za dziką kartę. Od soboty Romanowski pozostaje jednak nieuchwytny. Negocjacje z Accioną prowadził wraz z nim dyrektor sportowy CWKS Leszek Święcicki.
- W czwartek wysłaliśmy wymagane dokumenty do Madrytu i czekamy na odpowiedź. Ma nadejść w tym tygodniu. Jeśli stałoby się inaczej i milczenie Hiszpanów by się przeciągało, pozostałaby nam gra w I lidze, do której się zgłosiliśmy - mówi Święcicki. - Nic mi natomiast nie wiadomo, abyśmy z własnych środków mieli wykupić dziką kartę. Takich pieniędzy po prostu nie mamy.
Do przedłużającej się niepewności spokojnie podchodzi trener Legii Jacek Gembal. - Pracuję z dotychczasowym składem drużyny. W dokumentach przesłanych do Hiszpanii uwzględnione zostały moje wskazówki co do niezbędnych wzmocnień zespołu, gdybyśmy mieli grać w PLK. Pozostaję optymistą - mówi Gembal. - Musimy czekać - dodaje.

ems
19-08-2003, 09:50
w NL napisali, ze juz wszystko zalatwione, i tylko czekaja na powrot z Hiszpanii we wtorek swojego wyslannika

Mini
19-08-2003, 10:16
no to zajebiście
:mpjl:

Ultra LW
20-08-2003, 15:24
I nawet planują niektóre mecze rozgrywać na Torwarze. To chyba najlepsze miesce z możliwych dla koszykarzy LEGII, w szczegolności kiedy zapadnie zimowy mrok i piłkarze bedą odpczywać.
POLSKA BEZ Śląska :oho:

Beny
22-08-2003, 08:02
Za strona główną legialive.pl:

Piątek, 22 sierpnia 2003, godz. 06:39
Koszykówka: Acciona na 95%

Na 95 procent Acciona zostanie naszym sponsorem - utrzymuje prezes sekcji koszykówki Legii Witold Romanowski. - Nic o tym nie wiem - odpowiada rzeczniczka Mostostalu (w 49 proc. należącego do Acciony) Agnieszka Kuźma.
Negocjacje pomiędzy Legią i Accioną - jedną z największych firm budowlanych w Europie, udziałowcem Mostostalu Warszawa, który już w przeszłości wspierał drużynę - trwają od kilku tygodni. Początkowo szefowie stołecznego zespołu zapowiadali, że do podpisania umowy miało dojść w ubiegłym tygodniu. Czas jednak płynie, a konkretów brak.
- Spokojnie, na 95 procent umowa zostanie niebawem podpisana. Praktycznie Hiszpanie zatwierdzili już nasz budżet w wysokości 845 tysięcy euro. Być może nie otrzymamy tych pieniędzy w najbliższych dniach, ale tylko dlatego, że mamy problem z utworzeniem konta, na które mogłyby zostać przelane. To poważny problem, jak wiadomo, te wysłane na dotychczasowe konta Legii natychmiast zająłby komornik - mówi Romanowski.
Zgoła odmiennie na całą sytuację zapatruje się rzeczniczka prasowa Mostostalu Warszawa Agnieszka Kuźma. 49 procent akcji polskiej firmy należy do Acciony, a prezesem spółki jest Santiago de Lafuente - dyrektor zarządzający hiszpańskiego potentata w Polsce.
- Do ewentualnego podpisania umowy jest jeszcze bardzo daleko. Pan de Lafuente z dokumentami przygotowanymi przez Legię faktycznie, jak mówią przedstawiciele tego klubu, poleciał w ubiegłym tygodniu do Madrytu, ale o niczym to jeszcze nie świadczy. Z tego, co mi przekazał, zawiózł dopiero wstępną propozycję współpracy, którą przedstawi szefom firmy. Nie były to jednak na pewno - jak mówią przedstawiciele Legii - dokumenty czekające jedynie na podpis. W przyszłym tygodniu pan de Lafuente wybiera się na urlop. Do Polski wróci na początku września. Dopiero wówczas coś może się wyjaśnić - twierdzi Kuźma.
Prezes Romanowski nie krył zdziwienia takim stanowiskiem firmy związanej z Accioną. - Może Hiszpanie myślą o tym, by jednak się wycofać? - zastanawiał się początkowo Romanowski.
- Mimo wszystko pozostaję optymistą. Wiem, że pan de Lafuente wraca do Polski 2 września. Sądzę, że będzie miał dla nas dobre wieści - dodał po chwili. 28 września podczas posiedzenia Rady Nadzorczej PLK ma zostać podjęta decyzja o ewentualnym przyznaniu Legii dzikiej karty, dzięki której mogłaby wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.
- 500 tysięcy złotych, które musimy wpłacić za dziką kartę. zamierzamy pozyskać z Mostostalu Warszawa - twierdzi Romanowski. - Nic nam na ten temat nie wiadomo - komentuje rzeczniczka tej firmy.
Galimatias coraz większy. A do sezonu coraz bliżej...

-------------------------------------------------------------------------------------
Czyli znowu wiemy, że nic nie wiemy... :/

Mini
22-08-2003, 10:18
a ja myślę ze Lafuente konkretniej rozmawiał z Romanowskim z którym będzie współpracował a nie z pania rzecznik bo chyba na koszulkach ma być acciona a nie mostostal więc chyba lepiej wie Romanowski.miejmy nadzieję.

Raffi
26-08-2003, 09:19
Koszykarze Legii w PLK

ceg 26-08-2003, ostatnia aktualizacja 26-08-2003 01:11

- Na pewno zagramy w PLK - mówi prezes Legii Witold Romanowski. Jego zdaniem przedstawiciele hiszpańskiej firmy Acciona zaakceptowali plan utworzenia wraz z Legią sportowej spółki i dzięki temu stołeczna drużyna zagra w nadchodzącym sezonie w ekstraklasie

Według Romanowskiego opóźnienia w negocjacjach spowodowane były wakacyjnym okresem analizowania i finalizowania umowy. - Właściciele i prezesi na jachtach, a my tu biedaki pracujemy - mówił. Trudno mu jednak narzekać - dzięki Accionie Legia będzie mogła wykupić za 0,5 mln zł tzw. dziką kartę, która umożliwi jej występy w PLK.

- Być może nie będziemy musieli jej wykupywać, bo nie wiadomo, czy do rozgrywek przystąpi Unia Tarnów. Wtedy jako udziałowiec PLK uzupełnimy ligową stawkę - spekulował Romanowski. - "Dzika karta" to jedyna szansa Legii. Nie ma innej możliwości - kategorycznie zaprzeczył prezes PLK Janusz Wierzbowski. Rada nadzorcza PLK zbierze się 3 września i jednym z punktów posiedzenia będzie kwestia przyznania "dzikich kart" (o takową stara się także Wisła Kraków).

W czwartek na treningu Legii mają stawić się nowi zawodnicy - byli gracze Polonii-Warbud: Robert Pacocha, Michał Polanowski i Krzysztof Dryja oraz Łukasz Kwiatkowski i Lee Wilson. Dwaj ostatni występowali w Legii w ostatnich sezonach, więc trener Legii Jacek Gembal zna ich doskonale. - Liczę na to, że odrodzi się Dryja. Widzę w składzie także tych graczy, którzy kończyli ostatni sezon - dodaje Gembal.

Do zespołu dołączy także Andrzej Sinielnikow, który tylko czekał na wyjaśnienie spraw organizacyjnych. Nie wiadomo, co z Kamilem Sulimą. - Kamila oczywiście widzę w składzie, choć wiem, że Pruszków także się nim interesował - mówi Gembal.

Kontrakty z zawodnikami jeszcze nie zostały podpisane, ale zdaniem Romanowskiego przedstawiciele Acciony zaakceptowali warunki przedstawione przez Legię. - Między 3 a 15 września do Warszawy ma przyjechać właściciel Acciony, który będzie także nowym właścicielem klubu. Wtedy wszystko będzie jasne - zapowiada prezes. Romanowski wie nawet, z kim Legia Acciona Warszawa (tak ma się nazywać zespół) zagra w pierwszej kolejce - na inaugurację spotka się z wicemistrzem Polski Prokomem-Trefl Sopot.

Pierwsze spotkanie

Dzisiaj miał się odbyć pierwszy po wakacyjnej przerwie trening pruszkowskiego MKS. Do wczoraj natomiast czas na wyjaśnienie sytuacji dawał sobie trener zespołu Arkadiusz Koniecki.- Nadal czekamy na właścicieli klubu. Spodziewamy się ich w każdej chwili - powtarza szkoleniowiec MKS. W biurze Pawła Gmocha powiedziano nam, że szef wróci za tydzień.

Na pierwszym treningu MKS miało być obecnych ośmiu graczy. Poza pięcioma młodymi z pierwszego składu byli to: Robert Trojanowski, Kamil Sulima (jeszcze ostatnio trenował z Legią) i Pete Bozek. Ten ostatni to urodzony w Polsce Amerykanin, w latach 2000-02 grał w LSU (NCAA), gdzie w ciągu dwóch sezonów zdobył w sumie 7 pkt. i miał 8 zbiórek. W poprzednim sezonie grał we Francji w piątej lidze. Ma 24 lata i 201 cm wzrostu.
już prawie, prawie....

arczi
26-08-2003, 09:37
Nie podpiszą, nie uwierzę... słowo "zaakceptowali" to trochę mało. Ale i tak się cieszę :>

Mini
26-08-2003, 09:47
Na pierwszym treningu MKS miało być obecnych ośmiu graczy. Poza pięcioma młodymi z pierwszego składu byli to: Robert Trojanowski, Kamil Sulima (jeszcze ostatnio trenował z Legią) i Pete Bozek. Ten ostatni to urodzony w Polsce Amerykanin, w latach 2000-02 grał w LSU (NCAA), gdzie w ciągu dwóch sezonów zdobył w sumie 7 pkt. i miał 8 zbiórek. W poprzednim sezonie grał we Francji w piątej lidze. Ma 24 lata i 201 cm wzrostu.

co qrwa? przecież powiedział że jeżeli tylko będzie kasa która pozwoli przeżyc a nie tak jak w zeszłym roku to zostanie w Legii. i co to ma być? ja rozumiem że jak się wychowało na Okęciu to bliżej jest do pruszkowa bo sam się tam wychowałem ale serce bije w inną stronę!

Mini
27-08-2003, 19:03
za www.sports.pl

Pod znakiem zapytania stoi udział zespołu MKS Pruszków w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki w sezonie 2003/2004. Ekstraklasa koszykarzy wystartuje 12 października.
W środę właściciele klubu MKS Pruszków, Jacek i Paweł Gmochowie, w wydanym oświadczeniu przyznali, że nie udało się zgromadzić odpowiednich środków finansowych na udział drużyny w rozgrywkach PLK.

Właściciele klubu szukają ewentualnych inwestorów i dlatego wystawili akcje MKS Sportowej Spółki Akcyjnej na sprzedaż. Po 15 września, jeśli nikt nie okaże zainteresowania zakupem akcji, właściciele klubu przekażą akcje miastu.

W Pruszkowie nie odbywają się treningi, ale mimo to dotychczasowy trener drużyny, Arkadiusz Koniecki, nie składa broni. W minionym sezonie zespół, który występował pod szyldem, Old Spice Pruszków, zajął 6. miejsce w ekstraklasie.

"Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że czasu jest bardzo mało, by zbudować drużynę i przygotować ją do sezonu. Ja jednak nie tracę nadziei - powiedział Arkadiusz Koniecki. - Dla mnie ostatecznym terminem, w którym sprawy budżetu muszą się wyjaśnić, bym mógł przystąpić do pracy - jest 10 września. Po tym terminie nie widzę żadnego sensu tworzenia zespołu. Tak samo jak nie widzę sensu przystępowania do rozgrywek, jeśli nie ma się gwarancji, że pieniędzy wystarczy do końca sezonu" - dodał Koniecki, który rozpoczynał pracę w Pruszkowie mając zapewnienia budowy i pracy drużyny przez kolejne trzy sezony.

Koniecki nie chce zdradzać, czy właściciele klubu podpisali z nim przed rokiem kontrakt na trzy lata.

"W sytuacji, w jakiej znalazł się klub, sprawa mojego kontraktu nie jest najważniejsza. Nie mam żalu, bo wiem, że Jacek i Paweł Gmochowie robili wszystko, by zgromadzić odpowiedni budżet" - dodał Koniecki, były szkoleniowiec reprezentacji Polski koszykarzy, który w 1991 roku wywalczył z Polską 7. miejsce w finałach ME w Rzymie.

no cóż.z Legią źle ale bez Legii jeszcze gorzej.

Lakers
28-08-2003, 13:00
z legianet.com :)
"Jednak nie tak kolorowo ... - 11:50
Prezes Mostostalu, który odpowiada za inwestowanie w Legię Warszawa dużych pieniędzy, do 8 września jest na urlopie. Oznacza to, że decyzje co do sponsorowania Legii nie zapadną na pewno przed 3 września, a przypomnijmy że właśnie 3 września zbiera się rada nadzorcza PLK, która miałaby przyznać m.in. Legii „dziką kartę” umożliwiającą grę w 1 lidze koszykarskiej.
Tak więc w tej chwili nic nie jest pewne i nie wiadomo czy Legia od nowego sezonu zagra w PLK..."

Gacek
28-08-2003, 18:08
Yo!! Wyczytałem że na czwartkowym treningu legii miali zjawić sie lee wilson pacocha polanowki i kwiatek. wie ktoś o której są treningi?? to bym jutro wpadł.??.a sprawa druga to klub kibica. mogli byśmy założyć tylko potrzebni są chętni odpisujcie na ten post. w tej sprawie. mam nadzieje że bedzie dużo chetnych to może zorganizujemy wyjazdy.

junior
28-08-2003, 22:29
Nie wierzę temu romanowskiemu.To geszefciarz.Ale jeśli już to tulko na torwarze to bemowo to straszna dziura nijak dojechać.

bemowiak
02-09-2003, 19:27
Że nam temat podupada to taki newsik

Koszykówka: Legia 110-101 Legionovia

Dzisiaj odbył się sparing koszykarzy Legii, który ma na celu przygotować nasz zespół do rozgrywek nowego sezonu PLK. W meczu towarzyskim warszawski zespół był górą nad ekipą Legionovii. Legioniści zwyciężyli 110-101 (43-23, 27-38, 17-13, 23-27; w kwartach). Najlepszym zawodnikiem Legii był Pacocha, który zdobył 20 punktów.

za LegiaLive!

Szkoda że nic niewiedziałem bo bym chętnie poszedł.
Zobaczcie wynik 2 kwarty 8- :]

Raffi
02-09-2003, 19:45
Trzeba było LegiaLive dokładniej czytać: :>

Legia prawie pewna

Jutro przylatuje szef hiszpańskiej firmy Acciona

Do 9 września na koncie PLK musi się znaleźć pół miliona złotych - to jeden z najważniejszych warunków przyznania koszykarzom Legii dzikiej karty. Warszawski zespół bliski jest jego spełnienia.

Wszystko wskazuje na to, że tydzień, jaki pozostał do posiedzenia rady Polskiej Ligi Koszykówki, na którym ma się rozstrzygnąć sprawa dzikich kart dla Legii oraz Wisły Kraków, nie będzie nerwowy. Jutro na Okęciu ma wylądować szef hiszpańskiej firmy Acciona, głównego sponsora Legii. - Czy cieszę się już z otrzymania dzikiej karty? Nie, tak będzie dopiero, gdy rozmowy zakończą się podpisaniem ostatecznej umowy z Hiszpanami. Nie ukrywam jednak, że na razie jestem umiarkowanym optymistą - twierdzi prezes Legii Witold Romanowski.

Z szefem stołecznej drużyny w ciągłym kontakcie jest prezes Polskiej Ligi Koszykówki Janusz Wierzbowski. - Wymagania, które trzeba spełnić przed przyznaniem dzikiej karty nie dotyczą tylko wpłacenia pół miliona złotych. Jednak na zdrowy rozum, kto wydawałby takie pieniądze, nie mając pewnego i stabilnego budżetu na cały sezon? Przecież wtedy wyrzucałby je w błoto! - mówi Wierzbowski. - Nie chciałbym wybiegać przed szereg, bo o dopuszczeniu Legii i Wisły do rozgrywek zadecyduje piętnastoosobowa rada PLK. Jestem jednak optymistą i serdecznie życzę obu klubom, byśmy mogli powitać je w lidze. Przede wszystkim cieszę się jednak, że mimo opinii sceptyków formuła dzikiej karty już się sprawdziła. Obie drużyny zebrały takie składy, że na pewno wzbogacą ligę pod względem sportowym - dodaje prezes PLK.

Nowych zawodników Legii będzie można zobaczyć już dzisiaj. O godz. 17.30 w hali OSiR na Bemowie zagrają bowiem mecz kontrolny z Legionovią. W drużynie Jacka Gembala wystąpią m.in. Krzysztof Dryja, Robert Pacocha, Łukasz Kwiatkowski, Michał Polanowski i Piotr Szybilski. Niepewny dalszej gry w Legii jest jedynie ten ostatni, zależy mu bowiem bardzo na wyjeździe za granicę. Z Legionovią jednak na pewno wystąpi. Pozostali mają już podpisane kontrakty i zostaną w stolicy, niezależnie od tego, czy zagra w ekstraklasie, czy w pierwszej lidze. Więcej zakupów nie będzie.

Na początku przyszłego tygodnia, prawdopodobnie 9 września, zespół wyjedzie na dwutygodniowy obóz przygotowawczy. Nie wiadomo jeszcze, czy zgrupowanie odbędzie się w kraju, czy za granicą.

bemowiak
02-09-2003, 19:46
Trzeba było LegiaLive dokładniej czytać: :>

Po 8 godzinach w szkole chciałem sie położyć i wyspać... choć fakt że mogłem przeczytać :)

Mini
02-09-2003, 20:45
wynik był taki bo pierwsze dwie kwarty trwały 15 minut.i grał pierwszy skład a czwartą już Malewski,Dębski, itp.

z 9 w Legionie grał jakiś jebnięty.sędzia gwizdnął przeciwko niemu(aut,faul :hmm: ) to wział piłkę i sobie kopnął w kierunku kosza tego koło trybuny.nic wielkiego bo caly mecz to zabawa ale jak mu sędzia technicznego dał to zaczął pokazywać :jebło: potem cmoknął sędziemu tuż przed twarzą i zaczął mu machać jezykiem przed twarzą!!!
takich to powinni w zamknięciu trzymać.

Raffi
03-09-2003, 06:43
Koszykówka Nie wiadomo co dalej z Legią

http://www1.gazeta.pl/warszawa/1,34878,1648929.html
ceg 02-09-2003, ostatnia aktualizacja 02-09-2003 21:57

Prezes Legii Warszawa Witold Romanowski już tydzień temu zapowiadał występy zespołu w PLK i sponsorowanie klubu przez hiszpańską firmę Acciona. Dyrektor sportowy CWKS Lech Święcicki, który jest jedną z osób odpowiedzialnych za rozmowy ze sponsorami, nie potrafi powiedzieć na ten temat nic konkretnego

- Nie odpowiadam za słowa prezesa - mówi Święcicki. - Nie mamy podpisanego żadnego porozumienia z Accioną.

Dzisiaj przyjeżdża do Warszawy Santiago de la Fuente (prezes Mostostalu Warszawa, w którym Acciona ma 49 proc. udziałów) i jeśli będzie chciał z nami rozmawiać, to bardzo dobrze - dodaje Święcicki.

- Nie wiem, skąd przedstawiciele Legii mają takie informacje - dziwi się szefowa działu PR Mostostalu Agnieszka Kuźma-Filipek. - De la Fuente do końca tego tygodnia ma urlop i przyjedzie do Warszawy najwcześniej w przyszłym tygodniu.

De la Fuente kilka tygodni temu wyjechał do Hiszpanii, m.in. po to, aby przedstawić właścicielom Acciony propozycje Legii. Dokumenty miały być poddane analizie. Do tej pory nie wiadomo, jak zostały ocenione.

Zapytany w związku z tym o szanse Legii na występy w PLK Święcicki mówi: - To zależy od koncepcji sponsora. Albo wykupimy "dziką kartę", albo zdecydujemy się na spokojne budowanie drużyny i awans do PLK z pierwszej ligi. Dodał także, że na ten temat rozmawia także z kilkoma innymi firmami.

W przyszłym tygodniu okaże się, czy Legia ma szansę na otrzymanie "dzikiej karty". W tym celu klub musi wpłacić do klasy PLK pół miliona złotych, przedstawić gwarancje na dwumilionowy budżet i do końca roku przekształcić się w sportową spółkę akcyjną.

bemowiak
03-09-2003, 10:26
no i ekstra!!! pewnie sie skończy tylko na zapowiedziach!!!

P.s:Dobry jestem 2 dzień nowej szkoły a ja dzisaj byłem tylko na 1 lekcji 8- :oho:

bemowiak
04-09-2003, 18:45
ja już wiem czemu MKS chciał z nami fuzii,dzisiaj w Wyborczej jest mały artykuł o nich nie przytocze go bo mi sie niechce pisać :P ale piszą tam że nie mają hajsu i że każdy zawodnik na wszelki wypadek szuka se innego klubu i że tam trenuje nasz były zawodnik Robert Trojanowski!!! :fu:
On to był koleś 178 cm wzrostu i na rozgrzewce robił wsady 8- ja mam 184 i nawet do obręczy niedoskakuje

Szkoda że Jabłoński swego czasu nie dał mu szans sie pokazać za to wolał Paprockiego,też był dobry ale wolałem "Troja"...

AAAA o Paprockim to macie tu

Piotr Paprocki zawodnikiem Mayville State

Zobacz również...
Jakub Gołebiowski zagra w Grayson CC (31.08.2003, 21:22)
Z Polish Shootout do USA (31.08.2003, 18:20)
Porazka na zakończenie tournee (24.08.2003, 10:51)
Piąte zwycięstwo Vanderbilt (23.08.2003, 20:12)
10 punktów Przybyszewskiego (22.08.2003, 17:53)

Od nadchodzącego sezonu w drużynie Mayville State University występującej w lidze NAIA wystąpi Piotr Paprocki. Zawodnik ten gral dotąd w Legii Warszawa a do USA próbował już wyjechac w zeszłym roku, jednak z przyczyn formalnych musiał swoje plany gry w lidze akademickiej odłożyć na rok.

Do Stanów Zjednoczonych trafił dzięki m.in. trenerowi Terry’emu Laytonowi, bardzo szanowanemu szkoleniowcowi w USA (prowadził kilka reprezentacji narodowych, drużyn akademickich, współpracował z kilkoma zawodnikami NBA [ m.in. Manute Bolem], uczestniczył w licznych klinikach a także w campach ABCD). Zeszły sezon Piotr spędził w trzeciej lidze borykając się przez cały czas z kontuzja pleców: „ Przez większa cześć sezonu walczyłem z poważną kontuzja pleców, jednak po długiej i żmudnej rehabilitacji jestem w stanie funkcjonować na 100% i dalej podnosić swoje umiejętności. Sezon zaczyna się dopiero w listopadzie także mamy sporo czasu żeby się do niego przygotować” – powiedział nam Piotr. Faza przygotowań do nowego sezonu rozpoczęła się w poniedziałek, na razie z powodu remontu głównej hali, zawodnicy muszą trenować w szkole podstawowej (hala na której grają koszykarze Mayville nie jest duża (kibiców przychodzi po ok. 3-4 tys.) ( 8- ) ale jest już budowany nowy obiekt)

Więcej informacji o samej drużynie oraz lidze NAIA podamy w oddzielnym artykule o „polskich” drużynach z lig uniwersyteckich, który zostanie opublikowany w najbliższym czasie. O występach Piotra Paprockiego będziemy Was oczywiście informować na bieżąco.

I kto ma najlepsze szkolenie juniorów w kosza... pierwszy polak w NBA Papi i Żuk w NCAA...

Gacek
06-09-2003, 11:51
Słuchajcie.Może byśmy zrobili zbiórke pieniędzy.Nie,Nie na koszykarzy ale na ...flage.Może uszyli byśmy flage która zakryla by całą trybunę na bemowie?? oczywiście tą"żylete"?? piszcie co otym myślicie!!

bemowiak
07-09-2003, 20:13
Słuchajcie.Może byśmy zrobili zbiórke pieniędzy.Nie,Nie na koszykarzy ale na ...flage.Może uszyli byśmy flage która zakryla by całą trybunę na bemowie?? oczywiście tą"żylete"?? piszcie co otym myślicie!!

Bez sensu... tak gdzie jest młyn by ją podnosili ale na reszcie trybuny nie,niewidze sensu szycia flagi na całą trybune jak nawet nie ma tylu osób żeby ją podnieść.

A Wisła już w PLK :(

p.s (bynajmniej nie przegląd sportowy :) ) 700 :look:

Mini
08-09-2003, 07:43
ale za Unię Tarnów.
więc może my powinniśmy być za Pruszków bo tam zdaje się rok dwa i dowidzenia ekstraklasa.

bemowiak
08-09-2003, 12:07
ale za Unię Tarnów.
więc może my powinniśmy być za Pruszków bo tam zdaje się rok dwa i dowidzenia ekstraklasa.

W Wyborczej napisali że tam nie mają kasy... jak zwykle zresztą,oni niepłacili zawodnikom odkąd ja interesuje sie koszem jeszcze prezesem był Wierzbowski aktualny prezes plk...

Raffi
09-09-2003, 16:45
Legia Warszawa nie otrzymała dzikiej karty

pap 09-09-2003, ostatnia aktualizacja 09-09-2003 17:29

Zespół Legii Warszawa nie zagra w ekstraklasie koszykarzy w sezonie 2003/2004. Rada nadzorcza Polskiej Ligi Koszykówki uznała, że stołeczny klub nie spełnia warunków, które pozwalałyby na tzw. dzikiej karty.

Rada nadzorcza nie zajmowała się sprawą drużyny Wisły Śnieżki Kraków, która również starała się o przyznanie dzikiej karty. Nie oznacza to, że krakowianie zrezygnowali ze starań o grę w ekstraklasie. Władze klubu prowadzą negocjacje z Unią Tarnów, by Wisła zagrała w PLK w miejsce Unii Tarnów.

- Dokumentacja przedłożona przez Legię nie upoważnia rady nadzorczej do przyznania dzikiej karty - powiedział PAP prezes PLK Janusz Wierzbowski. - Żadne decyzje nie zapadły natomiast w sprawie Unii i Wisły. Do rozgrywek zgłosiła się Unia Tarnów i to ten klub jest na razie uwzględniony w terminarzu ligowym. Do 20 września wszystkie kluby PLK muszą przedstawić gwarancje budżetowe w wysokości miliona złotych, a 24 września zbierze się kolejna rada nadzorcza PLK, której będę relacjonował sytuację. To rada oceni wiarygodność finansową klubów.

- Zgodnie z decyzjami, które zapadły we wtorek w Warszawie, w ekstraklasie w sezonie 2003/2004 zagra 13 zespołów. Nie umiem jednak dziś powiedzieć, co zdarzy się za dwa tygodnie i czy zespołom z Pruszkowa oraz Tarnowa uda się zgromadzić pieniądze. Wiem, że kluby te mają kłopoty, ale takie jest życie i nic na to nie mogę poradzić - dodał Wierzbowski.

szczepan
09-09-2003, 16:56
:fu: :fu: :fu: a mialobyc tak pieknie :fu: :fu:

wiadomo co im nie pasowalo?

i ciekawe co teraz zrobi ten nowy sponsor...

bemowiak
09-09-2003, 18:32
A mnie to cieszy,wole awans po sportowej walce co do sponsora to podobno ma zainwestować w Legie nawet w 1 lidze

qwerty1234
09-09-2003, 18:36
Sorki Bemowiak ale nie wierzę...Mieli dać nam kasę na dziką kartę i wogóle...Nie dali kasy czyli się stąd zabiorą,a szkodą bo byśmy mogli walczyć nawet o medal.... :/

bemowiak
09-09-2003, 19:08
Sorki Bemowiak ale nie wierzę...Mieli dać nam kasę na dziką kartę i wogóle...Nie dali kasy czyli się stąd zabiorą,a szkodą bo byśmy mogli walczyć nawet o medal.... :/

To też jest bardzo prawdopodobny scenariusz i wg mnie bardziej realny,ale Legia chociarz jakiś wniosek złożyła to mam nadzieje że tak źle niejest

Beny
09-09-2003, 20:11
Ch.j bombki strzelił, choinki nie będzie, mam nadzieję, że po sportowej walce szybki awans będzie! :idollo:

bemowiak
09-09-2003, 21:37
Legia Warszawa nie spełniła warunków pozwalających na wykupienie "dzikiej karty" uprawniającej do występów w PLK. Stołeczny klub nie przedłożył radzie nadzorczej PLK gwarancji finansowych. Komentarze decyzji są jednak enigmatyczne i nie wykluczają kolejnej szansy dla Legii.
- Legia na dzień dzisiejszy nie spełnia wymaganych warunków - mówi prezes PLK Janusz Wierzbowski, z naciskiem wypowiadając słowa "na dzień dzisiejszy". Czy to oznacza, że warszawski klub dostanie kolejną szansę? - W tej chwili nie sposób tego określić - odpowiada prezes. Do wykupu "dzikiej karty" potrzebne jest udokumentowanie posiadania gwarancji budżetowych na 2 mln zł i półmilionowa wpłata do kasy PLK. Legia takich dokumentów nie przedstawiła.
Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się jednak, że szanse Legii na grę w PLK nie są przekreślone. Jeżeli dojdzie w końcu do sfinalizowania rozmów z hiszpańską firmą Acciona (trwa to już kilka tygodni), to prawdopodobne jest, że Legia jednak będzie mogła "dziką kartę" wykupić. - Mogę powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze do porozumienia się z Hiszpanami - twierdzi dyrektor sportowy CWKS Legia Lech Święcicki.
Czas Legii ogranicza inauguracja rozgrywek I ligi (liga niższa od rozgrywek PLK), które zaczynają się 20 września. - Jeśli do tego czasu sytuacja się nie wyjaśni, to na pewno będziemy grali w pierwszej lidze - zapowiedział Święcicki.

Mini
10-09-2003, 07:34
:* :aach: :help: :/ :bat: ;( :wleb: :grr: :jebsie: 8- 8o :o :lepper:
i po chuju nie bedzie derbów meczów ze śląskiem,prokomem czy anwile tylko Turów Zgorzelec, Alba chorzów, Polpharma Stalówka i jakiej pierdziszewy. :fu:

bemowiak
10-09-2003, 07:37
dzisiaj w NL napisali że raczej nie będą grać na Bemowie tylko na Obozowej a jak by grali w PLK to derby będą na Torwarze ,podpisali kontrakt z Dryją :fu:

Beny
10-09-2003, 07:41
dzisiaj w NL napisali że raczej nie będą grać na Bemowie tylko na Obozowej a jak by grali w PLK to derby będą na Torwarze ,podpisali kontrakt z Dryją :fu:

Czyżby tańszy koszt wynajęcia? A może co innego? Na Koło też mam nie daleko, a poza tym chodziłem tam do podstawówki (148 ma Ożarowskiej)!

bemowiak
10-09-2003, 07:46

Czyżby tańszy koszt wynajęcia? A może co innego? Na Koło też mam nie daleko, a poza tym chodziłem tam do podstawówki (148 ma Ożarowskiej)!

Twierdzą że lepszy dojazd,kurde na ja sie tak przywiązałem do hali na Obrońców Tobruku albo Powązkowskiej (zależy jak podają)
Bo za hale OSIR ( :fu: ) i trzeba płacić normalnie.

Beny
10-09-2003, 08:02

Twierdzą że lepszy dojazd,kurde na ja sie tak przywiązałem do hali na Obrońców Tobruku albo Powązkowskiej (zależy jak podają)
Bo za hale OSIR ( :fu: ) i trzeba płacić normalnie.

Lepszy dojazd?! :* Mać! To na Obrońców Tobruku to znowu strasznie dalej jest, szczególnie jesli dojazd jest od strony Babic, Jelonek, Żoliborza! :fu: Co za głąby!

Raffi
10-09-2003, 08:07
Dla mnie różnica jest istotna.
Co nie zmienia faktu, że wolałbym Torwar '8

bemowiak
10-09-2003, 08:09
Dla mnie różnica jest istotna.
Co nie zmienia faktu, że wolałbym Torwar '8

Na Obozową mam chwile tramwajem,więc mi to nieprzeszkadza ale wolał bym tą na Bemowie bo tam gramy już od dawna.A Torwar by mógł być jak by kibice przychodzili przez cały sezon a nie tylko zimą.

Beny
10-09-2003, 08:14
Torwar też odpada! Dlaczego? Bo patrząc na ostatnie nasze frekwencje, to będziemy wyglądać jak... Polonia na Konwiktorskiej!

bemowiak
10-09-2003, 08:25
No co byśmy byli "Nieliczni ale fanatyczni" :buhaha:
A tylko derby miały by być rozgrywane na Torwarze,to zdaje mi sie że na ten mecz troche osób by przyszło.

Beny
10-09-2003, 08:28
A tylko derby miały by być rozgrywane na Torwarze,to zdaje mi sie że na ten mecz troche osób by przyszło.

Derby w I lidze? A może w PP? Żartuję! ;) A może by ograniczyli liczbę widzów do 50 na sektorze gości. :rotfl:

bemowiak
10-09-2003, 14:39

Derby w I lidze? A może w PP? Żartuję! ;) A może by ograniczyli liczbę widzów do 50 na sektorze gości. :rotfl:

PP zlikwidowali już w zeszłym sezonie :>

Powtarzam:PODOBNO JEST JESZCZE SZANSA.

Beny
10-09-2003, 16:51

PP zlikwidowali już w zeszłym sezonie :>

Powtarzam:PODOBNO JEST JESZCZE SZANSA.

Cholera przegapiłem! 8- Pożyjemy zobaczymy. Dobrze, że już niedługo zaczynają grać! :)

Mini
11-09-2003, 07:37

a gdzie to ***** jest?? koło jakiego przystanku T to jest i czy jest tam jakiś parking? :fu:

Nieliczni to my już jesteśmy. :fu:

bemowiak
11-09-2003, 09:49

a gdzie to *cenzura* jest?? koło jakiego przystanku T to jest i czy jest tam jakiś parking? :fu:

Hala jest przy przystanku Obozowa 8) parking jakiś tam jest ale zdaje mi sie że na Legii jest większy,ale zawsze można w jakiejś uliczce zaparkować.

Mini
11-09-2003, 14:07

a gdzie to *cenzura* jest?? koło jakiego przystanku T to jest i czy jest tam jakiś parking? :fu:

Hala jest przy przystanku Obozowa 8) parking jakiś tam jest ale zdaje mi sie że na Legii jest większy,ale zawsze można w jakiejś uliczce zaparkować.

już raz tak parkowałem na derbach na awfie to mnie miejskie zapragnęły zobaczyć u siebie żeby mi powiedzieć że plac manewrowy straży pożarnej nie jest do parkowanie.co z tego ze stanąłem pod płotem gdzie nie było wyjazdu wjazdu ani nic takiego.dostałem pouczenie i obiecali mi ze nastęonym razem dostanę mandat. :buhaha: kobita była tak przejęta tymi opowieściami że spędziłem tam z pół godziny.
aha i jakby ktoś nie wiedział to PLAC MANEWROWY straży pożarnej to jest taki wielki plac że co najwyżej można umyć tam samochód ale o rozwijaniu węża czy składaniu i rozkładaniu dabiny mozna zapomnieć bo trzeba by wyjść juz na ulice :]

bemowiak
11-09-2003, 18:04

już raz tak parkowałem na derbach na awfie to mnie miejskie zapragnęły zobaczyć u siebie żeby mi powiedzieć że plac manewrowy straży pożarnej nie jest do parkowanie.co z tego ze stanąłem pod płotem gdzie nie było wyjazdu wjazdu ani nic takiego.dostałem pouczenie i obiecali mi ze nastęonym razem dostanę mandat. :buhaha: kobita była tak przejęta tymi opowieściami że spędziłem tam z pół godziny.
aha i jakby ktoś nie wiedział to PLAC MANEWROWY straży pożarnej to jest taki wielki plac że co najwyżej można umyć tam samochód ale o rozwijaniu węża czy składaniu i rozkładaniu dabiny mozna zapomnieć bo trzeba by wyjść juz na ulice :]

Przystanej nazywa sie jednak Magistracka,na awf-ie z Ojcem parkowaliśmy na terenie awf-u ale 100km drogi od hali...

bemowiak
12-09-2003, 13:51
I RUNDA

I kolejka, 20.09.2003r. (sobota): Siarka Tarnobrzeg - LEGIA WARSZAWA
II kolejka, 27.09.2003r. (sobota): LEGIA WARSZAWA - Polpak Świecie
III kolejka, 1.10.2003r. (środa): Pogoń Ruda Śląska - LEGIA WARSZAWA
IV kolejka, 4.10.2003r. (sobota): LEGIA WARSZAWA - Wisła Kraków
V kolejka, 11.10.2003r. (sobota): Kotwica Kołobrzeg - LEGIA WARSZAWA
VI kolejka, 18.10.2003r. (sobota): LEGIA WARSZAWA - Turów Zgorzelec
VII kolejka, 22.10.2003r. (środa): SKS Polpharma Starogard Gdański - LEGIA WARSZAWA
VIII kolejka, 25.10.2003r. (sobota): AZS Lublin - LEGIA WARSZAWA
IX kolejka, 5.11.2003r. (środa): LEGIA WARSZAWA - STAL Stalowa Wola
X kolejka, 8.11.2003r. (sobota): SMS PZKosz Warka - LEGIA WARSZAWA
XI kolejka, 15.11.2004r. (sobota): LEGIA WARSZAWA - Alba Chorzów
XII kolejka, 22.11.2003r. (sobota): Basket Kwidzyń - LEGIA WARSZAWA
XIII kolejka 29.11.2003r. (sobota): LEGIA WARSZAWA - Grono Zielona Góra
XIV kolejka, 6.12.2003r. (sobota): Viking Gdynia - LEGIA WARSZAWA
XV kolejka, 13.12.2003r. (sobota): LEGIA WARSZAWA - Iskra Częstochowa

II RUNDA

XVI kolejka, 20.12.2003r. (sobota): LEGIA WARSZAWA - Siarka Tarnobrzeg
XVII kolejka, 4.01.2004r. (niedziela): Polpak Świecie - LEGIA WARSZAWA
XVIII kolejka, 7.01.2004r. (środa): LEGIA WARSZAWA - Pogoń Ruda Śląska
XIX kolejka, 10.01.2004r. (sobota): Wisła Kraków - LEGIA WARSZAWA
XX kolejka, 17.01.2004r. (sobota): LEGIA WARSZAWA - Kotwica Kołobrzeg
XXI kolejka, 24.01.2004r. (sobota): Turów Zgorzelec - LEGIA WARSZAWA
XXII kolejka, 28.01.2004r. (środa): LEGIA WARSZAWA - SKS Polpharma Starogard Gdański
XXIII kolejka, 31.01.2004r. (sobota): LEGIA WARSZAWA - AZS Lublin
XXIV kolejka, 11.02.2004r. (środa): Stal Stalowa Wola - LEGIA WARSZAWA
XXV kolejka, 14.02.2004r. (sobota): LEGIA WARSZAWA - SMS PZKosz Warka
XXVI kolejka, 21.02.2004r. (sobota): Alba Chorzów - LEGIA WARSZAWA
XXVII kolejka, 28.02.2004r. (sobota): LEGIA WARSZAWA - Basket Kwidzyń
XXVIII kolejka, 6.03.2004r. (sobota): Grono Zielona Góra - LEGIA WARSZAWA
XXIX kolejka, 13.03.2004r. (sobota): LEGIA WARSZAWA - Viking Gdynia
XXX kolejka, 20.03.2004r. (sobota): Iskra Częstochowa - LEGIA WARSZAWA

troche dziwny ten terminarz,przecierz Wisła gra w PLK,ale pewnie za Wisłe będzie Unia.
Szkoda że inauguracja u nas jest z Polpakiem Świecie... :fu:

Mini
12-09-2003, 16:27
iskra czestochowa, grono zielona góra, basket kwidzyń, polpak świecie, viking gdynia(wcześniej to chyba Rumia była) z całym szacunkiem dla ww ale Legia to nie powinna z nimi grac tylko ze śląskiem prokomem anwilem i z kur :* wami z muranowa.

bemowiak
14-09-2003, 19:15
W wyborczej napisali że Pruszków prawie napewno niezagra w PLK,tylko w 2 lub 3 lidze :* .Ale jak by działacze pomyśleli to by sie z nimi zamienili ligami jak Wisła z Unią!

szczepan
14-09-2003, 20:41
ale tam Nas poprostu nie lubia :/

bemowiak
14-09-2003, 20:45
ale tam Nas poprostu nie lubia :/

Rozumiem że w PLK ?

Jak by prezes pomyślał to by sie zamienił jak Unia z Wisła,no chyba że w klubie nie ma 2 milionów budżetu to nie ma co,ale jak by było i pozwolili grać w lidze Wiśle to i Legii by musieli pozwolić.

A że nas nie lubią ta fakt ale h im w :zly:

Mini
15-09-2003, 10:32
W wyborczej napisali że Pruszków prawie napewno niezagra w PLK,tylko w 2 lub 3 lidze :* .Ale jak by działacze pomyśleli to by sie z nimi zamienili ligami jak Wisła z Unią!

tak mi sie wydaje ze fuzja Legia-MkS bardziej była potrzebna im niż nam. u nich poprostu jest jeszcze gorzej niż u nas.mielibysmy za frajer miejsce w PLK a klub i tak byłby Legią i grał w Warszawie. :/

Beny
15-09-2003, 10:34

tak mi sie wydaje ze fuzja Legia-MkS bardziej była potrzebna im niż nam. u nich poprostu jest jeszcze gorzej niż u nas.mielibysmy za frajer miejsce w PLK a klub i tak byłby Legią i grał w Warszawie. :/

A ja swoje: ŻADNYCH FUZJI!!! Ściągnąć kogo się da z Pruszkowa i za rok sami sobie awansujemy, bez niczyjej łaski!

bemowiak
15-09-2003, 13:37

A ja swoje: ŻADNYCH FUZJI!!! Ściągnąć kogo się da z Pruszkowa i za rok sami sobie awansujemy, bez niczyjej łaski!

To by nie była fuzja tylko zamienienie sie miejscami,Pruszków grał by w 1 lidze a Legia w PLK.Jak Wisła z Unią.

bemowiak
16-09-2003, 11:23
Pruszków jest w 3 lidze więcej szczegułów szukajcie na e-baskecie bo mi sie forum jebie to nie wkleje artukułu.

Pozdro

Beny
16-09-2003, 11:27
Pruszków jest w 3 lidze więcej szczegułów szukajcie na e-baskecie bo mi sie forum jebie to nie wkleje artukułu.

Pozdro

Za e-basket.pl:

Koszykarze z Pruszkowa w trzeciej lidze!

Koszykarze MKS-u Pruszków po szesnastu latach wracają do trzeciej ligi! Paweł Gmoch, właściciel klubu, do dzisiaj czekał na oferty kupna jego udziałów (75%) jednak nie znalazł się żaden chętny. Również nie udało się przekazać udziałów w prezencie miastu, ponieważ nie jest to możliwe ze względów prawnych.

Dzisiaj utworzono autonomiczną sekcję Znicza Pruszków. Pod taką nazwą będą występować w trzeciej lidze pruszkowscy koszykarze.

Jak na razie nie wiadomo kto zagra w zespole Znicza. Trener Arkadiusz Koniecki (chce kontynuować pracę w Pruszkowie) chciałby żeby w zespole zostali wszyscy gracze, którzy obecnie trenują pod jego okiem. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że będzie to trudne do zrealizowania.

Chciałbym zachować wszystkich dziesięciu zawodników, którzy ostatnio z nami trenowali. Będzie to jednak bardzo trudne - Łukasz Seweryn bez trudu znalazłby sobie miejsce w większości zespołów PLK, Robert Trojanowski już wcześniej mówił, że mógłby grać w pierwszoligowym AZS Lublin, a propozycję z Polpharmy Starogard Gdański (także I liga) miał Krystian Świech. - powiedział na łamach Gazety Wyborczej Arkadiusz Koniecki.

Łoo :* ! Ale się porobiło!
PS. Żadnych fuzji! ;)
PSS. Żadnej zamiany miejsc! '8 Tylko awans w sportowej walce! :]

bemowiak
17-09-2003, 10:48
NL podała że w ostatnią sobote Legia grała z Legionem ***** ja pierdole po co jakaś informacja do kurwy nędzy!!! :fu: (obużyłem sie troche ) Legia wygrała ponad 30 pkt grał u nas Czubek I Dryja ( :fu: ) i nikt sie niechce wypowiadać w sprawie ew wejścia do PLK :fu:

I to tyle

Beny
18-09-2003, 07:45
Rozumiem, że skoro jest cisza z PLK, to w sobotę gramy w Tarnobrzegu z Siarką!?

Kawa
18-09-2003, 07:58
Koszykówka: Wszystko albo nic

Dzisiaj wyjaśni się przyszłość koszykarskiej Legii. Jeżeli hiszpańska Acciona nie zostanie inwestorem wtedy zostanie zlikwidowana sekcja basketu. Dzisiaj upływa termin, którego Legia miała prawo wykupić dziką kartę od PLK. Jeśli tego nie uczyni, w sobotę podopieczni Gembali powinni zainaugurować wyjazdowym spotkaniem z Siarką w Tarnobrzegu występy w I lidze. Co się stanie gdyby Legia nie doszła do porozoumienia z potencjalnym inwestorem z Hiszpanii? O tym mówi dyrektor sportowy, Leszek Święcicki: "W czwartek spotykamy się już o godz. 10. Do popołudnia wszystko musi się wyjaśnić. Co się stanie jeśli ostatecznie Acciona nie zostanie naszym inwestorem? Zlikwidujemy sekcję, co do tego nie mam żadnych wątpliwości, bo brakuje już czasu. Pozostaną nam jedynie drużyny młodzieżowe, ponieważ nie będziemy mieli za co zagrać nawet w III lidze". Przedłużające się negocjacje powodują, że w zbliżającym się 45. turnieju Mazovia Cup (24-27 września) zobaczymy tylko jednego przedstawiciela naszego regionu i jak wiadomo nie będzie to Legia. Czy tak samo będzie podczas najbliższego sezonu PLK?

Beny
18-09-2003, 08:08
O żesz :* ! To chyba już wolałem żyć w nieświadomości!
Zlikwidować sekcję? W mordę jeża, za co biorą pieniądze działacze? Nie mogą się dogadać z Accioną, to szukac innych mniejszych sponsorów! Nie stać na dziką kartę w PLK, to zbierać kasę na grę o klasę niżej! F.ck! Likwidacja? Niech ich łysy byk popier...! Ależ się wkurzyłem od rana! Pózniej się dziwią, że ludzie mają wrzody, zawały itp.

PS. Sorrki za bluzgi, ale jestem impulsywny z natury, ale pracuję nad tym! 8)

Mini
18-09-2003, 09:55
O żesz :* ! To chyba już wolałem żyć w nieświadomości!
Zlikwidować sekcję? W mordę jeża, za co biorą pieniądze działacze? Nie mogą się dogadać z Accioną, to szukac innych mniejszych sponsorów! Nie stać na dziką kartę w PLK, to zbierać kasę na grę o klasę niżej! F.ck! Likwidacja? Niech ich łysy byk popier...! Ależ się wkurzyłem od rana! Pózniej się dziwią, że ludzie mają wrzody, zawały itp.

podpisuje się ręcami i nogami :box: :fu: :* :box: :fu: :* :box: :* :fu: :box: :* :fu: :box:

bemowiak
18-09-2003, 09:55
Co oni ***** popierdoleni?! Ja pierdole zlikwidujemy sobie sekcje i będzie git!!!! on jest chory po hokeju siatkówce zlikiwdują jeszcze kosza i będzie super ekstra a za 10 lat jak będe chciał pójść na mecz w piłke to sie okarze że jedyną drużyną jest 4 ligowa Gwardia!!!!
Jeszcze mogli by pomyśleć jak Acionna nie zainwestuje w Legie to poszukać innego sponsora,ale łatwiej jest rozwiązać sekcje!!!

bemowiak
18-09-2003, 10:48
Przemysław Hajnsz (21 lat, 203 cm) w nadchodzącym sezonie będzie występował w I lidze holenderskiej w zespole Bergen. Wychowanek MKS-u Wrocław co prawda trenował z koszykarzami Idei Śląska Wrocław, jednak nie zgodził się na podpisanie 5-letniej umowy z wrocławskim klubem.

jak niewiecie kto to,to jest nasz były zawodnik coprawda rozegrał może ze 2 mecze ale zawsze,pił z Błaszczykiem i Lee Shelem Wilsonem wóde '8 (po meczu z Czarnymi pezegranym 1 pkt on i Lee grali w Czarnych)

bemowiak
18-09-2003, 15:55
Środa, 24 września:
RheinEnergie - Prokom Trefl (godz. 17, Hala OSiR)
Idea Śląsk - London Towers (19, Hala OSiR)
Anwil - Detal-Met (17, Hala Znicz)
Polonia Warbud - Gipsar Stal (19, Hala Znicz)

Czwartek, 25 września:
Prokom Trefl - Polonia Warbud (17, Hala AWF)
London Towers - Anwil (19, Hala AWF)
Detal-Met - Idea Śląsk (17, Hala OSiR)
Gipsar Stal - RheinEnergie (19, Hala OSiR)

Piątek, 26 września:
Okolicznościowy mecz Aktorzy - Dziennikarze (16, Hala AWF)
Polonia Warbud - RheinEnergie (18, Hala AWF)
Anwil - Idea Śląsk (20, Hala AWF)
London Towers - Detal-Met (17, Hala Znicz)
Gipsar Stal - Prokom Trefl (19, Hala Znicz)

Sobota, 27 września:
Mecz o 7. miejsce (10.30, Hala Znicz)
Mecz o 5. miejsce (11, Hala OSiR)
Mecz o 3. miejsce (11.30, Hala AWF)
Finał turnieju (13.50, Hala AWF)

To jest teraminarz Mazovia Cap,niestety bez Legii ani bez Pruszkowa czyli nie ma żadnego repręzętanta Warszawy.Ale za to mecze będą rozgrywane u nas w hali (OSiR) .

Po miejscu rozgrywania finału oraz meczu o 3 miejsce musze z przykrością stwierdzić że turniej schodzi na psy... :/

Tak w gruncie rzeczy to pujde na wszystkie mecze u nas poza tym o 5 miejsce

Raffi
19-09-2003, 10:03
W PS piszą, że pierwszy mecz Legii w 1. lidze został przełożony przez PZKpsz z 20.09 na później, żeby dać klubowi szansę na dogadanie sie z Accioną, któr4e ponoć wczoraj nastąpiło, ale pozostaje jeszzce kwestia skali zaangaozwania. "Dogrywka" i ostateczne decyzje (PLK czy 1. liga, rok[na razie] - jak chce Acciona - czy dłużej) mają zapaść w poniedziałek.

Beny
19-09-2003, 10:04
W PS piszą, że pierwszy mecz Legii w 1. lidze został przełożony przez PZKpsz z 20.09 na później, żeby dać klubowi szansę na dogadanie sie z Accioną, któr4e ponoć wczoraj nastąpiło, ale pozostaje jeszzce kwestia skali zaangaozwania. "Dogrywka" i ostateczne decyzje (PLK czy 1. liga, rok[na razie] - jak chce Acciona - czy dłużej) mają zapaść w poniedziałek.

:+: Szacunek dla ludzi najlepiej poinformowanych! '8

Mini
19-09-2003, 10:08

:+: Szacunek dla ludzi najlepiej poinformowanych! '8

dla wogóle poinformowanych bo przecież główną zaleta naszego klubu i bez znaczenia czy to KP czy CWKS jest dezinformacja

Raffi
19-09-2003, 10:25
Święcicki zresztą dalej ściemnia...Ale jak to odfiltrować, to czegoś tam można się domyślać. Niewątpliwe jest, że mecz z Siarką został przełożony

Beny
19-09-2003, 12:53
Napisali na głównej:

Koszykówka: Kluczowy poniedziałek

Wciąż nie wiadomo, w której lidze zagrają koszykarze Legii.
- Najważniejsze, że zagramy. Na 99,9 procent Acciona zostanie naszym sponsorem - mówi prezes sekcji koszykarskiej Legii Witold Romanowski. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, czwartek nie okazał się dniem decydującym o losach koszykarzy Legii. Żadne decyzje nie zapadły.
Po porannym spotkaniu szefów klubu z polskimi przedstawicielami Acciony ustalono, że obie strony spotkają się po raz kolejny w poniedziałek. Wówczas ma nastąpić podpisanie umowy.
- Nie wiem jednak, czy zagramy w PLK, czy w I lidze - mówi Romanowski. - Obecnie nie uczestniczę w negocjacjach, ale taką informację otrzymałem od nowego prezesa CWKS Legia Witolda Szymańskiego.
24 września upłynie termin, w którym Legia może wykupić za pół miliona złotych dziką kartę od PLK. Obecnie najlepsi gracze trenujący z zespołem - Piotr Szybilski, Robert Pacocha, Łukasz Kwiatkowski czy Dominik Czubek - nie mają jednak ważnych kontraktów z warszawskim klubem.
- Mieli je podpisać 15 września, ale nie zrezygnowali z treningów. Czekamy, aż na początku przyszłego tygodnia wszystko się wyjaśni - mówi kierownik drużyny Robert Chabelski.

bemowiak
21-09-2003, 21:32
Tak sobie teraz myśle że do pierwszego meczu u nas na hali pozostało 6dni 8- (o ile meczu nieprzełożą) postarajmy sie przyjść w jak największej ilości osób i pokazać że zależy nam na koszykarzach!

Beny
21-09-2003, 21:54
Tak sobie teraz myśle że do pierwszego meczu u nas na hali pozostało 6dni 8- (o ile meczu nieprzełożą) postarajmy sie przyjść w jak największej ilości osób i pokazać że zależy nam na koszykarzach!

Macie absolutną rację Towarzyszu Bemowiak, tylko jak sprawić by delegaci przybyli na plenum w komplecie? ;)

Z partyjnym pozdrowieniem,
Sekretarz Komitetu Dzielnicowego ;)
"Sprawiedliwość jest ostoją mocy i trwałości Rzeczpospolitej"

PS. Osobiście proponuję info w wszystkich możliwych legijnych forach i stronach www + w najnowszym numerze NL! Oczywiście konieczne jest bieżące informowanie o tym, czy wogóle zagramy! A jeśli tak, to gdzie (Bemowo, czy Koło)?

bemowiak
21-09-2003, 21:59

Macie absolutną rację Towarzyszu Bemowiak, tylko jak sprawić by delegaci przybyli na plenum w komplecie? ;)

PS. Osobiście proponuję info w wszystkich możliwych legijnych forach i stronach www + w najnowszym numerze NL! Oczywiście konieczne jest bieżące informowanie o tym, czy wogóle zagramy! A jeśli tak, to gdzie (Bemowo, czy Koło)?

Komitet dzielnicowy hehe :rotfl:

Może jakaś akcja plakatowania?

I jakiś transparent wyrażający naszą dezaprobate do miejsca gry (jeżeli oczywiście zagramy na Kole) Tym to ja już sie z bratem zajme tylko hasło nam potrzebne... a i niewiem czy Matka ma jakieś prześcieradło bo ostatnie niepotrzebne zużyłem na poprzedni transparent :P

vice-Sekretarz Komitetu Dzielnicowego ;)

Beny
22-09-2003, 05:46

Komitet dzielnicowy hehe :rotfl:

Może jakaś akcja plakatowania?

I jakiś transparent wyrażający naszą dezaprobate do miejsca gry (jeżeli oczywiście zagramy na Kole) Tym to ja już sie z bratem zajme tylko hasło nam potrzebne... a i niewiem czy Matka ma jakieś prześcieradło bo ostatnie niepotrzebne zużyłem na poprzedni transparent :P

vice-Sekretarz Komitetu Dzielnicowego ;)

No to żeśmy się wybrali, ciekawe co na to reszta egzekutywy! :buhaha:

PS. A swoją drogą będą niezłe jaja, jak na Koło będzie chciało przyjść 1000 - 1500 ludzi, co nie wydaje mi się takie nieprawdopodobne!

bemowiak
22-09-2003, 16:07
Wszystko idzie po mojej myśli,to znaczy że będą grać na Bemowie!!! bo dzisiaj tam trenowali,widziałem Grześka Malewskiego nawet chciałem z nim pogadać ale mój kumpel musiał sobie jaja robić i coś tam mu powiedział :fu:

Beny
22-09-2003, 17:10
No to w sobotę POLPAK ŚWIECIE! :rotfl: Ależ to śmiesznie brzmi! :buhaha:

qwerty1234
22-09-2003, 17:41
Wszystko idzie po mojej myśli,to znaczy że będą grać na Bemowie!!! bo dzisiaj tam trenowali,widziałem Grześka Malewskiego nawet chciałem z nim pogadać ale mój kumpel musiał sobie jaja robić i coś tam mu powiedział :fu:
Czy to pewne że na Bemowie? :)
Fajnie by było tak bym chodził piechotką '8

bemowiak
22-09-2003, 19:07
Czy to pewne że na Bemowie? :)

Niewiem czy napewno,napewno to tam trenują :) ale jest duża szansa żeby tam grali,mam nadzieje

bemowiak
22-09-2003, 21:49
Koszykarze Legii Warszawa, którzy nie pojechali na mecz 1. kolejki rozgrywek I ligi z Siarką Tarnobrzeg, nadal nie wiedzą, czy wystąpią w rozgrywkach I ligi czy też w zawodowej ekstraklasie. Szanse na udział w Polskiej Lidze Koszykówki są jednak iluzoryczne.

Władze sekcji decyzje o przyszłości zespołu Legii podejmą najpóźniej do czwartku o czym zapewnił PAP dyrektor sportowy Legii Warszawa Lech Święcicki. By Legia, która w minionym sezonie nie zdołała się utrzymać w Polskiej Lidze Koszykówki, zagrała ponownie w ekstraklasie, potrzebne są gwarancje budżetowe w wysokości 2 milionów złotych i wpłata na konto PLK 500 tysięcy złotych.

Formalności te działacze Legii musieliby spełnić do środy, bowiem w tym dniu odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy PLK SA i posiedzenie rady nadzorczej PLK. W środę rada nadzorcza zweryfikuje gwarancje budżetowe klubów, które chcą grać w PLK i podejmie ostateczne decyzje co do składu PLK w sezonie 2003/2004.

"Rozmowy z potencjalnym sponsorem, hiszpańską firmą Acciona cały czas trwają i nie wiem jak i kiedy się zakończą - powiedział dyrektor Święcicki. - Musimy jednak podjąć jakąś decyzję przed następnym meczem w I lidze, bo nie możemy przekładać kolejnego spotkania. Nie wiem jakie zapadną decyzje, bo jak na razie nie mamy pieniędzy nie tylko na grę w PLK, ale także zabezpieczenia finansowego na udział Legii w I lidze w całym sezonie" - dodał Święcicki.

"W sprawie zawarcia umowy sponsorskiej Legii z firmą Acciona nie zaszły ostatnio przełomowe zmiany i nie sądzę, by ta sprawa była dogłębniej rozpatrywana w najbliższych dniach. Prezes de la Fuente wraca z Hiszpanii do Warszawy w środę, ale nie spodziewam się, by przywiózł ze sobą jakiekolwiek dokumenty potwierdzające zaangażowanie Acciony w koszykarską sekcję Legii" - powiedziała rzecznik prasowy Mostostalu Warszawa Agnieszka Kuźma-Filipek. Prezes Mostostalu, Santiago de la Fuente, jest jednocześnie dyrektorem zarządu firmy Acciona i pilotuje sprawę Legii.

Legia, która wcześniej została zgłoszona do rozgrywek I ligi, w 2. kolejce powinna grać w Warszawie z drużyną Polpak Świecie. Ekstraklasa koszykarzy rozpoczyna rozgrywki 11 października.

Dalej żadnych konkretów... :/

Beny
23-09-2003, 07:23
Ja już mam dość! Ile czasu można się dogadywać!? Wte albo we wte do cholery! Co za ludzie! :fu: Niech już zaczną grać! :help:

bemowiak
23-09-2003, 15:50
Narazie żeby sie zabardzo niedenerwować niemyśle o Legii...
Jutro 2 meczyki... RheinEnergie - Prokom Trefl
Idea Śląsk - London Towers 8)

szczepan
23-09-2003, 17:22
Ja już mam dość! Ile czasu można się dogadywać!? Wte albo we wte do cholery! Co za ludzie! :fu: Niech już zaczną grać! :help:

no ale tyle samo dogadujemy sie ze sponsorem (tzn dogaduje sie KP LEGIA WARSZAWA)...

calagan
23-09-2003, 17:58

no ale tyle samo dogadujemy sie ze sponsorem (tzn dogaduje sie KP Legia WARSZAWA)...

Tyle, ze pilkarze z tego tytulu nie zniknal nagle z mapy pilkarskiej, a koszykarzom przy przedluzajacych sie rozmowach to grozi. Do PLK nie wejda, a nie bardzo wiadomo, czy maja chociaz kase na 1 lige - jak nie to dziekujemy.

Beny
23-09-2003, 18:56

no ale tyle samo dogadujemy sie ze sponsorem (tzn dogaduje sie KP Legia WARSZAWA)...

Tyle, ze pilkarze z tego tytulu nie zniknal nagle z mapy pilkarskiej, a koszykarzom przy przedluzajacych sie rozmowach to grozi. Do PLK nie wejda, a nie bardzo wiadomo, czy maja chociaz kase na 1 lige - jak nie to dziekujemy.

Otóż to, póki co! '8

Moim zdaniem powinna być cisza. Jak się dogadają, no to ciach! i robimy konferencję prasową, a nie obiecancki cacanki, a.... no właśnie komu radość!? Naprawdę z boku wygląda to jak brak profesjonalizmu działaczy, w przypadku zarówno koszykarzy, jak i piłkarzy! A kibic wierzy i czeka!

Gacek
23-09-2003, 20:29
ej jak idzie ta piosenka:" Szły mróweczki przez zielony las..." coś takiego co jest dalej???

bemowiak
23-09-2003, 20:30
ej jak idzie ta piosenka:" Szły mróweczki przez zielony las..." coś takiego co jest dalej???

"...i śpiewały caluteńki czas oooo Zagłębie ooo Sosnowiec"