PDA

Zobacz pełną wersję : Koszykówka na Legii (kibicowsko)

Gacek-Tarchomin
09-09-2004, 21:09
Gdy rok temu NL wraz z zarządem postanowiły o darmowych wejściówkach na mecze koszykarzy, wszystko się zmieniło. Wszystko, atmosfera na meczach niebyła już tą sprzed paru lat gdzie śpiewało kilkanaście osób. Gdy w NL zaczęto drukować bilety Hala na Bemowie pękała w szwach. Atmosfera na każdym meczu była fantastyczna(patrząc na inne hale w polsce). Chyba nietrzeba przypominać flag na kijach, folii, orkiestry aż wkońcu wysokiej frekwencjj która prawie na każdym meczu przekraczała 1200 osób. W piłkarskiej przerwie zimowej, kibice postanowili zorganizować wyjazd do Częstochowy. Wszystko grało, na każdym meczu był nad komplet widzów, koszykarze grali zgodnie z oczekiwaniami kibiców, działaczy... Potem coś się popsuło, ale tylko ze strony sportowej . Gembal poleciał, zastąpił go "robiący wszystko dla eLki" Łączka. Legia grała w kratke. Ale na bemowie z tego powodu frekwencja niespadala. Lecz słaba gra Legii niemiała podłoża finansowego, jak to do tychczas bywało. Klub pieniądze płacił, a zaległości jak było to minimalne.

Tak właśnie było rok temu, i kiedy wydawało sie ze wszystko gra, że zostanie trzon zespołu, że Legia w tym sezonie ze składem z poprzedniego z przed roku, będzi gromiła rwali,że w kocu są pieniądze.... dowiadujemy się że to (prawdopodobnie) koniec.

Dla kibica który przeżył z koszykarską Legią wiele chwil radości takich jak awans z (ówczesnej) 3 ligi do 2 , awans do 1 lgi(obecna extraklasa) , jak play-off z Prokomem treflem(2-3 dla proomu) aż wkońcu spadek z extraklasy, taki koniec jest bez wątpienia ciosem w sercem. Moze troche przesada, ale gdy sie przypomina te sukcesy, porażki, poszczególne mecze gdzie korzykarze "gryźli parkiet" aby zdobyć 2 pkt. to łza kręci w oku... już wiecej tego niebędzie:-(.

Bez wątpienia odpowiedzialni za to co sie dzieje, za to co się stanie...jest "zarząd". Spłacanie własnych długów za pieniądze klubowe, z pewnościa jest rozwiązaniem nie na miejscu. Nie wnikajmy jednak. Szkoda ze tacy ludzie niewidzą gdzie pracują. Nieszanują tego, naco przez wiele lat pracowali ich poprzednicy. Najlepiej by było aby ktoś (z zewnątrz) kupił sekcję, a CWKS niemiał by nic do powiedzenia. Dość już tych bajkopisarzy, prezesinów którzy w największym polskim mieście niepotrafią znaleść sponsora......i szukają wsparcia z ....Hiszpanii:):):). Dość, bo ksiażke można na ten temat napisać.

Legia to wielka firma, mimo że na hasło "Legia" każdy człowiek myśli o piłkarskej Legii, to ta koszykarska też ma bogatą historie. Nietrzeba chyba przypominać Mistrzostw Polski: 1956, 1957, 1960, 1961, 1963, 1966, 1969 czy też, Wicemistrzostw: 1953, 1955, 1958, 1968.

Miejmy nadzieje, że w niedługim czesie Koszykarska Legia odrodzi się na nowo, lub w ciągu 4 dni coś ulegnie zmianie, i Legia do sezonu przstąpi. Ja jestem wiecznym optymistą i wierze że Legie wystartuje w tym sezonie, a pieniądze w teakcie sezonu się znajdą...

P.S. PRZYBĄDŹCIE JUTRO NA HALĘ LEGII NA BEMOWO, STWÓRMY KOLEJNY RAZ AMOSFERĘ JAKA BYŁA W HALI PRZEZ OSTATNI SEZON!!! AKCJA PEŁNA HALA :ucieka:

Asan
09-09-2004, 22:45
mam do hali 2 minuty na piechte więc sie na 100 stawie!

Radzyn
09-09-2004, 22:49
Ja nie wiem czy będe

Strzałek
11-09-2004, 16:25
Sobota, 11 września 2004 r. godz. 13:47
Koszykarze dziękują!

Ochrona nie pozwoliła na podziękowania po meczu
Po wczorajszym meczu koszykarze Legii nie mieli okazji, aby podziękować kibicom za doping. Wszystko przez bezmyślne działania ochrony, o których już pisaliśmy. Za naszym pośrednictwem zawodnicy dziękują wszystkim kibicom za wsparcie nie tylko na wczorajszym meczu, ale za wspaniałą postawę przez wiele ostatnich lat. My natomiast, w imieniu wszystkich kibiców serdecznie dziękujemy zawodnikom i trenerowi Chabelskiemu za wszystko co zrobili dla sekcji koszykówki naszego ukochanego klubu. Nigdy tego nie zapomnimy!
Niestety, wygląda na to, że nie będziemy już mieli okazji oklaskiwać koszykarzy Legii. Chyba, że...zorganizowany zostanie pożegnalny mecz, specjalnie dla fanów. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.

Autor: Bodziach i Turi

Creator
26-09-2004, 15:48
A(L)e (L)ipa, że sekcja kosza nam się rozsypuje :wsciekly:
Nie będzie teraz gdzie w zimę chodzić doping sz(L)ifować przed sezonem piłkarskim :O

cin
26-09-2004, 15:53
A(L)e (L)ipa, że sekcja kosza nam się rozsypuje :wsciekly:
Nie będzie teraz gdzie w zimę chodzić doping sz(L)ifować przed sezonem piłkarskim :O

:nl:
LegiaLive napisał:

Gramy w II lidze!

Wbrew głosom pesymistów sekcja koszykarska w Legii nie będzie rozwiązana. Stołeczny zespół został zgłoszony do rozgrywek II ligi.
Przed tygodniem zespół koszykarzy Legii Warszawa z powodu braku pieniędzy został wycofany z I ligi. Na grę drużyny w tej klasie rozgrywek stołeczny klub potrzebował około 400 tys. zł.
- Zdecydowaliśmy się na taki krok, ponieważ znaleźli się sponsorzy, którzy chcą wyłożyć pieniądze na drużynę koszykarzy - mówi Janusz Kopaniak, dyrektor ds. sportowych Legii. - To poważni ludzie, którzy nie rzucają słów na wiatr. Rozmowy są już na etapie finalizacji i mam nadzieję, że stosowne umowy zostaną wkrótce podpisane - dodaje.

Zespół w II lidze nadal będzie prowadził trener Robert Chabelski. Trzon drużyny będą stanowić juniorzy Legii. Mający jednak już na swoim koncie występy w pierwszym zespole w poprzednim sezonie. Być może uda się również zatrzymać w klubie kilku starszych koszykarzy, m.in. ulubieńca kibiców Kamila Sulimę.

- To będzie zależało od pieniędzy, jakie przeznaczą sponsorzy. Jeżeli wystarczą na ufundowanie stypendiów dla zawodników, to mam nadzieję, że w zespole pozostaną wszyscy najlepsi gracze - twierdzi Janusz Kopaniak.

Druga liga rusza w sobotę 25 września. Legia do rozgrywek przystąpi jednak dopiero na początku października. Pierwsze spotkanie z Pogonią Ruda Śląska zostało bowiem przełożone.

Źródło: Życie Warszawy

Więc chyba jednak będzie kosz :oczko:

ems
26-09-2004, 15:54
na siatkowkie!

cin
26-09-2004, 15:59
i na siatkówkie i na koszykówkie ! :P

Marcinos
26-09-2004, 16:14
A ja chcę reaktywacji hokeja. :efoch:

ems
26-09-2004, 16:52
ja tez

Michu
26-09-2004, 17:53
To już nas jest 3

Dołączam się :oczko:

Marcinos
26-09-2004, 18:06
Chcieć można dużo. :/
Ja pamiętam jak po meczu, jeśli dobrze pamiętam z KKH Katowice - ostatnim w sezonie kiedy istaniał jeszcze SMS wyszedł jakiś typ. Jak dziś pamiętam jego słowa: "Chcieliście Legii? Legia będzie. Od nowego sezonu".
I co?
I nic - okazały się to słowa bez pokrycia. Sezon później nie było już nic, co oznaczało koniec naszej przygody z hokejem w Warszawie.

Chcemy hokeja! W Warszawie chcemy hokeja!

^m@rcin^
26-09-2004, 19:31
06.11.04:
Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa :hyhy:
18.12.04:
MCKS Czeladź - Legia Warszawa
19.02.05:
MMKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa
26.02.05
Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec :brawo:

Koran
26-09-2004, 21:59
No własnie M@rcin, jak wyglada koszykowka na Zagłębiu ?

Jakas hala gdzie przychodzi troche kibicow ?

Creator
26-09-2004, 23:06
A ja chcę reaktywacji hokeja. :efoch:

Nie pamiętam gdzie się to mówiło, ale jakoś niedawno temu rozważano reaktywację sekcji hokoeja, więc jest to realna kwestia, OBI tak było :ucieka:

Możemy grać na Torwarze :oczko:

Raffi
27-09-2004, 07:18
nie możemy :roll: Chcą nawet wywalić juniorów stamtąd
Jak zrobią lodowisko na Stegnach, to może........

^m@rcin^
27-09-2004, 08:33
No własnie M@rcin, jak wyglada koszykowka na Zagłębiu ?

Jakas hala gdzie przychodzi troche kibicow ?

Kiedys bylo fajnie teraz chodzimy tylko na pojedyncze mecze! W Tamtym sezonie bylimy na 2 "wyjazdach" w Czeladzi i Dabrowie :hyhy:

Benio
27-09-2004, 14:35
M@rcin to naprawde dalekie wyjazdy :lol2: ...jak przykladowo Marymontu do Wołomina :hyhy:
Na powaznie to dobrze ze sekcja koszykowki jednak zostaje...2 liga nie jest zla duzym plusem beda tu mecze przyjazni :lz: czego w pilce jakos nie mozemy sie doczekac (a szkoda)
Pozdro dla Zagłębiaków (w szczegolnosci tych z Czeladzi) :pijemy: