PDA

Zobacz pełną wersję : Kazimierz Deyna - pamiętamy!!

Jaco
31-08-2004, 19:39
Pierwszego września mija piętnasta rocznica tragicznej śmierci - w wypadku samochodowym pod San Diego (w USA) - legendy polskiego futbolu, Kazimierza Deyny, dwukrotnego medalisty igrzysk (1972 - złotego, 1976 - srebrnego) i kapitana reprezentacji Polski, trzeciej drużyny MŚ-1974.

Więcej tutaj:

http://www.90minut.pl/news.php?id=180377

:l:

Łysolek
31-08-2004, 19:43
Chciałbym również zaznaczyć ze z okazji Jego rocznicy , jutro na Legii zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa :)

pusty
31-08-2004, 19:44
Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa „Sekcja Sympatyków” informuje, że w środę 1 września o godzinie 13 przed wejściem na trybunę honorową stadionu Wojska Polskiego w Warszawie odbędzie się odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Legendzie naszego klubu, Kazimierzowi Deynie. W dniu jutrzejszym przypada smutna, 15. rocznica tragicznej śmierci Idola już dwóch pokoleń kibiców warszawskiej Legii.

sokołowiak01
31-08-2004, 20:12
ALE TEŻ JUTRO W SOKOŁOWIE PODLASKIM (90KM OD WAWY) JEST MECZ NASZEJ LEGIUNI Z MIEJSCOWYM PODLASIEM I RÓWNIEŻ ZOSTANIE ODSŁONIĘTA TABLICA PAMIĄTKOWA. SOKOŁOWSCY KIBICE SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ. ODSŁONIĘCIE TABLICY GODZ 15:15 MECZ GODZ 17. BARDZO ŁATWY DOJAZD KIERUJĄC SIĘ NA SULEJÓWEK NASTEPNIE TRZEBA JECHAC NA WĘGRÓW SKĄD TYLKO 15 KM DO SOKO. AUTOBUSY DO SOKOŁOWA JEŻDŻĄ PRAKTYCZNIE CO GODZINA SPOD STADIONU X-LECIA. JESZCZE RAZ ZAPRASZAMY!!

spoxgreq
31-08-2004, 21:26
mm na meczu charytatywnym w piątek z Wami ma być minuta ciszy z tej okazji?

Łysolek
31-08-2004, 21:32
mm na meczu charytatywnym w piątek z Wami ma być minuta ciszy z tej okazji?
nie wiem , czy bedzie minuta , ale jak bedzie to przynajmniej u siebie pokażcie kulture... :cicho:

legart
01-09-2004, 09:39
To już pietnaście lat :placze:

Sushe
01-09-2004, 10:47
ulubiony piłkarz mojego ojca

[']

Mazi
01-09-2004, 10:52
Kazimierz Deyna - Na Zawsze W Naszej Pamięci !

mOFMC
01-09-2004, 11:52
[']

Michu
01-09-2004, 16:22
["] ["]

http://www2.legialive.pl/dodatki/bajery/4.gif

bOOm
01-09-2004, 19:41
Deyna Kazimierz nie rusz Kazika bo zginiesz !!! [']

żyła
01-09-2004, 19:59
właśnie sciągnął mi się ten film...Ogromne słowa uznania dla autorów :brawo:

czeniu
01-09-2004, 20:40
W sporcie po faktach na tvn nawet słowem nie wspomnieli o rocznicy, na Jedynce w sporcie był materiał filmowy z odsłonięcia tablicy, a także przypomniane największe sukcesy Kaki.

['] Na zawsze w naszej pamięci.

rav_stm
01-09-2004, 20:43
Szacunek i pamiec na zawsze!

Lukass
01-09-2004, 21:04
Deyna Kazimierz Nie Rusz Kazika Bo Zginiesz ! ! !

Herman
01-09-2004, 23:03
zamiast zajmować sie zasranymi identyfikatorami władze klubu pomyślały by o czymś co przypominało by Kazika.

ehh...to już 15 lat :(

foks
02-09-2004, 00:27
Pan Zygo nawet sie nie zatrzymal przy tablicy w momencie jak wszyscy przygotowywali sie do odslonienia (akurat wychodzil z samochodu i poszedl na gore)...

ale Kazik to byl Kazik, zaluje ze nigdy nie widzialem go w akcji na zywo... strasznie zaluje, sluchajac opowiesci taty o rogalach i majstersztyku w grze...

szczepan
02-09-2004, 11:12
[']

MaxxxiM
02-09-2004, 11:14
Pan Zygo nawet sie nie zatrzymal przy tablicy w momencie jak wszyscy przygotowywali sie do odslonienia (akurat wychodzil z samochodu i poszedl na gore)...

pan Zygo kibic Legii. pewnie mial wazniejsza sprawe do zalatwienia (np. nalozenie kolejnych zakazow stadionowych) niz ogladanie jak tablice odslaniaja. zenada.

Mar00
01-09-2013, 11:35
Dziś mijają 24 lata od tragicznego wypadku, w którym zginął Kazimierz Deyna. Jak co roku kibice Legii oddadzą hołd legendzie swojego klubu. O godzinie 17:30 ze Źródełka wyruszy wspólny przemarsz pod pomnik "Kaki", który stoi przed wejściem na Żyletę. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
Za: legionisci.com

Przy okazji: Czy ktoś z Forumowiczów wie co się stało z grobem Kazimierza Deyny w San Diego, po przeniesieniu Jego prochów na Powązki? Czy nagrobek nadal istnieje, czy może został zlikwidowany?

Mar00
23-10-2013, 13:52
Gdyby żył, dziś skończyłby 66 lat. Kazimierz Deyna - najlepszy piłkarz w historii naszego klubu urodził się 23 października 1947 roku w Starogardzie. Niestety zmarł przedwcześnie, ginąc w wypadku samochodowym w San Diego 1 września 1989. Niedawno przed stadionem Legii stanął Jego pomnik, zbudowany z inicjatywy kibiców Legii, a w tym roku rozegrano przy Łazienkowskiej turniej Deyna Cup.
Deyna w Legii spędził 12 i pół roku. Dwukrotnie świętował na Łazienkowskiej mistrzostwo Polski (1969, 1970) i raz Puchar Polski. W Legii rozegrał 390 meczów i zdobył 141 bramek. Sukcesy osiągał także w reprezentacji Polski, zarówno na Mistrzostwach Świata, jak i Igrzyskach Olimpijskich. Z Legii odszedł do Manchesteru City, a piłkarską karierę zakończył w San Diego Sockers. Gdyby nie tragiczny wypadek na autostradzie w USA, dziś skończyłby 66 lat.

I relacja z San Diego:

Dziś mija 66. rocznica urodzin Kazimierza Deyny - najlepszego piłkarza w historii Legii. Na przełomie września i października tego roku jeden z fanów Legii pojechał do San Diego, gdzie odwiedził cmentarz, na którym był pochowany "Kaka", a także miejsce, w którym zginął na autostradzie. Na wysokości zjazdu z autostrady kibic z Wilanowa przymocował tablicę z postacią Deyny w kształcie herbu Legii.

Poniżej prezentujemy relację samego autora:

Na przełomie września i października 2013 r. miałem to szczęście, że zawitałem do San Diego, miasta położonego na południu stanu Kalifornia, tuż przy granicy z Meksykiem. Dla każdego kibica Legii, San Diego kojarzy się praktycznie z jednym - jest to miasto, w którym mieszkał, grał, a w końcu w 1989 r. tragicznie zginął Kazimierz Deyna. Tam też został pochowany na cmentarzu El Camino. Wiedząc, że niewielu legionistom będzie kiedykolwiek dane odwiedzić to piękne miasto, chciałem pozostawić tam jakiś legijny ślad przy okazji mojej wizyty. Uznałem, że fajnym pomysłem byłoby upamiętnienie bezpośredniego miejsca Jego śmierci - zjazdu przy autostradzie I-15 w Carroll Canyon Rd. - w jakiś nieszablonowy sposób. Dzięki prężnie działającemu forum.legonisci.com (pozdro Kolos!) szybko udało mi się zdobyć namiary na osobę trudniącą się tzw. metaloplastyką, czyli inaczej dla laików "artystycznym gięciem blachy". Arka Panasiuka, bo o nim właśnie mowa - nie trzeba było do zaangażowania się w akcję długo namawiać. Mimo nawału innych zleceń oraz bliskiego terminu mojego wylotu do USA, Arek wraz ze swoim kumplem Łukaszem Strulakiem wykonali 'po kosztach' kawał świetnej roboty i spod ich rąk wyszedł przepiękny metalowy herb Legii z napisem "RIP KAZIK DEYNA" wraz z podobizną Kaki, znaną całej kibicowskiej Polsce. A wszystko w barwach najlepszego klubu na świecie. Po kilku przesiadkach i wiskaniu bagażu na lotniskach, w końcu udało się szczęśliwie przytransportować tablicę do San Diego. W pierwszej kolejności udałem się na cmentarz, gdzie pochowany był Kazik Deyna. Jest to przepiękne miejsce i w niczym nie przypomina cmentarzy znanych z Polski. Nagrobki ułożone są płasko na ziemi, jeden przy drugim, pośród równo przyciętej trawy, której niejeden polski stadion mógłby pozazdrościć. Cała okolica w zasadzie bardziej przypomina park bądź ogród. Jako, że Jego prochy zostały oficjalnie przeniesione na Powązki, jadąc tam nie wiedziałem, czy nagrobek, którego szukam, ciągle na cmentarzu El Camino istnieje. Nie wiedziała tego również kobieta pracująca w biurze cmentarza, jednak wskazała mi miejsce, gdzie oryginalny nagrobek Deyny się niegdyś znajdował. Po krótkim spacerze i mijaniu kolejnych nagrobków, w końcu udało się dotrzeć we wskazane miejsce. Nagrobek tak jak leżał, tak leży do dziś, w niezmienionej formie. Gdy do niego dotarłem, na płycie leżał częściowo wypalony, pokruszony znicz z naklejoną podobizną Jana Pawła II, zaś na całym nagrobku rozlany był wosk, który powypełniał także wygrawerowane na nagrobku litery. Można było odnieść wrażenie, że grób nie jest często odwiedzany, choć ojczysty akcent na zniczu był dla mnie miłym zaskoczeniem. Po kilku chwilach grób był już jednak odczyszczony. Chwila zadumy i modlitwy, zapalenie znicza z przyklejoną vlepką z podobizną Kaki, kilka pamiątkowych fotek i można było ruszać dalej w drogę - w miejsce, gdzie miała zostać powieszona tablica.

Po dotarciu w okolicę zjazdu w Carroll Canyon Rd. z autostrady I-15, szybka wizja lokalna wykazała, że najlepszym i w zasadzie jedynym miejscem do zamontowania tablicy jest siatka od ogrodzenia tuż przy autostradzie. Akcja montażu przebiegła bardzo sprawnie - kilka opasek zaciskowych i tablica już wisiała na swoim miejscu. W ten oto sposób miejsce śmierci Kazimierza Deyny, najlepszego piłkarza w historii Legii i reprezentacji Polski, zostało skromnie upamiętnione. Cześć Jego Pamięci!

Maro

P.S. Wielkie podziękowania i szacunek dla chłopaków z Ursusa - Arka Panasiuka i Łukasza Strulaka - za wykonanie tablicy. Inne prace Arka można obejrzeć tutaj: http://www.bioenergoplastyka.pl/

Źródło: legionisci.com

Wątpliwości co do grobu Kazimierza Deyny w San Diego zostały rozwiane:) - to tak na przyszłość dla tych, którzy będą kiedyś mieli okazję tam zawitać.

Warszawiak
02-09-2014, 00:48
http://cdn.makeagif.com/media/9-01-2014/gMpnZr.gif

Nie wiem, czy były jakieś wypowiedzi Deyny po tym golu - tak chciał? Sądząc po sile i rotacji zapewne tak.

http://cdn.makeagif.com/media/9-01-2014/3itDxG.gif

Niesamowity ten gol z Holandią. Za pół roku Holendrzy zachwycą cały świat na mundialu, a tymczasem Deyna przestawia ich obrońcę tak, że aż żal patrzeć.

http://cdn.makeagif.com/media/9-01-2014/tfi9dY.gif

Mój ulubiony fragment. Pełen luz, pełna kontrola. W meczu, w którym raczej nie dyktowaliśmy warunków. Jeszcze jest jeden moment, w którym jakiś Angol próbuje łapać w pół mijającego go Deynę. Na próżno, bo ląduje na glebie, a Deyna biegnie dalej :)

edit:
jeszcze znaleziony w sieci piękny gol dla Manchesteru City w Pucharze UEFA (0:50).

https://www.youtube.com/watch?v=quJ2sUm6dko

Unii E. mówiący NIE !!!
02-09-2014, 21:08
Film dokumentalny "Deyna".
Dziś, 2.09. TVP Sport 21:40.

303lewy
05-09-2014, 21:50
https://www.youtube.com/watch?v=0W_aGrV52tE&list=UUMpiYbxDFFOIge-QVQUaaaw&html5=1

fragment dziennika tv z 2 września 1989r.

pepe_jest_ok
01-09-2015, 08:00
W dniu rocznicy śmierci
https://www.youtube.com/watch?v=or7MHCIcU9I

SzydeL
06-10-2015, 21:09
Nie bardzo wiedziałem gdzie wrzucić.Taka ciekawostka dla wszystkich podróżujących PKP. :)

Deyna, Uszatek i Koziołki. Pociągi InterCity nazwane.

Zakończyło się głosowanie na pociągi InterCity, które będą kursować w nowym rozkładzie od grudnia br.
Pomiędzy stolicą i Łodzią będą kursować Deyna i Uszatek. Znany piłkarz osiągnął znaczącą przewagę nad Piotrkowsą i Kadrem, a miś znany z dobranocki zyskał większą sympatię niż Filmowiec czy Łodzianin.

rynek-kolejowy.pl

księciuniu
12-02-2019, 16:26
W 2019 roku przypada 30. rocznica śmierci Kazimierza Deyny. Legendarny zawodnik uznawany za najlepszego polskiego piłkarza XX wieku, a przede wszystkim jeden z symboli warszawskiej Legii, zginął tragicznie 1 września 1989 roku. 30 lat po tych wydarzeniach mistrz Polski uczci jego pamięć, ogłaszając rok 2019 ''Rokiem Deyny''. Obchody rozpoczynamy już od najbliższego meczu z Cracovią. Zapraszamy w niedzielę na Ł3 - razem otwórzmy #RokDeyny!

WIĘCEJ: http://legia.com/aktualnosci/rozpoczynamy-rokdeyny-60610