PDA

Zobacz pełną wersję : Kogo lubia kibice Wisły

Pirx
20-08-2004, 10:35
Przeciwnik Wisły Kraków w walce o awans do Ligi Mistrzów - Real Madryt - zajmuje czołowe miejsce w rankingach popularności wśród polskich kibiców. Na kolejnych pozycjach znajduje się Manchester United i Liverpool...

... z naszym rodakiem Jerzym Dudkiem.

Badanie Football Monitor 2003/2004, fala II przeprowadzone przez SPORT+MARKT pokazuje, że ponad 3 mln Polaków w wieku 15-69 lat interesujących się piłką nożną, jako swój ulubiony klub zagraniczny spontanicznie wymienia drużynę hiszpańską.

Real cieszy się również dużą popularnością wśród samych sympatyków Wisły Kraków. 41% z nich deklaruje sympatię dla rywala z rundy kwalifikacyjnej, 18% lubi Manchester, a 17% sympatyzuje z Liverpoolem.

Jeśli chodzi o polskie kluby, to 10% kibiców krakowskiej Wisły deklaruje sympatię dla Legii Warszawa :chytry: , 7% - Lecha Poznań, a 6% dla Groclinu z Grodziska Wielkopolskiego.

Moze i z relanym zyciem kibica to mnie ma nic wspolnego....ale jest interesujace

Pan Artysta
20-08-2004, 10:46
Przeciwnik Wisły Kraków w walce o awans do Ligi Mistrzów - Real Madryt - zajmuje czołowe miejsce w rankingach popularności wśród polskich kibiców. Na kolejnych pozycjach znajduje się Manchester United i Liverpool...

... z naszym rodakiem Jerzym Dudkiem.

Badanie Football Monitor 2003/2004, fala II przeprowadzone przez SPORT+MARKT pokazuje, że ponad 3 mln Polaków w wieku 15-69 lat interesujących się piłką nożną, jako swój ulubiony klub zagraniczny spontanicznie wymienia drużynę hiszpańską.

Real cieszy się również dużą popularnością wśród samych sympatyków Wisły Kraków. 41% z nich deklaruje sympatię dla rywala z rundy kwalifikacyjnej, 18% lubi Manchester, a 17% sympatyzuje z Liverpoolem.

Jeśli chodzi o polskie kluby, to 10% kibiców krakowskiej Wisły deklaruje sympatię dla Legii Warszawa :chytry: , 7% - Lecha Poznań, a 6% dla Groclinu z Grodziska Wielkopolskiego.
Moze i z relanym zyciem kibica to mnie ma nic wspolnego....ale jest interesujace

to jest bardzo interesujące i pokazuje że badania można sobie wsadzić w ......
(badania bez wychodzenia z domu)

crolick
20-08-2004, 11:03
to jest bardzo interesujące i pokazuje że badania można sobie wsadzić w ......
(badania bez wychodzenia z domu)
nie zgadzam sie. one sa reprezentatywne. nie zapominaj ze kibic Wisly to nie tylko ultrasi, karneciarze i inni co na stadion chodza, ale tez ci co w domu w kapciach siedza, albo ci co jak sie ich spytasz, a dziadku komu ty kibicujesz, to on eeee, no wie pan ci co z grodu kraka sa, no jak im tam. i w ten sposob 10% dla Legii to mnie nie dziwi...

Raffi
20-08-2004, 11:07
na próbie 620 osób to wszystko może wyjśc :roll:
Ale też: mamy 17,6 mln osób zainteresowanych futbolem, a raptem może ze 150-250 tys. chadza na mecze

Pirx
20-08-2004, 11:14
na próbie 620 osób to wszystko może wyjśc :roll:
Ale też: mamy 17,6 mln osób zainteresowanych futbolem, a raptem może ze 150-250 tys. chadza na mecze

akurat badania przeprowadza sie na reprezenatywnej grupie (np grupa ludzie dorosli , cała polska to + - 1500 osób wybranych z roznych miejsc i sytuacji ekonomiczno-spolecznych) a nie na Wszystkich !!! :kurde:

Bład staystyczny to jakies 2-3% w takich badaniach.

Q_(L)
20-08-2004, 11:15

Moze i z relanym zyciem kibica to mnie ma nic wspolnego.... ale jest interesujace
:lol3:
Sądząc po ilości Wislaków u nas na forum to chyba prawda... ;) a Grzywa to juz wogóle jest Legionista, tylko jeszcze o tym nie wie :zlosliwy:

Sushe
20-08-2004, 12:12

Jeśli chodzi o polskie kluby, to 10% kibiców krakowskiej Wisły deklaruje sympatię dla Legii Warszawa , 7% - Lecha Poznań, a 6% dla Groclinu z Grodziska Wielkopolskiego.

Moze i z relanym zyciem kibica to mnie ma nic wspolnego.... ale jest interesujace

no i znowu trzebaby się bawić w definicje: sympatycy -> kibice -> pikniki -> ultrasi -> hoolsi -> reszta ;)
pewnie 3/4 sympatyko/pikniko/kibiców nic nie wie o zgodach/kosach itp
tak że traktowałbym te badania bardziej jako ... ten ... tego ... ciekawostkę :hyhy:

a o sympatykach :oczko: Legii też coś jest ?

:lol3:
Sądząc po ilości Wislaków u nas na forum to chyba prawda... ;)
:hasao:

a Grzywa to juz wogóle jest Legionista, tylko jeszcze o tym nie wie :zlosliwy:

:hihi: Grzywa przerzut

Unico
20-08-2004, 17:50
A ilu kibiców Legii deklaruje sympatię do Wisły? :chytry:

marecki
20-08-2004, 17:53
A ilu kibiców Legii deklaruje sympatię do Wisły? :chytry:3

:kurde:

ems
20-08-2004, 17:53
z czego dwoch dostalo gongi pod multikinem

Łysolek
20-08-2004, 18:08
z czego dwoch dostalo gongi pod multikinem
a trzeci stracił... :rotfl: PDK :D

Mini
20-08-2004, 18:16
ciekawe ilu z tych wielkich fanów Realu kibicowało mu 4-5 lat temu.

Q_(L)
21-08-2004, 16:50

Jak zawsze powaznie podszedłeś do jakże "poważnego" tematu... :chytry:

wolsz17
21-08-2004, 22:03
a ja powiem cos na temat zdobywania kibicow przez Wisle. Jestem z miasta gdzie dominuje Widzew. prawie cale miasto bylo za Widzewem z 5 lat temu. od tamtego czasu po osiagnieciach Wisly jakas czesc zaczela sie przerzucac na Wisle. kilku z kumpli zarazilem kibicowaniem do Legii,jednak czesc z nich po meczach Wisly przerzucila sie na nich. rok temu szedlem do liceum, po rozmowach z kolegami znalazlo sie dwoch kibiców: I Legionista (bylem bardzo zdziwiony-nawet na mecze jezdzi),a drugi to oczywiscie wislak. spytalem go jednak czy za Wisla jest od zawsze?odp: nie. A za kim byles? Legia! nie dawno w badanioach wyszlo ze wisla ma najwicej kibicow. WIEKSZOSC Z NICH TO KIBICE KTORZY IDA ZA TA DRUZYNA GDZIE SA SUKCESY.widac ze wsrod kibicow Wisly jest bardzo malo tych urodzonych kibicow.

Mini
21-08-2004, 22:55
to akurat nie jest choroba Wisły tylko ludzi robiących te badania. wiadomo ze jak ktos mieszka w miejscu gdzie nie ma lokalnej silnej drużyny to symaptyzuje sie z tymi którzy akurat wygrywaja nawet jeśli klub jest w Zgorzelcu a ankietowany w Suwałkach

ems
22-08-2004, 00:05
to nie jest zadna choroba. zadali pytania, uzyskali odpowiedz, oglosili wyniki. oco wam ***** chodzi?

orzeu
22-08-2004, 16:34
a ja powiem cos na temat zdobywania kibicow przez Wisle. Jestem z miasta gdzie dominuje Widzew. prawie cale miasto bylo za Widzewem z 5 lat temu. od tamtego czasu po osiagnieciach Wisly jakas czesc zaczela sie przerzucac na Wisle. kilku z kumpli zarazilem kibicowaniem do Legii,jednak czesc z nich po meczach Wisly przerzucila sie na nich. rok temu szedlem do liceum, po rozmowach z kolegami znalazlo sie dwoch kibiców: I Legionista (bylem bardzo zdziwiony-nawet na mecze jezdzi),a drugi to oczywiscie wislak. spytalem go jednak czy za Wisla jest od zawsze?odp: nie. A za kim byles? Legia! nie dawno w badanioach wyszlo ze wisla ma najwicej kibicow. WIEKSZOSC Z NICH TO KIBICE KTORZY IDA ZA TA DRUZYNA GDZIE SA SUKCESY.widac ze wsrod kibicow Wisly jest bardzo malo tych urodzonych kibicow.

tak *****, bardzo malo urodzonych kibicow Wisly, to moze w twoim miasteczku gdzie Widzew dominuje tak jest ale nie wyrabiaj sobie opinii o kibicach Wisly na podstawie kilku malolatow z Sochaczewa czy gdzie tam mieszkasz :zly:
i wlasnie dzieki takim "kibicom" mamy takie a nie inne wyniki tej ankiety :hyhy:
jesli mialaby ona byc miarodajna to trzebaby ja przeprowadzic na stadionie, tyle.
ps-nikt eszcze nie odpowiedzial na pytanie Unico 8)

żyła
22-08-2004, 16:37
A ilu kibiców Legii deklaruje sympatię do Wisły?

ps-nikt eszcze nie odpowiedzial na pytanie Unico

bo taki problem u nas poprostu nie występuje 8)

kl@Nu
22-08-2004, 16:40
Ja wogole nie czaje "przezutow" :kurde: Jak mozna zmienic klub ktoremu sie kibicuje?! :nienormalny: Kibicuje Pogoni i nigdy tego nie zmienie... :hyhy:

orzeu
22-08-2004, 16:43
kl@nu bez urazy ale w temacie przerzutow kibice Pogoni raczej nie maja za wielkiego pojecia, po prostu brakuje wam lokalnego rywala.
inna sprawa ze tez nie rozumiem jak mozna sie "przerzucic" :roll:

Radio
22-08-2004, 17:40
Co do sympatii klubowych kilku piłkarzyków z mojej miejscowosci (wiek naście lat) w lokalnej prasie wprost powiedziało że kibicuje Wiśle . Przy czum antycznych kolumn na Reymonta nigdy nie widzieli. Poza tym dziś zauważyłe kurdupla (nascie lat) w koszuli Kosowskiego. W związku z młodym wiekiem koszulka nie zmieniła właciciela, ale dostał on reprymendę i ostrzeżenie słowne, którego ..... posłuchał.
A co do kibiców tych z ankiet to niestety to oni są kołem napędowym tego całego biznesu.

Q_(L)
23-08-2004, 09:27
to nie jest zadna choroba. zadali pytania, uzyskali odpowiedz, oglosili wyniki. oco wam ***** chodzi?
O nic :roll:
Temat pojawił się jako ciekawostka i ktoś potraktował go zbyt powaznie :ucieka:

crolick
23-08-2004, 11:11
tak *****, bardzo malo urodzonych kibicow Wisly, to moze w twoim miasteczku gdzie Widzew dominuje tak jest ale nie wyrabiaj sobie opinii o kibicach Wisly na podstawie kilku malolatow z Sochaczewa czy gdzie tam mieszkasz :zly:
i wlasnie dzieki takim "kibicom" mamy takie a nie inne wyniki tej ankiety :hyhy:
jesli mialaby ona byc miarodajna to trzebaby ja przeprowadzic na stadionie, tyle.ps-nikt eszcze nie odpowiedzial na pytanie Unico 8)
wtedy badanie byloby niereprezentatywne, a poza tym oznaczaloby to ze Wisla ma 10 tys kibicow w calej Polsce :chytry:

MaxyM
23-08-2004, 16:54
Kibice Wisły lubią Smoka i Cupiała, a już najbardziej lubią obwarzanki i piwo w Jakuzie, które powoduje K.O.
Ile kibiców Legii kibicuje Wiśle?
Żaden normalny kibic Legii nie kibicuje Wiśle... Każdy inny został wychowany na programie Drzyzgi - Rozmowy w toku oraz Wszystko dla Ciebie...
Wszystkim takim kibicom dedykują piosenkę Moniki i Kulfona – Łapmy się za ręce.

Sharn
23-08-2004, 18:46

Nie znam ani jednego. 12 lat na mecze chodzę...

Odpowiedziane Unico.

8)

spoxgreq
23-08-2004, 22:01
LoL. Chyba wiecie skąd takie wyniki. Mówili to ludzie oczywiście skaczący z kfiotka na kfiotek, deklarujący się jako kibice najl;epszej drużyny w Polsce, ale nie odcinający się od innych medialnych czy zasłużonych, stąd wynik dla Legii (v-ce mistrz, duzo kibiców w kraju,atmosfera..no napisałem to :P ) , Lecha( to co powyżej, + lizanie Pyrom dupy przez wszystkie media) , a Grodzisk to wiadomo, 1 sezon sukcesów. Tyle.

A gdyby spytaćw ankiecie "Ilu kibiców Wisły lubi Jagiellonię Białystok" ? Myślicie, ze byłoby 100%? :O Stawiam 40-60%...

Pozatym podpisuję się pod słowami orzeua. Wiślakiem nie mozna zostać, Wislakiem trzeba się urodzić. Pozdro.

lomu-banita
26-08-2004, 23:43
Ja lubie Legi...

....jne forum :hyhy:

A poważnie nie wiadomo jakie pytanie tak naprawde zadali...i jak rozumieli je odpowiadający (czy chodziło o szacunek do piłkarzy klubu itp bzdury)

Ja na przykład czuje sympatie do Grozlinu....bo podoba mi się zielona tonacja ich syadionu....no i 6 % za Groclinem gotowe :ucieka:

Grzywa
27-08-2004, 00:04
a Grzywa to juz wogóle jest Legionista, tylko jeszcze o tym nie wie :zlosliwy:

***** !! :zly:

Co to za obgadywanie za moimi plecami... :slucha: 8)

A tak w ogóle to moge zostać takim nowym J-23 8) :zlosliwy:

A piknikom, telewizorom, Footbolowym Małyszowcom i małolatom czytającym "Brawo Sport" wielki murzyński **** w dupe :hyhy: :chytry:

szczepan
27-08-2004, 11:05
A tak w ogóle to moge zostać takim nowym J-23 8) :zlosliwy:

juz jestes :zlosliwy: :oczko:

Mogiel
30-08-2004, 09:41
grzywa juz jeden J-23 pojawil sie w miescie stolecznym... akcja powiodla sie teoretycznym sukcesem, jednak jak skonczyl owy osobnik, wiele osob zwiazanych blizej z Legia pewnie to wie...:)

KRS
09-09-2004, 00:03
wisla 100% xeroboj "w pociagu jest tlok w tramwaju jest tlok kibice na wisle jada...dzis zgodnym rytmem ...biala gwiazda w koronie sie mieni ... :wstyd: :wstyd: :wstyd: !!!! TRAGEDIA !!! Zero szacunku dla nich

lomu-banita
09-09-2004, 00:06
wisla 100% xeroboj ... :wstyd: :wstyd: :wstyd: !!!! TRAGEDIA !!! Zero szacunku dla nich

OH ! AH! :placze:

i wiesz co? Jeszcze mi bana dranie dali!

Spalić Wisłe! 8)

Raffi
09-09-2004, 07:49
..i utopić :zlosliwy:

KRS, napraw sobie caps locka

Q_(L)
09-09-2004, 16:49

...i pisz na temat 8)

Strzałek
11-09-2004, 16:39
A co do przerzutów. Opowiem wam o kumplu z klasy. Przeniusł się on z inego miasta i przeyszedł do nas jako Legionista. Nasza cała klasa jest za Legią więc on też się dorze z tym czuł. Było to rok przed mistrzostwem. Przez następne 2 lata był jeszcze za Legią jednak ... zmienił klasę i poszedł do klasy Wiślackiej. No więc co miał biedny zrobić ? Przerzucił się na Wisłę. Było to rok temu. Teraz cała klasa C jest już za Legią, a on co miał zrobić ? To samo ! Jest za Legią. Jego kumple z klasu widząc że kibbicuje komu popadnie, podczas meczu z Lechem (finał PP) udawali że są za Lechem (byli za Legią) a no i no też był za Lechem. Na koniec dodam tylko jedno że na samym początku to kiedy Legia miała mistrza był nawet na kilku meczach ...

A ja się temu wszystkiemu przyglądając nadal jestem za Legią i nie zamierzam tego nigdy zmienić ! ;)

Grzywa
11-09-2004, 16:42

...i pisz na temat 8)

I naucz się własnych przyśpiewek :lol2:

Ps.

Strzałka to oczym ty piszesz to nie przeżuty tylko chorągiewki... osoby które nigdy nie miały nic wspólnego z ruchem kibicowskim i tak naprawde mają to w dupie... I na takich kolesi trzeba miec wyjebane :hyhy:

spoxgreq
12-09-2004, 14:55
Hehe no zgadza się. Założę się, że jak Polonia była mistrzem o 2000r. to w Wawie sporo wzrosła liczba "kibiców" KSP, a potem w 2002 jak Legia była MP to odwrotnie : ) Tyle, ze ta amplituda tyczy się własnie tych tzw. chorągiewek. A nimi nie ma co się przejmować.

Strzałek
12-09-2004, 16:36
Strzałka to oczym ty piszesz to nie przeżuty tylko chorągiewki... osoby które nigdy nie miały nic wspólnego z ruchem kibicowskim i tak naprawde mają to w dupie... I na takich kolesi trzeba miec wyjebane :hyhy:

Hehe, a chłopak nawet nie mał szalika :hyhy: Jedyny gadżet to czapka Legii i jedyne miejsce gdzie siedział na meczach to trybuna przed krytą :lol:

szczepan
12-09-2004, 16:54
Hehe no zgadza się. Założę się, że jak Polonia była mistrzem o 2000r. to w Wawie sporo wzrosła liczba "kibiców" KSP, a potem w 2002 jak Legia była MP to odwrotnie : ) Tyle, ze ta amplituda tyczy się własnie tych tzw. chorągiewek. A nimi nie ma co się przejmować.

i tu sie zdziwisz... sadze ze az takiej amplitudy jak mowisz nie bylo...

Michu
12-09-2004, 19:55
Ale odnośnie postu KRS to "Biała Gwiazda w koronie się mieni" to troche rzeczywiście xero... Ale tylko troche :hyhy:

leh71
12-09-2004, 20:13
Ale odnośnie postu KRS to "Biała Gwiazda w koronie się mieni" to troche rzeczywiście xero... Ale tylko troche :hyhy:

Zdziwisz się bo ani trochę.Nie ma na Wiśle piosenki "Biala Gwiazda w koronie sie mieni".Ten tekst inaczej leci.Jak posłuchasz to dopiero wtedy komentuj.

Sharn
12-09-2004, 20:19
I się tak zdziwiamy nawzajem.... :hyhy:
fajny temat... 8)

Michu
12-09-2004, 20:29
Zdziwisz się bo ani trochę.Nie ma na Wiśle piosenki "Biala Gwiazda w koronie sie mieni".Ten tekst inaczej leci.Jak posłuchasz to dopiero wtedy komentuj.

Dobrze juz dobrze. Oki, pojade na Wasz nastepny mecz, oki? :oczko:

Ulthran
12-09-2004, 20:52
leh71: to jak leci? Bo mi się wydawało, ze tak jak pisał Michu (L)

leh71
12-09-2004, 20:56
leh71: to jak leci? Bo mi się wydawało, ze tak jak pisał Michu (L)
Jak chcecie to proszę
"Biała Gwiazda na NIEBIE się mieni
Tak powstaje Wisły znak"

i w takiej wersji śpiewanie jest od około 1988.
Nie wiem czy to jest ksero czy nie (wiadomo że dobre pomysły czy teksty będą powielane - znaczy że naprawdę są dobre) ale nigdzie wcześniej tego nie slyszałem.
Inna sprawa żę wtedy to można było usłyszeć gdzieś tylko na żywo na stadionie bo w TV to mecze ligowe nie leciały.
Pozdro

Ulthran
12-09-2004, 23:10
88? To na pewno pare(dziesiąt) lat po Czarnej eLce, ale nie dziwie się, bo masz racje w jednym, pomysł i tekst świetne w eLce są :P

Grzywa
13-09-2004, 08:33
Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :uciekaj: :uciekaj: :uciekaj: :pokemon:

:jejku:

Raffi
13-09-2004, 08:45
widzisz Grzywa, to jest tak, jak z wątkiem "Wisła-Cracovia " na kibice.net

:ucieszony:

Nieśmiertelne po prostu

orzeu
15-09-2004, 13:57
zmeczyla mnie juz gadka o kserowaniu (sory za ten wpis Gwiazdki w zamknietym temacie ale nie dostala wiadomosci na gg w ktorej pisalem ze sprawa juz nieaktualna ;) ) ale mam prosbe
przyrzyjcie sie dopingowi Pogoni, bylem widzialem, wszystko to co u nas czy u was, przeplatalo sie moze z 5,6 okrzykow/piosenek a jedyne co mozna powiedziec ze mieli swoje to cos co lecialo zdaje sie "I staruszek i malolat glosno spiewa Pogon gola" (chociaz wcale nie do konca swoje bo melodia jest powszechnie znana)
a od nas sie odp..... zostawice nas w spokoju :hyhy:
dziekuje za uwage

Grzywa
15-09-2004, 18:35
Jako że na emczu nie byłem :P Ale słyszalem w TV to jeszcze chyba "prosze cie, prosze cie, prosze cie... Zamknij się"

Do kogo to było, co to jest, jakie ma znaczenie i czy dobrze zrozumiałem nie wiem ale mnie zaciekawiło...

Raffi
15-09-2004, 22:28
do spikera który już parokrotnie powaznie naraził się kibicom

Wisl@ F@n
22-09-2004, 16:56
Ja Legii nie lubie wrecz nienawidze !! Lecha lubie a do Grocilnu nic nie mam

legart
22-09-2004, 17:05

:O Pierwszy raz widzę, żeby jakiś kibic Wisły lubił Lecha :O , ale już się nie dowiemy dlaczego 8)

MaxyM
22-09-2004, 17:08
Święto - Pokemon do nas zawitał. :foto:

Saimoz
22-09-2004, 17:57
Święto - Pokemon do nas zawitał. :foto:

ja mam lepszego newsa ..... WROCILEM :ucieka:

:D

MaxyM
22-09-2004, 17:58
I very good. 8)

Saimoz
22-09-2004, 18:00
I very good. 8)

znaczy sie cieszycie sie 8)

ps. co do topicu to ja lubie ..... Kmite Zabierzow 8)

kud(L)aty68
22-09-2004, 19:01

:O Pierwszy raz widzę, żeby jakiś kibic Wisły lubił Lecha :O , ale już się nie dowiemy dlaczego 8)

Legart - bo on jako 14-o latek tak naprawde sam nie wie, czy on jest za Wisla, czy z racji ze lubi Lecha jest z Cracovia...
To jest sluchaj wielki problem dla takiego 14-o latka. Pomysl sobie co by chlopaczyna przezywal jakby sie urodzil w Londynie - toz to przeciez mozna zachorowac na moja ulubiona chorobe - "...schizofrenia to dziwna choroba, lekarstwa na nie nie ma i boli glowa..."