PDA

Zobacz pełną wersję : Saddam grozi m.in. Polsce

ange(L)
13-06-2003, 21:48
Husajn wzywa cudzoziemców do opuszczeniu Iraku i grozi atakami w krajach, których wojska okupują Irak - wynika z uzyskanego przez Reutersa listu, podpisanego "Saddam Husajn" i przesłanego faksem do wydawanej w Londynie arabskiej gazety "Al-Quds al Arabi".

"Ostrzegamy wszystkich cudzoziemców i wszystkich tych, którzy przybyli z tchórzliwym okupantem (...) Mają opuścić Irak przed 17 następnego czerwca" - głosi fragment odręcznego trzystronicowego listu, który nosi datę 12 czerwca i który gazeta otrzymała w piątek.

Redaktor "Al-Quds al Arabi" Abdel-Bari Atwan przypuszcza, że autorowi listu chodziło o datę 17 lipca, czyli kolejną rocznicę dojścia do władzy saddamowskiej partii Baas w 1968 roku.

Jeśli cudzoziemcy nie opuszczą Iraku do tego czasu, "będziemy mieli prawo ponieść naszą obronę do ich krajów. Ponieważ zabijają synów Iraku, udzielimy im odpowiedzi" - ostrzeżono w liście, podpisanym "Saddam Husajn".

Reuters odnotowuje, że w liście wymieniono z nazwy Polskę i Danię jako kraje, mające swoje wojska w Iraku.

Atwan powiedział Reuterowi, że charakter pisma i podpis są takie same jak w czterech innych listach, przysłanych do jego gazety i przypisywanych Saddamowi od czasu, kiedy 9 kwietnia iracki dyktator został obalony. "Al-Quds al Arabi" zamierza opublikować list w sobotnim wydaniu.

Los Saddama i jego najbliższej rodziny pozostaje nieznany.

Q_(L)
13-06-2003, 23:43
Kurde... nie znam adresy Sadmma, ale bym mu cos chetnie przekazał...

CHCWD i kamieni kupe i kawałek szkła... za nieprzemyslane slowa... to pisałem Ja.., Jarząbek (trener II klasy)

Yankes
14-06-2003, 12:32
chwd husajnowi on sam ze swoja "armią' nie da rady koalicji tylku panstw!!

yusta
14-06-2003, 22:00
Swoją drogą zastanawia mnie to czy ktoś wysyłająć polskie wojsko do Iraku pomyślał o akcji odwetowej. Czy Polska jest przygotowana na próbę terrorystycznego zamachu? Kiedyś w "Nie" był ciekawy artykuł o możliwości przprowadzenia ataku w Polsce i wyszło że wszystkie służby bezpieczeństwa są beztroskie. Ciekawe też jak w przypadku takiego ataku zachowają się USA i UE, wiadomo przecież, że wiekszość państw UE była przeciwna interwencji w Iraku, a specjalnej wdzięcznosci Busha bym sie nie spodziewała.

Mazi
14-06-2003, 22:39
Jasne ,ze Polska nie jest przygogtoana do przyjecia ataku terro . Nie trzeba czytac gazet ,by to dostrzec . Coz miejmy , nadzieje ,ez bybył to tylko puste słowa .

yusta
14-06-2003, 22:53
Jasne ,ze Polska nie jest przygogtoana do przyjecia ataku terro . Nie trzeba czytac gazet ,by to dostrzec . Coz miejmy , nadzieje ,ez bybył to tylko puste słowa .

Ale warto przeczytać, żeby dowiedziec się że w 24 godziny można pół Polski rozp....ć. Mi ten artykuł dał dużo do myślenia..... Co do pustych słów to wystarczy popatrzeć co Osama zrobił w NYC, a to przecież USA, które wydawałoby się zawsze są zabezpieczone na wypadek próby ataku. Ja bym tych słów nie lekceważyła. Daleka jestem od jakiejkolwiek paniki, ale myslę, że jak Saddam zechce spełnić swoją groźbę to nie będzie miał dużych problemów.

ems
14-06-2003, 23:08
nieeeech przyyyjaadaaa aaa zaaajeebieeemyy iiich skuurwyyysynska grupe ich kibicow czeka pewna smierc

:D

szczepan
14-06-2003, 23:19
hmmm co do tego co pisze nie to chyba sam fakt paru (czy nawet parunastu) przegranych procesow wybitnie swiadczy o gazecie. a co do samego ataku? jak dla mnie slowa rzucane na wiatr. sadze ze obawiac sie (jezeli ten list to wogole prawda) to raczej powinny Stany i UK. takie kraje jak Australia Polska Hiszpania i Dania raczej nie sa narazone na takie ataki. Z prostego punktu widzenia. atak w stanach to wiekszy rozglos niz atak w polsce :D

M_I_G
14-06-2003, 23:58
szczepan a spojrz na to z innej strony

Polska jest najslabszym ogniewem tej grupy , najltweij u nas zrbic skuteczny zamach
po co trudzic sie w australi czy angli jak mozna zaatakoac polske , czym da sie do myslenia innym ze nawet najmniejsza pomoc sanom sie nie oplaca

obym sie mylil :/

szczepan
15-06-2003, 01:15
terroryzm o ktorym nie slychac jest zadnym terroryzmem. w tym wszystkim wlasnie o to chodzi o to zeby o tych danych dzialaniach bylo jak najglosniej.
a po drugie (juz troche mniej serio :P) to przeciez kazdy Arab wie gdzie jest jego "wrog" Ameryka a pewnie 70% z nich mysli ze Polska to stan USA a 25% ze jakas wyspa miedzy Floryda a Kuba :P

Mazi
15-06-2003, 09:59
Mi sie jeszcze wydaje ,ze sadam ( o ile wogole zyje 8- ) ma w tej chwili większe zmartwienia , niz przygotowywanie ataku na Polskę . A to ,że jest mozliwe zniszczenie pół Polski w ciągu 24 h , nie jest dla mnie zaskoczeniem ...:( .

yusta
15-06-2003, 13:52
hmmm co do tego co pisze nie to chyba sam fakt paru (czy nawet parunastu) przegranych procesow wybitnie swiadczy o gazecie. a co do samego ataku? jak dla mnie slowa rzucane na wiatr. sadze ze obawiac sie (jezeli ten list to wogole prawda) to raczej powinny Stany i UK. takie kraje jak Australia Polska Hiszpania i Dania raczej nie sa narazone na takie ataki. Z prostego punktu widzenia. atak w stanach to wiekszy rozglos niz atak w polsce :D

hmm, kilka czy nawet kilkanaście przegranych procesów, na ujawnianą prawie w każdym numerze jakąś aferę to chyba nie jest tak dużo :>

MaxyM
15-06-2003, 14:18
Saddam może sobie grozić, siedzi teraz gdzieś w lesie, z namiotem i ogniskiem, ze zgolonymi wąsami i łbem, by go nie poznali i do tego ma dietę, bo chudy bez wąsów wtopi się w tłum pospólstwa. Będzie sprzedawał krewetki na bazarze w Bagdadzie. Te ćwoki ostatnio pomylili Norwegie z Polską, może będą chcieć pokonać odległość wpław przez morza – życzę im w takim wypadku nie przychylnych prądów wodnych.
Nasz rząd jak mówi przygotował państwo bardzo dobrze, ale mówiąc państwo, nie dodaje że chodzi mu o państwo w państwie – czyli rząd. Ci państwo nie mają się na pewno czym martwić, gorzej z nami. Jakby nie było to nie sądzę by w Polsce zaczęli walić bomby, żadna atrakcja, mały rozgłos, a co najważniejsze można załapać wpierdol od dresów za wygląd nie polski, za duże ryzyko.

yusta
15-06-2003, 14:30
A pamiętacie taki program w czasie ataku na Irak dotyczący schronów w Polsce? Chodziła baba i chciała sie dowiedzieć gdzie są schrony w Warszawie. Qrwa, straż miejska, pożarna, policja..... Nikt pojęcia nie miał. Najlepszy zgrywus był na jakims komisariacie. Powiedział, że najbliższy schron na Powązkach, a baba ze straży miejskiej stwierdziła, że w razie jakiegos ataku i tak nic nam nie pomoże. Zajebiście mnie podbudował ten program :/

Szymus
15-06-2003, 17:55
wlasnie przed chwila mowili na polsacie... ze zagrozeni sa polacy i zolnierze polscy w bagdadzie..

peyek
15-06-2003, 18:55
Ja tylko chcac was uspokoic przypomne ze ostatni atak terrorystyczny na Polske mial nadejsc z Mazur i czlowiek, ktory go udaremnil (Andrew L.) ciagle siedzi w naszym parlamencie :]
A tak na serio to w naszej sytuacji panikowanie tylko nasz stan pogorszy. Nie mozemy dojsc do ladu z wieloma bardziej realistycznymi porblemami w naszym kraju i z tej perspektywy atak terrorystyczny jest baaardzo malo prawdopodobny. Mam nadzieje ze mam racje.

Radio
15-06-2003, 19:43
Co do ataku na żołnierzy, w ich zawód jest to wpisane że nadstawiają własną głowę i za to im się płaci (pozśmieszył mnie oddział czeskich chemików którego ok połowy się zwinęło z Kuwejtu po rozpoczeciu wojny).
A co do ataku w Polsce to niesądzę (niestety mogę się zawsze mylić zwłaszcza że na Okęcie wszedłem z dużym scyzorykiem na halę przylotów).
My możemy mówić ale obcokrajowcowi naprwdę trudno nie postrzeżenie coś takiego zrobć w naszym kraju.