PDA

Zobacz pełną wersję : W Wiśle także ciekawie...

Sinuhe
13-06-2003, 12:54
Lazio jedzie po Kosowskiego

Taki właśnie tytuł ukazał się we wczorajszym wydaniu rzymskiego dziennika "Corriere dello Sport" - czytamy w "Tempie".

Uche nie zagra już w Wiśle?

Jak poinformował Program 1 Polskiego Radia, powołując się na magazyn „Kick Off”, Kalu Uche nie zagra już w Wiśle Kraków.

Kuźba: Wyjeżdżam

Marcin Kużba nie ma ostatnio najlepszych dni. W środę bolesnej porażki ze Szwecją (0:3) doznała reprezentacja Polski, zaś piłkarz zasiadł na ławce rezerwowych. Na dodatek niepomyślnie przebiegają rozmowy z Wisłą Kraków - pisze "Gazeta Wyborcza".

:)

_Bart
13-06-2003, 13:06
Jakby sie nawet to sprawdziło to Wisłe w przeciwienstwie do Legii stac na zakup nowych zawodnikow (i pewnie wcale nie gorszych niz ta trójka).
Niestety po dzisiejszej decyzji naszego zarzadu to wg mnie Wisła moze byc pewna mistrza przez najblizszy czas (az do zmian w Legii) bo nie wierze zeby Groclin powtórzył super sezon GKS tym bardziej a kto jeszcze moze sie liczyć ??? Juz chyba nikt.

bemowiak
13-06-2003, 13:52
Jakby sie nawet to sprawdziło to Wisłe w przeciwienstwie do Legii stac na zakup nowych zawodnikow (i pewnie wcale nie gorszych niz ta trójka).
Niestety po dzisiejszej decyzji naszego zarzadu to wg mnie Wisła moze byc pewna mistrza przez najblizszy czas (az do zmian w Legii) bo nie wierze zeby Groclin powtórzył super sezon GKS tym bardziej a kto jeszcze moze sie liczyć ??? Juz chyba nikt.

Dokładnie tak!nie ma co sie tym podniecać bo kupią sobie równych albo i lepszych i tyle będziemy mieli z mistrza

Greebo
13-06-2003, 14:14
od 1. Pojechali zobaczyc Kose w meczu ze szwedami, po którym raczej chetni na jego zakup nie beda...

ad 2. News o Kalu sprzed tygodnia. juz obalony. Kalu ma kontrakt jeszcze na pare latek :>

od 3. Kuzba wsciekły po meczu w szwecji pojechał na wakacje. Jak wroci to siada, porozmawiaja i zostanie.

Fuck. Mam nadzieje zo to nie tylko mije pobożne zyczenia..

Keleborn
13-06-2003, 14:39
W zeszłym roku Wisła też miała być majstrem i co? Nie patrzmy na Wisłę tylko na siebie, nie ma ekipy nie do pokonania.
A Wisełce lepiej życzyć sukcesów w LM - bo dzięku ich dobrej postawie za rok może dwa będzie szansa na 2 polskie ekipy w LM.

Krzpac
13-06-2003, 15:00
od 1. Pojechali zobaczyc Kose w meczu ze szwedami, po którym raczej chetni na jego zakup nie beda...

Lazio jedzie po Kosowskiego

Taki właśnie tytuł ukazał się we wczorajszym wydaniu rzymskiego dziennika "Corriere dello Sport" - czytamy w "Tempie".

Aby porozumieć się z Kosowskim, na spotkanie Szwecja - Polska udał się nawet Oreste Cinquini, dyrektor sportowy Lazio.

"Również Inter w kolejce oraz Lyon zabiegają o polski talent wyceniony na 5 milionów euroMancini, go chce" - pisze dalej rzymski dziennik.
"Corriere dello Sport" nazywa Kosowskiego "prawdziwym fenomenem, który miesza w sobie ogromną siłę fizyczną i wspaniałe przyspieszenie, a wszystko wzbogaca wspaniałą techniką. Drybluje rywali, doskonale dośrodkowuje, posiada wizję geometrycznej gry, której się nauczył, gdy grał w przeszłości reżysera".
Wszystko zatem wskazuje na to, że w najbliższych dniach możemy się spodziewać ożywienia wokół transferu Kamila Kosowkiego.

:buhaha: :buhaha: :buhaha: :buhaha: :buhaha: :buhaha: :buhaha:

Raffi
13-06-2003, 15:17
Trochę w temacie:

Henryk Apostel, wiceprezes PZPN do spraw szkolenia, który przed laty pełnił funkcję selekcjonera, nie jest w stanie wytłumaczyć tego stało się na stadionie Rasunda w Sztokholmie - pisze "Sport".

"Nie ma wytłumaczenia. Jeżeli piłkarze nie biegają, nie walczą, źle się ustawiają, mają problemy z celnym dograniem piłki... Ja rozumiem, że może zabraknąć sił w 70. minucie, ale u nas zaczęło się to po 10 minutach" - powiedział Apostel.

"Tragiczna była motoryka i od tego zaczynały się wszystkie nieszczęścia. Przykro było patrzeć na Kosowskiego, który jest cieniem piłkarza sprzed kilku miesięcy. Generalnie gracze Wisły byli pod tym względem słabsi od całej reszty - też dalekiej od ideału. Zgadzam się, że mieli dłuższą rundę, ale jeżeli po zdobyciu mistrzostwa, a przed tak ważnym meczem, słyszę ich głosy, że teraz będziemy się bawić, to coś jest nie tak" - dodał.

Unico
13-06-2003, 18:00
[...]"Tragiczna była motoryka i od tego zaczynały się wszystkie nieszczęścia. Przykro było patrzeć na Kosowskiego, który jest cieniem piłkarza sprzed kilku miesięcy. Generalnie gracze Wisły byli pod tym względem słabsi od całej reszty - też dalekiej od ideału. Zgadzam się, że mieli dłuższą rundę, ale jeżeli po zdobyciu mistrzostwa, a przed tak ważnym meczem, słyszę ich głosy, że teraz będziemy się bawić, to coś jest nie tak" - dodał.

Jest jeden komentarz do tego. Nie powoływać Wiślaków i niech trener szuka innych lepszych piłkarz.

Kempes
13-06-2003, 20:13
Myśle że każdą informacje trzeba interpretować z przymruzeniem oka.
Przeciez w ciagu ostatniego pół roku pismaki narobili tyle transferów w polsce że to aż sie staje nudne . Z Wisly juz dawno ''połowe składu sprzdali''

hmm a nawet jesli to prawda... jesli np Kosowskiego by odstąpili za nie mniej niz 3 mln to i tak za taką kase mogą miec kazdego z polskiej ligi ,a skład wbrew pozorom wzmocnią

Tomi
13-06-2003, 21:53
Moim zdaniem to jedno wielkie pierdolenie....jeśli kosowski odejdzie do Włoch to będzie najleszy transfer Wisły w ostatnich latach bo za dobre pieniądze sprzedadzą wielkiego leszcza który ma zero techniki, potrafi tylko biec przed siebie i dośrodkowywać. Nawet piłki nie umie przyjąć..... :fu:

Mrk
13-06-2003, 23:31
Jest jeden komentarz do tego. Nie powoływać Wiślaków.....
Daj Boże!

Q_(L)
13-06-2003, 23:32
[...]"Tragiczna była motoryka i od tego zaczynały się wszystkie nieszczęścia. Przykro było patrzeć na Kosowskiego, który jest cieniem piłkarza sprzed kilku miesięcy. Generalnie gracze Wisły byli pod tym względem słabsi od całej reszty - też dalekiej od ideału. Zgadzam się, że mieli dłuższą rundę, ale jeżeli po zdobyciu mistrzostwa, a przed tak ważnym meczem, słyszę ich głosy, że teraz będziemy się bawić, to coś jest nie tak" - dodał.

Jest jeden komentarz do tego. Nie powoływać Wiślaków i niech trener szuka innych lepszych piłkarz.

"Zauważam" sarkazm w Twoich słowach... czymże spowodowany...???

Unico
14-06-2003, 07:28
Jest jeden komentarz do tego. Nie powoływać Wiślaków.....
Daj Boże!

To zgadzamy się. Źle grają, to nie powinni być powoływani do reprezentancji, niech trener wynajduje lepszych.

Q_(L)
Może to i sarkazm, ale tak uważam.

kamyk
14-06-2003, 15:11
w przypadku do ans wisle stac na zakupy pokroju kuzby i innych zawodnikow wypromowanych w tym sezonie wiec nie cieszyl bym sie zbytnio a jak narazie to sa tylko durne spekulacie gazet a do czynow jeszcze daleka droga!

Grzywa
16-06-2003, 08:35

"Zauważam" sarkazm w Twoich słowach... czymże spowodowany...???

Myślę że interesem Wisły bo ja tez tak uważam i tyle... za dużo tych naszych Wiślaków w kadrze... rozpierdala nam Janas tym wszystkim zespół bo jak tu trenować i szkolić zawodników gdy przy choć odrobinie wolnego czasu nie ma połowy drużyny... no i trochę tych meczów nasz gwiazdy mają w sezonie licząc E. Puchary, Puchar Polski, Ligę i Reprezentacje... Co za dużo to nie zdrowo 2 piłkarzy to zrozumiem ale 7? :fu: Nie sprawdzili się w meczu z Szwedami to się Janas od nich odpierdol :zly:

Ps. Heh po dłuższej przerwie spowodowanej niemożnością znalezienia tego forum powracam na jego łamy myślę że Marko się cieszy :) (<----???) I złość mu już przeszła bo ostatnio jak go widziałem był na mnie chyba zły... :hmm: :]

Q_(L)
16-06-2003, 08:38
Pewnie Janas jest w zmowie z Legią... '8

Grzywa
16-06-2003, 08:53
Pewnie Janas jest w zmowie z Legią... '8

Osz ty 8- Możliwe Możliwe że ja na to wcześniej nie wpadłem!!! :lepper: :P :D

Yevaud
16-06-2003, 09:55
Sprzedaż Kosowskiego może wyjść Wiśle tylko na dobre. A także reprezentacji Polski. I to wcale nie dlatego, że się Kosowski za granicą będzie lepiej rozwijał, tylko dlatego, że znajdzie się wreszcie na właściwym miejscu. Na ławce rezerwowych drugie zespołu. Może skończa się powołania dla leszcza.
Co do Janasa - pamiętałem boje Legii w LM pod jego wodzą. Liczyłem, że jako selekcjoner będzie równie skuteczny. A on wprowadził jeszcze większe zamieszanie niż Boniek nawet!
Po MŚ trzeba było korzystać z doroku Engela. Nie oznacza to powoływania zgranyh kart - Wałdochów, Hajtów, Kałużnych i Świerczewskich, a stawianie na tych, co się sprawdzili - Krzynówka (niestety kontuzja), Głowackiego, Żewłakowów (tak! tak! - OBU!), Zielińskiego i uzupełnienie tego składu młodymi zdolnymi.
tymczasem do reprezentacji wracali starzy nieudolni gracze (Hajto, Świr, Kałużny) a uzupełnieni zostali też starymi i nieudolnymi, czego najlepszym przykładem jest Stolarczyk (z takim nazwiskiem to naprawde powinien się zająć obróbką drewna - zresztą sam jest drewniany).

jarcyś
17-06-2003, 09:21
Liga Mistrzów nie w Krakowie Dziennik Polski 2003-06-17 (07:40)

Prezes Wisły Kraków Bogdan Basałaj powiedział, że Wisła Kraków nie będzie rozgrywała spotkań Ligi Mistrzów na własnym stadionie, jeśli awansuje do fazy grupowej rozgrywek. Okazuje się, że obiekt krakowskiego klubu nie spełnia wymogów UEFA.
Bogdan Basałaj: - Ze względu na wymogi stawiane przez UEFA praktycznie nie widzę możliwości rozgrywania meczów Ligi Mistrzów w Krakowie. Nasza loża mieści 300 osób, sama UEFA tyle miejsc chce mieć do swojej dyspozycji. Do tego dochodzi sala i catering. Kolejne 300 miejsc pierwszej klasy musi być przygotowane, gdyby UEFA chciała je wykupić. A poza tym 30 stanowisk komentatorskich telewizyjno-radiowych dla trzech osób każde, około 150 miejsc dla dziennikarzy piszących z pulpitami i złączami oraz osobne pomieszczenie do pracy na 300 osób - z telefonami i telefaksami.

Muszą też być trzy studia telewizyjne między boiskiem a szatniami, w tzw. mixed zone. Na gospodarzach spoczywa również przygotowanie 12 pokoi dla służb organizacyjnych pucharów europejskich ze stanowiskami komputerowymi, telefonicznymi, faksowymi, sali konferencyjnej dla 100 osób. UEFA życzy sobie parkingu dla 12 TIR-ów, platform dla kamer, dachu przynajmniej nad częścią trybun itd. Proszę więc powiedzieć, jak mamy to zrobić. Niestety, dla naszych kibiców będziemy grać na przykład w Chorzowie.

Będzie to niewygodne dla nich, ale nie mamy innego wyjścia. W tym mieście sprawa stadionu ciągnie się od 3-4 lat. Szuka się winnych tego stanu rzeczy, ale wiadomo, że nasz stadion nie nadaje się do rozgrywek europejskich. Do Pucharu UEFA zostanie dopuszczony, ale tylko w tym roku, bo w przyszłym już nie, ponieważ musi być dach dla minimum tysiąca widzów. I wracamy do punktu wyjścia, czy Kraków stać na stadion?

:]

Mini
17-06-2003, 14:22
Kamil Kosowski pożegnał się już z kolegami z Wisły Kraków i raczej na pewno odejdzie z krakowskiego zespołu. Na 95 procent zasili Kaiserslautern – informuje „Super Express”.

„To informacja pewna na 95 procent” – twierdzą informatorzy „Super Expressu”. Menedżer zawodnika, Adam Mandziara, nie chciał jej jednak potwierdzić. Przyznał tylko, że opcja związana z niemieckim klubem jest wciąż aktualna.

Mandziara powiedział „Super Expressowi”, że cały czas jest w kontakcie z Lazio Rzym, które również zainteresowane jest Kosowskim.
za onet.pl

takiowaki
18-06-2003, 07:46
„To informacja pewna na 95 procent” – twierdzą informatorzy „Super Expressu”

:buhaha:

Coglin
18-06-2003, 11:20
Liga Mistrzów nie w Krakowie Dziennik Polski 2003-06-17 (07:40)

Prezes Wisły Kraków Bogdan Basałaj powiedział, że Wisła Kraków nie będzie rozgrywała spotkań Ligi Mistrzów na własnym stadionie, jeśli awansuje do fazy grupowej rozgrywek. Okazuje się, że obiekt krakowskiego klubu nie spełnia wymogów UEFA.
Bogdan Basałaj: - Ze względu na wymogi stawiane przez UEFA praktycznie nie widzę możliwości rozgrywania meczów Ligi Mistrzów w Krakowie. Nasza loża mieści 300 osób, sama UEFA tyle miejsc chce mieć do swojej dyspozycji. Do tego dochodzi sala i catering. Kolejne 300 miejsc pierwszej klasy musi być przygotowane, gdyby UEFA chciała je wykupić. A poza tym 30 stanowisk komentatorskich telewizyjno-radiowych dla trzech osób każde, około 150 miejsc dla dziennikarzy piszących z pulpitami i złączami oraz osobne pomieszczenie do pracy na 300 osób - z telefonami i telefaksami.

Muszą też być trzy studia telewizyjne między boiskiem a szatniami, w tzw. mixed zone. Na gospodarzach spoczywa również przygotowanie 12 pokoi dla służb organizacyjnych pucharów europejskich ze stanowiskami komputerowymi, telefonicznymi, faksowymi, sali konferencyjnej dla 100 osób. UEFA życzy sobie parkingu dla 12 TIR-ów, platform dla kamer, dachu przynajmniej nad częścią trybun itd. Proszę więc powiedzieć, jak mamy to zrobić. Niestety, dla naszych kibiców będziemy grać na przykład w Chorzowie.

Będzie to niewygodne dla nich, ale nie mamy innego wyjścia. W tym mieście sprawa stadionu ciągnie się od 3-4 lat. Szuka się winnych tego stanu rzeczy, ale wiadomo, że nasz stadion nie nadaje się do rozgrywek europejskich. Do Pucharu UEFA zostanie dopuszczony, ale tylko w tym roku, bo w przyszłym już nie, ponieważ musi być dach dla minimum tysiąca widzów. I wracamy do punktu wyjścia, czy Kraków stać na stadion?

:]

w sumie to nie ma sie z czego smiac

bo jakby Legia awansowala do LM to gdzie by grala?? przeciez wasz stadion tez nie spelnia tych wymogow
wogole to chyba nawet na slaskim wszystkie nie sa spelnione
tak to jest w naszym pieknym kraju.

Raffi
18-06-2003, 11:51

bo jakby Legia awansowala do LM to gdzie by grala?? przeciez wasz stadion tez nie spelnia tych wymogow

No nie wiem, nie wiem...Po remoncie, który się właśnie zakończył, wydaje mi się, że jest to całkiem możliwe. Nawet ten parking dla TIRów.

A swojądrogą to wymogii rzeczywiście nie z tych najlżejszych :/

Gandi
19-06-2003, 12:55

No nie wiem, nie wiem...Po remoncie, który się właśnie zakończył, wydaje mi się, że jest to całkiem możliwe. Nawet ten parking dla TIRów.

A swojądrogą to wymogii rzeczywiście nie z tych najlżejszych :/

A murawe podgrzewana mamy? he? '8 8)
No bo inaczej to Lazio nie przyjedzie.

A w temacie to dupa zbita i najprędzej ziemniory sobie fajny stadionik odpicują zwłaszcza jak im kluczyk troszke kasiory spusci ,a co tu dużo gadać - stać gada '8

Mini
21-06-2003, 21:50
za 90 minut
Piłkarz Wisły Kraków Kalu Uche zdobył gola w meczu reprezentacji Nigerii z Angolą. Po remisie 2:2 Nigeryjczycy zapewnili sobie awans do finałów Pucharu Narodów Afryki.
teraz to bambus uzna się za gwiazde i nie będzie chciał wracać do krakowa.oby! :)

jaksa
22-06-2003, 13:57
teraz to bambus uzna się za gwiazde i nie będzie chciał wracać do krakowa.oby! :)

bambus ?
tak bardzo Cię boli fakt, iż Kalu jest świetnym piłkarzem na domiar "złego" grającym w Krakowie, że nalezy go wyzywac w ordynarny sposób ?

I dlaczego ma niby nie wracać do Krakowa, skoro mu się tu podoba ?
Po za tym ma 4-letni kontrakt, ważny cały czas i nikt nie ma zamiaru sie go pozbywać.
Wisła ma szansę na grę w LM i jest to zapewne ciekawsza perspektywa niż Hannover, Arminia itp.

"OBY!" - rozumię, że upatrujesz szans Legii w przyszłym sezonie w słabości Wisły.
Dziwne rozumowanie.

Nawiązując do bzdur z SE.
Jak oni wyliczyli te 95% ?
Czy na 100 dzwoniących do Kosowskiego korespondentów SE tylko 5 nie było pewnych co usłyszało ?

Kosowski zostaje w Wiśle.
Conajmniej do grudnia.

I na chwilę obecną jest to 100% pewnik.

Yevaud
22-06-2003, 15:29
Czy na 100 dzwoniących do Kosowskiego korespondentów SE tylko 5 nie było pewnych co usłyszało ?

Conajmniej do grudnia.

A już miał być Kosowski do Kaiserslautern sprzedany. Szkoda Wisły, jeśli się Kosowskiego nie pozbędzie. O grze w LM może zapomnieć. Miałem nadzieję, że choć na tyle się Wisła przyda, że drugie msce w LM wywalczy.
Ale w tym celu trzeba było sprzedać tego lewego fajfusa za duże pieniądze i kupić naprawdę wartościowych graczy - takich jak "bambus" (swoją drogą nie wiem, dlaczego bambus - według koloru skóry to raczej cedr) Uche, który może zrobić naprawdę wielką karierę (w przeciwieństwie do Kosowskiego).

jaksa
22-06-2003, 15:48

Conajmniej do grudnia.

A już miał być Kosowski do Kaiserslautern sprzedany. Szkoda Wisły, jeśli się Kosowskiego nie pozbędzie. O grze w LM może zapomnieć. Miałem nadzieję, że choć na tyle się Wisła przyda, że drugie msce w LM wywalczy.
Ale w tym celu trzeba było sprzedać tego lewego fajfusa za duże pieniądze i kupić naprawdę wartościowych graczy - takich jak "bambus" (swoją drogą nie wiem, dlaczego bambus - według koloru skóry to raczej cedr) Uche, który może zrobić naprawdę wielką karierę (w przeciwieństwie do Kosowskiego).

Kosowskiego się nie uda sprzedać za wielkie pieniądze.
Czemu ?
Bo jest po prostu przereklamowany.
Oglądam go dokładniej niż wy, od kilku lat. Z tego względu że oglądam wszystkie mecze Wisły.
On ma tylko ciąg na bramke, kiepskie dośrodkowania (lepszy w tym elemencie gry jest Piotr Brożek), gra fatalnie w defensywie.
Jesli widzą to kibice Wisły, to chyba równiez widzą to trenerzy Lyonu, K`lautern i reszty.
Nie widzą natomiast tego dziennikarze "rzetelnych" gazet z PS i SE na czele.
Kosowski się rwie na zachód, ale nie tak jak Kałużny.
Nie olewa gry, nikogo nie podburza.
Jeśli nikt go teraz nie kupi, to za 1,5 roku będzie mógł go mieć za darmo.
A jeśli Kamil mysli grać w dobrym, zachodnim klubie to wie, ze na olewactwo sobie pozwolić nie może.

Uche to inna para kaloszy.
Niewątpliwie ma wielki talent i już spore umiejętności.
Cechuje go po za tym dość duża inteligencja, i wie, że nie ma sensu się narazie nigdzie wyrywać.
W Krakowie ma wszystko co jest mu potrzebne do rozwoju kariery.
Nie musi się martwić o pieniądze, przyszłość, poziom treningów, zbieranie doświadczenia w grze z "wielkimi firmami z Europy".
On o tym doskonale wie i nie wybiera się nigdzie.

Nie martwią mnie prasowe spekulacje odnośnie transferów z Wisły,
jestem zbyt blisko tych spraw w klubie, by nie wiedzieć że to bujda na resorach.
Ale czasem nie opłaca się tego dementować na łamach gazet, gdyż prasa ma tylko dodatkowe powody do rozdmuchiwania kolejnych spraw.
Zwłaszcza fachowe PS.

W środę rozpoczynamy treningi,
w komplecie.

cedr jasnobrązowy,
a kolor skóry Uche najbliższy jest hebanu.

MaxyM
22-06-2003, 17:16
Lyon skreślił Kosowskiego!

Kamil Kosowski nie będzie w przyszłym sezonie występował w zespole mistrza Francji, Olympique Lyon – informuje „Dziennik Polski”.

Taką decyzję, która jest jeszcze nieoficjalna, podjął sam prezes klubu Jean-Michel Aulas. „Dziennikowi Polskiego” przekazał ją jeden z bardziej znanych i wpływowych francuskich dziennikarzy, proszący jednak o zachowanie anonimowości.

Według jego relacji, brak dalszego zainteresowania ze strony Lyonu, jest spowodowany między innymi prezentowanym przez Kosowskiego pozaboiskowym trybem życia.

:buhaha: :rotfl:

Radio
22-06-2003, 17:21
Nie no u nas bida ale za dużo kasy mieć to też problem :)
A Kosowskiego to w tej chwili bym sprzedał jak najszybciej (z odejścia Kucharskiego też się cieszę bo i kasa, a ostatnio nic nie grał).

Mini
22-06-2003, 17:23

bambus ?
tak bardzo Cię boli fakt, iż Kalu jest świetnym piłkarzem na domiar "złego" grającym w Krakowie, że nalezy go wyzywac w ordynarny sposób ?

I dlaczego ma niby nie wracać do Krakowa, skoro mu się tu podoba ?
Po za tym ma 4-letni kontrakt, ważny cały czas i nikt nie ma zamiaru sie go pozbywać.
Wisła ma szansę na grę w LM i jest to zapewne ciekawsza perspektywa niż Hannover, Arminia itp.

"OBY!" - rozumię, że upatrujesz szans Legii w przyszłym sezonie w słabości Wisły.
Dziwne rozumowanie.

Conajmniej do grudnia.

bambus nie dlatego że gra w wiśle tylko dlatego jak wygląda.Bzdury z super expresu tylko przytaczam do komentowania-a nie piszę tego sam.
a co do szans Legii na MP upatrywanych w osłabieniach Wisły to jest na pograniczu żartu bo wiadomo jaką sytuację finansową a co za tym idzie kadrową ma Legia.a w LM Wisła nie zagra jeszcze długo podobnie jak zadna polska drużyna.

Unico
22-06-2003, 18:03
bambus nie dlatego że gra w wiśle tylko dlatego jak wygląda. [...]

To on wygląda jak bambus?! Wolne żarty :> Chyba tego człowieka i rośliny zwanej bambusem nigdy w życiu na oczy nie widziałeś, więc się nie wypowiadaj.

PS Mój post powyżej jest w konwencji ponurego żartu.
MiniP - na drugi raz zanim coś napiszesz to zastanów się nad tym chwilę. Czy posłuchasz tej rady czy nie to mnie już to wali.

Q_(L)
25-06-2003, 14:33
Klusek

Kamil Kosowski, piłkarz Wisły, mógł od przyszłego sezonu występować w drużynie mistrza Francji Olympique Lyon. Do transferu jednak nie dojdzie, a to za sprawą samego zawodnika, który postawił francuskim działaczom zbyt wygórowane żądania finansowe.

Jak poinformował "Tempo" jeden z pracowników Olympique Lyon, pragnący zachowań anonimowość, Kosowski zażądał zarobków w wysokości 200 tysięcy euro miesięcznie!

"Nie, takie zarobki to czyste szaleństwo! Jeśli to prawda, to Kosowski nie wie co mówi, bo takich pieniędzy nie dostanie nigdzie w Europie. Tyle to mogą zarabiać prawdziwe gwiazdy, a nie jakiś Polaczek" - powiedziała jedna z osób blisko związana z klubem

"O, Boże! Co ten Kosowski sobie myśli? Przecież on nie jest Maradoną!" - wykrzyknął zaskoczony Bogdan Basałaj, prezes Wisły Kraków SSA.

dareq_
25-06-2003, 14:57
Klusek

Kamil Kosowski, piłkarz Wisły, mógł od przyszłego sezonu występować w drużynie mistrza Francji Olympique Lyon. Do transferu jednak nie dojdzie, a to za sprawą samego zawodnika, który postawił francuskim działaczom zbyt wygórowane żądania finansowe.

Jak poinformował "Tempo" jeden z pracowników Olympique Lyon, pragnący zachowań anonimowość, Kosowski zażądał zarobków w wysokości 200 tysięcy euro miesięcznie!

"Nie, takie zarobki to czyste szaleństwo! Jeśli to prawda, to Kosowski nie wie co mówi, bo takich pieniędzy nie dostanie nigdzie w Europie. Tyle to mogą zarabiać prawdziwe gwiazdy, a nie jakiś Polaczek" - powiedziała jedna z osób blisko związana z klubem

"O, Boże! Co ten Kosowski sobie myśli? Przecież on nie jest Maradoną!" - wykrzyknął zaskoczony Bogdan Basałaj, prezes Wisły Kraków SSA.

Kamilek zachowuje sie jak by byl gwiazda swiatowego formatu..
a tak moim zdaniem nie jest.......hehe 200 tysiecy euro na miesiac ..dobre :rotfl:

niech juz idzie do tego Kaiserslautern... i tak Bundesligi nie zawojuje :)

zabawne bo mialem go za porzadnego goscia i nic do niego nie mialem....

ale widac woda sodowa uderzyla panu K.K. do glowy :rotfl:

Radio
25-06-2003, 20:34
Jezeli Kosowski tyle zarządał to nieźle się ceni. Osobiście za czapkę gruszek...

Raffi
03-07-2003, 09:07
Skandaliczne zachowanie piłkarzy Wisły!

Super Express informuje, że piłkarze Wisły Kraków, przebywający na zgrupowaniu w Zakopanem, zdemolowali samochód reporterów tego dziennika!

Wy chamy! Kto was tu zapraszał? Jesteście jak bakterie. Wszędzie szukacie sensacji tak trener Wisły Henryk Kasperczak krzyczał do dziennikarzy Super Expressu. Zakazał również robienia zdjęć piłkarzy Wisły. Nie pozwolił także rozmawiać piłkarzom z Super Expressem.

Gdy reporterzy Super Expressu wrócili wczoraj z porannego treningu piłkarzy Wisły, zastali swój samochód w opłakanym stanie. Miał otwarte drzwi i maskę, w środku wszystkie rzeczy były porozrzucane. Do bagażnika został wrzucony pachołek, którym tarasuje się drogę. Lakier w kilku miejscach został zarysowany.

To zrobiło kilku piłkarzy, którzy wracali z treningu powiedział dziennikarzom Super Expressu parkingowy.

Sprawa została zgłoszona na policję.

Zamierzam sprawę wyjaśnić do końca. Rozpoczęliśmy nasze własne śledztwo, będziemy rozmawiać ze wszystkimi piłkarzami, ustalimy fakty i wyciągniemy wnioski powiedział rzecznik Telefoniki, Jerzy Jurczyński.

Więcej szczegółów w "Super Expressie"

Gazeta Krakowska/WH/03 lipca 2003 06:35

Nowy sponsor Wisły Kraków?!

Era GSM, która przymierzała się do zostania strategicznym sponsorem piłkarskiej ekstraklasy, wycofała się z rozmów z PZPN. Tych pieniędzy nie będzie dla całej polskiej ligi, za to mogą być dla Wisły!

Właśnie toczą się rozmowy kierownictwa Wisły SSA z szefami Polskiej Telefonii Cyfrowej Era GSM, których przedmiotem w pierwszej kolejności może być miejsce reklamowe na koszulkach mistrzów Polski.

W niedalekiej przyszłości może dojść również do rozmów w sprawie wykupienia akcji przez Erę GSM w Sportowej Spółce Akcyjnej, chociaż mało prawdopodobne wydaje się, by nawet tak potężnemu partnerowi udało się wykupić pakiet większościowy od Bogusława Cupiała, właściciela TeleFoniki.

„Toczymy takie rozmowy, ale dziś za wcześnie mówić, jak daleko posunięta byłaby nasza współpraca. Nic więcej nie powiem, bo to mogłoby źle wpłynąć na negocjacje. Na tym etapie rozmów tym lepiej będzie, im mniej wiedzieć będą media” – powiedział wiceprezes Wisły Zdzisław Kapka.

Więcej szczegółów w "Dzienniku Polskim"

Kawa
03-07-2003, 09:10
No to może ERA zrezygnuje jednak ze sponsorowania Wisły '8 Jak taka informacja pojawi sie na onecie to zapewne kibice Wisły( niektórzy) beda nam wmawiać, że to my zniszczyliśmy ten samochód.

legart
03-07-2003, 09:34
E nie sądzę żeby Frankowski, Żurawski i spółka zdemolowali samochód Superekspresu. Czyżby po kosie Legii z PS, następna kosa ligowej drużyny z kolejnym szmatławcem ? A Kuźba chyba juz w Olimpiakosie.

kud(L)aty68
03-07-2003, 10:56
Zachowanie jak zachowanie, zrobili nie zrobili, zdemolowali nie zdemolowali....ale parkingowy widzial ;)
Ciekawe tylko kogo?
Za to o wiele bardziej znaczace sa wypowiedzi tu:
http://mail2.kim.net.pl/~wislakrk/viewtopic.php?t=7313&postdays=0&postorder=asc&start=0

Nie zebym sie czepial. Ale qultura wychodzi z tych postow ;)
Uczcie sie Panie i Panowie Legionisci - bo to jest bowiem wyznacznik qultury "stolicy qulturalnej" naszej Rzeczyspopolitej.

kud(L)aty68
03-07-2003, 11:08
No i niby Era ma wejsc w Wisle krakowska. Hm.....zobaczymy. Ale nie powiem zeby mi sie to podobalo. Zgadnijcie czemu....
Mam nadzieje, ze jednak nie wejda. nie zebym byl przeciwko Wisle ale wolalbym, zeby pofatygowali sie nieco blizej od siedziby firmy, czyli na Lazienkowska w Warszawie. Jakos bardziej by mi to pasowalo.

Kawa
03-07-2003, 11:18
No i niby Era ma wejsc w Wisle krakowska. Hm.....zobaczymy. Ale nie powiem zeby mi sie to podobalo. Zgadnijcie czemu....

Ja tam mam idee. Wiem, wiem sponsoruja Slaska, ale koszykówka mnie wali 8)

dyha
03-07-2003, 11:38
[quote]Gazeta Krakowska/WH/03 lipca 2003 06:35

Nowy sponsor Wisły Kraków?!

Era GSM, która przymierzała się do zostania strategicznym sponsorem piłkarskiej ekstraklasy, wycofała się z rozmów z PZPN. Tych pieniędzy nie będzie dla całej polskiej ligi, za to mogą być dla Wisły!

Właśnie toczą się rozmowy kierownictwa Wisły SSA z szefami Polskiej Telefonii Cyfrowej Era GSM, których przedmiotem w pierwszej kolejności może być miejsce reklamowe na koszulkach mistrzów Polski.

W niedalekiej przyszłości może dojść również do rozmów w sprawie wykupienia akcji przez Erę GSM w Sportowej Spółce Akcyjnej, chociaż mało prawdopodobne wydaje się, by nawet tak potężnemu partnerowi udało się wykupić pakiet większościowy od Bogusława Cupiała, właściciela TeleFoniki.

„Toczymy takie rozmowy, ale dziś za wcześnie mówić, jak daleko posunięta byłaby nasza współpraca. Nic więcej nie powiem, bo to mogłoby źle wpłynąć na negocjacje. Na tym etapie rozmów tym lepiej będzie, im mniej wiedzieć będą media” – powiedział wiceprezes Wisły Zdzisław Kapka.

Więcej szczegółów w "Dzienniku Polskim"

ej , to nie po to ja sobie kupuje komórezcke w erze zebym teraz mial placic na Wisłe :/ Era won z Krakowa !

MaxyM
03-07-2003, 12:59
„Super Express” informuje, że piłkarze Wisły Kraków, przebywający na zgrupowaniu w Zakopanem, zdemolowali samochód reporterów tego dziennika!

„Wy chamy! Kto was tu zapraszał? Jesteście jak bakterie. Wszędzie szukacie sensacji” – tak trener Wisły Henryk Kasperczak krzyczał do dziennikarzy „Super Expressu”. Zakazał również robienia zdjęć piłkarzy Wisły. Nie pozwolił także rozmawiać piłkarzom z „Super Expressem”.

Gdy reporterzy „Super Expressu” wrócili wczoraj z porannego treningu piłkarzy Wisły, zastali swój samochód w opłakanym stanie. Miał otwarte drzwi i maskę, w środku wszystkie rzeczy były porozrzucane. Do bagażnika został wrzucony pachołek, którym tarasuje się drogę. Lakier w kilku miejscach został zarysowany.

„To zrobiło kilku piłkarzy, którzy wracali z treningu” – powiedział dziennikarzom „Super Expressu” parkingowy.

Sprawa została zgłoszona na policję.

„Zamierzam sprawę wyjaśnić do końca. Rozpoczęliśmy nasze własne śledztwo, będziemy rozmawiać ze wszystkimi piłkarzami, ustalimy fakty i wyciągniemy wnioski” – powiedział rzecznik Telefoniki, Jerzy Jurczyński.

Więcej szczegółów w "Super Expressie"

No to się chłopaki popisali...

C@mo
03-07-2003, 14:29
wotpie zeby to byla prawda
poprostu wislacy nie chcieli rozmawiac z gazetą wiec se postanowil sie zemscic i przy ich wobrazni o afere nie trudno

Kawa
03-07-2003, 21:54
Akurat w słowa Kasperczaka moge uwierzyc. On zawsze miał dość dziwne wyskoki, a poza tym to przeciez Wisał jest nietykalna '8

MaxyM
04-07-2003, 05:52
Kontuzja Głowackiego

Podczas zgrupowania piłkarzy Wisły Kraków w Zakopanem poważnej kontuzji nogi doznał jeden z najlepszych zawodników drużyny mistrza Polski i reprezentant kraju Arkadiusz Głowacki. Niewykluczone, że będzie się musiał poddać zabiegowi chirurgicznemu.

"Arkadiusz Głowacki doznał kontuzji nogi podczas treningu i w czwartek wieczorem wyjechał z Zakopanego - powiedział rzecznik prasowy Wisły, Jarosław Krzoska. - W Krakowie przejdzie badania i lekarze określą metody leczenia. Podejrzewa się, że obrońca Wisły ma uszkodzone więzadła kolana".

Możliwe, że Głowacki będzie się musiał poddać operacji. Gdyby do tego doszło Wisła oraz reprezentacja Polski zostałyby poważnie osłabione w najbliższych miesiącach.

Arkadiusz Głowacki wyjechał ze zgrupowania w Zakopanem, natomiast w czwartek dołączył do wiślaków z niewielkim opóźnieniem Kalu Uche. Miał on przedłużone wakacje z powodu występów w reprezentacji Nigerii. W piątek Kalu Uche rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.

Szkoda typa, bo dobry czlowiek i pilkarz, zawsze bede pamietal jak powiedzial, ze 90 minut przy Jacku Zielinskim dalo drugie tyle co umial.

C@mo
04-07-2003, 10:53
No i Wisla moze sie juz pozegnac z LM , ich obrona bez Glowy traci tule samo a moze i wiecej jak nasza bez Zielka
wczesniej prysnol mit ow wielkiej druzynie która nie pozbywa sie najlepszych zawodników po zdobyciu majstra( co kibice wisly zazucali Legii w zeszlym roku) a teraz okazuje sie ze jedna kontuzja moze ich zrojnowac

Menel
04-07-2003, 11:32
Widzę, że po kontuzji Głowy na forum Legii panuje większy defetyzm niż na naszym 8)

spoko... dziś dopiero przejdzie dokładne badania, bo w Zakopanem to dr Zając zbadał go "na oko". I na tej podstawie wystawił diagnozę. Zobaczymy co wykażą szczegółowe badania.
A poza konkursem... jeśli się myśli poważnie o LM, to trzeba sobie umieć radzić bez Głowy... takie życie...
Choć tak zupełnie po prawdzie, to nasi działacze nie myślą poważnie o LM.. niestety... więc kolejny sezon pewnie będzie kupka :/

Kempes
04-07-2003, 14:51
No i Wisla moze sie juz pozegnac z LM , ich obrona bez Glowy traci tule samo a moze i wiecej jak nasza bez Zielka
wczesniej prysnol mit ow wielkiej druzynie która nie pozbywa sie najlepszych zawodników po zdobyciu majstra( co kibice wisly zazucali Legii w zeszlym roku) a teraz okazuje sie ze jedna kontuzja moze ich zrojnowac

Ehh w pewnym sensie racja tylko problem jest w tym że w Wiśle są eksperci do szukania prawdziwych talentów i oni nie próżnują a pozatym , Krakowski klub ma lepsze zaplecze finansowe dzieki czemu mają szanse w jakims stopniu zapełnić ubytki równie wartościowymi piłkarzami.

U nas niestety nie wygląda to tak różowo ehh

Raffi
04-07-2003, 23:20
Kuźba odleciał do Pireusu PAP 04-07-2003, ostatnia aktualizacja 04-07-2003 22:18

W nowym sezonie piłkarskim nie zagra w drużynie mistrza Polski Wiśle Kraków napastnik Marcina Kuźba. W piątek zawodnik ten odleciał do Grecji, gdzie w sobotę ma podpisać kontrakt z Olympiakosem Pireus.

Marcinowi Kuźbie wygasł kontrakt z Wisłą w ostatnim dniu czerwca. Piłkarz chciał pozostać w Krakowie, ale na nowych warunkach finansowych. Właściciel Wisły nie zdecydował się jednak płacić Kuźbie więcej. W tej sytuacji jeden z najlepszych strzelców polskiej ekstraklasy ubiegłego sezonu wybrał ofertę greckiego klubu. W barwach Olympiakosu polski piłkarz wystąpi w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów. Olympiakos, jako mistrz Grecji ma grać w tej fazie Ligi Mistrzów bez eliminacji. Marcin Kuźba odleciał do Grecji w piątek, a w sobotę ma podpisać kontrakt z nowym klubem

Wisła rozmawia z Kaiserslautern o Kosowskim

Waldemar Kordyl 04-07-2003, ostatnia aktualizacja 04-07-2003 22:45

W piątek w godzinach wieczornych szefowie Wisły - prezes Bogdan Basałaj i wiceprezes Zdzisław Kapka - spotkali się z przedstawicielami niemieckiego 1FC Kaiserslautern oraz Adamem Mandziarą, menedżerem Kamila Kosowskiego.

Strony miały ustalić wysokość odstępnego, za które lewy pomocnik Wisły ma przejść do klubu Bundesligi.

Trener Kaiserslautern Eric Gerets pamięta "Kosę" z występów w Pucharze UEFA przeciw Schalke i na oficjalnej stronie internetowej klubu twierdzi, że byłby niezbędny w jego zespole.

Rozmowy prowadzono do późnej nocy. - Kontrakt na pewno nie zostanie podpisany, ale strony mogą ustalić jego warunki - mówił nam późnym wieczorem rzecznik Wisły Jarosław Krzoska.

Polska norma..... :/

Unico
06-07-2003, 19:34
ehhh szkoda Kuźby 8o

Nazgul
06-07-2003, 19:55
ehhh szkoda Kuźby 8o

Tak szczerze to Frankowski chyba lepszy...

Unico
06-07-2003, 20:06
ehhh szkoda Kuźby 8o

Tak szczerze to Frankowski chyba lepszy...

Oni są zupełnie różnymi napastnikami. Nie podejmuję się który styl gry jest lepszy. Tak czy tak obaj umieją strzelać sporo bramek - pod tym względem są na równym poziomie.

Teraz faktycznie czas żeby Frankowski po kontuzj wrócił do dawnej formy - formy króla strzelców.

Nazgul
06-07-2003, 22:07
Oni są zupełnie różnymi napastnikami. Nie podejmuję się który styl gry jest lepszy. Tak czy tak obaj umieją strzelać sporo bramek - pod tym względem są na równym poziomie.

Teraz faktycznie czas żeby Frankowski po kontuzj wrócił do dawnej formy - formy króla strzelców.

Ja w Kuźbie widzę efekciarza. A Frankowski to z kolei typowy "sęp" - a taki zawsze się przydaje.

jarcyś
07-07-2003, 06:40
Kosowski praktycznie sprzedany!

Według informacji „Dzinnika Polskiego” w czasie rozmów z prezesem Rene C. Jaeggim, prezes Cupiał zgodził się na transfer Kamila Kosowskiego do Kaiserslautern.

Dzisiejszy wyjazd piłkarza na testy medyczne to formalność, bo "Kosa" praktycznie został sprzedany do 1.FCK, a jego ewentualnym następcą ma być Brasilia, który był już zawodnikiem Białej Gwiazdy, a potem także Pogoni Szczecin, Energie Cottbus i Zagłębia Lubin.

Sam Kosowski wypowiedział się wczoraj w sprawie swojego transferu mniej kategorycznie: - Z tego, co wiem, to kluby nie podpisały jeszcze umowy, ale są blisko. Tak przynajmniej powiedzieli mi prezesi. Ja nie rozmawiałem do tej pory o kontrakcie indywidualnym. Myślę, że zrobię to właśnie teraz. Testy medyczne mają dać odpowiedź, czy mogę podpisać kontrakt.

Więcej w "Dzienniku Polskim"

Lazio , Inter , Barcelona :rotfl:

Dorsz
07-07-2003, 07:52
Ale mi przykro, że ten bydlak odejdzie do zakichanego FCK. Chyba się za bardzo wkręcił, że jest niczym Nedved, przynajmniej zostanie sprowadzony na Ziemię – jak spadnie do 2.Bundesligi za 9 miesięcy.

W ogóle strasznie mi przykro, że Wisła się rozsypuje, a już najbardziej oszusta Cupiała. Mam nadzieje, że skończy na targowisku sprzedając żyłki do kołowrotków. Polecam artykuł o Cupiale w CKMie Czerwcowym – zobaczycie, jaki to biznesmen od siedmiu boleści, co ludzi zwalnia dla własnej satysfakcji.

Kempes
07-07-2003, 18:15
Jeśli dobrze pamiętam Kosowski dobrze zdaje sobie sprawe do jakiego klubu odszedł i wspomniał nawet w jednym wywiadze że po ewentualnej spędzonym sedzonie w 1fck i ewentualnej degradacji tego zespołu będzie już dobrze znany w niemczech i bez problemu znajdzie sobie lepszy klub.

Ja tam mu źle na tym zachodzie nie życze ale jestem ciekaw tak jak i chyba wiekszosc kibiców w Krakowie i reszcie Polski czy choć polowa jego ''marzeń'' sie spełni 8-

Ewelina
07-07-2003, 18:21
hehe Kosa cos chyba marnie skonczy :) nie zebym sie jakos specjalnie cieszyla ale jak ktos tak gwiazdorzy to zawsze marnie konczy :)

leh71
09-07-2003, 12:06
Jeśli dobrze pamiętam Kosowski dobrze zdaje sobie sprawe do jakiego klubu odszedł i wspomniał nawet w jednym wywiadze że po ewentualnej spędzonym sedzonie w 1fck i ewentualnej degradacji tego zespołu będzie już dobrze znany w niemczech i bez problemu znajdzie sobie lepszy klub.

Ja tam mu źle na tym zachodzie nie życze ale jestem ciekaw tak jak i chyba wiekszosc kibiców w Krakowie i reszcie Polski czy choć polowa jego ''marzeń'' sie spełni 8-
Był już jeden taki który odchodząc z Wisły na siłe(tak jak teraz Kosowski)marzył o karierze na zachodzie.Jego klub właśnie spadł,on poszedł do teoretycznie lepszego ale tam pograł tyle co kot napłakał,albo jeszcze mniej.A nazywa się Kałużny.Nie chcę być złym prorokiem ale ja osobiście wróżę Kosie podobny scenariusz.Oby się nie sprawdził.

Yevaud
09-07-2003, 13:00

Ja w Kuźbie widzę efekciarza. A Frankowski to z kolei typowy "sęp" - a taki zawsze się przydaje.

Zgadzam się w 100%. Kuźba nie jest tak wielki, jakim się wydaje. Gdyby miał odejść Żurawski - to by była tagedia dla Wisły. Wtedy by się dopiero okazało, że Kuźba to przeciętniak.
Martwcie się o Głowackiego, bo to zdolny chłopak, i skory do nauki. Bedzie z roku na rok coraz lepszy. Kuźbą bym się naprawdę nie przejmował.

Yevaud
09-07-2003, 13:02
hehe Kosa cos chyba marnie skonczy :) nie zebym sie jakos specjalnie cieszyla ale jak ktos tak gwiazdorzy to zawsze marnie konczy :)

Kosa skończył już. Na zakończenie kariery zdobył mistrzostwo w USA z Chicago Fire, gdzie grał wespół z Podbrożnym i Nowakiem. Miał zamiar trenować jakiś polski Klub. Co mu z tego wyszło nie wiem. Ale będę wdzięczny, jeśli ktoś ma jakieś info.

Yevaud
09-07-2003, 13:08

A czy my mu życzymy źle? :> :> :> :rotfl:
Po prostu życzymy dobrze polskiej piłce. I dla Wisły i dla reprezentacji będzie lepiej, jesli Kosowski wyjedzie do jakiegoś przeciętnego klubu, gdzie będzie miał to, na czym mu tak zależy - większe pieniądze - i gdzie przez jakiś cza pogrzeje ławkę, a potem zostanie może pierwszym rezerwowym w jakiejś drugoligowej drużynie przejawiając od czasu do czasu błysk talentu, jaki mu sie niewątplie przytrafił.

Jak go zmuszą w niemieckim klubie, by się choć trochę do gry w defensywie przykładał (a zrobią to), to się okaże, że ma tyle samo przebojowości i siły do gry w ataku, co kazdy przecietniak z drugoligowego niemieckiego klubu.

yusta
09-07-2003, 19:41

Kosa skończył już. Na zakończenie kariery zdobył mistrzostwo w USA z Chicago Fire, gdzie grał wespół z Podbrożnym i Nowakiem. Miał zamiar trenować jakiś polski Klub. Co mu z tego wyszło nie wiem. Ale będę wdzięczny, jeśli ktoś ma jakieś info.

W tej chwili trenuje chyba jakieś dzieciaki. Ostatnio, jeżeli dobrze kojarzę, drużyna przez niego trenowana wygrała jakiś turniej halowy.

Unico
09-07-2003, 19:54
Zwycięstwo Wisły w sparingu

W drodze z Zakopanego do Krakowa piłkarze krakowskiej Wisły rozegrali na stadionie Dalinu w Myślenicach kolejny mecz sparingowy z 2-ligową Pogonią Szczecin (była Piotrcovia), wygrywając 2:1 (1:0).

Mecz był żywy i stał na niezłym poziomie. W zespole Wisły grał 26-letni Cristiano Pereira da Souza znany jako Brasilia.

- Zawodnik ten ma jeszcze przejść badania lekarskie i jeśli wynik będzie pozytywny ma być zawarty z nim kontrakt na dwa lata - stwierdził trener Henryk Kasperczak.

Piłkarze mistrza Polski po powrocie do Krakowa już w najbliższą sobotę udadzą się do Francji.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:1 (1:0)

Bramki dla Wisły zdobyli: Maciej Żurawski (36-karny) oraz Tomasz Frankowski (72); dla Pogonii: Waldemar Przysiuda (83).

Wisła wystąpiła w składzie: Piekutowski - Baszczyński, Nowotczyński, Jop, Stolarczyk - Uche (66 Pater), Szymkowiak, Strąk, Brasilia (66 Dubicki) - Żurawski, Frankowski.
interia (http://pilka.interia.pl/news?inf=405428)

Nie jest tak źle z krakowskim atakiem mimo odejścia Kuźby. Wg mnie dalej jesteśmy najmocniejsi w kraju w tej formacji.

Yevaud
09-07-2003, 22:54
Nie jest tak źle z krakowskim atakiem mimo odejścia Kuźby. Wg mnie dalej jesteśmy najmocniejsi w kraju w tej formacji.

Nie dotarło do mnie, że u was jest teraz Brasilia. To macie naprawdę mocny atak.
Ale nie wiem, czy Groclin ma mimo wszystko nie lepszy. Z Niedzielanem, Moskałą, Rasiakiem (*****! Rasiaka to bym chetnie miał w Legii!!!) Zającem, Rockim, Pruskiem - wszak to wszystko napastnicy.

Menel
11-07-2003, 09:39
Zgadzam się w 100%. Kuźba nie jest tak wielki, jakim się wydaje. Gdyby miał odejść Żurawski - to by była tagedia dla Wisły. Wtedy by się dopiero okazało, że Kuźba to przeciętniak.
Martwcie się o Głowackiego, bo to zdolny chłopak, i skory do nauki. Bedzie z roku na rok coraz lepszy. Kuźbą bym się naprawdę nie przejmował.

1. Kuźba w Wiśle przeżył najlepszy okres w swojej karierze. Trener Kasperczak ma na tyle mocną pozycję w Wiśle, że mógł dowolnie ustawiać taktykę pod Kuźbę czy Żurawia. W Grecji będzie inaczej. Poza tym greccy obrońcy zniszczyliby Kuźbę, gdyby okazało się, że cały Olimpi gra na niego. Wątpię aby trener Olimpiakosu zaryzykował odważną taktykę podporządkowaną Kuźbie.
Mój kuzyn Grek mawia... nikt Ci tyle nie zapłaci ile obiecają Ci Grecy. O tym też Kuźba powinien pamietać.

2. Gdyby odszedł Żuraw to istotnie byłaby to tragedia. Ale nie ma ludzi niezastąpionych... oprócz Maradony każdego piłkarza da się z powodzeniem zastąpić. Mamy Franusia, który wraca do swojej dawnej dyspozycji...

3. Głowackim martwimy się nie na żarty. Wróci prawdopodobnie dopiero we wrześniu. Jak dobrze pójdzie. Jak źle pójdzie (tfu, tfu, tfu!) to gramy do października bez Głowackiego... fatalnie :(

Q_(L)
11-07-2003, 09:54
2. Gdyby odszedł Żuraw to istotnie byłaby to tragedia. Ale nie ma ludzi niezastąpionych... oprócz Maradony każdego piłkarza da się z powodzeniem zastąpić. Mamy Franusia, który wraca do swojej dawnej dyspozycji...

Tu bym polemizował - dodał Zidana i... długo, długo NIC 8-
Ale nie będziemu rozmywać tematu, w zazie co priv 8)

Kawa
11-07-2003, 10:16
No tak, ale z jakąś potega to nie graliście 8o

krollek
11-07-2003, 10:20
Kosowski podpisał kontrakt z Kaiserslautern

Według informacji niemieckiego magazynu "Kicker" lewoskrzydłowy reprezentacji Polski i as atutowy krakowskiej Wisły Kamil Kosowski podpisał dziś z 1. FC Kaiserslautern czteroletni kontrakt. Suma odstępnego nie została podana do wiadomości, jednak z nieoficjalnych doniesień wynika, że wynosi ona 2 miliony euro.

Zadowolenia z pozyskania polskiego piłkarza nie krył trener "Czerwonych Diabłów" Erik Gerets, który od samego początku był gorącym orędownikiem transferu Kosowskiego.

"Kamil daje mi możliwość zmiany taktycznego ustawienia zespołu" - powiedział Gerets, który zamierza w najbliższym sezonie grać systemem 4-4-2, bądź 4-3-1-2.

Kosowski otrzymał w Kaiserslautern numer 30, z którym dotychczas występował w tym klubie słynny Mario Basler
I trafił Kosowski do swojej ''Barcelony'' czy ''Interu'' :rotfl: :buhaha:

Kawa
11-07-2003, 10:38
I trafił Kosowski do swojej ''Barcelony'' czy ''Interu'' :rotfl: :buhaha:
I pamiętam jak jeszcze mówił ze go liga nie miecka nie intersuje bo woli hiszpanska i włoska :rotfl:

Q_(L)
11-07-2003, 10:39
Przekręt Sportowy napisał:

NIESPODZIEWANY zwrot nastąpił w sprawie transferu Kamila Kosowskiego z Wisły Kraków. Choć przejście Kosy do 1. FC Kaiserslautern wydawało się już całkiem przesądzone, bo warunki finansowe transferu ustaliły i kluby, i sam zawodnik, to jest możliwe, że Kamil trafi do zupełnie innego zespołu. W piątek o godzinie 14.15 spotkali się Tadeusz Fogiel, menedżer z Paryża, Frederic Dobraje, bardzo wpływowy kolega po fachu oraz – najważniejszy w tym gronie – Elie Baup, trener Girondins Bordeaux. – Wiem, jak gra Polak, wiem, czego można od niego wymagać i jestem nim bardzo zainteresowany! – oznajmił Baup. I od razu stwierdził, że Bordeaux przebija ofertę Kaiserslautern i oferuje nie 1,5 miliona euro, ale... dokładnie dwa razy więcej! – Mamy pieniądze na transfery, bo sprzedaliśmy Pauletę do Paris Saint Germain, a dodatkowo na lewym skrzydle powstała luka, bo odszedł od nas Savio. Dlatego naprawdę chcemy Kosowskiego! – powiedział Baup.
Sam Kosowski był wczoraj bardzo zaskoczony takim obrotem sprawy. – Wiem o ofercie Bordeaux, ale mówiąc szczerze, wolałbym już sfinalizować pertraktacje z Kaiserslautern. Już porozumiałem się z tym klubem, porozumiała się Wisła, podaliśmy sobie ręce. Wszystko jest dograne w najdrobniejszych szczegółach. Gdybym teraz zaczął romansować z Bordeaux, wyglądałoby to bardzo nieelegancko. Dlatego jeśli o mnie chodzi, zdecydowałem się na ligę niemiecką. Natomiast oczywiście to Wisła zadecyduje, gdzie mnie będzie chciała umieścić. A skoro Francuzi dają więcej... Mnie pozostaje tylko czekać na ostateczne rozstrzygnięcie – powiedział Kosowski.
8-

Unico
11-07-2003, 19:17
No to Kosowski dalej nie wie gdzie będzie grał...

A Wisła jutro wyjeżdża do Francji.

Z oficjalnej stony klubu:

Oto pełna kadra piłkarzy wyjeżdżających na zgrupowanie do Chatel: bramkarze Piekutowski i Wróbel; obrońcy Baszczyński, Kuzera, Skrzekowski, Nawotczyński, Jop, Mrowiec, Paszulewicz, Stolarczyk; pomocnicy Uche, Pater, Szymkowiak, Ławecki, Strąk, Iwan, Piotr Brożek, Brasilia oraz napastnicy Żurawski, Frankowski, Dubicki, Włodarczyk i Gorawski

Dziś Brasilia podpisał kontrakt, a Sarnata wystawili na listę transferową.

Gazda
12-07-2003, 09:05
A od wtorku rozpoczyna się now ERA Wisły Kraków.
Dwóch możnych sponsorów, może być ciekawie :)

Nazgul
12-07-2003, 11:05
A od wtorku rozpoczyna się now ERA Wisły Kraków.
Dwóch możnych sponsorów, może być ciekawie :)

Bo ja zawsze twierdziłem, że inwestora / sponsora / akcjonariusza to sobie trzeba ugrać. Legia może pięć razy w roku objeżdżać Wisłę kilkoma bramkami, ale dopóki nie zaistnieje w EC - nie mówię o LM, choćby w PUEFA to pies z kulawą nogą się nią nie zainteresuje, no chyba że jakiś nowobogacki fan... A przed takimi chroń nas, Panie...

MaxyM
12-07-2003, 15:40
Wisła Kraków ma nowego sponsora

O tym mówiło się od kilku dni. Teraz mamy potwierdzenie tej informacji. Wisła Kraków pozyskała silnego sponsora, jakim niewątpliwie jest Era GSM - operator telefonii komórkowej w Polsce - pisze "Dziennik Polski".

Oficjalna informacja o zawarciu umowy sponsorskiej zostanie przekazana we wtorek podczas konferencji prasowej.

:/

jarcyś
12-07-2003, 16:04
Wisła Kraków ma nowego sponsora

O tym mówiło się od kilku dni. Teraz mamy potwierdzenie tej informacji. Wisła Kraków pozyskała silnego sponsora, jakim niewątpliwie jest Era GSM - operator telefonii komórkowej w Polsce - pisze "Dziennik Polski".

Oficjalna informacja o zawarciu umowy sponsorskiej zostanie przekazana we wtorek podczas konferencji prasowej.

:/

8-

jeśli teraz wlezą do CH.L to mogą zdominować ligę na pare lat...

a najlepszy atak ma poki co , obiektywnie :/ , Legia

Sagan - Miętowy - Stanko ........ i nie mam pytań

Nazgul
12-07-2003, 16:18
a najlepszy atak ma poki co , obiektywnie :/ , Legia
Sagan - Miętowy - Stanko ........ i nie mam pytań

Stanko chyba już odpadł :( Ale zobaczymy...

yusta
12-07-2003, 17:25
Zanosi się na niezłą konkurencję w ataku Wisły. Żurawski, Frankowski, Włodarczyk i raczej Gorawski. Ciekawe tylko kto im te piły będzie wrzucał, bo podobno jeszcze Uche ma ochotę gdzies się zerwać.

Gandi
12-07-2003, 17:44
Zanosi się na niezłą konkurencję w ataku Wisły. Żurawski, Frankowski, Włodarczyk i raczej Gorawski. Ciekawe tylko kto im te piły będzie wrzucał, bo podobno jeszcze Uche ma ochotę gdzies się zerwać.

To niech se tę ochote troszke skoryguje bo jak mnie pamięc nie myli to jeszcze kontrakcik z Wisełką ma do bodajże czerwca 2006 '8

a jak chce wcześniej to prosze bardzo tylko za minimum 8-10 baniek$.
O ile bowiem co do kosy można sie kłócić wart czy nie wart, to do Kalu ja przynajmniej nie mam żadnych wątpliwości. To będzie światowej klasy zawodnik i trzeba byłoby być skonczonym durniem żeby taki talent wypuścić.

news
Kose wypożyczyli 8- do szwabów na rok .Potem zostanie juz tylko 6 miechów kontraktu
Jeżeli nie dostaniemy jakiejś ekstra kasy, to będe brzydko mówić... bardzo k... brzydko o naszym zarządzie :zly:

yusta
12-07-2003, 18:19

To niech se tę ochote troszke skoryguje bo jak mnie pamięc nie myli to jeszcze kontrakcik z Wisełką ma do bodajże czerwca 2006 '8

a jak chce wcześniej to prosze bardzo tylko za minimum 8-10 baniek$.
O ile bowiem co do kosy można sie kłócić wart czy nie wart, to do Kalu ja przynajmniej nie mam żadnych wątpliwości. To będzie światowej klasy zawodnik i trzeba byłoby być skonczonym durniem żeby taki talent wypuścić.

news
Kose wypożyczyli 8- do szwabów na rok .Potem zostanie juz tylko 6 miechów kontraktu
Jeżeli nie dostaniemy jakiejś ekstra kasy, to będe brzydko mówić... bardzo k... brzydko o naszym zarządzie :zly:

No własnie, nic z tego nie rozumiem. Bije się o niego pół Europy, a Wisła zamiast wyciągnąć szmal wypożycza go? 8- Ktoś tu zasuwa w mediach niezłe ściemy. Bordoux chyba za cienko przebijało szwabów, chcieli go wypozyczyć na 6 miechów pewnie :rotfl:

Jarman
12-07-2003, 20:36
Kamil Kosowski został dziś wypożyczony do 1 FC Kaiserslautern. Wypożyczenie mija za rok.

Kontrakt jest korzystny dla Wisły. Po zakończeniu wypożyczenia Wisła będzie dysponowała prawami do następnego transferu "Kosy".

To info ze strony oficjalnej.
Być może więc jest to nie tylko nie zła, lecz genialna decyzja :D

Greebo
12-07-2003, 20:57
Jako ze wiem jak bardzo interesujecie sie losami Wisłeki, informuje (za onetem) ze:

Przebywający na zgrupowaniu piłkarze Wisły Kraków przegrali w Neuville-sur-Saone z mistrzem Francji Olympique Lyon 1:2 (1:1).

Olympique Lyon - Wisła Kraków 1:2 (1:1)

Bramki: dla Olympique - Eric Carriere (31), Julien Viale (63); dla Wisły - Tomasz Frankowski (15).

yusta
12-07-2003, 21:14
Jako ze wiem jak bardzo interesujecie sie losami Wisłeki, informuje (za onetem) ze:

Przebywający na zgrupowaniu piłkarze Wisły Kraków przegrali w Neuville-sur-Saone z mistrzem Francji Olympique Lyon 1:2 (1:1).

Olympique Lyon - Wisła Kraków 1:2 (1:1)

Bramki: dla Olympique - Eric Carriere (31), Julien Viale (63); dla Wisły - Tomasz Frankowski (15).

Wisła - Olympique Lyon 1-3
Frankowski - Carriere,Essien,Violeau

To jak z tym sparingiem '8

ems
12-07-2003, 21:26
hehehehe raz lepiej raz gorzej :)))))))))

Unico
13-07-2003, 18:35

Ze sparingiem było tak jak Greebo napisał.

yusta
13-07-2003, 20:54

Ze sparingiem było tak jak Greebo napisał.

W sumie to niezłe zamieszanie jest z wynikami sparingów. Dzisiaj widziałam dwa rezultaty spotkania Legii z Nantes 8-

Gandi
14-07-2003, 00:20
Taka ciekawostke mam 8)
Ja jeszcze po przeczytaniu dojśc do siebie nie mogę...

http://dzisiaj.dziennik.krakow.pl/redirect/?link=Sport/01/01.html

idę :pijok:

Dorsz
14-07-2003, 08:39
Rozpisują się o tym Kosowskim jakby to była reaktywacja Pelego. Poszedł za marne grosze do chujowego zespołu i wszyscy robią wielkie halo. Na pięć informacji sportowych trzy o tym debilu! I jeszcze jego pieprzenie, że mu nie podawali, a co on ***** myśli, że jest gwiazdą? Chyba nie w Europie! W sumie to dobrze, szybko sprowadzą durnia na ziemię i oby jak najszybciej, bo wtedy słuch o nim zaginie.

krollek
14-07-2003, 08:41
Rozpisują się o tym Kosowskim jakby to była reaktywacja Pelego. Poszedł za marne grosze do chujowego zespołu i wszyscy robią wielkie halo. Na pięć informacji sportowych trzy o tym debilu! I jeszcze jego pieprzenie, że mu nie podawali, a co on *cenzura* myśli, że jest gwiazdą? Chyba nie w Europie! W sumie to dobrze, szybko sprowadzą durnia na ziemię i oby jak najszybciej, bo wtedy słuch o nim zaginie.
W pełni się z tobą zgadzam :)
Cholerny gwiazdorek Kosowski :box:

Dorsz
14-07-2003, 08:51
Jeszcze jedno, Te głąby z Ery zobaczą, jaki wspaniały ruch marketingowy przeprowadzili podczas przedłużania kontraktów z klientami indywidualnymi, szczególnie w Warszawie i Poznaniu, bokiem im jeszcze wyjdzie ten sponsoring.

takiowaki
14-07-2003, 12:22
Jeszcze jedno, Te głąby z Ery zobaczą, jaki wspaniały ruch marketingowy przeprowadzili podczas przedłużania kontraktów z klientami indywidualnymi, szczególnie w Warszawie i Poznaniu, bokiem im jeszcze wyjdzie ten sponsoring.

Za to w Krk maja full wypas teraz. '8
Byle tylko z logo nie przesadzili to bedzie git, masowe zmienianie sieci. I po jednej i po drugiej stronie Blon.

A Kosowski, coz, poki co to najwiekszy transfer roku wiec wypada napisac cos o tym w temacie Wisly, zwlaszcza, ze co raz to pojawiaja sie nowe watki w tej sprawie.

A jesli Zarzadowi wyjdzie to, co chca zrobic to bedzie to wzor dla kazdego polskiego klubu jak sprzedac zawodnika, zeby miec na tym kase lub tez zeby miec go spowrotem gdy wejdzie w zycie inna opcja. Pomyslcie o tym z perspektywy Karwana. Amen.

krollek
14-07-2003, 12:47
Wisła przedłużyła umowę z Kosowskim!

Pomocnik reprezentacji Polski Kamil Kosowski przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków do czerwca 2008 roku. Piłkarz został ostatnio wypożyczony na rok do niemieckiego 1.FC Kaiserslautern. Dotychczasowy kontrakt Kosowskiego wygasał z końcem roku 2004. Działacze Wisły przedłużając umowę z Kosowskim zagwarantowali sobie pozostanie zawodnika w Krakowie, jeżeli przedstawiciele Kaiserslautern zrezygnują z jego usług.

Kosowski przebywa obecnie na zgrupowaniu niemieckiego zespołu w Szwajcarii.
To sobie niezłe zabezpieczenie zrobili,jakby im nie wyszło z Kaiserslautern

Gazda
14-07-2003, 12:48

Powiedz mi panie kolego, która poważna firma, klient telefonii komórkowej zrezygnuje z najlepszej dla nich oferty (skorą wybrali już Ere) i wybierze gorszą tylko dlatego że Era ma być sponsorem Wisły oraz która firma odrzuci najlepszą ofertę tylko dlatego że Era jest sponorem Wisły.

Dorsz
14-07-2003, 12:58

Za to w Krk maja full wypas teraz. '8

Chyba w tej euforii zapomniałeś, że w Krakowie nie tylko Wiśle kibicują.

takiowaki
14-07-2003, 13:03
Chyba w tej euforii zapomniałeś, że w Krakowie nie tylko Wiśle kibicują.

Chyba w tym calym sarkazmie nie czytasz postow do konca. A co do tego to owszen, jest tez troche u nas kibicow Hutnika :P

Dorsz
14-07-2003, 13:25

Powiedz mi panie kolego, która poważna firma, klient telefonii komórkowej zrezygnuje z najlepszej dla nich oferty (skorą wybrali już Ere) i wybierze gorszą tylko dlatego że Era ma być sponsorem Wisły oraz która firma odrzuci najlepszą ofertę tylko dlatego że Era jest sponorem Wisły.

Zdziwisz się jeszcze, tym bardziej, że Era nie ma najlepszej oferty.

Menel
14-07-2003, 13:51
Może właśnie teraz zostaną tylko Ci klienci, którzy będą płacić rachunki w terminie... reszta zasili konkurencję obciążając pracą działy windykacji ;)

i mała podpowiedź... sprawdź, czy kabel po którym bzyka Ci internet nie pochodzi przypadkiem z Myślenic ;)

Znając jednak nasze chore klimaty to w Krakowie teraz będzie można dostać po ryju za komórkę :>
;)

Unico
14-07-2003, 15:15
Rozpisują się o tym Kosowskim jakby to była reaktywacja Pelego. Poszedł za marne grosze do ch** zespołu i wszyscy robią wielkie halo. Na pięć informacji sportowych trzy o tym debilu! I jeszcze jego pieprzenie, że mu nie podawali, a co on *cenzura* myśli, że jest gwiazdą? Chyba nie w Europie! W sumie to dobrze, szybko sprowadzą durnia na ziemię i oby jak najszybciej, bo wtedy słuch o nim zaginie.

Wiesz, opuszczaj wszystkie artykuły w gazetach i programy w tv itp w których wymienia się nazwisko Kosowskiego. Bo w młodym wieku się wykończysz. Ta frustracja i zdenerwowanie może doprowadzić cię do jakiejś nerwicy 8-

A co do sponsora - kibice w Warszawie to tylko kropla wśród wszystkich kibiców, tak samo jak kropla wśród wszystkich mających abonament u tego operatora.
Poza tym kto przy zdrowych zmysłach przy wyborze telefonu kieryje się przede wszystkim tym kogo sponsoruje ta firma 8- :rotfl:

Gazda
14-07-2003, 16:42

Zdziwisz się jeszcze, tym bardziej, że Era nie ma najlepszej oferty.
Jasne, nie mają najlepszej oferty i dlatego są największą siecią komórkową w Polsce. Nie wiem jak jest z klientami indywidualnymi, ale jak proprosiłem o składnie ofert na zakup kilkudziesięciu telefonów do naszej firmy to Idea i Plus odpadły w przedbiegach, a sam wiesz że najwięcej nie zarabia się na indywidualnych dusigroszach tylko na firmach.

dyha
14-07-2003, 17:00
A ja sie :* niechwale , ale neicaly miesiąc temu kupiłem sobie komóreczke :* w ... Erze :/ i bede im placil przez 2 lata 54zł miesięcznie :/ ***** , ...... by to strzellił :(

aaadamm
14-07-2003, 17:59
A ja sie :* niechwale , ale neicaly miesiąc temu kupiłem sobie komóreczke :* w ... Erze :/ i bede im placil przez 2 lata 54zł miesięcznie :/ *cenzura* , ...... by to strzellił :(

oj pomysl - ile Era moze zarobic na jednym Michale W. ??

Od dziś Era GSM jest strategicznym sponsorem Wisły Kraków. Zaangażowanie finansowe będzie zależało od wyników sportowych osiąganych przez drużynę piłkarską. W ramach umowy sponsorskiej piłkarze klubu występować będą w specjalnie zaprojektowanych strojach.
Oto pełny komunikat prasowy Era GSM:

Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o., operator sieci Era, podjęła decyzję o sponsorowaniu klubu piłkarskiego Wisła Kraków. W ubiegłym sezonie klub zdobył tytuł Mistrza Polski i zajął wysoką pozycję w Pucharze UEFA, pokonując między innymi tak znane zespoły europejskie, jak FC Schalke 04 Gelsenkirchen i AC Parma.
Era, posiadająca wieloletnie doświadczenie w sponsorowaniu wydarzeń sportowych, zdecydowała się na wspieranie klubu ze względu na jego potencjał i szanse sukcesu w kolejnych Mistrzostwach Polski, jak również udział w rozgrywkach Pucharu UEFA i Ligi Mistrzów (Champion's League).

Zaangażowanie finansowe Ery - Strategicznego Sponsora Klubu - będzie zależało od wyników sportowych osiąganych przez drużynę piłkarską. Tak skonstruowana partnerska umowa wyznacza nowatorskie podejście do sponsoringu sportu w Polsce. Od wyników sportowych zależeć też będzie ewentualne przedłużenie umowy na następny sezon.

Wisła Kraków gwarantowała, jak dotychczas, olbrzymie zainteresowanie miłośników piłki nożnej. Polska Telefonia Cyfrowa, która jest liderem rynku telefonii komórkowej w Polsce z liczbą ponad 5,6 miliona abonentów, angażuje się w sponsorowanie popularnych i dynamicznych dyscyplin sportowych. Była, m.in., sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski podczas eliminacji do Mistrzostw Świata. Wykreowała również Windurfing Era Cup - imprezę wpisaną w międzynarodowy kalendarz najważniejszych na świecie zawodów windsurfingowych.
W ramach umowy sponsorskiej piłkarze klubu występować będą w specjalnie zaprojektowanych strojach. Projekty koszulek zawodników Wisły Kraków z logo sieci Era zostały przedstawione do zatwierdzenia przez UEFA.

źródło: Wislakrakow.com

Ja tam czekam na Plusa w Legii :))) Bysmi mieli pojedynek sieci :)) albo na Idee :)))

arczi
14-07-2003, 19:08
Poza tym kto przy zdrowych zmysłach przy wyborze telefonu kieryje się przede wszystkim tym kogo sponsoruje ta firma 8- :rotfl:

Ja!
Era podpadła mi już wtedy kiedy została głównym sponsorem Reprezentacji Polski. Ubrali naszą kadrę od stóp do głów w piękne niebieskie ciuszki rodem z Pumy (dresy, koszulki itp), a o ile dobrze pamietam to barwy Polski są biało-czerwone... :>

No ale mam nadzieję że u Was (tj w Wiśle) będzie inaczej...

Kawa
16-07-2003, 08:48
Monaco - Wisła: Siedem goli

Piłkarze Wisły Kraków w towarzyskim meczu przegrali z wicemistrzem tego kraju AS Monaco 2:5 (0:3). W nadmorskiej miejscowości Frejus krakowianie zaprezentowali wakacyjną, beztroską grę w obronie.

Pierwszą bramkę dla Monaco zdobył Jaroslav Plasil z narożnika pola karnego po przejściu niemal całej obrony Wisły. Na 2:0 podwyższył Shabani Nonda po podaniu Plasila. Potem Maciej Stolarczyk zderzył się z Souleymane Camarą i Patrice Evra uderzeniem z karnego pokonał Adama Piekutowskiego.

Po przerwie mistrzowie Polski zagrali skuteczniej. Gole uzyskali: Maciej Żurawski płaskim strzałem (asysta Tomasza Frankowskiego) i Kalu Uche, który po przejęciu crossowego podania od Mirosława Szymkowiaka wszedł ze zwodem w pole karne i uderzeniem z 10 m zmniejszył stratę "Białej Gwiazdy".

W końcówce Jose Pierre-Fanfan skorzystał z wrzutki Gaela Giveta i kolanem wepchnął piłkę do siatki, a mecz zwieńczyła udana kontra Monaco po której bramkę zdobył Evra.

„Błędów w defensywie było zdecydowanie za dużo. Nasza gra nie wyglądała gorzej od Monaco, ale w futbolu liczą się gole” - podsumował mecz asystent trenera Jerzy Kowalik.

AS Monaco - Wisła Kraków 5:2 (3:0)
Bramki: Plasil 4, Nonda 19, Evra 35-karny, 90, Pierre-Fanfan 89 - Żurawski 50, Uche 55

Monaco: Roma (46 min. - Sylva) - El Fakiri (46 min. - Jurietti), Squillacci, Givet, Evra - Carole (46 min. - Pierre-Fanfan), Sidibe (62 min. - Zikos), Bernardi (80 min. - Hislin), Plasil - Nonda, Camara

Wisła: Piekutowski - Baszczyński, Jop, Nawotczyński, Stolarczyk (70 min. - Kuzera) - Uche, Strąk, Szymkowiak, Brasilia - Żurawski, Frankowski (68 min. - Gorawski)

Co tak słabo? :>
Najlepsze komentarze sa na onecie, ajk legia przegra to jest kompromitacja jak Wisła to iez i tak wkółko :/

Menel
16-07-2003, 09:50
[i]Monaco - Wisła: Siedem goli

Piłkarze Wisły Kraków w towarzyskim meczu przegrali z wicemistrzem tego kraju AS Monaco 2:5 (0:3). Co tak słabo? :>
Najlepsze komentarze sa na onecie, ajk legia przegra to jest kompromitacja jak Wisła to iez i tak wkółko :/
No słabo... słabiuchno... cóż... pocieszeniem jest fakt, że to tylko sparing i okres przygotowawczy. Poza tym... w sobotę mecz, w niedzielę mecz, we wtorek mecz... marna wymówka, ale jakieś tam "ułamkowe" znaczenie ma, choć prawdę mówiąc w niedzielę grał drugi garnitur. No przegraliśmy... może weźmiemy srogi rewanż na AS Monaco w III rundzie eliminacji do LM :>

Unico
16-07-2003, 17:36
Co tak słabo? :>

Bo to tylko był sparing.
Mógłbym w tym momencie napisać jak to inna polska drużyna podbija w tym samym czasie Francję, ale mi się nie chce :>

Kawa idź jeszcze skomentuj to na Onecie od razu lepiej się poczujesz :rotfl:

Adiq
16-07-2003, 17:45
Jasne, nie mają najlepszej oferty i dlatego są największą siecią komórkową w Polsce. Nie wiem jak jest z klientami indywidualnymi, ale jak proprosiłem o składnie ofert na zakup kilkudziesięciu telefonów do naszej firmy to Idea i Plus odpadły w przedbiegach, a sam wiesz że najwięcej nie zarabia się na indywidualnych dusigroszach tylko na firmach.
Era jest ogólnie największą siecią, a klientów indywidualnych posiada najwięcej Idea. W każdym razie rzeczywiście najwięcej zarabiają na firmach i wszelkie nasze bojkoty będą dla nich nie odczuwalne. Mimo wszystko cieszę się, że mam Ideę. ;) A Erę przestałem lubić za... to, że nie można na nią wysyłać SMSów z netu! :oho:

Aureliusz
16-07-2003, 17:55
Era jest ogólnie największą siecią, a klientów indywidualnych posiada najwięcej Idea. W każdym razie rzeczywiście najwięcej zarabiają na firmach i wszelkie nasze bojkoty będą dla nich nie odczuwalne. Mimo wszystko cieszę się, że mam Ideę. ;) A Erę przestałem lubić za... to, że nie można na nią wysyłać SMSów z netu! :oho:
Największa Era, najwięcej klientów Idea, a ja i tak mam Plusa :P i to już od 3 lat i bardzo cenię sobie współpracę '8 w nimi.
A co do SMS-ów w Erze, to można wysyłać, tylko jest to bardzo utrudnione. Nie można przez GG, lub inne bramki, trzeba tylko wejść na stronę Ery, zologować się, a oni ci za chwilę za maila przyślą hasło, które jest zawsze wazne tylko do końca dnia. Czyli dużo pieprzenia, ale jednak można. Ale warto dodać, że każdy operator zminimalizował możliwości wysyłania SMSów. W idei trzeba wpisywać też jakieś wyrazy, a w Plusie nie można wysłać z jednego komputera więcej niż 20 SMSów (ale tej ilości nie jestem pewien, może to jest 25 lub 30).

Jarman
16-07-2003, 20:53
Największa Era, najwięcej klientów Idea, a ja i tak mam Plusa :P i to już od 3 lat i bardzo cenię sobie współpracę '8 w nimi.
A co do SMS-ów w Erze, to można wysyłać, tylko jest to bardzo utrudnione. Nie można przez GG, lub inne bramki, trzeba tylko wejść na stronę Ery, zologować się, a oni ci za chwilę za maila przyślą hasło, które jest zawsze wazne tylko do końca dnia. Czyli dużo pieprzenia, ale jednak można. Ale warto dodać, że każdy operator zminimalizował możliwości wysyłania SMSów. W idei trzeba wpisywać też jakieś wyrazy, a w Plusie nie można wysłać z jednego komputera więcej niż 20 SMSów (ale tej ilości nie jestem pewien, może to jest 25 lub 30).

No i ja też mam Plusa...co więcej - nie mam zamiaru na Erę zmieniać -nawet po tej umowie...choć małżonka np. ma Erę :)

Zastanawiam się zresztą jak długo trzba siedzieć i myśleć, by wpaść na taki kretyński pomysł jak bojkot określonego towaru z takiej przyczyny, że sponsoruje nielubiany klub sportowy. Ktoś się musiał nieźle :fu:

takiowaki
21-07-2003, 16:48
Tak cos mi sie zdaje ze rozmowa sie troche... rozmyla.

Naszych wspiera era, haslo wreszcie aktualne. Ktos tam napisal ze nie bedziemy zmieniac operatorow ze wzglegu na barwy - jasne ze tak. Ale to jest swego rodzaju kolejny powod, zeby wybrac ta a nie inna. Np. moja rodzicielka kupila sobie telefon kilka dni temu. I mialbym to w dupie centralnie, ale po tej umowie tak niby od niechcenia, ale lobbowalem za Era. Ma ere. Ja idee, wiec jest to swoiste poswiecenie z mojej strony.

I juz maja klienta, mam swiadomosc, ze to dziala obusiecznie. W koncu oprocz tego, ze jest to forma reklamy, jest to takze cos, co moglbym nazwac niefachowo: naciskiem bezposrednim.

Zle na tym nie wyjda mysle :P Wisla tez nie. Kolo sie kreci, przemysl sie rozwija.

WISLA KOLEM ZAMACHOWYM POLSKIEJ GOSPODARKI

Sharn
24-07-2003, 23:04
Ano rozmył się. BTW ja mam erę ale tylko do zakończenia umowy - a to dlatego że porównując z ideą (miałem 4 lata) mają dużo niższą jakość usług... 8)

Co do tematu pięknie wyglądała linia obrony Wisły w meczu z Metz. Może oprócz Baszczyńskiego (który dla mnnie nie jest tam żadnym wirtuozem defensywy) dosłownie drugoligowcy. :buhaha:

Bilans we Francji: 2:5, 1:3, 0:4 czyli bramki 3:12. 8o

Jeśli ta Omonia rzeczywiście ma takki dobry atak to zobaczymy sporo goli. 8)

Kawa
25-07-2003, 00:00
A Kalu Ócze focha strzeli Wisle :) On chce grac w Ajaxie i nie mozna mu w tym przeszkadzac,nawet zagroził ze poda Wisłe do sądu. Niexle sie główka gotuje.

Adams_
25-07-2003, 01:01
W 3 rundzie na Wisle beda czekali szkoci z Glasgow.
ooo tak mowie ja :D Lazio tez im wykrakalem, podobnie jak nam Utrecht i Schalke :]

Jarman
25-07-2003, 07:05
Ano rozmył się. BTW ja mam erę ale tylko do zakończenia umowy - a to dlatego że porównując z ideą (miałem 4 lata) mają dużo niższą jakość usług... 8)

Co do tematu pięknie wyglądała linia obrony Wisły w meczu z Metz. Może oprócz Baszczyńskiego (który dla mnnie nie jest tam żadnym wirtuozem defensywy) dosłownie drugoligowcy. :buhaha:

Bilans we Francji: 2:5, 1:3, 0:4 czyli bramki 3:12. 8o

Jeśli ta Omonia rzeczywiście ma takki dobry atak to zobaczymy sporo goli. 8)

Poprawka.
Bilans we Francji to 6-16 :zly:
Była jeszcze porażka z Lyonem 1-2 i remis z II-ligowym Rouen 2-2, chociaż w tym drugim meczu grały praktycznie rezerwy... i zrobiły lepszy wynik '8

A defensywa się nieco poprawi. Zanim Głowa dojdzie do siebie, wróci Stolarczyk i Paszulewicz. Mimo wszystko są pewniejsi niż Nawotczyński i Kuzera w chwili obecnej.

Beny
25-07-2003, 11:27
Za www.90minut.pl:

25 lipca 2003, 12:21:03 - maciejko
Wisła do Belgii lub do Rumunii!

Dziś w Nyonie odbyło się losowanie III rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Zwycięzca dwumeczu Wisła Kraków - AS Omónoia zagra ze zwycięzca meczu RSC Anderlecht - Rapid Bukareszt.

źródło: UEFA

---------------------
No i jak uda im się???

Kiju
25-07-2003, 11:29
[No i jak uda im się???

Szanse oceniam na 50 % to druzyny zblizone poziomem.
Oczywiscie zakładam wczesniejszy awans Wisły i Anderlechtu.

Yevaud
25-07-2003, 11:52
Hehehe. Ale będzie numer, jak Wisłą przegra z Rumunami!

Beny
25-07-2003, 11:56

Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej ci wyeliminują Anderlecht, a Wisła Omonię ;) ;) ;)

Swoją drogą ciekawe jak teraz będą się tłumaczyć jak nie awansują Że co? Że przeciwnik był za mocny? :oho:

legart
25-07-2003, 12:07
No i pofarciło się Wiślakom przy losowaniu

Kiju
25-07-2003, 12:57

Jak nie teraz to nigdy...wczesniej szanse zmarnowała Polonia,miała podobnej klasy przeciwnika,jednak Polonia była piłkarsko duzo słabsza od obecnej Wisły.

Jezeli Wisła zakwalifikuje sie do LM do mecze będzie rozgrywac na Stadionie Śląskim :oho: Paradoks.

Beny
25-07-2003, 13:03

Jak nie teraz to nigdy...wczesniej szanse zmarnowała Polonia,miała podobnej klasy przeciwnika,jednak Polonia była piłkarsko duzo słabsza od obecnej Wisły.

Jezeli Wisła zakwalifikuje sie do LM do mecze będzie rozgrywac na Stadionie Śląskim :oho: Paradoks.

Nie paradoks, tylko polska rzeczywistość! Najlepsza, super, hiper, o najwiekszym budżecie, achy! i ochy!... polska drużyna klubowa nie ma stadionu na rozgrywki międzynarodowe! :fu:
Ciekawe, czy wymagania UEFA w tym zakresie dużo się zmieniły od czasów gry w LM Legii i Widzewa?

bemowiak
25-07-2003, 13:07
Athletikós Sýllogos Omónoia Leukosías

Założony: 1948

Mistrzostwo Cypru - (19x) - 1960/61, 1965/66, 1971/72, 1973/74, 1974/75, 1975/76, 1976/77, 1977/78, 1978/79, 1980/81, 1981/82, 1982/83, 1983/84, 1984/85, 1986/87, 1988/89, 1992/93, 2000/01, 2002/03
Puchar Cypru - (11x) - 1964/65, 1971/72, 1973/74, 1979/80, 1980/81, 1981/82, 1982/83, 1987/88, 1990/91, 1993/94, 1999/2000
Superpuchar Cypru - (12x) - 1966, 1979, 1980, 1981, 1982, 1983, 1987, 1988, 1989, 1991, 1994, 2001

Stadion: - Gýmnastikós Sýllogos ta Pagkypria - 23.700 miejsc (wszystkie siedzące) - otwarty 6 października 1999 roku

Ciekawostki:

* Najwięcej trofeów w historii na Cyprze
* W latach 1973/74 - 1978/79 sześć tytułów mistrzowskich z rzędu - cypryjski rekord
* W 1976 roku legendarny napastnik Omónoi, Sotiris Kaifas zdobył nagrodę "Złotego Buta" France Football (44 gole)
* PE - Omónoia - AFC Ajax 4-0 (1979) -> najwyższa porażka w pucharach Ajaxu
* Najwyższa wygrana w lidze: 10-0 Aris Limassol, 10-0 Alki Larnaka
* Najwyższa porażka w lidze: 1-7 AEL Limassol

Europejskie Puchary

28 startów - 74 mecze - 22 zw. - 8 rem. - 44 por. - br. 92-157

Najwyższa wygrana - 6-1 - Red Boys Differdange (PE 79/80)
Najwyższa porażka - 0-10 - AFC Ajax (PE 79/80)

- 65/66 - PZP - Ir - AS Omónoia - Olympiakós Pireus - 0-1, 1-1
- 66/67 - PE - Ir - TSV 1860 München - AS Omónoia - 8 -0, 2-1
- 72/73 - PE - Ir - Waterford United FC (IRL) - AS Omónoia - 2-1, 0-2
- 72/73 - PE - IIr - AS Omónoia - FC Bayern München - 0-9, 0-4
- 75/76 - PE - Ir - AS Omónoia - ÍA (ISL) - 2-1, 0-4
- 76/77 - PE - Ir - AS Omónoia - PAÓK Saloniki - 0-2, 1-1
- 77/78 - PE - Ir - AS Omónoia - Juventus - 0-3, 0-2
- 78/79 - PE - Ir - AS Omónoia - Bohemian FC (IRL) - 2-1, 0-1
- 79/80 - PE - Ir - Red Boys Differdange - AS Omónoia - 2-1, 1-6
- 79/80 - PE - IIr - AFC Ajax - AS Omónoia - 10-0, 0-4
- 80/81 - PZP - Ir - AS Omónoia - KSV Waterschei THOR (BEL) - 1-3, 0-4
- 81/82 - PE - Ir SL Benfica - AS Omónoia - 3-0, 1-0
- 82/83 - PE - Ir - AS Omónoia - Helsingin JK - 2-0, 0-3
- 83/84 - PE - Ir - CSKA Sofia - AS Omónoia - 3-0, 1-4
- 84/85 - PE - Ir - Dinamo Bukareszt - AS Omónoia - 4-1, 1-2
- 85/86 - PE - Ir - Rabat Ajax FC - AS Omónoia - 0-5, 0-5
- 85/86 - PE - IIr - RSC Anderlecht - AS Omónoia - 1-0, 3-1
- 86/87 - PU - Ir - Sportul Studentesc Bukareszt - AS Omónoia - 1-0, 1-1
- 87/88 - PE - Ir - Shamrock Rovers FC - AS Omónoia - 0-1, 0-0
- 87/88 - PE - IIr - Steaua Bukareszt - AS Omónoia - 3-1, 2-0
- 88/89 - PZP - Ir - AS Omónoia - Panathinaikós AÓ - 0-1, 0-2
- 89/90 - PE - Ir - FC Tirol Innsbruck - AS Omónoia - 6-0, 3-2
- 90/91 - PU - Ir - Sławija Sofia - AS Omónoia - 2-1, 2-4
- 90/91 - PU - IIr - AS Omónoia - RSC Anderlecht - 1-1, 0-3
- 91/92 - PZP - Ir - AS Omónoia - Club Brugge KV - 0-2, 0-2
- 93/94 - PE - QR - AS Omónoia - FC Aarau - 2-1, 0-2
- 94/95 - PZP - QR - Tiliguł Tyraspol - AS Omónoia - 0-1, 1-3
- 94/95 - PZP - Ir - AS Omónoia - Arsenal FC - 1-3, 0-3
- 95/96 - PU - QR - AS Omónoia - Sliema Wanderers FC - 3-0, 2-1
- 95/96 - PU - Ir - SS Lazio - AS Omónoia - 5-0, 2-1
- 98/99 - PU - QR - AS Omónoia - Linfield FC - 5-1, 3-5
- 98/99 - PU - QR - AS Omónoia - SK Rapid Wiedeń - 3-1, 0-2
99/00 - PU - QR - Bełszina Bobrujsk - AS Omónoia - 1-5, 0-3
- 99/00 - PU - Ir - AS Omónoia - Juventus FC - 2-5, 0-5
- 00/01 - PU - Qr - AS Omónoia - Neftochimik Burgas - 0-0, 1-2
- 01/02 - PE - QR - AS Omónoia - FK Crvena zvezda - 1-1, 1-2
- 03/04 - PE - QR - AS Omónoia - Irtysz Pawłodar - 0-0, 2-1

Kadra zespołu

1. Nikolaos Michopoulos - 20.02.1970 (Grecja)
23. Anastasios Yiallouris - 02.09.1978
40. Andreas Haritou - 29.12.1961

2. Georgos Theodotou - 01.01.1974
3. Akis Ioakim - 16.09.1975
4. Panayiotis Panayiotou - 01.02.1975
5. Gábor Korolovszky - 11.07.1979 (Węgry)
24. Marios Nicolaou - 22.03.1981
25. Andreas Constantinou - 12.10.1980
28. Kyriakos Mitsingas - 03.07.1974

6. Marco Haber - 21.09.1971 (Niemcy)
7. Zoran Stjepanović - 13.06.1975 (Serbia i Czarnogóra)
8. Charis Nicolaou - 31.03.1974
14. Odysseas Odysseos - 28.07.1978
20. Kostas Kaiafas - 22.09.1974
21. Nicolaos Georgiou - 24.02.1976
22. Marios Nikolaou - 04.10.1983
33. Elias Charalambous - 25.09.1980

9. Rainer Markos Rauffmann - 26.02.1967
10. Vesko Michailovic - 17.03.1968 (Serbia i Czarnogóra)
11. Lefteris Kontolefteros - 04.12.1978
18. Jozef Kozlej - 08.07.1973 (Słowacja)
30. Efstathios Aloneftis - 29.03.1983

Trener: Toni Savevski

Omomia czy jakoś tak wcele nie jest taka słaba :)

Kiju
25-07-2003, 13:35
Ciekawe, czy wymaganie UEFA w tym zakresie dużo się zmieniło od czasów gry w LM Legii i Widzewa?

Dużo.
Wisła nie ma nawet wymaganych szatni,nie mówiąc o innych sprawach...

bemowiak
25-07-2003, 13:40
Wisła nawet nie ma sali do konferęcji prasowych,konferencje odbywały sie w jakimś namiocie ,niwiem jak to jest w teraz ale niesądze żeby sie wiele zmieniło

Unico
25-07-2003, 16:48

Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej ci wyeliminują Anderlecht, a Wisła Omonię ;) ;) ;)

Swoją drogą ciekawe jak teraz będą się tłumaczyć jak nie awansują Że co? Że przeciwnik był za mocny? :oho:

...wygra lepszy. A ja wierzę, że będzie to Wisła :>

My w ostatnich latach nie mamy powodów żeby się wstydzić za występ naszej drużyny w europejskich pucharach, w przeciwieństwie do większości polskich zespołów... jakie kluby i jakie wpadki zanotowały to sami wiecie najlepiej...

Beny
25-07-2003, 17:14

...wygra lepszy. A ja wierzę, że będzie to Wisła :>

My w ostatnich latach nie mamy powodów żeby się wstydzić za występ naszej drużyny w europejskich pucharach, w przeciwieństwie do większości polskich zespołów... jakie kluby i jakie wpadki zanotowały to sami wiecie najlepiej...

Oczywiście Unico wygra lepszy! I również mam nadzieję, że będzie to Wisła dla chwały polskiej piłki klubowej! Z tym, że odejście Kużby, Kosowskiego i ten cały szum z Uche może być osłabieniem w kwalifikacjach! Nie dzielmy skóry na niedżwiedziu! Jak awansujecie, to będę jednym z pierwszych, którzy złożą Wam gratulacje! A narazie nie jesteście ani o krok bliżej od grupowej fazy LM!

A wpadki się zdarzają każdemu klubowi co kilka lat! Mnie szczególnie ubodło 1:6 z Valencią! Lechowi się przydarzyło 1:5 ze Spartakiem, Widzewowi 0:9 z Eintrachtem, Polonia dostała od Porto itd., więc radujcie się, że Wam się to jeszcze nieprzytrafiło! A licho nie śpi, np. w meczu z Anderlechtem... ;) Żartuję! :) Rozwalcie Cypryjczyków i Belgówi i... szerokiej drogi do Chorzowa! :>

Gazda
25-07-2003, 21:28
Qrcze, losowanie mieliśmy fartowne, gdyby to była paka jak przed meczami z Lazio to możnaby śmiało myśleć o LM, a tak po stracie piłkarzy i kontuzjach nie jest wcake tak różowo. O ile meczu z Omonią się nie boję, bo to Cypryjczycy mają się nas bać, jeszcze tego brakowało żebyśmy się ich bali, to wcale nie uważam tego meczu za formalność, awans trzeba będzie wywalczyć. A później jak dobrze pójdzir to mecz raczej z Anderlechtem, gdyby byli Kosa i Kuźba, nie było kontuzji Głowy to byłoby ok, a tak daje szanse 50:50 na awans.
Szkoda że dopadły Wisłe kłopoty finansowe w takim momencie, ale cóż trzeba walczyć.
howgh

Krzpac
25-07-2003, 21:28
nie wiem dlaczego ale mam przeczucie ze Wisła nie przejdzie Cypryjczyków...

Beny
25-07-2003, 21:52
nie wiem dlaczego ale mam przeczucie ze Wisła nie przejdzie Cypryjczyków...

A czy Twoje piłkarskie przeczucie się kiedyś sprawdziło? :)
Bo jeśli tak, to będzie niezły wstyd... ;)

_Bart
25-07-2003, 21:55
Ja tam czuje ze cypryjczykow przejda ale moga sie wystypac na Belgach lub Rumunach i to byłby chyba wiekszy wstyd niz te wysokie porazki Polskich druzyn.
Ja mimo wszystko chce aby Wisła awansowała dl tej elitarnej LM niech sa maja kase od UEFA moze cos by sie w Polskiej piłce zmieniło na lepsze (sponsorzy stadiony) choc to tylko marzenia.

szczepan
25-07-2003, 22:03
1)co do meczu z Omonia jezeli Wisla nie wygra wysoko pierwszego to moze byc ciekawie

2)sadze ze jednak Wisla przejdzie Omonie a potem Anderlecht i tu wszystko zalezy od nastawienia graczy... nie tyle od formy co od nastawienia...

Krzpac
25-07-2003, 22:56

sprawdza się na ogół moje przeczucie :) '8

swego czasu kazdy skazywał ze WIDZEW w zakonczonym sezonie spadnie z ligi i załozyłem się z legionistą z forum o skrzynke piwa i oczywiscie wygrałem... '8

w tym sezonie mam przeczucie ze Legia bedzie w tabeli przed Wisłą... :hmm:

Beny
25-07-2003, 23:26

sprawdza się na ogół moje przeczucie :) '8

swego czasu kazdy skazywał ze WIDZEW w zakonczonym sezonie spadnie z ligi i załozyłem się z legionistą z forum o skrzynke piwa i oczywiscie wygrałem... '8

w tym sezonie mam przeczucie ze Legia bedzie w tabeli przed Wisłą... :hmm:

Oczywiście przed Wisłą Kraków??? :+:
Swoją drogą jeśli się sprawdzi, to kiedy Ty te wszystkie browary wypijesz? :]

Krzpac
26-07-2003, 01:28

hehe... ja jeszcze nie zobaczyłem tych browarków :/

PS.
wiem ze Legia bedzie przed Wisłą - którą to nie wiem :P

Beny
26-07-2003, 09:02

wiem ze Legia bedzie przed Wisłą - którą to nie wiem :P

:/ 8/ :co: :co: Myślałem, że wyprorokujesz konkretnie! A tak trzeba będzie uważać na Płock... ;)

Dorsz
26-07-2003, 10:05
Z czym oni do tej Ligi Mistrzów, z tymi wynikami w sparingach? Z obrażonym czarnuchem? Z chamem i jego świtą, co chlają i drą się „Jestem Senatorem”? Z czym?

Nie wejdą i bardzo dobrze, a wy wszyscy którzy gadacie o polskiej piłce się dobrze zastanówcie co za bzdury wygadujecie? Jakie dobro polskiej piłki? Jak Wisła wejdzie to będzie miała tyle pieniędzy, że zdetronizuje ligę na kolejne kilka(naście) lat. Ja osobiście pierdole takie dobro polskiej piłki – nie wiem jak wy.

_Bart
26-07-2003, 10:36
Z czym oni do tej Ligi Mistrzów, z tymi wynikami w sparingach? Z obrażonym czarnuchem? Z chamem i jego świtą, co chlają i drą się „Jestem Senatorem”? Z czym?

Nie wejdą i bardzo dobrze, a wy wszyscy którzy gadacie o polskiej piłce się dobrze zastanówcie co za bzdury wygadujecie? Jakie dobro polskiej piłki? Jak Wisła wejdzie to będzie miała tyle pieniędzy, że zdetronizuje ligę na kolejne kilka(naście) lat. Ja osobiście pierdole takie dobro polskiej piłki – nie wiem jak wy.

nie wiem czy wiesz co piszesz ale awans Wisły moze wyjsc całej lidze na dobre, mowie tu o sponsorach inwestorach itd. Moze powstranie tez gdzies wkoncu stadion którego nie trzeba by sie wstydzic przed cała Europą. Czy Wisła nachapie sie tyle kasy to smiem watpic. Dostana tylko za awans to poprawi ich tez nie najlepsza obecnie sytuacje finansowa ale pozniej w grupie to smiem watpic aby zdobyli chociaz 3 pkt. wiec tam duzo by nie zarobili, a nawet nie wiem czy by nie stracili bo przeciez trzeba wynajac stadion ślaski oplacic tam wszystko a za takie rzeczy UEFA przeciez nie zwraca.

Unico
26-07-2003, 10:40

he, he. Jaka zazdrość i frustracja bije z tych słów. :/
My przynajmniej mamy szansę w tym roku zagrać o LM, a Legia nie dość, że w PUEFA nie wystąpi to jeszcze nie wie czy będzie grała w I lidze.

Sto razy bardziej wolę swoją sytuację niż twoją. :>

Dorsz
26-07-2003, 11:02

he, he. Jaka zazdrość i frustracja bije z tych słów. :/
My przynajmniej mamy szansę w tym roku zagrać o LM, a Legia nie dość, że w PUEFA nie wystąpi to jeszcze nie wie czy będzie grała w I lidze.

Sto razy bardziej wolę swoją sytuację niż twoją. :>

Widzisz w twojej się nawet nie próbuje postawić, bo Legia jest moją drużyną, a Wisłę olewam kompletnie. To nie zazdrość, to normalne spojrzenie kibica innej drużyny na Wisłę.
Legia nie zagra w tym roku w pucharach, bo nasza liga jest jaka jest, a i sprawują urząd w klubach ludzie, którzy tam nigdy nie powinni być.

Bart, jacy kurcze inwestorzy? Do kogo przyjdą? Do naszej ligi? Zastanów się, jakby mieli być już dawno temu by przyszli.

Krzpac
26-07-2003, 11:18

tylko nie czarnuchem :zly:

Nazgul
26-07-2003, 11:29

No dobra :) Z białasem inaczej :buhaha: :buhaha: :buhaha:

_Bart
26-07-2003, 11:32
Bart, jacy kurcze inwestorzy? Do kogo przyjdą? Do naszej ligi? Zastanów
się, jakby mieli być już dawno temu by przyszli.

Widze ze nie kumasz polityki firm nawet nazwe to marketingiem.
Pomysl na swoim przykładzie. Masz kupe kasy, szanujacą sie firme i inwestujesz w cos co to dobre imie może Ci zszargać. A tak jest [postrzegana nasza liga.
Wisła w LM to szansa iż jakiś gostek pomysli sobie. Liga jest jaka jest ale wywodzą sie z niej druzyny które moga zawalczyć w europejskich pucharach. Mam reklame w Polsce i całej Europie (bo chcac niechcąc nazwa sponsora sie gdzies bedzie przewijała).
Pamietasz jak niedawno Wisle dobrze szło w pucharach. Odrazu w mediach zapanowała Wisłomania i pewnie nie jeden pluł sobie w brode że przy tym nie ma zdjec druzyny z jego logo np na koszulce.
Wierz mi taki awans jakiejkoliwek druzyny daleko w pucharach to moze (choc nie musi) być szansa dla całej Polskiej piły nie tylko dla Wisły.

Dorsz
26-07-2003, 11:32

Czarnuchy same do siebie mówią: ty czarnuchu, zresztą wszyscy czarni to rasiści, jedynie Jackson nie był, ale zapewne już jest, biali mu zrobili piekło na ziemi po tym jak się wybielił.

Dorsz
26-07-2003, 11:36

Pomysl na swoim przykładzie. Masz kupe kasy, szanujacą sie firme i inwestujesz w cos co to dobre imie może Ci zszargać. A tak jest [postrzegana nasza liga.
Wisła w LM to szansa iż jakiś gostek pomysli sobie. Liga jest jaka jest ale wywodzą sie z niej druzyny które moga zawalczyć w europejskich pucharach. Mam reklame w Polsce i całej Europie (bo chcac niechcąc nazwa sponsora sie gdzies bedzie przewijała).
Pamietasz jak niedawno Wisle dobrze szło w pucharach. Odrazu w mediach zapanowała Wisłomania i pewnie nie jeden pluł sobie w brode że przy tym nie ma zdjec druzyny z jego logo np na koszulce.
Wierz mi taki awans jakiejkoliwek druzyny daleko w pucharach to moze (choc nie musi) być szansa dla całej Polskiej piły nie tylko dla Wisły.

Tak jak Legia grała w ćwierć finale LM, to pełno inwestorów zjawiło się w polskiej lidze. Jak Wisła grała w UEFA tak udanie to tylko Wisło(tfu!)mania się naszej lidze przytrafiła. Nikt w to bagno o zdrowych zmysłach nie zainwestuje.

_Bart
26-07-2003, 11:43

Tak jak Legia grała w ćwierć finale LM, to pełno inwestorów zjawiło się w polskiej lidze. Jak Wisła grała w UEFA tak udanie to tylko Wisło(tfu!)mania się naszej lidze przytrafiła. Nikt w to bagno o zdrowych zmysłach nie zainwestuje.

Jak Legia grała w LM to przynajmniej mielismy dwa kluby które grały na bardzo dobrym poziomie (Legia i Widzew). Inwestorów moze wielu nie przyszło ale pojawiło sie Daewoo i inne firmy i nie było tak źle.
Mowisz ze nikt w Lige nie zaiwestuje. No ja taki pewny bym nie był. Zobacz do Wisły wchodzi ERA, na Lechu jutro turniej organizowany przez browar, w GKS masz Dospe.l (z tego co wiem to jedna z lepszych firm w Europie prodfukujaca wentylatorki). Ja licze iż jak bedzie dobra promocja to przyjdzie ktos kto poprawi finanse polskich klubów.

Krzpac
26-07-2003, 11:44
Czarnuchy same do siebie mówią: ty czarnuchu, zresztą wszyscy czarni to rasiści, jedynie Jackson nie był, ale zapewne już jest, biali mu zrobili piekło na ziemi po tym jak się wybielił.

a Białasy same do siebie mówią: ty ku.r.wo, ty ch.u.ju itd. :)

ja jestem czarny i się za rasisite nie uwazam...

a wiesz dlaczego tak duzy odsetek ludzi czrnych jest rasistami ? bowiem powodują to biali którzy na kazdy kroku obrażają ich... i wtedy u czarnych z kazdym dniem narasta agresja w stosunku do białych.....

Dorsz
26-07-2003, 11:49
Krzpac nie wiem dlaczego sobie ubzdurałeś, że „czarnuch” miał podłoże rasistowskie? Czarnuch to w moich kręgach normalny zwrot, nie obraźliwy.
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --
Bart na inwestorów w polskiej piłce czekamy już tak długo, że jestem sceptycznie nastawiony, zresztą zobacz była Wisła z UEFA, jest strumyk z logiem Ery.

Nazgul
26-07-2003, 11:51
a Białasy same do siebie mówią: ty ku.r.wo, ty ch.u.ju itd. :)
ja jestem czarny i się za rasisite nie uwazam...

a wiesz dlaczego tak duzy odsetek ludzi czrnych jest rasistami ? bowiem powodują to biali którzy na kazdy kroku obrażają ich... i wtedy u czarnych z kazdym dniem narasta agresja w stosunku do białych.....

A tam.
osobą szlachetną lub chamem jest się IMO z tych samych przyczyn co czarnym lub białym. Geny. I tyle... I nie wierz w wychowanie - to wynalazek zakompleksieńców imaginujących sobie że zmienią błoto w złoto.

Beny
26-07-2003, 12:22

Zapewne masz na myśli taką dominację po Lidze Mistrzów jak za czasów Legii i Widzewa? :)
A tak na poważnie to ja jestem za tym, aby nawet zdominowała. Bo wtedy reszta klubów będzie starała się równać do najlepszych!

Dorsz
26-07-2003, 12:28

Zapewne masz na myśli taką dominację po Lidze Mistrzów jak za czasów Legii i Widzewa? :)
A tak na poważnie to ja jestem za tym, aby nawet zdominowała. Bo wtedy reszta klubów będzie starała się równać do najlepszych!

8-

Broń Nas Boże przed Pokemonami w GTSu kolorze.

Beny
26-07-2003, 14:05

8-

Broń Nas Boże przed Pokemonami w GTSu kolorze.

Spoko, spoko! Po roku, dwóch ewentualnych sukcesów rozsprzedadzą drużynę i wszytsko wróci do szarej rzeczywistości! ;)

Dżon Łejn
26-07-2003, 14:11
Krzpac nie wiem dlaczego sobie ubzdurałeś, że „czarnuch” miał podłoże rasistowskie? Czarnuch to w moich kręgach normalny zwrot, nie obraźliwy.
Bart na inwestorów w polskiej piłce czekamy już tak długo, że jestem sceptycznie nastawiony, zresztą zobacz była Wisła z UEFA, jest strumyk z logiem Ery.

kolega który studiuje filologie czeską , ma znajomków szwejków i mówił mi że oni między sobą mają taki grzecznościowy zwrot--ty piczo :buhaha:
gadka między dwoma czechami w wieku np.24 lat wygląda tak:
_ahoj cipo co robisz?
_o ahoj .nic cipo :rotfl:

no ale czesi to śmieszny naród.

300 8)

szczepan
26-07-2003, 14:28
Krzpac ale zwroc tez uwage ze wielu czarnych swa zla sytuacje usprawiedliwia faktem ze biali to rasisci i nonstop gnebia czarnych... a prawda jest taka ze wielu z tych niby gnebionych to zwykle nieroby i lenie...

oczywiscie idzie to w druga strone wielu bialych twierdzi ze kolorowi zabieraja im miejsca pracy pogarszaja ich zarobki itp a prawda jest taka ze wielu z nich to zwykle lenie nieroby i alkoholicy...

jednym slowem i jedni i drudzy zamiast nawzajem sie oskarzac o to czy tamto powinni ruszyc dupe w troki i pracowac na poprawe zycia...

Jarman
26-07-2003, 14:45
Co jest kurna?
Albo temat o Wiśle, albo o emancypacji czarnych czy innym rasizmie '8

szczepan
26-07-2003, 21:03
Co jest kurna?

a to nie to samo ?? :P

dobra rzeczywiscie rozmywamy :D

a wracajac do tematu to juz sie chyba w Wisle ulozylo... wszyscy zadowoleni z losowania itd :D Uche zostaje... wiec chyba juz wszystko wraca do normy... chociaz pewnie w klubie zdziwili sie ze Cupial szmalu nie daje...

Menel
26-07-2003, 21:56
Co jest kurna?

a to nie to samo ?? :P

dobra rzeczywiscie rozmywamy :D

a wracajac do tematu to juz sie chyba w Wisle ulozylo... wszyscy zadowoleni z losowania itd :D Uche zostaje... wiec chyba juz wszystko wraca do normy... chociaz pewnie w klubie zdziwili sie ze Cupial szmalu nie daje...
Niestety... Uche dalej obrażony... tak to jest, jak jakiś menago ostro miącha w głowie młodego człowieka. Do Uche pretensji nijakich nie mam... nawet rozumię chłopaka, bo jakby ktoś mnie zaczął miąchać w głowie cyferkami to pewnie też bym dostał przejściowego pierdolca... Wszyscy mają nadzieję, że Kasperczak i Basałaj ostudzą rozpaloną głowę i Kalu będzie czarował w LM w barwach Białej Gwiazdy...

Co do Basso... dziś spierniczył Żurawia... Żuraw skrytykował politykę transferową Wisły... i się mu dostało jak kiedyś Olowi...

Znaczy... ciężka atmosferka u nasz w klubie... :/

Mam nadzieję, że szybciuchno się z nią uporają...

szczepan
26-07-2003, 22:01
najwazniejszy bedzie pierwszy mecz z Omonia jak pojdzie im latwo i wygraja pewnie to sie podbuduja a jak nie to bedzie coraz gorzej

Sinuhe
27-07-2003, 09:02
Co by nie mówić, to siłą Wisły były skrzydła... Brak jednego z bocznych pomocników i niepełnowartościowy drugi ( ciekawe jak się te przepychanki odbiją na fornie zawodnika), stawiają Wisłę w bardzo trudnej sytuacji...

Michał89
27-07-2003, 21:14

kolega który studiuje filologie czeską , ma znajomków szwejków i mówił mi że oni między sobą mają taki grzecznościowy zwrot--ty piczo :buhaha:
gadka między dwoma czechami w wieku np.24 lat wygląda tak:
_ahoj cipo co robisz?
_o ahoj .nic cipo :rotfl:

no ale czesi to śmieszny naród.

300 8)
Pamiętam jak w Czechach na wycieczcę prewodnik przestrzegał żeby nie mówić w sklaepie do sprzedawczyni poszuka pani za ladą itp.
Ciakwe czemu...

Kawa
28-07-2003, 14:12
Stolarczyk: Pasujemy do Ligi Mistrzów

Obrońca Wisły Kraków Maciej Stolarczyk powiedział, że powodzenie „Białej Gwiazdy” w walce o Ligę Mistrzów będzie w dużej mierze zależało od tego, czy w krakowskim klubie pozostanie Kalu Uche.

„Pod względem murawy na pewno pasujemy do Ligi Mistrzów. Mam nadzieję, że do tych rozgrywek będzie przystawała również nasza gra. Wiele zależeć będzie od tego, czy zostanie u nas Kalu Uche. Czy próbujemy go skłonić do pozostania w Krakowie? Rozmawiamy z nim na ten temat. Z jednej strony każdy chciałby, żeby Kalu został z nami. Przecież jest bardzo dobrym zawodnikiem” – powiedział Stolarczyk

„Jeżeli nie powiedzie się misja zatrzymania Kalu, to mamy przecież w odwodzie Grzesia Patera, który też jest w dobrej formie” – dodał.
Murawą to może pasuja, ale chyba LM nie beda grac u siebie a na Slaskim :/

[/i]

Adiq
28-07-2003, 23:34
Niski stan Wisły

Co z tego, że losowanie było świetne, skoro Kosowski i Kuźba zostali sprzedani, Uche strajkował, a Głowacki, Cantoro i Stolarczyk leczą kontuzje. Dwa dni przed meczem z Omonią Nikozja Wisła Kraków jest w rozsypce...

Dla klubów z Europy Zachodniej zdobycie mistrzostwa kraju to okazja do zarobienia ogromnych pieniędzy - dzięki startowi w Lidze Mistrzów. Dla polskich klubów to przekleństwo. Od kilku lat można zauważyć swoisty syndrom "zatrucia mistrzostwem" . Klub, który sięga po tytuł mistrza Polski, popada w tarapaty finansowe i zamiast wzmacniać się przed startem w Champions League, wyprzedaje najlepszych zawodników. Tak było w 1998 roku z ŁKS. Prezes Antoni Ptak musiał wypłacić aż 13 mln zł premii za zdobycie tytułu i aby nie zbankrutować, sprzedał za granicę Mirosława Trzeciaka, Tomaszów Kłosa i Kosa oraz Rafała Niżnika. OK dublerzy mieli pokonać Manchester United" Dwa lata później mistrzostwo kraju zdobyła Polonia Warszawa. Trener Dariusz Wdowczyk nie mógł jednak wzmocnić zespołu, Emmanuel Olisadebe myślał już tylko o wyjeździe do Panathinaikosu Ateny, któremu miał w meczach eliminacyjnych strzelać gole. Z mistrzowskiego zespołu "Czarnych koszul" pozostały dziś tylko wspomnienia i... długi. Nie inaczej było przed rokiem z Legią. Po wywalczeniu tytułu warszawski klub sprzedał Macieja Murawskiego i Bartosza Karwana, a piłkarze do dziś nie otrzymali premii za mistrzostwo Polski. Jedynymi polskimi klubami, które zagrały w Lidze Mistrzów były w latach 1995-1996 Legia i Widzew. Wówczas jednak polityka prezesów była inna. Legia sprzedała co prawda Wojciecha Kowalczyka, ale tuż przed eliminacyjnymi meczami Janusz Romanowski sprowadził ze Szwajcarii za 1,2 mln marek Cezarego Kucharskiego. Legia zarobiła w Lidze Mistrzów kilka milionów dolarów. Niestety, nie zostały one zainwestowane w klub, ale skonsumowane przez właściciela i piłkarzy. Na ostatnim starcie w Champions League Juventus Turyn i Real Madryt zarobiły po około 50 mln dol. Liga Mistrzów to kura znosząca złote jajka i wielkie kluby nie chcą się dzielić łupem z maluczkimi. Dlatego, aby wejść do Ligi Mistrzów, trzeba grać w eliminacjach. Niezbędne jest szczęście w losowaniu, a tego - od czasów Legii i Widzewa, które trafiły na IFK Goeteborg i Broendby - polskie kluby nie miały. OK nie Manchester, to Barcelona albo Lazio Rzym. Wreszcie w ostatni piątek los Wiśle sprzyjał i zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Anderlecht Bruksela - Rapid Bukareszt. - Dobrze, że nie wylosowaliśmy klubu z Włoch czy Hiszpanii, ale jestem daleki od euforii. Musimy jeszcze wygrać z Omonią Nikozja. A najbardziej musimy się obawiać nie rywali, a... swojej formy, bo we Francji nie była rewelacyjna. Gdy wygrywaliśmy w Pucharze UEFA, byliśmy silniejsi. Ale nie ma co żyć wspomnieniami - przyznaje napastnik Wisły Tomasz Frankowski.

Losowanie znakomite, ale co z tego, jeżeli Wisła jest w totalnej rozsypce. A wydawało się, że w Krakowie powstaje polski dream team. Bogusław Cupiał, szósty na liście najbogatszych Polaków wg tygodnika "Wprost", od 1997 roku nie tylko zmonopolizował polski rynek kabli telefonicznych i wykupił sobie w Myślenicach ulicę na własność, ale zainwestował też w Wisłę ok. 30 mln dolarów! Cupiał sprowadził do Krakowa trenera Henryka Kasperczaka, który osiągał wielkie sukcesy z klubami francuskimi i kilkoma reprezentacjami krajów afrykańskich. Pod jego wodzą w poprzednim sezonie Wisła rzuciła na kolana Parmę i Schalke, a w kraju sięgnęła po dublet - mistrzostwo i Puchar Polski. Cupiał potrafił zatrzymać w Wiśle najlepszego napastnika ligi - Macieja Żurawskiego, któremu zapewnił kontrakt w wysokości 960 tys. zł. Wszyscy byli przekonani, że wreszcie Liga Mistrzów jest realna. W czerwcu zaczęła się jednak degrengolada. Okazało się, że Kamil Kosowski jest równie znakomity na boisku, OK niesforny poza nim. Piłkarz lubił zabawić się w dyskotece, zagrać w ruletkę, poznał atrakcyjną Roksanę i jest w trakcie sprawy rozwodowej. Dlatego za wszelką cenę postanowił zmienić otoczenie. Wisła nie była w stanie go zatrzymać i wypożyczyła "Kosę" do Kaiserslautern. Skończył się też kontrakt Marcinowi Kuźbie, który zaproponował nowe warunki umowy - OK się okazało - za wysokie dla Wisły. Właściciel Olympiakosu Pireus jest bogatszy nawet od Cupiała i Kuźba będzie strzelał bramki pod Akropolem. Ku utrapieniu Wisły w ostatnich tygodniach Ajax Amsterdam zapragnął mieć u siebie Kalu Uche. - Nie chcę już grać w Wiśle. Nie mam motywacji, chcę OK najszybciej odejść do Ajaksu - oświadczył Uche. Wisła początkowo zaprzeczała, że Uche ma ofertę z holenderskiego klubu, a gdy wyszło to na jaw, oświadczyła, że Uche do grudnia nie jest na sprzedaż. Nigeryjczyk obraził się więc na Wisłę i przez ostatnie tygodnie nie trenował. Oficjalnie z powodu kontuzji, a w rzeczywistości po prostu zastrajkował. - Co to znaczy, że Uche się obraził" Jest zawodowcem, ma z nami kontrakt i musi go wypełniać, a nie obrażać się. Była propozycja z Ajaksu, ale nie byliśmy nią zainteresowani, więc nie ma sprawy - powiedział prezes Wisły Bogdan Basałaj. Na domiar złego do września kontuzja wykluczyła z gry reprezentacyjnego obrońcę Arkadiusza Głowackiego, a niepewne są też występy w środowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów z Omonią Nikozja Macieja Stolarczyka oraz Mauro Cantoro. Kosowskiego ma zastąpić w zespole Wisły Brasilia, a Kuźbę Tomasz Frankowski lub pozyskany z Ruchu Chorzów Damian Gorawski. - Nie czujemy się przegrani. Jesteśmy zadowoleni z transferów. Trener Kasperczak uważa, że teraz Wisła będzie lepsza: nie pod względem nazwisk, ale jakościowo - mówi prezes Basałaj. Sytuacja jest jednak poważna. Nerwowo nie wytrzymuje spokojny zwykle Kasperczak. Zwymyślał dziennikarzy Super Expressu, nazywając ich chamami, tylko dlatego, że odwiedzili ośrodek Wisły podczas zgrupowania w Zakopanem. Piłkarze Wisły są podejrzewani o zniszczenie ich samochodu. Skąd więc te frustracje i "zatrucie mistrzostwem"? Dlaczego Sparta Praga, Dynamo Kijów czy Spartak Moskwa mogą występować w Lidze Mistrzów, a Wisła czy Legia nie... - Z przyczyn finansowych. Kluby z Rosji i Ukrainy mają nieporównanie większe fundusze od nas. Po drugie, odbiegamy znacznie poziomem szkolenia zawodników oraz bazą treningową. Takich ośrodków, jakie mają Szachtar Donieck, Dynamo Kijów czy Sparta Praga - u nas nie ma - dowodzi Basałaj. - Nie graliśmy kilka lat w Lidze Mistrzów, bo jesteśmy słabsi - krótko, trzeźwo i dosadnie puentuje Frankowski.
Robert Zieliński - ŻW

MaxyM
29-07-2003, 14:31
Awantura o Nigeryjczyka Kalu Uche została niby zakończona, ale sam piłkarz, choć trenował wczoraj normalnie, nie miał wielkiej ochoty na wspólne zdjęcia z drużyną.
- Nie wiem, czy przyjdę na sesję, nie wiem, czy będę grał w Wiśle, w ogóle nic ci nie powiem- tak wyczerpujące odpowiedzi udzielał wczoraj "Super Expressowi" w klubowej kawiarni, popijając soczek. Koledzy z drużyny mają już dosyć jego dąsów.

- Prosiliśmy go, żeby został, bo jest szansa awansu do Ligi Mistrzów. Ale on ma tak zakręcone w głowie, że szkoda gadać. A przecież to w Wiśle się wypromował, więc powinien być wdzięczny - stwierdził Mariusz Jop.

Nikt nie wie, czy Uche zagra w środę z Omonią. Według Kasperczaka, wszystko rozstrzygnie się w dniu meczu.

Zapanował w Wiśle wirus pod nazwą Kosowski, kto kolejny będzie chciał sobie odgryźć ręke bądź nogę jak Kunta Kinte, byle uciec od Cupiała? Głowacki, Żurawski, Baszczyński? Kto przyszedł na miejsce Kosowskiego – Brasilia, kto zastąpi Kalu? Kto zastąpił Kuźbe? Jakie wyniki w sparingach osiągnęła Wisła... Wszyscy wiemy, oj tyle się o Legii mówi, że nie mamy szans, że to i tamto, ale tak naprawdę my mamy problem z prezesem idiotą, a piłkarskie problemy ma Wisła, więc nie wiem to powinien się bardziej martwić przed nadchodzącym sezonem, my czy wiślacy...

wafel
29-07-2003, 17:36
[..ciach..]
oj tyle się o Legii mówi, że nie mamy szans, że to i tamto, ale tak naprawdę my mamy problem z prezesem idiotą, a piłkarskie problemy ma Wisła, więc nie wiem to powinien się bardziej martwić przed nadchodzącym sezonem, my czy wiślacy...
na wszelki wypadek niech każdy martwi się o swój klub, bo przykro sie robi gdy uczuciowy Legionista rozpacza nad stratami Wisły.
pzdr

MaxyM
29-07-2003, 17:43
[..ciach..]
oj tyle się o Legii mówi, że nie mamy szans, że to i tamto, ale tak naprawdę my mamy problem z prezesem idiotą, a piłkarskie problemy ma Wisła, więc nie wiem to powinien się bardziej martwić przed nadchodzącym sezonem, my czy wiślacy...
na wszelki wypadek niech każdy martwi się o swój klub, bo przykro sie robi gdy uczuciowy Legionista rozpacza nad stratami Wisły.
pzdr

Wafel chyba ci się środek stopił od upału...

To nie rozpacz, tylko spojrzenie na przeciwnika... A w tej chwili moim zdaniem, z tego co czytam u Was na forum jak i w gazetach (nie w PS i SE), to wydaje mi się, że to Wisła ma problemy, my nie mamy pieniędzy ale aż tak kadra się nie zmieniła... Wypadł Kucharski i prawdopodobnie Svitlica, ale reszta została. A u Was co drugi z fochem, atmosfera, słaba forma strzelecka, obrona w rozsypce... tylko murawa nowa.

wafel
29-07-2003, 18:46
Uche odwala fochy, to fakt, skonczy sie na transferze w zimie, o ile ktos go jeszcze bedzie chcial.
A o co ci chodzi z tym co drugi to nie bardzo wiem? kto jeszcze chce odejsc? Jaka panuje atmosfera nie bardzo mozemy oceniac.
Obrona sie sypie, to u nas dosc normalne, mamy tylko jednego 'ustabilizowanego' srodkowego obronce i akurat zlapal kontuzje, boczni zdrowi i ponoc niezle przygotowani.
Sparingi sa tylko srodkami, nie zas celem samym w sobie, wiec ich wyniki mnie z grubsza nie interesuja, bo nie jestem szkoleniowcem, i nie wiem nic o przygotowaniu do sezonu.
Bo od tego u nas jest Kasperczak, doswiadczony facet, ktory juz troche w zyciu trenowal.

Ale o trenerze to chyba celowo nie pisales,
pzdr

MaxyM
29-07-2003, 18:52
Ale o trenerze to chyba celowo nie pisales,
pzdr

Kasperczaka szanuje bardzo jako człowieka i szkoleniowca.

pozd.

szczepan
29-07-2003, 20:49
za wp.pl

"LM: Uche nie zagra z Omonią
PAP
Bez Kalu Uche zagra Wisła Kraków pierwszy mecz drugiej rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów z Omonią Nikozja. Cypryjczycy liczą się z porażką w Krakowie, ale niezbyt wysoką.

"Kalu Uche nie zagra w środę, bo nadal chce przejść do Ajaksu Amsterdam - powiedział na konferencji prasowej trener Wisły Henryk Kasperczak. - W najbliższych dniach ta sprawa musi się wyjaśnić".

To była najważniejsza wiadomość wtorkowej konferencji prasowej trenerów przed meczem Wisła - Omonia. Uche trenował we wtorek z wiślakami, jednak nie zdecydował się na grę w barwach "Białej Gwiazdy". Ciągle liczy na szybkie przejście do Ajaksu, który jest zainteresowany tym piłkarzem. Wisła nie chce wyrazić zgody na transfer, ale wobec nieugiętej postawy Nigeryjczyka może zmienić zdanie.

Mistrzowie Polski rozpoczynają więc rozgrywki kwalifikacyjne do Ligi Mistrzów w mocno osłabionym składzie. Wcześniej odeszli Kamil Kosowski, Marcin Kużźba i Kazimierz Moskal. Kontuzje wyeliminowały z zespołu Mauro Cantoro i Arkadiusza Głowackiego. W końcu Kalu Uche nie chce grać w Wiśle.

"Są zmiany w drużynie i to duże, staramy się uzupełnić skład, ale nie wiem jaki będzie tego efekt - dodał Henryk Kasperczak. - Mamy trzech nowych piłkarzy. Bramkarza Michała Wróbla, pomocnika Brasilię, który ma zastąpić Kosowskiego, i napastnika Damiana Gorawskiego. Jak te zmiany wpłyną na grę drużyny, przekonam się dopiero po dwóch meczach z Omonią".

Trener Omonii Toni Savevski nie ukrywał, że jest zadowolony, iż w obronie mistrzów Polski zabraknie kontuzjowanego Arkadiusza Głowackiego. Jeszcze bardziej ucieszy się, gdy dotrze do niego wiadomość, że nieobecny na boisku będzie także Kalu Uche.

"Wisła jest zespołem lepszym od nas, ale na boisku postaramy się pokazać, że także potrafimy grać w piłkę -stwierdził Toni Savevski. - Liczymy się z porażką w Krakowie, ale niezbyt wysoką. Chcielibyśmy zdobyć przynajmniej jedną bramkę, bo wtedy nasze szanse w rewanżu będą większe".

Trener mistrza Cypru twierdzi, że nie oglądał drużyny Wisły na boisku, ale okazało się, że jest dobrze zorientowany w problemach personalnych wiślaków. Savevski potrafił wymienić dwa nazwiska piłkarzy krakowskich: Żurawskiego i Frankowskiego. Po chwili przypomniał sobie także o Głowackim.

"O awansie do trzeciej rundy zadecydują wyniki obydwu spotkań, więc poczekajmy spokojnie do końca rywalizacji Wisły z Omonią - powiedział Henryk Kasperczak. - W obydwu trzeba będzie zagrać jak najlepiej. Po rewanżu będzie też więcej wiadomo na co stać wiślaków w zmienionym składzie. A potem będziemy myśleć co dalej".

Piłkarze Omonii przeprowadzili we wtorek w godzinach meczu (godz. 19.00) trening. Na trybunach zasiadło kilkudziesięciu rozkrzyczanych kibiców z Cypru. Przywieźli ze sobą bęben, który będzie im pomocny w dopingowaniu ich drużyny. Próbki swych możliwości dali już we wtorek. A na środowym meczu z Wisłą fanów Omonii ma być pół tysiąca."...

czyli serial pod tytulem "Wisla - Kalu - Ajax" ciag dalszy

Menel
29-07-2003, 20:55
MaxyM

Troszkę demonizujesz... jak zresztą większość młodych kibiców Wisły na naszym forum...

W środę okaże się w jakiej naprawdę chłopcy są kondycji fizyczno-psychicznej i jakie jest morale w drużynie. Pierwszy w tym sezonie mecz o stawkę. Ja im dam kopnąć piłkę w tym meczu i dopiero potem będę ewentualnie rozpaczał nad "rozsypującą" się drużyną. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie sądził, że Kosa do końca życia zostanie u nas. Podobno Kuchario kochał Legię ponad życie... dziś go już nie ma wśród Legionistów. To nie to samo, wiem... ale obrazuje pewną tendencję. Kasa przysłania prostym ludziom - a do takich zaliczam piłkarzy - całą rzeczywistość...

Uche robi fochy... cóż... może należy wziąść go na kolano, zlać mu dupę :hmm:

generalnie jednak nie ma powodu do takiej paniki, jaką da się zauważyć u nas na naszym forum, czy w Twoich postach Max. Nie jest różowo, ale tragedii też nie ma i mądrzejsi będziemy po meczach w eliminacjach do LM, szczególnie z Anderlechtem. Chyba.

Jutro o 19...

szczepan
29-07-2003, 21:03
Nie jest różowo, ale tragedii też nie ma i mądrzejsi będziemy po meczach w eliminacjach do LM, szczególnie z Anderlechtem. Chyba.

to nie jest jakas kibicowska zlosliosc ale taka mala uwaga...

jak przejdziecie omonie...

MaxyM
29-07-2003, 21:04
Ja tylko zakładam hipotetyczną sytuacje opierając się na informacjach dochodzących z dwóch obozów.

Nie porównuj mnie do młodych pokemonów proszę... :>

A Kucharskiego nigdy nie lubiłem, zawsze mówiłem, że to Legionista z eLką taki sam jak Szamotulski, czyli żaden.

szczepan
29-07-2003, 21:09
A Kucharskiego nigdy nie lubiłem, zawsze mówiłem, że to Legionista z eLką taki sam jak Szamotulski, czyli żaden.

dokladnie pare klotni z sedziami i jakies tam prowokacje... tak naprawde Kucharski byl/jest wiekszym symbolem Legii wsrod kibicow innych druzyn niz u Nas samych..

Menel
29-07-2003, 21:20
MaxyM i Szczepan...

W temacie Omonia.

Pamiętam, że mamy ją do przejścia... pamiętam i ciągle o tym myślę, choć po prawdzie nie ma innego wyjścia jak przejście Omonii... nie ma. W przeciwnym razie będzie to dowód na to, że w klubie dzieje się na prawdę niedobrze. Czyli ja nie będę miał racji :/

Co do Kuchario... cóż... tak się obnosił z eLką w sercu, że teraz jawi się jako symbol Legii. Zdaję sobie sprawę, że tak nie jest, ale szczerze mówiąc... nie moje małpy - nie mój cyrk.

szczepan
29-07-2003, 21:29
do Wislakow a jak wyglada Wasz budzet? jest wiekszy niz rok temu?

Menel
29-07-2003, 21:31
Nie. Jest taki sam. Dopięli na 20 milionów, choć nie uwzględniono kwoty, która wpłynie z PTC.

szczepan
29-07-2003, 21:37
Nie. Jest taki sam. Dopięli na 20 milionów, choć nie uwzględniono kwoty, która wpłynie z PTC.

to az mnie dziw bierze ze nie ma wzmocnien...??

Sharn
29-07-2003, 21:43
Szczepan - a kim mają się wzmacniać? Wg. Kasperczaka obrona jest dobra ( :buhaha: ) a na inne pzycje w Polsce w sumie nie ma grajków. Na zagranicę są za krótcy więc ?..

Co do Uche to wielkie mi dziwy: jak bym miał do wyboru grać za X w Krakowie a grać za X w Amsterdamie to.. zna ktoś głupka który by nie chciał iść... Hehe nawet z pewnych względów chciałbym zostać w A. na dużo dłużej niż na czas promocji...
:ganja:

PS. Zgadnijcie gdzie Uche miałby więcej koleżków z Nigerii?

pozdr. 8)

Menel
29-07-2003, 21:49
Szczepan

Zapewniam Cię, że nas też bierze dziw... :hmm:

Sharn

W Nigerii? ;)

Kiju
29-07-2003, 21:51
Niedawno Wisła chciała Włodarczyka za darmo z Widzewa i dziwili sie ze trzeba coś płacis,a teraz numer chce im wyciąć parchatowaty ajax...życie potrafi byc przewrotne.

Powinni zdyskwalifikowac tego Uche,zeby czarnuch nauczył sie pokory...do czego to dochodzi ze bambusy sie tak panoszą... :hmm:

yusta
29-07-2003, 21:57
Niedawno Wisła chciała Włodarczyka za darmo z Widzewa i dziwili sie ze trzeba coś płacis,a teraz numer chce im wyciąć parchatowaty ajax...życie potrafi byc przewrotne.

Powinni zdyskwalifikowac tego Uche,zeby czarnuch nauczył sie pokory...do czego to dochodzi ze bambusy sie tak panoszą... :hmm:

Dokładnie. Niby z niewolnika nie ma pracownika, ale jak pokopie troche w rezerwach, zainteresowanie jego osobą zmaleje i może nauczy się troche pokory. Ja bym mu dała bana na minimum 2 miechy i karę finansową taką, żeby się zesrał. Niby to nie mój problem tylko kibiców Wisły, ale kto wie, może za jakims czas taka sytuacja zaistnieje w Legii. Ucze mógł nie podpisywać kontraktu na takich warunkach jak podpisał. W tej chwili jest zawodnikiem Wisły i to klub powinien mieć najwięcej do powiedzenia w kwestii jego transferu.

Kiju
29-07-2003, 22:45
Niby to nie mój problem tylko kibiców Wisły, ale kto wie, może za jakims czas taka sytuacja zaistnieje w Legii. Ucze mógł nie podpisywać kontraktu na takich warunkach jak podpisał. W tej chwili jest zawodnikiem Wisły i to klub powinien mieć najwięcej do powiedzenia w kwestii jego transferu.

Faktycznie to w kazdej chwili moze dodtknąc kazdy klub.Wisła powinna wykazac sie stanowczoscią ,powinien zdecydowanie ich poprzec pzpn.

Najgorsi sa w tym wszystkim menadzerowie,namotali chlopakowi w głowie,młody jest ,podjarał sie na wyjazd...często wina spada na pilkarza ,a menarzer dalej knuje...menadzerowie tez powinni byc dyskwalifikowani.

Coglin
29-07-2003, 23:05

Dokładnie. Niby z niewolnika nie ma pracownika, ale jak pokopie troche w rezerwach, zainteresowanie jego osobą zmaleje i może nauczy się troche pokory. Ja bym mu dała bana na minimum 2 miechy i karę finansową taką, żeby się zesrał. Niby to nie mój problem tylko kibiców Wisły, ale kto wie, może za jakims czas taka sytuacja zaistnieje w Legii. Ucze mógł nie podpisywać kontraktu na takich warunkach jak podpisał. W tej chwili jest zawodnikiem Wisły i to klub powinien mieć najwięcej do powiedzenia w kwestii jego transferu.

jako kibic Wisly - 100% poparcia

szczepan
30-07-2003, 01:08

to ja w takim razie jeszcze bardziej jestem ciekaw jak zareaguje Cupial jak odpadniecie juz w 2 rundzie...

a moze on liczy ze zrobi wzmocnienia w przerwie zimowej jakbyscie awansowali do 2 fazy grupowej??

Menel
30-07-2003, 08:46

to ja w takim razie jeszcze bardziej jestem ciekaw jak zareaguje Cupial jak odpadniecie juz w 2 rundzie...

a moze on liczy ze zrobi wzmocnienia w przerwie zimowej jakbyscie awansowali do 2 fazy grupowej??
Cóż... sarkastycznie trochę ale... trudno wyzwolić się od takich samych przemyśleń... :/

nie wiem, nie wiem... dziwnie się dzieje... ale tak po prawdzie to typowo po polsku... nieprawdaż?

MaxyM
30-07-2003, 08:49
Uche powinien dostac bana... na jakiś czas i się pozbierać, a jak nie to niech dokonczy kariere grajac w rezerwach, bo jeszcze troche to w naszej lidze beda rzadzily typy jak Uche i Sergiej.

Kiju
30-07-2003, 08:53
Wisła osłabiła sie przed eliminacjami do LM nie mniej niz Legia rok temu......a moze nawet bardziej.Ja tak sobie myśle co by kichy nie było z ta Omonią,bo to nie sa tacy kelnerzy jak niektorzy sądzą...a Wisła nie jest juz Wisłą z PU...ehhh....chyba juz nigdy polska druzyna nie zagra w LM.

Menel
30-07-2003, 08:59
MaxyM

To nie takie proste. Uche to najlepszy prawy pomocnik w naszej lidze... po prawdzie nie ma dla niego alternatywy. Grześ Pater... uwielbiamy go, ale żeby grać w miejsce Uche to musiałby w każdym meczu rozgrywać taką pratię jak przeciwko Barcelonie tutaj w Krakowie. Zesłanie Uche do rezerw... na dwoje babka wróżyła... spadnie za niego cena. Może właśnie paradoksalnie wówczas osiągnie to do czego teraz tak usilnie dąży... karę mu trza wpierniczyć... taką, żeby przez miesiąc nie miał nawet na paczkę prezerwatyw. A w piewszym składzie trza go wystawiać... i ma zapierniczać... dla dobra Wisły i swojego... bo opieprzanie się i pokazywanie fochów wyjdzie mu bokiem... na Zachodzie nie kupuje się amatorów tylko profesjonalistów, a w tym momencie Kalu jest bardzo daleko od profesjonalizmy... dalej chyba nawet niż od rodzinnego domu...

MaxyM
30-07-2003, 09:00
Kiju moze nas z litosci tam dopuszcza... albo wygramy jakis los w loteri UEFA :rotfl: .

Kiju
30-07-2003, 09:24
Kiju moze nas z litosci tam dopuszcza... albo wygramy jakis los w loteri UEFA :rotfl: .

Ja nie wiem czy myslenie jest takie trudne.
Jezeli chce sie cos zarobić(wejsc do LM) to trzeba najpierw zaiwestowac(kupić zawodnikow,badz zatrzymac najlepszych).
Dwa Polskie kluby ktore grały w LM,przed eliminacjami nie osłabiły sie ale własnie wzmocniły i to bardzo solidnie.
Efekty?Awans do LM.
Ja nie rozumiem prezesów Wisły,tym bardziej ze maa przeciwnika ktorego mozna ograc,tak samo jak kiedys mozna było ograc Broendby czy IFK,owczesne skandynawskie zespoły prezentowały podobny poziom do dzisiejszego Anderlechtu,ktory naprawde nie nalezy do tuzów europejskiego futbolu.
Nie chce zapeszac ale skapstwo Wisły moze sie odbić czkawą...

MaxyM
30-07-2003, 09:28

Ja nie wiem czy myslenie jest takie trudne.
Jezeli chce sie cos zarobić(wejsc do LM) to trzeba najpierw zaiwestowac(kupić zawodnikow,badz zatrzymac najlepszych).
Dwa Polskie kluby ktore grały w LM,przed eliminacjami nie osłabiły sie ale własnie wzmocniły i to bardzo solidnie.
Efekty?Awans do LM.
Ja nie rozumiem prezesów Wisły,tym bardziej ze maa przeciwnika ktorego mozna ograc,tak samo jak kiedys mozna było ograc Broendby czy IFK,owczesne skandynawskie zespoły prezentowały podobny poziom do dzisiejszego Anderlechtu,ktory naprawde nie nalezy do tuzów europejskiego futbolu.
Nie chce zapeszac ale skapstwo Wisły moze sie odbić czkawą...

Mogę się mylić...

Ale Wisła to już nie Wisła z zeszłego sezonu, a "Wisełka"... Odeszli najbardziej wartościowi piłkarze, którzy napędzali cała grę, do tego rozsypała się obrona, a w ataku nie ma skuteczności. Środek też marny jak nigdy...

Kiju
30-07-2003, 09:57
Mogę się mylić...

Ale Wisła to już nie Wisła z zeszłego sezonu, a "Wisełka"... Odeszli najbardziej wartościowi piłkarze, którzy napędzali cała grę, do tego rozsypała się obrona, a w ataku nie ma skuteczności. Środek też marny jak nigdy...

To jest fakt.
Kuźba,Kosowski,Głowacki,Uche to siła tamtego zespołu,jezeli jeszcze cos stanie sie Zurawskiemu to bedzie lipa do kwadratu.O ile w lidze sytuacja kadrowa TS najzupełniej mi wisi i powiewa,o tyle w pucharach chciałbym poogladac dobra gre Wislaków.
Z tego co widze raczej nie bedzie mi to dane.

Adiq
30-07-2003, 10:00
Kuźba,Kosowski,Głowacki,Uche to siła tamtego zespołu,
Dodajmy jeszcze odejście, jakby nie patrzeć, ich najlepszego bramkarza, Moskala, urazy Stolarczyka i Cantoro oraz słabą formę Żurawskiego, a chociażby w dzisiejszym meczu może być naprawdę ciężko...

Menel
30-07-2003, 11:27
Dodajmy jeszcze odejście, jakby nie patrzeć, ich najlepszego bramkarza, Moskala, urazy Stolarczyka i Cantoro oraz słabą formę Żurawskiego, a chociażby w dzisiejszym meczu może być naprawdę ciężko...
a który to nasz najlepszy bramkarz?

mnie się zdaje, że szukaliśmy daleko, a cały czas mieliśmy pod nosem...

co do Moskala... cóż... odeszła nasza legenda :(

Adiq
30-07-2003, 11:33

Wg. mnie Hughes był bardzo dobrym bramkarzem. Na jesieni wszyscy go chwalili, GW wybrała go jako najlepszego bramkarza ligi, na wiosnę nie wyszedł mu mecz ważny mecz z Lazio i stał się kozłem ofiarnym. Co Piekutowskiego (to chyba o niego z tym nosem? :D) to pamiętam niejeden przez niego zawalony mecz. Jeszcze niedawno czytałem na waszym forum liczne opinie, że on w bramce to katastrofa...

Kiju
30-07-2003, 12:29
Ani Hugues ani Piekutowski nie byli dobrymi bramkarzami.Po prostu przed soba mieli zgrana obrone i tyle.

_Bart
30-07-2003, 12:43

Wg. mnie Hughes był bardzo dobrym bramkarzem. Na jesieni wszyscy go chwalili, GW wybrała go jako najlepszego bramkarza ligi, na wiosnę nie wyszedł mu mecz ważny mecz z Lazio i stał się kozłem ofiarnym. Co Piekutowskiego (to chyba o niego z tym nosem? :D) to pamiętam niejeden przez niego zawalony mecz. Jeszcze niedawno czytałem na waszym forum liczne opinie, że on w bramce to katastrofa...

Nie no Adiq teraz to śmiesz żartować. Hugues dobry był ? Lepszy od niego był Piekutowski napewno. Pamietasz dyskusje na starym forum o meczu z Lazio wtedy wytykało mu sie wszystkie błedy i w lidze i w pucharach i dzieki temu juz w Wisle nie gra.

jaksa
30-07-2003, 13:15
Daleki jestem od popadania w rozpacz.
Jest wiele pytań, na wiekszośc z nich będę znał odpowiedź o 21.00.

Może wreszcie się Nawotczyński obudzi, bo to był jeden z największych talentów zlótych medalistów.

Michał89
30-07-2003, 13:58

Moskal miał duży wkład wbramkę Svitlicy w Krakowi która dała nam mistrza.Nikt jednak nie robił z niego kozła ofiarnego.Hughesowi nie wyszedł mecz z Lazio , całą winę na niego zrzucono.Disiaj z Omonią może być ciężko ale najważniejszy dla losów dwumeczu będzie rewanż w Nikozji.Zobaczymy jak poradzi sobie Piekutowski.

MaxyM
30-07-2003, 13:59
Według nieoficjalnych informacji "Gazety Wyborczej", decyzję o tym, że Kalu Uche nie znalazł się w "18" na mecz z Omonią Nikozja zadecydował sam Bogusław Cupiał, właściciel drużyny, a nie Henryk Kasperczak, trener "Białej Gwiazdy".

"Kalu Uche uparł się odejść od nas. W najbliższym czasie sprawa zostanie wyjaśniona" - powiedział szkoleniowiec Wisły.

"To Kalu odmówił wyjścia na mecz z Omonią. Nie pojechał z nami na przedmeczowe zgrupowanie. W środę zdecydujemy czy go ukarać" - powiedział z kolei Zdzisław Kapka, wiceprezes Wisły Kraków SSA.

:o :oho: Nie to, zebym sie zmartwil...

takiovaki
30-07-2003, 14:06
:o :oho: Nie to, zebym sie zmartwil...

mleko sie juz rozlalo i oczywistym jest, ze gdyby nie kot Uche to to mleko byloby jeszcze, a moze by ktos teraz spijal smietanke

Uche zawiodl nas wszystkich.

Unico
30-07-2003, 15:03
Ze skreślaniem Wisły z LM zaczekalibyście chociaż do pierwszego meczu :>

ems
30-07-2003, 15:05
nikt tutaj nikogo nie skresla

my wam po prostu zle zyczymy :rotfl:

Unico
30-07-2003, 15:12
nikt tutaj nikogo nie skresla

my wam po prostu zle zyczymy :rotfl:

Wolę to, niż gdybyście nam kibicowali :> :rotfl:

Unico
30-07-2003, 15:19
Wisła zawiesiła Kalu Uche na pół roku
Władze Wisły Kraków zdecydowały o zawieszeniu Nigeryjczyka Kalu Uche na pół roku w prawach zawodnika.

Powodem decyzji była postawa zawodnika, który w ostatnich dniach odmówił udziału w treningach i meczu LM z Omonią Nikozja. Uche, mimo ważnego kontraktu, chciałby odejść z Wisły i przejść do Ajaksu Amsterdam.

Dziś o 19 Wisła gra pierwszy mecz rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów z Omonią Nikozja.

gazeta.pl (http://www1.gazeta.pl/sport/1,35335,1600022.html)

Już chyba tego pana nie zobaczymy na Reymonta.
Jednak postanowili go ukarać, może to go czegoś nauczy.

MaxyM
30-07-2003, 15:21

Władze Wisły Kraków zdecydowały o zawieszeniu Nigeryjczyka Kalu Uche na pół roku w prawach zawodnika.

Powodem decyzji była postawa zawodnika, który w ostatnich dniach odmówił udziału w treningach i meczu LM z Omonią Nikozja. Uche, mimo ważnego kontraktu, chciałby odejść z Wisły i przejść do Ajaksu Amsterdam.

Dziś o 19 Wisła gra pierwszy mecz rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów z Omonią Nikozja.

I dobrze, tylko niech go nie sprzedadza... niech siedzi na dupie i nic nie robi. Jak w koncu odejdzie, to dopiero bedzie Wisłę i Cupiała wychwalał w Świecie... :rotfl:

Beny
30-07-2003, 15:23

Jednak postanowili go ukarać, może to go czegoś nauczy.

Czyli może z tego wynikać, iż w przerwie zimowej tak, czy inaczej odejdzie...

Adiq
01-08-2003, 23:27
Kasperczak trenerem Nigerii??

Trener Wisły Kraków Henryk Kasperczak i Francuz Bruno Metsu są najpoważniejszymi kandydatami do objęcia funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Nigerii - poinformował w piątek portal internetowy kickoffnigeria.com.

Nigeryjscy dziennikarze podkreślają sukces prowadzonej przez Kasperczaka drużyny narodowej Mali, jakim było zajęcie czwartego miejsce w ubiegłorocznym Pucharze Narodów Afryki.

Wcześniej polski trener pracował m.in. z reprezentacjami Wybrzeża Kości Słoniowej i Tunezji.

W minionym sezonie piłkarze Wisły pod wodzą Kasperczaka zdobyli mistrzostwo Polski. W drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów walczą z Omonią Nikozja.

Najpoważniejeszy - według kickoffnigeria.com - rywal Kasperczaka - Bruno Metsu na zeszłorocznych mistrzostwach świata prowadził ekipę Senegalu.

"Nasz nowy selekcjoner musi mieć wcześniejsze kontakty z afrykańskim futbolem oraz, co oczywiste, odpowiednie doświadczenie" - powiedział jeden z członków dziewięcioosobowego komitetu technicznego nigeryjskiej federacji, odpowiedzialnego za wybór trenera, Dudu Orumen.

W gronie kandydatów na stanowisko szkoleniowca Nigerii wymienia się również Belga George'a Leekensa, Turka Mustafę Denizliego oraz innych Francuzów - Alaina Giresse'a i Alaina Moizana. Wcześniej na "trenerskiej giełdzie" pojawiały się nazwiska Holendra Ruuda Gullita i Brazylijczyka Carlosa Alberto Parreiry.

Decyzja w sprawie wyboru trenera zapadnie w sierpniu. (PAP)

Wiśle chcą już nawet trenera zabrać. 8-

Unico
02-08-2003, 07:31
Wg. mnie Hughes był bardzo dobrym bramkarzem. [...]

Apropos Huguesa, w tym sezonie będzie drugim bramkarzem Bastii.

Adiq
02-08-2003, 08:52
Wg. mnie Hughes był bardzo dobrym bramkarzem. [...]

Apropos Huguesa, w tym sezonie będzie drugim bramkarzem Bastii.
Czytałem. Będzie zmiennikiem młodszego o 14 lat kolegi. 8-

Menel
02-08-2003, 18:03
Kasperczak trenerem Nigerii??

Trener Wisły Kraków Henryk Kasperczak i Francuz Bruno Metsu są najpoważniejszymi kandydatami do objęcia funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Nigerii - poinformował w piątek portal internetowy kickoffnigeria.com.

Wiśle chcą już nawet trenera zabrać. 8-
- Nie ma żadnej sprawy - stwierdził Henryk Kasperczak - Chociaż cieszę się, że kandyduję. Z Nigeryjczykami miałem już jechać na mistrzostwa świata, ale wtedy w ostatniej chwili postawili na rodaka. Przyznaję, że mam kilka różnych tego typu kontaktów, ale w tej chwili jestem z Wisłą i zostaję z Wisłą!

Dziennik Polski

trener Kasperczak jest na całe szczęście i profesjonalistą i poważnym człowiekiem, czemu dowody dał już nie raz... Ten temat nie spędza więc nam snu z powiek.

Sharn
04-08-2003, 01:50
Miałem okazję w sobotę zobaczyć na żywo tą straszna Wisłę. Jedno się rzuciło w oczy, a potwierdził to pośrednio Kasperczak na konferencji prasowej. Wisła nie ma siły biegać. Nie wiem z czego to wynika, ale widać to z trybun doskonale. Arka zastosowała znany z II ligowych boisk pressing (czyli dużo biegania mniej gry w piłkę) i to wystarczyło. Najlepszy (jeśli tak można nazwać któregoś z Wiślaków w tym meczu) piłkarz TSu wg. mojej opinii, czyli Piotr Brożek juz w 40 minucie "opierał się o biodra". Widać było że Wisła jest zajechana, a to przecież poczatek ligi. 8) Obrona krakowska robi takie cyrki że hej. Bramkarz wogóle nie współpracuje z linia obrońców, więc każda piłka rzucona ich plecy kończy się wyjściem sam na sam. W zasadzie tylko gracze środka pola trzymają jeszcze grę - pozwala im na to jednak doskonała (jak na Polskę oczywiście) technika. Co do linii ataku w tym meczu w zasadzie musieli grać sami. Frankowski to jednak niezły cwaniura - raz się uwolnił i już zrobiło się Arce cieplutko... 8) Reasumując Wisła naprawdę duzo słabsza niż przed rokiem - pokazała to Francja no a teraz Arka. Ta cała Omonia to jednak "ogórki straszne", no i nie mozna zapominać że kilka strzałów po których padły bramki dla Wisły jest nie do skopiowania zbyt często. 8)

Menel
04-08-2003, 09:00
Sharn

Powiało optymizmem :D

Sharn
04-08-2003, 21:25
Bardzo mi przykro Menelu. :hmm:

Oczywiście w perspektywie LM. :>

Q_(L)
06-08-2003, 13:32
Kalu Uche rozwiązuje kontrakt z Wisłą!

Nigeryjski piłkarz krakowskiej Wisły, Kalu Uche przesłał we wtorek do klubu oświadczenie, że rozwiązuje umowę o pracę bez wypowiedzenia.

Reprezentowany przez kancelarię adwokacką zawodnik powołuje się na zapisy Kodeksu Pracy zarzucając Wiśle Kraków naruszenie przez klub podstawowych obowiązków wobec pracownika.

Za takie naruszenie Kalu Uche uważa nie dopuszczenie go do treningu 31 lipca 2003 roku oraz nie wypłacenie do 5 sierpnia całości premii finansowej za zdobycie tytułu mistrza Polski.

Uche uznał także za bezpodstawne ukaranie go przez klub sześciomiesięczną dyskwalifikacją.

Nigeryjczyk rozpoczął przygotowania z Wisłą do nowego sezonu bez żadnych zakłóceń. Problemy zaczęły się dopiero wtedy, gdy z Ajaksu Amsterdam nadeszła do Wisły oferta transferowa dla tego piłkarza. Krakowski klub nie zgodził się na sprzedaż zawodnika. Niezadowolony z tej decyzji Uche rozpoczął strajk podczas zgrupowania mistrzów Polski we Francji, nie trenując, a tylko wykonując ćwiczenia biegowe.

Po powrocie drużyny do Krakowa Nigeryjczyk nadal nie trenował wspólnie z kolegami. Dopiero w ubiegłą niedzielę dołączył do drużyny. Trenował także w przeddzień meczu z Omonią, jednak nie zgodził się na występ w barwach Wisły w tym spotkaniu, za co spotkała go półroczna dyskwalifikacja.

GW

Kempes
06-08-2003, 16:14
Na tym mogą wszyscy stracić

Kalu ma wojne z zarzadem , grac nie bedzie przez dyskwalifikacje , nie wiadomo czy go do treningów dopuszcza i tym sposobem forma pójdzie ostro w dół a wtedy nie wiem czy klub pokroju Ajaxu wypłaci miliony których oczekuje Wisła.

Wisła traci niezwykle blyskowlitego zawodnika na prawe skrzydło i moze nigdy nie dostac kwoty na jaką zostal murzynek wyceniony.

Ale to nie nasz problem 8-

Q_(L)
07-08-2003, 07:25
Na tym mogą wszyscy stracić

Kalu ma wojne z zarzadem , grac nie bedzie przez dyskwalifikacje , nie wiadomo czy go do treningów dopuszcza i tym sposobem forma pójdzie ostro w dół a wtedy nie wiem czy klub pokroju Ajaxu wypłaci miliony których oczekuje Wisła.

Wisła traci niezwykle blyskowlitego zawodnika na prawe skrzydło i moze nigdy nie dostac kwoty na jaką zostal murzynek wyceniony.

Ale to nie nasz problem 8-

8- Skoro to nie nasz problem to nijak nie mogę pojąć, że wszyscy mogą stracić :hmm:

Kempes
07-08-2003, 10:16
Wszyscy odnosiło sie do obydwoch stron : Murzyn - Klub 8o

sorry za złe sprecyzowanie

qwerty1234
07-08-2003, 17:59
Nie wiem czy ten temat był poruszany ale uważam że kibice (mimo jego zasłóg dla klubu) Wisły dobrze postąpili stając murem za Wisłą i pojechali trochę Kalu...Co jak co ale klub na pierwszym miejscu :)

lolo21
08-08-2003, 12:09
Nie specjalnie w głownym wątku, ale w temacie jak najbardziej:

Ciekawie jak cholera - na dzień rozpoczęcia ligi w Wisle graczy nie do gry jest.. 9.
Głowacki - kontuzja
Cantoro - kontuzja
Gorawski - kontuzja
Frankowski - kontuzja ?
Pater - kontuzja ?
Nawotczyński - pauzuje za kartki
Ouadja - brak certyfikatu
Strąk - sprawy rodzinne
Uche - zawieszony

To mozna doliczyć sobie jeszcze Huguesa, Kosowskiego, Kuźbę i Moskala..

Menel
08-08-2003, 13:10

Ciekawie jak cholera - na dzień rozpoczęcia ligi w Wisle graczy nie do gry jest.. 9.
Głowacki - kontuzja
Cantoro - kontuzja
Gorawski - kontuzja
Frankowski - kontuzja ?
Pater - kontuzja ?
Strąk - sprawy rodzinne
Uche - zawieszony

spoko... w odwodzie mamy zawsze... Kasperczaka, Kapkę, Musiała, Szymanowskiego, Kmiecika, Nawałkę i Kowalika ;)

Q_(L)
08-08-2003, 13:12

Głowacki - kontuzja
Cantoro - kontuzja
Gorawski - kontuzja
Frankowski - kontuzja ?
Pater - kontuzja ?
Strąk - sprawy rodzinne
Uche - zawieszony

8- Cholera... ale ja tam "płakać" i zamrtwiać się nie będę :> '8

Raffi
08-08-2003, 13:12
Ale na Polkowicach to się chyba nie wyłożycie? 8-

Q_(L)
08-08-2003, 13:13

Głowacki - kontuzja
Cantoro - kontuzja
Gorawski - kontuzja
Frankowski - kontuzja ?
Pater - kontuzja ?
Strąk - sprawy rodzinne
Uche - zawieszony

spoko... w odwodzie mamy zawsze... Kasperczaka, Kapkę, Musiała, Szymanowskiego, Kmiecika, Nawałkę i Kowalika ;)

I na pewno można się czegoś od Nich nauczyć... 8)

Sharn
10-08-2003, 16:48
Ale na Polkowicach to się chyba nie wyłożycie? 8-

Nie wyłożyli 2:0 :/

szczepan
17-08-2003, 00:24
kolejne zawieszenia:

www.90minut.pl:
"16 sierpnia 2003, 20:29:10 - lukasm
Wypadek i zawieszenia w Wiśle

W nocy z 14 na 15 sierpnia na ulicy Lea w Krakowie doszło do wypadku samochodowego, w którym uczestniczyło dwóch piłkarzy Wisły, Kamil Kuzera i Hubert Skrzekowski. Obydwaj zostali odsunięci od drużyny do czasu wyjaśnienia okoliczności tego wydarzenia.

Zawodnicy Wisły jechali samochodem bramkarza wiślaków Michała Wróbla, który nie uczestniczył w wypadku. Istnieje podejrzenie, że Kuzera i Skrzekowski byli pod wpływem alkoholu. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Klub podjął decyzję o odsunięciu od treningu bramkarza Michała Wróbla, nie znalazł się on w składzie na mecz ze Świtem Nowy Dwór Maz. W sprawie Wróbla prowadzone jest klubowe, wewnętrzne postępowanie.
źródło: PAP"

szczepan
18-08-2003, 13:00
saga trwa

za www.90minut.pl:

"18 sierpnia 2003, 1:18:51 - maciejko
Kulisy wypadku młodych piłkarzy Wisły

Obrońca Wisły Kraków Kamil Kuzera potrącił samochodem kolegę z drużyny i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając mu pomocy. Policja podejrzewa, że był pijany. Kuzerze grozi nawet 10 lat więzienia, a Hubertowi Skrzekowskiemu, który doznał poważnego urazu kolana, koniec kariery.
W nocy z czwartku na piątek podchmieleni piłkarze postanowili się pościgać po ulicach Krakowa. Napastnicy drużyny rezerw Marcin Szałęga i Karol Wójcik jechali peugeotem tego pierwszego, zaś Kuzera za nimi sportową wersją renault megane należącego do bramkarza Michała Wróbla. Na ul. Lea, gdzie mieszkają młodzi piłkarze mistrzów Polski, Kuzera stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w słup sygnalizacji świetlnej i potrącił stojącego na chodniku Skrzekowskiego. Potem uciekł z miejsca wypadku. Pomoc wezwał anonimowy mężczyzna dzwoniący z telefonu komórkowego.

- Otrzymaliśmy wezwanie o godz. 2.40. Faktycznie, kierowca renault zbiegł z miejsca zdarzenia - potwierdza rzecznik małopolskiej policji podinspektor Dariusz Nowak.

Skrzekowski ze zmiażdżonym kolanem wylądował w dyżurującym wówczas oddziale ortopedii Wojskowej Kliniki Medycznej przy ul. Wrocławskiej. - Rozmawiałem z lekarzem dyżurnym. Hubert ma zerwane więzadła stawu kolanowego prawej nogi - opowiada lekarz Wisły Mariusz Urban. - W poniedziałek podejmiemy decyzje, kiedy piłkarz będzie operowany, bo nie obejdzie się bez rekonstrukcji plastycznej więzadeł. Nasz zawodnik miał też uraz głowy, ale to nic groźnego.
Tymczasem Kuzera wziął jeszcze udział w piątkowym popołudniowym treningu, wyjechał nawet na zgrupowanie przed sobotnim meczem ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W tym czasie policja przesłuchiwała już właściciela renault, Michała Wróbla. Z naszych źródeł wynika, że Wróbel skłamał, twierdząc, iż samochód mu skradziono. Nie był w stanie jednak wyjaśnić, dlaczego nie powiadomił o tym fakcie policji. W tej sytuacji Wróblowi grozi sprawa karna za składanie fałszywych zeznań. Podobno Henryk Kasperczak zapowiedział mu już, żeby sobie szukał nowego klubu.

Z kolei Kuzerze za potrącenie pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku grozi do 10 lat więzienia. Nieoficjalnie wiadomo, że piłkarz już wcześniej stracił prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych. Okolicznością łagodzącą dla Kuzery będzie fakt, że w piątek o godz. 20 sam zgłosił się na policję. Namówić miał go do tego Wróbel, mówiąc, że funkcjonariusze "już wszystko wiedzą". Głównym źródłem informacji policji byli kibice, którzy przyszli z najnowszym plakatem drużyny i wskazali uczestników wypadku.

Raczej na pewno Wisła rozwiąże kontrakt z Kuzerą. Wczoraj trener Edward Klejdinst wyrzucił go z młodzieżowej reprezentacji. Do czasu wyjaśnienia sprawy działacze z Krakowa odsunęli od treningów Wróbla, Szałęgę i Wójcika. Z kolei Kuzera i Skrzekowski zostali odsunięci od drużyny "do czasu całkowitego wyjaśnienia zaistniałych wydarzeń".

To nie pierwsze kłopoty z Kuzerą. Rok temu podpadł poważnie trenerowi Henrykowi Kasperczakowi, gdy po bójce w Kielcach wrócił ze złamaną ręką. Odpokutował w rundzie jesiennej, grając w czwartoligowych rezerwach. Na wiosnę na prośbę właściciela klubu Bogusława Cupiała Kasperczak dał Kuzerze ostatnia szansę i przywrócił go do pierwszej drużyny.

To też nie pierwsze problemy Wisły z obrońcami. Cztery miesiące temu klub rozwiązał kontrakt z Grzegorzem Kaliciakiem, którego policja zatrzymała w nocy na jednej z krakowskich ulic. Kaliciak był pijany i wymachiwał pistoletem gazowym.

źródło: Gazeta.pl"

no to ladnie... Obrona na procentach... poprostu niezle... najlepsze jest to ze tam pija i mlodzi i starzy...