PDA

Zobacz pełną wersję : Okuka odchodzi!

Harcerz
13-06-2003, 04:50
http://www1.gazeta.pl/sport/1,35335,1528796.html

peyek
13-06-2003, 07:21
Dzisiaj o tym tez pisze PS. Wszystko ma sie wyjasnic na konferencji prasowej ktora bedzie o 13.00 . Sprawa sie gmatwa :/

Aureliusz
13-06-2003, 08:35
O *****, a jeśli to prawda, to juz koniec. Bo to oznacza że Jakubas nie wchodzi. Wczoraj znowu nie obradowała rada Warszawy nad stadionem. *****, widzę czarne chmury nad Legią.

Klusek
13-06-2003, 09:14
O *****, a jeśli to prawda, to juz koniec. Bo to oznacza że Jakubas nie wchodzi. Wczoraj znowu nie obradowała rada Warszawy nad stadionem. *****, widzę czarne chmury nad Legią.

No właśnie niekoniecznie chyba. Jak wiem Jakubas ma swojego trenera i Okuka nim nie jest. Więc na dwoje babka wróżyła.

marecki
13-06-2003, 09:15
8-

;( ;( ;(

Drago dziekujemy! :+:

mam nadzieje ,ze nie jest to poczatek konca :(

***** no ja pierdole ...piekny poczatek dnia :[

Yevaud
13-06-2003, 09:32
Obyśmy sie potem nie obudzili w takim samym koszmarze, jaki zafundowali następcy Engela....

Mazi
13-06-2003, 09:36
Jezeli to prawda to :

DRAGO DZIĘKUJEMY !!! za wszysto co zrobiłeś dla nas , dla Legii ... Mam nadzieję ,że jeszcze kiedyś wrócisz do nas .

"Kuba" ma być następcą ... szczerz mówiąc pasuje mi to . No ale ,coz , poczekajmy do 13 .

_Bart
13-06-2003, 09:42
ja juz nie wiem co tu myslać, ja jednak byłem za Okuką. Moze byc bardzo źle bo to jak dla mnie są ciecia kosztów a nie zmiana bo nie wyszło.
Drago dziekujemy Ci za mistrozstwo i wiele emocjonujacych chwil które z Tobą na ławce przeżyliśmy

o 13 też bedzie żenada mam takie przeczucie :(

kurva i tak do zajebania, piekny poczatek weekendu

MaxyM
13-06-2003, 10:36
:D

Oby było tak jak napisał Klusek...

Sinuhe
13-06-2003, 11:08
Ja myślę, że jednak jest to związane z przejęciem SSA Legia Warszawa przez Jakubasa. Po cholerę by inaczej robili specjalną konferencję prasową? Przecież wyraźnie jest napisane, że" na temat zmian własnościowych". Od dawna wiadomo, iż Jakubas ma swój "gabinet cieni" ;) Trenerem ma być podobno Wójt...

Aureliusz
13-06-2003, 11:13
99
Tyle spotkań Legia rozegrała, gdy trenerem był Okuka
Szkoda, że nie będzie jubileuszu
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Ale i tak dziękujemy
:+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+:

Klusek
13-06-2003, 11:24
Wójcik trenerem? Szczerze pisząc nie jestem przekonany...

Endrju
13-06-2003, 11:50
A może zrobić by sparing Legia-Kibice w którym Drago zaliczłby jubileusz 8)

PS. Cipciuś nadal nie wierzysz :>

Kempes
13-06-2003, 11:52
Odejście Okuki napewno dla mnie nie jest miłą wiadomoscią , mimo słabszego ostatniego sezonu myśle że jest to człowiek który ma spore pojęcie o piłce a słowa że nie ma kim grać aby zmienić oblicze Legii są niestety prawdziwe , bardzo chetnie bym go widzial na ławce trenerskiej w przyszłym sezonie i doczekał sie tego że z przyszłych transferów zrobi dobry uzytek ale jest to niestety marzenie scietej głowy .... pozostaje teaz czekać na dobre inwestora który da nowe oblicze finansowe naszemu klubowi ... odnośnie Kubickiego i Engela - jestem na tak ... Wójcik ? szczerze równiez wolałbym go od wszystkich trenerów z ligowej mieszanki . Wszyscy mieli lub mają kontakt z Legia , a wydaje mi sie że ludzi - którym zalezy na dobru klubu i maja do niego mniejszy czy wiekszy sentyment - potrzeba

pozdr.:)

szczepan
13-06-2003, 12:10
sprawa jest prosta jesli nie bedzie nowego sponsora (a wile na to wskazuje - ma ktos info z knferencji) to trenerem zostanie "Kuba". Ani Engel ani Wojcik nie przyjda bo sa za drodzy! a Broniszewski to raczej wyssne z palca tak dla sensacji!

MaxyM
13-06-2003, 12:11
Szacunek dla Drago za to co zrobił ale to już czas na zmiane...

Ja tam się w przeciwieństwie do reszty ciesze, że Drago odchodzi, zresztą wiecie, że od penego czasu sam się tego domagałem '8 . Dlatego nie jestem zmartwiony, czekam na info o sponsorze i piatek 13 bedzie dosc szczesliwy.

Tylko jedno moze go spieprzyc - J. Wójcik w Legii :zly: - Won!

szczepan
13-06-2003, 12:12
MaxyM to jestes prawdziwym optymistom! no chyba ze wiesz cos czego my nie wiemy ?? '8

Sinuhe
13-06-2003, 12:19
Siędzę na stronie PAPu i odświeżam co minutę... :>

_Bart
13-06-2003, 12:26
Jak udało nam się dowiedzieć, odejście Dragomira Okuki z Legii jest już pewne. Serbski szkoleniowiec jeszcze dziś pożegna się z zespołem. Podczas pracy na Łazienkowskiej Okuka wywalczył z zespołem mistrzostwo Polski i Puchar Ligi. Kibice bardzo szanowali trenera Legii. To na jego cześć powstała pieśń: "Kukułeczka kuka Dragomir Okuka".
Okuce serdecznie dziękujemy za wszystkie piękne momenty, wygrane mecze i całą pracę, jaką włożył w budowę zespołu Legii. Drago - nie zapomnimy o Tobie!

LegiaLive

DRAGO SZACUNEK !!! :+:

Sinuhe
13-06-2003, 12:32
Szacunek !!!

Facet zrobił coś z niczego...

arczi
13-06-2003, 12:50
ehhh... *****...szok!
Wielka szkoda, no ale cóż... to było pewne. Zrobił swoje i należy mu się szacunek.
A teraz czas na Kubę. Powodzenia. Prześcignij Mistrza...

Klusek
13-06-2003, 12:53
Tylko jedno moze go spieprzyc - J. Wójcik w Legii :zly: - Won!

Tak jest, Wójcik z dala niech sie już nie wpierdala.

pijak
13-06-2003, 12:57
Klusek & MaxyM macie po browczyku...aj też optymista pełną gębą...sądze że Kuba sie nauczyl spoooro od takiego kozaka jak Drago, i to nieżle "zdyskontuje" (jak ja polubilem to słowo:))) nam pozostaje czekać...i ew. strajkować :rotfl: ale to może na jesieni...po pierwszych meczach...narazie dumne oczy do góry Legijna brać

Ostry
13-06-2003, 13:06
Szkoda,że Drago jednak odchodzi,liczyłem,że zostanie z nami.

Należą mu się wielkie PODZIĘKOWANIA za to co zrobił dla Legii.Mimo wielu problemów zbudował bardzo dobrą drużynę i odniósł wielki sukces.Mam nadzieję,że Kubicki będzie kontynuował jego myśl szkoleniową i ,że wreszcie zaczniemy grać 4-4-2 :)

Klusek
13-06-2003, 13:12
Jedyna nadzieja jest taka, że Kubicki będzie umiał podobnie jak Jabłoński w 96 roku zbudować z przeciętnych graczy prawdziwą ekipę.
ech... idę się najebać.

Adams_
13-06-2003, 13:42
smutne to raczej, smutne...

krollek
13-06-2003, 13:43
Kukułeczka kuka odszedł już Okuka :( :fu:

Drago szacunek na zawsze - za mistrza 01/02 :+: :+: :+:
Dziękujemy :dz:

aaadamm
13-06-2003, 13:43
Z wielkim bólem i smutkiem, ocierając płynacą łzę z mojego oka mówię - Drago - DZIĘKUJE. Dzięki Tobie przeżyłem wspaniałe chwile, nigdy nie zapomne Ci tego, nigdy nie zapomnimy, że to Ty jesteś twórcą mistrzowskiej Legii. Legia to kibice i ludzie Jej oddani całym serce, a Ty do nich napewno należysz. Powodzenia w nowej pracy.... wróć kiedyś do nas.

R@dek (L)
13-06-2003, 13:53
Drago :+: :+:

Powiem tylko tyle to jest złe posunięcie i niestety będziemy tego żałowali :(

[marcin]
13-06-2003, 14:28
panie okuka :+: :+: szkoda ze tak sie stalo niema trenera pol-mot dlaj sponsorem :fu: :/ nie zalamywac sie tylko myslec co dalej bedzie znaszym kochanym klubem :cry:

Keleborn
13-06-2003, 14:32
Na począdku gdy przyszedł Okuka, słyszał na każdym meczu Okuka Won. Jedynie niejaki Miklas go bronił. Potem był majster i szybko stał się ulubieńcem. Teraz trenerem znowu będzie Kuba. Jeśli będzie kontynuował myśl Okuki - a na to wygląda, to powinno być nieźle.
Drago - dzięki za wszystko. Teraz pewnie weźmie reprę Jugosławii.

C@mo
13-06-2003, 14:50
***** co za parszywy dzień

Drago :+: :+: :+: za wszystko

_Bart
13-06-2003, 14:54
Dariusz Kubicki będzie nowym trenerem piłkarzy Legii Warszawa. Zastąpi na tym stanowisku Serba Dragomira Okukę - oficjalnie poinformował w piątek prezes większościowego udziałowca klubu - Pol-Mot Holding SA, Andrzej Zarajczyk.

49-letni Okuka pracował w Legii od marca 2001 roku. W sezonie 2001/2002 pod jego wodzą legioniści wywalczyli tytuł mistrza Polski.

"Mimo naszych starań trener Okuka postanowił wrócić do Belgradu i nie był zainteresowany przedłużeniem kontraktu z Legią - powiedział Zarajczyk na konferencji prasowej. - W związku z tym musieliśmy dokonać wyboru nowego trenera. Postanowiliśmy, że od poniedziałku funkcję tę będzie pełnić Dariusz Kubicki, który do tej pory był asystentem Okuki".

"Zaproponowano mi nowy kontrakt, ale zdecydowałem się na powrót do kraju, do rodziny. To była moja suwerenna, ale jednocześnie szalenie trudna decyzja, nad którą długo się zastanawiałem. Wydaje mi się, że z obecnym zespołem Legii już więcej nic nie można zrobić. A ja marzyłem o kolejnym tytule mistrzowskim i walce o Ligę Mistrzów" - uzasadniał rezygnację z dalszej pracy Serb.

Okuka podkreślił, że minione dwa lata będzie wspominał bardzo dobrze. "Zostawiam tu wielu znajomych, przyjaciół. Szanuję miejscowych kibiców, którzy bardzo pomagali piłkarzom. Cieszę się, że oni także doceniali moją pracę. Dziękuję prezesowi Zarajczykowi, który mi zaufał i chyba nie może tego żałować" - powiedział były szkoleniowiec Legii.

Zapytany, czego najbardziej żałuje z okresu swojej pracy w Legii, przyznał: "Najbardziej mi szkoda, że nie udało się zatrzymać piłkarzy, którzy wywalczyli mistrzostwo Polski. Żałuję, że musieli odejść Murawski, Karwan, Mięciel, Omeljańczuk, Stanew. Z nimi Legia byłaby dziś w innym miejscu".

Serb poinformował, że nie ma aktualnie żadnych ofert pracy, ale wkrótce zamierza wrócić na trenerską ławkę. "Nie mam na razie propozycji, które warto byłoby rozważyć. Jeśli takie się pojawią, to pewnie wrócę do pracy. Na razie będę odpoczywał i cieszył się rodziną" - zakończył.

40-letni Kubicki, który był asystentem Okuki, samodzielnie poprowadzi Legię po raz drugi. Wcześniej trenował Legię przez cztery miesiące na początku sezonu 1999/2000. Zastąpił go Franciszek Smuda.

Były 46-krotny reprezentant Polski przez wiele sezonów był związany z Legią jako zawodnik, do której trafił w 1983 roku ze Stali Mielec. Później wyjechał do Anglii, gdzie występował w Aston Villi i Sunderlandzie. Zagrał na mistrzostwach świata w Meksyku w 1986 roku.

"Sądziłem, że jednak "Drago" da się namówić szefom klubu i zostanie. Dwa czy trzy dni temu dowiedziałem się, że jednak odejdzie. Cieszę się, że prezesi mi zaufali i postaram się kontynuować pracę trenera Okuki" - powiedział Kubicki.

"Współpracując z nim wiedziałem, że kiedyś prawdopodobnie go zastąpię. Nie sądziłem jednak, że stanie się to tak szybko. Bardzo mile będę wspominał współpracę z Serbem. Wiele się od niego nauczyłem, jestem obecnie lepszym szkoleniowcem niż dwa lata temu" - dodał i podziękował Okuce za rekomendację, która miała wpływ na decyzję szefów Legii.

Mówiąc o planach na najbliższy sezon Kubicki zaznaczył: "W zespole musi się pojawić +świeża krew+. Od warunków finansowych będzie zależeć, jacy piłkarze trafią do Legii, ale musimy zrobić wszystko, by zwiększyć rywalizację w drużynie. Szukamy lewego obrońcy, prawego pomocnika i skutecznego napastnika. Przydałby się także doświadczony bramkarz, przy którym mógłby się rozwijać Artur Boruc".

Kubicki zapowiedział, że za kilka dni powinno się wyjaśnić kto będzie jego asystentem. "Mam na oku kilku kandydatów, ale najpierw muszę z nimi porozmawiać osobiście" - zakończył.

Prezes Pol-Motu poinformował także, że w najbliższym czasie nie zmieni się właścicielska struktura stołecznego klubu. "Prasa szeroko informowała o rozmowach, jakie prowadziliśmy z panem Jakubasem na temat przejęcia przez niego pakietu większościowego udziałów w Legii. Nie doszliśmy jednak do porozumienia i nie będzie zmian właściciela klubu" - powiedział Zarajczyk.

Dodał także, że w Sądzie Rejestrowym dokonano oficjalnie zmiany nazwy piłkarskiej drużyny Legii. W nowym sezonie będzie się ona nazywać: "Klub Piłkarski Legia Warszawa S.S.A.".

za wp

heh pokazuje to tylko iż Okuka to madry człowiek i nie chce firmowac swoim nazwiskiem tego co robi tu Zarajczyk

yeah
13-06-2003, 15:25
Ale, chyba jeszcze jest jakaś szansa...

arczi
13-06-2003, 16:01
Ale, chyba jeszcze jest jakaś szansa...

Na co? Na wyruchanie szympansa?

Aureliusz
13-06-2003, 16:40
Z wielkim bólem i smutkiem, ocierając płynacą łzę z mojego oka mówię - Drago - DZIĘKUJE. Dzięki Tobie przeżyłem wspaniałe chwile, nigdy nie zapomne Ci tego, nigdy nie zapomnimy, że to Ty jesteś twórcą mistrzowskiej Legii. Legia to kibice i ludzie Jej oddani całym serce, a Ty do nich napewno należysz. Powodzenia w nowej pracy.... wróć kiedyś do nas.
Całkowicie podpisuję się pod Twoimi słowami. I dodam jeszcze, że marzyło mi się, aby w Legii był trener, który pracowałby z nią przez długie lata (tak jak Fergusson w ManU). I Okuka był odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu. Szkoda. Wróć jeszcze do nas Drago. :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

l_u_k_a_s_z
13-06-2003, 17:11
Drago!! Wiem ze nie jestem pierwszy i nie jedyny ale nie mogłem nie napisać DZIĘKUJE za wszystko ... Za te wszystkie piękne chwile za wszystkie zwycięstwa i nawet za wszystkie porażki które pokazały mi jak bardzo jestem związany z tym wspaniałym klubem,bedziemy Cie jeszcze długo pamiętali i dzisiaj podobnie jak wielu kibiców z wielką nadzieja w sercu zakrzykne : WRÓCISZ DRAGO WRÓCISZ!!! :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+:

pijak
13-06-2003, 18:25
"bedzie dobrze ja to wiem..." chce sie zacytować...co do obecnej sytuacji

chciałem sie z Wami podzielić taka ciekawostką poniekąd...dla mnie jest to nowinka, wiec nie krzyczeć na mnie jak już znacie...do rzeczy zatem...
śmigłem sobie na stronke wisły k. i znalazłem ich śpiewnik...a w nim piosenke o dziwnie znajomych słowach...acz kolwiek nie do konca...:) cytuję:

"Na dworze jest mrok"
Na dworze jest mrok, w tramwaju jest tłok,
kibice na Wisłę jadą.
Wtem nagle ktoś wstał - zaśpiewam ja wam
o Wiśle mej ukochanej.
Hej nasz TS,
Do Boju Wisełka Kraków.
Dwie bramki ..............
Dwie bramki ..............
i Wisła jest mistrzem Polski. (Bis)

ten mrok mnie rozjebał...

a Drago tego trenera zapamiętam na dłużej:) charakterystyczny wygląd,
i poświecenie z jakim sie uczył naszego języka...hehhh...FORZA QUBA

Raffi
13-06-2003, 18:39
ten mrok mnie rozjebał...

a Drago tego trenera zapamiętam na dłużej:) charakterystyczny wygląd,
i poświecenie z jakim sie uczył naszego języka...hehhh...FORZA QUBA

Ciekawy ten 'mrok', zwłaszcza że oświetlenia tam do niedawna nie było :)

A co do trenera...cóż, Kuba kolejnej szansy już nie dostanie...Musi się udać :] Pozostaje zdefiniowanie tego, co to znaczy "udać się".
Ten rok to będzie dziadowanie...

koLumb
13-06-2003, 20:00
Dziękujemy Ci Drago za całokształt twojej pracy w Legii!Dziękuje za Mistrza!!Szkoda że tak zdecydowałeś a nie inaczej.3maj się! :oho:

kamyk
13-06-2003, 21:23
jest mi przykro drago to byl czlowiek na odpowiednim miejscu umial wszytsko pOukladac! jest mi strasznie przykro drago jestes wielki ze zdobylas dlanas majstra i pokazales ze da sie z ta druzyna cos osiagnoc! dales nam duzo chwil radosci bedziemy o tobie pamietac! i mam nadzieje ze znow za jakis czas nie znow pojawisz sie an lawce trenerskiej legii i znow poprowadzisz nasza legiunie do mistrza tylko w innych warunkach pracy niz takie jakie sa dzis ! a zajerczyk ********** z legii!

Tomi
13-06-2003, 21:46
Ja tam dziękuję Drago za to co dla nas zrobił i wcale sie nie dziwię jego decyzji bo co ma zrobić szkoleniowiec od którego wymaga się tak wiele a co roku zespół zamiast być wzmacnianym jest coraz bardziej osłabiany. Ja uważam że i tak wykrzesał z tej drużyny wszystko co najlepsze.

Powodzenia Drago i nie zapomnimy o Tobie !!!!!!!!!!!!

DRAGOMIR OKUKA - :+: :+: :+: SZACUNEK :+: :+: :+:

biotronic
13-06-2003, 23:24
Dzieki Ci Drago za fete na starowce - jeden z najzajebistrzych dni w moim zyciu. :+:

Troszke sie z...(tit)...o. Nie ma ani Jakubasa, ani stadionu ani Dragomira.

:oho:

Kempes
14-06-2003, 13:22
Jestem wdzięczny za moją pierwszą w życiu fete i za wspaniałe wygrane które kibic Legii zapamięta na bardzo długo ( Utrecht , Wisła .... )
:+:

Nazgul
14-06-2003, 21:28

To nie jest żadne posunięcie - to decyzja trenera. Oferowano mu nowy kontrakt ale odrzucił ofertę gdyż jak twierdzi - "Nic już z Legią nie jest w stanie osiągnąć"...
Ale i tak - dzięki Drago... :+:

R@dek (L)
14-06-2003, 22:01

To nie jest żadne posunięcie - to decyzja trenera. Oferowano mu nowy kontrakt ale odrzucił ofertę gdyż jak twierdzi - "Nic już z Legią nie jest w stanie osiągnąć"...
Ale i tak - dzięki Drago... :+:

Jak to pisałem nie wiedziałem jeszcze że Drago sam podją tą tecyzje wcale nie dziwie mu się że tak postąpił ale mimo to nie wyjdzie nam to na dobre

Drago=szacunek :+: :+:

yusta
14-06-2003, 22:32
Myślę, że Drago lada dzień zostanie selekcjonerem Serbii. Jeszcze tydzień temu snuł plany na nastepny sezon w Legii, musiał dostac jakąś propozycje inaczej by nie odszedł. Stanowisko selekcjonera jest bardziej nobilitujące niż trenera Legii, z której co pół roku wyprzedają mu najlepszych piłkarzy i od nowa musi wszystko budować.
Swoją drogą ciekawe jak się sprawdzi w nowej roli. Jak stanie się tak jak myślę to Stanko będzie regularnie otrzymywał powolania '8
Powodzenia Drago i dzięki za wszystko :+:

BBB
15-06-2003, 17:53
Dzieki Drago,za wszystko...Teraz jak juz wiadomo ,ze odszedl obawiam sie ze wszystko moze sie rozpasc,dla mnie to wlasnie dzieki Okuce "jakos to bylo",mam nadzieje ze bez niego to wszystko sie nie rozpadnie...
PS.obym nie mial racji i zeby moje czarnowidztwo sie nie sprawdzilo.

Szymus
15-06-2003, 18:02
dzis oglodalem na polsacie 2 wywiad z Okuka... mial ambitne cele.. chcial przebudowac LEGIE myslal o ustawieniu 3-4-3 lub 4-4-2 ...... szkoda ale dziekujemy Ci Drago za wszystko!