PDA

Zobacz pełną wersję : Abonament rtv: Można nie wpuścić kontrolera

MaxxxiM
24-07-2004, 12:42
"Życie Warszawy": Wkrótce rozpoczną się kontrole u osób niepłacących abonamenturtv. Będą je przeprowadzać kontrolerzy Poczty Polskiej, którzy - jeżeli zostaną wpuszczeni do mieszkania - będą mogli nałożyć karę.

Kontrolerzy pojawią się w sierpniu w siedzibach firm oraz w prywatnych mieszkaniach. Sprawdzą, czy instytucje, przedsiębiorcy i obywatele płacą abonament radiowo-telewizyjny. Poczta Polska i Ministerstwo Infrastruktury ostrzegają: kontrole obejmą także Warszawę.

Po sklepach i urzędach przyjdzie kolej na prywatne mieszkania. Poczta Polska ostrzega, że kontrole będą przeprowadzać pracownicy rejonowych urzędów pocztowych. Gdy znajdą niezarejestrowane radio lub telewizor, wydadzą nakaz rejestracji tych odbiorników oraz nałożą karę finansową. Należy ją zapłacić w terminie 14 dni, bo potem ściągną ją urzędy skarbowe. Np. jeśli miesięczny abonament za telewizor wynosi 15,40 zł, to kara za "nielegalny" odbiornik wyniesie 30x15,40 zł, czyli 462,00 zł. - pisze "Życie Warszawy".

"Obywatel nie ma jednak obowiązku wpuścić do domu kontrolerów pocztowych. Nic się pod tym względem w prawie nie zmieniło, przez tę lukę w przepisach system ściągania abonamentów nie będzie szczelny" - powiedziała dziennikowi Dorota Jasłowska, rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Grabo
24-07-2004, 12:52
No i bardzo dobrze.Ja nikogo nie zamierzam wpuszczać.

W ogóle to nie jest żaden abonament tylko haracz za posiadanie odbiornika. :zly:
Abonament jest płacony dobrowolnie, a tutaj żadnego wyboru nie ma.

MaxxxiM
24-07-2004, 13:45
a najlepsze jest to, ze ta kontrole nie ma zadnego sensu. jeszcze nie zaczeli kontrolowac, a juz wiadomo jaki bedzie wynik. znowu zmarnuje sie troche kasy i tyle. przeciez kazdy kto nie placi, nie wpusci kontrolera do mieszkania. a ten kto placi nie zostanie odwiedzony. absurd. tak jak abonament z reszta

aaadamm
24-07-2004, 13:49
a kalk to jest

sprzedaje radia i telewizork iw sklepie ,ale towar nei jest moj, tylko posrednicze w sprzedazy, gdyz jest to sklep sieciowy

i przeciez nie zaplace abonamentu za chociaz jedno grajace nie moje radio :)

foks
24-07-2004, 13:54
czytajcie uwaznie. napisane jest ze beda chocic po urzedach i firmach i tam sprawdzac bo narazie chodzenie po domach skonczylo by sie calowaniem klamek.
foks

Mini
24-07-2004, 13:59
a jeżeli ktoś nie ogląda telewizji publicznej to co?
przecież to ona cały hajs ściąga z tego :zly:

Cipciuś
24-07-2004, 14:04
ja nigdy nie płacilem i płacic nie zamierzam - wystarczy ze bule 50zl za kablówke - i to jest oplata za TV - a w kablówkach jak wiadomo są rowniez 1,2 TVP itd wiec po ki **** płacic 2 razy za to samo ? :foch:

MaxxxiM
24-07-2004, 14:25
czytajcie uwaznie. napisane jest ze beda chocic po urzedach i firmach i tam sprawdzac bo narazie chodzenie po domach skonczylo by sie calowaniem klamek.
foks

Foks, nie do konca. popatrz na pierwsze zdanie:

Kontrolerzy pojawią się w sierpniu w siedzibach firm oraz w prywatnych mieszkaniach

foks
24-07-2004, 17:26
wiem wiem, moj blad. po prostu napisalem to co wywnioskowalem czytajac tez inen gazety i tam bardziej zaznaczali ze narazie ogranicza sie tylko do firm, a jak wymysla by ominac problem "calowania klamki" w prywatnych mieszkaniach to rusza do nich.