PDA

Zobacz pełną wersję : Oświadczenie SSLW

aaadamm
21-07-2004, 22:46
Stowarzyszenie Kibiców Warszawskiej Legii "Sekcja Sympatyków" informuje, że z dniem 21 lipca rezygnuje z przekazywanej na jego działalność przez KP Legia Warszawa SSA złotówki z każdego sprzedanego biletu na mecz piłkarski rozgrywany przy ulicy Łazienkowskiej.
Decyzja ta podjęta została w związku z przedłużającą się i nieprzynoszącą satysfakcjonujących nas rozwiązań dyskusją na temat wprowadzonych przez KP Legia SSA podwyżek cen karnetów oraz pojedynczych biletów na mecze Legii. Liczymy, że oszczędzona w ten sposób przez klub suma pozwoli na obniżenie cen wejściówek zgodnie z propozycjami Stowarzyszenia, albo obniżenie ich kosztu o sumę, którą dostajemy od klubu na statutową działalność. Przypominamy, że jest to 1 zł od sprzedanego biletu, oraz 6 złotych od każdego karnetu.
Nie chcemy bowiem, by pieniądze, które wykorzystywaliśmy na tworzenie opraw meczów na naszym stadionie i organizację pociągów specjalnych, uniemożliwiały wielu naszym kibicom chodzenie na mecze Legii. Zrobiliśmy wszystko, by koszt ten był jak najmniej uciążliwy.

Autor: Stowarzyszenie kibiców Legii Warszawa Sekcja Sympatyków

z LL!

cz yrezygnacja ze złotówki wię\ąże sietez z rezygnacją darmowych biletów, które ma dostawac SSLW. Tak pytam z ciekawosci. I tak sobie mysle. Posunięcie dobre - moze - choc watpie obniżą ceny biletow, a z drugiej strony - fajna taktyczna zagrywka ;)

Fizi
21-07-2004, 22:55
chcesz pozbawić kogos znaczenia to odetnij go od kasy

SSLW właśnie robi sobie to samo

sweter_cf
22-07-2004, 00:03
Fizi, zejdź na ziemię. SSLW nie ma znaczenia dlatego, że miało pieniądze, tylko dlatego, że coś robi, robiło, i będzie robiło dla Legii (choćby za chwilę obchody PW, które będą kosztowne i wymagające wiele pracy). Pieniądze mają mniejsze znaczenie, tym bardziej, że i tak ze względu na politykę klubu pewna jest decyzja o rezygnacji z opraw na Legii. A 120 tysięcy złotych rocznie, czyli tyle, ile według pana prezesa Legia daje SSLW, pójdzie dla Was na tańsze bilety. Obojętnie, jakiej wysokości będzie zniżka. Głupio jeszcze w takiej sytuacji brać złotówki od swoich kibiców, prawda?

Fizi
22-07-2004, 00:15
Fizi, zejdź na ziemię. SSLW nie ma znaczenia dlatego, że miało pieniądze, tylko dlatego, że coś robi, robiło, i będzie robiło dla Legii (choćby za chwilę obchody PW, które będą kosztowne i wymagające wiele pracy). Pieniądze mają mniejsze znaczenie, tym bardziej, że i tak ze względu na politykę klubu pewna jest decyzja o rezygnacji z opraw na Legii. A 120 tysięcy złotych rocznie, czyli tyle, ile według pana prezesa Legia daje SSLW, pójdzie dla Was na tańsze bilety. Obojętnie, jakiej wysokości będzie zniżka. Głupio jeszcze w takiej sytuacji brać złotówki od swoich kibiców, prawda?

Gest bardzo ładny, ale moim zdaniem jednak to wszystko, co można o nim pozytywnego powiedzieć. Złotówka mniej za bilet nikomu wielkiej ulgi nie przyniesie, a jedynie zmniejszy dochody SSLW i siłą rzeczy jego zdolność do podejmowania efektywnych ( a nie efektownych, jak to właśnie oświadczenie) działań, jak choćby oprawy czy też pociągi specjalne.

Właśnie o to mi chodzi, że SSLW ma znaczenie bo coś robi , robiło i będzie robiło dla Legii, a to właśnie poza dobrymi chęciami , których nie brak i wkładem własnej pracy, której również ogrom , wymaga funduszy ( sam wspomniałeś o kosztach poniesionych w zw. z obchodami rocznicy Powstania).
Dlatego właśnie uważam , że ta decyzja ,poza najprawdopodobniej pozytywnym wydźwiękiem wśród kibiców , ma same wady.

Raffi
22-07-2004, 06:55
Rozmowy są dzisiaj?... Nie do końca wiem czemu to oświadczenie służy...Oby odniosło jakiś pozytywny skutek.

I obawiam się że w sobotę będzie kolejny odcinek szopki :/

Mazi
22-07-2004, 09:52
I obawiam się że w sobotę będzie kolejny odcinek szopki :/

znowu bedzie debata na tvn24?

Raffi
22-07-2004, 10:41
nie, mecz. Oby coś dało się załatwić :roll: Tylko że ja właściwie nie słyszałem potwierdzenia żeby cos dzisiaj miało się dziać.
A karnetów podobno poszło niewiele ponad tysiąc, czyli 1/3 tego co w tym samym okresie przed rokiem

Lolek
22-07-2004, 11:03
Tylko że ja właściwie nie słyszałem potwierdzenia żeby cos dzisiaj miało się dziać.

Dziać się dzisiaj będzie, ale szanse powodzenia to wciąż wielka niewiadoma.

Keleborn
22-07-2004, 12:06
Dla mnie ten gest to czysty populizm. I tak jak mówi Fizi - głupi gest bo odcinają się od poważnego zastrzyku finansowego. A gest ten nic nie zmieni.

sweter_cf
22-07-2004, 13:07
Gest bardzo ładny, ale moim zdaniem jednak to wszystko, co można o nim pozytywnego powiedzieć. Złotówka mniej za bilet nikomu wielkiej ulgi nie przyniesie, a jedynie zmniejszy dochody SSLW i siłą rzeczy jego zdolność do podejmowania efektywnych ( a nie efektownych, jak to właśnie oświadczenie) działań, jak choćby oprawy czy też pociągi specjalne.

Właśnie o to mi chodzi, że SSLW ma znaczenie bo coś robi , robiło i będzie robiło dla Legii, a to właśnie poza dobrymi chęciami , których nie brak i wkładem własnej pracy, której również ogrom , wymaga funduszy ( sam wspomniałeś o kosztach poniesionych w zw. z obchodami rocznicy Powstania).
Dlatego właśnie uważam , że ta decyzja ,poza najprawdopodobniej pozytywnym wydźwiękiem wśród kibiców , ma same wady.

Działania będą ciągle prowadzone - choćby ze składek członkowskich. Pociągi specjalne będą też dalej jeździły. W końcu nie muszą być za pół-darmo, dojazd na mecz nikomu się nie należy - to, że trzeba będzie za niego płacić jest normalne.
Tak więc, jedyną "wadą" jest to, że SSLW uniezależniło się finansowo od Legii i postawiło ją pod ścianą: teraz *musicie* opuścić ceny biletów. My złotówkę, wy dwie. Czy coś w tym rodzaju. Kumasz?

Mini
22-07-2004, 13:13
poza tym w każdej chwili można sie do Stpwarzysenia zapisac iść na spotkanie i przedstawić swoje pomysły.

calagan
22-07-2004, 15:48

Działania będą ciągle prowadzone - choćby ze składek członkowskich. Pociągi specjalne będą też dalej jeździły. W końcu nie muszą być za pół-darmo, dojazd na mecz nikomu się nie należy - to, że trzeba będzie za niego płacić jest normalne.
Tak więc, jedyną "wadą" jest to, że SSLW uniezależniło się finansowo od Legii i postawiło ją pod ścianą: teraz *musicie* opuścić ceny biletów. My złotówkę, wy dwie. Czy coś w tym rodzaju. Kumasz?

Taaaa, oni sie spewnoscia czuja postawieni pod sciana i juz leca obnizyc ceny. Przepraszam, ale to jakis byl obowiazek klubu ta zlotowka na Stowarzyszenie, czy raczej dobrowolne opodatkowanie?

Fizi
22-07-2004, 16:13

Kumam tyle, że SSLW nie będzie dostawało kasy od klubu i tyle, że klub nic nie musi, najprawdopodobniej poprostu będzie miał z tych biletów złotówkę więcej i tyle.

SSLW może mieć więc satysfakcję , że zafundowało piłkarzom obóz przygotowawczy w Niemczech.

Myślę, że KP Legia zaraz oświadczy, że nie może obniżyć cen karnetów, bo przecież już niektórzy je kupili po dotychczasowych cenach i będzie to w stosunku do nich niesprawiedliwe.

Mam nadzieję , że się mylę i okaże się , że ten ruch SSLW był trafny i skuteczny w tym sensie , że rzeczywiście spowoduje obniżkę cen przez klub, ale jakoś bardzo w to wątpię niestety.

Paolo'
22-07-2004, 16:19
Moim znaniem nie wpłynie to na zmianę cen biletów - ale chodzi o gest! Dla mnie bomba, zadrwili sobie z ITI :fy: jałmużna biednych kibiców dla bogatej korporacji, która musi podwyższyć ceny biletów, żeby jakoś "związać koniec z końcem"... :oczko: Powinno być im łyso :chytry:

Sharn
22-07-2004, 17:13
A nikt nie pomyślał, że przy średniej kibiców 5000, tych złotówek od biletu też będzie mniej? I dlaczego klub chce zmienić zasady współfinansowania SSLW na zasady ryczałtu (120 tys.)? 8)
Damy sobie radę sami, przy tym uniezależnimy się od klubu, który jak jeszcze ktoś nie zauważył ma nas i tak generalnie w dupie. Oni swoje, my swoje. A że media i reklamodawcy uzależniają wartość (więc i zera na przelewach bankowych) marki czy przekazu od populizmu produktu (tu klubu)? Sorry, to nie my tym klubem rządzimy... :zlosliwy:

pozdr. Sh

dyha
22-07-2004, 18:39
Moim znaniem nie wpłynie to na zmianę cen biletów - ale chodzi o gest! Dla mnie bomba, zadrwili sobie z ITI :fy: jałmużna biednych kibiców dla bogatej korporacji, która musi podwyższyć ceny biletów, żeby jakoś "związać koniec z końcem"... :oczko: Powinno być im łyso :chytry:

Zygo napewno jest :hyhy:

zuz
22-07-2004, 19:03
Przepraszam, leń jestem, jak się zapisać?

http://www.stowarzyszenie.legia.warszawa.pl/ :)

Żuku
24-07-2004, 16:53
a ja tak z innej beczki ... ale o Stowarzyszeniu ... chodze na (L) juz troche czasu ... na krytą ... i czego bym nie uslyszał w oświadczeniu Stowarzyszenia to zawsze bronią interesów kibiców z Żylety np. to że cena karnetów "350zł = pusty stadion" ... przepraszam, Legia to nie tylko Żyleta ale także troche Łuk oraz Kryta ... czemu naszych interesów także nie bronicie? Ja też musiałem zapłacić drożej za karnet.

Oglądająć spotkanie na TVN24 jakiś przedstawiciel Cybersów powiedział, żeby Walter nie mówił, że Ci są z Cyberfanów a Ci ze Stowarzyszenia, że oni wszyscy reprezentują Kibiców Legii ... ale jakoś tego nie widać ...
Skoro się deklarujecie reprezentować nas wszystkich to tak róbcie

Fizi
24-07-2004, 17:50
Zuku:

SSLW zrezygnowało z dotyacji od klubu z biletów i karnetó także na krytą - to jedno

drugie - SSLW dązy też do wprowadzenia zniżek na krytą

trzecie - jeśli masz ochotę pojechać nad morze i na urlop i masz na to odpowiednie środki - wynajmujesz apartament z widokiem na morze, jeśli masz mniejszą kasę też możesz jechać nad morze , tyle że idziesz z namiotem na camping 2 kilometry od plaży i płacisz ,,nieco,, mniej - w obu przypadkach jesteś na urlopie nad morzem , tyle , że dopłacasz lub nie za ,,pewne udogodnienia,, , - podobnie jeśli chcesz obejrzeć mecz Legii na Łazienkowskiej siedząc sobie pod dachem i stać Cię na taki kaprys to płacisz tyle i tyle, jeśli nie stać Cię na dopłacanie za siedzenie pod dachem - kupujesz tańszy bilet lub karnet na Żyletę i też jesteś na meczu

szczepan
24-07-2004, 18:04
a ja tak z innej beczki ... ale o Stowarzyszeniu ... chodze na (L) juz troche czasu ... na krytą ... i czego bym nie uslyszał w oświadczeniu Stowarzyszenia to zawsze bronią interesów kibiców z Żylety np. to że cena karnetów "350zł = pusty stadion" ... przepraszam, Legia to nie tylko Żyleta ale także troche Łuk oraz Kryta ... czemu naszych interesów także nie bronicie? Ja też musiałem zapłacić drożej za karnet.

Oglądająć spotkanie na TVN24 jakiś przedstawiciel Cybersów powiedział, żeby Walter nie mówił, że Ci są z Cyberfanów a Ci ze Stowarzyszenia, że oni wszyscy reprezentują Kibiców Legii ... ale jakoś tego nie widać ...
Skoro się deklarujecie reprezentować nas wszystkich to tak róbcie

1)mozesz mi wyjasnic kto to jest Cybers?!

2)kupiles nowy karnet a wiec stac Cie bylo na niego - karnet za drogi? to tak jak napisal Ci Fizi mozesz isc na Zylete, po drugie SSLW z tego co ja widze to stara sie wywalczyc jak najwiecej i to nie tylko dla Zylety...

yusta
24-07-2004, 19:24
1)mozesz mi wyjasnic kto to jest Cybers?!

2)kupiles nowy karnet a wiec stac Cie bylo na niego - karnet za drogi? to tak jak napisal Ci Fizi mozesz isc na Zylete, po drugie SSLW z tego co ja widze to stara sie wywalczyc jak najwiecej i to nie tylko dla Zylety...

Szczepan może nie czepiałbyś się detali, typu uzycie zdrobniale przez kolege zuka słowa Cyberfan i nie zaglądał mu do kieszeni. Bo jak narazie to prawda jest taka, że Stowarzyszenie w piśmie do klubu zaproponowało na prawie wszystkie sektory krytej, ceny jakie mamy obecnie. Mówię o piśmie które było w NL, więc nie gada on zupełnie bez sensu i nie rozumiem Twojego ataku na niego.

arczi
24-07-2004, 22:38
Łatwo sie mowi siedzac sobie w domu przed monitorkiem.

Rozmowy Stowarzyszenia z Zarzadem przypominaja modly zydow przed sciana placzu.
A wez tu rozmawiaj ze sciana...

Klub nie ma zamiaru opuszczac cen biletow (zadnych) i mowi to otwarcie od samego poczatku.
SSLW zatem probuje uczknac z tych horendalnych cen cokolwiek. Kazda zlotowka bylaby ogromnym sukcesem.
I prorytetem jest Zyleta i luk, bo na Z. chodza kibice najmniej zamozni i najzywiolowej dopingujacy, a luk to wiadomo... mlodziez.
A Kryta? Coz. Mysle, ze klub nie chce widziec na niej mlodych i lysych w szalikach. Licza na piknikow z grubym portfelem. I tego sie beda trzymac. Obnizenie cen biletow na Kryta to w tej chwili dla mnie mission impossible.
Mimo to jednak nie gadaj, ze SSLW nic nie robi w tej sprawie bo gadasz glupoty.
Caly czas sa prowadzone rozmowy. I tak na prawde wszyscy niewtajemniczeni niewiele wiedza jak to na prawde wyglada.
W tej jednak chwili najwazniejsze jest aby oby dwie strony poszly na kompromis. Obnizenie cen np na Zylete i luk, a zostawienie cen takich jakie sa na Kryta, wedlug mnie bylo by jak najbardziej ok i jak napisalem wyzej bylby to wielki sukces SSLW.

Ps. Gratuluje karnetu.

Żuku
24-07-2004, 23:56
kurde no ... ludzi tylko skłócę widzę ;)

Racja ... nie wiemy (przynajmniej ja) jak wyglądają rozmowy od "zaplecza". Może to i lepiej bo rozmowy bez szumy prowadzi sie lepiej

Fajnie, że SSLW myśli o obniżeniu cen karnetów i biletów ... moim zdaniem niech te pieniądze pójdą na obniżke biletów ... bo prawda jest taka, że karnety kosztują setki złoty ... a bilety dziesiątki, większy będzie porzytek jak bilety stanieją o 5/7 zł ( daj Boże) niż karnety ... bo to śmieszna suma jak do tego.

Co do ludzi siedzących na Krytej ... ja łysego łba nie mam, portfel też niegruby, na Żylete chodze jak są mecze pucharowe UEFA bo wtedy ceny to z kosmosu. Najwięcej tych kretynów co interesują (chyba) zamieszki to siedzą przed krytą bo tam są bilety a wyżej karnety, co prawda także i bilety ale ceny są znaczące.
Podczas meczu z Lechem było widać skąd ludzie wbiegali na honorową ....

To tyle :) mam nadzieje, że nikogo nie uraziłem ;)

yusta
25-07-2004, 00:35
Mimo to jednak nie gadaj, ze SSLW nic nie robi w tej sprawie bo gadasz glupoty.
Caly czas sa prowadzone rozmowy. I tak na prawde wszyscy niewtajemniczeni niewiele wiedza jak to na prawde wyglada.

Arczi nie pisz komuś że gada głupoty, skoro twierdzisz, że niewtajemniczeni niewiele wiedzą.
Skoro niewiele wiedzą to piszą o tym co wiedzą, a jeżeli mówi się że Stowarzyszenie reprezentuje nas wszystkich to mają do tego prawo.
Niedługo to na żaden temat nie będzie się tu można odezwać, żeby nie zostać od razu zagryzionym :roll:

szczepan
25-07-2004, 09:11
Ty bedziesz zagryziona? czy Ty bedziesz gryzla? :hmm:

yusta
25-07-2004, 15:02
Ty bedziesz zagryziona? czy Ty bedziesz gryzla? :hmm:

Ani jedno ani drugie. Poprostu wkurza mnie najeżdżanie od razu na nowe osoby na tym forum przez tzw. wtajemniczonych. Kumasz ocb?
Ktoś się wypowie na temat Stowarzyszenia i od razu spotyka się z kontrą, a przecież Stowarzyszenie reprezentuja także jego więc ma do tego prawo. To, że o czymś tam nie wie, to nie jest jego wina.
Tak się składa, że mamy demokrację i każdy może mieć swoją własną opinię, a nie jedyną słuszną.
Dla mnie akurat to ok, że SSLW stara się o zjechanie z cen na Żylecie i Łuku, mimo że siedzę na Krytej i ta podwyżka nie jest dla mnie drobnostką. Jednak wiele osób z Krytej po publikacji pisma SSLW w NL stwierdziło podobnie do zuka, że Stowarzyszenie walczy głównie w interesie Żylety.
Wiadomo, że ta trybuna jest główną jeżeli chodzi o atmosferę na stadionie, jednak na Krytej od dłuższego czasu w tej kwestii działo się bardzo dobrze i myślę, że po tak drastycznych podwyżkach odbije się to tam dosyć mocno.
Wysuwane argumenty w stylu - "jak za drogo to zmień trybunę" nie różnią się akurat od stanowiska klubu, więc nie wiem dlaczego w ogóle cos takiego tutaj pada :/

Fizi
25-07-2004, 15:15
Wysuwane argumenty w stylu - "jak za drogo to zmień trybunę" nie różnią się akurat od stanowiska klubu, więc nie wiem dlaczego w ogóle cos takiego tutaj pada :/

Podwyżki cen zawsze najsilniej uderzają w osoby najmniej zasobne - to one najsilniej odczuwają wzrost kosztów.

Jeśli komuś ledwie starcza na najtańszy bilet na Legię - tak się składa , że właśnie na Żyletę , to w wyniku podniesienia jego ceny może się okazać , że na wejście na stadion nie stac go wcale lub zamiast całego sezony tylko na co drugi , trzeci mecz.

Dla takiej osoby kwestia podwyzki cewny biletu jest często dylematem - będę czy nie będę na Legii wcale.

W przypadku osoby zasiadającej na trybunie Krytej, gdzie ceny zawsze były nieco wyższe, podwyżka równiez nie jest czymś miłym, lecz stawia przed taką osobą nieco inny dylemat: dalej płacić za drozszy bilet i zasiadać na Krytej , czy też zachowując dotychczosowe obciążenie finansowe przenieść się na trybunę tańszą.

Dla znacznej części kibiców z Żylety kwestia podwyżek to dylemat - być albo nie być na Legii

Dla części kibiców z Krytej podwyżka to dylemat być na Krytej , czy na innej trybunie.

Nieco inny ciężar gatunkowy problemu jednak.

Stąd też większy zapewne nacisk SSLW na obniżenie cen na Żylecie niż na Krytej - przynajmniej ja tak to odbieram.

szczepan
25-07-2004, 16:01
Yusta czyli mam rozumiec ze jak ktos jest nowy na forum i ma inne zdanie niz ja to mam tego nei napisac?

yusta
25-07-2004, 18:28
Yusta czyli mam rozumiec ze jak ktos jest nowy na forum i ma inne zdanie niz ja to mam tego nei napisac?

Możesz mu wytłumaczyć co i jak zamiast pisać, że gada głupoty i na starcie równać go z glebą.

Fizi - nie do końca jest tak i powiem Ci, że dla wielu osób z Krytej podwyżka, to także być czy nie być na Legii. Znam wiele osób które wolą oglądac mecz w TV niż z Żylety czy Łuku. Jest spora grupa ludzi, której atmosfera Krytej odpowiadała szczególnie i idealnym rozwiązaniem było to że mieli gwarancję miejscówki przychodząc 2 min przed rozpoczęciem meczu. Nie zapominajcie, że Legia sporo meczy gra w piątki, a na Krytej przeważają ludzie pracujący, którzy raczej nie mają szans na to by stać dwie-trzy godziny przed bramą by w ogóle coś widzieć. Do tego dochodzi rodzinna wręcz atmosfera w niektórych rejonach, bo masa ludzi siedzi od lat na tych samych miejscach i wokół wszyscy się znają. To wszystko stracą przenosząc się na Żyletę, bądź Łuk, który zresztą miał być początkiem przygody z Legią dla nowych kibiców, a teraz widzę głosy żeby przenieśli się tam starzy jak ich nie stać.
SSLW jest w trudnej sytuacji, bo muszą kombinować tak by nikt nie czuł się poszkodowany, a nie do końca tak się da. Nie dziwię się że zrezygnowali z pomysłu Zygo, czyli darmowej puli biletów. Ale to wszystko trzeba ludziom tłumaczyć, a nie wyjeżdżać z tekstami, że piszą głupoty bo nie wiedzą czegoś tam itp.

szczepan
25-07-2004, 18:35
no dobrze Yusta ale jezeli ktos dla mnie mowi glupoty to nie moge o tym powiedziec? pameitaj ze funkcjonuje to w druga strone jezeli ja dla kogos gadam/pisze glupoty moze to napisac...

yusta
25-07-2004, 18:47
no dobrze Yusta ale jezeli ktos dla mnie mowi glupoty to nie moge o tym powiedziec? pameitaj ze funkcjonuje to w druga strone jezeli ja dla kogos gadam/pisze glupoty moze to napisac...

Heh, widzisz szczepan, akurat w tym wypadku nie mogę się zgodzić z tym, że zuk napisał jakieś brednie. Napisał to co większość ludzi z drugiej strony murawy sądzi, a że nie ma pojęcia jak to wygląda od środka to należałoby mu kilka kwestii wyjasnić, zamiast się napinać i zgrywać na wszechwiedzącego, chyba że chcemy się upodobnić do pewnego, znanego Tobie miejsca w sieci :/

Mini
26-07-2004, 08:48
jak nie wie co sie dzieje to sie może zapytać a jak pisza że sslw nic nie robi to jest to wg mnie i jak widac nie tylko mnie głupotą :)

yusta
26-07-2004, 19:38
jak nie wie co sie dzieje to sie może zapytać a jak pisza że sslw nic nie robi to jest to wg mnie i jak widac nie tylko mnie głupotą :)

A według mnie nie i tym sie na szczęście różnimy, tym bardziej że nie napisał, że SSLW w ogóle nic nie robi, tylko sprowadził swój tekst do Krytej, a jak widać było w piśmie wydrukowanym w NL, na wiekszość sektorów Krytej są ceny zaproponowane przez SSLW.

Btw, twierdzisz że jak nie wie to może się zapytać, więc ja się w takim razie zapytam za niego - "Co SSLW stara się wywalczyć dla Krytej?"

Liczę na wyczerpującą odpowiedź, która spowoduje brak w tym temacie wpisów podobnych do zuka.

Żuku
27-07-2004, 10:51
he .. wiedziałem, że jak napisze coś kontrowersyjnego ( bo moim zdaniem to nie jest GŁUPIE ) jako "nowy" to odrazu mnie opierniczą i wogóle ... czyli co? niech na forum siedzi sobie jakaś jedna grupka osób co ma ok. 1 tys postów i sie głaszcze po głowie i piszą to w czym sie tylko zgadzają?

Widze, że nasza gościnność Warszawska jest jednak dobrze spostrzeana w całej PL jak i tutaj ... a może nie?

Yusta powiedziała prawde - na Krytej siedzą lm.in udzie starsi, którzy ( jak słyszalem ) przychodzą tutaj od małego, ludzie wokoło sie zanają bo nie ma nowych twarzy.
Czy wobrażacie sobie emeryta, który chce obejrzeć mecz SIEDZAĆ na Żylecie? Bo ja niebardzo ....
Ostatnio doping na Krytej sie poprawił, w szczególności na górnych sektorach, jednak te bezrytmiczne łomoty bębna na C Górnej (bodajrze) wprawiają w szał starszych ludzi, ale większość ma tylko z tego ubaw jak sie emeryty denerwują :)

Ja do SSLW nic nie mam, dobrze, że coś takiego powstało bo broni naszych interesów oraz wyszło z inicjatywą w ost. czasie spotkań z zarządem klubu, tylko jak mówią, że reprezentują wszystkich to niech tak robią bo przypomina mi to LECIUTKO naszą kochaną PL polityke, w której są deklaracje,obietnice a robi sie co innego, mówi, ze reprezentuje sie cały kraj a w efekcie tylko bogatych a o biednych zapominają.

Yusta ... może dam ci hasło do mojego konta i będziesz sie z niego wypowiadać? :>

Mini
27-07-2004, 11:15
Btw, twierdzisz że jak nie wie to może się zapytać, więc ja się w takim razie zapytam za niego - "Co SSLW stara się wywalczyć dla Krytej?"

moim zdaniem NIC nie może wywalczyc bo zarząd nie chce tam widziec dotychczasowcyh kibiców tylko samych pikników w garniakach.
nie ma dla nich chyba większego znaczenia że ich najwiekszy uraz powstał nie przez bywalców krytej tylko przedkrytej i nie ma znaczenia że na krytej było spokojnie. nie chcą tam nas i tyle. wg mnie te gadki sa z ich strony na pokaz bo i tak nie ustąpią z tego co mają zamiar tam robić. na Żylete może jakoś sie dadzą namówić bo to daleko od miejsc dla zarządu i ich gości ale też na wiele bym nie liczył.

poza tym nie wiem czy pamietasz ale ceny zostały obniżone w stosunku do pierwotnych planów ITI. tu chyba tez specjalnie dali takie kosmiczne ceny na początek zeby mieć z czego zejsć i pokazać ze sa dobrzy i opuszczają ceny podczas gdy naprawde mieli skalkulowane wszystko po tych co sa teraz i walili głupa

daimler
27-07-2004, 11:38
A ja powiem tak - jestem w stanie zrozumiec i jednych i drugich, tylko ze (prosze w tym momencie nie zrozumiec mnie zle!!!!!!! - do do szczepana i arcziego ;) )troche jedzie mi tu lekkim wozeniem sie... innymi slowy - Yusta ma troche racji w tym co mowi! W duzym uproszczeniu z perspektywy czlowieka ktory nie wie moze duzo, ale troche tam wie (czyli mnie ;) ) wyglada to tak, ze ci "wtajemniczeni" patrza na tyc "niekumatych" troche z gory, a wystarczyloby napisac np. za forum nie jest odpowiednim miejscem na pisanie niektorych rzeczy, ze sprawy wygladaja tak a tak itp... Tutaj natomiast niektorzy sprowadzaja sie do napisania "piszesz kolego glupoty" i koniec kropka. Zreszta po tym poscie pewnie wobec mnie tez pojawia sie takie posty, ale ja generalnie wpadam tu dwa razy w tygodniu wiec jakos mnie to nie boli ;)

To tytulem wstepu, odnoscie SSLW i sprawy Krytej - rzeczywiscie tak to wyglada, ale jest tak z powodow o ktorych moi przedmowcy juz mowili, wiec nie bede sie powtarzal... Trybuna Okryta (o ile pamietam to Zyleta nazywano jeden sektor - numer "10" bodajze...) to ludzi najmlodsi, ktorzy w przyszlosci w wiekszosci zmienia strone stadionu, a Kryta to ludzie troche "grzeczniejsi", wobec czego mozna od nich wymagac (rowniez finansowo) troche wiecej. Nie uwazam to za postawe fair, ale jak sie to mawia - kijem wisly nie zajebiesz...
Na pocieszenie moge powiedziec do rozgoryczonych ludzi z krytej - wy przynajmniej macie zarcie i picie w miare na poziomie, nie kapie wam na glowke i mozecie sobie usiasc ;) Choc akurat za tym ostatnim nie tesknie...

Q_(L)
27-07-2004, 11:43
Nie chcę, ale musze rozmyc ten temat... :kurde:

he .. wiedziałem, że jak napisze coś kontrowersyjnego ( bo moim zdaniem to nie jest GŁUPIE ) jako "nowy" to odrazu mnie opierniczą i wogóle ...
Kwestia formułowania wypowiedzi i byłoby ok :/
i nie chodzi mi o Twoje kontrowersje 8)

czyli co? niech na forum siedzi sobie jakaś jedna grupka osób co ma ok. 1 tys postów i sie głaszcze po głowie i piszą to w czym sie tylko zgadzają?[
Myslę, że nikt nie chce takiej sytuacji (ale czasem odnosze podobne wraznie jak Ty) - wyjasnie to moze tak - "na układy nie ma rady"

Widze, że nasza gościnność Warszawska jest jednak dobrze spostrzeana w całej PL jak i tutaj ... a może nie?

"Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia" to raz, a dwa w gosciach tez sie trzeba umiec zachować, a nie tylko zwalać wine na gospodarza 8)

yusta
27-07-2004, 13:24
moim zdaniem NIC nie może wywalczyc bo zarząd nie chce tam widziec dotychczasowcyh kibiców tylko samych pikników w garniakach.

Heh.. jeżeli to ma być ta wyczerpująca odpowiedź rozwiewająca wszystkie wątpliwości ludzi "niewtajemniczonych" to proszę Cię, powstrzymaj się od takich komentarzy jak ten kilka postów wyżej :modli:

Wracając do tematu. Jeżeli chodzi o działania SSLW to ja w pełni je rozumiem, jednak część osób powinna zrozumieć też, że na Krytej nie siedziały do tej pory nadziane wapniaki, tylko normalni ludzie, którzy w sposób co raz bardziej udany wsółtworzyli atmosferę na tym stadionie, niekiedy robili to dużo lepiej niż Żyleta. Ich także dotknęły te podwyżki, bo nie wszyscy tam srają hajsem. Dużo ludzi skrobało forsę na karnety i duża część z nich nie wyobraża sobie siebie w innej części stadionu w trakcie meczu. Pomału zapominacie o tym o czym zapomniał już Walter. Ogromna rzesza ludzi nie przychodziła na Legię tylko po to by popatrzeć sobie na 22 ludzi ganiających za piłką. Przychodzili dla atmosfery, a ta była dla nich najodpowiedniejsza właśnie tam, gdzie od lat zasiadali w tym samym miejscu i w tym samym gronie, a tego nie znajdą przenosząc się na Żyletę. Sporo moich znajomych już zrezygnowało z karnetów, twierdząc że bedą teraz przychodzić na wybrane mecze, a patrząc na obecną sprzedaż karnetów to w ten sposób postąpiło jakieś 50% z tych, którzy do tej pory karnet kupowali co sezon.

Doskonale wiem, że w tej chwili rozmowy z Klubem to gadka ze ścianą. Doskonale rozumiem, że w tej sytuacji SSLW stara się wywalczyć cokolwiek, nawet tańsze bilety na jeden sektor. Na Żylecie podwyżka była stosunkowo najwyższa i logiczne jest, że Stowarzyszenie koncentuje się w tej chwili na tej części stadionu.

Wystarczyłoby to tylko napisać, tym bardziej że to nie jest temat tabu

Mini
27-07-2004, 13:38
Ty to wiesz, Ja to wiem czyli to nie jest żadna tajemnica. wystarczy troche głową ruszyć i już wiadomo ocb.
dlaetego dziwi mnie że niektórzy oczekuja od stowarzyszenia niewiadomo czego i stad mój komentarz

Mini
27-07-2004, 13:41
a skoro już sie czepiamy

ale o Stowarzyszeniu ... chodze na (L) juz troche czasu ... na krytą ... i czego bym nie uslyszał w oświadczeniu Stowarzyszenia to zawsze bronią interesów kibiców z Żylety np. to że cena karnetów "350zł = pusty stadion" ... przepraszam, Legia to nie tylko Żyleta ale także troche Łuk oraz Kryta ... czemu naszych interesów także nie bronicie? Ja też musiałem zapłacić drożej za karnet.

to chyba nie jest forum stowarzyszenia a pytania to na maila mona wysłać :chytry:

yusta
27-07-2004, 13:50
Ty to wiesz, Ja to wiem czyli to nie jest żadna tajemnica. wystarczy troche głową ruszyć i już wiadomo ocb.
dlaetego dziwi mnie że niektórzy oczekuja od stowarzyszenia niewiadomo czego i stad mój komentarz

Mini, nie każdy jest taki kumaty jak Ty. Następnym razem weź to pod uwagę może. Tłumacząc komus coś, bez zbędnego wożenia się zrobisz dużo lepszą robotę dla Stowarzyszenia.

Co do kolejnego postu to sorry, ale jest tu sporo ludzi którzy są w Stowarzyszeniu... jakoś na innym forum Józek, Lolek czy Nowy (macie zdrowie :oczko: ) cierpliwie tłumaczą co i jak, nie zbywając ludzi tekstem o pisaniu głupot.

Mini
27-07-2004, 13:56
bo może nie piszą głupot :chytry:

i jeszcze jedno
tak jak napisałaś nie wyobrażasz sobie siedzenia gdzie indziej na stadionie. atmosfera przyzwyczajenie i te psrawy. każdy kto na (L) chodzi to rozumie ale nie nasze władze kochane które uznają ze skoro stać kogoś było na dotychczasowe bilety na krytą to jak im teraz brakuje to niech idą na Żylete. im sie tego nie wytłumaczy. nie zrozumieją tego bo nie chca zrozumieć tylko zarobić.
dla nich i Żyleta i Kryta to było bydło a skoro muszą je dalej tolerować to w jak najmniejszej ilości i jak najdalej od siebie czyli na Żylecie.
szkoda ze nie trafił nam sie właściciel chociaż odrobine kumaty jeśli chodzi o sprawy kibicowskie.

yusta
27-07-2004, 14:01
bo może nie piszą głupot :chytry:

Zdziwiłbys się. Zarzuty zuka przy tym co tam się pisze to pikuś, tyle że pisząc im - gadacie głupoty, tylko byś ich utwierdził w tym że mają rację.
Zresztą myślę, że już wyjasniłam Ci, że to wcale nie są głupoty, a w ten sposób jaki robicie to na forum, nowych członków do SSLW nie pozyskacie. A to też jest ważna sprawa, bo w tej chwili ilość ludzi w Stowarzyszeniu nie daje żadnych argumentów

Foxx
27-07-2004, 15:47
Yusta - 100% poparcia :zlosliwy: .

szczepan
27-07-2004, 18:43
z tego co wiem to dla emerytow maja byc znizki...

aha i jeszcze jedna rzecz przez przypadek siedzialem chyba w zeszlej rundzie 2 razy na Krytej i widzialem paru takich emerytow... nawalonych w trzy dupy co non stop cos pierdolili...

Żuku
27-07-2004, 18:45
w sumie to wypadałoby abym sie wypowiedział bo to ja wszystko rozpętałem ...

Widze, że Yusta mnie rozumie bo także zasiada tam gdzie ja.

Może niech Krytą Yusta reprezentuje? :>

szczepan
27-07-2004, 18:47
w sumie to wypadałoby abym sie wypowiedział bo to ja wszystko rozpętałem ...

Widze, że Yusta mnie rozumie bo także zasiada tam gdzie ja.

Może niech Krytą Yusta reprezentuje? :>

a to czemu? pisz dalej...

Jaco
27-07-2004, 18:50
aha i jeszcze jedna rzecz przez przypadek siedzialem chyba w zeszlej rundzie 2 razy na Krytej i widzialem paru takich emerytow... nawalonych w trzy dupy co non stop cos pierdolili...

Szczepan! Na górze czy na dole?? :chytry:

:oczko:

szczepan
27-07-2004, 18:51
to bylo chyba na dolnej B :D

Żuku
napisze wieczorkiem bo dzisiaj bylem na imprezce i nie mam sily nawet MYŚLEĆ (?) ;)

Ale widze, że ładnie broni ludzi, więc sie nada :P

Q_(L)

No i co z tego :hmm:
A młodych, nawalonych, którzy pierdolą od rzeczy np. na Żylecie nigdy nie widziałeś :hmm:

Mini
27-07-2004, 18:56
napisze wieczorkiem bo dzisiaj bylem na imprezce i nie mam sily nawet MYŚLEĆ (?) ;)

broni? przed czym? :>

to nie był atak :D
jako ze sie lubie czepiać to sie przyczepiłem do formy wypowiedzi ;)

szczepan
27-07-2004, 18:57

A młodych, nawalonych, którzy pierdolą od rzeczy np. na Żylecie nigdy nie widziałeś :hmm:

no wiec skoro miedzy mlodymi nawalonymi i starymi nawalonymi nie ma roznicy to czemu nie moga stac na jednej trybunie?

szczepan
27-07-2004, 18:58

przed Toba :P

Mini
27-07-2004, 19:01

przed Toba :P

cicho zdrajco!
ja tu sie gęsto tłumaczyłem żeby nie było na mnie a teraz co :chytry:

Harcerz
27-07-2004, 19:15

no wiec skoro miedzy mlodymi nawalonymi i starymi nawalonymi nie ma roznicy to czemu nie moga stac na jednej trybunie?

Bo starzy maja slabsza kondycje a po godzinie stania to zylaki zaczynaja sie odzywac :oczko:

szczepan
27-07-2004, 19:19
kurde to tamci byli wytrzymali cale 90 minut glupoty gadali na stojaco :P

Harcerz
27-07-2004, 19:24
Przeciez oni byli na dopingu :pije: :cicho:

yusta
27-07-2004, 21:16
Szczepan mam nadzieję że SSLW nie korzysta z Twoich rad i nie rozmywaj chociaż tutaj.
Tłumaczyłam już raz dlaczego ktoś nie zmieni trybuny z Krytej na Żyletę..... chyba za długo konferowałeś z Pokusiem :roll:
Jeżeli racji Stowarzyszenia bronisz takimi argumentami to daj sobie spokój bo kichę tylko robisz.

Zuk - ja wypowiadam się za siebie i Ty też bądź laskaw to robić. To, że w tym temacie jestem po Twojej stronie nie znaczy, że tak będzie wiecznie :chytry:

szczepan
27-07-2004, 22:47
jak nie wyczuwasz lekkiej dozy ironi no to Twoja juz sprawa, ja nie bronie SSLW tylko nie zgadzam sie z waszym stanowskiem...

ems
27-07-2004, 22:59
mie sie wydaje, ze SSLW broni interesu wszystkich kibicow, tylko ze to jest tak, ze porownywane sa NAJNIZSZE ceny. a taka jest na Zylecie.

yusta
28-07-2004, 01:03
jak nie wyczuwasz lekkiej dozy ironi no to Twoja juz sprawa, ja nie bronie SSLW tylko nie zgadzam sie z waszym stanowskiem...

Tak, ten temat jest odpowiedni do ironizowania.
Z czym się nie zgadzasz? Ze stwierdzeniem, że SSLW nie robi nic w sprawie cen na Krytej? Czy z moją tezą, że zamiast się wozić powinniście co nie co wytłumaczyć?

ems
28-07-2004, 01:07
pani mod, jak sie pani chce klocic ze szczepanem, ktory w realu jest spoko, a tylko w necie lapie syndrom onetowca, to proponuje przejscie na priv, bo wasze spory tylko rozmywaja sens dyskusji

yeah!

yusta
28-07-2004, 01:10
pani mod, jak sie pani chce klocic ze szczepanem, ktory w realu jest spoko, a tylko w necie lapie syndrom onetowca, to proponuje przejscie na priv, bo wasze spory tylko rozmywaja sens dyskusji

yeah!

Rozmyty to on został trochę wyżej i nie brałam w tym udziału :/

ems
28-07-2004, 01:13
ale po co jatrzysz bez sensu? szczepana nie znasz ? uparta bestia (to przez tą brodę), wiec sie bedzie bronil chociazbys mu w 99% udowodnila ze nie ma racji

lepiej powiedz, co sadzisz o mojej wersji wydarzen :]

Sharn
28-07-2004, 03:20
Całe rozmywanie i niepotrzebne pyskówki bym wywalił... Ot co.
Ci co trzeba pogadają jeszcze, bo ten temat męczy... :hmm:

marecki
28-07-2004, 09:56
ale po co jatrzysz bez sensu? szczepana nie znasz ? uparta bestia (to przez tą brodę), wiec sie bedzie bronil chociazbys mu w 99% udowodnila ze nie ma racji

lepiej powiedz, co sadzisz o mojej wersji wydarzen :]

wyjechal teraz nad morze ...bedzie 10 dni spokoju :zlosliwy:

arczi
28-07-2004, 11:30
(...) Czy z moją tezą, że zamiast się wozić powinniście co nie co wytłumaczyć?

Droga kolezanko.
Te "wozenie" jest tez zapewne adresowane poniekad do mnie. Czuje sie bardzo dotkniety i urazony kiedy tak sie o mnie mowi :(
Ale do tematu...
Wcale nie mialem zamiaru obrazac zuka. Nie chce tez zeby wypierdalal do Bangladeszu. Jesli sie czujesz chlopie urazony to przepraszam.
Jednak te moje "nie pisz glupot" jest nadal aktualne. Przykro mi, ze jestem poprzez moje znajomosci nie co bardziej kumaty niz inni. Bije sie przez to piescia w piers. To sie juz wiecej nie powtorzy :chytry:
Nie wiem czemu bronie racji SSLW. Sam do niego nie naleze. Ale mam standardowe odruchy wymiotne gdy slysze od kogos, ze Stowarzyszenie nic nie robi dla Nas i bla bla...
Stad moja reakcja.
Piszesz yusta, ze zamiast opieprzania powinno sie tlumaczyc. Przeciez wystarczy czytac chociazby oficjalne oswiadczenia SSLW, zeby wiedziec mniej wiecej co i jak. Wiadomo przeciez, ze rozmowy z klubem nadal sa prowadzone. Wiec po co pisac, ze Stowarzyszenie nic nie robi. Tylko o to mi chodzilo. I tego sie bede trzymal nadal.
Arczi pozdrawiac :jb:

daimler
28-07-2004, 11:40
To jest troche tak, jak z wprowadzeniem nowych cen biletow. Idea moze i sluszna, ale forma nie ta! Innymi slowy, bo mozecie nie zrozumiec- jak slucham Waltera to czasem on i prawde powie, czasem racje mu przyznam, ale jego ton i forma wypowiedzi wkurwia mnie po maxie! Wnioski wyciagnijcie sami...

yusta
28-07-2004, 12:17
Piszesz yusta, ze zamiast opieprzania powinno sie tlumaczyc. Przeciez wystarczy czytac chociazby oficjalne oswiadczenia SSLW, zeby wiedziec mniej wiecej co i jak. Wiadomo przeciez, ze rozmowy z klubem nadal sa prowadzone. Wiec po co pisac, ze Stowarzyszenie nic nie robi. Tylko o to mi chodzilo. I tego sie bede trzymal nadal.

Tu akurat chodziło o Krytą, i większość ludzi z tej trybuny ma taki a nie inny stosunek właśnie po lekturze oficjalnego pisma Stowarzyszenia do klubu.
Poza tym przeczytaj jak Mini odpowiedział mi na moje pytanie i postaw się w sytuacji kogoś kto nie kuma tych wszystkich niuansów

Btw, rozumiem że jak ktoś wszedł tu i cos napisał bez zapoznania się z oświadczeniami Stowarzyszenia to trzeba go zjebać?
Dziwne, bo mi się wydawało, że wytłumaczenie czegoś byłoby z korzyścią dla wszystkich.

Emsik nie bardzo kumam o co chodzi z tym porównywaniem. Ja się zgadzam z takim stanowiskiem, że podwyżka na Żylecie była stosunkowo najwyższa, poza tym dochodzi sporo istotnych rzeczy typu oprawy itd i dla mnie normalne jest, że w wypadku tak chujowych rozmów z klubem, Stowarzyszenie walczy o cokolwiek, zaczynając od najważniejszej z kibicowskiego punktu widzenia trybuny.
Ja rozumiem, ale nie każdy musi i nie każdy musi się z tym zgodzić. To nie powód, żeby go ***** tym bardziej, że Ci najbardziej wtajemniczeni wiedzą, że do ideału jeszcze droga daleka....

Mini
28-07-2004, 14:40
Yusta a co ja mogłem innego napisać.
nie napisze tu nic z tego co wiem spoza oficjalnych oświadczeń i z tego co można z nich wywnioskowac bo nie jestem upowazniony do rozpowszechnianiapewnych informacji i do robienia bałaganu bo jesli jakiś plan nie pójdzie to potem będą pretensje.
o to mi chodziło od początku.
jako nazwijmy to choć troche rozgarniety człowiek podchodze do tego tak że jak ktoś pisze "czemu SSLW nic nie robi dla ludzi z krytej?" to znaczy że wie co i jak i jest na bieżąco z oficjalnymi informacjami które są podawane.(bo niby skad by wiedział ze nic nie robi) :chytry:
no a jeśli wie jak sprawy przebiegają to śmiało moge napisać że pisze głupoty bo nie jest tak jak napisał.
to tyle tłumaczenia bo temat zszedł nie na sprawy które SSLW próbuje załatwić ana to jak sie kto wypowiada.
duża buźka dla wszystkich, ide na obiad :)

ems
28-07-2004, 15:14
To jest troche tak, jak z wprowadzeniem nowych cen biletow. Idea moze i sluszna, ale forma nie ta! Innymi slowy, bo mozecie nie zrozumiec- jak slucham Waltera to czasem on i prawde powie, czasem racje mu przyznam, ale jego ton i forma wypowiedzi wkurwia mnie po maxie! Wnioski wyciagnijcie sami...

zabawne, podobne odczucia mam sluchajac Ciebie

ems
28-07-2004, 15:15

Tu akurat chodziło o Krytą, i większość ludzi z tej trybuny ma taki a nie inny stosunek właśnie po lekturze oficjalnego pisma Stowarzyszenia do klubu.
Poza tym przeczytaj jak Mini odpowiedział mi na moje pytanie i postaw się w sytuacji kogoś kto nie kuma tych wszystkich niuansów

Btw, rozumiem że jak ktoś wszedł tu i cos napisał bez zapoznania się z oświadczeniami Stowarzyszenia to trzeba go zjebać?
Dziwne, bo mi się wydawało, że wytłumaczenie czegoś byłoby z korzyścią dla wszystkich.

Emsik nie bardzo kumam o co chodzi z tym porównywaniem. Ja się zgadzam z takim stanowiskiem, że podwyżka na Żylecie była stosunkowo najwyższa, poza tym dochodzi sporo istotnych rzeczy typu oprawy itd i dla mnie normalne jest, że w wypadku tak chujowych rozmów z klubem, Stowarzyszenie walczy o cokolwiek, zaczynając od najważniejszej z kibicowskiego punktu widzenia trybuny.
Ja rozumiem, ale nie każdy musi i nie każdy musi się z tym zgodzić. To nie powód, żeby go ***** tym bardziej, że Ci najbardziej wtajemniczeni wiedzą, że do ideału jeszcze droga daleka....

nie no, mi chodzi o to ze ciagle pojawia sie cena biletow na Zylete, bo jest to najlatwiejszy przyklad, ale tu przeciez chodzi o ogolne obnizenie cen.

daimler
29-07-2004, 09:42
zabawne, podobne odczucia mam sluchajac Ciebie

no nie moge, ems podziela moje zdanie, NIE MOZE BYC!!! :D

Dulce et decorum est pro patria mori!

Mini
29-07-2004, 09:44
:lol:

daimler
29-07-2004, 09:45
buhahahahahaha wlasnie sobie uwiadomilem ze to byl przyryk a nie przyznanie racji :D buhahahahaha no to w tym momencie na pewno atmosfera sie rozluzni... hehehe niezla opcja, to pewnie dla tego ze tak wczesnie wstralem ;) hehehehehe
na przyszlosc pisz jasniej, bo pisanie tekstu wylacza intonacje glosu... ;)

mimo to mysle ze nie masz racji ems, co prawda kiedys to przerabialem i jestem w stanie sie do tego przyznac, ale w moim jakze subiektywnym odczuciu juz chyba tak nie jest... jest?

buhahahahahahahah :ucieszony: