PDA

Zobacz pełną wersję : Ile Polonie bedzie kosztowalo Intertoto

ange(L)
12-06-2003, 18:50
Polonia wystąpiła do UEFA z prośbą o zwrot kosztów podróży do Kazachstanu na rewanżowy mecz pierwszej rundy Pucharu Intertoto z Tobołem Kustanaj. W odpowiedzi europejska federacja zaproponowała Polonii wcześniejszą wypłatę z tytułu startu w tej fazie rozgrywek. We wtorek Wydział Gier PZPN rozwiązał kontrakt Tomasza Ciesielskiego z winy klubu

W biurze klubu od kilku dni leży mapa Europy. Nie znajdzie się jednak na niej miejscowość Kustanaj, ledwie widać zarysy Kazachstanu. Warszawę od Kustanaju dzielą trzy tysiące kilometrów. Tam w sobotę 28 czerwca Polonia ma rozegrać rewanżowy mecz Pucharu Intertoto z miejscowym Tobołem (pierwsze spotkanie w Warszawie w niedzielę 22 czerwca). Ale jak tam dojechać i za co? Takie pytanie spędza sen z powiek działaczom "Czarnych Koszul".

Wstępne wyliczenia przeprowadzone w klubie wykazały, że Polonia może wydać na wyjazd i opłacenie pobytu dla drużyny nawet 300 tysięcy złotych. Największe wydatki poniesie za wynajęcie samolotu czarterowego - 70 tysięcy dolarów. Istnieje również wariant oszczędnościowy, który zredukowałby koszty wyjazdu o 2/3, ale też znacznie utrudniłby podróż.

W takim wypadku - i pewnie tak się stanie - Polonia poleciałaby samolotem rejsowym z przesiadką w Moskwie. Koszt przelotu wyniósłby około 20 tysięcy dolarów. Ponieważ w Kustanaju samoloty lądują tylko trzy razy w tygodniu, drużyna musiałaby wyruszyć w podróż co najmniej dwa dni przed meczem i wróciłaby dwa dni po nim. Klub musi też opłacić wizy pobytowe dla członków drużyny - 55 dol. za dzień plus 10 dol. za dzień spóźnienia. Na sam pobyt być może Polonia nie będzie musiała wydać ani złotówki, zaproponowała bowiem stronie kazachskiej barter. Stołeczny klub będzie gościł drużynę Toboła w ośrodku Centrum Promocji Kadr w Konstancinie należącym do Janusza Romanowskiego, Kazachowie w zamian zorganizują pobyt Polonii w Kustanaju.

Tak czy owak przeżywająca trudności finansowe Polonia ma kłopot. Dlatego wystąpiła do UEFA z prośbą o refundację kosztów. - Nie może być tak, że ta organizacja dba o swój wizerunek kosztem najbiedniejszych klubów, do których my się zaliczamy. Włączyła Kazachstan do Europy, a my musimy teraz za to płacić. Niech więc nam pomoże - powiedział przedstawiciel zarządu Polonii Konrad Pionkowski.

Do klubu przyszło już zawiadomienie, że UEFA jest w stanie wypłacić Polonii 50 tysięcy franków szwajcarskich (140 tys. zł), ale tytułem zaliczki za start w Intertoto. Normalnie warszawski klub otrzymałby te pieniądze dopiero za rok.

Polonia nie może więc liczyć na zarobek za występ w I rundzie Intertoto, a jedyną nagrodą może być - jeśli zwycięży w dwumeczu - bardziej atrakcyjne i mniej kosztowne starcie w następnej fazie. Na zwycięzcę spotkania Polonia - Toboł czeka czwarty zespół ligi belgijskiej Saint-Truiden.

Liczba Polonii

300

tyle tysięcy złotych może kosztować klub wyjazd i opłacenie pobytu drużyny w Kazachstanie

bemowiak
12-06-2003, 18:53
:buhaha: to niech może jeszcze niech UEFA odda da im na kontrakty!!! CYRK!!!

arczi
12-06-2003, 19:20
To tylko kolejny dowód na to jak bardzo mamy pojebanych działaczy w naszej lidze. Po kiego zgłaszali się do tych rozgrywek skoro nie stać ich nawet na zapłacenie Stoenowi za prąd... amatorszczyzna... minimalizm... brak wyobraźni...ehhh... i jeszcze ta reprezentacja...z czym do Europy? Qvo vadis Polsko?

Trza się chyba najebać... bo jakiegoś doła złapałem po wczorajszym...

Lolek
12-06-2003, 21:26
Nie może być tak, że ta organizacja dba o swój wizerunek kosztem najbiedniejszych klubów, do których my się zaliczamy. Włączyła Kazachstan do Europy, a my musimy teraz za to płacić. Niech więc nam pomoże - powiedział przedstawiciel zarządu Polonii Konrad Pionkowski.

:buhaha: :buhaha: :buhaha: :buhaha:

Puchary w Płocku, daszek z blachy, zebranina w UEFA... Ten klub juz mnie NICZYM nie zaskoczy!

Keleborn
12-06-2003, 22:00
Dobre, dobre!

Poloniści - jesteście żałośni.

Kawa
12-06-2003, 22:31
Nie może być tak, że ta organizacja dba o swój wizerunek kosztem najbiedniejszych klubów, do których my się zaliczamy. Włączyła Kazachstan do Europy, a my musimy teraz za to płacić. Niech więc nam pomoże - powiedział przedstawiciel zarządu Polonii Konrad Pionkowski.

:buhaha: :buhaha: :buhaha: :buhaha:

Puchary w Płocku, daszek z blachy, zebranina w UEFA... Ten klub juz mnie NICZYM nie zaskoczy!
Włączenie Kazachstanu to chyba własnie dbanie o biedne kluby,bo kazachowiesąraczej biedniejsi od Polaków.
Teraz wiadomo dlaczego Polonia chciała wrobic Legie w intertoto, całe szczęście, ze nasi sie nie dali. Pozatym to Poloniści powinni powalczyć o 4-0 w pierwszym meczu, a rewanż oddać walkowerem:)

_Bart
12-06-2003, 22:33
coś czuje ze zaraz nam sie Polonisci na głowe zwala i beda pisali ze nas to nawet w intertoto nie ma :D

DrZeFkO
12-06-2003, 23:24

Poczekaj chwilkę - właśnie sobie na Konwiktorskiej oświetlenie montują... 8)

szczepan
12-06-2003, 23:25

Poczekaj chwilkę - właśnie sobie na Konwiktorskiej oświetlenie montują... 8)

chyba jak ktos jzu to powiedzial swiec kupuja :D :P
a moze swieczniki :buhaha:

Raffi
30-06-2003, 22:49
http://www1.gazeta.pl/sport/1,35335,1552224.html

Adams_
30-06-2003, 23:22
100 lat pod wiatr... Ten Kazachstan to byl spisek legijno-komunistyczno-europejski.

Kempes
01-07-2003, 00:08
To jest śmieszne ale chyba do czasu potem żałosne aż do bólu ... przeciez oficjalnie dla europy Polonia to jest klub ze stolicy naszego panstwa i po takich cyrkach mozemy jako pilkarski kraj stracic resztki szacunku

w świetle tej sprawy coraz bardziej dopuszczam do myśli że Poloniści nie przypadkowo tak łatwo odpali w juz w 1 rundzie = rozbija sie o kase =

pozdr

Adams_
01-07-2003, 00:13
A wycieczka do Porto tansza byla? Mogli przejsc Kazachow to by profity przyszly...