PDA

Zobacz pełną wersję : Miller: Tusk bez spodni - marny widok

_Bart
11-06-2003, 22:45
"Pan Tusk bez spodni to marny widok" - tak premier Leszek Miller odpowiedział Donaldowi Tuskowi, który komentując dymisję Grzegorza Kołodki powiedział: "ręce i spodnie opadają". "Nie mogę przywiązać nikogo do fotela" - tak ustosunkował się do własnej deklaracji sprzed kilku miesięcy, że w jego rządzie nie będzie już zmian.

Dziennikarze pytali w środę premiera, jak traktować jego obietnice sprzed kilku miesięcy, gdy nastąpiły zmiany na czele resortów skarbu i zdrowia, że w rządzie nie będzie już żadnych zmian.

"Miałem na myśli, że nie będę podejmował tego rodzaju inicjatyw z własnej woli. Ale jeżeli ktoś składa dymisję, no to nie mogę przecież przywiązać nikogo do fotela, muszę przyjąć to do wiadomości" - tłumaczył Miller.

Na pytanie, czy nie można się było spodziewać, że po przesunięciu zarządzania gospodarką z resortu finansów do gospodarki Kołodko złoży dymisję, Miller odpowiedział: "Pan minister Kołodko nie musiał składać dymisji. I odnoszę wrażenie, że nie to było główną przyczyną, tylko fakt, iż wczoraj na posiedzeniu Rady Ministrów okazało się, że jest więcej zastrzeżeń do niektórych projektów, które były wczoraj przedstawione i że te zastrzeżenia nie są podzielane przez kierownictwo ministerstwa finansów. Wydaje mi się, że to było główną przyczyną".

Proszony o komentarz do opozycyjnego pomysłu niedopuszczenia do zebrania kworum koniecznego do głosowania nad wotum zaufania dla rządu, premier odparł: "Proszę mnie zwolnić od komentowania różnych niepoważnych przedsięwzięć".

"Do kiedy pan chce rządzić?" - padło pytanie. "Dotąd, dopóki będzie większość w parlamencie i to jak państwo wiedzą nie jest żadną niespodzianką, albowiem demokracja parlamentarna na tym polega - rząd rządzi dotąd, dopóki ma większość w parlamencie, albo dotąd, dopóki jest rządem mniejszościowym, a opozycja nie potrafi go obalić" - odparł Miller.

Powtórzył, że kilkakrotnie radził opozycji, co ma zrobić, by usunąć jego rząd - wystarczy złożyć konstruktywne wotum nieufności, ale ponieważ opozycja nie podjęła się tego zadania, to on sam postanowił jej pomóc, składając wniosek o weryfikację poparcia dla gabinetu.

za wp

Jak dla mnie to rzad to juz nawet nie kabaret a dramat poprostu. Miller przypomina mi ś.p. Dziwurowicza który zrobi wszystko zeby nie puscic sie stołka.
Naprawde wstyd ze zamiast zrobic cos dla Polski (głownie chodzi mi o przygotowanie ludzi do UE ) oni kurva robia wszystko zeby sie tylko nachapac :(

W ziwazku z tym robie anktiete czy jesteś za podaniem sie do dymisji Leszka Millera i wczesniejszymi wyborami parlamentarnymi.

p.s. i nie robcie sobie jaj zaznaczajac ulubiona odpowiedz L.R.

Unico
11-06-2003, 22:51
"Pan Tusk bez spodni to marny widok" - tak premier Leszek Miller odpowiedział Donaldowi Tuskowi, który komentując dymisję Grzegorza Kołodki powiedział: "ręce i spodnie opadają". "Nie mogę przywiązać nikogo do fotela" - tak ustosunkował się do własnej deklaracji sprzed kilku miesięcy, że w jego rządzie nie będzie już zmian.

Odpowiedź Milera o "marnym widoku Tuska bez spodni" to czyste prostactwo i grubiaństwo. Czy on myśli, że jest dowcipny?! 8-

_Bart
11-06-2003, 22:57

Odpowiedź Milera o "marnym widoku Tuska bez spodni" to czyste prostactwo i grubiaństwo. Czy on myśli, że jest dowcipny?! 8-

po tym co powiedział Ziobrze to juz sie wszyskitego po nim spodziewałem ale kurva nie tego ze mimo obietnic iz poda sie do dymisji siedzi dalej na stołku

Coglin
11-06-2003, 23:03
jestem za

tylko co potem?? koalicja Samoobrony z LPRem :hmm:

Unico
11-06-2003, 23:15
po tym co powiedział Ziobrze to juz sie wszyskitego po nim spodziewałem ale kurva nie tego ze mimo obietnic iz poda sie do dymisji siedzi dalej na stołku

A ja właśnie temu się nie dziwię. Referendum przeszło na tak - czyli wg Leszka, ma poparcie u ludzi dla siebie i polityki rządu, więc poczuł się pewniej. A jak to polityk raz mówi to raz tamto, nie ważne, że czasami jest to sprzeczne, ważne żeby jak najdłużej na stołku siedzieć.
Wywalił Kołodkę i jak przetrwa głosowanie w piątek to jeszcze dłuuuuuuuugo będzie premierem.

Kawa
11-06-2003, 23:18
JAk najbardziej za, tylze, ze azstrch pomyslecco bedzie potem...
Obecnie "naszych" polityków czeka najgorętszy okres. Trzebajak najlepiej przygotowac kraj do członkostwa w UE,zadbać o odpowidnie wykożystanie funduszy strukturalnych czy zrobic niezwykle potrzeba reforme podatków. Do tych wszystkich działan potrzebny jest stabilny rząd, mający jakis przemyslany plan działąnia, a nie zbieranine mądrych głowmyślącą tylko o tym jak by tu na boku dorobic. Czy jednak wczesniejsze wybory beda miały teraz sens? Wszystkie partie zajma sie walkao głosy wyborców, a nie beda dokładaćstarań o przystosowanie kraju do UE co może skończy się katastrofa...

_Bart
11-06-2003, 23:45

A ja właśnie temu się nie dziwię. Referendum przeszło na tak - czyli wg Leszka, ma poparcie u ludzi dla siebie i polityki rządu, więc poczuł się pewniej. A jak to polityk raz mówi to raz tamto, nie ważne, że czasami jest to sprzeczne, ważne żeby jak najdłużej na stołku siedzieć.
Wywalił Kołodkę i jak przetrwa głosowanie w piątek to jeszcze dłuuuuuuuugo będzie premierem.

A ja własnie sie zdziwiłem, jesli on uwaza ze poparcie w referendum to poparcie jego rzadu to jego wielki bład. (i on to wie tylko ze po co sie dymisjonowac jak mozna przetrwac rok i wyjechac na emeryture do pralamentu europejskiego)
Rzeczywiscie jest problem co dalej. Jak dla mnie najlepszym rozwiazaniem byłoby w sejmie rozpylic troche Sarinu i zaczac od nowa. Moze wtedy nowi ludzie na poczatku chcieliby dobrze dla Polski a po 10, co ja mowie po jednej kadencji znow ten sam manewr.

Co do postu Kawy to jak dla mnie jest potrzebny przedwszystkim rzad budzacy zaufanie, a nie to co teraz. Wlaczasz TVN24 i afera goni afere. Jak nie premier RP zamieszany w Rywin Gate, jak nie Łapinski, jak nie zapierdolenie 36 tysiecy ton zborza to znajdzie sie cos innego.
Wg mnie Miller powinien podac sie odrazu do dymisji jak został zamieszany w afere Rywina. Ja sie nie dziwie ze nawetr ludzie z SLD nie chca z nim juz wpsolpracowac.
Jestem ciekawy co bedzie w piatek bo moze sie skonczyc kolejna afera (np brak dyscypliny w SLD lub co dzisiaj słyszalem rozwaza sie brak udziału w tym głosowaniu duzej ilosci posłw z innych ugrupowan co sprawi ze nie bedzie mozna głosować)

CywiL
12-06-2003, 08:34
A ja uważam że to :

BALCEROWICZ MUSI ODEJŚC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

;)

Tak poważnie to Milera powiesiłbym na pierwszej latarni,jest on dla mnie typowym "partyjnym betonem".....

Q_(L)
12-06-2003, 08:45
jestem za

:buhaha: HardCore
Chyba bym wszystko sprzedawał i uciekał za granicę...

peyek
12-06-2003, 09:05
NIE. Nie zartuje. Tzn. chce zeby ta czerwona :* odeszla bo juz tv prawie nie ogladam bo mnie na wymioty zbiera jak widze jak wyciekam mu z geby cala jego czerwona historia i jego (i kolesi) nawyki. Poza tym jest prostacki i nie ma poparcia nawet w swojej partii. Ale jestem ze ty zeby odszedl tylko i wylacznie wtedy gdy uda sie utworzyc nowy rzad. Jesli nie, to oznacza wybory. A to oznacza destabilizacje polskiej sceny politycznej w najwazniejszym roku przed wejsciem do UE, poza tym niesie za duze ryzyko ze ogromna czesc wladzy przejma partie typu LPR i Samoobrona, a wtedy nie wiadomo co ci eksperci zrobia. Ludzie tak samo jak jakis czas temu glosowali na czerwonych tak teraz zaglosuja na tych idiotow (z malymi wyjatkami, przyznaje) i ministrem gospodarki (finansow?!) bedzie poslanka Beger (ma jórz matóre) a premierem Giertych albo Lepper. Ciezki moment na obalanie wladzy.

Nazgul
12-06-2003, 09:28

On JEST dowcipny. A Tusk nie będzie już wyjeżdżał z tekstami o spodniach :)

Mrk
12-06-2003, 15:49
Bardzo dobrze Miller powiedział. Tusk tylko dużo gada, a tak na prawdę jest gównianym politykiem.

jarcyś
12-06-2003, 15:52
jestem za

dlatego jestem przeciw....

PO i PIS przepadną w wyborach a rządzić będzie Andrzej z Romanem

Unico
12-06-2003, 15:56
Bardzo dobrze Miller powiedział. Tusk tylko dużo gada, a tak na prawdę jest gównianym politykiem.

Nie ważne co on sądzi o Tusku, ważene, że Prezes Rady Ministrów odpowiada na konferencji prasowej w konwencji niby-żartu, który bardziej pasuje do knajpy, niż do spotkania z prasą. :help:

Jackos
12-06-2003, 17:03
Ja juz sam nie wiem co lepsze, z jednej strony czerwonych nienawidzę, ale po ich upadku nastąpi destabilizacja sił i równowagi w polskim parlamencie, a co gorsza do władzy może dojść Samoobrona i LPR (choć wydaje mi się że w nowych wyborach nie otrzymają w sumie ponad 50%). Jak na mnie najlepsza koalicja jaka mogłaby teraz rządzić będzie PO-PIS.
PS A i tak na marginesie Tusk nie jest gównianym politykiem, jako jeden z nielicznych polityków mądrze gada i potrafi zagiąć prawie każdego polityka.
PS 2 BALCEROWICZ MUSI WRÓCIĆ!!! (za 20 lat będziemy mu dziękować za reformy monetarne z początku lat 90., talk samo było w) Ta sama sytuacja była w 20 leciu między wojennym, tam też był taki koleś co zrobił reformy w 1920 i na początku było źle ale ( i zacżeło rządzić wtedy PSL - wtedy coś jak Samoobrona i jakaś partia chrześcijańska- coś jak dziś LPR), ale potem te reformy okazały się pomyślne

_Bart
12-06-2003, 17:09
tutaj mozna zobaczyc kto tak naprawde nami rzadzi :( góra jest niewazna najwzniejsza jest tabelka na dole :look:

http://www.fun.from.hell.pl/2003-06-10/wezwanie.jpg

Mazi
12-06-2003, 17:13
mam pytanie , kogo ci politcy mieliby zaskarżać ?

kto takie ulotki produkuje ?

_Bart
12-06-2003, 17:16
zaskarzyc mogli by auotra ksiazki, kto produkuje to nie wiem znalazłem na fun.from.hell.

kiedys był ogromny artykuł w jakiejs gazecie i lista nazwisk była o wiele wieksza

jarcyś
12-06-2003, 17:17
dobrze , że nie napisali :

jarcyś -Mosze Zimmerman :/

Jackos
12-06-2003, 17:21
To jest chyba jakiś żart ;)

dobrze , że nie napisali :

jarcyś -Mosze Zimmerman

Twoja władza w tym kraju ogranicza się chyba tylko do tego forum, może to dlatego :D :buhaha: No chyba że jesteś w jakiejś ukrytej grupie trzymającej władzę 8) 8-

aaadamm
13-06-2003, 12:53
Zobaczymy co przyniesie dzisiejsze glosowanie. W przypadku gdy ?milerr przejdzie mala ilosci gloswo bedzie to oznaczlo prawdopodobne wybory dopiero w ustalonym terminie. Nikt nei ebdzie sie bawil w wyboru w maju 2004, bo wtedy wszyscy beda mysleli o wejscu do Unii. Jesli wybory mialby sie odbyc t ojuz na jesien br. Teraz rzad udaje sie na wakacje. ale przeciez nei musza isc wszycy. W przypadku gdyby dzis votum nie przeszlo, wali sie rzad milerra, ..ale cz ysie wali...czy miller ma tylko honoru zeby sie podac do dymisji. Najlepiej byloby jak by sie nie podal, a powiedzial. Nie oplaca sie podawac do dymisji. Wybory beda w pazdzierniku 2003.

peyek
13-06-2003, 12:56
W przypadku gdyby dzis votum nie przeszlo, wali sie rzad milerra, ..ale cz ysie wali...czy miller ma tylko honoru zeby sie podac do dymisji. Najlepiej byloby jak by sie nie podal, a powiedzial. Nie oplaca sie podawac do dymisji.
Gdyby nie dostal wotum zaufania to chyba nie ma za bardzo wyjscia i musi podaci sie do dymisji. Tak mi sie wydaje.

MaxyM
13-06-2003, 13:07
Miller mnie bardziej wkurza niz Buzek, a myslalem ze to nie mozliwe. Jak na typa patrze to rzygac mi sie chce... komunistyczna srebrnowlosa swinia.

Sinuhe
13-06-2003, 13:11
Będzie co ma być.
Im szybciej tym lepiej...

Kiju
13-06-2003, 14:47
Miller swoja droga,lecz realnym zagrozenie staje sie ten ****** tłumok lepper...jeeli on dojdzie do władzy do Polska chyba upadnie rzadzona przez partie tumanów,chamów i prostaków.Słyszeliscie wystąpienie leppera i jego pomysł skąd weżmie pieniadze dla ludzi?DODRUKUJE JE!
Dlaczego ten ***** lepper ktory pierdolił głupoty o talibach w Klewkach(juz za to powinien byc zamkniety w Pruszkowie) wciąz jest zapraszany do programów gdzie wciąz jebie to samo i nie na temat...uff...nawet nie wiecie jaksie wkurwiam jak tego ćwoka widze w telewizji....naprawde boje sie o Polske.

Giertych ma konserwatywne poglady,lecz umie sie wysłowic i nie jest półdebilem.
Lepper to taki australopitek wsrod polityków...

MaxyM
13-06-2003, 14:58
Lepper to ****, by bylo jak z Lepenem we Francji - dojebalo by do drugiej rundy 90% spoleczenstwa i świnia przejebalaby z kretesm.

Pesto
13-06-2003, 16:02
Jak na mnie najlepsza koalicja jaka mogłaby teraz rządzić będzie PO-PIS.
PS A i tak na marginesie Tusk nie jest gównianym politykiem, jako jeden z nielicznych polityków mądrze gada i potrafi zagiąć prawie każdego polityka.
PS 2 BALCEROWICZ MUSI WRÓCIĆ!!! (za 20 lat będziemy mu dziękować za reformy monetarne z początku lat 90., talk samo było w) Ta sama sytuacja była w 20 leciu między wojennym, tam też był taki koleś co zrobił reformy w 1920 i na początku było źle ale ( i zacżeło rządzić wtedy PSL - wtedy coś jak Samoobrona i jakaś partia chrześcijańska- coś jak dziś LPR), ale potem te reformy okazały się pomyślne

100 % racji - ten "jakiś koleś" to Władysław Grabski

jak przychodził , to panowała taka inflacja , że kursowały kilkumilionowe banknoty , a jak odchodził , to złotówka była silna jak frank szwajcarski (z tym , że to zrobił w 1924)
Dla mnie najlepszą koalicją byłoby SLD-PO , ale PO-PiS też może być (byle nie LPR) , a bardzo się cieszę z odwołania pajaca Kołodki (ten co to chciał abolicji dla oszustów i ujawniania majątków uczciwych).Mówi wam coś hasło Eko-Sękocin ? potem się dziwić , że złodziej złodziei nie ruszy ...

Dla Balcerowicza mam wielki szacunek , bo myśli kategoriami państwa , a nie jakiejś zasranej "grupy trzymającej władzę" - ekonomistą jest równie zdolnym jak Grabski (II RP) czy Drucki - Lubecki (Kongresówka)ale to też jeden z najbardziej znienawidzonych ludzi w Polsce - bo jak można mówić , że 2+2 = 4 ? to takie niepolskie i niekatolickie !

a na pytanie z ankiety odpowiadam NIE - bo rząd jest po to , żeby rządził 4 lata - nie marzy mi się powrót do czasów , gdy premier może wylecieć po miesiącu (jak kiedyś Pawlak) - tak było w Italii , skutek : potworna korupcja

po co nam to ?

_Bart
13-06-2003, 16:07
tylko ze u nas premier Miller sam jest powiazany z korupcja i to bardzo (patrz afera Rywina i ponoc ostatnio szukano haków na posłów innych ugrupowan zeby głosowali dzis na Millera)

Raffi
13-06-2003, 16:11
Qwa, ta "lista" rozwaliła mnie na maksa :rotfl: :rotfl: :rotfl: Prawdziwe jest w niej chyba tylko nazwisko Borowskiego. Pamiętam, jak "powstawały" niektóre z nich

arczi
13-06-2003, 17:38
No i *** w dupę Millerowi... Wygrał dzięki większości 13 głosów w piątek 13-ego...

arczi
13-06-2003, 17:39
a nie... sorrka większością 23 głosów... i tak *** mu w dupę. :>

Aureliusz
13-06-2003, 18:02
Ja sie polityką raczej nie interesuję, ale Millera jakoś nie lubię. Ciągle jakieś afery w tym SLD, a to Miller nazywa Ziobrę zerem na oczach milionów Polaków. Jestem na Tak.

Unico
13-06-2003, 19:18
Teraz po głosowaniu już wiemy i będzie tak jak pisałem w jednym z postów - czekają nas jeszcze dłuuuuugie rządy Leszka M. :zly:

Raffi
13-06-2003, 19:27
I bardzo dobrze.Upadek będzie baaaaaaaaaardzo bolesny. Dużo bardziej niż teraz.

aaadamm
13-06-2003, 20:52
I bardzo dobrze.Upadek będzie baaaaaaaaaardzo bolesny. Dużo bardziej niż teraz.

moze i tak - ale propaganda milera jest bardzo dobra....jak za komuny - tak beda rozmywal itematy, ta kkrecili, zeby tuszowac to co najgorze...a czesc polskiego jest na tyle glupia ze im jeszcze uwiezy

Sinuhe
14-06-2003, 13:37
Trochę off topic ;)

Andrzej Lepper i jego kierowca jeździli przez wiele dni po Polsce. Pewnej nocy przed limuzynę wyskoczyła im świnia. Nie przeżyła tego spotkania. Lepper widząc co się stało, kazał kierowcy iść wytłumaczyć wszystko rolnikowi i powiedzieć, że wszelkie straty zostaną zrekompensowane. Kierowca wrócił dopiero po godzinie z cygarem w zębach, butelką wina w ręce i w poszarpanym ubraniu.
- Mój Boże, co ci się stało? - pyta Lepper.
- No cóż, rolnik dał mi wino, jego żona obiad, a ich 19 letnia córka chwile szalonej niezapomnianej rozkoszy.
- Cóżeś ty im powiedział?
- Że jestem kierowcą Andrzeja Leppera i właśnie zabiłem świnię.

yusta
14-06-2003, 23:16
Widzieliscie okładkę ostatniej "Polityki"??? Miller Reaktywacja :buhaha:

Nazgul
20-06-2003, 23:32
tutaj mozna zobaczyc kto tak naprawde nami rzadzi :( góra jest niewazna najwzniejsza jest tabelka na dole :look:

Ale autorzy tabelki znają niewiele żydowskich imion - a żeńskie tylko dwa... :D :rotfl: :D :rotfl: