PDA

Zobacz pełną wersję : Środa w Izraelu

Dorsz
11-06-2003, 16:36
Co najmniej 13 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w samobójczym zamachu w centrum Jerozolimy.

Palestyński zamachowiec wysadził się w autobusie nr 14 na ulicy Jaffy. W tych okolicach wiele razy dochodziło już do zamachów.

Dzień wcześniej Hamas zagroził odwetem za izraelski atak na swojego lidera Abdulaziza al Rantissiego. Od izraelskich rakiet w centrum Gazy we wtorek zginęło trzech Palestyńczyków (w tym dziecko i kobieta), a ponad 20 odniosło ranny. Rantissi został tylko ranny w nogę. Hamas sprzeciwia się propozycji zawieszenia broni, wysuniętej przez premiera Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa i zapowiedział dalsze ataki na izraelskich cywilów.

-----------------------------------------------------------------------------------

11.6.Gaza (PAP/AP,AFP) - Śmigłowce izraelskie ostrzelały w środę po południu okolice Gazy. Źródła palestyńskie mówią o co najmniej jednym zabitym. Celem ataku prawdopodobnie był samochód osobowy

Informacje o ataku nadeszły kilkanaście minut po zamachu bombowym w Jerozolimie, w którym zginęło co najmniej 13 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. (PAP) az/ mc/ 5138 5186

Sharon gruba świnia niech dalej sprawuje władze i morduje matki z dziećmi, a tak będzie to wyglądało. Tak jak wczoraj, śmigłowce wysłaliby zabić kogoś z, hamasu, co z tego, że ulica pełna dzieci i kobiet. Rakieta trafiła, nie zabiła typa, a zabiła matkę z dwojgiem dzieci. Mało tego, zaczęli walić z Apachy z karabinku pokładowego do tych, co leżeli na ulicy ranni - więc czego się oni spodziewają.

szczepan
11-06-2003, 17:18
ani Palestynczycy ani Arabowie nie sa bez winy. i jedni i drudzy zabijaja dzieci kobiety itp. z drobna roznica ze Arabowie nie robia tego wprost.
a sam problem terroryzmu tam bierze sie miedzy innymi stad ze panuje tam straszna bieda. i wlasnie z takich ludzi bez perspektyw itp rekrutuja sie zamochowcy. az chce sie powiedziec ze trzeba troche poczekac i sami nawazajem sie wymorduja ale jakim kosztem :/

Pesto
11-06-2003, 17:59
ani Palestynczycy ani Arabowie nie sa bez winy

winni są przede wszystkim żydzi

doprowadzili Palestyńczyków do desperacji , jak Rosjanie Czczeńców

a potem skomlą , że wstrętni terroryści żyć nie dają

carska Rosja też kreowała stereotyp Polaka - bandyty

szczepan
11-06-2003, 18:05
no i wlasnie dlatego mialem watpilowsci czy cokolwiek pisac w tym tamacie. jest on tak duzy i tak naprawde sadze ze wszyscy z nas nie znaja wielu waznych szczegolow i faktow hisotrycznych ktory by pozowolily jasno powiedziec kto ma racje a kto nie.

crolick
11-06-2003, 20:15
ani Palestynczycy ani Arabowie nie sa bez winy

winni są przede wszystkim żydzi

stary poczytaj bibile
- kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem...

jak rozsztrzygnac kto jest bardziej winny, nie da sie. oba narody sa winne. i tyle

jacki77
11-06-2003, 22:44
stary poczytaj bibile
- kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem...

jak rozsztrzygnac kto jest bardziej winny, nie da sie. oba narody sa winne. i tyle

Widziales wczoraj zdjecia z ataku rakietowego? Co to bylo jak nie atak terrorystyczny przeprowadzony przez regularna armie?
Pamietasz strzelanie ostrymi nabojami w nastolatkow rzucajacych kamieniami w czasie pierwszej intifady?
Slyszales kiedys nazwy Sabra i Shatilla? (wiem, o masakre oskarzono tzw
Armie Poludniowego Libanu, ale ta banda byla szkolona, utrzymywana i wspierana przez rzad izraelski. W czasie tej tragedii oba obozy byly otoczone przez pancerne jednostki izraelskie. Ciekawostka-kto dowodzil silami izraelskimi w Bejrucie podczas tej pacyfikacji)
Terror rodzi terror i dla mnie bardziej odrazajacy jest terroryzm w wykonaniu panstwowego aparatu przymusu niz dzialania desperatow.
W sumie moglbym dlugo ale to chyba nie najlepsze miejsce na roztrzasanie problemow miedzynarodowej polityki.
p,
j77

yusta
11-06-2003, 22:46
no i wlasnie dlatego mialem watpilowsci czy cokolwiek pisac w tym tamacie. jest on tak duzy i tak naprawde sadze ze wszyscy z nas nie znaja wielu waznych szczegolow i faktow hisotrycznych ktory by pozowolily jasno powiedziec kto ma racje a kto nie.

Dla mnie to nie jest aż tak bardzo skomplikowane. Żydzi wpieprzyli się Palestyńczykom na ich tereny, zrobili sobie państwo, a teraz gnebią tych, którzy byli tam pierwsi. Palestyńczycy to terroryści bo wysadzają się i innych w powietrze? Oni nie mają kasy na smigłowce, samoloty, wyrzutnie itd. To jest jedyna broń jaką mają i robią co mogą żeby Świat zwrócił na nich uwagę. Niestety Osama wykonał dla nich krecią robotę, po tym jak zabił kilka tysięcy osób, Bush może sobie nazywac terrorystami kogo popadnie i siać schizę na świecie. Ja osobiście nie lubię Żydów po tym jak usłyszałam, że mają do Polaków jakies ale za Oswięcim i inne obozy zagłady. Qrwa niech przypomną sobie "swoją" żydowską policję.

szczepan
11-06-2003, 22:54
naprawde uwazasz ze nie maja kasy? chyba latwiej jest wydac troche aksy na propagande i zdobyc 10 samobojcow niz wydac $ na czlogi itp. yusta patrzac do historii to bylo tez panstwo zydowskie i teraz mozna sie klocic kto sie komu wpieprzyl...

szczepan
11-06-2003, 22:56
...co nie zmienia faktu ze dla mnie obie strony sa bez winy. stawiajac sie w miejscu palestynczykow nie dziwie sie im skoro ktos zagraza Ci ogranicza itp ale z drugiej strony nie dziwie sie zydom skoro jakis popapraniec wysadza sie w restauracji albo autobusie...

crolick
11-06-2003, 23:02
jacki77 --> wiesz ja tam bylem, i wiem jak to wyglada. a widziales zdjecia jak palestynczyk wysadzil sie w dyskotece?? albo na weselu?? albo jak bomba pieprznela na targu zabijajac dwojek kilkumiesiecznych blizniakow?? ja tez tak moge dlugo wyliczac, ael to do niczego nie prowadzi...

[btw niezle szaron qtory teraz w drzwiach sie nie miesci, dawniej byl komandosem, hehe 8) ]

yusta --> no i wiesz, to nie jest takie proste, jak ci sie wydaje. bo jak moze nie wiesz, panstwo izrael istanilo dlugooo nim byli tam palestynczycy. poza tym inni arabowuie traktuja tych palestycznykow troche jak €uropejczycy cygnaow. tzn uwazaja ich za gorsyz od sibeie, i kazde panstwo przegania z miejsca na miejsce, bylewby nie u nich. no to w koncu wpadli na pomysl, i ich zydom na glowe spuscili. nie maja kasy!? stary zebys sie nie zdziwil, ile oni mamony maja. a co ci do "ihc" zydowskiej policji?! ona patrolwoala tylko na terenie getta i wydawal innych zydow niemcom. nam nic do ichniejszej policji. nie zmienia to faktu, ze obecnie w izraelu, w "szczytnej" idei budowy tozsamosci spolecznej, na temat polski sa mowione klasmtwa, mlodziez w podrecznikach do historii uczy sie ze to polacy we wspolpracy z niemcami zabijali zydow [sic!!] i jak dowiadywali sie ze to nie prawda ze to poalcy ratowali zydow, to sie strasznie dziwili. musi zmienic sie pokolenie, dojsc mlodziez do glosu, wtedy zmienia swoj stosunek do historii...

pozdro

yusta
11-06-2003, 23:03
naprawde uwazasz ze nie maja kasy? chyba latwiej jest wydac troche aksy na propagande i zdobyc 10 samobojcow niz wydac $ na czlogi itp. yusta patrzac do historii to bylo tez panstwo zydowskie i teraz mozna sie klocic kto sie komu wpieprzyl...

Tu nie chodzi o propagandę, tu chodzi o religię. Muzułmanin, który polegnie biorąc udział w "świętej wojnie" jest święty, idzie do raju, a jego rodzina dostaje pomoc i jest szanowana. Mają kasę to oczywiste, ale nie taką by stworzyć regularną armię i prowadzić prawdziwą wojnę z Izraelem. Zapewniam Cię, że najpierw Żydzi zaczęli gnebić Palestyńczyków, a potem ci drudzy zaczeli sie wysadzać w powietrze. Palestyna była od zawsze a Izrael?

yusta
11-06-2003, 23:08
jacki77 --> wiesz ja tam bylem, i wiem jak to wyglada. a widziales zdjecia jak palestynczyk wysadzil sie w dyskotece?? albo na weselu?? albo jak bomba pieprznela na targu zabijajac dwojek kilkumiesiecznych blizniakow?? ja tez tak moge dlugo wyliczac, ael to do niczego nie prowadzi...

[btw niezle szaron qtory teraz w drzwiach sie nie miesci, dawniej byl komandosem, hehe 8) ]

yusta --> no i wiesz, to nie jest takie proste, jak ci sie wydaje. bo jak moze nie wiesz, panstwo izrael istanilo dlugooo nim byli tam palestynczycy. poza tym inni arabowuie traktuja tych palestycznykow troche jak €uropejczycy cygnaow. tzn uwazaja ich za gorsyz od sibeie, i kazde panstwo przegania z miejsca na miejsce, bylewby nie u nich. no to w koncu wpadli na pomysl, i ich zydom na glowe spuscili. nie maja kasy!? stary zebys sie nie zdziwil, ile oni mamony maja. a co ci do "ihc" zydowskiej policji?! ona patrolwoala tylko na terenie getta i wydawal innych zydow niemcom. nam nic do ichniejszej policji. nie zmienia to faktu, ze obecnie w izraelu, w "szczytnej" idei budowy tozsamosci spolecznej, na temat polski sa mowione klasmtwa, mlodziez w podrecznikach do historii uczy sie ze to polacy we wspolpracy z niemcami zabijali zydow [sic!!] i jak dowiadywali sie ze to nie prawda ze to poalcy ratowali zydow, to sie strasznie dziwili. musi zmienic sie pokolenie, dojsc mlodziez do glosu, wtedy zmienia swoj stosunek do historii...

pozdro

Stara jeżeli już..... Co do Izraela to jakoś Żydzi przed II wś jakoś się w to miejsce nie pchali. Nie pisałam o ichniejszej policji tylko o tej z wojny. Ty piszesz tylko, dla mnie to jest wieksze skurwysyństwo niż wysadzenie się w knajpie z kilkoma innymi osobami i jakos z ich strony na ten temat nic nie słyszę. Słyszę natomiast jak to Polacy ich mordowali i widzę jak polscy politycy z tego powodu trzęsą dupami. A już najbardziej wk...ł mnie Kwach jak przepraszał w imieniu wszystkich Polaków za Jedwabne.

szczepan
11-06-2003, 23:17
zaufaj mi ze w wiekach przed nasza era nikt nikogo nie wysadzal a ja mowie o tych latach bo w nich tak naprawde zaczal sie konflikt. a kasa maja duza bardzo duza.

yusta a po drugie co to jest za gadanie? ja slysze jak paru kolesie z lodzi mowia ze warszawiacy to ku*** i pi*** i odwrotnie i co z tego? to znaczy ze cala lodz czy warszawa jest taka? mamy u nas w kraju paru faszystwo ale czy to znaczy ze wszyscy sa tacy? jest grupa ortodoksyjnych zydow ktora tak mowi a wiesz ze glownie te teksty mowia zydzi ktorzy siedza w stanach(co od razu zaznaczam mnie tez wkurza ale tak samo jak teksty o polakach wyglaszane przez niemcow francuzow czy belgow)? a wiesz ze ekstremisci arabcy mowia o zabijaniu niewiernych? a Ty wierzysz w allaha? nie?! to Ciebie tez chca zabic!

A dlaczego zydzi nie pchali sie? bo skoro byli tolerowani tam gdzie mieszkali i nic im sie nie dzialo to po co? byli mimo wszystko bardziej rozbici to co sie stalo w czasie II wojny swiatowej znacznie ich polaczylo.

szczepan
11-06-2003, 23:18
no tak ale wczesniej ktos odebral to panstwo zydom...

ale powtarzam zeby to sie nie zatralo UWAZAM ZE NIE ZNAJDZIEMY TERAZ JEDNEGO WINNEGO! WINNE SA OBA KRAJE! A NAJGORSZE JEST TO ZE CIERPIA NIEWINNI!

szczepan
11-06-2003, 23:23
dobra sorry troche sie unioslem ale wciaz mampiane na ustach po meczu :(
sorry...
fakt jest taki dla mnie obie strony sa winne i tyle...

jeszcze raz sorry

M_I_G
11-06-2003, 23:23
nie popieram dzialan palestynczkow i arabow ale powiedzmy ze ich "rozumiem"

ja oni maja walczyc ?? zydzi uzywaja techonogi ktorej nie maja rywale , wobec czego sa zmuszenie stosowac tak drastyczne metody

historycznie mozna miec tez pretensje do anglikow bowiem to oni umiescili tam zydow (wowczas byla to ich prowincja) ale robili to w imie wolnej Eurpy :D nikt nie chcial zydow wiec nie myslac zbytnio wyslano ich pod pretekstem ze to ich prawdawne ziemie

podobna sytuacje mozliwe ze bedziemy mogli zaobserwoac jak po wejsciu do ue niemcy zaczna nam zabierac zachodnie ziemi bo kiedys byly ich

ogolnie jestem antysemita i nie cierpie zydow - za to ich "skorwysynswo"

a ostatnio zlapalem akcje zeby zostac prezydentem UEFA- juz ja bym ich wtedy wypierdolil z naszej strefy , blokuja tylko miesjce Polsce i polskiemu zespolowi
i jeszcze sie do eurowizji wepchali!!!
pewnie nieldugo wejda do UE !!!

:* zydowski swiat!!!! :D:D:D:D :> :rotfl:

zydow nie wpuscimy , niemcow przegonimy !!! :D :)

MaxyM
11-06-2003, 23:26
Żydzi sami zgotowali sobie ten los...

Dlaczego media nie mowia o tym, że codziennie armia Izraelska zabija niewinnych ludzi i dzieci? Dlaczego nie mowi sie o burzeniu domow, blokow Palestynczyków, bo tak sobie Sharon postanowił...?

Wielki jazgot się podnosi jak wyleci autobus w powietrze...ooo zgineli niewinni ludzie, no zgineli ale 3h wczesnie Żydowski żołnierz zabił matke z dziećmi bo przecież była godzina policyjna.

Jedni mają bomby, a drudzy najnowocześniejszą armie - i kto jest gorszy, zdesperowany arab, któremu wymordowali rodzine i zniszczyli dom, czy ******** w apachu 500m nad ziemią z tomahowkami i 112mm, dzialajacy na rozkaz Sharona?

No kto?

MaxyM
11-06-2003, 23:32
Odwet Izraela: Z helikopterów zabili 7 osób w odwecie - no i elegancko, dzisiejszej nocy jeszcze raz polecą i wyrównają straty, powiedzą, że to byli terroryści i po sprawie.

szczepan
11-06-2003, 23:35
nie chcialem juz sie odzywac ale mam jedno pytanie to czemu ten poszkodowany zdesperwoany arab nie atakuje celow wojskowych tylko uderza w podobnych do niego ludzi? ile bylo izrealskich atakow na cele nie-wojskowe/paramilitarne a ile takich arabskich atakow?

MaxyM
11-06-2003, 23:37
nie chcialem juz sie odzywac ale mam jedno pytanie to czemu ten poszkodowany zdesperwoany arab nie atakuje celow wojskowych tylko uderza w podobnych do niego ludzi? ile bylo izrealskich atakow na cele nie-wojskowe/paramilitarne a ile takich arabskich atakow?

Bo każdy Żyd był w wojsku...

Bo nie ma szans się dostać do celów wojskowych...

Po **** skoro najnowocześniejsza armia, rozwala domy niewinnym ludzia i strzela do matek i dzieci.

jacki77
12-06-2003, 00:26

A moze dlatego, ze to jest skrajnie nieefektywne. Pamietasz pierwsza intifade, wtedy atkowane byly patrole wojskowe i policyjne, glownie kamieniami, raczej bez uzycia broni palnej przez Arabow. W sumie eskalacja terroryzmu wymierzonego w cywilow nastapila w drugiej polowie lat dziewiecdziesiatych. Natomiast armia stosowala wysadzanie domow i wysiedlanie podejrzanych o konspiracje od poczatku wspolczesnej panstwowosci Izraela. Poza tym sprzeciw Szarona wobec terroryzmu jako srodka walki politycznej jest hipokryzja. Przeciez "ojcowie" panstwa to byli terrorysci, kiedy ich zamachy byly wymierzone w Anglikow, to bylo OK, kiedy ofiarami sa Zydzi to zbrodnia i powtarzanie zaglady...

crolick
12-06-2003, 07:31
o zesz ty qrwa. ludzie ja mam duza do was prosbe i jak nei znacie faktow historycznych, to wezcie nei gadajcie glupot i nie kompromitujcie sie.

izraelczycy przybyli na te tereny ~xiii w p.n.e. [przed nasza era]!!! a arabowie podbili ich ~viii w p.n.e. drobna roznica jest.

to tak gwoli faktow historycznych.

yusta --> a po co mieli sie tam pchac, jak im bylo odbrze tam gdzie byli [czyli glownie w polsce?!? - niezapominajmy ze nasz kraj byl dla zydow zawsze bardzo tolernacyjny]

m_i_g --> a znasz choc jednego zyda osobiscie?!? [hehe no tak i angole zamiast tak jak to dmowski postulowal, zydow na madagaskar glupi do palestyny poslali ;) ]

maxio --> czemu sami sobie zgotowali taki los?! hee? i tak ci biedni palestynczycy walczacy w imie wolnosci przeciwko tym faszystowskim swiniom zydom. fajne to tylko, szkoda ze nie do konca prawdziwe. bo widzisz jak przybywasz w niowe miejsce [zalozmy idziesz na studia] i podchodzisz do grupy osob porozmawiac. i na dzien dobry dostajesz stzral w morde. to raczej nie jestes dla tego czlowieka mily, tylko mu oddajesz i wlaczysz o swoja pozycje. czyz nie tak?? swoja droga to przepraszam a zydzi nie sa zdesperowani?!? przeciez wiadomo ze jak palestynczycy by wygrali to by wytlukli zydziochow co do nogi...

aaa no tak rozumiem. izrael nie ma prawa strzelac do niewiinnnych ludzi, a palesty w slusznej sprawie to nawet noworodki i matki moga bez problemu zapierdolic. gratuluje konsekwencji.

swoja drgoa podziele sie z wami mala reflexja. jak bylem w jerozolimie, idziesz sobie ulica. jest czysto, nie smierdzi, panuje porzadek, ludzie cie nie zaczepiaja. normalne sklepy, itp itd. tak jak w w-fce tylko czysciej i nowoczesniej. wchodzisz do dzielnicy palestynskiej. i z miejsca, zaczynaja cie zaczepiac dzieci, i arabusy ciagnac za rekaw i mowiac 'money, money', smierdzi, jest syf straszny [ze sklepow wyrzuca sie resztki jedzenia, i wszystkie brudy przed sklep na ulice] i niczego nie mozna kupic ppoza ichniejszym zarciem i kiczowatymi pamiatkami dla turystow]. wiec wybaczcie, ale dla mnei izrael jest panstwem europejskim, a palestyna panstwem arabskim i jako taki obcym mi kulturowo. dlatego nigdy nei bede ich popieral.

na koniec mala dygresyjka. otoz do czasu kiedy wpuszczonio zydow z bylej cccp, w zydolandii nie znane byly pojecia alkoholizmu [sprobujcie cos pic kiedy w cieniu wieczorem masz 25C, myslisz tyklo o chlodnym piwku i niczym wiecej], zorganizowanej przestepczosci i prostytucji. hehe niezle co nie?!

pozdr

yusta
12-06-2003, 19:49
o żesz qrwa crolick, to że tam byłeś nie znaczy, że możesz się stawiać w roli jedynego sprawiedliwego. Narazie to widzę, że to Ci nie pomogło. Zobaczyłeś syf w arabskiej części Jerozolimy i już Palestyńczycy be. Żydzi są cacy bo zamiatają. Piszesz coś gwoli faktów historycznych, a nie podajesz tak naprawdę żadnych, tylko smarujesz coś o kulturze i zwyczajach jednych i drugich.

szczepan
12-06-2003, 20:25
co faktow historycznych to mozna poczytac sobie tutaj

http://wiem.onet.pl/wiem/00fc6e.html#s01

a tutaj bardziej wspolczesniej

http://wiem.onet.pl/wiem/0120e8.html (szczegolnie I Wojna izrealesko-arabska)

yusta
12-06-2003, 20:54
"Od XIII w. p.n.e. wzrastało znaczenie napływających na teren Palestyny Izraelitów, koczowniczych plemion semickich, które stopniowo podporządkowały sobie ludność tubylczą, przejmując w dużej mierze jej kulturę i osiągnięcia (..)

A nie mówiłam, że Żydzi się tam wepchali?

Liczebny wzrost ludności żydowskiej prowadził do nieuchronnego konfliktu z miejscową ludnością arabską. 1936 wybuchło powstanie antyżydowskie. Powołana do rozwiązania zaostrzającego się sporu tzw. Komisja Peela zaleciła podział kraju na część arabską i żydowską. Pomysłu tego nie zaakceptowała żadna ze stron konfliktu.

Nie dość, że sie wepchali to jeszcze zaczęli się rozmnażać jak norki.....

W latach 1948-1949 Izrael zajął 2/3 Palestyny, reszta weszła w skład Jordanii i od 1967 znalazła się pod okupacją izraelską.

Ciekawe czy byście się nie wk....li jakby 2/3 Polski zajęli.

Obszary anektowane przez Izrael opuściło i przeniosło się do sąsiednich krajów arabskich ok. 800 tys. Palestyńczyków, których los stał się odtąd największym problemem społecznym tego regionu świata. Części z nich udało się zasymilować w swych nowych krajach, znaczna grupa zasiedliła obozy dla uchodźców.

Dlatego crolick, tak się snują, nie dlatego, że lubią.

1988 Jordania zrzekła się praw do terenów okupowanych przez Izrael, a OWP proklamowała powstanie na nich państwa palestyńskiego. W 1987 wybuchło powstanie antyizraelskie (intifada), zakończone podpisaniem w 1993 palestyńsko-izraelskiego porozumienia w sprawie przyznania autonomii Okręgowi Gazy i miastu Jerycho, które dało podstawę do utworzenia w 1995 namiastki państwa palestyńskiego - Autonomii Palestyńskiej.

W 1997 w wyniku prowadzenia przez Izrael akcji osiedleńczej w Jerozolimie doszło do ponownego wzrostu napięcia pomiędzy Autonomią Palestyńską a Izraelem.

Na przełomie września i października 2000 na zachodnim brzegu Jordanu, Strefie Gazy i wschodniej Jerozolimie wybuchły gwałtowne starcia Palestyńczyków z żołnierzami izraelskimi. W ich wyniku do końca sierpnia 2001 śmierć poniosły 754 osoby, w tym 577 Palestyńczyków.

Jak wynika z powyższej notki, Palestyńczycy się dogadali. Wqrwili sie jak Izrael zaczął się wpieprzać, na tereny, które niby w ramach układu dostali. Dalej można sobie przeczytać że tych skurwysynów terrorystów zginęło ponad dwa razy więcej niż biednych sterroryzowanych Żydków.

Please, nie próbujcie mnie już nawracać.......

szczepan
12-06-2003, 21:15
1)Yusta ale czy wpierwszym cytacie jest mowa o palestynczykach? oni pojawili sie tam znacznie pozniej.

2)tylko ze to powstanie anty-zydowskie wybuchlo podczas wladzy angielskiej czyli wtedy kiedy zydzi nie mieli wlasnego panstwa a jedynie mieszkali tam

3)Zajeli dopiero po tym jak zostali zatakowani. To tak jak Ruscy czy alianci okupujacy niemcy czyli ziemie pokonanego najezdzcy

4)nie mam zamiaru Cie nawracac ale nie baw sie historia i jezeli juz cos cytujesz to w pelni bo juz nie raz zdania wyrwane z kontekstu byly przyczyna roznych sporow politycznych miedzynarodowych spolecznych itp

crolick
12-06-2003, 21:24
yusta -->

o żesz qrwa crolick, to że tam byłeś nie znaczy, że możesz się stawiać w roli jedynego sprawiedliwego. Narazie to widzę, że to Ci nie pomogło
nie stawiam, a ja uwazam ze mi pomoglo. kwestia widzenia.

Piszesz coś gwoli faktów historycznych, a nie podajesz tak naprawdę żadnych
pisze o faktach historycznych. jak nie widziales, przeczytaj jeszcze raz.

A nie mówiłam, że Żydzi się tam wepchali
kazdy sie kiedys wepchal, polacy, zydzi, amerykanie, franie. gdybys czytal dokladnie zauwazylbys ze palestynczycy pojawili sie tam duzo pozniej niz izraelici

Ciekawe czy byście się nie wk....li jakby 2/3 Polski zajęli
ja bym sie wqrwil, wiec czemu sie dziwic zydom ze jak na ich ziemie weszli palestynczycy to sie bronili??

Dlatego crolick, tak się snują, nie dlatego, że lubią
pisalem o tym

Please, nie próbujcie mnie już nawracać
nikt cie nie probuje nawracac. kazdy ma prawo wierzyc w to co chce.

yusta
12-06-2003, 22:11
1)Yusta ale czy wpierwszym cytacie jest mowa o palestynczykach? oni pojawili sie tam znacznie pozniej.

Nie tak znacznie i zaraz dostali po łbie od Izraelitów, poza tym Palestyna przyjeła nazwę od nich, nie od Izraelitów więc to chyba o czymś swiadczy.

2)tylko ze to powstanie anty-zydowskie wybuchlo podczas wladzy angielskiej czyli wtedy kiedy zydzi nie mieli wlasnego panstwa a jedynie mieszkali tam

No jasne, tylko mieszkali i tylko sobie zrobili swoje Państwo, dzieląc dotychczasowe. Tak wyszło że na tych ziemiach zostali Palestyńczycy, a Żydzi rozprzestrzenili się po całym świecie. Jeżeli to co zrobili jest ok, to Polacy na Ukrainie, Litwie itd powinni ogłosić niepodległość i zrobić sobie swoje państwa na tych terenach. Wyobrażasz sobie coś takiego?

3)Zajeli dopiero po tym jak zostali zatakowani. To tak jak Ruscy czy alianci okupujacy niemcy czyli ziemie pokonanego najezdzcy.

Raczej nie do końca. Najpierw ogłosili niepodległość a potem zostali zaatakowani.

4)nie mam zamiaru Cie nawracac ale nie baw sie historia i jezeli juz cos cytujesz to w pelni bo juz nie raz zdania wyrwane z kontekstu byly przyczyna roznych sporow politycznych miedzynarodowych spolecznych itp

Nie muszę cytowac tego w pełni bo zamieściłeś linka. Napisałam że się wepchali bo chyba przed nimi ktoś tam urzędował, chodziło mi o sam fakt, nie o to kto był pierwszy, zresztą resztę już napisałam powyżej.

yusta
12-06-2003, 22:17
bo widzisz jak przybywasz w niowe miejsce [zalozmy idziesz na studia] i podchodzisz do grupy osob porozmawiac. i na dzien dobry dostajesz stzral w morde. to raczej nie jestes dla tego czlowieka mily, tylko mu oddajesz i wlaczysz o swoja pozycje. czyz nie tak??

Zdecyduj się, albo to Żydów ziemie albo przybyli w nowe miejsce :hmm:

yusta --> a po co mieli sie tam pchac, jak im bylo odbrze tam gdzie byli [czyli glownie w polsce?!? - niezapominajmy ze nasz kraj byl dla zydow zawsze bardzo tolernacyjny]

No tak, zrobiło im się źle to poszli gdzie indziej i każdy ma to zaakceptować.

szczepan
12-06-2003, 22:19
palestynczycy to arabowie - kultura religia itp a to jest znacznie znacznie mlodsze od kultury zydowskiej (semmickiej). co do powstanie w 1938 roku to ani arabowie ani zydzi nie mieli swojego panstwa a arabom wiodlo sie lepiej i nikt niczego nie dzielil bo to byla czesc imperium brytyjskiego (aha i mam wrazenie ze mylisz sprawy z 48 z tym z 38 - a sa to dwie rozne sprawy bo gdyby nie Hitler pewnie niedoszlo by do problemu panstwa zydowskiego). co do np. Wilna to rzadza tam Polacy :D bo w ostatnich wyborach wygrala w tym okregu Partia Polakow na Litwie (czy cos w tym stylu) podobnie jak w jakims jeszcze okregu :D i nikt niczego nie wysadzal ani nie uzywal czolgow!

dobra nie ma sensu dalej ciagnac tego watku bo ja nie przekonam Ciebie (dalej bedziesz obwiniac zydow) ani Ty mnie (bo nadal bede uwazal ze obie strony sa winne) a i tak kazde ze nas bedzie na wlasny sposob interpretowalo fakty historyczne... :D

Kawa
12-06-2003, 22:24
Z tego co ja wiem/czytałem/słyszałem państwo Izraleskie zostało utwożone na tamtych terenach w sztuczny sposób.było nastepstwem ataków terrorystycznych i nacisków zydów amerykańskich. Jakbysci sie czuli gdyby u nas w polsce ktoś nagle na mazowszu zaczął budować osiedla murzyńskie, zakazał wam wstępu na ich tereny itp.? Zapewne tak jak palestyńczycy.tak naprawde to najwiekszym terrorysta w tamtym rejonie jest Sharon. Potrafi tylko wysłąc armie i buldozery na bezbronnych ludzi. Dziwne ze Amerykanie nie traktjągo jak potencjalnego agresora i nie zamierzajązniszczyc, ale nie na darmo mówi sie, że USA to zamorska kolonia IZralela:/

yusta
12-06-2003, 22:49
palestynczycy to arabowie - kultura religia itp a to jest znacznie znacznie mlodsze od kultury zydowskiej (semmickiej). co do powstanie w 1938 roku to ani arabowie ani zydzi nie mieli swojego panstwa a arabom wiodlo sie lepiej i nikt niczego nie dzielil bo to byla czesc imperium brytyjskiego (aha i mam wrazenie ze mylisz sprawy z 48 z tym z 38 - a sa to dwie rozne sprawy bo gdyby nie Hitler pewnie niedoszlo by do problemu panstwa zydowskiego). co do np. Wilna to rzadza tam Polacy :D bo w ostatnich wyborach wygrala w tym okregu Partia Polakow na Litwie (czy cos w tym stylu) podobnie jak w jakims jeszcze okregu :D i nikt niczego nie wysadzal ani nie uzywal czolgow!

dobra nie ma sensu dalej ciagnac tego watku bo ja nie przekonam Ciebie (dalej bedziesz obwiniac zydow) ani Ty mnie (bo nadal bede uwazal ze obie strony sa winne) a i tak kazde ze nas bedzie na wlasny sposob interpretowalo fakty historyczne... :D

heh, no widzisz ty ich dzielisz na semitów i nie semitów, a ja na Palestyńczyków i Izraelitów, a ich napływ na te tereny nie był tak rozciągnięty w czasie.

Co do powstania z 36 roku, to po I wś Liga Narodów przekazała tereny położone na zachód od Jordanu Brytyjczykom i zaczął się zlot Żydów. Nie dziwię się arabom, że sie wkurzyli jak dla nich zaczynalo brakować miejsca. I to nie dokońca znowu jest tak, że to biedni Żydzi zostali zaatakowani. Arabowie bronili tego co do tej pory mieli.
Zresztą i tak winny jest Adolf.......
W Wilnie wygrali wybory Polacy, ale ktoś im pozwolił w tych wyborach w ogóle wystartować. Poza tym Wilno to nadal część Litwy, nie słyszałam o nowym państwie w państwie.

Yankes
14-06-2003, 13:40

Dla mnie to nie jest aż tak bardzo skomplikowane. Żydzi wpieprzyli się Palestyńczykom na ich tereny, zrobili sobie państwo, a teraz gnebią tych, którzy byli tam pierwsi. Palestyńczycy to terroryści bo wysadzają się i innych w powietrze? Oni nie mają kasy na smigłowce, samoloty, wyrzutnie itd. To jest jedyna broń jaką mają i robią co mogą żeby Świat zwrócił na nich uwagę. Niestety Osama wykonał dla nich krecią robotę, po tym jak zabił kilka tysięcy osób, Bush może sobie nazywac terrorystami kogo popadnie i siać schizę na świecie. Ja osobiście nie lubię Żydów po tym jak usłyszałam, że mają do Polaków jakies ale za Oswięcim i inne obozy zagłady. Qrwa niech przypomną sobie "swoją" żydowską policję.

Jestem dokladnie tego samego zdania co yusta