PDA

Zobacz pełną wersję : Mecze Legii, które zapadły mi najbardziej w pamięci...

Mrk
07-05-2003, 00:32
Na innym forum Legii zauważyłem właśnie taki temat i pomyślałem, że jest bardzo interesujący. Ja wkleję swoją wypowiedź z tamtego forum. Tamten temat jest oparty na trochę innych zasadach, bo tam ludzie wymieniają również te mecze, które negatywnie zapadły w pamięci. My się jednak skupmy tylko na najlepszych meczach w wykonaniu Legii.

Zdecydowanie najlepszy mecz Legii jaki widziałem z trybun stadionu Wojska Polskiego to był debiut naszej drużyny w Lidze Mistrzów. Doskonale pamiętam datę - 13 września 1995r. Oczywiście chodzi o mecz Legia - Rosenborg. Pół godziny przed końcem przegrywaliśmy 0:1 po golu Jakobsena z karnego. Potem fantastyczny gol Pisza, fartowny gol Stańka i wspaniale wykonany rzut wolny przez Pisza. 3:1 dla Legii - Legia liderem swojej grupy Ligi Mistrzów! Cóż za emocje!!! Prawie płakałem ze szczęścia...
Z tych ostatnich meczy - 2002r. - Wisła - Legia 1:1. Remis, który dał nam praktycznie mistrzostwo.
No i ostatni mecz z Wisłą na Łazienkowskiej - również 2002r. Legia - Wisła 3:2. Nie będę meczu opisywał, bo chyba każdy go pamięta, ale muszę przyznać, że się wtedy cholernie wzruszyłem. Byłem taki szczęśliwy..

ehh, kiedy nadejdą lepsze czasy???? :/

MaxyM
07-05-2003, 00:35
Legia 2:0 Phanatinaikos - ahh co to był za mecz, łezka się w oku kręci na same wspomnienia.

Pamiętam, że jak Kucharz strzelił to byłem tak nabuzowany - że mógłbym spokojnie pójść i rozwalić gołymi łapami fundamenty pod Pałacem Kultury ;) .

Mrk
07-05-2003, 00:39
Legia 2:0 Phanatinaikos - ahh co to był za mecz, łezka się w oku kręci na same wspomnienia.

Pamiętam, że jak Kucharz strzelił to byłem tak nabuzowany - że mógłbym spokojnie pójść i rozwalić gołymi łapami fundamenty pod Pałacem Kultury ;) .
Ja niestety przeżyłem ten mecz trochę inaczej, bo słuchałem relacji w radiu. Życie sprawiło, że akurat wyemigrowałem za granicę i nie mogłem się na tym meczu stawić. :/
Oczywiście strasznie się cieszyłem, że Legiunia wygrała!!! Również skakałem z radości tylko w pokoju a nie na stadionie.
Meczu tego jednak nie wymieniłem w tym temacie, ponieważ go po prostu nie widziałem.

c_zary
07-05-2003, 00:57
Z tych co widzialem na zywo zdecydowanie nr 1 to Legia - Panathinaikos. Wszelkie komentarze zbedne ;)
Od strony kibicowskiej za to najbardziej utkwily mi w pamieci derby '97

Raffi
07-05-2003, 01:22
Ja najbardziej wspominam raczej konkretne wydarzenia z meczy.
Na Górnika Wałbrzych (wydawało mi się, że było 4:2, ale to wychodzi w 1985, a to chyba było później, zapewne w ' 87, jak było 3:1) postanowiliśmy zabrać matkę, która była dosyc obojętna futbolowo, ale chciała się przekonać, jak ogląda sięmecz na żywo. Efekt był taki, że już nigd nie poszła na żaden mecz :buhaha: A t dlatego, że przy każdym wejściu Górnika w pole karne Legii, rozlegało się głośne "IIIiiiiiiiiiiiiiiiii!!!"
I tak co parę-paręnaście minut. W przerwie juz mieliśmy dosyć pisków Mutti, bo pół Krytej się na nas patrzyło, mama obiecała, że już nie będzie....ale gdzie tam.......
No i to był pierwszy i ostatni mecz na Estado WP dla mojej mamy :>
------------
1988(?) Legia-Olimpia Poznań 3:1
Jeden z nielicznych meczów, jakie spędziłem na Żylecie ( na dzisiejszym "A"). Full piknik, słoneczko, może brama sama wpadnie, a tu nagle Robakwpuszcza jakiegoś loba za kołnierz.....Dziekan się wkurwił w 4 minuty strzelił 3 (!) gole! "Dwie ramki Arceusz i dwie Dziekanowski i Legia....."
-----------
Gol Wdowczyka z wolnego prawie z połowy boiska - i to nie jakiś lob czy farfocel, tylko siekiera :+: Niedawno widziałem dopiero coś podobnego, na Gwardii, jak Miąszkiewicz z wolnego z 45m strzelał, ale tym razem bramkarz wybił na róg.
--------------------
Z nowszych to na pewno mecz z Petrą i "Hej Legia gol......."

jarcyś
07-05-2003, 02:41
wymieniam mecze na których byłem

Legia-IFK 1:0
Legia - Trondheim 3:1
Legia - Blackburn 1:0
Legia-Utrecht 4:1

Legia-Widzew 2:1 ( nie pamiętam roku ale bramki Zuba i Michalskiego)
Legia - Górnik Zabrze 5:2 - PP
Legia - Polonia 3:0
Legia- Wisła 3:2

Harcerz
07-05-2003, 07:07
Moze nie najlepszy ale na pewno utkwil mi w pamieci ,kiedys numer jeden to byly mecze pomiedzy Legia i Gornikiem, tak jak teraz mecze z Wisla.Czerwiec 1975 roku , mecz w Zabrzu do przerwy 0-0 a w drugiej polowie slynna 15 minutowka w wykonaniu Legii i wynik 0-5 dla Legii,
po meczu starsi kibice Gornika podchodzili do nas i nam gratulowali psiociacz jednoczesnie na swoja druzyne.

dyha
07-05-2003, 07:24
Legia - Widzew 2-3 - od którego zaczeła się moja kibicowska karire :]
Wisła - Legia 1-1 - bez komentarza :]

yakuza
07-05-2003, 07:54
Wisła - Legia 1-1 Dzieki temu remisowi cieszyliśmy sie z majstra
Legia-Wisła 3-2 Ten mecz wykończyl mnie nerwowo :) Najpierw przed spotkaniem a potem pod koniec meczu :]
Legia-Valencia 1:1 Siedziałem na luku ale bez kitu ten mecz zapamiętam. Sędzia popsuł nam święto...

Mrozik
07-05-2003, 08:28
Mi najbardziej w pamięci zapadł mecz Legia-Pogoń 5:0 ( chyba w 1996/7) , ponieważ była to moja pierwsza wizyta na Łazienkowskiej :). Z nowszych meczy to zdecydowanie Wisła-Legia 1:1

R@dek (L)
07-05-2003, 10:06
Z tych co widziałem osobiście to dwa mecze z Wisłą 3-0 i 3-2 zapadły mi szczególnie w pamięci ze względu na atmosfere panującą na stadionie :)

Grochów
07-05-2003, 11:00
Mi chyba najbardziej zapadl w pamieci mecz Wisla-Legia 1:1.I choc wtedy nie bylem na trybunach w Krakowie,tylko w Spin Clubie,to i tak ostro przezylem ten mecz!!!Zajebiscie bylo!!!

Lawy
07-05-2003, 15:25
Legia - IFK Goeteborg
Legia Panathinaikos 2-0

no i Legia vs Spartak ( z powodu okropnego mrozu.. brrrrrr...)

a z ligowych to: Legia - Raków (ale nie ze względu na grę, ale dlatego, że wtedy zdobywaliśmy mistrza, i chyba Lewandowski wygrał nam ten mecz, nad stadionem latał wtedy samolot z napisem LEGIA MISTRZ POLSKI).

Aureliusz
07-05-2003, 16:15
Dla mnie zdecydowanie Legia-Wisła 3:2. Na ten mecz czekałem całe wakacje. A jak juz się tam było, to tego nie da się opisać.
Gdy podszas minuty ciszy wiślacy gwizdali to we mnie wstąpiła taka złość, że wszystkobym oddał, by Legia była w tym dniu lepsza. No i była. A po tym meczu taka radość, jakbyśmy zdobywali Puchar Mistrzów. To nie była tylko radość że nasi wygrali, ale także a może przede wszystkim, że wisła przegrała.

Legia_____
07-05-2003, 16:18
Dla mnie zdecydowanie Legia-Wisła 3:2
Zgodze się z zajączkiem, młody jestem więc Legii z LM nie bardzo pamietam mimo że na np. meczu z ćwierćfinale LM z Panatinajkosem byłem jeszcze z ojcem. A ten mecz z Wisłą jeszcze długo będzie dla mnie niezwykłym widowiskiem, Legia pokazała niebywały charakter i za to ją kocham!

moscvitch14
07-05-2003, 16:28
Dla mnie najlepszy był mecz Legia-Wisła 3:0 w PL i Legia-Utrecht

yusta
07-05-2003, 17:13
Mi najbardziej zapadł niestety w pamięć, mecz z Widzewem. To był taki szok, że trudno to opisać. Drugim takim meczem jest niewątpliwie mecz z Koniczynkami w PU, dramaturgia taka sama, tylko tym razem miałam powody do radości.

Nazgul
07-05-2003, 19:43
Ja mam dwa takie mecze: Pierwszy był 6 września 1982 roku i to był mój pierwszy mecz ever - Legia pokonała aktualnego Mistrza Polski - łódzki Widzew 4:2 (do przerwy 4:0), drugi to sezon 85/86 - mecze z Górnikiem (też aktualny...) 4:1 i z Interem rok później 3:2. Ach, tu się dopiero łezka w oku kręci - a najbardziej żałuję że nie widziałem pożegnania Deyny z Manchesterem City bo co ludzie opowiadają... A mecze które wymieniliście - owszem, fajne były. Ale IMO to już nie to...

PRASKI
07-05-2003, 21:03
ja sie troche wyłamie: Legia - Widzew 2-0 , chociaż może nie z piłkarskiego punktu widzenia

krabolo
08-05-2003, 07:13
Dla mnie najbardziej mi zapadł w pamieć ostatni mecz z Wisłą 3:2 , co to były za nerwy ..... nie moge nie wspomnieć o panathinaikosie też było nieźle ..i ta radość , jakieś trz lata temu był mecz z Pogonią wygrany 3:2 bramki strzelili Kowalczyk i dwie Jarzębowski , także miło wspominam ostatni mecz z Odrą po którym nastąpiła niepowtarzalna feta której nie zapomne juz do końca swoich dni...Pamietam ze feralne 2:3 z Widzewem śledziłem za pomocą telegazety i wtedy jeszcze kazdy mecz był na innej stronie i jak prowadzilismy 2:0 i po przełączeniu sie strony z powrotem na ten mecz byłem w totalnym szoku ...zamknąłem sie w sobie chyba na tydzień...ale od tej pory czesciej jestem na Łazienkowskiej....

peyek
08-05-2003, 08:10
Dla mnie najbardziej mi zapadł w pamieć ostatni mecz ze skisłą 3:2

To bylo niepotrzebne. Nie obrazamy to innych klubow.
Pozdrawiam

legart
08-05-2003, 09:17

Pozdrawiam

Jako moderator przychylam się do zdania Peyka - nie obrażamy innych klubów ani ich kibiców. Co do tematu to mi zapadł najbardziej w pamięć Legia-Panthinaikos 2:0 (jak Kucharz walnął bramkę to spadłem z krzesełka i wpieprzyłem się do jakieś kałuży :/ ), a z ligi to zapadł mi w pamięć mecz z Wisłą w 1998 (pierwszy jak do nich weszła Telefonica) w warunkach arktycznych, 1:0 po bramce Czereszewskiego.

Q_(L)
08-05-2003, 09:40

Pozdrawiam

Jako moderator przychylam się do zdania Peyka - nie obrażamy innych klubów ani ich kibiców. Co do tematu to mi zapadł najbardziej w pamięć Legia-Panthinaikos 2:0 (jak Kucharz walnął bramkę to spadłem z krzesełka i wpieprzyłem się do jakieś kałuży :/ ), a z ligi to zapadł mi w pamięć mecz z Wisłą w 1998 (pierwszy jak do nich weszła Telefonica) w warunkach arktycznych, 1:0 po bramce Czereszewskiego.

A dośrodkowywał Skrzypek... chyba :hmm:
I był to chyba jeszcze debiut wielkiej flagi na Legii... :+:
Atmosfera rewelacja...

Najbardziej także zapadł mi w pamięci meczyk:
Legia-Panathinaikos 2:0 :+:

Adis
08-05-2003, 09:50
Jedyny mecz który mi sie szczegolnie utkwił w pamięci to Legia--Odra... LEGIA MISTRZ!!!

Mrk
08-05-2003, 10:43

Pozdrawiam

A dośrodkowywał Skrzypek... chyba :hmm:
I był to chyba jeszcze debiut wielkiej flagi na Legii... :+:
Atmosfera rewelacja...

Najbardziej także zapadł mi w pamięci meczyk:
Legia-Panathinaikos 2:0 :+:
A czy przypadkiem debiut wielkiej flagi nie był na meczu z Widzewem? Wiem tylko, ze byłem na debiucie, ale pewności nie mam z kim był mecz.
Czy jest tu ktoś, kto jest w 100% pewny?

c_zary
08-05-2003, 10:52
A czy przypadkiem debiut wielkiej flagi nie był na meczu z Widzewem? Wiem tylko, ze byłem na debiucie, ale pewności nie mam z kim był mecz.
Debiut byl na 100% na meczu z Wisla.

Mrk
08-05-2003, 11:15
Debiut byl na 100% na meczu z Wisla.
Przypomniałeo mi się! Bardzo zimno było! Z Widzewem były baloniki.

c_zary
08-05-2003, 13:09
Mala roznica :D

Soccer
08-05-2003, 13:41
Mi osobiscie najbardziej w pamieci zapadly trzy mecze. Wygrana z Utrechtem 4:1 i z Wisłą 3:2, a także (moj pierwszy mecz w zyciu na ktorym bylem i niestety przegrany) Legia - Widzew 1:2 '96

P.S. - a tak pozatym to witam wszystkich uzytkownikow forum poniewaz jest to moj pierwszy post na tym forum :)

legart
08-05-2003, 14:02
Mi osobiscie najbardziej w pamieci zapadly trzy mecze. Wygrana z Utrechtem 4:1 i z Wisłą 3:2, a także (moj pierwszy mecz w zyciu na ktorym bylem i niestety przegrany) Legia - Widzew 1:2 '96

P.S. - a tak pozatym to witam wszystkich uzytkownikow forum poniewaz jest to moj pierwszy post na tym forum :)

Witaj :cf3:

Mrk
08-05-2003, 14:53
Mala roznica :D
Fakt, różnica niewielka '8

Maczul
08-05-2003, 15:00
Ja nigdy nie zapomne meczu z Górnikiem- pierwszy mecz na którym bylem, pelne trybuny, wspaniala atmosfera i oczywiscie MISTRZOSTWO POLSKI. Pamietam ze dreszcze przechodzily mi po plecach. Inny mecz to juz puchar uefa i panathinaikos. 90minuta i euforia, moim zdaniem Legia zagrala wtedy jeden z najlepszych meczów w ostatnich latach :) :cf1:

Keleborn
08-05-2003, 15:01
Legia Wisła 3:0 (zbite lajkoniki) i 3:2,
Legia Pogoń 3:2 powrót Kowala i dwa gole Jarzębowskiego,

Z dawnych czasów to Legia Widzew 2:1 i Legia : IFK 1:0,
;)

Scorpion
08-05-2003, 18:39
wygrane :

legia-Wisła 3-2 :]

przegrane :

zdecydowanie valencia-legia 1-6 i legia-widzew 2-3 :>

dj marco
08-05-2003, 19:10
...

Scorpion
08-05-2003, 19:20
aaaaaa.... no i oczywiście Legia-Wisła 1-2 i pożar na łazienkowskiej :rotfl:

c_zary
08-05-2003, 19:44
aaaaaa.... no i oczywiście Legia-Wisła 1-2 i pożar na łazienkowskiej :rotfl:
Zapomniales tylko wspomniec co poszlo na podpalke.

Adams_
08-05-2003, 19:46
Legia-ŁKS puchar AD'94 -> "Sektor pod zegarem"
Legia-GKS AD'95 -> "Modernizujemy stadion"
Widzew-Legia AD'96 -> "Szczesny w Widzewie"
Polonia-Legia AD'97 -> "Wielka majowka, grill, oszczepy, pies w toytoyu"
Wisla-Legia AD'98 -> "Zoltkiem przez Polske"
Lech-Legia AD'99 -> "Bitwy przez cala noc"
Stomil-Legia AD'01 -> "Najazd na Warmie"
Zaglebie-Lech AD'02 -> "Smingus Dyngus"
Wisla-Legia AD'02 -> "Makarena na boisku"

Chopin_Legionista
08-05-2003, 19:48
a mi najbardziej zapadł w pamieci Legia - Odra . żadna specjalna oprawa , ale za to to było pierwsze moje legijne mistrzostwo ...

misiekd
08-05-2003, 20:02
Dla mnie oba z Wisłą na Łazienkowskiej z zeszłego sezonu.
3:0 w pucharze ligi z pięknymi bramkami
3:2 w lidze w rocznice śmierci Deyny... nic dodać nic ująć

... no i z wiadomych powodów Legia - Odra przypieczętowujący MISTRZA 2002

Tomi
08-05-2003, 21:07
IFK - Legia 1-2
Legia - Panathinaikos 2-0
Legia - Wisła 3-2
Legia GKS (PP 95') 2-0 mój pierwszy mecz '8

kamyk
09-05-2003, 07:23
dlamnie to legia - petrochemia w 1998 bo to moj debiut 3-0
a od strony kibicowskiej to mecze legia-wisla 1-2 jak wroblem brame wlana i legia -wisla 0-2 jak ulewa sie zerwala pod koniec meczu i byl taki doping ze kurw az ciarki przechodzily:))))) pomimo ze legia przegrala!

Greebo
09-05-2003, 11:32
wiosna'96 Wisła-Legia 0-6

Jedyny mecz w życiu gdy wstyd mi było ze jestem Wiślakiem.

legart
09-05-2003, 11:41

mnh chyba '93

Nazgul
09-05-2003, 15:36

Jakbym ja nie pamiętał tej daty też by mi było wstyd :)

Mrk
09-05-2003, 15:51
dlamnie to legia - petrochemia w 1998 bo to moj debiut 3-0
!
Pamiętam doskonale ten meczyk! Nasi męczyli się strasznie długo z Petrą. Już wszyscy myśleli, że będzie remis, bo nic im nie wychodziło. W końcu Mosór zapier... z wolnego, a potem padły jeszcze 2 bramy. Trener Petry (nie pamiętam, kto nim był) powiedział po meczu, że to dobrze, ze bramkarz nie doleciał do tej piłki strzelonej przez Mosóra, bo by zginął!!! To był na prawdę potężny strzał!

MaxyM
09-05-2003, 18:37
Mi jeszcze utkwil mecz (chyba) w 98 roku z Zaglebiem jak podobnie do meczu z Phanatinaikosem, gol na 2:1 padł w 92-3 minucie.

krzysiek_
09-05-2003, 19:55
NAJBARDZIEJ INTERESUJĄCY MECZ DLA MNIE LEGIA ODRA ,BYŁ NA SŁABYM POZIOMIE ALE BYŁ MISTRZ

aaadamm
12-05-2003, 14:32
troche inne "dzialka" -Polska - Hiszpania 1992 final IO- moj pierwszy mecz jaki pamietam..od tego spotkania zaczelem kibicowac Legii bedac pod wrazeniem gry Kowala.... tak tak...bylem bardoz malym dzieckiem ale od malego...tatus ... chcial by jego synek byl kibicem pilki nozej...

- mecze z geneborgiem, liga mistrzow
- mecz z rakowem, po kotrym Legia zdobyla mistrza...
- nie pamietma ktory to byl mecz...czytez z rakowem..czy inny..ale..bylo cos takiego...ze latal nad stadionem samolot z ogromnym transparentem Legia Mistrz Polski....ten samolot do dzis mam przed oczyma
- 2:0 z panatinakosem
- 0:0 z Widzewem - mecz na ktorym odpalono ponad 100 rac..jako pierwsi w polsce..super doping.....kosa...
- ostatni sezon.... cos pieknego !!! i te 3:0 kiedy rezerwy Legii pojechaly skazana na mistrza Wisle
- (L) - Wisla 3:2 - co za nerwy
- dwumecz z Utrechtem..... nie wiem co bylo wtedy lepsze...gra pilkarzy czy doping fanow

mati607
12-05-2003, 15:47
mi mimo wszystko zapadł mecz na którym byłem pierwszy raz na estadio WP. Legia - Łks 2-0 1996 chyba marzec. od tamtej pory wiedziałem, jaka bedzie moja przyszłość :) a jesli chodzi o naj naj to uważam ze byl to Legia Wisła 3-2 :)

legart
12-05-2003, 15:53
NAJBARDZIEJ INTERESUJĄCY MECZ DLA MNIE LEGIA ODRA ,BYŁ NA SŁABYM POZIOMIE ALE BYŁ MISTRZ

Krzysiek lepiej się pisze z wyłączonym capslockiem :>

Ostry
12-05-2003, 16:15
Mi zapadł w pamięci mecz z GKS-em Bełchatów w 98 roku.To był chyba 13 września.Mój debiut na Legii ;) Legia wygrała wtedy 3:0,grała naprawdę nieźle.Zrobił na mnie wrażenie głośny doping kibiców,spodobało mi się to.Od tego momentu jestem kompletnie zakochany.W Legii oczywiście :)

bemowiak
12-05-2003, 16:19
Legia-Odra w zeszłym sezonie i Legia -Zagłębie Sosnowiec w kosza mecz dał nam awans do ekstraklasy,Legia - Nysa w siatke po tym meczu nasi siatkarze spadli i niestety sekcja sie rozwiązała.To od stron sportowych a od innych stron Legia II -Bałtyk Gdynia mecz na którym 4 policjantów mnie najebało za ... ucieczke z miejsca burdy ponieważ ,miałem wtedy 12 lat to spierdalałem a psy w 4 dumni rzucili sie na mnie.To tyle.
Pozdrawiam

Jawor_CDR
12-05-2003, 17:37
Ja wspominam dwa remisowe mecze po 1:1 : Legia-Valencia oraz Wisła-Legia z zeszlego sezonu. Na tych dwóch meczach, a szczególnie na meczu z Wisłą tak sie darłem jak Legia zdobyła bramke ze tych chwil nie zapomne do konca zycia:) Co prawda dwumecz z Hiszpanami zakonczyl sie niepowodzeniem, ale czym byl dla Legii remis z Wisla wszyscy wiemy.

bemowiak
13-05-2003, 19:03
Mi jeszcze utkwił w pamięci mecz Polonia Legia chyba 98 (1-1 Bramka Mięciela w 7 minucie i Bąka w 90 z karnego bronił Szamo jeszcze) to był mój debiut ojciec mnie zabrał i siedzieliśmy na ...głównej pamiętam że sobie spokojnie Legie dopingowaŁem a jakiemuś poloniście (wyjątkowej ciocie) się to nie spodobało i zaczoł jakieś bluzgi na Legie rzucać mój ojciec sie tak wkurwił że prawie by go najebał :] ach to były czasy :)

Adiq
17-05-2003, 00:37
Mecze, które długo będę pamiętał pozytywnie. Niektóre z TV, niektóre live.

Legia-Panathinaikos 2:0- to co czułem po zdobyciu bramki Kucharza nie da się po prostu opisać. Jak o tym pomyślę to, aż przechodzą dreszcze. :]

Goeteborg - Legia 1:2- pamiętam, że ten mecz oglądała cała sportowa Polska. Nie zapomnę jak po bramce dla Legii dosłownie było słychać okrzyki radości z całego osiedla. Poza tym mecz dał awans do LM.

Legia - Wisła 3:0 - tego meczu nie zapomnę nigdy z powodu wyniku. Niesamowite uczucie zaśpiewać w meczu w którym wszyscy skazywali nas na porażkę, głównemu przeciwnikowi w kraju "Trójka do zera, trafiła Legia frajera!"

Legia - Wisła 3:2 - ten mecz zapamiętam głównie ze względu na super atmosferę na meczu i super grę obu zespołów. Po show kibiców Wisły na początku meczu taka wygrana była niesamowice satysfakcjonująca.

Legia - Sokół 2:0 - z mojego pierwszego meczu nie pamiętam za wiele, ale ogólnie sprawił na mnie duże wrażenie i oczywiste, że będę go pamiętać.

Legia - Odra 0:0 - mecz po którym świętowaliśmy Mistrza. Na meczu wspaniała atmosfera, po meczu również. Tego nie da się opisać. Kto był ten wie.

Menel
17-05-2003, 15:03
19.11.1989
Legia - Wisła 0:3
tak na marginesie kapitalny mecz Kazia Moskala.

Rynio
20-05-2003, 23:35
Zdecydowanie mecz finalowy pucharu polski Legia-Gks no i jeszcze dwumecz z Ifk....ehhh to byly czasy ;)

Jawor_CDR
22-05-2003, 15:24
Juz sie wypowiadalem w tym temacie, ale teraz doszedl jeszcze jeden mecz, o ktorym na pewno bede pamietal bardzo dlugo. A mianowicie bedzie ostatnie spotkanie w Łodzi. Mialem przyjemnosc byc na tym meczu i cala atmosfera (wykluczając 'kamionke') spotkania, jego przebieg i wynik bedzie jednym z moich najwspanialszych wspomnien o Legii.

Nazgul
27-05-2003, 20:53
19.11.1989
Legia - Wisła 0:3
tak na marginesie kapitalny mecz Kazia Moskala.

To ja z kolei bardziej niż to pamiętam mecz z Wisłą na Łazienkowskiej w 1985 roku. 0:2 i w tym meczu Legioniści nie chcieli trafić do bramki Wisły. Nawet z karnego (obok słupka). Dodam, iż Wisła pikowała wtedy do II ligi...

*PRZEMO*
28-05-2003, 14:12
Legia - IFK Goeteborg
legia - widzew 2-3 z koniarkiem w roli glownej

dawno to byl a bylem bardzo maly wtedy ale te dwa mecze utkwily mi najbardziej w pamieci,,, co to byla za legia.., achhh
wtedy sie ogladalo ja,, az mozna sie poplakac... ;)

Klusek
29-05-2003, 10:04
Legia - Wisła 4-0 z lat 80-tych. Do przerwy była strraszna kicha, 0-0 i gra do dupy. A po przerwie Rysiek Robakiewicz przypomniał sobie po co jest w Legii i zaczął strzelać. A sędziował to zdaje się Wojciech Rudy.

Jeszcze Legia - Inter 3-2. Ech.... to był mecz! I Legia - Barcelona 0-1!!!!

koLumb
29-05-2003, 22:26
:look:

Kazdy mecz Legiuni zapada na długo w pamięci!!Ale takie które moge przytoczyc na ten czas to mecze cwiercfinałowe w lidze mistrzów z koniczynkami z Aten(ach ta polska zima) :/

ange(L)
22-07-2003, 18:26
odswierzam stary dobry temat bo jest ciekawy i sam dodam kilka groszy od siebie.... no wiec mecze ktore utkwily mi najbardziej w pamieci to:

Legia - Widzew 2-3 -bez komentarza,pamietam ze wtedy autentycznie plakalem jak dziecko
Legia-Panathinaikos w Pucharze UEFA(moj debiut na Lazienkowskiej, obserwacja z Luku pod zegarem Zylety bo meczu to za duza stamtad nie widzialem)
Legia - Wisła 3:2 (2002)-zajebisty meczyk,zajebista gra
IFK Goteborg-Legia
Legia - Widzew 2-0- aspekty pozasportowy
...i jeszcze byl taki jeden mecz(szkoda,ze mam skleroze i nie jestem na 100 procent pewny czy z Wisla Krakow) kiedy przegrywalismy, nad stadionem grzmialo i byla potworna ulerwa...a caly stadion jak w amoku dopingowal ze wszystkich sil najlepszy klub na swiecie..takiej atmosfery sie nie zapomina

Nazgul
22-07-2003, 19:35
Do wymienionych przeze mnie wcześniej meczów dorzucę czwarty: Legia - Górnik 1:1 w 1994. Qrna, to był dopiero horror...

Beny
22-07-2003, 19:43
Dla mnie bez wątpienia Legia - Panathinaikos w PUEFA, a dodatkowo z Widzewem 2:3, cała Liga Mistrzów oraz Wisłą w rocznicę śmierci Deyny.

A mecz z Górnikiem 1:1 w '94 jest tym, który chciałbym wymazać z pamięci, tj. jego przebieg, bo imprezy po nim do tej pory wspominam z łezką w oku ;)

Ostry
23-07-2003, 13:55
Ja ze swojej strony dodam jeszcze:

Legia-Widzew 2:3-byłem wtedy jeszcze mały,dlatego ta porażka tak bardzo mnie nie bolała,ale i tak byłem smutny.
Legia-Odra 0:0-sam mecz wielkim widowiskiem nie był,ale przypieczętowaliśmy Mistrza.Dla takich chwil warto być kibicem :)
Legia-Wisła 3:2-genialny mecz.Było po prostu wszystko:dużo bramek,świetna gra obydwu drużyn,emocje,dużo ludzi,świetna atmosfera i oprawa.

ange(L)
15-09-2003, 21:49
temat do gory by poprawic sobie nastroje po ostatnim meczu Legii :)

Klusek
16-09-2003, 07:30
Legia - Widzew 5-3 z początku lat 80-tych. Chłopaki wyciągnęli z 0-2 he he
Legia - Górnik Zabrze 1-0 (a może 2-0?) w PP w 1989 roku.
Oba mecze z Interem u siebie ale rzecz jasna ten 3-2 bardziej.

Siekier
16-09-2003, 08:41
Legia - Wisła (Deyna) , Legia - Utrecht , Legia - Lech (2-0) dla mnie są to mecze najlepsze na których byłem obym po meczu z Wisłą w piątek mógł dopisać i ten :)

Aureliusz
16-09-2003, 13:55
Legia - Widzew 2:3. Mecz odbywał się w dzień, kiedy ja miałem bal na zakończenie 8 klasy. Zacząl się o 17, obejrzałem 1 połowę w telewizji, a o 18 szczęśliwy udałem się na bal. Jak doszedłem do szkoły, ktoś rzucił, że już 2:0. Zabawa trwała na całego, oblewałem już mistrza. Jak wróciłem do domu, nie znałem końcowego wyniku i obejrzałem 2 połowę i nie mogłem oczom uwierzyć. A jak się obudziłem rano, to myślałem, że to sen. Ale to nie był jednak sen. To był koszmar na jawie.

Legia - Panathinaikos 2:0 Pamiętam, że ten mecz oglądałem w zakodowanym (!!!) C+. Teraz wydaje mi się to śmieszne, ale wówczas siedziałem przed telewizorem i patrzyłem w te paski i próbowałem na siłę wyobrazić sobie resztę. A jaj Kucharz stzelił, to przez chwilę się zawachałem czy gol. Ale pootem to już skakałem na łóżku z rodości.

Wisła - Legia 1:1 i Legia - Odra 0:0 Mój pierwszy mistrz na żywo. Nic dodać, nic ująć.

Legia - Utrecht 4:1 i Legia - Wisła 3:0 Chyba najlepsze mecze w wykonaniu Legionistów jakie widziałem na żywo. Robili Holendrów i Wiślaków w tych meczach jak chcieli.

Legia - Wisła 3:2 Za emocje i za oprawę spotkania. Tak się wydarłem na tym meczu, że następnego dnia cały dzień bolała mnie głowa i gardło.

qwerty1234
16-09-2003, 15:11
Legia - Valencia 1:1 To co się działo po bramce Bartka Karwana...to...to coś nie do opisania-to był istny raj (Legijny nie Widzewa ;) )
Legia - Odra 0:0 Ze względów rodzinnych nie byłem od początku-wpadłem tylko na ostatnie pietnąście minut chyba ale fetowałem Mistrza do późnej nocy...I ta Starówka...ehh...łezka się w oku kręci jak wspominam ten autokar wyładowany kibicami i piłkarzami...Dużo można by o tym pisac.... :+: :+:

Bro(d)War
17-09-2003, 10:16
Sorki , ale nie mam pamięci do dat i nazwisk :
-ze staszych meczów Legia - Dynamo Tbilisi 0:1 , ale meczyk emocjonujący ze względu na jego przebieg jak i na czasy (Dynamo Tbilisi było wówczas drużyną z ZSRR)
-wyeliminowanie Sampdorii Genua
-chyba 86 rok , 4:1 z Górnikiem Zabrze
- pamiętny finał PP z GKS Katowice na Łazienkowskiej
-wszystkie mecze w Lidze Mistrzów !!!
- z nowszej historii 3:2 z Wisłą
-dwumecz z Utrechtem
P.S. Kończę bo sporo tego , ale cóż ... .
Pozdro.

Bastion
18-09-2003, 12:53
Legia 2 - 0 Panathinaikos cos pieknego, brama w ostatnich minutach meczu dajaca przepustke do nastepnej rundy PU (w Atenach bylo 4:2 dla Panathinaikosu), caly stadion krzyczal ze szczescia. IFK 1 - 2 Legia awans do LM, fenomenalna bramka Leszka Pisza strzelona glowa, i Jacka Bednarza. ogladalem go w TV (wtedy jescze TVP transmitowala mecze LM i ligowe), pamietam ze potem nawet w Eurosporcie pokazywali bramki. Wystepy w LM z Blackburn, mistrza Anglii polegl na Estadio 1:0 a bramke strzelil Jurek POdbrozny. Mecz z Rosenborgiem, debiut w LM i 3:1 dla (L), niestety rewanzu wole nie wspominac. Legia - Gornik w 1994 roku i mamy mistrza, no i dajacy nam mistrza 2002 mecz z Wisla. Wiele bylo pieknych spotkan, mile wspominam tez Sampdorie i bramki Wojtka Kowalczyka ;-).
pozdrawiam

Nazgul
18-09-2003, 18:51
Sorki , ale nie mam pamięci do dat i nazwisk :
-ze staszych meczów Legia - Dynamo Tbilisi 0:1 , ale meczyk emocjonujący ze względu na jego przebieg jak i na czasy (Dynamo Tbilisi było wówczas drużyną z ZSRR)
-wyeliminowanie Sampdorii Genua
-chyba 86 rok , 4:1 z Górnikiem Zabrze

Z Górnikiem 4:1 było w 85 jesienią. Przy 0:0 Wdowiec spaprał karnego a potem zaraz Urban zasadził nam bramę :( A potem się zaczęło - Arceusz, Buncol, Arceusz i Kaczmarek :D. Ta pierwsza Arceusza to była akcja - bajka jak Dziekan objechał jak dziecko Matysika i wyłożył Tomkowi tak że niedowidzący paralita by strzelił :) W ogóle Dziekan w tym meczu robił z Matysikiem co chciał :) Potem wiosną było Zabrze ' 86 :fu: A jesienią 86 znów koncert Legii - tym razem w Zabrzu i 4:3 dla nas :) Kubicki w tym meczu popisał się robinsonadą na linii bramkowej i karny był - za coś takiego wtedy czerwonych nie dawali. Ech, były czasy...

Kawa
18-09-2003, 18:55
Oj pamiętam mecz z IFK. byłem wtedy na dzialce i jak po meczy wyszlismy na wies to wszyscy latali tam w barwach Legii i sie cieszyli. jak wróciłem do Wawy to ojciec mi opowiadał,ze chłopaki z flaga zablokowali Wólczyńska i kazali kierowcom trabic CCWK...

Bro(d)War
19-09-2003, 23:45
Z Górnikiem 4:1 było w 85 jesienią.

Pewnie tak było , ale zapomniałem jeszcze zajebiaszczego meczu w Olsztynie z Jagą w finale PP - 5:2 !
Super brama Iwanickiego. '8
Pozdro.

Martinez
20-09-2003, 00:02
Ja tu już jestem weteranem. Od 25 lat na Legii. Oto "moje" mecze:
Legia- Bałtyk 4-3 debiut Dziekan i jego bramka na 3 min przed koncem
Legia- Inter 0-1 zjebista sznsa zajebiście zmarnowana
Legia- Inter 3-2 klasyka futbolu europejskiego
Barcelona- Legia 1-1 Andrzej Łatka- król półświatka i nieuzanana bramka Kosy
Jagiellonia-Legia 2-5 finał PP - futbol totalny
Legia- Górnik 1-1 i Mistrzostwo Polski
Legia- Raków 3-0 ponownie mistrzostowo i jego pełny smak
IFK- Legia 1-2 -uczucie wielkiej ulgi
Lgeia- Rosenborg 3-0 uczucie wielkiej dumy
Legia- Widzew 1-2 upokorzenie
Legia- Widzew 2-3 najwieksze sportowe upokorzenie w moim zyciu, przez 2 dni nie mogłem się do nikogo odezwać
Legia- Odra uczucie że wszystko wróciło do normy
Legia- Wisła Anno Domini 2003, dzień przed moim ślubem - teraz już wiem co mam robić.

A propos: czy ktoś z Was czytał "Futbolową Gorączkę" Hornebiego. Jakbym czytał moją biografię tylko Arsenal nazywa się Legia.

Pozdrawiam was.
M.

Yankes
20-09-2003, 00:28
LEGIA-Wisła 4-1
kurka wodna nie zasne dzis
BYLO SUPER

Nazgul
03-09-2004, 11:55
Temat w górę :D

No i jeszcze zajebisty mecz w półfinale PP 93/94 Legia - Górnik. To był mecz pomiędzy wiceliderem tabeli (Legia) i liderem (Górnik) a różnica klasy była jak między liderem i ligi i outsiderem drugiej...

Kapitalny mecz Pisza i Kowala...

bocian1916
03-09-2004, 13:45
Z Widzewem 2-3 - wiadomo czemu.

Joker
03-09-2004, 13:49
Doskonale pamiętam datę - 13 września 1995r. Oczywiście chodzi o mecz Legia - Rosenborg. Pół godziny przed końcem przegrywaliśmy 0:1 po golu Jakobsena z karnego. Potem fantastyczny gol Pisza, fartowny gol Stańka i wspaniale wykonany rzut wolny przez Pisza. 3:1 dla Legii - Legia liderem swojej grupy Ligi Mistrzów! Cóż za emocje!!! Prawie płakałem ze szczęścia...

Z tego co pamietam to przed Zyletą pierdykneli wtedy gaz łzawiący i płakało poł trybuny. Do dzis pamietam ze przy golach wszyscy płakali i ogolnie mało było widac. Choc bramki pamietam. Ale mecz był superowy. A pomyslec ze wtedy Legia była w meczach z Rosenborgiem faworytem !!!!

Mi najlepiej sie kojarzy zdecydowanie mecz Legia-Sampdoria 2:2 który dał nam awans do połfinału. Cieszyłem sie jak Szczesny sprzedał bombę Manciniemu.

No i zwyciestwo nad mistrzem Anglii Blacburn 1:0 w Lidze Mistrzów.

Z polskiej ligi najmilej kojarze Legia-Górnik 1:1 i złota główkę Fedoruka

Junior89
03-09-2004, 18:23
no z wiadomych wiekowych względów mogę przypomieć tylko niedawne mecze...
no cóż
Legia 4-1 Wisła
Legia 7-2 Polonia
Legia 4-1 Utrecht
Legia 0-0 Odra :oczko: wiadomo kiedy :hyhy:

Michu
04-09-2004, 09:29
Moje mecze które zapadly mi w pamięć :

Legia - Wisła 1:0
Legia - Górnik Zabrze 2:0
Legia - Polonia 7:2 :hyhy:

Benio
05-09-2004, 07:04
Po 1 jest to moj pierwszy post na forum wiec siema wszystkim :jamaica:

a teraz wracamy do tematu:
Jak dla mnie to
ćwierćfinał ligi mistrzów z Panatinaikosem-(moj 1 mecz na żywo)
Legia-Valencia 1-1-(za oprewe i doping)
Legia-Odra 0-0 (1 feta na zywo)
Legia-Polonia 3-0 i 7-2 (oprawa spotkania i wynik 8) )
Ale moim nr.1 jest Legia-Widzew 2-0 i "Witamy w piekle" :awantura: nawet sie po murawie przebieglem :hyhy:

Michu
05-09-2004, 09:16
Ale moim nr.1 jest Legia-Widzew 2-0 i "Witamy w piekle" nawet sie po murawie przebieglem O ty chuliganie :bejsbol: :hyhy:

Pan Artysta
05-09-2004, 21:57
86'Legia- Widzew 3-0 (2 tygodnie nie spałem,miał być mistrz)
86'Legia- Lechia 2-0 (pały od zomo i nie widziałem ost.20 min+strata szala,tkanego przez ciotke)
Legia-Videoton(1 pucharowy)
Legia- Inter 3-2 wiadomo
Legia-Bayern 3-7 cienko
Barcelona- Legia 0-1 (pierwszy raz pod zegarem)
Legia-Polonia 2;1 (derby 1 w moim życiu)
Legia- Górnik 1-1 Mistrzostwo Polski
Legia- Raków 3-0 ponownie mistrzostowo
Legia-Widzew 2-0 ukoronowanie
Legia-GKS emocje poza sportowe
Legia-Rozenborg 3-1 LM
Legia- Widzew 2-3 dno ,świat nie był taki sam
Legia- Odra stan błogi
Legia- Wisła wynik i atmosfera
Legia-Polonia 7-2 zawsze taki wynik cieszy

wiecie ile kosztował bilet na mecz z Miliarderem Pniewy -120 000 zł :hyhy: (ale jaja,już zapomniałem ile wtedy 1/2 litra kosztowało)

Benio
06-09-2004, 08:23
Ale moim nr.1 jest Legia-Widzew 2-0 i "Witamy w piekle" nawet sie po murawie przebieglem O ty chuliganie :bejsbol: :hyhy:
No tak jak mama sie dowie co jej kochany syneczek zrobił to mi wszystkie szaliki pozabiera :lol3: :lol3: nie no jestem terrorystą,Łodzianom chciałem zrobić holokaust :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy: błahahahaha

Tomas
06-09-2004, 08:47
`97 Legia-Górnik 4-0 (pierwszy mecz na Legii 8) )
Legia-Valencia-no zajebiscie bylo i tyle
Legia-Leczna(pierwszy prawdziwy wyjazd,nie liczac Plocka,bo bylem z wujkiem :roll: )
Legia-Wisla 4-1 wiadomo
Legia-Amica 3-1 (zwyciestwo w doliczonym czasie,eksplozja radosci)
`02 Legia-Odra 0-0 wiadomo :hyhy:

Grzywa
06-09-2004, 10:51
Taki mały off-topic zawsze na tym forum słyszałem że mecze z Wisłą nie są tak emocjonujące jak np. z Widzewem czy Lechem, a tu w każdym poście widać nazwe Wisła i to nawet po pare razy... Można by to było tłumaczyć tym że jesteśmy głównymi predententami do Mistrza... ale pojawiają się i daty z przed wejścia do Wisły Telefoniki. Cieszy że mecze z nami mają dla was aż taką wage :chytry:

pusty
06-09-2004, 12:13
Legia - Wisła 4 - 1
Legia - Wisła 3 - 2
Amica - Legia 0 - 1 (pierwszy mecz obejrzany z sektora Legii :) )
Legia - Odra 0 - 0 (moje pierwsze mistrzostwo :) )

Iras
06-09-2004, 14:30
Taki mały off-topic zawsze na tym forum słyszałem że mecze z Wisłą nie są tak emocjonujące jak np. z Widzewem czy Lechem, a tu w każdym poście widać nazwe Wisła i to nawet po pare razy... Można by to było tłumaczyć tym że jesteśmy głównymi predententami do Mistrza... ale pojawiają się i daty z przed wejścia do Wisły Telefoniki. Cieszy że mecze z nami mają dla was aż taką wage :chytry:

Grzywa a mecze Wisły z Legią dla was nie mają dużego znaczenia??

Grzywa
06-09-2004, 14:36
Grzywa a mecze Wisły z Legią dla was nie mają dużego znaczenia??

Mają.

Raffi
06-09-2004, 14:57
ja tam Grzywa nie znajduję poza jednym biednym 4-0 innych starszych meczów herr Grzywa :chytry:

gdanski 2TM2,3
06-09-2004, 15:03
Na "live"-ie:
- Legia - Bayern 3:7 (czy może 2:7 ???),
- Legia - Polonia 7:2.

W telewizorni:
- oba z Widzewem - te o "majstra".

Mam szczęście do "siódemek" (na live-ie). Teraz czas na "siedem" z tyłu :/ .
Chyba długo nie zajadę do stolicy :roll:

Pzdr

Benio
06-09-2004, 20:28
A ja u siebie mam :
Legia-Lech 1-1 (poczatki Kubickiego jako trenera)
Polonia-Legia '99 1-1
Wisła-Legia '99 1-1
Lech-Legia '00 1-2
Legia-Valencia 1-1
Legia-Polonia '02 3-0
Legia-Polonia '03 7-2
i Najmilsze Wisła-Legia '02 1-1 i majster

wszystkie mecze w całości na VHSie...początkowo jakoś co mecz nagrywałem to ciągle remisy :hyhy: