PDA

Zobacz pełną wersję : Szwecja - Polska

MaxyM
10-06-2003, 20:44
Janas: Bardzo trudny mecz

Mecz ze Szwecją będzie bardzo trudny, a jednocześnie bardzo ważny dla układu tabeli grupy czwartej eliminacji mistrzostw Europy - uważa selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Paweł Janas.

Janas spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej tuż przed rozpoczęciem ostatniego treningu polskich piłkarzy przed środowym meczem ze Szwecją na stadionie Rasunda w Sztokholmie.

"Będzie to bardzo trudny mecz, gdyż Szwedzi są rywalem o określonej klasie. Wiemy o nich jednak bardzo dużo, ich grę analizowaliśmy wiele razy i raczej niczym nas nie zaskoczą. Jeśli moi podopieczni podejmą walkę, a wierzę że tak się stanie, to mamy szanse na dobry wynik" - powiedział selekcjoner Paweł Janas.

Jego zdaniem po sobotnim zwycięstwie Węgrów nad Łotwą sytuacja w grupie wygląda w ten sposób, że jeden punkt wywalczony przez Polaków w Sztokholmie przedłuża szanse w walce o awans.

"Myślę, że z jednego punktu bylibyśmy zadowoleni. Wówczas tabela naszej grupy uległaby jeszcze większemu spłaszczeniu i w dalszym ciągu cztery drużyny liczyłyby się w walce o awans do turnieju finałowego" - analizował Janas.

Polski trener zapewnił, że wszyscy piłkarze są bardzo zmobilizowani i pełni chęci do gry.

"Czterech z 22 zawodników, którzy są w Szwecji, będzie musiało usiąść na trybunach. Reszta znajdzie się w meczowej '18'. Skład mam już ustalony, ale oczywiście dzisiaj go nie zdradzę. Najpierw ujawnię go zawodnikom, a stanie się to na przedmeczowej odprawie w środę" - poinformował trener "biało-czerwonych".

Janas powiedział, że w drużynie nie ma kłopotów zdrowotnych i to przed meczem ze Szwecją cieszy go najbardziej.

"Mogę liczyć na wszystkich zawodników, którzy są w Szwecji. O kłopotach zdrowotnych zapomniał już Tomasz Zdebel, który będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu. O problemach nie ma sensu rozmawiać 24 godziny przed meczem, bo i tak już nic nie zmienimy" - powiedział szkoleniowiec dodając, że koncepcja gry jaką opracował na spotkanie ze Szwecją nieźle jest realizowana przez piłkarzy na treningach, ale jej słuszność zostanie zweryfikowana dopiero w środowy wieczór.

"Wcześniej najbardziej brakowało nam zgrania, systematyczności, bo nie bardzo mieliśmy czas, aby pewne elementy dokładnie przećwiczyć. Dlatego bardzo się cieszę, że przed przyjazdem do Szwecji mogliśmy przez kilka dni solidnie i w spokoju potrenować. Mam nadzieję, że przyniesie to spodziewany efekt" - zakończył Paweł Janas.

Spotkanie eliminacji mistrzostw Europy Szwecja - Polska odbędzie się w środę o godzinie 20.00 na stadionie Rasunda w Sztokholmie.

Trener Szwecji: Respekt przed Polską

Selekcjoner reprezentacji Szwecji, Lars Lagerback powiedział, że do meczu z Polską, Szwecja podchodzi z wielkim respektem, ponieważ jest to dobry i niebezpieczny przeciwnik.

"Polska gra w głębi pola i stosuje szybkie niebezpieczne kontry, a Polacy są w takiej grze szczególnie dobrzy. Będziemy musieli bardzo uważać i nie doprowadzać do takich sytuacji. Zespół ten gra w sposób bardzo zdyscyplinowany i jest w nim wielu dobrych piłkarzy. Do tego meczu podejdziemy z respektem" - powiedział Lagerback na konferencji prasowej w Sztokholmie we wtorek.

Lagerback przyznał, że w drużynie jest następna kontuzja. "Poza kontuzją stopy Fredrika Ljungberga mamy jeszcze jeden problem w linii pomocy. Andreas Andersson jest również kontuzjowany i nie jestem w stanie powiedzieć, czy jutro zagra".

"Andreas już podczas rozgrzewki na wtorkowym treningu poczuł bóle pachwiny. Zszedł zaraz z boiska i zajęli się nim nasi rehabilitanci. Jest to drugi pomocnik, po Fredriku Ljungerbu, którego występ do końca będzie niepewny. We wtorek wieczorem ocenimy ostateczną sytuację w drużynie, lecz jej skład podamy na godzinę przed meczem" - powiedział Lagerback.

Podkreślił, że "decyzję podejmą lekarze, lecz naszą zasadą jest, że nigdy piłkarze nie grają z kontuzjami, jeżeli istnieje ryzyko ich odnowienia się".

"Poza tymi dwoma kontuzjami przygotowania do meczu przebiegły jak planowaliśmy i jesteśmy ogólnie zadowoleni z przebiegu zgrupowania. Z nagłymi kontuzjami należy się zawsze liczyć" - powiedział Lagerback.

Na konferencji Szwedzki Związek Piłki Nożnej potwierdził również ogromne zainteresowanie środowym meczem. "We wtorek, w porze lunchu sprzedaliśmy już 34 000 biletów na stadion Rasunda. Pozostało tylko 1000 na najgorszych miejscach. 1700 biletów przeznaczono dla polskich kibiców".

bemowiak
10-06-2003, 20:47
Obawiam sie o wynik i jeszcze do tego Zielem może nie grać :( podawali dzisiaj w TV przypuszczalny skład i niestety bez Jacka

krollek
10-06-2003, 21:00
Jak nie przywiozą choćby punktu będzie kiepsko :(
Przecież Szwecja to nie Kazachstan i 3:0 raczej nie będzie.
Obym się mylił ;)

bemowiak
10-06-2003, 21:27
W zakończonym przed chwilą w szwedzkim Sunsvall meczu eliminacji MME 2004, Polska zremisowała z gospodarzami 1-1. Polacy z trzynastoma punktami i bez porażki przewodzą w grupie.
Szwecja 1-1 Polska
Stefanidis 7 - Mila 49

San Marino - Węgry (20:30)

Tabela eliminacji MME 2004 - grupa 4

1. Polska 5 13 4-1-0 19-4
2. Szwecja 5 10 3-1-1 13-7
3. Węgry 4 3-0-2 14-8
4. Łotwa 5 6 2-0-3 7-11
5. San Marino 6 0 0-0-6 4-27
za 90.minut.pl

No to może chociarz młodzierzówka awansuje

yusta
10-06-2003, 22:28
heh, łudzę się że będzie tak jak z Ukrainą, jednak to już nie jest to samo... Wtedy to był pierwszy mecz eliminacji, wyszedł im zajebiście i dalej lecieli na fali. Teraz jest półmetek, Polska, nie licząc dwumeczu z San Marino, ma 1 punkcik, a atmosfera w kadrze chyba nie jest najlepsza. Życzę im z całego serca żeby wygrali, jednak po porażce Naszych Orłów też może być ciekawie (jak opublikują to co mają na Misia)

Ewelina
11-06-2003, 09:07
ehh ten mecz to bedzie porazka... choc chcialoby sie inaczej :(

koLumb
11-06-2003, 13:15
Co tu dużo mówić,bedzie niesamowicie ciężko!!Ale w Norwegii tez miało być cięzko!Wierzę w Naszych!Wynik 2-1 dla Polski! :look:

jarcyś
11-06-2003, 13:18
Adrenalinka zaczyna mi skakać .

Bez Larsona i Ljungberga może nie będa tacy groźni.

Liczę na Wichniara i Krzynówka.

Do boju !

Unico
11-06-2003, 13:23
Adrenalinka zaczyna mi skakać .

Bez Larsona i Ljungberga może nie będa tacy groźni.

Liczę na Wichniara i Krzynówka.

Do boju !

Trzeba spory zapas piwa zgromadzić na wieczór to wynik tego meczu nie będzie trudny do przełknięcia :> :pijany:

Mrk
11-06-2003, 16:34
Janas ma patent!

Wszyscy zapewne pamietają, jak Paweł Janas z Legią wyeliminował Szwedów w eliminacjach LM.

Może się uda powtórzyć!!!!!!!!!!!!!!! :box:

Ewelina
11-06-2003, 17:05
kurde,zaczynam sie denerwowac... wlasnie nie wiem co mam ze soba poczac wiec postanowilam nabic posta :D jeszcze 2 godziny... musze przyznac ze im blizej meczu tym jakos bardziej pozytywne mysli mnie nachodza :) moze nie bedzie tak zle :) :)

MaxyM
11-06-2003, 17:08
A ja to olewam i nawet nie wim czy będe oglądał. Mam uraz po Portugali, po którym wali mnie czy Polska przegra z San Marino, Wyspami Owczymi czy z Srilanką.

bemowiak
11-06-2003, 17:13
Szczerze powiedziawszy mam podobnie ale obejrzeć sie postaram i mam nadzieje że wygrają

Raffi
11-06-2003, 17:43
Skład Polski:

Polska: 1. Jerzy Dudek - 4. Marcin Baszczyński, 7. Tomasz Hajto, 6. Jacek Bąk, 3. Maciej Stolarczyk - 9. Tomasz Dawidowski, 2. Mirosław Szymkowiak, 10. Tomasz Zdebel, 5. Kamil Kosowski, 8. Jacek Krzynówek - 11. Artur Wichniarek.

Z 22-osobowej kadry na mecz ze Szwecją czterech piłkarzy zasiądzie na trybunach. Są to Grzegorz Szamotulski, Mariusz Jop, Jacek Zieliński i Paweł Kryszałowicz.

:/

szczepan
11-06-2003, 17:49
czyli jota w jote to co podal "ps" dzisiaj :/ do dupy ten sklad...

bemowiak
11-06-2003, 17:51
to przegrają jak Zielka nie ma :)

P.s O której jest ten mecz bo niewiem :D

jarcyś
11-06-2003, 17:52
Skład Polski:

Polska: 1. Jerzy Dudek - 4. Marcin Baszczyński, 7. Tomasz Hajto, 6. Jacek Bąk, 3. Maciej Stolarczyk - 9. Tomasz Dawidowski, 2. Mirosław Szymkowiak, 10. Tomasz Zdebel, 5. Kamil Kosowski, 8. Jacek Krzynówek - 11. Artur Wichniarek.

Z 22-osobowej kadry na mecz ze Szwecją czterech piłkarzy zasiądzie na trybunach. Są to Grzegorz Szamotulski, Mariusz Jop, Jacek Zieliński i Paweł Kryszałowicz.

:/

Kosowski i Krzynówek razem - ciekawy jestem co z tego będzie , ale nie dziwie się , że Janas powziął taką decyzję.

Ciekawe co wymyśli osamotniony Wichniar .

Mam nadzieję , że coach wprowadzi Burego w II połowie

Unico
11-06-2003, 17:54

o 2o.oo

bemowiak
11-06-2003, 17:55

o 2o.oo

thx,tak naprawde to myślałem że dzisiaj jest wtorek a mecz jest jutrochyba za długo jestem na urlopie od szkoły...

Luqas
11-06-2003, 17:58
Ja mam coś podobnego do "symptomy reprezentacyjnego MaxyMa", już mnie tak mecze Reprezentacji "nie kręcą", już mi to obojętne z kim Polska przegra.Zapewne mecz będę oglądał, ale na wiele nie liczę... pewnie dostaniemy z 2:0 albo 3:0.No cóż coś takiego we mnie siedzi że mecze Repry mnie tak nie emocjonują... 8o :/

szczepan
11-06-2003, 23:39
jako ze tamten temat ma byc zamkniety i dotyczy tylko realacji live wklejam to tutaj:
"Paweł Janas, trener reprezentacji Polski: "Jestem strasznie wściekły bo liczyłem na lepszą grę i lepszy wynik. Najbardziej jednak boli mnie to, że dokładnie wiedzieliśmy jak grają Szwedzi, przygotowywaliśmy się pod tym kontem, opracowaliśmy odpowiednią taktykę, ale zawiodła realizacja.

Głównym powodem porażki była słaba postawa drugiej linii. Przegraliśmy walkę w środku pola, gdzie byliśmy mniej agresywni i ustępowaliśmy Szwedom pod względem przygotowania fizycznego. A na dodatek pierwsze bramki, które zaważyły na wyniku, padły po błędach pomocników. W przerwie próbowaliśmy coś zmienić, grać dłużej piłką, przytrzymać ją, ale nie przyniosło to zmiany wyniku. Być może gdybym wiedział przed meczem to, co wiem po nim, to nieco inaczej zestawiłbym skład, szczególnie linię obrony".

chał Listkiewicz prezes PZPN: "Zwalnianie trenera po ośmiu miesiącach pracy mijałoby się z celem. Paweł Janas bardzo się stara, robi co w jego mocy, ale na razie nie widać efektów. We wtorek oglądając młodzieżówkę byłem dumny z naszych młodych piłkarzy. Liczyłem, że dzisiaj powtórzy dobry wynik dorosła reprezentacja. Niestety, nie udało się, ale trzeba spokojnie pracować i liczyć, że wysiłek trenera Janasa przyniesie spodziewane efekty".

Anders Svensson: "To wielki dzień szwedzkiego futbolu. Zagraliśmy bardzo dobry mecz i zasłużenie wysoko zwyciężyliśmy. Początek spotkania ułożył się po naszej myśli, szybko strzelona bramka ułatwiła nam zadanie. Bardzo się cieszę, że dwukrotnie udało mi się pokonać Jerzego Dudka, bo były to pierwsze trafienia w reprezentacji od meczu z Argentyną na mistrzostwach świata. Nie spodziewałem się, że padnie bramka z rzutu wolnego, ponieważ miałem wrażenie, że leci za wysoko. Okazało się jednak, że Dudek miał zły dzień".

Marcus Allbaeck: "Polacy są lepszym zespołem niż wskazuje na to wynik dzisiejszego spotkania. Wydaje mi się, że o wszystkim zadecydował początek gry, gdy nasi rywale bardzo się cofnęli, zupełnie oddali nam inicjatywę i nie wykazywali chęci do ataku. Taka taktyka szybko legła w gruzach. Wszystko, co działo się później, było konsekwencją pierwszego kwadransa gry. My poczuliśmy się pewnie, a Polacy nie potrafili odwrócić losów meczu".

Lars Lagerbaeck: "Jestem szczególnie zadowolony z pierwszej połowy w wykonaniu naszej drużyny. Graliśmy wtedy bardzo dobrze, udało nam się zachować równowagę między atakiem i obroną, a szybko zdobyte gole ustawiły mecz. Do końca pojedynku mieliśmy inicjatywę, choć po przerwie nie dyktowaliśmy już tak dużego tempa gry jak w pierwszych 45 minutach. Błędy Polaków, które przyczyniły się do straty pierwszych dwóch bramek, wynikały z naszego zaangażowania i presji, jaką wywieraliśmy na rywalu. Cieszę się bardzo z tego zwycięstwa, bo ono znacznie przybliża nas do mistrzostw Europy".
źródło: PAP "

szczepan
11-06-2003, 23:42
dziwi mnie jedno w wypowiedzi Janosika skoro zawiodla pomoc i przegralismy gre w srodku pola to czemu potem mowi ze szczególnie zmienilbym linie obrony?

Q_(L)
12-06-2003, 08:37
dziwi mnie jedno w wypowiedzi Janosika skoro zawiodla pomoc i przegralismy gre w srodku pola to czemu potem mowi ze szczególnie zmienilbym linie obrony?

Może mimo wszystko brak mu koncepcji na prowadzenie repry...

MaxyM
12-06-2003, 10:13
Ludzie jak tam wrażenia po meczu !
Niezłe widowisko !

Oto moj sklad na mecz z Wegrami:

W bramce: Słomka Do Lemoniady,w obronie: Drut Kolczasty, Siergiej Bubka i Pajak Chwat Wszystkich Brat.W pomocy: Kominek Piechniczka, Drewno Do Kominka Piechniczka i Piechniczek W Stanie Hipnozy. Dwaj stoperzy: Janko Muzykant jr. i Janko Fasola. W ataku Miś Kolabor i Szczecinska Mewa Krzywodzioba. trener: Zaczarowany Olowek

Q_(L)
12-06-2003, 10:31
Kiju napisał:
nie chce mie sie rozpisywać.....napisze jedynie ze bardziej traumatycznym przezyciem niz patrzenie na dzisiejszy mecz ,moze byc tylko widok walących sie w dupe pedryli...

Ogólnie to mecz - sraka.....

:buhaha: :rotfl: :buhaha:

A mnie przed chwilą w pracy rozwalił jeszcze ziomek, wchodzi do pokoju i z bardzo poważną miną pyta...
"Jak w takim ważnym meczu Janas mógł nie wystawić Jopa" i... w śmiech :buhaha:

Napiszę chyba tylko o bramkach...
1 - nie widziałem na żywo...
2 - najpierw "pasóweczka Szymkowiaka do Szweda, a potem gościa, który strzelił gola gonił Kamil ("szybki jak wiatr") Kosowski, Stolarczyk chyba nie zdążył wrócić z "ataku pozycyjnego"
3 - znowu nie tą ręką :/

Całkiem fajny felieton R.Steca w GW, niby wszystko wiadomomo, ale fajnie się czyta... http://www1.gazeta.pl/sport/1,35351,1526785.html

C@mo
12-06-2003, 13:01
mnie we wczorajszym meczu najbardziej uwiódł bajeczny technicznie jeżdziec bez głowy czyli przyszły piłkarz z Interu ,Barcy i reszty najlepszych klubów w europie Kamil Kosowski

ale trzeba przyznac ze przynajmniej nie bylo jego dosrodkowan z cyklu jak trafic gołebia lecącego na wysokości 3 piętra

Sinuhe
12-06-2003, 13:15

Janosikowi chodziło o występ panów Baszczyńskiego i Stolarczyka.
Dno...

Ten pomysł z przesunięciem do przodu Bąka wg. mnie był bardzo dobry i szkoda, że się na to nie zdecydował.

Ogólnie jak zwykle zawiedli zawodnicy z Krakowa. Budowanie reprezentacji na tym zespole przypomina próby budowania domku z kart na równi pochyłej. Nic do nich nie mam, ale Ligę Mistrów to oni będą widzieli... W TV..

Pzdr

R@dek (L)
12-06-2003, 16:36
mnie we wczorajszym meczu najbardziej uwiódł bajeczny technicznie jeżdziec bez głowy czyli przyszły piłkarz z Interu ,Barcy i reszty najlepszych klubów w europie Kamil Kosowski

:buhaha: :buhaha: Jestem tego samego zdania a te jego bajeczne podania pomiędzy dwóch naszych piłkarzy albo do szwedów :zly: A obiektywnie patrząc Kamil w tym meczu to kompletne zero chyba zaprzepaścił swoją szanse na wjazd :>

_Bart
12-06-2003, 22:44
Polsat Sport zeby ludzi bardziej zdołowac pokazuje wqłasnie mecz Portugali Polska 4:0 :rotfl: