PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy stadion

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30

Andrés
17-12-2010, 21:04
Widze, że po ostatnim klapsie jeszcze cie boli. Tym razem krócej, na zakończenie wszelkich polemik dziś i na wieki. S.:cenzura:

MaCieJeWski
17-12-2010, 21:27
Jaki nerwowy i wulgarny. BANA niech się nauczy kultury prostak:czerwona:

Emkaen
18-12-2010, 10:55
"SKLW będzie także w dalszym ciągu dążyć do tego aby „Żyleta” stała się formalnie trybuną stojącą. Dzięki temu zwiększy się pojemność tej trybuny. – Wedle naszej obecnej wiedzy w odpowiednich przepisach nie jest powiedziane, że miejsca powinny być siedzące, a jedynie numerowane. Wtedy można by zdemontować krzesełka i jedynie odpowiednio oznaczyć miejsca – dodał Wójcik".

Tak się zastanawiam czy faktycznie jest to potrzebne czy też nie. Ale ja się zastanawiam nad tym dwie minuty a pewnie są tutaj dłuźsi rozkminiacze tego aspektu - co o tym sądzicie?
Wiem, że stadion Borussi jest tak zrobiony, że na 80 tysięcy jest 20 tysięcy miejsc stojących. Podczas meczów międzynarodowych na stadion może wejść 60 tysięcy - jak to tam wygląda? Ta jedna trybuna jest zamknięta na mecze np w LE? Wiecie może?

BladaTwarz
18-12-2010, 11:01
Co do wcześniejszych moich przemyśleń to trybuna zachodnia będzie miała pojemność mniej więcej 5 tys. z hakiem. Poprostu poprzenosiłem pojemność z trybuny wschodniej na dane sektory.

Wie ktoś, na które dokładnie sektory na Żylecie nie jest prowadzona sprzedaż. To miało chyba jakiś związek z widocznością. Może to powinno zostać poddane dyskusji pomiędzy Stowarzyszeniem, a klubem, Jak wiemy wiekszość z nas ma wywalone jajca na widoczność :)

Emkaen
18-12-2010, 11:06
Dokłądnych numerów sektorów Ci nie podam ale chodziło chyba o te najbliżej budowy trybuny zachodniej. I nie sprzedawali tam biletów nie ze względu na słabą widoczność ale właśnie na to, że były obok budowy, czyli ze względów bezpieczeństwa.

BladaTwarz
18-12-2010, 11:11
Dokłądnych numerów sektorów Ci nie podam ale chodziło chyba o te najbliżej budowy trybuny zachodniej. I nie sprzedawali tam biletów nie ze względu na słabą widoczność ale właśnie na to, że były obok budowy, czyli ze względów bezpieczeństwa.

Dzięki, czyli de facto pojemność Żylety w rundzie wiosennej powinna się zwiększyć o kilkaset miejsc i może po części rozwiąże to problem osób, które nie mają szans kupićbiletów w systemie online.

Emkaen
18-12-2010, 11:12
Z tego co się oreintuje to jest więcej niż kilkaset biletów ale niech to może napisze osoba, ktora bardziej obcykana w tych cyferkach.

bilbon
18-12-2010, 11:25
Tak się zastanawiam czy faktycznie jest to potrzebne czy też nie. Ale ja się zastanawiam nad tym dwie minuty a pewnie są tutaj dłuźsi rozkminiacze tego aspektu - co o tym sądzicie?

Ja uważam że to odstraszy osoby które kupują bilety bo taniej.. Chociaż SKLW negocjuje też żeby południowa była w tej samej cenie co północna, to jak to się uda to myślę że starczy..

BladaTwarz
18-12-2010, 11:36
Fajnie gdyby SKLW dogadało się w sprawie tańszych biletów na południową to wtedy część osób z Żylety tam przejdzie, gdyż sami przyznają że tam najtańsze bilety. ,,Odblokowanie" 2 sektorów na Żylecie też mnie cieszy, gdyż więcej osób trafi do młyna.

justBLAZE
27-12-2010, 12:22
Czy klub planuje uroczyste otwarcie czwartej trybuny i powitanie VIP-ów? Jakie będą atrakcje i czy Legia rozegra mecz z liczącą się drużyną?

Leszek Miklas: - Czwarta trybuna będzie gotowa w kwietniu, dlatego sprowadzenie atrakcyjnego rywala w środku tygodnia będzie niemożliwe. Pamiętam, jak długo trwało uzgadnianie terminu meczu z Arsenalem. Otwarcie ostatniego sektora prawdopodobnie odbędzie się podczas meczu ligowego z Zagłębiem Lubin. Oczywiście przy okazji tego wydarzenia nie wykluczamy pewnych atrakcji.

Fragment wywiadu (http://legia.com/www/index.php?akt=19680) ze strony oficjalnej, jest tam poruszonych parę kwestii dotyczących stadionu.

p kibic
30-12-2010, 15:34
nie wiem czy bylo w innym temacie

z oficjalnej:
Portal tvnwarszawa.pl zaproponował swoim czytelnikom sondę, w której mogą oddać głos na najważniejsze wydarzenie 2010 roku w Warszawie. Wśród propozycji znalazło się otwarcie nowego stadionu Legii.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu!

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,wybierz-wydarzenie-2010-roku,39729.html

od razu mowie ze nie namawiam do glosowania;) wrzucam czysto informacyjnie

bartek86
30-12-2010, 20:41
"SKLW będzie także w dalszym ciągu dążyć do tego aby „Żyleta” stała się formalnie trybuną stojącą. Dzięki temu zwiększy się pojemność tej trybuny. – Wedle naszej obecnej wiedzy w odpowiednich przepisach nie jest powiedziane, że miejsca powinny być siedzące, a jedynie numerowane. Wtedy można by zdemontować krzesełka i jedynie odpowiednio oznaczyć miejsca – dodał Wójcik".

Wiem, że stadion Borussi jest tak zrobiony, że na 80 tysięcy jest 20 tysięcy miejsc stojących. Podczas meczów międzynarodowych na stadion może wejść 60 tysięcy - jak to tam wygląda? Ta jedna trybuna jest zamknięta na mecze np w LE? Wiecie może?

Z tego co się orientuję to na Widzewie zrobiono manewr z wydzielonym kreskami kawałkiem betonu z numerkiem i chyba to przeszło, a skutek wiadomy - ilość miejsc się zwiększyła. Argumentacja była podobna, w ustawie nie ma mowy o "miejscu siedzącym" a jest o " miejscu numerowanym". Jest dużo czasu do rundy wiosennej, jakby się uparł to chyba jest to do zrobienia.

Mro
30-12-2010, 20:46
A jak sobie to wyobrażacie w LE czy LM ewentualnie? Krzesełka mają demontowac czy jak? Na LE czy LM będą je na biegu montowac? To nie jest przypieprzanie się tylko czysta ciekawośc. Ogólnie jestem Za.

bartek86
30-12-2010, 20:58
A jak sobie to wyobrażacie w LE czy LM ewentualnie? Krzesełka mają demontowac czy jak? Na LE czy LM będą je na biegu montowac? To nie jest przypieprzanie się tylko czysta ciekawośc. Ogólnie jestem Za.

Na Żylecie krzesełka są na specjalnych "szynach" czy cokolwiek to jest. Ułatwia to ich montaż/demontaż tak jak zakładał projekt, który został zaakceptowany przed zmiana ustawy.

proNsua
30-12-2010, 21:04
Nie wiem gdzie ty widziałeś te "szyny"

adrianek
30-12-2010, 21:13
Szyny to to nie są, ale nie trzeba krzesełek odkręcać pojedynczo, tylko wysunąć z belek stopnicowych :) Jest to dobre rozwiązanie, bo dopóki nie ma jakiejś imprezy, gdzie jest to zabronione czy meczu w pucharach lub reprezentacji, to nie trzeba ich montować z powrotem. A raczej w jeden dzień powinno dać się je zamontować. Pojemność by wzrosła całkiem znacząco, a i ludzie już nie mieliby możliwości stania na krzesełkach, czego nie ogarniam w ogóle w przypadku, kiedy się składają. Jak im za nisko, niech staną rząd wyżej, zresztą co to zmienia...?

A co do Niemiec, to kiedyś sobie sprawdziłem i na 16 stadionach z 1. Bundesligi zeszłego sezonu były miejsca stojące, średnio przypadało ok. 10000 na jeden stadion.

mafioso
02-01-2011, 14:31
Na portalu stadiony.net pojawił się artykuł nawiązujący do słów Miklasa o grze Legii na Narodowym, co już wszyscy słyszeli ale wizualizacja trybun w barwach Legii jest chyba nowa, przynajmniej ja nie widziałem tego wcześniej.
http://stadiony.net/aktualnosci/2011/01/warszawa_legia_zapelni_narodowy

http://stadiony.net/img/news/2011/01/20110101legianarodowy.jpg

triqas
02-01-2011, 14:46
Jest to twórczość strony stadiony.net , aby pokazać jak wyglądałby Narodowy wypełniony po brzegi kibicami Legii :)

Edit : Spróbuj w IE

pzk
02-01-2011, 15:14
Tylko ja nie widzę wizualizacji?

nevermind
02-01-2011, 15:16
Tylko ja nie widzę wizualizacji?

Juz myslalem ze ja tylko mam ten problem. :jezor:

niech ktos zrobi screena tej wizualki, i wrzuci na jakiś imageshack :p

triqas
02-01-2011, 15:22
Proszę bardzo :)

http://c.wrzuta.pl/wi17302/de3d2a1a002c5d984d2097c5/0/%32%30%31%31

Z.
02-01-2011, 15:24
Jednak jedyną opcją powiększenia tego sektora jest według Miklasa zmiana krajowych przepisów na podobne do Niemiec, Szwecji czy Holandii.

No, co za *****. Najpierw przebierał latami nóżkami żeby wprowadzić konkretną ustawę i przepisy, a teraz jak się wreszcie doczekał to mu biznesowo nie pasuje.

pzk
02-01-2011, 15:34
Z. idiota i tyle. Szkoda klawiatury na tego człowieka.

(L)egionista z Ochoty, dzięki.

Slyboots
02-01-2011, 15:43
A co do Niemiec, to kiedyś sobie sprawdziłem i na 16 stadionach z 1. Bundesligi zeszłego sezonu były miejsca stojące, średnio przypadało ok. 10000 na jeden stadion.

W bundeslidze posiadanie minimum 10% miejsc stojących jest wręcz wymogiem licencyjnym.

No, co za *****. Najpierw przebierał latami nóżkami żeby wprowadzić konkretną ustawę i przepisy, a teraz jak się wreszcie doczekał to mu biznesowo nie pasuje.

Za ustawą jako całością tak, ale już wcześniej parę razy w wywiadach narzekał na zapis o tym że bilety mogą być sprzedawane wyłącznie na miejsca siedzące - projekt naszego stadionu powstał jak wiadomo przed projektem owej ustawy. Tak gwoli ścisłości, nie żebym bronił łajzy ;)

Układ
02-01-2011, 23:01
Ile ludzi wejdzie za bramkami na narodowym?

Z.
16-01-2011, 16:08
Kiedy nastąpi otwarcie całości stadionu? Bo byłem przekonany, że na derby - a wczoraj czy przedwczoraj na ostatniej stronie przeglądu sportowego był wpis z bloga Dawidziuka, że otwarcie nastąpi na Zagebie Lubin kolo 21 kolejki..

casual
16-01-2011, 16:12
Nadal nic konkretnie nie wiadomo.

Tu ostatni news z LL:

http://legionisci.com/news/41027_Wciaz_nieznany_dokladny_termin_oddania_trybu ny_zachodniej.html

Robson(L)
16-01-2011, 16:45
otwarcie nastąpi na Zagebie Lubin kolo 21 kolejki..

zgadza się

arczi
16-01-2011, 17:29
Wiadomo to już przecież od kilku miesięcy, że na początek wiosny się nie wyrobią.

garay
16-01-2011, 17:49
Mam pytanko.Michał Wojcik jakiś czas temu wspominał gdzieś w necie, o możliwości wprowadzenia miejsc stojących na Żylecie.Chodzi o namalowanie/ ponumerownie miejsc na betonie, tak jak to ma miejsce w Zabrzu i bodajże na Widzewie.Mógłby się ktoś zorientowany (może Foxx?)wypowiedzieć się czy są obecnie prowadzone rozmowy na ten temat z kp? Jest jakaś szansa żeby wprowadzić to rozwiązanie już od tej rundy?
Jak dla mnie byłoby to super rozwiązanie.Po pierwsze odstraszyłoby to trochę Janków co zasiadają na skrajnych sektorach, pod telebimem.Oraz zwiększyłoby pewnie o jakieś 1,5 - 2 tyś pojemność młyna.

Cebek
16-01-2011, 17:58
Raczej mało prawdopodobne, by w tej rundzie to rozwiązanie przeszło. Trzeba pamiętać o karnetowiczach, którzy kupili przecież wejściówki na miejsca siedzące. Niemniej byłoby nieźle, jakby od nowego sezonu ruszyła taka opcja.

Kijek
16-01-2011, 18:07
Raczej mało prawdopodobne, by w tej rundzie to rozwiązanie przeszło. Trzeba pamiętać o karnetowiczach, którzy kupili przecież wejściówki na miejsca siedzące.
Chryste Panie,
przecież taka zmiana nawet jeśli to byłaby tylko na Żylecie gdzie nie obowiązują miejsca numerowane a nie całego stadionu.

Więc po co w takim przypadku "pamietać o karnetowiczach"?

Buziek_LG
16-01-2011, 18:22
Polskie prawo nie przewiduje miejsc stojących.

arczi
16-01-2011, 18:37
Na nowej Żylecie obowiązują wynegocjowane przez nas stare standardy. Jest nawet lepiej, bo nie dość że stoimy po swojemu cały mecz, to w przerwie jest na czym dupę posadzić. Nie widzę więc najmniejszej potrzeby zmiany tego stanu rzeczy. Ultrasi zapewne tym bardziej. Jedyny sensowny argument na tak, to zwiększenie dzięki temu pojemności trybuny. No ale tak jak napisał wyżej Buziek, przepisy są jakie są.

Układ
16-01-2011, 18:45
A to nie jest czasem tak, ze prawo nie przewiduje miejsc nieoznaczonych i opcja bez krzeselka, ale z oznaczeniem miejsca po prostu liczba na betonie juz przechodzi?
Miejsca stojace zwiekszaja pojemnosc o 50%, to duzo.

Cebek
16-01-2011, 18:47
Żylecie gdzie nie obowiązują miejsca numerowane
Oficjalnie obowiązują, a że przymykają na to oko to lepiej dla nas. Dla Ciebie czy mnie oczywistym jest, że zajmuję wolne miejsce i nie obchodzi mnie numeracja, jednak pojawiają się na trybunie osoby niezorientowane i pewnie znajdzie się trochę takich, co kupiło karnety "bo tu najtaniej". Zmiana miejsca z siedzącego na stojące byłaby w pewnym sensie zmianą w umowie. Ludzie z kp na taki ruch raczej nie mogliby sobie pozwolić, choć akurat po nich wszystkiego można się spodziewać.

Słuszna uwaga Arczi, usunięcie krzesełek to byłoby utrudnienie przy układaniu choreografii składających się z kartoników czy folii, więc miejsca stojące nie mają samych plusów.

adrianek
16-01-2011, 19:35
Miejsca stojace zwiekszaja pojemnosc o 50%, to duzo.

U nas miałoby to być, nie pamiętam dokładnie, ale około tysiąca miejsc więcej.

Dla mnie brak krzesełek jest o tyle dobry, że niektórzy nadal wybierają stanie na krzywych, śliskich powierzchniach i podpieranie się na oparciach, a nie wygodne stanie na równym betonie. Zawsze to kilkadziesiąt centów w górę i nie trzeba iść rząd wyżej.

BladaTwarz
16-01-2011, 19:59
Pamiętajcie, że na Żylecie i tak jest zablokowana sprzedaż na kilkaset miejsc na sektory przy trybunie zachodniej....

karakan
16-01-2011, 20:20
Kiedyś Ci z KP mówili ,że jak się zmieni ustawa, to są przygotowani na zrobienie miejsc stojących i zwiększenie pojemności stadionu.

foks
16-01-2011, 20:21
Już nie srajcie żarem o brakiem miejsc, ja mam nadzieję, że stadion będzie się zapełniał na każdym meczu w 90% ale nie jestem aż takim optymistą by już teraz płakać, że nie starczy miejsc na Żylecie i trzeba dostawiać kolejne...

adrianek
16-01-2011, 20:42
Nie chodzi chyba o to, tylko wygodniej jest, jeśli nie ma rzędów krzesełek :) Choć niektórzy lubią sobie usiąść w przerwie lub podczas protestu.

Stadion jest zaprojektowany i zbudowany tak, że można łatwo demontować krzesełka na dolnym poziomie za bramką. Ale tu już się powtarzam.

garay
16-01-2011, 20:53
Chodzi mi dokładnie o tą wypowiedź.

SKLW będzie także w dalszym ciągu dążyć do tego aby „Żyleta” stała się formalnie trybuną stojącą. Dzięki temu zwiększy się pojemność tej trybuny. – Wedle naszej obecnej wiedzy w odpowiednich przepisach nie jest powiedziane, że miejsca powinny być siedzące, a jedynie numerowane. Wtedy można by zdemontować krzesełka i jedynie odpowiednio oznaczyć miejsca – dodał Wójcik.

http://www.legia.net/wiadomosci,39648-krotka_zapowiedz_dzialalnosci_sklw_w_przyszlym_rok u.html

Emkaen
16-01-2011, 21:11
No i to jest dziwne bo warunki od 2 tygodni mają naprawdę dobre do pracy. Ok - ciężka była połowa grudnia ale druga połowa to przecież święta. Więc to co ewentualnie stracili w połowie poprzedniego miesiąca to teraz powinni nadrobić.

Raffi
16-01-2011, 22:27
ale co jest dziwne dokładnie?

adrianek
16-01-2011, 22:35
Myślałem, że w linku jest jakieś info o budowie i nawet nie zajrzałem :)

dostojny kocur
17-01-2011, 01:13
Na nowej Żylecie obowiązują wynegocjowane przez nas stare standardy. Jest nawet lepiej, bo nie dość że stoimy po swojemu cały mecz, to w przerwie jest na czym dupę posadzić. Nie widzę więc najmniejszej potrzeby zmiany tego stanu rzeczy. Ultrasi zapewne tym bardziej. Jedyny sensowny argument na tak, to zwiększenie dzięki temu pojemności trybuny. No ale tak jak napisał wyżej Buziek, przepisy są jakie są.

A ja jestem odmiennego zdania, te krzesełka wręcz przeszkadzają. ;) Na dole przy gnieździe jest bardzo ciasno. I to przeszkadza w poruszaniu się po trybunie w czasie prezentacji, a czasem trzeba się szybko przemieścić, aby wszystko wyszło.

Jestem zwolennikiem zmiany ustawy w tej materii. :)

Emkaen
17-01-2011, 05:36
ale co jest dziwne dokładnie?

Ktoś pisał o opóźnieniu w budowie ale usunął post.

Układ
17-01-2011, 06:39
No i to jest dziwne bo warunki od 2 tygodni mają naprawdę dobre do pracy. Ok - ciężka była połowa grudnia ale druga połowa to przecież święta. Więc to co ewentualnie stracili w połowie poprzedniego miesiąca to teraz powinni nadrobić.

Z tego co mi sie obilo o uszy obecne opoznienie bierze sie z zeszlorocznego opoznienia pierwszych trzech trybun.

Jestem zwolennikiem zmiany ustawy w tej materii.

Nie trzeba zmieniac ustawy, wystarczyloby tak jak mowi Michal Wójcik, jakos ponumerować te miejsca.

garay
17-01-2011, 08:40
Nie trzeba zmieniac ustawy, wystarczyloby tak jak mowi Michal Wójcik, jakos ponumerować te miejsca.

W Zabrzu wygląda to tak.
http://www.fakt.pl/Prowizorka-w-Gorniku-Zabrze,galeria-artykulu,68552,3.html

Huxley
03-02-2011, 08:32
"Pierwszy ligowy mecz w 2011 roku Legia rozegra z Polonią 6 marca. W tym dniu obok stadionu wciąż straszyć będzie ruina dawnego pawilonu basenowego. To budynek powstały w 1928 r. Mieściły się w nim m.in. szatnie i kasy, przechodziło się przezeń do odkrytych basenów pomiędzy Łazienkowską a kanałem piaseczyńskim. Baseny zamknięto w 1987 r., od tamtej pory budynek niszczał. Na jego rozbiórkę długo nie chciała zgodzić się Ewa Nekanda-Trepka, stołeczna konserwator zabytków, przekonując, że to przykład dobrej, funkcjonalistycznej architektury.
W ubiegłym roku przyznała jednak, że stan techniczny budynku jest tak fatalny, że można go wyburzyć. WOSiR dostał już pozwolenie na jego rozbiórkę. - Szacujemy, że kosztowałaby od pół miliona do miliona złotych. Nie mamy takich pieniędzy - rozkłada ręce dyrektor Kopaniak. Zabiega o to, by fundusze na ten cel wyasygnował ratusz. Na razie bez skutku. To oznacza, że obok najnowocześniejszego w Polsce stadionu piłkarskiego wciąż będzie stać ruina w stanie rozkładu.

- Jestem dobrej myśli, wierzę, że pieniądze na rozbiórkę w końcu się znajdą. Samo burzenie potrwa krótko. Ale biorąc pod uwagę, że jeszcze musimy zorganizować przetarg, nie sądzę, żeby budynek basenowy zniknął wcześniej niż przed rundą jesienną - przewiduje dyrektor WOSiRu.

Po zburzeniu tego budynku obok Legii wciąż stać będzie ruina 10-metrowej wieży do skoków do nieistniejących basenów. Ewa Nekanda-Trepka nie zgodziła się na jej rozbiórkę. Dopuściła jedynie przesunięcie jej w inne miejsce, tak by nie górowała nad planowanym w jej dzisiejszym sąsiedztwie parkingiem. Konstrukcja będzie wymagać gruntownego remontu. Również na ten cel WOSiR nie ma pieniędzy".
http://www.legia.net/wiadomosci,40087-nie_ma_pieniedzy_na_rozbiorke_basenow.html

Ja nie wiem, wyburzenie spowodowałoby, że powstanie sporo miejsc parkingowych, zadowoleni byliby kibice, okoliczni mieszkańcy, straż miejska i policja...nie ma jak ułatwianie życia mieszkańcom tego miasta przez władzę..:jejku:

karakan
03-02-2011, 09:07
Dziwna sprawa z tym budynkiem i skocznią.

Na dobrą sprawę najbardziej zainteresowanym zburzeniem jest ITI/KP.
Niech zapłacą..:oczko:

detoxizer
03-02-2011, 09:14
Dziwna sprawa z tym budynkiem i skocznią.

Na dobrą sprawę najbardziej zainteresowanym zburzeniem jest ITI/KP.
Niech zapłacą..:oczko:

Niech co zrobią? :ucieka:

Numer
03-02-2011, 09:15
Taaa i znów nie będzie kasy na transfery. :lol2: (http://ameryka.strefa.pl)

arczi
03-02-2011, 09:21
Szybko zburzyliby budynek, gdyby namazgrano na nim chwalebne teksty wielbiące nasz klub, zarząd i jego rodzinę :lol2:

karakan
03-02-2011, 09:23

Niech giną! :prawi:

;)

egyptlion
03-02-2011, 18:07

Eeee tam. Nie czytaliście Kajko Kokosza?
To było tak:
- Niech co nasz Hegemon?
- NIECH ŻYJE!!!

Breados
03-02-2011, 21:37
Jest już jakiś oficjalny termin otwarcia 4-tej trybuny?

Cielo
03-02-2011, 21:39
Wiadomo tylko:

Budowa całego stadionu Legii ma się zakończyć 11 marca, pięć dni po meczu z Polonią na Łazienkowskiej. "Razem z wykonawcą, firmą Polimex Mostostal, walczymy o każdy dzień" - zapewnia Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który nadzoruje budowę stadionu.

Wiadomo jednak, że kibice na trybunę zachodnią wejdą nie wcześniej niż w kwietniu.

z LL

egyptlion
06-02-2011, 20:06
Budowa całego stadionu Legii ma się zakończyć 11 marca, pięć dni po meczu z Polonią na Łazienkowskiej.

Być może znowu niepotrzebnie piszę jakieś teorie spiskowe, ale nie dziwi Was ten tekst?
Stadion budowany jest jakieś 2012 dni, ale nie mogą go oddać 5 dni wczesniej, bo...
... bo się loże nie sprzedadzą. Bo liczą się z tym, że raczej mecz zgody to nie będzie.
Więc ***** powinni napisać, że w związku z derbowym meczem podwyższonego ryzyka itd. itp., i nie pierdolić farmazonów!
Debile. No debile *****, no.
Przepraszam.

Raffi
06-02-2011, 20:11
11-go to może wykonawca odda, jeszcze kolejny miesiąc będzie ,zanim będą wszystkie odbiory itp.
"walka o każdy dzień" jest w tym celu, by zdążyć z odbiorami na mecze 2/9 kwietnia, a nie dopiero na ten, który jest pod koniec kwietnia

egyptlion
06-02-2011, 20:15
11-go to może wykonawca odda, jeszcze kolejny miesiąc będzie ,zanim będą wszystkie odbiory itp.
"walka o każdy dzień" jest w tym celu, by zdążyć z odbiorami na mecze 2/9 kwietnia, a nie dopiero na ten, który jest pod koniec kwietnia

No to wobec tego co piszesz, znowu się wygłupiłem.
To wszystko przez tragedię smolenśką :uklony:
:placze:

Raffi
06-02-2011, 20:18
Musisz się bardziej postarać, bardziej wczuć.

...........albo i lepiej nie:)

egyptlion
06-02-2011, 20:28
Musisz się bardziej postarać, bardziej wczuć.

...........albo i lepiej nie:)

Rozumiem. Spróbuję się postarać. Początki bywają trudne ;)

Kamil Stoch
06-02-2011, 20:29
No to znasz klimat czy nie? :slucha:

egyptlion
06-02-2011, 20:35
No to znasz klimat czy nie? :slucha:

Tutaj tez mnie znalazłeś?
**********.

ps. proszę o bana na 7 dni, bo z debilami nie mogę...

Kamil Stoch
06-02-2011, 20:37
**********.

Nie dość, że mało kulturalny to do tego donosiciel. Pogratulować :imprezowicz:

arczi
06-02-2011, 21:03

Nie wchodź, nie czytaj, trenuj silną wolę.

apacz
14-02-2011, 09:12
czy będą na stadionie jakieś koncerty? widziałem ostatnio relację z powstawania koncertu i fajną rzeczą było jak na murawie jakiegoś stadionu, bodajże w Niemczech układali taką specjalną podłogę profloor czy coś podobnie brzmiącego.. w 8 godzin zabudowali całe boisko, a po koncercie trawka taka jak przed, pomimo deszczu nikt jej nie zadeptał

arczi
14-02-2011, 09:20
Ty to chyba w ogóle mało widziałeś, co?

milton
16-02-2011, 14:45
Jakieś 3 lata temu za trybuną zachodnią były posadzone 3 dęby katyńskie:

http://www.legia.net/wiadomosci,28293-deby_katynskie_na_legii.html

Ma ktoś z was info, co się z nimi stało:

http://www.legia.com/www/galerie/wydarzenia/2011-02-16/big/1014.JPG

Czy to są te drzewa? Czy może zostały przeniesione?:hyy:

gawron
28-02-2011, 12:13
Pojawiła się informacja dot. cen karnetów na "starą Krytą":

GOLD CLUB – sezon 2011/2012 na trybunie zachodniej 15 000 zł.
SILVER CLUB – sezon 2011/2012 na trybunie zachodniej 10 000 zł.

http://legia.com/www/images/web/gold.png
http://legia.com/www/images/web/silver.png

Huxley
07-03-2011, 16:29
Może w końcu zrobi się normalnie:

"Parkowanie w okolicy stadionu Legii w dniu meczu to koszmar dla każdego kierowcy samochodu. Tak jest właściwie przy okazji każdego meczu, ale wczoraj znalezienie miejsca już 1,5 godziny przed spotkaniem graniczyło z cudem. Radny Śródmieścia Daniel Łaga proponuje, by teren znajdujący się za trybuną wschodnią przeznaczyć wkrótce na parking.

Obecnie w tym miejscu znajduje się zaplecze budowy, ale to ma zniknąć do końca marca. "17 lutego złożyłem interpelację. Stworzono wspaniały stadion miejski, który jest perełką, ale zabrakło miejsc parkingowych" - mówi TVN Warszawa Łada.

"Obszar ten po prowizorycznym zagospodarowaniu przynosiłby stały dochód do budżetu miasta z tytułu opłat parkingowych. Z uzyskanych przeze mnie informacji wynika, że architekci oceniają ten teren na 1200 miejsc parkingowych" - czytamy w piśmie do burmistrza. Radny Łada jest przekonany, że budowa parkingu z najtańszych materiałów (głównie chodzi o wyrównanie terenu), zwróciła by się już po pół roku użytkowania, a w kolejnych miesiącach i latach, miasto mogło by na tym zarabiać. Pojawił się także pomysł, by parking przy Legii pełnił funkcję parkingu przesiadkowego, tzw. Park&Ride, w końcu paręset metrów dalej, przy Torwarze znajduje się pętla autobusowa.

Pomysł spodobał się Radzie Warszawy. "Oczywiście, że to dobry pomysł. O tym jak dobry mogą powiedzieć mieszkańcy Powiśla, które w weekendy jest zablokowane" – mówi Marcin Rzońca, radny SLD. Burmistrz Dzielnicy Śródmieście pytany o budowę parkingu odsyła do dyrektora WOSiR-u. To bowiem Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji zarządza tym terenem. Na razie nie udało się uzyskać od niego informacji".
http://legionisci.com/news/41753_Radny_Srodmiescia_wnioskuje_o_parking_przy_s tadionie.html

Naprawdę mało potrzeba, że to przepchnąć, odrobinę dobrej woli plus przeniesienie wieży do skoków...

kaLasz
07-03-2011, 17:03
Po co przenosić skoro można wkomponować? :) kwestia architektów, żeby co fajnego z tego zrobić.

Stadion jest, parkingi podziemne nie są dla zwykłego kibica, i de facto jak był parking przy torwarze tak jest nadal. Reszta pakruje coraz dalej od stadionu i nie obchodzi to nikogo. Najważniejsze, że nie stoją na trawniku :prawi:

daimler
09-03-2011, 09:08
Powiedźcie mi - gdzie na trybunie głównej bedą loże prasowe? To te trzy "kioski" na samej górze? :hmm:

arczi
09-03-2011, 09:13
Gwiazda mediów i nie wie? :P

Te kioski to stanowiska komentatorskie (telewizja, radio). Natomiast wszystkie te najwyższe kilka rzędów na całej (chyba) szerokości trybuny, to prasówka właśnie. Krzesełka z pulpitami i wymaganymi instalacjami (net, prąd etc).

ultra(L)ights
09-03-2011, 09:19
Gwiazda mediów i nie wie? :P

Te kioski to stanowiska komentatorskie (telewizja, radio). Natomiast wszystkie te najwyższe kilka rzędów na całej (chyba) szerokości trybuny, to prasówka właśnie. Krzesełka z pulpitami i wymaganymi instalacjami (net, prąd etc).

nie na całej szerokości tylko pod kioskami, centralna częsc trubuny...na rysunkach technicznyh jest wyraźnie zaznaczone...

daimler
09-03-2011, 09:22
nie na całej szerokości tylko pod kioskami, centralna częsc trubuny...na rysunkach technicznyh jest wyraźnie zaznaczone...
a masz link do tego rysunku? ciekawości.
no i chyba jeszcze w SkyBoxie są jakieś stanowiska komentatorskie dla C+? Czy po oddaniu całości ich stamtąd wyniosą?

arczi
09-03-2011, 09:25
Według mnie, w narożnym SkyBoxie nigdy nie miało być miejsca dla komentatorów, tylko co najwyżej na studio przed meczowe itp.

ultra(L)ights
09-03-2011, 09:27
a masz link do tego rysunku? ciekawości.
no i chyba jeszcze w SkyBoxie są jakieś stanowiska komentatorskie dla C+? Czy po oddaniu całości ich stamtąd wyniosą?

http://www.stadionlegii.pl/images/articles/projekt_stadion6_d.jpg

poszukam jeszcze, bo gdzieś widziałem w lepszej rozdzielczości...

ultra(L)ights
09-03-2011, 09:30
Według mnie, w narożnym SkyBoxie nigdy nie miało być miejsca dla komentatorów, tylko co najwyżej na studio przed meczowe itp.

zgadza się, w SkyBoxie: monitoring,policja, studio pod przyszłe LEGIA TV, sala konferencyjna i jej zaplecze...

Tyler_Durden
09-03-2011, 09:41
Też zwróciłem uwagę na te stanowiska komentatorskie. Jakieś takie mało komfortowe się wydają, ale:
- pewnie i tak są lepsze od tego co było
- nie jestem komentatorem, więc raczej powinienem mieć to gdzieś

Podaje linka do oficjalnej, nie wiem czy wypada ale spróbuje:

http://www.legia.com/www/view_galeria.php?gal=1990&page=6

daimler
09-03-2011, 11:34
nie na całej szerokości tylko pod kioskami, centralna częsc trubuny..
wychodzi na to że żaden z Was nie miał racji - krzesełka z pulpitami z tego co widzę są na całej szerokości lóż które są pod nimi. Dalej po bokach już normalne sektory dla plebsu.
No i jeszcze przed dwoma kioskami jakieś stanowiska dodatkowo osłonięte pleksi, pewnie dla tych bardziej lubianych dziennikarzyn :lol3:

Garm
09-03-2011, 11:38
A jak mają wyglądać? Jest gdzie usiąść i gdzie sprzęt postawić, pewnie są też odpowiednie przyłącza. Jeśli tylko nie zabraknie prądu i jakiś potomek Bednarza nie każe pisać relacji z meczu palcami, to żyć nie umierać.

E: daimler - bardzo podobne rozwiązanie było np. na Wiśle przed przebudową. Tyle, że tam część miejsc prasowych nie była osłonięta dachem, to trochę utrudniało pewne działania ;-)

R.
09-03-2011, 18:29
http://legionisci.com/photos11w/11budowa126B_f40.jpg
Ale lawki rezerwowych wygladaja arcybiednie. Mogliby zrobic cos takiego np.
http://lh3.ggpht.com/_a1LfX8MnT-0/SvAPyLsWt8I/AAAAAAAABF0/Eah8ss_utuQ/7.+Estadio+Santiago+Bernabeu+(11).JPG

ormo
09-03-2011, 18:32
Ale lawki rezerwowych wygladaja arcybiednie. Mogliby zrobic cos takiego np.
http://lh3.ggpht.com/_a1LfX8MnT-0/SvAPyLsWt8I/AAAAAAAABF0/Eah8ss_utuQ/7.+Estadio+Santiago+Bernabeu+(11).JPG (http://lh3.ggpht.com/_a1LfX8MnT-0/SvAPyLsWt8I/AAAAAAAABF0/Eah8ss_utuQ/7.+Estadio+Santiago+Bernabeu+%2811%29.JPG)

Spokojnie, przecież przyjdzie czas i będą takie jakie były w projekcie :)

PoProstuJa
09-03-2011, 18:38
A swoją drogą, jakie były w projekcie? Bo nigdy nie widziałem, lub nie zwróciłem uwagi.

ormo
09-03-2011, 18:45
A takie :)

http://i55.tinypic.com/2dln1uq.jpg

Piotrek WWY
09-03-2011, 20:01
mi tam nie przeszkadza, ale będzie zacinał deszcz ;)

PoProstuJa
09-03-2011, 20:14
Taaa, szczerze powiedziawszy mi bardziej się podobały stare ławki czyli takie troche w ziemi :D Ale to nie temat na takie rozkminy, ja na tych ławkach nie będe siedział więc wisi mi to.

Mini
09-03-2011, 20:16
mi wygląda na 9 miejsc... do protokołu wpisuje się ilu ? 16 piłkarzy ?
to mamy 5 na ławce, trener, asystent (albo dwóch), lekarz, masażysta (albo dwóch)...to jak ktoś kierownika drużyny jeszcze zechce posadzić albo dodatkowych dwóch piłkarzy w europejskich pucharach to zabraknie z 5 miejsc i wtedy co ? znowu taka dostawka drewniana jak teraz ? czy nigdy nie będziemy grać w pucharach i nie będzie potrzebne tyle miejsc ?

ormo
09-03-2011, 20:21
Chyba 18 liczy więc mamy 7 na ławce, dolicz do tego jeszcze trenera bramkarzy, trenera od przygotowania fizycznego i pewnie jeszcze ktoś się znajdzie. W ogóle jakoś o tym ni widu ni słychu. Mam nadzieję, że zrobią 2 rzędy.

PoProstuJa
09-03-2011, 20:23
Szczerze? To mi się wydaje, że na filmiku to zrobili jakąś zwykłą ławkę, która może w ogóle nie przypominać tej nowej która będzie (o ile w ogóle będzie)

arczi
09-03-2011, 20:27
Też tak uważam. To tylko "mebel". Ruchomy element wystroju wnętrza. Mała architektura. Wybiorą to, co będzie odpowiadało aktualnym wymogom. Betonowa ścianka maskująca i odcinająca dolne rzędy krzesełek od murawy, jest wystarczająco długa, by pomieścić wzdłuż niej kilkanaście krzesełek na ławie. Barany przecież nie będą siedzieć na dostawianych krzesłach. Już klub zadba żeby było im dobrze. AKurat o to bym się nie martwił. Na tym stadionie nie można się praktycznie do niczego doczepić jeśli chodzi o materiały i rozwiązania architektoniczne i konstrukcyjne.

rumun1990
09-03-2011, 21:04
Chyba 18 liczy więc mamy 7 na ławce, dolicz do tego jeszcze trenera bramkarzy, trenera od przygotowania fizycznego i pewnie jeszcze ktoś się znajdzie. W ogóle jakoś o tym ni widu ni słychu. Mam nadzieję, że zrobią 2 rzędy.

W strefie technicznej może być 7 zawodników + 6 osób (trenerzy, masażyści .itp)

Mini
09-03-2011, 21:11
Tak to Arczi pięknie wygląda jak się myśli, a jak stadion będzie już oddany cały do użytku to myśleć nie będzie wykonawca tylko KP... pożyjemy, zobaczymy.

Ale ten boczny słupek od ławki i daszek w paski wyglądają jak jakieś ogrodzenie z drutem kolczastym

Tuzin
09-03-2011, 22:43
A orientuje się ktoś, czy będzie można na Żyletę wchodzić od zachodu, czy jesteśmy skazani na dymanie na około i błocko?

Emkaen
09-03-2011, 22:50
Vipy, Golden cluby, silver cluby obok kibolstwa na stadion mają wchodzić? Nie przejdzie ;)

RG
10-03-2011, 00:19
Zaraz , zaraz - kibolstwo będzie wchodziło po promenadzie ;)
Natomiast Vipy (chyba) będą wchodziły tunelem pod promenadą ...

Vip-y to beda wiezdzaly a nie wchodzily.

Vasyl81
10-03-2011, 10:06
Czy ktoś się orientuje jaka będzie pojemność sektora gości po oddaniu do użytku ostatniej trybuny? Pytam bo na swoim forum czarnuchy piszą że na nastepne derby dostaną 2100 biletów bo taka będzie pojemność sektora gości po oddaniu do użytku ostatniej trybuny :roll:. Tak sobie liczę i wychodzi mi że 5% od 31000 daje 1550 osób.

ormo
10-03-2011, 10:14
czarnuchy niech się trzymają swoich 300 miejsc dla gości. Dokładnie pojemność będzie chyba 31,8 tys. czyli dla gości 1590 miejsc.

RadO
10-03-2011, 10:15
milion biletów dostaną :lol:

sektor gości jest skończony i nic w nim, a zwłaszcza pojemność, się nie zmieni.

arczi
10-03-2011, 10:40
Nie no, ma chyba wzrosnąć do tych 1600 właśnie.

ultra(L)ights
11-03-2011, 08:19
Nie no, ma chyba wzrosnąć do tych 1600 właśnie.

nie mniej niż 5% pojemności stadionu wg klasyfikacji EKSTRAKLASY /poj. wieksza niz na puchary UEFA/

egyptlion
11-03-2011, 21:05
Wiecie co?
"Mit" (jeżeli takowy w ogóle był) tego stadionu na Ł3 właśnie został obalony.
To nie jest "nasz" stadion. Nasz stadion został rozpierdolony przez buldożery...
Piszcie co chcecie...

Breados
11-03-2011, 21:32
Może ty najpierw zacznij pisać, po ochłonięciu pomeczowych emocji.

rolnik
11-03-2011, 21:33
Wiecie co?
"Mit" (jeżeli takowy w ogóle był) tego stadionu na Ł3 właśnie został obalony.
To nie jest "nasz" stadion. Nasz stadion został rozpierdolony przez buldożery...
Piszcie co chcecie...

Jeszcze jedna taka bzdura i lecisz na tygodniowy odpoczynek.

karpen
11-03-2011, 23:32
Ten stadion to jest prawdziwe cudo architektoniczne, jest tak wykończony że praktycznie nie ma się do czego przyjebać.Ja rozumiem że ktoś może tęsknić do rzędów Toi Toi za żyletą, lub dwu metrowym płotem okalającym.Klimat tamtego stadionu to przeszłość, na nowym estadio wszystko jest o klase lepsze.Od komfortu, po jakość opraw i dopingu.Kto krytykuje ten stadion jest głupcem.

RadO
11-03-2011, 23:36
Kto krytykuje ten stadion jest głupcem.

Ale murawa wygląda jakby chciała być wymieniona... Choć są stadiony na których to gorzej wygląda :lol:

karpen
11-03-2011, 23:42
Murawa murawą a stadion stadionem.Niektóre płaty trawy chyba są zle położone, jakby nie chciały rosnąć.Jedyne do czego bym się przyjebał jeżeli chodzi o stadion to oświetlenie.

Emkaen
11-03-2011, 23:44
A co nie tak jest z oświetleniem?
I czy mi się wydaje czy z góry Żylety ściągnęli głośniki? Ja chodziłem ostatnio na dół ale pamiętam, że strasznie ten Hadaj ryczał mi do ucha jak na górze siedziałem. A dziś tego jakby brakowało.

karpen
11-03-2011, 23:47
W sumie oświetlenie jest ok, ale jak dla mnie mogliby więcej tych luksów dojebać.

Emkaen
11-03-2011, 23:49
Nie wiem. Dla mnie to za jasno jakoś na tym stadionie jest ;)

detoxizer
12-03-2011, 08:09
Stadion jest super, byłem w Krakowie i zdecydowanie wiem co mówię :)

icotynato
15-03-2011, 16:54
a kiedy w końcu będzie cały stadion oddany do użytku? czy może już jest (nie jestem z Warszawy)

hummel
15-03-2011, 17:00
a kiedy w końcu będzie cały stadion oddany do użytku? czy może już jest (nie jestem z Warszawy)

Pare stron wcześniej było pisane na ten temat , to po pierwsze a po drugie naucz się pisać.

icotynato
15-03-2011, 17:16
Pare stron wcześniej było pisane na ten temat , to po pierwsze a po drugie naucz się pisać.

po pierwsze przejrzałem kilka stron wstecz i nic nie znalazłem a że jest ich tu ponad 200 to pomyślałem że będzie szybciej jak zapytam, a po drugie nie umiesz czytać czy co?? bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tą nauką pisania

ZeMario
15-03-2011, 21:31
Orientuje się ktoś o ile miejsc wzrosłaby pojemność Żylety gdyby usunięto krzesełka?

edyta: dzięki za odpowiedzi

sasza
15-03-2011, 21:33
ok 1400-1500 bodajże

iniemamniejusz
15-03-2011, 21:34
11 000 wszystkich

sasza
15-03-2011, 21:41
w takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd

rafael1234
17-03-2011, 12:02
orientuje sie ktos jak wyglada sytuacja z miejscami dla "osob z laptopem"
http://www.legia.com/www/index.php?zdj=1&dir=legia/2011-03-16kulisy&img=1013.JPG
to jakies specjalne bilety? kazdy moze sobie je kupic?

rey
17-03-2011, 12:08
:lol:

księciuniu
17-03-2011, 12:12
orientuje sie ktos jak wyglada sytuacja z miejscami dla "osob z laptopem"
http://www.legia.com/www/index.php?zdj=1&dir=legia/2011-03-16kulisy&img=1013.JPG
to jakies specjalne bilety? kazdy moze sobie je kupic?

Nie wiem jak to jest na innych trybunach, ale na Żylecie każdy siada z laptopem gdzie chce. :rotfl:
Tylko uważaj, bo ochrona na wejściu sprawdza laptopy - kasują wszystkie zdjęcia z piro i blokują dostęp do kibice.net :prawi:

Fizi
17-03-2011, 12:20
:strach::lol:

rafael1234
17-03-2011, 12:21
oooo dobrze wiedziec :D nie no serio pytam, bo jestem administratorem jednej ze stron o futbolu i potrzebne mi dobre miejsce do pisania relacji, a wiem ze nie mam szans na dostanie miejsca dla prasy...

księciuniu
17-03-2011, 12:27
Podejrzewam, że na takie miejsce nie ma wolnej sprzedaży i to też się załatwia w klubie na podobnej zasadzie jak miejsca prasowe.
Ale najlepiej się dowiedzieć u źródła (nie Źródełka :prawi:)

detoxizer
17-03-2011, 12:28
oooo dobrze wiedziec :D nie no serio pytam, bo jestem administratorem jednej ze stron o futbolu i potrzebne mi dobre miejsce do pisania relacji, a wiem ze nie mam szans na dostanie miejsca dla prasy...

Zadzwoń do klubu i się dowiedz :lol:

rafael1234
17-03-2011, 12:29
a czy przypadkiem ten typ nie siedzi po prostu na trybunie wschodniej na górze? zawsze jak jestem na polnocnej lub poludniowej to na gorze dobry piknik jest i ludzie siedza. moze takie miejsca sa wszystkie?

detoxizer
17-03-2011, 12:30
a czy przypadkiem ten typ nie siedzi po prostu na trybunie wschodniej na górze? zawsze jak jestem na polnocnej lub poludniowej na gorze dobry piknik jest i ludzie siedza. moze takie miejsca sa wszystkie?

Ty serio piszesz jakieś relacje? :o

rafael1234
17-03-2011, 12:44
niee

ultra(L)ights
17-03-2011, 12:56

a jakiej strony?

Mario
17-03-2011, 15:01
a jakiej strony?

www.policja.pl

rafael1234
17-03-2011, 15:54
www.policja.pl

o czlowieku, blyskotliwosc pierwsza klasa. to taka nowa gazeta internetowa dopiero wchodzimy na "rynek" :)

ormo
17-03-2011, 16:02
Włącz w trakcie spotkań C+ i rób sobie te relacje live.

Ytong
17-03-2011, 16:40
rafael1234 skoro jesteś administratorem, strony o futbolu to powinieneś się orientować, że dla prasy są wydawane specjalne akredytację, TV,FOTO i PRESS A co do otrzymania samej akredytacji Press to bardzo łatwo dostać, gorzej z FOTO i TV. Wyślij wniosek o akredytację do klubu i czekaj na odpowiedz.

Jastrząb
17-03-2011, 16:49
polecam kontakt z użytkownikiem Pan Artysta. Wydaje mnie się, że on pisuje jakieś relacje do magazynów i na pewno udzieli wyczerpujących informacji.

rafael1234
17-03-2011, 18:04
w koncu jakies konkretne odpowiedzi :) wielkie dzieki Panowie :)

rey
17-03-2011, 18:34
O, Jastrzab zyje :) Wiesz Rafael, Jastrzab ma 3326 postow, to madry czlowiek jest i polecam sluchac jego rad. koniecznie napisz do Pana Artysty.

Mini
17-03-2011, 18:41
Jak coś będziesz wiedział to napisz co się dowiedziałeś, nie będziemy już Panu Artyście zawracać głowy a może ktoś jeszcze chciałby się z laptopem wybrać i miejscówkę sobie załatwić

Szyja
17-03-2011, 18:47
jako że nie jestem w temacie- ostatnia trybuna będzie oddana do użytku na mecz z Ruchem czy Zagłębiem ?

rey
17-03-2011, 18:51
Podobno z Zagłębiem.

Ytong
17-03-2011, 19:14
Obiło mi się o uszy, że na Lubin będzie gotowa.

lans
17-03-2011, 19:57
Tylko uważaj, bo ochrona na wejściu sprawdza laptopy - kasują wszystkie zdjęcia z piro i blokują dostęp do kibice.net :prawi:

Tylko gorzej jak mu tam znajdą jakieś pornuchy, niektórzy panowie ochroniarze ostatnimi czasy lubią sobie poobijać nabiał podczas kontroli na bramkach, więc jakiekolwiek świerszczyki mogłyby dodatkowo rozjuszyć tych samców alfa :lol:

Duncik
25-03-2011, 17:27
Stadion przy Łazienkowskiej będzie gotowy dopiero 10 maja, cztery miesiące później, niż przewidywała pierwotna umowa z wykonawcą. Budowlańcy nie zapłacą jednak kary.
- Bo za opóźnienie inwestycji odpowiedzialna jest pogoda, a nie wykonawca - mówi Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który nadzoruje budowę stadionu. Tłumaczy, że dopiero teraz, gdy średnia temperatura dobowa przekroczyła plus pięć stopni, można zabrać się za ostateczne naprężanie membrany dachowej i uszczelnianie połączeń pomiędzy jej pasmami. Zima opóźniła też prace nad bocznym boiskiem treningowym - dopiero kilka dni temu położono na nim murawę.

Według zapisów umowy podpisanej jesienią 2008 r. stadion miał być gotowy w styczniu 2011 r. Ale siarczyste mrozy na przełomie 2009 i 2010 r. sprawiły, że budowa pierwszych trzech trybun opóźniła się o 44 dni. Później, niż planowano, rozpoczęła się także rozbiórka trybuny krytej, na miejscu której powstaje budowana obecnie trybuna. Dlatego pod koniec ubiegłego roku ratusz podpisał z wykonawcą, firmą Polimex-Mostostal aneks wyznaczający termin oddania do odbioru całego stadionu na 11 marca. - Podpisaliśmy kolejny, przesuwający koniec budowy na 10 maja - mówi Janusz Kopaniak.

Za nowy stadion Legii miasto zapłaci 456 mln zł. Po odliczeniu podatku VAT, który wróci do miejskiej kasy, inwestycja pochłonie 374 mln zł.

Źródło:Wiadomo skąd

Lookash85
27-03-2011, 16:10
Ciekaw jestem jaka będzie frekwencja na nowej trybunie.Tanio tam nie będzie.

gawron
31-03-2011, 09:51
Pierwsza impreza muzyczna na Legii
http://orangewarsawfestival.pl/festiwal.html

Orzeł
01-04-2011, 14:43
To o ile się nie mylę... 2 imprezy w 4 dni. 22-ego czerwca według strony Santany... gra na Legii koncert.

Bootleg
01-04-2011, 17:58
Nie stanie się jednak nic złego, jeśli cztery trybuny będą otwarte na lipcowe mecze Ligi Mistrzów na naszym stadionie" - powiedział TVN Turbo Drabczyk.

Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego... :jamaica:

bloniaq
01-04-2011, 18:04
Może znowu jakaś Gruzińska drużyna będzie grała z Osetyńską czy Rosyjską na neutralnym terenie - na Legii...

Ostatecznie nie powiedział że to Legia będzie grać...

Marek.Only
01-04-2011, 18:14
To o ile się nie mylę... 2 imprezy w 4 dni. 22-ego czerwca według strony Santany... gra na Legii koncert.

a oni czasem nie planowali wymiany murawy po sezonie?

ultra(L)ights
06-04-2011, 22:59
akurat co do organizacji imprez, to pewnie nie bedzie żadnych problemów...widać po stadionie że wszystko jest zawsze pod kontrolą...wymienią murawę jak to było w planach, bez szkody dla kasy!

Pag
13-04-2011, 11:11
Jak udało nam się dowiedzieć, kibiców Legii może czekać w najbliższym czasie bardzo duża niespodzianka. Ze zgromadzonych przez nas informacji wynika, że trwają obecnie zakulisowe negocjacje w sprawie sprzedaży nazwy stadionu przy Łazienkowskiej producentowi napojów, koncernowi „PepsiCo”.

"Jest to obiekt miejski wybudowany za publiczne pieniądze i to władze stolicy będą decydowały o tym, jak w przyszłości będzie się nazywał stadion Legii" - Marcin Ochmański z biura prasowego ratusza.

"Mamy umowę dzierżawy stadionu, czyli najważniejszy dokument, którym możemy posługiwać się w rozmowach z miastem. W umowie znalazł się zapis, który jasno stwierdza, że wszystkimi prawami marketingowymi dysponuje klub" - Paweł Kosmala, prezes KP Legia Warszawa.

Autor: Rafał Dudziński, Piotr Jóźwiak Źródło: Legia.Net

http://www.legia.net/wiadomosci,41044-pepsi_kupi_nazwe_stadionu_legii.html

:kawa: Dobry przewał będzie.

syrokomla
13-04-2011, 11:15
Jak udało nam się dowiedzieć, kibiców Legii może czekać w najbliższym czasie bardzo duża niespodzianka. Ze zgromadzonych przez nas informacji wynika, że trwają obecnie zakulisowe negocjacje w sprawie sprzedaży nazwy stadionu przy Łazienkowskiej producentowi napojów, koncernowi „PepsiCo”.

"Jest to obiekt miejski wybudowany za publiczne pieniądze i to władze stolicy będą decydowały o tym, jak w przyszłości będzie się nazywał stadion Legii" - Marcin Ochmański z biura prasowego ratusza.

"Mamy umowę dzierżawy stadionu, czyli najważniejszy dokument, którym możemy posługiwać się w rozmowach z miastem. W umowie znalazł się zapis, który jasno stwierdza, że wszystkimi prawami marketingowymi dysponuje klub" - Paweł Kosmala, prezes KP Legia Warszawa.

Autor: Rafał Dudziński, Piotr Jóźwiak Źródło: Legia.Net

http://www.legia.net/wiadomosci,41044-pepsi_kupi_nazwe_stadionu_legii.html

:kawa: Dobry przewał będzie.

juz w dzialniach iti to wrzucalem, na moj gust to sie bedzie miasto z klubem o to jeszcze procesowac, ku naszej uciesze

Q_W_E_R_T_Y
13-04-2011, 11:20
Dobry przewał będzie.Pomijając już kwestię "bardzo dużej niespodzianki" (no bo co to za niespodzianka) to czemu przewał? Jeśli w umowie dzierżawy faktycznie jest taki zapis to chyba sprawa powinna być jasna. A skoro nie jest to albo Kosmala ******** głupoty albo miasto nie wie co podpisało.
No i z artykułu nie wynika kto negocjuje. Miasto czy KP?

Pag
13-04-2011, 11:21
Sorry za dubel. Przewał bo jak dwa koncerny siadają przy stole to kasa idzie pod nim. Miasto pewnie dało ciała :( Pani Gronkiewicz, wraz z Panem Walterem się o to pewnie postarali.

Huxley
13-04-2011, 11:37
Info odnośnie nazwy z października 2010:
"Zarówno władze stolicy, jak i Legii twierdzą, że do nich należą prawa do nazwy nowego stadionu przy Łazienkowskiej. Stawką w grze są dziesiątki milionów złotych - zauważa "Życie Warszawy".

- Jest to obiekt miejski wybudowany za publiczne pieniądze i to władze stolicy będą decydowały o tym, jak w przyszłości będzie się nazywał stadion Legii - mówi Marcin Ochmański z biura prasowego ratusza. Diametralnie odmienną opinię na temat tej kwestii mają jednak przedstawiciele klubu.

- Mamy umowę dzierżawy stadionu, czyli najważniejszy dokument, którym możemy posługiwać się w rozmowach z miastem. W umowie znalazł się zapis, który jasno stwierdza, że wszystkimi prawami marketingowymi dysponuje klub - mówi Paweł Kosmala, prezes KP Legia Warszawa. Władze klubu zaznaczają jednak, że do czasu zakończenia budowy stadionu, które ma nastąpić w marcu przyszłego roku, nie będą zajmować się prawami do nazwy obiektu.

Stołeczni urzędnicy postanowili tę kwestię skonsultować z prawnikami. Z informacji gazety wynika, że dla miasta zostały przygotowane trzy ekspertyzy prawne, które są całkowicie rozbieżne. Jedni prawnicy twierdzą, że prawa do nazwy stadionu należą do miasta, inni że do klubu, który dzierżawi stadion. Jest jeszcze jedna ekspertyza, z której wynika, że problem ten powinien zostać rozwiązany w drodze negocjacji.

Głos w sprawie komercyjnej nazwy zabrali także kibice Legii. - Nie zgadzamy się na jakąkolwiek nową nazwę dla stadionu przy Łazienkowskiej. Dla nas zawsze obiekt ten ze względów historycznych będzie się nazywał Stadionem Wojska Polskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego - mówi Wojciech Wiśniewski ze Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa. Według gazety, 35 mln zł - przez pięć lat - zarobi Gdańsk na sprzedaży praw do nazwy stadionu firmie PGE".

Nawiązując do dyskusji o trawie na stadionach w Polsce, znalazłem coś takiego odnośnie naszego stadionu:

Marek Wypychowski, szef firmy Zielona Architektura (ZA): – Za mało jest u nas konserwatorów boisk. A jeśli są, to za mało mają do powiedzenia.

Firma ZA wybudowała kilkanaście podgrzewanych boisk dla naszej ekstraklasy, a także w Doniecku dla Szachtara i w Lizbonie dla Benfiki. Ma też własną 130-hektarową plantację darni w Czarnocinie w woj. łódzkim i laboratorium w Warszawie. Ostatnio ZA wygrała przetarg na wykonanie murawy na Baltic Arena przed Euro 2012. Projektuje też budowę murawy na Stadionie Narodowym.

– Konserwatorów boisk, zwanych też groundsmenami, można w Polsce policzyć na palcach jednej ręki – twierdzi Kamil Prokopiuk. Widzew i Legia mają dobrych fachowców i może jeszcze dwa kluby. Reszta pracuje na zasadzie: zawsze znajdzie się w okolicy jakiś rolnik, który dosieje trawę, posypie nawozem i skosi.

Tomasz Strzyga, konserwator boiska na stołecznej Legii, ogląda mecze inaczej niż większość kibiców. Kiedy na wilgotnej murawie widzi długi wślizg z mocnym hamowaniem, gdy korki piłkarza tną murawę jak pług, a ziemia z trawą fruwa w powietrzu, wydaje mu się, że zaraz dostanie zawału. – U nas po normalnej zimie trudno mieć zieloną trawkę – mówi. Co innego w Anglii. Tam klimat jest łagodniejszy, a i treningi nie odbywają się na głównej płycie. Są boiska treningowe, u nas zwykle nie ma takiego zaplecza.

Strzyga opiekuje się boiskiem od 2000 r. W 2005 r., kiedy Legię przejęła firma ITI, wysłano go na dwutygodniowe szkolenie w Bayer Leverkusen. Z tłumaczem. Kiedy w 2009 r. przebudowywano stadion, już w czasie projektowania zgłaszał swoje postulaty. Dach owszem, ale z cyrkulacją powietrza. Zbudowano więc nad trybunami dach, który przypomina namiot, z prześwitami na całym obrzeżu. Zrobiony jest z membrany teflonowej wykończonej poliwęglanem i przepuszcza do 75 proc. światła słonecznego. Membrana wygląda jak brezent.

W magazynie kilkanaście maszyn: siewniki, wały, areator, czyli urządzenie do napowietrzania darni, ciągniczki na grubych oponach, żeby jeżdżąc po murawie nie zostawiały kolein. No i kosiarki – wrzecionowe, bębnowe. W marcu kosi się boisko raz w tygodniu. Od kwietnia do września 3–4 razy, w maju i czerwcu codziennie. Przed meczem dwa razy. W przeddzień i w dniu spotkania. – Wtedy jest zielono i równo – podsumowuje Strzyga. Po meczu przeprowadza się tzw. korkowanie. W miejscu, gdzie powstała wyrwa, wycina się darń i korkuje to miejsce świeżą. Zwykle po meczu zakłada się 200–300 takich korków. Kiedy na Legii organizowane są jakieś imprezy, pod i wokół sceny rozkłada się płyty aluminiowe, a na całej trawie 3-centymetrowe maty. Na wierzchu są gładkie, od spodu pofałdowane, żeby nie szkodziły murawie.

syrokomla
13-04-2011, 11:48
To piekne, że cos w tym klubie(z rzeczy za które odpowiadają dzialacze) działa naprawde dobrze ;)

midzi
13-04-2011, 11:49
Słyszałem, że dbają u nas o murawę co było widać na początku sezonu względem innych klepisk, ale żeby aż tak. Jestem w pozytywnym szoku.

daimler
13-04-2011, 12:03
Jeżeli rzeczywiście z umowie dzierżawy jest zapis o którym mówi Kosmala to miasto nie ma nic do powiedzenia i choćby się odwołało do Pana Boga to niczego to nie zmieni.

detoxizer
13-04-2011, 12:29
Dokładnie, jeżeli jest taki zapis to... miasto nie ma nic do gadania.

Q_W_E_R_T_Y
13-04-2011, 12:35
tylko czy faktycznie taki jednoznaczny zapis istnieje? Jeśli byłby tak oczywisty i bezdyskusyjny to miasto chyba nie rżnęłoby tak głupa. Do tego prawniczego bełkotu sami prawnicy wydaja rozbieżne opinie.

detoxizer
13-04-2011, 12:37
Nie sądzę, żeby ITI przy spisywaniu umowy nie zwracało na takie rzeczy uwagi. Przecież to wielka kasa, a o co im chodzi?? ;)

syrokomla
13-04-2011, 12:43
Kosmala powołuje sie na zapis mówiący o "wszystkich prawach marketingowych" i miasto może to spróbowac podważyć, bo nazwa może mieć inną wartość niż marketingowa - powiedzmy historyczna, jak obecna: Estadio WP ;). Z tym, że przy takiej argumentacji miasto nie mogłoby pewnie samo sprzedac praw do nazwy stadionu, ale mogłoby blokować ruch iti? Tak sobie myślę...

maatek
13-04-2011, 15:26
O trawie był mini-reportaż w którejś z telewizji przy okazji n-tej wymiany w Poznaniu i wywiad właśnie z tym gościem. Widać, że fachowiec, chyba jedyny w tym klubie spośród działaczy.

je_martin
14-04-2011, 08:48
Gazeta Wyborcza informuje, że od nowego sezonu stadion miejski przy ulicy Łazienkowskiej, na którym swoje mecze rozgrywa Legia, będzie się nazywał PEPSI Arena. Klub finalizuje rozmowy z PepsiCo. "W żaden sposób tego nie skomentuję" - mówi rzecznik prasowy klubu, Michał Kocięba. Także druga strona na razie nie chce się wypowiadać.
Według informacji Gazety, Legia miałaby otrzymać 6 milionów złotych rocznie za sprzedaż nazwy do obiektu.

"PepsiCo to bardzo ciekawa firma. Legia będzie miała możliwość goszczenia np. koncertów, gdyż PepsiCo ma duże wpływy na rynku muzycznym. Można na tym dobrze zarobić" - powiedział GW jeden z menedżerów, proszący o anonimowość.

Najpóźniej od nowego sezonu, otwarta zostanie czwarta trybuna nowego stadionu Legii. Pojemność obiektu wzrośnie wówczas do 31 tysięcy. Na trybunie zachodniej w większości zasiadać będą goście biznesowi, dla których przygotowano loże VIP oraz miejsca w klubie biznesowym (złoty i srebrny).

W sumie dziwne, że Pepsi inwestuje od razu w nazwę stadionu, zamiast najpierw zająć się catheringiem, gdzie u nas dominuje Coca-Cola.

Cola > Pepsi ;)

Slaav
14-04-2011, 09:10
Pepsi Arena,nosz ja p*****lę :lol: No ale wiadomo,stadion musi na siebie zarabiać,operator będzie i wsio budiet haraszo :lol2:
Jeszcze darmowa Pepsi dla każdego i będzie Europa:lol2:

daimler
14-04-2011, 09:50
Oczyma wyobraźni widzę piękną flagę "Stadion Wojska Polskiego" :nl:

ormo
14-04-2011, 09:53
Dzięki temu łatwiej będzie ściągnąć Kakę i Torresa :roll:

karpen
14-04-2011, 10:30
Pepsi-Cola, Cola-Pepsi, Nasi chłopcy są najlepsi:lol:

Hubalczyk
14-04-2011, 11:03
Ciekawe czy Gillette nie jest zainteresowany? :hyy:

arczi
14-04-2011, 11:24
Oczyma wyobraźni widzę piękną flagę "Stadion Wojska Polskiego" :nl:

:prawi:

CeWuKaeS
14-04-2011, 12:32
Wydaje mi się że KP/iti jako jedyne w ekstraklasie będzie czerpać zyski z nazwy stadionu...

źle na umowie z Miastem nie wyszli...płacą ok 4 000 000 , a za samą nazwę skasują ok 6 000 000 8)

szewczyk dratewka
14-04-2011, 13:00
Walter chce choć trochę nawiązać do Wisły i zaklepuje markę, która ma wiślackie barwy ;)

MaCieJeWski
14-04-2011, 13:25
Ciekawe czy i napoje zmienią w barkach.Dziwne by było Stadion Pepsi a w barkach Cola

Mario
14-04-2011, 14:00
Takie to trochę amerykańskie, tam stadiony w większości noszą nazwy produktów (Pizza Hut Park czy Gillette Stadium).

mafioso
14-04-2011, 14:09
Wydaje mi się że KP/iti jako jedyne w ekstraklasie będzie czerpać zyski z nazwy stadionu...

źle na umowie z Miastem nie wyszli...płacą ok 4 000 000 , a za samą nazwę skasują ok 6 000 000 8)

Zagłębie Lubin dostaje kasę od Dialogu (Dialog Arena), a Lechia od przyszłego sezonu będzie miała PGE Arenę (ok. 7 mln zł za sezon). Podejrzewam, że kolejne kluby po ukończeniu budowy stadionu pójdą w tym samym kierunku. Tylko czy to słuszny kierunek? Niby kasa dla klubu z tego tytułu jest niezła, ale nie musimy durnie kopiować rozwiązań z innych krajów.

Mario
14-04-2011, 14:13
Zagłębie Lubin dostaje kasę od Dialogu (Dialog Arena), a Lechia od przyszłego sezonu będzie miała PGE Arenę (ok. 7 mln zł za sezon). Podejrzewam, że kolejne kluby po ukończeniu budowy stadionu pójdą w tym samym kierunku. Tylko czy to słuszny kierunek? Niby kasa dla klubu z tego tytułu jest niezła, ale nie musimy durnie kopiować rozwiązań z innych krajów.

Kasę z PGE to chyba miasto Gdańsk dostanie.

ormo
14-04-2011, 14:15
Kasę z PGE to chyba miasto Gdańsk dostanie.

A ta kasa z PGE pójdzie na utrzymanie stadionu, który ma kosztować 12 milionów rocznie.

Hjubi
14-04-2011, 16:04
Pepsi-Cola, Cola-Pepsi, Nasi chłopcy są najlepsi:lol:

Cola-Pepsi, Pepsi-Cola, Nasi chłopcy strzelą gola :lol:

Co do tematu: tylko 'Stadion Wojska Polskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego'

CeWuKaeS
14-04-2011, 19:20
Takie to trochę amerykańskie, tam stadiony w większości noszą nazwy produktów (Pizza Hut Park czy Gillette Stadium).

Gillette Stadium - to jedyna komercyjna nazwą jaką zaakceptowałaby Żyleta ;)

mafioso
14-04-2011, 19:22
Ja bym nie pogardził "Żołądkowa Gorzka Arena" i w tym kierunku radziłbym działaczom szukać, jeżeli komercyjna nazwa jest koniecznością.

bloniaq
14-04-2011, 19:46
jak na razie to ta arena robi się dla nas coraz bardziej gorzka...

Mat
14-04-2011, 20:20
Ciekawe czy i napoje zmienią w barkach.Dziwne by było Stadion Pepsi a w barkach Cola

Raczej na bank, aczkolwiek nie wiadomo czy od razu. Ciekawostką jest fakt że Coca-Cola zapłaciła ok 1,5 mln złotych za samo wejście z marką na stadion :strach: Ciekawe do kiedy mają podpisaną umowę?

Kawa
14-04-2011, 20:46
Raczej na bank, aczkolwiek nie wiadomo czy od razu. Ciekawostką jest fakt że Coca-Cola zapłaciła ok 1,5 mln złotych za samo wejście z marką na stadion :strach: Ciekawe do kiedy mają podpisaną umowę?
Z tym, że 1,5 mln nie trafiło do Legii zapewne tylko do firmy która zapłaciła za możliwość prowadzenia punktów gastro. Przy takiej stawce okres obowiązywania umowy to pewnie minimum 3 lata.

CeWuKaeS
14-04-2011, 20:55
Z tym, że 1,5 mln nie trafiło do Legii zapewne tylko do firmy która zapłaciła za możliwość prowadzenia punktów gastro. Przy takiej stawce okres obowiązywania umowy to pewnie minimum 3 lata.

ITI by nie przepuściło takiej gratki, przecież mogli podpisać oddzielną umowę że na Legię wchodzi tylko Coca-Cola a firma zewnętrzna której podnajmują Bar Ł3 i punkty cateringowe musi się dostosować do tych obwarowań.

Już widzę jak Walter dałby zewnętrznej firmie zgarnąć 1,5 mln złotych za wyłączność Coca-Coli...

Przecież ta firma nawet płaci procent od obrotów, Legia dopuściła ją do działania na korzystnych dla siebie warunkach a nie żeby pozbawiać się lukratywnych umów i profitów.

Kto jak kto ale iti pieniądze liczyć umie...

niktwazny
14-04-2011, 21:03
Jeśli za te pieniądze kupiliby rocznie 10-20 zawodników do akademii z reprezentacji U15,16,17,18,19 to spoko, no takie są teraz realia, byleby nie brali jakiejś wytwórni prezerwatyw czy innych kasztanów. Jakaś duża korporacja z uznaną marką, dają pieniądze, spoko.

No ale ta kaska pewnie pójdzie dla Leszka i kolejnych Murzynów czy Bałkanów którzy nie potrafią grać, więc co ja piszę :/

daimler
15-04-2011, 07:31
Jedyną nazwą komercyjną jaką bym zaakceptował byłoby "NSR" :chees:
Ewentualnie Bumar :lol:

Kawa
15-04-2011, 08:04
Jedyną nazwą komercyjną jaką bym zaakceptował byłoby "NSR" :chees:
Ewentualnie Bumar :lol:

Pink Video Stadium :lol:

detoxizer
15-04-2011, 08:26
Osram Arena :prawi:

triqas
15-04-2011, 08:44
Rozpoczęła się rozbiórka budynku przy stadionie

W piątek od rana trwa rozbiórka starego budynku, w którym kiedyś mieściła się administracja oraz szatnie basenów Legii.
Na placu pracuje jedna koparka, która specjalnymi "szczypcami" rozbiera po kawałku zruinowany budynek.

http://www.legia.com/www/images/news/big/286ceaf02a00b193862d1f71443e9a17.jpg

za oficjalną.

je_martin
15-04-2011, 10:21
Ja bym nie pogardził "Żołądkowa Gorzka Arena" i w tym kierunku radziłbym działaczom szukać, jeżeli komercyjna nazwa jest koniecznością.

Wyborowa Arena

księciuniu
15-04-2011, 10:22
ew. Królewski Stadion :piwo:

żyła
15-04-2011, 10:26
***** w końcu!
mimo, że można do tego budynku mieć sentymenty z różnych powodów to jednak obecnie wyglądał on tam jak pół dupy zza krzaka

PabloMag
15-04-2011, 13:34
http://img41.imageshack.us/img41/8179/niezbedny.jpg

Niezbędny Stadion

LioneL
15-04-2011, 14:14
http://legia.net/wiadomosci,41076-ewentualne_pieniadze_od_pepsico_trafia_do_legii.ht ml

Jeśli umowa z PepsiCo dojdzie do skutku to pieniądze z tytułu zmiany nazwy stadionu ma PEPSI Arena trafią na konto Legii Warszawa. Wszystko przez umowę dzierżawy, jaką jesienią 2007 r., tuż przed wyborami samorządowymi, podpisał z koncernem ITI, właścicielem Legii, Kazimierz Marcinkiewicz, ówczesny PiSowski komisarz miasta. Zawierała ona zapis: "Dzierżawca ma prawo pobierać pożytki z dzierżawionej nieruchomości w zakresie, jaki jest przyjęty dla prowadzonej przez dzierżawcę działalności (w tym pożytki z reklam, biletów, sponsoringu itp.)"

O obiekcie Legii mówi się "Stadion Wojska Polskiego", czasami dodając jeszcze "im. marszałka Józefa Piłsudskiego". - Ale formalnie rzecz biorąc, stadion Legii nie ma nazwy. To po prostu stadion miejski użytkowany przez Legię. Nazwa "Stadion Wojska Polskiego" była nazwą zwyczajową, odnoszącą się na dodatek do obiektu, który dziś nie istnieje - mówi Wiesław Wilczyński, dyrektor miejskiego biura sportu.

- Fundamentem umowy dzierżawy z miastem od początku było wykorzystanie przez klub jego możliwości marketingowych - przekonuje Marek Drabczyk z zarządu Legii.

Umowę zawartą z Kazimierzem Marcinkiewiczem w 2008 r. renegocjowała ekipa Hanny Gronkiewicz-Waltz. Zespół kierowany przez wiceprezydenta Andrzeja Jakubiaka wywalczył m.in., że po wybudowaniu stadionu czynsz z kwoty 560 tys. zł zapisanej w poprzedniej umowie wzrośnie do 3,7 mln zł rocznie.
Zapisu stanowiącego furtkę do sprzedaży nazwy nie próbowano zmieniać. - Negocjacje prowadzono tak, by polepszyć pozycję miasta w stosunku do umowy podpisanej przez Kazimierza Marcinkiewicza. Udało się, między innymi podniesiony został czynsz, jaki Legia płaci za stadion. Dziś, gdy sprzedano nazwę stadionu w Gdańsku, a do sprzedaży nazwy przymierza się operator Stadionu Narodowego, pewnie z większą uwagą analizowalibyśmy ten zapis. Ale trzy lata temu w Polsce nie było jeszcze żadnych doświadczeń ze sprzedażą praw do nazw obiektów sportowych - tłumaczy Wiesław Wilczyński.

- Chcemy się jeszcze w tym miesiącu spotkać z władzami Legii. Naszym zdaniem zapis z umowy dzierżawy nie pozwala na jednoznaczne stwierdzenie, że to klub ma prawo do sprzedaży nazwy. Stadion oczywiście jest miejski - mówi Tomasz Andryszczyk, rzecznik ratusza. - Rozumiem, że klub musi mieć pieniądze, aby mógł się rozwijać i skutecznie rywalizować sportowo na arenie międzynarodowej. Ale chciałbym, żeby sytuacja była jasna. I czuję lekki zawód, że o tej sprawie dowiadujemy się z mediów.
Legia powinna nas z wyprzedzeniem powiadomić o sprzedaży nazwy - narzeka dyrektor Wilczyński.

Dodał: Marcin Szymczyk Źródło: Gazeta Wyborcza

St. Mokotów
15-04-2011, 14:51
Lionel po co wklejasz coś z Legia.net skoro jest na głównej. Z resztą w obu przypadkach z Czerstwego źródła

LioneL
15-04-2011, 16:30
po to jest chyba forum, aby przyklejać tu informacje, komentować je itp? Kto za miesiąc będzie szukał tego na stronie głównej? A, że jest to info z wybiórczej to wiem, ale nie podaję przecież ich linku, żeby im nie nabijać. Nie zauważyłem w pierwszej chwili, że ten tekst jest na legialive, gdybym zauważył, to dałbym linka do ich newsa.

Yanks
15-04-2011, 20:17
Stadion Wojska Polskiego im. marszałka Józefa Piłsudskiego

http://i53.tinypic.com/t8w8rn.jpg

Cela
15-04-2011, 22:03
w ogóle to nie ogarniam, dlaczego musi być koniecznie Stadium lub Arena. Nie można jakoś po polsku? PEPSI Stadion brzmi bardziej swojsko, nie trzeba wszędzie na siłe wszystkiego po angielsku nazywać, bo tak jest "na zachodzie"

Don Carlos
15-04-2011, 22:06
pepsi arena i pepsi stadion brzmią nadzwyczaj *******

Finiks
15-04-2011, 22:14
Dobrze, że "domowe" mecze Legii oglądam na stadionie bo gdybym miał oglądać w C+ to zwymiotowałbym przy słowach Laskowskiego: "Witamy Państwa z Pepsi Arena w Warszawie.

Q_W_E_R_T_Y
15-04-2011, 22:56
Dobrze, że "domowe" mecze Legii oglądam na stadionie bo gdybym miał oglądać w C+ to zwymiotowałbym przy słowach Laskowskiego: "Witamy Państwa z Pepsi Arena w Warszawie.żeby cie Hadaj nie zaskoczył ;)

karakan
16-04-2011, 07:51
Ja proponuje by nazwali stadion :

FOZZ Arena

lub

WSI Stadium

Szejdi
16-04-2011, 08:05
Mi najbardziej przypadła do gustu propozycja czyjaś z facebooka a mianowicie Durex arena - najbezpieczniejszy stadion w Polsce. :)

Kujawiak
16-04-2011, 11:01
Zawsze może wykupić Wirtualna Polska i nazwać "Estadio WP"
A tak na poważnie to wiadomo że nazwa jest i nie trzeba jej zmieniać

bloniaq
16-04-2011, 11:50
No właśnie nazwa jest w tym momencie zwyczajowa, bo formalnie to nasz stadion się nie nazywa - jest Stadionem Miejskim przy Łazienkowskiej 3.

Bartoszek11111
16-04-2011, 12:02
Yanks masz racje, tak powinno być na wieki wieków amen!

Yanks
16-04-2011, 13:29
No właśnie nazwa jest w tym momencie zwyczajowa, bo formalnie to nasz stadion się nie nazywa - jest Stadionem Miejskim przy Łazienkowskiej 3.

Formalnie kolego to nie kombinuj. Jeżdżę na Legię, pewnie dłużej niż Ty żyjesz i zawsze był to STADION WOJSKA POLSKIEGO. O Piłsudskim, co prawda, mogłem się dowiedzieć tylko na Legii albo w domu, na pewno nie w szkole. Są rzeczy święte, których nie da się zmienić ani sprzedać. Dla mnie to jakby własne dziecko sprzedać.
Dlatego jesteśmy niezwyciężeni, bo potrafimy się jednoczyć. Nie dla kasy, tylko dla naszej Legii, właśnie dla jej historii. Legia to jest nasze wyznanie, nasz honor, nasza duma, nasz dom, taka nasza mała ojczyzna.

Przypatrz się na zdjęcie poniżej. (Legia-Dynamo Tbilisi, 1982). Zobacz Żyletę i inne sektory. Te zielonkawe krzyże to "służby". (Na tym meczu "utrzymałem" się 20 minut i zostałem zawinięty. Za śpiewanie). Ale jest to dowód, że próbowali z nami różnych sposobów a my przetrwaliśmy.

http://i55.tinypic.com/vr7p91.jpg

I dla mnie, takie tam zmiany nazw, czy medialne szkalowanie są tylko śmieszne. Co nie zmienia faktu, że walczyć z takimi sprawami należy. Tak czy inaczej, Legia i Żyleta to My a nie pepsiko, ajtiaje, gównowarte, efeso i jak ich tam jeszcze zwał... Nikt i nic tego nie zmieni.

Z całym szacuneczkiem, pozdrawiam.

_karol
17-04-2011, 17:56
niestety Yanks, ale krawaciarze z ITI nie podzielają twoich poglądów

bloniaq
17-04-2011, 22:39
Formalnie kolego to nie kombinuj. Jeżdżę na Legię, pewnie dłużej niż Ty żyjesz i zawsze był to STADION WOJSKA POLSKIEGO. O Piłsudskim, co prawda, mogłem się dowiedzieć tylko na Legii albo w domu, na pewno nie w szkole. Są rzeczy święte, których nie da się zmienić ani sprzedać. Dla mnie to jakby własne dziecko sprzedać.
Dlatego jesteśmy niezwyciężeni, bo potrafimy się jednoczyć. Nie dla kasy, tylko dla naszej Legii, właśnie dla jej historii. Legia to jest nasze wyznanie, nasz honor, nasza duma, nasz dom, taka nasza mała ojczyzna.

Przypatrz się na zdjęcie poniżej. (Legia-Dynamo Tbilisi, 1982). Zobacz Żyletę i inne sektory. Te zielonkawe krzyże to "służby". (Na tym meczu "utrzymałem" się 20 minut i zostałem zawinięty. Za śpiewanie). Ale jest to dowód, że próbowali z nami różnych sposobów a my przetrwaliśmy.

http://i55.tinypic.com/vr7p91.jpg

I dla mnie, takie tam zmiany nazw, czy medialne szkalowanie są tylko śmieszne. Co nie zmienia faktu, że walczyć z takimi sprawami należy. Tak czy inaczej, Legia i Żyleta to My a nie pepsiko, ajtiaje, gównowarte, efeso i jak ich tam jeszcze zwał... Nikt i nic tego nie zmieni.

Z całym szacuneczkiem, pozdrawiam.

Kolego, nie przeczę że jeździsz na Legię dłużej niż ja żyję. Możesz nawet jeździć dłużej niż moja szacowna rodzicielka żyje. Może Cię to zadziwić, ale ja mam ogromny szacunek do nazwy: Stadion Wojska Polskiego. Jednakowoż nie rozumiem Twojej osobistej wycieczki w moją stroną tą pełną ciekawych wspomnień gadką, bo ja napisałem że on się formalnie, czyli w świetle prawa, nie nazywa. Może z racji tego, że w dokumentach, czy czymkolwiek, jest mowa o NOWYM stadionie, a nie przebudowie starego. Takie informacje zasłyszałem od osób wiarygodnych i co do tego jestem przekonany. Przy czym nigdzie nie napisałem, że popieram taki stan rzeczy.

Również z szacuneczkiem

Adin
18-04-2011, 07:57
Informowaliśmy już o tym, że Legia prowadzi rozmowy z koncernem PepsiCo, który już nawet pochwalił się na wewnętrznej konferencji, że stadion przy Łazienkowskiej będzie nosił nazwę PEPSI Arena. Głos w sprawie zabrał członek zarządu klubu Marek Drabczyk. - Czytałem już, że zawarliśmy umowę z Pepsi, ale to nie jest prawda. Rozmawiamy z tą firmą, ale z Coca-Colą, bankami i innymi firmami też. Nie mogę ujawnić, jaka kwota za prawo do nazwy by nas satysfakcjonowała. Legia jest jednak potężnym klubem z tradycjami, a obliczamy, że pierwszy rok utrzymania stadionu, jeszcze bez ostatniej trybuny, zamknie się kwotą 8 - 10 mln złotych. Do tego trzeba dodać 4 mln za czynsz. A komercyjna nazwa stadionu może doskonale funkcjonować obok historycznej - kończy Drabczyk.

Źródło: Rzeczpospolita

Stadion Pepsi Arena Wojska Polskiego? hm..

_karol
18-04-2011, 08:13
Stadion Miejski Pepsi Arena Wojska Polskiego im. Kazimierza Górskiego Hanny Gronkiewicz Waltz, niech dopierdolą 30 wyrazową nazwę, w końcu miklas lubi robić z Legii pośmiewisko

imho Estadio WP najładniej brzmi :P

adrian199430
18-04-2011, 20:21
Miklas patrzy na kasę a nie na długość nazwy ;D Miklas, szukaj roboty

Yanks
18-04-2011, 23:17
Kolego, nie przeczę że jeździsz na Legię dłużej niż ja żyję. Możesz nawet jeździć dłużej niż moja szacowna rodzicielka żyje. Może Cię to zadziwić, ale ja mam ogromny szacunek do nazwy: Stadion Wojska Polskiego. Jednakowoż nie rozumiem Twojej osobistej wycieczki w moją stroną tą pełną ciekawych wspomnień gadką, bo ja napisałem że on się formalnie, czyli w świetle prawa, nie nazywa. Może z racji tego, że w dokumentach, czy czymkolwiek, jest mowa o NOWYM stadionie, a nie przebudowie starego. Takie informacje zasłyszałem od osób wiarygodnych i co do tego jestem przekonany. Przy czym nigdzie nie napisałem, że popieram taki stan rzeczy.

Również z szacuneczkiem

Z szacuneczkiem i o to chodzi. Wszyscy, no prawie wszyscy, doskonale wiemy co się formalnie z tym klubem dzieje i nie ma sensu tego roztrząsać. Moja wycieczka skierowana była nie tylko do Ciebie. Generalnie chodzi o to, żeby kibic vel kibol Legii Warszawa, nie stosował tych właśnie formalnych pierdółek.

detoxizer
19-04-2011, 14:21
Jak nie cierpię ITI, to lamenty miasta w sprawie nazwy stadionu są trochę żałosne. Trzy lata temu była renegocjacja umowy, więc już wtedy wypadało o to zadbać. Jeżeli podpisali taką umowę to tak naprawdę chyba nic zrobić nie mogą.

Fester
23-04-2011, 20:18
oj tam zaraz oglądać... nawpierdalać się i do domów

Q_(L)
23-04-2011, 20:54
oj tam zaraz oglądać... nawpierdalać się i do domów
i napić :prawi:

Kawa
23-04-2011, 21:59
i napić :prawi:
I to jest ciekawa kwestia, jak obchodzą ustawę imprezach masowych, a może zwyczajnie wszyscy udają, że nic się nie dzieje?

brachu
09-05-2011, 06:41
15 tysięcy za karnet i nawet nie zaparkujesz

8 maja 2011 - 00:57

Legia Warszawa mocno reklamuje możliwość kupowania karnetów na trybunę zachodnią. Wybierać można między dwoma pakietami - złotym i srebrnym. Złoty kosztuje 15 000 złotych, a srebrny 10 000.

OK, w końcu Warszawa, miasto biznesu, może się znajdzie wystarczająco wielu facetów, którzy nie wiedzą, co robić z kasą i zamiast kupować sobie kolejnego Breitlinga, kupią karnet. Rozbawiło nas co innego.

Pakiet złoty: "do każdych 2 zakupionych karnetów 1 miejsce parkingowe na terenie stadionu gratis" (słowo "gratis" jest nie na miejscu - nie sądzicie?). Pakiet srebrny: "do każdych 4 zakupionych karnetów 1 miejsce parkingowe na terenie stadionu gratis".

Mówiąc krótko - jak wydasz 15 000 złotych na karnet, to nawet nie możesz za darmo zaparkować. Dopiero po wyłożeniu 30 000 znajdzie się dla ciebie miejsce. W przypadku pakietu srebrnego najlepiej kupić wejściówki dla całej rodziny - przy 40 000 złotych przypadnie ci miejsce parkingowe.

To nie tyle wina Legii, tylko tych wszystkich geniuszy, którzy projektują stadiony, natomiast nie myślą, że na stadion trzeba czymś dojechać i to coś trzeba gdzieś zostawić. Problem będzie zwłaszcza ze Stadionem Narodowym, gdzie zaparkuje pewnie tylko ambulans (za bramką).

Aha, zauroczyła nas jeszcze jedna różnica między pakietem złotym i srebrnym. Jak kupisz złoty, to dostajesz 12 numerów miesięcznika "Nasza Legia". Ale jak kupisz srebrny, to za "NL" musisz płacić samemu. Hmm, już widzimy te rozważania: - Wziąć złoty czy srebrny? Pięć tysięcy różnicy, ale tutaj dają nam gazetę... za wesz....com :gwiazda:

Krystian12
09-05-2011, 12:34
Tylko niech ktoś kumaty mi odpowie - co te VIP-y będą z nich oglądać?

Właśnie, masz rację:brawo:
i tak za dokładnie nie widać wszystkiego na murawie i nie ma tych emocji co na trybunach.

ormo
10-05-2011, 17:36
Zakończyły się procedury odbiorów na zachodniej trybunie stadionu Legii. - W środę przekażemy obiekt w całości użytkownikowi - poinformował dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Kopaniak.

W poniedziałek odpowiednie dokumenty podpisał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, a we wtorek wpłynęły one do WOSiR. Ostatnią, czwartą trybunę do użytku dopuścili przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej, straży pożarnej i Państwowej Inspekcji Pracy.

Wszystko przebiegło zgodnie z planem i w środę przekażemy dzierżawcy obiekt w całości. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby na najbliższy mecz Legii na własnym boisku - 21 maja z Wisłą Kraków, otwarte były dla kibiców wszystkie cztery trybuny. Oczywiście warunkiem jest niezamykanie obiektu przez wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego - powiedział Kopaniak.

Dyrektor WOSiR przedstawił swoje stanowisko na wtorkowym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego miasta St. Warszawy. Posiedzenie dotyczyło decyzji Kozłowskiego, który w czwartek zdecydował się zamknąć dla publiczności obiekt przy Łazienkowskiej. Powodem tego były wybryki chuligańskie pseudokibiców po finale Pucharu Polski Legii z Lechem Poznań (3 maja). W posiedzeniu udział wzięli także przedstawiciele warszawskiego klubu i jego kibice. Zabrakło jednak reprezentantów wojewody mazowieckiego i policji, na której wniosek obiekt został zamknięty na piątkowy mecz z Koroną Kielce.

Budowa nowego stadionu rozpoczęła się 17 listopada 2008 roku. Pierwszy etap zakładał wyburzenie i wybudowanie trzech trybun. Prace zostały zakończone w lipcu 2010 roku, a wtedy przystąpiono do prac nad realizacją czwartej tzw. krytej trybuny. Obecnie stadion mieści około 24 tysiące widzów, a docelowo na trybunach będzie mogło zasiąść 31 tysięcy. Cała inwestycja pochłonie w sumie ok. 460 mln złotych brutto.

W końcu :)

A Polimex zakończył już rozbiórkę basenów i nie ma po nich śladu ;)

Eman
10-05-2011, 18:14
kto jest winny tego ze stadion za 460mln nie spelnia europejskich i POlskich standardow bezpieczenstwa

jarecki_
13-05-2011, 15:13
http://legionisci.com/news/42829_Wegrzyn_i_Kozminski_Nie_ta_epoka_nie_ten_ust roj.html

Co to jest to 'coś' na środku sektora? Bo nie ogarniam...

Eman
13-05-2011, 15:14
http://legionisci.com/news/42829_Wegrzyn_i_Kozminski_Nie_ta_epoka_nie_ten_ust roj.html

to stary sektor gosci

Tito_Wlkp
13-05-2011, 15:14

siatka dzieląca sektor gości od naszych trybun.. to nie jest Zyleta tylko przeciwległa. A takie puste miejsce za tym to miala byc platforma na kamerę...

1916TaFu
13-05-2011, 15:30

To jest chyba barierka sektora buforowego (takiego w którym nie ma kibiców Legii i gości)...

jarecki_
13-05-2011, 15:35
Dzięki, mam dziś opóźnioną percepcję ;)

ormo
14-05-2011, 13:08
Czy na meczu z Wisłą będą już normalne ławki rezerwowych (jak te z projektu) czy nadal te śmieszne prowizorki? :look:

Tgk (L)
14-05-2011, 20:31
Czy na meczu z Wisłą będą już normalne ławki rezerwowych (jak te z projektu) czy nadal te śmieszne prowizorki? :look:

Na dzień dzisiejszy są jeszcze te co były.

Vasyl81
16-05-2011, 15:10
Ktoś się orientuje ile na trybunie zachodniej będzie miejsc łącznie dla VIP-ów i prasy a ile dla plebsu?

Kujawiak
16-05-2011, 15:50
168 miejsc w Gold Clubie
800 miejsc w Silver Clubie
Ponad 30 dwunastoosobowych lóż
Dla normalnych osób chyba coś ok. 3000 ale nie jestem pewien

marian1916
16-05-2011, 16:17
Ktoś się orientuje ile na trybunie zachodniej będzie miejsc łącznie dla VIP-ów i prasy a ile dla plebsu?
Dla 'klasy średniej'. :prawi:

Gregor79
18-05-2011, 20:28
ZYLETA po dodaniu sektora 105 i 203 powiększyła się o 912 miejsc to teraz liczy 8203 miejsc ?

Ps; okazało się że jest 8 268 miejsc , robi wrażenie.

iron
04-06-2011, 11:05
Jak będzie się miała sprawa sektora gości w nowym sezonie? Były zapowiedzi, że po oddaniu całości sektor gości zostanie powiększony do nawet 3000 tyś (?) miejsc. Obecnie 1400 miejsc nie spełnia wymaganych 5% ogółu miejsc na stadionie i sektor musiałby być powiększony przynajmniej do 1600.

Tuzin
05-06-2011, 13:03
Na moje oko to sektor ma te 5%, a do tej pory tylko 1400 biletów sprzedawali. Zresztą widać było że nawet jak był komplet gości, to był pustawy na dole.

laukas
14-06-2011, 12:27
Czytam, że "stadion Legii został nominowany do nagrody The Stadium Business Awards 2011 w kategorii najlepszy nowy stadion. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w środę 15 czerwca w Barcelonie. Rywalem jest m.in: Turk Telekom Arena w Stambule" - stadion Galatasaray.
http://www.legia.net/wiadomosci,42016-boniek_pod_wrazeniem_stadionu_legii.html

Zerknąłem na ten stadion Galaty - 53 tys widzów (w tym 5 tys VIP-ów).

A jak jest u innych. Klubem, który narzeka od lat na małą pojemność jest Liverpool (tylko 45 tys widzów), co ponoć najbardziej blokuje rozwój klubu i powrót do czołówki. PSG z nieco podaddwumilionowego Paryża gra na Parc des Princes z pojemnością 49 tys miejsc. Bukareszt - rozważa się rozbudowę stadionu Steaua'y do 45 tys z obecnej (28 tys). AEK - 36,5 tys., Panathinaikos - 40 tys. widzów. Lazio - 40 tys., Dinamo Zagreb - 60 tys, Partizan - 36 tys, Debrecen 35 tys., AIK - 50 tys, Real (San Sebastian) - 42 tys., Anderlecht - 40 tys, Lipsk - 39 tys (niektóre są w budowie, inne - dopiero planowane).

Te 31 tys, jak na największy klub Stolicy, wydaje się mało, czy to wystarczy na poziom europejskiego średniaka, regularnie grającego w rozgrywkach grupowych Ligi Europejskiej, czy nie zablokuje rozwoju klubu? Jest kilka stadionów znanych ekip po 30-32 tys. widzów (np dwa w Zurychu i w Salzburgu), ale to raczej minimum. Niby można będzie wynająć Narodowy, ale nie musi to być wcale tanie.

Yanks
14-06-2011, 12:31
Na moje oko to sektor ma te 5%, a do tej pory tylko 1400 biletów sprzedawali. Zresztą widać było że nawet jak był komplet gości, to był pustawy na dole.

I dołożyli im sektor 122

rey
14-06-2011, 12:32
Te 31 tys, jak na największy klub Stolicy, wydaje się mało, czy to wystarczy na poziom europejskiego średniaka, regularnie grającego w rozgrywkach grupowych Ligi Europejskiej, czy nie zablokuje rozwoju klubu?

Rozwój klubu to blokuje kilku panów z tzw. zarządu. A z tą regularną grą w rozgrywkach grupowych LE to żart taki...? :hmm:

R.
14-06-2011, 12:42
Ale te lawki rezerwowych to mogliby w koncu wymienic bo "troche" kontrastuje z reszta stadionu.

syrokomla
14-06-2011, 12:52
a są jakieś plany co do tych ławek, bo naprawdę pełen oldschool?

Q_(L)
14-06-2011, 13:03
"Muszę powiedzieć, że jak byłem na meczu z Francją na stadionie Legii, to mi się łza w oku zakręciła. Bo pamiętam, jak na nim grałem i jak przez lata wyglądał. A teraz zobaczyłem przepiękny, doskonały obiekt z całą infrastrukturą. Powiem więcej. We Włoszech takiego stadionu nie mają" - mówi Zbigniew Boniek w rozmowie z Polską. :yeah: :hasao:

Neg
14-06-2011, 13:08
Te 31 tys, jak na największy klub Stolicy, wydaje się mało, czy to wystarczy na poziom europejskiego średniaka, regularnie grającego w rozgrywkach grupowych Ligi Europejskiej, czy nie zablokuje rozwoju klubu? Jest kilka stadionów znanych ekip po 30-32 tys. widzów (np dwa w Zurychu i w Salzburgu), ale to raczej minimum. Niby można będzie wynająć Narodowy, ale nie musi to być wcale tanie.

Pojemność stadionu ma być proporcjonalna do liczby kibiców przychodzących na niego, średnia z tego sezonu niecałe 20 tyś na mecz, więc 31 tyś jest moim zdaniem wystarczająca. Piszesz coś o poziomie europejskim i regularnych występach w LE.. chyba coś mnie ominęło w ostatnich latach na Legii :hyy:

laukas
14-06-2011, 14:53
Piszesz coś o poziomie europejskim i regularnych występach w LE.. chyba coś mnie ominęło w ostatnich latach na Legii :hyy:
Wcześniej czy później będziemy tam występować. Dochody w Warszawie są coraz bliższe średniej europejskiej, miasto jest stosunkowo duże, a Legia nie ma tutaj poważnej konkurencji. Sukcesy w Europie to kwestia czasu. A to, że średnia 20 tys była w takim g..nianym sezonie, tylko pokazuje, że na silną Legię przyjdzie dwa razy więcej osób. Ten stadion jest za mały i w długim okresie będzie to bardziej blokować rozwój klubu niż polityka ITI i Miklas.

_karol
14-06-2011, 14:59
na ligę Ł3, na puchary narodowy?

Senator
14-06-2011, 15:03
Wcześniej czy później będziemy tam występować.

Budują druzyne od 2004 ? Jeszcze z 7 lat potrzebują aby zbudowac ?

Do 2018 dadzą rade ?

Kufa mać, rok 2018 bylo napisane na dole ekranu jak sie zaczynał na video film Robocop :lol: na kasetach VHS od ITI :ok:

Z.
14-06-2011, 15:09
Ciekawe rzeczy mówi ten Zbigniew.

Jest we Włoszech kilka ciekawych stadionów (San Siro, w Genui, Cesena, zaprezentowany przez Ciebie stadion z Triestu, nowy Juve), ale to wyjątki. Zdecydowana większość to przestarzałe molochy gorsze od Legii, chociaż Włochy, trochę jak Hiszpania mają swoją specyfikę związaną np z pogodą - stąd brak potrzeby budowania dachu itp (Palermo, Camp Nou czy Atletico).

bloniaq
14-06-2011, 18:43
Wcześniej czy później będziemy tam występować. Dochody w Warszawie są coraz bliższe średniej europejskiej, miasto jest stosunkowo duże, a Legia nie ma tutaj poważnej konkurencji. Sukcesy w Europie to kwestia czasu. A to, że średnia 20 tys była w takim g..nianym sezonie, tylko pokazuje, że na silną Legię przyjdzie dwa razy więcej osób. Ten stadion jest za mały i w długim okresie będzie to bardziej blokować rozwój klubu niż polityka ITI i Miklas.

Chyba się naczytałeś wywiadu z Miklasem z Naszej Legii z przełomu roku...
Moim zdaniem jak tak dalej pójdzie to sukcesy w europejskich pucharach będziemy odnosić takie jak dotąd - Levadia Tallin w sierpniu i na tym koniec.

emil83
18-06-2011, 21:48
Orange Warsaw Festiwal właśnie się odbywa na naszym stadionie. Niby wszystko OK, cacy, ale w każdym komentarzu pojawia się jedna uwaga: wejście na stadion to tragedia - 20-45 minut na bramkach to standard... Jak widać nie tylko nas wpuszczają mega słabo i powolnie. Najpierw problem na Reprze, teraz na OWF - może wreszcie ktoś coś zrobi w temacie aby wchodziło się sprawniej...

Orzeł
18-06-2011, 23:21
Orange Warsaw Festiwal właśnie się odbywa na naszym stadionie. Niby wszystko OK, cacy, ale w każdym komentarzu pojawia się jedna uwaga: wejście na stadion to tragedia - 20-45 minut na bramkach to standard... Jak widać nie tylko nas wpuszczają mega słabo i powolnie. Najpierw problem na Reprze, teraz na OWF - może wreszcie ktoś coś zrobi w temacie aby wchodziło się sprawniej...

A info masz tylko telefoniczne, czy może byłeś na imprezie ?
Jako widz i uczestnik mogę Ci napisać, że wejście przez bramki nie zajeło mi więcej niż 15 sekund, a przyszedłem w czasie największego tłumu.

Wejśćie na OWF odbywało się:
Bramka 1 : Stworzona na potrzeby imprezy, dawało się tam bilety i ludzie ze skanerami zczytywali kody, skanery działały bardzo marnie. Zajmowała się tym firma zew. nie ludzie na bramkach.

Bramka 2 : Właścieiwe "Bramka" to namiot, w którym zeskanowny przed chwilą bilet musiałeś wymienić na opaskę, a koordynacja i tempo tego było bardzo słabe.

Bramka 3 : Bramka, przez którą my udajemy się na stadion. Puściutko, przechodzenie zajmowało tyle, co przejście normalnie dsytansu 2ch metrów, zerowa kontrola u mnie, u dziewczyny prośba o otwarcie torebki. Trwało to łącznie kilka sekund.

O ile oczywiście zgadzam sie, że wpuszczanie na mecze u nas działa tragicznie, o tyle... jako przykład podawanie OWF jest kiepskim pomysłem.

Żoliborzanin
19-06-2011, 03:48

Chciałbym tylko wspomnieć że gdy graliśmy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów mieliśmy ponad dwa razy mniejszy stadion i jakoś nam to specjalnie nie przeszkadzało w osiąganiu świetnych wyników. Według mnie stadion jest w sam raz, zobacz jak to żałośnie wygląda na Lechu gdy na większości meczów ( tzw.ekstraklasy) nie potrafią zapełnić swojego molocha nawet w połowie.

PS: Nie trać nigdy wiary w ITI, Waltera i Miklasa, jeżeli coś ma blokować rozwój klubu to będą to zapewne wspomniani panowie.