PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy stadion

Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Borubar
02-01-2009, 17:11
No i?
http://img513.imageshack.us/img513/9142/facepalmanim1xd5.gif

kiubz
02-01-2009, 18:36
Jak na forum jebią cię

Ty, nikt tu Cie ***** na pewno nie będzie.

Jak piszesz tu farmazony to się nie dziw, że są ludzie, którzy chcą, żebyś choć jedną swoją teorię raczył udowodnić. A jak wchodzisz na forum i z założenia wiesz, że inni jego uczestnicy mają odmienne zdanie od Ciebie to warto się do dyskusji przygotować, a nie rzucać na odwal się hasło "kibice we Francjii zmienili postulaty" czy "stadion w Łęcznej nie spełnia żadnych wymagań" i potem jak się Ciebie ktoś o konkrety zapyta to udawać skrzywdzonego i mówić, że forum schodzi na psy.

Teraz JA
02-01-2009, 18:43
dziwię się wam. Niektórzy mają tu ponad 1 tys, 2 tys a czasem więcej postów i wdajecie się w takie bezsensowne sprzeczki. Przecież to dla niego pożywka. Powinniście mieć już jakieś doświadczenie w tych kwestiach. Olać

Sokol
02-01-2009, 20:13
Jasne, że pożywka. Jednak głupoty trzeba prostować, by nie zagościły na stałe.

Orzeł
02-01-2009, 20:56
Sokollo, tylko pamietaj... gdybys mial prosotwac kazda glupote na tym forum na swieta co roku potrzebowalbys dostac w prezencie jakies 4-6 h dodatkowych w dobie + nowa klawiature...
Robi koles z siebie idiote i po prostu... usunmy go ;)

Sokol
02-01-2009, 20:57
Robi koles z siebie idiote i po prostu... usunmy go ;)
hhmm ok przekonales mnie

Raffi
02-01-2009, 21:54
Zaraz pół forum wycleci, jak będziecie co poniektórzy takie coś produkowali z siebie jak omiec czy killzone w tym temacie.

A już pierwsza wyleci kolejna osoba, która użyje w swoim poście słowa "Cichopek".

PS Myślę, że warto uzasadniać swoje zdanie, tak więc... pól forum czeka NA KONKRETY.

gem
04-01-2009, 22:12
A jest jakieś wymaganie w uefie co do ilości trybun? Przecież Kryta jest cały czas najnowocześniejszą trybuną w Polsce (0_0) i mieści tyle kibiców co Łęczna lub Bełchatów. Wisła grała z Barceloną z placem budowy obok, więc i my damy radę, może się żaden Gomjel nie obrazi.

Raffi
04-01-2009, 22:33
3 strony dyskusji o niczym i domysłów bo NIKOMU nie chce się spojrzeć do regulaminu rozgrywek :(

kiubz
05-01-2009, 23:49
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,6124336,Stadion_za_200_mln_euro.html

można? można...

rey
06-01-2009, 06:45
Wiesz kiubz, poczekajmy na projekt, przetarg, umowę i później się będziemy wypowiadać. Z drugiej strony zastanawiam się nad jedną rzeczą, jeżeli oni sami budują stadion (Widzew jako podmiot prawny-inwestor) to czy obowiązuje ich Ustawa o ZP? Muszą robić przetarg czy nie? Chyba nie, a wtedy to by już miało znaczący wpływ na cenę.

TZD
06-01-2009, 14:41
czy tylko mi się wydaję że jakoś od 20ego grudnia stoją z robotą w miejscu? po wylaniu fundamentów nawet nasyp z Żylety nie znika... i pracuje już 1 koparka, na zdjęciach oczywiście 1 pracuje a 4 sie przygląda...

rey
06-01-2009, 14:45
Nie jest łatwo kopać w taką pogodę, wierz mi.

TZD
06-01-2009, 15:02
To ja się domyślam, ale 1 koparka i ok 10 osób na placu gdzie 2-3 pracują a reszta "nadzoruje" to nie chce mi się wierzyć, że nadal trzymają się terminu. Może mają taki zapas czasu że czas na opierdalanko? Ja nie mówię, że mają kopać rękami, od tego są maszyny które sobie dają radę ze zmrożoną ziemią...

Ardiano
06-01-2009, 17:22
z tego co donoszą portale legijne, to w chwili obecnej kładą kable elektryczne od Łazienkowskiej

Sikor
06-01-2009, 17:34
To ja się domyślam, ale 1 koparka i ok 10 osób na placu gdzie 2-3 pracują a reszta "nadzoruje"
Ze zdjęć wyciągnąłeś takie wnioski? :zdziwiony:

Teraz JA
06-01-2009, 18:17
co to będzie za stadion? 200 mln euro? powiedzmy, że 1 euro=4 zł, więc stadion będzie kosztował 800 mln zł. I kto mi powie, że nasz nie jest tani? :D

mroczek2
06-01-2009, 18:53
można? można...

AAAALE co można??
Przeczytałeś gdzieś coś tam i co z tego wynika?
CO można?
Stadion zbudować?
Wybacz Kiubz, ale skoro ty swoje informacje czerpiesz z takich stron jak www.sport.pl , to ja nie mam więcej pytań...
Nie ważne co tam piszą, byleby ITI dopierdolić, prawda?
Zresztą nie odpowiadaj, bo dla mnie to jesteś zwykłym napinaczem. Napinaj, napinaj... ITI **********

kiubz
06-01-2009, 19:09
lecz się

PabloVK
06-01-2009, 19:15
Teraz ja: tylko nie doczytałeś że Widzew chce to machnąć za własną gotówkę, a nie żebrze od miasta. :prosze:

jak duże centrum handlowe można postawić za 800 milionów?

karakan
06-01-2009, 19:32
AAAALE co można??
Przeczytałeś gdzieś coś tam i co z tego wynika?
CO można?
Stadion zbudować?
Wybacz Kiubz, ale skoro ty swoje informacje czerpiesz z takich stron jak www.sport.pl , to ja nie mam więcej pytań...
Nie ważne co tam piszą, byleby ITI dopierdolić, prawda?
Zresztą nie odpowiadaj, bo dla mnie to jesteś zwykłym napinaczem. Napinaj, napinaj... ITI **********

Ty sie tu napinasz siostro Cichochłopka...

rey
06-01-2009, 21:03
To ja się domyślam, ale 1 koparka i ok 10 osób na placu gdzie 2-3 pracują a reszta "nadzoruje" to nie chce mi się wierzyć, że nadal trzymają się terminu. Może mają taki zapas czasu że czas na opierdalanko? Ja nie mówię, że mają kopać rękami, od tego są maszyny które sobie dają radę ze zmrożoną ziemią...

Mają pewnie poprostu taki harmonogram, jakby było ciepło (cieplej) zapewne by go nadrabiali. Nie chce mi się wnikać w szczegóły techniczne (pogoda w tej chwili wszystko determinuje), ale to, że w ostatnich dniach widać na placu budowy mniejszy ruch na pewno nie jest wynikiem, jak to piszesz opierdalanka.

R.
06-01-2009, 21:35
Dla Waltera nowy stadion to priorytetowy priorytet, pewnie non stop monitoruje co sie tam dzieje. Dlatego pewnie o przestojach nie moze byc mowy. ;)

large
10-01-2009, 10:47
http://images32.fotosik.pl/433/6eb44d2025c2edcd.jpg

TonyTouch
15-01-2009, 10:36
Dzisiaj byłem na spacerku :

http://img66.imageshack.us/img66/8920/p1150006xb3.jpg

Zacytuje Włodiego "idzie nowe, idzie lepsze" z zajebiście DUŻĄ nutą goryczy

Teraz JA
15-01-2009, 23:40
już nie narzekajmy na prace robotników...wszystko idzie szybko i sprawnie, aż jestem w niemałym szoku...widać jak się chce, to i można szybko prowadzic prace

detoxizer
16-01-2009, 10:30
Zobaczymy, narazie prace posuwają się w całkiem niezłym tempie. Oby tak dalej to może oddadzą wszystkie 3 wcześniej :)

mroczek2
19-01-2009, 21:15
Dla Waltera nowy stadion to priorytetowy priorytet, pewnie non stop monitoruje co sie tam dzieje. Dlatego pewnie o przestojach nie moze byc mowy. ;)

Noooo, pewnie tak. I jeszcze zakazy wstępu na budowę niektórym robotnikom da.
he he he, ale jaja

pu(L)on
19-01-2009, 21:20
Noooo, pewnie tak. I jeszcze zakazy wstępu na budowę niektórym robotnikom da.
he he he, ale jaja

Chłopie... Weź sobie już dziś odpuść.. W każdym temacie musisz pisać? :jejku: I jeszcze jakieś jebane zaczepki nie na temat.. japindole.. :hyy: Za dzisiejsze "posty" to powinieneś bana zarobić.

Co do tematu:

Z tego co widzę na fotkach na Łazienkowskiej wylewają już fundamenty.. Hmm dziwne, bo miał być podziemny parking. Ktoś wie może, czy nastąpiły jakieś zmiany?

Umaga
19-01-2009, 21:27
a to nie ma byc parking pod trybunami ?

karakan
19-01-2009, 21:28
Ten parking to chyba nie do końca podziemny ma być.
On ma być nad ziemią , ale pod trybuną czy jakoś tak.

Edit: Umaga mnie ubiegł

PabloVK
19-01-2009, 21:30
przyjrzyj sie temu obrazkowi:
http://stadion.legia.com/images/projekt/1.jpg
widok mamy gdzieś z południa
Trybuna Wschodnia:
dwu-poziomowy parking ale poziom zero jest równo z boiskiem, ten parking ma być pod trybunami a nie pod ziemią.

z resztą o ile mnie pamięć nie myli parking ma byc tylko pod północną i wschodnia. czyli wszystko trzyma się planu :trans3:

pu(L)on
19-01-2009, 21:30
Aha nie wiedziałem;) Dzięki za szybką odp.

Kijek
22-01-2009, 07:55
http://legia.com/www/index.php?zdj=1&dir=wydarzenia/2009-01-21&img=1004.JPG
Oddajcie moje miejsce !

Nazgul
24-01-2009, 16:15
Wywiad z kierownikiem budowy (http://stadion.legia.com/?akt=5379)

Kre
26-01-2009, 17:04
Legia.com: Czy korzystają Państwo z pomocy zachodnich firm i ich doświadczenia podczas budowy stadionu?

Henryk Przybysz: Przypomnę, że wykonawcą stadionu Legii jest konsorcjum w skład którego wchodzi Polimex-Mostostal i Baugesellchaft Walter Hellmich GmbH firma z Duisburga, która ma już na swoim koncie wybudowanie kilku stadionów. W tym jeden ze stadionów MSV - Arena Duisburg, który jest prawie identyczny jak nowy stadion Legii Warszawa. Przed rozpoczęciem budowy byliśmy na wielu stadionach i poznawaliśmy różne rozwiązania techniczne.

MSV - Arena Duisburg

Otwarty 8.11.2004
Koszt budowy 43 000 000€ (jakieś 30% ceny naszego stadionu)
Kraj Niemcy
Adres Berta-Allee 2-4, 47055 Duisburg
Klub MSV Duisburg

BTW - klub II Bundesligi ma taki sam stadion jak drużyna ze stolicy Polski...

dla zainteresowanych zdjęcia MSV Arena:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c0/MSV-Arena_Duisburg_01.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c5/MSV-Arena_Duisburg_02.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/48/MSV-Arena_Panorama.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2e/MSV-Arena_20080416.jpg

gem
26-01-2009, 17:11
Czyli tak nasz stadionik będzie wyglądał: http://www.youtube.com/watch?v=EV-y6IpDkaw
W sumie zgadza się z planami.

RadO
26-01-2009, 17:22
BTW - klub II Bundesligi ma taki sam stadion jak drużyna ze stolicy Polski...
To mnie akurat nie razi (piłkarsko i cywilizacyjnie nieco z tyłu wciąż jesteśmy)

ale to:

Koszt budowy 43 000 000€ (jakieś 30% ceny naszego stadionu)
Grubo daje do myślenia... Ponownie zresztą.

Mrozik
26-01-2009, 17:42
Mimo wszystko weźmy pod uwagę, że to było 5 lat temu...

Teraz JA
26-01-2009, 17:51
Mimo wszystko weźmy pod uwagę, że to było 5 lat temu...

właśnie, nasz stadion kilka lat temu miał kosztować 180 mln zł. Więc po co znowu to bicie piany?

szczepan
26-01-2009, 17:55
właśnie, nasz stadion kilka lat temu miał kosztować 180 mln zł. Więc po co znowu to bicie piany?

Ale jakie bicie piany co?
Naprawdę uważasz, że przez te kilka lat ceny wzrosły o 70%? Pomijam już kwestie tego, że dodatkowo dochodzi różnica między cenami w Polsce, a w Niemczech, gdzie ogólnie jest drożej...

naprawdę nie daj to do myślenia?

nevermind
26-01-2009, 18:14
A co do strickte samego wygladu stadionu, to jezeli wygladałby jak ten w Duisburgu, to naprawde nie pogniewałbym sie. Zdecydowanie lepiej wyglada niż na tym projekcie(który dla mnie jest koszmarny). Nie za duzy, a napewno spełniajacy oczekiwania naszej ligi pod wzgledem pojemnosci. Zreszta w razie czego bedzie narodowy :p

Napewno nie bylby powodem do wstydu dla nas.

Juz pomijam tu kwestie piertrowej trybuny za jedna bramką. Bo na to zadnych szans raczej nie bylo.

Umaga
26-01-2009, 18:26
Naprawdę uważasz, że przez te kilka lat ceny wzrosły o 70%? Pomijam już kwestie tego, że dodatkowo dochodzi różnica między cenami w Polsce, a w Niemczech, gdzie ogólnie jest drożej...

pomijajac kwestie ze to jak ITI wyruchalo M.St. Warszawa to skandal, to wzrosly ;) z tym ze wycena od poczatku powinna to zakladac

stadionik fajny. coz ja jestem zdania ze walczylismy do konca, ale w momencie zrownania Żyletki z ziemią.. niech juz zbuduja jak najszybciej.

mort
26-01-2009, 18:29
wzrosły jak wzrosły - obecnie się załamały ;)

czekam na aktualizację biznes planu - piszę całkiem serio.

rey
26-01-2009, 19:50
Po przetargu zmiana ceny już nie jest możliwa. O ile dobrze zrozumiałem wyrażenie "aktualizacja biznes planu" ;)

Tuzin
26-01-2009, 20:16
Co do zawyżonych cen - chyba nie myśleliście że zachód pompuje w nas kapustę tak po prostu, w imię idei zjednoczonej Europy? Jakoś muszą przecież te pieniądze odzyskiwać, a odbywa się w to właśnie przez ceny z kosmosu dla nowobudowanej przez ich własne koncerny infrastruktury w Polsce. Taka kolej rzeczy.

Teraz JA
26-01-2009, 20:26

już pomijam kwestie prezentu miasta dla ITI.

Ale tak, ceny wzrosły w tamtym okresie. Wystarczy spojrzeć na mieszkania, gdzie kilka lat temu mogłeś kupić je za ok 120-150 tys zł, a w późniejszym okresie takie samo mieszkanie kosztowało 300-350 tys zł. a nawet i więcej w niektórych przypadkach. Nie daje to do myślenia? Teraz znów zaczynają spadać, ale tego już się niestety, chyba raczej cofnąć nie da

W Niemczech piszesz, że jest drożej. A wiesz np, że kupisz tam nowego Merca wysokiej klasy o jakieś 40 tys zł taniej niż w polskich salonach. Więc nie przesadzałbym z tą drożyzną niemiecką. Nie wiem, jak się u nich mają sprawy budowlane

BiKTOP
28-01-2009, 10:02
Lekko odchodząc od tematu przewodniego, czy ktoś się oriętuje, czy zostaną wybudowane jakieś PARKINGI ?? Bo skoro ma przyjść 35 tyś. luda (hehe) na mecz, to chyba część przyjedzie furami i gdzieś te fury będzie musiało zostawić.

Jakoś dziwi mnie, że mało kto mówi o rozwoju terenów dookoła stadionu i dojazdu do niego.

arczi
28-01-2009, 10:10
Dojazd jest i to bardzo dobry. Tu wystarczy tylko przebudować lekko skrzyżowanie Czerniakowskiej z Łazienkowską. A parkingi.. powstanie tylko niezbędne i zakładane przy tego typu powierzchni stadionów ilość miejsc. Choć nie pamiętam i nie chce mi się szukać ile to procent. Stadion jest miejski, usytuowany blisko Śródmieścia, dobrze skomunikowany z innymi częściami miasta. To nie peryferie miasta, Stade de France, czy hipermarket, żeby niezbędne było dla każdego krzesełka stworzyć oddzielne miejsce parkingowe. Trzeba będzie przy topowych meczach używać komunikacji miejskiej i tyle. Szkoda marnować te atrakcyjne tereny w okół stadionu na parkingi.

:bialy:
28-01-2009, 12:37
Zgadzam się z przedmówcą. Nasz stadion sąsiaduje z centrum i skomunikowany jest dobrze. Poza tym samochód można zostawić w innym miejscu niż na oficjalnym przystadionowym parkingu, np. w jakiejs bocznej uliczce. To daje te kilkadziesiąt (kilkaset?) miejsc postojowych w odległości spacerku od stadionu.

PabloVK
28-01-2009, 13:20
Parking przy Torwarze, pod dwoma trybunami. to ten które na chwile obecna przychodzą mi na myśl w bezpośrednim sąsiedztwie. trochę fur tam wejdzie. Ale i tak będzie wesoło, jakiś mecz z Lechem czy Wisłą, 32tyś ludzi a później będzie się oglądać inwazje na metro i wszelkie możliwe autobusy :hmm:

karakan
28-01-2009, 13:31
Może coś kręce , ale wydaje mi sie ,że parking pod trybunami nie będzie dostępny dla każdego.
Obstawiam VIP-ów i karneciarzy w wersji full.

RG
28-01-2009, 18:49
Ale tak, ceny wzrosły w tamtym okresie. Wystarczy spojrzeć na mieszkania, gdzie kilka lat temu mogłeś kupić je za ok 120-150 tys zł, a w późniejszym okresie takie samo mieszkanie kosztowało 300-350 tys zł. a nawet i więcej w niektórych przypadkach. Nie daje to do myślenia?

Mi daje do myslenia to ze takie samo mieszkanie w innym miescie mozna kupic wciaz za te 120-150tys. Ceny rosna tam gdzie popyt jest olbrzymi, duzo szybciej niz realne koszty budowy.

BiKTOP
29-01-2009, 09:15
Parking przy Torwarze, pod dwoma trybunami. to ten które na chwile obecna przychodzą mi na myśl w bezpośrednim sąsiedztwie. trochę fur tam wejdzie. Ale i tak będzie wesoło, jakiś mecz z Lechem czy Wisłą, 32tyś ludzi a później będzie się oglądać inwazje na metro i wszelkie możliwe autobusy :hmm:

No właśnie, zauważcie że już teraz po meczu ludzie nie mogli upchnąć się do busów, a co będzie kiedy ilość ludu pomnożymy x3?? :mzk:

Wiadomo, nie każdy przyjedzie samochodem i nie potrzebny jest wariant jedno krzesełko - jedno miejsce parkingowe. Sam parking to nie problem. Problemem będzie z niego wyjechać. Założę się, że zbudują wielki parking z... jednym wyjazdem.

e(L)egion
29-01-2009, 09:34
No właśnie, zauważcie że już teraz po meczu ludzie nie mogli upchnąć się do busów, a co będzie kiedy ilość ludu pomnożymy x3?? :mzk:

Wtedy trzeba będzie dogadać się z ZTM, aby podstawił autobusy specjalnie dla kibiców, tak jak to było kiedyś. Kiedyś ta opcja była udogodnieniem, a teraz będzie koniecznością, bo przy sobotnio - niedzielnym rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej i przy 32 tyś widzów, wyjechanie ze stadionu będzie masakryczne. Zresztą niech połowa ludzi sobie pójdzie na przystanki na trasie Łazienkowskiej. Kiedyś dla zabawy w oczekiwaniu na autobus blokowało się Trasę, teraz to byłby standard bo niedałoby się tam pomieścić w takiej ilości. Już nie wspominając o tym że przy takim tłumie, pewnie raz na jakiś czas ktoś by tam wpakował się pod samochód i oprócz tragedii byłaby też afera. Dlatego porozumienie z ZTM jest w przyszłości konieczne.

karakan
29-01-2009, 09:37
Ja to nie wiem po co rozkminiacie te 32 tyś ludzi.KTo , co , będzie..

Narazie ,to ja im daje max 20 tyś ludu przy pierwszych meczach.

BiKTOP
29-01-2009, 10:15
Ja to nie wiem po co rozkminiacie te 32 tyś ludzi.KTo , co , będzie..

Narazie ,to ja im daje max 20 tyś ludu przy pierwszych meczach.

Zakładamy wersję na mecz Wisla lub Lechem. Wtedy może sie te 30 parę tysięcy uzbierać.

karakan
29-01-2009, 10:44
Przy cenach jakie zaserwuje ITI i braku dopingu?

Szczerze wątpie..

e(L)egion
29-01-2009, 11:47
Przy cenach jakie zaserwuje ITI i braku dopingu?

Szczerze wątpie..
Już bez przesady, raz na jakiś czas komplet moze się trafić, zresztą miasto może też ściągnąć jakąś gwiazdę na koncert i wtedy komplet jest prawdopodobny, a ludzie bedą musieli być jakoś rozwiezieni. Bez sensu jest projektowanie rozwiązań komunikacyjnych na liczbę mniejszą niż wynosi maksymalna pojemność stadionu, argumentując to twierdzeniem "bo i tak tyle ludzi nie przyjdzie".

Nazgul
29-01-2009, 11:51
Bez sensu jest projektowanie rozwiązań komunikacyjnych na liczbę mniejszą niż wynosi maksymalna pojemność stadionu, argumentując to twierdzeniem "bo i tak tyle ludzi nie przyjdzie".

Wszystko możliwe. Kiedyś ustawili start ligi w dniu finału olimpijskiego (1992) albo nazajutrz - bo przecież i tak nie awansujemy...

karakan
29-01-2009, 12:49
Już bez przesady, raz na jakiś czas komplet moze się trafić, zresztą miasto może też ściągnąć jakąś gwiazdę na koncert i wtedy komplet jest prawdopodobny, a ludzie bedą musieli być jakoś rozwiezieni. Bez sensu jest projektowanie rozwiązań komunikacyjnych na liczbę mniejszą niż wynosi maksymalna pojemność stadionu, argumentując to twierdzeniem "bo i tak tyle ludzi nie przyjdzie".

Ja napisałem ,że wasze gdybanie jest dla mnie niepotrzebne , bo i tak nie będzie kompletów.Nic tego nie zapowiada przynajmniej.

To co Ty mi wyjeżdzasz z jakimis zarzutami dziwnymi?

e(L)egion
29-01-2009, 13:18
Ja napisałem ,że wasze gdybanie jest dla mnie niepotrzebne , bo i tak nie będzie kompletów.Nic tego nie zapowiada przynajmniej.
To co Ty mi wyjeżdzasz z jakimis zarzutami dziwnymi?
Czyli według Ciebie, nawet po wybudowaniu stadionu, obecne rozwiązania komunikacyjne w rejonie stadionu Legii należy zostawić, ewentualnie wdrożyć takie projekty aby spokojnie rozwieść max 20 tyś ludzi?

Umaga
29-01-2009, 13:34
to tak jak kombinuja w Gdyni, zbudujmy stadion narodowy rugby na 2 tysiace ludzi (dla Arki), jak na meczach repry bedzie wiecej (a bywalo juz i 5 kola) to co najwyzej sie dobuduje.
jak budowac stadion i infrastrukture to na wiele lat, patrzac na perspektywy. moze teraz bedzie tak jak pisze Karakan, ale za 5-10 lat to miasto bedzie mialo ze 2x wiecej mieszkancow, czesciowo przemieszczajacych sie z przedmiesci i okolicznych miejscowosci (a wiec i autami) do centrum Warszawy.
juz nie wspomne o tym ze po wybudowaniu nowego estadio ludzie beda walili nie patrzac na koszta przez przynajmniej pol roku - vide Korona (oni tez mieli konflikt, na mniejsza skale, ktory zakonczyl sie ich porazka - o "białą Koronę")

karakan
29-01-2009, 14:07
ale zaraz ,zaraz..Zostałem potraktowany jak swego czasu Umaga :) i wkręcony w coś dziwnego.

Ja sobie napisałem pół żartem pół serio ,że nie wiem po co rozkminy co , kto jak zaparkuje i wogóle ,skoro i tak sie nie zapowiada ,żeby były komplety.
Głównie chodziło mi o konflikt.

Oczywiście ,że fajnie by było żeby było miejsca dla każdego na auto i to jeszcze na otwarcie drzwi.To nie ulega wątpliwości.

Czy już jasne?Gdzie masz e(L)egion moje słowa ,żeby nie nic nie budować , bo nie będzie kompletów?

Chodziło mi tylko o marnowanie czasu na rozkminy gdzie zapakować 35 tyś ludzi i jak ich do domów oddelegować. :)

Kumaju?

e(L)egion
29-01-2009, 14:19
No to w takim wypadku ja Ciebie źle zrozumiałem. Teraz wszystko jasne :)

BiKTOP
29-01-2009, 19:06
Ja mam nadzieję, że kiedyś się konflikt skończy... . Mariusz odejdzie na emryturę, Leszek spadnie ze schodów, a Mirek zostanie pustelnikiem i może pojawią się w tym paskudnym ITI jacyś rozsądni ludzie :raca2:

Marzenia hehe... :imprezowicz:

Wracjąc do tematu.

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić okolic Ł3 po powstaniu stadionu. Ja coś czuję, że nikt o komunikacji nie pomyślał. Bo niby jak?? Autobusami wszystkich się nie rozwiezie sprawnie, choćby co 5 min. kursowały w dniu meczu, a na parkingi miejsca poprostu nie ma (sam myślałem że będą pod stadionem). Nie ma poza nimi ani tramwajów, ani metra. Po każdym meczu dookoła Ł3 będzie megasajgon komunikacyjny :jb: przynajmniej będzie można na świeżo mecz obgadać :]

karakan
29-01-2009, 19:33
Mariusz to jest już na emeryturze..tak na marginesie :)

Z.
29-01-2009, 20:45
Jak wysoki ma być ten stadion? W sensie wyzszy niż aktualna Kryta (domyślam się, że tak), ale czy ma ktoś konkretne dane?

nevermind
29-01-2009, 21:03
Jezeli wierzyc tej stronie to:

Trybuny oraz znajdujące się pod nimi pomieszczenia zostaną wykonane w konstrukcji prefabrykowanej. Wysokość korony stadionu wyniesie ok. 20,5 m. Wszystkie miejsca siedzące zostaną zadaszone.

http://www.budowastadionu.pl/strona,nowy.html

Teraz JA
29-01-2009, 21:09
a ile metrów wysokości ma Kryta?

karakan
31-01-2009, 22:41
http://www.budowastadionu.pl/foto/20090131163233_img_4792.jpg

Pierwsze elementy nowej trybuny od strony kanałku :hasao:
Fakt godny odnotowania w tym temacie!

19Christoph16
01-02-2009, 11:36
Mam nadzieje ze bedzie jakis duzy sklep kibica a nie jakis barak.
Co do prac chlopcy pracuja pelna para jak widac :D tak dalej

szczepan
01-02-2009, 14:26
Mam nadzieje ze bedzie jakis duzy sklep kibica a nie jakis barak.
Co do prac chlopcy pracuja pelna para jak widac :D tak dalej

Będzie taki mega duży sklep, ogromniasty, superaśny, a w środku tylko pamiąteczki topowej jakości, podpisane przez papcie Walterka, a sprzedawane przez samego wujcia Leszka...

a na wejściu będzie stał taki kozacki automat w którym, wujcio Błędowski, będzie sprawdzał każdemu wchodzącemu siatkówkę i linie papilarne...

będzie tak superaśnie i zajebiaszczo - będzie iti!

:yeah:

19Christoph16
01-02-2009, 14:54
"Będzie taki mega duży sklep, ogromniasty, superaśny, a w środku tylko pamiąteczki topowej jakości, podpisane przez papcie Walterka, a sprzedawane przez samego wujcia Leszka...

a na wejściu będzie stał taki kozacki automat w którym, wujcio Błędowski, będzie sprawdzał każdemu wchodzącemu siatkówkę i linie papilarne...

będzie tak superaśnie i zajebiaszczo - będzie iti!"

:lol: juz sie nie moge doczekac Szczepan :D

harryvelmaciek
01-02-2009, 16:21
"Będzie taki mega duży sklep, ogromniasty, superaśny, a w środku tylko pamiąteczki topowej jakości, podpisane przez papcie Walterka, a sprzedawane przez samego wujcia Leszka...

będzie tak superaśnie i zajebiaszczo - będzie iti!"

:lol: juz sie nie moge doczekac Szczepan :D

Widze ze wysuwasz sie powoli na faworyta w pewnej kategorii w przyszłorocznych Marvinach.

19Christoph16
01-02-2009, 17:01
:zdziwiony:
Nie chcesz byc ciekawy jakie Walter da zakazy stadionowe???

szczepan
01-02-2009, 20:55
:zdziwiony:
Nie chcesz byc ciekawy jakie Walter da zakazy stadionowe???

a to do czego się odnosi?

19Christoph16
01-02-2009, 21:15
Do nowego stadionu :P czlowiek ciekaw jak to wszystko bedzie w realu wygladac w sensie zarzadzania tym stadionem i wogole :D

Borubar
01-02-2009, 21:26
Jeżeli obecna sytuacja nie ulegnie zmianie, to miejmy nadzieję, że miasto będzie miało coś do powiedzenia w sprawie cen biletów, personelu stadionu, itd. bo w przeciwnym wypadku, jak nie będziesz sławił ITI, to dostaniesz bana po prostu.

szczepan
01-02-2009, 21:36
Jeżeli obecna sytuacja nie ulegnie zmianie, to miejmy nadzieję, że miasto będzie miało coś do powiedzenia w sprawie cen biletów, personelu stadionu, itd. bo w przeciwnym wypadku, jak nie będziesz sławił ITI, to dostaniesz bana po prostu.

wszystko zależy od tego jak wygląda umowa, ale chyba raczej miasto, poza tymi imprezami, które będzie mogło tam zorganizować, raczej dużo do powiedzenia nie będzie miało...

19Christoph16
01-02-2009, 21:41
Miasto buduje stadion za wlasna kase wiec sadze ze ITI bedzie musialo sie liczyc z zdaniem miasta ale boje sie jednej rzeczy ze jak juz wybuduja stadion to i tak bedzie na nim malo kibicow (wiadomo czemu).

szczepan
01-02-2009, 21:44
Miasto buduje stadion za wlasna kase wiec sadze ze ITI bedzie musialo sie liczyc z zdaniem miasta ale boje sie jednej rzeczy ze jak juz wybuduja stadion to i tak bedzie na nim malo kibicow (wiadomo czemu).

Wszystko zależy od umowy wynajmu i tego jak jest skonstruowana... a powtarzam, gdzieś kiedyś czytałem, że zapisy w dużej mierze są niekorzystne dla miasta...

Teraz JA
01-02-2009, 21:45
gdyby miasto miało w umowie zagwarantowane dużo kompetencji w stosunku do stadionu, to Walter już by kazał swoim ludziom przygotowywać się do najbliższych wyborów:lol2:

19Christoph16
01-02-2009, 21:54
albo by zrezygnowal z finansowania Legii.W kazdym razie musimy czekac do konca budowy i sie zobaczy co wymysla dzialacze i miasto.

Kre
02-02-2009, 00:28
Co Wy, będzie dokładnie to samo co jest teraz...

Andrzej
02-02-2009, 11:09
Fanatycy, ultrasi mają swoje miejsce w klubie, bo robią świetne widowisko. Na nowym stadionie będzie dla nich nawet specjalna trybuna z miejscami stojącymi.

Chyba nie było o tym mowy.

http://www.wrzuta.pl/pliki/lcztHK836l/ cały artykuł (99% o Lechu Poznań), wklejany przez Everlasta w innym temacie.

karakan
02-02-2009, 12:03
o tej trybunie dla plebsu z tanimi biletami?

Było o tym mówione i pisane przez KP wiele razy.

Tam pewnie bilety będą po jedyne 50zł.

detoxizer
02-02-2009, 13:08
o tej trybunie dla plebsu z tanimi biletami?

Było o tym mówione i pisane przez KP wiele razy.

Tam pewnie bilety będą po jedyne 50zł.

Kryzys, Panie Kryzys.

karakan
02-02-2009, 16:22
To zależy :prawi:

Jak chodzi o wzmocnienia to kryzys!
Jak o bilety , to już druga Irlandia!

BiKTOP
02-02-2009, 16:35
To zależy :prawi:

Jak chodzi o wzmocnienia to kryzys!
Jak o bilety , to już druga Irlandia!

Chyba druga Wielka Brytania.

Mrozik
02-02-2009, 22:01
Ech ;) To była parafraza słów Tuska

Teraz JA
04-02-2009, 14:23
powrócił widok z kamer na budowę stadionu :prosze:

http://stadion.legia.com/?cam=1

http://stadion.legia.com/?cam=2

Nazgul
06-02-2009, 12:32
Niestety, mam wrażenie że trybuny będą daleko od boiska...

Marzyło mi się Old Trafford a będzie raczej City of Manchester...

daimler
06-02-2009, 12:43
przecież to już było widać po pierwszych wizualkach czy też fotkach stadiony MSV wklejonych na poprzedniej stronie. Pierwszy rząd będzie jakieś 10-15 metrów od linii.

Zrozum, że ten stadion nie jest dla kibiców, nie jest dla Ciebie ani mnie. Ty byś chciał trybun przy samej linii bocznej a ja się pytam - gdzie wtedy zmieściłby się drugi rząd reklam?? :prawi:

BiKTOP
06-02-2009, 12:43

Marzyło mi się Old Trafford a będzie raczej City of Manchester...

Czego wy wymagacie?? ;) jeszcze żeby przy budowie stadionu o kibicach myślano??

Soko(L)
06-02-2009, 16:10
A ja gdzieś czytałem, że to ma być najmniejsza możliwa odległość od boiska :?

Nazgul
06-02-2009, 16:27
A ja gdzieś czytałem, że to ma być najmniejsza możliwa odległość od boiska :?

Zobaczymy. Wnioskuję po słupach, może potem wyjdzie lepiej. A Ty Daimler nie popadaj w rozpacz... Dobrze będzie ;)

Hawaj
06-02-2009, 16:38
Zobaczymy. Wnioskuję po słupach, może potem wyjdzie lepiej. A Ty Daimler nie popadaj w rozpacz... Dobrze będzie ;)

a nie wpadliście na to, że MOŻE przesuną murawę w stronę Wisły, bo przyszła kryta będzie większa o kilka tysi miejsc i muszę ją trochę bardziej "rozłożyć"? ;) pamiętajmy że stadion będzie miał bodajże tylko 20metrów wysokości, więc trybuny muszą był trochę "rozłożyste"...

chodź swoją drogą w to, że nie będzie min. 2 rzędów reklam nie uwierzę. przecież z czegoś Legia musi się utrzymywać, a i dodatkowo będzie to naśladownictwo najnowszych trendów i podwyższy w znaczącym stopniu komfort oglądania meczu. jak by piłkarze byli za blisko, to i w oczach mogłoby się zakręcić i piłką można by dostać. a tak będzie idealnie. przecież to oczywista oczywistość ;)

Nazgul
06-02-2009, 17:15
To że murawa będzie przedunięta w stronę Wisły to wiadomo od dawna, mnie się wydaje że i pomimo to będzie dosyć daleko. Vide umiejscowienie słupów za bramkami. No ale jak pisałem - zobaczymy. I tak się cieszę z tej budowy jak cholera :)

BiKTOP
06-02-2009, 22:59
To że murawa będzie przedunięta w stronę Wisły to wiadomo od dawna, mnie się wydaje że i pomimo to będzie dosyć daleko. Vide umiejscowienie słupów za bramkami. No ale jak pisałem - zobaczymy. I tak się cieszę z tej budowy jak cholera :)

Dobrze przynajmniej, że nie będzie bieżni lekkoaltetycznej :]

Nazgul
07-02-2009, 14:25
Dobrze przynajmniej, że nie będzie bieżni lekkoaltetycznej :]

Na legia.com odpowiedział mi ktos, że 6-7 metrów od trybun do linii autowej.

crolick
07-02-2009, 16:12
Hmm obecnie od band okalających boisko do płotu jest około 9 m. Coś mi się te 6-7 m nie widzi :hmm:

Nazgul
08-02-2009, 20:50
Hmm obecnie od band okalających boisko do płotu jest około 9 m. Coś mi się te 6-7 m nie widzi :hmm:

Jak się mówiło wcześniej murawa będzie przesunięta w stronę Wisły.

Troszke świeżego mięska:
http://www.legia.com/www/view_galeria.php?gal=419

Borubar
08-02-2009, 22:21
Zapier...a lepiej niz z narodowym

e(L)egion
09-02-2009, 07:21
Będą musieli mieć chyba trochę więcej piłek przygotowanych na meczach, bo to ogrodzenie (o ile takie zostanie) między boiskiem a placem budowy, dosyć niskie, a Chinyama lubi sobie postrzelać "w kartofle".

BiKTOP
09-02-2009, 11:52
Ale na serio robota idzie całkiem sprawnie. pewnie Mariusz pilnuje aby się towarzystwo nie opieprzało :kowboi:

Szkoda, że Mirek z transferami tak nie zasuwa.

arczi
09-02-2009, 11:57
Walter to ma taki wpływ na tempo prac budowy stadionu jak Niedziałek na kibiców.
Gdyby tak było, to babrali by się jeszcze w ziemi.

Teraz JA
09-02-2009, 12:51
w Lubinie uwijali się szybko, ale to co teraz robią na Ł3 to kosmos. Czy my nadal jesteśmy w Polsce, czy to już Niemcy?

daimler
09-02-2009, 12:55
Nie podniecajcie się tak, bo Wam pikawa wysiądzie.

Kijek
09-02-2009, 13:22
Taaa zapierdalaja... bo potrafia liczyc im wczesniej skonczą tym szybciej dadza do pieca karnety za 400 na runde.
Wiec juz radze chomikowac oszczednosci bo Oni juz zacieraja rece i liczą ile to trzeba bedzie dac za karnet.

Teraz JA
09-02-2009, 13:28
a niby czemu nie można się z tego faktu cieszyć?

opieprzali by się z robotą, było by źle, zaczeła by się krytyka itp
zapieprzają aż miło? A co tam, też można znaleźć dziurę w całym.

nie dogodzi się nigdy

Więc warto pochwalić, gdy coś idzie dobrze, tak samo jak skrytykować, gdy coś nie idzie tak jak trzeba. Ale w sumie nie od dziś wiadomo, że Polacy wolą krytykować niż za coś pochwalić.

daimler
09-02-2009, 13:40
zapieprzają aż miło?
ja tam widze kilka słupów na razie. Poczekajmy z tymi pochwałami.

Teraz JA
09-02-2009, 13:45
ja tam widze kilka słupów na razie. Poczekajmy z tymi pochwałami.

a ja widzę, jak szybko uporali się ze starymi trybunami, jak szybko zdemontowali stare i postawili nowe maszty, jak szybko zaczęli stawiać te słupki, jak szybko zaczeli robić już ścianki.

może Ty oczekiwałeś, że po kilku miesiącach będzie stał cały stadion? :bat:
ale tak to nawet w erze nie ma:bobas:

large
09-02-2009, 14:28
Nie chcę przeglądać całego tematu, bo może ta kwestia była już poruszana, ale co zamirzają zrobić z tym zabytkiem (?):

http://i44.tinypic.com/2evrk2c.jpg

Kijek
09-02-2009, 14:34
Nie chcę przeglądać całego tematu, bo może ta kwestia była już poruszana, ale co zamirzają zrobić z tym zabytkiem (?):

Z tego co czytałem to chyba nie moga zrobic nic na razie. Bo jest wpisany do rejestru jakiegos tam. Ale mozliwe ze nie zrozumialem co autor wtedy miał na mysli bo to chyba na oficjalnej było.

karakan
09-02-2009, 14:45
To ,to nie problem.

Pan Wejchert już sobie nie z takimi zabytkami w Konstancinie radził.

Widzicie ten wielki żółty dźwig co stoi przy murawie?

No , to on będzie cofał na wstecznym i niechcący przywali w konstrukcje skoczni ,która znacznie naruszy.

Wypadek Panie..no co zrobić :?

Nazgul
09-02-2009, 15:23
Na powaznie to tam ma stanąć budynek a wieżę wbudują w klatkę schodową.

Raffi
09-02-2009, 15:45
wieża nie jest zabytkiem, ale postanowiono ją zostawić

BiKTOP
09-02-2009, 20:35
wieża nie jest zabytkiem, ale postanowiono ją zostawić

Ale po co?? Co z nią będzie?? :slucha:

Numer
09-02-2009, 22:04
W temacie tempa prac.

Nowy Stadion Legii - Sobota na budowie
2009-02-07 11:12 - Autor: Marcin Gołębiewski, fot. Mateusz Kostrzewa

Wczoraj zakończono montaż drugiej pary tymczasowych masztów oświetleniowych. Wszystkie cztery maszty przeszły testy i działają bez zarzutów

Przyspieszyły także prace przy trybunie północnej, której opóźnienie spowodowała przedłużająca się procedura w Stoenie związana z przeniesieniem stacji Trafo. Obecnie w tej części stadionu trwają prace przy fundamentach a od przyszłego tygodnia rozpocznie się montaż stoposłupów.

Na trybunie południowej trwa instalacja rur, które odprowadzać będą wodę z garażu do kanalizacji.

W rogu stadionu pomiędzy trybuną wschodnią a południową utwardzana jest ziemia w miejscu gdzie ma stanąć ostatni, czyli trzeci stacjonarny żuraw dźwigowy.

Prace przy budowie nowego stadionu cały czas lekko wyprzedzają harmonogram. Pomaga w tym dobra pogoda, która sprzyja budowie obiektu. Wśród pracowników, którzy zajmują się budową stadionu można spotkać wielu kibiców Legii o tym jednak w materiale video, który jeszcze dziś przedstawimy w serwisie.

BiKTOP
13-02-2009, 17:19
Cytat z Mirka Trzeciaka:

Czy w najbliższym czasie kibice Legii mogą spodziewać się głośnych zakupów?

Wiadomo w jakiej sytuacji się znaleźliśmy. Obecnie żaden zespół nie dokonuje większych zbrojeń. Wszyscy poszukują wolnych zawodników. My skoncentrowaliśmy się na utrzymaniu wiodących piłkarzy. Przecież na podstawie prawa Webstera mogliśmy stracić Choto, Radovicia i Rzeźniczaka. Utrzymanie każdego z nich było naszym priorytetem. Chcemy, aby nasz skład był stabilny, a jego trzon nie ulegał zmianie. W roku 2008 przedłużyliśmy również kontrakt z trenerem. Myślę, że przyjdzie jeszcze czas na głośne transfery. Odczuwamy skutki kryzysu oraz mamy kosztowną budowę stadionu. Niemniej wszystko zmierza w dobrym kierunku

Czy ktoś się orientuje, ile ITI daje na stadion?? :hmm:

Miras tak się wypowiedział, jakby Legia była Arsenalem i nie mogła wykładać na transfery z powodu prowadzenia inwestycji, z tym że Arsenal budował sobie stadion SAM, a nie za kasę miasta.

gem
13-02-2009, 18:18
Może ma na myśli, że teraz przychodzi o tysiąc mniej ludzi na mecz ;)

Borubar
13-02-2009, 20:06
mamy kosztowną budowę stadionu

Wszelkie zobowiązania wobec PO za stadion maja w końcu swoja cenę.

rey
13-02-2009, 21:22
Odczuwamy skutki kryzysu oraz mamy kosztowną budowę stadionu. Niemniej wszystko zmierza w dobrym kierunku

Ja jestem w stanie uwierzyć, że on w to naprawdę święcie wierzy...

nano00
14-02-2009, 16:03
witam,

nie nażekam i wcalę nie mówię, że jest źle, ale nasz stadion będzie miał ok. 32 tyś. miejsc, a koszt jego budowy wynosi 467 mln złotych. Tymczasem budowany w Poznaniu na 46 tyś. kibiców kosztuje 436mln złotych! To całkowity brak ekonomiczności! Moim zdaniem radni źle zrobili i Legia powinna grać na Stadionie Narodowym. To po pierwsze duża oszczędność pieniędzy, które można by dobrze spożytkować na budowę metra, a po drugie Legia by miała dużo lepszy i większy stadion. Przecież to, że raz na pare miesięcy reprezentacja zagra na nim by wcale nie szkodziło, a takto będzie stał pusty. Oczywiście się cieszę z budowy naszego stadionu, ale można to było zrobić lepiej...

Teraz JA
14-02-2009, 17:16
witam,

nie nażekam i wcalę nie mówię, że jest źle, ale nasz stadion będzie miał ok. 32 tyś. miejsc, a koszt jego budowy wynosi 467 mln złotych. Tymczasem budowany w Poznaniu na 46 tyś. kibiców kosztuje 436mln złotych!

jak już chcesz zacząć tą zbędna dyskusję, to przynajmniej sprawdź, ile ma kosztować stadion Lecha. A jest to kwota wyższa niż ta, która podałeś- nie 436, a 511 mln zł. Owszem, w przeliczeniu na ''krzesełko'' stadion Lecha jest tańszy. Ale odwiedz sobie forum Lecha i poczytaj ich temat budowy stadionu. Jest tam wiele niedoróbek na tych nowych trybunach. O zaciekach i pleśni już nie wspomnę.

http://images33.fotosik.pl/408/bc89d76c35c047e5.jpg

http://images34.fotosik.pl/402/f5b3945df133da2a.jpg

no i kolejna ważna kwestia. Ile to już lat budują ten stadion na Bułgarskiej ;)
mam nadzieję, że u nas ilość(kasa) przejdzie w jakość. Stadion może i faktycznie za drogi, ale tak to jest, jak się z tym zwlekało. Kiedyś takie coś wybudowało by się za 200-250 mln zł.

sry za rozciągnięcie strony ;)

Teraz JA
14-02-2009, 22:41
wiele bym dał, aby zrobili nam taki stadion (oczywiście o te 10 tys większy 21+10=31 tys)
Trochę dach mógłby być bardziej wysunięty do murawy. Ale ten stadion pokazuje, że można pogodzić 'nowoczesność' w postaci dwupoziomowych trybun (vipy, stanowiska itp) i wygodę kibiców w postaci jednopiętrowych trybun. Jak dla mnie cudo;)

http://stadiony.net/stadium.php?s=825

Numer
14-02-2009, 23:51
wiele bym dał, aby zrobili nam taki stadion (oczywiście o te 10 tys większy 21+10=31 tys)
Trochę dach mógłby być bardziej wysunięty do murawy. Ale ten stadion pokazuje, że można pogodzić 'nowoczesność' w postaci dwupoziomowych trybun (vipy, stanowiska itp) i wygodę kibiców w postaci jednopiętrowych trybun. Jak dla mnie cudo;)

http://stadiony.net/stadium.php?s=825

Największym plusem tego stadionu jest z czego jest zrobiony dach od środka.

Sokol
15-02-2009, 00:00
ze co? :)

Numer
15-02-2009, 00:29
ze co? :)

Deski, kiedyś czytałem że podobno wybrali bardzo dobre drewno aby stadion był jak najbardziej akustyczny.

PLX
15-02-2009, 07:16
Poza tym takie wykończenie nadaje mu niepowtarzalnego klimatu i ciepła, w odróżnieniu od reszty ze stali i betonu....

Zbignieff
15-02-2009, 17:30
Podobno o klimat na stadionie, to kibice mają zadbać.
A ciepło też będzie - od podgrzewanej murawy.
Oglądaliście Feyenord - Lech?
Tak mniej więcej będzie wyglądał "nasz" doping na nowym estadio.
Akustyka dobra, ktoś tam coś krzyknie (w sytuacji podbramkowej), ale jak przyjedzie trzystuosobowa grupa z, dajmy na to, Bełchatowa, to będzie się niosło... będzie...

Borubar
15-02-2009, 19:48
Tak mniej więcej będzie wyglądał "nasz" doping na nowym estadio.

Marzenie ściętej głowy.

Numer
03-03-2009, 09:57
http://www.budowastadionu.pl/foto/20090302171019_remont15.jpg

Jak by tylko nasi piłkarze zapieprzali tak szybko jak ci pracownicy...

R.
03-03-2009, 10:09
Zeby tylko nie bylo tak, ze szybkosc bedzie kosztem jakosci.

detoxizer
03-03-2009, 10:11
Marzenie ściętej głowy.

Biorąc pod uwagę fakt, że jest protest i prędko się nie zakończy to wcale niekoniecznie...

Kijek
03-03-2009, 12:03
Czy wiadomo juz mniej wiecej co sie bedzie miesciło w budynkach pod trybunami? Pilkarze beda nadal wychodzic stad gdzie wychodza?

Numer
03-03-2009, 12:14
Czy wiadomo juz mniej wiecej co sie bedzie miesciło w budynkach pod trybunami? Pilkarze beda nadal wychodzic stad gdzie wychodza?
Tam Leszek z Walterem będą pędzić bimber.:lol2:

A na poważnie, ma być parking tylko nie jestem pewien czy za trzema trybunami czy tylko za jedną.:hmm:

GregorAE
03-03-2009, 14:47
Mam takie pytanie (poważne):

Skąd wiadomo, że oni szybko budują ten stadion?

Bo tyle tu nad tym zachwytów...Ja się na tym nie znam więc poważnie pytam: są jakieś przesłanki ku temu żeby twierdzić że szybko powstaje? i czy oznacza to że będzie postawiony i oddany do użytku wcześniej niż planowano?

raff
03-03-2009, 14:52
Pewnie jest to oceniane na tej podstawie, że przez ostatnie 20 lat były plany, a nic się nie działo, a teraz i wyburzyli już i powstawiali pale, czy jak to się nazywa.

arczi
03-03-2009, 14:56
Szybko w sensie że jest bez opóźnień. Trzymają się wszystkich harmonogramów a nawet niektóre nieznacznie wyprzedzają. Ale to bardziej ze względu na łagodną zimę.

Na bubel tez póki co się nie zanosi. Daleko nam do Poznania, któremu po prostu zybudowano dwa majestatycznie paskudne grobowce. U nas raczej idzie wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną, ot dobre konsorcjum wygrało przetarg.

GregorAE
03-03-2009, 14:59
OK :)
Czyli cieszymy się z tego, że wszystko idzie zgodnie z planem? :p

P.S.
Nie żebym narzekał czy coś w tym stylu. Chciałem tylko wiedzieć czy jest szansa na szybsze ukończenie budowy, bo z poprzednich hurra-postów można było tak wnioskować

gem
03-03-2009, 15:53
Wg harmonogramu prac w maju trybuny mają już stać,troche mnie zaskoczyło jak to przeczytałem. Oczywiście bez dachu, krzesełek itp , ale jednak będzie już na co popatrzeć. Szybko idzie jak w Lubinie, pamiętam pierwsze prace tam były podobne. Przywozili duże stałe elementy, jak te pale i później na nie kładli spore częsci trybun, tylko u nas trybuny są dwupiętrowe. Na Wiśle i Lechu z tego co pamiętam to wszystko było robione na miejscu, wylewany beton metr po metrze.

PLX
03-03-2009, 16:02
Na obecnym etapie prace zawsze ida szybko, wszystko jest skałdane z gotowych elementów. Szybko tez bedzie widac efekty w postaci stojacych trybun...Dłużej potrwa wykończenie, wykonanie instalacji, zadaszenia...

siekan
03-03-2009, 16:18
PLX ma rację. Na obecnym etapie wszystko idzie sprawnie i szybko, schody zaczną się później. Szczerze mówiąc to wolę poczekać troszkę dłużej i zobaczyć w pełni oddane trybuny, które będą się jakoś prezentowały, niż fuszerkę zrobioną na zasadzie "byle szybciej wziąć kasę, jak coś to się poprawi".

Umaga
03-03-2009, 20:30
Ej plan jest taki - wybuduja konstrukcje trybun, i wtedy wkraczamy my: wypierdalamy ITI z klubu i montujemy krzeselka ktore zabralismy z Ż na meczu ze Slaskiem

Wszyscy za ?

dziekuje.

(czekam na cytat w GW)

karakan
04-03-2009, 11:55
a na dach zrobimy zbiórkę :yeah:

siekan
04-03-2009, 17:25
A po co dach?:hmm:

baldahimy porozstawiamy :prawi: bedzie taniej i ekologiczniej

PLX
04-03-2009, 17:39
Ale po co jakiekolwiek zadaszenie. Tyle lat bez dachu i nikt nie ucierpiał...a nawet wiąże się z tym kilka miłych, mokrych wspomnien...:)

BiKTOP
05-03-2009, 13:24
Ale po co jakiekolwiek zadaszenie. Tyle lat bez dachu i nikt nie ucierpiał...a nawet wiąże się z tym kilka miłych, mokrych wspomnien...:)

Myślisz że "prawdziwi kibice" zajadajacy się kiełbasą lubią moknąć?? :kowboi:

Herman
05-03-2009, 13:36
nie wiem czy było, ale jesli ktos nie moze sobie zobrazoać jak wyglądać bedzie nowy stadion to tu mamy troszke mniej nowoczesnego brata z 2004 roku

http://stadiony.net/stadium.php?s=179

Umaga
05-03-2009, 14:46
w ramach programu wspolpracy "39 i pol" dach wezmiemy z dawnej honorowki na KSP

Umaga
08-03-2009, 18:08
jestem na nie

pablos
10-03-2009, 19:08
Przed chwilą Drzewiecki w Wiadomościach powiedział, że "nowa Legia" jest cały czas brana pod uwagę w kontekście E 2012.

arczi
10-03-2009, 19:17
Tja.. też to widziałem. Świadczy to no coż... nie najlepiej o nim samym. Albo nie wie co mówi, albo Wiadomości źle zmontowały materiał hehe.
Legia nie może być brana pod uwagę z dwóch powodów.
Po pierwsze dlatego, że w Warszawie musi się odbyć mecz otwarcia (a może nawet i finał). Ranga ta i poziom gwiazdek w skali prestiżu wymaga minimum 50 tysięcznika.
A po drugie nie mogą się odbywać spotkania EURO w jednym mieście na dwóch różnych obiektach. Jeśli nie powstanie Narodowy (a powstanie), to po prostu UEFA prędzej kopnie nas w tyłek aniżeli pozwoli w ramach zastępstwa zagrać na malutkiej kameralnej Legii.

Teraz JA
10-03-2009, 19:19
ale może chodziło o to, że stadion Legii będzie brany jako boisko treningowe:D

A ja dziś w TVN Warszawa widziałem wypowiedz szefunia budowy naszego stadionu. Z tego co mówił, to prace idą szybciej niż przewiduje harmonogram i z tego powodu będą musieli trochę przystopować, bo biurokracja nie wydąża z zatwierdzaniem kolejnych dokumentów:D

Jaco
10-03-2009, 19:22
Tja.. też to widziałem. Świadczy to no coż... nie najlepiej o nim samym. Albo nie wie co mówi, albo Wiadomości źle zmontowały materiał hehe.
Legia nie może być brana pod uwagę z dwóch powodów.
Po pierwsze dlatego, że w Warszawie musi się odbyć mecz otwarcia (a może nawet i finał). Ranga ta i poziom gwiazdek w skali prestiżu wymaga minimum 50 tysięcznika.
A po drugie nie mogą się odbywać spotkania EURO w jednym mieście na dwóch różnych obiektach. Jeśli nie powstanie Narodowy (a powstanie), to po prostu UEFA prędzej kopnie nas w tyłek aniżeli pozwoli w ramach zastępstwa zagrać na malutkiej kameralnej Legii.
Może znowu był pijany... :cicho:

pablos
10-03-2009, 19:24
Arczi, ale ja to rozumiem tak, że na Ł3 ewentualnie jakieś mecze grupowe miałyby się odbyć. Gotowy Narodowy, z tego co mówią od dawna goście z UEFA, to absolutny mus. Bez niego ani rusz. Tak jak gotowy Kijów jeśli chodzi o Ukrainę.
W Lizbonie mecze odbywały się na da Luz i na Sportingu.

PabloVK
10-03-2009, 19:45
W Lizbonie mecze odbywały się na da Luz i na Sportingu.
a w Porto na Boavista i na Estadio do Dragao

arczi
10-03-2009, 20:00
Ups. No to fo paux.
Ale i tak imho nadal mało realne rozwiązanie. Musiałyby trzy inne polskie miasta nie wyrobić się ze stadionem.

Sharn
10-03-2009, 20:23
Przed chwilą Drzewiecki w Wiadomościach powiedział, że "nowa Legia" jest cały czas brana pod uwagę w kontekście E 2012.

Ja tam tego idioty nie rozumiem. Myślałem, że mamy za dużo kandydatów do organizacji euro. Chyba, że wycięli info, że to plan w razie jakbyśmy mieli zrobić imprezę sami - bez UKR.

RG
10-03-2009, 20:42
Ja tam tego idioty nie rozumiem. Myślałem, że mamy za dużo kandydatów do organizacji euro. Chyba, że wycięli info, że to plan w razie jakbyśmy mieli zrobić imprezę sami - bez UKR.

Tam niczego, w przeciagu nastepnych 3 lat, nie mozna byc pewnym, choc im zle nie zycze. Na pewno UEFA musi miec w zanadrzu rozwiazanie alternatywne.
Zakladajac ze Legia i Wisla, pewnie po zwiekszeniu pojemnosci podobnie jak stadiony w Austrii, nadawalaby sie, oraz zakladajac utopienie kolejnej kasy w Slaskim, to brakowaloby nam jednego stadionu do zorganizowania calej imprezy. Lodz? Szczecin?

eltoro
10-03-2009, 21:09
Lodz? Szczecin?

Najbardziej zaawansowany jest temat Zabrza. Ale to i tak już o 2 lata za późno jak nie więcej.

Markotny
10-03-2009, 21:11
Najbardziej zaawansowany jest temat Zabrza. Ale to i tak już o 2 lata za późno jak nie więcej.
A Jaga? Kiedy ten ich stadion ma powstać?

pablos
10-03-2009, 21:16
A Jaga? Kiedy ten ich stadion ma powstać?
Chyba druga połowa 2011, ale on ma mieścić tylko jakieś 23 000.

edit:
mam

Nowy stadion miejski w Białymstoku ma być gotowy jesienią 2011 roku. Będzie miał 22,5 tys. miejsc; przeznaczony będzie nie tylko do rozgrywek piłkarskich, ale także do organizacji imprez kulturalnych. Szacunkowy koszt inwestycji to 150 mln zł. Część pieniędzy ma pochodzić z funduszy unijnych.
http://sport.wp.pl/kat,75914,title,Stadion-Jagi-gotowy-do-Ekstraklasy,wid,10863985,wiadomosc.html?ticaid=17a 57

e(L)egion
11-03-2009, 06:47
Tak się mówi o Narodowym, nowym stadionie Legii czy o pracach w Poznaniu i Krakowie, a cisza o stadionach w Gdańsku i Wrocławiu. Tam chyba do tej pory hula wiatr. Niby media nie wszczynają alarmu więc moze tam jest wszystko ok, ale jak dla mnie to jakoś długo im się schodzi z rozpoczęciem budowy.....

Snoopy
11-03-2009, 08:02
O Gdańsk bym się nie martwił, co jakiś czas jednak jakaś pozytywna wiadomość dochodzi, teren też już w sporej części zaorali. http://i293.photobucket.com/albums/mm54/bike15/10luty.jpg

Natomiast we Wrocławiu rzeczywiście wygląda to tragicznie, nie ruszyło chyba nic a na dodatek taka informacja z dzisiaj:
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,6366927,Grunty_pod_stadion_nie_do_konca_wy kupione.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=4778157

Ale to nie ten temat :p

Układ
12-03-2009, 22:01
Informowaliśmy już dziś o analizie wg, której Legia będzie zarabiała 28 mln zł rocznie na nowym stadionie (http://www.legialive.pl/news/29574_GW_Miasto_da_Legii_miliard_zl_Miklas_Tu_brak _logiki_MP3.html). Choć Leszek Miklas uznał całą sprawę za wyssaną z palca, to szef stołecznego PiS Mariusz Błaszczak zapowiedział, że złoży do Komisji Europejskiej skargę w spawie "domniemanej bezprawnej pomocy państwa koncernowi ITI". "Chodzi o zbadanie tego czy mamy do czynienia z nieprawną pomocą publiczną udzieloną spółce prywatnej" - wyjaśnia Błaszczak. Miałaby ona polegać np. na zaniżaniu kwoty czynszu.

"Potwierdza się w raporcie to, o czym mówiliśmy wcześniej. Ta inwestycja jest niekorzystna dla miasta. Przychody z powierzchni biurowej z całą pewnością będą przewyższały wysokość opłaty dzierżawy" - powiedział Błaszczak. Jego zdaniem ta inwestycja jest zbyt droga i niekorzystna dla miasta "szczególnie w dobie kryzysu gospodarczego, który dotyka Warszawę". Radni PiS, są oburzeni, że raport został upubliczniony dopiero teraz i chcą, żeby całą sprawę wyjaśniła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Jak powiedział PAP Marcin Ochmański z zespołu prasowego stołecznego urzędu miasta, analiza ta została opracowana z zastrzeżeniem, że na każdym meczu będzie 100 proc. frekwencja oraz że opłaty za media - m.in. energię elektryczną - będą utrzymywać się na niezmienionym poziomie. "Jest oczywiste, że tak nie będzie" - dodał.

Politycy PiS chcą decyzję władz miasta zaskarżyć do Komisji Europejskiej. Do końca przyszłego tygodnia wyślą tam doniesienie o bezprawnie przyznanej pomocy państwa spółce prywatnej (klubowi piłkarskiemu Legia). W ich opinii łamie to zasadę konkurencyjności i równości podmiotów prywatnych. - Jeśli Komisja Europejska przyzna nam rację, Legia będzie musiała oddać pieniądze, które zarobi na stadionie - mówił poseł Błaszczak.

To nie pierwszy raz, gdy budowa stadionu Legii interesuje polityków. Jesienią sprawę przeznaczenia funduszów na budowę badał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (http://www.legialive.pl/news/27807_Polityczne_gry_wokol_stadionu.html). UOKiK stwierdził wówczas, że miasto ma prawo inwestować w stadion (http://www.legialive.pl/news/27978_UOKiK_Miasto_ma_prawo_inwestowac_w_stadion.h tml).

:modli::pociesza:

daimler
13-03-2009, 07:39
Czekam na oświadczenie Miklasa, że znowu skonfliktowana nieliczna grupka kibiców nie chce nowego stadionu i wielkiej Legii :kawa:

detoxizer
13-03-2009, 08:44
:modli::pociesza:

I to Ciebie cieszy? Wiesz co to dla nas oznaczałoby?

Pomyśl troszeczkę- naprawdę nie boli.

PS. Legia nie będzie musiała niczego oddawać, taka prawda. Ona dzierżawi tylko stadion- nie jest jej właścicielem.

Nazgul
13-03-2009, 09:15
To jest bicie piany i robienie szumu. Po to, żeby zostac usłyszanym. Szukają wałka tam, gdzie nie mają szans go znaleźć a są dwa miejsca gdzie wałek może faktycznie występować. Ale o tym cisza.

Sprawa pierwsza: Jak pamiętacie, kiedy HMB wygrało przetarg na budowę stadionu za Kaczyńskiego miał powstać obiekt na 35 tysięcy miejsc siedzących (obecny ma mieć 31500) i zasuwanym dachem. Koszty miały wynosić 467 milionów z czego 187 milionów miało wnieść miasto a resztę pokrywało HMB w ramach partnerstwa publiczno - prywatnego w zamian za co miało zarządzac stadionem przez 16 lat. Tak więc przez 16 lat zyski miały płynąć do HMB co niezbyt się podobało ITI nawet jesli brać pod uwagę, że Niemcy deklarowali gotowośc płacenia Legii za grę na nowym stadionie aż do czasu zakończenia 16-letniej umowy. Nie to jest jednak istotne, a lokalizacja. Projekt HMB przewidywał pozostawienie Krytej i boiska obecnego jako "małej Legii" a stadion główny miał być budowany na terenie między dawną Żyletą a Czerniakowską - i tu moim zdaniem psa pogrzebali. Nowy projekt (a także obecna awantura) pozostawia ten kawałek gruntu calkowicie poza dyskusją a już jesienią czytałem gdzies artykuł, że ITI się dogaduje aby tam postawic nowe studio nagraniowe dla TVN. Jeśli to prawda to przestanie dziwić presja na uwalenie umowy z HMB.

Druga sprawa to sprawa projektu i wykonania stadionu. Projekt obecnie budowanego stadionu wykonała pracownia JSK na zlecenie i koszt ITI, potem ten projekt został nieodpłatnie przekazany miastu. Pytanie, czy miasto ma prawo przyjąć tego typu korzyść od podmiotu nie związanego z nim żadną umowa partnerską (wydaje mi się, że powinna powstac spółka ITI - miasto i dopiero wtedy takie wniesienie projektu było by legalne ale na pewno nie wiem, pisze co mi się wydaje) i czy do projektu nie był czasami przywiązany wykonawca - a chodzą słuchy że Polimex-Mostostal jest związany przez spółki zależne z ITI.

Sam fakt budowy stadionu z kasy miejskiej jest normalny jesli nie korzysta się z procedur partnerstwa publiczno-prywatnego a kwota czynszu jest kwestią umowy dwustronnej pomiędzy najemcą a wynajmujacym. Uzaleznianie wysokości czynszu od estymowanych zysków to jak planowanie budżetu w oparciu o założenie wygranej w totka. Takich speców słuchali pewnie ci wszyscy co się przejechali na opcjach walutowych.

SpideyPL
18-03-2009, 12:40
Polecam zapoznanie się z tekstem: http://www.muratorplus.pl/inwestycje/inwestycje-publiczne/legia-legia-warszawa_64147.html

Sporo wcześniej nie publikowanych informacji na temat stadionu.

Moim zdaniem najciekawsze:
-Będzie miał 6 kondygnacji naziemnych (czyli ponad 20 m wysokości), dodatkowo poziom dachu, a więc łącznie ponad 28 metrów

-Istniejące boisko główne zostanie przesunięte o ok. 5.20 m w kierunku południowo-wschodnim

-Gdy zakończony zostanie trzeci etap budowy stadion będzie posiadał następującą ilość miejsc dla meczów ligowych:

* łączna ilość widzów 30 971 (wszystkie zadaszone miejsca siedzące),
* 34 250 (w tym północna dolna trybuna i narożnik południowo-wschodni ok. 6200 miejsc stojących).

Podczas rozgrywanych meczy piłkarskich maksymalna ilość miejsc to 33 609. Jest to liczba dla meczy krajowych, w innych wypadkach liczby te schodzą do ok. 27 293. Liczby miejsc na trybunach zawsze zawierają stałe wartości odpowiadające ilości miejsc dla VIP-ów, prasy i gości w dwóch lożach. Jest to ok. 2137 zarezerwowanych miejsc. Na Stadionie mogą odbywać się nie tylko mecze piłkarskie, ale także koncerty.

-Powierzchnię usługową w obiekcie zaplanowano na 4092 m2

-Główna płaszczyzna poruszania się widzów umieszczona została na okalającej stadion promenadzie usytuowanej na poziomie +7,00 m nad poziomem terenu. Wzdłuż promenady zlokalizowane zostały wejścia na trybunę dolną i górną, kioski gastronomiczne i toalety oraz pomieszczenia dla pomocy lekarskiej i policji.

-Na dwóch poziomach przewidziano 39 boksów o łącznej pojemności minimum 424 miejsca, z wydzieloną częścią widowni oraz trybunę honorową dla 1585 osób wraz z bezpośrednim zapleczem restauracyjnym.

-Przestrzeń pod trybuną wschodnią i południową zajmuje garaż na ok. 780 samochodów osobowych.

-W narożniku południowo-zachodnim Stadionu, na poziomie górnych trybun, przewidziano lokalizację studia telewizyjnego i centrum zarządzania kryzysowego obiektu.

-Czwarte piętro Stadionu - zabytkowa elewacja trybuny zachodniej - będzie przeszklona.

crolick
18-03-2009, 16:58
-Powierzchnię usługową w obiekcie zaplanowano na 4092 m2 A to chujki, a jeszcze we wrześniu najlepszy prezes wszechświata twierdził, że powierzchnia komercyjna wyniesie 1182 m kwadratowe...

R.
18-03-2009, 17:52
Podczas rozgrywanych meczy piłkarskich maksymalna ilość miejsc to 33 609. Jest to liczba dla meczy krajowych, w innych wypadkach liczby te schodzą do ok. 27 293.
Czyli w pucharach pojemnosc bedzie mniejsza o 6 tys.? Gdzie ta liczba miejsc idzie sie walic?

gem
18-03-2009, 18:09
Na pucharach nie będzie miejsc stojących czyli odejmuj od 30tyś. Do tego więcej miejsc dla vipów, działaczy i więcej miejsc komentatorskich, które zajmują po kilka zwykłych.

A to chujki, a jeszcze we wrześniu najlepszy prezes wszechświata twierdził, że powierzchnia komercyjna wyniesie 1182 m kwadratowe...

Bo w te 4tyś wchodzą spa i inne solaria, które będą służyły przecież wszystkim warszawiakom :)

R.
18-03-2009, 18:29
Rozumiem, ze chodzi o te stojace miejsca na nowej Zylecie? Ale to jak - bedza jakies rozkladane krzeselka czy w tym momencie trybuna bedzie zamknieta bo nie bardzo rozumiem?

gem
18-03-2009, 19:31
Składane rzędy krzesełek czy coś takiego, nie podawali jak to dokładnie będzie wyglądać.

kiubz
18-03-2009, 22:07
Składane rzędy krzesełek czy coś takiego, nie podawali jak to dokładnie będzie wyglądać.

Nie będzie, nowa ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych zdaje się wprowadza tylko miejsca siedzące... a pierwotnie miało być tak, że miejsca siedzące na trybunie północnej, czyli tej do dopingu miały być tylko rozkładane na puchary, bo tam jest wymóg tylko siedzących, na ligę miała być trybuna stojąca.

A rozwiązanie z miejscami stojącymi na jednej, ultrasowej trybunie świetnie się sprawdza w Niemczech, gdzie stosują to nawet na najnowszych obiektach.

rey
18-03-2009, 22:20
A rozwiązanie z miejscami siedzącymi na jednej, ultrasowej trybunie świetnie się sprawdza w Niemczech, gdzie stosują to nawet na najnowszych obiektach.

Stojącymi w sensie, że chciałeś napisać? Bo jak jednak chciałeś napisać siedzącymi to nie kumam. A **** Mik_as i wypowiedź o ilości m2 powierzchni komercyjnej to... :klnie:

Z.
18-03-2009, 22:24
Zapewne chodziło mu to stojące. Pamietam, ze bodajze w Dortmundzie na lige chodzi 80 tys, a w Gelsen 55, natomiast na mundialu bylo 70 - 45.

rey
18-03-2009, 22:27
Rozwiązanie jak najbardziej sensowne w naszych warunkach, tylko jak sobie pomyśle o miłościwie nam panującym pożalsiębożezarządzie, to wcale się nie zdziwie jak najpierw będzie zbudowana trybuna z miejscami stojącymi na mecze w lidze, a później będą rozdawać zakazy za stanie na meczach...

kiubz
18-03-2009, 22:31
Stojącymi w sensie, że chciałeś napisać? Bo jak jednak chciałeś napisać siedzącymi to nie kumam. A **** Mik_as i wypowiedź o ilości m2 powierzchni komercyjnej to...

no tak :jejku:

wyedytuję zara

O takie coś...

http://www.users.bigpond.com/pengweeds/veltins.jpg

jak byłem na Mundialu tam to były same siedzące w tym miejscu

gem
18-03-2009, 22:43
Jakos ciężko mi uwierzyć w ten zapis w ustawie, może jest tam coś bardziej o procentach. Na Górniku np to oznaczałoby spadek frekwencji z 15 do 4 tyś.

Z resztą pod wpływem ustawy projektu stadionu teraz nie zmienią.

kiubz
18-03-2009, 23:06
Z resztą pod wpływem ustawy projektu stadionu teraz nie zmienią.

Jasne, zostawią stojące i powiedzą, że kiedyś było inaczej a psiarnia i sądy grzecznie przyznają rację.

Z resztą o czym tu dyskutować:

Artykuł 31. punkt 5. Organizator meczu piłki nożnej obowiązany jest prowadzić sprzedaż biletów wstępu lub
innych dokumentów uprawniających do przebywania na nim jedynie na miejsca siedzące.z nowej ustawy, więc nawet jeśli miejsca stojące zostaną to nie będzie można na nie prowadzić sprzedaży ani wpuszczać tam ludzi.

jusko
21-03-2009, 18:10
http://www.zczuba.pl/zczuba/1,90957,6392714,Dmuchani_kibice_na_ratunek_rugbyst om.html

myślę ze towarzysze z zarządu maja już wstępne pomysły jak zapełnić nowy stadion... po wczorajszym żenującym meczu nie wydaje mi się zęby ktoś ten twór chciał oglądać...:bat:

Pawel (L)egnica
29-03-2009, 15:17
Marek Żywiałkowski o odległości linii boiska od trybun

"Odległość trybun od linii boiska jest zróżnicowana, tzn. trybuny „zabramkowe” czyli północna i południowa będą oddalone o dziesięć metrów, natomiast trybuny wschodnia i zachodnia będzie dzielić odległość ośmiu metrów. Powstały pas będzie zarezerwowany dla podjęcia ewentualnych działań prewencyjnych."

osiem metrow to troszke troszke czy ci z prewencji zawsze potrzeboja tyle miejsca:nie:

Z.
29-03-2009, 22:45
Znaczy u nas ma byc 10m i 8 m?

Za 500 mln? To ładnie :lol:

TZD
29-03-2009, 23:39
przecież to strasznie duża odległość... dla działań prewencyjnych to co mają parkować armatkami?

karakan
30-03-2009, 08:22
Już oni wiedzą po co im to.
Pamiętajmy ,że nasz stadion ma służyć różnym celom :)

arczi
30-03-2009, 09:18
No musi się pojazd sikawka zmiescić hehe..

Ale dla mnie to żaden kataklizm. Lubię bardziej oddalone trybuny (z wyjątkiem bieżni i owali). Klimaty z trybunami tuż za linią boczną a'la Anglia mnie nie kręcą w ogóle. A tak będzie trochę jak we Włoszech, Francji czy Grecji ;)

Ardiano
30-03-2009, 11:23
zastanawiam się tylko jak wóz z armatką wodną będzie robił slalom między bandami reklamowymi?? wszak na 8-10 metrach można ustawić ze 3 rzędy reklam...

R.
31-03-2009, 20:28
A przypadkiem nie ma takiego przepisu stworzonego przez UEFA, ze odleglosc trybuny od boiska na nowo budowanych stadionach nie moze byc mniejsza niz 6 metrow? Kiedys mi sie taki cytat obil o uszy chyba.

TZD
31-03-2009, 22:25
ok 6-8 metrów jest ok, nie chce drugiej Anglii ale 10 metrów to już spory odcinek...

Numer
07-04-2009, 10:58
http://legia.com/www/index.php?akt=6642

daimler
07-04-2009, 11:08
wprowadzają opinię publiczną w błąd
hipokryci... :klnie:

karakan
07-04-2009, 20:52
Mnie tylko zastanawia czemu Solorz czy Cacek gra w otwarte karty , a ITI ściemnia do końca.

daimler
08-04-2009, 06:51
Oglądając wczoraj LM tak sobie myślałem, czy jak jużbędzie nowy stadion i atmosfera taka jak wczoraj na Old Trafford, to Urban też będzie mówił że wszystkie mecze grają na wyjazdach. A przecież ta Anglia taka podobno wspaniała... :roll:

Sokol
09-04-2009, 14:49
http://www.legia.com/www/galerie/wydarzenia/2009-04-09/big/1050.JPG

Się dzieje :)

Teraz JA
09-04-2009, 15:36
http://stadion.legia.com/?akt=6523

bardzo fajna opcja. Naciskamy na białe kulki i ładuje nam się nowe miejsce, z którego możemy widzieć to, co się dookoła tej kulki znajduje. Na każdej wizualizacji możemy znależć następne miejsca, z których możemy obserwować.

Fajna sprawa

Sokol
09-04-2009, 16:04
tez mi sie to podoba

Naguto
09-04-2009, 19:12
w IE nie działa, dlatego trzeba skorzystać z Mozilli !

Gutek
09-04-2009, 19:38
http://img16.imageshack.us/img16/3046/legia1.th.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=legia1.jpg)

20:38, a na budowie praca trwa :)

arczi
11-04-2009, 10:01
Ten ruchomy dźwig jest absolutnym cudem techniki. Przepiękny.

http://i40.tinypic.com/2dm8uic.jpg

PLX
11-04-2009, 10:07
Bardziej przypomina jakiegoś transformersa....:)

żyła
11-04-2009, 10:20
co to za "fundacja" jest widoczna na jednym z banerów?

Sokol
11-04-2009, 10:22
akademia pilkarska mw

Robson(L)
11-04-2009, 14:00
Trzeba przyznać, że to bydle robi duże wrażenie. :fajek:

legionista13
11-04-2009, 14:06
Wie ktoś może czy wszystkie trybuny będą oddane do użytku w jednym momencie czy będzie to prowadzone etapami?

daimler
11-04-2009, 14:23
Etapami, zbudują 3 trybuny a potem zabiorą się za rozbudowę krytej.

R99
12-04-2009, 20:12
Damian - myślisz że doczekasz pierwszego meczu na nowym stadionie?

Gutek
13-04-2009, 10:55
http://stadion.legia.com/?cam=3
Trzecia kamera.

Abstrahując od ogółu gówna, jakie ITI "sprezentowało" od czasów przejęcia Legii, strona stadion.legia.com jest chyba jedynym ich dziełem, które stoi na profesjonalnym, światowym poziomie.
Co jak co, ale to, co wyprawia ekipa odpowiedzialna za ten serwis przechodzi ludzkie pojęcie.
Zdecydowanie - najlepiej udokumentowana budowa w Polsce.

żyła
15-04-2009, 08:21
Dzisiejsze Życie Warszawy informuje, że w przypadku awansu Legii do fazy grupowej Ligi Europejskiej (tak od nowego sezonu nazywać się będzie dotychczasowy Puchar UEFA), nasz klub będzie musiał rozgrywać swoje mecze w Niemczech lub Czechach. W podobnej sytuacji jest Polonia. "Oba warszawskie kluby nie mają stadionów gotowych do organizacji meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej" – mówi szef zespołu ds. infrastruktury Wydziału Bezpieczeństwa PZPN Zdzisław Czarnecki. Legia nie powinna mieć problemów z rozegraniem na swoim stadionie dwóch rund kwalifikacji do Ligi Mistrzów i trzech rund Ligi Europejskiej. Gorzej będzie w przypadku awansu do fazy grupowej.
"Teoretycznie można powiedzieć, że tematu nie będzie, bo polskie kluby z reguły szybko odpadają w rozgrywkach UEFA. Jeśli jednak sprawią miłą niespodziankę, pojawi się ogromny kłopot. Co wtedy? Najbliżej mamy stadiony Herthy Berlin i Banika Ostrawa" – podkreśla Zdzisław Czarnecki.

Czarnecki przekonuje, że inne polskie stadiony odpadają. "Obiekt Korony ma problem z toaletami oraz szerokością bramek wejściowych i dróg dojazdowych. To ewidentne zaniedbanie. Zagłębie Lubin? Nie sądzę, żeby do końca roku zdążyli z budową ostatniej trybuny. Podobnie wygląda sytuacja z obiektem Lecha Poznań i Stadionem Śląskim w Chorzowie. Przedstawiciele UEFA nie będę przymykać oczu. Oni mogą zakwestionować nawet szerokość drzwi, jeśli będą o cztery centymetry za wąskie" – dodaje Czarnecki.

Działacze Legii wierzą, że UEFA weźmie pod uwagę trwającą obecnie na Łazienkowskiej budowę nowego stadionu. "U nas trwa przebudowa, za dwa lata będziemy dysponować stadionem spełniającym wszystkie nowoczesne standardy. Wierzymy, że działacze UEFA wezmą pod uwagę ten argument. Liczymy na zastosowanie wobec Legii specjalnej procedury" – mówi członek zarządu KP Legia Marek Drabczyk.

Legioniści liczą, że na swoim stadionie będą mogli grać nawet w fazie grupowej Ligi Mistrzów, jeśli oczywiście zakwalifikują się do niej. "No, chyba że wylosujemy drużynę klasy Barcelony lub Milanu. Wtedy rozważymy pomysł jednorazowego wynajęcia większego stadionu. Płock lub Kielce? Dla warszawskiego klubu to oczywisty wybór. Berlin lub Ostrawa są ostatecznością, na dodatek niezwykle drogą i trudną pod względem logistycznym. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie" - mówi Drabczyk.

czyli ani transferów ani ciśnienia na jakikolwiek sukces godny Legii nie będzie :] będzie chujnia z patatajnią taka jaką mamy obecnie, przynajmniej przez 2 lata.

matyzzz
15-04-2009, 08:33
Nie ma to jak wiara działaczy PZPNu w rodzime kluby. Piłkarze powinni nie przyprawiać ich o ból głowy i nie wygłupiać się tylko przegrać jak najszybciej w kwalifikacjach. po co stwarzać problemy ? ;p

arczi
15-04-2009, 08:48
Czarnecki ******** jak potłuczony.
Do LM spokojnie zostały by od biedy dopuszczone stadiony Korony, Śląski i Dialog. Na ten ostatni już łapki położył Lech, gdzie pucharowe spotkania będzie rozgrywać właśnie w Lubinie. Ligę Europejską z kolei można grać nawet i w Bełchatowie czy Płocku. Ale nie powinno być problemu żeby grać i u siebie w Warszawie. LM raczej jednak nie grozi żadnej polskiej drużynie, z resztą... myślę że i europejskie puchary nie będa dla nikogo w tym sezonie priorytetem. Odbębnić kilka spotkań, w tym jedno z uznanym rywalem, na którym będzie można troszkę zarobić na transmisjach.. i nara.

Swoją szosą.. to już chyba ostatni sezon, gdzie musielibyśmy się wstydzić polskich drużyn w europucharach. Mam na myśli rzecz jasna stadiony.

Raffi
15-04-2009, 09:20
Nie wiem, czy Śląski będzie dostępny z uwagi na przebudowę (m.in. instalacja zadaszania nad wszystkmi trybunami - dla przypomnienia w chwili obecnej to z zadaszeniem jest tam nie bardzo, delikatnie mówiąc.......

arczi
15-04-2009, 09:55
Jeśli jednak 12 maja UEFA postawi haczyk na Śląskim, to myślę że i zapał na dalszą modernizację Śląskiego minie.

Numer
15-04-2009, 12:51
http://legia.com/www/galerie/wydarzenia/2009-04-15/big/1012.JPG

Nasz nowy dom nabiera coraz bardziej konkretnych kształtów. Wkrótce na placu budowy pojawią się pierwsze stopnice.
Fotoreportaż znajduje się tutaj. Fot. Adam Polak

Od strony Kanałku Piaseczyńskiego do ułożenia zostały już tylko dwa rzędy rygli górnych. W narożniku południowo – wschodnim kształtów nabiera łuk, który połączy trybuny południową i wschodnią. Obecnie w tym miejscu pracownicy firmy Polimex – Mostostal układają żelbety. W osi F trwa zbrojenie prefabrykatów. Tam znajdzie się elewacja obiektu. Wkrótce na placu budowy pojawią się stopnice, czyli zewnętrzne części trybun. Na nich będą instalowane siedzenia.

Na placu montażowym budowlańcy przygotowują się do scalania dźwigarów dachowych. Metalowe rury są układane na specjalnych podporach. Geodeci mierzą, czy ważące kilkanaście ton części są odpowiednio dopasowane. Wkrótce nad placem powstanie namiot, pod którym części scalane. Według planów jeden dźwigar będzie mierzył około 40 metrów i ważył nawet do 90 ton. Wszelkie operacje związane z instalacją olbrzymiej belki podtrzymującej dach będą możliwe dopiero po zakończeniu zakładania rygli.

W osi B trybuny wschodniej trwają zbrojenia elementów żelbetowych oraz prace przy trybunach dolnych. Wewnątrz konstrukcji są układane kable, które zostaną odprowadzone do stacji trafo.

Na trybunie północnej, od strony boiska, trwa szalunkowanie i układanie ścian. Powoli dobiega końca nakładanie stropów.

Ktoś wie o co chodzi z tym namiotem?

arczi
15-04-2009, 14:54
No normalnie postawią namiot pod którym będą na miejscu łączyć elementy.

mort
15-04-2009, 18:35
stadion i tak za mały :lol:

Z.
15-04-2009, 22:55
Łódzcy radni zgodzili się na dzierżawę przez KS Widzew Łódź SA terenów przy al. Piłsudskiego. W ciągu trzech lat na ponad 7 hektarach ma powstać nowoczesny stadion i centrum rozrywkowo-handlowe.

+

Koszt całej inwestycji to około 150 mln euro. Właściciel Widzewa zapewnia, że miasto nie dołoży do niej nawet złotówki. Centrum Widzew powstanie za pieniądze spółki (czytaj: Cacka) oraz prywatnego inwestora.

http://www.sport.pl/pilka/1,65063,6503118,Widzew_ma_miec_stadion_za_150_mln_ euro_.html

=

:kawa:

e(L)egion
16-04-2009, 06:59
Wszystko ładnie pięknie w tej Łodzi ale póki co na papierze. Czas pokarze czy miasto aby na pewno nie będzie się musiało nic a nic dokładać.

Raffi
16-04-2009, 08:29
Robert Pietryszyn: - Nie ukrywam, że byłbym w głębokim szoku, gdyby ta uchwała nie przeszła. Natomiast dobrą wiadomością jest to, że została przyjęta przygniatającą większością głosów. Można powiedzieć, że 1/3 pracy już za nami. Ale sama uchwała to nie wszystko. Muszą za nią pójść kolejne działania. Wykup przez miasto części działek, które należą do osób prywatnych oraz udzielenie pomocy de minimis w postaci zmniejszenia wysokości podatku od nieruchomości i czynszu za dzierżawę od części sportowej przyszłego kompleksu.
- Jakie działania podejmiecie teraz?
- Drugi etap to przygotowanie wszystkich spraw formalnych. Mam na myśli uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania całej, ponad 7-hektarowej powierzchni, przygotowanie koncepcji projektu architektonicznego, zamknięcie finansowania oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. Samo uzyskanie warunków zabudowy musi potrwać przynajmniej sześć miesięcy. Cały ten etap powinien zamknąć się w około roku. Mam nadzieję, że pierwsza łopata zostanie wbita w połowie 2010 roku. Natomiast już sama budowa powinna pójść błyskawicznie.
- Kibice mieli już okazję zobaczyć wizualizację stadionu. Czy tak będzie wyglądał nowy obiekt Widzewa?
- Myślę, że nie. Przygotujemy zupełnie nową, unikalną na skalę europejską koncepcję stadionu połączonego z centrum rozgrywkowym, które ma tętnić życiem przez cały tydzień. Chcemy w tej koncepcji zawrzeć najlepsze rozwiązania ze stadionów zachodnioeuropejskich. Dlatego planujemy w odwiedzić wiele z tych obiektów. Myślę że wzorem będą stadiony angielskie, portugalskie i niemieckie. Chcemy z tych stadionów zaczerpnąć to, co najlepsze. Ale stadion, jako całość, ma być unikalny w skali europejskiej.

Z.
16-04-2009, 17:23
Mysle, ze Łodz nie wyda 500 mln złotych ;)

P.S. Pietryszyn jest prezesem Widzewa teraz? :o

RIOT
19-04-2009, 15:02
Uważam, że jak stadion powstanie to młyn nadal powinien być tam, gdzie do tej pory była Żyleta. Chociażby z tego powodu, że to właśnie tam do tej pory Żyleta była.

Gadki, typu, że bilety drogie są kompletnie nietrafione - na forum są ludzie co są w stanie wydać na markowe sweterki po 500 zł, a narzekają na drogie bilety :chytry:

arczi
19-04-2009, 15:18
Głupstwa waćpan opowiadasz, albo nie znasz realiów.

Baldwin
19-04-2009, 18:25
Gadki, typu, że bilety drogie są kompletnie nietrafione - na forum są ludzie co są w stanie wydać na markowe sweterki po 500 zł, a narzekają na drogie bilety :chytry:
Panie kolego na forum też są ludzie, dla których cena biletów gra istotną rolę. Mnie tam nie stać za każdym razem kupywać bilet po 60 dyszek. Spójrz jak jest na innych stadionach. O wiele taniej. Liczę, że ITIoci pójdą po rozum do głowy i na nowym stadionie znajdzie się coś dla osób o mniejszej zawartości portfela.

Nazgul
19-04-2009, 20:03
Panie kolego na forum też są ludzie, dla których cena biletów gra istotną rolę. Mnie tam nie stać za każdym razem kupywać bilet po 60 dyszek. Spójrz jak jest na innych stadionach. O wiele taniej. Liczę, że ITIoci pójdą po rozum do głowy i na nowym stadionie znajdzie się coś dla osób o mniejszej zawartości portfela.

No jasne.
Stojące, za bramką. I to też tylko na ligę / PP / PE. Na rozgrywki międzynarodowe numerowane krzesełka i cena adekwatna.

Z.
19-04-2009, 20:14
Adekwatna do czego? Mam nadzieje, ze poziomu gry, a nie widoku z krzesełka. Bo to jest ZASADNICZA roznica.

iniemamniejusz
19-04-2009, 20:26

Ten temat cen biletów to jak bumerang powraca. I co z tego że na innych stadionach masz taniej? Jagiellonia płaci 15 zł za bilet a my 50. Warszawiak zaeabia 15 zł za godzinę, a Białostoczanin 7. Tak można bez końca. Drogie ceny bo i drogie miasto...

kiubz
19-04-2009, 20:31
Stojące

Nie będzie żadnych miejsc stojących.

iniemamniejusz
19-04-2009, 20:36
Nie będzie żadnych miejsc stojących.

Wariant I - rozgrywki krajowe

łączna liczba miejsc - 33 609 widzów
w tym 27 483 zadaszonych miejsc siedzących
oraz 6 126 miejsc stojących

Wariant II - rozgrywki międzynarodowe

łączna liczba miejsca - 31 103 widzów (wszystkie miejsca siedzące)

Liczba miejsc dla prasy może być zwiększona kosztem miejsc dla widzów.

Podane liczby zawierają stałe wartości miejsc na widowni należące dla prasy i vip-ów w ilości 2 137 miejsc.

kiubz
19-04-2009, 20:45
Wariant I - rozgrywki krajowe łączna liczba miejsc - 33 609 widzów w tym 27 483 zadaszonych miejsc siedzących oraz 6 126 miejsc stojących Wariant II - rozgrywki międzynarodowe łączna liczba miejsca - 31 103 widzów (wszystkie miejsca siedzące) Liczba miejsc dla prasy może być zwiększona kosztem miejsc dla widzów. Podane liczby zawierają stałe wartości miejsc na widowni należące dla prasy i vip-ów w ilości 2 137 miejsc.

Nie będzie żadnych miejsc stojących, nowa ustawa o bezpieczeństwie na imprezach masowych wprowadza obowiązek sprzedaży biletów jedynie na siedzące.

iniemamniejusz
19-04-2009, 20:51
No chyba, że tak. Kolejna debilna ustawa. Idealnie to będzie pasować do modelu szkockiego, zakaz stania na meczu. Ekstra...

Sokol
19-04-2009, 21:01
Ten temat cen biletów to jak bumerang powraca. I co z tego że na innych stadionach masz taniej? Jagiellonia płaci 15 zł za bilet a my 50. Warszawiak zaeabia 15 zł za godzinę, a Białostoczanin 7. Tak można bez końca. Drogie ceny bo i drogie miasto...

Czyli jeden na bilet pracuje 3-4h , drugi 2h :boshe:

Nazgul
19-04-2009, 21:27
Kiubz:

Pojemność obiektu

Przewidziane są różne warianty użytkowania:

A. Mecze piłkarskie

Wariant 1 - rozgrywki krajowe łączna liczba miejsc 33.609 widzów
w tym 27.483 zadaszonych miejsc siedzących oraz 6.126 miejsc stojących w wyznaczonych sektorach

Za legia.net (http://www.legia.net/news.php?id=33160)

I na razie się z nimi nie kłócę. Zresztą w Polsce prawo zawsze było sobie a życie sobie. Taki los durnego prawa.

Co do cen biletów: Z, chyba nie twierdzisz że one TERAZ są dostosowane do jakości spektaklu który serwują nam nasi grajkowie? Bez względu na to czy mówimy o okresie budowy czy latach ją poprzedzających? Jak pamiętasz, bo pisalem o tym nei raz ja już po finale PP z Lechem bojkotuję mecze z dwóch powodów: Po pierwsze z powodu wymogu identyfikatora - nie jestem krową żeby mnie kolczykować a po drugie cen które były ustalane chyba w pijanym widzie. Luksus oglądania Legii z trybuny krytej wart jest maksymalnie 40-50 złotych. Z przedkrytej i Żylety - gdy istniała - max 20. Biletów na luk nie wziął bym nawet darmo.

Zreszta ceny biletów to dla mnie przynajmniej najmniejszy problem dopóki wymaga się ID. Zlikwidują - pójdę na mecz. Nie zlikwidują - łaski bez. Moja kasa :) Nie chcą - nie dostaną :) Przeciez nie będę się prosił żeby wzięli moje kilka dych :)

rey
19-04-2009, 21:35
Zresztą w Polsce prawo zawsze było sobie a życie sobie.

Piszesz jakbyś nie znał iti. Co prawda oni nie budują, ale idę o zakład, że się postarają, żeby wszystko było zgodnie z ustawą, szczególnie, że przecież to dla nas, chuliganów, bandytów czy innych dilerów byłyby te miejsca przeznaczone.

Nazgul
19-04-2009, 21:48
Piszesz jakbyś nie znał iti.

Własnie znam ITI. W Polsce sa równi i równiejsi, Walter należy do tych drugich. I jeśli jest szansa aby zarobił ekstra na kilku tysiącach nadliczbowych kibiców na pewno znajdzie sposób aby szansę wykorzystać. pewnie już są ugadani z kim trzeba. Zwróć uwagę: Wariant z miejscami stojącymi obowiązuje tylko na rozgrywki krajowe. Na międzynarodowe kładą uszy po sobie i potulnie stosują się do dyrektyw z FIFA i UEFA. Znamienne...

RG
19-04-2009, 21:57
Wariant I - rozgrywki krajowe

łączna liczba miejsc - 33 609 widzów
w tym 27 483 zadaszonych miejsc siedzących
oraz 6 126 miejsc stojących

Tak jak pisal kiubz nie bedzie zadnych miejsc stojacych.
Ten wariant jest tak samo prawdziwy jak walka o LM po trzech latach od wejscia ITI.

Art 29.5 nowej ustawy (mam tekst sprzed poprawek ale IMHO tu sie akurat nic nie zmienilo):
"W meczach pilki noznej dopuszcza sie wylacznie udzial osob uczestniczacych w imprezie masowej, zajmujacych miejsca siedzace"

Koniec cytatu.

A teraz pomysl kto jest autorem wariantu pierwszego organizacji trybun, a kto glownym konsultantem i inspiratorem nowej ustawy.

Nie "wali" ci tu schizofrenia?

rey
19-04-2009, 21:59
Nazgul: No nie wiem czy w tym przypadku przemówi do niego argument pieniędzy, skoro może się tym samym narazić na zarzut, że niby walczy z chuligaństwem a tu robi dla nich sektor na nowym pięknym stadionie. Ale z drugiej strony nie dałbym sobie za to ręki uciąć, bo już bym pewnie nie miał ręki ;) Pożyjemy, zobaczymy. A taka ogólna refleksja, to tempo budowy i w ogóle widok jaki zaczyna się wyłaniać z placu budowy robią wrażenie. Dzisiaj przejeżdżałem Łazienkowską i tak sobie pomyślałem, że gdyby nie te sk...syny to naprawdę skakałbym z radości, po tylu latach oczekiwania.

Nazgul
19-04-2009, 22:11
Nazgul: No nie wiem czy w tym przypadku przemówi do niego argument pieniędzy, skoro może się tym samym narazić na zarzut, że niby walczy z chuligaństwem a tu robi dla nich sektor na nowym pięknym stadionie. Ale z drugiej strony nie dałbym sobie za to ręki uciąć, bo już bym pewnie nie miał ręki ;) Pożyjemy, zobaczymy. A taka ogólna refleksja, to tempo budowy i w ogóle widok jaki zaczyna się wyłaniać z placu budowy robią wrażenie. Dzisiaj przejeżdżałem Łazienkowską i tak sobie pomyślałem, że gdyby nie te sk...syny to naprawdę skakałbym z radości, po tylu latach oczekiwania.

Może, nie wiem. Czas pokaże. na razie skazani jesteśmy na domysły i dywagacje.

Numer
22-04-2009, 07:29
Między innymi o krzesełkach
http://www.legia.com/www/index.php?akt=6922

daimler
22-04-2009, 09:56
Po wejściu w link numera na legia.com nod32 znalazł mi jakiegoś wirusa, uważajcie.

Numer
22-04-2009, 11:53
Podobno był jakiś błąd w kodzie. Teraz działa.

radziu_mmz
22-04-2009, 14:31
Niby wspomina w tym materiale o krzesełkach i jakichś tam ustaleniach z miastem, ale nic konkretnie tak naprawdę nie powiedział. Ten temat był już poruszany, ale czy wogóle był jakieś kontakty z miastem w sprawie koloru krzesełek?? Czy my poprostu nie mamy na to wpływu??

arczi
22-04-2009, 14:32
Na dyskusje nad kolorystyką krzesełek przyjdzie jeszcze pora.

radziu_mmz
22-04-2009, 16:23
Rozumiem. Chciałem poprostu sie upewnić.

Teraz JA
24-04-2009, 20:13
dolne piętro nie jest chyba tak strome jak górne. A szkoda. Tak przynajmniej wynika ze zdjęć albo to moje złudzenie. Dolne piętro wg mnie za bardzo spłaszczone i trochę za niskie. Mogło by być na nim kilka rzędó więcej (z 3-5)

Z.
24-04-2009, 23:04
Tak sobie patrze na foty z przebiegu powstawania tego stadionu. Tempo prac jest naprawde niesamowite (chociaz ktos juz pisal, ze ten etap jest najefektowniejszy i najszybszy - dopiero potem zacznie sie mozolne wykanczanie co bedzie trwało i trwało..). No, w kazdym razie tak sobie patrze. Nie pamietam dokładnie ile buduja ale wyglada to tak jakby nie było niczego łatwiejszego.

Co cała banda urzedasów etc robiła przez ostatnie 20 lat? :o

pu(L)on
25-04-2009, 21:20
http://stadion.legia.com/?akt=7024 Fajny filmik z kamerki internetowej ukazujący dwa miesiące budowy w 3 minuty ;)

Gutek
25-04-2009, 22:25
dolne piętro nie jest chyba tak strome jak górne. A szkoda. Tak przynajmniej wynika ze zdjęć albo to moje złudzenie. Dolne piętro wg mnie za bardzo spłaszczone i trochę za niskie. Mogło by być na nim kilka rzędó więcej (z 3-5)

Prosta zasada - dolne piętro nie może być tak strome jak górne, bo wtedy osoby zasiadające na koronie obiektu nie będą widziały akcji pod własną bramką.

A ja uważam, że dobrze rozplanowano ilościowy podział rzędów na góę i dół - im więcej miejsc na górze tym lepiej, tamtejsze warunki (chociażby za sprawą nachylenia) są znacznie lepsze niż na dolnym "pierścieniu".