PDA

Zobacz pełną wersję : ruchy transferowe-Legii!

Strony : [1] 2 3

kamyk
10-06-2003, 10:02
zakladam nowy temat zeby kazdy mogl na swiezo sie wpisywac o przymiarkach transferowych i zeby od dzis tu sie wypowiadac na temat tych transferow!

a tu najnowsze wiadomosci:

Działacze Legii prowadzą rozmowy z piłkarzami, których trener Dragomir Okuka widziałby w swoim składzie. Na pierwszy ogień poszli lewy obrońca Mirko Poledica z Lecha i prawy pomocnik Giuliano, który już występował w Legii. "Zawodnik Serbii i Czarnogóry był wypożyczony do poznańskiego Lecha z Vojvodiny Nowy Sad. Nie chce już występować w serbskim zespole i chętnie zadomowiłby się w Warszawie. Giuliano również myśli o powrocie do naszego miasta. Najpierw musi jednak wyjaśnić swój status. Dlatego wyjechał wczoraj do Niemiec, gdzie ma się spotkać z udziałowcem Widzewa Andrzejem Grajewskim. Później poleci na wakacje do Brazylii" - mówi dyrektor sportowy Legii Janusz Olędzki.
Mówi się także o przejściu na Łazienkowską Tomasza Sokołowskiego. 30 czerwca piłkarzowi wygasa kontrakt z Amiką Wronki. Olędzki rozmawiał również z Piotrem Włodarczykiem, którego obowiązuje jeszcze kontrakt z Widzewem do 2004 roku oraz bramkarzem Aleksandrem Kłakiem. "Sokołowski jest w naszym kręgu zainteresowań. Natomiast nie wiem, jaki status w Widzewie ma Włodarczyk" - zarzekał się Olędzki.
Legię może wzmocnić również inny gracz Widzewa Patryk Rachwał. 22-letni kapitan reprezentacji młodzieżowej ma ważny kontrakt z łódzkim zespołem jeszcze przez rok, ale już zwrócił się do PZPN o anulowanie umowy z winy klubu, który nie wypłacił mu w terminie pieniędzy. "Interesujemy się Rachwałem, ale to bardziej jego menedżer Robert Kiłdanowicz widziałby go na Łazienkowskiej" - informuje dyrektor Olędzki.
Legia jest także zainteresowana piłkarzami z Konwiktorskiej. W grę wchodzą Łukasz Jarosiewicz oraz Jarosław Mazurkiewicz. Pierwsze decyzje odnośnie ewentualnych transferów zapadną po powrocie z Chorwacji prezesa Andrzeja Zarajczyka i jego decyzji w sprawie sprzedaży 80% akcji Legii S.S.

mysle ze te przymiarki transferowe nie sa az takie zle:)

Mrk
10-06-2003, 10:18
Gdyby to wszystko wypaliło, to byłoby super, ale sam w to nie wierzę.

Kamyk- mam prośbę - napisz "Legia" z dużej litery w temacie!

Ostry
10-06-2003, 10:22
Te ruchy transferowe zapowiadają się bardzo ciekawie.To są wzmocnienia! :) Tylko niech się w końcu wyjaśni kto przejmuje Legię,bez tego będzie bardzo ciężko.
Takiego dobrego,starego Giuliano to bym chętnie zobaczył na prawym skrzydle. ;)

Kiju
10-06-2003, 10:24

...hehe...tym bardzieje ze w wywiadach przed meczami z Legią Giuliano mówił ze w sercu ma Widzew a i kibice Widzewa są lepszi od tych z Legii '8

Ostry
10-06-2003, 10:36

...hehe...tym bardzieje ze w wywiadach przed meczami z Legią Giuliano mówił ze w sercu ma Widzew a i kibice Widzewa są lepszi od tych z Legii '8

Tylko tak mówił żeby się wam przypodobać :> Jego miejsce jest w Legii ;)

arczi
10-06-2003, 11:18

Tylko tak mówił żeby się wam przypodobać :> Jego miejsce jest w Legii ;)

Takich rzeczy nie powinno się mówić, tak czy siak. Ja tam za nim nie tęsknie i mam nadzieję że go nie zobaczę w koszulce z eLką na piersi...

[marcin]
10-06-2003, 11:35
Wszystko wskazuje na to, że w przerwie letniej działacze Legii Warszawa dokonają sporej liczby zakupów. Już teraz są pierwsze przymiarki do nowych twarzy ;)
Łukasz Jarosiewicz i Jarosław Mazurkiewicz :ksp: ,Tomasz Sokołowski II,Patryk Rachwał, Piotr Włodarczyk on juz byl w Legii i sie nie sprawdzil :/ jak widzewie bramki strzelal to i w Legii morze bedzie trafial jak saganowski fajny by byl atak , :buhaha:

Nazgul
10-06-2003, 12:59

No cóż - IMO stary, dobry Giuliano to przebrzmiała śpiewka - ale obym się mylił...

cfc
10-06-2003, 13:00
fajnie by bylo gdyby choc czesc tych osob przeszla. no ale na to potrzebna jest kasa, a zeby miec kase to trzeba miec dobrego inwestora a my tu juz od dawan czekamy...

_Bart
10-06-2003, 13:22
Kasa pewnie bedzie z transferu Svitlicy. Trzeba wziac pod uwage iz chyba wszyscy oprócz Pole(n)dwicy (heh zajebiste nazwisko) to ludzie bez kontraktów od czerwca wiec przyjda za darmo jesli dostana odpowiedni kontrakt.

Ja chciałbym tylko poruszyć sprawe Guliano. Wg mnie to jest on spalony w Legii po tym co powiedział dla PS przed meczem z Widzewem. Wczesniej kochał Legie teraz serce biło mu dla Widzewa a za tydzien moze dla Lecha. Tacy piłkarze w Legii nigdy nie mieli łatwo. Guliano moze miec wiec gorzej teraz niz Yahaya (mimo wielu radosci jakie nam przysporzył grajac wczesniej w Legii) i moze spalic sie psychicznie.
Ja go juz szanowac nie bede nigdy.

R@dek (L)
10-06-2003, 14:15
Ja to mam nadzieje że transfer Rachwała dojdzie do skutku do tego Guliano i będzie bardzo dobrze :) Włodarczyk mi się nie podoba :/

Aureliusz
10-06-2003, 14:38
Nie łużmy się dopóki będzie Zarajczyk, to z tych transferów może wyjść tylko 20%. Bo kasa ze Svitlicy "(jeśli odejdzie) zostanie znowu przejedzona (ale obym sie mylił)

Nazwiska całkiem ciekawe. Rachwał, Giuliano, Włodarczyk, Sokołowski 2 czemu nie? Ale trzeba za nich zapłacić a do tego dać im zadawalające ich kontrakty. A bez miedzi się nie obędzie. Więc czekamy do czwartku, jak przyjdzie Jakubas to powinno być dobrze. Nakupi nam tyle gwiad (jak Cupiał Wisle, Bekdas Pogonii czy Drzymała Groclinowi) że będziemy mogli spoko mysleć o mistrzu w natępnym roku. A jak nie przyjdzie? To to trzeba będezie sie zadowolić 3-ligowcami i zawodnikami perspektywicznymi.

C@mo
10-06-2003, 15:25
Poledica
tak tak i jeszcze raz tak
bardzo dobry lewy obrońca świetnie włancza sięw ofensywe

Giuliano
piłkarsko nie do niego niemam ale ostatnio troche podpadł tym jego czerwonym serduszkiem no i te jego sklonnosci do wizyt w izbie wytrzezwien
:>
Włodarczyk
ja to mam przeczucie wczoraj gdzies napisalem ze Piotrek móglby zasąpić Svitlice i dzisiaj czytam sobie że Olędzki już z nim gadał :)

Sokołowski II
Solidny z nadzieją na rozwó. Barac jak za darmo dają

jeszce tylko Nniech zaczną gadać z Kusiem i trafie 100% zawodników jakich ja chcialem i ja się okazalo chcą działacze LEGII

ems
10-06-2003, 16:15
Giuliano - pijak, czlowiek Smudy - **********

Wlodar - **** go wie, ale wybitny napastnik to nie jest... mniej dynamiczny niz Svitlica, niech spierdala

reszta moze byc :)

ange(L)
10-06-2003, 16:20
Giuliano-pijak,baaaardzo duze mozliwosci,bardzo duzy talent,jakby przystopowal troche z piciem i ustatkowal sie to bylby z niego zajebisty porzytek. Ja chce go w Legii...ale naprawde ostatnia szansa

krollek
10-06-2003, 16:52
Giuliano-pijak,baaaardzo duze mozliwosci,bardzo duzy talent,jakby przystopowal troche z piciem i ustatkowal sie to bylby z niego zajebisty porzytek
Chyba wierzysz w cuda.Pił - Pije -będzie Pił. Niech zostaje w Widzewie bo przecież ma go w sercu - a my go mamy w :zly:

crolick
10-06-2003, 17:14

Wlodar - **** go wie, ale wybitny napastnik to nie jest... mniej dynamiczny niz Svitlica, niech spierdala

nic dodac nic ujac :)

bemowiak
10-06-2003, 19:50
Podobno Górnik interesuje sie Zganiaczem,jak by poszedł to by była dla nas wielka szkoda młodu perspektywiczny chłopak.

P.s:Jak już ktoś o tym napisał to sory

nalewka
10-06-2003, 20:22
...http://www.method.letawi.pl/ban/pok.gif...

c_zary
10-06-2003, 20:39
(...)

Nara :ban:

bemowiak
10-06-2003, 20:43
...http://www.method.letawi.pl/ban/pok.gif...

hehe dobra robota C_zary nalewka pika pika? :buhaha:

krollek
10-06-2003, 20:44
Dobrze zrobiłeś c_zary - kolesia chyba przygrzało nieźle słonko :buhaha:

C@mo
10-06-2003, 21:07
brawo za refleks

Unico
10-06-2003, 21:28

No cóż - IMO stary, dobry Giuliano to przebrzmiała śpiewka - ale obym się mylił...

Giuliano chcecie? 8) Po tym co pokazywał w ubiegłym sezonie w Widzewie to chyba tylko z sentymentu za nim tęsknicie. :>

Walek_C.Z.K
10-06-2003, 22:11
Panowie, jezeli zostanie Polmot to mozecie zapomniec o takich nabytkach w Legii. Wg mnie przyjdzie dwóch młodych z II lub III ligi i jak zaraz powiedzą perspektywistycznych zawodników na przyszłość, tak zreszta jest zawsze ostatnio... ale wole być mile rozczarowany niż niemile, więc dlatego jestem taki pesymistyczny...

yusta
10-06-2003, 22:36
Co do Guliano to mam mieszane uczucia. Z jednej strony w dobrej formie by sie przydał, z drugiej jednak po tym co wygadywał grając dla Widzewa, spalił się na maxa.

Włodarczyk nie jest taki zły. Jeżeli opchną Svitlicę to w sumie mógłby przyjść. Myslę, że to byłby niezły duet - Włodar i Sagan.

Tomek Sokołowski - bardzo mi się podoba, jak gra, a zdarza sie to dosyć rzadko. Bardzo ryzykowny zakup, gość podatny na kontuzje jak mało kto. Niby za darmo ale placić mu trzeba.

Dwóch Polonistów nie widzę w składzie, chyba że w rezerwach.

Poledica to w tej chwili priorytet. Na lewej obronie mamy deficyt.

Rachwał - nie wiem, nie przekonuje mnie zbytnio.

Raffi
11-06-2003, 01:23
GW:

Ruch Chorzów chce sprzedać Legii nowozelandzkiego pomocnika Aarana Linesa. - Wszelkie decyzje będziemy podejmować dopiero wtedy, gdy wyjaśni się, kto jest właścicielem klubu. Na razie mamy jednak inne priorytety. W pierwszej kolejności interesują nas Giuliano i Mirko Poledica. Może Patryk Rachwał - mówi Janusz Olędzki, dyrektor sportowy Legii

Tak jak pół roku i jak rok temu najwięcej zainteresowania działaczy z Łazienkowskiej budzą gracze występujący na prawej pomocy. Te poszukiwania rozpoczęły się tak naprawdę ubiegłej zimy, gdy pewny stał się transfer do Niemiec Bartosza Karwana. Przez długi czas zastępował go Tomasz Sokołowski, w Legii będący od lat, wcześniej grywający w niej na środku i na lewej pomocy. Od ubiegłego sezonu wszechstronny zawodnik jest ustawiany przez Dragomira Okukę na prawej stronie, ale gdy przed rozpoczęciem ostatniej rundy jesiennej doznał ciężkiej kontuzji, serbski szkoleniowiec sprowadził Rudiego Gusnicia (kompletny niewypał), a następnie w jego miejsce Ajazdina Nuhiego (częściowy). Ten grał nieźle tylko w niektórych spotkaniach, aż wreszcie to on został kontuzjowany i wyjechał do Serbii jeszcze przed zakończeniem sezonu. I Legia musiała wrócić do koncepcji z "Sokołem".

"Sokołów" dwóch?

- 30 czerwca Sokołowskiemu kończy się kontrakt, lecz prawdopodobnie podpiszemy nowy, bowiem ustaliliśmy już wstępne warunki. Musimy mieć jednak dwóch klasowych graczy na tę pozycję, a więc ich szukamy. Nuhi był wypożyczony. Wróci do Legii, o ile wcześniej nie uda nam się załatwić zawodnika z polskiej ligi. Trenerów najbardziej interesują Giuliano i Tomasz Sokołowski z Amiki. Brazylijczyk był u nas, ustaliliśmy wstępne warunki. Zatrzymał się w Warszawie w drodze do Niemiec, skąd miał odlecieć do kraju. Musi jednak wyjaśnić się jego sytuacja kontraktowa. Sokołowski ma z kolei kilka propozycji z klubów polskich i zagranicznych - informuje Olędzki.

Od nowego sezonu trener Okuka (o ile zostanie) chciałby przestawić drużynę z gry trójką na ustawienie z czwórką obrońców. Do tego potrzebni byliby mu defensorzy umiejący biegać po skrzydle, dośrodkowywać, nienastawieni wyłącznie na destrukcję. Idealny byłby Giuliano, który równie dobrze jak pomocnikiem może być prawym obrońcą. Zawodnik Widzewa przez rok był w Legii, etatowo wykonywał karne i strzelił dziewięć goli. W stolicy pamiętają co prawda o jego wybrykach alkoholowych i dwukrotnym pobycie w izbie wytrzeźwień, czym pobił nawet Moussę Yahayę, bo zawodnik z Nigru w izbie był ledwie raz i to w dodatku w Krakowie (Teraz Dospel Katowice, do którego został wypożyczony z Legii na rok rozwiązał z nim umowę, głównie ze względu na powtarzające się incydenty. A gdyby obaj z Giuliano wrócili na Łazienkowską...), ale na wniosek Okuki w Legii dano by mu szansę. Tomasz Sokołowski z Amiki, zwany w kręgach ligowych drugim, ostatniej zimy był na testach w Arsenale Kijów, ale tam się nie sprawdził. W Legii jednak chętnie by go widzieli, lecz po co nam dwóch Sokołowskich?

Gdyby nie wyszła żadna z tych opcji, to można zatrudnić Linesa, który w słabym Ruchu pokazał się z dobrej strony. Nowozelandczyk ma z chorzowianami kontrakt do grudnia, ale zrażony opóźnieniami w wypłatach zadeklarował, że nie zamierza wracać. Teraz wyjechał na mecze reprezentacji w Pucharze Konfederacji. - W Ruchu na pewno nie zostanę. Pod koniec czerwca przyjadę do Polski i zobaczę, co się wydarzy. Wiem, że kilka klubów pierwszoligowych interesuje się mną. Suma odstępnego za mój ewentualny transfer jest bardzo mała, więc z przejściem do innego zespołu nie powinno być problemu. Zresztą Ruch jest mi winien pieniądze, więc może będę mógł przejść do innej drużyny za darmo? Niewykluczone, że będę grał w jednym z klubów zachodniej Europy. Nasz mecz w Edynburgu przeciwko Szkocji oglądali przedstawiciele Dunfermline, a także menedżer Celticu - opowiada zawodnik.

Na rynku jest także Marcin Bojarski, któremu kończy się umowa z Dospelem Katowice, a który w Legii też był i tu się nie sprawdził. Katowiczanie jednak nie puszczą jednego z lepszych zawodników, zwłaszcza w kontekście gry w Pucharze UEFA.

Na lewej stronie drugiej linii w Legii nadal będą Tomasz Kiełbowicz i wspierający go Radosław Wróblewski. W centrum zaś jedyna zmiana to odejście Adama Majewskiego do greckiego Paniliakosu. Był w Legii pięć lat i odszedł w stylu, w jakim tu grał, niemal niezauważony. Do szerokiego składu ma natomiast wrócić wiecznie kontuzjowany Mariusz Piekarski. I jest jeszcze oferta Partyka Rachwała. Na razie kandydaturę zgłosił menedżer kapitana reprezentacji młodzieżowej. Tylko czy w takim razie jest jakaś szansa na zaistnienie dla utalentowanego Mariusza Zganiacza?

Ktoś dla równowagi

Gdyby doszedł Giuliano, to mając mnóstwo pomocników i ustawiając Brazylijczyka na prawej obronie - dla równowagi przydałby się ktoś na lewą stronę. Myślano o Pawle Kaczorowskim (chętnie by przyszedł, bo Lech przestał płacić), ale z jego przyjścia nic raczej nie będzie. Natomiast są większe szanse na pozyskanie Mirko Poledicy. Tym bardziej że to rodak Okuki. - Skończyło się jego wypożyczenie do Lecha. Teraz będziemy rozmawiać z Vojvodiną Nowy Sad, do której wrócił. Są szanse, by u nas zagrał. Tym bardziej, że nic by nie kosztował - twierdzi Olędzki. Z nowych obrońców Legii już jest Dickson Choto, ale nie wiadomo co dalej, bo w towarzyskim meczu pożegnalnym Leszka Pisza w Dębicy nie pozostawił najlepszego wrażenia. Wcześniej rozpatrywana kandydatura Roberta Górskiego nie wchodzi w rachubę, bo zawodnik Odry Wodzisław ma ważny kontrakt i w jego sprawie nie da się nic zrobić. Pożegnano natomiast testowanego Słoweńca Gorana Relicia. Miał być obrońcą, a okazało się, że to pomocnik, w dodatku średniej jakości.

Do Serbii wyjechał też bramkarz Zoran Mijanović. - Przyszedł do Legii przed rundą wiosenną w roli dublera i zagrał tylko w trzech meczach, gdy z powodu kontuzji brakowało Artura Boruca. - Mijanoviciovi skończyło się wypożyczenie. Raczej nie wróci. Natomiast myślimy o Arjonie Mustafie, który swego czasu był u nas na testach. To dobry bramkarz, jeszcze młody, ale ma nadal ważny kontrakt w Albanii. Jeżeli jednak w grę wchodziłoby jego wypożyczenie, to wtedy o nim pomyślimy - mówi dyrektor sportowy.

W tej chwili pierwszym bramkarzem Legii jest bezwzględnie Boruc. Jego zmiennikiem mógłby stać się młody Łukasz Załuska, jednak Okuka nadal mu nie ufa. Być może więc Legia zgodzi się go wypożyczyć. Może do Lukullusa?

Svitlica w Hannoverze?

Ciągle nie wiadomo, co w Legii z linią ataku i z odejściem Stanko Svitlicy. - Kręcą się wokół niego menedżerowie - mówi Olędzki. Najbardziej zainteresowany wydaje się Hannover 96, który w niedawno zakończonym sezonie z trudem uratował się przed spadkiem z Bundesligi. Gdyby król strzelców polskiej ekstraklasy opuścił Legię (cena wywoławcza milion euro), to zdetronizowanym mistrzom kraju w pierwszej linii zostaliby tylko Marek Saganowski z Cezarym Kucharskim. To jednak trochę mało, zwłaszcza w kontekście stanowiska Marcina Mięciela, któremu co prawda skończyło się wypożyczenie do Iraklisu Saloniki, ale który nie zamierza wracać na stałe do kraju. Legia chętnie przyjmie więc jego kolejny zagraniczny transfer. - Interesuje nas natomiast Piotr Włodarczyk [napastnik Widzewa był już w Legii dwukrotnie i nigdy jeszcze się nie przebił, w dodatku jego menedżer złożył ofertę w Dospelu Katowice - red.]. Natomiast chcę oświadczyć, że nie interesuje nas powrót Sylwestra Czereszewskiego. Dementujemy też pogłoski o tym, że w najbliższym czasie przyjdą do nas jacyś zawodnicy z Polonii. To tylko plotki, choć jak uczy doświadczenie różne rzeczy mogą się zdarzyć - mówi Olędzki.

Faktycznie, różne. Odchodzący z Polonii jej sponsor Janusz Romanowski próbuje przez komornika ściągnąć swoje długi z CWKS Legia i na tej podstawie przejąć 20 proc. udziałów w spółce piłkarskiej. Tak więc, wszystko się może zdarzyć. Także i to, że z wypożyczenia do ŁKS wróci Łukasz Mierzejewski. Teraz 21-letni napastnik miałby krótszą aniżeli przed rokiem drogę do podstawowego składu.

W przerwie letniej wokół Legii pojawi się jeszcze wiele nazwisk jej potencjalnych nowych piłkarzy. Oferty na Łazienkowską składają bowiem kluby i sami zawodnicy. Przyjściem tu nadal bowiem każdy jest nobilitowany. Tym razem o plany transferowe wyjątkowo nie zapytaliśmy trenera Okuki. Nie tylko dlatego że pewnie nie podałby nazwisk. Także z tego powodu, że na temat każdego, o którego pytamy, odpowiada: "To dobry zawodnik i przydałby się Legii".

kamyk
11-06-2003, 09:07
wlasnie cztam to raffi i sie tak zastanawiam moze to jest jakas prawda i naprawde legiia chce kupic tych zawodnikow ! bo jak by nie bylo to sa informacje potwierdzone ale droga daleka do zatrudnienia ich na laziekowskiej! ale mam nadzieje ze sie stanie tak jak sobie zyczy tego okuka!

modiq
11-06-2003, 12:28
Uwazam ze do Legii powinni przejsc utalentowani pilkarze jak Mateusz Zytko ze sląska , Grzelak, Madej , itp .
I uwazam ze powinni sciagnac ponownie Mazurkiewicza
z AGF .

Włodarczyk - ujdzie
Giuliano - Przydal by sie , ale za duzo pije
Sokolowski II - Ten musi przejsc do Legii...
Poledica - Czy ja wiem . Moze byc
Lines- Sie jesienia pokazal . Niech przyjdzie

Jeszcze by sie przydal jakis bramkarz - Majdan, Klak ,Szamo czy Wierzchowsk
Mozna by sciegnac tez ktoregos z tych obroncow - Sznaucner ,Kowalczyk , Kus , Dziewicki
Na srodek pomocy - Drumlak (moze by sie odrodzil ) ,Burkhardt ,
I koniecznie na Prawa Pomoc- Karwan , Pater , Sokolowski
Na atak tez by sie ktos przydal - Mieciel , Wrobel , Chalbinski , Ziarkowski

C@mo
11-06-2003, 15:34
Uwazam ze do Legii powinni przejsc utalentowani pilkarze jak Mateusz Zytko ze sląska , Grzelak, Madej , itp .
I uwazam ze powinni sciagnac ponownie Mazurkiewicza
z AGF .

Włodarczyk - ujdzie
Giuliano - Przydal by sie , ale za duzo pije
Sokolowski II - Ten musi przejsc do Legii...
Poledica - Czy ja wiem . Moze byc
Lines- Sie jesienia pokazal . Niech przyjdzie

Jeszcze by sie przydal jakis bramkarz - Majdan, Klak ,Szamo czy Wierzchowsk
Mozna by sciegnac tez ktoregos z tych obroncow - Sznaucner ,Kowalczyk , Kus , Dziewicki
Na srodek pomocy - Drumlak (moze by sie odrodzil ) ,Burkhardt ,
I koniecznie na Prawa Pomoc- Karwan , Pater , Sokolowski
Na atak tez by sie ktos przydal - Mieciel , Wrobel , Chalbinski , Ziarkowski

Całej ligi to my nie ścągniemy :)

szczepan
12-06-2003, 00:51
"Jak podaje rosyjski "Sport Express" pozyskaniem napastnika warszawskiej Legii zainteresowani są trenerzy Lokomotiwu Moskwa.
Obserwatorzy Lokomotiwu byli obecni na meczu Zagłębie - Legia. Wcześniej napastnik Legii był w sferze zainteresowań innego klubu z Moskwy - CSKA.
źródło: Sport Express "

modiq
12-06-2003, 10:09
"Jak podaje rosyjski "Sport Express" pozyskaniem napastnika warszawskiej Legii zainteresowani są trenerzy Lokomotiwu Moskwa.
Obserwatorzy Lokomotiwu byli obecni na meczu Zagłębie - Legia. Wcześniej napastnik Legii był w sferze zainteresowań innego klubu z Moskwy - CSKA.
źródło: Sport Express "

A ktorego napastnika :) ?

Nazgul
12-06-2003, 11:05
Svitlicy of koz... Przecież nie Kucharza :D

dj marco
12-06-2003, 11:42
...

szczepan
12-06-2003, 13:28
tak? hmmm poledica - 1; vuko -2 i rezerwowy bramkarz - 3 widzisz wiecej bo ja nie? Nuhi out to samo Zoran do tego Stanko tez pewnie odejdzie...

C@mo
12-06-2003, 13:55
Jeżeli Stanko odejdzie to raczej właśnie w kierónku wschodnim,tamtejsze kluby śą wstanie dać od ręki melon eoro
a gdyby chodziło o kluby z zachodu to raczej by starały się znacznie obniżyc cene gdyz wszyscy z zachodu teraz oszczędzają
sie tak tera porobilo ze bylu ZSRR daje więcej niż zachód

modiq
12-06-2003, 21:46
Legia potwierdza zainteresowanie zawodnikami Widzewa. - Trenerów najbardziej interesuje Giuliano. Brazylijczyk był u nas, ustaliliśmy wstępne warunki. Zatrzymał się w Warszawie w drodze do Niemiec, skąd miał odlecieć do kraju. Musi jednak wyjaśnić się jego sytuacja kontraktowa - mówi Janusz Olędzki, dyrektor sportowy Legii. Wszystko wskazuje na to, że w klubie dojdzie do przebudowy. W kręgu zainteresowań działaczy i trenerów jest kilku piłkarzy grających w lidze polskiej. Olędzki użył jednak stwierdzenia, że priorytetem Legii jest sprowadzenie Giuliano, a w następnej kolejności Patryka Rachwała. Interesuje nas też Piotr Włodarczyk - twierdzi Olędzki.

żrodło - legia.net

Kempes
12-06-2003, 22:34
Myśle że Rachwal to dobra alternatywa na środkową formacje w przyszlym sezonie , jesli rzeczywiscie beda takie czystki w składzie jakie sie zapowiada od kilku dni to własnie tacy piłkarze beda najbardziej porządani - jest to młody utalentowany piłkarz spragniony sukcesów i z przebiegu jego kariery widac ze sodówka nie uderzyła mu do glowy wedlug mnie jest on najlepszym rozwiazaniem ze wszystkich wymienionych powyzej kandydatów.

ps .. hmm co do Włodarczyka to mysle ze uzasadnienie ze grajac juz w Legii nic nie pokazał troche mija sie z celem iż ... kiedy byl on w naszym klubie posiadał jeszcze''niewiele latek'' teraz napewno jest o wiele bardziej uksztaltowanym piłkarzem i mysle ze jesli bedzie mozliwosc pozyskania go to napewno Legia nie ma nic do stracenia wobec niepewnosci Svitlicy w naszym zespole

C@mo
13-06-2003, 20:36
Po dzisiejszym dniu werifikacji muszą ulec plany transferowe .
W obecnej sytuacji do LEGII mogą przyjsc tyylko zawodnicy wolni a na jakieś gotówkowe transfery bedzie nas stać tylko w przypadku udanych transakcji Mięciela i Svitlicy

Mini
13-06-2003, 20:51

Jarosiewicz i ten drugi oszołom z Polonii-też na pewno powiedzą że od zawsze marzyli o grze w Legii
Rachwał - nowy zaciąg łódzki
Żuliano to chce do stolicy żeby sobie pochlac z yahayą.
polędwica też gwiazdą nie jest więc wzmocnienia to takie że będzie większa konkurencja a nie większe umiejetności :fu:

[marcin]
13-06-2003, 20:54
nie ma co marzyc o wielkich transferach bo :* pol-mot nie ma skad na ruchac kasy na transfery chyba ze jakims cudem kogos ciagna :/

Raffi
13-06-2003, 21:01
Jarosiewicz i ten drugi oszołom z Polonii-też na pewno powiedzą że od zawsze marzyli o grze w Legii

Jarosiewicz - nie zdziwiłbym się, to młody zawodnik, który jeszcze pół roku temu grał w jakiejś niższej. A ten drugi to Legionista, ale on akurat jest za słaby. Zresztą te 2 propozycje to akurat wymysł gazet, były już dementowane.

Nazgul
15-06-2003, 00:46
tak? hmmm poledica - 1; vuko -2 i rezerwowy bramkarz - 3

O ile bramkarz przyjdzie - bo AFAIK trzeba będzie za niego zapłacić... :(

Nowy (L)
17-06-2003, 12:25
Pojawiła się kandydatura Klimka, ktoremu podobno kończy się kontrakt z Zagłębiem. Kiedyś to był napastnik, ale teraz? po kontuzji jest chyba cieniem samego siebie...

yakuza
17-06-2003, 13:13
Te nazwiska które padały mnie jakoś na kolana specjalnie nie rzucają...
Sokołowski II - owszem jego chętnie bym w Legii zobaczyl

Giuliano... :buhaha: a po co on nam? znowu sie spije. to jest profesjonalista??

Rachwał - czemu nie :)

Włodarczyk - eee '8 :]

Poledica - eee '8 :]

Jak dla mnie to w Legii powinni grać tacy pilkarze jak Sznaucner, Kuś, czy Rocki + ewentualnie ten Sokół i Rachwał

Tomi
17-06-2003, 13:17
Jak dla mnie to w Legii powinni grać tacy pilkarze jak Sznaucner, Kuś, czy Rocki + ewentualnie ten Sokół i Rachwał

Tylko że oni trochę kosztują a nas w tej chwili nie stać na wykupienie np Kusia...

yakuza
17-06-2003, 13:27
Masz racje. Porostu nie zabardzo mi sie widzi ze ci zawodnicy (jakis Paledica itd) beda w Legii wymiatac i dzieki nim Nasza druzyna bedzie grała bardzo dobrze. Nie licze co prawda na jakies swietne miejsce na koniec przeszlego sezonu bo nie zanosi sie na to ale zebysmy przynajmniej mogli jakos rywalizowac z takimi druzynami jak Wisła czy nawet Groclin. Stanko odejdzie, Zielu nie wiadomo. Co tu duzo mówic - druzyna sie sypie. Potrzebni są młodzi gracze. Ja bym na miejscu Kubickiegi inwestował w młodzież i budował zespół od podstaw bo Ci zawodnicy którzy grali w tym sezonie już chyba niczego wielkiego w Legii nie dokonają. Ale taki wariant by mi pasował: kilku młodych graczy, dwa sezony w srodku tabeli i znowu walka o mistrza...

Mini
17-06-2003, 14:54
jak Kubicki zainwestuje w młodzież to po pół roku kiedy będziemy na 10 miejscu go polmłot wyrzuci.taka jets niestety smutna prawda o naszym kraju. dla przykładu Ajax-nie jest mistrzem co roku udaje mu się co 3-5 lat ale graja przyzwoicie, WYCHOWANKAMI zaangażowanymi w grę bardziej od jakiegoś nabytego nigeryjczyka i potem jest z nich kupa kasy na kolejne lata w których sie nie zarobi bo juniorzy się dopiero chowają.ale u nas każdy pseudo biznesmen nie znający sie na piłce myśli ze jak da 2 miliony złotych na rok to będzie mistrzostwo.

Nowy (L)
17-06-2003, 15:18
No i jest nowy transfer - Engel Dyrektorem Sportowym ;)

Mini
17-06-2003, 15:27
Jak donosi Przegląd Sportowy Legia jest mocno zainteresowana podpisaniem umowy z Arkadiuszem Klimkiem. Zawodnik ten miałby zastąpić Stanka Svitlicę, którego klub chce sprzedać. Kubicki poszukuje wzmocnień na prawą pomoc, lewą obronę i w ataku. - Rozważamy kandydaturę Arkadiusza Klimka z Zagłębia Lubin.
Przecież on jest non stop kontuzjowany! a takich z dużym trudem się dopiero niedawno pozbyliśmy.I od razu wzdrowieli! ku :* wy nie piłkarze[/i]

ange(L)
17-06-2003, 15:35
mam pytanie bo chyba cos przeoczylem....co Giuliano mowil o kibicach Widzewa?

Raffi
17-06-2003, 16:05
Żal bedzie bedzie teraz walczyc z byłymi kolegami?
-Znam paru piłkarzy Legii.Na pewno sie z nimi przed meczem przywitam.Ale ja gram teraz w koszulce Widzewa i dla Widzewa.A pod nią bije widzewskie serce.Blisko zwiazałem sie tym klubem,jest dla mnie bardzo wazny.

Wazniejszy niz była Legia?
-Chyba tak,i berdzo podobaja mi sie łodzcy kibice.Ci w Warszawie tez byli doskonali.Pamietam jesienia przegrywalismy 0-2,a oni nadal krzyczeli i dopingowali.To niesamowita sprawa,bardzo wazna rzecz.Tak samo jak Ci wszyscy ludzie,ktorzy teraz mowia,zebysmy pokonali Legię.To dla nich bardzo wazne.

Ciekawe w jakim języku udzielał tego wywiadu :>

Q_(L)
17-06-2003, 16:39
Żal bedzie bedzie teraz walczyc z byłymi kolegami?
-Znam paru piłkarzy Legii.Na pewno sie z nimi przed meczem przywitam.Ale ja gram teraz w koszulce Widzewa i dla Widzewa.A pod nią bije widzewskie serce.Blisko zwiazałem sie tym klubem,jest dla mnie bardzo wazny.

Wazniejszy niz była Legia?
-Chyba tak,i berdzo podobaja mi sie łodzcy kibice.Ci w Warszawie tez byli doskonali.Pamietam jesienia przegrywalismy 0-2,a oni nadal krzyczeli i dopingowali.To niesamowita sprawa,bardzo wazna rzecz.Tak samo jak Ci wszyscy ludzie,ktorzy teraz mowia,zebysmy pokonali Legię.To dla nich bardzo wazne.

Ciekawe w jakim języku udzielał tego wywiadu :>

Giuliano = dobra murzina...
Tu pracuję tu mi dobrze, tam pracuje tam mi dobrze...

Mini
18-06-2003, 09:40
Onet.pl
W drużynie Legii Warszawa pojawił się kolejny zawodnik rodem z Serbii i Czarnogóry. Jednak trudno w tym wypadku mówić o wzmocnieniu zespołu z Łazienkowskiej - informuje "Tempo".
Do Legii wraca bowiem z powodu niejasno skonstruowanych umów z menedżerem Andrzejem Fijałkowskim Goran Njamculović. Zawodnik występował już w warszawskim zespole w sezonie 2001/2002, jednak zagrał zaledwie 75 minut i to w drużynie rezerw.
Njamculović nie może uprawiać sportu na pierwszoligowym poziomie, gdyż ma krzywo zrośniętą kość piszczelową po złamaniu. Legia będzie jednak musiała utrzymywać zawodnika, który nie ma szans na grę w ekstraklasie.
i znowu hajs będzie szedł na nie wiadomo co :box:

C@mo
18-06-2003, 18:46
Poledica można sobie darować bo już podpisał kontrakt ze Spartą Praga

info z portalu pilkanozna.pl

_Bart
18-06-2003, 21:21
Według naszych źródeł Legia podpisała dzisiaj kontrakt z nowym zawodnikiem. Tajemniczy piłkarz (nie znamy jego nazwiska) jest podobno bliskim przyjacielem Mirko Poledicy i pochodzi z Jugosławii.
O szczegółach postaramy się poinformować jak najszybciej.

za legialive

tajemniczy zawodnik :rotfl: moze sam Ronaldo tylko ze z paszportem z Jugosławii

_Bart
18-06-2003, 21:23
W dniu dzisiejszym w siedzibie Pol-Motu odbyło się spotkanie Andrzeja Zarajczyka, Edwarda Trylnika, Jerzego Engela i Janusza Olędzkiego. Na spotkaniu omawiane były plany dotyczące przyszłości Legii, a także roli Engela i Olędzkiego w zespole Legii.
Bardzo blisko podpisania kontraktu z Legią jest Patryk Rachwał, a także Giuliano. Natomiast szansa na sprowadzenie na Łazienkowską Mirko Poledicy są bliskie zera. Wg Jerzego Engela, ten zawodnik jest za drogi.
Bardzo prawdopodobna jest także wymiana zawodników pomiędzy Legią a Ruchem Chorzów. Z naszych informacji wynika, że za Aarana Linesa (któy miałby trafić do Legii), Ruch chciałby w swoim zespole Mariusza Zganiacza.

za legialive

nom jestem ciekawy czy kogos uda sie sprowadzic ale licze na pieniazki Jakubasa i ktos jednak nas wzmocni oprocz tajemniczego :buhaha:

_Bart
18-06-2003, 23:18
Cezary Kucharski w Iraklisie

Jak podaje grecka strona internetowa MetroSport Cezary Kucharski podpisał kontrakt z Iraklisem Saloniki. Ma on przejsc do tego klubu razem z Mirosławem Sznaucnerem i na takich samych warunkach kontraktowych.

za telegazeta tvp1

No to pieknie sie pan kapitan Cezary do nas odwrócił pupa. Czyzby tez kasa miala decydujace znaczenie bo przeciez Iraklis w swojej lidze był 7 dopiero wiec gorzej niz my. ehh az sie nie chce wierzyc

aaadamm
18-06-2003, 23:56
Cezary Kucharski w Iraklisie

Jak podaje grecka strona internetowa MetroSport Cezary Kucharski podpisał kontrakt z Iraklisem Saloniki. Ma on przejsc do tego klubu razem z Mirosławem Sznaucnerem i na takich samych warunkach kontraktowych.

za telegazeta tvp1

No to pieknie sie pan kapitan Cezary do nas odwrócił pupa. Czyzby tez kasa miala decydujace znaczenie bo przeciez Iraklis w swojej lidze był 7 dopiero wiec gorzej niz my. ehh az sie nie chce wierzyc

Telegazeta TVP powołując się na MetroSport podała, iż kapitan Legii Cezary Kucharski podpisał dwuletni kontrakt z Iraklisem Saloniki. W drużynie tej występował w minionym sezonie Marcin Mięciel i należał do czołoych zawodnków. Iraklis zakończył sezon na siódmym miejscu. Co ciekawe MetroSport informuje także, że kontrakt z Iraklisem podpisał również Mirosław Sznaucner, którym interesuje się także Legia.
To czy Czarek Kucharski opuści Legię postaramy się niezwłocznie wyjaśnić i jak najszybciej o tym poinformować.

www.legianet.com

_Bart
19-06-2003, 00:25
Własnie Czarek na swoim forum to potwierdził a dokładnie

to prawda ,że jestem bliski podpisania kontraktu z Iraklisem,więcej nie mogę nic w tej chwili powiedzieć.

Pieknie panie kapitanie :(

Raffi
19-06-2003, 00:57
Dziękuję kapitanie za mistrza 2002. Szkoda że to pożegnanie wypada tak nagle. Nie jest to forma i sposób, jakiego bym oczekiwał ze strony tak znaczącej dla Legii postaci... Cóż.......Może i dobrze się stało i dla CK, i dla Legii (???)

_Bart
19-06-2003, 01:05
Dziękuję kapitanie za mistrza 2002. Szkoda że to pożegnanie wypada tak nagle. Nie jest to forma i sposób, jakiego bym oczekiwał ze strony tak znaczącej dla Legii postaci... Cóż.......Może i dobrze się stało i dla CK, i dla Legii (???)

Trudno powiedziec czy dla Nas lub dla Czarka wyjdzie to na dobre. Duzo zalezy od tego czy Svitlica odejdzie. Ponoc z Włodarczykiem juz jest wszystko ustalone, wtedy tak straty Czarka bysmy nie odczuli.
A on ??? No cóż jedyne co dla niego moze byc dobre to to iz zmieni otoczenie i troszke zarobi (choc Iraklis ma przeciez problemy z pieniedzmi).
Ja mimo wszystko życze mu jak najlepiej gdyz on wiele dla Legii zrobił i byłem pewny ze jeszcze trochce zrobi. Jednak prawdopodnobnie w Legii bedzie juz tylko mogl zakonczyc kariere.

Czarek :+: za wszystko co dla Legii zrobiłes.

Raffi
19-06-2003, 01:56
Kucharz najprawdopodobniej odchodzi z Legii....Kosowski prawdopodobnie odchodzi z Wisły....Na kim teraz będą się wyżywać kibice obu drużyn?.... 8) :> :>

yakuza
19-06-2003, 08:56
No i lipa narazie, wszyscy odchodzić chcą a nikt nie chce przyjść. Dla mnie to w sumie nie jest jakaś niespodzianka że Kucharski zmienia klub.Tylko kto go zastąpi?

Klimek za Svitlice? Zarty jakies :buhaha:

Unico
19-06-2003, 09:11
Kucharz najprawdopodobniej odchodzi z Legii....Kosowski prawdopodobnie odchodzi z Wisły....Na kim teraz będą się wyżywać kibice obu drużyn?.... 8) :> :>

Właśnie.... yyyCezar yyyyKucharski odchodzi? 8-

Ale spoko zawsze komuś się dostanie, kto ma np nie wyparzony język.

Chopin_Legionista
19-06-2003, 09:51
to juz koniec .. nie ma juz nic ... 8o najlepsi odchodzą , połamańce przychodzą ( ech ... ) coś mi tu Pogonią zaczyna lecieć .... :oho:

arczi
19-06-2003, 09:57
eeeh... człowiek rano wstaje a tu takie informacje na niego czekają...
Co ta kasa robi z ludźmi... Szacunek Czarek za wszystko, życzę powodzenia i zarazem *** ci w oko...Tyle mam tobie do powiedzenia.
Qrwa, aż boję się włączyć kompa jutro rano... ciekawe kto następny.

kamyk
19-06-2003, 09:58
nie wiem pannowie co o tym myslec! kucharz odchodzi i dziekuje mu za to co zrobil do tej pory! eh szkoda narzie wiecej jest pewnych informacj ze zawodnicy odnas ochodzal niz informacj prawdziwych ze przychodza do nas jacys! mam nadzieje ze jak kuchraz odejdzie to stanko zostanie i bedzie gral w legii! i wrescie stanie sie jasne kto zmocni legie w 100% i kto jest tym zawodnikiem z jugoslawi tajnym ktorego nazwiska nikt niechce zdradzic! nie wiem pannowie ale czas sie spierzyc za tydzien naczynamy przygotowania do sezonu i trzeba miec nowych zawodnikow! ja jetsem za guliano, rachwalem, wlodarczykiem, sokolowskim i klimkiem - choc tu jest znak zapytania jak on sie morze preetowac ale moze znow sie by odradzil jak sagan!

Nazgul
19-06-2003, 10:13
Ale spoko zawsze komuś się dostanie, kto ma np nie wyparzony język.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Look, who's talking!!! :buhaha:

Nazgul
19-06-2003, 10:15
No i lipa narazie, wszyscy odchodzić chcą a nikt nie chce przyjść. Dla mnie to w sumie nie jest jakaś niespodzianka że Kucharski zmienia klub.Tylko kto go zastąpi?

Ktokolwiek. Akurat zastąpienie Kucharskiego to nie jest jakiś wielki problem - już Sokół był od niego trzy razy lepszy tej wiosny. Natomias co do Svitlicy - coż. Ciężko będzie znaleźć kogoś na jego miejsce bo taki instynkt nie trafia się często...

Mini
19-06-2003, 10:22
jakoś nie błyszczał przez ostatnią rundę a jakbym napisał że był kijowy to też by była prawda.więc nie jest aż tak żal.Kapitanem i tak powinien być Zieliński. jak odejdzie kilku piłkarzy to ędzie jasne że w 10-15 nie będziemy grać i ktoś przyjdzie.może nawet będą lepsi? :help:

Nazgul
19-06-2003, 10:39
A mnie się obiło, że z Grodziska odchodzi Wieszczycki i IMO należałoby się mocno zastanowić nad ponownym ściągnięciem tego piłkarza. To najlepszy pomocnik w tej lidze a przy nim i Vuko by odżył, założę się... No i Karwana by ściągnąć... Myślę, że Engel dałby radę...

Kawa
19-06-2003, 11:18
No coz na swoim forum Cezary zapewniał ze narazie nigdzie sie wybiera, mneły z 2 tygodnie i juz ma podpisany kontrakt z Iraklisem. Gratuluje styl godny odejścia do Sportingu. Gdzięuje za wszystko co zrobiłdla Legii, ale mam nadzieje, że więcej nie zagra w jej barwach.

_Bart
19-06-2003, 11:44
A mnie się obiło, że z Grodziska odchodzi Wieszczycki i IMO należałoby się mocno zastanowić nad ponownym ściągnięciem tego piłkarza. To najlepszy pomocnik w tej lidze a przy nim i Vuko by odżył, założę się... No i Karwana by ściągnąć... Myślę, że Engel dałby radę...

Ja mysle ze Engel dałby rade nawet załatwic nam Kryszałowicza czy kogos tam jeszcze ze swojej repry.
Co do Karwana to zgadzam sei w 100% on jesli nie odejdzie z Herty to moze juz wyjechac na roczne wakacje.
Co do Wieszcza to miał dobry sezon ale to jest zawodnik pokroju Jóżwiaka i on juz raczej lepszy nie bedzie.

Lolek
19-06-2003, 11:54
Trudno powiedziec czy dla Nas lub dla Czarka wyjdzie to na dobre. Duzo zalezy od tego czy Svitlica odejdzie. Ponoc z Włodarczykiem juz jest wszystko ustalone, wtedy tak straty Czarka bysmy nie odczuli.

Tylko nie Włodarczyk! Mielismy juz "muzina" drewniaka, teraz kolej na bialego? Rzadko pilkarza okreslam jako pomylke, ale Wlodarczyk na to miano zasluguje. Pokazal sie w Legii i chyba pamietamy, jak mu te pokazy wyszly. Jego transfer ze Slaska do Francji do bylo mistrzostwo swiata. A sezon w Widzewie nic nie znaczy - bo raz: gral na jakim takim poziomie tylko przez pol roku, dwa: gdzie jest dzisiaj Widzew, kazdy widzi...

yusta
19-06-2003, 12:00
Napiszę to co napisałam na forum Kucharskiego.
Nie widzę powodów do rozpaczy. Podobna sytuacja miala miejsce po wystepach Legii w LM. Kucharz zapewniał kibiców, że na 100% zostaje w Legii i poszedł sobie do Gijon. Legia jakoś się nie rozpadła, nie rozpadnie się i teraz. W ataku nie grał już od dłuższego czasu więc sytuacja w tej formacji się nie zmieniła. Można pojęczeć trochę co będzie się działo w pomocy. Kucharski w formie z MŚ byłby w niej bardzo przydatny, w formie w jakiej ostatnio sie znajdował zastąpić go nie będzie znowu tak trudno, więc nie widzę powodu do dramatyzmu. Wybrał przeciętny Grecki klub zamiast najlepszego klubu w Polsce, jego sprawa. Postapił jak 99% piłkarzy polskich i tyle. Świat się nie zawali, ja z tego powodu nie przestanę kochać Legii, a Legia na pewno sobie poradzi.

Dzięki Kucharz za MISTRZA 2002, za miłe chwile z meczu z USA i za wszystkie występy w Legii w których "gryzłeś trawę"

PS. Postawa niektórych ludzi na jego forum to tragedia. W sumie można ją przetłumaczyć mniej wiecej tak: To jest stronka Czarka, a nie Legii. Wszyscy rozgoryczeni i źli kibice Legii, a nie Czarka wynocha na swoje pokemońskie fora.
hehe, najbardziej rozwaliło mnie nazwanie pokemonem ems-a :buhaha:

Lolek
19-06-2003, 12:05
I jeszcze dwa słowa ode mnie. Mamy dwa spektakularne odejścia: Okuki i Kucharskiego. Tylko jeden rozumiał pojęcie "odejść z klasą". Smutne ale prawdziwe.

C@mo
19-06-2003, 12:46
To dlatego Kubicki przebąkiwał ze podoba mu się system 4-5-1 bo mu w ataku tylko Sagan się ostanie

niezle niezle się sezon zapowiada

A juz najlepsze jest podpisanie kontraktu z tajemniczym przyjacielem Poledicy

nie ma co nasi prezesi sie na marketingu zanja jak malo kto
w lechu podpisaniu kontraktu przez jakiegos zawodniak towayszy konferencja prasowa a tu nawet jednego oświadczenia nie daja

no chyba ze ten jugol to jakis Niemculewicz czy inny Gusnic

_Bart
19-06-2003, 12:59
Kucharski napisał na swoim forum :

dziś podpisałem umowę z Iraklisem,2 lata z opcją na trzeci .Legia podpisała umowę wczoraj, warunki są oczywiście tajemnicą. Rozstaliśmy się w zgodzie, negocjacje przebiegały w przyjaznej atmosferze. Jednym z powodów jest to ,że w przyszłym roku kończył mi się kontrakt z Legią a nowego nie podpisaliśmy .Moment jest więc dobry dla obu stron-Legia za pieniądze "wygenerowane” z tego transferu może zatrudnić 2-3 klasowych zawodników ,którzy będą bardziej perspektywiczni ode mnie, ja będę miał zapewnioną pracę na kolejne 2-3 lata. Zdawałem sobie sprawę ,że moja decyzja będzie różnie komentowana: niektórzy mnie zrozumieją a inni nie. Każdy z nas ma inny punkt widzenia ,inny punkt odniesienia. Ja swoje decyzje podejmuję przede wszystkim z myślą o mojej rodzinie .Każdy kto mnie zna; wie ,że jestem osobą lubiącą zmiany i nie bojącą się podejmować ryzyka(bo każda zmiana to jest ryzyko).

_Bart
19-06-2003, 13:02

Tylko nie Włodarczyk! Mielismy juz "muzina" drewniaka, teraz kolej na bialego? Rzadko pilkarza okreslam jako pomylke, ale Wlodarczyk na to miano zasluguje. Pokazal sie w Legii i chyba pamietamy, jak mu te pokazy wyszly. Jego transfer ze Slaska do Francji do bylo mistrzostwo swiata. A sezon w Widzewie nic nie znaczy - bo raz: gral na jakim takim poziomie tylko przez pol roku, dwa: gdzie jest dzisiaj Widzew, kazdy widzi...

Ja Lolek jednak mysle iż Włodar czegos sie moze w tej Francji nauczył.

Wiesz trzeba sei czyms pocieszyć.
Nadzieje matką głupich a kazda matka.....

Blady
19-06-2003, 13:03
Najpierw majewski odszedl teraz kucharski, odchodza rowniez sluchy ze z Legia odejdzie zielinski, svitlica,oraz zganiacz. Obawiam sie nastepnego sezonu, to moze byc dla nas tragiczny sezon.

krollek
19-06-2003, 13:03
Cholera Kucharz odszedł :fu: robi się coraz barziej hu :* wo

[marcin]
19-06-2003, 14:15
Cezary Kucharski nie jest już piłkarzem warszawskiej Legii :fu: . Od nowego sezonu będzie bronił barw greckiego Iraklisu Saloniki :/ szkoda ze odzsedl kurde zamiast sie zmacniac to sie oslabiamy oby engel co pomug i sprowadzil jakiegos nastepce kucharskiego :+:

MaxyM
19-06-2003, 14:18
I dobrze, jednego z eLką w "sercu" mniej... jak mnie to rozbraja... dobrze, skład się w końcu zmienia co może zaprocentować, idzie nowe czy lepsze, zobaczymy soon...

Nazgul
19-06-2003, 14:39
Najpierw majewski odszedl teraz kucharski, odchodza rowniez sluchy ze z Legia odejdzie zielinski, svitlica,oraz zganiacz. Obawiam sie nastepnego sezonu, to moze byc dla nas tragiczny sezon.

Spox. Svitlica tani nie jest, wieć może się okazać że tego miliona Eu za nie go Legia nie dostanie (IMO milion to też trochę przymało jak za taki instynkt) i Stanko pogra jeszcze u nas. A jakby się znalazła kaska na podwyższenie mu kontraktu...

kamyk
19-06-2003, 18:39
Cezary Kucharski już na pewno odejdzie z Łazienkowskiej do greckiego Iraklisu Saloniki, a o swojej decyzji tak poinformował na swoim forum dyskusyjnym: - Dziś podpisałem umowę z Iraklisem, 2 lata z opcją na trzeci. Legia podpisała umowę wczoraj, warunki są oczywiście tajemnicą. Rozstaliśmy się w zgodzie, negocjacje przebiegały w przyjaznej atmosferze. Jednym z powodów jest to ,że w przyszłym roku kończył mi się kontrakt z Legią a nowego nie podpisaliśmy .Moment jest więc dobry dla obu stron-Legia za pieniądze "wygenerowane" z tego transferu może zatrudnić 2-3 klasowych zawodników, którzy będą bardziej perspektywiczni ode mnie, ja będę miał zapewnioną pracę na kolejne 2-3 lata. Zdawałem sobie sprawę ,że moja decyzja będzie różnie komentowana: niektórzy mnie zrozumieją a inni nie. Każdy z nas ma inny punkt widzenia, inny punkt odniesienia. Ja swoje decyzje podejmuję przede wszystkim z myślą o mojej rodzinie. Każdy kto mnie zna; wie, że jestem osobą lubiącą zmiany i nie bojącą się podejmować ryzyka (bo każda zmiana to jest ryzyko).
Z kolei w wypowiedzi dla Gazety Wyborczej powiedział tak: - Rozmawiałem na temat Iraklisu z Marcinem Mięcielem, który grał w tym klubie w poprzednim sezonie. Mój kontrakt z Legią kończył się za rok. Musiałem zadbać o to, by zabezpieczyć sobie przyszłość. Umowę, z opcją przedłużenia na rok podpisałem w środę. W Iraklisie mam grać jako cofnięty napastnik. Grecy przydzielili mu koszulkę z numerem 10. Zapłacą za niego ok. 150 tys euro.
Niezadowolenia z faktu odejścia Kucharskiego nie krył nowy szkoleniowiec Legii Dariusz Kubicki: - Żaden trener nie byłby zadowolony tracąc takiego zawodnika jak Kucharski.
Jak również prezes Edward Trylnik: - Szkoda Postaramy się uzupełnić tę lukę. Prowadzimy rozmowy z dwoma napastnikami - oświadczył dla Gazety Wybiorczej.

Mini
19-06-2003, 19:12
jak na razie odeszło dwóch najsłabszych piłkarzy na wiosnę,więc nie ma takiej tragedii.byleby przyszedł ktoś wartościowy.

takiowaki
19-06-2003, 21:43
Ja tam w Wiśle typuje Baczczyńskiego. Jak dla mnie idealnie pasuje.

Daj spokoj. Baszczu jest git i nie pisze tego dlatego, ze... no wiadomo czemu. Przecie ten koles jest autentycznie prawdziwy na boisku, zadziorny itd. - taki jaki powinien byc pilkarz. Kocham patrzec jak potrafilby rozpieprzyc przeciwnika bo cos tam. Pasja, gra na maksa - nie mozna go nie cenic.

A jego wypowiedzi wcale nie sa takie kontrowersyjne, koles ma po prostu taki sposob bycia i nie sadze, by byl zbyt agresywny, tzn. nastawiony na "cos" "kogos"

Szukajcie dalej. Mam nadzieje ze zostanie na Kosowskim.

Bo my mamy Jozwiaka, chlopaka z Wielkiego Miasta :) :) :)

Mini
19-06-2003, 22:08
Edward Trylnik: Kluby podpisały umowę, ostatnie szczegóły ustalimy w piątek, ale sprawa przejścia pana Kucharskiego do Iraklisu jest przesądzona.
to pokazuje chyba jakie stosunki są nie tylko między kibicami a zarządem ale też piłkarzy z zarządem.jakoś nigdy nie słyszałem żeby działacze o swoim zawodniku mówili PAN.
:box:

szczepan
19-06-2003, 22:10
" Oto co sam zainteresowany mówi o przenosinach:
"Rozmawiałem na temat Iraklisu z Marcinem Mięcielem, który grał w tym klubie w poprzednim sezonie. Mój kontrakt z Legią kończył się za rok. Musiałem zadbać o to, by zabezpieczyć sobie przyszłość. Umowę, z opcją przedłużenia na rok podpisałem w środę. W Iraklisie mam grać jako cofnięty napastnik." "

dlaczego mi sie przypomina mecz z chorzowem... no coz trzeba podziekowac za te wszystkie bardzo dobre i dobre wystepy w Legii ale powiedzmy sobie szczerze jezeli maja byc zmiany to musza byc one powazniejsze niz zamiana Majewskiego na podobnoego do niego. Kucharski ostatni sezon mial fatalny a co gorsza wogole nie przyjmowal krytyki. A po jego odejsciu napewno Legia sie nie rozpadnie a co do gryzienia trawy?? hmmm to jednak bardziej wole to w wykonaniu Sagana niz Kucharza. a zreszta moze w koncu mlodzi dostana szanse.

Q_(L)
20-06-2003, 00:30
Absolutnie nie rozumiem rozgoryczenia niektórych osób...
Że co??? Że Kucharski jest niezastąpiony??? :hmm:
Szacunek za mistrza 2002 oraz każdą minutę walki i tyle...
Za taką formie jaką reprezentował w tym sezonie, ja tęsknił za nim nie będę...
Poza tym odszedł trener, który na niego stawiał bez względu na to jaką formę reprezentował, był pewniakiem i wiedział o tym... nie musiał walczyć o miejsce w skaładzie, a to jest trochę chore...
Teraz NA PEWNO musiałby udowodnić swoją przydatność do pierwszego zespołu...
Ktoś powie, że w Grecji tez będzie musiał walczyć o miejsce w pierwszej "11-stce"... a gówno... myślę, że harować to on ciężko nie będzie (w końcu to TYLKO Iraklis), a jak się nie uda wskoczyć do składu, to zawsze można powiedzieć, że "trener na mnie nie stawia"...

yusta
20-06-2003, 01:42
" Oto co sam zainteresowany mówi o przenosinach:
"Rozmawiałem na temat Iraklisu z Marcinem Mięcielem, który grał w tym klubie w poprzednim sezonie. Mój kontrakt z Legią kończył się za rok. Musiałem zadbać o to, by zabezpieczyć sobie przyszłość. Umowę, z opcją przedłużenia na rok podpisałem w środę. W Iraklisie mam grać jako cofnięty napastnik." "

dlaczego mi sie przypomina mecz z chorzowem... no coz trzeba podziekowac za te wszystkie bardzo dobre i dobre wystepy w Legii ale powiedzmy sobie szczerze jezeli maja byc zmiany to musza byc one powazniejsze niz zamiana Majewskiego na podobnoego do niego. Kucharski ostatni sezon mial fatalny a co gorsza wogole nie przyjmowal krytyki. A po jego odejsciu napewno Legia sie nie rozpadnie a co do gryzienia trawy?? hmmm to jednak bardziej wole to w wykonaniu Sagana niz Kucharza. a zreszta moze w koncu mlodzi dostana szanse.

hehe, wiem coś o tym '8

Raffi
20-06-2003, 01:44
Mirko Poledica nie będzie zawodnikiem Legii. Klub z Łazienkowskiej jest natomiast po wstępnych rozmowach z Arkadiuszem Klimkiem i Piotrem Włodarczykiem. Oni mieliby zastąpić w ataku Cezarego Kucharskiego i Stanko Svitlicę, który jest bliski podpisania kontraktu z Borussią Moenchengladbach. Na celowniku Legii znalazł się obrońca Tomasz Ciesielski.

Poledica przez trenera Dariusza Kubickiego był typowany na lewą obronę. Gdy skończyło mu się wypożyczenie z Vojvodiny Nowy Sad, odszedł z Lecha Poznań. Okazało się jednak, że trzeba będzie za niego zapłacić 200 tys. euro i tyle zdecydowała się wyłożyć Sparta Praga. 25-letni Serb ma pomóc Czechom zakwalifikować się do Ligi Mistrzów. Podpisał dwuletnią umowę. Na jego miejsce, względnie na prawą pomoc, zawodnika szuka Legii jej były trener Dragomir Okuka. - Z Poledicą spotkałem się w hotelu w Belgradzie w środę i poinformował mnie o swoim porozumieniu ze Spartą. Dla Legii to szkoda - powiedział Okuka.

Ponieważ z Legii już odszedł Kucharski i najprawdopodobniej odejdzie Svitlica, przed działaczami Legii stanęło zadanie uzupełnienia luki w ataku. Już po rozmowach jest Piotr Włodarczyk, który równocześnie negocjował z Dospelem Katowice, ale na wieść o odejściu Kucharskiego poczuł, że ma szansę wreszcie zaistnieć w stolicy (był już w Legii dwukrotnie, za każdym razem jednak bez powodzenia walczył o miejsce w podstawowym składzie i odchodził z niej - najpierw do Ruchu Chorzów, a następnie do Śląska Wrocław). Ostatni sezon spędził w Widzewie - z łódzkim klubem skończył mu się kontrakt. 26-letni Włodarczyk w minionym sezonie strzelił tyle goli, co odchodzący z warszawskiego klubu Kucharski - osiem. Klimek strzelił ledwie trzy (też do wzięcia za darmo), ale przecież Marek Saganowski, gdy przychodził z Odry Wodzisław, miał na koncie jedno trafienie, a teraz nikt nie podważa zasadności jego zatrudnienia w Legii. Klimek ma przyjechać do Warszawy na początku przyszłego tygodnia. Przed dwoma laty, gdy strzelał sporo bramek, interesowały się nim nie tylko Legia, ale i Wisła Kraków. Potem doznał kontuzji i do dziś nie odzyskał dawnej klasy, lecz jak twierdzą przy Łazienkowskiej, jest zawodnikiem wciąż perspektywicznym (ma 28 lat). Legia interesuje się też Damianem Gorawskim z Ruchu, jednak w drugiej kolejności. Bardziej zaawansowane rozmowy z nim prowadzi zresztą Wisła.

Svitlica jest bliski sfinalizowania rozmów z jednym z klubów niemieckich. Wciąż interesuje się nim Arminia Bielefeld (ale chce dać tylko 500 tys. euro zamiast miliona i to tylko druga liga, a piłkarz wolałby pierwszą). W tej sytuacji Svitlica najbliżej ma do 12. w ubiegłym sezonie tamtejszej ekstraklasy Borussii Moenchengladbach, z którą rozmowy są bliskie zwieńczenia. Króla strzelców polskiej ekstraklasy chciałyby też rosyjskie Lokomotiw i CSKA Moskwa, ale sam zawodnik zdecydowanie stawia na Bundesligę.

Szansę na zatrudnienie w Legii wciąż mają prawi pomocnicy -Tomasz Sokołowski (Amica), Nowozelandczyk Aaran Lines (Ruch) i zwłaszcza Giuliano (Widzew). Przy Łazienkowskiej leży także oferta klubowego kolegi Brazylijczyka - Partyka Rachwała

www.gazeta.pl

yusta
20-06-2003, 01:49
Mirko Poledica nie będzie zawodnikiem Legii. Klub z Łazienkowskiej jest natomiast po wstępnych rozmowach z Arkadiuszem Klimkiem i Piotrem Włodarczykiem. Oni mieliby zastąpić w ataku Cezarego Kucharskiego i Stanko Svitlicę, który jest bliski podpisania kontraktu z Borussią Moenchengladbach. Na celowniku Legii znalazł się obrońca Tomasz Ciesielski.

Poledica przez trenera Dariusza Kubickiego był typowany na lewą obronę. Gdy skończyło mu się wypożyczenie z Vojvodiny Nowy Sad, odszedł z Lecha Poznań. Okazało się jednak, że trzeba będzie za niego zapłacić 200 tys. euro i tyle zdecydowała się wyłożyć Sparta Praga. 25-letni Serb ma pomóc Czechom zakwalifikować się do Ligi Mistrzów. Podpisał dwuletnią umowę. Na jego miejsce, względnie na prawą pomoc, zawodnika szuka Legii jej były trener Dragomir Okuka. - Z Poledicą spotkałem się w hotelu w Belgradzie w środę i poinformował mnie o swoim porozumieniu ze Spartą. Dla Legii to szkoda - powiedział Okuka.

Ponieważ z Legii już odszedł Kucharski i najprawdopodobniej odejdzie Svitlica, przed działaczami Legii stanęło zadanie uzupełnienia luki w ataku. Już po rozmowach jest Piotr Włodarczyk, który równocześnie negocjował z Dospelem Katowice, ale na wieść o odejściu Kucharskiego poczuł, że ma szansę wreszcie zaistnieć w stolicy (był już w Legii dwukrotnie, za każdym razem jednak bez powodzenia walczył o miejsce w podstawowym składzie i odchodził z niej - najpierw do Ruchu Chorzów, a następnie do Śląska Wrocław). Ostatni sezon spędził w Widzewie - z łódzkim klubem skończył mu się kontrakt. 26-letni Włodarczyk w minionym sezonie strzelił tyle goli, co odchodzący z warszawskiego klubu Kucharski - osiem. Klimek strzelił ledwie trzy (też do wzięcia za darmo), ale przecież Marek Saganowski, gdy przychodził z Odry Wodzisław, miał na koncie jedno trafienie, a teraz nikt nie podważa zasadności jego zatrudnienia w Legii. Klimek ma przyjechać do Warszawy na początku przyszłego tygodnia. Przed dwoma laty, gdy strzelał sporo bramek, interesowały się nim nie tylko Legia, ale i Wisła Kraków. Potem doznał kontuzji i do dziś nie odzyskał dawnej klasy, lecz jak twierdzą przy Łazienkowskiej, jest zawodnikiem wciąż perspektywicznym (ma 28 lat). Legia interesuje się też Damianem Gorawskim z Ruchu, jednak w drugiej kolejności. Bardziej zaawansowane rozmowy z nim prowadzi zresztą Wisła.

Svitlica jest bliski sfinalizowania rozmów z jednym z klubów niemieckich. Wciąż interesuje się nim Arminia Bielefeld (ale chce dać tylko 500 tys. euro zamiast miliona i to tylko druga liga, a piłkarz wolałby pierwszą). W tej sytuacji Svitlica najbliżej ma do 12. w ubiegłym sezonie tamtejszej ekstraklasy Borussii Moenchengladbach, z którą rozmowy są bliskie zwieńczenia. Króla strzelców polskiej ekstraklasy chciałyby też rosyjskie Lokomotiw i CSKA Moskwa, ale sam zawodnik zdecydowanie stawia na Bundesligę.

Szansę na zatrudnienie w Legii wciąż mają prawi pomocnicy -Tomasz Sokołowski (Amica), Nowozelandczyk Aaran Lines (Ruch) i zwłaszcza Giuliano (Widzew). Przy Łazienkowskiej leży także oferta klubowego kolegi Brazylijczyka - Partyka Rachwała

www.gazeta.pl

Ciesielski??????????? To chyba jakiś żart :fu:

kamyk
20-06-2003, 08:32
nie wiem panowie po **** nam ten drewniak ciesielski! a czytalsice ze moze sokolowski odejsc z legii bo jeszcze nie podpisal kontraktu a jak sam powiedzial "jest duzo pytan a malo odpowiedzi" i sie zastanawia nad opuszczeniem stolicy! :(((

Lolek
20-06-2003, 10:14
Nastepny gwiazdor... Engels działa. Oj, teraz juz bez zartow - czarno to widze.

Mini
20-06-2003, 11:23
Ciesielski dopiero teraz może przyjść jak niema Kucharza.bo chyba sie panowie nie lubili. Włdarczyk może sięczegoś nauczył ale Klimek to tragedia.jest wciąż perspektywicznym zawodnikiem ma 28 lat. perspektywiczny to ja jestem bo mam 19 a on za trzy lata będzie wrakiem po kolejnej kontuzji.[/i]

Endrju
20-06-2003, 11:34
teraz czekam kiedy spadniemy do 2 ligi .... mam nadzieje że jak najpóźniej chociaż dzięki spadkowi np. Lech znormalizoał swoją pozycję na piłkarskiej mapie Poslki

yakuza
20-06-2003, 12:26
teraz czekam kiedy spadniemy do 2 ligi
8- 8- 8- 8-

Spokojnie aż tak źle nie jest '8

Nazgul
20-06-2003, 12:27
teraz czekam kiedy spadniemy do 2 ligi .... mam nadzieje że jak najpóźniej chociaż dzięki spadkowi np. Lech znormalizoał swoją pozycję na piłkarskiej mapie Poslki

Ja to mam wrażenie że Wam to za chińskiego boga nie dogodzi. Za Daewoo Legia nie mogła zdobyć tytułu i było źle. Przyszedł Zarajczyk - tytuł rok temu był, ale jest źle. Przyszedł Engel - źle. Odejdzie - będzie źle. Jak przyjdzie bryndza - spadniemy albo nie - ale w obu przypadkach będzie źle... Ja poczekam z ocenami do września - wtedy już coś będzie wiadomo...

Endrju
20-06-2003, 13:08

Ja to mam wrażenie że Wam to za chińskiego boga nie dogodzi. Za Daewoo Legia nie mogła zdobyć tytułu i było źle. Przyszedł Zarajczyk - tytuł rok temu był, ale jest źle. Przyszedł Engel - źle. Odejdzie - będzie źle. Jak przyjdzie bryndza - spadniemy albo nie - ale w obu przypadkach będzie źle... Ja poczekam z ocenami do września - wtedy już coś będzie wiadomo...

podsumowując jest źle :oho:

C@mo
20-06-2003, 13:17
za pana Ciesielskiego to ja stanowczo podziękuję :box:

koles takie numery odpierdala w obronie ze się w pale nie miesci

MaxyM
20-06-2003, 14:22
Ja się cieszę, niech jeszcze wywalą Jóźwiaka, a pozbędziemy się tych co wszystkich za morde trzymają, bo mają eLki w Sercu (buhahahahaha), nie potrzeba w Legii pseudo miłośników klubu,a pracowników, którzy nie gadają od rzeczy tylko grają.

Dla mnie Legia może grać o utrzymanie, z pozytywnym skutkiem na koniec. Musi tylko wygrać z Widzewem, Lechem i Wisłą, resztę mam gdzieś, może tak być i przez trzy sezony, jeżeli to ma uzdrowić sytuację w klubie.

Nazgul
20-06-2003, 15:29
Dla mnie Legia może grać o utrzymanie, z pozytywnym skutkiem na koniec. Musi tylko wygrać z Widzewem, Lechem i Wisłą, resztę mam gdzieś, może tak być i przez trzy sezony, jeżeli to ma uzdrowić sytuację w klubie.

A z Polonią może Legia wtapiać? :> :>

A co do Jóźwiaka to asystenta z niego zrobić - bo z piłkarza to już samo nazwisko zostało...

MaxyM
20-06-2003, 15:41

A z Polonią może Legia wtapiać? :> :>

A co do Jóźwiaka to asystenta z niego zrobić - bo z piłkarza to już samo nazwisko zostało...

Wiedziałem, że o czymś zapomniałem... no i z Polonią :> .

Engel jest z nami i to mnie cieszy... poważnie, dlatego, że wymazałem okres MŚ i po, z pamięci. Zresztą dzięki niemu i jego Knorom wyleczyłem się z kibicowania Reprezentacji i jak patrze na ostatnie wyniki, to bardzo mnie to cieszy.

MaxyM
20-06-2003, 17:39
Nowy dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jerzy Engel, powiedział, że warszawski klub nie mógł zapobiec odejściu Cezarego Kucharskiego.

„Nie mogliśmy nic na to poradzić. Zostałem zaskoczony ruchem Czarka. W Legii jestem od dwóch dni i nikt nic nie mówił, że Kucharski może odejść. Chyba, że wiedział o tym Janusz Olędzki, ale też mi się nie wydaje” – powiedział Engel.

„Coż, teraz musimy się zmobilizować podwójnie, wykorzystać całą energię, aby poszukać następcy. Wiadomo, że jest to konieczne, jeśli odchodzi z klubu reprezentacyjny piłkarz. Jednak pretensji do Kucharskiego mieć nie mogę. Wykorzystał klauzulę w kontrakcie i odszedł. A czy Legia mogła przebić ofertę? Legia nie jest od przebijania. Kucharski miał określony kontrakt, tam widocznie dostał wyższy i tyle” – dodał Engel.

Dobrze, że pracownik z eLką w sercu nie doczekał się u nas, nawet tematu na swój temat, a wrzuciliśmy go do jednego kotła z resztą. Zawsze mówiłem, że to taki Legionista jak i Szamotulski, jeszcze Jóźwiak został.

Krzpac
20-06-2003, 19:57
za pana Ciesielskiego to ja stanowczo podziękuję :box:

koles takie numery odpierdala w obronie ze się w pale nie miesci

Ciesielski (nie licząc Bociana) to najgorszy piłkarz jakiego widziałem w koszulce WIDZEWa odkąd zacząłem chodzić na mecze czyli od 6 lat...

beorrt
20-06-2003, 23:40
Chciałbym dorzucić trzy grosze do transferów.

Wydaje mi się że najlepszym napastnikiem z wymienianych w gazetach jest Gorawski (szybki, dynamiczny, agresywny i młody), dalej Włodarczyk coś tam potrafi, a Klimek (trudno powiedzieć rok temu tak a teraz...). Prawa pomoc to chyba najleprzy byłby Lines (podobał mi sie na Legii), dalej Sokołowski II (po prostu go lubie jako piłkarza).
A co do Giuliano to osobiście wolałbym żeby grał w obronie po prawej, a po lewej spróbowałbym Jarzębowskiego, ponieważ niewidze żadnego interesującego zawodnika na tą pozycje.
Jest jeszcze często wymieniany Rachwał też może być.
Legii jest potrzebnych naprawde sporo piłkarzy ponieważ odchodzą: Mijanovic, Nuhi, Kucharski, Svitlica(?), Majewski, myśle że powinien odejść równierz Zganiacz (musi się ogrywać)

p.s. Chciałbym się dowiedzieć co z Piekarskim, jakoś tak w tych spekulacjach zaginą, a uważam go za naprawde dobrego piłkarza (a jest to naprawde ostatni dzwonek dla niego)

Nazgul
20-06-2003, 23:43
Jednak pretensji do Kucharskiego mieć nie mogę. Wykorzystał klauzulę w kontrakcie i odszedł. A czy Legia mogła przebić ofertę? Legia nie jest od przebijania. Kucharski miał określony kontrakt, tam widocznie dostał wyższy i tyle”

I ta wypowiedź cholernie mi się podoba - nie chcesz? To **********. Nikt cie prosił nie będzie. Posiedzisz w jakiejś pipidówie na ławce to oprzytomniejesz (bo nie sądzę, żeby Kucharz z taką grą jak na wiosnę ugrał coś więcej)...

C@mo
21-06-2003, 09:49
p.s. Chciałbym się dowiedzieć co z Piekarskim, jakoś tak w tych spekulacjach zaginą, a uważam go za naprawde dobrego piłkarza (a jest to naprawde ostatni dzwonek dla niego)

moze zeczywiscie sie zmienil i przy Kubickim wróci do formy

powinien dostac szanse bo to ostatni dzwonek zeby cos z niego bylo,

srodek Surma- Piekarski( w formie) jezu przecie to na polską lige zestaw marzeń

chyba mnie poniosło ale trzeba się w tych nieciekawych czasach jakos pocieszać :rotfl:

Nazgul
21-06-2003, 10:19
srodek Surma- Piekarski( w formie) jezu przecie to na polską lige zestaw marzeń

chyba mnie poniosło ale trzeba się w tych nieciekawych czasach jakos pocieszać :rotfl:

A nie zapominaj o Vuko który miał kiepściutki (IMO usprawiedliwiony) sezon ale który nie zapomniał jak się w piłkę gra... A Engel piał z zachwytu nad Vukoviciem, więc Aco ma przyszłość na razie bezpieczną...

Unico
21-06-2003, 10:24
[...]srodek Surma- Piekarski( w formie) jezu przecie to na polską lige zestaw marzeń

Chyba Cię poniosło :> nie przesadzaj z tym zestawem marzeń chyba, że takie masz\macie marzenia :rotfl:

C@mo
21-06-2003, 10:33
[...]srodek Surma- Piekarski( w formie) jezu przecie to na polską lige zestaw marzeń

Chyba Cię poniosło :> nie przesadzaj z tym zestawem marzeń chyba, że takie masz\macie marzenia :rotfl:

mówię ci jeszcze bedziesz :fu: jak Piekario z Surmą zakręcą asystentem Szwedów Szymkowiakiem i tym waszym małym Maradonną :rotfl:

_Bart
21-06-2003, 10:36
z tego co pamietam to albo legianet.com albo legia.net napisały niedawno ze Pikarski chce wyjechac do .... Kazachstanu.

Wiec z niego juz nic nie bedzie jezli ma takie chłop ambicje.

MaxyM
21-06-2003, 12:31
i tym waszym małym Maradonną :rotfl:

:rotfl: :rotfl:

Nazgul
21-06-2003, 12:44
Jak dla mnie to niewielkim kosztem możnaby doprowadzić Legie do takiego kształtu, żeby była nie do uwalenia w lidze - dla nikogo. Wystarczy jeden, dwóch graczy i przekonać Svitlicę do pozostania w Warszawie - ja wiem? Nowy, wyższy kontrakt, podniesienie sumy odstępnego w klauzuli do minimum 1,5 mln euro. A oto mój typ ustawienia (wielkimi literami piłkarze których bym ściągał):

Boruc
Szala, Dudek, Zieliński, Jarzębowski
KARWAN, WIESZCZYCKI, Surma (Vuković), Sokołowski (Wróblewski)
Svitlica, Saganowski (Mięciel)

ławka: Załuska, Jóźwiak, Magiera, Golański, Vuković, Kiełbowicz, Wróblewski, Cieśliński, Zganiacz, Mierzejewski

Co do Marcina - cały czas jestem zdania, że tego piłkarza nalezy przepraszać za wiosnę 2001 (kibice - ich przyśpiewki i okrzyki pod adresem Miętowego oraz wspomniany przez Kowala kamień na spotkaniu) i namawiać, żeby jeszcze raz w Legii wystąpił. Co do Karwana - on już profesjonalizmu w Berlinie liznął i myślę, że teraz dla odmiany chętnie pograłby w piłkę :). Co do Wieszczyckiego - ponoć pożarł się z Drzymałą i nie byłoby chyba wielkiego problemu aby przyszedł grać do Warszawy - tym bardziej że od 1996 roku już nie raz deklarował się do Legii... A to najlepszy polski pomocnik IMO.

Grochów
21-06-2003, 12:50
Jak dla mnie to niewielkim kosztem możnaby doprowadzić Legie do takiego kształtu, żeby była nie do uwalenia w lidze - dla nikogo. Wystarczy jeden, dwóch graczy i przekonać Svitlicę do pozostania w Warszawie - ja wiem? Nowy, wyższy kontrakt, podniesienie sumy odstępnego w klauzuli do minimum 1,5 mln euro. A oto mój typ ustawienia (wielkimi literami piłkarze których bym ściągał):

Boruc

ławka: Załuska, Jóźwiak, Magiera, Golański, Vuković, Kiełbowicz, Wróblewski, Cieśliński, Zganiacz, Mierzejewski

Co do Marcina - cały czas jestem zdania, że tego piłkarza nalezy przepraszać za wiosnę 2001 (kibice - ich przyśpiewki i okrzyki pod adresem Miętowego oraz wspomniany przez Kowala kamień na spotkaniu) i namawiać, żeby jeszcze raz w Legii wystąpił. Co do Karwana - on już profesjonalizmu w Berlinie liznął i myślę, że teraz dla odmiany chętnie pograłby w piłkę :). Co do Wieszczyckiego - ponoć pożarł się z Drzymałą i nie byłoby chyba wielkiego problemu aby przyszedł grać do Warszawy - tym bardziej że od 1996 roku już nie raz deklarował się do Legii... A to najlepszy polski pomocnik IMO.
W sumie można się z tym zgodzić,choć ja jeszcze do tego dodałbym Jakiegoś dobrego obrońce , Włodarczyka i Iwańskiego ze Szczakowianki...
A z tym Wieszczyckim to niekoniecznie,więc,żeby mieć kase na piłkarzy,których wymieniłem odstąpił bym od zakupu Wieszcza i zamiast niego grałby Vuko !

_Bart
21-06-2003, 13:00
Arminia Bielefeld, wymieniana w kontekście potencjalnego transferu Stanko Svitlicy aktualnie interesuje się dwoma napastnikami z polskiej ekstraklasy. Są to Marek Kuźba i Marek Saganowski. Klub z Westfalii, który niedawno otrzymał licencję na grę w 2 Bundeslidze, poszukuje nowych zawodników do linii napadu po tym jak odeszli Wichniarek i Dabang, a nie udało się pozyskać Chałbińskiego. Trener Arminii, Moehlmann powiedział, że w obecnej sytuacji finansowej klubu możliwe jest tylko sprowadzenie któregoś z wymienionych wcześniej piłkarzy na zasadzie rocznego wypożyczenia. Pozostaje mieć nadzieję, że działacze Legii nie pozwolą na kolejny znaczący ubytek w kadrze zespołu.

za LegiaNet.com

Miejmy nadzieje że Sagan ma wieksze ambicje niz tylko kasa...

_Bart
21-06-2003, 13:10

Boruc

Moim zdaniem to taka druzyna byłaby taka sama druzyna jak była miesiac temu. Nie mielibysmy szans na mistrza a o puchary bysmy walczyli.

Bramkarz: Ok
Obrona: Szala mnie juz chyba nigdy nie przekona. (ale mi sie zrymowało :D )
Pomoc: Wieszczycki BYŁ najlepszym pomocnikiem ale juz nie bedzie. Juz gdzies pisałem iż jest to piłkarz wiekowy i taki sezon jak nawet ten ostatni to bedzie mu ciezko juz powtórzyć. Karwan natomiast powinnien sobie wszystko przemyslec i jeszcze raz spróbowac sie odbudowac w Legii, tylko ze to nie te same pieniazki co na ławce w Hercie.
Atak: Mieciel hmm moim skromnym zdaniem jest to piłkarz za "wielki" dla Legii (przynajmniej w jego mniemaniu). Wg mnie on już w Legii grać nie chce ale nie przez kibiców ale przez to ze poczuł smak zachodu i gdyby w Borussi trener na niego czesciej stawiał to mysle ze do tej pory grałby w Bundeslidze. Svitlicy raczej tez juz nic nie zatrzyma (chyba ze Legia uprze sie ze chce 1 mln euro i wtedy nie bedzie chetnych na jego zakup, obecnie Borussia chce dac tylko połowe kwoty)

Nazgul
21-06-2003, 13:20
Pomoc: Wieszczycki BYŁ najlepszym pomocnikiem ale juz nie bedzie. Juz gdzies pisałem iż jest to piłkarz wiekowy i taki sezon jak nawet ten ostatni to bedzie mu ciezko juz powtórzyć.

No nie przesadzaj - on ma 30 lat, może jeszcze 2-3 lata spokojnie pograć na dobrym poziomie a to nie jest pilkarz stworzony do gry w druzynie murującej bramkę i kontrującej od czasu do czasu. IMO on się w Grodzisku marnuje i tyle. W Warszawie zagrałby tak jak w sezonie 95/96 mimo wieku, jestem o tym przekonany.

Karwan natomiast powinnien sobie wszystko przemyslec i jeszcze raz spróbowac sie odbudowac w Legii, tylko ze to nie te same pieniazki co na ławce w Hercie.
Atak: Mieciel hmm moim skromnym zdaniem jest to piłkarz za "wielki" dla Legii (przynajmniej w jego mniemaniu). Wg mnie on już w Legii grać nie chce ale nie przez kibiców ale przez to ze poczuł smak zachodu i gdyby w Borussi trener na niego czesciej stawiał to mysle ze do tej pory grałby w Bundeslidze. Svitlicy raczej tez juz nic nie zatrzyma (chyba ze Legia uprze sie ze chce 1 mln euro i wtedy nie bedzie chetnych na jego zakup, obecnie Borussia chce dac tylko połowe kwoty)

Z Borussią możnaby zrobić jakiś barterek :)
A na poważnie - jeżeli Karwan i Mięciel chcą zarabiać kasę to faktycznie - niech wyjeżdżają. Ale jeżeli myślą o reprezentacji to powinni zahaczyć się w Polsce i grać w pierwszym składzie któregoś z polskich klubów (by default... Of course, you know where :D). I ja na ich miejscu przemyślałbym to. Poważnie...

A'propos Karwana - mówią, że w sezonie mistrzowskim grał na prochach i dlatego nie pojechał na MŚ... Prawda to?

Acha, i jeszcze coś W tym roku spokojnie można było mieć Mistrza - ale jak się nie robi kompletu punktów ze spadkowiczami BEZPOŚREDNIMI (5 punktów sprezentowanych Ruchowi, po dwa Pogoni i KSZO - razem 9)... A Ty mówiesz o walce o puchary... Piłkarze sami sobie są winni. Powinni zdobyć tytuł boi nie mieli realnego kontrkandydata Wisła tez pogubiła masę punktów a w obydwu meczach z Legią nie zachwyciła - spodziewałem się czegoś więcej) i prezentowali (Poza tymi nieszczęsnymi meczami z Grodziskiem i Odrą na wiosnę) równą, dobra dyspozycję...

Mini
21-06-2003, 13:58
za 90minut
Nie wiadomo czy zespół wzmocni napastnik Widzewa Piotr Włodarczyk, który dogadał się z warszawską Legią.
z artykułu kto przyjdzie do GKSu.z tego wynika że najprawdopodniej Włodarczyk będzie w Legii. :fu:

Aigel-ka
21-06-2003, 14:40
z tego wynika że najprawdopodniej Włodarczyk będzie w Legii. :fu:

i po co... 8-
tu znow bedzie pewnie gral jak ostatnio....
eh... ja juz sama nie wiem kto tu by sie nadawal...moze Wlodar moze Klimek, choc do obu mam sceptyczne podejscie...
no chyba ze zaczna grac jak Sagan

MaxyM
21-06-2003, 14:59
TVN właśnie nam wszystkich sprzedało, klub ogosiło bankrutem, w wywiadzie Kucharski powiedział, że nie ma sentymentów (pamiętajcie to ten z eLką w sercu), a Wójcik przepowidział nam spadek za dwa sezony, o dziwo nic nie wspomniał o Engelu. Wójcik to od kilku miesięcy gdzieby go z kamerą nie dorwali to ma tą samą marynare...

Nazgul
21-06-2003, 15:03
TVN właśnie nam wszystkich sprzedało, klub ogosiło bankrutem, w wywiadzie Kucharski powiedział, że nie ma sentymentów (pamiętajcie to ten z eLką w sercu), a Wójcik przepowidział nam spadek za dwa sezony, o dziwo nic nie wspomniał o Engelu. Wójcik to od kilku miesięcy gdzieby go z kamerą nie dorwali to ma tą samą marynare...

Sorry, ale od paru dobrych miesięcy jest bezrobotny - skąd ma mieć marynarki? :D Kraść ma iść??? ;)

Grochów
21-06-2003, 15:14
za 90minut
Nie wiadomo czy zespół wzmocni napastnik Widzewa Piotr Włodarczyk, który dogadał się z warszawską Legią.
z artykułu kto przyjdzie do GKSu.z tego wynika że najprawdopodniej Włodarczyk będzie w Legii. :fu:
To źle??Moim zdaniem bardzo dobrze,zwłaszcza,że odszedł Kucharz i Svitlica!
I kogo w takim wypadku widzisz na ich miejsce??Bo Mięciel to napewno nie zostanie(choć to było takie moje małe marzenie :lo: ).A ja tam wierze we Włodarczyka...
Jeszcze zobaczycie-to będzie objawienie przyszłego sezonu :lo: :)

Lolek
21-06-2003, 15:35

A czy widziałeś Włodarczyka Piotra podczas gry w piłkę nożną? Dla mnie ten typ to skrzyżowanie Magiery i Yahai.

Nazgul
21-06-2003, 16:04

A czy widziałeś Włodarczyka Piotra podczas gry w piłkę nożną? Dla mnie ten typ to skrzyżowanie Magiery i Yahai.

Spokojnie, jeszcze niczego nie podpisał. A jak podpisze, to jeszcze będzie musiał parę razy zagrać. Wtedy się oceni, bo na chwilę obecną to tylko wybrzydzanie...

Lolek
21-06-2003, 16:23
To nie jest piłkarz z buszu. Grał w Widzewie i mogliśmy go oglądać przez calutki sezon. Wnioski można wyciągnać już teraz. Włodarczykowi mówię zdecydowanie nie!

Mazi
21-06-2003, 16:39
Zgadzam się z Lolkiem , Włodarczyk nie powinien przychodzić do Legii !
Jednak ,jak już przejdzie , mam nadzieję ,że przebudzi się u nas jak "Sagan" w poprzednim sezonie ;) .

C@mo
21-06-2003, 17:17
A ja tam bedę się cieszył jak Włodar przyjdzie i mam nadzieje ze stwozy z Saganem zabójczy atak

Nazgul
21-06-2003, 17:23
A ja tam bedę się cieszył jak Włodar przyjdzie i mam nadzieje ze stwozy z Saganem zabójczy atak

Albo Klimek :) Właśnie strzelil gola Łęcznej :)

MaxyM
21-06-2003, 17:36

Sorry, ale od paru dobrych miesięcy jest bezrobotny - skąd ma mieć marynarki? :D Kraść ma iść??? ;)

No fakt :D ...ale zaraz, on ma prace - doradca do spraw sportowych w gabinecie Millera.

beorrt
21-06-2003, 18:13
Chciałbym dodać kolejne trzy grosze do dyskusji i wytypować 11-stke na przyszły sezon (z tych piłkarzy którymi jesteśmy zainteresowani):

B: Boruc
O: Giuliano, Zieliński, Jóżwiak, Jarzębowski
P: Lines, Surma, Vukovic, Kiełbowicz
N: Saganowski, Gorawski

A do propozycji transferowycz dołożył bym jednak jeszcze jakiegoś obrońce np.Dziewickiego - wprawdzie słaba runda w Amice, ale przez to może puścili by go bez żalu.

C@mo
21-06-2003, 18:20
a też sobie typne 11 na następny sezon

Boruc

Giuliano,Zieliński,Jarzębowski,Dudek

Sokołowski II, Surma , Piekarski :) Wróblewski

Saganowski , Włodarczyk

aaadamm
21-06-2003, 18:22
www.legianet.com :

Jak dowiedzieliśmy się od naszego niemieckiego współpracownika, Arminia Bielefeld, wymieniana w kontekście potencjalnego transferu Stanko Svitlicy aktualnie interesuje się dwoma napastnikami z polskiej ekstraklasy. Są to Marcin Kuźba i Marek Saganowski. Klub z Westfalii, który niedawno otrzymał licencję na grę w 2 Bundeslidze, poszukuje nowych zawodników do linii napadu po tym jak odeszli Wichniarek i Dabang, a nie udało się pozyskać Chałbińskiego. Trener Arminii, Moehlmann powiedział, że w obecnej sytuacji finansowej klubu możliwe jest tylko sprowadzenie któregoś z wymienionych wcześniej piłkarzy na zasadzie rocznego wypożyczenia. Pozostaje mieć nadzieję, że działacze Legii nie pozwolą na kolejny znaczący ubytek w kadrze zespołu.
Z tego samego źródła otrzymaliśmy też informację o aktualnej sytuacji kadrowej Borussi Moenchengladbach, która tłumaczy spore zainteresowanie tamtejszych działaczy Svitlicą. Były klub Mięciela opuszcza największa gwiazda, Forsell, który wraca do Chelsea. Niejasna jest sytuacja zdrowotna dwóch innych napastników - van Lenta i van Houta. Pozostali zawodnicy ofensywni nie mają zbyt dużego doświadczenia. W tej sytuacji transfer króla strzelców polskiej ekstraklasy byłby poważnym wzmocnieniem zespołu. Kolejne wieści, dotyczące tej transakcji, podawać będziemy na bieżąco.

Autor: Kwiatek

slicznei ,sliczne..wiedzialem ze Sagan dostanei jakas propozycje - jak ktos strzel 14 bramek w Legii musi sie to odbic echem w managerow :/

Mini
21-06-2003, 19:13
no Klimek strzelił 2 bramki więc może wraca forma sprzed kontuzji.Włodarczyk słabo mi się to podoba a poza tym czy już Svitlice sprzedali jak ktos napisał?

Grochów
21-06-2003, 19:28
no Klimek strzelił 2 bramki więc może wraca forma sprzed kontuzji.Włodarczyk słabo mi się to podoba a poza tym czy już Svitlice sprzedali jak ktos napisał?
8- Kiedy Klimek strzelił 2 bramki?? Zagłębie przejebało 1-2 i teraz właśnie jest duuuża szansa,że Klimek zasiili Legię!!!

Mazi
21-06-2003, 19:48
może on 2 bramki w sezonie strzelił ? :hmm: :/ 8-

_Bart
21-06-2003, 19:58
Pomoc: Wieszczycki BYŁ najlepszym pomocnikiem ale juz nie bedzie. Juz gdzies pisałem iż jest to piłkarz wiekowy i taki sezon jak nawet ten ostatni to bedzie mu ciezko juz powtórzyć.

No nie przesadzaj - on ma 30 lat, może jeszcze 2-3 lata spokojnie pograć na dobrym poziomie a to nie jest pilkarz stworzony do gry w druzynie murującej bramkę i kontrującej od czasu do czasu. IMO on się w Grodzisku marnuje i tyle. W Warszawie zagrałby tak jak w sezonie 95/96 mimo wieku, jestem o tym przekonany.

Tomek niestety ma juz 32 lata o ofensywny musi troche pobiegać ja jednak bym sie obawiał ze sezonu 2002/03 moze mu sie nie udac powtórzyc a co tu dopiero mowic o 95/96

Nazgul
21-06-2003, 20:12
Tomek niestety ma juz 32 lata o ofensywny musi troche pobiegać ja jednak bym sie obawiał ze sezonu 2002/03 moze mu sie nie udac powtórzyc a co tu dopiero mowic o 95/96

No patrz, ja myślałem, że on jest 73 a nie 71...
No ale co tam - jak Mandziejewicz przychodzil do Legii też mial 32 lata - i życiówkę przed sobą. A to był rzemiecha... A Wieszczycki to artysta (oczywiście jak na nasze warunki)... Aż dziwne czemu nie jest pewnym punktem reprezentacji...

Mini
21-06-2003, 21:14
:+: :+:
źle usłyszałem.

Raffi
21-06-2003, 21:23
Ponoć i z Peskoviciem rozmawiają...
Notabene przybyły na Łazienkowską posiłki z Antypodów, na tą samą pozycję, i trenują. :>

biotronic
22-06-2003, 00:35
Co oni chca od Boruca? niech go zostawia w spokoju. Ma bronic. No chyba,ze udaloby sie z Wierzchowskim (co niemozliwe, albo z Szamo, co jest tym bardziej niemozliwe. Peskovica mozemy na lawe, ale po co nam obcokrajowiec na lawie???

MaxyM
23-06-2003, 10:52
09:04 - Włodarczyka nie będzie
Piotr Włodarczyk nie doszedł do porozumienia z Legią. Zawodnik przebywa obecnie na urlopie na Majorce. 30 czerwca ma stawić się w Katowicach.
Autor: Woytek

Jeden problem mamy z głowy - na to wygląda :] .

calagan
23-06-2003, 11:42
No coz, jak wszyscy typuja sklad to i ja ;-)).

B - Boruc, Peskovic, Malicki - potrzeba drugiego niezlego lapacza, bo wiosna pokazala iz Boruc z kamienia nie jest i kontuzje tez miewa. A Zaluske do drugiej ligi wypozyczyc.

O - Zielinski, Jozwiak (raczej sie go nie pozbedziemy), Kus, Giuliano, Jarzebowski, Golanski, Stasiak, Kazimierczak (ten z Zaglebia klasyfikowany jako pomocnik) - generalnie klops odnosi sie do lewej flanki. W lidze nie bardzo jest w czym wybierac. Stasiakowi konczy sie kontrakt - moze tanio daloby sie go pozyskac (za darmo nie bo nie ma 23 lat). Kus gral do bani. Jak nie beda chcieli za duzo to mozna go sprobowac (kasa ze Svitlicy- nie cala).

P - Sokolowski I, Sokolowski II, Prasnal, Kielbowicz, Wroblewski, Surma, Dudek, Rachwal, Vukovic, Magiera, Iwanski, Zganiacz - wymienilem chyba wszystkich. Najwiekszy problem z Iwanski, ale moze szarpnal sie na niego - warto. Prasnal to tez prawy. Sokola starego traktuje jako zapchaj dziure - potrafi grac z prawej, lewej i w srodku. Rachwal to przyszlosc zamiast Magiery (ale tego jeszcze zostawic). Moglby ktos jeszcze z ciagotkami na bramke przyjsc, ale nie mam pomyslu kto. Nie chce Terleckiego, ani Wieszcza. Jeden gra bardzo nierowno, a drugi ma juz sluszny wiek i moze stac sie Podbroznym.

N - Saganowski, Mierzejewski, Gorawski, Klimek, Kruczek, Cieslinski - tu jest bardzo duzy problem. Z karta w reku jest tylko Klimek. Ale Gorawski spadl do II ligi i drogi nie powinien byc (chociaz Ruch kasa za niego moze chciec zapewnic sobie przetrwanie). Jeden z mlodziakow moze odpasc. Warto pogrzebac w nizszych ligach, wzglednie obcokrajowcow potestowac. Zawsze cos mozna zlowic.

C@mo
23-06-2003, 13:50
09:04 - Włodarczyka nie będzie
Piotr Włodarczyk nie doszedł do porozumienia z Legią. Zawodnik przebywa obecnie na urlopie na Majorce. 30 czerwca ma stawić się w Katowicach.
Autor: Woytek

Jeden problem mamy z głowy - na to wygląda :] .

to teraz działacze muszą zrobic wszystko by sprowadzić Gorawskiego bo inaczej zostaniemy z Saganem i Klimkiem co nie wrózy za dobrze no chyba ze co malo prawdopodobne którys z mlodych wyskoczy

Yevaud
23-06-2003, 14:53
1 Bramkarz to Boruc. Ciekawe co z tym Albańczykiem, co z niego będzie.
Obrona: Nieśmiertelny Zieliński, Jarzębowski - to powinien być środek obrony. Na prwej obronie do biegania nadawałby się Szala. Ale on odchodzi. Kuś? DObry chłopak, szkoda, że Polonista. Na lewą obronę nikogo nie ma. Ale przypominam, że z własną karta na ręku jest Kaliciak, moim zdaniem zawodnik lepszy niż drewniany Stolarczyk. Można z Kalicaka obrońcę zrobić.
Pomoc: Prawego pomocnika brakuje, chyba, że Tomasz Sokołowski uniknie tym razem kontuzji i znów zagra znakomity sezon. Dużo mówiło się o Giuliano - to dobry pomocnik. Tylko fanaberie Smudy (i brak obrońców w Widzewie) sprawiają, że gra na obronie. Lewa pomoc to Kiełbowicz i Wróblewski. Na środku Surma, Magiera, Zganiacz, Vukovic - powinni ci zawodnicy wystarczyć do dobrej gry.
Atak w tej chwili (biorąc pod uwagę rozmaite spekulacje) prezentuje sie najubożej, mimo, że mamy w ataku prawdziwą perłę, jaką jest Saganowski. Najchętniej widziałbym u jego boku kogoś młodego - np. Mierzejewskiego. Ale samo to nie wystarczy. Prócz zawodnia, który ma się ogrywać potrzebny bedzie tez ktoś, kto mógłby Sagana ewentualnie zasąpić. Ktoś bardziej doswiadczony. Klimektrzy lata temu prezentował się naprawde dobrze. Może odzyje w Legii? Sagan też po trzech latach w Legii się odnalazł.

kamyk
24-06-2003, 09:33
nowe refelacie na temat transferow:)

Klimek i Włodarczyk w Legii?

Arkadiusz Klimek jest bliski przejścia do Legii. Zawodnik zdegradowanego do II ligi Zagłębia Lubin odrzucił ofertę Wisły Płock i jest zdecydowany na przyjazd do stolicy. Ma to nastąpić pod koniec tygodnia. Klimek ma już omówione warunki z Legią. Do wyjaśnienia pozostały szczegóły (np. jak długo obowiązywać miałaby umowa).
Cały czas jest szansa na sprowadzenie do Warszawy Piotra Włodarczyka. Piłkarz Widzewa ma także ofertę z Katowic. Jak sam przyznaje, nie podjął jeszcze decyzji, w którym klubie będzie występował w przyszłym sezonie. Ma to się wyjaśnić w następnym tygodniu.

Finalizowane są rozmowy w sprawie transferu do Legii Tomasza Sokołowskiego II z Amiki Wronki. Wczoraj przy ul. Łazienkowskiej pojawił się Tomasz Sokołowski II, który prowadził rozmowy w sprawie ewentualnego przejścia do Legii. Każda ze stron przedstawiła swoje racje i 26-letni skrzydłowy, któremu 30 czerwca kończy się kontrakt we Wronkach, ma dać wiążącą odpowiedź do końca tygodnia. Jak ćwierkają wróble przy Łazienkowskiej, "Sokół" jest gotów reprezentować barwy stołecznej drużyny. Wychowanek Igloopolu Dębica praktycznie dogadał się z przedstawicielami stołecznej drużyny.

- Marcin Kuś także w Legii?
Legii coraz bardziej zależy na pozyskaniu wychowanka "czarnych koszul", Marcina Kusia. 22-letni piłkarz ma podpisany kontrakt z warszawską Polonią do 30 czerwca 2005 roku. Sam zawodnik, który został okrzyknięty jednym z największych talentów w ostatnich latach, przeprowadził już jednak wstępne rozmowy z działaczami Legii i zgodził się na grę w klubie przy Łazienkowskiej. Teraz warunki jego przejścia na Łazienkowską negocjuje prezes Polonii Janusz Romanowski. "Na razie nie mogę nic powiedzieć, poza tym że Kuś jest bardzo dobrym i utalentowanym zawodnikiem" - stwierdził prezes Pol-Mot Holding, większościowego udziałowca KP Legia Warszawa SSA, Andrzej Zarajczyk

Włodarczyk się nie dogadał
Legia chciała pozyskać Piotra Włodarczyka z Widzewa, lecz grający już kiedyś w stolicy napastnik nie zdołał dojść do porozumienia z działaczami z Łazienkowskiej i prawdopodobnie po powrocie z wakacji na Majorce zagra w GKS Katowice

Kto następny trafi na Łazienkowską?
"Prowadzimy rozmowy z wieloma piłkarzami, którzy przydaliby się w klubie. Rozmawiamy także z menedżerami, ale niektórzy nie życzą sobie, by to ujawniać. Nazwiska zawodników, którzy będą grać w Legii, będziemy podawać dopiero po sfinalizowaniu z nimi rozmów. Na pewno nie wcześniej" - powiedział prezes KP Legia SSA Warszawa Edward Trylnik.

Edward Trylnik o transferach

"W poniedziałek nie było żadnego zebrania zarządu klubu, nie spotykaliśmy się na jakimś nadzwyczajnym czy zwyczajnym posiedzeniu z panem Jerzym Engelem. Dyrektor sportowy normalnie pracował. Z urlopu trochę wcześniej, niż planował, wrócił trener Dariusz Kubicki. Na razie z nikim nie podpisaliśmy nowych umów. Włodarczyk jest na wczasach, wróci, to rozmowy wznowimy. Klimek ma do nas przyjechać w tym tygodniu. Zespół zaczyna przygotowania 26 czerwca. Do 11.07 chcielibyśmy, aby kadra zespołu była gotowa na nowy sezon. Na razie nikogo poza Cezarym Kucharskim (sprzedany do Iraklisu za 150 tys. euro) i Adamem Majewskim (oddany za darmo do Panioniosu Ateny) nie straciliśmy. Nie ma konkretnych ofert dla Stanko Svitlicy, choć zainteresowanie nim wyrażały kluby zza wschodniej granicy i Rosji. Z Jackiem Zielińskim rozmawiał dyrektor Engel i z tego, co wiem, zawodnik nie ma zamiaru wyjeżdżać na Cypr czy w ogóle gdziekolwiek" - powiedział wczoraj prezes Edward Trylnik.

dobrze by bylo jak bysmy te transfery dogadali :)

Ostry
24-06-2003, 09:38
Bardzo ucieszyło by mnie przejście do nas Kusia.Zawodnik wstępnie dogadał już się z naszymi działaczami,ale pozostaje problem z Romanowskim.Przecież on chciał niedawno za niego milion euro.Liczę,że jednak uda się go sprowadzić.Obrońca jest nam bardzo potrzebny.
Mam także nadzieję,że Sokołowski nie rozmyśli się w ostatniej chwili i przejdzie do nas.

C@mo
24-06-2003, 09:42
jak dla mnie Kuś to transer-marzenie. Chłopak już jest najlepszym prawym obrońcą w polsce mimo iż ma 22 lata.

Oprócz tego że świetnie gras w obronie to jest idealny do systemu 4-4-2
gdyż włancza się i to skutecznie (ma już kilka bnramek na koncie) do ofensywy.

Dysponuje też dobrym dosrodkowaniem czyli ma wszystko czego potrzebuje nowoczesnie grający prawy obrońca.

Trzymam kciuki za ten transfer, choc Romanowski go za drobne nie pusci

Kawa
24-06-2003, 10:31
Z ostatnich donieseń wynika, że Legia bedzie tygrysem rynku transferowego latem. Sokołowski, Kuś, ten Nowo Zelandczyk, Klimek. Wystraczyło tylko zmieńć Oledzkiego na Engele i juz piłkarze lgna do nas jak pszczoły do midu :] Mam tylko nadzieje, że to wszystko nie skończy sie tylko na zapowiedziach.

Yevaud
24-06-2003, 10:33
Rzeczywiście mielibyśmy z Kusiem i Giuliano bardzo mocną prawą stronę. Martwiłem się odejściem Szali (który też nadaje się do bieganie przy linii bocznej i jest niezłym obrońcą), bo nie widziałem nikogo kto by dobrze do systemu 4-4-2 pasował. Kuś z pewnością załatwia problem z prawej strony.

Mrk
24-06-2003, 10:51
Engel chce Marcina Żewłakowa

Jerzy Engel po pierwszych dniach urzędowania w roli dyrektora sportowego warszawskiej Legii nie przestaje być tajemniczy. Ciągle nie wiadomo, jakie będą jego pierwsze ruchy transferowe, choć można się domyślać, że w pierwszej kolejności będzie szukał bramkostrzelnego napastnika. Tym bardziej, że Cezary Kucharski już odszedł do Iraklisu Saloniki, a Stanko Svitlica zapewne również zmieni barwy klubowe.
Dobrym kandydatem na nowego "goleadora" stołecznego klubu jest niewątpliwie Marcin Żewłakow, który z Engelem udanie współpracował w reprezentacji Polski, strzelając za jego kadencji kilka bramek.
Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale zaczyna być ciekawie !

Nazgul
24-06-2003, 11:24

Tak szczerze to ja bym wolał Michała - jak dla mnie to jedyny oprócz Ratajczyka koleś, który może zakleić dziurę po Omeljańczuku z lewej strony...

_Bart
24-06-2003, 12:13

Tak szczerze to ja bym wolał Michała - jak dla mnie to jedyny oprócz Ratajczyka koleś, który może zakleić dziurę po Omeljańczuku z lewej strony...

Tylko kto normalny zamieniłby Anderlecht na Legie.

Marcin to niezły napastnik i napewno by sie przydał.

Kuś to byłby hit.

Naprawde albo cos sie w Legii zmienia na lepsze albo sa to takie obiecanki jak były rok i dwa lata temu.

kamyk
24-06-2003, 12:40
nio panowie zaczyna byc coraz ciekawiej! musi byc choc nuta w tym wszystkim jak gazety o tym pisza, ze moze zewlakow, kus . bedzie dobrze bo dopiero teraz legia zaczyna dzialac a jak wiadomo engel slow na wiatr nie rzuca! chociaz z repra za duzo rzucal czasem.... ale teraz chyba przemyslal sytuacje i wie co mowi!

kamyk
24-06-2003, 12:50
Jak poinformowało "Tempo", na testach w Legii Warszawa przebywa 21-letni Australijczyk - z pochodzenia Polak - Mikołaj Soszyński.

Zawodnik ten, który ostatnio występował w South Hobart, przez kilka najbliższych dni będzie trenował Krzysztofem Dowhaniem, trenerem bramkarzy

Ostry
24-06-2003, 13:51
Mam nadzieję,że większość z tych transferów uda się załatwić.Na razie wygląda to bardzo ciekawie,z takimi wzmocnieniami powinniśmy znów walczyć o majstra.Zwłaszcza prawa strona może wyglądać imponująco:Kuś,Sokołowski,Sokołowski II,Giuliano. :)

arczi
24-06-2003, 14:42
Panowie, ochłońcie trochę... Skąd u was tyle optymizmu?
Odkąd tylko pamiętam to przed każdym nowym sezonem ( rundą ) na Łazienkowskiej przewijało sie wiele najróżniejszych nazwisk.
Dopóki żaden z tych piłkarzy nie podpisze umowy z klubem dopóty nie powinniśmy sie tak ostro podniecać jak co poniektórzy... :>

_Bart
24-06-2003, 14:50

No patrz, ja myślałem, że on jest 73 a nie 71...
No ale co tam - jak Mandziejewicz przychodzil do Legii też mial 32 lata - i życiówkę przed sobą. A to był rzemiecha... A Wieszczycki to artysta (oczywiście jak na nasze warunki)... Aż dziwne czemu nie jest pewnym punktem reprezentacji...

A tutaj co powiedział Wieszczycki a`propos swojego wieku i treningów
Kto wie, czy przyjście do Dyskobolii Radolsky'ego nie będzie oznaczać odejścia kapitana zespołu Tomasza Wieszczyckiego. - Nie wiem, jaki to trener i jakie ma plany. Muszę go poznać, dowiedzieć się, jaki ma program treningów - mówi "Wieszczu". Przypomnijmy, że piłkarz odszedł przed dwoma laty z Polonii Warszawa, bo nie mógł porozumieć się z ówczesnym trenerem tego zespołu Czechem Wernerem Liczką właśnie w sprawie treningów. A Radolsky słynie z mocnych treningów. - Mam już 32 lata i nie mogę ćwiczyć tak intensywnie. Jeśli nowy trener mnie zrozumie, to nie widzę przeszkód dla naszej współpracy - podkreśla jeden z najlepszych graczy Groclinu w zakończonym sezonie.

Jak dla mnie własnie po to nie powinno sie sprowadzac do Legii piłkarzy po 30 gdyz my potrzebujemy zawodników którzy za Legie beda gotowi oddac sporo zdrowia a tutaj Wieszczu mowi ze nie moze juz trenowac z pełnym obcviazeniem to nie wiadomo czy grac tez mu sie bedzie chciało.

Harcerz
24-06-2003, 15:22

Jerzy Engel po pierwszych dniach urzędowania w roli dyrektora sportowego warszawskiej Legii nie przestaje być tajemniczy. Ciągle nie wiadomo, jakie będą jego pierwsze ruchy transferowe, choć można się domyślać, że w pierwszej kolejności będzie szukał bramkostrzelnego napastnika. Tym bardziej, że Cezary Kucharski już odszedł do Iraklisu Saloniki, a Stanko Svitlica zapewne również zmieni barwy klubowe.
Dobrym kandydatem na nowego "goleadora" stołecznego klubu jest niewątpliwie Marcin Żewłakow, który z Engelem udanie współpracował w reprezentacji Polski, strzelając za jego kadencji kilka bramek.

Rzeczywiscie robi sie coraz ciekawiej!!
Zewlakow????

http://info.onet.pl/749811,14,item.html

Mrk
24-06-2003, 15:56

Zewlakow????

A masz coś przeciwko niemu? Wydaje mi się, że w Legii da sobie radę i będzie naszym silnym punktem.

szczepan
24-06-2003, 17:01
wszystko fajnie ale niech beda jakies konkrety... nestety znajac Legie i ogolnie polske (z malymi wyjatkami) to wszystko trzeba podzielic przez 2...

C@mo
24-06-2003, 17:06
wszystko fajnie ale niech beda jakies konkrety... nestety znajac Legie i ogolnie polske (z malymi wyjatkami) to wszystko trzeba podzielic przez 2...

to i tak będzie nieżle ;)

Mrk
24-06-2003, 18:33

....i wyciągnąć pierwiastek ;)

Tak więc na razie nie ma co się grzać! :]

Harcerz
24-06-2003, 21:19

Zewlakow????

A masz coś przeciwko niemu? Wydaje mi się, że w Legii da sobie radę i będzie naszym silnym punktem.

Przeciwko nie , wrecz przeciwnie , powiedzialem ze robi sie ciekawiej bo jak by 2 miesiace temu ktos by mi powiedzial ze Marcin Zewlakow moze przyjsc do Legii to bylbym lekko zaskoczony.

Mrk
24-06-2003, 21:42

Zewlakow????

Przeciwko nie , wrecz przeciwnie , powiedzialem ze robi sie ciekawiej bo jak by 2 miesiace temu ktos by mi powiedzial ze Marcin Zewlakow moze przyjsc do Legii to bylbym lekko zaskoczony.
No to w takim razie źle zinterpretowałem Twoją wypowiedź. Wydawało mi się, że nie jesteś zadowolony z ewentualnego transferu Żewłakowa do Legii.
Mam nadzieję, ze dojdzie to do skutku i że zostanie Svitlica i Saganowski. Atak Żewłakow-Svitlica-Saganowski to bylby hit!

yakuza
24-06-2003, 22:43
Padło juz tyle nazwisk ale ja i tak nie uwierze jak nie zobacze tych zawodników w koszulkach z E(L)KĄ. Najprawdopodobniej mamy Sokołowskiego ktory jutro podejmie ostateczną decyzje czy bedzie w Legii. A pozostali...nie widze zadnych konkretów. Okuka tez mówił ze chce miec w składzie niezłych piłkarskich asów. Poczekamy zobaczymy. Ale jestem w lekkim szoku jak słysze nazwiska Żewłakow, Kuś to przyznam 8- ;)

Nazgul
24-06-2003, 23:30

Kuś to byłby hit.
Naprawde albo cos sie w Legii zmienia na lepsze albo sa to takie obiecanki jak były rok i dwa lata temu.

Pytanie tylko - bo w lidze belgijskiej nie jestem orłem, czy Michał w tym Anderlechcie gra czy dostaje odcisków na dupie? Bo jak to drugie, to mogłoby się udać...

_Bart
24-06-2003, 23:46

Kuś to byłby hit.

Pytanie tylko - bo w lidze belgijskiej nie jestem orłem, czy Michał w tym Anderlechcie gra czy dostaje odcisków na dupie? Bo jak to drugie, to mogłoby się udać...

Do kontuzji grał w miare regularnie. Po kontuzju siedzial na łwce az do powołania z repry. Po powołaniu znow zaczał grać.
Wiec szansy nie ma :)

Raffi
25-06-2003, 00:36
- W środę muszę dać warszawskiemu klubowi odpowiedź, czy podpiszę z nim kontrakt. Wszystko wskazuje na to, że będzie to odpowiedź pozytywna - powiedział na łamach Gazety Wyborczej pomocnik Amiki Wronki Tomasz Sokołowski II.
30 czerwca Sokołowskiemu kończy się kontrakt z wronieckim klubem. Jest pewne, że go nie przedłuży. - W poniedziałek będę na pierwszym po wakacjach treningu Amiki, pożegnam się, pozałatwiam wszystkie sprawy i zacznę przygotowywać do tego, co przeraża mnie najbardziej w tym wszystkim, czyli przeprowadzki do stolicy - mówi Sokołowski.
Prawdopodobnie 2 lub 3 lipca były zawodnik reprezentacji olimpijskiej Pawła Janasa dołączy do Legii na obozie w Białej Podlaskiej. - W poniedziałek byłem w Warszawie i rozmawiałem z panami Engelem i Olędzkim. Niemal doszliśmy do porozumienia. Są jeszcze drobne rozbieżności, na przykład takie, czy kontrakt będzie obowiązywał dwa czy trzy lata. Jest niemal pewne, że będę grał w Legii, ale dopóki nie zostanie podpisana umowa, nie można niczego ostatecznie przesądzać - opowiada zawodnik Amiki. - Miałem inne oferty, może i lepsze finansowo, ale Legia to zawsze Legia. Powstaje nowy zespół z nowym trenerem i nowym dyrektorem. Nie ma piłkarza, który by nie chciał grać w tej drużynie.
gazeta.pl

Nazgul
25-06-2003, 00:44
Żeby się tylko nie okazało, że PZPN wprowadza ograniczenie ilości Sokołowskich w jednej druzynie w meczu... Po będzie jak z Płockiem... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

jarcyś
25-06-2003, 05:53
Sokołowski i Kuś blisko Legii

Jak poinformowało "Życie Warszawy", finalizowane są rozmowy na temat przejścia do Legii Warszawa Tomasza Sokołowskiego z Amiki Wronki i Marcina Kusia z Polonii Warszawa.

Wczoraj Sokołowski dogadał się praktycznie z działaczami z ulicy Łazienkowskiej, jednak ostateczną odpowiedź da do końca tygodnia.

Z kolei 22-letni Marcin Kuś kontrakt z Polonią Warszawa ma podpisany do czerwca 2005 roku, jednak sam zawodnik prowadził już rozmowy z działaczami Legii, podczas których zgodził się na grę w tym klubie. Teraz dogadać się muszą działacze obu stołecznych klubów.

oby..

modiq
25-06-2003, 08:13
Bugała, Saganowski i Dawidowski w Moskwie

Paweł Bugała, „Kat Zagłębia”, człowiek, który kirem okrył Lubin, może odejść z Górnika Łęczna, aby swoimi lobami popisywać się w sąsiedztwie... Kremla, na stadionie Lokomotiwu Moskwa.

Bugała jest wychowankiem Budowlanych Lublin. W Łęcznej pojawił się w 1996 roku, grając w niej do tej pory nieprzerwanie. Od początku był wyróżniającym się piłkarzem, więc nic dziwnego, że starały się o niego pierwszoligowe kluby znad Wisły – Legia Warszawa, Ruch Chorzów, KSZO Ostrowiec, Zagłębie Lubin, Widzew Łódź, Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Dospel Katowice.

30 czerwca Bugale kończy mu się kontrakt z Górnikiem. Pytany po barażu jakie ma plany na przyszły sezon, unikał jednoznacznych odpowiedzi, wypierając się, że żadnych rozmów jeszcze z nikim nie prowadził, nawet z dotychczasowym klubem. Jednak nie zaprzeczał, że ma oferty, również spoza kraju. Jeszcze w trakcie rundy wiosennej pojawiły się głosy, że pewne wstępne propozycje napłynęły z Cypru, Izraela, Ukrainy i Rosji.

Oprócz Bugały do Moskwy mają udać się na testy Marek Saganowski z warszawskiej Legii oraz Tomasz Dawidowski z Amiki Wronki.

No zajebiscie ....... chlopak dopiero sie odnalazl i chca k**** nam go zabrac:(. Marek odwal na tych testach jakiegos pajaca :)

Yevaud
25-06-2003, 09:32
Po odejściu Svitlicy, Kucharskiego i Saganowskiego musielibyśmy rozpocząć budowe tej formacji (atak) całkiem od zera! To by było niezbyt dobre.
A jeszcze pytanko - czy ktoś orientuje się, czy w razi sprzedaży Sagana do innego klubu Legia zyska na tm jakieś pieniądze, czy też może jakiś prywatny inwestor zwinie gros kasiory?

arczi
25-06-2003, 09:48
...A jeszcze pytanko - czy ktoś orientuje się, czy w razi sprzedaży Sagana do innego klubu Legia zyska na tm jakieś pieniądze?...

Panowie ku..a... po raz kolejny proszę o spokój :> Gazety żyją z takich sensacji i co chwila mozna wyczytać że niby ten zespół intresuje sie tym zawodnikiem itp. Sagana Legia nie puści, jestem tego pewien. I wy też powinniście.
Pozdro :box:

Yevaud
25-06-2003, 09:52
Kiedyś puści. Przecież Marek nei będzie grał do emerytury dla Legii.
Pytanie pozostaje aktualne. Czy klub zarobi na transferze Saganowskiego (kiedykolwiek by on nie miał miejsca), czy też jakiś prywatny inwestor?

kamyk
25-06-2003, 10:02
07 | czytań: 172 | Adam Dawidziuk | DW / PS

Jak podaje lubelski Dziennik Wschodni, Lokomotiv Moskwa zainteresowany jest pozyskaniem napastnika Legii, Marka Saganowskiego. Obok "Sagana", rosyjski zespół wyraził chęć sprowadzenia pomocnika Górnika Łęczna, Pawła Bugały oraz Tomasza Dawidowskiego z Amiki Wronki. Podobno w najbliższym czasie czołowy strzelec ma udać się na testy do moskiewskiego klubu, które załatwia menedżer Grzegorz Bednarz. Lokomotiv jest aktualnym mistrzem Rosji i uczestnikiem ostatniej edycji Ligi Mistrzów.
Natomiast upadła sprawa pozyskania Saganowskiego przez Arminię Bielefield. Klub wyrażający zainteresowanie także innymi zawodnikami z Polski (Kuźba) dostał odpowiedź, że Legia nie zamierza sprzedawać swojego napastnika do tego klubu.

wiec chyab sagan nie odejdzie!

kamyk
25-06-2003, 10:02
Na bieżąco informujemy Was o idących do przodu negocjacjach z poszczególnymi zawodnikami, których sprowadzeniem zainteresowana jest Legia. Dzisiaj ostateczną odpowiedź ma dać Tomasz Sokołowski z Amiki Wronki, a umowę podpisać Dickson Choto, który trenuje już od jakiegoś czasu z Legią. Także dzisiaj, do Warszawy ma przyjechać Arkadiusz Klimek, aby dopiąć ostatnie szczegóły swojego kontraktu. Zapewne, w ciągu dwóch dni wszyscy wymienieni piłkarz podpiszą z Legią umowy i zostaną przedstawieni na konferencji prasowej, którą działacze zaplanowali na dzień jutrzejszy. Chociaż, podobno do rywalizacji o Klimka mają włączyć się działacze Wisły Płock, którzy chcą przebić ofertę z Warszawy

C@mo
25-06-2003, 10:10
Z tym Cioto to jakieś jaja, przecież on nawet na II jest za słaby :box: :box: :box:

kamyk
25-06-2003, 10:26
Wczoraj informowaliśmy, że kolejnym piłkarzem, który znalazł się na celowniku Legii jest obrońca Polonii, Marcin Kuś. Jak się okazuje, jest to całkiem realny transfer. Otóż, Polonia Warszawa ma wobec zawodnika spore zaległości finansowe. Złożył on właśnie w klubie pismo z żądaniem wypłaty zaległości. Obrońca młodzieżowej reprezentacji Polski przyznał, że sięgają one września 2001 r. - Teraz czekam cierpliwie na odpowiedź - mówi Kuś. Jeśli klub nie ureguluje długu wobec zawodnika, PZPN po rozpatrzeniu sprawy może rozwiązać umowę z winy Polonii

Co będzie ze Stanko Svitlicą?. To pytanie zadajemy sobie od końca ubiegłego sezonu. Cały czas wydaje się, że transfer króla strzelców naszej ekstraklasy jest przesądzony, ale konkretów jak nie było, tak nie ma. W tej chwili, Stanko ma dwie oferty: z Arminii Bielefield i Borussi Moenchengladbach, ale żaden z klubów nie ma zamiaru płacić za Serba miliona euro. - "Realia rynku się zmieniły. Nawet Bayer Leverkusen nie chce zapłacić za Jacka Krzynówka miliona euro. Woli rok poczekać i wziąć go za darmo. Nie wyobrażam sobie jednak, żeby piłkarza tej klasy co Svitlica, Legia mogła się pozbyć za mniej niż 700 tysięcy - mówi dyrektor sportowy Legii, Jerzy Engel.

chyba to sa dobre wiadomosci!

Aureliusz
25-06-2003, 10:39
A mnie już męczy czytanie tych wszystkich dywagacji na temat kto przyjdzie do Legii. Na razie tylko zawodnicy odchodzą. A kogo Legia kupowała przez ostatnie tygodnie? Włodarczyka, Giuliano, Rachwała, Sokołowskiego 2, Klimka, Kusia, Zewłakowa, Poledice, Patera, Jelenia, Pestkovicia, Linesa, Gorawskiego. Mało? To 13 nazwisk, a pewnie i tak kogoś ominąłem. A ilu jest już oficjalnie piłkarzem Legii? NIKT! Człowiek sobie tylko zrobi nadzieję, że przyjdzie jakiś dobry zawodnik, a potem dupa.

Klusek
25-06-2003, 13:10
No dobra, ruchy ruchami a na 90minut.pl piszą, że Sagan jedzie na testy do Lokomotiwu Moskwa.
Słabo ***** to wygląda. :hmm:

Mini
25-06-2003, 13:31
Wczoraj informowaliśmy, że kolejnym piłkarzem, który znalazł się na celowniku Legii jest obrońca Polonii, Marcin Kuś. Jak się okazuje, jest to całkiem realny transfer. Otóż, Polonia Warszawa ma wobec zawodnika spore zaległości finansowe. Złożył on właśnie w klubie pismo z żądaniem wypłaty zaległości. Obrońca młodzieżowej reprezentacji Polski przyznał, że sięgają one września 2001 r. - Teraz czekam cierpliwie na odpowiedź - mówi Kuś. Jeśli klub nie ureguluje długu wobec zawodnika, PZPN po rozpatrzeniu sprawy może rozwiązać umowę z winy Polonii

chyba to sa dobre wiadomosci!

PZPN rozwiązał kontrakty Ciesielskiemu i Udenkworowi bo klub im nie płacił pensji a Kusiowi płaci, omijając JEDYNIE kontrakt i premie.
ale mam nadzieję że go uwolnią od czarnej zarazy i przyjdzie do nas.bo to chyba jedyny polonista jakiego bym z chęcią zobaczył na prawej flance w Legii :)

modiq
25-06-2003, 13:35
A mnie już męczy czytanie tych wszystkich dywagacji na temat kto przyjdzie do Legii. Na razie tylko zawodnicy odchodzą. A kogo Legia kupowała przez ostatnie tygodnie? Włodarczyka, Giuliano, Rachwała, Sokołowskiego 2, Klimka, Kusia, Zewłakowa, Poledice, Patera, Jelenia, Pestkovicia, Linesa, Gorawskiego. Mało? To 13 nazwisk, a pewnie i tak kogoś ominąłem. A ilu jest już oficjalnie piłkarzem Legii? NIKT! Człowiek sobie tylko zrobi nadzieję, że przyjdzie jakiś dobry zawodnik, a potem dupa.

Jak to nikt ?
A niepełnosprawny Goran Niamculevic ;)

Raffi
25-06-2003, 20:18
Jak udało się nam dowiedzieć w siedzibie klubu Excelsior Mouscron Marcin Żewłakow rzeczywiście został wystawiony na listę transferową. Poinformowano nas również, że kwota odstępnego (ustalona 3 lata temu przez menadżera, zawodnika, a także klub) wynosi ...2 miliony Euro! Wydaje się więc, iż Jerzy Engel nie będzie w stanie sprowadzić swojego ulubieńca na Łazienkowską.
http://legianet.com

Kempes
25-06-2003, 21:05
Patrzac realnie jeśli Legia daj boże sprowadzi choć dwa nazwiska z przewijajacych sie to bedzie dobrze iż np ''przyjecie'' Kusia i Sokołowskiego na dłuższy czas uspokoiło by nerwy kibiców ndnośnie prawej flanki ale ... jaki będzie tego sens jesli skoleji pozbywamy sie połowy ataku ( Kucharski ... może Svitlica = o odejsciu Sagana wole nawet nie myslec = ). Od jakiegos czasu nie mamy wielkiego pola do manewru w ofensywie ( Wróblewski napewno nie jest piłkarzem któru ma zapewnic nam siłe przebicia ,a i on nie jest typowym snajperem ) i w takim wypadku prezesi powinni stanac na głowie aby zatrzymać w Legii pare która spisywała sie bardzo pozytywnie stanko-sagan , lecz jesli to nie bylo by możliwe to za zarobione pieniadze , powtarzam pieniadze nie ochłapay trzeba dobrac kandydata do naszej jedenastki .

O Obronie nie pisze jako że wg mego osobistego zdania nie potrzebuje znaczynch zmian kosmetycznych ( moja sugestia Dudeka za bereta do składu )

pozdr :)

crolick
25-06-2003, 22:08
Jak udało się nam dowiedzieć w siedzibie klubu Excelsior Mouscron Marcin Żewłakow rzeczywiście został wystawiony na listę transferową. Poinformowano nas również, że kwota odstępnego (ustalona 3 lata temu przez menadżera, zawodnika, a także klub) wynosi ...2 miliony Euro! Wydaje się więc, iż Jerzy Engel nie będzie w stanie sprowadzić swojego ulubieńca na Łazienkowską.
http://legianet.com

a wypozyczenie??

Raffi
26-06-2003, 08:37
A... to już brzmi ciekawiej, tyle że na jego kontrakt indywidualny i tak pewnie Legii nie stać

Z innej beczki:

Defensywny pomocnik Śląska Wrocław Krzysztof Szewczyk wrócił do Śląska Wrocław po rocznym wypożyczeniu do Legii Warszawa. W stolicy stracił rok, bo grał jedynie w IV-ligowych rezerwach. W przyszłym sezonie zagra najprawdopodobniej w II-ligowym klubie z Izraela.
Wiesz już gdzie zagrasz w przyszłym sezonie?

- Wygląda na to, że będę występował w II-ligowym klubie z Izraela. Nawet nie znam jego nazwy. Mam być wypożyczony na rok.

To chyba nie jest jednak to, co by cię satysfakcjonowało...

- Można tak powiedzieć. Sęk w tym, że ja nie miałem kompletnie żadnych innych propozycji. Nie mam wyboru i dlatego, przyjmę tę jedyną propozycję, którą mi złożono.

Mówiło się, że chętnie w składzie Górnika Polkowice widziałby ciebie Mirosław Dragan. Nikt nie dzwonił z Polkowic?

- Nie, naprawdę. W sumie trudno się dziwić, że nie było chętnych do zatrudnienia mnie. W końcu w ostatnim sezonie grałem jedynie w IV lidze.

Czyli rok w Legii w sumie straciłeś?

- Rundę jesienną mogłem przeboleć, bo długo leczyłem kontuzję i wiem, że nie doszedłem do pełni formy. Ale już na wiosnę prezentowałem się moim zdaniem nieźle. Dobrze mi szło w rezerwach i na treningach. Myślałem, że dostanę szansę.

Masz żal do trenera Dragomira Okuki, który bardzo rzadko zmieniał skład?

- W tej chwili nie ma sensu już o tym mówić. Nie chcę żeby wyszło, że Szewczyk był dobry, a Okuka zły, że nie chciał go wystawiać do gry.

Przez rok funkcjonowałeś w jednym z lepszych polskich zespołów. Jak wspominasz kolegów z zespołu?

- Bardzo mile. Wszystko było w porządku. Moimi najlepszymi kumplami byli Wojtek Szala i Jacek Magiera.

Teraz pora na Izrael. Rozmawiałeś o tym wyjeździe z grającym w Beer-Shevie Remigiuszem Jezierskim?

- Tak zamieniłem z Remigiem kilka zdań. Mówił, że jest zadowolony zarówno z poziomu piłki w tym kraju jak i zarobków. Mam nadzieję, że w II lidze zaprezentuję się na tyle dobrze, by później móc grać tak jak "Jezier" w I lidze.

źródło: Gazeta Wrocławska

C@mo
26-06-2003, 09:03
A... to już brzmi ciekawiej, tyle że na jego kontrakt indywidualny i tak pewnie Legii nie stać

Z innej beczki:

Defensywny pomocnik Śląska Wrocław Krzysztof Szewczyk wrócił do Śląska Wrocław po rocznym wypożyczeniu do Legii Warszawa. W stolicy stracił rok, bo grał jedynie w IV-ligowych rezerwach. W przyszłym sezonie zagra najprawdopodobniej w II-ligowym klubie z Izraela.
Wiesz już gdzie zagrasz w przyszłym sezonie?

- Wygląda na to, że będę występował w II-ligowym klubie z Izraela. Nawet nie znam jego nazwy. Mam być wypożyczony na rok.

To chyba nie jest jednak to, co by cię satysfakcjonowało...

- Można tak powiedzieć. Sęk w tym, że ja nie miałem kompletnie żadnych innych propozycji. Nie mam wyboru i dlatego, przyjmę tę jedyną propozycję, którą mi złożono.

Mówiło się, że chętnie w składzie Górnika Polkowice widziałby ciebie Mirosław Dragan. Nikt nie dzwonił z Polkowic?

- Nie, naprawdę. W sumie trudno się dziwić, że nie było chętnych do zatrudnienia mnie. W końcu w ostatnim sezonie grałem jedynie w IV lidze.

Czyli rok w Legii w sumie straciłeś?

- Rundę jesienną mogłem przeboleć, bo długo leczyłem kontuzję i wiem, że nie doszedłem do pełni formy. Ale już na wiosnę prezentowałem się moim zdaniem nieźle. Dobrze mi szło w rezerwach i na treningach. Myślałem, że dostanę szansę.

Masz żal do trenera Dragomira Okuki, który bardzo rzadko zmieniał skład?

- W tej chwili nie ma sensu już o tym mówić. Nie chcę żeby wyszło, że Szewczyk był dobry, a Okuka zły, że nie chciał go wystawiać do gry.

Przez rok funkcjonowałeś w jednym z lepszych polskich zespołów. Jak wspominasz kolegów z zespołu?

- Bardzo mile. Wszystko było w porządku. Moimi najlepszymi kumplami byli Wojtek Szala i Jacek MagieraTeraz pora na Izrael. Rozmawiałeś o tym wyjeździe z grającym w Beer-Shevie Remigiuszem Jezierskim?

- Tak zamieniłem z Remigiem kilka zdań. Mówił, że jest zadowolony zarówno z poziomu piłki w tym kraju jak i zarobków. Mam nadzieję, że w II lidze zaprezentuję się na tyle dobrze, by później móc grać tak jak "Jezier" w I lidze.

źródło: Gazeta Wrocławska

czyli najwieksze drewna trzymali się razem ;)

C@mo
26-06-2003, 09:06
Do Warszawy przybędzie dzisiaj dwóch zawodników, którzy mają szansę na grę w obronie Legii. Jednym z nich jest 26-letni Bułgar, Zdrawko Stankow. Drugim kandydatem do gry w obronie jest Chorwat, którego personaliów nie zdradzili działacze Legii. Obaj dysponują własnymi kartami zawodniczymi, więc Legia nie musiałaby wydać na nich ani grosza.

ciekawie czy to ci co miał ich Drago wyszukać?

kud(L)aty68
26-06-2003, 10:16
Co do "testow" Sagana w Moskwie to sprawa juz jest jasna - imho gazetka Dziennik Wschodni bardzo pragnal zaistnie w szerszej swiadomosci, wiec probowal wytransferowac kilku zawodnikow z polskiej ligi na wschod. Tyle tylko, ze zabrali sie do tego..... :oho:

Zastanawia mnie ten murzyn....oooops Afrykanczyk (poprawnosc polityczna RULEZZ!!!!!!) toz toto (Choto) nie lapalo sie nawet w rezerwach, po co on nam? Chyba, ze ma potencjal Rigoberta Songa (w co watpie) no to jeszcze.

Odnosnie reszty - dopoki nie podpisza umowy nie uwierze. Na razie tylko Sokolowski jest "po slowie".
Ciekawie wyglada sprawa Kusia, zobaczymy co z tego bedzie - Engel i Romanowski.....hm......tu moze byc cos na rzeczy.

MaxyM
26-06-2003, 11:36
W czwartek do Warszawy mają przylecieć kandydaci na lewego obrońcę Legii - Zdrawko Stankow z Bułgarii i jeden z zawodników chorwackich. Stołeczny klub szuka też doświadczonego bramkarza, który podjąłby rywalizację z Arturem Borucem. Kandydatami są Andrzej Krzyształowicz z Zagłębia Lubin i Boris Pesković ze Świtu Nowy Dwór
Legia interesowała się Krzyształowiczem już zimą, kiedy nagle opuścił ją Radostin Stanew. Były bramkarz Polonii dosłownie chwilę wcześniej podpisał jednak kontrakt z Zagłębiem i choć na wieść o zainteresowaniu Legii próbował cofnąć rozwój wydarzeń, to było już za późno. - Moja umowa obowiązuje do 30 listopada, ale jest w niej opcja, że po 30 czerwca mogę ją rozwiązać. Z Zagłębiem w marcu ustaliłem warunki tylko na trzy miesiące - mówi 33-letni zawodnik.

W Lubinie został dublerem Jarosława Krupskiego. W Warszawie miałby ubezpieczać Boruca, na którego przy Łazienkowskiej obiecano stawiać. Jako drugiego bramkarza wciąż nie widzą tu zatrudnionego Łukasza Załuski (rola wiecznie trzeciego mu nie odpowiada i być może zostanie dokądś wypożyczony).

Pesković też byłby dobry (przychodziłby także jako wolny zawodnik, czyli za darmo), ale na razie kontakt z nim jest niemożliwy. Słowak przebywa na wakacjach w Grecji i nie odpowiada na telefony. Wyjechał zaraz po barażowym spotkaniu Świtu z Garbarnią. Dziś powinien stawić się w Warszawie na posiedzeniu Wydziału Dyscypliny PZPN dotyczącym słynnej na cały kraj afery przekupniczej, ale nie wygląda na to, by się stawił. Kto pierwszy, ten lepszy. Dlatego rosną szanse Krzyształowicza.

Gdyby odszedł Załuska, to Legii potrzeba i trzeciego bramkarza. Jeszcze we wtorek przy Łazienkowskiej trenował Mikołaj Soszyński, 21-letni zawodnik, który przyjechał z Australii (ma podwójne, także polskie obywatelstwo). - Ostatnio grał na Tasmanii, w odpowiedniku II ligi australijskiej. Jest wysoki, ma ok. 190 cm, czyli dobre warunki fizyczne. To jednak nie zawodnik pokroju Legii. Z tego, co wiem, chce zostać w Polsce. Na razie jedzie do Krakowa - chociaż nie do Wisły - i będzie próbował gdzieś się zaczepić - mówi Krzysztof Dowhań trenujący bramkarzy w Legii.

Dzisiaj natomiast do Warszawy mają przyjechać kandydaci do gry na lewej obronie. Zdrawko Stankow ma 26 lat. Ostatnio grał w II lidze bułgarskiej, wcześniej w ekstraklasie w Czernomorcu Burgas. Nazwiska Chorwata wczoraj nie umiano nam podać. Obaj dysponują swoimi kartami zawodniczymi, więc nic by Legii nie kosztowali.

Z innych przymiarek transferowych Legii - coraz mniej prawdopodobne jest przyjście Giuliano. Brazylijczyk ma jeszcze przez trzy lata ważną umowę z Widzewem i marne widoki na wydostanie z łódzkiego klubu karty zawodniczej. Natomiast wczoraj w stolicy przebywał Grzegorz Bednarz, menedżer Tomasza Sokołowskiego z Amiki Wronki. - Na 99 proc. Tomek będzie grał w Legii. 1 lipca podpisze kontrakt na 2 lata - mówi Bednarz. Od nowego sezonu Tomaszów Sokołowskich w Legii znajdzie się więc dwóch. Ale w pierwszym składzie raczej rzadko będą występować, bowiem obaj konkurują do miejsca na prawej pomocy.

W piątek piłkarze Legii spotykają się po krótkiej przerwie urlopowej. Na spotkanie ma przylecieć z Belgradu ich były trener Dragomir Okuka, który chce pożegnać się z klubem. Ma dotrzeć także król strzelców polskiej ekstraklasy Stanko Svitlica. W jego przypadku wciąż duże jest zainteresowanie potencjalnych kontrahentów - a to z Niemiec, a to z Rosji, ale do Legii wciąż nikt się nie zgłasza. W przypadku Serba odstrasza cena, bo na wyłożenie miliona euro za tej klasy gracza stać w tej chwili niewielu.

Saganowski do Moskwy?

W lubelskim "Dzienniku Wschodnim" ukazała się informacja, że na testy do Lokomotiwu Moskwa udają się Paweł Bugała (Górnik Łęczna), Tomasz Dawidowski (Amica Wronki) i legionista Marek Saganowski. Ten ostatni ma ze stołecznym klubem kontrakt do 2007 roku. - Ten artykuł to bzdura. Nie ma takiej możliwości - usłyszeliśmy przy Łazienkowskiej.

Luqas
26-06-2003, 11:51
Dobrze, że Sagan zostaje, bo jego odejście byłoby dla nas fatalne :fu:
Co do tych zawodników z za granicy... to nie wiem sam, po co nam nowy napływ piłkarzy z Chrowacji i innych krajów Bałkańskich?Nie wiem.
Podobnie jak z tym Australijczykiem grającym w Tasmanii ( :oho: )
wątpie żeby się sprawdził w Legii.
Tyle już było wymienianych nazwisk potencjalnych graczy przymierzanych do Legii a nadal żaden z nich nie podpisał jeszcze kontraktu z Legią...:/

crolick
26-06-2003, 11:56
raffi --> konrtakt indywidualny to juz maly pikus. mamy engela, a jesli tak to zewlakow zgodzilby sie na male pieniadze [czyli duze jak na poslkie warunki]. problemem jest tylko jego klub.

transfery -
fajo ze przychodzi tomek sokolowski :) szkoda ze nie burkhard ale dobre i to ;)

jesli uda sie zatrzymac i stanko i sagana, to nie bedzie wcale tak zle :+:

z tymi bramkarzami to nie jest dobrze. potrzebujemy pewnego zmiennia boruca, a nie emerytowanego dziadka :/

a ten choto, to faktycznie drewno?? [nie widzialem go w akcji, ani nic o tym nie czytalem]. na zeigbo tez sie nie poznali, dopiero w legii go wzieli...

no i zeby tylko kus przyszedl [choc widze ze sie na to nei zapowiada, skoro testuja chorwata i bulgara :fu: ], wtedy byloby siuper 8)

C@mo
26-06-2003, 11:56
z II ligi bułgarskiej to niema co liczyć na to iz cos wielkiego pokazą.
a szkoda bo boczni obroncy szczególnie lewonożny sa Legii niezwykle potrzebni

Yevaud
26-06-2003, 12:45
Ogłoszenia drobne:
Zamienię Kiełbowicza na Zieńsczuka - tel. o505221223 D.K. Proszę się zwracać do mien per panie trenerze.

To tak dla żartu, ale autentycznie w wyborczej znalazłem w dzile "dam pracę" podobne ogłoszenie:
Zatrudnię piłkarza. Wykształcenie podstawowe i dlaej numer telefou..

MaxyM
26-06-2003, 13:43
Ogłoszenia drobne:
w wyborczej znalazłem w dzile "dam pracę" podobne ogłoszenie:
Zatrudnię piłkarza. Wykształcenie podstawowe i dlaej numer telefou..

Do skopania ogrodka korkami :D

_Bart
26-06-2003, 15:04
a łoto wywiadzik z ŻW z Tomkiem Sokołowskim II

Kiedy będziemy Pana witali na Łazienkowskiej?
Tomasz Sokołowski II: Rozmawiałem z działaczami Legii i jestem zainteresowany grą w stołecznym klubie. Negocjacje w moim imieniu prowadzi Grzegorz Bednarz. Do uzgodnienia są szczegóły. Bliżej mi już jednak do Legii niż Amiki. Czekam na telefon od menedżera.

Dlaczego nie chciał Pan grać w Amice?
Po prostu były rozbieżności w sprawie kontraktu. Zawsze byłem zadowolony z gry w Amice i bardzo dużo zawdzięczam temu klubowi. Przez siedem lat występowałem w pierwszym składzie. Miałem we Wronkach lepsze i gorsze dni, ale w sumie miło będę wspominał ten czas. Zostawiam tam grupę przyjaciół i sporo zdrowia. Ale trzeba w końcu spróbować chleba z innego pieca. Zależy mi na grze w dobrej, renomowanej drużynie, która ma szansę walki o mistrzostwo Polski. Taką jest z pewnością Legia. Stąd także jest bliżej do reprezentacji Polski. Cały czas skrupulatnie rozważam wszystkie oferty z kraju i zagranicy. Jednak nawet kosztem wyższego kontraktu chcę spróbować sił w Legii. Przy Łazienkowskiej jest wspaniała publiczność i doskonała atmosfera. Chcę grać w warszawskim klubie nie dla pieniędzy, ale dlatego że każdy polski piłkarz, choć często o tym nie mówi, marzy, aby występować z "elką" na piersi. We Wronkach też głośno było o mistrzostwie Polski, ale zawsze kończyło się tylko na aspiracjach.

Jak spędza Pan urlop?
Jestem w rodzinnej Dębicy i odpoczywam. Szykuję się do przeprowadzki. Dziś pojadę do Wronek. Żona ma jeszcze egzaminy. W poniedziałek mam pożegnalny trening we Wronkach, na którym muszę się stawić, bo kontrakt obowiązuje mnie do 30 czerwca. Myślę, że umowę z Legią parafuję 1 lipca, oczywiście jeżeli dojdę do porozumienia z Jerzym Engelem i Januszem Olędzkim. Treningi z drużyną rozpocznę pewnie po powrocie piłkarzy ze zgrupowania w Białej Podlaskiej. A później wyjedziemy na obóz przygotowawczy do Francji.

W Legii na Pana pozycji występuje zawodnik o tym samym imieniu i nazwisku...
(Śmiech) To zbieżność, przypadek. Uważam swego imiennika za bardzo dobrego piłkarza. Potwierdził to swą grą w rundzie wiosennej ekstraklasy. Po cichu mam nadzieję, że dla nas obu znajdzie się miejsce w podstawowym składzie. Myślę, że trener Kubicki chciałby na każdej pozycji mieć takie bogactwo zawodników.

Ciekawe czy mowi prawde czy tylko chce sie nam przypodobać :>

_Bart
26-06-2003, 15:09
a tu jeszcze o Kusiu też z ŻW

Obrońca Polonii złożył w siedzibie klubu wniosek o uregulowanie zaległych należności.
"Chodzi o premie i raty kontraktowe (prawdopodobnie około 200 tys. zł - przyp. red.). W sumie zaległości sięgają końca 2001 roku. Czekam do końca czerwca. Właśnie otrzymałem pismo od działaczy, w którym zobowiązują się wypłacić część pieniędzy. Co będzie, jeśli tego nie zrobią? Jestem w kontakcie z moim prawnikiem. Na razie trudno mówić o szczegółach, ale niewykluczone, że skieruję sprawę do PZPN. O moim ewentualnym transferze będę mógł powiedzieć więcej za kilka, może kilkanaście dni" - powiedział Kuś.
Obrońcą reprezentacji Polski od dłuższego czasu interesują się przedstawiciele Legii. Jak się okazuje, nie tylko oni... "Niewykluczone, że Marcin trafi do zagranicznego klubu. Część kwoty za transfer przekazalibyśmy zawodnikowi w ramach spłaty należności. Mamy kontakt z menedżerem działającym od niedawna na polskim rynku. Pomaga nam w transferze zawodnika. Legia? Nikt z tego klubu nie zwracał się do nas z oficjalną propozycją" - twierdzą działacze Polonii.

No tu to wszystko jasne sie wydaje byc. Jesli Kus do nas przejdzie to tylko ze swoja karta bo placic za niego Legia nie chce.

Ostry
26-06-2003, 17:04
a tu jeszcze o Kusiu też z ŻW

Obrońca Polonii złożył w siedzibie klubu wniosek o uregulowanie zaległych należności.
"Chodzi o premie i raty kontraktowe (prawdopodobnie około 200 tys. zł - przyp. red.). W sumie zaległości sięgają końca 2001 roku. Czekam do końca czerwca. Właśnie otrzymałem pismo od działaczy, w którym zobowiązują się wypłacić część pieniędzy. Co będzie, jeśli tego nie zrobią? Jestem w kontakcie z moim prawnikiem. Na razie trudno mówić o szczegółach, ale niewykluczone, że skieruję sprawę do PZPN. O moim ewentualnym transferze będę mógł powiedzieć więcej za kilka, może kilkanaście dni" - powiedział Kuś.
Obrońcą reprezentacji Polski od dłuższego czasu interesują się przedstawiciele Legii. Jak się okazuje, nie tylko oni... "Niewykluczone, że Marcin trafi do zagranicznego klubu. Część kwoty za transfer przekazalibyśmy zawodnikowi w ramach spłaty należności. Mamy kontakt z menedżerem działającym od niedawna na polskim rynku. Pomaga nam w transferze zawodnika. Legia? Nikt z tego klubu nie zwracał się do nas z oficjalną propozycją" - twierdzą działacze Polonii.

No tu to wszystko jasne sie wydaje byc. Jesli Kus do nas przejdzie to tylko ze swoja karta bo placic za niego Legia nie chce.

Po prostu an na to nie stać :/ Nawet na takiego Mustafę nie ma pieniędzy,a podobno kosztuje 100 tys.euro. Liczę na to,że działacze Polonii nie zdążą wypłacić Kusiowi tych pieniędzy i zobaczymy go w naszym zespole :)

yusta
26-06-2003, 20:56
Dobrze, że Sagan zostaje, bo jego odejście byłoby dla nas fatalne :fu:
Co do tych zawodników z za granicy... to nie wiem sam, po co nam nowy napływ piłkarzy z Chrowacji i innych krajów Bałkańskich?Nie wiem.
Podobnie jak z tym Australijczykiem grającym w Tasmanii ( :oho: )
wątpie żeby się sprawdził w Legii.

Ten Australijczyk jest z pochodzenia Polakiem i według Dowhania umiejetnosciami nie ustepuje Załusce. Nie kosztuje nic, a wymagań finansowych jakis kosmicznych nie ma. Na łamach prasy było info, że nie jest to gracz pokroju Legii i tak naprawdę nie wiem co to oznacza. Pierwszym ma być Boruc, drugiego szukają, a Załuska sie gdzies wybiera bo nie interesuje go gra w 4 lidze, więc zatrudnienie tego Australijczyka nie byłoby złym rozwiązaniem.

Nazgul
26-06-2003, 20:59
Ten Australijczyk jest z pochodzenia Polakiem i według Dowhania umiejetnosciami nie ustepuje Załusce. Nie kosztuje nic, a wymagań finansowych jakis kosmicznych nie ma. Na łamach prasy było info, że nie jest to gracz pokroju Legii i tak naprawdę nie wiem co to oznacza. Pierwszym ma być Boruc, drugiego szukają, a Załuska sie gdzies wybiera bo nie interesuje go gra w 4 lidze, więc zatrudnienie tego Australijczyka nie byłoby złym rozwiązaniem.

Z tego co ja słyszałem to sugerują, żeby pograł na początek w II lidze, bo na nasze rezerwy jest za dobry a na ławkę jako zmiennik Artka - za słaby. Chłopak musi trichę pograć na odpowiednim poziomie...

Q_(L)
27-06-2003, 09:25
kud(L)aty68

W stolicy nie może pojawić się Arkadiusz Klimek. Ma on wydany przez Zagłębie zakaz opuszczania Lubina. Do końca miesiąca prawdopodobnie i on zdecyduje się na grę w Legii.

No to ladnie, ja rozumiem, ze w Lubinie wszyscy sa wsciekli bo spadli, ale zeby od razu aresztowac zawodnikow? Podobne metody mial zdaje sie Saddam i jak to sie skonczylo?

Legia_____
27-06-2003, 09:30
Ma on wydany przez Zagłębie zakaz opuszczania Lubina.

Buahahahahaha... zakaz??? Buahahahahaha... z czym jest Zagłebie że może wydawać zakazy? Zagłebie = PSY? Buahahahahahahaha... :buhaha:
:buhaha: :buhaha: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

kamyk
27-06-2003, 10:17
Wczoraj na testy przylecieli dwaj zapowiadani wcześniej zawodnicy 31-letni Andrija Balajić z Varteksu Varazdin (trzeci klub ligi chorwackiej ubiegłego sezonu) mający za sobą także występy w izraelskim NK Beer Sheva, oraz 26-letni Zdrawko Stankow z Belasicy Petrich. - Nic nie szkodzi, że ma tyle lat. On ma tutaj grać, a nie się uczyć - powiedział o Balajicu kierownik Legii Ireneusz Zawadzki, który wczoraj odbierał go z lotniska. - Znam Legię bardzo dobrze, oglądałem jej mecze z Schalke. Czy znam Stanewa? Pewnie, że znam, ale to nie on załatwił mi przyjazd - powiedział Stankow, który swoją posturą przypomina byłego obrońcę Legii, Siergieja Omeljańczuka.

Na razie niewiele można powiedzieć o obu piłkarzach. Chorwat ma niezłą wizytówkę - trzy występy w narodowej reprezentacji (chociaż trochę niepokoi, że w jego c.v. pod pozycją na boisku jest wpisane pomocnik, a nie obrońca).

Natomiast Stankow jeszcze na lotnisku powiedział: - Czy mam szansę na podpisanie kontraktu w Warszawie? A dlaczego nie, skoro trener Kubicki po obejrzeniu kilku kaset wybrał właśnie mnie?

ten jeden jest ciekawy w reprze gral i 3 zespul chorwacki to jednak taki zly chyba nie jest!

jaksa
27-06-2003, 10:34
Gdzieś tu zobaczyłem informację, przypominający o artykule w PS-ie że Grzesiu Pater miał trafic do Legii.
Powiem wam tak, szkoda, że nie widzieliście jego miny gdy w autokarze wiozącym Wiślaków na mecz do Katowic został poinformowany o tym fakcie przez kierownika drużyny.

Raffi
27-06-2003, 10:37

Buahahahahaha... zakaz??? Buahahahahaha... z czym jest Zagłebie że może wydawać zakazy? Zagłebie = PSY? Buahahahahahahaha... :buhaha:

W praktyce polega to na tym, że codziennie musi się koło południa meldować (jak a komendzie :rotfl: ) w budynku klubowym i przesiedzieć tam przez godzinę.

Mrk
27-06-2003, 10:48
Gdzieś tu zobaczyłem informację, przypominający o artykule w PS-ie że Grzesiu Pater miał trafic do Legii.
Powiem wam tak, szkoda, że nie widzieliście jego miny gdy w autokarze wiozącym Wiślaków na mecz do Katowic został poinformowany o tym fakcie przez kierownika drużyny.
Musiał być w siódmym niebie!
PS. A Ty widziałeś jego minę, skoro nam współczujesz, że nie widzieliśmy?

jaksa
27-06-2003, 10:49

W praktyce polega to na tym, że codziennie musi się koło południa meldować (jak a komendzie :rotfl: ) w budynku klubowym i przesiedzieć tam przez godzinę.

rany boskie :oho:
chociaż jak sobie przypomnę, jego nadskuteczność w meczach barażowych, to myśle że "dozór klubowy" jest najmniejszym wymiarem kary, jaka go mogła spotkać.

BTW - skoro Klimek nie może do Warszawy przyjechać, to może Warszawa do niego przyjedzie.
Tak jak ten Mahomet z Górą. '8

Q_(L)
27-06-2003, 10:54

chociaż jak sobie przypomnę, jego nadskuteczność w meczach barażowych, to myśle że "dozór klubowy" jest najmniejszym wymiarem kary, jaka go mogła spotkać.

BTW - skoro Klimek nie może do Warszawy przyjechać, to może Warszawa do niego przyjedzie.

8- A co... do Was wybiera się Barcelona, Rzym, Lyon... :hmm:

aaadamm
27-06-2003, 11:03
ja nie wiem po co Legii zawodnik pokroju Klimka -nie dosc ze spadl z 1 ligi to jeszcze totalny len. Wisla sie na nim poznala jak chciala go kupic bodajze 2 sezony temu - na jej szczescie zreszygnowala z tego zakupu.

Czysbysmy robili po raz kolejny szpital w Legii ?? Juz raz mielismy lodzkie odpadki - traz czas na kolejne ?

jaksa
27-06-2003, 11:09

a czemu ma się wybierać ?
Kosowski nie ma przecież zakazu opuszczania Krakowa - to raz, a dwa kluby piłkarskie z miast które wymieniłeś nie są zainteresowane sprowadzaniem Kosy do siebie.
A Legii chyba zalezy na Klimku, czyż nie ?

Choć osobiście jest to dla mnie dziwne, skoro ma się utalentowanego Mierzejewskiego a ściąga się piłkarza, które jest bardziej niż cieniem samego siebie sprzed kontuzji.

Nie chcę przynudzać i moralizować, ale u nas np. zrezygnowano z Kukiełki i postawiono na Strąka. Nie sądzę, żebyśmy wiele stracili, a z pewnością wiele zaoszczędziliśmy.

Q_(L)
27-06-2003, 11:18

1. a czemu ma się wybierać ?
Kosowski nie ma przecież zakazu opuszczania Krakowa - to raz, a dwa kluby piłkarskie z miast które wymieniłeś nie są zainteresowane sprowadzaniem Kosy do siebie.
A Legii chyba zalezy na Klimku, czyż nie ?

2. Choć osobiście jest to dla mnie dziwne, skoro ma się utalentowanego Mierzejewskiego a ściąga się piłkarza, które jest bardziej niż cieniem samego siebie sprzed kontuzji.

3. Nie chcę przynudzać i moralizować, ale u nas np. zrezygnowano z Kukiełki i postawiono na Strąka. Nie sądzę, żebyśmy wiele stracili, a z pewnością wiele zaoszczędziliśmy.

1 - sarkazm
p.s. mi na Klimku nie zależy...
2 - dla mnie tez to jest dziwne, ale to pytanie bardziej do trenerów czy "działaczy"... 8)
3 - nie rób tego...

Kawa
27-06-2003, 11:28
Strasznie denerwują mnie te wszystkie zapewnienia zawodników, że kochają Legie, ze zawsze chcieli tu grać i blebleble. Mam to gdziesz czy rzeczywiście tak sadza, wymagam jedynie powaznego podchodzenia do swoich obowiazków. Za to dostaja kase i jak beda dobrze grac to moga nawet Legii nie nawidzic.

Afgan
27-06-2003, 11:32
Starania o Żewłakowa

Kierownictwo Legii wysłało do Mouscron faks, w którym pyta Belgów, ile żądają za Marcina Żewłakowa. Tamtejszy Excelsior ma kłopoty finansowe i wyprzedaje piłkarzy. Napastnikiem do niedawna występującym w reprezentacji Polski interesują się też w niemieckiej Arminii Bielefeld, ale to tylko II liga, i w belgijskim Racingu Genku. Jednak podpisanie przez Marcina kontraktu z tym akurat klubem zależy od serii innych transferów.
"Występy w Legii byłyby dla mnie dużym wyzwaniem. Najpierw jednak muszą dogadać się kluby. Nie stoję w każdym razie pod murem. Choć jestem wystawiony na listę transferową, mam ciągle miejsce w Excelsiorze. Rok temu było podobnie. Też chciano mnie sprzedać, a zostałem i grałem cały sezon. Jednak z pewnością zmiana barw dobrze by mi zrobiła" - powiedział Żewłakow.

Źródło: Super Express

nawet jak go kupia to zarzada takiego kontraku ze wole nie myslec... :help:

aaadamm
27-06-2003, 11:36
Strasznie denerwują mnie te wszystkie zapewnienia zawodników, że kochają Legie, ze zawsze chcieli tu grać i blebleble. Mam to gdziesz czy rzeczywiście tak sadza, wymagam jedynie powaznego podchodzenia do swoich obowiazków. Za to dostaja kase i jak beda dobrze grac to moga nawet Legii nie nawidzic.

to gadanie jest po to aby przsposobic sie nam - kibicom....a tak naprawde malo ktory pilkarz o tym marzyl...podoba mi sie postawa Sagana, ktory powiedzial, ze jest LKSiakiem a gre w Legii traktuje jako etap, miejsce do zarabiania kasy, a ze chce byc dobrym pracownikiem stara sie dobrze grac

Raffi
27-06-2003, 12:07
Bartosz Białkowski piłkarzem Legii

Bartosz Białkowski, 16-letni bramkarz Olimpii Elbląg będzie piłkarzem Legii. Podpisano z nim kontrakt, w myśl którego zawodnik przybędzie na Łazienkowską po zakończeniu sezonu 2003/2004. Póki co, będzie on strzegł bramki elblążan. Bartek jest kolejnym piłkarzem Olimpii po Adrianie Fedoruku, który dołączy do warszawskiego zespołu.
Niewykluczona jest bliższa współpraca obu zespołów, polegająca m.in. na wypożyczeniu piłkarzy rezerw Legii do III-ligowej Olimpii.
za olimpia.eia.pl i ->legialive

To bardzo dobra wiadomość. Chłopak jest bramkarzem kadry U-17 i w zasadzie był już zaklepany przez Amicę na następny sezon, na szczęście nasi się zreflektowali i zrobili podobną akcję co z młodym Fedorukiem.
Tego Białkowskiego miałem okazję już oglądać , w meczu Gwardia Wwa-Olimpia i zrobił dobre wrażenie, mimo że Olimpia dostała wtedy wysoko.
Brawo.

Kawa
27-06-2003, 12:19
Bartosz Białkowski piłkarzem Legii

Bartosz Białkowski, 16-letni bramkarz Olimpii Elbląg będzie piłkarzem Legii. Podpisano z nim kontrakt, w myśl którego zawodnik przybędzie na Łazienkowską po zakończeniu sezonu 2003/2004. Póki co, będzie on strzegł bramki elblążan. Bartek jest kolejnym piłkarzem Olimpii po Adrianie Fedoruku, który dołączy do warszawskiego zespołu.
Niewykluczona jest bliższa współpraca obu zespołów, polegająca m.in. na wypożyczeniu piłkarzy rezerw Legii do III-ligowej Olimpii.
za olimpia.eia.pl i ->legialive

To bardzo dobra wiadomość. Chłopak jest bramkarzem kadry U-17 i w zasadzie był już zaklepany przez Amicę na następny sezon, na szczęście nasi się zreflektowali i zrobili podobną akcję co z młodym Fedorukiem.
Tego Białkowskiego miałem okazję już oglądać , w meczu Gwardia Wwa-Olimpia i zrobił dobre wrażenie, mimo że Olimpia dostała wtedy wysoko.
Brawo.
Zeby tylko nie skonczyło sie to tak jak z wieloma talentami w Legii. Odesłany do rezerw zeby sie ograc :/

Raffi
27-06-2003, 12:23
No, na razie dalej będzie grał w Olimpii, a za rok - zobaczymy...Chłopak ma dopiero 16 lat - a już gra w podstawowym skladzie.

Ostry
27-06-2003, 12:34
Transfer Białkowskiego do Legii to dobra decyzja.Przez rok jeszcze pogra w Olimpii,zdobędzie doświadczenie.Póżniej,mam nadzieję,będzie go można powoli wprowadzać do pierwszej drużyny.

Jestem też ciekaw tej dwójki obcokrajowców,którzy przyjechali na testy.Zwłaszcza liczę na Balajića,ma wprawdzie 31 lat,ale w metryki nie powinniśmy zaglądać :) Grał już w reprezentacji Chorwacji,a także w Sportingu Lizbona.To o czymś świadczy,on musi być dobry :)

yakuza
27-06-2003, 15:42
***** nam napastnik jest jakiś dobry potrzebny a nie bramkarz i to w dodatku za rok. Licze ze klub zrobi wszystko aby pozyskac Żewlakowa. Moze i nie ma zbyt duzo pieniedzy ale powalczyć o tego pilkarza mozna by bylo...

arczi
27-06-2003, 15:45
Zwłaszcza liczę na Balajića,ma wprawdzie 31 lat,ale w metryki nie powinniśmy zaglądać :) Grał już w reprezentacji Chorwacji,a także w Sportingu Lizbona.To o czymś świadczy,on musi być dobry :)

Wcale nie musi. Dla mnie to mało ważne że grał kiedyś w Sportingu.
Jestem przeciwny sprowadzaniu do Legii podstarzałych tatusiów. Taki już nie ma motywacji. Przyjechał tu bo pewnie nigdzie indziej go nie chcieli.
Z drugiej strony wiem jaka jest sytuacja w Naszym klubie wiec na super piłkarzy nie liczę. Póki co powstrzymajmy się z ocenami do jego debiutu z eLką na piersi. Wtedy będziemy mogli go ocenić.

_Bart
27-06-2003, 18:26
Włodarczyk: Raczej wybiore Dospel

- Chyba wybiorę Dospel Katowice. Jestem po bardzo poważnych rozmowach z tym klubem i o ile nie wyjadę za granicę, to najprawdopodobniej będę grać w Katowicach. Chęć zatrudnienia mnie wyraziła także Austria Wiedeń, być może dogadam się z klubem Gilewicza i Ratajczyka - mówi Piotr Włodarczyk, napastnik Widzewa, który dostał propozycję przejścia do Legii. - Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze. W kraju wybiorę chyba Katowice, które grają w europejskich pucharach. To duży atut "GieKSy". Również fakt, że pracowałem kiedyś w Chorzowie z trenerem Edwardem Lorensem, ma niebagatelne znaczenie. Nasza współpraca układała się wzorowo, miałem wtedy bardzo dobry okres w karierze. W niedzielę wracam do Polski, więc w przyszłym tygodniu wszystko powinno się ostatecznie wyjaśnić - dodaje.
Tak więc raczej w przyszłym sezonie nie zobaczymy na Łazienkowskiej
Piotra Włodarczyka.

za legia.net

_Bart
27-06-2003, 18:29
Saganowski tez odejdzie ???

Jak dowiedzieliśmy się od naszego niemieckiego współpracownika, transfer Svitlicy, jeśli dojdzie do skutku może nie być ostatnim osłabieniem Legii. W wywiadzie dla miejscowej gazety, generalny manager Arminii Bielefield, Thomas von Hessen oświadczył, że jego klub jest bliski porozumienia z Markiem Saganowskim. "Marek nie zostawił żadnych wątpliwości, że chce być z nami. Kilkakrotnie rozmawiał już działaczami swojego klubu i ci nie zamierzają stawać na drodze jego transferu." powiedział von Hessen.Tymczasem jest już prawie pewne, że Svitlica nie trafi do Moenchengladbach, gdyż Borussia podpisała obowiązującą do 2007 roku umowę z napastnikiem Banika Ostrava, Sverkosem.

za legianet.com

:fu:

crolick
27-06-2003, 18:32
no to nie dosc ze wyglada na to ze nie bedzie wzmocnin, to caly atak nam sie posypie. oby do niczego nie doszlo :fu:

crolick
27-06-2003, 18:49
a co sie dzieje z meicielem?? gdzie bedzie gral w tym sezonie?? 8-

Mrk
27-06-2003, 18:53
Jeżeli odejdzie Sagan i Svitlica to nawet przyjście Żewłakowa mnie nie pocieszy. Przynajmniej jeden z nich (wolę Sagana) musi zostać w Legii!
Jeżeli odejdą to Zarajczyk ma jak w banku, że któregoś dnia jakiś kibic nie wytrzyma i ..... :/

kud(L)aty68
27-06-2003, 19:10
Saganowski tez odejdzie ???

W wywiadzie dla miejscowej gazety, generalny manager Arminii Bielefield, Thomas von Hessen oświadczył, że jego klub jest bliski porozumienia z Markiem Saganowskim. "Marek nie zostawił żadnych wątpliwości, że chce być z nami. Kilkakrotnie rozmawiał już działaczami swojego klubu i ci nie zamierzają stawać na drodze jego transferu." powiedział von Hessen.

:fu:

No dobrze, dobrze, ale ten von Hessen jakby zapominal, ze Sagan ma w Legii kontrakt, ktory nie konczy sie za pol roku czy rok. Czyli musialby zaplacic. Na Stanko ich nie stac, a mam wrazenie, ze po wiosnie Sagan moze nie byc wiele tanszy.
Mam jednak nadzieje, ze to tylko kaczka w rodzaju testow Sagana w Moskiwe. W sumie czym sie roznia gazety polskie od niemieckich? Chyba tylko jezykiem.

Mrk
27-06-2003, 19:24
Na pewno nie będzie grał w Legii.

Nazgul
27-06-2003, 21:02

Powiedział tak? Czy wiesz to z trzeciej ręki?

Mrk
27-06-2003, 22:13

Powiedział tak? Czy wiesz to z trzeciej ręki?
Czuję tak :D

biotronic
28-06-2003, 00:58
rece precz od Sagana zapchajcie sie Svitlica. Widze taki atak. Sagan, Zewlakow a zdrowa rywalizacje zapewnia Klimek.

Raffi
28-06-2003, 01:15
za wyborczą:

Krzyształowicz nowym bramkarzem Legii

mac 28-06-2003, ostatnia aktualizacja 27-06-2003 19:16

Andrzej Krzyształowicz będzie nowym bramkarzem Legii. - Jestem już po rozmowach. Wszystko na to wskazuje - przyznał 33-letni zawodnik, przez ostatnie pół roku w Zagłębiu Lubin

- Braliśmy pod uwagę kilka wariantów. Krzyształowicz chyba najmniej nas będzie kosztował. Nie bez znaczenia jest, że ma rodzinę w Warszawie - powiedział prezes Legii Edward Trylnik. Nowy bramkarz przyjdzie do Legii za darmo, z własną kartą zawodniczą. - Właśnie jadę do stolicy, do żony. W Zagłębiu odbyło się walne zgromadzenie i dano nam dzień urlopu. Treningi z Legią będę mógł podjąć od 1 lipca. Do 30 czerwca obowiązuje mnie jeszcze kontrakt w Lubinie. Tam zresztą też złożono mi propozycję, jednak mało konkretną - mówił Krzyształowicz, w przeszłości bramkarz ŁKS, Stomilu Olsztyn i przez ponad dwa lata stołecznej Polonii.

Legia chciała go już przed rozpoczęciem rundy wiosennej, ale wtedy chwilę wcześniej podpisał umowę z Zagłębiem. Teraz ma być dublerem Artura Boruca. W tej sytuacji być może do innego klubu zostanie wypożyczony Łukasz Załuska. Legia podpisała natomiast umowę z 16-letnim bramkarzem Olimpii Elbląg Bartoszem Białkowskim, który miałby przeprowadzić się do stolicy po zakończeniu sezonu.
Dzień urlopu - ciekawe czy Klimek też przyjedzie? ;) ;)

MaxyM
28-06-2003, 05:51
Katorga na bieżni

Po przerwie urlopowej, w piątek o godz. 9, badaniami wydolnościowymi na AWF piłkarze warszawskiej Legii rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.

Uczestniczyli w nich również Bułgar Zdrawko Stankov oraz Chorwat Andrija Balajić. Na warszawskiej AWF był także Tomasz Sokołowski II z Amiki Wronki. 26-letni Bułgar grał ostatnio w rodzimej II lidze, zaś 31-letni Chorwat bronił barw Varteksu Varazdin. Trzy razy występował w reprezentacji Chorwacji. Obaj testowani zawodnicy pojadą 1 lipca z Legią na zgrupowanie do Białej Podlaskiej. Natomiast Tomasz Sokołowski II wrócił do Wronek, bo w poniedziałek musi stawić się na treningu Amiki.

Pierwszym, który zmagał się z ruchomą bieżnią, aparatami sprawdzającymi wydolność oraz skoczność, był Jacek Zieliński.

- Zdałem egzamin trenerski na warszawskiej AWF, ale to jeszcze nie koniec. Muszę obronić pracę dyplomową. Wszystkie pogłoski dotyczące mojego transferu do cypryjskiego Apoelu są wyssane z palca. Po prostu Wojtek Kowalczyk chciałby mieć w Nikozji kompana. Zostaję w Legii i nie mam zamiaru wyjeżdżać - powiedział "Zielek".

Najlepsze wyniki w teście skocznościowym miał bramkarz Artur Boruc, zaś najbardziej spocił się na ruchomej bieżni napastnik Marek Saganowski.

- Jakoś dziwnie czułem się na ścieżce. Wolę biegać po prawdziwej trawie. Wyjątkowo wypocząłem na urlopie i jestem pełen wigoru. Wszystkie informacje o moim przejściu do Arminii czy też innych klubów są nieaktualne. Nikt nie składał mi oferty i nie mam zamiaru odchodzić z Legii - stwierdził "Sagan".

W badaniach wzięło udział 23 piłkarzy. Badani byli, m.in. Marcin Rosłoń, Łukasz Mierzejewski, Adam Gmitrzuk i Mariusz Cieśliński. Na AWF zabrakło Stanko Svitlicy, który w Warszawie pojawił się dopiero w piątek wieczorem.

Testowany przez Krzysztofa Dowhania 21-letni bramkarz Michał Soszyński, zgodnie z przewidywaniami, nie znalazł uznania w oczach trenera i wyjechał ze stolicy. Zgodę na grę w Legii wyraził 16-letni, niezwykle utalentowany, bramkarz Olimpii Elbląg Bartosz Białkowski oraz jego rodzice.

Jeżeli Olimpia zgodzi się na podpisanie kontraktu, zawodnik po zakończeniu sezonu 2003/2004 przybędzie na Łazienkowską. Białkowski byłby kolejnym piłkarzem Olimpii po Adrianie Fedoruku, który ma w przyszłości dołączyć do warszawskiego zespołu.

szczepan
28-06-2003, 11:10
no i z rana juz lepszy humor :D

C@mo
28-06-2003, 12:57
czyli jak zwykle z wielkich zapowiedzi raczej nic nie wyjdzie :/

pewnie poza Soklowskim II , Krzyształowiczem i Klimkiem
nikt więcej nie dojdzie

chyba ze Svitlice i Mięciela gdzieś za przyzwoitą kase opchną

Nazgul
28-06-2003, 13:01
czyli jak zwykle z wielkich zapowiedzi raczej nic nie wyjdzie :/

pewnie poza Soklowskim II , Krzyształowiczem i Klimkiem
nikt więcej nie dojdzie

chyba ze Svitlice i Mięciela gdzieś za przyzwoitą kase opchną

Jak nie opchną i Marcin oraz Stanko zagrają to będzie atak - drżyj Krakowie... :)

yakuza
28-06-2003, 13:14
1 lipca w Wydziale Gier PZPN odbędzie się sprawa, której tematem będzie rozwiązanie kontraktu GKS Katowice z Moussą Yahayą. Katowice wypożyczyły napastnika z Nigru na rok z Legii i miał zapłacić ok. 100 tys. zł. Oczywiście nie zapłaciły. Gdyby PZPN rozwiązał ten kontrakt, to Yahaya znowu byłby własnością Legii.

Czyzby wielki come back ? ? ? 8)

Grochów
28-06-2003, 13:24
Pomyślcie oo takiej rywalizacji w ataku:
Sagan,Mięciel,Żewłakow,Svitlica,Klimek 8- do tego młodzi....
nie mam pojęcia,kogo w takiej sytuacji wystawić... :hmm: ?
Ale chyba Mięciel-Sagan.Co mecz Kuba mógłby zmieniać napastników... :buhaha:

Nazgul
28-06-2003, 13:25

A ja bym grał trójką: Sagan - Stanko - Miętowy. Młot na rywali :D Miętowego dałbym troszkę z tyłu - na wjazd, bo to Marcin opanował :)

crolick
28-06-2003, 13:39

A ja bym grał trójką: Sagan - Stanko - Miętowy. Młot na rywali :D Miętowego dałbym troszkę z tyłu - na wjazd, bo to Marcin opanował :)
niom nawet zewlakow tu niepotrzebny '8

byleby zostal i sagan i stanko i mietowy :)

C@mo
28-06-2003, 13:48
Tyle ze Mięciel za poł roku czmychnie za darmo jak teraz gdzies nie zalapie

yakuza
28-06-2003, 13:50
Dlaczego nie bierzecie wogole pod uwage Moussy? :D Przecież on tez by stanowił dużą siłe naszego napadu :]

Mięciel nie zostanie w Legii...Zbyt ambitny jest chyba

Nazgul
28-06-2003, 13:52
Dlaczego nie bierzecie wogole pod uwage Moussy? :D Przecież on tez by stanowił dużą siłe naszego napadu :]

Mięciel nie zostanie w Legii...Zbyt ambitny jest chyba

Moussa był siłą dzięki swoim zagrywom które doprowadzały obrońców do konwulsji ze smiechu. Ale już się opatrzył, obrońcy już się przyzwyczaili - w końcu ile można rżeć z jednego pajaca???
A Moussa niech sobie chla na rachunek innego klubu - może się jeszcze naiwni gdzieś znajdą :D

Tomi
28-06-2003, 13:54
Miętowy to zupełnie inna bajka, Legii po prostu w chwili obecnej nie stać na utrzymanie takiego piłkarza, a Miętowy na pewno za czapkę gruszek nie będzie grał.....

Kempes
28-06-2003, 16:32
Mysle że niestety realnie rzecz biorąc ani Mięciel ani tym bardziej Żewłakow nie beda u nas grali , właśnie przez pieniadze i mozliwosci które na zachodze sa nieporównywalnie wieksze , a tym bardziej ze oni juz zasmakowali tego chleba z wiekszym lub mniejszym skutkiem i watpie aby usmiechała im sie perspektywa grac w lidze polskiej

tak wiec niestety marzenia marzeniami ale ... najpierw trzeba za wszelka cene pozostawic Svitlice ( Sagan jednak nie odchodzi ) , a i ja osobiscie mam cicha nadzieje ze wypozyczony wczesniej Mierzejewski równiez właczy sie do walki o miejsce w naszym zespole

pozdr :)

Mini
28-06-2003, 20:13
W piątek wszyscy zawodnicy Legii Warszawa mieli się stawić na badaniach wydolnościowych. Zabrakło jednak króla strzelców piłkarskiej ekstraklasy, Stanko Svitlicy, który uzgodnił to z Dariuszem Kubickim, trenerem stołecznej "11" - pisze "Tempo".

"Stanko prawdopodobnie odejdzie z Legii. On chce wykorzystać sytuację, gdyż jest to dobry moment - zdobył koronę króla strzelców, wyprzedził takich zawodników jak Kuźba i Żurawski. Ma duże szanse na transfer, choć sprzedać go będzie ciężko" - powiedział Kubicki.

Podobno satysfakcjonującą działaczy Legii ofertę złożył CSKA Moskwa, lider rosyjskiej ekstraklasy i wicemistrz kraju. za onetem
:fu: :fu: :fu: :fu: :fu: :fu: :fu: :fu: :fu:

kud(L)aty68
29-06-2003, 00:54
Podobno satysfakcjonującą działaczy Legii ofertę złożył CSKA Moskwa, lider rosyjskiej ekstraklasy i wicemistrz kraju. za onetem
:fu: :fu: :fu: :fu: :fu: :fu: :fu: :fu: :fu:

?? Oni dostali wczoraj 4:1 od Zenita St. Petersburg na wyjezdzie, wiec taki strzelec jak Stanko moze sie im przydac. Ale czy beda w stanie wylozyc 1mln Euro? Mam nadzieje, ze nie. Z drugiej strony ruskie tez zaczeli ostatnio dobrze placic :fu: :fu: :fu: :fu:

ems
29-06-2003, 01:50
a niech Stanko idzie
kasa sie przyda, a i z niego duzo wiecej nie wycisniemy