PDA

Zobacz pełną wersję : Co z Kubickim?

Strony : [1] 2

yusta
11-06-2004, 23:49
Z tego co wiem, to na dzien dzisiejszy dla Kuby nie ma nowego kontraktu, a stary konczy sie 30 czerwca.
Czyzby ITI znowu jebnelo nam jakas niespodzianke? Jakos ostatnio mam ich az nadto :/

szczepan
11-06-2004, 23:55
tego sie obawiam... niestety... chociaz sadze ze chca z nim pogadac po sezonie... mam taka nadzieje...

Grabo
12-06-2004, 00:32
Tego jeszcze by brakowało...
I pewnie Wdowczyka na jego miejsce :poddajesie

Mimo wszystko mam nadzieje, że zarząd pójdzie po rozum do głowy i nie zrobi tego.Po ostatnich wydarzeniach z Vukoviciami i innymi takimi, zwaracam tez większą uwage na to, że Kuba jest zwiazany z naszym klubem...
A do Wdowczyka nie mam przekonania, jego mistrzostwo, to pic na wode fotomontaż, a w zeszły sezonie nawet z kolporterem nie awansował przy takiej kasie... zresztą co to za ambicje iść pracowac do 3 ligi...

korniszon
12-06-2004, 01:25
Kubicki przy niesprzyjających warunkach w cuglach wywalczył awans do PUEFA. To jest właściwy gość na właściwym miejscu. ITI wara od "Kuby"... Czekam na wyjaśnienie akcji z widzewiakami. bo jeśli było tak jak twierdzą, to.... k..., nieładnie. ITI nie jestes tu bogiem, pamietaj....

Legia1916
12-06-2004, 08:12
Kubicki to jest facet z jajami.Iti misu przedłużyć z nim kontrakt, po dokupieniu kilku zawodników "Kuba" zdobedzie dla LEGII w cuglach mistrzostwo.Jestem za tym zeby ten facet został.

Nazgul
12-06-2004, 10:10
Kubicki jak wspomnieliście to facet z jajami. A Socha to facet Waltera. Dopóki Kubicki będzie trenerem Socha nic nie będzie miał do powiedzenia w kwestii np. składu meczowego. A pewnie chciałby. Pamiętacie, że nie tak dawno miał pracować w Wiśle i nie pracuje bo rozbił się o Kasperczaka?

To nie musi być tak, ale ja tak to widzę.

kamyk
12-06-2004, 13:57
ja bym tak nie Panikował kiedys powiedzial prezes ze z Kuba zostanie przedluzony kontrakt i nie maja zamiaru zmieniac szkoleniowca :) tym bardziej ze Kuba osiagnał sukces z ta druzyna kto by powiedzial przed poczatkiem tego sezonu ze zdobedzimy vice mistrza i bedziemy grali w Finale wiadomo ze byla szansa na Mistrza i na zdobycie Pucharu ale coz tak musialo byc jeszcze sukcesy przed nami beda ale musza byc z tym szkoleniowcem co teraz jest!

Kiełba
12-06-2004, 14:09
Choc wogole nie szanuje Kubickiego to uwazam ze jak na wasza kadre to osiagnal bardzo duzo!! Legia ma wyrownana druzyne ale druzyny takie jak Groclin czy chocby Lech maja o wiele mocniejsze sklady!! Wywalenie go ze stanowiska bylo by duzym bledem!! :dziwne:

Skanda(L)
12-06-2004, 15:07
Legia ma wyrownana druzyne ale druzyny takie jak Groclin czy chocby Lech maja o wiele mocniejsze sklady!!

ta nawet od Wisly zapomniales dodac

Mini
12-06-2004, 15:12
widać te ich mocne składy szczególnie po miejscach w tabeli :>

Kiełba
12-06-2004, 15:29
Legia ma wyrownana druzyne ale druzyny takie jak Groclin czy chocby Lech maja o wiele mocniejsze sklady!!

Nie zapomnialem!! :D
Po porstu nikt nie ma lepszego skladu od WISLY :D

m84
12-06-2004, 16:00
Jestem jednak dobrej myśli i wierzę że nie zwolnią Kubickiego :) Byłby to po prostu głupi ruch. Piłkarze super się dogadują z Darkiem, przynajmniej tak mi się wydaje :) kibice chyba też w więkoszości są za naszym obecnym trenerem. A jakie ITI wcześniej nam niespodzianki sprawiło? Chodzi o Vuko czy jak? :>

Kiub
12-06-2004, 16:12

śmieszny jesteś, może w Krakowie macie lepszych piłkarzy ale nie tworzą oni kolektywu- Wasi piłkarze mają poprzewracane we łbach i są obleśni (czyt polskie "gwiazdy") i nie ******* mi tu jakich my mamy piłkarzy bo temat jest inny

yusta
12-06-2004, 16:24
A jakie ITI wcześniej nam niespodzianki sprawiło? Chodzi o Vuko czy jak? :>

Nie... Vuko akurat sam sie zeszmacil i nikt mu w tym nie pomagal. Akurat tutaj poieram stanowisko "góry", bo troche przyduzo sie zaczal cenic.
Chodzi mi o sytuacje z Widzewem, brak odwolania, zamieszanie z Lódzkimi kibicami i ogólnie chyba inny pomysl na kibicowanie :/ Do tego dochodza problemy z odzyskaniem pieniedzy za bilety, niewpuszczenie wszystkich posiadaczy karnetów itd.
Wracajac do Kubickiego to jakos nie jestem spokojna. Kontrakt zaraz sie konczy, a Kubicki wjezdza jeszcze na Euro'04 w roli obserwatora...

m84
12-06-2004, 16:39
Aha ok :) Nie wiedziałem nic że jest problem z odzyskaniem kasy za bilety gdyż sam miałem karnet.. Ale niewpuszczenie kibiców mimo tego że mieli karnety to chyba głównie wina ochrony? Nie sądzę żeby klub zgodził się darcie abonamentów osobom które normalnie za nie zapłaciły i posiadają dowód tożsamości. To raczej odbicia ochrony, na które klub ma niewielki wpływ.. no, może zwolnić firmę ochroniarską i mam nadzieję że tak też się niedługo stanie. Dobra.. nieważne już nie rozmywam ;) W temacie to ja tak jak napisałem, jestem dobrej myśli :) Być może dlatego, że ogólnie jestem optymistą.. Wszystko się niedługo wyjaśni. Mam nadzieję że ITI nie jest tak głupie i nie wymyślą jakiegoś Wdowczyka zamiast "Kuby".

Kiełba
12-06-2004, 17:09

śmieszny jesteś, może w Krakowie macie lepszych piłkarzy ale nie tworzą oni kolektywu- Wasi piłkarze mają poprzewracane we łbach i są obleśni (czyt polskie "gwiazdy") i nie ******* mi tu jakich my mamy piłkarzy bo temat jest inny

O kurde?? Moze ty powinieneis zostac psychologiem? Co do tematu to czytaj uwazniej!! Napisalem ze skoro zrobil z waszej druzyny bez gwiazd (no moze Saganowski) druzyne ktora deptala nam po pietach to glupio bylo by go zwalniac!!

legart
15-06-2004, 13:19
Choc wogole nie szanuje Kubickiego

A tak z ciekawości czym Ci Kubicki zawinił - tylko tym że jest legionistą?

Mam nadzieję że ITI da się wykazać Kubie w przyszłym sezonie. Kubicki się rozwija, stale doskonali swój warsztat, ciekawi mnie jak poprowadzi drużynę w Pucharze UEFA>

Nazgul
21-06-2004, 16:59
A wiecie co mi przyszło do głowy?
Że byłoby wcale nieźle, jakby Kubę zgarnął PZPN i wlepił mu którąś reprezentację młodzieżową. U18 na przykład. To byłoby IMO dobre posunięcie, może otworzyłoby mu oczy na młodizeż. Co do Legii zaś - znów zaczyna mi się marzyc powrót Wójcika. Facet ma jaja i co by nie mówić udziela się to graczom.
No ale to tylko takie moje spekulacje - zobaczymy jak będzie

yusta
21-06-2004, 17:41
Że byłoby wcale nieźle, jakby Kubę zgarnął PZPN i wlepił mu którąś reprezentację młodzieżową. U18 na przykład. To byłoby IMO dobre posunięcie, może otworzyłoby mu oczy na młodizeż. Co do Legii zaś - znów zaczyna mi się marzyc powrót Wójcika. Facet ma jaja i co by nie mówić udziela się to graczom.

:glupi: ?

Nazgul
21-06-2004, 17:45

No :)
Co ja poradzę... ;)

Cezdor
21-06-2004, 18:01

Co ja poradzę... ;)

Mam podobnie :tak:

R@dek (L)
22-06-2004, 14:23

Co ja poradzę... ;)

Mam podobnie :tak:

Wojcik to może być alternatywa ale tylko wtedy jak się Kubie nie powiedzie czyli tak za 3 lata po 2 MP :mistrz:

legart
22-06-2004, 14:36
Nie chcę oglądać Wójcika jako trenera Legii może znowu ulotki wyborcze SLD rozrzuci na Łazienkowskiej :/

Yevaud
05-07-2004, 11:25
A ja znalazłem na LegiaLive pewien ROTFL:

Trener Kubicki powiedział w jednym z wywiadów: "Lubię stawiać na młodych..."
( w wywiadze z Korzymem konkretnie.

Dobre, nie? :boshe: :boshe: :lol:

Nazgul
05-07-2004, 12:05
Młodych duchem, a nie powiesz chyba, że Beret czuje się staro ;)

Absolutnie.

Zagrywy ma z podstawówki rodem...

Raffi
05-07-2004, 13:45
a wydolność najlepszą w całej drużynie :o :o
to nie żarty :o

C@mo
05-07-2004, 14:07
a wydolność najlepszą w całej drużynie :o :o
to nie żarty :o

to niech sie na maraton przerzuci

Kempes
05-07-2004, 14:56
Marek ostatnio cieniował ,ale przez większość czasu w Legii ( przed Francją )był podporą więc chyba nie nalezy go tak besztać na zakończenie kariery ...

crolick
05-07-2004, 15:09
to moze vuko tez wezmiemy. ostatnio cieniowal, ale przedtem nim od nas uciekl, tez dobrze gral :ucieka:
albo kiciego na biosko. ten caly czas dobry byl :hyhy:

Kempes
05-07-2004, 15:43
Chodzi mi o fakt traktowania zawodnika ... :hmm:

(L)ucky
06-07-2004, 18:36
Co do Kuby to nie ma drugiego takiego gościa w Polsce :ok: widział ktoś jago papiery, gdzie on studiował i co ukończył, gdzie i z kim grał :kosa: , po takich doświadczeniach największy leser :snoopi: był by terenerem z prawdziwego zdarzenia... dajcie mu dobrych ambitnych zawodników a zagrzmi :wkurzony: w europie Legiunia
Kuba musi zostać :[ musi :[ musi :[ musi :[

Snopi_
06-07-2004, 21:31
Co do Kuby to nie ma drugiego takiego gościa w Polsce :ok: widział ktoś jago papiery, gdzie on studiował i co ukończył, gdzie i z kim grał :kosa: , po takich doświadczeniach największy leser :snoopi: był by terenerem z prawdziwego zdarzenia... dajcie mu dobrych ambitnych zawodników a zagrzmi :wkurzony: w europie Legiunia
Kuba chyba już został :/

legart
07-07-2004, 08:06
Kuba chyba już został :/

Właśnie, zdaje się podpisał kontrakt na rok.

pusty
07-07-2004, 11:21
Moim zdaniem Kuba musi bezapelacyjnie zostać w Legii. Prośba do działaczy aby coś zrobili z tym jego kontraktem....

Q_(L)
07-07-2004, 11:27
Dla przypomnienia

http://www.legialive.pl/news.php?NewsID=11474

(L)ucky
08-07-2004, 15:01
Mówiąc "Kuba musi zostac" miałem na myśli perspektywe kilku lat... warszawiak, zawodnik Legii i znakomity trener który osiągnoł bardzo dużo jak na skład, bo każdy przyzna że są lepsze składy w polskiej lidze... wice mistrzostwo jest ok a każdy następny rok będzie lepszy trzeba tylko wzmacniać skład i Kuba zrobi co należy... w eropejskie puchary IDZIEMY

Raffi
03-08-2004, 08:14
Legia po meczu w Szczecinie. Warszawski klub wciąż zabiega o Michała Golińskiego

Robert Błoński 02-08-2004 , ostatnia aktualizacja 02-08-2004 21:12

Stare grzechy widoczne jak na dłoni. Nowi piłkarze? Jeden z dziewięciu. Nowy styl? Można zapomnieć. Ustawienie 4-4-2 najwcześniej wiosną. A może wcale, dopóki trenerem będzie Dariusz Kubicki

Trzy punkty to jedyny powód do zadowolenia po meczu w Szczecinie. Wystarczyło trochę zimnej krwi i szczęścia, by wygrać ze średniakiem polskiej ligi. Gołym okiem widać jednak, że możliwości, a szczególnie oczekiwania są o wiele większe niż to, co Legia pokazała w niedzielę.

Pierwsze pół godziny w Szczecinie było jednymi z najgorszych w jej wykonaniu w ostatnich miesiącach. - Było tylko 0:1, a mogło być 0:2, a nawet 0:3 - mówił Tomasz Sokołowski I. A i przygotowanie szybkościowe nie jest chyba takie, jak być powinno - goście byli szybsi. Saganowski biegał mniej i wolniej niż zwykle, Kiełbowiczowi zdarzyło się przegrać pojedynek biegowy. Wszystko to jednak działo się w pierwszych 30 minutach.

Na szczęście dla Legii mecz trwał o godzinę dłużej. Dopiero kiedy zespołowi Kubickiego pomogła niefrasobliwość, brak zrozumienia obrońcy z bramkarzem i przytomność oraz nieustępliwość Piotra Włodarczyka, zobaczyliśmy cień dawnej Legii. Cień, bo takiej gry kombinacyjnej, jaka była wiosną, już raczej nie zobaczymy.

- Nie ma "Aco" Vukovicia - krótko odpowiedział na pytanie, dlaczego tak będzie, Łukasz Surma. Nie ma jednak tego złego... Bo Tomasz Sokołowski I (gra na tej samej pozycji co Serb) ma na pewno zdecydowanie większą łatwość zdobywania goli niż Serb. Udowodnił to w Szczecinie, choć goli powinien zdobyć więcej niż jednego. Nikt jednak na Łazienkowskiej nie tęskni za Vukoviciem, nie mogą mu wybaczyć, że odrzucił ofertę nowego kontraktu, znaczną podwyżkę i jeszcze negocjował z Wisłą Kraków. W efekcie nie gra nigdzie.

W Legii wciąż mają nadzieję, że do klubu trafi Michał Goliński. Pomocnikowi Lecha kończy się w czerwcu 2005 roku kontrakt i już w grudniu może podpisać umowę z nową drużyną. - My go chcemy, on chce grać w Legii - usłyszeliśmy na Łazienkowskiej. Problemem jest cena - Lech żąda za tego zawodnika 1,5 miliona złotych. - Goliński zaczeka do grudnia i wtedy on otrzyma pieniądze, które teraz mógłby dostać zespół z Poznania - mówią na Łazienkowskiej.

Ale Goliński to przyszłość, a Legia już potrzebuje przełomu, świeżej krwi i nowych bodźców. Jeśli kibice mieli zobaczyć w Szczecinie drużynę, która nawiąże walkę z Wisłą Kraków o tytuł mistrza Polski - rozczarowali się. Styl, jaki pokazała Legia, jeśli się nie poprawi (i to szybko, bo w piątek mecz z wydaje się silną Amicą we Wronkach), gwarantuje nie pierwsze miejsce w lidze, ale rozpaczliwą walkę o lokatę dającą grę w europejskich pucharach. Bo kolejny rywal nie będzie miał w swoich szeregach Sergio Bataty, który trzy razy nie umie trafić do pustej bramki. Co gorsza, okazje Brazylijczyka (prośba o przyznanie polskiego obywatelstwa w Kancelarii Prezydenta) nie wynikały z tego, że jest taki dobry, tylko gra obronna Legii w pierwszych 30 minutach była fatalna. A i po przerwie zdarzył się koszmarny błąd.

Brak asekuracji, krycia, odpowiedzialności w grze ofensywnej (po głupich stratach, niecelnych podaniach Pogoń miała okazje), gapiostwo (sytuacje w polu karnym, które sprowokowali Choto oraz Jóźwiak i w efekcie rzut karny dla gospodarzy) - to grzechy główne Legii. Stare grzechy.

Ale Kubicki woli stare grzechy, niż zaryzykować i postawić na "nowe". Dotychczas - z nielicznymi wyjątkami, jak finałowe mecze PP z Lechem - nieźle na tym wychodził. Czy passa potrwa jednak w nieskończoność? I czy uparte stawianie na graczy, którzy w ubiegłym sezonie nie byli wstanie zdetronizować Wisły i przegrali Puchar Polski, gwarantuje sukces?

Kto się nie rozwija, przegrywa. Kubicki był na Euro, podglądał, jak grają najlepsi, ale stylu Legii nie zmienił, nie zmienia też nazwisk, choć sam akceptował transfery młodych graczy. W ubiegłym sezonie pod jego wodzą nie rozwinął się żaden talent oprócz Artura Boruca. Mocno to denerwuje, bardzo mocno, nowych właścicieli klubu. Podobno zresztą nie tylko to.

wolsz17
03-08-2004, 09:23
Po ostatniej rundzie byłem bardzo zadowolony z KUBIKA. Chciałbym,aby został, ale musi wprowadzić 4-4-2 i stawiać na młodych. Jeslio nie bedzie stawial na mlodych to po co wogole oni sa sciagani?NIech zacznie stawiac na RZEŹNIKA i innych. Tak czty nie chce aby KUBIK narazie został.

Gutek
03-08-2004, 10:00
Pod tekstem wolsza podpisuje sie wszystkimi konczynami :hyhy:

Yevaud
03-08-2004, 11:22
Najnowsze trendy światowe to nie 4-4-2 tylko 4-5-1... Wiec 4-4-2 wprowdzać nie musi, może od razu przeskoczyć na nowszy styl :P.

Ale wprowadzać zawodnikó do drużyny. Po cos ich przecież chciał. Po coś zostali kupieni! Jesli po to, zeby grzać non stop ławkę, to jest to forsa w błoto wyrzucona...

Gutek
03-08-2004, 12:12
Yevaud - chcesz kogos z duetu Włodar - Sagan na ławkę sadzac ?

crolick
03-08-2004, 14:59
Kto się nie rozwija, przegrywa. Kubicki był na Euro, podglądał, jak grają najlepsi, ale stylu Legii nie zmienił, nie zmienia też nazwisk, choć sam akceptował transfery młodych graczy. W ubiegłym sezonie pod jego wodzą nie rozwinął się żaden talent oprócz Artura Boruca. Mocno to denerwuje, bardzo mocno, nowych właścicieli klubu. Podobno zresztą nie tylko to.
to co w przerwie zimowej mamy juz wdowczyka, czy dopiero w nowym sezonie?!?
mnie kubicki zaczyna wqrzac. calkowity brak rotacji w skladzie [jozwiak na obronie?! co z rzezniczkiem, korzymem??], no i te nieszczesne zmiany, zawsze po 80 minucie, i niesmieretelne - wrobel za kielbika, sokol za karwana, dudi za dowolnego pomocnika [ale nie surma]...
z taka gra to my o 2 miejsce wogole bedziemy sie modlic. brak vuko bardzo widoczny - niestety, ale jak odchodzi takiego formatu zawodnik to sie zmienia styl gry, a nie trzyma sztywno starej koncepcji. kim my terasz mamy grac kombinacyjnie?! magiera????
mi sie marzy trener z zagranicy - tylko naprawde na poziomie, taki jak kiedys steiner czy vejvoda, ehhh

Skanda(L)
03-08-2004, 15:38
wkurza mnie ta krytyka strasznie :zly:
wchodze na forum po pierwszym meczu wygranym na wyjezdzie
a tutaj i w temacie o meczu nikt nie zostawia na Kubickim suchej nitki
to nie normalne dla mnie
domagacie sie Rzezniczka?
a wiecie ze chlopak gral przez ostatnie kilka dni dwa mecze w reprezentacji (teraz znowu zostal powolany) co znaczy ze moze byc zmeczony albo lekko kontuzjowany a przede wszystkim nie trenowal z druzyna. i co mial go wpuscic w pierwszej kolejce? zaloze sie ze jak by zagral i Legia by przegrala przez jego blad to by sobie nagle kilka osob przypomnialo o tym ze nie trenowal itd. i tez by sie Kubickiemu dostalo. akurat to mnie nie dziwi ze Kubicki postatwil w tym meczu na Jozwiaka i Szale zamiast na Rzezniczka szczegolnie po tym jak kontuzji doznal Zielek to juz nie bylo co kombinowac i mieszac jeszcze wiecej w obronie. na dluzsza mete tez bym wolal Rzezniczka zamiast Jozwiaka ale to nie byl mecz na jego debiut. poza tym to byla pierwsza kolejka i jestem pewien ze Poledica,Djokovic i Rzezniczak jeszcze zagraja wiec nie ma co panikowac. z tego co wiem to Korzyma chyba nawet wogole w Szczecinie nie bylo bo zostal powolany do reprezentacji. jedyne co bym inaczej zrobil w Szczecinie to bym wpuscil wczesniej Dorosza bo widac bylo ze Saganowskiemu nie szlo.
a tak to radze zejsc na ziemie

detoxizer
03-08-2004, 16:36
wkurza mnie ta krytyka strasznie :zly:
wchodze na forum po pierwszym meczu wygranym na wyjezdzie
a tutaj i w temacie o meczu nikt nie zostawia na Kubickim suchej nitki
to nie normalne dla mnie
domagacie sie Rzezniczka?
a wiecie ze chlopak gral przez ostatnie kilka dni dwa mecze w reprezentacji (teraz znowu zostal powolany) co znaczy ze moze byc zmeczony albo lekko kontuzjowany a przede wszystkim nie trenowal z druzyna. i co mial go wpuscic w pierwszej kolejce? zaloze sie ze jak by zagral i Legia by przegrala przez jego blad to by sobie nagle kilka osob przypomnialo o tym ze nie trenowal itd. i tez by sie Kubickiemu dostalo. akurat to mnie nie dziwi ze Kubicki postatwil w tym meczu na Jozwiaka i Szale zamiast na Rzezniczka szczegolnie po tym jak kontuzji doznal Zielek to juz nie bylo co kombinowac i mieszac jeszcze wiecej w obronie. na dluzsza mete tez bym wolal Rzezniczka zamiast Jozwiaka ale to nie byl mecz na jego debiut. poza tym to byla pierwsza kolejka i jestem pewien ze Poledica,Djokovic i Rzezniczak jeszcze zagraja wiec nie ma co panikowac. z tego co wiem to Korzyma chyba nawet wogole w Szczecinie nie bylo bo zostal powolany do reprezentacji. jedyne co bym inaczej zrobil w Szczecinie to bym wpuscil wczesniej Dorosza bo widac bylo ze Saganowskiemu nie szlo.
a tak to radze zejsc na ziemie

zgadzam sie... sam staram sie to przetlumaczyc. bedzie dobrze!

Gutek
03-08-2004, 17:34
A co ze zmianą systemu gry... (w przerwie zimowej moze byc za pozno jak nam Wisla na 10 pkt odskoczy :/ )

Gutek
07-08-2004, 11:33
Odnosnie zastapienia Kubickiego to niedawno glosno bylo o Wdowczyku...Co o nim sądzicie ?

szczepan
07-08-2004, 11:38
ja bym jeszcze dal czas Kubie ale cos mi sie troche nie podoba w ostatnim okresie przygotowawczym... Kowalski, Djoko, Zielinski, Choto powrot kontuzji Jarzy (chodzi ze juz niby wyleczyl kontuzje z meczu z USA a potem znow cos)... oj chyba za duzo ich... za duzo...
do tego caly czas nurutuje mnie jeden fakt:

w zeszlym roku Kuba mowil ze brakuje mu obroncow do gry system 4-4-2 teraz jezeli sie nie myle mamy 3 nowych obroncow czyli juz w sumie 7 a nie nalezy zapominac ze i Jarza i Dudek moga grac w obronie wiec pojawil sie kolejny agrument ze zespol nie bedzie w stanie sie przestawic...to mi sie nie podoba...

Lukass
07-08-2004, 12:11
Moim skromnym zdaniem trzeba dac szanse kubickiemu ... Powinien on jeszcz troche popracowac z pilkarzami ( szczegolnie mlodymi ) i zastapic takich jak : Szala Magiera czy T. Sokołowski II ... Naprawde mam szacunek do tych pilkarzy ... Ale LEGIA powinna postawic na mlodych pilkarzy ... A jeszcze Sokol na srodku pomocy nie gra najlepiej ...

szczepan
07-08-2004, 12:15
Jarza, Djokovic, Jóżwiak, Zielu, Szala, Edi, Rzeżniczak, Poledica, Choto

Mamy i nie mamy tych obrońców :/ . Jak wrócą po kontuzjach to da się zmienić na 4 4 2, ale obecnie jest ciężko wybrać 3 obrońców do I składu. :/

ale Raekwon nikt w trakcie sezonu/rundy nie zmienia ustawienia, na to jest czas w przerwach a wiec zmiana moze nastapic dopiero w zime...

Strzałek
07-08-2004, 15:08
.. i dopiero w zimę wróci Zielek :placze: :modli:

Raffi
09-08-2004, 22:37
wywiad z Kubą z Wyborczej:

Czy jest Pan zadowolony z pierwszych dwóch meczów Legii?

Dariusz Kubicki: Z czterech punktów w nich wywalczonych - tak. Ze stylu, w jakim to zrobiliśmy - nie. Nawet biorąc pod uwagę to, że graliśmy dwa ciężkie, wyjazdowe mecze.

Kiedy Legia zacznie grać lepiej?

- Trudno, żeby przez trzy-cztery miesiące zespół utrzymywał równą, wysoką formę i nie tracił punktów. Teraz liga nie gra przez dwa tygodnie. Za chwilę w zespole wszystko będzie zmierzało ku lepszemu. Dobrze, że będąc w słabszej dyspozycji, zdobywaliśmy punkty. Brakowało nam determinacji, konsekwencji i spokoju. A czasem czuliśmy się zbyt pewnie. Teraz wiem, na czym stoję.

Gdyby Legia grała tak jak w drugiej połowie w Szczecinie i pierwszej we Wronkach, nikt nie miałby do Pana pretensji.

- We Wronkach za łatwo nam przyszło prowadzenie. Zawodnicy myśleli, że wygrają niskim nakładem sił. Pomylili się.

W poprzednim sezonie kibice słyszeli już takie tłumaczenie, o wyciąganiu wniosków też słyszeli. A potem zabrakło punktów straconych z Łęczną czy Polkowicami.

- Nie porównujmy Górników do Amiki, która - mimo osłabień - wciąż jest mocna. Natomiast w piątek we Wronkach do momentu, gdy kontuzji doznał Choto, każdy robił to, co powinien. Dickson zszedł, w Amice pojawił się Burkhardt, gospodarze opanowali środek i zaczęły się nasze problemy. Pogubiliśmy się w drugiej linii, nerwowo było w grze defensywnej. Za dużo było błędów. Na szczęście bardzo pomógł nam Artur Boruc. Uratował punkt. Zwykle nie ma wiele pracy, więc jeśli raz na jakiś czas pomoże drużynie, nic się nie stanie (śmiech).

Może skoro niektórym zawodnikom nie szło, trzeba było zmienić skład...

- Ja nikomu z nowych graczy nie obiecywałem, że samo przyjście do Legii oznacza grę w pierwszym składzie. Chodziło mi o wzmocnienie rywalizacji i szerszą kadrę.

Czyli liczyła się ilość, a nie jakość?

- Nie. Wszyscy przyszli po to, by walczyć o miejsce. Po obozach uznałem, że - poza Bartkiem Karwanem - nie wygrali rywalizacji z tymi, którzy już byli. Czekają na swoją szansę.

Ale piłkarze sami mówili, że wicemistrzostwo i finał Pucharu Polski to apogeum tego, co mogli osiągnąć w takim składzie. Drużyny Pan nie zmienił. Wnioski, jeśli chodzi o rywalizację z Wisłą, nasuwają się same.

- Zespół z Krakowa i tak ma silny skład. Nie boimy się rywalizacji z nimi, ale my z transferami poszliśmy w innym kierunku niż krakowianie. Uzupełnialiśmy skład, wzmacnialiśmy się młodymi graczami, myśląc o przyszłości.

Pod każdym transferem się Pan podpisał?

- To sprawa oczywista. Inaczej sobie tego nie wyobrażam, by kupiono kogoś, kogo bym nie akceptował. Jestem zadowolony z zawodników, którzy trafili do Legii.

Mirko Poledica nie grał przez ostatni rok w Sparcie Praga. To było widać we Wronkach.

- Łatwo jest sugerować zmiany, stojąc z boku. Poledica przyszedł do Legii, bo zimą zamierzam zmienić ustawienie drużyny. Mirko będzie bardzo przydatny do gry 4-4-2 albo 4-5-1. W trakcie przygotowań do rundy wiosennej będzie 13-15 sparingów, zobaczymy, jak to wyjdzie. I stąd m.in. transfer Poledicy. Jeśli chodzi o innych zawodników, to np. Irek Kowalski dobrze się wkomponuje w zespół grający piątką zawodników w środku. Poza tym rewolucyjne zmiany nie wychodzą na dobre. Na pewno nie graliśmy w tych dwóch spotkaniach tak, jak tego oczekują nowi właściciele, ja i kibice. Trzeba nam jednak czasu, spokoju i odrobiny zaufania. Będziemy grać solidniej, uważniej. Chodzi o to, by rywale stwarzali mniej sytuacji.

Jak to możliwe, że we Wronkach legionistom zabrakło sił?

- Nie zabrakło. Zawodnicy właściwie przestali biegać w 46. minucie. Wynikało to, niestety, z tego, że za szybko uwierzyli w łatwe zwycięstwo. Pierwsza połowa była za łatwa. Amica ruszyła, my zaczęliśmy popełniać błędy. Szwankowało krycie - było za luźne, za swobodne i zbyt beztroskie. Burkhardt i Bartczak mieli w środku za dużo miejsca. Wygrywali pojedynki jeden na jednego.

Napastnicy Legii nawet nie próbowali dryblować.

- Markowi Saganowskiemu zwróciłem na to uwagę. Mając naprzeciwko siebie wolnego i mało zwrotnego Stasiaka i 30 m wolnej przestrzeni, powinien próbować go mijać. A on podawał do środka. Nie lubię gry zachowawczej. Wolę odwagę, dwa przegrane pojedynki indywidualne i jeden wygrany niż żadnej próby.

Wracając do braku sił - kapitan Legii Łukasz Surma mówił, że ciężko mu się biegało...

- Po meczu piłkarz może powiedzieć wszystko. A czemu akurat od 46. minuty? Ja w to nie wierzę. Moich zawodników stać, by biegali przez całe spotkanie. Ale ich podejście trudno czasem zmienić. Zagrali zbyt rozluźnieni, stąd wzięły się kłopoty.

A skąd się biorą kontuzje zawodników? Zieliński, Jarzębowski, Djoković, Kowalski, Karwan, Choto...

- Jeśli chodzi o Jacka, to sprawa jest jasna. Achilles nie wytrzymał kilkunastu lat grania na najwyższym poziomie. Tomek doznał urazu na meczu kadry. Dickson jest traktowany na specjalnych warunkach. Gra niemal przez okrągły rok. Jeździ do Zimbabwe, często go nie ma. Jest przeciążony. Ale ja na niego liczę, to filar defensywy. Jeśli chodzi o nowych zawodników, to sam się zastanawiałem dlaczego. Bartek już dwa lata temu miał problemy z mięśniami. Z pozostałych każdy doznał urazu na samym początku. Może miała na to wpływ zmiana sposobu trenowania? Myślałem, co robić lepiej, gdzie popełniłem błąd. Ale oni doznali urazów po pierwszych kilku dniach wspólnych treningów. Na szczęście Kowalski już wraca do gry.

Jest Pan przywiązany do nazwisk?

- Nie. W ostatnim meczu ubiegłego sezonu posadziłem na ławce rezerwowych kapitana Łukasza Surmę tylko dlatego, że grał słabo. Nie jestem nieprzejednany. Każdy z młodych dostanie szansę. Rzeźniczak w Pucharze Polski. To samo pewnie Korzym. Ciężko jest zrobić w składzie pięć-sześć zmian i zachować poziom. Ze wszystkim trzeba postępować ostrożnie.

Po meczu we Wronkach zmiany wydają się konieczne.

- I będą. Ale nie dziewięć-dziesięć, tylko dwie, może trzy.

Podobno powstaje Pana strona internetowa, na której ma Pan udzielać płatnych porad trenerskich.

- Już powstała taka strona. Informacyjna. O mnie - www.dkfootball.com. Co będzie w przyszłości, jak się będzie rozwijać - zobaczymy. Ale ja na pewno nie jestem od żadnych porad. Stronę chcę rozszerzyć o swoje spojrzenie na futbol, podać przykłady treningów na kształtowanie cech motorycznych, wytrzymałościowych, techniki. Nie będą to mikrocykle tygodniowe czy miesięczne, tylko wybrane jednostki. Może ktoś będzie chciał zajrzeć i czegoś się dowiedzieć? Ewentualne środki uzyskane z tego zostałyby przeznaczone na cele charytatywne. Jakiś dom dziecka albo szpital.

Istnieje podobno ewentualność, by Legia kupiła z Polonii Marcina Kusia.

- Byliśmy i jesteśmy nim zainteresowani Kusiem od ponad roku. W międzyczasie wyjeżdżał do Hannoweru, leczył ciężką kontuzję. Ale pasowałby do Legii. I do gry czwórką obrońców, i trójką... Gdyby do nas przyszedł, byłoby to z korzyścią i dla zawodnika, i dla nas.

Oglądał Pan Euro. Co chciałby Pan wpoić zawodnikom?

- Nie osiągnie się sukcesu bez organizacji. Aby był sukces, potrzebna jest przede wszystkim dyscyplina. Potem dopiero dochodzą umiejętności techniczne i taktyka. Czasem średni zespół może wygrać z lepszym. Z tego, co widziałem na Euro, chcę, by Legia zagęszczała środek pola. Takie są tendencje. Chodzi o umiejętność szybkiego przechodzenia z gry obronnej do ofensywnej. A skąd najbliżej pod jedną i drugą bramkę? Ze środka. Też tego próbujemy, będą mecze, że już jesienią zagramy na przykład szóstką pomocników albo 4-4-2.

A przygotowanie fizyczne?

- Nim można nadrobić dwie klasy różnicy w umiejętnościach. Kto nie ma siły i szybkości, przegra. Legia jest dobrze przygotowana.
Czy czuje Pan taki sam komfort pracy jak wtedy, gdy Legią kierował Pol-Mot?

- Oczywiście że nie. Takiego komfortu nie mam. Chociażby z tego powodu, że nie podpisałem nowej umowy. Przedłużyliśmy - na poprzednich warunkach - starą o rok, bo taka była w niej klauzula. Ale czuję się komfortowo. Bo wierzę w to, co robię, i ludzi, z którymi pracuję. Liczę, że spełnię oczekiwania właścicieli. Te kilka miesięcy to dla mnie próba. Liczę, że osiągniemy sukces.

Co Pana zdaniem będzie sukcesem?

- Nawiązanie walki o mistrzostwo Polski i awans do fazy grupowej Pucharu UEFA. Czyli wyeliminowanie Gruzinów i jeszcze jednego przeciwnika. Cele właścicieli są zbieżne.

Mówi się, że aby przekonać szefów ITI do podpisania nowej umowy, ma Pan czas do grudnia.

- Wiem o tym, słyszałem. Ale to jest logiczne. Żaden szanujący się klub nie chce podejmować strategicznych decyzji w sprawie nowego trenera albo pozostawienia starego w czerwcu czy w maju. Na to jest czas właśnie pod koniec roku. Obie strony, do tego czasu, powinny się jasno określić, co dalej.

Zatem Rzeźniczak w lidze zagra tylko wtedy, gdy ktoś umrze 8) (pamiętacie ?)
Ogólniemożeirozumiem Kubę, ale może się okazać, żę zimą już Walter ostatecznie postawi na nim krzyżyk. Bo utrzymywanie stanu obecnego w sytuacji braku Ziela grozi nam kolejnymi wpadkami :kurde: Oby Kowalsk coś wniósł, naa ostatnim meczu rezerw spisywał się całkiem nieźle. Niestety, faktycznie spora część zawodników z zapleczza wydaje siębyć nawet słabsza o podstawowych zawodników :roll:

Nazgul
30-08-2004, 09:21
No, chodza słuchy że Kubickiego w Legii już nie ma, choc jeszcze go widać :) Co prawda owo rzekome ultimatum (dwa mecze wygrane albo won) zostało spełnione, ale wcale nie jestem pewien czy to wystarczy do uratowania posady Dariusza K. I czy w ogóle dobrze, żeby ją uratował...

VASCO
30-08-2004, 10:03
Jak dla mnie nie można zwalniać trenera po każdym kryzysie formy bo nigdy nie dojdziemy do stabilizacji. Choć muszę przyznać ,że jest jedna taka osoba , która mogłaby z powodzeniem zastąpić Kubę i wprowadzić nową jakość gry. To Duszan Radolsky , moim zdaniem najlepszy trener w polskiej lidze. Ale Drzymała napewno go nie puśći. Więc Kuba musi zostać.

crolick
30-08-2004, 10:09
Dawac spowrotem Drago :brawo: :modli:

Nazgul
30-08-2004, 10:09
Jak dla mnie nie można zwalniać trenera po każdym kryzysie formy bo nigdy nie dojdziemy do stabilizacji. Choć muszę przyznać ,że jest jedna taka osoba , która mogłaby z powodzeniem zastąpić Kubę i wprowadzić nową jakość gry. To Duszan Radolsky , moim zdaniem najlepszy trener w polskiej lidze. Ale Drzymała napewno go nie puśći. Więc Kuba musi zostać.

A moim zdaniem te kryzysy formy są zbyt regularne - zawsze po okresie przygotowawczym...
Rok temu co było?

Wodzisław, Łęczna, Polkowice... Pięć meczów i 7 punktów. Teraz jeszcze zaliczymy remis w Wodzisławiu i będzie tradycyjnie. Co rok ten sam ból. IMO enough.

Crolick: Z Drago będzie to samo. Drago zdobył majstra za co szacunek, ale nic dwa razy się nie zdarza (co już gdzies tu pisałem).

legart
30-08-2004, 11:10
Crolick: Z Drago będzie to samo. Drago zdobył majstra za co szacunek, ale nic dwa razy się nie zdarza (co już gdzies tu pisałem).

Ano nawet z Vejwodą się drugi raz nie udało

Nazgul
30-08-2004, 14:04

Ano nawet z Vejwodą się drugi raz nie udało

No i to jest argument. :brawo:

Grabo
30-08-2004, 15:12
Przepraszam, ale obale nieco mit Drago.Oto jego wyniki z rundy jesiennej:
Śląsk Wrocław 1-0 Legia Warszawa
Legia Warszawa 1-2 Amica Wronki
Ruch Chorzów 0-4 Legia Warszawa
Legia Warszawa 1-1 Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski
Legia Warszawa 2-1 RKS Radomsko
Stomil Olsztyn 1-6 Legia Warszawa
Legia Warszawa 3-0 Pogoń Szczecin
Legia Warszawa 3-4 Śląsk Wrocław
Amica Wronki 1-2 Legia Warszawa
Legia Warszawa 1-1 Ruch Chorzów
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2-3 Legia Warszawa
RKS Radomsko 0-0 Legia Warszawa
Legia Warszawa 2-0 Stomil Olsztyn
Pogoń Szczecin 0-3 Legia Warszawa

Wcale nie widze, żeby Legia grała wtedy lepiej, niż w zeszłym roku, tylko po prostu Wisła była słabsza...nie rozumiem jak można tak krytykowac Kube i wychwalać pod niebiosa Okuke...

czaszka
30-08-2004, 15:15
Ludzie opamietajcie sie !!! :zly: Gdyby teraz zwolniono Darka to byłby to debilizm roku. Rok temu Legia grała podobnie i nikt nie krzyczał żeby trenera zwalniac. Nie rozumiem czemu pismaki z Wyborczej akurat Darka sie czepily. Legia nie przegrala jeszcze meczu.

Jakos nikt z Wyborczej nie krzyzcy zeby zwalniac Michniewicza z Lecha mimo zenady jego druzyny. A jak Legia wygrywa to chca Darka zwalniac. ABSURD!!! :zly:

Yevaud
30-08-2004, 15:26
Apropos Okuki i jego wyczynów jesienią - warto przypomniec, że gdy Drago zdobywał majstra, to się z jesieni liczyła tylko połowa punktów - warto o tym pamiętać, vbo zwykle tak bywa, że majstra juz jesienią przegrywamy....

Yevaud
30-08-2004, 15:29
Ludzie opamietajcie sie !!! :zly: Gdyby teraz zwolniono Darka to byłby to debilizm roku. Rok temu Legia grała podobnie i nikt nie krzyczał żeby trenera zwalniac. Nie rozumiem czemu pismaki z Wyborczej akurat Darka sie czepily. Legia nie przegrala jeszcze meczu.

Jakos nikt z Wyborczej nie krzyzcy zeby zwalniac Michniewicza z Lecha mimo zenady jego druzyny. A jak Legia wygrywa to chca Darka zwalniac. ABSURD!!! :zly:

Różnica polega na tym, że Legia naprawdę chce walczyć z Wisłą o prymat w kraju i na głupie straty punktów (jak w meczu z Zagłębiem) pozwolić sobi nie powinna.
Nie jestem za zwalnianiem trenera teraz.
jeśli miałoby dojść do zmiany to najwcześniej w przerwie zimowej, a najlepiej po skończonym sezonie. Kuba dobierał sobie na ten sezon zawodników, a ktoś inny miałby nimi grać?

czaszka
30-08-2004, 15:49
Różnica polega na tym, że Legia naprawdę chce walczyć z Wisłą o prymat w kraju i na głupie straty punktów (jak w meczu z Zagłębiem) pozwolić sobi nie powinna.Nie jestem za zwalnianiem trenera teraz.jeśli miałoby dojść do zmiany to najwcześniej w przerwie zimowej, a najlepiej po skończonym sezonie. Kuba dobierał sobie na ten sezon zawodników, a ktoś inny miałby nimi grać?

Darka bedzie mozna rozliczyc dopiero na koniec jesienii i chyba na to sie zanosi
( tak mowi Zygo). Wiem ze remis z Zaglebiem to strata 2 punktów ale Wisła grała z bardzo słabymi Płockiem i Gieksa oraz u siebie z Polonia i Łęczna. Dopiero po ich meczach z Pogonia i Amica bedzie widac ich realna sile. Poki co Legia stracila tylko pkt z Zaglebiem bo remis z Amica uznaja za dobry wynik- wystarczy spojrzec na Lecha.

Nazgul
30-08-2004, 17:39
Apropos Okuki i jego wyczynów jesienią - warto przypomniec, że gdy Drago zdobywał majstra, to się z jesieni liczyła tylko połowa punktów - warto o tym pamiętać, vbo zwykle tak bywa, że majstra juz jesienią przegrywamy....

Dokładnie.
Poza tym wiosną 02 Wisła nic nie grała a Legia ciułała punkty. IMO Wojskowi bardziej załużyli na tytuł w sezonie 03/04 (tyle że Wisła tez grała bardzo dobrze) niż w sezonie 01/02. Paradoks, nie?

crolick
30-08-2004, 19:39
Wcale nie widze, żeby Legia grała wtedy lepiej, niż w zeszłym roku, tylko po prostu Wisła była słabsza...nie rozumiem jak można tak krytykowac Kube i wychwalać pod niebiosa Okuke...
jest jeszcze cos takie jak styl gry, oraz koncepcja gry. Legia Okuki miala koncepcje i jakis styl, u Kubickiego nie ma ani tego, ani tego... [tzn moze koncepcja jest, ale grajkowie sa za slabi zeby ja realizowac, ale to tez sztuka dopasowac koncepcje do graczy]

Nazgul
30-08-2004, 20:08
jest jeszcze cos takie jak styl gry, oraz koncepcja gry. Legia Okuki miala koncepcje i jakis styl, u Kubickiego nie ma ani tego, ani tego... [tzn moze koncepcja jest, ale grajkowie sa za slabi zeby ja realizowac, ale to tez sztuka dopasowac koncepcje do graczy]

A ponieważ ani koncepcja ani ustawienie się od czasów Okuki nie zmieniły, to... ;)

W sumie zastąpienie Okuki Kubickim to tylko zmiana nazwiska trenera w protokole...

crolick
30-08-2004, 20:10

A ponieważ ani koncepcja ani ustawienie się od czasów Okuki nie zmieniły, to... ;)

W sumie zastąpienie Okuki Kubickim to tylko zmiana nazwiska trenera w protokole...
a problem w tym ze gracze sie zmienili, i grac tego samego juz nei mozna. ale widac do Kubickiego to wciaz nei dociera...

Grabo
30-08-2004, 20:34
Gra jest bardzo podobno do tej za Okuki, przecież Kuba nie zrobił żadnej rewolucji, został ten sam system i koncepcja.Teraz rzeczywiście Kuba sie zamotał z tym brakiem rozgrywającego, ale jeszcze zobaczymy co z tego będzie.

Natomiast poprzednia runda ligowa była najlepsza od wielu lat, a to niewątpliwie zasługa Kubickiego.

Nazgul
30-08-2004, 23:35
http://legia.net/news.php?id=7459

Póki co zmian nie będzie.

Michu
31-08-2004, 08:57
Zostań Kuba Zostań :ucieka: :chytry:

Skanda(L)
31-08-2004, 09:46
http://legia.net/news.php?id=7459

Póki co zmian nie będzie.

ja to rozumiem tak: wpadka w Wodzislawiu i Kubickiego juz niestety nie ma
dla mnie to juz kwestia czasu tylko. obym sie mylil

pusty
31-08-2004, 10:53
Narazie zostaje bo w sumie nie ma powodu żeby go zwalniać (wygrał w końcu 2 ostatnie mecze), ale teraz każda wpadka może go kosztować utrate posady.

Nazgul
31-08-2004, 14:10
Narazie zostaje bo w sumie nie ma powodu żeby go zwalniać (wygrał w końcu 2 ostatnie mecze), ale teraz każda wpadka może go kosztować utrate posady.

Powód jest jeden: Nędzna gra i plaga kontuzji zawsze po sezonie przygotowawczym...

Na szczęście kryzys chyba już za nami.

Junior89
31-08-2004, 14:40
Kuba musi zostać !!! :zly:

biotronic
31-08-2004, 15:32
mimo wszystko uważam, że przydałby się Kubickiemu sezon asystentury przy nowocześnie ustawiającym graczy trenerze.

Nazgul
06-09-2004, 00:34
mimo wszystko uważam, że przydałby się Kubickiemu sezon asystentury przy nowocześnie ustawiającym graczy trenerze.

Tyle że on sam powiedział że już się w życiu naasystentował...

A teraz zobaczcie, o czym była mowa na początku ubiegłego sezonu:

http://forum.legialive.pl/viewtopic.php?t=1278

Facet powiela błędy. Ciekawe tylko jak długo jeszcze...

c_zary
20-09-2004, 22:54
Coś mi sie wydaję że naszego Dariusza już niebawem ktoś inny zastapi na ławce trenerskiej Legii.
I chociaż darzę go ogromnym szacunkiem za wiedzę i potenciał trenerski (na papierze)
to boję się że zmiana terenera w naszym klubie nie jest tylko plotką :(
Jak myślicie, a może inaczej kogo byście polecili na trenera Legii ?
Tylko proszę bez głupich wpisów, bo temat kieruję do prawdziwych znawców tematu !!!
Bocian.

Wiesz ... Kuba mam nadzieje ze nie straci posady ! Temat ten juz byl ... Zawsze jak jakiemus trenerowi sie nie wiedzie to trzeba go odrazu wypierdalac ... Co wy wszyscy chcecie zeby LEGIA odrazu wygrywala .... ? Dajmy Legiuni sie ograc ... Moim zdaneim Kuba powinien wpuszczac czesciej mlodych pilkarzy ! A nie jakiegos Szale ... ( Sorry do Szali nic nie mam ale raczej jest za slaby do gry w Legii ) itd.
PS.: Moim zdaniem najlepszym kandydatem na trenera byl by D. Wdowczyk :D Z Polonia zdobyl mistrza .. z Korona awansowal do II ligi ... i tera dobrze mu idzie w wlasnie II lidze ... Co prawda jest moim sasiadem ... jego corka jest przyjaciolka mojej siory :D Ale to niewazne :D

nikt. Kuba jak dla mnie jest tym, który powinien dalej prowadzić zaspół.

Pozostawienie Kuby na stanowisku bedzie najlepszym rozwiazaniem.

Wszyscy wiemy, ze Kubicki nie jest pupilkiem tria W, W, Z i spekulacje prasowe (pozdrawiam "Wyborczą" :/ ) moga zawierac jakies "ziarnko" prawdy. Moim zdaniem jezeli wywala ubickiego, jedynym wyjsciem bedzie sprowadzenie trenera z zagranicy. Nie mialbym nic przeciwko powrotowi Okuki 8)

Wsrod polskich trenerow "do wziecia" niestety nie widze nikogo kto moglby z powodzeniem objac Legie.

No, moze poza Gmochem :hyhy: :oczko:

Karol Bruckner 8)

Kuba nie powinien odchodzić.
Jeśli doszło by do tego chciałbym ujrzeć na ławce dobrego, zagranicznego trenera

Będzie Wdowczyk :prawi:

:/

...Jeśli doszło by do tego chciałbym ujrzeć na ławce dobrego, zagranicznego trenera...To moze Jose Antonio Camacho?? On dzisiaj sie zdymisjonowal...Ciekawe kto go zastapi w Realu...A wracajac do tematu mysle ze Darek odchodzic z Legii nie powinien...

Ja osobiscie bardzo szanuje Darka Kubickiego i bardzo bym chcial zebys nadal byl trenerem Legii bo wydaje mi sie ze ma dobry kontakt z pilkarzami a i wiedze ma raczej nie mala :] Mysle ze za kilka lat (bo doswiadczenia jescze wielkeigo nie ma, choc z kazdym rokiem je zdobywa) bedzie to najlepszy polski trener :)

A jakos nastepcy Kuby raczej sobie wyobrazic nie umiem, choc jesli bylaby taka koniecznosc :placze: to chcialbym zeby byl to jakis trener z zagranicy.

Według mnie, jezeli wogóle ma dojść do zmiany, to albo teraz, albo na początku przerwy zimowej. Zespół nie może pozwolić sobie na nowego trenera tuż przed ważnym meczem z Wisłą... Więc panowie działacze - decydujcie się - albo w jedną, albo w drugą :hmm:

Moim Zdaniem nie powinno być tego tematu bo nie mowy o zwolnieniu Kuby.W tej chwili jest jednym z Najlpeszych trenrów w Polsce.

Kuba musi zostac :hmm: Bedzie rozliczony dopiero w grudniu :chytry:

w ogóle nie czaje dlaczego Kubicki miałby być zwolniony...

bez jaj ... strasznie sie bede dziwnie czul j,ak nie bedzie Pana Darka w Legii :O
Choc czesto klne na jego decyzje personalne/zmiany
Ale glupio bedzie jak odejdzie

ehhh :zdziwiony:

Raffi
21-09-2004, 07:42
Nie zwalniamy Kubickiego

Czy trener Legii może stracić pracę? Tylko wtedy, jeśli Legia nie wyeliminuje Austrii.

Z Piotrem Zygo, prezesem KP Legia SSA, rozmawia Maciej Rowiński

Czy to prawda, że posada trenera Legii Dariusza Kubickiego wisi na włosku?

Pan Kubicki ma ważny kontrakt z naszym klubem i nadal w nim pracuje jako trener pierwszego zespołu.

Po raz kolejny pojawiła się jednak informacja w prasie, że szukacie nowego szkoleniowca...

To tylko afera wymyślona przez dziennikarzy.

Coś chyba jednak jest na rzeczy. Właściciele klubu w Wiedniu po porażce 0:1 z Austrią nie byli zadowoleni...

Nie będę tego komentował. Mogę jednak zapewnić, że w rewanżowym meczu z Austrią nasz zespół poprowadzi Dariusz Kubicki.

A jeśli, odpukać, Legia nie awansuje do fazy grupowej Pucharu UEFA... Czy Dariusz Kubicki pozostanie na stanowisku?

Tego nie mogę zagwarantować.

Dlaczego na wczorajszym treningu nie było trenera Kubickiego?

To o niczym nie świadczy.

Czyli zarząd klubu bierze jednak pod uwagę możliwość zwolnienia trenera Kubickiego...

Nie będę tego komentował. Powtarzam, na razie trenerem jest Dariusz Kubicki.

Musicie się jednak chyba zabezpieczyć i prowadzić rozmowy z potencjalnymi następcami Dariusza Kubickiego...

Wielu trenerów zgłasza się do nas na Łazienkowską. Na razie jednak żadnych rozmów z nikim nie prowadzimy.

Nie wyklucza Pan wprost zwolnienia trenera Kubickiego. Czym się on Panu naraził?

Jestem zadowolony z wyników, które osiąga Legia, a więc także z pracy trenera. Gra naszej drużyny pozostawia jednak jeszcze wiele do życzenia. Najprościej jest o to winić trenera, ale ja tego nie robię.

Skoro wszystko jest w porządku, trener wygrywa z drużyną kolejne mecze, Legia goni Wisłę, to skąd biorą się głosy o dymisji trenera Kubickiego?

Nie wiem.

Mishka
21-09-2004, 10:41
moim zdaniem zwolnienie trenera (jakiegokolwiek) w polowie sezonu to jest kompletna pomylka. a poza tym co z tego ze Legia gra malo efektownie, meczy sie itp kiedy jednak zdobywa jakos bramki i wygrywa, a o to chyba w tym wszystkim chodzi, prawda? zaledwie 2 punkty straty do "wspanialej Wisly, ktora gromi rywali jak chce" na pewno o czyms swiadcza. mianowicie o tym, ze nie wazne jak, byle wygrac... nie zwalajcie ciagle winy (jesli w ogole moze byc mowa i jakiejs winie) na trenera, moze trzeba troche przyjrzec sie zawodnikom? moze sa zwyczajnie slabi...? fakt ze mogloby byc wiecej zmian, a z drugiej strony tez nie mozna wymienic calego skladu na niedoswiadczona mlodziez, bo sam talent nie wystarczy do wygrania, zwlaszcza jesli rywal gra silowo a nie technicznie...

Radzyn
21-09-2004, 11:06
Kurde ale coś czuje pismo nosem że tak ITI Kubickiego zwolni :grr:

Mishka
21-09-2004, 13:57
ej przeciez maja jeszcze mnostwo czasu na przedluzenie kontraktu. moze chcieli poczekac do konca rundy z ocena jego pracy. a poza tym jednak zygo caly czas twierdzi ze jest zadowolony z jego pracy

Mini
21-09-2004, 14:25
to jednak jest idiota.

Dlaczego na wczorajszym treningu nie było trenera Kubickiego?

To o niczym nie świadczy.

to raz, a dwa to przecież Legia gra coraz lepiej czyli wszystko jest w najlepszym porządku. mieliśmy troche pecha w Wiedniu ale zdaje sie że wszystko idzie w dobrym kirunku i nie straszne nam Wisły i Grocliny. 8)

może Kuba ujął sie za kibicami :chytry:

Raffi
21-09-2004, 14:51
myślę, że to zbyt fantastyczna teoria :ucieszony:

Tomereek
21-09-2004, 15:41
Kuba powinien zostac. Zespol prezentuje sie co raz lepiej.

Raffi
22-09-2004, 07:47
Mathias Honerbach następcą Kubickiego?

Jak podaje Przegląd Sportowy kandydatem mającym największe szansę na zastąpienie Dariusza Kubickiego na stanowisku trenera jest Niemiec Mathias Honerbach. Jest to były piłkarz Bundesligi. Grał m.in. Bayerze Leverkusen, FC Koln i FC Saarbrucken. Jako trener nie ma olśniewającego CV. Trenował piątoligową Victorię Kolonia. Obecnie szuka talentów dla FC Koln - nawet nie wiadomo z jakim powodzeniem.

Niemiec sam przyznaje, że czeka na oficjalną propozycję z Warszawy co potwierdza przypuszczenia, że działacze Legii nawiązali już nim kontakt. Dalej Honerbach przyznaje że obserwował już przez pięć dni zespół w Białej Podlaskiej i że chętnie podejmie wyzwanie pracy w Polsce.

Nasza redakcja podpisuje się pod komentarzem zamieszczonym w najstarszym sportowym dzienniku w Polsce. Jeśli nowi właściciele Legii koniecznie muszą zmieniać trenera to na uznanego fachowca, gwarantującego sukces a nie na amatora z okolic Kolonii. Honerbach musi się dopiero uczyć i zdobywać doświadczenia, ale czemu kosztem Legii? Jeśli już trzeba zmienić trenera to może lepiej się szarpnąć i zatrudnić kogoś z uznanym nazwiskiem? Mieliśmy już w Polsce kilku trenerów z zagranicy i żaden się specjalnie nie sprawdził...
Z artykułu i wywiadu z Niemcem wynika jednak, że to bardziej on jest zainteresowany objęciem posady, a rozmowy są w bardzo wstępnej fazie...
PS dał też swój bardzo krytyczny komentarz na ten temat.

Joker
22-09-2004, 08:01
Z artykułu i wywiadu z Niemcem wynika jednak, że to bardziej on jest zainteresowany objęciem posady, a rozmowy są w bardzo wstępnej fazie...
PS dał też swój bardzo krytyczny komentarz na ten temat.

W komentarzu Stanowski ma sporo racji. Sam jestem zwolennikiem zatrudniania w Polsce trenerów z zagranicy ale tych z tej lepszej jezeli nie najwyzszej półki. NIe wiem w czym mialby byc lepszy trener V ligowej drużyny niemieckiej od trenera polskiego?? Moze mniej miałby zarabiac?? Przeciez w wypadku zwolnienia Kubickiego trzeba bedzie wypłacic mu odszkodowanie? Jezeli mamy ryzykowac az tak bardzo to ja juz wole Kubickiego. Bedzie przynajmniej pewnosc ze nie bedzie zadnej wtopy. A Honerbach zanim sie zacznie orientowac o co chodzi w polskiej piłce minie sporo czasu (vide Okuka).

Koran
22-09-2004, 08:11
Panowie, nie zwaliniajmy Kubickiego (oczywiście nie mamy na to wpływu), ale trener Kubicki, to jedna z najlepszych osób jakie się Legii ostatnio przytrafiły...

Ilu już "świetnych" trenerów, przychodziło do Legii (np. Smuda) i nie osiągało nic. Kubicki już trochę tu jest czuje ten klimat i radzi sobie naprawde dobrze (zauważmy, że kontuzje ma spora częśc składau), a tracimy tylko 2 punkty do TSu, jak ktoś już wyżej zauważył

JA osobiście chciałbym żeby Kubicki pracował w Legii jeszcze wiele lat. Metoda zmiany trenera, bo zespół gra mało efektownie, a zdobywa punkty, to żadna metoda, jak dla mnnie. A zwłaszcza jeżeli ma zastąpić go V-ligowy Niemiec bez doświadczenia

C@mo
22-09-2004, 08:54
ja byl bym za trenerem zagranicznym ale raczej z Czech , Chorwacji czy bylej Jugoslawii
mysle ze szybciej odnalezli by sie w polskich warunkach( reguly nie ma)

ewentualnie postawilbym na jakigos mlodego odwaznego trenera z kraju

moze Kosecki

Mazi
22-09-2004, 09:05
W/g mnie nie powinni zwalniać Darka Kubickiego !

Ale gdyby juz to mieli zrobić, to powinni zatrudnić trenera zagranicznego Z NAZWISKIEM ! ( np. Scala w Szachtarze, Matthaus w Partizanie ), bo tego Mathiasa ja wogole nie kojarze :( .

Nazgul
22-09-2004, 09:21
Ale właściwie to skąd oni wytrzasnęli to nazwisko? Facet w wywiadzie daje do zrozumienia że bardzo by mu zależało, ale przyznaje że nie otrzymał jeszcze żadnej propozycji...

Koran
22-09-2004, 10:37

Ale gdyby juz to mieli zrobić, to powinni zatrudnić trenera zagranicznego Z NAZWISKIEM ! ( np. Scala w Szachtarze, Matthaus w Partizanie ), bo tego Mathiasa ja wogole nie kojarze :( .

Zgadzam się, że nie powinni zwalniać Kubickiego, ale wyżej wymienieni trenerzy to chyba żart...

Obaj nie pracują już w tych klubach, w między czasie nie osiągneli nic szczególnego, a ich pensja stanowiła równowartość pensji wszystkich zawodników Legii łacznie. Może Mathaus wygrał braże do LM po karnych, ale potem nie zdobył mistrza Serbii, wcześniej go wyrzucono z Austrii. Nowy trener jest na dobrej drodze do zdobycia mistrza w tym sezonie.

Naprawdę nie widzę lepszego trenera na rynku transferowym. Dajmy sobie na wstrzymanie. Kubicki to świetny fachowiec, jeszcze nie jeden tytuł zdobędziemy z nim. Jestem całym sercem, za nim i mam nadzieję, że prezesik Żygo poraz pierwszy nie kłamie, mówiąc, że posada trenera nie ulegnie zmianie

DeMon
22-09-2004, 10:48
Ręce precz od Kubickiego. To, że Legia narazie gra mało efektownie (ale za to efektywnie) nie znaczy, że trzeba go wyrzucać. Jakiś matias czy inna ryba ma być niby lepszy? Przecież to jakiś żart. Kuba zna tę drużynę i sam doskonale wie co robić. Mimo wielu kontuzji drużyna się jakoś trzyma. A Zygo stosuje chyba metode "Nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej". A potem obudzi się z ręką w nocniku - co zaczyna być powoli jego znakiem firmowym.

Mazi
22-09-2004, 10:54

Zgadzam się, że nie powinni zwalniać Kubickiego, ale wyżej wymienieni trenerzy to chyba żart...

Obaj nie pracują już w tych klubach, w między czasie nie osiągneli nic szczególnego, a ich pensja stanowiła równowartość pensji wszystkich zawodników Legii łacznie. Może Mathaus wygrał braże do LM po karnych, ale potem nie zdobył mistrza Serbii, wcześniej go wyrzucono z Austrii. Nowy trener jest na dobrej drodze do zdobycia mistrza w tym sezonie.

Naprawdę nie widzę lepszego trenera na rynku transferowym. Dajmy sobie na wstrzymanie. Kubicki to świetny fachowiec, jeszcze nie jeden tytuł zdobędziemy z nim. Jestem całym sercem, za nim i mam nadzieję, że prezesik Żygo poraz pierwszy nie kłamie, mówiąc, że posada trenera nie ulegnie zmianie

Ja tam dalej swoje 8) .

Jak nie "Kuba" to tylko zagraniczny fachowiec ( Niemiec , Francuz, Włoch) z bogatym doświadczeniem, ktory wczesniej pracowalby w naprawde dobrym europejskim klubie, no i kolejny plus tego - nikt w polskiej lidze nie miałby z nim żadnych układzików, ani pilkarze ani działacze.

kud(L)aty68
22-09-2004, 11:12
Ale właściwie to skąd oni wytrzasnęli to nazwisko? Facet w wywiadzie daje do zrozumienia że bardzo by mu zależało, ale przyznaje że nie otrzymał jeszcze żadnej propozycji...

Pewnie, ze by mu zalezalo, jak wiadomo I trener dostaje troche wieksza kase niz scout. Mnie tez by zalezalo, "nazwiska" tez nie mam, a jestem o tyle lepszy, ze polska pilka znam i kocham Legie no i jestem tanszy - moge pracowac za pol darmo .
A teraz sie pytam - kto to jest i jakie ma osiagniecia? Jesli nie Kubicki, to niech to bedzie TRENER a nie jakis trenerek nie wiadomo skad...

pzdr.

Aro
22-09-2004, 11:41
Jeśli już zmieniać.....to na Stefana....nie nie Majewskiego....a BIAŁASA. Pamiętam, że właśnie wtedy Legia grała najładniejszą piłkę w ostatnich latach.

Koran
22-09-2004, 11:52
Jeśli już zmieniać.....to na Stefana....nie nie Majewskiego....a BIAŁASA. Pamiętam, że właśnie wtedy Legia grała najładniejszą piłkę w ostatnich latach.

hehe, ciekawe czy w Poznaniu by go z flagi wycieli... :hyhy:

A co do białasa, to LEgia grała niezłą piłke, ale był trenerem tylko pół roku, bo też go wyrzucili...

Aro
22-09-2004, 11:55
kiedy zaczął wygrywać...... :zly:

Koran
22-09-2004, 12:15
kiedy zaczął wygrywać...... :zly:

zgadzam się, pamiętam jego ostatni mecz, bytło to gładkie 3:0 nad Polonią (dodatkową frajdą było, że Szczęsny puscił 3 bramki). Ale zdobył tyle samo punktów co Kopa i musiał odejść choć pamiętam, że kibice się za nim wstawili.

ems
22-09-2004, 12:24
na legialive.pl jest wywiad z nowym potencjalnym trenerem Legii
rece opadaja
jebac ITI jebac!

Raffi
22-09-2004, 12:42
juz się go wypierają

ems
22-09-2004, 12:44
oni zawsze sie wypieraja

Koran
22-09-2004, 14:33
Ciekawe co na to kopacze ?

jasin
23-09-2004, 00:04
Ja tam uważam, że Kube powinni pozostawić w spokoju...

Ale jeśli już to jestem za trenerem zza granicy. W sumie dużo sukcesów mamy na koncie z zagrancznymi trenerami (Steiner, Popescu, Vejvoda, Okuka - czyżby teraz kolej na jakiegoś Słowaka? - NIC NIE SUGERUJE:))

Bocianek (L)
23-09-2004, 06:48
Nie mogę tylko jednego zrozumieć... co oni chcą od tego Kubickiego ?? :> może nie grają powalająco ale... nie grają też beznadziejnie. Chyba nie trzeba przywoływać początku poprzedniego sezonu by porównać wyniki do tego sezonu. Oni zawsze się rozkręcają w trochę dłuższym czasie... ale trudno. Tu nikt inny nie pomoże. Kubicki musi zostać. :zly:

Raffi
23-09-2004, 07:27
Wyrok na Kubę
Od ponad miesiąca media poszukują następcy trenera Legii Dariusza Kubickiego. Jak się dowiedzieliśmy, "Kuba" jest już zwolniony, ale jego następca wciąż jest poszukiwany. :rotfl2:

W ostatnim czasie w prasie co kilka dni pojawiają się kolejne nazwiska ewentualnego następcy trenera Dariusza Kubickiego. W środę "Przegląd Sportowy" w roli jednego z kandydatów na szkoleniowca wojskowych widział Mathiasa Hönerbacha (ciekawe jakie nazwisko pojawi się dziś) - 42-letniego byłego piłkarza Bundesligi, do niedawna trenera piątoligowej Victorii Kolonia, a obecnie wyszukiwacza talentów dla FC Koeln. Jak się dowiedzieliśmy, na razie pewne jest jedno.

Decyzja o dymisji obecnego szkoleniowca już zapadła. Jeżeli Legia nie awansuje do fazy grupowej rozgrywek o Puchar UEFA, szefowie klubu "wreszcie" będą mieli okazję do zwolnienia "Kuby". Ogromne straty, jakie poniesie Grupa ITI z tytułu braku wpływów z transmisji telewizyjnych oraz premii od UEFA, będą wystarczająco ważnym powodem do podziękowania za współpracę szkoleniowcowi. Co będzie, jeśli Kubicki wraz z Legią przejdzie Austrię? Wyrok pewnie znów zostanie odroczony, bo raczej nie odwołany, choć szefowie klubu wciąż twierdzą, że nie szukają następcy dla Kubickiego. - Nic mi na ten temat nie wiadomo. Szefowie Legii nie zlecili nikomu szukania trenera - twierdzi rzecznik prasowy KP Legia SSA Jacek Bednarz.

- Nie wiem skąd się biorą te spekulacje - dodaje. Prezes KP Legia SSA Piotr Zygo otwiera jednak sobie furtkę, twierdząc, że trener Dariusz Kubicki może być pewny posady przynajmniej do rewanżowego meczu z Austrią Wiedeń. Jednocześnie jednak wydaje oświadczenie (czytaj poniżej), w którym dementuje pogłoski.

Jeśli jednak wyrok już zapadł, szefowie Legii muszą szukać następcy "Kuby". Na pewno jednak nie będzie nim Mathias Hönerbach, choć to nieprawda, że władzom spółki (jak głosi oświadczenie) niemiecki trener jest w ogóle nieznany. - Mathias wysłał list do Legii, w którym zaproponował swoją kandydaturę - mówi działający na polskim rynku jeden menedżerów piłkarskich. - Jak na razie nie ma żadnej reakcji ze strony działaczy warszawskiego klubu. Mathias zdaje sobie sprawę, że jest jednym z co najmniej dziesięciu takich kandydatów i szanse zatrudnienia ma niewielkie - dodaje.

Ot i cała tajemnica. Czy w innych przypadkach kandydatów na trenera Legii jest podobnie? Wiele wskazuje na to, że tak.

Nazgul
23-09-2004, 08:17
Wyrok na Kubę
Od ponad miesiąca media poszukują następcy trenera Legii Dariusza Kubickiego. Jak się dowiedzieliśmy, "Kuba" jest już zwolniony, ale jego następca wciąż jest poszukiwany. :rotfl2:

Normalna praktyka w firmach podobnego typu...

Adriano21
23-09-2004, 15:38
Ciekawe czy takie normalny, to tak jakby w szkole mówiła nauczycielka, ze jesteś poje``` itd i że powinni Cię zamknąć w wariatkowie ;) itd hehe co ma czuć Kubicki jak najezdzaja na niego ! a co on ma zrobic odnosi nikle zwyciestwa ale ten sklad jest zle dobrany !! i okropna taktyka ! Czarek Kucharski Wróć!

żyła
23-09-2004, 15:41
Czarek Kucharski Wróć!

:kurde: :nienormalny:

Młody
23-09-2004, 16:11
Zastanawia mnie jedna sprawa. Nie wydaje mi sie żeby ITI chciało na stanowisko trenera posadzić swojego człowieka bo tu chodzi o ich interes a jeśli będzie to ich człowiek to napewno bedzie dobrym szkoleniowcem bo nie wydaje mi sie zeby tu sentyment np do pana Wdowczyka miał góre nad przyszłymi zarobkami. Jest jeszcze drugie pytanie. Dlaczego I TI tak chce zwolnić Darka i szuka już jego nastepcy jak jeszcze nic nie przegrał i moim zdaniem jak na ta plage kontuzji i nie najlepszy sklad radzi sobie b.dobrze.

Adriano21
23-09-2004, 16:17
Czarek Kucharski Wróć!

:kurde: :nienormalny:

Może jestem nienorlamny no ale uważam, że naszemu klubowi brakuje rozgrywającego jakim był Kucharz, Kubicki sam nie może wygrywać musi mieć do tego z 22rownożędnych zawodników, a on 11 nie moze ustalić

MaxyM
23-09-2004, 17:45
Tylko nie Kucharski. :zly:
Co to za kapitan, Legionista z krwi i kości jak o sobie mówił...
Taki sam jak Vukovic.
Przyjdzie i będzie się woził niczym Górnik w Barburke.
Won, szczurą uciekającym zawsze z okrętu na inny, nie koniecznie lepszy ale taki gdzie płacą o 2% więcej.

Tak samo jak Szamotulski...

Młody
23-09-2004, 17:46
Czarek Kucharski to walczak ale jeżeli mamy sie wzmacniać to nalezy podziękować temu panu. Podkreślam że nam potrzebny jest Marcin Mięciel. Goliński z Mięcielem jak by wzmocnili nasz zespół w przerwie zimowej to ofensywne poczynania naszej drużyny bardzo by sie poprawiły. Jak sie skrzydłowi by jeszcze obudzili to ehh... (nie będe bujał w obłokach)

Nazgul
23-09-2004, 17:55
Czarek Kucharski to walczak ale jeżeli mamy sie wzmacniać to nalezy podziękować temu panu. Podkreślam że nam potrzebny jest Marcin Mięciel. Goliński z Mięcielem jak by wzmocnili nasz zespół w przerwie zimowej to ofensywne poczynania naszej drużyny bardzo by sie poprawiły. Jak sie skrzydłowi by jeszcze obudzili to ehh... (nie będe bujał w obłokach)

A których skrzydłowych masz na myśli? ;)

Młody
23-09-2004, 18:00
Heh. Kielbowicz to a aktualnej formie jest do wymiany. Wczoraj miałem nadzieje jak ogladałem tak mecz że sie przebudzi i popisze sie jakas konkretna wrzutką z akcji ale niestety. Karwan strzelił wczoraj bramke i zagrał nieźle ale np: w Łęcznej sie nie popisał (czekam na stabilizacje formy). Sokołowski I chyba narazie najlepiej sie prezentuje jeśli chodzi o skrzydłowych o ile jest wystawiany na swojej pozycji czyli prawego pomocnika. Sokołowski młodszy to nie będe komentował bo od początku jego pobytu w Legii nie podoba mi sie jego gra. Smoliński moim zdaniem to duży talent z tego co widziałem. Niestety nie mam okazji sie mu dokładniej przyjeżć bo Darek nie daje mu szansy (moje zastrzezenie co do pracy Kubickiego). Wróblewski - nie mam pojęcia jak on aktualnie gra bo nie był wystawiany.

Tak czy siak należy wzmocniń zespół i skrzydłowym przynajmniej jednym i 2 sprzedać ale jeśli to sie nie powiedzie to przynajmniej niech sie zastosują do moich wskazówek :)

Koran
23-09-2004, 20:01
Mięciel, jak najbardziej, ale co do Golińskiego, to zrobiła się z nigo taka gwiazda..... lider Lecha, co przegrywa mecz za meczem, a Goliński bije rekordy w stratach.

Z 2 strony jednak, nie widzę innych kandydatów na Polskim rynku na tą pozycję.... tu chyba jednak należy poszperać na rynku bałkańskim, ew. czeskim

Zresztą teraz to tak chyba ulegnie zmianie, bo system gry ma się przekształcić w "nowoczesne" 4-4-2. Jestem ciekaw tylko kto tą zmianę przeprowadzi... jestem całym sercem za Kubą, a już napewno zmiana w trakcie sezonu to najgorszy pomysł z możliwych.....

Młody
23-09-2004, 20:57
Mięciel to byłby idealny zaqp. Goliński zgodze sie z tobą ma dużo strat ale aktualnie na Polskim rynku nie ma nikogo lepzego do qpienia a w zasadzie (chyba jeszcze nie podpisal nowego kontraktu z Lechem) za darmo. Goliński pasował by do nowego ustawienia 4-4-2 a i teraz w drugiej rundzie by sie przydał. A co do rynku Bałkańskiego itp to jak mamy kogo qpić to lepiej za przyzwoite pieniadze z jakims znanym nazwiskiem a nie kota w worku jak Nuhi czy inny....

Koran
23-09-2004, 21:15
A co do rynku Bałkańskiego itp to jak mamy kogo qpić to lepiej za przyzwoite pieniadze z jakims znanym nazwiskiem a nie kota w worku jak Nuhi czy inny....

Czy Vukovic i Svitlica :oczko:

Młody
23-09-2004, 21:18
o Pinokio prosze mi nie przypominać. Faktycznie były i udane transfery jak Pinokio i Svitlica ale były i nie a ja wolał bym nie ryzykować kolejnego sezonu na testy przydatności :zdziwiony:

Thomas
25-09-2004, 07:16
Od początku sezonu w mediach pojawiają się informacje o kandydatach, którzy mają zastąpić trenera Legii Warszawa, Dariusza Kubickiego.

Kilka dni temu w prasie pojawiło się nazwisko niemieckiego szkoleniowca Mathiasa Honerbacha, którego zatrudnieniem zainteresowani byli działacze stołecznego klubu. Tymczasem pojawiła się nowa kandydatura. Jak informuje "Przegląd Sportowy" na ławce trenerskiej Legii Kubickiego ma zastąpić były szkoleniowiec reprezentacji Czech Jozef Chovanec.

Według "PS", włodarze klubu z Łazienkowskiej rozmawiali już z Chovancem. W pracy z legionistami miałby mu pomagać Jacek Zieliński.

- Nie chciałbym kłamać, więc nic nie odpowiem - powiedział Zieliński.

Co na to sam zainteresowany?

- Rzeczywiście kontaktowali się ze mną działacze Legii, ale decyzja jeszcze nie zapadła. Rozmawialiśmy o możliwości podjęcia przeze mnie pracy w klubie - mówił w "PS" Chovanec.

W czeskiej prasie pojawiły się informacje, że Czech otrzymał również ofertę z Crvenej Zvezdy Belgrad. Były szkoleniowiec Sparty Praga i PSV Eindhoven wolałby pracować w Legii.

- Legia to bardzo dobry klub, znany w całej Europie. Ma wspaniałą historię. Można ją porównać do Sparty - stwierdził.

Zdaniem Chovanca Legia ma szansę stać się mocnym klubem jak Sparta,która praktycznie co rok gra w Lidze Mistrzów.

- Na razie jednak nie chciałbym nic więcej mówić, ponieważ nie wiem, czy zostanę trenerem Legii. Działacze warszawskiego klubu obiecali, że się ze mną skontaktują, więc czekam na ich telefon. Mam nadzieję, ze wkrótce zadzwonią - dodał Chovanec.

(INTERIA.PL/Przegląd Sportowy)

wolsz17
25-09-2004, 07:50
jesli ktos mialby zastapic KUBE to wlasnie ON. Ale jesli awansujemy do grupowch to KUBA ma zostac :oczko:

Michu
25-09-2004, 08:16
Awanujmy i niech Kuba zotanie, bo ja żadnych nowych nie chce :nie:

Mazi
25-09-2004, 09:08
Chovanec nowym trenerem?

Kolejnego kandydata na stanowisko trenera Legii zaprezentował dziś "Przegląd Sportowy". Według dziennikarzy tej gazety następcą Dariusza Kubickiego będzie Jozef Chovanec. Podobno działacze z Łazienkowskiej już rozmawiali z byłym selekcjonerem Czech.
"W ubiegłym tygodniu. Rozmawialiśmy o możliwości podjęcia przeze mnie pracy w klubie, ale nie zapadła jeszcze decyzja. Niemniej rzeczywiście kontaktowali się ze mną działacze Legii." - powiedział dla "PS" Chovanec.
"Legia to bardzo dobry klub, znany w całej Europie - ma wspaniałą historię. Można ją porównać do Sparty Praga. Na razie jednak nie chciałbym nic więcej mówić, ponieważ nie wiem, czy zostanę trenerem Legii. Działacze warszawskiego klubu obiecali, że się ze mną skontaktują, więc czekam na ich telefon. Mam nadzieję, że wkrótce zadzwonią." - dodał Chovanec.

W pracy z piłkarzami miałby pomagać mu Jacek Zieliński.
Ostatnią rewelację Przeglądu Sportowego klub szybko zdementował. Jeżeli i ten news jest wyssany z palca, powinno się stać podobnie. Jeżeli nie, będzie oznaczało to, że "coś jest na rzeczy".

cholerka ... jak nie Kuba, to ten kandydat powiem szczerze podoba mi się :ucieka:

ale to i tak pewnie kolejna rewelacja PS-u ...

Koran
25-09-2004, 11:20
Ja wam powiem, ze niech Chovanec sie schowa.... :hyhy:

Mamy dobrego trenare, dajmy mu dograc ta runde i dopiero potem myslmy o zmianach.....

MaxyM
25-09-2004, 11:46
Czesi grali tak piękną piłkę... Że, sorry Kuba.

Dawać go, dawać szybko... 8)

MaxyM
25-09-2004, 11:47
Od początku sezonu w mediach pojawiają się informacje o kandydatach, którzy mają zastąpić trenera Legii Warszawa, Dariusza Kubickiego.

Kilka dni temu w prasie pojawiło się nazwisko niemieckiego szkoleniowca Mathiasa Honerbacha, którego zatrudnieniem zainteresowani byli działacze stołecznego klubu. Tymczasem pojawiła się nowa kandydatura. Jak informuje "Przegląd Sportowy" na ławce trenerskiej Legii Kubickiego ma zastąpić były szkoleniowiec reprezentacji Czech Jozef Chovanec.

Według "PS", włodarze klubu z Łazienkowskiej rozmawiali już z Chovancem. W pracy z legionistami miałby mu pomagać Jacek Zieliński.

- Nie chciałbym kłamać, więc nic nie odpowiem - powiedział Zieliński.

Co na to sam zainteresowany?

- Rzeczywiście kontaktowali się ze mną działacze Legii, ale decyzja jeszcze nie zapadła. Rozmawialiśmy o możliwości podjęcia przeze mnie pracy w klubie - mówił w "PS" Chovanec.

W czeskiej prasie pojawiły się informacje, że Czech otrzymał również ofertę z Crvenej Zvezdy Belgrad. Były szkoleniowiec Sparty Praga i PSV Eindhoven wolałby pracować w Legii.

- Legia to bardzo dobry klub, znany w całej Europie. Ma wspaniałą historię. Można ją porównać do Sparty - stwierdził.

Zdaniem Chovanca Legia ma szansę stać się mocnym klubem jak Sparta,która praktycznie co rok gra w Lidze Mistrzów.

- Na razie jednak nie chciałbym nic więcej mówić, ponieważ nie wiem, czy zostanę trenerem Legii. Działacze warszawskiego klubu obiecali, że się ze mną skontaktują, więc czekam na ich telefon. Mam nadzieję, ze wkrótce zadzwonią - dodał Chovanec.

(INTERIA.PL/Przegląd Sportowy)

Radzyn
25-09-2004, 11:52
Myśle że Chovanec by się przydał.Jest bardzo dobrym trenerem.A do futbolu czeskiego mam słabość :D.Ale szkoda Mi będzie trochę Kuby.Może być 2 trenerem.

Żuku
25-09-2004, 12:15
moim zdaniem czech zostanie trenerem....wspomniane jest, że pomagać mam mu J.Zieliński a pamiętacie, że po meczu z Austrią Wiedeń "Zielarz" został zaproszony przez iTi na jakiś zamknięty bankiet:> coś mi tutaj sie powoli klaruje.... 8)

Skanda(L)
25-09-2004, 12:17
nie wiem czym sie tu podniecac
co wiecie o tym trenerze oprocz tego ze trenowal kiedys czechy?
zapewne nic i nawet pewnie nikt nie wie zanim nie sprawdzi w necie kiedy on ich trenowal i co z nimi osiagnal i dlaczego ich juz nie trenuje np.
wow jest czechem! to zajebioza
jeszcze kupic 11 czechow to i moze bedziemy grali jak czesi.
nie slyszalem zeby Gornik Zabrze gral jakas zajebista pilke(narazie jedynie w miare skuteczna jak Legia) a trenerem jest czech :hmm:
w Lechu tez byl trenerem czech i go wyjebali po kilku meczach :hmm:
no nic grunt ze ladnie brzmi jego nazwisko i ma czeski paszport!
Kubicki won

Thomas
25-09-2004, 12:26
Ja bym nie wywalał Kube przed meczem z Austrią...jesli przejdziemy do fazy grupowej to niech trenuje dalej Legie. Ale jeśli się nie uda (tfu tfu) to niestety będe za tym, żeby go kims zamienić (byle nikim z polski)

Radzyn
25-09-2004, 14:18
nie wiem czym sie tu podniecac
co wiecie o tym trenerze oprocz tego ze trenowal kiedys czechy?
zapewne nic i nawet pewnie nikt nie wie zanim nie sprawdzi w necie kiedy on ich trenowal i co z nimi osiagnal i dlaczego ich juz nie trenuje np.
wow jest czechem! to zajebioza
jeszcze kupic 11 czechow to i moze bedziemy grali jak czesi.
nie slyszalem zeby Gornik Zabrze gral jakas zajebista pilke(narazie jedynie w miare skuteczna jak Legia) a trenerem jest czech :hmm:
w Lechu tez byl trenerem czech i go wyjebali po kilku meczach :hmm:
no nic grunt ze ladnie brzmi jego nazwisko i ma czeski paszport!
Kubicki won

Doprowadził Czechów do Wicemistrzostwa Europy 8) To już chyba coś znaczy.Podkreślam jeszcze raz CHOVANEC TO DOBRY POMYSŁ!! A NAWET BARDZO DOBRY!!

Snopi_
25-09-2004, 14:27
Szkoda "Kuby" ale ten Chovanec liste skucesow ma dosyc rozszerzoną. Może by wrescie zmobilizowal nasz klub do lepszej gry, wkoncu to bardzo doswiadczony trener. Dla "Kuby" można by zwolnic funkcje II trenera

Skanda(L)
25-09-2004, 15:02
Doprowadził Czechów do Wicemistrzostwa Europy 8) To już chyba coś znaczy.Podkreślam jeszcze raz CHOVANEC TO DOBRY POMYSŁ!! A NAWET BARDZO DOBRY!!

to musze powiedziec ze jestes nie doinformowany!
w 1996 jak czesi zdobyli wicemistrzostwo europy trenerem byl Dusan Uhrin.
Chovanec zakwalifikowal sie z Czechami na euro 2000 gdzie odpadli w grupie po czym niezdolal sie zakwalifikowac na MS 2002(miedzy innymi 0:0 z Malta) i zrezygnowal z posady. ostatnie pol roku prowadzil Slovan Bratyslawe i .........
spadl z ligi slowackiej(przejal ich jak byli juz na ostatnim miejscu ale mieli minimalna strate. na koniec sezonu ich strata wynosila 10 pkt do przedostatniego)
tak to wyglada! wcale nie mowi ze jest zly. ja go poprostu nie znam! i nie chce go poznac bo uwazam ze Kubicki jest wlasciwym czlowiekiem na wlasciwym stanowisku ale uwazam ze on juz jest niestety stracony chyba ze wejdzie do grup w uefa i pokona Groclin i Wisle w Krakowie. inaczej leci.

Mini
25-09-2004, 15:39
mana mana

jak już Czecha chcemy? to może lepiej Brucknera :hyhy:

Radzyn
25-09-2004, 15:52

Chovanec zakwalifikowal sie z Czechami na euro 2000 gdzie odpadli w grupie po czym niezdolal sie zakwalifikowac na MS 2002(miedzy innymi 0:0 z Malta) i zrezygnowal z posady. ostatnie pol roku prowadzil Slovan Bratyslawe i .........
spadl z ligi slowackiej(przejal ich jak byli juz na ostatnim miejscu ale mieli minimalna strate. na koniec sezonu ich strata wynosila 10 pkt do przedostatniego)
tak to wyglada! wcale nie mowi ze jest zly. ja go poprostu nie znam! i nie chce go poznac bo uwazam ze Kubicki jest wlasciwym czlowiekiem na wlasciwym stanowisku ale uwazam ze on juz jest niestety stracony chyba ze wejdzie do grup w uefa i pokona Groclin i Wisle w Krakowie. inaczej leci.

Coś tak czułem że się pomyliłem :jejku: ale nie zmienia to faktu że tak jestem za tym aby zatrudnić Chovanca :prawi:

Żuku
25-09-2004, 16:51
jak narazie jestem za Kubickim ale ... trzeba przyznać, że Chovanc ma o wiele większe doświadczenie w światowej piłce

Nazgul
25-09-2004, 17:30
Choć co chwila mówi się o jego dymisji, trener Legii przekornie wierzy, że będzie prowadził zespół jeszcze wiele lat. Czyta gazety i śmieje się pod nosem.

- To tylko spekulacje prasowe - mówi Dariusz Kubicki. - Bardziej zmartwiłbym się, gdybym usłyszał krytykę z ust właścicieli klubu. Tymczasem nie było z ich strony absolutnie żadnych zastrzeżeń. Jeszcze raz powtarzam - ani słowa krytyki.

Bo od ludzi takich jak szefowie ITI nie można usłyszeć słów krytyki ani uznania. Można tylko awansowac lub wylecieć z argumentacją: "bo tak". Norma dla prawie wszystkich firm komercyjnych.

W jednej z firm w której pracowałem chłopaka zapytano w jakich szkoleniach w przyszłym roku chce uczestniczyć, gdy wypowiedzenie dla niego już było przygotowane...

Fizi
25-09-2004, 18:33
Chovanec do CZ Bělehrad?
Bývalý kouč fotbalové reprezentace Jozef Chovanec, který nyní působí jako sportovní ředitel Marily Příbram, se po necelém roce možná vrátí zpátky na trenérskou lavičku.

Podle informací Sportu se o něho zajímá Crvena Zvezda Bělehrad a Chovanec už podle všeho jedná v srbské metropoli o angažmá!

"Pepa mi řekl, že dostal zajímavou zahraniční nabídku a že by potřeboval na středu volno. Ale o jaký klub jde, to mi neprozradil," řekl včera prezident příbramského klubu Jaroslav Starka. Když se deník Sport pokoušel Chovancovi dovolat, ozývalo se z jeho mobilního přístroje oznámení, že uživatel není dostupný - a to sice v srbštině…

Už před dvěma týdny měl Chovanec na stole jinou zahraniční nabídku - o jeho služby stálo Dinamo Záhřeb, ale ve finále z chorvatského angažmá sešlo. Nyní se o něj tedy uchází nejslavnější klub z bývalé Jugoslávie, vítěz Poháru mistrů z roku 1991!

Pokud by si obě strany opravdu plácly, mohl by český kouč poděkovat svému kolegovi Vlastimilu Petrželovi, s nímž před osmi lety společně působil v pražské Spartě. Vedení Crvene zvezdy totiž v minulých dnech vyhodilo trenéra Ljubka Petroviče bezprostředně poté, co bělehradský klub v prvním kole Poháru UEFA inkasoval potupný výprask 0:4 v Petrohradě od Petrželova Zenitu! V odvetě, která se uskuteční příští čtvrtek v srbské metropoli, by tedy mohli oba čeští trenéři "nastoupit" proti sobě.

..........................

o Legii ani słowa :hmm:

Radzyn
25-09-2004, 18:57
Wszystko to jest pomieszane.Kuba chyba jednak utrzyma się do końca tej Rundy a później będzie zmiana.

Thomas
25-09-2004, 19:42
Wszystko to jest pomieszane.Kuba chyba jednak utrzyma się do końca tej Rundy a później będzie zmiana.

No chyba,że nie przejdziemy Austrii (tfu tfu) to chyba nastanie to troche szybciej :efoch:

macias9
25-09-2004, 21:03
Szkoda raczej odejdzie byłem dzisiaj na treningu,bez niego nie będzie tak samo...

Fizi
25-09-2004, 21:43
mana mana

jak już Czecha chcemy? to może lepiej Brucknera :hyhy:

W Lubinie mają chyba czeskiego trenera, po tej kolejce może będzie do wzięcia :lol:

MaxyM
26-09-2004, 19:35

Nie jest aż tak źle...

30 punktów w 10 meczach eliminacji...
Mistrzostwo ze Spartą Praga

mOFMC
26-09-2004, 19:41
MaxyM, ale to sa tylko prasowe spekulacje...

Pamietam jak nie bylo prezesa po wejsciu ITI (psia ich mac) to tez codziennie byl inny kandydat. A skonczylo sie na... wszyscy wiemy kim. Oby nowy trener byl lepszym trenerem niz Zygo prezesem :modli:

MaxyM
26-09-2004, 19:56
To już nie spekulacje, to fakty - rozmawiają z nim.

"Mistrzostwo ze Spartą Praga"

Przperaszam... 2 Mistrzostwa.

MaxyM
26-09-2004, 19:59
"1991: Holandská liga, 1. místo, (PSV Eindhoven)
1993: Liga ČSFR, 1. místo, (Sparta Praha)
1994: Liga ČR, 1. místo, (Sparta Praha)
1996: Nejlepší fotbalistka ČR, 1. místo
1998: Nejlepší trenér ČR, 1. místo"

I mistrzostwo z PSV...

mOFMC
26-09-2004, 20:02
Etam, rozmawiaja. Rozmawiac to oni moga nawet z Wenger'em i co?
Jak ma przyjsc to niech przychodzi juz. Po ch... mydlic oczy Kubickiego, kibicow i wszystkich dookola?

Skanda(L)
26-09-2004, 20:20
z PSV jako pilkarz! to samo ze Sparta 93 i 94 wiec tego raczej liczyc nie mozna.
jako trener mistrzostwo w 97 ale czy to jest tak wielki sukces biorac pod uwage fakt ze Sparta w ostatnich 10 latach 8 razy byla mistrzem?
do tego wygral 10 na 10 w kwalifikacjach ale grupa wygladala tak: Szkocja, Litwa,Estonia,Wyspy Owcze i Bosna :hmm:
potem na ME nie wyszli z grupy a na nastepne MS juz sie nie zakwalifikowal.
na te ME Karel Brückner tez sie zakwalifikowal w takim stylu tz. 7 wygranych i jeden remis tyle ze w grupie byla jeszcze Holandia wiec to tez bardziej swiadczy o pilkarzach jakich maja Czesi niz o trenerach.

ps. ja nic nie chce udowodnic tylko sie bawie 8)

C@mo
27-09-2004, 09:10
jakios mam mieszane uczucia do tego Chowanaca

niby mial jakies sukcesy ale wynikaly one raczej z potencjalu zespolow ktore prowadzil a takze jak w el,ME slabosci rywali

pozatym dowiedzialem sie ze osttnio byl on takim czeskim Janasem czyli 3dlugi okres bez pracy w zawodzie
czytalem tez ze cholduje ustwianiu zespolu zz 3 obroncow i klasycznym libero co jesli milalo by sie okazac prwada dyskwalifikuje go w moich oczach

Nazgul
27-09-2004, 09:32
Tu jest wypowiedź Zygo:

"Już nie komentujemy żadnych doniesień prasowych dotyczących nowego trenera Legii. Nie komentuję także informacji, czy rozmawialiśmy z Józefem Chovancem. Zapewniam, że trener Kubicki nie ma żadnego ultimatum, a ewentualne odpadnięcie z Austrią Wiedeń nie oznacza końca jego pracy w Legii. Gwarancji na to, że zostanie przynajmniej do zimy, też nie możemy dać. Gwarancja to złe słowo jeśli chodzi o ten przypadek. Gwarancję dostaje się na odkurzacz czy pralkę. Trener Kubicki ma kontrakt, a jego praca jest oceniana na bieżąco." - mówi prezes Legii Piotr Zygo.
"Chodzi nam nie tylko o wyniki, ale także o styl. Oczekujemy zmian na lepsze, tego że drużyna będzie w stanie walczyć o tytuł mistrza Polski, że będzie się rozwijać. Na razie mamy mieszane uczucia. Jeśli chodzi o wyniki, szanujemy to co zespół zdobył tej jesieni. Nie widać niestety, że zespół robi postępy, że gra coraz ładniej, ciekawiej. Osobną kwestią są transfery, ale jest za wcześnie, aby ją oceniać. Kiedy do drużyny przychodzi dziesięciu zawodników, to są oczekiwania, że zespół pomału będzie zmieniany, przebudowywany. Na razie tak nie jest. Poza tym, to jak zespół gra zależy nie tylko od trenera, ale i samych zawodników. Gwarantuję, że zimą zespół zostanie wzmocniony. I to poważnie. Chcemy, by Legia była jeszcze silniejsza niż teraz. To już jest bardzo mocny zespół, nawet jeśli po grze tego nie widać. Jesteśmy zainteresowani kilkoma zawodnikami, prowadzimy rozmowy. Ale nie ma jeszcze ostatecznej listy, kto ma przyjść, kto odejść. Będą bowiem transfery nie tylko do Legii, ale i z Legii. Nie stać nas na kadrę 27 piłkarzy. Chcemy ja ograniczyć do 23-24 osób. Kto przyjdzie? Interesujemy się kilkoma zawodnikami, orientujemy się, jak długie mają kontrakty i ile by ewentualnie kosztowali. Dariusz Dudka to utalentowany zawodnik, ale rozmów z nim, ani z Amicą nie prowadzimy, choć zainteresowanie nim było. Cały czas chcemy sprowadzić Michała Golińskiego, któremu już w czerwcu kończy się kontrakt z Lechem. z poznańskim klubem już nie rozmawiamy, rozmawialiśmy latem, ale nie chcieli go sprzedać. Sebastiana Milę też chętnie widzielibyśmy w Legii, ale on ma w kontrakcie zapisaną kwotę odstępnego 2 mln euro. Niedawno usłyszeliśmy, że Jeleń kosztuje 1,7 tys euro. Trudno sobie wyobrazić, aby jakikolwiek polski klub był w stanie zapłacić tyle za piłkarza. Budżetu na zimowe transfery jeszze nie ustaliliśmy, ale poważne wzmocnienia będą" - powiedział Piotr Zygo.

Za LegiaLive.

Czyli Kubicki leci.

MaxyM
27-09-2004, 10:56
Nie jest jeszcze przesądzone, że Jozef Chovanec zostanie nowym trenerem Legii. Ze stuprocentową pewnością można jednak stwierdzić, że biorąc pod uwagę sposób prowadzenia kolejnych zespołów bliżej mu do Dragomira Okuki niż Dariusza Kubickiego. -To bardzo silna osobowość, prawdziwy dyktator. Ale przy tym świetny trener - ocenia jego przyjaciel, szkoleniowiec Górnika Zabrze Werner Liczka. O sprawie pisze Przegląd Sportowy.

Chovanec jest w tej chwili głównym kandydatem do objęcia funkcji trenera Legii, a rozmowy w tej kwestii są prowadzone od ubiegłego tygodnia. Potwierdza to zresztą nawet Liczka.
-We wtorek dzwonił do mnie Jozef, który jest moim bardzo dobrym kolegą, i przyznał się, że dostał ofertę z Legii. Rozmawialiśmy bardzo długo. Jozef pytał mnie o Legię, polską ligę i polski futbol, w ogóle.

Chciał się dowiedzieć jak najwięcej - informuje trener Górnika Zabrze, po czym dodaje: -On ma jednak kilka ofert i chce podjąć dobrą decyzję. Z tego jednak, co się zorientowałem, wnioskuję, że oferta Legii bardzo go zainteresowała. Jozef to bardzo ambitny człowiek, potrzebuje dużych wyzwań. Dlaczego nie miałby ich realizować w Polsce?

Życzę mu powodzenia, mam nadzieję, że wkrótce się tutaj spotkamy. Legia to dla niego bardzo ciekawa opcja. Przynajmniej ja go namawiam, aby skorzystał z tej propozycji.

Obecnie Chovanec pracuje jako dyrektor sportowy w średniej klasy zespole ligi czeskiej -Marili Pribram. W poprzednim sezonie zespół zajął jedenaste miejsce, ale tak naprawdę jego ambicje nie są dużo wyższe. Odwrotnie niż Chovanca, który marzy o powrocie na trenerską ławkę. Według czeskich mediów, 44-letni szkoleniowiec ma w tej chwili propozycje z czterech klubów: Legii, Crvenej Zvezdy Belgrad, Dinama Zagrzeb i Slovana Bratysława.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

aismen
27-09-2004, 18:13
Podoba mi sie ta kandydatura,bardzo podoba...

Gutek
27-09-2004, 19:34
fajnie by bylo jakby ktos "zorientowany" sie na forum wypowiedzial na temat prawdopodobienstwa zatrudnienia Chovanca... (Martwi mnie jedynie ze Liczka powiedzial : Chovanec nie uznaje gry 4 w obronie czy cos takiego ale szybko dodal ze napewno sie doksztalcil itd zrodlo ps jakby cos)

francossi
27-09-2004, 19:56
mozemy rozmawiac o tym ze Kubicki jest jako tako zwiazany z Legia , ale czy juz nie raz sie na tym przejechalismy nawet w ostatnim czasie , i teraz pytanie czy aby sympatia do trenera Kubickiego powinna starczyc zeby niechciec go zmienic?? jesli chodzi o tak samo niepewnych Gmocha Wdowczyka Wojcika czy komu znanemu chocby w Niemczech Honerbacha , ale jesli juz chodzi o Chovanca czy Katanca , to jest juz jakas w jakims tam stopniu chociaz uznana marka i sadze ze byloby to i z korzyscia dla Legii , ale takze calej Polskiej pilki , i niestety bez dobrego trenera nie bedzie dobrej druzyny , dlatego 1 punktem powinno byc wziecie wlasnie trenera ktory wybijal by sie zdecydowanie ponad lige Polska niezaleznie od pieniedzy , a co do samego Kuby , wyniki go bronia ale co pozatym ?? druzyna nie poprawia swojego stylu gry , ba nawet nie mozna powiedziec ze chodzi o brak wykonawcow , w czasie kiedy ciezko powiedziec ze jakas akcja Legii chocby nieudana czy wychodzaca raz na 10 zagran jest akcja Legii , poprostu nie ma mamy swojego stylu , jedyna akcja jaka jest cwiczona to wykop Boruca na Sagana ( 178 - wiec ile moze wygrac takich pilek nawet przy swietnej grze glowa ) i zgranie na Wlodarczyka a przeciez mamy calkiem niezlych zawodnikow i mozna by robic przemyslana gre z klepki . Kolejna sprawa to czemu wygrywajac bramka stajemy ?? ile razy to sie jeszcze powiedzie lub w razie jesli nie , to ile razy uda nam sie jeszcze wyjsc znow na prowadzenie jesli rywal wyrowna . A takze to ze gramy z FC Tbilisi ( kto o tym slyszal?? ) czy ostatnim w tabeli Gornikiem Leczna i slyszymy jaki to rywal byl wymagajacy i jakie nam ciezkie warunki postawil , a powinno byc raczej tak , ze jak Legie jedzie do Lecznej to oni powinni sie modlic o jak najnizszy wymiar kary , bo przyjezdza wielka Legia

aismen
28-09-2004, 08:07
Zgadzam sie z francossi.Wydaje mi sie że Kubicki raczej nie przeskoczy pewnego poziomy w jakim powinna grac Legia,jaki oczekują kibice.Chovanec jest młody a już kilka sukcesów za nim.Trener w sam raz jak na aspiracje Legii-przynajmniej narazie.

Koran
28-09-2004, 11:43
Tak naprawde nie wiemy co Chovenc potrafii... a do tego miał dłuzsza przerwe w trenerce i jest dyrektorem sportowym w sredniej klasy klubie czeskim.

Czy nie przypomina wam to nikogo ? Bo mi tak !
czeski Juruś Engel.

Podobnie jak on miał sukcesy z reprezentacja, po czym z reprezentacja przegrywał. Wcześniej zdobywał mistrzostwo kraju i kończył zarazem pracę w tym klubie. Po porażkach z reprezentacją znalazł schronienie jako dyrektor sportowy.
Całkiem ładnie wyglądająca przeszłość, ale czy Engela chciałby ktos zatrudnic ?

Tak zeby była jasnosc, nie wiem duzo o trenerze Chovancu, tyle co piszą w gazetach. Jezeli zostanie trenerem to mam nadzieje ze osiagnie szczyty mozliwosci, ale niektorzy juz chcielby go teraz zamiast Kuby. Nawt jeszcze przed meczem z Austrią. Nie róbmy zamieszana. Zobaczmy co bedzie i potem rozliczajmy trenera, który wsumie nieźle sobie radzi

Do francossi:
Wykopy na Sagana to nie jedyna zagrywka Legii. Moze nie gramy tak ładnie z klepy jak w przeszłosci, ale brak nam rozgrywającego.

Jeszcze raz powtorze - poczekajmy do meczu z Austrią, Lechem i Wisła. Potem mowmy ze to czy to nam sie nie podoba. Ale to już cecha Polaków "że w gorącej wodzie są kąpani"

francossi
28-09-2004, 13:33
niestety nie widze innej akcji ktora by nadawala nasz styl , prawda jest ze moze i nie mamy rozgrywajacego ale to Kuba niechcial i Vuko ( oczywiscie najpierw ten chcial odejsc ale potem byla mozliwosc) a takze Kucharza ktory mogl grac na tej pozycji , trener mial sporo czasu zeby przemyslec jakies zagrania w razie braku takiego rozgrywajacego , a raczej ciezko dostrzec cos w zamian , oczywiscie mozna mowic ze ktos wypadl , ale raczej zmiennicy powinni tak samo chociaz probowac robic jakies akcje , mozna mowic wyniki wynikami ale prawie poltora roku druzyna juz powinna pokazywac chociaz namiastke jakiegos swojego stylu , reki trenera

Mini
28-09-2004, 13:46
"1991: Holandská liga, 1. místo, (PSV Eindhoven)
1993: Liga ČSFR, 1. místo, (Sparta Praha)
1994: Liga ČR, 1. místo, (Sparta Praha)
1996: Nejlepší fotbalistka ČR, 1. místo
1998: Nejlepší trenér ČR, 1. místo"

I mistrzostwo z PSV...

1999 nic
2000 nic
2001 nic
2002 nic
2003 nic
2004 nic
:chytry:

Koran
28-09-2004, 19:27
niestety nie widze innej akcji ktora by nadawala nasz styl , prawda jest ze moze i nie mamy rozgrywajacego ale to Kuba niechcial i Vuko ( oczywiscie najpierw ten chcial odejsc ale potem byla mozliwosc) a takze Kucharza ktory mogl grac na tej pozycji , trener mial sporo czasu zeby przemyslec jakies zagrania w razie braku takiego rozgrywajacego , a raczej ciezko dostrzec cos w zamian , oczywiscie mozna mowic ze ktos wypadl , ale raczej zmiennicy powinni tak samo chociaz probowac robic jakies akcje , mozna mowic wyniki wynikami ale prawie poltora roku druzyna juz powinna pokazywac chociaz namiastke jakiegos swojego stylu , reki trenera

Chyba nie powiesz ze w zeszłym sezonie drużyna grała bez stylu :chytry:

Zgadzam sie ze ta gra ostatnio nie wyglada najlepiej, ale czasami tak jest, ze wszystko wyglada srednio, a jednak druzyna jest na tyle silna ze zdobywa punkty. I na odwrot.
Przypomnij sobie Wiedeń, tam rowniez nie mozna bylo sie przyczepic do braku stylu, grali pięknie, a druzyna przegrała. Dlatego bronię Kuby. Jak napastnika rozlicza sie z bramek tak trenera z wyników - to jedno.
Drugie to,ze potym poznaje sie dobry zespol, ze potrafi wygrać jak idzie kiepsko.
A trzecie, to że najwazniejsze mecze jeszcze przed nami i wszystko do wygrania.

Kuba, w tym momencie, całym sercem jestem z Tobą :hyhy:
Moze tak sie zdarzyc, ze przegra wszystko co mogl i ja zmienie zdanie, ale jak narazie mam nadzieje ze nie zmieni go zaden trener o watpliwych umiejetnosciach

ems
29-09-2004, 00:53
ej
wlasnie sobie przypomnialem
ze nienawidze Kubickiego za to
ze przejebal nam final PP
:P

Raffi
29-09-2004, 08:16
W dzisiejszym wywiadzie dla PS Jarzębowski nawet nie kryje, że z Kubą nie współpracuje mu się zbyt miło....

Do wiosny może zmienić się trener

- Może (śmiech). Tego, który jest bronią jednak wyniki. Media wydały już wyrok na trenera Kubickiego, ale jeśli przejdziemy Austriaków, to pewnie zostanie na swoim stanowisku. Wyniki bronią, ale gra nie rzuca na kolana. Wszyscy mamy tego świadomość. Może władze klubu patrzą na to jakoś inaczej. Może dla nich wyniki to za mało.

Pan nie zmartwiłby się chyba zmianą trenera. Często słychać głosy na temat zgrzytów na linii Jarzębowski-Kubicki.

- Trener Kubicki ma specyficzne poczucie humoru. Dla mnie ono czasem bywało nieprzyjemne. Już kiedyś powiedziałem, że jestem zwolennikiem zatrudnienia trenera z zagranicy. Przykład dali Grecy i proszę - zdobyli mistrzostwo Europy! To daje zespołowi nową siłę. Są nowe treningi, nowa taktyka. Może na początku wygląda to czasem niemrawo, ale później, kiedy drużyna załapie o co chodzi, muszą przyjść efekty.

Nazgul
29-09-2004, 09:54
W dzisiejszym wywiadzie dla PS Jarzębowski nawet nie kryje, że z Kubą nie współpracuje mu się zbyt miło....

Tia...

To już trzeci...

A pierwszy, który nie bawił się w dyplomację.

Beny
29-09-2004, 09:56

Tia...

To już trzeci...

Bunt? Czy celowa robota kogoś z "góry"?

krzyys
29-09-2004, 10:02
moze juz jest przesadzone ze kuba odchodzi po jesieni?? bo normalnie zaden pilkaz nie wychylal by sie z taka wypowiedzia. :ucieka:

Skanda(L)
29-09-2004, 10:27
moim zdaniem przegial pale
o takich sprawach nie powinno sie czytac w prasie
i co z tego ze dla niego Kubicki ma "specyficzne" poczucie humor?
a mi sie ***** nie podoba jego fryzura.
co to ma byc ze taki pilkarz ktory w roku rozgrywa 3 dobre mecze bawi sie w polityke i bedzie se wybieral trenera.
jak mu sie nie podoba to nara
i nie chodzi wcale o to ze bronie Kubickiego tylko o jego zachowanie bo zachowal sie jak glupi szczeniak. i to jeszcze przed takim meczem.
w moich oczach duzo stracil

C@mo
29-09-2004, 10:50
tylko czy to przypadkiem nie jest kampania PS na rzecz wyrzucenia Kubickiego
coto za problem dla nich troche pozmieniac i ubarwic wypowiedzi kopaczy

najpierw wymyslil tego niemca pozniej na spole z chyba wyborcza Chowanca

Aro
29-09-2004, 10:53
dla mnie sprawa jest jasna...Kuba leci po pierwszej porażce....czy to z Austrią, Lechem, Wisła czy Groclinem. I Jarza o tym wie i skoro wróci do gry na wiosnę to Kubickiego juz nie będzie....chiba, że wygra przynajmniej 3 razy.

ems
29-09-2004, 12:04
z tego co wiem, to wypowiedz Jarzy jest szczera

krzyys
29-09-2004, 12:10
czyli kuba wylatuje albo jarza jest naprawde glupi zeby cos takiego mowic na swojego trenera :/

Q_(L)
29-09-2004, 12:15
czyli kuba wylatuje albo jarza jest naprawde glupi zeby cos takiego mowic na swojego trenera :/
Czy szczerość jest głupotą?

p.s. Wywiadu nie cztałem, bo PS nie kupuję, a w sieci mi nie działa ich stronka.

Skanda(L)
29-09-2004, 12:23
szczerosc szczeroscia ale tego nie powinnien mowic
co by bylo jak by Kubicki sie tak wypowiedzial?

co pan powie na temat kontuzji Jarzebowskiego?

on prawie zawsze jest kontuzjowany i dlatego to nie duza dla nas strata a poza tym ma on specyficzne poczucie humoru ktore mi nie pasuje i zawsze juz mowilem ze na jego pozycje trzeba sprowadzic kogos innego. najlepiej jakiegos brazylijczyka

:oczko:

to by bylo ok?
Jarza teraz nie bedzie gral przez kilka miesiecy to powinnien zamknac jelope a nie wlewac oleju do ognia bo akurat to nie jest teraz potrzebne i mysle ze nie pomoze to w osiagnieciu lepszych wynikow.

a wywiad jest na Legialive

ems
29-09-2004, 12:39
Skandal, hm no ale nie on jedyny ma dosc Kuby

Skanda(L)
29-09-2004, 12:59
ciekawe jest czy tylko kilku czy wiekszosc druzyny
(w co nie bardzo mi sie chce wierzyc) ale to i tak powinni usiasc i pogadac normalnie a nie przez prase.
jak by cala druzyna byla przeciwko Kubickiemu to dalsza wspolpraca nie mialaby rzeczywiscie sensu.

Grabo
29-09-2004, 13:08
No nawet, ale co z tego?Nie można dopuścić do tego, że piłkarze będa sobie wybierac trenera...to jest chore...

Koran
29-09-2004, 13:19
Zgadzam sie ze Skandalem.

Ems - nie jedna osoba ma dosyc Wojtka Szali, a jednak Kubicki go broni, mimo ze zawlił to czy tamto.

Btw, Los Kubickiego przesądzony.... :/

ems
29-09-2004, 14:03
Ems - nie jedna osoba ma dosyc Wojtka Szali, a jednak Kubicki go broni, mimo ze zawlił to czy tamto.

to akurat nie jest argument w obronie Kubickiego :) wprost przeciwnie :)

Grabo
29-09-2004, 15:09
z PSV jako pilkarz! to samo ze Sparta 93 i 94 wiec tego raczej liczyc nie mozna.
jako trener mistrzostwo w 97 ale czy to jest tak wielki sukces biorac pod uwage fakt ze Sparta w ostatnich 10 latach 8 razy byla mistrzem?
do tego wygral 10 na 10 w kwalifikacjach ale grupa wygladala tak: Szkocja, Litwa,Estonia,Wyspy Owcze i Bosna :hmm:
potem na ME nie wyszli z grupy a na nastepne MS juz sie nie zakwalifikowal.
na te ME Karel Brückner tez sie zakwalifikowal w takim stylu tz. 7 wygranych i jeden remis tyle ze w grupie byla jeszcze Holandia wiec to tez bardziej swiadczy o pilkarzach jakich maja Czesi niz o trenerach.

ps. ja nic nie chce udowodnic tylko sie bawie 8)
Z reprezentacją Czech więcej osiagneli zarówno trener , który był przed nim jak i ten po nim...
Patrząc na jego dokonania wychodzi na to, że to taki czeski Smuda.

detoxizer
29-09-2004, 15:30
Jarza teraz nie bedzie gral przez kilka miesiecy to powinnien zamknac jelope a nie wlewac oleju do ognia bo akurat to nie jest teraz potrzebne i mysle ze nie pomoze to w osiagnieciu lepszych wynikow.

a myslalem ze sie nie dolewa oliwy? :zlosliwy:

a tak serio imho Kuba musi zostac do konca rundy. bo jezeli Legia bedzie po niej pierwsza to co za sens bedzie mialo jego zwolnienie???? wiem, ze potrzebne zmiany, odwaga u trenera, ale cierpliwosci... widzieliscie bilans Kubickiego w pracy z Legia?? jak nie to prosze: 30 zwyciestw, 10 remisow i 4 porazki... rzeczywiscie fatalne wyniki.

mOFMC
29-09-2004, 15:38
a tak serio imho Kuba musi zostac do konca rundy. bo jezeli Legia bedzie po niej pierwsza to co za sens bedzie mialo jego zwolnienie???? wiem, ze potrzebne zmiany, odwaga u trenera, ale cierpliwosci... widzieliscie bilans Kubickiego w pracy z Legia?? jak nie to prosze: 30 zwyciestw, 10 remisow i 4 porazki... rzeczywiscie fatalne wyniki.

:hmm:

Fajnie, zale styl pozostawia wiele do zyczenia i jezeli chcemy sie liczyc w walce o majstra to on sie musi zmienic. Ciezko mi to przechodzi przez gardlo (a wlasciwie przez klawiature ;) ) ale patrzac na mecze Wisly i nasze, niestety wszystko przemawia na nasza niekorzysc. A jezeli Kubicki do tej pory nic z gra naszych pilkarzy nie umial zrobic, to raczej juz nic nie zrobi. Nie mowie ze jest zlym trenerem - nie jest, ale przy calym szacunku dla jego 30 zwyciestw Legia potrzebuje kogos lepszego. Lepiej teraz jak do Wisly tracimy 2 pkt. niz jak bedziemy tracic ich 12...

Grabo
29-09-2004, 16:02
Fajnie, zale styl pozostawia wiele do zyczenia i jezeli chcemy sie liczyc w walce o majstra to on sie musi zmienic. Ciezko mi to przechodzi przez gardlo (a wlasciwie przez klawiature ;) ) ale patrzac na mecze Wisly i nasze, niestety wszystko przemawia na nasza niekorzysc. A jezeli Kubicki do tej pory nic z gra naszych pilkarzy nie umial zrobic, to raczej juz nic nie zrobi. Nie mowie ze jest zlym trenerem - nie jest, ale przy calym szacunku dla jego 30 zwyciestw Legia potrzebuje kogos lepszego. Lepiej teraz jak do Wisly tracimy 2 pkt. niz jak bedziemy tracic ich 12...
Jak to nic nie potrafił zrobić?A w poprzedniej rundzie?
A może po prostu potrzebujemy lepszych piłkarzy i zaufania do trenera, który przez te wszystkie spekulacje traci autorytet, bo piłkarze wiedzą, że i tak nie oni lecą tylko on.

mOFMC
29-09-2004, 16:12
Przeczysz sam sobie 8)

Skoro poprzednia runda byla dobra to znaczy, ze pilkarze dobrze grali, tak?
Skoro dobrze grali to znaczy, ze potrafia tak?
Przeciez z dnia na dzien nie zapomnieli jak sie kopie napompowany kawalek skóry. Czyja to wina?

W tej rundzie ewidentnie graja slabo i kazdy to widzi. Wniosek: Trzeba cos zmienic. Nie wyrzuca 22 kopaczy i nie kupia nowych, bo poki co Walter to nie Abramowicz. Mozna jedynie znalezc faceta ktory umiejetnie ta druzyne pouklada. A lepiej zrobic to teraz niz jak juz bedzie za pozno.

Grabo
29-09-2004, 16:28
Przeczysz sam sobie 8)

Skoro poprzednia runda byla dobra to znaczy, ze pilkarze dobrze grali, tak?
Skoro dobrze grali to znaczy, ze potrafia tak?
Przeciez z dnia na dzien nie zapomnieli jak sie kopie napompowany kawalek skóry. Czyja to wina?
Obecny skład(boiskowy) jest słabszy, niż ten z wiosny.Te wszystkie spekulacje dotyczace zmiany trenera niszczą atmosfere w druzynie i autorytet szkoleniowca, ale nie jest to wina Kubickiego, tylko działaczy, którzy wywołali cały ten zamęt.

W tej rundzie ewidentnie graja slabo i kazdy to widzi. Wniosek: Trzeba cos zmienic. Nie wyrzuca 22 kopaczy i nie kupia nowych, bo poki co Walter to nie Abramowicz. Mozna jedynie znalezc faceta ktory umiejetnie ta druzyne pouklada. A lepiej zrobic to teraz niz jak juz bedzie za pozno.
A kto tu mówi o wyrzucaniu 22 kopaczy?
Ja mówie przede wszystkim o sprawadzeniu godnego nastepcy Vukovicia i kogoś kto zastąpi słabiutkiego Kiełbowicza.Nie da sie grać bez rozgrywającego, no można przenieść cięzar gry na skrzydła, ale jesli tam jest Kiełbowicz, to tez taki wariant odpada.

Skanda(L)
29-09-2004, 16:37
a myslalem ze sie nie dolewa oliwy? :zlosliwy:

:wstyd:
cos mi w tym nie pasowalo ale nie bylem w stanie ustalic co :hyhy:

a tak w temacie to zgadzam sie z Grabo calkowicie

mOFMC
29-09-2004, 16:37
Obecny skład(boiskowy) jest słabszy, niż ten z wiosny.
To Twoje zdanie 8) Ja mysle, ze wcale nie jest :chytry:

nie jest to wina Kubickiego, tylko działaczy, którzy wywołali cały ten zamęt.

Tu sie zgadzam :-
Prawie... :hyhy: Nikt by nie myslal o zwolnieniu Kuby gdyby ta druzyna prezentowala by sie naprawde na miare swoich mozliwosci.

Ja mówie przede wszystkim o sprawadzeniu godnego nastepcy Vukovicia

Np. Deco, albo Aimara, co? :hyhy:
Myslisz, ze nie szukają? Ja myśle, ze w Polsce jest mało dobrych rozgrywających, a ci co są kosztują za dużo. Moze Irek K. sie wreszcie obudzi :modli:

Grabo
29-09-2004, 17:09
Obecny skład(boiskowy) jest słabszy, niż ten z wiosny.
To Twoje zdanie 8) Ja mysle, ze wcale nie jest :chytry:

Nie zauważyłem, żeby któraś formacja obecnie była mocniejsza.Nie licze piłkarzy kontuzjowanych.

"]nie jest to wina Kubickiego, tylko działaczy, którzy wywołali cały ten zamęt.

Tu sie zgadzam :-
Prawie... :hyhy: Nikt by nie myslal o zwolnieniu Kuby gdyby ta druzyna prezentowala by sie naprawde na miare swoich mozliwosci.
Myśleliby o tym nasi działacze...

Ja mówie przede wszystkim o sprawadzeniu godnego nastepcy Vukovicia

Np. Deco, albo Aimara, co? :hyhy:
Myslisz, ze nie szukają? Ja myśle, ze w Polsce jest mało dobrych rozgrywających, a ci co są kosztują za dużo. Moze Irek K. sie wreszcie obudzi :modli:
No tak, ale widzisz...Wisła ma rozgrywajacego, Groclin ma, Amica ma, a my nie...

Nazgul
29-09-2004, 18:38

Kto jest rozgrywającym w Wiśle?

ems
29-09-2004, 20:22
Magiera :zlosliwy:

Jaco
29-09-2004, 20:24

Rachwał i Gęsior. :zlosliwy:

Grabo
29-09-2004, 20:28

Szymkowiak...tak wiem...ale mimo wszystko.

Nazgul
29-09-2004, 20:42

Szymkowiak...tak wiem...ale mimo wszystko.

IMHO to po prostu jest środkowy pomocnik. Wydaje mi się, że posiadanie jednego zawodnika robiącego grę jest wręcz szkodliwe - zwłaszcza przy dobrym kryjącym u rywala.

Grabo
29-09-2004, 20:48
IMHO to po prostu jest środkowy pomocnik. Wydaje mi się, że posiadanie jednego zawodnika robiącego grę jest wręcz szkodliwe - zwłaszcza przy dobrym kryjącym u rywala.
Zgadzam sie z tym.Tylko że trzeba miec kilku piłkarzy, którzy potrafią robić grę, a u nas z tym krucho.Prawie wszyscy środkowi sa defensywni, a boczni...szkoda gadać...może chociaż Karwan coś bedzie grał...

Nazgul
29-09-2004, 20:56
Zgadzam sie z tym.Tylko że trzeba miec kilku piłkarzy, którzy potrafią robić grę, a u nas z tym krucho.Prawie wszyscy środkowi sa defensywni, a boczni...szkoda gadać...może chociaż Karwan coś bedzie grał...

Karwan - tak. Byle tylko Kubicki teraz na koniec nie zabawiał się w Smudę który z Karwana chciał zrobić defensywnego.

Raffi
30-09-2004, 16:05
Na www.bundesliga.at można przeczytać, że kandydatem na stanowisko trenera Legii jet ponoć Bernd Krauss. Jego kariera trenerska:

VfB Admira Wacker Mödling 03 / 04 11.05.2004 Trainer
Aris Saloniki 01 / 02 01.02.2002 01 / 02 30.06.2002 Trainer
RCD Mallorca 01 / 02 01.07.2001 01 / 02 17.10.2001 Trainer (awans do CL)
Borussia Dortmund 99 / 00 08.02.2000 99 / 00 13.04.2000 Trainer
Real Sociedad San Sebastian 97 / 98 01.07.1997 99 / 00 25.10.1999 Trainer (Puchar Niemiec)
Borussia Mönchengladbach 92 / 93 06.11.1992 96 / 97 02.12.1996 Trainer
Borussia Mönchengladbach 91 / 92 01.07.1991 92 / 93 05.11.1992 Co-Trainer

Nazgul
30-09-2004, 17:13
Na www.bundesliga.at można przeczytać, że kandydatem na stanowisko trenera Legii jet ponoć Bernd Krauss. Jego kariera trenerska:
[ciach!]

A to podobno nie jedyny kandydat - podobno w grę wchodza jeszcze Anghel Iordanescu i Javier Clemente :o

Grabo
30-09-2004, 17:24
[ciach!]

A to podobno nie jedyny kandydat - podobno w grę wchodza jeszcze Anghel Iordanescu i Javier Clemente :o
Wolałbym zdecydowanie ich od tego Chovanca, ale to jakieś prasowe wymysły pewnie.
Ten Krauss całkiem niezłe ekipy trenował...

Nazgul
30-09-2004, 17:55
[ciach!]

Wolałbym zdecydowanie ich od tego Chovanca, ale to jakieś prasowe wymysły pewnie.
Ten Krauss całkiem niezłe ekipy trenował...

Clemente długo prowadził reprezentację Hiszpanii...

Będzie łomot!!!

Bastion
30-09-2004, 21:56
Pierwszy moj post w tym temacie. Powinien odejsc i to jak najszybciej.

Fizi
30-09-2004, 22:27
zmieniam zdanie - nie chcę go już ani żadnego innego Polaka

żyła
01-10-2004, 07:34
zmieniam zdanie - nie chcę go już ani żadnego innego Polaka

zgadzam się w 100%. też Go broniłem do tego meczu,i uważałem, żeby Go nie skreślać za szybko. dzisiaj, nie mamy wyjścia. albo powrót Drago, albo innego trenera z zagranicy nam trza. i to szybko!

Radzyn
01-10-2004, 07:40
Co do pytania w temacie Co z Kubickim?? No już wiadomo co będzie z Kubickim do dziś.OUT!!

Q_(L)
01-10-2004, 08:05
Raczej byłem zwolennikiem tego, żeby Kubicki dotrwał do konca rundy, potem rozliczenie i ewentualna zmiana... byłem... do wczoraj... :klnie:

Wiem, ze nie jest jedynym "winnym" przegranej, ale On nic więcej z Legią dobrego nie zrobi :/

Yevaud
01-10-2004, 09:17
Mimo wszystko - dotrwać do końca rundy conajmniej.

Tym razem przynajmniej coś próbował. Tuż po połowie dokonał pierwszych dwóch zmian. Na ostatnie 15 minut wpuścił też Smolińskiego.
Być może pierwsza połowo tego meczu nauczyła go wreszcie, że nie warto grać nieustannie "żelaznym składem", że z tego nie zawsze jest pożytek.

Nowy trener w tej chwili nic wielkiego nie zwojuje, a Kubicki może narpwade się czegoś nauczył. Do końca rundy zostawić. Jeśli w ligowych meczach będzie grane to samo, co do tej pory, dymisja z ostatnią kolejką rundy. Tylko najpierw trzeba mieć jeszcze następcę, a potem dopiero zwalniać trenera.

Mini
01-10-2004, 09:18
a Kasperczak podobno z Wisły odejdzie :chytry:
ale jak tam nie zdołał awansować do LM to u nas tym bardziej.

a Iordanescu i Clemente to nie wiem czy plotki, bo jak sie zastanawioano w pzpnie czy trenera z zagranicy nie zatrudnić to mówili o nich własnie wiec pewnie jakieś kontakty w Polsce mają...

Q_(L)
01-10-2004, 09:26
Tuż po połowie dokonał pierwszych dwóch zmian.
Tylko co te zmiany dały, bo moim zdanie to kompletnie nic... Leo nie potrafił nawet raz zagrać "po ziemi"...

Z drugiej strony... "Z pustego to i Salomon nie naleje"

Ehh... do dupy z tym wszystkim :/

szczepan
01-10-2004, 10:13
powinnien zostac zwolniony jego koncepcja gry zawiodla a nie widac zeby byl mial nowa

MaxyM
01-10-2004, 13:39
Wywalić na mordę, wywalić jak najszybciej!

Niech dalej wprowadza swoją koncepcję gry w Championship Managerze 91/92.

detoxizer
01-10-2004, 13:58
niestety... bronilem Kube... mylilem sie. musi odejsc, zawodnicy nie sa dobrze przygotowani do sezonu. nie ma szybkosci, dynamiki (tym czym Legia imponowala w zeszlej rundzie)... niczego nie ma... wstyd nazwac nawet to "cos" druzyna. musze byc wzmocnienia, ale naprawde na poziomie. niekoniecznie Polacy.

Nazgul
01-10-2004, 14:18
Ale będa jaja jak ITI zwolni Kubickiego i chłopaki raptem zaczną zajebiście grać...

Bastion
01-10-2004, 14:45
Ale będa jaja jak ITI zwolni Kubickiego i chłopaki raptem zaczną zajebiście grać...

To jest bardzo prawdopodobna wersja.

Raffi
01-10-2004, 15:58
już po Kubie. Na razie duet tymczasowy, a niedługo.....ostateczna decyzja jeszcze niie zapadła :chytry:

MaxyM
01-10-2004, 16:02
Skąd masz info? :chytry:

Jeżeli to prawda, to... :brawo:

Fizi
01-10-2004, 16:03
za legia . com .pl :

Ostatnie godziny Kubickiego na stanowisku trenera Legii...

Dzisiaj rano legioniści odbyli rozruch po wczorajszej klęsce w Pucharze UEFA z Austrią Wiedeń. Nastroje wśród zawodników były minorowe, nikt nie był skory do żartów. Natomiast w budynku klubowym od rana panuje gorąca atmosfera. Zarząd warszawskiej Legii spotkał się, żeby omówić sytuację po meczu z Austrią i podjąć pierwsze decyzje. Dość niespodziewanie do gabinetu w którym obradowali działacze Legii zaproszeni zostali drugi trener Krzysztof Gawara i Jacek Zieliński. Nie było za to Dariusza Kubickiego. Za zamkniętymi drzwiami panowie rozmawiali około dwóch godzin. Pierwszy z budynku klubowego wyszedł „Zielek”. Bez słowa wsiadł do samochodu i odjechał ze stadionu. Kilka minut po nim spotkanie opuścił także Gawara. Tak samo jak w przypadku Zielińskiego, nie chciał nam udzielić żadnych informacji.
Według tego co udało nam się ustalić, wieczorem dojdzie do spotkania prezesa Piotra Zygo z trenerem Dariuszem Kubickim. Wtedy to włodarz warszawskiego klubu ma poinformować szkoleniowca, że jego czas na stanowisku trenera pierwszego zespołu definitywnie się skończył. W meczu z Lechem Poznań Legię poprowadzi z ławki Krzysztof Gawara. Jego asystentem ma być Jacek Zieliński. Na razie nie wiadomo, jak długo ten duet będzie sprawował opiekę nad piłkarzami naszego klubu. Bardzo prawdopodobne, że jest to tylko rozwiązanie przejściowe, a w najbliższym czasie działacze Legii zatrudnią trenera z nazwiskiem. Niewykluczone jednak, że Gawara i Zieliński będą prowadzić Legię do końca rundy jesiennej.

Źródło: własne
Przygotował: Marek Ignasiewicz
Dodano: 2004-10-01 16:20:14

Grabo
01-10-2004, 16:17
Gawara to zdaje sie spuścił Legie II do 4 ligi...

mOFMC
01-10-2004, 16:18
Boże chroń nas przed Gawarą :modli:

cin
01-10-2004, 16:21
Jeśli jest to prawdą, to :/
Nie dlatego, że chciałbym, aby Kubicki został [po wczorajszym meczu chyba już nikt tego nie chce...], ale dlatego, że Gawara to delikatnie mówiąc nie najlepszy wybór... A Zielek? Szkoda by było, bo mógłby jeszcze trochę pograć...[może jako grający asystent :hyhy: :oczko: ]

wojtek1981
01-10-2004, 16:21
Kubicki, pakuje walizki, tymczasowym trenerem zostanie WIERNY(Kubickiemu )Krzysiu Gawara, a asystentem Gawary Jacek ZIELIŃSKI :hyhy: Ten duet poprowadzi Legię w meczu z Lechem w Poznaniu ale byc może że do konca rundy, wszystko zależy od tego jak szybko działacze znajdą nowego trenera. :ucieka:

Malczyk(L)cwks
01-10-2004, 16:30
]Początek tego sezonu jest ostrzeżniem dla Kubickiego,Mecz z Austrią Wiedeń był nieudany - mieliśmy atut swoje boisko, ładnie zagraliśmy na wyjeżdzie, ale nie zdobyliśmy goli. Uważam że dalsza taka postawa w lidze powina doprowadzić do wylania Kubickiego ale nie śpieszmy się z werdyktem to by był błąd wylać go od razu bo by to wprowadziło jeszcze większy chaos w Zespol.!!!!!!!!!!!!
Powalczymy o LM 8)

Fizi
01-10-2004, 16:31
coś mi świta , że Gawara już kiedyś wystąpił w roli tymczasowego

żyła
01-10-2004, 16:38

chyba po tym, ja Franek S poleciał ze stołka? :hmm:

Włóczykij
01-10-2004, 16:40

chyba po tym, ja Franek S poleciał ze stołka? :hmm:

tak i to chyba bylo po 2 porazkach z rzedu na poczatku sezonu

bodajze 4:0 lub 4:1 w plecy z Lubinem :/

Gawarze, Smudzie, i innym tego typu mowie :nie:

MaxyM
01-10-2004, 16:41
W meczu z Zagłębiem 1-3 chyba dla nich.

Fizi
01-10-2004, 16:50
myślę , że Kubicki długo bezrobotny nie będzie

obstawiam Zagłębie Lubin

MaxyM
01-10-2004, 17:02
A ja Łęczną.

pusty
01-10-2004, 17:04
Za Legialive:

Dariusz Kubicki nie jest już trenerem Legii Warszawa. W związku z tym w niedzielnym spotkaniu przeciw Lechowi rolę szkoleniowca będzie pełnił dotychczasowy asystent "Kuby", Krzysztof Gawara.

MaxyM
01-10-2004, 17:09
:imprezowicz: :hasao: :fajek:

Dobrze, bo szczyt arogancji i ignorancji przekroczył wszystkie normy u tego buca.

Radzyn
01-10-2004, 17:10
Przecież było wiadome że Legie w meczu z Lechem poprowadzi Gawara.
Zieliński drugim trenerem :O

Beny
01-10-2004, 17:32

Czemu się dziwisz?
Dawno Mu się to należało, zwłaszcza że nie wiadomo, czy wróci po kontuzji.

Radzyn
01-10-2004, 17:36

Czemu się dziwisz?
Dawno Mu się to należało, zwłaszcza że nie wiadomo, czy wróci po kontuzji.

Należeć to mu się należy oczywiście ale trochę mnie to ździwiło że teraz......

Ciniak
01-10-2004, 18:05
Lepiej niech nas poprowadzi Lucjan Brychczy

Raffi
01-10-2004, 18:24
onet potwierdza........

Kubicki nie jest trenerem Legii

Dariusz Kubicki został zwolniony z funkcji trenera piłkarzy Legia Warszawa - poinformował rzecznik prasowy stołecznego klubu Jacek Bednarz.

W meczu z Lechem Poznań Legię poprowadzi z ławki Krzysztof Gawara. Jego asystentami mają być Jacek Zieliński oraz Lucjan Brychczy.

Młody
01-10-2004, 18:40
Dla mnie to strasznie głupie. Zwolnią go teraz zespół będzie prowadził jeszcze gorszy Gawara z Zielińskim który narazie jeszcze na tej pozycji doświadczenia nie ma. Jeżeli nie maja zamiaru teraz zatrudniać to tym bardziej nie widze sensu zwolnienia Kuby w tej chwili. Jeżeli maja zamiar zatrudnic jednak daj bóg Chovanaca to i tak nie spodziewał bym sie cudów w tej rundzie.

Bastion
01-10-2004, 18:55
onet potwierdza........

Kubicki nie jest trenerem Legii

Dariusz Kubicki został zwolniony z funkcji trenera piłkarzy Legia Warszawa - poinformował rzecznik prasowy stołecznego klubu Jacek Bednarz.

W meczu z Lechem Poznań Legię poprowadzi z ławki Krzysztof Gawara. Jego asystentami mają być Jacek Zieliński oraz Lucjan Brychczy.

Nareszcie. Ale jak Zielek ma byc asystentem, to boje sie ze na murawe jako gracz juz nie powroci.

Ewcia
01-10-2004, 19:28
Cóż to było do przewidzenia... mimo wszystko szkoda Kuby. :respekt: na zawsze za te 1,5 roku

UltraViolet
01-10-2004, 19:38
Cóż to było do przewidzenia... mimo wszystko szkoda Kuby. :respekt: na zawsze za te 1,5 roku

Podpisuję się.

Mazi
01-10-2004, 20:03
Przeciez Gawara na 100% bedzie tymczasowym trenerem - moze i 1:5 z Lechem przegrać, a i tak pewnie bedzie asystentem kolejnego trenera ... (Chovanec?)

Gutek
01-10-2004, 20:19
Z tego co wiem to caly sztab dobiera glowny trener...A gdzies pisalo o Chovancu ze lubi otaczac sie swymi ludzmi...

Creator
01-10-2004, 20:20
Kubicki, pakuje walizki, tymczasowym trenerem zostanie WIERNY(Kubickiemu )Krzysiu Gawara, a asystentem Gawary Jacek ZIELIŃSKI :hyhy: Ten duet poprowadzi Legię w meczu z Lechem w Poznaniu ale byc może że do konca rundy, wszystko zależy od tego jak szybko działacze znajdą nowego trenera. :ucieka:

Taki duet mi sie nie podoba, bo raczej oni nie sa wstanie naszych chłopaków przygotowac do meczu w krakowie z wisłą (30. X) więc niech działacze jush teraz tego Czecha biorą (Chavanec czy jakoś tak) i niech się on zajmuje drużyną, bo nie ma czasu !!!

UltraViolet
01-10-2004, 20:22
Darek Dudek: " Aby jednak coś drgnęło w grze Legii, nastąpiła zdecydowana poprawa, potrzebny jest wstrząs w postaci zatrudnienia szkoleniowca z zewnątrz".

Jest to chyba jakaś wskazówka, że piłkarze nie za bardzo chcą pracować z Gawarą. No i pewnie nie będą. Oby tylko jak najszybciej ktoś się pojawił. A Jacek jako asystent to bomba. Na forum Lecha bardzo chwalili go jako komentatora, ale przeczytałam, że podobno krytykował Kubę podczas meczu. Pewnie po 0:2 już wiedział co się stanie. Mam tylko nadzieję, że jeszcze zagra.

Creator
01-10-2004, 20:35
Oficjalne pożegnanie Kubickiego z piłkarzami i kibicami ma nastapić w meczu z groclinem u nas...

No cóż trzeba podziękowac Darkowi za kawałek dobrej roboty :brawo:

Junior89
01-10-2004, 20:52
:brawo:

Aureliusz
01-10-2004, 21:01
Janek T. zawsze powtarza: "To jest dobry trener, tylko wyników nie ma".
Darek K. o dziwo wyniki miał niekiepskie:
45 oficjalnych meczach
30 zwycięstw
10 remisów
5 porażek
85 goli strzelonych - 31 goli straconych
Gdyby tylko nie ten styl pod koniec...

UltraViolet
01-10-2004, 21:14
W sumie zaskoczyło mnie podsumowanie jego pracy. Wyglada naprawdę dobrze. Co nie zmienia faktu, że nawet gdyby było gorzej nalezy mu się godne pożegnanie, bo wiele serca włożył w ten klub. Brawo Kuba :brawo:

arczi
01-10-2004, 21:20
Wiesz zajaczek.
Bez urazy dla Kuby, ale gdybym byl trenerem Legii mialbym podobny do niego bilans.
Mamy na tyle mocny zespol, zeby dawal sobie w lidze rade grajac nawet bez trenera. Kiedy na prawde trzeba bylo sie wykazac Kuba zawiodl.
Stad ta roszada. Gdyby go nie zwolnili teraz, Kuba dalej by sie pograzal. Bo wiedzialby ze jest juz do odstrzalu. Psychicznie moglby nie wytrzymac. A tak Gawara ma swoje 5 minut. I choc rewolucji w grze pilkarzy sie nie spodziewam, to jednak w jakis tam sposob moze cos drgnie w druzynie, w ktorej i tak wielu pilkarzy jest na celowniku. Dlatego spodziewam sie teraz kilku dobrych meczy w wykonaniu pilkarzy, ktorzy ostatnio zawodzili najczesciej.
A najpozniej w przerwie zimowej bedziemy mieli nowego trenera, ktory mam nadzieje stworzy zupelnie nowy zespol, i z pewnoscia bedzie mial do czynienia juz z nieco innym skladem personalnym.
Ida zmiany.

Ewcia
01-10-2004, 21:23
Janek T. zawsze powtarza: "To jest dobry trener, tylko wyników nie ma".
Darek K. o dziwo wyniki miał niekiepskie:
45 oficjalnych meczach
30 zwycięstw
10 remisów
5 porażek
85 goli strzelonych - 31 goli straconych
Gdyby tylko nie ten styl pod koniec...

Nie jest przecież aż tak źle :chytry: Mogli chociaż dać mu szanse do końca rundy jesiennej... No ale co my, kibice, mozemy zrobić... w koncu to zarzad decyduje :/

Mazi
01-10-2004, 21:58
Zauwazcie ze Legia przegrała kluczowe mecze ( finał PP, teraz dwumecz z Austrią ), wiec to ze wygrał 40 razy, a 5 razy przegrał jakoś mnie nie przekonuje co do jego osoby - tzn. po wczorajszym meczu juz sie domyśliłem, że Kubicki wyleci i w sumie juz mi jest troche mniej jego żal. Mam nadzieję, że dowództwo obejmie jakiś zagraniczny trener (Chovanes jak dla mnie może być, ale i tak naprawdę wolałbym znanego fachowca z Francji lub Niemiec ... )

żyła
01-10-2004, 22:04
taka parca trenera. dzięki Kuba, za te lata twojej pracy w Legii.
mam nadzieje, że zatudniony zostanie zagraniczny trener, ale musi to być ktoś z nazwiskiem, żeby się nie okazało, że zatrudnią byle kogo, byle nie był Polakiem...

UltraViolet
01-10-2004, 22:12
Zauwazcie ze Legia przegrała kluczowe mecze ( finał PP, teraz dwumecz z Austrią ), wiec to ze wygrał 40 razy, a 5 razy przegrał jakoś mnie nie przekonuje co do jego osoby - tzn. po wczorajszym meczu juz sie domyśliłem, że Kubicki wyleci i w sumie juz mi jest troche mniej jego żal. Mam nadzieję, że dowództwo obejmie jakiś zagraniczny trener (Chovanes jak dla mnie może być, ale i tak naprawdę wolałbym znanego fachowca z Francji lub Niemiec ... )

W sumie masz rację z tymi przykładami. Wczoraj byłam po raz pierwszy zdesperowana i żądna zmian, a dzisiaj właśnie szkoda mi trenera. Ale mam świadomość, że to najlepsze rozwiązanie.

Większość jak widzę stawia na Chovan(e)ca (?), ale przecież pisano o nim, że to dyktator. Czy na pewno nasi zawodnicy kogoś takiego potrzebują? I czemu nie Wdowczyk? Z Koroną dokonał niesamowitych rzeczy, a ten zespół nie ma wybitnych piłkarzy. To trener jest naprawdę dobry. Czy Chovanec nie zawdzięcza trzykrotnego Mistrza ze Spartą właśnie świetnym piłkarzom? Zaznaczam, że nie atakuję. Próbuję coś wywnioskować. Ciekawa jestem innych opinii.

Aureliusz
01-10-2004, 22:15
Wiesz zajaczek.
Bez urazy dla Kuby, ale gdybym byl trenerem Legii mialbym podobny do niego bilans.
Mamy na tyle mocny zespol, zeby dawal sobie w lidze rade grajac nawet bez trenera. Kiedy na prawde trzeba bylo sie wykazac Kuba zawiodl.
Stad ta roszada. Gdyby go nie zwolnili teraz, Kuba dalej by sie pograzal. Bo wiedzialby ze jest juz do odstrzalu. Psychicznie moglby nie wytrzymac. A tak Gawara ma swoje 5 minut. I choc rewolucji w grze pilkarzy sie nie spodziewam, to jednak w jakis tam sposob moze cos drgnie w druzynie, w ktorej i tak wielu pilkarzy jest na celowniku. Dlatego spodziewam sie teraz kilku dobrych meczy w wykonaniu pilkarzy, ktorzy ostatnio zawodzili najczesciej.
A najpozniej w przerwie zimowej bedziemy mieli nowego trenera, ktory mam nadzieje stworzy zupelnie nowy zespol, i z pewnoscia bedzie mial do czynienia juz z nieco innym skladem personalnym.
Ida zmiany.
Ja też byłem za zwolnieniem Kuby, ale bez przesady. Za Smudy też był mocny zespół, a mimo to Smuda takich wyników nie miał. Kubicki cośtam dla tej Legii zrobił, nie można tego nie doceniać.
Ale Kubicki się już po prostu wypalił. Nie miał nowych pomysłów. Grał schematami, popadł w rutynę. Dostał nowych zawodników, a grał starymi. Kiepską grę tłumaczył kontuzjami podtawowych graczy, a w ich miejsce zamiast nowych wstawiał rezerwowych z poprzedniego sezonu. Bał się ryzyka, choćby takiego jak wczoraj z Austią. Wg mnie brak mu było charyzmy.
Za bardzo chciał chyba się na stołku utrzymać.

A nowego, to ja bym chciał już za tydzień, do zimy jeszcze pełne 2 miesiące. Nie można stracić tego czasu.

żyła
01-10-2004, 22:19
zy na pewno nasi zawodnicy kogoś takiego potrzebują?

mnie osobiście nie obchozi, jakies tosunki będą łączyć trenera z piłkarzami. jeżeli są wyniki na mierę oczekwiań, to wszytsko mi pasuje.

I czemu nie Wdowczyk? Z Koroną dokonał niesamowitych rzeczy, a ten zespół nie ma wybitnych piłkarzy. To trener jest naprawdę dobry

wybacz, ale póki co, wspiął się z 3 ligi do 2. prawdopodobnie awansują, ale podobnych rzeczy dokonywali trenerzy Polkowic czy Łęcznej. mistrza Polonii nie do końca wiadomo komu bardziej przypisywać-Wdowczykowi czy Engelowi. ja kandydata polskiego, nie widzę chyba żadnego :hmm: ...

Mogiel
01-10-2004, 22:19
szkoda, bardzo lubie i szanuje tego faceta. naprawde bardzo zaluje, ze pomysly na gre mu sie skonczyly, bo liczylem na duzo dluzszy staz w Legii. Czemu taki Manchester ma jednego trenera przez kilkanascie czy wiecej lat, a w naszej lidze co chwila sie zmienia? Szkoda... Coz, mozemy tylko zyczyc panu Darkowi szczescia.
Szacunek.

żyła
01-10-2004, 22:37
.
liczylem na duzo dluzszy staz w Legii. Czemu taki Manchester ma jednego trenera przez kilkanascie czy wiecej lat, a w naszej lidze co chwila sie zmienia?

a czy odpowiedzią na to nie są też nasze posty? 80% z nas rządało dymisji Kuby już teraz, więc jak mowa może być o stażach na miarę MU.

Nazgul
01-10-2004, 22:50
.
liczylem na duzo dluzszy staz w Legii. Czemu taki Manchester ma jednego trenera przez kilkanascie czy wiecej lat, a w naszej lidze co chwila sie zmienia?

a czy odpowiedzią na to nie są też nasze posty? 80% z nas rządało dymisji Kuby już teraz, więc jak mowa może być o stażach na miarę MU.

jak widać na Old Trafford też popełnili błąd trzymając Sir Alexa tak długo. On sam powinien zrezygnować po pokonaniu Bayernu w finale LM - odszedłby w glorii, a tak rozmienia swą markę na drobne - zobaczcie że MU gra z roku na rok coraz gorzej...