PDA

Zobacz pełną wersję : Przed posiedzeniem...

MaxyM_
03-06-2004, 11:18
Listkiewicz przeciwny zamykaniu stadionu
03.06.2004 07:59 (aktualizacja 09:06)

Bandyci wchodzą do gry... / legia.net
"Jestem przeciwny zamykaniu stadionu Legii, bo w ten sposób ukaralibyśmy większość kibiców Legii, którzy zachowywali się spokojnie - powiedziała na łamach "Gazety Wyborczej" Michał Listkiewicz.

- Nam chodzi o wyeliminowanie grupki bandytów, a nie stosowanie odpowiedzialności zbiorowej - dodał.

Debata nad bezpieczeństwem na stadionie Wojska Polskiego w Warszawie rozpoczęła się po wydarzeniach z wtorkowego meczu o Puchar Polski, miedzy Legią Warszawa i Lechem Poznań. Grupa wandali wtargnęła do loży honorowej i zabrała medale cieszącym się piłkarzom z Poznania. Ucierpieli również działacze PZPN. Kilku z nich zostało napadniętych i pobitych.

Zygo: Zamknąć stadion

"Jeden z działaczy PZPN dwa razy dostał kamieniem w głowę, inny został kopnięty i uderzony w tunelu. Trzy rzędy za mną siedział facet, który przez cały mecz mi ubliżał, i też nikt nie zareagował" - mówi "GW" prezes PZPN, który stara się jak może aby uatrakcyjnić rozgrywki o Puchar Polski. W feralny wtorek PZPN zmienił formułę rozgrywania PP i zapowiadał szukanie sponsorów, aby gra toczyła się o dużą stawkę. Po wydarzeniach ze stadionu Legii ciężko będzie znaleźć sponsora na rozgrywki PP. Listkiewicz zapowiada kary.

" Przede wszystkim finansowe. Legia będzie musiała zapłacić rekompensatę Lechowi. Już pytaliśmy klub z Poznania, jakie straty poniósł. W czwartek zbiera się Wydział Dyscypliny i podejmie decyzje.

Ukarani zostaną również piłkarze Lecha, którzy już po napaści razem ze swoimi kibicami śpiewali "Legia to stara k...".

Dziś działacze obu klubów mają stawić się w PZPN i złożyć zeznania w Wydziale Dyscypliny.

(INTERIA.PL/GW)

Jakie sankcje grożą Legii?

Jakie sankcje grożą Legii po zajściach po meczu o Puchar Polski z Lechem? – na to pytanie na łamach „Życia Warszawy odpowiada wiceprezes PZPN, Eugeniusz Kolator.

- W czwartek o godz. 16.30 zbiera się wydział dyscypliny PZPN, który zdecyduje o ewentualnych karach. Przybędą przedstawiciele klubów, a także komisja wydziału dyscypliny, która zapozna się z meczowymi raportami. Na ich podstawie oraz zeznań świadków zostanie podjęta decyzja.

- Za tego typu ekscesy przewidzianych jest szereg różnych kar, od pieniężnych, poprzez nakaz podwyższenia płotu, do zamknięcia stadionu. Ciężko jednak w nieskończoność podwyższać płoty – powiedział Kolator.

Więcej w "Życiu Warszawy"

MaxxxiM
03-06-2004, 11:27
- Za tego typu ekscesy przewidzianych jest szereg różnych kar, od pieniężnych, poprzez nakaz podwyższenia płotu, do zamknięcia stadionu. Ciężko jednak w nieskończoność podwyższać płoty – powiedział Kolator.

tylko po co? Sa na swiecie stadiony na ktorych nie ma plotow i jest spokoj. Dlaczego? DLatego, ze na te stadiony przychodza ludzie zainteresowani dopingowaniem swojej druzyny, a nie napierdalaniem kibiciw/pilkarzy przeciwnikow. Proste.
To juz sie przeciez zdarza ktorys raz. Przez kilka miesiecy duza grupa ludzi pracuje na pozytywny wizerunek kibica Legii. Ostatnio bylo tak, ze Polonistow postrzegalismy jako :cenzura:
I wystarczylo kilkanascie minut, zeby caly ten dorobek zostal zmarnowany. I znowu w oczach calej Polski kibic Legii to dresiarz, bandyta uosobienie wszelkiego zla.
Na Legie przychodza rozni ludzie. Pikniki takie jak ja rowniez. I co? Dla mnie Legia to historia, sukcesy i (niestety) porazki, Legendy klubu, etc. Ale na pewno Legia nie sa dla mnie kolesie ktorzy napierdalaja innych.
Juz zauwazylem, ze dla wielu ludzi takie podejscie do kibicowania jest powodowem do wysmiewania i obrzucania miesem. Trudno, ja z tym nie bede polemizowal, bo po co?
Szkoda tylko, ze grupa bandytow psuje wizerunek kilkudziesieciu tysiacom kibicow Legii. a jeszcze gorsze jest to, ze pewne osoby podnosza range bandytow do roli bohatera broniacego barw klubowych.

pijak
03-06-2004, 12:22
płoty były ost. obniżóne więc ich ew.podwyższenie nie stanowi problemu technicznego...
ja bym b. chciał żeby sie na karach finansowych skończyło...
cóż pozostaje czekać na wyniki tego zgromadzenia

VANAHAIM72
03-06-2004, 13:04
A ja bym wolał, zeby zamiast płacenia kar finansowych kupić za te pieniądze stroje dla orlików, trampkarzy czy też juniorów... Wydaje mi się, że było by to najlepsze wyjście: PZPN nakazuje Zarządowi wydać ileśtam PLN-ów na drużyny młodzieżowe ( i oczywiście rozliczyć to), ale Listek, Kolator i reszta tej bandy mysli tylko o swoich apanażach. a tych nie będzie, jeśli kluby nie będą płacić kar...

Raul
03-06-2004, 16:27
Legia się nie popisała
Czwartek, 3 czerwca 2004r.

Finał Pucharu Polski miał być piłkarskim świętem, skończył się niestety skandalem, bo tak należy nazwać atak chuliganów Legii na świętujących zdobycie tego cennego trofeum piłkarzy i działaczy Lecha.

Co na ten temat ma do powiedzenia prezes Legii Piotr Zygo?

- Nie róbmy z tego afery. Ja osobiście czuje się bezpiecznie na stadionie Legii i te incydenty tego nie zmienią. Bardzo trudno jest utrzymać porządek, kiedy kibice chcą wejść na płytę boiska. Dzięki interwencji służb ochrony zostało to udaremnione. Zwracam uwagę, że to nie tylko kibice Legii zachowywali się niewłaściwie. Kibice Lecha też mieli swój udział w całym tym zamieszaniu. Nie zrzucajmy jednak na nikogo winy i nie róbmy z tego powodu afery, bo tak naprawdę nic się nie stało. Nie jest ważne, kto kogo sprowokował, ja cieszę się z tego, że mimo, że była niezdrowa atmosfera na trybunach udało się ją opanować. Piłkarze Lecha cieszą się z wygranej i to jest dla nich najważniejsze, a nie incydenty po meczu - stwierdził Zygo.

Cynizm, brak podstawowego w tej sytuacji słowa: przepraszamy. Bandytyzm został nawet rozgrzeszony. Kibice Lecha oczywiście aniołkami nie są, warszawska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie pobicia przez nich dwóch policjantów, ale obwinianie ich o wywołanie zamieszek podczas ceremonii wręczenia pucharu to już przesada. Nic nie usprawiedliwia bowiem brutalnego ataku na cieszących się ze zwycięstwa rywali.

Legia rywalizowała z Lechem na dwóch płaszczyznach. I zarówno sportową jak i o miano najlepszej widowni w Polsce przegrała z kretesem. W Poznaniu potrafiono uszanować przeciwnika, w Warszawie wręcz odwrotnie, bo właśnie sukces Lecha i to na Łazienkowskiej spowodował wybuch szowinizmu i agresji. Tego chuligani ze stolicy nie potrafili strawić. Klasę pokazał tylko właściciel ITI oraz Legii, Mariusz Walter, który po meczu zszedł do szatni Lecha i najpierw przeprosił piłkarzy za zachowanie kibiców, a potem pogratulował im zwycięstwa.

Jego podwładnym z TVN 24 niestety podobnie jak Piotrowi Zygo też zabrakło delikatnie mówiąc obiektywizmu i zasugerowali, że winni skandalu są sami piłkarze Lecha, którzy śpiewając wraz z kibicami obraźliwą piosenkę o Legii wywołali kontrreakcję. Tymczasem pokazany został obrazek, nagrany blisko godzinę po bijatyce przy loży honorowej, kiedy na stadionie nie było już ani jednego kibica warszawskiej drużyny i zawodnicy wychodzili z szatni w poczuciu, że Legia pozbawiła ich radości z sukcesu. Organizatorzy czyli warszawski klub, nie stanęli bowiem na wysokości zadania. Nie było żadnego zabezpieczenia, ochrony, narażone było zdrowie zawodników. Sprawą już zajmuje się PZPN.

- Na meczu było czterech obserwatorów, na pewno zapoznamy się z ich relacjami. Jak można było nie wyłapać tych chuliganów. Byłem w centrum zamieszek i widziałem, że ta grupka reaguje coraz agresywniej. Zabrakło jednak stosownych działań - stwierdził wiceprezes PZPN Stefan Antkowiak.

Wydział Dyscypliny zajmie się to sprawą być może już dzisiaj. Od wtorkowego wieczoru wiadomo jednak, że padł mit, iż na stadion przy Łazienkowskiej można przyjść bez obaw o własne życie.

Rozgrywki Puchar Polski toczą się pod honorowym patronatem prezydenta. Ciekawe co prezes Legii miałby do powiedzenia, gdyby w takiej atmosferze to Aleksander Kwaśniewski wręczał puchar Lechowi.

Włóczykij
03-06-2004, 16:38
Od wtorkowego wieczoru wiadomo jednak, że padł mit, iż na stadion przy Łazienkowskiej można przyjść bez obaw o własne życie.

ej a co sie stal :o zginal ktos czy jak, bo ja nic nie wiem :/

:w_morde: ***** kto takie rzeczyw wypisuje :pocalujmniew:

detoxizer
03-06-2004, 16:38
przegralismy z kretesem?? kto to napisal w ogole k...a mac?? doping byl o 10000000 razy lepszy niz w Poznaniu! i to Lech zaczal tak naprawde- musieli zrobic cos aby to ich uwazano za najlepszych w Polsce, wiec sprowokowali agresje i awantury cholerne pyry! polecam tym co pisali ten tekst sciagnac filmik z legialive.pl i zobaczyc jak sie zachowywali kibice Lecha! skandal!
szczerze? ci co pobili dla mnie nie sa kibicami Legii- ja sie z nimi nie bede identyfikowal na pewno!

i jeszcze jedno: a moze tak Lech by oddal pieniadze za zdemolowana szatnie przez jego pilkarzy co?? ciekawe jakie Legia przez to poniosla szkody?

Raul
03-06-2004, 16:58
przegralismy z kretesem?? kto to napisal w ogole k...a mac?? doping byl o 10000000 razy lepszy niz w Poznaniu! i to Lech zaczal tak naprawde- musieli zrobic cos aby to ich uwazano za najlepszych w Polsce, wiec sprowokowali agresje i awantury cholerne pyry! polecam tym co pisali ten tekst sciagnac filmik z legialive.pl i zobaczyc jak sie zachowywali kibice Lecha! skandal!
szczerze? ci co pobili dla mnie nie sa kibicami Legii- ja sie z nimi nie bede identyfikowal na pewno!

A Wy jak sie zachowaliscie w Poznaniu na meczu ligowym, tam tez byly starcia z psami, rzucaliscie racami w nowa trybune, byla proba wejscia na murawe, prawie udana gdyby nie antyterorka, ale my nie mielismy zamiary bic waszych pilkarzy bo wygrali. Aniolkami nie jestesmy ale zwalanie winy na naszych kibicow bo sprowokowali ten skandal jest zalosne. Jak Wisle wykluczyli za rzucenie nozem przez jednego kibica w Dino Baggio na rok tak Legie za ten wstyd polskiej pilki PZPN powinien wykluczyc z Pucharu Polski na 10 lat

c_zary
03-06-2004, 17:09
A Wy jak sie zachowaliscie w Poznaniu na meczu ligowym, tam tez byly starcia z psami, rzucaliscie racami w nowa trybune, byla proba wejscia na murawe, prawie udana gdyby nie antyterorka,
Na murawe to owszem bylo wejscie tylko, ze z Waszej strony :glupi: Raca w tlum stojacy na trybunie tez pierwszy raz przez Was zostala rzucona.

Jak Wisle wykluczyli za rzucenie nozem przez jednego kibica w Dino Baggio na rok tak Legie za ten wstyd polskiej pilki PZPN powinien wykluczyc z Pucharu Polski na 10 lat
Poza tym to forum dla kibicow, a nie konfidentow

Labec
03-06-2004, 19:05
Pare minut temu w Polsacie podali że Legia ma zapłacić 50 tyś. kary, Lech 5 tys i Reis 1 tys.

kud(L)aty68
03-06-2004, 19:11
Pare minut temu w Polsacie podali że Legia ma zapłacić 50 tyś. kary, Lech 5 tys i Reis 1 tys.

Dodaj do tego ograniczenie do 4000 i tylko dla wlascicieli karnetow.

Mrozik
03-06-2004, 19:17
03.06. / 19:08 - Na Widzew tylko karneciarze! 50 tys. zł kary!
Wydział Dyscypliny PZPN postanowił ukarać Legię Warszawa za brak odpowiedniego zabezpieczenia porządku na stadionie podczas meczu finałowego Pucharu Polski Legia – Lech ograniczeniem w najbliższym meczu wstępu publiczności do czterech tysięcy osób. Na spotkanie z Widzewem Łódź wpuszczeni zostaną tylko posiadacze karnetów. Dodatkowo nałożona została kara finansowa w wysokości 50 tysięcy złotych.
Za zachowanie kibiców Lecha, poznański klub ukarano pięcioma tysiącami złotych. Wydział Dyscypliny PZPN orzekł również zakaz udziału zorganizowanych grup kibiców Lecha w najbliższym meczu wyjazdowym. Kara finansowa w wysokości tysiąca złotych nałożona została na kapitana Lecha za niesportowe zachowanie (obraźliwe przyśpiewki pod adresem Legii) poznańskich zawodników po zakończeniu meczu.
Joke chyba jakiś ze strony PZPN-u do cholery :/

kud(L)aty68
03-06-2004, 19:21

Dodaj do tego ograniczenie do 4000 i tylko dla wlascicieli karnetow.

To już jest źle :/ .

Ano jest bo karnetu niestety nie mam.
Mam wrazenie, ze ktos mnie ukaral za to, ze w styczniu/lutym mialem dolek finansowy i nie moglem sobie na karnet pozwolic :cenzura:

:fuckyou: pzpn

Zajacc
03-06-2004, 19:22
Piłka Nożna dla kibiców.

cg
03-06-2004, 19:24
kurcze to prawie zgadlem .... :zly: a co z kibicami Widzewa ??

Mrozik
03-06-2004, 19:27
Nie wyobrażam sobie, żeby w momencie kiedy my mamy ograniczoną liczbę widzów, WIdzew ma wejść na stadion... I znając PZPN nie wejdzie :/

marecki
03-06-2004, 19:29
no to mamy wakacje :nie:

Bąbel
03-06-2004, 19:31
No to :cenzura: pięknie...... :zly:

arczi
03-06-2004, 19:36
Mysle, ze to klub naciskal za ograniczeniami, a nie PZPN.
Ale kto tam ich wie.

Trudno.
Czas odpoczac.

Herman
03-06-2004, 19:39
Jak mi nie oddadzą kabzy za bilet , to oświadczam wszem i wobec, że osobiście oddam mocz na siedzibe PZPN.

m84
03-06-2004, 19:41
Eee mimo że mam karnet to jakoś super się nie cieszę.. Przy takich ograniczeniach i pewnie braku kibiców Widzewa to będzie kompletnie inny mecz.. Szkoda. Jednak można było się tego spodziewać.

kud(L)aty68
03-06-2004, 19:46
Widzew na ponoc wejsc w 200 osob

Herman
03-06-2004, 19:50
Krótki skąd takie wieści masz? :dziwne:

pijak
03-06-2004, 19:54
qrwa a co z dwoma osobami którym kupiłem bilet?? wydałem ***** 45 zygla prawie...
ide do klubu napisać, chyba że ktoś ma orient jak to z JUŻ kupionymi biletami wygląda, bowydawało mi sie że sporo ich już poszło...

c_zary
03-06-2004, 19:56
Lipa panie i panowie :/

Zap
03-06-2004, 22:55
No właśnie. Wie ktoś co z biletami kupionymi w kolporterze?? Ja mam 2 i nie wyobrażam sobie żebym miał nie wejść na mecz skoro już za bilet zapłaciłem :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :ciosy:

Raffi
04-06-2004, 08:19
kto nie próbuje ten nie ma. I tyle na ten temat z mojej strony.

Q_(L)
04-06-2004, 09:10
Ponieważ nie idzie dodzwonić sie do klubu, czy wie ktoś jak wyglada sprawa z kibicami, którzy zakupili bilety w Kolporterze?

legart
04-06-2004, 09:15
W Kwesti formalnej - karneciarze z Żylety wchodzą na Żyletę? Cholera sam nie wiem czy się cieszyć z faktu posiadania karnetu czy nie :/

Raffi
04-06-2004, 09:19
to chyba oczywiste :o mam nadzieję :o
PS Viva C+ :wsciekly:

MaxyM_
04-06-2004, 09:20
Czyli co... Ja np. i wiele innych osob, mamy juz sezon ogorkowy? :lol:

Q_(L)
04-06-2004, 09:36
Jezeli posiadacze zakupionych już biletów nie są wpuszczani, to w jaki sposób i czy mozna odzyskać kase za bilety. :nie_wiem:

MaxyM_
04-06-2004, 09:45
Pewno zrobia tak, ze na te bilety, bedzie mozna wyjsc na nastepny mecz rozgrywany na Lazienkowskiej.

Q_(L)
04-06-2004, 09:49
Pewno zrobia tak, ze na te bilety, bedzie mozna wyjsc na nastepny mecz rozgrywany na Lazienkowskiej.

To niech *********** :w_morde:

Adam-oldboy
04-06-2004, 09:50
Ale chyba tą karę, to trzeba inaczej przeliczyć finansowo.
Z tych dodatkowych min. 8 tys. biletów klub jest do tyłu najmniej 200 tys. zł.
A co do wejścia na karnet to PZPN łachy nie robi. Miejsce na trybunie jest do dyspozycji właściciela karnetu, który zawarł umowę z klubem. Jednostronne zerwanie umowy powoduje określone roszczenie wobec klubu,a regresowo w stosunku do PZPN. Pozostawienie na lodzie paru tysięcy karneciarzy nikomu by się nie opłaciło.
Tak więc we wtorek to ja zadecyduję, czy przyjdę, czy nie (czy oddam karnet widzewiakowi :> ).

kud(L)aty68
04-06-2004, 10:12
Tak więc we wtorek to ja zadecyduję, czy przyjdę, czy nie (czy oddam karnet widzewiakowi :> ).

Adam, wiec ja to widze tak, jesli zdecydujesz, ze masz to w dupie i nie idziesz to nie oddawaj karnetu widzewiakowi, ja sie chetnie pisze...

pijak
04-06-2004, 10:15
wczoraj maill do klubu poszedł i jak na razie cisza... pewnie ustalają wersję...
ja tam sie ciesze że mam karnet, bo inaczej mecz z RTS bym se zobaczył za XX lat :(
fakt że będzie to przypominało para sportowe wydarzenie, ale lepsze to niż C+

Jaco
04-06-2004, 10:19
Dodzwoniłem się właśnie na Łazienkowską. Trwają rozmowy na temat ludzi, którzy kupili już bilety w Kolporterze. Oficjalne wyjaśnienie pojawi się ( nie wiadomo kiedy ) na www.legia.pl. :nie_wiem:

Adam-oldboy
04-06-2004, 10:20

Adam, wiec ja to widze tak, jesli zdecydujesz, ze masz to w dupie i nie idziesz to nie oddawaj karnetu widzewiakowi, ja sie chetnie pisze...

E, do wtorku to pewnie mi przejdzie, ale jestem zły na to wszystko. Sportowo - wszystko pozamiatane, meczyk towarzyski, a kibicowsko szkoda gadać, lipa panie :/ . A miało być tak pięknie... :piwo:

Q_(L)
04-06-2004, 10:21
Dodzwoniłem się właśnie na Łazienkowską. Trwają rozmowy na temat ludzi, którzy kupili już bilety w Kolporterze. Oficjalne wyjaśnienie pojawi się ( nie wiadomo kiedy ) na www.legia.pl. :nie_wiem:

To przez Ciebie było zajęte :>

;)

Zap
04-06-2004, 10:21
Właśnie dzwoniłem do klubu. Jeszcze nie wiedzą co zrobić z tymi co mają już bilety. Trwają obrady. Za ok godzine ma byc wydany oficjalny komunikat na Legia.pl.
Mam nadzieje że załatwią sprawe pozytywnie i ci co już mają bilety będą mogli wejść.
Ale z biletem czy nie i tak będe.
Pozdro

kud(L)aty68
04-06-2004, 10:47

E, do wtorku to pewnie mi przejdzie, ale jestem zły na to wszystko. Sportowo - wszystko pozamiatane, meczyk towarzyski, a kibicowsko szkoda gadać, lipa panie :/ . A miało być tak pięknie... :piwo:

Ja caly czas jest wk...ale bynajmniej nie na te ruchawki na stadionie (mam wazniejsze problemy na glowie), ale wlasnie na to, ze ktos mnie ukaral za taka a nie inna moja sytuacje finansowa w styczniu/lutym. Zawsze mam ten karnet, tylko tym razem nie wyszlo...F.U.C.K.
Olac to...Anal + rzadzi...
pzdr.

Mini
04-06-2004, 11:35

ostatnio tak było jak na Szczakowiankę nie mogliśmy wejść. kibice posiadający karnety mogli sobie za darmo obejrzeć jakiś tam sparing :/ który oczywiscie był bezpłatny dla wszystkich ale teraz już kto inny rządzi to i pomysły ma inne.

[ Dodano: Pią cze 04, 2004 11:36 am ]

W związku z karą nałożoną przez Wydział Dyscypliny PZPN na nasz klub Zarząd KP Legia Warszawa S.S.A. informuje kibiców, że na mecz Legia - Widzew, który odbędzie się 8 czerwca o godz. 19:00, wpuszczone będą tylko osoby posiadające karnet na rundę wiosenną obecnego sezonu w liczbie nie przekraczającej 4000 osób.
Dalsze szczegóły podamy na naszej stronie internetowej w najbliższy poniedziałek.

to co przepraszam? jeżeli karnetów jest więcej niz 4000 to reszta nie wejdzie ?

Zap
04-06-2004, 11:40
no i taaaaaaaki ch...j. Właśnie dzwoniłem do klubu. Za bilety na Widzew będą zwracane pieniądze. Nie ma opcji żeby ludzi bez karnetu wpóścić na stadion
:cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura:
Ale ja i tak będe.

legart
04-06-2004, 11:44
no i taaaaaaaki ch...j. Właśnie dzwoniłem do klubu. Za bilety na Widzew będą zwracane pieniądze. Nie ma opcji żeby ludzi bez karnetu wpóścić na stadion
:cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura:
Ale ja i tak będe.

Karnety w końcu wchodzą?

Domino23
04-06-2004, 11:47
Ale ja i tak będe.

:w_morde: :w_morde: :w_morde: a gdyby nie udało sie wejść na ten bilet to gdzie po kasę trzeba się zgłośić???

Q_(L)
04-06-2004, 12:08
:czytaj: http://www.legia.pl/index.php

Informacja dotycząca meczu z Widzewem
04.06.2004, godz.: 10:55:14

W związku z karą nałożoną przez Wydział Dyscypliny PZPN na nasz klub Zarząd KP Legia Warszawa S.S.A. informuje kibiców, że na mecz Legia - Widzew, który odbędzie się 8 czerwca o godz. 19:00, wpuszczone będą tylko osoby posiadające karnet na rundę wiosenną obecnego sezonu w liczbie nie przekraczającej 4000 osób.
Dalsze szczegóły podamy na naszej stronie internetowej w najbliższy poniedziałek.