PDA

Zobacz pełną wersję : Tykająca Bomba

mOFMC
13-05-2004, 15:24
W ktoryms z ostatnich "Przegladow" nasz byly (na szczescie) prezes Miklas nazwal kibicow Legii tykajaca bomba zegarowa... dodal rowniez, ze nie wierzy wto, ze my (kibice Legiuni) nagle stalismy sie wzorem "pozytywnego kibicowania"... dal przez to do zrozumienia, ze w bliskiej przyszlosci mozna sie spodziewac powtorki wydarzen z Chorzowa czy B-stoku na naszym Estadio :glupi: :lol:
Co Wy na to?

Adiq
13-05-2004, 15:27
Szczerze mówiąc nie zrobiło to na mnie większego wrażenia. Już po wcześniejszych wywiadach zauważyłem, że Miklas ma jakiś żal do Legii, co właśnie w ten sposób okazuje.

CywiL
13-05-2004, 15:35
Taki sam ciul jak reszta palantów pokroju Kozaka czy Kity..... :pomylony: :cenzura:

Tuzin
13-05-2004, 15:35
Cieeeeeeeekawe za co? :>

Mini
13-05-2004, 16:51
Miklas!!!!!!!!!!!

co?

ty wiesz co!!!!

:pomylony:

Kiub
13-05-2004, 16:59
miklas okazał się być kolejnym gnojem, sprzedawczykiem i karierowiczem....smutne ale prawdziwe...a przecież Legia to była jego miłość......, można ewentualnie się jeszcze zastanawiać czy ps nie wymyślił tego wywiadu

Cezdor
13-05-2004, 17:14
Także z tej jego wypowiedzi wynika, że nigdy nie powinien być prezesem Legii jako człowiek nie związany z Nią emocjonalnie.

blue
13-05-2004, 17:35
Pewnie chcial sie ciotex podlizac przegladowi. W ogole kto go slucha? :nie_wiem:

Woytek
13-05-2004, 22:49
a co mial powiedziec prezes ktory wojował z kibicami dość długo?
kiedyś mówił w wywiadzie dla NL, że tamten okres miał okropny - gożono jemu i jego rodzinie.

to co powiedział w PS nie ma większego znaczenia
w Pubie obecny prezes na pytanie odnośnie jakiejś reakcji na te słowa stwierdził, że raczej nie ma żadnej sprawy - nawet nie ma pewności czy np. jego słowa zostały przeinaczone...

DeMon
14-05-2004, 00:21
Niestety (a może stety) jego słowa nie zostały przekręcone bo już słyszałem tę wypowiedź z "innego" źródła. Ale to tylko utwerdziło mnie w przekonaniu, że Miklas to gnojek. Poczynając od "walki z wiatrakami" gdy sam ukarał klub za opalnie krzesełek i wymyślił cenę 40 zł na Zylete. Przypomne, że na ligowym z Górnikem na Żylecie było wtedy moze 1500 ludzi. Nie zopomne tego skurwie... do końca życia. Bo to, że do Polonii uciekł to normalne. Wszyscy pogonieni z Legii gnoje kierują kroki na konwiktorską. Tam ich miejsce.

:ksp:Parówkowym skrytożercom:ksp: mówimy stanowcze - NIE !!! :bejsboll:

Kempes
14-05-2004, 00:31
Od razu mi sie przypomniał mecz z Zabrzem czy Stomilem .. jakoś tak ; połowa meczu to wymiana między krytą ,a żyletą coraz to nowych - ' Miklas ! Co ? .. '

Woytek
14-05-2004, 00:47
to, że do polonii uciekł to normalne. Wszyscy pogonieni z Legii gnoje kierują kroki na konwiktorską. Tam ich miejsce.

Miklas w Polonii od kiedy? Chyba pomyliłeś z Kitą :)
Leszek M. ma ciepłą posadke w PLP.

DeMon
14-05-2004, 00:57
Sorry pomyliłem z Kozakiem od "kozaciej" koszykówki. Co nie zmienia faktu, że jest parówkowym skrytożercą :niedobry:

marecki
14-05-2004, 00:59
Od razu mi sie przypomniał mecz z Zabrzem czy Stomilem .. jakoś tak ; połowa meczu to wymiana między krytą ,a żyletą coraz to nowych - ' Miklas ! Co ? .. '

a ja nie zapomne ,reakcji trybuny prasowej/vip ... po kolejnym DO ZOO! czy JAJCO! ...wszyscy kladli sie ze smiechu :lol:

c_zary
14-05-2004, 01:12
GNIAZDO! PDK :D

Ogolnie moglibysmy miec wiecej takich chujowych prezesow co Mistrza po 7 latach w koncu uda im sie zdobyc. A co niby taki Pietruszka czy ET to lepsi od niego byli, ze teraz tak po nim jedziecie?

szczepan
14-05-2004, 01:18
tak wogole to jeszcze w tej wypowiedzi Miklas mowiac o Legii i tykajacej bombie dodal ze oprocz Nas jest tak tez na innych stadionach...

Tuzin
14-05-2004, 01:21
Łubu dubu łubu dubu *********** z tego klubu...! :] :D

szczepan
14-05-2004, 01:23
a ktos to wogole z Was czytal?

c_zary
14-05-2004, 01:28
Tutaj nie chodzi o mistrza po 7 latach tylko o jego wypowiedź dla PS.
No to mi ja zacytuj to pogadamy. Poza tym od kiedy PS to Twoja wyrocznia jest?

VANAHAIM72
14-05-2004, 02:08
Za Miklasa zdobyliśmy Mistrzostwo Polski; prawdą jest też to, że były "pewne nieporozumienia" pomiędzy Kibicami a nim... Ale nie był to jakiś dureń. Dlatego myślę, że może tu być jakieś "przekłamanie na łączach" - ja w PS kiedyś już różne rzeczy czytałem i jakoś im nie ufam. Co innego, jakbym usłyszał tą wypowiedź w radio lub TV. Łatwo jest na kogoś "jechać" dlatego myślę, że najlepiej poczekać aż się to wyjaśni...

ems
14-05-2004, 03:07
Niestety (a może stety) jego słowa nie zostały przekręcone bo już słyszałem tę wypowiedź z "innego" źródła. Ale to tylko utwerdziło mnie w przekonaniu, że Miklas to gnojek. Poczynając od "walki z wiatrakami" gdy sam ukarał klub za opalnie krzesełek i wymyślił cenę 40 zł na Zylete. Przypomne, że na ligowym z Górnikem na Żylecie było wtedy moze 1500 ludzi. Nie zopomne tego skurwie... do końca życia. Bo to, że do polonii uciekł to normalne. Wszyscy pogonieni z Legii gnoje kierują kroki na konwiktorską. Tam ich miejsce.

:ksp:Parówkowym skrytożercom:ksp: mówimy stanowcze - NIE !!! :bejsboll:

na zyletce to nas wtedy 400 osob bylo

ja pierdole, to byl klimat

c_zary
14-05-2004, 03:14
BTW: DeMon, nazwy klubow i ulic piszemy z duzej litery.

DeMon
14-05-2004, 10:43

Przecież napisałem Górnik z dużej litery... :rotfl:

Q_(L)
14-05-2004, 12:06

:/
c_zary pisał poważnie... więc prośba o poważne traktowanie :>

c_zary
14-05-2004, 13:23

Masz zolta :rotfl:

Haha...

calagan
14-05-2004, 16:23
Widze, ze wszyscy rowno przejechali sie po Miklasie. Wasza sprawa, ale moim zdaniem ma racje. Jestesmy cykajaca bomba. Oczywiscie nie tyczy sie to jakis 98% kibicow, ale jest garstka, ktora w imie jakis sobie tylko znanych zasad gotowa by byla na wywolanie burd. Ba, niepotrzebni nam sa nawet przeciwnicy - pobijemy sie miedzy soba. Czytacie stare forum? W ostatnich dniach przetoczyla sie tam olbrzymia dyskusja na temat pseudo kumatych k\arkow, ktorzy zajmuja miejsca karnetowcom. Dzieje sie tak od dawna, nikt na to nie jest wstanie nic poradzic. A jak trafia na kogos krewkiego to zaraz wybuchnie awantura. To co sie dzialo w czasie akcji Widzew tez wiele pokazuje. Widzew dawno spacyfikowany, ale nasi musieli sobie jeszcze w policje porzucac. Jestesmy cykajaca bomba tak dlugo, jak dlugo zdarzaja sie latajace przedmioty, race wypadaja na murawe, czy wchodzimy z brama na wyjazdach. Jak to wszystko sie skonczy, to wtedy bedzie mozna powiedziec, ze jest spokoj. Inna sprawa, ze na tle reszty kraju i tak jest znakomicie.

pijak
14-05-2004, 17:52
qrwa jak można normalnie wchodzić jak jesteśmy traktowani jak bydło jadące na rzeź...

ems
14-05-2004, 17:53
Widze, ze wszyscy rowno przejechali sie po Miklasie. Wasza sprawa, ale moim zdaniem ma racje. Jestesmy cykajaca bomba. Oczywiscie nie tyczy sie to jakis 98% kibicow, ale jest garstka, ktora w imie jakis sobie tylko znanych zasad gotowa by byla na wywolanie burd. Ba, niepotrzebni nam sa nawet przeciwnicy - pobijemy sie miedzy soba. Czytacie stare forum? W ostatnich dniach przetoczyla sie tam olbrzymia dyskusja na temat pseudo kumatych k\arkow, ktorzy zajmuja miejsca karnetowcom. Dzieje sie tak od dawna, nikt na to nie jest wstanie nic poradzic. A jak trafia na kogos krewkiego to zaraz wybuchnie awantura. To co sie dzialo w czasie akcji Widzew tez wiele pokazuje. Widzew dawno spacyfikowany, ale nasi musieli sobie jeszcze w policje porzucac. Jestesmy cykajaca bomba tak dlugo, jak dlugo zdarzaja sie latajace przedmioty, race wypadaja na murawe, czy wchodzimy z brama na wyjazdach. Jak to wszystko sie skonczy, to wtedy bedzie mozna powiedziec, ze jest spokoj. Inna sprawa, ze na tle reszty kraju i tak jest znakomicie.

ja jestem tykajaca bomba jak widze zajebista dupe
uciekaj :chuligani:

calagan
03-06-2004, 10:25
I co, tekst Miklasa nadal jest taki glupi i zabawny? Facet wiedzial co mowi, no ale przeciez kazdy kibic madrzejszy.

Q_(L)
03-06-2004, 10:31
I co, tekst Miklasa nadal jest taki glupi i zabawny? Facet wiedzial co mowi, no ale przeciez kazdy kibic madrzejszy.

A Tobie o co się rozchodzi :co2:

calagan
03-06-2004, 10:40
Jak to o co? Przeciez Miklas w owej wypowiedzi, do ktorej odnosi sie ten temat powiedzial, ze kibice Legii to tykajaca bomba, ze jest teraz super, ale w kazdej chwili moze wybuchnac. No i po czesci tak sie stalo, a moze uwazasz (cie), ze nie? Teraz juz jasne? Poczytaj poczatek watku - zje... sie go rowno - czy aby slusznie?

Q_(L)
03-06-2004, 10:55
Jak to o co? Przeciez Miklas w owej wypowiedzi, do ktorej odnosi sie ten temat powiedzial, ze kibice Legii to tykajaca bomba, ze jest teraz super, ale w kazdej chwili moze wybuchnac. No i po czesci tak sie stalo, a moze uwazasz (cie), ze nie? Teraz juz jasne? Poczytaj poczatek watku - zje... sie go rowno - czy aby slusznie?

1. Nie zjebano go tylko za te wypowiedź, nie każady pamięta mu tylko to, ze za jego "rzadów" Legia zdobyła mistrza. Czy słusznie? Nie wiem.
2. Już Szczepan zauważył, że wypowiedź nie dotyczyła tylko kibiców Legii
3. Nawet Ty w swojej wczesniejszej wypowiedzi, zauwazyłeś, że sprawa nie dotyczy 98% kibiców... ale chyba sie mylisz.
4. Czy sie coś stało...? Zdania sa podzielone, ale ja uwazam, że tak.

VASCO
03-06-2004, 14:41
Miklas akurat w sprawie tykającej bomby miał rację. To jest oczywiste ,że dotyczy to około 2% kibiców a raczej grupy bezmózgich debili. Każdy ćwierćinteligent rozumie ,że nie chodzi o 15 tysięcy ludzi tylko o garstkę. Ale najgorsze jest ,że jak ta garstka rozrabia to reszta się cieszy , albo nawet im kibicuje. To jest masakra !! Chilganów wywieźć na Syberię !!!!

calagan
03-06-2004, 15:21
1. Nie zjebano go tylko za te wypowiedź, nie każady pamięta mu tylko to, ze za jego "rzadów" Legia zdobyła mistrza. Czy słusznie? Nie wiem.

Ale ja jego poprzednie akcje z kibicami popieralem. Podniesienie cen biletow, wspolpraca ze zwiazkiem - to mialo sens. Wiekszy niz grozby debili o spuszczeniu Legii do II ligi - a czynili je sami kibice (czy raczej bandyci, ktorzy nagle poczuli sie zagrozeni).

2. Już Szczepan zauważył, że wypowiedź nie dotyczyła tylko kibiców Legii
Ale najmneijsze awantura na Legii odbija sie szerokim echem w calym kraju. Czy podobne zdarzenia w Lodzi, czy Poznaniu sa tak glosne? Nie. A zdarzaly sie tam pobicia roznego rodzaju oficjeli, pilkarzy, a nawet okradanie pilkarzy. To my jestesmy regularnie na swieczniku.

3. Nawet Ty w swojej wczesniejszej wypowiedzi, zauwazyłeś, że sprawa nie dotyczy 98% kibiców... ale chyba sie mylisz.

I tak i nie. Bo 98% ludzie w tym nie uczestniczy czynnie - niestety uczestnictwo bierne tez jest karalne. Dopoki nie wychowa sie gowniarzerii to tych kilku ABS-ow zawsze znajdzie poklask. Dopoki beda wpuszczani goscie na gazie to takie akcje beda sie powtarzac. Na jednym glebszym zawsze czlowiek bardziej odwazny sie staje.

4. Czy sie coś stało...? Zdania sa podzielone, ale ja uwazam, że tak.[/quote]

W jakim sensie? Przeciez zrobilismy z siebie najwieksze posmiewisko ostatnich miesiecy w Polsce. Przebilismy wszystkie strzelanki z ostatniego polrocza. I ktos jeszcze twierdzi, ze nic sie nie stalo? Bo co - nie bylo jadki na calego z Lechem? Gdyby jeszcze to bylo, to juz karnetow nie trzeba by kupowac - stadion zamkniety na pol roku.

Adiq
03-06-2004, 15:47
W jakim sensie? Przeciez zrobilismy z siebie najwieksze posmiewisko ostatnich miesiecy w Polsce.
Pośmiewisko? Zupełnie mi to słowo nie pasuje do całego zdarzenia.

Vasco i inni, którzy najchętniej daliby zakaz stadionowy tej "grupie bezmózgich debili" z Krytej, wyobraź sobie sytuację, że cofamy czas i tej grupy nie ma na stadionie. Lech targa płotem i biegnie po nasze flagi... co dalej?

Q_(L)
03-06-2004, 15:51
Miklas powiedział i przepowiedział... janowidz, czy co :co2:

Na jego temat nie che mi sie pisać.

Ad. tego czy cos sie stało, czy nie... napisałem wyraźnie - uważam, że tak

:poddajesie

calagan
03-06-2004, 16:16

A mi tak, bo mimo iz wszyscy na stadionie wiedza, kto zapoczatkowal cale zajscia (pod koniec pierwszej polowy) to w oczach kraju udupilismy.

Vasco i inni, którzy najchętniej daliby zakaz stadionowy tej "grupie bezmózgich debili" z Krytej, wyobraź sobie sytuację, że cofamy czas i tej grupy nie ma na stadionie. Lech targa płotem i biegnie po nasze flagi... co dalej?[/quote]

A pomyslales, czy wogole targaliby plotem i starali sie robic zadyme, gdyby nie mieli przed kim sie napinac. Siedze na sektorze B na krytej - widze co sie dzieje. Gdy rywalem jest jedna z topowych ekip pod wzgledem kibicowskim - ABS-y zawsze stoja w narozniku krytej - nie wiesz po co? Bo napewno nie dla lepszej widocznosci. To co napisze bedzie niepopularne, ale ja bym nie wywieszal barw na plotach - jesli to one powoduja spiecia z kibicami innych druzyn - walic to. I wywalic wszystkich lysoli. Kiedys tez tak myslalem jak Ty - ze bez nich stracilibysmy barwy - ale dotarlo do mnie, ze przez nich nadal nie ma normalnosci na stadionie. Czytales debate jaka toczyla sie przed miesaicem na starym forum? Wiesz jak to wyglada i to wlasnie Ci obroncy barw, honoru i papieru toaletowego sa glowna tego przyczyna. A co wiecej, jestem przekonany, ze za ich sprawa gowniarzeria o ktorej jest w temacie obok, rosnie w sile i sie popisuje. Teraz uciekaja, ale za 2-3 lata przestana - i wtedy dojdzie do tragedii jesli ich nie wy...

Włóczykij
03-06-2004, 16:21
jesli uwazasz ze to przez barwy sa tylko bojki na stadionach to sie bardzo grubo mylisz :/ a pozatym jesli Ci az tak nie pasuja lysi ludzie, to Ty lepiej zacznic chodzic na Świt Warszawa, bo tam przychodza strasi ludzie poogladac jak paru typkow robi doping a reszta oglada, i zadnych ekscesow nie ma, (zapomnialem flagi tam takze wisza a dymow nie ma) ludzie litosci, nie robcie tu teatru

CywiL
03-06-2004, 16:27
Calagan weż ty się robiegnij i w scianę jeb... :/
Zlikwidować flagi ,szaliki, oprawę ,rozłożyć leżaki i zawołać pana Waldzia z orzeszkami i popcornem.....dziekuje za takie mecze.....
Co do chuliganów to rusz kapę poza Warszawę na wyjazd to może docenisz ich obecność w grupie. Pomyśl sobie też że gdyby nie obecność TB na Krytej w czasie meczu z Widzewem chociażby to kto wie czy Rts nie wieszałby u siebie na stadionie "Dumy i Sławy" do góry kołami...jehowy jesteś czy co ? :w_morde: :pomylony:

Arni
03-06-2004, 16:28
W jakim sensie? Przeciez zrobilismy z siebie najwieksze posmiewisko ostatnich miesiecy w Polsce.

Vasco i inni, którzy najchętniej daliby zakaz stadionowy tej "grupie bezmózgich debili" z Krytej, wyobraź sobie sytuację, że cofamy czas i tej grupy nie ma na stadionie. Lech targa płotem i biegnie po nasze flagi... co dalej?

Nie masz co im tego tłumaczyć, ja rozumiem, że tacy ludzie są potrzebni na naszym stadionie i Ty również, ale oni tego nie pojmą. Gdyby nie było tych ludzi ("bezmózgich debili")to nikt z nas nie mógłby spokojnie rozwiesić flagi na wyjeździe, nie mógłby chodzić w szaliku po Warszawie, w końcu nawet flagi na naszym stadionie nie byłyby bezpieczne. Doceńcie wreszcie ich wysiłek, a nie ich opierdalacie do *****!! :wsciekly:

[ Dodano: Czw cze 03, 2004 5:35 pm ]
Amba i Cywil 100% racji!!

VASCO
03-06-2004, 16:38
jesli uwazasz ze to przez barwy sa tylko bojki na stadionach to sie bardzo grubo mylisz :/ a pozatym jesli Ci az tak nie pasuja lysi ludzie, to Ty lepiej zacznic chodzic na Świt Warszawa, bo tam przychodza strasi ludzie poogladac jak paru typkow robi doping a reszta oglada, i zadnych ekscesow nie ma, (zapomnialem flagi tam takze wisza a dymow nie ma) ludzie litosci, nie robcie tu teatru
Tu nie chodzi o ilość włosów na Boga. Ja nie chcę u nas atmosfery ze Świtu przenosić. Ale nie każcie mi dziękowac chuliganom za to jacy to oni są wspaniali bo bronią barw itp. Żałosne. Pobiegają sobie jedni z drugimi debilami , będą się okładać, walić kijami , rzucać cegłówkami , krzesełkami a ja mam być im wdzięcznym bo bronią honoru. Strasznie jestem im wdzięczny. Syberia czeka.....

Włóczykij
03-06-2004, 16:50
Ja nie chcę u nas atmosfery ze Świtu przenosić. Ale nie każcie mi dziękowac chuliganom za to jacy to oni są wspaniali bo bronią barw itp. Żałosne. Pobiegają sobie jedni z drugimi debilami , będą się okładać, walić kijami , rzucać cegłówkami , krzesełkami a ja mam być im wdzięcznym bo bronią honoru

nie robia tego jesli nie maja ku temu powodow, czy zaatakowali np. Gornik Leczna w zeszlej rundzie gdy przyjechalo ich okolo 50, lecz nie spiewali o tym ze Legia jest :cenzura: nie, a mieli flagi. Bronili by sie gdyby tamci chcieli skroic Legii flage (sam nie wierze w to co pisze :glupi: ) albo zaczeli bluzgac na Legie (to juz jest sprawdzone), tak sie nie stalo, wiec i dymu nie bylo, ale takich sytuacji jest mnostwo, a mecz z Lechem wiadomo jakim meczem jest i jakim mial byc teraz, wiec sie nie dziw ze taka sytuacja sie pojawila, ze ich skopali po tym jak bardzo sie cieszyli z pucharu najezdzajac na Legie i paradujac na srodku honorowej w szalach nielubianego na Legii Lecha. I albo przestan marudzic albo zacznij chodzic tylko na mecze z druzynami ktore nie maja kibicow przyjezdnych, albo takich ktorzy kozacza spiewajac na Legie, ale maja zbyt maly potencjal aby umowic sie z odp. ludzmi w innym, odludnym miejscu.

Dziekuje za uwage, jak ten text mi sie podoba :mistrz:

Arni
03-06-2004, 16:56
Vasco, a kto Ci karze dziękować?? Uszanuj to chociaż, bo Ci ludzie bardzo często nadstawiają swojego karku za nas. Wyobraź sobie, że gdyby ich nie było to agresja przeciwników skumulowana byłaby na nas, zwykłych kibiców. Wtedy nie moglibyśmy spokojnie pojechac na wyjazd, rozwiesić flagi itd.

A zresztą po co ja to pisze, zaraz będą komentarze, że znowu bredze

calagan
03-06-2004, 17:54
Jetsescie wspaniali - macie racje - oddajmy stadion we wladanie bandytow - bo dzieki nim wlasciwie zyjemy - prawda?
Amba - 1:
Obrona barw jest koronnym argumentem. Skoro tak, to je zdejmijcie. Wybacz, ale dlaczego mam przestac chodzic na mecz z powodu bandy troglodytow, ktorzy dla klubu sa tylko dodatkowym obciazeniem? kary placi klub, za bilety raczej oni tez nie placa. I w imie czego to? Co, atmosfere tworza? Doping? Daruj sobie. Umiem spiewac bez nich. To nie ma byc teatr, ale tez nie moze byc to miejsce treningow dla niewyzytych kolesi.

Cywil - a moze ruszysz troche wyobrazni i mozgownicy. Czy ja pisalem cos o oprawie, szalach, flagach? Wyjazdy - nie kompromituj sie. Wystarczy mi ta runda, gdzie niemal za kazdym razem "kibice" Legii wchodzili z brama. Obstawiaja wyjazdowcow - leje na to. Nie mam ochoty czytac w prasie artykulow jak to jakis ***** zatrzymal pociag, bo mu sie szczac zachcialo, a drugi poszedl w tym czasie zrobic "promocje" w najblizszym sklepie. Zrozum to wreszcie - to, ze trzeba jezdzic na wyjazdy z "taka" obstawa jest nienormalne. Ci sami TB obili juz paru kolesi jak Ci starali sie usiasc na swoich miejscach lub co gorsza nie spiewali. Mam byc im wdzieczny - kpisz sobie.

Arni - chodze w szaliku Legii i jakos mnie nikt nie rusza. Mam gdzies bezpieczenstwo na wyjezdzie za cene artykulow na pierwsza strone w prasie ogolnopolskiej. Moze wreszcie zrozumie jedne z drugim, ze takimi ekscesami sponsorow za chiny ludowe nie przyciagniemy do klubu, a i Walterek jak sie wkurzy to zwinie zabawki i tyle bedzie z Wielkiej Legii. Ich wysilek!!?? Jaki wysilek?? Ja ich zwalniam z obowiazku walki za mnie. Ja chce miec spokoj na stadionie, a nie rozroby.

Amba - 2
Chyba nie wiesz co piszesz. Niech sie bezmozgi schowaja ze swoja obrona barw. W calym sezonie takich przypadkow na wlasnym obiekcie jest 1 w porywach do 2. Bicie za bluzganie na Legie?? czy jak nazwe Cie glupkiem to tez bedziesz chcial mnie lac?? Opanuj sie. Czy jak bluzgaja na Legie w meczu GKS-Gornik to oni tez tam jada?
Paradowali w szalach i za to mam im przywalic? Czlowieku, gdze Ty zyjesz!! A co mieli sie smucic, skoro zdobyli puchar? Najezdzac na Legie?? A w jaki sposob? I czy to jest powod, zeby ich bic? Pilkarzy? Wystarczy, ze w TV pokazali tych baranow. Juz sie skompromitowali. Po cholere bic.
Cos jest nie tak z Wami, skoro chcecie, zeby wiekszosc podporzadkowala sie tej bandzie glupoli. Chca byc na stadionie - prosze bardzo, ale na normalnych zasadach, siedzi na wykupionym przez siebie miejscu. Dupy nie rusza i nie zastrasza innych kibicow jesli nie maja ochoty spiewac. W przeciwnym wypadku wypad ze stadionu.

Fizi
03-06-2004, 18:04
jedni mówią że na Legii nie powinno być huliganów bo są be i robia bydło

inni mówią że na Legii są potrzebni huligani bo przyjadą inni huligani i zabiora nam flagi i nam porozdaja klapsy

a ja mówię : huliganów nie powinno byc NIGDZIE

jak jakiś głupek przyjdzie na stadion żeby kraść flagi i rozdawać klapsy to ma się tym zająć ochrona - i psim obowiązkiem klubu - każdego klubu, nie tylko Legii - jest zapewnienie ochrony takiej , która będzie w stanie porządek utrzymać

uzasadnianie tolerowania obecności bandytów koniecznością ochrony przez nich przed innymi bandytami jest tyle samo warte co wykazywanie wyzszości gangu pruszkowskiego nad wołomińskim

_Bart
03-06-2004, 18:14
Cywil - a moze ruszysz troche wyobrazni i mozgownicy. Czy ja pisalem cos o oprawie, szalach, flagach? Wyjazdy - nie kompromituj sie. Wystarczy mi ta runda, gdzie niemal za kazdym razem "kibice" Legii wchodzili z brama. Obstawiaja wyjazdowcow - leje na to. Nie mam ochoty czytac w prasie artykulow jak to jakis ***** zatrzymal pociag, bo mu sie szczac zachcialo, a drugi poszedl w tym czasie zrobic "promocje" w najblizszym sklepie. Zrozum to wreszcie - to, ze trzeba jezdzic na wyjazdy z "taka" obstawa jest nienormalne. Ci sami TB obili juz paru kolesi jak Ci starali sie usiasc na swoich miejscach lub co gorsza nie spiewali. Mam byc im wdzieczny - kpisz sobie.

taaaa widać ze jezdzisz na wyjazdy i wiesz co i jak
napewno chlopaki z TB nie mieli co robić i to Oni poszli sklep okraść itd itp, wyobraź sobie ze takie rzeczy robią normalni kibice a nie chuliganka
Ci sami normalni kibice robią to samo na codzień
oczywiscie dziele kibicow na normalnych i normalnych* oraz chuliganke
* - to Ci którzy nie są w żadnej bojowce

wejscia z brama to rzeczywiscie problem i zła rzecz, chyba najgorsza z mozliwych :rotfl:

gdzies tam piszesz o tym ze na meczach podwyzszonego ryzyka TB siada na skraju krytej
a niby gdzie maja siasc na żylecie z ktorej zanim by sie wydopstali jakby cos sie dzialo to juz pewnie zarobił byś w trąbe (oczywiscie gdybys siedzial gdzies na dolnych sektorach krytej badz przed kryta)
taka jest prawda ze jak cos sie dzieje to Oni pierwsi reaguja

naprawde nie wiem czy Ty też jestes z TWA ale Twoj tok myslenia jest identyczny jak kolegow z drzewek
najlepiej jest przyjsc na mecz posiedziec porozmawiac ze znajomym i najlepiej jakby pivo w lato dawali a koce i kurtki puchowe w zime i żeby kopacze grali tak jak to sobie wymazysz bo jak zagaraja źle to lipa bo juz pivo nie tak samo bedzie smakowac

tak nie bylo nie jest i nigdy nie bedzie bo stadion to stadion a nie teatr

VASCO
03-06-2004, 18:38
jedni mówią że na Legii nie powinno być huliganów bo są be i robia bydło

inni mówią że na Legii są potrzebni huligani bo przyjadą inni huligani i zabiora nam flagi i nam porozdaja klapsy

a ja mówię : huliganów nie powinno byc NIGDZIE

jak jakiś głupek przyjdzie na stadion żeby kraść flagi i rozdawać klapsy to ma się tym zająć ochrona - i psim obowiązkiem klubu - każdego klubu, nie tylko Legii - jest zapewnienie ochrony takiej , która będzie w stanie porządek utrzymać

uzasadnianie tolerowania obecności bandytów koniecznością ochrony przez nich przed innymi bandytami jest tyle samo warte co wykazywanie wyzszości gangu pruszkowskiego nad wołomińskim
Zgadzam się w 100%. Poza tym nie wiem czemu niektórzy sprawiają sprawę na zasadzie : albo będą chuligani albo będzie "teatr:. Przecież nie wszystko musi być tak czarno-białe. Ja nie chcę przychodzić na stadion po to ,żeby zjeśc popcorn i napić się herbatki. Jestem jak najbardziej za ruchem ultras, ale te całe ganianie się z flagami po , rzucanie w siebie racami , czy wjazd z bramą jest nienormalne . Chcę żeby mecz był prawdziwym świętem , ale nikt mi nie wmówi ,że miejsce bandytów-chuliganów jest na stadionie.

Szuwar
03-06-2004, 18:46
Juz chyba byly podobne gadki po wyjezdzie do Bialegostoku.
Chuligani to element subkultury kibicowskiej - czy sie to Wam podoba, czy nie. Decydujac sie na bycie kibicem i chodzenie na nasz stadion (bo jak wnioskuje, na wyjazdy nie smigacie), decydowaliscie sie na obcowanie z nimi. A ze u nas predko jak w Anglii nie bedzie, to musicie sie z tym pogodzic. Tak jest od dawna, tak bylo i nie sadze zeby predko sie zmienilo. Taki juz urok polskich (i nie tylko) stadionow.
A poza tym jesli ktos chce spokojnie obejrzec mecz, dopingujac i pasjonujac sie gra pilkarzy, to moze to robic. Jak ci nie zalezy zeby zarobic w mazak to nie zarobisz - wierz mi.
Cywil :dzieki: Bart :dzieki:

Raffi
03-06-2004, 18:57
zjeżdżacie w bok od meritum sprawy pisząc o głupotach i czepiając się szczegółów. I trochę kultury kurva mać :wsciekly:

Fizi
03-06-2004, 19:53
Juz chyba byly podobne gadki po wyjezdzie do Bialegostoku.
Chuligani to element subkultury kibicowskiej - czy sie to Wam podoba, czy nie. Decydujac sie na bycie kibicem i chodzenie na nasz stadion (bo jak wnioskuje, na wyjazdy nie smigacie), decydowaliscie sie na obcowanie z nimi. A ze u nas predko jak w Anglii nie bedzie, to musicie sie z tym pogodzic. Tak jest od dawna, tak bylo i nie sadze zeby predko sie zmienilo. Taki juz urok polskich (i nie tylko) stadionow.
A poza tym jesli ktos chce spokojnie obejrzec mecz, dopingujac i pasjonujac sie gra pilkarzy, to moze to robic. Jak ci nie zalezy zeby zarobic w mazak to nie zarobisz - wierz mi.
Cywil :dzieki: Bart :dzieki:

chuligani będą prędzej czy później wyrugowani ze stadionów, bo :
zagrazają bezpieczeństwu pozostałej , przytłaczającej części kibiców; odstraszają część osób, które chętnie przyszłyby na stadion; wywołują burdy; są przyczyną nakładania kar finansowych na kluby; odstraszaja sponsorów którzy nie chcą być kojarzeni z facjatą nasterydowanego bydlaka o psychice przedszkolaka wyjącego żę ,,prose pani ja musiałem mu psypierdolić bo on siem psezywał i zucał we mnie kastanami,, , - czy się Wam to podoba czy nie

decydując się na bycie kibicem i przychodzenie na nasz ( a nie ich ) stadion nie decydowałem się na obcowanie z nimi , ale wręcz przeciwnie jestem kibicem pomimo obcowania z nimi

prędzej czy później będzie u nas jak w Anglii i musicie się z tym pogodzić

wiem że jak nie chcę zarobić w mazak to nie zarobię i przez lata kibicowania Legii nie zarobiłem, ale jakoś podejrzewam, że ci co zginęli na Heysel też nie chcieli i nie chcę żeby dopiero po czymś takim nastąpiło u nas to co w Anglii.

Wiecie dobrze jak wygląda kwestia chociażby wychodzenia ze stadionu po meczu i jaki jest ścisk, wyobraźcie sobie że na meczu roobi się ostra awantura , kibice niechuligani zaczynają panicznie uciekać w stronę wyjść - co wtedy ? też powiecie że chuligani są potrzebni i trzeba im dziękować za ochronę ? powiecie to bliskim tych , którzy zostaną wtedy zadeptani ?

to że u nas do czegos trakiego nie doszło jeszcze to tylko zasługa niebios i mam nadzieję że nie nastąpi , ale tolerowanie i nawet pochwalanie działań chuligańskich raczej w tym nie pomoże

_Bart
03-06-2004, 19:58
Fizi co do wyjsc to masz racje ale to chyba wina klubu ze jest to tak rozwiazane

a co by bylo gdyby byl pozar albo inne ustrojstwo

nie mozna tak rozumowac

ja tez jestem przeciwny nazwijmy to chuliganieniu na stadonie

ale jesli ktos zaczyna to nie dziwmy sie ze czesc osob sie postawi i jest avantura

Fizi
03-06-2004, 19:58
aha i uprzejmie dziękuję tym panom za to , że nie wejdę wraz z kilkoma tysiącami innych kibiców na mecz z Widzewem

dziękuję im również za to, że pozbawili klub , który tak bardzo kochaja , 50 tyś złotych

licze na ich dalsze poświęcenie i wierzę że wypłacą klubowi te 50 tys złotych , oraz kasę , która klub by zarobił na sprzedazy biletów z własnych kieszeni

nie śmiem w to nawet wątpić że tak zrobią

przecież oni żywią i bronią

VASCO
03-06-2004, 20:08
Będzie tak jak w Anglii bo to jedyna droga do sukcesu marketingowego klubu. Pełnego sukces !!! A chuligani niech się pozabijają gdzieś w lesie. Ja jestem jak najbardziej za!

_Bart
03-06-2004, 20:10
aha i uprzejmie dziękuję tym panom za to , że nie wejdę wraz z kilkoma tysiącami innych kibiców na mecz z Widzewem

dziękuję im również za to, że pozbawili klub , który tak bardzo kochaja , 50 tyś złotych

licze na ich dalsze poświęcenie i wierzę że wypłacą klubowi te 50 tys złotych , oraz kasę , która klub by zarobił na sprzedazy biletów z własnych kieszeni

nie śmiem w to nawet wątpić że tak zrobią

przecież oni żywią i bronią

z tego co sie orientuje to kare poniosa sami kibice gdyz te pieniadze beda potracone ze złotowki z biletow ale moze sie myle

a co do reszty to bez komentarza jestes zazslepiony i widzisz tylko jedna strone medalu wg Ciebie złą wg innych niekoniecznie

Fizi
03-06-2004, 20:15
Bart - a możesz powiedzieć co jest na tej stronie medalu , której ,, nie widzę ,, ?

_Bart
03-06-2004, 20:25
Bart - a możesz powiedzieć co jest na tej stronie medalu , której ,, nie widzę ,, ?

widzisz jakbys sie zachowal gdyby ktos Ci w twarz powiedzial ze Legia to ...

chłopaki nie wytrzymali gdyz maja takie zajawki a nie inne i dali jednemu z Lechitow w morde moze to na przyszlosc sprawi ze piłkarze zastanowia sie zanim cos zaspiewaja

po drugie znow napisze ze gdyby nie Oni nie wiadomo jak by sie wszystko skonczylo i moge sie zalozyc ze gdyby Lech wbiegl na murawe a nasi nic by nie zrobili to kary bylyby takie same

Sharn
03-06-2004, 20:35
Taaak, będzie jak w Anglii. 40 pięknych, super bezpiecznych stadionów. Pełne trybuny rozentazjumowanych dziadków z kilkunastoletnimi wnuczkami, których stać na karnet za 2 średnie krajowe, chuligani pozamykani, albo chociaż "pokolczykowani", siedzący w pubuch i bijący tylko innych "łysych" na ulicach. I reszta Beckhamo-Figo-Ronaldomaniaków na najlepszych miejscach... (Ludzie tak długo nie żyją) :pomylony: Ja się nie piszę... :dziwne:
Zrozum, że jesteśmy Polakami. Mamy własną, mentalność, charyzmę i temperament. Słowianie nigdy nie byli tacy jak Angole i nic tego nie zmieni. Mamy swój styl kibicowania i podejście do tego, bliżej nam do bałkanów chociażby, niż popcornowego kibicowania na wyspach czy beneluksie.

Jak ktoś już napisał chuliganka to część kibicowania i nie znam ani jednego kraju w którym tak nie jest.

pozdr. CywiL, Bart i reszta dobrych chłopaczyn. :D

:transparent:

Fizi
03-06-2004, 20:39

widzisz jakbys sie zachowal gdyby ktos Ci w twarz powiedzial ze Legia to ...

chłopaki nie wytrzymali gdyz maja takie zajawki a nie inne i dali jednemu z Lechitow w morde moze to na przyszlosc sprawi ze piłkarze zastanowia sie zanim cos zaspiewaja

po drugie znow napisze ze gdyby nie Oni nie wiadomo jak by sie wszystko skonczylo i moge sie zalozyc ze gdyby Lech wbiegl na murawe a nasi nic by nie zrobili to kary bylyby takie same

Bart - za przezywanie się leją się przedszkolaki, dorosły , normalny facet zna swoją wartość i wartość osób, grup , do których należy i nie odczuwa potrzeby udowadniania komuś kto się zachowuje jak gówniarz z kupką w pielusze ( np jak Reiss śpiewający że Legia to ...) lejąc go po ryju, poprostu oleje głupka

co do tego, że gdyby nie oni to Lech by wbiegł na murawę - pisałem wcześniej organizator czyli klub ma psi obowiązek zapewnić takie zabezpieczenie i taką ochronę , żeby cos takiego było likwidowane w zarodku- tak , wiem , że tego teraz nie ma , ale tak być powinno
i dlatego też napisałem wcześniej że nie chodzi o to czy na Legii powinni być chuligani czy nie , ale o to , że na żadnym stadionie być ich nie powinno - wtedy problem , o którym mówisz, że jakby oni nie ruszyli to tamcio by weszli na murawę itd by nie istniał , bo nie byłoby ani tamtych , ani tych

_Bart
03-06-2004, 20:46
Bart - za przezywanie się leją się przedszkolaki, dorosły , normalny facet zna swoją wartość i wartość osób, grup , do których należy i nie odczuwa potrzeby udowadniania komuś kto się zachowuje jak gówniarz z kupką w pielusze ( np jak Reiss śpiewający że Legia to ...) lejąc go po ryju, poprostu oleje głupka

co do tego, że gdyby nie oni to Lech by wbiegł na murawę - pisałem wcześniej organizator czyli klub ma psi obowiązek zapewnić takie zabezpieczenie i taką ochronę , żeby cos takiego było likwidowane w zarodku- tak , wiem , że tego teraz nie ma , ale tak być powinno
i dlatego też napisałem wcześniej że nie chodzi o to czy na Legii powinni być chuligani czy nie , ale o to , że na żadnym stadionie być ich nie powinno - wtedy problem , o którym mówisz, że jakby oni nie ruszyli to tamcio by weszli na murawę itd by nie istniał , bo nie byłoby ani tamtych , ani tych

a mi sie jednak wydaje ze moje emocje by nie wytrzymaly i sprobowalbym dac komus w ryj (niekoniecznie bym na tym dobrze wyszedl ale swoj honor mam)

nawet najlepsza ochrona czy co tam sobie ktos wymysli nie zabierze chuliganow ze stadionow gdyz jest to taka sama subkultura jak ultrasi, oni na mecz przychodza (niekoniecznie go ogladaja) ale przychodza bo ich w jakiś sposb ciagnie
tylko ze Ultrasow ciagnie do innych rzeczy niz chuliganke

jedynym sposobem na zwalczenie chuliganstwa na stadionach jest prawo ktore za wejscie na murawe lub zlapanie na meczu za ekscesy spowoduje niesamowite kary finansowe i odpowiedzialnosc wobec prawa
niestety ja nie widze tego w Polsce gdyz sam napewno wiesz ze Policja to panstwo w panstwie i oni Ciebie za wyrzucenie papierka z pociagu jadavego na mecz wpierdola na czynna napasc na policjanta lub co kolwiek innego to Cie ujebie (oczywiscie jesli beda mieli taie widzimisie)

Fizi
03-06-2004, 20:47
Sharn - uważasz , że to jest kwestia wyboru albo chuligani albo popcorn ?

uważasz , że nie może być świetnego widowiska, dopingu na pełnej k... , bez takiej mozliwości , że może zaraz co poniektórzy zaczną się ganiac po płycie i zrywać flagi, rzucać racami w sektory itp ?

chuligaństwo to patologia - wiem że żadnej patologii nie da się wyeliminować całkowicie , ale bezsensem jest jej akceptowanie i pochwalanie, normalni dorosli ludzie nie okładają się po pyskach dlatego że są z innego miasta

a na koniec pytanie : czy naporawdę taka duża jest różnica między dwiema ekipami chuliganów związanych z klubem piłkarskim okładająca się na stadionie czy też w lesie a dwiema grupami wieśniaków napieprzających się wioska na wioskę pod remizą ?

Sharn
03-06-2004, 21:10
A duża jest różnica między chlorem upijającym się Danielsem a upijającym się "Cyculą"?. :co2:

Fizi
03-06-2004, 21:16
A duża jest różnica między chlorem upijającym się Danielsem a upijającym się "Cyculą"?. :co2:

taka że ten z Danielsem ma więcej do przepicia a ten z Cyculą mniej, tak czy inaczej jeden i drugi najprawdopodobniej przechla wszystko co ma i w końcowym rozrachunku spotkaja się przy flaszeczce Dykty - jeden i drugi jest chlorem

Herman
03-06-2004, 21:21
Bart ma rację po części, ale tak samo ma ją Fizi.

Hools byli w w tym światku od zawsze i tak zostanie.Możesz to pochwalać lub nie , ale tak zawsze będzie.

Tak jak jest napisane na fladze kartofli:

"Jedni zbieraja znaczki,inni chodza do kina a my lubimy jak skacze adrenalina"(czy jakoś tak).Zawszę będą ludzie,których będzie chuliganka, zawsze będą ludzie których będzie jarało ultrasowanie.
Taka jest piłka nożna - ja ją właśnie za to kocham bo jest w niej wszystko.
Są inne sporty.

Włóczykij
03-06-2004, 21:31
Są inne sporty.

I to trzeba sobie uswiadomisc wybierajac opcje w zyciu: "bede fanatykiem Legii (lub innego klubu)"
jesli te opcje komus nie pasuja, niech zacznia chodzic na inne dyscypliny (gimnastyka artystyczna moze :niedobry: )

ems
03-06-2004, 21:33
Barwy prowokuja to je zdejmijcie ?! Calagan, co robisz 11 czerwca ? :zly:

calagan
03-06-2004, 21:37
taaaa widać ze jezdzisz na wyjazdy i wiesz co i jak
napewno chlopaki z TB nie mieli co robić i to Oni poszli sklep okraść itd itp, wyobraź sobie ze takie rzeczy robią normalni kibice a nie chuliganka
Ci sami normalni kibice robią to samo na codzień
oczywiscie dziele kibicow na normalnych i normalnych* oraz chuliganke
* - to Ci którzy nie są w żadnej bojowce [/quote]
A nie uwazasz, ze smarkateria czuje sie bezkarna przy tych pseudo-bojowkach? Kto im podskoczy. Oni zrobia dyma jak ktos do nich wyskoczy, to szybciutko znikaja za plecami i co? Slyszales kiedys o przypadku wydania kibica, ktory zlamal prawo, przez jegho wlasna grupe policji? Bo ja nigdy. Nawet jesli wina byla eweidentna. Nie sadzisz, ze jest to chore?
Tak na wyjazdy nie jezdze - zniechecily mnie skutecznie kilka lat temu rozne akcje. Ale mi wystarczy widok kretynow wracajacych po meczu - malolat wyzywajacy sie na tablicy autobusowej, przy ogolnym poklasku tlumu.

wejscia z brama to rzeczywiscie problem i zła rzecz, chyba najgorsza z mozliwych :rotfl:

Takie smieszne? To nie drzyj sie na caly glos i nie rob afery jak Wisla, Lech, czy ktos inny powiedza, ze kibicow Legii nie wpuszczamy. Wyciagne ten watek z pod ziemi i przypomne Ci Twoj wpis wolami.

gdzies tam piszesz o tym ze na meczach podwyzszonego ryzyka TB siada na skraju krytej

Oni nie siadaja - oni stoja w narozniku trybuny.

a niby gdzie maja siasc na żylecie z ktorej zanim by sie wydopstali jakby cos sie dzialo to juz pewnie zarobił byś w trąbe (oczywiscie gdybys siedzial gdzies na dolnych sektorach krytej badz przed kryta)

Bzdury wasc wypisujesz. Siedzialem - nie raz i nie dwa. Zyje, mam sie dobrze. Nigdy nie uciekalem chociaz wiele ciekawych rzeczy sie wokol dzialo. A od pilnowania porzadku jest ochrona i policja. Co takiego zrobil Lech, ze kilku z nich zaczelo przez plot skakac, a kolejni juz na nim wisieli?? Do przeskoczenia plotu przez Poznaniakow bylo jeszcze baaardzo daleko. Przy Twoim mysleniu jestemy dozywotnio skazani na ploty 5 metrowe - bo przejscie takiej przeszkody pozwoli na reakcje ochrony i policji. A podobna miala byc normalizacja i zero plotow. Jak takie typki beda na stadionie i beda sie podrywac bo ktos z sektora gosci podbiegl do plotu, to zapomnij o tym.

naprawde nie wiem czy Ty też jestes z TWA ale Twoj tok myslenia jest identyczny jak kolegow z drzewek
najlepiej jest przyjsc na mecz posiedziec porozmawiac ze znajomym i najlepiej jakby pivo w lato dawali a koce i kurtki puchowe w zime i żeby kopacze grali tak jak to sobie wymazysz bo jak zagaraja źle to lipa bo juz pivo nie tak samo bedzie smakowac

Tak, mysle podobnie, ale to Ty masz wypaczony punkt widzenia na to co sie ma dziac na stadionie. Ja nie neguje oprawy meczowej - neguje trzymanie hools na stadionach. Napisalem, zeby zdjac wszystkie plutna z plotow to nie bedzie powodu do wbiegania na murawe, ani bronienia czegokolwiek. I tak, jesli ma byc kiedys normalnie, ploty trzeba bedzie zlikwidowac, a co za tym idzie znikna wszystkie lub prawie wszystkie plotna. Lubisz stac 2h na wlasnym krzeselku? Gratuluje - mi sie juz nie chce. Wole dupe posadzic, a i tak swoje odspiewam - ale chce to zrobic na swoim miejscu, ktore wykupilem przed sezonem i z wlasnej woli, a nie pod przymusem jakiegos troglodyty. Takie dziwne?

tak nie bylo nie jest i nigdy nie bedzie bo stadion to stadion a nie teatr[/quote]

A co ma do tego teatr? Nie wymagam ciszy, ani braku deszczu - chce miec swiety spokoj, a nie atrakcje takie jak z Lechem. I co powiesz o tych wspanialych obroncach nie wiadomo czego, ktorzy pobili Lechitow, a przez ktorych zamiast 13tys widzow mecz zobaczy moze 4tys? Co powiesz Cyberfanom (uogolniam do najbardziej znanej grupy od opraw), ktorzy bekneli za to kasa z oprawy? Wspaniali hools, dzieki nim nikogo z naszych nie pobito - tak? Powodzenia. Zwlaszcza w szukaniu sponsorow na kolejne oprawy - napewno sie znajda.

Fizi
03-06-2004, 21:37
Są inne sporty.

I to trzeba sobie uswiadomisc wybierajac opcje w zyciu: "bede fanatykiem Legii (lub innego klubu)"
jesli te opcje komus nie pasuja, niech zacznia chodzic na inne dyscypliny (gimnastyka artystyczna moze :niedobry: )

fajnie że akceptujesz wszystko co Cię otacza w życiu

ps. są też dyscypliny w których leje się krew, na nie też można chodzić

calagan
03-06-2004, 21:42

Kopie ogrodek, albo trawe kosze, albo nie wiem co - moze bede sie zazynal na dwukolowym wehikule czasu.

Włóczykij
03-06-2004, 21:42
powiem Ci tak, ze nawet w tym przypadku jakim jest zamkniecie nam stadionu ( bo nie robmy lipy, 4 tysia na meczu z Widzewem, to jest przecierz NIC) z powodu tego ze oklepali lechitow za ich stosunek do nas, to powiem Ci ze w sumie dobrze ze sie tak stalo, i tyle z mojej strony

CF i UB macie juz zasluzone wakacje, :dzieki:

ems
03-06-2004, 21:45

Kopie ogrodek, albo trawe kosze, albo nie wiem co - moze bede sie zazynal na dwukolowym wehikule czasu.

no prosze... po takich wypowiedziach, sklonny bylem sadzic ze wezmiesz udzial w jakiejs demonstracji

CF i UB macie juz zasluzone wakacje

IBIIZAAAA ?! :klask: :co: :rotfl:

calagan
03-06-2004, 21:52
[quote=ems]Barwy prowokuja to je zdejmijcie ?! Calagan, co robisz 11 czerwca ? :zly:

no prosze... po takich wypowiedziach, sklonny bylem sadzic ze wezmiesz udzial w jakiejs demonstracji

A co, takie sklonnosci do perwersji w moich wypowiedziach przebijaja sie? To krzyk rozpaczy i bezsilnosci. Juz pare takich rozrob na Legii przezylem i mam dosc - za kazdym razem zamiast byc lepiej jest gorzej - przedtem przynajmniej tylko kibice miedzy soba sie lali, a teraz juz pilkarzy.

donpedros
03-06-2004, 21:54
Slyszales kiedys o przypadku wydania kibica, ktory zlamal prawo, przez jegho wlasna grupe policji? Bo ja nigdy. Nawet jesli wina byla eweidentna. Nie sadzisz, ze jest to chore?

Jest to normalne w kazdej grupie ludzi, ktorzy sie szanuja. Chyba nie namawiasz tu nikogo teraz do kapowania na siebie ?

Ja bym na kumpla nie nakapowal nigdy, nawet jakbym wiedzial, ze cos ukradl/zdemolowal itp. Bo na tym polega szacunek. Jesli zobaczysz, ze Twoj znajomy zle zaparkowal, od razu dzwonisz na 997 zeby ta sprawe zglosic ?

ems
03-06-2004, 21:57
[quote=ems]Barwy prowokuja to je zdejmijcie ?! Calagan, co robisz 11 czerwca ? :zly:

A co, takie sklonnosci do perwersji w moich wypowiedziach przebijaja sie? To krzyk rozpaczy i bezsilnosci. Juz pare takich rozrob na Legii przezylem i mam dosc - za kazdym razem zamiast byc lepiej jest gorzej - przedtem przynajmniej tylko kibice miedzy soba sie lali, a teraz juz pilkarzy.

abstrahujac juz od Twoich pro997 pogladow (no coz, rozumiem, nie kazdy musi internalizowac sobie reguly swiata kibicowskiego...), sugestia zebysmy nie nosili barw pozwala mi sadzic, iz masz cos z mysleniem nie w ta strone...

Sharn
03-06-2004, 21:58
Co powiesz Cyberfanom (uogolniam do najbardziej znanej grupy od opraw), ktorzy bekneli za to kasa z oprawy?

A niby co on nam może powiedzieć? :dziwne: Wiadomo, że jest chujnia i tyle, ale szukanie winnych nie jest tu żadnym rozwiązaniem. Jest żal za to co jest, ale kto myśli wie jakie są realia. Tyle.

taka że ten z Danielsem ma więcej do przepicia a ten z Cyculą mniej, tak czy inaczej jeden i drugi najprawdopodobniej przechla wszystko co ma i w końcowym rozrachunku spotkaja się przy flaszeczce Dykty - jeden i drugi jest chlorem

Chyba się nie zrozumieliśmy. Niektórzy wybierają pewny styl bo lubią, a niektórzy bo muszą... Włot co...

szczepan
03-06-2004, 22:03
A pomyslales, czy wogole targaliby plotem i starali sie robic zadyme, gdyby nie mieli przed kim sie napinac. Siedze na sektorze B na krytej - widze co sie dzieje. Gdy rywalem jest jedna z topowych ekip pod wzgledem kibicowskim - ABS-y zawsze stoja w narozniku krytej - nie wiesz po co? Bo napewno nie dla lepszej widocznosci. To co napisze bedzie niepopularne, ale ja bym nie wywieszal barw na plotach - jesli to one powoduja spiecia z kibicami innych druzyn - walic to. I wywalic wszystkich lysoli.

bez flag moze szalikow i spiewow tez? tylko popcorn zeby zapchac morde... gratuluje podejscia!

Raffi
03-06-2004, 22:03
ems :bejsboll:

Fizi
03-06-2004, 22:06

Chyba się nie zrozumieliśmy. Niektórzy wybierają pewny styl bo lubią, a niektórzy bo muszą... Włot co...

ok. tylko , że niezależnie od pobudek przy dokonywaniu wyboru skutek jest ten sam

szczepan
03-06-2004, 22:08

a to niby czemu? :bauns:

ems
03-06-2004, 22:10
ems :bejsboll:

chodzcie smialo jest nas malo :brawo:

Włóczykij
03-06-2004, 22:12

a to niby czemu? :bauns:

PDK :D :rotfl:

VASCO
03-06-2004, 22:38
Calagan trochę przesadza ,żeby barw nie wieszać itp. Ale ja w wielu sprawach zgadzam sie z nim. Zresztą tak naprawdę gorszą grupą na stadionach nie są chuligani, ale dzieciaki i żuleria w dresach próbująca pokazać jacy to oni są kozacy. Wychodzą na miasto, demolują autobusy itp. Chuligani są ok, jeśli biją się z kolesiami , którzy mają podobne zainteresowania i robią to w ustronnym miejscu. Ale od stadionu won !!!!!!!!!!!!!!!

Adiq
03-06-2004, 22:44
Vasco nie odpowiedziałeś mi na pytanie.

Kawa
03-06-2004, 22:49
Adiq ja Ci odpowiem :D
Nie ma tej grupy, tracimy flagi,ale chłopaki sa szczęsliwi bo nie dalismy sie sprowokowac, pokazalismu kÓltÓrke i wogole było cacy. A i jeszcze by na forum napisali zeby na przyszłość nie wieszac flag bo inna ekpia moze po nie wbiec, a wtedy PZPN moze nam stadion zamknąc.

Porter
03-06-2004, 22:55
Najlepsze z najlepszych :
Gazeta Wyborcza :
"We wtorek kilka-kilkanaście osób zaatakowało piłkarzy, może setka bandytów z obu miast sprowokowała awantury. Umówili się telefonicznie , o czym dowiedzieliśmy się w trakcie meczu
-W jaki sposób?
-Swoimi kanałami. "
:poddajesie :poddajesie

VASCO
03-06-2004, 23:00
Vasco nie odpowiedziałeś mi na pytanie.

Powiem tak. Nie należy trzymać określonej grupy ludzi na stadionie tylko dlatego ,że "w razie czego" obronią nas przed atakującą "armią wroga". Co to za dziecinada?? Mi nie chodzi tylko o stadion Legii. Jeśli nie będzie chuliganów Widzewa, Lecha, Arki itp to kto nas będzie atakował??????? Trzeba wytępić tych ludzi ze WSZYSTKICH polskich stadionów. Ja nie mówię "nie" wszystkim chuliganom! Jeżeli są to ludzie , którzy wiedzą kiedy i gdzie mogą się bić, albo kiedy muszą to ok !!!!! Powiedzmy sobie jednak szczerze, że dla większości tych osób nieważne jest dobro klubu, liczy się tylko dobra zabawa. To nie jest tak,że to są niegroźne aniołki, które atakują jedynie w wypadkach agresji, w samoobronie. Oni bardzo często sami doprowadzają do awantur , prowokują , szukają "dymu" gdziekolwiek się ruszą. Nie będe rozpatrywał "co by było gdyby". To pytanie może jest sensowne i całkiem dające dużo do myślenia , ale ja obstaję przy swoim. W całej polskiej piłce potrzebne są zmiany....

szczepan
03-06-2004, 23:16
W całej polskiej piłce potrzebne są zmiany....

do boju :bauns:

Adiq
03-06-2004, 23:20
Powiem ci tylko tyle, że twoje poglądy opierają się na nierealnych sytuacjach. Świata nie zmienisz.

marecki
03-06-2004, 23:25
Najlepsze z najlepszych :
Gazeta Wyborcza :
"We wtorek kilka-kilkanaście osób zaatakowało piłkarzy, może setka bandytów z obu miast sprowokowała awantury. Umówili się telefonicznie , o czym dowiedzieliśmy się w trakcie meczu
-W jaki sposób?
-Swoimi kanałami. "
:poddajesie :poddajesie

hyyy :fuckyou: :ksp: ?

Fizi
03-06-2004, 23:26
Nie ma tej grupy, tracimy flagi,ale chłopaki sa szczęsliwi bo nie dalismy sie sprowokowac, pokazalismu kÓltÓrke i wogole było cacy. A i jeszcze by na forum napisali zeby na przyszłość nie wieszac flag bo inna ekpia moze po nie wbiec, a wtedy PZPN moze nam stadion zamknąc.

a ja proponuję inną wersję : nie ma tej grupy , nie ma tamtej grupy, bo nie zostały wpuszczone na stadion,

kilku jednak się udało, bo przez każdą sieć kilka rybek się prześlizgnie, i z tych kilku dwóch , trzech chce wbiec na murawę i zerwać flagę .

jeden zostaje złapany zanim dojdzie do bandy okalającej boisko (ogrodzeń nie ma , bo nie ma potrzeby robienia zassiek przed stadem rozjuszonych osiłków),

kolejny przeskakuje wraz z kumplem przez bandę , ale ochrona szybciutko ich wyłapuje zanim postawili pierwszy krok na murawie .

wszyscy trzej nigdy wiecej nie wejdą na stadion i zabulą kilka tysięcy złotych grzywny

flagi wiszą sobie dalej, mecz nie zostaje przerwany, nie ma kar dla klubu za złe zachowanie kibiców i za braki w zapewnieniu bezpieczeństwa przez organizatorów

mi taka opcja jakoś bardziej pasuje i myślę że prędzej czy później się jej doczekam i na polskich stadionach

VASCO
03-06-2004, 23:27
Powiem ci tylko tyle, że twoje poglądy opierają się na nierealnych sytuacjach. Świata nie zmienisz.
No ale jednak gdzieś na świecie udało się... A więc jednak można. Nie twierdzę,że zrobić to można szybko, łatwo i przyjemnie. Ale od czegoś trzeba zacząć. W każdym zakątku kraju w mordę i do paki z chuliganami. I jeszcze niech z nich w pace dziewczynki zrobią :bejsboll:

Fizi
03-06-2004, 23:29
No ale jednak gdzieś na świecie udało się... A więc jednak można. Nie twierdzę,że zrobić to można szybko, łatwo i przyjemnie. Ale od czegoś trzeba zacząć. W każdym zakątku kraju w mordę i do paki z chuliganami. I jeszcze niech z nich w pace dziewczynki zrobią :bejsboll:

to akurat mało prawdopodobna wersja wydarzeń :D

ems
03-06-2004, 23:30

a ja proponuję inną wersję : nie ma tej grupy , nie ma tamtej grupy, bo nie zostały wpuszczone na stadion,

kilku jednak się udało, bo przez każdą sieć kilka rybek się prześlizgnie, i z tych kilku dwóch , trzech chce wbiec na murawę i zerwać flagę .

jeden zostaje złapany zanim dojdzie do bandy okalającej boisko (ogrodzeń nie ma , bo nie ma potrzeby robienia zassiek przed stadem rozjuszonych osiłków),

kolejny przeskakuje wraz z kumplem przez bandę , ale ochrona szybciutko ich wyłapuje zanim postawili pierwszy krok na murawie .

wszyscy trzej nigdy wiecej nie wejdą na stadion i zabulą kilka tysięcy złotych grzywny

flagi wiszą sobie dalej, mecz nie zostaje przerwany, nie ma kar dla klubu za złe zachowanie kibiców i za braki w zapewnieniu bezpieczeństwa przez organizatorów

mi taka opcja jakoś bardziej pasuje i myślę że prędzej czy później się jej doczekam i na polskich stadionach
hehhehe
zaa tee 40 lat... :D

Fizi
03-06-2004, 23:32
hehhehe
zaa tee 40 lat... :D

czterdzieści lat minęło jak jeden dzień... :bauns: :> :D

VASCO
03-06-2004, 23:33

No niestety niby racja, ale jak dla mnie nie jest to takie pewne. Ci ludzie szukają tak wielu wrażeń, że może będą chcieli spróbować wszystkich "atrakcji" tego świata. Oszołomy debilne.....

ems
03-06-2004, 23:43

No niestety niby racja, ale jak dla mnie nie jest to takie pewne. Ci ludzie szukają tak wielu wrażeń, że może będą chcieli spróbować wszystkich "atrakcji" tego świata. Oszołomy debilne.....

jak ja kocham internetowych krzykaczy :)

VASCO
03-06-2004, 23:45
Kur :cenzura: Vasco epitety to sobie zostaw na później. Wiesz gdzie tych ludzi szukać.
Nie szukam, ze zwierzętami się nie zadaje !!!! A epitety trafiają tylko pod adres właściwy...

Kawa
03-06-2004, 23:47
Vasco **** z nami, wazne ze kibice Lazio sa grzeczni :lol:

Fizi
03-06-2004, 23:48
Vasco jeśli myslisz , że ilość wulgaryzmów zwartych w Twojej wypowiedzi i wyzwisk pod adresem grupy , której nie akceptujesz wzmacnia jej wymowę , to powiem Ci,iż myslę , że wątpię

VASCO
03-06-2004, 23:49
Vasco **** z nami, wazne ze kibice Lazio sa grzeczni :lol:
No i kurczę trafiłeś w mój czuły punkt. No rzeczywiście z Lazio też jest trochę kłopotów..... Ale będzie jak w Anglii...niedługo. Byleby tylko ultras nie poszło w stronę Wysp Brytyjskich bo to byłaby tragedia.

[ Dodano: Pią cze 04, 2004 12:51 am ]

Vasco jeśli myslisz , że ilość wulgaryzmów zwartych w Twojej wypowiedzi i wyzwisk pod adresem grupy , której nie akceptujesz wzmacnia jej wymowę , to powiem Ci,iż myslę , że wątpię
Wcale tak nie myślę. Czasem jednak nie mam ochoty bawić się w zawiłe formułowanie tego co naprawdziwiej i najdobitniej można wyrazić wprost....

Fizi
04-06-2004, 00:13
A wracając do tematu:

Pewnie nie umknęło Waszej uwadze, że od kiedy ITI zaczęło się przymierzać do wejścia w piłke nożną a potem konkretnie w Legię , nasiliło się w należacych do tej spółki mediach polowanie na chuliganów: każda zadyma była mocno nagłaśniana , inne media podjęły ten temat i obecnie można powiedziec że w prasie, telewizji i necie mamy juz do czynienia z polowaniem z nagonką na chuliganów, pojawiają sie już nawet zdjęcia twarzy , na których z łatwością można je rozpoznać .

Myśle że to nie jest przypadek.
Właściciele ITI , słuszznie zresztą, uznali , że jednym z głównych czynników utrudniających im rozkręcenie interesu pod nazwą KP Legia Warszawa SSA jest problem kojarzenia futbolu w Polsce z bandytyzmem na stadionach.
Do tej pory jakoś mimo wszystko nie było wielkiego ciśnienia na jego zwalczanie .
ITI ma odpowiedznie narzędzia do wytworzenia takiegoi ciśnienia i będzie wspólnie z innymi mediami bombardowac społeczeństwao doniesieniami o zagrozeniu , także osoby , od których zależą decyzje w tym zakresie.
Media już niejednego kozaka usadziły. W biznesioe nie ma litości. Jeśłi ITI uznało , żę jego wrogiem w tym biznesie są chuligani ( a tak właśnie się stało ) to nie sądzę aby odpuściło ten temat.
Moim zdaniem wyrok na tę grupę już zapadł, i tylko kwestia czasu jest kiedy uda się doprowadzić do jego wykonania

ems
04-06-2004, 00:18
A wracając do tematu:

Pewnie nie umknęło Waszej uwadze, że od kiedy ITI zaczęło się przymierzać do wejścia w piłke nożną a potem konkretnie w Legię , nasiliło się w należacych do tej spółki mediach polowanie na chuliganów: każda zadyma była mocno nagłaśniana , inne media podjęły ten temat i obecnie można powiedziec że w prasie, telewizji i necie mamy juz do czynienia z polowaniem z nagonką na chuliganów, pojawiają sie już nawet zdjęcia twarzy , na których z łatwością można je rozpoznać .

Właściciele ITI , słuszznie zresztą, uznali , że jednym z głównych czynników utrudniających im rozkręcenie interesu pod nazwą KP Legia Warszawa SSA jest problem kojarzenia futbolu w Polsce z bandytyzmem na stadionach.
Do tej pory jakoś mimo wszystko nie było wielkiego ciśnienia na jego zwalczanie .
ITI ma odpowiedznie narzędzia do wytworzenia takiegoi ciśnienia i będzie wspólnie z innymi mediami bombardowac społeczeństwao doniesieniami o zagrozeniu , także osoby , od których zależą decyzje w tym zakresie.
Media już niejednego kozaka usadziły. W biznesioe nie ma litości. Jeśłi ITI uznało , żę jego wrogiem w tym biznesie są chuligani ( a tak właśnie się stało ) to nie sądzę aby odpuściło ten temat.
Moim zdaniem wyrok na tę grupę już zapadł, i tylko kwestia czasu jest kiedy uda się doprowadzić do jego wykonania

tylko, ze:

- naglasniajac ten temat powoduja spadek frekwencji
- jakos nikt nie zauwaza tego ze do tej pory na Legii byl spokoj, na pewno nie dzieki policji i ochronie...

[ Dodano: Pią cze 04, 2004 12:18 am ]

Kur :cenzura: Vasco epitety to sobie zostaw na później. Wiesz gdzie tych ludzi szukać.
Nie szukam, ze zwierzętami się nie zadaje !!!! A epitety trafiają tylko pod adres właściwy...

Jeżeli ich nie szukasz to po kiego ich obrażasz?

bo ma konkretną klawiaturę :>

Kawa
04-06-2004, 00:21
tylko, ze:

to było by problemem przy prowadzeniu krótkofalowej polityki. Jadnak ITI patrzy bardziej przyszłościowo, nawet kosztem chwilowych strat.

szczepan
04-06-2004, 00:24
tylko, ze:

to było by problemem przy prowadzeniu krótkofalowej polityki. Jadnak ITI patrzy bardziej przyszłościowo, nawet kosztem chwilowych strat.

no tak tylko ze ja cos czuje ze ultrasow tez nie widza w swoim planie...

Kawa
04-06-2004, 00:26
no tak tylko ze ja cos czuje ze ultrasow tez nie widza w swoim planie...Pozyjemy zobaczymy

Fizi
04-06-2004, 00:30
najgorzej jeśłi zaczną rzeczywiście wykonywać zakaz piro :(

dla mnie race to najbardziej zajebisty element oprawy :D im więcej tym lepiej :bauns:

czasem się zastanawiam czy nie jestem skrytym piromanem :>

ems
04-06-2004, 00:33
no tak tylko ze ja cos czuje ze ultrasow tez nie widza w swoim planie...Pozyjemy zobaczymy

no coz... jezeli klub faktycznie ma zamiar scisle wspolpracowac z policja...

:/

VASCO
04-06-2004, 07:04
A wracając do tematu:

tylko, ze:

- jakos nikt nie zauwaza tego ze do tej pory na Legii byl spokoj, na pewno nie dzieki policji i ochronie...

[ Dodano: Pią cze 04, 2004 12:18 am ]

Jeżeli ich nie szukasz to po kiego ich obrażasz?

bo ma konkretną klawiaturę :>
Chuligani (także ci z Legii) to agentury obcych krajów gł. z Izraela rozpierdalający Polskę od środka. Wiem to informuję ludzi....

Raffi
04-06-2004, 07:43
:D

CywiL
04-06-2004, 08:27
No i właśnie dzieki osobom takim jak Fizi albo calagan niedługo na Estadio WP zamiast meczy będzie zlot popcornżerców co dwa tygodnie po 100pln za bilet.....i nie będzie już piania :

"Och Cyberf@ni jaka zajebista oprawa !!" ......bo oprawy nie będzie.
Policja wprowadzi zakaz piro bo dzięki takim lapsom jak wy ma argument w stylu "...bo taka jest potrzeba w społeczeństwie..."...a bez piro przynajmniej dla mnie oprawa nie istnieje........

I skończcie bluzgać jeden z drugim na chuliganów bo sporo użytkowników tego forum zamiast nich wykopałoby was ze stadionu.... :cenzura:

legart
04-06-2004, 08:38
CywiL nie obrażaj forumowiczów tylko dlatego że maja inne poglądy części pozostałych dyskutantów też to dotyczy.

Adam-oldboy
04-06-2004, 08:59
Legart looz, dyskusja była na przyzwoitym poziomie, na argumenty, bez bluzgów, a już na pewno nie ze strony Cywila :nie_wiem: .

CywiL
04-06-2004, 09:05
Ja tylko pod rozwagę forumowiczów w tym Fiziego - piromana chciałem poddać fakt iż próba eliminacji chuliganów ze stadionu Legii pociągnie za sobą najprawdopodobniej eliminację zorganizowanego ultras na Łazienkowskiej.

AMEN

P.s Jesli ktoś się czuje urazony moimi postami to sorry......

legart
04-06-2004, 09:09
Własnie sobie uświadomiłem że że zamiast słowa "osoby" przeczytałem co innego sorry CywiL, do meritum Waszej dyskusji się nie wtrącam, bo każda strona ma swoje rację , a to jest forum dyskusyjne.

W sumie teraz się przyjrzałem dokładnie dyskusji i stwierdziłem że tak źle nie jest. Każdy może przedstwawić swoje racje ino by to robił w sposób nie uwłaczający innych osobom, co na szczęście jest rzadkością w tym kontrowersyjnym topicu.

_Bart
04-06-2004, 09:34

Takie smieszne? To nie drzyj sie na caly glos i nie rob afery jak Wisla, Lech, czy ktos inny powiedza, ze kibicow Legii nie wpuszczamy. Wyciagne ten watek z pod ziemi i przypomne Ci Twoj wpis wolami.

Oni nie siadaja - oni stoja w narozniku trybuny.

Bzdury wasc wypisujesz. Siedzialem - nie raz i nie dwa. Zyje, mam sie dobrze. Nigdy nie uciekalem chociaz wiele ciekawych rzeczy sie wokol dzialo. A od pilnowania porzadku jest ochrona i policja. Co takiego zrobil Lech, ze kilku z nich zaczelo przez plot skakac, a kolejni juz na nim wisieli?? Do przeskoczenia plotu przez Poznaniakow bylo jeszcze baaardzo daleko. Przy Twoim mysleniu jestemy dozywotnio skazani na ploty 5 metrowe - bo przejscie takiej przeszkody pozwoli na reakcje ochrony i policji. A podobna miala byc normalizacja i zero plotow. Jak takie typki beda na stadionie i beda sie podrywac bo ktos z sektora gosci podbiegl do plotu, to zapomnij o tym.

Tak, mysle podobnie, ale to Ty masz wypaczony punkt widzenia na to co sie ma dziac na stadionie. Ja nie neguje oprawy meczowej - neguje trzymanie hools na stadionach. Napisalem, zeby zdjac wszystkie plutna z plotow to nie bedzie powodu do wbiegania na murawe, ani bronienia czegokolwiek. I tak, jesli ma byc kiedys normalnie, ploty trzeba bedzie zlikwidowac, a co za tym idzie znikna wszystkie lub prawie wszystkie plotna. Lubisz stac 2h na wlasnym krzeselku? Gratuluje - mi sie juz nie chce. Wole dupe posadzic, a i tak swoje odspiewam - ale chce to zrobic na swoim miejscu, ktore wykupilem przed sezonem i z wlasnej woli, a nie pod przymusem jakiegos troglodyty. Takie dziwne?

tak nie bylo nie jest i nigdy nie bedzie bo stadion to stadion a nie teatr

A co ma do tego teatr? Nie wymagam ciszy, ani braku deszczu - chce miec swiety spokoj, a nie atrakcje takie jak z Lechem. I co powiesz o tych wspanialych obroncach nie wiadomo czego, ktorzy pobili Lechitow, a przez ktorych zamiast 13tys widzow mecz zobaczy moze 4tys? Co powiesz Cyberfanom (uogolniam do najbardziej znanej grupy od opraw), ktorzy bekneli za to kasa z oprawy? Wspaniali hools, dzieki nim nikogo z naszych nie pobito - tak? Powodzenia. Zwlaszcza w szukaniu sponsorow na kolejne oprawy - napewno sie znajda.[/quote]

pierwszego nie skomentuje gdyz szkoda mi mej klawliatury

teraz do cytatow
ad1)
tak bardzo mnie to smieszy gdyz takie wjazdy z brama wynikaja wlasnie z glupich ograniczen i zakazow
nie jest nasza wina ze sektor miesci przykladowo 800 osob a pozwalaja wejsc tylko 300

ad2) żart Ci sie udał

ad3) otoz wyobraz sobie ze nie ma flag na stadionie, wybiega druzyna gosci na murawe i myslisz ze nie ma co zrobic ? w pierwszej kolejnosci moze przyjebac pilkarzom a w drugiej wpasc na kryta i przywalic przykladowo Tobie
ja wiem ze jak nie bedzie nigdzie chuliganow to bedzie to niemmozliwe ale wtedy moze zdarzyc sie ze trafi sie ktos chory psychicznie i i tak to zrobi

ad4) a dla mnie najwazniejsze jest zeby byc na stadionie, warunki sa dla mnie nie wazne, wazne jest towarzystwo i mozliwość przebywania na stadionie
99% meczy i tak ogladam pozniej w C+ bo na stadionie nie jest mi dane obejrzeć i nie dlatego że jakiś "*****" zasłania mi mecz transparentem ale dlatego ze jak juz napisalem niekoniecznie gra pilkarzy jest najwazniejsza dla wszystkich na stadionie
to jest tylko dodatek dla dobrej zabawy
(mozliwe ze chuliganka tak samo rozumuje)

ad5) nie bede sie wypowaiadal za CF, mysle ze Ich posty mowia same za siebie choc oczywiscie nie wypowiada sie tu cała grupa tylko jej czlonkowie

teraz tak ogolnie dla tych co uwazaja ze wszystko bedzie cacy jak bedzie tak jak w Anglii
otoz ja wole juz popatrzec na gosci ktorzy wpadaja na murawe zeby sie ponapinac niz na gosci ktorzy wystawiaja swojego pomarszczonego fiuta i biegaja po całym boisku
za to tez powinny byc kary i to kurva wlacznie z wyrzucaniem z pucharow bo przeciez ochrona sie nie sprawdzila i to samo mogliby zrobic chuligani
nieprawdaż ?

Fizi
04-06-2004, 09:53
No i właśnie dzieki osobom takim jak Fizi albo calagan niedługo na Estadio WP zamiast meczy będzie zlot popcornżerców co dwa tygodnie po 100pln za bilet.....i nie będzie już piania :

Policja wprowadzi zakaz piro bo dzięki takim lapsom jak wy ma argument w stylu "...bo taka jest potrzeba w społeczeństwie..."...a bez piro przynajmniej dla mnie oprawa nie istnieje........

I skończcie bluzgać jeden z drugim na chuliganów bo sporo użytkowników tego forum zamiast nich wykopałoby was ze stadionu.... :cenzura:

odnośnie pierwszego akapitu - niegdzie nie napisałem , że marzy mi się ,,zlot popcornozerców,, na Łazienkowskiej, jeśłi tak odebrałeś to , że pisałem , że ,,wcześniej czy później będzie u nas jak w Anglii,, to precyzuję, że chodziło mi o kwestię modelu zabezpieczenia a nie kwestię modelu kibicowania , bo akurat w tej kwestii model angielski jest mi zupełnie obcy

co do zakazu piro - na ten temat mam takie samo zdanie jak Ty i myślę , że już wcześniej wyraziłem je jasno

co do bluzgania - nie zauważyłem , żebym na kogokolwiek w tym topicu bluzgał

mamy inne zdanie na pewne tematy - od tego jest forum dyskusyjne żeby dyskutować - jesli wszyscy się zgadzają dyskusji nie ma , bo niby o czym dyskutować ?

i na koniec - i po co mi ubliżasz ?

pijak
04-06-2004, 10:12
Bart wjazdy z bramą to nie tylko wina ograniczeń ale dupnej organizacji...
qrna nie wiem może jak u nas już to "pójdzie do przodu" to nie tyle co nie będzie hool's na meczach, ale im sie nie będzie opłacało dymić... dyskryminacja i selekcja na bramkach może być bolączką jak w anglii
fakt że jak już "określona" grupa będzie na meczu to nie jest to wiecie co...
dlam nie teraz można gadać a i tak trzeba mieć dobry układ z klubem, bo w walce z nim będzie ciężko... oczywiście nie da sie lizać dupy zarządowi jeśli totalnie będa robić burdel w naszym słowa znaczeniu na trybunach...
czas pokarze...

CywiL
04-06-2004, 10:18
odnośnie pierwszego akapitu - niegdzie nie napisałem , że marzy mi się ,,zlot popcornozerców,, na Łazienkowskiej, jeśłi tak odebrałeś to , że pisałem , że ,,wcześniej czy później będzie u nas jak w Anglii,, to precyzuję, że chodziło mi o kwestię modelu zabezpieczenia a nie kwestię modelu kibicowania , bo akurat w tej kwestii model angielski jest mi zupełnie obcy

co do zakazu piro - na ten temat mam takie samo zdanie jak Ty i myślę , że już wcześniej wyraziłem je jasno

co do bluzgania - nie zauważyłem , żebym na kogokolwiek w tym topicu bluzgał

mamy inne zdanie na pewne tematy - od tego jest forum dyskusyjne żeby dyskutować - jesli wszyscy się zgadzają dyskusji nie ma , bo niby o czym dyskutować ?

i na koniec - i po co mi ubliżasz ?

Co do pierwszego akapitu : ale Walterowi się marz ,a posty takie jak twoje tylko go utwierdzą w przekonaniu że robi dobrze....nie sądze żeby dla niego różnicę robiło czy ktoś racą mach czy pięścią ..kibol jest kibol , a dla niego idealną publiką byłaby ta z meczu "Big Brother - RAP"

co do zakazu piro - właśnie ultrasi moga najbardziej w dupę dostać bo chuligani byli ,są i będą ,klub może zaszkodzić im w niewielkim stopniu ,a nam....sam się zastanów.... :/

co do bluzgania - a ja zauważyłem....

co do dyskusji - zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości ,chociaż w pewnych przypadkach przypomina to kopanie się z koniem...

i na koniec - odsyłam do mojego poprzedniego posta.

Fizi
04-06-2004, 10:42
CywiL - podejrzewam , że Walter raczej moich postów nie czytał
jeśli coś utwierdza go w przekonaniu , że dobrze robi i dostarcza mu argumentów i pretekstów do działąń uderzających w ultras to są to właśnie chuligani i takie ich akcje jak ta na finale

spokojnie może powiedzieć - no zobaczcie - musimy ich kontrolować, zakazać wnoszenia rac, zaprzestac jakichkolwiek układów z nimi, bo oni nie są partnetami do rozmowy i robia bydło po raz kolejny ,

problem polega na tym , że większość ludzi nie odróżnia ultras i hools - dla niech to jedno słowo - kibol i tyle i Walter będzie tym pogrywał i juz to robi , a chuligani znakomicie mu to ułatwiają

VASCO
04-06-2004, 14:29
Co do bluzgania, to ja byłem. Ale zdania nie zmieniam. Przepraszać też nie przepraszam. Dla wszystkich ludzi dobrej woli jestem dobry. Dla tych porąbany wręcz przeciwnie. Chuligani to :cenzura: . I tyle!

calagan
04-06-2004, 14:58
Slyszales kiedys o przypadku wydania kibica, ktory zlamal prawo, przez jegho wlasna grupe policji? Bo ja nigdy. Nawet jesli wina byla eweidentna. Nie sadzisz, ze jest to chore?

Jest to normalne w kazdej grupie ludzi, ktorzy sie szanuja. Chyba nie namawiasz tu nikogo teraz do kapowania na siebie ?

Ja bym na kumpla nie nakapowal nigdy, nawet jakbym wiedzial, ze cos ukradl/zdemolowal itp. Bo na tym polega szacunek. Jesli zobaczysz, ze Twoj znajomy zle zaparkowal, od razu dzwonisz na 997 zeby ta sprawe zglosic ?

Rozumiem, ze te wszystkie ziomki, ktore wisza na plotach w gotowosci do wtargniecia na plyte niby w obronie barw klubowych to znajomi normalnych kibicow - to jak Wy chcecie spokoj na stadionie zachowac? Czy jak Twoj koles bedzie regularnie okradal ludzi, to tez go bedziesz chronil? To jest wlasnie to, co nas rozni od cywilizacji. Tam nie potraktowano by tego jako donos, ale jako jak najbardziej uczciwe zachowanie, wzorowa postawe obywatelska - tak jak sciaganie - tam to jest oszustwem, a u nas nadal uwaza sie nie sciaganie za frajerstwo.
Nie licze, ze ludzie z tej grupy beda na siebie donosic, ale licze, ze jak jakis duren rzuci kamieniem w strone boiska i wejdzie ochrona zeby go zgarnac, to Ty nie bedziesz ich wyzywal i szarpal zeby go zostawili, tylko pokazesz im dokladnie ktory to. Tak jest w Anglii i ja bym tego chcial. My niestety mamy obciazenia historyczne zwiazane z policja i donosami, ale to nie moze powodowac bezkarnosci bandytow.

[ Dodano: Pią cze 04, 2004 4:01 pm ]

abstrahujac juz od Twoich pro997 pogladow (no coz, rozumiem, nie kazdy musi internalizowac sobie reguly swiata kibicowskiego...), sugestia zebysmy nie nosili barw pozwala mi sadzic, iz masz cos z mysleniem nie w ta strone...

Mialem na mysli barwy/plotna na stadionie. Skrot myslowy. Przeciez jak postawia ten nowy stadion i zlikwiduja ploty to gdzie je bedziecie wieszac?

[ Dodano: Pią cze 04, 2004 4:11 pm ]

Cywil - czytac, a nie glupoty pisac. Pisalem jasno i prosto - won hoolsi ze stadionu. Nie mam nic do opraw, spiewowo i czego tam jeszcze. najbardziej kontrowersyjny postulat z mojej strony to zdjecie z plotow plocien. To nie psy decyduja tylko o piro. To zwiazek musi wprowadzac takie zmiany, bo w tym kierunku idzie UEFA.

Kto tu mowil o internetowych krzykaczach - co ems?

żyła
04-06-2004, 15:25
teraz (niestety!)słowom Miklasa zaprzeczyć się nie da........a po dupie dostaniemy tak, że się nie pozbieramy. my-wszyscy ,tylko nie hoolsi.

CywiL
04-06-2004, 16:08
Nie licze, ze ludzie z tej grupy beda na siebie donosic, ale licze, ze jak jakis duren rzuci kamieniem w strone boiska i wejdzie ochrona zeby go zgarnac, to Ty nie bedziesz ich wyzywal i szarpal zeby go zostawili, tylko pokazesz im dokladnie ktory to. Tak jest w Anglii i ja bym tego chcial..

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :strach: :o :o :o :/

Ktoś kiedys zapodał link na forum policyjne ,może byś się tam przeniósł ?

calagan
04-06-2004, 16:11
Nie licze, ze ludzie z tej grupy beda na siebie donosic, ale licze, ze jak jakis duren rzuci kamieniem w strone boiska i wejdzie ochrona zeby go zgarnac, to Ty nie bedziesz ich wyzywal i szarpal zeby go zostawili, tylko pokazesz im dokladnie ktory to. Tak jest w Anglii i ja bym tego chcial..

Nie rob zdziebka, tylko wyobraz sobie, ze ten koles co rzuca kamieniem to smarkacz i przeliczyl sie z silami. kamien spadl Ci na leb. Fajnie co?

Kawa
04-06-2004, 16:12

Nie rob zdziebka, tylko wyobraz sobie, ze ten koles co rzuca kamieniem to smarkacz i przeliczyl sie z silami. kamien spadl Ci na leb. Fajnie co?
To dajesz mu po mordzie, a nie policje wołasz...

CywiL
04-06-2004, 16:15

Krótko i na temat.

calagan
04-06-2004, 16:21

No wlasnie, a ja nie chce mu dawac po mordzie, bo ja wlasnie z tym walcze - to po pierwsze. A po drugie - zycze Ci powodzenia w dawaniu po mordzie. ja na mecze chodze zazwyczaj sam. Tacy kolesie nigdy - rozumiesz?

Kawa
04-06-2004, 16:37
A myslisz, ze jakgo psom sprzedasz to jego koledzy poklepią cie po plecach i dodadzą :"good job"?

c_zary
04-06-2004, 16:41
ja na mecze chodze zazwyczaj sam.
Z takim konfidenckim podejsciem do tematu to wcale sie temu nie dziwie.

calagan
04-06-2004, 18:20
c_zary
calagan napisał:

Kawa
A myslisz, ze jakgo psom sprzedasz to jego koledzy poklepią cie po plecach i dodadzą :"good job"?

I tutaj jest roznica miedzy mna, a Wami. Dla Was nie jest problemem, ze koles rzucil kamieniem, ale to ze ja chce aby go policja zamknela. Dopoki tacy jak Wy beda dominowac na stadionie nie widze mozliwosci normalizacji sytuacji. Dla mnie temat jest EOT - dalsze pisanie to kopanie sie z koniem.

Kawa
04-06-2004, 18:28
Dla mnie jest problemem to tez rzucił kamieniem,ale sprzedanie go psom nie jest rozwiazaniem.
I mam pytanie czy takie same zasady stosujesz wobec swoich bliskich? Jak ojciec przekroczy dozwolona prędkośc dwonisz na 112 z komóry zeby zaraz przyjechali?

c_zary
04-06-2004, 18:39
I tutaj jest roznica miedzy mna, a Wami. Dla Was nie jest problemem, ze koles rzucil kamieniem, ale to ze ja chce aby go policja zamknela. Dopoki tacy jak Wy beda dominowac na stadionie nie widze mozliwosci normalizacji sytuacji. Dla mnie temat jest EOT - dalsze pisanie to kopanie sie z koniem.
Otoz widac, ze wciaz nic nie zrozumiales. Chcesz skreslic od razu dzieciaka, ktory rzuca kamieniem, co dopiero moze mu wlasnie zwichrowac przyszlosc, zamiast zwrocic mu uwage i uksztaltowac w ten sposob jego postawe. :glupi: Kto jak nie my ma ich wychowac? - Policja?

Mini
04-06-2004, 19:02
I tutaj jest roznica miedzy mna, a Wami. Dla Was nie jest problemem, ze koles rzucil kamieniem, ale to ze ja chce aby go policja zamknela. Dopoki tacy jak Wy beda dominowac na stadionie nie widze mozliwosci normalizacji sytuacji.

Walter mówiąc o tym że wielkim kapitałem Legii są kibice mówił o nas a nie o Tobie

Raffi
04-06-2004, 19:11
na pewno?........

Kawa
04-06-2004, 19:11
na pewno?........
Za jakis czas sie dowiemy o co mu chodziło

żyła
04-06-2004, 19:30
Sytuacja z przeszłości/przyszłości:
Widzew wbiega po nasze flagi
Kibice Legii dzielą się na dwie grupy
Pierwsi którzy mają aparaty biegną robić zdjęcia Widzewiakom(będą dowody dla policji)
Drudzy dzwonią szybko po posiłki policji
Policja siłuje się z furtką, Widzewiacy w tym czasie zbierają płótna z płotu
Niestety policjanci zawiedli, ale nic to
Stowarzyszenie zgłasza kradzież flag oraz przesyła załączniki ze zdjęciami flag oraz zdjęcia złodzieji
Na następnym meczu Widzewa wsród kibiców z Łodzi są tajniacy, posiłki czekają w pobliżu
Widzewiacy wieszają flagi Legii do góry kołami
Policja porównuje flagi ze zdjęciami
TAK TO TE
Szybka akcja policji, osoby wieszające te flagi są aresztowane, flagi odbite przez policję
Po pewnym czasie flagi wracają na Łazienkowską
Wieszamy je ponownie na stadionie z dumą i wiedzą że spełnilimy nasz obywatelski obowiązek
Ha poradziliśmy sobie bez chuliganów

to co napisałeś jest tylko fantazje ukazane w krzywym zwierciadle, czy to faktyczne wydarzenia????............

Arni
04-06-2004, 19:43
Sytuacja z przeszłości/przyszłości:
Widzew wbiega po nasze flagi
Kibice Legii dzielą się na dwie grupy
Pierwsi którzy mają aparaty biegną robić zdjęcia Widzewiakom(będą dowody dla policji)
Drudzy dzwonią szybko po posiłki policji
Policja siłuje się z furtką, Widzewiacy w tym czasie zbierają płótna z płotu
Niestety policjanci zawiedli, ale nic to
Stowarzyszenie zgłasza kradzież flag oraz przesyła załączniki ze zdjęciami flag oraz zdjęcia złodzieji
Na następnym meczu Widzewa wsród kibiców z Łodzi są tajniacy, posiłki czekają w pobliżu
Widzewiacy wieszają flagi Legii do góry kołami
Policja porównuje flagi ze zdjęciami
TAK TO TE
Szybka akcja policji, osoby wieszające te flagi są aresztowane, flagi odbite przez policję
Po pewnym czasie flagi wracają na Łazienkowską
Wieszamy je ponownie na stadionie z dumą i wiedzą że spełnilimy nasz obywatelski obowiązek
Ha poradziliśmy sobie bez chuliganów

to co napisałeś jest tylko fantazje ukazane w krzywym zwierciadle, czy to faktyczne wydarzenia????............

:D Narazie to tylko science - fiction i mam nadzieje, że takich sytuacji nie będzie.

Fizi
04-06-2004, 20:12
I tutaj jest roznica miedzy mna, a Wami. Dla Was nie jest problemem, ze koles rzucil kamieniem, ale to ze ja chce aby go policja zamknela. Dopoki tacy jak Wy beda dominowac na stadionie nie widze mozliwosci normalizacji sytuacji.

Walter mówiąc o tym że wielkim kapitałem Legii są kibice mówił o nas a nie o Tobie

widzisz Mini , problem polega na tym , że na pewno nie miał na mysli chuliganów, jesli miałeś jakieś wątpliwości co do tego , to po reakcjach zarządu Legii na akcje podczas ostatniego meczu powinieneć się ich ostatecznie wyzbyć

Raffi
04-06-2004, 22:03
coś m.in. o bombie
felieton marmara:
http://www.legia.com.pl/pl/index.php?view=6&id=134

Foxx
04-06-2004, 22:12
Ciekawe... I niestety nie pozbawione racji...

Fizi
04-06-2004, 22:16
coś m.in. o bombie
felieton marmara:
http://www.legia.com.pl/pl/index.php?view=6&id=134

,,ci z sąsiedniej wsi zaczęli , myśmy skończyli,,

Kiub
04-06-2004, 22:17
coś w tym jest

Skanda(L)
04-06-2004, 22:33
a ja sie z tym nie zgodze bo jak by Lech nawet dostal 500 biletow to i tak wsrod nich by byly te osoby szukajace mocniejszych wrazen wiec na jedno by wyszlo. przeciez z tych 2000 ? co teraz przyjechalo to ile bylo "agresywnych"? powiedzmy ze 200(co i tak jest raczej zawyzone). i oni by sie napewno zalapali tez na 500 biletow. jedynie by to trafilo w "normalnego" kibica. wystarczy sobie przypomniec zakup biletow do Krakowa.

VASCO
04-06-2004, 22:57
c_zary
calagan napisał:

Kawa

Zgadzam się , choc wątpie aby takich jak Ty było wielu na naszym stadionie. Niestety.... Choć z zamykaniem przez policję za byle wybryk może bym poczekał. Na początku należy wykorzystac inne sposobu na debili. Ale Walter sobie poradzi. Mam nadzieję i wierzę....

żyła
04-06-2004, 23:00
Arni-dzięki Bogu, że to fantazja, bo zgłupiałem w pewnym momencie:)

ems
04-06-2004, 23:04
felieton naprawde dobry w porownaniu z tym gniotem cacka.

Raffi
05-08-2004, 19:20
Jak to sięrobi w UK..

Wytępić bandytów

Angielscy eksperci opowiadają o walce z chuliganami

Specjalne urzędy do spraw walki z pseudokibicami. Ogromne nakłady finansowe, restrykcyjne prawo, surowe kary za burdy. Brytyjskie rozwiązania mogą się wydawać niektórym drakońskie, są jednak skuteczne.

Nie ma standardowego chuligana piłkarskiego. Może być biedny i słabo wykształcony, ale są wśród nich są także zamożni ludzie, są kryminaliści, są średniacy - mówi Chris Walley, szef pionu bezpieczeństwa Angielskiej Federacji Piłkarskiej. On, John de Quidt - dyrektor wykonawczy Urzędu ds. Stadionów Piłkarskich i Tony Conniford - starszy oficer wywiadu i szef Krajowego Punktu Informacji o Futbolu w Wielkiej Brytanii poprowadzili w środę w warszawskim hotelu Forum seminarium zatytułowane. "Bezpieczeństwo i ochrona stadionu" . Zorganizował je PZPN z ambasadą brytyjską.

Anglicy mieli w swoim kraju dużo poważniejsze problemy z pseudokibicami niż Polacy. Potrafili sobie jednak z nimi poradzić. Jak tego dokonali?

1. Ustawodawstwo. Uchwalono m.in. "Ustawę o porządku na stadionach" i "Ustawę o zamieszkach". Rząd przeznaczył znaczne środki finansowe na walkę z chuliganami. Same przygotowania do Euro 2004 kosztowały pięć mln funtów. Opłaciło się jednak, bo po raz pierwszy od lat angielscy kibice praktycznie nie wywoływali żadnej burdy.

2. Powołano specjalne struktury policyjne działające w ramach Krajowego Centrum Informacji Kryminalnej. Na terenie każdego hrabstwa funkcjonuje komendant ds. futbolu (przeszkolony w tej tematyce specjalista). Rozbudowano strukturę wywiadowczą umożliwiającą inwigilację grup pseudokibiców i wyłapywanie ich przywódców. To na ich wyeliminowaniu skupiono się w pierwszej kolejności (również dzięki temu na Euro 2004 było tak spokojnie).

3. Odpowiednio przeszkolono policję. Ustalono tzw. trzy stopnie reagowania. W pierwszym policjanci starają się być przede wszystkim partnerami dla kibiców (siadają na trybunach "normalnie" ubrani, bez strojów bojowych). Zdecydowane reakcje z użyciem jednostek specjalnych i sprzętu uznano za poziom trzeci. Powinny być stosowane tylko w ostateczności, bo burdy na trybunach są często wywoływane przez zbyt impulsywnie reagującą policję.

3. Rozpoczęto współpracę policji ze społeczeństwem i mediami. Polegała m.in. na publikacji zdjęć najbardziej agresywnych chuliganów (tzw. futbolowa galeria hańby).

4. Poprawiono bezpieczeństwo na stadionach. Ustalono zespół wytycznych obowiązujących kluby we wszystkich klasach rozgrywkowych. Przewiduje on m.in. imienne bilety, których odsprzedanie bez zgody klubu jest karane, zakaz wnoszenia alkoholu na stadion, zakaz wstępu dla nietrzeźwych kibiców. Rozbudowany monitoring (nagranie może być dowodem w sądzie).

5. Wprowadzono zakazy stadionowe dla chuliganów obowiązujące na terenie całego kraju. Ich długość w Anglii może wynosić od 2 do 10 lat, a objętych jest nimi ok. 2,5 tys. pseudokibiców. Kary pozbawienia wolności za ich nieprzestrzeganie (zazwyczaj sześć miesięcy). W przypadku spotkań międzynarodowych zakazuje się najbardziej agresywnym fanom opuszczania kraju.

Powołano specjalny urząd zajmujący się kontrolą przestrzegania zakazów stadionowych. Uproszczono procedury sądowe umożliwiające wydawanie szybkich wyroków (w Anglii zakaz stadionowy jest karą wymierzaną za każde wykroczenie, np. za wtargnięcie na boisko).

żyła
05-08-2004, 20:39
ile razy już takie "spektakularne" działania były wplanach PZPN-u?...

adam_z_wo(L)i
06-08-2004, 17:52
jestem ciekaw dlacego tak o Nas Kibicach mówi ?? :hmm:

foks
08-08-2004, 20:21
zauwazcie ze w UK nie ma indentyfikatorow. sprzedajac bilet prosza o dowod by spisac dane i tyle. Polacy, ktorzy sa zapatrzeni w UK (wydaje im sie ze tam chuligani zostali zniszczeni) nie potrafia dostrzec troche innych drog w wywalaniu chuliganstwa ze stadionu, jakimi mozna sie kierowac. vide system reagowania policji. u nas jest: 1. palowanie 2.palowanie 3.palowanie + ekstra gumisie.
w UK chuligani wcale nie zostali wyeliminowani z zycia miast, tylko sprytnie zeszli do podziemia. trybuny zamienili w wiekszosci na teatralne loze z biletami o kosztach tygodniowki i wymaganym krawatem...
tylko ze TV na zachodzie dziala obiektywnie w tej sprawie i zauwazcie ze wiekszosc awantur nie jest pokazywanych, zastepuje je rzut kamery na inne trybuny, puszczenie sygnalu do studia. nie reklamuja takich akcji i staraja sie je przemilczyc, bo to psuje wizerunek pilki na wyspach + daje innym przyklad zlego zachowania... a u nas? to zwieksza ogladalnosc wiec gosci w co 2 tv.
co do samego mojego stosunku do silaczy na stadionie, przyznam ze jest on kontrowersyjny i na inna dyskusje. tu bardziej chcialem zabrac glos w sprawie tak powszechnej jaka jest walka z osilkami wzorowana na utartych schematach z uk.

MateuszL
10-08-2004, 22:54
sam mialem przyjebnosc zobaczyc balujacych kibicow milwall, po ich meczu. smiesza mnie przyklady polskich mediow, ze w UK nie ma chuliganstwa...

foks
10-08-2004, 23:04
milwall... trafiles na jedna z najlepszych firm ;)

MateuszL
12-08-2004, 00:16
wiem, ze chlopaki z milwall lubia dobrze zabalowac. z tego co jeszcze wiem, to dobra ekipe ma jeszcze chelsea i west ham, a reszta raczej piknikowa.

foks
12-08-2004, 00:18
oj to malo wiesz... wyspy to wyspy :) wiele jest naprawde porzadnych ekip..

DeMon
12-08-2004, 03:40
Apropo tych którzy podaja za przyklad Holandię i Anglię w porządku i kulturze na ich stadionach. Byłem na IV lidze w Anglii parę lat temu (Halifax Town) - murawe oddzielał od kibiców nie tylko banner reklamowy (jak wielu twierdzi) ale też 3 metrowy rów z drutami kolczastymi. To samo było na starym stadionie West Hamu. Tyle, ze wielu krytyków ogladając transmisje w TV nie widzi tego - no bo i jak maja to widzieć? Lepiej pogadać na temat o którym ma sie znikome pojęcie, lub sie go nie ma wogole.
Najblizszy przykład to zabezpieczenia na stadionie w Uterchcie i w Hadze. To samo, rowy jak "sie ma Wiktor :hyhy: ".

http://www.republika.pl/lhy/zdjecia/inne/1.jpg

Te gadki o wyspach to zwykła bzdura. Po prostu podniesli ceny biletów robiąc ze stadionu high live a nie sport dla ludzi. Dalej idąc, kraty zlikwidowano z powodów bezpieczeństwa... ale władze angielskie kierowały się wydarzeniami z "plonącego" stadionu, z meczu na którym kilkunastu kibiców Liverpoolu zgnieło będac "wgniecionych" w płot badź z Heysel...
Wydaje mi się, że to były głowne powody tego, iż obecnie wielu ludzi w naszej krainie podaje ichnie stadiony za wzór porządku i kultury. Apropo kultury, kibice Chealsa na wyjazdowym meczy z Tottenhamem syczeli udając... cyklon B. I masz tę angielską kulturę. Więc prosze nie świadomych o nie wypisywanie bzdur, w szczególności, że nie którzy nie mają pojęcia o tym o czym pisza.

MateuszL
14-08-2004, 02:00
oj to malo wiesz... wyspy to wyspy :) wiele jest naprawde porzadnych ekip..
chodzi mi o ekipy z londynu i to te w wyzszej klasie rozgrywkowej

kud(L)aty68
20-08-2004, 11:37
Apropo tych którzy podaja za przyklad Holandię i Anglię w porządku i kulturze na ich stadionach. Byłem na IV lidze w Anglii parę lat temu (Halifax Town) - murawe oddzielał od kibiców nie tylko banner reklamowy (jak wielu twierdzi) ale też 3 metrowy rów z drutami kolczastymi. To samo było na starym stadionie West Hamu. Tyle, ze wielu krytyków ogladając transmisje w TV nie widzi tego - no bo i jak maja to widzieć? Lepiej pogadać na temat o którym ma sie znikome pojęcie, lub sie go nie ma wogole.
Najblizszy przykład to zabezpieczenia na stadionie w Uterchcie i w Hadze. To samo, rowy jak "sie ma Wiktor :hyhy: ".

Obrazek (http://www.republika.pl/lhy/zdjecia/inne/1.jpg)

Te gadki o wyspach to zwykła bzdura. Po prostu podniesli ceny biletów robiąc ze stadionu high live a nie sport dla ludzi. Dalej idąc, kraty zlikwidowano z powodów bezpieczeństwa... ale władze angielskie kierowały się wydarzeniami z "plonącego" stadionu, z meczu na którym kilkunastu kibiców Liverpoolu zgnieło będac "wgniecionych" w płot badź z Heysel...
Wydaje mi się, że to były głowne powody tego, iż obecnie wielu ludzi w naszej krainie podaje ichnie stadiony za wzór porządku i kultury. Apropo kultury, kibice Chealsa na wyjazdowym meczy z Tottenhamem syczeli udając... cyklon B. I masz tę angielską kulturę. Więc prosze nie świadomych o nie wypisywanie bzdur, w szczególności, że nie którzy nie mają pojęcia o tym o czym pisza.
Bo to jest:
1. kultura masowa (czego by tu nie opowiadac o strukturze spoleczniej w grupie angielskich kiboli - czy huligani czy nie, pewne zachowania sa typowe dla kultury masowej), a poza tym to o co chodzi z ta "angielska kultura"?
2. Tottenham (co wiadomo powszechnie) jest klubem zydowskim - dokladnie jak Ajax, oni sa nawet z tego dumni - wiec to syczenie i Cyklon B w wykonaniu Chelsea to nic nowego.