PDA

Zobacz pełną wersję : Ofiary śmiertelne zamieszek w Łodzi podczas Juwenaliów

Raffi
09-05-2004, 09:41
IAR 09-05-2004, ostatnia aktualizacja 09-05-2004 09:04

Dwie osoby zmarły a dwie są w stanie krytycznym w wyniku ran postrzałowych odniesionych podczas zamieszek na osiedlu studenckim w Łodzi

W zamieszkach przy Lumumby prawdopodobnie wzięli udział pseudokibice, którzy przyszli z bronią palną. Interweniowała policja, która użyła broni gładkolufowej. Informację o użyciu takiej broni potwierdziła Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Kilka osób zostało rannych. Poszkodowani mieli rany głowy, brzucha klatki piersiowej, rąk i nóg. Ranni przebywają w szpitalach Barliciego, Jonszera w Łodzi i szpitalu wojewódzkim w Zgierzu. Zamieszki wybuchły około drugiej w nocy. Zatrzymano 19 osób w wieku od 20-tu do 24-ech lat. Porządek przywrócono o godzinie 4-tej rano.

Herman
09-05-2004, 09:52
:pomylony:

arczi
09-05-2004, 10:03
:o
Argentina!

Talar
09-05-2004, 10:18
kibole z bronią :o looo ciull :pomylony:

Grzywa
09-05-2004, 10:43
***** wiadomo co tam się działo więc wstrzymajcie się jak na razie z jakimiś komentarzami... bo coś mi się wydaje że to wszystko jest grubymi nićmi szyte... A broń to użyły pyty...

Kiub
09-05-2004, 11:08
za bardzo nie wiem co się dzieje bo póki co nikt nic nie wie.......... :pomylony:

Krzpac
09-05-2004, 12:15

czemu piszesz ze kibole ? jezeli ***** nie wiesz to nie pisz bzdur...

Talar
09-05-2004, 12:19

czemu piszesz ze kibole ? jezeli k...a nie wiesz to nie pisz bzdur...

W zamieszkach przy Lumumby prawdopodobnie wzięli udział pseudokibice, którzy przyszli z bronią palną.

nie pie..ol mi tu, czytac jeszcze umiem tak bylo napisane więc tak pisze ! mam do tego prawo a tobie nic do tego co pisze !

Włóczykij
09-05-2004, 12:20

W zamieszkach przy Lumumby [shadow=red:020ea65fdd]prawdopodobnie [/shadow:020ea65fdd]wzięli udział pseudokibice, którzy przyszli z bronią palną.

nie pie..ol mi tu, czytac jeszcze umiem tak bylo napisane więc tak pisze !

Skad wiesz ze to nie tylko domysly prasy :/

Talar
09-05-2004, 12:21

W zamieszkach przy Lumumby [shadow=red:f8ec338dce]prawdopodobnie [/shadow:f8ec338dce]wzięli udział pseudokibice, którzy przyszli z bronią palną.

nie pie..ol mi tu, czytac jeszcze umiem tak bylo napisane więc tak pisze !

Skad wiesz ze to nie tylko domysly prasy :/

mozliwe ale mialem prawo do zdziwienia jak to przeczytalem

szczepan
09-05-2004, 12:23
ja tez nie chce nic wyrokowac ale tak sobie mysle, duza czesc kibicow pewnego klubu (tych aktywniejszych) ma problemy na Slasku, aktywni kibice drugiego klubu maja w koncu troche wiecej luzu w miescie, no i tak reakcja Krzpacia...

ale mam nadzieje ze to plota bo z ta bronia az nie chce mi sie wierzyc... niby czemu po co i na co... wiec trzeba czekac na wiecej informacji!

PauL
09-05-2004, 12:24
Łódź - bombowe miasto: dzieci w beczkach, łowcy skór, juwenalia... :brawo:

Raffi
09-05-2004, 12:25
panowie, nieWIELE wiemy, z przebiegu wydarzeń wygląda to bardziej na chuliganów/ bandziorków osiedlowych, więc na razie wstrzymajmy się z ocenianiem. I bez bluzgów proszę.

Herman
09-05-2004, 12:33
jakie domysły prasy?jakie niewiadomo?

Na tvn24 pokazywali już z tego materiał.

Fizi
09-05-2004, 12:38
cóż ... śmiertelne rany postrzałowe głowy ... równie prawdopodobne jak to, że strzelał z ostrej amunicji ktos z tłumu, może być to, że są to ofiary trafienia gumowymi kulami wystrzeliwanymi z policyjnych shotgunów.
tak naprawdę będzie można cokolwiek powiedzieć dopiero po ujawnieniu wyników sekcji zwłok zabitych.

jeśli jednak okaże się , że z ostrej broni strzelał ktoś mający cokolwiek wspólnego z chuliganami - to ta noc była poczatkiem ich końca w Polsce , staną się wrogiem nr 1 i dla policji i dla całego społeczeństwa

Paweł
09-05-2004, 13:00
jakie domysły prasy?jakie niewiadomo?

Na tvn24 pokazywali już z tego materiał.

I co? Widziales tam kibicow Widzewa czy ŁKS-u? Mi sie nie chce wierzyc w tych 'pseudokibicow' z bronia palna... Wkurwia mnie niemilosiernie, ze od pewnego czasu slowo 'pseudokibic' jest w mediach uzywane jako synonim slowa 'chuligan'.

Od razu mowie, ze nie widzialem zadnego materialu na ten temat i nie wiem nic poza tym, co bylo tu zacytowane. Po prostu ciezko mi uwierzyc, ze to byli jacys kibice - jesli sa na to dowody to sorry.

Raffi
09-05-2004, 13:08
Przed sekundą rzecznik KWP w Łodzi jednoznacznie zdementował czynny udział pseudokibiców którejkolkwiek z drużyn w zamieszkach. "Na dzień dzisiejszy dzień nie mamy ŻADNYCH DANYCH wskazujących na to i chciałbym gorąco zdementować..." itd :czytaj:

szczepan
09-05-2004, 13:13
Przed sekundą rzecznik KWP w Łodzi jednoznacznie zdementował czynny udział pseudokibiców którejkolkwiek z drużyn w zamieszkach. "Na dzień dzisiejszy dzień nie mamy ŻADNYCH DANYCH wskazujących na to i chciałbym gorąco zdementować..." itd :czytaj:

no i bardzo dobrze! :dzieki: zwracam honor wszystkim ktorzy mogliby sie poczuc urazenie!

Krzpac
09-05-2004, 13:20
Warss dalej wierz prasie, oni zawsze mają racje, hehe...

Talar
09-05-2004, 13:24
Warss dalej wierz prasie, oni zawsze mają racje, hehe...

dalej nie rozumiesz...ja tam nigdzie nie napisałem że im wierze po przeczytaniu tego po prostu sie zdziwiłem ale juz wszystko jasne wiec nie ma co polemizować...

MaxyM_
09-05-2004, 13:43
Weekend jak z koszmaru... :znudzony:

Wasil
09-05-2004, 14:36
"O 16 ma być oficjalne stanowisko policji"
Może wtedy dowiemy się czegoś więcej.

Mini
09-05-2004, 15:14
cuś jeszcze z łódzkich klimatów
niedawno w akademikach miały miejsce włamania (min. ktoś rąbnął sprzęt wartości czterech tysiecy złotych) innym razem studenta pod akademikiem obito dla sportu :pomylony:

ems
09-05-2004, 15:23
Weekend jak z koszmaru... :znudzony:

troszke....

c_zary
09-05-2004, 15:26
Kiedy sie w koncu nauczycie myslec samodzielnie, a nie kitami ktore nam media wciskaja? Malo Wam jeszcze bylo przykladow na ten temat z naszego podworka?

Domino23
09-05-2004, 15:37
policja strzelała bo zabrakło im gumek to użyli ostrej amunicji ,wlasnie w faktach to podali.....:o ja pierd..... co sie dzieje w tym kraju....ostatnio zabili 19 chlopaka.... [']

Fizi
09-05-2004, 15:37
policja właśnie przyznała, że to oni zabili tych ludzi, mówią , że się pomylili przy ładowaniu, ciekaw jestem bardzo jak mozna pomylić nabój z gumowym pociskiem z nabojem z pociskiem penetracyjnym :co: ...

PS

po ostatnich akcjach policji wcale się nie zdziwię, jeśli w najbliższym czasie w Poznaniu , Łodzi lub gdziekolwiek indziej nastąpi ,,powtórka ze Słupska,,...

_Bart
09-05-2004, 15:51
policja właśnie przyznała, że to oni zabili tych ludzi, mówią , że się pomylili przy ładowaniu, ciekaw jestem bardzo jak mozna pomylić nabój z gumowym pociskiem z nabojem z pociskiem penetracyjnym :co: ...

to ten urzedas ktory ze psiarnie odpowiada moze po Poznaniu i Łodzi z lekkim sercem podać się dymisji
a Tych co odpowiadali za tę akcję powiesić za jaja

[ ` ]

Fizi
09-05-2004, 15:55
Kraj
TVN24, MD /2004-05-09 16:33:00

Zamieszki w Łodzi: Policja przyznała się do winy

Zastępca komendanta głównego policji inspektor Henryk Tokarski powiedział, że przy doładowywaniu broni załadowano naboje penetracyjne. Zanim to zauważono, oddano 6 strzałów, z których trzy trafiły ludzi.

Komendant policji w Łodzi i jego zastępca podali się do dymisji. Komendant wojewódzki w Łodzi oddał się do dyspozycji ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W zamieszkach, do których doszło w Łodzi w nocy z soboty na niedzielę na osiedlu studenckim, zginął 19-letni mężczyzna. Trzy osoby z ranami postrzałowymi są w szpitalach.

_Bart
09-05-2004, 15:56
własnie przeczytałem na wp ze zgineła tylko jedna osoba a druga zyje ale leży w stanie krytycznym z raną postrzałową głowy

w takim razie psy strzelały z gładkolufowej, pomylili się i załadowali penetrujące i kurva znów mamy potwierdzenie ze psy nie celują tylko walą na oslep i niestety teraz mamy tego tragiczne skutki :(

weszlismy do ue mieli gładkolufowej nie uzywać
wie ktos moze jak sie zx tym sprawa ma ?
moze po tej akcji ktos na to zwroci uwage

Fizi
09-05-2004, 15:57

no i przeszli k :cenzura: a na ostre

Jaco
09-05-2004, 15:57
Ciekaw jestem tylko, czy naboje ostre pasują do shotgunów. :ciosy:

Mini
09-05-2004, 16:04
**********!

chory ten nasz kraj coraz bardziej !!
powinni ich teraz na krzesła powsadzać. komendanta psów i tego który im naboje rozdaje a minister spraw wewnętrznych też powinien spierdalać.

Marcinos
09-05-2004, 16:11
Jestem w szoku po prostu!

Aż brak mi słów...Płakać się chce jak widzę co się wyrabia w tym kraju. Jakieś fatum nad naszym krajem ciąży patrząc przez pryzmat ostatnich kilku dni :(

c_zary
09-05-2004, 16:16
PauL i Warss po zoltej kartce za glupote.

foks
09-05-2004, 16:29
teraz prawdziwe staje sie haslo z murow.. "policja broni nas przed bandytami, a kto obrani nas przez policja?"

coraz bardziej mnie to nie pokoi, kiedys przekroczenie kompetencji konczylo sie ostrym pobiciem, teraz smiercia...
w paryzu po podobnych zajsciach (smierc pewnego arabskiego chlopaka, pobitego przez policje) miasto na kilka dni pograzylo sie w zamieszkach.. ( szczegolnie dzielnice podparyskie). nie pisze to bym kogos namawial do jakis awantur i bezsensownej przemocy, ale u nas fakt ten pewnie zostanie szybko zapomniany, bo jest niewygodny dla rzadzacych tym krajem. kilka dni i 2 trupy z rak policyjnych debili.. w.g mnie do dymisji powinien sie podac komendant glowny policji, a nie jakies plotki z lodzi...
foks

Nova
09-05-2004, 16:43

no i przeszli k :cenzura: a na ostre
Tłumaczyli sie ze ta ostra amunicja została użyta przez pomyłke... :cenzura: jak mozna to nazwac pomyłką??!!
Najbardziej mnie jeszcze śmieszyło ze juz tam kogos pozwalniali i ze ofiarom zostanie wypłacone odszkodowanie.....Jak mozna wypłacić matce odszkodowanie za utrate syna??!!

Tuzin
09-05-2004, 18:02
Jak mozna zaladowac mosberga na gumki normalna ostra amunicja?? Ktos tu chyba niezle farmazony ********...

Kempes
09-05-2004, 18:08
Za gazeta.pl:

Zastępca komendanta głównego policji potwierdził, że policja omyłkowo użyła ostrej amunicji, w wyniku czego jedna osoba zginęła, kolejna walczy o życie po zamieszkach, do których doszło podczas łódzkich Juvenaliów. Rannych jest kilkadziesiąt osób

o żesz ***** !!!!

Mrozik
09-05-2004, 18:09
teraz prawdziwe staje sie haslo z murow.. "policja broni nas przed bandytami, a kto obrani nas przez policja?"

coraz bardziej mnie to nie pokoi, kiedys przekroczenie kompetencji konczylo sie ostrym pobiciem, teraz smiercia...
w paryzu po podobnych zajsciach (smierc pewnego arabskiego chlopaka, pobitego przez policje) miasto na kilka dni pograzylo sie w zamieszkach.. ( szczegolnie dzielnice podparyskie). nie pisze to bym kogos namawial do jakis awantur i bezsensownej przemocy, ale u nas fakt ten pewnie zostanie szybko zapomniany, bo jest niewygodny dla rzadzacych tym krajem. kilka dni i 2 trupy z rak policyjnych debili.. w.g mnie do dymisji powinien sie podac komendant glowny policji, a nie jakies plotki z lodzi...
foks
Nie zapominaj o jednej osobie w stanie śmierci klinicznej... :/ Wiec może być i 3 :(

szczepan
09-05-2004, 18:16
Ciekaw jestem tylko, czy naboje ostre pasują do shotgunów. :ciosy:

chyba tak... shotguny sa te samy zmienia sie tylko amunicja albo ostara albo tzw., obezwladniajaca... roznia sie chyba tylko kolorem...

dyha
09-05-2004, 18:17
a najgorsze w tym wszystkim jest to ze za bezmyślość policjantów cierpią rodziny , a oni nie dostają żadnej kary . Jak dla mnie za spowodowanie śmierci kara powinien być dożywotni zakaz wykonywania zawodu policjanta . Dodatkowo coś na styl hm..... alimentów dla rodziny poszkodowanego . Ręce opadają jak dochodzą takie wiadomości . Tę sprawe powinno się jak najbardziej nagłośnić , bo skąd mamy mieć pewność , że nam sie nei dostenie na meczu , policja juz pokazała jak bez powodu można strzelać do kibicow w Poznaniu ... Niestety , żyjemy w takich czasach , że nikt , nigdzie nie może czuć się bezpieczny , gdyż bezmyśloćś ludzi przekracza już wszelkie granice .

szczepan
09-05-2004, 18:38
to ja jestem jednak ciekaw czy byl to Widzew czy nie bo w wiadomosciach mowili o pseudokibicach Widzewa i to w wiadomosciach o 19:30 wiec juz po konferencji prasowej

Marcinos
09-05-2004, 18:41
Co do tłumaczeń policji, o których wspomniała Nova - RĘCE OPADAJĄ!
Poznań - splot nieszczęsliwych okoliczności
Łódź - nieszczęsliwa pomyłka
Takie tłumaczenia brzmią po prostu żałośnie. Nazywajmy rzeczy po imieniu...

Raffi
09-05-2004, 18:46
no rozróżnijmy dwie rzeczy - zadymę, która się rozpętała na początku, i w której być może naprawdę brali udział kibice (?) Widzewa - i śmierć, na dobrą sprawę 2 osób (druga jest tylko sztucznie utrzymywana przy życiu :nie: ) na skutek fatalnej interwencji policji

Swierzy
09-05-2004, 18:49
Ja rozumiem ze przecietny pies z prewencji do najbystrzejszych nie nalezy ale przeciez pociski "penetrujace" czy tez "obezwladniajace" maja inne kolory lusek i trzeba byc niezlym poldebilem (albo daltonista) zeby ich nie rozroznic jak sie je pakuje do komory. Daltonistow raczej do sluzby nie przyjmuja wiec cos mi sie wydaje ze oni chyba dokladnie wiedzieli czym strzelaja. Co ciekawe strzelac sie powinno po nogach a 2 osoby dostaly po glowie...hmm chodzili na rekach ?! :wsciekly: watpie....

Mrozik
09-05-2004, 18:53
Poznań, Łódź, co dalej ?? :(

[']

MaxyM_
09-05-2004, 19:07
Mnie dziwi, że w żadnych mediach nie padło do tej pory pytanie?
Do kogo strzelali, po co i w co celowali? Jeżeli w śpiączce leży dziewczyna z postrzałem głowy i chłopak ze zmasakrowaną twarzą od kuli!

_Bart
09-05-2004, 20:39
dzis w pod napieciem bedzie o psach z poznania ktorzy chcieli zatuszowac cała sprawe

jakos zaraz sie zacznie

Cube
09-05-2004, 22:21
jak sie policja zachowla to kazdy wie...
szkoda slow...
debile koljny raz sie popisali...

natomiast jesli chodzi o udzial kiboli Widzewa w tych zajsciach - to TAK - oni je sprowokowali - wiem to od 2 osob - uczestnikow wydarzen - mieszkancow akademika - ktorzy takze sa kibicami Widzewa i z zazenowaniem o tym wszystki mmowili...
Bici byli studenci nalezacy nawet do oficjalnej grupy kibicow Widzewa z Lumumbowa... Po prostu grupa ta wpadla tam po meczu z zamiarem zrobienia zadymy i tak tez sie stalo - nie wazne bylo kogo leja nawet...
jak dla mnie - cholernie chora akcja :/

MaxyM_
09-05-2004, 22:35
Raczej nazywający się „kibicami” Widzewa, bo kibiców Widzewa bym do tego nie mieszał.

Cube
09-05-2004, 22:43
wiesz - wiadomo ,ze tak...
i wiadomo ,ze kazdy normalny kibic Widzewa ma kogos takiego w glebokim powazaniu...
ale fakt pozostaje faktem , ze byla to zorganizowana grupa , do tego w barwach....:(

jak znajomy mi opisywal jak to wygladalo , oraz jak te rany niektorych osob wygladaly to ciarki po plecach przechodza :(

pomylka policji - kurna jak to widze wszedzie to mi sie niedobrze robi :/ cholerne psy :/

MaxyM_
09-05-2004, 22:47
Cube wiem, bo dziś jak tylko usłyszałem o tym to dzwoniłem do Łodzi... Mam tam koleżankę.

Powiedziała, że poszła wcześniej do domu, bo miała dość mini awantur i była zmęczona.

Całe szczęście...

pijak
09-05-2004, 22:53
Ja rozumiem ze przecietny pies z prewencji do najbystrzejszych nie nalezy ale przeciez pociski "penetrujace" czy tez "obezwladniajace" maja inne kolory lusek i trzeba byc niezlym poldebilem (albo daltonista) zeby ich nie rozroznic jak sie je pakuje do komory. Daltonistow raczej do sluzby nie przyjmuja wiec cos mi sie wydaje ze oni chyba dokladnie wiedzieli czym strzelaja. Co ciekawe strzelac sie powinno po nogach a 2 osoby dostaly po glowie...hmm chodzili na rekach ?! :wsciekly: watpie....
heh... bez żadnego usprawiedliwania...
ale nawet jeśli mają inny kolor to była puźna pora chyba (?) a po drugie mogli to być jakieś pieprzone żółto-dzioby zabrane 1-szy raz na akcje, i sie obsrali...
z resztą sie zgadzam...

Swierzy
09-05-2004, 23:06
Ale w magazynie gdzie wydaja amunicje powinni miec swiatlo ;) i kompetentnych ludzi.
No i kto daje niewyzytym zoltodziobom shotguna do reki.... wychodzi tu brak rozumowanie nie tyle u zwyklych burkow co u grubasow na gorze. :nie_wiem:

Nazgul
09-05-2004, 23:13
Ale w magazynie gdzie wydaja amunicje powinni miec swiatlo ;) i kompetentnych ludzi.
No i kto daje niewyzytym zoltodziobom shotguna do reki.... wychodzi tu brak rozumowanie nie tyle u zwyklych burkow co u grubasow na gorze. :nie_wiem:

Zaraz zaraz.
To nie są żadne żółtodzioby i NIE WIERZĘ w pomyłkę. Dlaczego? A bo sobie poczytałem pewne forum - zapodawałem linka tutaj.

http://www.przepisy.e-box.pl/phpbb/viewtopic.php?p=19319&highlight=#19319

Co do strzelania z głatkiej lufy, to mi też nie przynosi żadnej satysfakcji, ponieważ jak by to nie było jest to tylko gumowy pocisk. Całkiem co innego breneka-to to robi spustoszenie, ale jak na razie nie pozwalają nam z nich strzelać (mam nadzieje że niedługo to się zmieni)

Viola
09-05-2004, 23:50
a ja wam powiem koledzy kibole, że lubie gdy taki napakowany koks kładzie sie grzecznie u mych stóp a na plechach ma kilka rózowych i sinych prązków....nieraz niewypowiedziana frajde sprawia mi walniecie takiego łba pałą (albo czesciej ręką) bo wiem, że nie dostaje za darmo...co do strzelania do ludzi to nie sprawia mi to przyjemności ale już dawno pogodziłem sie z tym że strzelanie do człowieka go zaboli...mnie tez bolało...

policjant to człowiek...ale wielu z nas nie ma oporów przed uderzeniem,strzelaniem,chwytem sprawiającym ból...to taki dziwny zawód gdzie nieraz trzeba i mozna łamac zasady nie łamiąc prawa...

CHWDP dla scierwa.......... te ich "pomyłki" to forum idealnie wyjaśnia

Krzpac
10-05-2004, 00:49
natomiast jesli chodzi o udzial kiboli Widzewa w tych zajsciach - to TAK - oni je sprowokowali - wiem to od 2 osob - uczestnikow wydarzen - mieszkancow akademika - ktorzy takze sa kibicami Widzewa i z zazenowaniem o tym wszystki mmowili...
Bici byli studenci nalezacy nawet do oficjalnej grupy kibicow Widzewa z Lumumbowa... Po prostu grupa ta wpadla tam po meczu z zamiarem zrobienia zadymy i tak tez sie stalo - nie wazne bylo kogo leja nawet...
jak dla mnie - cholernie chora akcja :/

grupa wpadła po meczu ? tylko ze mecz skonczył się kilka godzin wczesniej... poza tym nie było tam zadnej zorganizowanej grupi WIDZEWiakow... a to ze w grupie kilunastu osob które zaczeły to całe zajscie był ktoś to jest za Widzewem [w koncu Lumpy są na Widzewie] to chyba normalne, tak samo ze mógł tam byc fan Cypress Hill czy koles który kocha chinskie zarcie... ale nikt nie pisze ze awanti zrobili fani chinskiego zarcia tylko ze to byli kibice Widzewa bo tak łatwiej wywołać sensacje, temat się dobrze sprzeda oraz niektórym osob jest na ręke ze o kibicach Widzewa źle się mówi...

i takich akcji jak ta wczorajsza miała miejsce jest co roku sporo, ale zawsze wszystko się wyjasnia i się rozchodzi po kościach [np z piątku na sobote tez się ludzie lali między sobą - nawet z bejzbolami biegali]... tylko tym razem psy musialy zrobić pokaz i sa tego efekty...

Grzywa
10-05-2004, 02:17
No i wszystko się wyjaśniło po moim powrocie z Katowic, to było pewne że za tym stoją pyciarze dlatego na samym początku przestrzegłem przed niepotrzebnymi napinakami i oskarżeniami...

Łysolek
10-05-2004, 07:16
mam w domu pociski do broni gładkolufowej typu osa ( czyli gumowy ) i typu W-8 ( nabój ostry ) i wiem że z takie odległości jak strzelała policja to dziwne że ta trzecia osoba postrzelona w szczęke , tej szczęki nie straciła - tu jeszcze jedno jakim ***** cudem koleżka dostał w szczękę, przecież nawet z gładkolufowej nie można strzelac w miejsca nie umieśnione , dlaczego równiez ta dziewczyna lezy teraz w stanie bardzo ciężkim z raną postrzałową głowy ??

Dlaczego równiez policja bez ostrzeżenia strzelała do dwóch nastolatków w samochodzie ??

po obejrzeniu wczorajszego "Pod Napięciem" :o , zaczyna zmieniac się mój światopogląd - Nie bójcie się przestępców - bójcie się policji :strach:
P.S. w tym programie wystepowała kobieta , która mnie psychologii uczyła , pani Małgorzata Ch. :D

yusta
10-05-2004, 11:47
Do odpowiedzialnosci to powiino się pociągnąć przede wszystkim tego barana, który w ogóle zezwolił na uzywanie broni gładkolufowej do pacyfikowania ludzi.

Swierzy
10-05-2004, 12:02
Zaraz zaraz.
To nie są żadne żółtodzioby i NIE WIERZĘ w pomyłkę. Dlaczego? A bo sobie poczytałem pewne forum - zapodawałem linka tutaj.

No wlasnie, wiec albo teoria spiskowa albo brak rozumu u na obu szczeblach... :/
A tego linka do forum proponuje do jakiejs gazety albo TV wyslac. Pan z 'Pod Cisnieniem' napewno zrobilby z tego dobry uzytek.

Bugaboo
10-05-2004, 12:05
czegos qrwa ciagle nie jarze...

po pierwsze dlaczego od kul zgineli studenci skoro policja uzyla broni z konfrontacji z "kibicami"...?
po drugie jak to mozliwe ze panienka ktora umiera w szpitalu dostala w tyl glowy??!!

wychodzi na to ze nie dosc ze kaski walily ostra to jeszcze strzelali na oslep...
zalamka... ;(

Kiju
10-05-2004, 12:08
psiarnia uwielbia strzelac z gładkolufowej broni.Robią to nawet wtedy kiedy nie jest to konieczne.
Taka skurwysynska mentalnosc.
Ciekawi mnie jak dalej sie ta sprawa rozwinie.Pewnie będą winni wszyscy dookoła ,tylko nie policja :/

Swierzy
10-05-2004, 12:12

po pierwsze dlaczego od kul zgineli studenci skoro policja uzyla broni z konfrontacji z "kibicami"...?
po drugie jak to mozliwe ze panienka ktora umiera w szpitalu dostala w tyl glowy??!!

wychodzi na to ze nie dosc ze kaski walily ostra to jeszcze strzelali na oslep...
zalamka... ;(

Poczytaj sobie to ich forum to zobaczysz ze sqrwiele maja swierzbiace paluchy spustowe. I cos mi sie wydaje ze wcale nie walili na oslep tylko z premedytacja strzelali po glowach.

legart
10-05-2004, 12:14

zalamka... ;(

To nie nowość że prewencja wali z gładkolufoców na oślep. Ich nie obchodzi czy dostanie jakiś typ z rympałem czy uciekający przed nim student. Ciekawi mnie jak długo będzie nasza policja używała strzelb niezgodnie z przeznaczeniem tzn. celowanie w korpus i głowe (a nie poniżej pasa) oraz w przypadkach kiedy nie jest zagrożone życie ludzkie (mało to juz ludzi potraciło oczy - według mnie wzrok w ostanich latach straciło ok 7-10 osób i to zwykle postronnych, a nie aktywnych uczestników zamieszek).

Wydaje mi się że dla policji używanie broni palnej przy tłumieniu zamieszek jest pójściem na łatwiznę, i przy nędznym wyszkoleniu prewencji daje przerażające skutki.

Kawa
10-05-2004, 12:33
Ciekawy jestem czy osoba która straciła oko moze skierowac sprawe do Strasburga/

jarcyś
10-05-2004, 12:42
najpierw sądy w Polsce, potem ew. Strasburg

Grzywa
10-05-2004, 13:16
"Musimy z bandytyzmem walczyć za wszelką cenę. Dopilnujemy, żeby winni zajść zostali ukarani" - powiedział prezydent Kropiwnicki. Z kolei rektor Uniwersytetu Łódzkiego Wiesław Puś przypomniał, że juwenalia były, są i będą i nie wolno dać się zastraszyć.

W efekcie zamieszek, wywołanych z soboty na niedzielę przez grupę chuliganów, jedna osoba zginęła, dwie zostały ciężko ranne, kilkadziesiąt odniosło lżejsze obrażenia. W trakcie starć policji z chuliganami funkcjonariusze oddali 6 strzałów z pomyłkowo załadowanej do broni ostrej amunicji.

Nosz ***** to chuligani zabili tych ludzi... tak najprościej... Pojebane wszystko to pojebane...

Mrozik
10-05-2004, 14:22
Po naszych wyjazdach do Poznania i Białegostoku poruszany był problem strzelania z broni gładkolufowej powyżej pasa.. Co prawda w Łodzi studenci poginęli od broni penetracyjnej ale dopiero po tej tragedii media zaczęły zwracać uwagę na ww. problem (min. dzisiejsza Gazeta)...

MaxyM_
10-05-2004, 14:45
Ja nawet napisałem w tamtym temacie, że musi dojść do tragedi, żeby media zwróciły uwage na problem.

Trwa teraz konferencja na TVN24 - dziennikarze zadają trafne pytania.

Np.

"Dlaczego ostatnio jedyny środek przymusu to nic innego jak broń gładko-lufowa?"

szczepan
10-05-2004, 15:16
Ja nawet napisałem w tamtym temacie, że musi dojść do tragedi, żeby media zwróciły uwage na problem.

Trwa teraz konferencja na TVN24 - dziennikarze zadają trafne pytania.

Np.

"Dlaczego ostatnio jedyny środek przymusu to nic innego jak broń gładko-lufowa?"

a zadali ***** mac najwazniejsze? "czemu osoby ranne odniosly obrazenia w glowe co jest niezgodne z prawem"?

MaxyM_
10-05-2004, 16:24
Zmarła 23letnia dziewczyna.

[']

brevery
10-05-2004, 16:31
Zmarła 23letnia dziewczyna.

[']

[']

CHWDp

Kiub
10-05-2004, 17:01
ja to wogóle nie mogę tego wszytskiego zrozumieć, gdyby w Polsce wymiar sprawiedliwości jakoś funkcjonował to te psy by siedziały w pierdlu do końca życia...........

[']

Mrk
10-05-2004, 17:23
Popatrzmy też na to z innej strony - gdyby nie doszło do wtargnięcia chuliganów Widzewa na tą imprezę, to wówszas też nie doszłoby do całej rozróby i nikt by nie zginął.

Natomiast fatalna w skutkach i bezmyślna interwencja policji to już inna kwestia (ale o tym juz wszystko zostało napisane, więc nie będę powtarzał).

Krzpac
10-05-2004, 17:47
Popatrzmy też na to z innej strony - gdyby nie doszło do wtargnięcia chuliganów Widzewa na tą imprezę, to wówszas też nie doszłoby do całej rozróby i nikt by nie zginął.

chuligani Widzewa tam nie wtargneli tak wiec o czym ty psizesz ?

yusta
10-05-2004, 17:54
Dajcie sobie już spokój z wiązaniem Widzewiaków z tymi wydarzeniami. Była zadyma i najmniej ważne jest w tej chwili kto ją wywołał. Najważniejsze jest to co zrobiła policja w celu zaprowadzeniu spokoju :(

Ciekawi mnie jak długo będzie nasza policja używała strzelb niezgodnie z przeznaczeniem tzn. celowanie w korpus i głowe (a nie poniżej pasa) oraz w przypadkach kiedy nie jest zagrożone życie ludzkie (mało to juz ludzi potraciło oczy - według mnie wzrok w ostanich latach straciło ok 7-10 osób i to zwykle postronnych, a nie aktywnych uczestników zamieszek).

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Tak długo, jak dlugo policja będzie miała przyzwolenie na stosowanie tego rodzaju środków...

Mrk
10-05-2004, 17:55

chuligani Widzewa tam nie wtargneli tak wiec o czym ty psizesz ?
no to kto w takim razie wtargnął??
W dzisiejszej Rzeczpospolitej, którą uznaję za najbardziej wiarygodną gazetę w Polsce oraz w RMF FM informowali, że to właśnie chuligani Widzewa.

PS. A skoro nie wiadomo, kto to zrobił, to skąd wiesz, że to nie byli widzewiacy????

szczepan
10-05-2004, 18:02

Marko po pierwsze:

nie byli to kibice Widzewa! dzisiaj oficjalnie bylo to potwierdzone na konferencji prasowej. Nie bylo zadnej zorganizowanej grupy ani takich rzeczy przestanmy to wiazac z pilka!

po drugie:
winna smierci tych osob jest tylko i wylacznie policja! oni tam mieli zaprowadzic porzadek a zabijac! co to znaczy ze pomylili naboje? im sie nie moze mylic... cholera a czemu poprostu nie poszli z tarczami i palami wprost na tych co dymili, czemu nie uzyli gazu jak byli blisko, czemu nie strzelali do umiesnionych czesci ciala

Fizi
10-05-2004, 18:07
Zaraz zaraz.

http://www.przepisy.e-box.pl/phpbb/viewtopic.php?p=19319&highlight=#19319

[quote]Co do strzelania z głatkiej lufy, to mi też nie przynosi żadnej satysfakcji, ponieważ jak by to nie było jest to tylko gumowy pocisk. Całkiem co innego breneka-to to robi spustoszenie, ale jak na razie nie pozwalają nam z nich strzelać (mam nadzieje że niedługo to się zmieni)

a ja zapodałem tego linka paru dziennikarzom, ciekaw jestem czy i co z tym zrobią ... :)

Mrk
10-05-2004, 18:08

Marko po pierwsze:

nie byli to kibice Widzewa! dzisiaj oficjalnie bylo to potwierdzone na konferencji prasowej. Nie bylo zadnej zorganizowanej grupy ani takich rzeczy przestanmy to wiazac z pilka!

po drugie:
winna smierci tych osob jest tylko i wylacznie policja! oni tam mieli zaprowadzic porzadek a zabijac! co to znaczy ze pomylili naboje? im sie nie moze mylic... cholera a czemu poprostu nie poszli z tarczami i palami wprost na tych co dymili, czemu nie uzyli gazu jak byli blisko, czemu nie strzelali do umiesnionych czesci ciala
Mniejsza z tym, kto przyszedł. Ktoś przyszedł, sprowokował i pośrednio przyczynił się do śmierci niewinnych ludzi. Wcale nie upieram się, że to byli widzewiacy - mówię tylko to co przeczytałem.
Oczywiście policja jest winna (a najbardziej ten z magazynu, co pomylił naboje), lecz chuligani jak najbadziej też i nie wolno o tym zapominać!

MaxyM_
10-05-2004, 18:18
Problem tkwi w tym, że coraz więcej debili wyrasta... Jak grzyby po deszczu. Nie wiem czego to zasługa, nowych realiów - braku komunizmu, nowego pokolenia rodziców czy pokemonów...

Patrzę na bliskie sobie okolice i jak widzę co powyrastało z dzieciaków, które latały po osiedlach jak miałem 17-18 lat, to doznaje szoku.

MaxyM_
10-05-2004, 19:05
W uwadze powiedzieli o kibicu Wisły, który stracił oko w Katowicach.
Jutro będzie o tym więcej.

Łysolek
10-05-2004, 19:20
po zadymie w Chorzowie NIEWINNY Kibic uciekający ze stadionu został postrzelony z broni gładkolufowej - stracił przytomnośc - po przebudzeniu w szpitalu , okazało się , ze stracił oko w wyniku strzału :/

***** w jakim My państwie żyjemy ?? Policyjnym czy demokratycznym , Czy My jesteśwmyw UE czy na wojnie ?? :co: :wsciekly:

[ Dodano: Pon maja 10, 2004 9:25 pm ]

W uwadze powiedzieli o kibicu Wisły, który stracił oko w Katowicach.
Jutro będzie o tym więcej.
to było w Chorzowie :>

arczi
10-05-2004, 19:37
Nie Łysy.
W Katowicach.

Nazgul
10-05-2004, 20:14
po obejrzeniu wczorajszego "Pod Napięciem" :o , zaczyna zmieniac się mój światopogląd - Nie bójcie się przestępców - bójcie się policji :strach:

Ja to wiem od jesieni '93 (mecze z ŁKS i z Polonią). Kto był ten wie co się działo po meczach na ulicach - no łapanka po prostu. A od gestapo różnili się tym, że gestapo katowało przy przesłuchaniu, dopiero na Pawiaku lub na Szucha. A nie od razu.

[ Dodano: Pon 10 maja, 2004 9:15 pm ]

Nie Łysy.
W Katowicach.

Jeśli na stadionie Gieksy to on jest w Chorzowie :)

Jo[L]cia
10-05-2004, 20:18
Właśnie na TVP 3 leci program, w którym w związku zaistniałą sytuacją zastanawiają się, "jak wyplenić to chuligaństwo ze stadionów i ulic" !!! Zapomnieli chyba o temacie, jak wyplenić tych ... z policji !!!

Chwdp !!! :911:

Radio
10-05-2004, 20:29
To że Policja jest winna śmerci w Łodzi chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Gorzej będzie jeżeli jedynymi winnymi okarzą się ten kto wydawał amunicję i kto strzelał. Dla mnie to głowę (może nie dosłownie, choć w tym wypadku...) powinna dać osobą która nie przestrzega procedur i która pozwala na nie przestrzeganie procedur policyjnych. Trzeba złamać kilka z nich aby doszło do tragedii. (ostra amunicja, użycie gładkolufowej jako ostateczność (prawie bo ostatecznościa jest ostra), strzelanie w górę itd.). Tu nie jest winny jeden człowiek czy dwóch tu jest winny system i ludzie którzy go tworzą, nim zarządzają. Od szkoleń policjantów zaczynając.

Nazgul
10-05-2004, 20:32
To że Policja jest winna śmerci w Łodzi chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Gorzej będzie jeżeli jedynymi winnymi okarzą się ten kto wydawał amunicję i kto strzelał. Dla mnie to głowę (może nie dosłownie, choć w tym wypadku...) powinna dać osobą która nie przestrzega procedur i która pozwala na nie przestrzeganie procedur policyjnych. Trzeba złamać kilka z nich aby doszło do tragedii. (ostra amunicja, użycie gładkolufowej jako ostateczność (prawie bo ostatecznościa jest ostra), strzelanie w górę itd.). Tu nie jest winny jeden człowiek czy dwóch tu jest winny system i ludzie którzy go tworzą, nim zarządzają. Od szkoleń policjantów zaczynając.

W duchy wierzysz?

Rozejdzie się po kościach - co najwyżej jednego kozla ofiarnego z pracy wyleją...

A ci co pociągali za cyngiel pewnie jeszcze nagrody dostaną :( :wsciekly: :fu:

Radio
10-05-2004, 20:49
To że polęcą ci najniżej w to wierzę (ktoś musi - zbyt nagłośniona sprawa). Tylko że to nie jest wyjście, bo powinni polecieć ci wyzej.
A żeby nie było, mimo wszystko uznaję Policję za jedną z podstawowych służb potrzebnych państwu.

Kurcze ta Łódź to rzeczywiście jakieś przeklęte miasto: anjpierw łowcy skór, teraz to, nie długo się dowiemy że Rywin to kolega Millera z przedszkola i gdyby w Łodzi był chór chłopięcy mielibyśmy łódzkie słowiki.
Wszystko co łódzkie jest mi obce....

Maxym radzę uzunąc te ikonki :ckm: :ckm2: :911: . Źle sięobecnie kojarzą

Kawa
10-05-2004, 21:03
No poleciał komendant głowny z Łodzi.

Fizi
10-05-2004, 21:14
No poleciał komendant głowny z Łodzi.

Jak znam życie to zaraz wyląduje na ciepłej posadzie w urzędzie czy innej firmie kolegi. Krzywdy mu na pewno nie dadzą zrobić. :/

idealny kandydat do pracy w firmie ochroniarskiej - specjalność zabezpieczanie imprez masowych - do zobaczenia na stadionie

Viola
10-05-2004, 22:24
Teraz na TVP 1 jest wywiad z ministrem mówi "Zabili bo musieli" :/

Nazgul
10-05-2004, 23:24
Ludzie nie wiedzą jak jest. Ale nie to jest najgorsze - oni NIE CHCĄ wiedzieć. Oni mają własne zdanie którego nie zmienią, a jeśli znajdą się fakty które temu zdaniu zaprzeczą, to tym gorzej dla faktów. Im wystarczy to, co powiedzą w nieomylnej telewizji (no w końcu tam pracują wykształceni ludzie) lub napiszą w nieomylnym Superexpressie.
A będzie jeszcze gorzej, zobaczycie.
Co do jednego się z kobietą zgadzam - studenci to już żadna elita. Napatrzyłem się, nasłuchałem i musze stwierdzić że jestem przerażony. Ale to nie usprawiedliwia bandytyzmu w policji.

MaxyM_
10-05-2004, 23:39
Kamiński się popisał w TVN24, nazywając kibiców Widzewa debilami i najgorszymi bandytami w Polsce, wplątując w to wszystko Millera, bo przypomniało mu się, że na Widzew dał pieniądze, kiedyś.
Dodał, że w Warszawie tak nie ma i jest zupełnie inaczej, to zaraz zripostował go Rutkowski, mówiąc, że w Warszawie ludzi porywają i palce przesyłają rodzinie.

Nie ma to jak kompetentne osoby do programu zaprosić.

Nazgul
11-05-2004, 00:39
Kaminski sie popisal/ w TVN24, nazywajac kibiców Widzewa debilami i najgorszymi bandytami w Polsce, wplatujac w to wszystko Millera, bo przypomnial/o mu sie, ze na Widzew dal/ pieniadze, kiedys.
Dodal/, ze w Warszawie tak nie ma i jest zupel/nie inaczej, to zaraz zripostowal/ go Rutkowski, mówiac, ze w Warszawie ludzi porywaja i palce przesyl/aja rodzinie.

Nie ma to jak kompetentne osoby do programu zaprosic.
No i o tym wlasnie pisze :(. A potem okazuje sie ze jednym wolno wszystko a drudzy to zwierzyna lowna...

Mrozik
11-05-2004, 01:19
Tak BTW to dzisiaj podczas koncertu w Proximie każda ekipie zaczynała od antypolicyjnego kawałka...

I była minuta ciszy :(

Łysolek
11-05-2004, 06:08
[ Dodano: Pon 10 maja, 2004 9:15 pm ]

Nie Łysy.
W Katowicach.

Jeśli na stadionie Gieksy to on jest w Chorzowie :)

Dokładnie :niedobry: :piwo: pozdro Andrzeju

legart
11-05-2004, 07:03
Wczoraj w "trójce" zrobiono nagonke na kibiców łącząc w jedną całość wydarzenia w Białymstoku (PP), Chorzowie (Ruch-Łks), Katowicach (Gks - WISła) oraz w Łodzi (juwenalia). Jakoś się w tym wszystkim rozmyło że polcja zabiła dwójke młodych ludzi :/

Pan Artysta
11-05-2004, 08:16
Panowie i Panie
Mamy 2004 a retoryka jak w latach 80tych -policja(ZOMO)dobrzy, ludzie-żli,zwyrodniali
SOCJALIZM i państwo policyjne nie umarło,wiecznie żywe - nawet śmierć tego nie może zmienić
Proponuje założyć wątek "policja-strzelanie czy coś w tym guście a w tym wątku tego tematu nie poruszać-śmierć i temat policji to nie najlepsze towarzystwo.

Szkoda ludzi jeszcze życia nie zaczeli..............

Kempes
11-05-2004, 14:55
Na polsacie właśnie podali info że

( mniej wiecej tak )

Za wydanie takiej amunicji odpowiada młoda niedoświadczona policjanta odpowiedzialna głównie za odbieranie telefonów która dostała rozkaz uzupełnienia zapasów amunicji.

RadO
11-05-2004, 15:08
Też to słyszałem... Jest to typowa spychologia na maluczkich...
Główną odpowiedzialność ponosi wg mnie ktoś, kto wydał tej "młodej, nieznającej się na rzeczy" policjantce rozkaz wydania amunicji - bo amunicję zgodnie z rozkazem tej osoby wydawała osoba nie uprawniona, ale lepiej przecież wypieprzyć z roboty (i ew. zastosowac odpowiedzialność karną) jakąś małolatę niż wielkiego pana oficera.
A gdzie w tym czasie był magazynier i dlaczego go nie ściągnięto?

MaxyM_
11-05-2004, 18:59
No i mamy...

W Uwadze zamiast o policji - o kibicach... Pokazują intaligencję stadionową z Krakowa.
I tak zamiast o tych, którzy zawinili... Mamy

Wszystkiemu winna policjantka
Wszystkiemu winni kibice ze wszystkich klubów
Wszystkiemu winne stadiony

Specjalnie napisałem: o kibicach, bo oni mówią o kibicach, nie o chuliganach.

Jo[L]cia
11-05-2004, 19:01
W "Uwadze" na TVN'ie leci właśnie program, w którym pseudo Cracovii śmią siebie nazywać kibicami. Powiedzieli, że ich zachowanie jest w stanie zmienić tylko czyjaś śmierć... !!!

[ Dodano: Wto maja 11, 2004 8:03 pm ]

No i mamy...

W Uwadze zamiast o policji - o kibicach... Pokazują intaligencję stadionową z Krakowa.
I tak zamiast o tych, którzy zawinili... Mamy

Wszystkiemu winna policjantka
Wszystkiemu winni kibice ze wszystkich klubów
Wszystkiemu winne stadiony

Specjalnie napisałem: o kibicach, bo oni mówią o kibicach, nie o chuliganach.

Dokładnie Maxym, tylko na początku powiedzieli o nich pseudobice, przez resztę reportażu mówili ogólnie o kibicach, że wszyscy to chuligani.

Kiub
11-05-2004, 19:24
ta uwaga to była totalna porażka.......
1. nie na temat
2. zaprezentowali i wypowiedzieli się "reprezentanci" polskich kibiców :rotfl:
3. zamiast mówić o policji materiał był o........niczym, od czasu do czasu o złych, krwiożerczych kibicach
4. tylko ten gościu ze strzelnicy miał łeb na karku

MaxyM_
11-05-2004, 19:31
Tutaj temat o Uwadze: http://forum.legialive.pl/viewtopic.php?p=155022#155022

Jaco
12-05-2004, 15:23
Brawo Maryśka!!

link (http://info.onet.pl/918212,11,item.html)

Grzywa
12-05-2004, 15:35
Brawo Maryśka!!

link (http://info.onet.pl/918212,11,item.html)

Brawo!!! mi tylko brakuje jednego, że nikt nie podkreśla tego że gdyby policja strzelała tak jak powinna czyli po nogach... to nawet przy tej tragicznej pomyłce nie zgineli by ludzie... :( najwyżej byli by ranii w nogi... ale by żyli... :nie: i to powinnien być morał z tej tragedi...

Kosiasz
13-05-2004, 19:23
Rozmowa z policjantami, którzy strzelali na łódzkich juwenaliach

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34474,2072360.html?as=1&ias=4

Łysolek
14-05-2004, 06:31
Rozmowa z policjantami, którzy strzelali na łódzkich juwenaliach

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34474,2072360.html?as=1&ias=4

jestem ciekaw ile w tym prawdy , choć faktycznie mogło tak być

*PRZEMO*
14-05-2004, 08:53
Przeczytałem artykuł trochę zmieszany jestem. Często spotykam sie z agresją jaką wywołują policjanici, wywiad wprowadził zamieszniae. Ukazuje policjantów z dobrej strony ze nie winni to nie oni.,. Zwrócciie uwagę na ilość starzu i jakie wykfalifikowanie ze strony dowodzących. oni błędu nie popełnili :/

Najbardziej to gówniarze, ktrózy świerzo po szkoleniu (lub jego braku) chciel;i się powyżywać.
Studenci i awantrunicy również zawinili. chuligani co się włączyli tym bardziej... obłęd naprawdę.. :pomylony: opis wydarzen rodem z pola walki jakieś wojny

straszne od tej pory nie lubie ani policju ani studentó ;)

wina ewidenta tych co naboje wydali, przecież wiadomoo ze podczas rozruby w zaaferowaniu mozna się pomylić.. ciemno tłum to nie jest łatwo rozróżnic..
współczuje policjantom. a osobom postrzelonym zabitym również... tylko ze poki mogli to powinni spieprzac a nie stać i się patrzeć (tak jak wiele osób to robiło)
przecież kto się normalnie miesza w takie walki? dla mnie t jest nie pojęte

Łysolek
14-05-2004, 15:44
Zwrócciie uwagę na ilość starzu i jakie wykfalifikowanie ze strony dowodzących. oni błędu nie popełniliKtoś jednak w te głowy celował.
przeczytaj powyśszy wywiad :czytaj: masz wyraźnie napisane kto miał te naboje i kto nimi strzelał :>

Grzywa
14-05-2004, 15:51
Zwrócciie uwagę na ilość starzu i jakie wykfalifikowanie ze strony dowodzących. oni błędu nie popełniliKtoś jednak w te głowy celował.
przeczytaj powyśszy wywiad :czytaj: masz wyraźnie napisane kto miał te naboje i kto nimi strzelał :>

Wierzysz w to? Przecież w tym artykule Policja jest tak idealnie przedstawiona że aż dziw że święci nie są... Nie ma na tym świecie rzeczy idealnych i dla tego wiem że kłamią...

Sharn
14-05-2004, 16:09
Może nie tyle kłamią, co o pewnych rzeczach nie wspominają.
1. Jakie to by pociski nie były, używali strzelb niezgodnie z prawem (strzały w głowę ).
2. Sam dowódca przyznaje, że nie mieli żadnego rozpoznania i okazało się ich zbyt mało. To po co rozpoczęli interwencję prowokując tłum do wszczęcia jeszcze większych zamieszek? Gdyby nie interweniowali to kto miał dostać w tryby to by dostał, a reszta by uciekła. Lepiej kilka/naście osób potłuczonych niż 2 zabite.
3. Dlaczego karetkę wezwano dopiero po otrzymaniu informacji o rannej dziewczynie? Liczyli, że nikomu się nic nie stanie?
4. Gdzie byli ci wywiadowcy? Spisywali jakiś ziomków za fifkę i trochę trawki?

Na wiejskich dyskotekach co tydzień są podobne bitwy i policji tam nie ma. A o 2 trupach naraz nie słyszałem jeszcze. :pomylony:

Żenada.

P.S. Dziś przylazł do mnie do roboty jakiś psiak (coś załatwić). Na widok blachy zrobiłem taka minę, że zaczął się jąkać. Chciał numer telefonu od mojej kumpeli, a ona do niego "żartujesz?"... :P

Jaco
15-05-2004, 08:13
Klasyka:

przestępcy z policji (http://info.onet.pl/920356,11,item.html)

*PRZEMO*
15-05-2004, 08:19
Na wiejskich dyskotekach co tydzień są podobne bitwy i policji tam nie ma. A o 2 trupach naraz nie słyszałem jeszcze.

na wiejskich dystkotekach często padają trupy, jeszcze nie tak dawno mówili o tym pod napięciem, była to głośna afera. Takie dyskoteki to często kończą się wielką bitwą, i policja by się tam napewno przydała...

2. Sam dowódca przyznaje, że nie mieli żadnego rozpoznania i okazało się ich zbyt mało. To po co rozpoczęli interwencję prowokując tłum do wszczęcia jeszcze większych zamieszek? Gdyby nie interweniowali to kto miał dostać w tryby to by dostał, a reszta by uciekła. Lepiej kilka/naście osób potłuczonych niż 2 zabite.

kur! no poszli tam specjalnie zeby ratować parę osób,(A pozatym co? mieli pozostawić policjanci ofiary na pastwę "bydła"?) ofiary by nie padły gdyby nie ten co wydawał pociski, a tak to co? mieli stać i sięprzyglądać jak inni zaliczają oklep? kto wie czy może nie byłby śmiertelny, w tłumie często zdarza się coś takiego (a nawet gdyby nie śmiertelny to pewnie paru gości by leżało w szpitalu i kto wieczy nue byli by kalekami)
policja dobrze zrobiła interweniując. w tłumie z dużą bandą agresywnych naprawdę nic nie wiadomo, oni szukają zaczepki a nie filozoficznych pogaduszek.

z resztą wypowiedzi się zgadzam ;)

Sharn
15-05-2004, 14:07
Nie przekręcaj mi nicka! :w_morde:

:)

crolick
15-05-2004, 15:58
zgadzam sie z *przemo*

ja tylko nie rozumiem, po jakiego ch..a studenci rzucali z akademika w policje butelkami??? :pomylony: przeciez gdyby nie policja to duza czesc z nich moglaby zebrac niezly oklep, a ci jeszcze pomagali bandytom...

popierdolony kraj :(

Fizi
15-05-2004, 18:06
zgadzam sie z *przemo*

ja tylko nie rozumiem, po jakiego ch..a studenci rzucali z akademika w policje butelkami??? :pomylony: przeciez gdyby nie policja to duza czesc z nich moglaby zebrac niezly oklep, a ci jeszcze pomagali bandytom...

popierdolony kraj :(

no cóż... skoro studentem zostaje się teraz nie dlatego, że wykazało się wiedzą na egzaminach wstępnych, ale dlatego , że rodziców stać na zapłacenie czesnego, to nie dziwi, że uczelnie zapełniają tabuny ćwierćinteligentów

Zajacc
15-05-2004, 18:26
ofiary by nie padły gdyby nie ten co wydawał pociski

Tego nie byłbym taki pewien... z tego co pamiętam to dziewczyna dostała w potylice (jesli sie myle to mnie poprawcie) i kto wie czy to by sie nie skonczyło tragedią...

*PRZEMO*
15-05-2004, 20:55
Nie przekręcaj mi nicka! :w_morde:

:)

Wybacz ;)

a wracając do tematu to szanse na przeżycie są wieksze jak dostaniesz z gumowej niż z ostrej nawet w potylice

Nazgul
16-05-2004, 14:28
Klasyka:

przestępcy z policji (http://info.onet.pl/920356,11,item.html)

Matko, nie dość że kurwy to jeszcze dyletanci, partacze i idioci... Czego my oczekujemy od policji jak ona nawet porządnie przestępstwa popełnić nie potrafi?

szczepan
16-05-2004, 16:12
dzisiaj pod napieciem tvn godzina 21:55 odcinek w Lodzi pod tytulem:

"terror dresu i szalika"

http://podnapieciem.onet.pl/

:/ :cenzura: :ciosy: :bejsboll:

Sharn
17-05-2004, 09:01
Ktoś kiedyś ustrzeli tą Wronę... :poddajesie

lamia
20-05-2004, 13:36
wiaze sie, wiec wklejam:
40 tys. Ÿle oznaczonej amunicji ujawniono w magazynach policyjnych podczas inwentaryzacji przeprowadzonej w ca³ym kraju po tragicznych wydarzeniach w £odzi - poinformowa³ dziennikarzy zastêpca szefa policji nadinspektor Zbigniew Chwaliñski.

http://info.onet.pl/923201,11,item.html

yusta
20-05-2004, 20:21
Według ujawnionych ekspertyz pasażer samochodu ostrzelanego niedawno przez poznańską policję był pod wpływem alkoholu. Kierowca, który zginął od policyjnych kul, był trzeźwy. W krwi obu młodych ludzi stwierdzono śladowe ilości amfetaminy.

Zielonogórska prokuratura, która prowadzi śledztwo w sprawie tragicznej interwencji policji w Poznaniu, ujawniła dziś wyniki badań krwi zastrzelonego przez policjantów 19-letniego Łukasza T. oraz jego jego kolegi Dawida L.

"Ekspertyzy przeprowadzone w Zakładzie Medycyny Sądowej Akademii Medycznej w Poznaniu praktycznie potwierdziły wyniki pierwszych badań, jakie wykonano w tamtejszej Komendzie Wojewódzkiej Policji" - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Kazimierz Rubaszewski.

Okazało się, że prowadzący samochód Łukasz T. był trzeźwy, natomiast we krwi jego pasażera stwierdzono obecność 1,89 promili alkoholu. Zdaniem specjalistów oznacza to, że tuż przed zdarzeniem wypił on ok. 5 piw lub 350 gram wódki.

Badania wykazały też, że w organizmach obu nastolatków znajdowały się śladowe ilości amfetaminy. "Staramy się teraz odpowiedzieć na pytanie, czy mogło mieć to jakikolwiek wpływ na ich zachowanie" - wyjaśnia rzecznik zielonogórskiej prokuratury.

Do tragicznej strzelaniny doszło 29 kwietnia, gdy Łukasz T. i Dawid L. wracali ze Swarzędza do Poznania. Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej myśleli, że jeden z nich to poszukiwany bandyta.

Gdy 19-latkowie nie chcieli wysiąść z samochodu, ubrani po cywilnemu funkcjonariusze oddali w ich kierunku 20 strzałów. Łukasz zginął na miejscu, a Dawid jest częściowo sparaliżowany. Badania alkomatem przeprowadzone na miejscu zdarzenia wykazały, że wszyscy policjaci uczestniczący w tragicznej interwencji byli trzeźwi.

Zielonogórska prokuratura zielonogórska, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, czeka też na badanie komputerowego dysku, na którym nagrywano obraz z kamery przemysłowej przy ulicy Bałtyckiej, gdzie doszło do strzelaniny. Dysk został rutynowo skasowany, ale firma, która go analizuje, twierdzi, że zapis można odtworzyć.

Git malinka. Zaraz okaże się, że chłopcy byli naćpani i w narkotykowym widzie, chcieli przejechać tych policjantów. Informują, że pasażer był pod wpływem alkoholu, jakby to było zabronione :nie_wiem:
Btw, a to info o "rutynowym" skasowaniu dysku, przypomina mi "niechcący" zrobiony przez Jakubowską format c:
Żenada....

Adam-oldboy
20-05-2004, 20:33
"Ekspertyzy przeprowadzone w Zakładzie Medycyny Sądowej Akademii Medycznej w Poznaniu praktycznie potwierdziły wyniki pierwszych badań, jakie wykonano w tamtejszej Komendzie Wojewódzkiej Policji" - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Kazimierz Rubaszewski.

Żenada....

Czyli potwierdzono, że próbki zostały przez policję spreparowane prawidłowo...

szczepan
20-05-2004, 21:09
ej koles jechal Roverem to znaczy ze chyba starzy mieli hajs a ilu z takich dzieciakow cpa? 70% 60% a to wcale nie wyklucza tego ze koles w schizie zrobil to co zrobil...

Kawa
20-05-2004, 21:16
Taa, a samochód nie moze mieć kilku lat no nie...
szczepan dla ciebie wykładnikiem cpania dzieciaków jest kasa rodziców?

szczepan
20-05-2004, 21:21

nie ale tez nie wierze w teorie spiskowa dzieji i to ze kazde slowo policji to klamstwo...

a alternatyw jest wiele... a tutaj dominuje jedna a ja przytoczylem druga...

c_zary
20-05-2004, 21:23
ej koles jechal Roverem to znaczy ze chyba starzy mieli hajs a ilu z takich dzieciakow cpa? 70% 60% a to wcale nie wyklucza tego ze koles w schizie zrobil to co zrobil...
Szczepan, po Tobie to sie nie spodziewalem, ze lykniesz taki kit :o :D

szczepan
20-05-2004, 21:26
Szczepan, po Tobie to sie nie spodziewalem, ze lykniesz taki kit :o :D

zaufaj mi nie lyknelem tak samo jak nie dokonca wierze w to ze policja zrobila wszystko wporzadku... ja poprostu czekam...

Kawa
20-05-2004, 21:27

nie ale tez nie wierze w teorie spiskowa dzieji i to ze kazde slowo policji to klamstwo...

Ja nie twierdze, ze kazde słowo to kłamstwo, ale skonczy sie tak, ze temu drugiemu co przezył jeszcze sprawe o narko zrobią i w dealerke go wrobia. :/

szczepan
20-05-2004, 21:28
Ja nie twierdze, ze kazde słowo to kłamstwo, ale skonczy sie tak, ze temu drugiemu co przezył jeszcze sprawe o narko zrobią i w dealerke go wrobia. :/

a skad to wiesz? a moze skonczy sie tak ze starzy pozwa policje i dostanie wielkie odszkodowanie?

szczepan
20-05-2004, 21:33
a skad to wiesz? a moze skonczy sie tak ze starzy pozwa policje i dostanie wielkie odszkodowanie?

Szczepan przecież sam nie wierzysz w to co napisałeś.

tylko takie wyrokowanie nie ma sensu... naprawde... ostatnie wydarzenia nakrecaja wszystkich... a ja poprostu wiele spraw oceniam z boku...

i tak jak napisalem poczekajmy i na koncu sie okaze...

Kawa
20-05-2004, 21:36
Ta odszkodowanie...
Jeszcze dzieciom bedziesz tłumaczył co to za sprawa była bo tak sie przeciągnie

[ Dodano: 20-05-04, 22:39 ]
Zreszta starczy tych przypuszczen, pozyjemy zobaczymy

yusta
20-05-2004, 23:00

Ostatnio miałam zbyt dużo przykładów na to, że tak własnie jest. Że wszystko potrafią wytłumaczyc tak, żeby wyszło na ich... A to co napisałeś o samochodzie, hajsie i ćpaniu to :strach:

ems
20-05-2004, 23:07

:o :strach: :dziwne: :glupi: :pomylony:

zona weterynarza zastrzelonego przez psy nadal czeka na decyzje zeby jej chociaz to odszkodowanie ***** przyznali
*****, z boku oceniasz? gadasz jakbys nie wiedzial w jakim kraju zyjesz...

yusta
20-05-2004, 23:11
:o :strach: :dziwne: :glupi: :pomylony:

zona weterynarza zastrzelonego przez psy nadal czeka na decyzje zeby jej chociaz to odszkodowanie ***** przyznali
*****, z boku oceniasz? gadasz jakbys nie wiedzial w jakim kraju zyjesz...

Emsik, to Ty nie wiesz, że to tego weterynarza była wina? Bo im wszedł na linię ognia, a oni strzelali w obronie własnego życia, coby im tygrys łbów nie poodgryzał :strach:

ems
20-05-2004, 23:14
zapewne weterynarz mial jakies ciemne sprawki na sumieniu, na dodatek

byc moze w jego zylach byly slady aspiryny !

yusta
20-05-2004, 23:18
zapewne weterynarz mial jakies ciemne sprawki na sumieniu, na dodatek

byc moze w jego zylach byly slady aspiryny !

No i miał w rękach niebezpieczne narzędzie!

szczepan
20-05-2004, 23:20
wiem w jakim kraju zyje i dlatego te dzieciaki tez sa dla mnie nie zbyt "czyste"...

yusta
20-05-2004, 23:21
wiem w jakim kraju zyje i dlatego te dzieciaki tez sa dla mnie nie zbyt "czyste"...

I to był powód, żeby jednego zajebać a z drugiego zrobić kalekę :glupi:

Kawa
20-05-2004, 23:22
A ja ostatnio prędkość dozwoloną przekroczyłem

szczepan
20-05-2004, 23:24

nie ale to tez nie powod zeby cala wine na policje zrzucac...

narazie nic do konca nie wiem...

marecki
20-05-2004, 23:24
:poddajesie

na tvn pokazali wlasnie naboje ,ktore nie maja prawa byc uzywane od 11 lat ... 3 razy do mnie takimi strzelali ...co za kraj :glupi:

ems
20-05-2004, 23:25

:nie_wiem:

[ Dodano: Pią maja 21, 2004 12:27 am ]

"cala wine" ? ***** mac, a czy te chlopaki, te banany z Poznania (bo pewnie to Cie tak nastawia), napierdalaly do policji czy chcialy tamtych rozjechac ?! ***** !!! CZY TY NIE WIDZISZ, ZE TO STARE UBECKIE METODY ZRZUCANIA WINY NA POSZKODOWANEGO ?! CO TO ***** ZMIENIA ZE JEDEN BYL PO 5 PIWACH A DRUGI PARE DNI WCZESNIEJ WCIAGNAL SOBIE KRESKE ? TRZEBA BYLO ***** STRZELAC ?! A TY BYS ***** NIE SPIERDALAL, JAKBY CIE ZATRZYMALO NIEOZNAKOWANE AUTO I WYSKOCZYLY BYCZKI Z BRONIA W REKU ?! WEZ ***** POMYSL !!!

yusta
20-05-2004, 23:32

A na kogo? Szczepan zlituj się bo nie mogę już tego czytać. Wpisujesz się teraz w stylu emerytowanego dzielnicowego.
Zastrzelili bogu ducha winnego chłopaka, z drugiego zrobili kalekę. W Łodzi zastrzelili dwie osoby. W Warszawie zginał ich kumpel, więc twierdzą, że na pasie ruchu nie powinno byc samochodu, za to gliniarz stojący tyłem do kierunku jazdy był już ok...
Nie widzisz, że odwracają kota ogonem na żywca?
Jakie czekają ich konsekwencje? Żadne. Wszyscy się nad nimi litują. Wejdź sobie na ich forum i poczytaj.
Po akcji w Poznaniu wszedzie można było przeczytac, że policjanci są po opieką psychologów. O tym że taka opiekę zapewniono też rodzinie zabitego chłopaka nie wspomniano nawet słowem. Teraz robią z niego ćpuna, żeby umyć od całej sprawy ręce..
Postaw się w sytuacji jego rodziny... Matki, ojca i zastanów się jakie bzdury chrzanisz.

szczepan
20-05-2004, 23:44
Yusta to Ty sie zastanow sprawy w Warszawie, Poznaniu i Lodzi to zupelnie inne przypadki. A Ty niestety popelniasz ten blad ze je laczysz. Lacznikiem tych spraw jest policja, ale nic wiecej. W kazdym tym miejscu "interweniowali" inni policjanici, ba nawet z innych wydzialow (drogowka, kryminalny bodajze oraz prewencja).
I teraz popatrz o sprawie z Warszawy nie wypowiadam sie bo tak naprawde zadnych szczegolow nie znam, w Lodzi jak dla mnie winna byla tylko i wylacznie policja nikt inny, bo to oni pomylili naboje bo to oni nie strzelali tam gdzie trzeba. A co do Poznania to jak powiedzialem ja zdania nie mam do konca wyrobionego i dlatego nie chce mowic ze to w 100% wina policji czy w 100% wina tych dzieciakow. Czesc osob pisze tutaj jedna wersje wypadkow, a ja napisalem jak mogla wygladac inna wersja. Bynajmniej nie twierdze ze tak bylo jak mowilem ale narazie za malo jest jasnych dowodow zeby to jednoznacznie stwierdzic czyja byla wina.
Sadze ze odbior tej sprawy (poznanskiej) bylby troche inny gdyby nie bylo wczesniej sprawy w Warszawie a potem w Lodzi.

ems
20-05-2004, 23:48
Yusta to Ty sie zastanow sprawy w Warszawie, Poznaniu i Lodzi to zupelnie inne przypadki. A Ty niestety popelniasz ten blad ze je laczysz. Lacznikiem tych spraw jest policja, ale nic wiecej. W kazdym tym miejscu "interweniowali" inni policjanici, ba nawet z innych wydzialow (drogowka, kryminalny bodajze oraz prewencja).
I teraz popatrz o sprawie z Warszawy nie wypowiadam sie bo tak naprawde zadnych szczegolow nie znam, w Lodzi jak dla mnie winna byla tylko i wylacznie policja nikt inny, bo to oni pomylili naboje bo to oni nie strzelali tam gdzie trzeba. A co do Poznania to jak powiedzialem ja zdania nie mam do konca wyrobionego i dlatego nie chce mowic ze to w 100% wina policji czy w 100% wina tych dzieciakow. Czesc osob pisze tutaj jedna wersje wypadkow, a ja napisalem jak mogla wygladac inna wersja. Bynajmniej nie twierdze ze tak bylo jak mowilem ale narazie za malo jest jasnych dowodow zeby to jednoznacznie stwierdzic czyja byla wina.
Sadze ze odbior tej sprawy (poznanskiej) bylby troche inny gdyby nie bylo wczesniej sprawy w Warszawie a potem w Lodzi.

Szczepan, ja rozumiem ze ty troche inaczej jezdzisz na wyjazdy itp, ale nie sadzilem ze Twoje doswiadczenia z psami sa az tak ubogie. Niekompetencja policji, nadmierna agresja, brak planu... a potem podawanie wlasnej wersji.... norma, ***** mac
free hash ! <-- to powinno dac Ci do myslenia....

szczepan
20-05-2004, 23:50
"cala wine" ? ***** mac, a czy te chlopaki, te banany z Poznania (bo pewnie to Cie tak nastawia), napierdalaly do policji czy chcialy tamtych rozjechac ?! ***** !!! CZY TY NIE WIDZISZ, ZE TO STARE UBECKIE METODY ZRZUCANIA WINY NA POSZKODOWANEGO ?! CO TO ***** ZMIENIA ZE JEDEN BYL PO 5 PIWACH A DRUGI PARE DNI WCZESNIEJ WCIAGNAL SOBIE KRESKE ? TRZEBA BYLO ***** STRZELAC ?! A TY BYS ***** NIE SPIERDALAL, JAKBY CIE ZATRZYMALO NIEOZNAKOWANE AUTO I WYSKOCZYLY BYCZKI Z BRONIA W REKU ?! WEZ ***** POMYSL !!!

szczerze? nie niespierdalalbym a wiesz czemu? bo wole oddac auto zamiast dostac kulke...

po drugie Ems jak pisalem poczekajmy na wyniki sledztwa (chociaz Wy juz pewnie wiecie jakie one beda) bo sadze ze paru z Was zaskoczy (i bynajmniej nie mowie tutaj o zrzuceniu winny na tych chlopakow)...

ems
20-05-2004, 23:51
wole sie przyjemnie rozczarowac, na razie nic na to nie wskazuje

szczepan
20-05-2004, 23:52
free hash ! <-- to powinno dac Ci do myslenia....

Posluchaj Ems z psami mialem nie raz doczynienia i jak napisalem sa pewne sprawy w ktorych wiem ze sa oni winni (jak chocby Lodz czy Twoj przyklad) ale nie staram sie tych spraw laczyc.
Zreszta Emsiu spotkamy sie to Ci wytlumacze czemu akurat w sprawie poznanskiej mam takie a nie inne zdanie.

yusta
20-05-2004, 23:53

Gówno prawda.
Te trzy sprawy się łączą, a łączy je mataczenie przez policję i przekręcanie wszystkiego tak by umyć ręce. Jeżeli nie w ogóle, to przynajmniej na tyle, by wybielic się w oczach opinii publicznej.
Co do Poznania, to nadal nie mogę uwierzyć że wypisujesz takie bzdury. Jaka wina była tych chłopaków? Że tamtędy jechali? Że wystraszyli się jakiś karków z bronią? Tak na marginesie to są świadkowie na to, że nie wyciągneli zadnych odznak.
Co jeszcze zrobili według Ciebie nie tak?

szczepan
21-05-2004, 00:00
Yusta a gdzie masz mataczenie w Lodzi? tam jest jasno powiedziane policja popelnila blad miala burdel i tyle. To bardziej gazety staraly sie zwalic wine na "kibicow Widzewa".
Widzisz tak jak po rozmowie z paroma osobami w miare wiem jak to bylo w Warszawie i tutaj moge sie zgodzic tak w przypadku Poznania nie mam razie na to dowodow.

marecki
21-05-2004, 00:03

Gówno prawda.
Te trzy sprawy się łączą, a łączy je mataczenie przez policję i przekręcanie wszystkiego tak by umyć ręce. Jeżeli nie w ogóle, to przynajmniej na tyle, by wybielic się w oczach opinii publicznej.
Co do Poznania, to nadal nie mogę uwierzyć że wypisujesz takie bzdury. Jaka wina była tych chłopaków? Że tamtędy jechali? Że wystraszyli się jakiś karków z bronią? Tak na marginesie to są świadkowie na to, że nie wyciągneli zadnych odznak.
Co jeszcze zrobili według Ciebie nie tak?

amen! nic mnie ,nie wkurwilo ,jak zwodzenie opinii publicznej ...chwala za to ,ze mamy wolnosc slowa ...i PRYWATNE media. Bo przez chwile czulem sie jak ... :nie:

[ Dodano: Pią maja 21, 2004 2:04 am ]

Yusta a gdzie masz mataczenie w Lodzi? tam jest jasno powiedziane policja popelnila blad miala burdel i tyle. To bardziej gazety staraly sie zwalic wine na "kibicow Widzewa".
Widzisz tak jak po rozmowie z paroma osobami w miare wiem jak to bylo w Warszawie i tutaj moge sie zgodzic tak w przypadku Poznania nie mam razie na to dowodow.

Szczepan ***** jego mac! Psy powiedzialy o tym po 5-6 godzinach ...tak to pierdolili glupoty ,ze to kibice napierdalali do siebie z ostrej!

ogarnij sie :(

yusta
21-05-2004, 00:05

Taa... a policja to w ogóle nie pierdoliła, że gdyby nie kibice to nic by się nie zdarzyło :co2:
Wystarczyło przeczytać wywiad z tymi biedakami w Wyborczej, aż łzy się do oczu cisnęły....

Co do Poznania to jakie Ty dowody chcesz mieć? Ja pierdole....
Pomylili ich z jakimś bandziorem. Jeden w wyniku tej pomyłki nie żyje, drugi jest kaleką, a Ty chcesz dowodów? Na co ***** mać?

ems
21-05-2004, 00:16
pewnie ten zabity mial twarz tego bandyty, ale ze byl zmiennoksztaltny to wyszlo ze zabili dzieciaka

truth is out there !

yusta
21-05-2004, 00:22
pewnie ten zabity mial twarz tego bandyty, ale ze byl zmiennoksztaltny to wyszlo ze zabili dzieciaka

truth is out there !

Tiaa..., że zacytuję w tym momencie kolegę z innego forum...

Pewnego razu , pewien facet przechodził przez las .
Idąc leśną drogą mijał pień ściętego drzewa , na który nieudolnie wdrapywała się żaba .
Żal mu się zrobiło płaza , więc pomógł w wejściu na pieniek .
Ruszył w dalszą drogę , lecz nagle usłyszał wołanie :
- Proszę pana , proszę pana , chwileczkę !
Facet się odwraca i ze zdumieniem widzi , że wołającą jest żaba .
- Chciałam panu serdecznie podziękować za uprzejmość .
- Nie ma sprawy - odpowiada mężczyzna
- Owszem jest ( mówi żaba ) i chciałam w ramach podziękowania zaproponować : awans w pracy , nową-młodą-żonę w nowym domu i garaż pełny nowych samochodów .
Facet wysłuchał - bez wiary w obietnicę - zgodził się i poszedł w swoją stronę .
Następnego dnia rano , budzi się... patrzy :
nowy dom , obok niego w łóżku leży apetyczna kobieta , która okazuje się jego nową żoną .
W garażu kilka najnowszych modeli , najdroższych marek samochodów .
Dojechawszy do biura został wezwany przez prezesa , który wręczając awans zakomunikował o ogromnej podwyżce zarobków...
Facet zrozumiał , że to wszystko dzięki żabie , więc postanowił iść do lasu i podziękować .
Doszedł do miejsca wczorajszego spotkania , patrzy - żaba nadal siedzi tak jak ją zostawił dnia poprzedniego...
- Słuchaj , chciałem cię przeprosić , bo nie wierzyłem w twoje obietnice i równocześnie podziękować za wszystko .
- Nie ma sprawy - odpowiada żaba - ale czy w związku z tym mogłabym mieć do pana małą prośbę .
- Oczywiście , za to co dla mnie zrobiłaś , niczego nie odmówię .
- Czy mógłby Pan mnie "przelecieć" ?
- Jak to "przelecieć" ?! Ja człowiek , ty żaba , sex...
- No tak , to jest kłopot ( rzecze żaba ) ale - jeśli to ułatwi - mogę się zmienić w 14-to letnią dziewczynkę...

... i tak było naprawdę ! Wysoki Sądzie !
A nie to co mówi ta 14-to letnia gówniara !!!

Tak to mniej więcej wygląda, tyle że w miejsce tego gościa wstaw sobie rzecznika policji...

Łysolek
21-05-2004, 06:45
:o Dzieciaki uspokójcie się !! Szczepan przyłączam sie do większości , nie masz racji , i dzisiaj równeiż będę mółg Ci to w sposób oczywisty wutłumaczyć :>

Jeżeli było tak jak ten chłopak ze szpitala opowiadał ( sprawa poznańska ) to myślę , ze była a normalna reakcja człowieka , zobaczył ludzi z bronią , którzy celują w niego , wiec zaczął uciekać ... Szczepan nie pieprz żebyś zosał , bo wolałbyś autro stracić niż życie , bo podam Ci taki przykład : na eczu celują w Ciebie z gładkolufowej . Co robisz stoisz czy uciekasz ?? Tylko nie pisz że stoisz , bo chyba pierdolnął bym ze śmiechu tutaj :bejsboll: Wiec Szczepciu przestań , bo robi sie z Ciebie normalnie skandalista Larry Flint :rotfl: ;)
pozdro

marecki
21-05-2004, 08:19
:o Dzieciaki uspokójcie się !! Szczepan przyłączam sie do większości , nie masz racji , i dzisiaj równeiż będę mółg Ci to w sposób oczywisty wutłumaczyć :>

[...]

pseplasam tato ...ale sie wcoraj zdenerwowalem :fuckyou:

CywiL
21-05-2004, 09:08
Podobno te kurwy z Poznania niebędą miały postawione zarzutów bo....nie znaleziono kuli... :wsciekly: :zly:
...masz coś jeszcze do dodania Szczepciu...?

Adam-oldboy
21-05-2004, 09:48
1. Jakie znaczenie dla sprawy mają substancje zawarte w organiźmie ofiary – pasażera?
2. Co to są śladowe ilości amfetaminy? Każdy organizm zawiera śladowe ilości niezliczonej liczby substancji chemicznych, wynika to z fizjologii.
3. Dlaczego u ofiar wykonuje się szczegółowe badanie krwi, a sprawcy dmuchają w balonik (własny)?
4. Czy sprawcy zostali badani na obecność substancji innych niż alkohol?
5. „Wszyscy funkcjonariusze byli trzeźwi”, a co cywilem, który też brał udział w akcji – kierował jednym z samochodów?
6. Kto wykonywał badania w miejscu zdarzenia? W jaki sposób i przez kogo pobierane i przechowywane są próbki?
7. Jaka jest wartość dowodowa (procesowa) wskazania alkomatu?
8. Dlaczego wszyscy policjanci uczestniczący w akcji zostali natychmiast odizolowani?
9. Dlaczego w toku postępowania ujawnia się dane z prokuratury i są to jedynie drugoplanowe ustalenia dotyczące menu ofiary – pasażera?
10. W jaki sposób zabezpieczano dowody, jeżeli nie znaleziono żadnego z 20 wystrzelonych pocisków?

Ciekawe, czy adwokaci reprezentujący rodziny ofiar uzyskają odpowiedzi na te pytania.

aaadamm
21-05-2004, 12:44
:na eczu celują w Ciebie z gładkolufowej . Co robisz stoisz czy uciekasz ?? Tylko nie pisz że stoisz , bo chyba pierdolnął bym ze śmiechu tutaj : ;)
pozdro

mialem kiedys podobna sytuacje. Idziemy sobie mala grupka po meczu w zeszlym sezonie w Lubinie z Zaglebiem, wychodzimy z parkingu dla gosci i nagle podjezdza policyja suka z ktorej wyskkuje ok 8 policjantow i celuja z broni w czolo. Nie najlepszy widok i miale mserde w garle i inie uciekalem bo kolana mi sie ugiely.

szczepan
21-05-2004, 16:22
Larry Flint :D :P

a tak szczerze ok poczekajmy ja nie twierdze ze policja jest bez winny. chocby przyklad zlego rozpoznania no ale poczekajmy zobaczymy jakie beda rozwiazania i decyzje.

ani Wy mnie do konca nie przekonacie a nie ja Was wiec nie ma sensu dalej bic pjany!

Nazgul
22-05-2004, 11:53
Nie wiem czy umknęło to Waszej uwadze, ale ani słowa nie ma na temat strzałów powyżej pasa. W temacie dziewczyny która zmarłą od rany postrzałowej głowy cisza jak makiem zasiał - wszyscy nabrali wody w usta... Co jest grane?

szczepan
22-05-2004, 12:07
Jaco :dzieki: dziekuje za wczorajsza rozmowe :D ktora troche zmienila moje poglady :dzieki: :piwo:

Jaco
22-05-2004, 12:12
Jaco :dzieki: dziekuje za wczorajsza rozmowe :D ktora troche zmienila moje poglady :dzieki: :piwo:
Cała przyjemność po mojej stronie :dzieki: Takie dyskusje "na spokojnie" są dużo ciekawsze niż te "z dreszczykiem". No i potwierdzam to, co powiedziałem wczoraj, że rozumiem Twój punkt widzenia, aczkolwiek niekoniecznie się z nim zgadzam w kilku szczegółach. :D Teraz poczekajmy cierpliwie na efekt śledztwa i dokończymy rozmowę przy kilku :piwo:

Nazgul
22-05-2004, 14:35
Cała przyjemność po mojej stronie :dzieki: Takie dyskusje "na spokojnie" są dużo ciekawsze niż te "z dreszczykiem". No i potwierdzam to, co powiedziałem wczoraj, że rozumiem Twój punkt widzenia, aczkolwiek niekoniecznie się z nim zgadzam w kilku szczegółach. :D Teraz poczekajmy cierpliwie na efekt śledztwa i dokończymy rozmowę przy kilku :piwo:

Ja wynik śledztwa już teraz mogę Ci zdradzić...

Jaco
22-05-2004, 15:04
Masz tam wtyki??? :co:
Zdawaj relację!! :o

Nazgul
22-05-2004, 15:48
Masz tam wtyki??? :co:
Zdawaj relację!! :o

Wtyk nie mam, ale pamiętam finał spraw ze Słupska (gdyby nie zamieszki nie byłoby sprawy) i z Gdyni (sławetna taśma w TVN). Policję ineteresowało tylko, kto udostępnił taśmę - ukarano naganą "winnych" "wycieku materiałów operacyjnych" - reszta rozeszła się po kościach.
Dolary przeciw orzechom, że teraz też sprawie łeb ukręcą najniższym kosztem, a prewencja dalej będzie strzelała z byle powodu albo bez powodu - i oczywiście w łeb - tak żeby okaleczyć lub zabić.
I będzie tęskniła za breneką.

Łysolek
23-05-2004, 09:38
prewencja dalej będzie strzelała z byle powodu albo bez powodu - i oczywiście w łeb - tak żeby okaleczyć lub zabić.

Powiem Ci szczerze , ze wystarczy przez ziernik zobaczyć 1 mm więcej muszki na końcu gładkolufowej broni a pocisk idze niebagatelenie w góre , jest to efekt , ze jest to broń bardzo delikatna ,a przy oddaniu strzału ma niezły odrzut( sam ostatnio z takiej strzelałem ) . Winą , że dziewczyna w Łodzi dostała w głowe jest to , ze policjant mógł celować w nogi ale źle miał ułożoną broń w dołku strzeleckim ( na wysokości ramienia bliżej klatki piersiowej ) i za słabo dociśniętą ,więć w momencie strzału broń uciekła mu w górę . Jest to efekt tego , ze do tej akcji wzięto ludzi , którzy byli nieodpowiednio bądź niewystarczająco przeszkoleni do używanmia broni typu Mossberg .
Nasuwa się zatem pytanie czemu nie odróżniono pociksu gumowego o pocisku stalowego ?
Odpowiedź jest prosta - czytaj wyzej :cenzura:
Nieodpowiednie bądź brak przeszkolenia :wsciekly:
a My ***** już w Unii jesteśmy :strach:

Cezdor
23-05-2004, 11:35
prewencja dalej będzie strzelała z byle powodu albo bez powodu - i oczywiście w łeb - tak żeby okaleczyć lub zabić.

Powiem Ci szczerze , ze wystarczy przez ziernik zobaczyć 1 mm więcej muszki na końcu gładkolufowej broni a pocisk idze niebagatelenie w góre , jest to efekt , ze jest to broń bardzo delikatna ,a przy oddaniu strzału ma niezły odrzut( sam ostatnio z takiej strzelałem ) . Winą , że dziewczyna w Łodzi dostała w głowe jest to , ze policjant mógł celować w nogi ale źle miał ułożoną broń w dołku strzeleckim ( na wysokości ramienia bliżej klatki piersiowej ) i za słabo dociśniętą ,więć w momencie strzału broń uciekła mu w górę . Jest to efekt tego , ze do tej akcji wzięto ludzi , którzy byli nieodpowiednio bądź niewystarczająco przeszkoleni do używanmia broni typu Mossberg .
Nasuwa się zatem pytanie czemu nie odróżniono pociksu gumowego o pocisku stalowego ?
Odpowiedź jest prosta - czytaj wyzej :cenzura:
Nieodpowiednie bądź brak przeszkolenia :wsciekly:
a My ***** już w Unii jesteśmy :strach:

Jeżeli tak jest, to przestępstwem już jest dawać takim niewyszkolonym policjantom broń gładkolufową...

yusta
23-05-2004, 12:41
Jeżeli tak jest, to przestępstwem już jest dawać takim niewyszkolonym policjantom broń gładkolufową...

Dla mnie przestępstwem jest jej używanie. Co to qrwa Kambodża jakaś jest? Znaleźli sobie złoty środek na swoją nieudolność.
Przepisy Unijne podobno zabraniają uzywania takich zabawek. Więc jesteśmy w tej Unii czy nie?

kud(L)aty68
23-05-2004, 13:25

Dla mnie przestępstwem jest jej używanie. Co to qrwa Kambodża jakaś jest? Znaleźli sobie złoty środek na swoją nieudolność.
Przepisy Unijne podobno zabraniają uzywania takich zabawek. Więc jesteśmy w tej Unii czy nie?

Cokolwiek sie zdarzy, slychac tylko "musielismy uzyc broni gladkolufowej", a prawda jest oczywiscie taka, ze w 90% przypadkow takiej koniecznosci nie ma i nie bylo. Ale tak jest najprosciej. Zreszta co poniektorym "funkcjonariuszom" strzelanie do ludzi sprawia wyrazna przyjemnosc, znalezli sobie qrwa rozrywke.
Co gorsza obawiam sie, ze w najblizszym czasie niestety nie ma co liczyc na jakies zmiany.

Nazgul
23-05-2004, 14:33
Cokolwiek sie zdarzy, slychac tylko "musielismy uzyc broni gladkolufowej", a prawda jest oczywiscie taka, ze w 90% przypadkow takiej koniecznosci nie ma i nie bylo. Ale tak jest najprosciej. Zreszta co poniektorym "funkcjonariuszom" strzelanie do ludzi sprawia wyrazna przyjemnosc, znalezli sobie qrwa rozrywke.
Co gorsza obawiam sie, ze w najblizszym czasie niestety nie ma co liczyc na jakies zmiany.

Taka prawda.
Mając broń nie muszą myśleć... :(

Łysolek: Sam strzelałem, nie z Mossberga co prawda a z Kałacha i mimo wady wzroku nie miałem najgorszych wyników - 42-45 na 50 możliwych a strzelałem z odległości 100 metrów do popiersia bojowego metr na metr... Z dobrze przystrzelanej broni trudno jest nie trafić w tarczę - a oni strzelają z mniejszej odległości jak mi się zdaje...

VANAHAIM72
24-05-2004, 10:46
I wszystko jasne - teraz jak zechce im się postrzelać, to będą do tego mieli prawo, a Ty Narodzie cicho siedź, bo zamiast pałą to z breneki dostaniesz... Ludzie, k...wa, gdzie my żyjemy :co: Już całkiem tych (...) na Wiejskiej po...ło :co:
W prewencji najczęściej służą chłopaczkowie z prowincji, którzy w swoich wioskach byli nikim, zwykłymi popychadłami a teraz (w mundurach) władzę poczuli i próbują odreagować swoje kompleksy...
Przed meczem ze Świtem szedłem sobie spokojnie do Źródełka a tu nagle podjechali i zawinęli mnie do suki. Za to, że pomykałem w koszulce Świtu! Stwierdzili, że tu mnie zabiją :> , bo nie jestem kibicem Legii. Jak to usłyszałem, to zdębiałem i dopiero koło Kanałku wpadłem na pomysł, żeby pokazać przed oczy, że mam szal Legii na szyi :w_morde: No i wracając Myśliwiecką przeciskałem się pomiędzy panami w czarnych uniformach i słyszałem komentarze dot. sprawy łódzkiej - ta banda debili zastanawiała się, czy dzisiaj sobie postrzelają :wsciekly: To chyba najlepiej świadczy o prewencji. Nie jest problemem największym ich brak wyszkolenia, ale to, że czują się bezkarni i nie podlegają surowej kontroli i ocenie. Albo też ścisłej opiece psychiatrów i psychologów...

MaxyM_
24-05-2004, 11:53
Polska - 52 stan?

VANAHAIM72
24-05-2004, 13:20
Tak dziwnego prawa nie mają chyba nawet w USA (chociaż ręki sobie za to obciąć nie dam - Amerykanie mają nieźle nakopcone pod sufitami). A kolejnym stanem jesteśmy już od dawna; zerwaliśmy się z jednej smyczy tylko po to, żeby nasi ukochani politycy ochoczo podłączyli nas pod drugą... :zly:

MaxyM_
24-05-2004, 14:05
W US... Strach sięgnąć po cukierka jak cię psy zatrzymają, bo tam nie pudłują... A do tego strzela tylu ilu akurat interweniuje.

Co jakiś czas dziurawią kogoś niczym ser szwajcarski, bo trzymał komórkę.

My 52 stanem jesteśmy od dawna... Najpierw programy telewizyjne wzorowane na amerykańskich zrobiły papkę z mózgu ludziom.
Czekam kiedy Kwaśniewski zakrztusi się rogalem starfoods.

ems
24-05-2004, 15:02
ja pierdole...

konczyc studia i spierdalac - nie dziwie sie tym ktorzy tak robia...

yusta
24-05-2004, 15:52
ja pierdole...

konczyc studia i spierdalac - nie dziwie sie tym ktorzy tak robia...

Ja też nie i trochę im zazdroszczę, że potrafią tak z dnia na dzień się zerwać w zupełnie obce miejsce. Ja tak nie potrafię. Bez rodziny i przyjaciół nie wytrzymałabym dwóch miechów, więc chyba jestem na straconej pozycji.

Nazgul
24-05-2004, 18:42
Teraz to naprawdę będzie strach wychodzić na miasto, a o meczu to nawet nie wspomnę :strach: :glupi: . Zamiast ich szkolić, dają im "licencje na strzelanie". Brawo ku... , brawo.

"Pozwól Cezarze gdy zdobędziemy cały świat
Gwałcić, rabować, sycić wszelkie pożądania
Proste prośby żołnierzy te same sa od lat
A Juliusz Cezar milcząc zabaw nie zabrania"

"Lekcja historii klasycznej" - J. Kaczmarski.

crolick
24-05-2004, 23:15
po 1 to nie pomysl panow z wiejskiej, tylko tych z komendy glownej. wiec do zatwierdzenia tego prawa droga daleka
po 2 rzeplinski [helsinska fundacja praw czlowieka] stwierdzila ze dokument jest skandaliczny i nie ma szans na przejscie
po 3 aqrat to ze jak idzie policja to wszyscy grzecznie uszy po sobie, to mi sie podoba. nie podoba sie to ze policja wykorzystuje to i strzela do wszystkiego co nie ucieklo na drzewo i jest w polu razenia...

VANAHAIM72
25-05-2004, 06:35
po 1 to patrząc na to, jakie indywidua zasiadają na Wiejskiej, wcale nie jestem pewien, czy to nie przejdzie;
po 2 to patrz pkt 1 + Helsińską Fundację Praw Człowieka to oni mają głęboko w d...;
po 3 to mi się wcale nie podoba obecność policji tam, gdzie nie jest ona potrzebna a sam fakt strzelania do nieuzbrojonych ludzi uważam za totalny debilizm.

Nazgul
25-05-2004, 08:13
po 3 to mi się wcale nie podoba obecność policji tam, gdzie nie jest ona potrzebna a sam fakt strzelania do nieuzbrojonych ludzi uważam za totalny debilizm.

A ja za zbrodnię.

Jaco
25-05-2004, 08:18

A ja za zbrodnię.
Czyli jednak Jaruzelski w/g Ciebie jest zbrodniarzem??? :lol: :bauns:

Raffi
25-05-2004, 08:22
to nie ten temat :P <- ale kijowa mordka :o

Nazgul
25-05-2004, 08:27

A ja za zbrodnię.
Czyli jednak Jaruzelski w/g Ciebie jest zbrodniarzem??? :lol: :bauns:

Jeśli to była jego decyzja / rozkaz to tak. Ale najprawdopodobniej nie była. Poza tym nie mamy teraz stanu wyjątkowego / wojennego. Poza tym nie ten topic.

VANAHAIM72
25-05-2004, 17:18
Możecie uznać, że jestem zwolennikiem spiskowej teorii dziejów albo osobą uprzedzoną do policji, ale uważam, że fakt iż "przeoczono" (prokuratura, policja) to, że znajduje się tam kamera, NIE JEST PRZYPADKIEM i służył tylko jednemy celowi - ukryciu prawdy (musieli sobie zdawać sprawę z tego, iż po pewnym czasie nie da się odtworzyć zapisu z kamer).

Grzywa
25-05-2004, 17:20
Oglądałem wczoraj w nocy Interwencje był pokazany ten film studentów i obalił kompletnie to co było w tym wywiadzie z Policjantami... Było pokazane jak ulica jest pusta i kordon Policji później 200 metrów wolnego miejsca i 5 gostków może rzuca jakimiś przedmiotami i strzały... I jeszcze komentarz z za kamery jakiś studentów "ty oni strzelają? ***** przecież po drodze się tam bawią"

szczepan
25-05-2004, 23:19
a wlasnie ktos widzial ten filmik jak rzekomo studenci z okien akademikow rzucaja czyms w policje? czy to tylko gazetowa plota?

Skanda(L)
25-05-2004, 23:49
no chyba Grzywa wlasnie o tym napisal :co2:
albo ja czegos nie kumam albo ty jak zwykle zreszta :D

RadO
26-05-2004, 08:55
Jest i ciąg dalszy (za onetem)

Gazeta Wyborcza": Były szef łódzkiej policji Jan Feja, który podał się do dymisji po tragedii na juwenaliach, domaga się przywrócenia na stanowisko.

Trzy tygodnie temu podczas juwenaliów grupa chuliganów zaatakowała studentów. Interweniowali ściągnięci naprędce policjanci z oddziału prewencji komendy wojewódzkiej wspomagani przez funkcjonariuszy komendy miejskiej.

Ci ostatni pomyłkowo użyli ostrych pocisków. Dwie trafione nimi osoby zmarły. Kilkanaście godzin po tragedii dymisje złożyli Jan Feja, szef komendy miejskiej, oraz jego zastępca. Komendant wojewódzki dymisje przyjął i sam zrezygnował.

Jak ustaliła komisja powołana przez nowego komendanta wojewódzkiego Janusza Tkaczyka, tragedia była efektem rażących zaniedbań kierownictwa komendy miejskiej - przypomina gazeta.

Teraz inspektor Feja domaga się od komendanta głównego przywrócenia go na stanowisko. Feja twierdzi, że jego odwołanie jest protestem przeciwko stronniczemu raportowi komisji. Uważa, że nie zawinili jego ludzie, tylko policjanci z komendy wojewódzkiej.

"Komisja składała się wyłącznie z funkcjonariuszy komendy wojewódzkiej. Trudno więc oczekiwać, żeby szukali jeszcze innych winnych niż funkcjonariusze z komendy miejskiej".

Komenda wojewódzka nie chce komentować wypowiedzi Fei - podaje "Gazeta Wyborcza".

Może dajmy mu jeszcze k... medal. Na początek proponuje Virtuti Militari....
Milczeniem pominę co na jego miejscu zrobiłby przedwojenny oficer.

Raffi
26-05-2004, 14:03
Wrzucać Radio Parlament, (ok. 200, fale długie), już!!

Jaco
26-05-2004, 14:06
Wrzucać Radio Parlament, (ok. 200, fale długie), już!!
Podobno jest też na TVP 3
:(

MaxyM_
26-05-2004, 14:13
Łyżwiński razem z Lepperem to już nawet chuliganów usparawiedliwiają bezrobociem...
"Nie ma pracy, to co ma robić cały dzień? Pójdzie, kupi tanie wino i wypije." :cenzura:

szczepan
11-06-2004, 10:36
za wp.pl:

"Policja zapłaci za śmierć na łódzkich juwenaliach

Rodziny 23-letniej Moniki Kelm i 19-letniego Damiana Tybury, śmiertelnie ranionych przez policjantów podczas łódzkich juwenaliów, mogą zgłosić się do komendanta wojewódzkiego policji po odszkodowania - informuje "Dziennik Łódzki".

"Nie muszą czekać na zakończenie postępowania prokuratorskiego" - mówi Witold Kozicki, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - "Nieważne, czy ofiary brały udział w zamieszkach, czy nie. Inicjatywa wystąpienia o zadośćuczynienie spoczywa jednak na ich rodzinach. W piśmie do komendanta muszą oszacować swoje roszczenia. Dotąd tego nie uczyniły" - cytuje dziennik.

Kozicki nie chce mówić o kwotach, które policja wypłacała za swe błędy. Zapewnia, że takie sprawy były załatwiane polubownie. Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Głównej Policji, odszkodowania wypłacane są z budżetu policji. W minionym roku pochłonęło to ponad 1,6 mln zł. Są to odszkodowania dla rodzin ofiar, które utraciły życie, a także renty wyrównawcze i rekompensaty za straty materialne. Na przykład policja w Gdańsku wypłaciła rodzinie Przemka Czai, zabitego przez policjanta, 17 tys. zł, zwracając koszty pogrzebu - informuje "Dziennik Łódzki".

"Nie potrafię nawet myśleć o odszkodowaniu, bo żadne pieniądze nie zastąpią mi życia córki" - powiedziała nam Grażyna Kelm, zaskoczona informacją, że może ubiegać się o finansowe zadośćuczynienie. Gotowość zapłacenia rodzinom ofiar wyraził 21 maja komendant wojewódzki Janusz Tkaczyk, gdy powołana przez niego komisja ustaliła, że podczas juwenaliów popełniono błędy (użyto ostrej amunicji zamiast gumowej) - czytamy na łamach dziennika. (PAP)"

Talar
11-06-2004, 10:38
Boże to oni juz nawet zycie ludzkie przeliczają na pieniądze :poddajesie

Adam-oldboy
30-06-2004, 10:24
O sprawie poznańskiej było wczoraj w TV w jakimś programie informacyjnym.
Na dziś (2 miesiące od zajścia) jest tak: wewnętrzne policyjne dochodzenie nie może się posunąć, bo wszyscy uczestniczący w zdarzeniu policjanci i ich przełożony są na zwolnieniach lekarskich, prokuratura natomiast przesłuchała 2 (słownie dwóch) świadków.

Niech zgadnę, stan zdrowia policjantów będzie nadal fatalny, w prokuraturze wszyscy udadzą się na zasłużone urlopy wypoczynkowe i np. do okazań dojdzie po pół roku. Konia z rzędem temu, kto przekonująco będzie mógł wyjaśnić sądowi, że po takim czasie potrafi szczegółowo opisać zdarzenie (i sprawców, którzy sobie spokojnie tyją, zmieniają fryzurki i wygląd), którego był świadkiem w nocy przez kilka/kilkanaście sekund.

Antraxx
30-06-2004, 15:40
Kwestią która dodatkowo denerwuje jest fakt, że zdarzenia takie traktowane są jako odsobnione przeypadki a tak nie jest. zawsze gdzie w rucho pojdzie policja to dzieja sie nieciekawe rzeczy. tu pozdrowienia dla wszystkich którzy bawili się na Juwenaliach w Częstochowie w 2003r. tam całe zamieszanie zaczęło kilkunastu łysych którzy zaczęli bić i glanować wszystkich "losowo wybranych" w czarnych koszulkach i z długimi włosami. po kilkunastu minutach rozróba rozpętała się na dobre. sprawcy zamieszania oraz zainteresowani usunęli się z placu boju jak tylko słychać było syreny. wpółczuję tym którzy zostali na miejscu. bo jak to z policją - napierw bije potem pyta (i nawet nie próbuje myśleć). a nie dopuszczam nawet do siebie myśli co by było gdyby wtedy uzyto broni gładkolufowej!

odechciewa się poprostu!

a tu? i tak zawsze na końcu wygrają układy. ktoś poleci, bo kozioł ofiarny musi być, a urlopy, nagrody, odprawy... mam dosyć
ide na piwo.