PDA

Zobacz pełną wersję : Pogon Szczecin Nowa w IV lidze!

szczepan
05-06-2003, 22:22
"Na posiedzeniu Zarządu ZZPN, które odbyło się w ubiegłym tygodniu Zarząd postanowił skonsultować się z prezesami innych IV ligowych klubów.
Zadane im pytanie miało brzmieć: Czy ma Pan coś przeciwko dopuszczeniu Pogoni Szczecin Nowa do gry w IV lidze ? Na spotkaniu, które się odbyło prezesi zdecydowanej większości klubów nie zgłosili przeszkód w dopuszczeniu nowego klubu do ligi. Również Zarząd ZZPN pozytywnie zaopiniował prośbe założycieli nowego zespołu.
W tej chwili czekamy jeszcze tylko na rozwiązanie czysto technicznych spraw (1 czy 2 grupy w IV lidze, lub może inne rozwiązanie) oraz na pismo z PZPN-u, w którym piłkarska centrala nie będzie zgłaszać sprzeciwów do zaproponowanych rozwiązań. Ostateczna decyzja ma być wydana pomiędzy 9 a 11 czerwca bieżącego roku."
źródło: Pogon.v.pl

[nie moglem nigdzie znalesc starego tematu wiec napisalem nowy - sorry]

bemowiak
05-06-2003, 22:27
to super wiadomość!!! myślałem że będą grali w b klasie a tu prosze taka niespodzianka

Raffi
05-06-2003, 22:37
Hehe!!! Nizia (szefa ZZPN) postraszyli kontrolą i od razu mu rura zmiękła. Uff uff ufff
Oby tak dalej

PS Stary temat jest 13 linijek niżej :>

szczepan
05-06-2003, 22:50
[jeszcze raz sorry nie wiem co ja mam z tym szukaniem :/ za szybko chyba przewijam :/ ]

marecki
05-06-2003, 23:43
jebac stare tematy!!! :D

Hej MKS ! hej CWKS! nasza zgoda najlepsza w Polsce jest! :)

Ale swoja droga ...wole Pogon "Nowa" w 4 lidze niz Pogon 2 drugiej. I tak samo by bylo z Legia "nowa" ...To co zrobili kibice Pogoni :+: i dalej b.k. :)

ems
05-06-2003, 23:53
jestesmy z Wami :cf0:

kamyk
06-06-2003, 11:06
nie wiem co o tym sadzic przeciez pogon to pogon i w 2 lidze bedzie, nie wiem jak to bedzie gdzie beda grac jak przeciez pogon, ta pierwsza, bedzie grac w 2 lidze chyba ze w ogole nie przystapia do rozgrywek! a gondor oglosi upadlosc spolki! nio to tyle!

MaxyM
06-06-2003, 11:14
A jak Pogoń (stara, prawdziwa) wystartuje w 2 lidze to co wtedy... ?

Raffi
06-06-2003, 11:36
I tak niczego się nie dowiemy przed 25 czerwca raczej. Wtedy zbiera sięsąd polubowny (Gondor chce ogromnego odszkodowania od miasta). Jeżeli te pieniądze nie zostaną mu przyznane (b. wątpliwa sprawa, że coś przyznają), to Pogoń nie będzie miała najmniejszych szans na spełnienie drugoligowych warunków licencyjnych

szczepan
07-06-2003, 11:30
ak informuje „Głos Szczeciński”, prezes SSA Pogoń – Les Gondor, zamierza wycofać rezerwy z IV ligi, aby wolne miejsce mogła zająć Pogoń Nowa.
- Widzę wielki entuzjazm z jakim powstaje Pogoń Nowa - mówi Gondor. - Szkoda, że zaangażowanie działaczy nie jest skierowane wobec mojej drużyny, ale nie mam zamiaru robić jakiś przeszkód. Wręcz przeciwnie. Chcę żeby Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej nie miał problemów z dopuszczeniem Pogoni Nowej do IV ligi. I dlatego wycofam rezerwy Pogoni. Drugi zespół zagra w nowym sezonie w B klasie - zapowiedział Gondor.

Prezes zastrzegł jednak, że najpierw musi skonsultować swoją decyzję z prawnikami i przedstawicielami miasta. - Nie chcę, żeby ktoś z miejskich urzędników później wykorzystał moją decyzję i twierdził, że nie wywiązuję się z zobowiązań wobec Pogoni - zastrzegł prezes SSA.

Natomiast z deklaracji Gondora bardzo zadowolony był Stanisław Nizio, prezes ZZPN. - To by nam znacznie ułatwiło zadanie. IV liga liczyłaby podobnie jak teraz 18 zespołów. Nie trzeba byłoby robić rewolucji w tej klasie rozgrywkowej. Myśleliśmy już bowiem nawet nad podziałem IV ligi na dwie grupy - zakończył Nizio.

źródło: Głos Szczeciński

a mi sie wydaje ze to z powody braku kasy a nie wspanialomyslinosci Gondora...

szczepan
09-06-2003, 21:51
"Wiele wskazuje na to, że Sportowa Spółka Akcyjna nie otrzyma licencji na grę w drugiej lidze piłkarskiej.
Przypomnijmy, że aby otrzymać licencje klub nie może mieć długów w ZUS, ani w Urzędzie Skarbowym. A jak wiemy SSA Pogoń jest zadłużona w tych instytucjach na około 4 mln zł. Termin składania dokumentów o otrzymanie licencji mija z dniem 30 czerwca.

W przypadku gdyby jakimś cudem SSA Pogoń otrzymała uprawnienie do gry w II lidze, to prawdopodobnie na klub zostałby nałożony zakaz dokonywania transferów. Byłaby to kara za zaległości finansowe wobec zawodników.

Biorąc pod uwagę, że wiekszości zawodników kończą się w czerwcu kontrakty, oraz to że odchodzą z powodu zaległości finansowych (Biliński) nawet Ci którzy je mają - sytuacja SSA jest tragiczna.

źródło: Pogon.v.pl"

a wiec jednak nie bedzie chyba nawet 2 ligi w Szczecinie :(

Unico
09-06-2003, 22:29
A jak Pogoń (stara, prawdziwa) wystartuje w 2 lidze to co wtedy... ?

Właśnie, co wtedy?
I która to będzie ta prawdziwa Pogoń? 8-
Za kilka lat, albo i wcześniej jak obie przetrwają mogą być niezłe jaja z tego 8-

aaadamm
10-06-2003, 11:13
Jak to przeczytalem to az mnei krew zalala !!!!!!!

Panie Prezydencie,

Jeżeli prawdą jest to co podaję strona internetowa http://www.pogon.v.pl , iż Prezes SSA Les Gondor zamierza sprzedać Panu Antoniemu Ptakowi nazwę Pogoń, herb, barwy i tradycję w celu przeniesienia do Szczecina II ligowej drużyny Piotrcovii Piotrków Trybunalski, to informuję Pana, że szczecińscy kibice nigdy nie zaaprobują takiego rozwiązania.

Ponad to, działanie takie nosi wszelkie znamiona przestępstwa polegającego na wyprzedaży majątku Spółki i działaniu na jej szkodę. Dodatkowym smaczkiem jest to, iż te niematerialne wartości, zostały wniesione do SSA aportem przez Stowarzyszenie MKS Pogoń Szczecin pod warunkiem spłaty (natychmiastowej) zadłużenia Stowarzyszenia przez Mat Trade, co jeszcze nie nastąpiło. Czyli prezes Gondor sprzedaje coś co do niego nie należy - zresztą po 31.12.2003 z powodu niespłacenia tegoż zadłużenia, czyli złamania postanowień Statutu SSA, Spółkę będzie można rozwiązać z winy Inwestora...

Gdyby taka transakcja miała jednak miejsce, udziałowiec mniejszościowy jakim jest Miasto i Stowarzyszenie MKS, powinno wystąpić do Sądu Gospodarczego o zablokowanie działania na szkodę Spółki i uniemożliwienie decyzją sądową, sprzedaży w składników majątkowych SSA - jedynych, posiadających wartość w bankrucie jakim jest tak naprawdę SSA..
Oprócz tego należy niezwłocznie złożyć doniesienie do prokuratury o popełnieniu przez Lesa Gondora przestępstwa...

Jednocześnie informuję Pana, że ewentualny udziałowiec i kontrahent Pana Gondora "udanie niszczył" już w swojej karierze dwa kluby ligowe - na szczęście dla nich został z nich wyrzucony - ŁKS Łódź - po zdobyciu Mistrzostwa Polski spadek do II ligi a w tym roku po "pomocy" udzielonej przez pana Ptaka o mało co nie wylądował w lidze III, oraz Widzew Łódź, który uratowali przed spadkiem z ekstraklasy panowie Pawelec i Grajewski.

Teraz Pan Ptak rządzi w Piotrcovii Piotrków Trybunalski, którą chce przenieść do Szczecina. Za rok może będzie chciał zrobić to samo z Pogonią Szczecin, przenosząc ją np. do Kutna albo Radomska...

Nie pozwólmy zniszczyć tego co udało się nam, szczecińskim kibicom wypracować w ostatnim czasie - zgody na odbudowę Pogoni od IV ligi na zdrowych i czystych zasadach, popieraną przez kibiców i środowiska sportowe Regionu....

Pogoń ma być szczecińskim klubem, naszą dumą a nie wstydliwą spółką kupioną na pchlim targu nieuczciwości...

Pogoń Walcząca

http://pogon-walczaca.org/pliki/index.html?subaction=showfull&id=1055240831

Afgan
10-06-2003, 15:29
http://f23.parsimony.net/forum45642/messages/79805.htm

to juz jest k**wa lekka przesada :box: :fu: :* :help:

bemowiak
10-06-2003, 15:49
http://f23.parsimony.net/forum45642/messages/79805.htm

to juz jest k**wa lekka przesada :box: :fu: :* :help:

K**wa co on zrobił z tym klubem, czy go poje**ło!?!!!:fu:

P.s:sorry za przekleństwa ale sie zdenerwowałem!!!

DrZeFkO
12-06-2003, 23:57
a wiec jednak nie bedzie chyba nawet 2 ligi w Szczecinie :(

OBY JEDNAK WYSTARTOWALI - zapowiada się taki ciekawy, egzotyczny wyjazd...

modiq
13-06-2003, 08:02
Na serio typa poj...lo. Zeby klub z takimi tradycjami sprzedawac. :zly:

Raffi
17-06-2003, 00:07
Ptak idzie najwyraźniej do Widzewa, więc - o ile 25-go nie będzie pozytywnego dla Gondora wyroku sądu polubownego - sprawa staje się jasna...

PS Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes nowego klubu, NIEEEECH ŻYJE NAM!! :lp:

yusta
20-06-2003, 21:22
Ptak idzie najwyraźniej do Widzewa, więc - o ile 25-go nie będzie pozytywnego dla Gondora wyroku sądu polubownego - sprawa staje się jasna...

PS Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes nowego klubu, NIEEEECH ŻYJE NAM!! :lp:

Wszystko wskazuje na to, że Antoni Ptak przeniesie II-ligową Piotrcovię do Szczecina. Niewykluczone, że w sezonie 2003/04 zespół wystartuje pod nazwą "Pogoń Nowa".
W środę w Łodzi doszło do spotkania biznesmena Antoniego Ptaka z kibicami Pogoni. Wzięli w nich udział także Tadeusz Dąbrowski i Mirosław Stasiak, którzy razem z Ptakiem chcą stworzyć silny I-ligowy zespół. Po kilkugodzinnych rozmowach obie strony pożegnały się z nadzieją, że w przyszłym tygodniu dojdzie do przeniesienia zespołu z Piotrkowa do Szczecina.

Jeżeli deklaracje Ptaka są szczere, przenosiny Piotrcovii do Szczecina może storpedować tylko jedna rzecz: brak zgody Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, w którym zarejestrowana jest Piotrcovia.

hmm, to dzisiejsze info, więc albo olał Widzew, albo łapie dwie sroki za ogon :>

MaxyM
24-06-2003, 07:14
Stadion przy ul. Twardowskiego w Szczecinie będzie do dyspozycji Antoniego Ptaka i Pogoni Nowej. Tymczasem Les Gondor szuka trenera do swojego II-ligowego zespołu.

Dziś Antoni Ptak otrzyma warunki na jakich korzystać będzie mógł ze stadionu miejskiego przy ul. Twardowskiego. Podczas wczorajszego spotkania w Urzędzie Miasta działacze Pogoni Nowej otrzymali zapewnienie, że obiekt będzie również do ich dyspozycji.

Gondor zwrócił się do Polskiego Związku Piłki Nożnej o przedłużenie terminu ubiegania się o licencje na grę w II lidze. - Zastanawiam się nad obsadą stanowiska trenera. Chciałbym, aby był to ktoś ze Szczecina, albo województwa.

Propozycję od Gondora niebawem usłyszeć mogą Eugeniusz Różański i Miron Arendacz. Ten pierwszy był już szkoleniowcem Pogoni, ale ostatnio dawna już nie pracuje w futbolu na I i II-ligowym poziomie. Drugi to uzdolniony trener młodego pokolenia. Marszem wprowadził Zorzę Dobrzany z A-klasy do IV ligi.

O co chodzi z Ptakiem - przegapiłem chyba inne informacje 8- ?

Q_(L)
26-06-2003, 12:16
Piotrcovia coraz bliżej Szczecina

Jesteśmy po rozmowach z wiceprezesem PZPN-u i wiemy, że związek nie będzie robił przeszkód w przeniesieniu zespołu z Piotrkowa do Szczecina - mówi Mirosław Stasiak, jeden z pomysłodawców fuzji.

Piotrcovia pod szyldem Pogoni (lub Pogoni Nowej) ma grać w Szczecinie, a Pogoń Lesa Gondora... w Gorzowie. Obie drużyny mają szansę spotkać się w II lidze.

Jest już niemal pewne, że od nowego sezonu zespół drugoligowej Piotrcovii będzie grał w Szczecinie. Zajmujący się sprawą biznesmeni z województwa łódzkiego już prawie porozumieli się z miastem co do dzierżawy stadionu Pogoni. - Zaproponowana nam miesięczna suma za dzierżawę stadionu jest do przyjęcia, ale jeszcze chcemy ją negocjować - przyznaje Mirosław Stasiak, prezes Ceramiki Opoczno, jeden z pomysłodawców budowy silnej Piotrcovii w Szczecinie. - Jestem optymistą. Także Eugeniusz Kolator, wiceprezes PZPN-u, nie widzi przeszkód w przeniesieniu. W najbliższych dniach podejmiemy decyzję, że przenosimy zespół i nazywamy go Pogoń.

Jeśli na wykorzystanie nazwy nie zgodzi się Stowarzyszenie MKS Pogoń, to zespół będzie się nazywał Pogoń Nowa.

Także Les Gondor chce zgłosić Pogoń do rozgrywek II ligi, ale miałaby ona rozgrywać mecze w Gorzowie. Wczoraj Gondor oglądał stadion byłego Stilonu Gorzów.

Ale jazda... 8-

Gutek
26-06-2003, 17:08
"Dziwny jest ten kraj" spiewał niegdyś Wiesław Takmen :oho: ***** co za porąbani ludzie !!! :zly:

Raffi
30-06-2003, 12:39
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Pogoni Szczecin-Pogoń Walcząca wzywa SSA Piotrcovia do podjęcia do dnia 1.07.2003 r. do godz. 15:00 ostatecznej decyzji w sprawie przeniesienia w/w spółki do miasta Szczecina. Po tym terminie nasze działania będą tylko i wyłącznie skierowane ku odbudowie szczecińskiej piłki nożnej przez IV ligową Pogoń Szczecin Nową.

Za Zarząd
KSPS Pogoń Walcząca
Wiceprezes Józef Nowak

Źródło: PW

Jak widzicie Pogoń prawdopodobnie będzie grała w IV Lidze a tym sposobem Bocheński KLub sportowy czyli BKS będzie grał z Proszowianką (nie moge się doczekać o ile w ogóle tak potoczą się losy..)Ja mieszkam w bochni..co sądzicie Kibice Pogoni?Szkoda mi was trochę taka potęga... i w czwartej lidze, nio ale zobaczymy...

aaadamm
30-06-2003, 16:41
Na stronie netowej Pogoni jest sonda, w ktorej pytanie brzmi w ktorej lidze wolabys Pogon - przewaga glosow w 4 ale na zdrowych i normalnych zasadch. Ja jestem za !!! bo jak przeczytalem ostatnio o tym, ze Gondor chce przeniesc Pogon d oGorzowa to we mni sie zagotowalo !!!

http://www.pogononline.pl/sonda_wyniki.php/18/zaglosowano

Luqas
30-06-2003, 18:17
:fu:
Ja tego wszystkiego to już wogóle nie rozumiem.
Pogoń Nowa ma grać w 4 lidze, a Gondor chce zgłosić Starą Pogoń do 2 ligi tak?To kto będzie grał w Nowej a kto w Starej Pogoni?I gdzie będą rozgrywały mecze, skoro na stadionie przy ul.Twarowskiego ma rozgrywać Pogoń Nowa to gdzie ma grać Stara?

***** to jest zak zagmatwane że aż głowa boli :fu:
Jesteśmy z wami MKS jesteśmy z wami!!

aaadamm
30-06-2003, 22:53
Les Gondor chce przeprowadzki

Przerwa w rozgrywkach piłkarskich lig obfituje w pasjonujące zmagania działaczy. W poniedziałek zapadnie decyzja, czy w sezonie 2003/2004 drugoligowa Pogoń Szczecin będzie rozgrywała swoje mecze w Gorzowie Wlkp.

Skomplikowane stosunki własnościowe w szczecińskim klubie, fatalny występ w ostatnich rozgrywkach ekstraklasy, a wreszcie spadek do II ligi są od wielu miesięcy tematem sensacyjnych publikacji prasowych.

Triumwirat

,,(...) w podłódzkiej siedzibie Antoniego Ptaka (prezes Piotrcovii) stawili się: Tadeusz Dąbrowski (RKS Radomsko) i Mirosław Stasiak (Ceramika Opoczno) oraz dwóch mniej znanych dżentelmenów. Okazało się, że w oddalonym o 10 km od Łodzi Rzgowie doszło do spotkania, które praktycznie przesądziło, że wymienione na wstępie trio zainwestuje od nowego sezonu w Pogoń Szczecin.
W środę Trójkąt Bermudzki spotkał się z dwoma przedstawicielami Pogoni. Jeden reprezentował stowarzyszenie MKS Pogoń, drugi miasto. Obiecali, że w krótkim czasie spółka, należąca do trzech wspomnianych panów, otrzyma papiery, gwarantujące im dzierżawę obiektów w Szczecinie. (...) Trójprzymierze chciałoby zabrać Piotrcovię do Szczecina’’ - donosił czwartkowy ,,Przegląd Sportowy’’.
,,(...) - Pan prezydent Jurczyk sądził, że mnie wykiwa - mówi Les Gondor. - No i się przeliczył. Skoro Pogoń nie może grać w Szczecinie, to przeniosę ją do Gorzowa. (...)’’ - dodawał ,,Głos Szczeciński’’.

Prezes pewny swego

Skąd wariant z przenosinami? A no stąd, że prezes SSA Pogoń Les Gondor dostał od władz Szczecina wypowiedzenie umowy dzierżawy stadionu przy ul. Twardowskiego.
- To kompletny absurd! - zapewnia prezes. - Stadion dzierżawiła spółka, w której ja mam 94 procent udziałów, a miasto 6 procent. Wygląda więc na to, że pan prezydent Jurczyk wypowiedział umowę... sobie samemu! Nie dość, że w ewidentny sposób działa na niekorzyść spółki, to na dodatek, pozbawiając nas stadionu, uniemożliwia nam grę przed szczecińską publicznością.
W najbliższych dniach zostanie ogłoszony wyrok Sądu Polubownego, przed którym L. Gondor domaga się od władz Szczecina wypłaty ponad 50 mln zł z powodu nie przekazania spółce SSA Pogoń gruntów wokół stadionu przy ul. Twardowskiego. Obserwatorzy procesu są przekonani, że prezes uzyska korzystne dla siebie rozstrzygnięcie.
W Szczecinie krążą sprzeczne opinie, z którą Pogonią chce się związać A. Ptak: starą MKS Pogoń, która właśnie spadła z ekstraklasy, czy też Nową Pogonią, w drodze wyjątku od razu zakwalifikowaną przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej do IV ligi? To drugie stowarzyszenie - dzięki ewentualnej fuzji z Piotrcovią - po zaledwie kilku tygodniach istnienia wskoczyłoby do II ligi.
- Z Antonim Ptakiem rozmawiam ja, a nie Nowa Pogoń, bo oni nie mają ani grosza - twierdzi L. Gondor. - Ostatnie spot-kanie zaplanowaliśmy na najbliższą niedzielę. Nie wykluczam, że wezmą w nim udział także panowie, wymienieni przez ,,Przegląd Sportowy’’. Najdalej w poniedziałek zapadnie decyzja, czy od nowego sezonu Pogoń będzie rozgrywała swoje mecze w Gorzowie.

Przy Śląskiej czy Myśliborskiej?

W Gorzowie od razu pojawiły się spekulacje, na którym stadionie będą ewentualnie występowali drugoligowi futboliści: żużlowym przy ul. Śląskiej, będącym własnością L. Gondora, czy też piłkarskim przy ul. Myśliborskiej, znajdującym się w gestii miasta?
- Myślę o obydwu wariantach - przyznaje L. Gondor. - Przy Śląskiej moglibyśmy się pomieścić po niedużych przeróbkach murawy, ale nie wykluczam też wystąpienia do władz Gorzowa o zamianę nieruchomości.
- Ta sprawa formalnie dla nas nie istnieje, bo do Urzędu Miasta nie wpłynął żaden wniosek o zamianę nieruchomości - mówi zastępca prezydenta Gorzowa Mariusz Guzenda. - Teoretycznie wszystko jest jednak możliwe.

Dwa kluby - dwie ligi

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, trenerem ,,gorzowskiej’’ Pogoni zostanie któryś z dwóch doskonale znanych nad Wartą szkoleniowców: Bogusław Baniak lub Eugeniusz Różański.
- O zawodników się nie martwimy, bo na rynku jest nadmiar poszukujących zatrudnienia piłkarzy - zapewnia L. Gondor.
Działacze GKP Gorzów przyglądają się całej sprawie ze sporym dystansem.
- Na fuzję z Pogonią nas nie stać. Chcemy spokojnie budować drużynę, która za dwa, trzy lata awansuje do trzeciej ligi - mówi wiceprezes GKP Sebastian Iwaszko. - Z drugiej strony nie wykluczamy, że w przyszłości może dojść do samorzutnej asymilacji obydwu klubów. Wtedy będziemy mogli pomyśleć o wymianie zawodników na zasadzie oceny ich przydatności dla pierwszej i drugiej drużyny. Na razie, nawet jeśli Pogoń będzie rozgrywała swoje mecze w Gorzowie, my zamierzamy normalnie występować w klasie okręgowej.
Gorzowscy kibice mają na temat przeprowadzki Pogoni swoje zdanie: - Kilka lat temu Gondor chciał wyprowadzić naszą żużlową drużynę do Lipian - twierdzą. - Teraz jest podobnie, bo znów się pożarł z władzami miasta, w którym funkcjonuje jego klub. Jak Jurczyk przegra proces o 50 milionów, to zaraz pobiegnie do Gondora, zaproponuje mu ugodę, a Pogoń nadal będzie grała w Szczecinie...

ROBERT GORBAT

źródło:
Gazeta Lubuska
www.gazetalubuska.pl

lukas - to jest tak - jesli gondor sie wycofa z Pogoni lub zacznie grac uczciwie to Pogoń Walczaca nie wystapi z MKS-u. ale jesli bedzie on dalej krecil to PogoN Walczaca powola pod dzialanie Pogon Szczecin Nowa - oficjalna druzyne kibicow Pogoni Szczecin

czy sie myle ??

Raffi
02-07-2003, 17:55
za www.pogon.v.pl :

najpierw:

Klub Sympatyków Pogoni i Pogoń Walcząca oświadczyli wczoraj, że w związku z brakiem odpowiedzi na ich ultimatum, wycofują swoje poparcie dla tworzenia nowego klubu i wszystkie wysiłki kierują w celu zbudowania czwartoligowej Pogoni Nowej.
Z takiego faktu bardzo niezadowolony był Antoni Ptak (fot. z prawej), dla którego miłe przyjęcie przez kibiców było jednym z najważniejszych warunków przenosin Piotrkovii do Szczecina.
Innym warunkiem miało być podpisanie umowy z miastem, dotyczącej korzystania przez nowy klub ze stadionu przy ul. Twardowskiego. Podobno wstępnie uzgodniono, że miesięczna dzierżawa stadionu miałaby przekraczać 30 tys. zł, a więc byłaby to ok. dwa razy wyższa kwota od tych, jakimi obciążany był prezes SSA Pogoń, Les Gondor. W odpowiedzi Ptak nadesłał swoje poprawki do umowy, a sprawa miała być przedmiotem obrad kolegium prezydenckiego. Gremium to nie podjęło jednak konkretnych decyzji, lecz postanowiło zaprosić biznesmena na rozmowy dzisiaj do Szczecina. - W negocjacjach z władzami Szczecina są rozbieżności i najprawdopodobniej nie skorzystam z zaproszenia, bo nie wiem, czy mój wyjazd jest naprawdę potrzebny - mówi Ptak. - Deklarowałem przeprowadzkę do stolicy Pomorza Zachodniego, ale pod warunkiem, że będę tam przez wszystkich mile widziany. Chcieliśmy zainwestować bardzo dużo, zapewniając funkcjonowanie II-ligowej drużyny bez długów i dając jej pewne finansowanie, a Szczecin nie chciał takiej oferty. Tak naprawdę kwota dzierżawy nie była najważniejsza. Uważamy, że miasto poprzez udostępnienie stadionu powinno symbolicznie włączyć się do przedsięwzięcia. Nie wyraziło jednak zainteresowania, a my to odebraliśmy jako zły klimat...

POTEM:

Jak podała szczecińska Kronika władze Szczecina porozumiały się z Antonim Ptakiem.
Właściciel drugoligowej drużyny piłkarskiej przeniesie swoją drużynę do Szczecina. Zespół przyjmie nazwę MKS Pogoń Szczecin.
Umowa ma zostać podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Tymczasem w Piotrkowie:

KIBICE PROTESTUJĄ. BAZAR NA STADIONIE.
02.07.2003

”My kibice Piotrcovii pragniemy wyrazić głęboki sprzeciw co do planów przeniesienia naszego klubu do Szczecina. Usiłowania takie czynione są przez obecnych włodarzy i sponsorów klubu /.../ - czytamy w petycji kibiców Piotrcovii.
”/.../Obecną postawę władz klubu uważamy za haniebną i działającą destruktywnie. Klub z ponad 50-letnią tradycją nie może ot tak po prostu przestać istnieć. Mamy nadzieję, że glos kibiców nie jest obojętny obecnemu zarządowi jak i sponsorom.”
Petycję tę kibice Piotrcovii, którzy licznie przyszli pod stadion przy aleji Sikorskiego zamierzali złożyć na ręce kogoś z władz klubu piłkarskiego. Niestety spotkało ich rozczarowanie, bo obecny był tylko kierownik obiektów Piotrcovii Piotr Cłapa, który kibicowski apel...przefaksował do Rzgowa, do sekretariatu Antoniego Ptaka.
Na pytanie kibiców o to, dlaczego zabrakło Antoniego Ptaka, Cłapa odpowiedział, że ”prezes ma swoje sprawy i nie musi przyjeżdżać do Piotrkowa”.
Kibice odeszli więc tak naprawdę z kwitkiem i nie dowiedzieli się jaka przyszłość czeka Piotrcovię. Czy grać będzie na stadionie Piotrcovii, czy też w Szczecinie. Stadion tymczasem zamienia się powoli w bazar. Rozebrano bramę stadionową, zlikwidowano klubowe kasy, a na bieżniach stworzono miejsca parkingowe dla klientów największego piotrkowskiego bazaru. /M.Ostafijczuk/
8o

szczepan
02-07-2003, 19:04
ja czegos nie kumam skoro ten klub ma sie nazywac MKS Pogon Szczecin to to nie sa zadne przenosiny druzyny tylko kapitalu...

dyha
03-07-2003, 10:33
Będzie zespół Piotrcovia Szczecin!

Właœciel Piotrocvii Antoni Ptak porozumiał się z władzami Szczecina w sprawie dzierżawy stadionu Pogoni i prawdopodobnie w sobotę zostanš podpisane odpowiednie umowy.

„Wynegocjowano porozumienie, które w najbliższš sobotę będzie uroczyœcie podpisane” - poinformowała Izabela Puławska, rzecznik prasowy prezydenta Szczecina.

Wszystko wskazuje więc na to, że w sobotę Ptak i miasto podpiszš dokumenty umowy dzierżawy stadionu. Ptak przeniesie do Szczecina swojš drugoligowš Piotrkowię i nazwie jš Pogoniš. Drużyna pod kierunkiem Bogusława Baniaka ma grać o awans do I ligi. By jednak uzyskać licencję na grę w II lidze, Pogoń potrzebować będzie zespołu rezerw i dlatego łódzkiej ekipie zależy na podpisaniu umowy z Pogoniš Nowa.

Jest jeszcze trzecia Pogoń - Lesa Gondora, ale tej chyba nikt już nie chce. Chyba nawet sam Gondor. WWW.POGON.V.PL

to co na to powiedzą kibice ?? szczegolnie ci z forum piotrcovii :rotfl: :rotfl:

MaxyM
04-07-2003, 16:39
Dwie Pogonie w II lidze?!

Wczoraj odbyło się Walne Zebranie Sportowej Spółki Akcyjnej Piotrcovia. Antoni Ptak, główny udziałowiec spółki, przegłosował zmianę siedziby i nazwy.

Piotrcovia od soboty nazywać się ma Pogoń, a jej siedzibą będzie Szczecin. Przynajmniej tak chce łódzki biznesmen.

„W nowej spółce do mnie należeć będzie 78 procent udziałów. 10 procent będzie posiadał Mirosław Stasiak, kolejne 10 procent przedstawiciel Tadeusza Dąbrowskiego. Do Pogoni Nowej oraz Stowarzyszenia MKS Pogoń przesłaliśmy propozycję zakupu jednego procenta akcji” – powiedział Ptak.

Do podpisania umów ma dojść w sobotę. Pogoń Nowa w zamian za jeden procent akcji ma przekazać zespół, który grać będzie w IV lidze jako rezerwy I zespołu. Z kolei MKS Pogoń za jeden procent udziałów ma przekazać do spółki nazwę, godło i barwy.

Tymczasem Les Gondor, prezes SSA Pogoń twierdzi, że prawo do nazwy, godło i barwy należą do jego spółki.

Gondor utrzymuje też, że zrobi wszystko, aby jego zespół zagrał w II lidze.

„W poniedziałek mój zespół wznawia treningi. Zajęcia prowadził będzie zagraniczny szkoleniowiec ze Szwecji lub Niemiec. Pół drużyny już mam, a w najbliższym czasie skompletuję cały skład. Wystąpiłem do PZPN z wnioskiem o przyznanie licencji. Nie będę już działał sam, bo bliskie finalizacji są rozmowy z grupą kapitałową spoza Szczecina. Pogoń występować będzie tak jak dotychczas, na Twardowskiego, a ze stadionu nie wyniosę się, bo do takiego działania upoważnia mnie umowa spółki” – powiedział Les Gondor.

Czy jest więc możliwe, by w takim przypadku w II lidze grały dwie Pogonie? Na to pytanie odpowiedź musi znaleźć PZPN.

Więcej szczegółów w "Głosie Szczecińskim"

Niezłe jaja...

aaadamm
04-07-2003, 22:09
jaja jak barety

po tym tekscie sam zaczelem gubic siew tym labiryncie...w takim razie Pogon Ptaka ma poparcie kibicowe czy nie ma ????...to ktora Pogon ma poparcie kibicow?? Pogon Ptaka, Gondora, czy zadna ???

Raffi
04-07-2003, 22:23
Pogoń Szczecin Nowa :) Czyli ta trzecia :)
Pogoń Gondora już praktycznie wypadła z gry, chodzi teraz o to , czy podpiąć (w zamian za 1% akcji :oho: ) PN pod "Piotrcovię" jako rezerwy MKS czy próbować robić to w 4. lidze samemu.

Aureliusz
05-07-2003, 19:19
Pogoń Szczecin Nowa :) Czyli ta trzecia :)
Pogoń Gondora już praktycznie wypadła z gry, chodzi teraz o to , czy podpiąć (w zamian za 1% akcji :oho: ) PN pod "Piotrcovię" jako rezerwy MKS czy próbować robić to w 4. lidze samemu.
No to ładnie. Ja już się w tym wszystkim pogubiłem do reszty. Jeszce 2 lata temu Pogoń była vicemistrzem Polski. A teraz to już nie wiem, która Pogoń jest właściwa. I chyba nie będę w stanie tego zrozumieć.

Raffi
05-07-2003, 21:17
Porozumienie między Pogonią Nową a Piotrkovią SSA
W dniu dzisiejszym doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Pogonią Nową a Piotrkovią SSA.
SSA zgodziła sie na wszystkie warunki umowy przesłane w dniu wczorajszym do ich siedziby, a więc:
1. Do zmiany nazwy spółki - 100% zgody kapitału (udziałowców)
2. Do dodania dodatkowego członu do nazwy - 100% zgody kapitału
3. Do zmiany siedziby spółki 100% zgody kapitału, za wyjątkiem:
- niedopuszczenia stadionu miejskiego do rozgrywek w klasie w której występuje klub czyli nie otrzymanie licencji z PZPNu
- nie przedłużenia umowy na użytkowanie stadionu przez UM - nie z winy spółki
4. W przypadku spadku pierwszego zespołu społki do III ligi lub likwidacji, rozwiązania spółki, SSA zobligowana jest do zwrotu wraz z prawem do gry w minimum IV lidze rozgrywkowej, niezadłużonego klubu piłkarskiego Pogoni Nowej. 5. Umowa wchodzi w życie wyłacznie w przypadku podpisania umowy porozumienia o współpracy pomiędzy SSA Piotrkovia a Stowarzyszeniem MKS Pogoń Szczecin co nastąpiło
6. My wnosimy PN jako rezerwy SSA
7. Kandydaci do Zarządu SSA muszą uzyskać akceptację akcjonariuszy - nie bedzie możliwe dołączenie do Zarządu osób przez nas (kibiców) niechcianych
Dodatkowo grupa inwestorów (Ptak, Dąbrowski, Stasiak) zobowiązała się (i jest po wstępnych rozmowach w Piotrkowie) do włączenia się w finansowanie I ligowego zespołu kobiecej piłki ręcznej Piotrkovia, oraz do przeniesienia do Piotrkowa zespołu z regionalnej IV lub III ligi łódzkiej wraz z finansowym wsparciem oraz przekaznie temu klubowi praw do nazwy Piotrcovia. Podpisana umowa zostanie udostępniona na stronie Pogoni Walczącej po jej zeskanowaniu.
www.pogon.v.pl
Zatem dla każdego coś miłego i jakoś częściowo udało się przynajmniej uwzględnić interesy kibiców z Piotrkowa. Zobaczymy, jak umowa będzie respektowana....

aaadamm
07-07-2003, 13:10
W takim razie ktory terminarz bedzie obowiazywac na ta prawdziwa Pogoń ?? kurde- jakie to poplatanie !!!!!

Raffi
07-07-2003, 17:28
Ten , który miała Piotrcovia. Ale jeszcze nie to jest najlepsze.......:

W sobotę w Szczecinie podpisano ostatnie dokumenty dotyczące przeniesienia Piotrcovii do portowego miasta. Umowę parafował prezydent Szczecina Marian Jurczyk, a ze strony spółki - Mirosław Czesny. W praktyce oznacza to, że w rozgrywkach drugiej ligi wystartuje zespół MKS Pogoń Szczecin. W przeniesieniu klubu z Piotrkowa do Szczecina nie będzie czynił przeszkód PZPN, jak w prywatnej rozmowie z Antonim Ptakiem zapewnił wiceprezezes związku Eugeniusz kolator.
W Szcecinie natomiast nadal panuje konsternacja, bowiem według terminarza PZPN w trzeciej kolejce ma się spotkać MKS Pogoń z Pogonią SSA Lesa Gondora. Co z tego wyniknie - nie wiadomo. Gondor dostał wypowiedzenie użytkowania obiektów sportowych i wobec tego rozważa fuzję ze Stilonem i przeniesienie drużyny do Gorzowa Wielkopolskiego.

dyha
07-07-2003, 17:38
heh a ja chcialem jechac na meczyk Pogoni , ale teraz to niewiem której :hmm:

Raffi
07-07-2003, 17:39
Proste - przyjedź na trzecią kolejkę :rotfl:

Myślę, że Gondor juz jednak wypada z gry.

dyha
07-07-2003, 17:45
Proste - przyjedź na trzecią kolejkę :rotfl:

Myślę, że Gondor juz jednak wypada z gry.

Ta , a na ktorym meczu będą kibice ?? czy nie czasem na IV lidze ??