PDA

Zobacz pełną wersję : Żużel

aaadamm
13-04-2004, 19:01
taka mała ciekawostka

1 kolejka

Apator Adriana Toruń - Quick-Mix Zielona Góra 47:43
widzok ok 9 tys

Unia Leszno - BTŻ Polonia Bydgoszcz 57:33 Relacja
widzow ok 11 tys

RKM Rybnik - Atlas Wrocław mecz odwołany
Unia Tarnów - Złomrex Włókniarz Częstochowa mecz odwołany

2 kolejka

Złomrex Włókniarz Częstochowa - Apator Adriana Toruń 41:49
widzow ok
18 tys
Quick-Mix Zielona Góra - RKM Rybnik 48:42 Relacja

widzow ok 14 tys

BTŻ Polonia Bydgoszcz - Unia Tarnów 43:47 Relacja
widzow 13 tys

Atlas Wrocław - Unia Leszno 61:29
widzow ok 10 tys

3 kolejka

Apator Adriana Toruń - BTŻ Polonia Bydgoszcz 66:23
widzow ok 13 tys

Unia Leszno - Złomrex Włókniarz Częstochowa 43:47
widzow ok 11 tys

Quick-Mix Zielona Góra - Atlas Wrocław 41:49
widzow ok 14 tys

RKM Rybnik - Unia Tarnów 38:52
widzow ok 10 tys

lacznie na 10 meczach zgromadzilo sie 123tys publicznosci, co daje srednia12,3 tys na spotkanie !!!!

co jak co ale frekwencji mozna zuzlowcom pozazdroscic

Masakra !!!

a to wyniki ekstraligi...na pierwsza lige w Gdansku 8 tys, Gorzow wlkp 9 tys, Ostrow Wlkp 9 tys, Rzeszow 7 tys !!!!

IGOR
13-04-2004, 19:20
... :fu: 8- chyba ci się forum pomyliło... 8)

buba(L)a
13-04-2004, 19:25
srednia jest niezla :+:
wiecej niz na pilke ludzi przychodzi, mnie to troche zdziwilo :/

KoNsUmEnT
13-04-2004, 19:28
srednia jest naprawde imponujaca!, atmosfera rowniez (emocje, ryk silnikow itd.) Generalnie zuzel w Polsce stoi na bardzo wysokim poziomie.

Dżon Łejn
13-04-2004, 19:56
srednia jest naprawde imponujaca!, atmosfera rowniez (emocje, ryk silnikow itd.) Generalnie zuzel w Polsce stoi na bardzo wysokim poziomie.

2 zakręty w lewo :lo:

Herman
13-04-2004, 20:10
... :fu: 8- chyba ci się forum pomyliło... 8)

chyab komu innemu... 8-

Raffi
13-04-2004, 20:29
W Warszawie niestety nie dano szansy żużlowi - a szkoda, jeszcze w drugiej lidze 40,60, 100-osobowe wyjazdy WKM na 2 koniec Polski to była normalka. Czy choćby 600 kibiców Motoru Lublin w Warszawie ostatniej jesieni (mało kto o tym wie w ogóle). Na debiutancki mecz po awansie do 1. ligi (czyli 2.ligi faktycznie) przyszło prawie 4000 kibiców. Niestety działacze klubowi domagając się od potencjalnych sponsorów (Królewskie!) łapówek pod stołem za podpisanie umowy odstraszyli ich skutecznie i zespół warszawski stał się błyskawicznie pośmiewiskiem całej Polski. Zawodnicy 'jeździli na rowerach', jak to sami mówili, nie płacono im, drużyna oddawała mecze walkowerem. Mimo to cały czas przychodził przynajmniej tysiąc widzów.
Za jakiś czas będzie się mówić, że 'w Warszawie nie ma atmosfery dla żużla'. Jako osoba, która bywała na meczach i przyglądała się trochę otoczeniu klubu, najchętniej wysłałbym autorów takich bzdurnych teorii na Marsa :zly:

Nilmaker
13-04-2004, 20:32
W Rybniu Byłem Osobiscie... Smiało Moge Powiedziec Że Na Stadionie RKMu... Było koło 13-14tys... Mój ojciec na żużel zabierał mnie od małego...można powiedziec ze na tym sporcie sie wychowałem... potem zaczołem sie interesować piłką... no i Legiunia...sporadyczne wyjazdy ze względu na odległość(350km)dzienki organizacji naszego FC w przyszłym sezonie bendziemy już miejmy nadzieje na wiekszosci meczy... 8) Co do atmosfery na żużlu... to do siadionów piłkarskich jest zupełnie inna... przede wszystkim panują trąbki... z wyjątkiem młynu...kibice nie maja praktycznie kiedy spiewac wienc robią to bardzo żadko... najczęsciej zaraz po wyscigu bo później...(ch...wie po co) puszczaja muzyke... Kibice RKM'u mogą pochwalic sie m.in. sporych rozmiarów sektorówką... częstymi racowiskami...baloniadami...żadko ale zawsze jednak szarfy... i ostatnio małe flagi układające sie w 1964-2004 czyli daty... jak zdobende to wrzuce fotki jesli was to interesuje :>

aaadamm
13-04-2004, 22:02
http://www.fnf.ceron.pl/opisy.htmoprawy meczow w Zielonej Gorze 9plus wyjazdy)

http://www.fnf.ceron.pl/oprawy.htm

opisy spotkań:

http://www.fnf.ceron.pl/opisy.htm

PS. nie pomylilem forum ;)

pijak
13-04-2004, 23:19
jak sie Gwardia wysypała to mój wujek z Otwocka prawie zawału dostał... 8-
głównie to ludzie wiekowi, i ich żony, ale kilka razy byłem, a co jak ojciec bileciki kupił...
naprawde specyficzny klimat, ale w ostatnich biegach nawet sie wkręciłem i coś tam klaskałem :>
nie wiem jak kwestia gwardii teraz wygląda, ale rzeczywiście ten sprzęt to mieli padaczny co na prostych było widać...

Grzywa
14-04-2004, 15:17
Wczoraj akurat zawitaliśmy w grupie Ultrasów Wisły na meczu Żużlowym w Tarnowie na Unii. W sumie jest temat to mogę napisać moje wrażenia... Co do frekwencji rzeczywiście jest duża no ale trzeba wziąć pod uwagę że Żużel jest w miastach gdzie przeważnie nie ma piłki na wysokim poziomie stąd tak dobra frekwencja szczerze wątpię czy była by takowa gdyby np. była ekipa Żużlowa w Krakowie (była Wanda już jej chyba niema a nie przypominam sobie by frekwencja na niej była oszołamiająca) albo w innym mieście gdzie była by drużyna grająca w Ekstraklasie. Na trybunach jak było to napisane w sumie piknik jest młyn który rzadko coś śpiewa a ludzie poza młynem nie śpiewają nic może po klaszczą czasem... trochę dziwne dla mnie było np. zachęcanie kibiców przez spikera do robienia fali meksykańskiej no i non stopowe nadupcanie tegoż przez mikrofon. Wyjazdy w żużlu też są niczego sobie np. wczoraj było chyba z 100 przyjezdnych jak na moje oko z Włókniarza Częstochowa ale nie prowadzili żadnego dopingu ani Ultras. Akurat kibice Unii Tarnów mieli przygotowane na ten mecz race, sektorówke napis z styropianu duża ilość serpentyn spalony został również jeden szal Włókniarza przywieziony przez nas z Krakowa, wybuchł mały pożar serpentyn a spiker non stop upominał kibiców by nie rzucali serpentynami bo przeszkadzają widowisku... Co do samego widowiska nie zachwyciło mnie w ogóle to na pewno nie jest sport dla mnie, mogłem oglądać na torze światową czołówkę żużlistów a niestety łapałem się na tym co chwile że mi się cholernie nudzi i że zamiast oglądać to z kimś co chwile gadam :D Jak na mój gust 15 rajdów to trochę za dużo zresztą trwają one około minuty a później 10-15 minutowe przerwy... Fajna sytuacja miała miejsce jak poszedłem z kumplem na kiełbaski :cheesy: a później pozwiedzać stragany z wystawionymi towarami, podszedłem do jednego z takich stoisk gdzie można było znaleźć trąbki, szaliki Polski, czapeczki Polski itd. z pytaniem do sprzedawcy czy ma może szalik Tarnovii (wróg Unii numer jeden) tan z uśmiechem mi odpowiedział że nie ale były :buhaha: Widać kompletnie nie kumaty... Ogólnie na stadionie dużo trąbek ale na szczęście zagłuszane były poprzez ryk motorów który był dla mnie jednak największą rozrywką i chyba najbardziej z wszystkiego tam mi się podobał. Ten "wyjazd" trzeba zaliczyć za udany wielkie dzięki dla chłopaków z Unii za gościnę i duże CHWDP za to że mendy oczywiście się dopierdoliły że siedzimy spokojnie na ławkach i pijemy browce paru chłopaków chwyciło mandaty... :/ Mi akurat się udało bo 5 minut wcześniej skończyłem pić wino... Życzę także powodzenia Jaskółką w zbliżających się derbach Tarnowa które odbędą się w ten sam dzień co nasz mecz z Legią... I niestety dla tego mnie na nich nie będzie...

Ps. Sorry za styl tego co napisałem ale jest to trochę zmodyfikowany text z innego forum na którym go napisałem.

Nilmaker
14-04-2004, 15:53
Grzywa Tylko Nie Jaskółki!!! :] ROW ROW ROW RYBNIK!!! No i jak grzywa ujął można kupic browarek na stadionie... kontrole przy bramkach(przynajmniej w rybniku) nie są zbyt dokładne więc jak bym chciał to bym nawet bombe przeniosł... '8

KoNsUmEnT
14-04-2004, 16:53
Grzywa Tylko Nie Jaskółki!!! :] ROW ROW ROW RYBNIK!!! No i jak grzywa ujął można kupic browarek na stadionie... kontrole przy bramkach(przynajmniej w rybniku) nie są zbyt dokładne więc jak bym chciał to bym nawet bombe przeniosł... '8

Bardzo dobry mecz w tamtym sezonie: baraze o ekstalige Uniat Tarnow-ROW Rybnik, cos pieknego... generalnie zuzel jest bardzo ciekawym sportem, na stadion przychodza cale rodziny, momentami moze jest za duzy piknik, ale mi sie bardzo podoba.

Nilmaker
14-04-2004, 17:47

Bardzo dobry mecz w tamtym sezonie: baraze o ekstalige Uniat Tarnow-ROW Rybnik, cos pieknego... generalnie zuzel jest bardzo ciekawym sportem, na stadion przychodza cale rodziny, momentami moze jest za duzy piknik, ale mi sie bardzo podoba.
Dla Sprostowania Row Rybnik - Unia Tarnów... :] Masz racje... wspaniały mecz... Pierwszy dla Rybniczan przy sztucznym świetle, zadebiutowała sektorówka.. sporo fireworksów świetny klimacik na tym meczu był... Byłeś osobiscie? To był najlepszy mecz mojego życia :) jeżeli chodzi o ten sport '8

aaadamm
14-04-2004, 18:56
NiLMaKeR-a wiesz z kim zgode ma ROW Rybnik ??:)

Nilmaker
14-04-2004, 19:58
NiLMaKeR-a wiesz z kim zgode ma ROW Rybnik ??:) KSG 8o :( Tródno Na Tym Sie Wychowałem Lecz Legii Serce Oddałem... '8

Slash
14-04-2004, 20:01
Ja się nie znam na żużlu. Wiem tylko że mistrzem będzie Unia Tarnów :)

KoNsUmEnT
17-04-2004, 10:36
Ja się nie znam na żużlu. Wiem tylko że mistrzem będzie Unia Tarnów :)

Popieram ostatnio bylem na meczu w Tarnowie, jesli nic niespodziweanego sie nie wydarzy to mistrz zostanie w Mościcach.