PDA

Zobacz pełną wersję : polityka transferowa ITI

Fizi
29-03-2004, 13:13
Wiem, że chyba jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek podsumowania w tym temacie, ale chyba możemy juz zacząć na ten temat dyskutować. Jakieś tam przesłanko do dyskusji już są , jak choćby obecnośc na Legii Edwarda Sochy, czy dzisiejsza wypowiedź Waltera , która mnie osobiście wprawiła w osłupienie - proponuje on przeprowadzenie CASTINGU dla zawodników chcących grać w Legii a obecnie kopiacych w 3 i 4 lidze - maja być ogłoszenia w prasie i tv ... 8- :hmm:

Kempes
29-03-2004, 13:41
Eee :rotfl:

Już bardziej podoba mi się news zamieszczony dzis na legialive :>
odnośnie ITI

marecci
29-03-2004, 15:07
Wiem, że chyba jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek podsumowania w tym temacie, ale chyba możemy juz zacząć na ten temat dyskutować. Jakieś tam przesłanko do dyskusji już są , jak choćby obecnośc na Legii Edwarda Sochy, czy dzisiejsza wypowiedź Waltera , która mnie osobiście wprawiła w osłupienie - proponuje on przeprowadzenie CASTINGU dla zawodników chcących grać w Legii a obecnie kopiacych w 3 i 4 lidze - maja być ogłoszenia w prasie i tv ... 8- :hmm:

program będzie transmitowany w tvn i będzie nosił nazwę Ido(L) :buhaha:

legart
29-03-2004, 15:13
Zdaje się że Korona Kielce coś takiego chciała próbować, mam nadzieję że castingu nie będzie, a dyrektor sportowy weźmie się ostro do pracy.

calagan
29-03-2004, 15:40
To bedzie ballada o lekkim pilkarskim zabarwieniu.

Mini
29-03-2004, 15:41
zagrożeniem bedzie to ze jak wszyscy zwęszą hajs to bedą chciali wyciągac jak najwięcej tak jak wszyscy doją Abramowicza :/
ale najlepsze jest to ze zaplanowali w czerwcu wzmocnienia i zapowiadają walkę o MP a jak pikarze MP wywalczą teraz to bedzie niespodzianka '8

C@mo
29-03-2004, 15:57
ta a kibice bedą wysylac smsy
i najlepszy w nagrode dostanie kontrakt w Legii 8-

nie róbmy cyrku z klubu

Kawa
29-03-2004, 16:49
Spokojnie to powiedział Walter który na piłce zna sie srednio. Soscha z pewnościa nie dopusci do takiej imprezki.

c_zary
29-03-2004, 17:02
Wlasnie, sadze ze Walter po prostu nie zna terminologii pilkarskiej i operuje wlasnym jezykiem. Socha na pewno trzyma reke na pulsie, a casting to zapewne o zwykle testy chodzi.

Fizi
29-03-2004, 19:42
Wlasnie, sadze ze Walter po prostu nie zna terminologii pilkarskiej i operuje wlasnym jezykiem. Socha na pewno trzyma reke na pulsie, a casting to zapewne o zwykle testy chodzi.

Wcześniejsze zatrudnienie Sochy i zakontraktowanie Włodarczyka potwierdza Twoją tezę.

Ale obawiam się , że ITI jako koincern bądź co bądź medialny, może miewać czasem co do sposobu pozyskiwania nowych zawodników pomysły z gatunku ,,dziwnych,, - casting w stylu ,,wiejscy sportowcy na start ,, może byc jednym z nich.
Ja jakos nie dostrzegam większej róznicy między takimi akcjami a przywozeniem wywrotek z Brazylijczykami do Widzewa czy swego czasu Ptaka - esu.

Jeśli Walter w innym miejscu tego samego wywiadu roztacza przed nami wizję ,,budowania drugiego MANUTD,, to zaczynam się zastanawiać , czy aby na pewno tędy droga...

Jednocześnie Walter podkresla też, że na zakup zawodników w cenie ok 1 mln USD ITI nie stać - jakim cudem więc ma zamiar zbudować drużynę mogącą stawać jak równy z równym z takimi tuzami jak MANUTD ? Przecież z tego co mówi wynika, że nie stac by było ITI nawet na zakup Svitlicy ( przykład pierwszy z brzega ), a ten nie jest jak na razie w stanie przebić się nawet do pierwszego składu cieniutkiego H96 ( co ja mówię , nawet na ławę )

Skoro przedstawiciele ITI twierdzą , że przewidują , że budżet Legii na sezon ma wynosić ok 15 - 20 mln PLN , to ja się pytam - czy to jest więcej niż w Wisle albo Dyskobolii ??? Z tego co wiem, nie.

Jeśli więc nie będziemy w stanie zdystansować finansowo rywali na własnym podwórku , to jak możemy marzyć o nawiązaniu równorzędnej rywalizacji z choćby mniejszymi z największych w pucharach europejskich ???

Podobne teksty o tym , że nie stać nas na zakup zawodników za ok. 1 mln USD słyszeliśmy przed tym sezonem z ust włodarzy Wisły, gdy ta miała walczyć o udział w Champions League - też mówiono , że muszą szukać tańszych, równie dobrych , w niższych ligach lub za granicą ( czytaj Afryka, Bałkany, Ameryka Płd.) .
Jakie były skutki takich ,,wzmocnień,, dobrze pamiętamy...

Ja nie mówię, że ITI powinno kupić od razu 11 piłkarzy po 10 mln USD każdy. Ale 1-2 spektakularne transfery na sezon ( spektakularne choćby jak na polskie warunki , czyli w zasięgu paru mln PLN ) uważam za niezbędne , aby móc wogóle marzyć o jako takiej grze w Europie.
Szukanie tanich perspektywicznych może być co najwyżej dodatkiem do tego i szukaniem szansy na dodatkowy zarobek w stylu Sparty Praga, ale żeby móc zarabiac na transferach tak jak Sparta, najpierw trzeba się pokazać w Champions League, co bez ( jak na polskie warunki) kilku spektakularnych transferów jest , moim zdaniem, absolutnie niemożliwe.

U nas musi grac wszystko co najlepsze w Polsce , abyśmy mogli mieć choć cień nadziei na to , że cokolwiek ( poodkreślam COKOLWIEK) zwojujemy w rozgrywkach europejskich.

Talentów na dorobku w takiej druzynie nie może być więcej niż dwa - trzy, inaczej nie będzie komu tego wózka ciągnąć i te talenty nie będą miały okazji pokazania sie gdziekolwiek, z tej prostej przyczyny, że do europejskich rozgrywek Legia z samymi talentami nie wejdzie .

ems
29-03-2004, 20:07
ManU tez jest wlasnoscia koncernu medialnego, a jedynym cyrkiem ktory tam zauwazylem to ciagla obecnosc w skladzie g. neville'a ;)

Nazgul
29-03-2004, 20:33
ManU tez jest wlasnoscia koncernu medialnego, a jedynym cyrkiem ktory tam zauwazylem to ciagla obecnosc w skladzie g. neville'a ;)

I A. Fergusona który już osiągnął wszystko co mógł a teraz goni własny ogon...

Fizi
29-03-2004, 20:38

I A. Fergusona który już osiągnął wszystko co mógł a teraz goni własny ogon...

I Roy'a Kean'a , któremu najwyraźniej dolega mniej więcej to samo co takiemu jednemu rudemu ex rozgrwającemu niemieckiego FC Holywood

Yevaud
30-03-2004, 12:03
zagrożeniem bedzie to ze jak wszyscy zwęszą hajs to bedą chciali wyciągac jak najwięcej tak jak wszyscy doją Abramowicza :/
ale najlepsze jest to ze zaplanowali w czerwcu wzmocnienia i zapowiadają walkę o MP a jak pikarze MP wywalczą teraz to bedzie niespodzianka '8

A ja bym w sumie wolał, żeby zespołu nie uzupełniać gwiazdami (typu Hajto, Świerczewski, czy jak w przypadku Wisly: Kłos, Kukiełka). Socha ma nosa do młodych zdolnych. Narazie mamy mocny zespół, bardzo mocny. I moznaby powoli doń wprowadzać różnych Radzewiczów, Nowackich, czy kogo tam Socha nie wymyśli.

Przy takiej polityce zawodnicy Ci byliby naprawdę zwiazani z klubem, bez much w nosie ala Świr, czy Hajto, i nie tylko dla pieniędzy (jak Kosowski).

crolick
30-03-2004, 13:13

A ja bym w sumie wolał, żeby zespołu nie uzupełniać gwiazdami (typu Hajto, Świerczewski, czy jak w przypadku Wisly: Kłos, Kukiełka). Socha ma nosa do młodych zdolnych. Narazie mamy mocny zespół, bardzo mocny. I moznaby powoli doń wprowadzać różnych Radzewiczów, Nowackich, czy kogo tam Socha nie wymyśli.

Przy takiej polityce zawodnicy Ci byliby naprawdę zwiazani z klubem, bez much w nosie ala Świr, czy Hajto, i nie tylko dla pieniędzy (jak Kosowski).

ale z takimi mlokosami marne szasne na wejscie do ligi mistrzow - musze miec od kogo sie uczyc, a na takich "mlodziakow" co mial vfb stuttgart to nas an razie nie stac :/

Yevaud
31-03-2004, 12:32

ale z takimi mlokosami marne szasne na wejscie do ligi mistrzow - musze miec od kogo sie uczyc, a na takich "mlodziakow" co mial vfb stuttgart to nas an razie nie stac :/

Alez mają się od kogo uczyć!
Zieliński, Jóźwiak, Surma, Sokołowski, Vukovic, Saganowski - oni należą (należeli w przypadku Jóźwiaka) do absolutnej czołówki w lidze polskiej.

A w moim przekonaniu jeszcze do tajabsolutnej czołówki dołączyć mogą - będący obecnie jeszcze trochę na dorobku: Sokołowski II, Jarzębowski, Boruc, Wróblewski.

A kolejni będą się od nich własnie uczyć. Po dwóch latach zaś sami - u boku gwiazd - mogą na gwiazdy wyrosnąć.

Gwiazdy się stają na boisku.

crolick
31-03-2004, 19:27

Alez mają się od kogo uczyć!
Zieliński, Jóźwiak, Surma, Sokołowski, Vukovic, Saganowski - oni należą (należeli w przypadku Jóźwiaka) do absolutnej czołówki w lidze polskiej.

A w moim przekonaniu jeszcze do tajabsolutnej czołówki dołączyć mogą - będący obecnie jeszcze trochę na dorobku: Sokołowski II, Jarzębowski, Boruc, Wróblewski.

A kolejni będą się od nich własnie uczyć. Po dwóch latach zaś sami - u boku gwiazd - mogą na gwiazdy wyrosnąć.

Gwiazdy się stają na boisku.

moj drogi, z wymienionych przez ciebie zawodnikow, jedynie zielinski gralby w lidze mistrzow na dobrym poziomie. surma i vukovic, moze choc nie sadze. saganowski ma zadatki ale czeka go jeszcze duzo pracy. o pozostalych z przyzwoitosci nie wspomne...

Yevaud
01-04-2004, 09:12
Nie wiem, czy Twój drogi, ale zapominasz, że w LM i to na wysokim poziomie grali, prócz Zielińskiego jeszcze Sokołowski i Jóźwiak.

I druga rzecz - kogo proponujesz na "nauczycieli"? Kukiełkę? Szymkowiaka?
A moze takich asów jak: Kosowski, Kałużny, Hajto, Świerczewski, Juskowiak?

Od kogo uczył się Niedzielan? od kogo Mila? Burkhardt? Nowacki?

Kawa
01-04-2004, 09:18
No Sokołowski się zbytnio nie nagrał w LM :>
Z wymienionej przez ciebie grupy (Sokołowski II, Jarzębowski, Boruc, Wróblewski) szanse na czołowke ligowąna Boruc (o ile juz w niej nie jest) i Jarza(choc on zapewne pewnego poziomu juz nie przekroczy). Wróbel jest juz stracony-niestety, a Sokól II zaginie na rezerwie.
Co do drugiej grupy (Zieliński, Jóźwiak, Surma, Sokołowski, Vukovic, Saganowski ) o najwyzszym poziomi mozna mowic w przypadku Zielka, Sagana(tylko czy na długo?) i ew. Surmy. Vuko miał przebłysk, ale teraz niczym sie nie wyróznia. Sokól i Jozwiak maja doswiadczenie,ale forma juz nie ta zeby ich wsród najlepszych w lidze stawiac.

Yevaud
01-04-2004, 09:22
Ale oni nie mają być w tej chwili najlepsi. Mają służyć doświadczeniem. Mają pomagać młodszym, aby ci stali się czołówką.

A tak btw. - czy naprawdę w polskiej lidze są tak dużo lepsi?

Mini
01-04-2004, 09:23
predzej z Manuela beda ludzie niż z Wróbla

Nazgul
01-04-2004, 15:34
predzej z Manuela beda ludzie niż z Wróbla

Nie postawiłbym na taką opcję ani grosza.

crolick
01-04-2004, 17:13
Nie wiem, czy Twój drogi, ale zapominasz, że w LM i to na wysokim poziomie grali, prócz Zielińskiego jeszcze Sokołowski i Jóźwiak.

tak wiec moj tani ;) sokol i jozwiak grali w cl niezle lat temu 9. od tego czasu forma i umiejetnosci juz nie te. moim zdaniem efekt da tylko sqpienie naprawde najlepszych pilkarzy w kraju [tak jak w sezonie 95/96] czyli zurawskiego, mile, rasiaka, glowackiego no i kilka gwiazd np krzynowka. druga opcja to legia cudzoziemska. zeby wchodzic regularnie do cl to potrzeba solidnej podstawy druzyny, jak na razie to mamy zielinskiego, i kilku rezerwowych - na ciagla gre w cl tak jak np sparta praga, bo z tym skladem + kilq nowych to cien szansy na fartowne wejscie do cl jest...

pozdrawiam :)

legart
02-04-2004, 08:58

tak wiec moj tani ;) sokol i jozwiak grali w cl niezle lat temu 9. od tego czasu forma i umiejetnosci juz nie te. moim zdaniem efekt da tylko sqpienie naprawde najlepszych pilkarzy w kraju [tak jak w sezonie 95/96] czyli zurawskiego, mile, rasiaka, glowackiego no i kilka gwiazd np krzynowka. druga opcja to Legia cudzoziemska. zeby wchodzic regularnie do cl to potrzeba solidnej podstawy druzyny, jak na razie to mamy zielinskiego, i kilku rezerwowych - na ciagla gre w cl tak jak np sparta praga, bo z tym skladem + kilq nowych to cien szansy na fartowne wejscie do cl jest...

pozdrawiam :)

Tylko że piłkarze najlepsi piłkarze Groclinu i Wisły nie są do wyjęcia dla krajowych kontrahentów, jedynie coś z Amiki możnaby uszczknąć.

Fizi
11-04-2004, 14:32
za legia com :

Autor: Kuba Wuls @ Data: 2004-04-11 14:05:19
socha: Choto jest nasz

W mediach pojawiają się informacje‚ że za niespełna trzy miesiące wygasa również ważność kontraktu Dicksona Choto‚ a to sprawia‚ że Legii z końcem czerwca posypie się kręgosłup drużyny. – "To jakieś nieporozumienie. Choto będzie nasz jeszcze przez dwa lata‚ bow kontrakcie jest wyraźna klauzula. Wystarczy‚ że Legia wypełni określone zobowiązanie finansowe i Choto będzie musiał zostać" – zapewnia Socha w "Przeglądzie Sportowym".

Socha mówi w "Przeglądzie" o kończących się kontraktach Jacka Zielińskiego, Marka Jóźwiaka, Aleksandara Vukovicia i Manuela Pablo Garci - "Dwaj pierwsi nie powinni się martwić o pracę w przyszłym sezonie. Zwłaszcza Zieliński w klubie ma taką markę‚ że śmiało może zakładać‚ iż jeśli tylko będzie chciał‚ to przedłuży kontrakt" – wyjaśnia Socha

Źródło: PS

hmm... a Vuko może się martwić ? 8-

MaxyM_
11-04-2004, 14:39
Wydaje mi się, że w tym momencie zaczynają się negocjacje dotyczące kontraktu Aco.
Czytając wywiad z Vuko, odniosłem wrażenie, że za grosze nie pozostanie na Łazienkowskiej.
Działacze pewno to wiedzą i ważą słowa... Nie chcą dać mu przewagi psychicznej na początku pertraktacji.

R@dek (L)
11-04-2004, 14:48
Mam nadzieje że to wszystko co mówił jest prawdą i nie odejdzie bo dają mu kilka tysiaków mniej na miesiąc niż by chciał :fu: