PDA

Zobacz pełną wersję : Polonia nie chce grać w Pucharze Intertoto

Joker
05-06-2003, 07:52
"Polonia Warszawa nie chce grać w piłkarskim Pucharze Intertoto. Według zarządu klubu, Polskę w tych rozgrywkach powinny reprezentować Legia Warszawa i Odra Wodzisław. PZPN jest innego zdania. Po wtorkowym meczu ekstraklasy z Dospelem Katowice (1:1) rzecznik prasowy Polonii Waldemar Skorupka odczytał oświadczenie zarządu klubu, z którego wynikało, że w Pucharze Intertoto powinny grać Legia i Odra. Według działaczy z Konwiktorskiej Legia wyraziła chęć gry w Intertoto. Zaprzecza temu dyrektor departamentu rozgrywek PZPN, Marcin Stefański.
"Zapewniam, że Legia nie zgłosiła się do Intertoto, natomiast uczyniły to Odra, Polonia, Szczakowianka i Widzew. Chyba jednak wiem skąd wzięło się to całe zamieszanie. Ponieważ Odra miała szansę na grę w Pucharze UEFA, a Szczakowianka i Widzew nie były pewne utrzymania w ekstraklasie, na wszelki wypadek wysłaliśmy dokumenty do Legii z pytaniem, czy nie chciałaby zagrać w Intertoto. Nie otrzymaliśmy pozytywnej odpowiedzi, ale poszło to w zbiorczym piśmie, którego adresatami były także pozostałe cztery kluby. Być może stad wniosek, że Legia wysłała zgłoszenie" - powiedział Stefański.
Stefański nie wyklucza jednak, że Legia wystąpi w Intertoto. "Wiem, że klub zastanawiał się, czy w przypadku nie zakwalifikowania się do Pucharu UEFA, nie zagrać w Intertoto. Jeśli będzie taka wola, to dołożymy wszelkich starań, aby nastąpiła zamiana."
Dyrektor departamentu rozgrywek PZPN zdaje sobie sprawę, że gra z kazachskim zespołem Toboł Kostanaj nie jest atrakcyjna. "Nie za bardzo jest tam jak dolecieć. Według naszego rozeznania podróż samolotem musiałaby trwać półtora dnia, bo takie są połączenia z Warszawy".
Polska otrzymała dwa miejsca w Pucharze Intertoto i zgłoszone do tych rozgrywek zostały Odra oraz Polonia. Później Polonia chciała się wycofać, ale PZPN oświadczył, że w takim przypadku stołeczny klub będzie musiał zapłacić karę nałożoną przez UEFA.
Jeśli więc Legia nie wyrazi chęci wyprawy do Kazachstanu, to wbrew swej woli będzie tam musiał się udać zespół Polonii.
Mecze pierwszej rundy Pucharu Intertoto odbędą się w dniach 21/22 czerwca, a spotkania rewanżowe 28/29 czerwca."

Aureliusz
05-06-2003, 07:55
To niech oddaje walkowera. Legia nie może grać tam. Szanse na awans do UEFA z tego turnieju są minimalne (prawdopodobieństwo wpadnięcia na Barcelonę), a poza tym straci na tym przygotowanie do nowego sezonu.

Q_(L)
05-06-2003, 09:12
:buhaha: Za taki gest to ja Polonii serdecznie dziękuję...
Niech se go w dupę wsadzą... "łaskawcy"...

Jak nie mają kasy, to po co prywali się na "puchary" :hmm:

arczi
05-06-2003, 09:28
Skoro tak bardzo chcą żeby to Legia grała w pucharach to mogli leszcze wygrać u siebie z Gieksą. Adios kopać ziemniaki... :fu:

legart
05-06-2003, 09:36
Nie chcę Intertoto dla Legii, niech Polonia sama się buja w okolicach poligonu nuklearnego w Semipałatyńsku.

1916
05-06-2003, 10:20
Niech Legia zostawi te puchary, i niech sie wezmie za treningi zeby w nasteponym sezonie mogli wygrac mistrza i wygrac lige mistrzów ( ehh te moja marzenia - ale cały czas mam taką nadzieje ) :)

Radio
05-06-2003, 12:18
Nie Polonia sobie sama zagra. Tweraz niech zaciągha długi na wycieczke lub karę. Trzeba liczyć siły na zamiary....

ems
05-06-2003, 15:12
niech sie polonia laskawie pojdzie jebac ze swoimi pomyslami rodem z poprzedniego systemu. dziekuje.

Ostry
05-06-2003, 16:26
Po co ta Polonia się tam zgłaszała :hmm: Lepiej zawsze 10 razy pomyśleć zanim podejmie się jakoś decyzję. Ja absolutnie nie chcę,aby Legia grała w Intertoto.Niech się porządnie przygotują do sezonu.

legart
06-06-2003, 10:29
Po co ta Polonia się tam zgłaszała :hmm: Lepiej zawsze 10 razy pomyśleć zanim podejmie się jakoś decyzję. Ja absolutnie nie chcę,aby Legia grała w Intertoto.Niech się porządnie przygotują do sezonu.

Nie wiedzieli że Kazachów wylosują 8- :rotfl:

Raffi
06-06-2003, 10:31
Zresztą już się rozmyślili i chcą grać :]

krollek
07-06-2003, 11:31
To niech sobie grają i tak daleko nie zajdą
A i tak za rok KSP = 2 LIGA :ksp:

Jackos
08-06-2003, 15:38
A mi się wydaje że Intertoto to nie najgorszy pomysł. W zeszłym roku grał w nim (i przedostał się) bodajże VFB Stutgart i co? Został wicemistrzem Niemiec (wyprzedził m.in. Borussie Dortmund). Kiedyś Ruch też walczył całkiem ambitnie i omal nie wszedł do finału tych rozgrywek. Jednak jeśli Drogo chce zmienić ustawienie drużyny ,na 4 4 2, (ciekawe skąd i za co kupi do tego graczy) to może lepiej PI sobie odpuścić?