PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kibicem można się stać czy trzeba się nim urodzić?

PauL
19-03-2004, 10:18
Hej...
Czytam sobie Wasze forum od jakiegoś czasu, oglądam mecze Legii, ale na stadionie jeszcze nie byłem. W TV wygląda super, prezentacje rewelacja, ale... jest mały problem. Nie urodziłem się w Warszawie (choć mieszkam tu od pewnego czasu), nigdy nie kibicowałem Legii i teraz na stare lata tak jakoś dziwnie nagle stać się kibicem i to drużyny przy której się nie wyrosło, nie wychowało. Jak myślicie?

marecki
19-03-2004, 10:24
Hej...
Czytam sobie Wasze forum od jakiegoś czasu, oglądam mecze Legii, ale na stadionie jeszcze nie byłem. W TV wygląda super, prezentacje rewelacja, ale... jest mały problem. Nie urodziłem się w Warszawie (choć mieszkam tu od pewnego czasu), nigdy nie kibicowałem Legii i teraz na stare lata tak jakoś dziwnie nagle stać się kibicem i to drużyny przy której się nie wyrosło, nie wychowało. Jak myślicie?

na derbach Cie widze!
to rozkaz! :]

PauL
19-03-2004, 10:29
Hmmm... od jakiegoś czasu rozważam pójście na meczyk ;)

Jaco
19-03-2004, 10:32
Nie przegap, Mistrzu! Przed TV to nie to samo. Mogę się z Tobą założyć o browca, że jak raz pójdziesz, to tak Ci zostanie :)

marecki
19-03-2004, 10:33

no to czas najwyzszy podjac decyzje :)

idzieszidziesz ,bez gadania :]

legart
19-03-2004, 10:34
Idź, zobacz jak to wygląda na żywo. Nie powinieneś się zawieść. NA stadionie znacznie lepiej odczuwa się atmosferę widowiska sportowego niż przed telewizorem.

Raczej nie przychodź na pietnaście minut przed meczem tylko znacznie wcześniej, bo ostanio wpuszczanie kibiców kibiców na mecz trochę szwankuje.

PauL
19-03-2004, 10:35
Na jaką trybunę kupić bilet? Ile kosztuje?
Gdzie można bezpiecznie zaparkować samochód?
Czy bez szalika wpuszczają? :)

marecki
19-03-2004, 10:43
Na jaką trybunę kupić bilet? Ile kosztuje?
Gdzie można bezpiecznie zaparkować samochód?
Czy bez szalika wpuszczają? :)

Kryta ,tak mysle ,jezeli chcesz obejrzec mecz. Na Zylecie raczej wiele nie zobaczysz :P ceny biletow :http://www.legialive.pl/bilety.php

hmmm . znam 3 parkingi. Dwa znajduja sie w okolicach torwaru. Z czego jeden jest platny. Jest jeszcze jeden pod trasa Lazienkowska ,tez platny

NIE! ;)

Aigel
19-03-2004, 10:57
Ja zawsze parkuje od strony kortow tam przy Radiu, parking bezplatny, godzinke przed meczem trzeba byc by znalezc miejsce. Ale miejsca do zaparkowania jest troche wokol stadionu i kazde jest bezpieczne :).
A do pytania no to nie wielu mialo to szczescie urodzic sie na stadionie, wiec zdecydowana wiekszosc stala si ekibicami po pierwszym meczy przy Lazienkowskiej 3. :) Oczywiscie jedni wczesniej, drudzy pozniej, ale co to za roznica.
Przychodz na derby na pewno bedziesz zachwycony :)

szczepan
19-03-2004, 11:11
a wracajac do tematu moim zdaniem to nie ma roznicy... jezeli w przerwie zimowej dostajesz szalu bo nie ma meczy, a kiedy jestes z kumplami w pubie na stadionie i wychodzicie na chwile na trybuny czujesz takie dziwne uczucie, kiedy na tydzien przed pierwszym meczem nie myslisz o niczym innym... wtedy wiesz...

lamia
19-03-2004, 11:15
a wracajac do tematu moim zdaniem to nie ma roznicy... jezeli w przerwie zimowej dostajesz szalu bo nie ma meczy, a kiedy jestes z kumplami w pubie na stadionie i wychodzicie na chwile na trybuny czujesz takie dziwne uczucie, kiedy na tydzien przed pierwszym meczem nie myslisz o niczym innym... wtedy wiesz...
ze masz natrectwa z ktorych trzeba sie leczyc 8o

sorki za komentarz ale nieco melodramatyczne to 8o

Jaco
19-03-2004, 11:55
....że trzeba zeskoczyć na niższą trybunę. Pozdrowienia dla MaxyMa :] ;)

Q_(L)
19-03-2004, 12:00
Fajne pytanie...

Ale moim zdaniem kibicem raczej się stajesz :D

Na kibicowanie nigdy nie jest za poźno 8)

PauL
19-03-2004, 12:14
No w moim przypadku to raczej zaczyna się od zainteresowania dobrą piłką. Sprawy typowo kibicowskie - zgody, układy, wzajemna niechęć do inych klubów - raczej mało mnie interesują. Szczerze mówiąc nie wiem, czemu akurat Legioniści lubią Pogoń Szczecin, a nie lubią, dajmy na to, Widzewa.
Ja lubię obejrzeć dobry, emocjonujący mecz i dobrą oprawę - a ta chyba u Was (...nas?) jest najlepsza w Polsce.

Aigel
19-03-2004, 12:19
Ja lubię obejrzeć dobry, emocjonujący mecz i dobrą oprawę - a ta chyba u Was (...nas?) jest najlepsza w Polsce.
No ba jasna sprawa u Nas oprawa jest najlepsza na wschod od Missisipi :)

Q_(L)
19-03-2004, 12:41
No w moim przypadku to raczej zaczyna się od zainteresowania dobrą piłką.

Chyba u każdego się tak zaczyna 8)

Sprawy typowo kibicowskie - zgody, układy, wzajemna niechęć do inych klubów - raczej mało mnie interesują. Szczerze mówiąc nie wiem, czemu akurat Legioniści lubią Pogoń Szczecin, a nie lubią, dajmy na to, Widzewa.

Ale wiesz, że jedni się lubią, a inni nie - pierwszy stopień wtajemniczenia ;)

Granica jest cienka... w końcu ja przekroczysz :]

PauL
19-03-2004, 12:53
Narobiliście mi apetytu na te derby... i dzięki za miłe przyjęcie na forum. :)

Q_(L)
19-03-2004, 13:00
Narobiliście mi apetytu na te derby... i dzięki za miłe przyjęcie na forum. :)

W sumie nikt Cię oficjalnie nie przywitał, więc...

Witaj na forum :krol:

PauL
19-03-2004, 13:03
Ale i nikt mnie nie zjechał za wątek, więc... wychodzi na plus :)

Kempes
19-03-2004, 13:35
No w moim przypadku to raczej zaczyna się od zainteresowania dobrą piłką. Sprawy typowo kibicowskie - zgody, układy, wzajemna niechęć do inych klubów - raczej mało mnie interesują. Szczerze mówiąc nie wiem, czemu akurat Legioniści lubią Pogoń Szczecin, a nie lubią, dajmy na to, Widzewa.

PauL więc polecam na pierwszy mecz iść na krytą , bilety troche droższe ,ale obejżysz w spokoju mecz ,a atmosfera napewno i tak jest o wiele lepsza niż przed telewizorem - jeśli wstępnie sie zakochasz i zapragniesz więcej to bez obaw na żyLete wal :)

ps. z dostaniem szaliczka nie ma problemu

Adam-oldboy
19-03-2004, 13:43

PauL więc polecam na pierwszy mecz iść na krytą , bilety troche droższe ,ale obejżysz w spokoju mecz ,a atmosfera napewno i tak jest o wiele lepsza niż przed telewizorem - jeśli wstępnie sie zakochasz i zapragniesz więcej to bez obaw na żyLete wal :)

ps. z dostaniem szaliczka nie ma problemu

Można też zostawić samochód pod domem, zawsze to mniej stresu, a ze względu na korki w okolicy stadionu czasem kłopot i wybrać się przed meczem np. do "Źródełka". Gwarantowane że poznasz "osoby wprowadzające" i nie będziesz się bujał samotnie jak nie przymierzając polonista incognito ;) .

PauL
19-03-2004, 13:47
Może i tak :) Gdzie jest "Źródełko"?

Zajacc
19-03-2004, 14:01
Witaj :piwo:

Idąc od Krytej, idziesz pod wiadukt i cały czas wzdłuż niego... w koncu po lewej bedziesz miał jakiś parking czy coś takiego a po prawej źródełko... a jak się zgubisz to zapytaj pierwszego napotkanego kibica mysle ze na pewno bedzie wiedział :)

Junior_Mokotow
19-03-2004, 14:49
Derby będą meczem szczególnym wpadnij bedzie fajna atmosferka (zresztą jak na każdym meczu na Łazienkowskiej);)

CywiL
19-03-2004, 15:11
PauL nawet nie ma co się zastanawiać.... ;)
Co do tematu to na kibicowanie nigdy nie jest za póżno jak to trafnie zauważył Q_(L)... :)

szczepan
19-03-2004, 17:51

wiesz lepiej zajmi sie swoimi schizami ok? moje zostaw mi...

c_zary
19-03-2004, 17:54
Lamia, skup sie lepiej na porywajacych flircikach HydeParku :oho:

disco
21-03-2004, 23:44
Marsz na mecz! ;)

Poznasz wariatów i wariatem się staniesz. Amen.

yusta
21-03-2004, 23:57
Hej...

Hehe, jedni sa kibicami od urodzenia (pozdro dla Rafalka :) ) innym przychodzi to z czasem.
Nigdy nie jest za pózno ;)

Adiq
22-03-2004, 23:30
ze masz natrectwa z ktorych trzeba sie leczyc 8o

Lamia, nie wierzę, historyczny post poza HP. 8-

Beny
22-03-2004, 23:37
Hmm, kibicem chyba się człowiek staje, urodzić się raczej nim nie da rady.
Ale jest coś jeszcze - mimo, że chodzę na Legię prawie piętnaście lat, niedawno "odkryłem" ;) inny wymiar kibicowania i to jest dopiero frajda! :D
Oby trwała długo. :)

Grzywa
23-03-2004, 14:55
Jeśli z miejscowości z której pochodzisz sympatyzowałeś z jakimś innym klubem to będziesz przerzutem... i nigdy prawdziwym kibicem się nie staniesz...

Jeżeli interesuje cię Piłka Nożna i nic więcej to Legia ma + 1 piknika więcej na stadionie no i +1 argument dla Poloni że na Legie przychodzą nie rodowici Warszawiacy.

Jeżeli na mecz masz zamiar iść pooglądać sobie fajerwerki to jesteś frajerem a nie kibicem...

Ale się nie zrażaj :cheesy: :>

Jaco
23-03-2004, 15:48
Jeśli z miejscowości z której pochodzisz sympatyzowałeś z jakimś innym klubem to będziesz przerzutem... i nigdy prawdziwym kibicem się nie staniesz...

Jeżeli interesuje cię Piłka Nożna i nic więcej to Legia ma + 1 piknika więcej na stadionie no i +1 argument dla Poloni że na Legie przychodzą nie rodowici Warszawiacy.

Jeżeli na mecz masz zamiar iść pooglądać sobie fajerwerki to jesteś frajerem a nie kibicem...

Grzywa = Oneciarz !! :>
Nie przesadziłeś przypadkiem?? Po Tobie się takich epitetów nie spodziewałem 8o

Raffi
23-03-2004, 15:56
i demagog :P

Foxx
23-03-2004, 16:28

Faktycznie - dziwna ta wypowiedź Grzywy :hmm: :/

Grzywa
23-03-2004, 16:33

Może złego słowa użyłem ale jakoś takie mi przyszło do głowy (zresztą napisałem to z przymrużeniem oka)... Po prostu obawiam się tego że kiedyś będzie tak, że ludzie zaczną przychodzić na mecze by pooglądać Ultras ("fajerwerki") a nie dla swojego klubu... a wtedy myślę że będzie to nasza wielka porażka...

Jeśli przesadziłem to przepraszam...

No i poza tym nie lubię tego typu kibiców szczerze mówiąc i trochę mnie zdenerwowała ta wasza przymilność...

legart
23-03-2004, 16:45

Może złego słowa użyłem ale jakoś takie mi przyszło do głowy (zresztą napisałem to z przymrużeniem oka)... Po prostu obawiam się tego że kiedyś będzie tak, że ludzie zaczną przychodzić na mecze by pooglądać Ultras ("fajerwerki") a nie dla swojego klubu... a wtedy myślę że będzie to nasza wielka porażka...

No i poza tym nie lubię tego typu kibiców szczerze mówiąc i trochę mnie zdenerwowała ta wasza przymilność...

Facet chce przyjść na Legię i jasno przedstawia swoją sytuację - to co mamy mu kacać wyp.... . A ja mam kumpla który przeniósł się z innego miasta (tam kibicował mniejszemu klubowi) do Warszawy i powoli wciągnął się w Legię i jakoś nie widzę w tym nic zdrożnego.

Oczywiście inna sytuacja jest ktoś przenosi sie np z Łodzi do Warszawy i np przerzuca się z Widzewa na Legię -to juz by było cokolwiek dziwne.

marecki
23-03-2004, 16:47

akcja "Pełny Stadion" :>

Grzywa
23-03-2004, 17:06

Facet chce przyjść na Legię i jasno przedstawia swoją sytuację - to co mamy mu kacać wyp.... . A ja mam kumpla który przeniósł się z innego miasta (tam kibicował mniejszemu klubowi) do Warszawy i powoli wciągnął się w Legię i jakoś nie widzę w tym nic zdrożnego.

Oczywiście inna sytuacja jest ktoś przenosi sie np z Łodzi do Warszawy i np przerzuca się z Widzewa na Legię -to juz by było cokolwiek dziwne.

Wiesz co tu chyba na moje zachowanie i odczucia rzutuje sprawa tego że u nas jest za dużo pikników, zawsze jest full i nie dbamy o to żeby ludzie tego typu chodzili na mecze a wręcz odwrotnie no przykro mi ale często jest tak że wierni fani którzy chodzili na 2 ligę jeszcze i nie są Telefonikowcami nie przychodzą na mecz bo braknie biletów i wykupią je jakieś banany które nawet gęby na meczu nie otworzą lub np. pochodzą z jakiejś wiochy koło poznania a teraz są "zajebistymi" Wiślakami... zrozumcie też mój punkt widzenia i już się nie wcinam :)

Tupcia
23-03-2004, 18:23
Nie no, Grzywa, w sumei trochę masz rację...
ale ja nei uwazam, ze kibicem "TRzeba" się urodzic. Wkurzają meni na przyklad ludzie, ktorzy podaja się za kibiców Legii (kiedyś) a teraz mowia że są za Wisłą 8- 8o (znałam dwa takie przypadki i juz ich nei znam ;) )

P.S. - a co do tej POlonii, to że tak powiem, czytalam ostatnio artykul w jakiejs durnej babskiej gazecie u babci, że na Polonnii jest bardzo dużo osób z poza Warszawy :help: , bo Polonia ma bardfzo dużo przyjaciół w innych miastach i jest lubiana w calusienkiej Polsce :oho:
z Legią im się chyba pomyliło... :rotfl: Wiec ja jużnie wiem co jest "warszawskim" klubem :hmm:

arczi
23-03-2004, 18:27
Grzywa. Ja cie dobrze rozumiem. Ba! Ja jeszcze w zeszlym roku myślałem tak samo jak Ty.
Ale w tej chwili jestem już pogodzony z tym, że tyle picniców chodzi na mecze. I będzie ich coraz więcej. Nic na to nie poradzimy.
Polska piłka klubowa zmienia swoje oblicze. Coraz więcej jest pozytywów.
Modernizowane są stadiony. Lada chwila będą budowane nowe. Cieszy frekwencja na trybunach. Do tego dochodzi moda na ultrasowanie. Nie tylko jest wielu ultrasów, ale również wielu ludzi, którzy te pokazy chcą podziwiac.
Owszem. Tez mnie drażni, jak na Żylecie czasem słychac teksty w stylu: "Nie machaj tą flagą bo nic nie widać", jednak nie można zmuszac na siłę ludzi do ultrasowania. Dla mnie mimo wszystko ważniejsze są pełne trybuny na każdym meczu.
Dlatego czekam na nowy stadion Legii. Wtedy ci, dla których najważniejsze bedzie tworzenie meczowej atmosfery zasiądzie wspólnie na jednej trybunie. Resztę stadionu zapełnią m.in picnici. Tak jest prawie w całej Europie, bedzie i u nas. Co ja gadam... U nas już to jest ;)
Pogodz sie z tym Grzywa.
Trzeba jakoś zapełnic te nasze nowe stadiony, kiedy je w końcu wybudują :>

Grzywa
23-03-2004, 18:38
Grzywa. Ja cie dobrze rozumiem. Ba! Ja jeszcze w zeszlym roku myślałem tak samo jak Ty.
Ale w tej chwili jestem już pogodzony z tym, że tyle picniców chodzi na mecze. I będzie ich coraz więcej. Nic na to nie poradzimy.
Polska piłka klubowa zmienia swoje oblicze. Coraz więcej jest pozytywów.
Modernizowane są stadiony. Lada chwila będą budowane nowe. Cieszy frekwencja na trybunach. Do tego dochodzi moda na ultrasowanie. Nie tylko jest wielu ultrasów, ale również wielu ludzi, którzy te pokazy chcą podziwiac.
Owszem. Tez mnie drażni, jak na Żylecie czasem słychac teksty w stylu: "Nie machaj tą flagą bo nic nie widać", jednak nie można zmuszac na siłę ludzi do ultrasowania. Dla mnie mimo wszystko ważniejsze są pełne trybuny na każdym meczu.
Dlatego czekam na nowy stadion Legii. Wtedy ci, dla których najważniejsze bedzie tworzenie meczowej atmosfery zasiądzie wspólnie na jednym sektorze. Resztę stadionu zapełnią m.in picnici. Tak jest prawie w całej Europie, bedzie i u nas. Co ja gadam... U nas już to jest ;)
Pogodz sie z tym Grzywa.
Trzeba jakoś zapełnic te nasze nowe stadiony, kiedy je w końcu wybudują :>

Ależ oczywiście masz racje tylko może zacznijmy tak robić jak te stadiony będą 8) I będzie dla tych pikników miejsce bo oczywiste jest że samymi fanatykami stadionów nie zapełnimy... No i za żadne skarby nie pozwólmy by w Polsce przyjął się Piknikowy styl kibicowania tak jak w niektórych krajach na Zachodzie (Niemcy, Anglia)... Np. w Włoszech są stadiony, są bogate kluby, Piłka na wysokim poziomie i są także fanatycy i to w jakich ilościach, trzeba dbać raczej o wychowywanie fanatyków Piłkarskich a nie tworzyć pikników, tańsze bilety dla młodych kibiców, preferencje dla tych co dopingują... Tańsze bilety do młynów, sektory bez krzesełek czy też ławek itp. Idźmy w kierunku takim by cała Europa patrzyła się na nas w Polsce i zazdrościła nam kibiców!! (chyba zresztą po woli tak jest)

szczepan
23-03-2004, 23:34
prawda jest taka ze jezeli powstana nowe duze trybuny a poziom ligi bedzie sie podnosil to zakladajac bedzie to wygladac mniej wiecej tak:

jedna trybuna typowe ultras - mlyn
poltorej trybuny gdzie ludzie beda spiewac czesciej, ale nie przez caly mecz
reszta - pikniki ogladajace mecze

i szczerze?
mi to pasuje... klub ma kase z biletow, stadion jest nowoczesny no i mecze ciekawsze... tak jest na calym swiecie...

Grzywa mnie zdziwilo jedno ze podales tutaj za przyklad Legie i Polonie... to jest czysta zlosliwosc i tyle... to o czym pisales mozna przypisac do kazdego klubu... wiec nastepnym razem poprostu daruj sobie

Grzywa
24-03-2004, 11:42
Grzywa mnie zdziwilo jedno ze podales tutaj za przyklad Legie i polonie... to jest czysta zlosliwosc i tyle... to o czym pisales mozna przypisac do kazdego klubu... wiec nastepnym razem poprostu daruj sobie

Ok zgadza się to była złośliwość, ale ostatnio moja aktywność wzrosła na forum kibice.pl a jako że jestem schizofrenikiem mam parę osobowości 8) :) tam jestem "bardzo" złośliwy :> 8) I musiało się widocznie trochę jadu przedostać z forum na forum ;) :>

Foxx
24-03-2004, 13:45
Grzywa mnie zdziwilo jedno ze podales tutaj za przyklad Legie i Polonie... to jest czysta zlosliwosc i tyle... to o czym pisales mozna przypisac do kazdego klubu... wiec nastepnym razem poprostu daruj sobie

Ok zgadza się to była złośliwość, ale ostatnio moja aktywność wzrosła na forum kibice.pl a jako że jestem schizofrenikiem mam parę osobowości 8) :) tam jestem "bardzo" złośliwy :> 8) I musiało się widocznie trochę jadu przedostać z forum na forum ;) :>

8- 8) Może wystąpię do modów o dyspensę w sprawie reakcji na złośliwe przebijanie się Twojego alter ego z Kibice.pl? :> . Po co mają się męczyć ze zjawiskami, które agent Foxx Mulder zgłębił już w trzech edycjach serialu :>

Pomogłaby Ci świadomość, że któryś z czytelników rozumie co Cię opętuje? ;)

Grzywa
24-03-2004, 22:34

8- 8) Może wystąpię do modów o dyspensę w sprawie reakcji na złośliwe przebijanie się Twojego alter ego z Kibice.pl? :> . Po co mają się męczyć ze zjawiskami, które agent Foxx Mulder zgłębił już w trzech edycjach serialu :>

Pomogłaby Ci świadomość, że któryś z czytelników rozumie co Cię opętuje? ;)

:buhaha: O tak proszę :cheesy: to mi się bardzo przyda 8) Nie masz może jakiś znajomych na forum Craxy ? 8) :rotfl: Tam to działa moja 3 świadomość wredna tak bardzo że sam się dziwie że nie mam jeszcze bana =P