PDA

Zobacz pełną wersję : "Małe" derby Krakowa

Raffi
02-06-2003, 00:34
Wczoraj Cracovia przegrała z Hutnikiem 5:2, do przerwy prowadząc 2:0 8- Po meczu rozczarowani zwolennicy Craxy rozkręcili małe co nieco:

za gazeta.pl :

Zdemolowane i okradzione sklepy, uszkodzone radiowozy oraz samochód firmy ochroniarskiej, ranny policjant i ochroniarze. Tak kibice Cracovii zemścili się wczoraj na Nowej Hucie po przegranym meczu z Hutnikiem

- Gumioki, zaj... was - krzyczała blondynka w dyskotekowej kreacji i szaliku Cracovii, tarmosząc za włosy fankę Hutnika, której usiłowała odebrać biało-niebieski szalik tego klubu. Na pl. Centralnym walczyły wczoraj ze sobą nawet kobiety. Słychać było skandowanie: "Cracovia, wojna, wojna, wojna".

Rzeczywiście - na ulicach Nowej Huty rozgrywały się sceny jak ze stanu wojennego - jeździły "polewaczki", biegali funkcjonariusze w bojowym rynsztunku.

Tarcze na piersiach

Pierwsze starcia z policją zaczęły się jeszcze przed meczem. Grupa około 100 agresywnych szalikowców zaczęła niszczyć ogrodzenie stadionu Hutnika i rozbiła kiosk za bramą wejściową. W stronę policji poleciało szkło i kamienie. Wtedy po raz pierwszy policja oddała serię strzałów.

Sektory Cracovii wypełniły się około 3 tys. widzów, których policyjne kordony oddzieliły od kibiców Hutnika. W czasie meczu szalikowcy uspokoili się. Również w przerwie nie było incydentów, poza drobnymi zaczepkami pod adresem policjantów, do których podbiegali chłopcy w barwach Cracovii przykładający sobie do piersi tarcze strzelnicze.

Pobity Justus

Kiedy przed końcem meczu padła piąta bramka dla Hutnika, kilkuset szalikowców zaczęło wymykać się z sektora. Część została przed stadionem. Zaciekle niszczyli kasy. Rozbili szyby, wyrwali drewniane futryny. W tym czasie al. Jana Pawła II chuligani pędzili w stronę pl. Centralnego, demolując po drodze sklepy. W tych, które były czynne, personel barykadował drzwi. Leciały szyby wystawowe. Najbardziej ucierpiały delikatesy Zachęta na os. Stalowym, gdzie kibice urządzili sobie "promocję". - Wynosili papierosy i duże butelki wódki - opowiada ekspedientka. - U mnie na szczęście tylko wybili szyby, bo w porę zamknąłem drzwi i kraty mnie uchroniły - mówi właściciel marketu Centuś.

Gdy kibice zaatakowali sklepy przy al. Jana Pawła II, ludzie z okien zrzucali na nich doniczki. - Policji nie było. Przez jakiś czas bandziory robili, co chcieli - mówi mężczyzna, który widział przemarsz szalikowców. Stojący dalej ludzie wołali do policjantów: "Teraz zgrywacie bohaterów, a gdzie byliście, jak ta banda wszystko tu demolowała".

Rzeczywiście, policja pogubiła się w ocenie sytuacji. Radiowozy z oddziałami prewencji goniły chuliganów. A ci zdążyli jeszcze na pl. Centralnym dopaść samochód firmy ochroniarskiej Justus. - Bili nas kamieniami i kijami bejsbolowymi, nie wiem, ilu ich było, uratowała nas chyba policja - powiedział jeden z okrwawionych ochroniarzy.

"Musimy ostro popracować"

Po g. 14 zajścia przeniosły się na osiedla w centrum Nowej Huty oraz na rondo Czyżyńskie. Tam szalikowcy zdemolowali kilka sklepów w przejściu podziemnym. Policja zaczęła zatrzymywać tramwaje z kibicami. Niektórych wyciągano ze środka. Według nadk. Sylwii Bober z biura prasowego KWP zatrzymano 50 osób. Uszkodzone zostały dwa radiowozy, a jeden policjant jest lekko ranny. - Będziemy wnioskować o tymczasowe aresztowanie co najmniej kilku osób. Zostaną im przedstawione zarzuty: zniszczenia mienia, czynnej napaści na policjanta, udziału w zbiegowisku, które naraża innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia, być może również rabunku - mówi policjantka.

- Przykro mi, że nasi kibice wywołali zamieszanie. Niewiele wiem na ten temat, bo zajść na ulicach Nowej Huty nie widziałem - mówi prezes MKS Cracovia SSA Paweł Misior. - Pracujemy z dobrymi skutkami nad bezpieczeństwem meczów rozgrywanych na naszym stadionie. Teraz widzę, że musimy ostro popracować z naszymi fanami, aby kontrolować to, co się dzieje podczas spotkań wyjazdowych.

Aresztowano 50 osób

MaxyM
02-06-2003, 00:39
Widać, że jak Król odszedł to pospulstwu na łby się rzuciło, ja bym ich wszystkich na pacyfikacje nie dobitek talibów wysłał, w rejony Tora-Bora.

ems
02-06-2003, 00:48
to ja poprosze Bora- Bora

Ewelina
02-06-2003, 09:13
hehehe, cale szczescie ze wczoraj raczej nie opuszczalam domu :) paranoja :)

Kawa
02-06-2003, 09:28
Zdziczeni e Cracovi osiągneło chyba zenit. Ci "ludzie" zachowuja się jak bydło które trzeba zamknąc w klatce podłaczonej do prądu. Aż dziw bierze, że nie wybrali sie na rynek w celu konfrontacji z Wiślakami.

legart
02-06-2003, 11:34
:buhaha: ale ładnie umoczyli z Hutnikiem, świętowanie awansu się opóźniło 8-

MaxyM
02-06-2003, 11:35
Zaraz relacja na TVN24. :box:

kud(L)aty68
02-06-2003, 11:50
Wlasnie w TVN24 przedstawicielka krakowskiej policji stwierdzila: to na pewno nie byli kibice, przepraszam wszystkich kibicow, to byli jacys...itd"
Przyznam, ze jestem w szoku.

MaxyM
02-06-2003, 11:52
Pani Podkomisarz w Krakowie: W powietrzu latały siekiery i trakcje tranwajowe 8- .

Ale dalej mi sie podobało, prowadzący zapytał czy to kibice czy może pseudo kibice?

Pani podkomisarz odpowiedziała: "Jeżeli użyłam słowa kibice to przepraszam wszystkich kibiców, to nie byli kibice, a zwykli chuligani, którzy nie mają nic wspólnego z meczem, klubem, kibicowaniem czy drużyną, mecz to dla nich powód do awantur, dorabiają sobie swoją ideologie" - 8- przyznam, że się zdziwiłem, miło jest usłyszeć jakąś odmiane.

szczepan
02-06-2003, 14:25
ale przeciez w tym miescie to normalne. kiedys poznalem typa z krk i to nie zadnego kibice poprostu zwykly koles nawet na mecze nie chodzacy i walna taki tekst
"przeciez w krakowie jak jest jakis mecz to widko typa idacego z siekiera po miescie nikogo nie dziwi"

Raffi
05-06-2003, 09:09
Dzisiaj dojdzie w Cracovii do okrągłego stołu, którego tematem będzie zapewnienie bezpieczeństwa na obiekcie na stadionie przy ul. Kałuży. W spotkaniu mają uczestniczyć przedstawiciele klubu, spółki, policji, MZPN, media, także przedstawiciele różnych klubów kibica.
Ostatnie wydarzenia psują dobry wizerunek Cracovii wypracowany przez ostatnie miesiące przez nowy zarząd spółki. Ekscesy pseudofanów mogą zniszczyć to, co zostało zbudowane z takim trudem. Cracovia jest już po rozmowach z policją, z tego, co nam wiadomo, mają zostać zaproponowane zdecydowane działania. Pseudofani "pasów" mają opinię jednych, jeśli nie najgorszych w kraju. Walka z nimi musi być bezwzględna, ale prowadzona wielotorowo, przez wszystkich zainteresowanych. Naszym zdaniem, byłoby dobrze, aby w takim spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele nie tylko MZPN, ale PZPN. Cracovia jest wulkanem na morzu spokoju. Walka z bandytyzmem musi być prowadzona we wszystkich klubach. Potrzebny jest mądry i wielopłaszczyznowy program akceptowany przez PZPN, centralne władze sportowe. Dobrze byłoby, aby z Krakowa poszedł w Polskę sygnał, że takie zmiany są konieczne i to jak najszybciej.

źródło: Dziennik Polski

zwróćcie uwagę na pogrubiony fragment :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Gazda
05-06-2003, 10:32
Zdziczeni e Cracovi osiągneło chyba zenit. Ci "ludzie" zachowuja się jak bydło które trzeba zamknąc w klatce podłaczonej do prądu. Aż dziw bierze, że nie wybrali sie na rynek w celu konfrontacji z Wiślakami.

Oni grali w niedzielę, a my w sobotę. Oj działoby się jakby obie ekipy przyszły pod Adasia w sobotę wieczorem, z rynku to chyba nic nie zostało :/ .
Craxa sama sobie szkodzi, mają sponsora wreszcie, drużyna jest jedną nogą w 2 lidze, a oni dwie akcje pod rząd odstawili: w staszowie strzelanina z policją (znaczy policja strzelała), w drodze do Krakwoa złożyli swojemu prezesowi propozycje nie do odrzucenia i koleś zrezygnował z prezesury (główny zarzut: syn prezesa jest bramkarzem w rezerwach Wisły) no i teraz rozwalili pół huty w drodze na plac centralny... qrde a ja liczyłem na Pejsów w I lidze i derby za jakieś dwa, trzy lata

Mazi
06-06-2003, 08:31
heh , no cóż , rozbroil mnie text z doniczkami :buhaha: :buhaha: :buhaha:

policja nie po raz pierwszy i ostatni udowodniła swoją głupotę

co do kibiców Cracovii , nie od dziś wiadomo , jacy są ...

Chopin_Legionista
07-06-2003, 10:45
co mecz to rozruba ( bezhistorii jednak ) ... ech jakby to była Legia to by o tym w gazetach na pierwszych stronach pisali... aco bedzie w II lidze ?? 8o

Raffi
07-06-2003, 10:50
Będzie wesoło 8- 8- patrząc na przyszłoroczny skład 2 ligi