PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka przyszłość?

Aureliusz
01-06-2003, 17:38
Pewna era dobiega końca, jeśli chodzi o Legię. Jest wiele pytań na które nie znamy odpowiedzi.
1. Czy Legia zakwalifikuje się do europejskich pucharów?
2. Czy Pol-Mot sprzeda akcje Legii? Kto je kupi? Jakubas? Bekdas? Gmoch? A może jeszcze kto inny?
3. Co się stanie ze składem Legii? Posypie się, czy utrzyma? A może nastąpi rewolucja?
4. Czy Okuka odejdzie? A może podejmnie jeszce raz wyzwania?
5. Czy w końcu zostanie wybudowany nowy stadion?
6. O co Legia będzie walczyła w następnym sezonie? O mistrza, puchary, a może o środek tabeli?
Pytań jest wiele, a rzeczywistość da na nie odpowiedź. Ale jaka ona będzie? Jaka będzie przyszłość naszej Legii? Jak myślicie?

MaxyM
01-06-2003, 17:40
Przede wszystkim musi przyjść sponsor i ma się zacząć coś dziać konkretnego w sprawie stadionu, z Okuką czy bez, mi tam bez różnicy.

crolick
01-06-2003, 17:48
1. nie :fu:
2. oby [jakubas] :help:
3. posypie sie to nie ulega watpliwosci. choc ja uwazam ze nieqtoryz powinni odejsc [maja, beret, mijanovic, szala, magiera, szewczyk]
4. wyglada niestety ze tak :fu: ale oby zostal :+:
5. :buhaha: dowcipinis, jak moje dzieci wejda na ten stadion to sie uciesze...
6. ja mysle ze o puchary, bo legia zawsze gra o najwyzsze laury, ale moze sie zdarzyc, ze bedzie za slaba, i bedzie jak w tym sezonie, albo i gorzej

peyek
01-06-2003, 19:05
Nie chce psuc tematu ale wydaje mi sie ze co roku, jesli Legia nie zdobedzie Mistrza szukamy odpowiedzi na te same pytania.
A co do tematu: jestem za stadionem, Jakubasem, Okuka i budowa druzyny bez rewolucji ale w spokoju i od podstaw.

ems
01-06-2003, 20:36
przepraszam, jaka era ?

szczepan
01-06-2003, 20:47
sadze ze dojdzie do zmiany sponosora a co za tym idzie do pewnych roszad w skladzie ale jak one duze beda pokaze czas... natomiast do co pucharow... juz sam nie wiem... po Ruchu jestem mocno rozgoryczony ale nadal wierze ze wszystko w nogach pilkarzy i kto wie czy ten 1 punkt z ruchem nie uratuje nam tylka..

Legia_____
01-06-2003, 21:20
1. nie ma szans
2. Sprzeda Jakubasowi
3. może nie rewolucja ale kilku piłkarzy trzeba zmienić
4. może zostać
5. zostanie wybudowany, za 100 lat
6. o majstra

Radio
01-06-2003, 22:19
1. Jeżeli tak to cholera będę zniesmaczony (z jednej strony puchary zdrugiej cholera ta liga jest strasznie ustawiona)
2. Ktoś to kupi szybciej jeżeli Legia nie będzie w Pucharach.
3. Skład zalezy od punktu 2.
4. Myslę czy tak czy tak odejdzie
5. Tak tylko kiedy?
6. Pytanie dziwne wiadomo o co...

marecki
01-06-2003, 23:06
Pewna era dobiega końca, jeśli chodzi o Legię.

yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy??!!!!!!!!???? 8-

dyha
02-06-2003, 06:51
1. Czy Legia zakwalifikuje się do europejskich pucharów? - Nie :hmm:
2. Czy Pol-Mot sprzeda akcje Legii? Kto je kupi? Jakubas? Bekdas-Gmoch? A może jeszcze kto inny? - Jakubas kupi naszą Legiunie ,i oby dobrze mu sie powodziło .
3. Co się stanie ze składem Legii? Posypie się, czy utrzyma? A może nastąpi rewolucja? - NApewno odejdzie Drago a z nim kilku piłkarzy , tylko zeby nie wyjebali wartosciowych pilkarzy a na nich miejsce sprowadzą NAZWISKA (tylko nazwiska)
4. Czy Okuka odejdzie? A może podejmnie jeszce raz wyzwania? - Odejdzie
5. Czy w końcu zostanie wybudowany nowy stadion? - Czekamy , wszyscy czekamy
6. O co Legia będzie walczyła w następnym sezonie? O mistrza, puchary, a może o środek tabeli? - MIstrz Legia Mistrz !!

kamyk
02-06-2003, 09:23
. Czy Legia zakwalifikuje się do europejskich pucharów? - Nie :((((
2. Czy Pol-Mot sprzeda akcje Legii? Kto je kupi? Jakubas? Bekdas-Gmoch? mam nadzieje ze ktos pzrejmnie od polmotu te kacje bo tak dalej nie moze byc
3. Co się stanie ze składem Legii? Posypie się, czy utrzyma? A może nastąpi rewolucja? - mam nadzieje ze drago zostanie a kilku pikarzy takich jak magiera wroblewski , i maja (ktory juz jest w greci )odejda
4. Czy Okuka odejdzie? A może podejmnie jeszce raz wyzwania? - Odejdzie .odejdzie chyab w 70%
5. Czy w końcu zostanie wybudowany nowy stadion? - nie doczekanie...
6. O co Legia będzie walczyła w następnym sezonie? O mistrza, puchary, a może o środek tabeli? - MIstrz Legia Mistrz !!

Aureliusz
02-06-2003, 10:56
Jesli chodzi o stadion, to tu chyba wszystko zostało juz powiedziane. Jest coraz bliżej tego, ale z każdym dniem coraz... dalej. Ciągle przesuwa się ten temin powołania spółki, ale mimo to w tej kwestii jestem optymistą.
Priorytetem powinno być sprzedanie akcji przez Zarajczyka. Pol-Mot nie udźwignie już finansowania Legii, więc ktoś musi ją kupić, ale Zarajczyk musi chcieć ją sprzedać. Oby to był Jakubas, ma kasę, a to najważniejsze.
Skład tak czy tak chyba się rozpadnie. Jak zostanie Pol-Mot, to najlepsi odejdą, bo będzie brak perspektyw finansowych. A jak przyjdzie nowy sponsor, to większość odejdzie, bo po prostu przyjdą lepsi. A Okuka to też musi zostać, ale czarno to widzę. Mówi on że tęskni za opjczyzną, więdc myślę, że odejdzie. A na jego miejsce nie może przyjść ani Engel (chyba że na menedzęra) ani Wójcik (bo znowu rozpije Legię).
Tak czy inaczej w najbliższych dniach wiele się rozjaśni w sprawie przyszłości Legii. Jakubas może podpisze umowę, to będzie dobrze, jak nie, to może być niestety powtórka z tego sezonu.

MaxyM
02-06-2003, 11:16
Właśnie w TVN24, Wójcik powiedział, że do końca czerwca będzie wiadomo czy będzie z Jakubasem w Legii 8- .

Kawa
02-06-2003, 11:37
za onet.pl
Wychowanek Wisły w Legii?

„Tempo” informuje, że jeśli Zbigniew Jakubas stanie się właścicielem Legii Warszawa, funkcję dyrektora sportowego stołecznego klubu obejmie Jerzy Engel.

Były selekcjoner reprezentacji Polski ma już gotową listę piłkarzy, których będzie chciał ściągnąć na Łazienkowską.

Engel ma zamiar pozyskać piłkarzy Amiki Wronki: Arkadiusza Bąka, Mateusza Bartczaka i Piotra Dziewickiego.

Trójkę zawodników znanych przede wszystkim z występów w Polonii Warszawa, mają uzupełnić Paweł Kaczorowski z Lecha Poznań i Grzegorz Pater, który jest obecnie jedynym wychowankiem Wisły Kraków grającym w barwach „Białej Gwiazdy”.

I bądź tu mądry...

i jeszcze jedno z onetu
Szykują się rewolucyjne zmiany w Legii

Jak poinformował "Przegląd Sportowy", Zbigniew Jakubas, potencjalny nowy właściciel Legii Warszawa, zapowiada, że jeżeli przejmie stołeczny klub, zajdą w nim rewolucyjne zmiany kadrowe.

"Po tym, co zobaczyłem w meczach z Garbarnią i Ruchem, miałbym pewne warunki. Tak naprawdę to do wymiany nie są tylko kibice. W nich bym zainwestował, zawodnikom podziękował. Jeżeli wejdę w Legię, to zostaną Saganowski, Wróblewski, Jarzębowski, może Svitlica. Reszta za drzwi. Po co mi te staruchy, którym się nie chce biegać?" - powiedział Jakubas.

No to fajne ma plany, ale Zielińskiego prosze zostawić bo sie wkurze :box:

peyek
02-06-2003, 12:09
Albo ktos z onetu ma problemy z czytaniem albo ja juz niczego nie lapie. Przypomne tylko ze:

Zakupem akcji Legii nie interesuje się jedynie Zbigniew Jakubas, ale jeszcze jeden majętny biznesmen, który jednak na razie woli pozostać w cieniu, ze względu na swoje interesy. Na razie regularnie ogląda meczese stołecznego zespołu.
- Jest możliwe, że zdecyduję sięzainwestować w Legię - powiedział.
- Czemu jeszcze pan tego nie zrobił?
- Po tym, co zobaczyłem w spotkaniach z Garbarnią i Ruchem, miałby pewne warunki. Tak naprawde to do wymiany nie są tylko kibice. W nich bym zainwestował, a piłkarzom podziękował. Po co mi te staruchy, którym nie chce się biegać?
- Staruchy?
- Jeśli wejdę w Legię, zostaną Saganowski, Wróblewski, Jarzębowski, może Svitlica. Reszta za drzwi.
- A kogo pan kupi?
- A czy to ważne? Czy ktoś zagra gorzej niż Kucharski, Zieliński czy Jóźwiak? Już wolę Gorawkiego z Ruchu. Założenia są takie: nowy stadion, szeroka kampania promocyjna klubu, nowi piłkarze, nowy prezes wybierany w głosowaniu fanów.

Z reszta obie wiadomosci sa podane tu: http://www.legialive.pl/forum/viewtopic.php?t=347&start=45

Raffi
02-06-2003, 12:10
Owszem, ma problemy z czytaniem, bo tu nie chodzi o Jakubasa

Keleborn
02-06-2003, 12:15
Wybaczcie - ale nie róbmy tu drugiej Polonii. Pomijąc że cała łąka :* Bąka, to ręce precz od Zielka.

Poza tym wolę ewolucję niż rewolucję.

Kawa
02-06-2003, 12:22
Owszem, ma problemy z czytaniem, bo tu nie chodzi o Jakubasa
Gdzie nie chodzi Jakubasa? I kto nie umie czytac, ja? Jesli tak to sie moge zgodzić bo jak pije od rana to cięzko mi sie czyta :piwo:

Raffi
02-06-2003, 12:24
ktoś w onecie nie umie czytać

MaxyM
02-06-2003, 14:11
"Po tym, co zobaczyłem w meczach z Garbarnią i Ruchem, miałbym pewne warunki. Tak naprawdę to do wymiany nie są tylko kibice. W nich bym zainwestował, zawodnikom podziękował. Jeżeli wejdę w Legię, to zostaną Saganowski, Wróblewski, Jarzębowski, może Svitlica. Reszta za drzwi. Po co mi te staruchy, którym się nie chce biegać?" - powiedział Jakubas.

Jeżeli zapomniał o Zielińskim i jego nie miał na myśli, mówiąć staruchy, to gość mi się już podoba.

Aureliusz
10-06-2003, 13:40
No wreszcie jutro wraca ta Zaraza(jczyk), na dniach się okaże czy sprzeda akcje. Oby.

BBB
10-06-2003, 18:30

Jak juz wiemy nie udalo sie ,coz trzeba sie z tym pogodzic i wyciagnac pozytywne wnioski na przyszlosc aby to sie juz nie powtorzylo.

2. Czy Pol-Mot sprzeda akcje Legii? Kto je kupi? Jakubas? Bekdas? Gmoch? A może jeszcze kto inny?

Boje sie zeby tylko Bekdas nie wszedl do Legii bo oznacza to dla Nas katastrofe,vide przyklad Pogonii.A poza nim ,to nie chodzi o to kto zostanie wlascicielem ale chodzi by umial zainwestowac dlugofalowo i perspektywicznie ,nie tylko co do grajkow ale rowniez (mam nadzieje)w infrastrukture i marketing z prawdziwego zdarzenia.Ale jak dotychczas to mozemy,niestety sobie tylko pomarzyc co bedzie...
3. Co się stanie ze składem Legii? Posypie się, czy utrzyma? A może nastąpi rewolucja?

Rewolucja nigdy nie przynosi za wiele dobrego czego przykladem historia,odejsc powinni ludzie pokroju Majewskiego(to juz pewne) i Magiery,trzeba sklad tak wzmocnic, aby od zaraz byl lepszy od dotychczasowego, a nie czekac na powolne efekty w przyszlosc.

Wedlug mnie ,zaryzykuje stwierdzenie ze Okuka jest dla nas najlepsza rzecza(choc nie mozna tak pisac o czlowieku ;) ) rzecza, ktora nas spotkala w ostatnim czasie i powinien zostac na 100%

To jest najmniej realne...ale moze w koncu tym razem sie uda i nie skonczy sie na szumnych zapowiedziach :>
6. O co Legia będzie walczyła w następnym sezonie? O mistrza, puchary, a może o środek tabeli?

Legia zawsze walczy o mistrzostwo i tak powinno byc rowniez w nastepnym sezonie.Moze byc latwiej bo (na dzien dzisiejszy)z faworytow rozgrywac bedzie najmniej meczy ,bo nie gra w pucharach i w tym upatruje naszej szansy.

Aureliusz
13-06-2003, 16:58
Odświerzam temat, bo wiele się wyjaśniło, ale za to pojawiło się wiele mowych znaków zapytania. Więc jak myślicie. Dokąd zmierza Legia? Jaka będzie jej przyszłość?

MaxyM
13-06-2003, 17:21
Na gorąco, w tej chwili... zdecydowanie w strone Widzewa. :(

Lolek
13-06-2003, 18:28
Już dawno prorokowałem, że Zaraj i spółka, to ludzie pokroju Padalca i Grajka. Jedyna pociecha, ze w trudnych chwilach Legia zawsze pokazywała swój charakter. Problem w tym, że żeby jechać to trzeba mieć paliwo, a nie jechać na oparach. My tego paliwa już nie mamy. Szlag mnie trafia, że trzeba oszczedzac bo nie ma pieniędzy. Jako pierwszy powód odejścia Okuki podano koniecznosc ciecia kosztow. Jestem bardzo ciekawy za co biora klubowe pieniazki synalkowie panow Zarajczyka i Oledzkiego, jakie sa wymierne efekty zatrudnienia tych panow?! Tu nie bedzie wariantu widzewskiego, on tu juz jest! Właśnie Grajewski ktory nosil szalik Widzewa dobija ten klub, zabierajac raty z transmisji z C+. Fiaskiem zakonczyly sie rozmowy z ITI, chociaz klub tonal w dlugach. Wazne, zeby ktos utrzymal sie na stolku. I tak sobie mysle, ze to moze byc decydujacy wplyw, dlaczego nikt nie moze wykupic akcji od Zaraja. Nie dlatego, ze cena jest zbyt wysoka, ale dlatego, ze ten czlowiek chce zdjesc ciastko i miec ciastko - czyli sprzedac akcje i miec realny wplyw na to co sie bedzie dzialo w Legii. Niestety, nie wierze, zeby to robil z miłości do tego klubu... :zly:

Kempes
13-06-2003, 20:22
Mi sie marzy przedewszystki silny i stabilny klub pod wzgledem finansowym i kadrowym . Po pierwsze najważniejsze chcialbym aby przyszedł mocny i ambitny sponsor. Bez pucharów moge przeżyć i 2 ,3 lata gdyby ten czas miałby być spożytkowany na zbudowanie mistrzowskiego składu . Niestety ze skladu trzeba pozegnac paru panów a sprowadzic na ich miejsce glodnych sukcesów pilkarzy którzy beda gryźli trawe w każdym meczu ( oczywiscie umiejetnosci duze''wskazane'' ;) )

Jesli te warunki beda spełnione to reszta przyjdzie z czasem tj. sukcesy na wielu płaszczyznach :)

szczepan
14-06-2003, 02:14
a ja mam dziwne wrazenie ze cos prezesi ukrywaja... bo wiadomo ze Legia ma dlugi Pol-Mot cienko przedzie a oni raczej wydaja sie spokojni bez obaw i wogole (Drago odchodzi pewnie z mysla o posadzie trenera Serbi i Czarnogory - oczywiscie zycze mu tam powodzenia :+: ) ale popatrzcie za prowadzenie bierze sie Kubicki a przeciez on musi wiedziec co jest grane (jezeli byloby tragicznie) i robie to spokojnie z tego co sie wypowiadal to nie ma zadnej paniki. A ja pamietam slowa o drugim inwestorze. Moze poprostu chca chwile przeczekac jak to ucichnie poczekac na decyzje miasta i moze wtedy cos oglosza. Do tego ta zmiana nazwy. :/

stfu!_kash
14-06-2003, 09:36
1. Napewno
2. Pewnie Jakubas
3. Oby sie nieposypal bo z punktu 1 i 6 nic nie wyjdzie 8o
4. Niestety juz odszedl
5. Ponoc juz sie zebrali ci od komitetu budujacego (moze w 2005/65 mistrza tam odbierzemy jak unia da kasy)
6. Mistrza bedzie miala, potem zaskoczy w champions legue
(moze cwiercfinal ??):oho:

szczepan
14-06-2003, 12:15
2. Pewnie Jakubas

eee? :fu: :fu: :fu: :fu: :fu:

[marcin]
14-06-2003, 13:02
Pewna era dobiega końca, jeśli chodzi o Legię. Jest wiele pytań na które nie znamy odpowiedzi.
Pytań jest wiele, a rzeczywistość da na nie odpowiedź. Ale jaka ona będzie? Jaka będzie przyszłość naszej Legii? Jak myślicie?

1.zalezy to od transferow jakich dokonaja dzialacze ale mysle ze tak :hmm:
2.powini jak naj szybciej sprzedac jakubasowi
3.powinna nastapic rewolucja
4.niestety odszedl :+: :/
5.tak wierze w to ze zostanie wybudowany stadion:)
6.powinna walczyc o puchary lub moze byc sredniakiem
jezeli pol-mot dalej bedzie glownym udzialowcem to nie wroze nic dobrego dla naszego zespolu :fu:

MaxyM
15-06-2003, 21:34
Właśnie oglądam Sportowy Salon, i był temat o Legii. Wypowiadał się Kubicki, który powiedział, że z jednej strony szkoda iż odszedł Okuka, bo bardzo mu się z nim dobrze współpracowało, ale z drugiej strony cieszy się, że dostanie drugą szanse. Powiedział też, że zarząd obiecał mu, że wzmocni Legię, by zaostrzyć rywalizacje w składzie.
Ja nie wiem jak to jest możliwe, skoro Borek powiedział, że piłkarze nie dostali pensji od marca...

Raffi
15-06-2003, 21:38
A tydzień temu Marek Saganowski powiedział na przykład, że klub nie zalega mu z żadną pensją. I komu tu wierzyć :> :> ;)

MaxyM
15-06-2003, 21:42
Nie wiem :>

Wiem tylko, że strasznie się naśmiewają w studiu z Wisły... :>

Q_(L)
16-06-2003, 08:24
Nie wiem :>

Wiem tylko, że strasznie się naśmiewają w studiu z Wisły... :>

Może nie układa im się "wpółpraca" z Basałajem :> :hmm:

Q_(L)
16-06-2003, 08:27
A tydzień temu Marek Saganowski powiedział na przykład, że klub nie zalega mu z żadną pensją. I komu tu wierzyć :> :> ;)

On mógł akurat mówić prawdę, bo jest wart troszkę kasy i wolą mu nie zalegać z wypłatami, jak kilku innym zawodnikom...
Priorytet to wypałacanie kasy tym "kopaczom", którym nie kończą się kontrakty :hmm:

aaadamm
16-06-2003, 09:05

On mógł akurat mówić prawdę, bo jest wart troszkę kasy i wolą mu nie zalegać z wypłatami, jak kilku innym zawodnikom...
Priorytet to wypałacanie kasy tym "kopaczom", którym nie kończą się kontrakty :hmm:

tylko ze Sagan nie zdobyl z Legia mistrza - to mu nei zalegaja

Mini
16-06-2003, 09:20
Poledica i ci dwaj polonisci to nie jest wzmocnienie-to po prostu kolejny Janiak,Rosłoń czy Solnica albo Szewczyk.żadna konkurencja dla podstawowej 11. :fu:
bedę wdzięczny (nie wiem komu) jeżeli oprócz Majewskiego nikt nie odejdzie a przyjdą jacy wartościowi zawodnicy. np.Kuś :help:

Aureliusz
16-06-2003, 11:50
A ja w coraz ciemniejszych kolorach widzę tę przyszłośc Legii. Szykuje sie kolejna zmiana na minus. Zielu podobno odchodzi. Choć sam w to nie wierzę, ale jak jednak dojdzie to do skutku, to już obrony w ogóle nie będziemy mieli. Oj, czarno to widzę.

Nazgul
16-06-2003, 11:56
A ja w coraz ciemniejszych kolorach widzę tę przyszłośc Legii. Szykuje sie kolejna zmiana na minus. Zielu podobno odchodzi. Choć sam w to nie wierzę, ale jak jednak dojdzie to do skutku, to już obrony w ogóle nie będziemy mieli. Oj, czarno to widzę.

Ja też.
A wszystko dlatego, że żyjemy w kraju niestabilnym politycznie i gospodarczo. Firmy które nie robią przekrętów ledwie przędą albo są na minusie a rząd nie jest w stanie zrobić porządku. A jak wejdziemy do UE będzie jeszcze gorzej - w tej chwili realne dochody Skarbu Państwa są niższe niż składka członkowska w Unii którą za 4-5 lat trzeba będzoe płacić...

szczepan
16-06-2003, 12:54
zacznijmy od tego ze raczej na Poledice nie bedzie nas stac...

szczepan
17-06-2003, 15:14
ej nie wiem czemu ale ostatnio zlapalo mnie dziwne przeczucie ze jednak potajemnie sa jakies rozmowy z jakims sponsorem...
dlaczego??
1)zmiana nazwy
2)przychodzi Engel - ktory jak wiadomo tani nie jest i raczej nie rzyzykowal by jakis zaleglosci
3)ogolnie dobra atmosfera w klubie. niby kasy ma brakowac niby ma ciezko a mam wrazenie ze dzialacze i caly sztab jest taki jakby spokojny...

biotronic
17-06-2003, 18:11
za spokojny jak na muj gust. Wszystkie rozmowy przycichly. Wszystko mialo sie wyjasnic do jakiegos tam czwartku (tydzien temu). Gdyby Zarajczyk chcial sprzedac akcje to nie planowalby zakupu/sprowadzenia nowych zawodnikow (Klimka choc to z PS wiec...). Jesli sprawa sie nie wyjasnie to proponowalbym mala manifestacje pod budynkiem klubowym naklaniajaca pana Zarajczyka do jak najszybszego odsprzedania akcji klubowych ( w dobre rece ofkorz). Wiemy, ze sa prowadzone rozmowy z Jakubasem. Zarajczyk mowi, ze jak to nie wypali to ma jeszcze jakiegos innego asa w rekawie. Przydaloby sie nadac malego pedu calej tej sprawie a taka manifestacja moglaby w tym pomoc. Zarajczyk poczulby, ze nie ma juz za soba kibicow i powinien jak najszybciej zabrac swoje manatki z klubu... albo my mu w tym pomozemy. Co wy na taka mala manifestacyjke ( z 500 chlopa :)

biotronic
19-06-2003, 00:22
dwa dni i zero odpowiedzi. Rozumiem, ze wszyscy sa usatysfakcjonowani rzadami Zarajczyka i Polmotu...

Nazgul
19-06-2003, 09:20
dwa dni i zero odpowiedzi. Rozumiem, ze wszyscy sa usatysfakcjonowani rzadami Zarajczyka i Polmotu...

Słuchaj - malinowo nie jest, ale z drugiej strony ja pieję z zachwytu że mamy Zarajczyka a nie Gondora, Pawelca albo Ptaka. Zgodzisz się?

C@mo
19-06-2003, 11:52

Słuchaj - malinowo nie jest, ale z drugiej strony ja pieję z zachwytu że mamy Zarajczyka a nie Gondora, Pawelca albo Ptaka. Zgodzisz się?

no tza za to wypic ;)

biotronic
21-06-2003, 00:06
czy nie widzicie, ze wlasnie podazamy w kierunku Widzewa, czy Pogoni (no z Pogonia to troszke przesadzilem) ??? Zarajczyk jest moim zdaniem jakims megamitomanem. Gada gada gada i jeszcze pewnie w to wierzy. Jemu zalezy na wladzy i tyle. Ma gdzies to czy Legia bedzie mistrzem czy gdzies w srodku tabeli. On tylko liczy pieniazki we wlasnym portfelu.

Nazgul
21-06-2003, 08:43
czy nie widzicie, ze wlasnie podazamy w kierunku Widzewa, czy Pogoni (no z Pogonia to troszke przesadzilem) ??? Zarajczyk jest moim zdaniem jakims megamitomanem. Gada gada gada i jeszcze pewnie w to wierzy. Jemu zalezy na wladzy i tyle. Ma gdzies to czy Legia bedzie mistrzem czy gdzies w srodku tabeli. On tylko liczy pieniazki we wlasnym portfelu.

Zobaczymy w sierpniu i później. Jak na razie jak pisąłem - malinowo to nie wygląda, ale już dwa lata temu Legia miała walczyć o utrzymanie a rok temu Saganowski miał być dupą a nie piłkarzem a jak grał na wiosnę? Poezja. Dajmy działaczom się wykazać a potem ich rozliczymy.

_Bart
25-06-2003, 12:38
prosze prosze w klubie nie ma pieniedzy na zapłacenie za majstra a tu:

Od przyszłego tygodnia obiekty przy Łazienkowskiej będzie ochraniać inna firma. Zarząd klubu zrezygnował z usług sochaczewskiej firmy Argus. Zastapi ją firma Matpol. Z naszych informacji wynika, że będzie to kosztować 3 razy drożej...

za LegiaLive

Tylko wypada pogratulowac... głupoty.

bemowiak
25-06-2003, 12:41
Matpol to profesionalna firma,starczy spojrzeć na ich działania w Krakowie... :fu: no może u nas będą sie inaczej zachowywyać ale jak nie to żal mi przyjezdnych! Kurde a w tamtej firmie jest taki ochroniarz który chętnie na mecze wpuszczał za mniejszą opłatą :> :]

Mini
25-06-2003, 12:47
Matpol to profesionalna firma,starczy spojrzeć na ich działania w Krakowie... :fu: no może u nas będą sie inaczej zachowywyać ale jak nie to żal mi przyjezdnych! Kurde a w tamtej firmie jest taki ochroniarz który chętnie na mecze wpuszczał za mniejszą opłatą :> :]
zapewne właśnie dlatego zmienili firmę.a zapłacenie 3 razy więcej ma zapobiec wchodzeniu za piątkę albo dychę które przynosi klubowi olbrzymie straty jak ochroniarz dostanie więcej to będzie chciał mniej dorobić na boku(ale i tak tego nie ukrócą.policzcie ile rozchodzi się karnetów ile ludzi jest na każdym meczu.biorąc pod uwagę ceny to powinno być to chyba więcej niż 3-4 bańki na sezon a z różnych ciekawych informacji wynika że jest tego znacznie mniej.

bemowiak
25-06-2003, 13:01
ale te ceny są o wiele za wysokie a ja niejestem milionerem,jeszcze niezarabiam i kase na mecze musze brać od starych,ale niechce ich zabardzo obciążać to na co poniektóre mecze wchodziłem dając w łape a na inne kupując bilet.Jak by bilety były tańsze to nietrzeba by było droższej ochrony...

_Bart
25-06-2003, 13:08

Nie wiem czy dobrze pisze ale w krakowie chyba ochrania Impel (ch... im w dupe).

Co do wpuszcznia za łape to tylko ryby nie biorą.

bemowiak
25-06-2003, 13:10

Nie wiem czy dobrze pisze ale w krakowie chyba ochrania Impel (ch... im w dupe).

Co do wpuszcznia za łape to tylko ryby nie biorą.

a to jest bardzo możliwe bo niejestem pewny do końca

biotronic
27-06-2003, 00:17
nie chcialbym za bardzo rozmywac tematu, ale ci, co wchodzac daja w lape oszukuja swoj ukochany klub, zreszta tak samo ci, co kradna male flagi... nie wazne. tzn. nie w tym temacie.

_Bart
27-06-2003, 00:36
nie chcialbym za bardzo rozmywac tematu, ale ci, co wchodzac daja w lape oszukuja swoj ukochany klub, zreszta tak samo ci, co kradna male flagi... nie wazne. tzn. nie w tym temacie.

to jest temat na inna historie wiec jak cos to otworz nowy topic

ja juz naszczescie nie mam takiego problemu bo od kilku lat mam karnet

Raffi
28-06-2003, 00:13
Nie droższa, a trochę tańsza będzie nowa firma ochroniarska na Legii, Mat-Pol. Za podanie błędnej informacji przepraszamy.

za legialive

Raffi
28-06-2003, 00:22
Legia po urlopach, Engel zapowiada trudny sezon Maciej Weber 27-06-2003, ostatnia aktualizacja 27-06-2003 18:53

- Wyjaśniliśmy sobie, że ten sezon będzie trudny dla wszystkich. Wierzymy, że sukcesy przyjdą, ale wiemy, że zależą tylko od nas - mówił Jerzy Engel, od ubiegłego tygodnia nowy dyrektor sportowy Legii. W piątek piłkarze z Łazienkowskiej zakończyli urlopy. W sobotę zaczynają treningi
- Nowi zawodnicy? A, trzeba było się rozglądać. Jest Tomek Sokołowski, a także zawodnicy z Chorwacji i Bułgarii - dodał Engel. Sokołowskiego do 30 czerwca obowiązuje kontrakt z Amicą, lecz uznano, że bez sensu stwarzać sztuczne bariery. - No comments - stwierdził w światowym stylu zawodnik. - Będę się wypowiadać dopiero po podpisaniu kontraktu.

On miejsca w Legii może być już pewien. Kandydaci na lewego obrońcę - Andrija Balajić i Zdrawko Stankow - o to miejsce muszą dopiero się postarać. Czas na przekonanie trenerów dostaną od dzisiaj, gdy drużyna o godz. 10 zainauguruje przygotowania do nowego sezonu. 1 lipca Legia jedzie na pierwsze zgrupowanie - do Białej Podlaskiej. Po jego zakończeniu okaże się, który z nich (może obaj?) może liczyć tutaj na angaż.

Bardziej rozmowny od nieco onieśmielonego Sokołowskiego II był Sokołowski nazywany Sokołowskim I. Ale w końcu (z krótką przerwą) on jest w Legii od siedmiu sezonów, i to jego kibice rozpoznają na pierwszy rzut oka. Ciekawe tylko, co zrobić z przezwiskiem "Sokół"? Tu także będzie trzeba coś pomajstrować. - Do Legii raczej nie przychodzą zawodnicy anonimowi. Tomek gra długo w lidze, grał w reprezentacji olimpijskiej. Rywalizacja może nam tylko wyjść na dobre. Ta przypadkowa zbieżność imion i nazwisk to oczywiście ciekawostka dla prasy i kibiców. Do tej pory spotykaliśmy się w różnych drużynach, teraz spotykamy się w tej samej. Dziennikarze na razie do mojego nazwiska dopisują jedynkę, do jego dwójkę. Na pewno zwłaszcza na początku może być z tym zabawnie - mówił "stary" Sokołowski na temat nowego kolegi.

Księga pamiątkowa

Na spotkaniu oprócz aktualnie mających pracować z pierwszym zespołem trenerów: Dariusza Kubickiego, Krzysztofa Gawary, Krzysztofa Dowhania oraz Lucjana Brychczego był obecny także ten, którego w tym sezonie już w Warszawie nie będzie, czyli Dragomir Okuka. Serbski szkoleniowiec zgodnie z obietnicą przyleciał wczoraj wieczorem, aby po prawie dwóch i pół roku pracy pożegnać się z klubem. Od młodych kibicek dostał księgę pamiątkową z wpisami z forum internetowego - wyrażającymi wielki żal z powodu jego odejścia. - To moje córki - pokazywał na dziewczyny "Drago", bardzo zadowolony.

Po jego odejściu w Legii z całej kolonii Serbów zostanie być może już tylko Aleksandar Vuković. Chyba że jednak nie odejdzie Stanko Svitlica. - Trochę szkoda, że z Legii odchodzą prawie wszyscy moi rodacy. Nie wiadomo, co ze Stanko Svitlicą. Gdyby i on odszedł, to zostałbym sam. Szkoda, bo wszyscy oni to moi przyjaciele. Na szczęście jestem już w Warszawie długo, mam tu wielu przyjaciół, więc nie będę się czuł osamotniony. A teraz myślę już tylko o rozpoczęciu sezonu. Przed końcem tamtych rozgrywek bardzo tęskniłem za wakacjami. Jak się zaczęły, od razu zacząłem tęsknić za futbolem - wyjaśniał Vuković.

Zresztą wcale nie wiadomo, czy będzie całkiem sam, bo wieczorem do Warszawy też zgodnie z obietnicą przyleciał Svitlica i wcale nie jest powiedziane, że w tym sezonie już w Legii nie zagra. Proponowana zagranicznym kontrahentom cena miliona euro jakoś nie przypadła do gustu nawet najbardziej zainteresowanym klubom, w tym Borussii Moenchengladbach, która mając do wyboru Serba i tańszego reprezentanta Czech, zaczęła skłaniać się ku drugiemu z rozwiązań.

Na spotkanie przybył też Adam Majewski, od nowego sezonu mający grać w greckim Panioniosie Ateny. Spóźnił się do niedawna kapitan drużyny Cezary Kucharski (on też wyjeżdża do Grecji, tyle że do Iraklisu Saloniki). Gdy zawodnicy już wyruszali na AWF na badania wydolnościowe, jeszcze stał przed budynkiem klubowym i konferował z Okuką. Obok przewijał się tłum. Od piątku do niedzieli (w zamian za wykonywane na stadionie prace porządkowe) spotkanie wyznaczyli sobie Świadkowie Jehowy. - Ja na razie mam wolne. Do Grecji wyjeżdżam dopiero 8 lipca - powiedział Kucharski.

Dobre badania

- Zawodnicy odbyli badania w dwóch turach. Wypadły dobrze. Miały pokazać jak pogrupować zawodników i jakie obciążenia im zaaplikować podczas treningów. O ich dokładnych wynikach będę mógł poinformować w sobotę rano - powiedział trener legionistów Dariusz Kubicki. Nie najgorzej wypadły m.in. badania Pawła Golańskiego. Pół roku temu przychodził do Legii jako kapitan reprezentacji Polski juniorów, która zdobyła mistrzostwo Europy. Potem miał kilka kontuzji, nie miał i raczej nadal nie ma szans na grę w pierwszym składzie. W klubie zastanawiają się nad jego wypożyczeniem.

Z innych spraw - 1 lipca w Wydziale Gier PZPN odbędzie się sprawa, której tematem będzie rozwiązanie kontraktu Dospelu Katowice z Moussą Yahayą. Dospel wypożyczył napastnika z Nigru na rok z Legii i miał zapłacić ok. 100 tys. zł. Oczywiście nie zapłacił. Gdyby PZPN rozwiązał ten kontrakt, to Yahaya znowu byłby własnością Legii.

Stołeczny klub przygotowuje się do sezonu nie tylko od strony sportowej, ale i organizacyjnej. Trwają prace wykończeniowe nowych szatni i pomieszczeń do regeneracji dla zawodników. Zaraz za wejściem na trybunę honorową ma powstać pub dla kibiców z abonamentami. - Brakuje tylko 110 tys. zł na zainstalowanie wanien do rehabilitacji. Może ktoś by nam je zafundował - zaapelował Edward Trylnik, prezes klubu. A tak swoją drogą, gdyby Dospel uregulował należność za Yahayę, to na te wanny akurat by starczyło.

*No, wypadałoby Drago pożegnać na lotnisku, jak będzie odlatywał. Jak któś będzie wiedział kiedy (ponoć poniedziałek, nie niedziela jednak) i o której, to niech da znać.
* Borussia już chyba kupiła tego Czecha, z tego co pamiętam (?)
*Dobrze też, że Kuba uważa, żeby zawodnikom nie fundować urawniłowki a la Smuda, tylko podejść do każdego indywidualnie w kkwestii obciążeń treningowych.

Mrk
28-06-2003, 09:10
*No, wypadałoby Drago pożegnać na lotnisku, jak będzie odlatywał. Jak któś będzie wiedział kiedy (ponoć poniedziałek, nie niedziela jednak) i o której, to niech da znać.

Jeżeli by to było w poniedzialek i jezeli ja już będę po obronie licencjata, to nawet w garniaku pojadę na lotnisko pożegnać naszego kochanego DRAGO! ;(

Jak ktoś będzie coś wiedział, niech da koniecznie znać!!!!!

Raffi
01-07-2003, 11:02
Ekstraklasa bez Legii, Polonii i Widzewa?
01.07.2003 07:42 (aktualizacja 08:44)

Czy warszawska publiczność zostanie bez ekstraklasy? / Paweł Sikora/RMF
30 czerwca upłynął termin składania wniosków do PZPN o przyznanie licencji, które uprawniają do gry w ekstraklasie. Jak się okazuje nie wszystkie wnioski spełniają kryteria umożliwiające wydanie licencji.

Tymczasem PZPN zapowiada koniec pobłażliwości. - Licencje nie są wymysłem ostatnich dni czy tygodni. Kluby miały kilka lat by się przygotować do ich wprowadzenia. Dlatego litości nie będzie - mówi dyrektor Departamentu Rozgrywek PZPN, Marcin Stefański.

- Jeśli kluby nie dostosują się do wymogów licencyjnych, nie zagrają w ekstraklasie - wtóruje wiceprezes PZPN i jednocześnie przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych, Eugeniusz Kolator.

Które kluby mają kłopoty? Wbrew pozorom to nie wnioski beniaminków są niekompletne. Na dzień dzisiejszy licencji nie otrzymają... Legia, Polonia oraz Widzew.

Najwięcej zastrzeżeń budzi wniosek Polonii Warszawa. Klub zalega z płatnościami względem ZUS i Urzędu Skarbowego, nie wskazał źródeł finansowania na bieżący sezon, przysłał nieaktualny wyciąg z rejestru sądowego zawierający informacje o władzach klubu oraz formie prawnej, do tego nie ma oświetlenia. Co prawda, na stadionie przy Konwiktorskiej prowadzone są prace przy jego instalacji, jednak nie ma szans na ich zakończenie przed rozpoczęciem rozgrywek. W tej sytuacji, jeśli nawet klub wyjaśni kwestie finansowe, będzie musiał grać na innym stadionie.

W niewiele lepszej sytuacji znajdują się Legia i Widzew. W wypadku obu tak zasłużonych dla polskiej piłki klubów, zarzuty ograniczają się do sfery finansowej. Legia nie przedstawiła zaświadczeń o bieżącym regulowaniu należności wobec ZUS i US, a także raportu biegłego rewidenta za zeszły rok. Widzew również ma zaległości wobec obu instytucji państwowych, do tego nie wskazał źródeł finansowania na nadchodzący sezon.

Minimalne uchybienia dotyczą Górnika Polkowice, na stadionie którego wciąż budowane jest oświetlenie. Planowany termin ukończenia prac to 1 sierpnia, co nie wzbudza uwag PZPN. Niewielkie zastrzeżenia wzbudzają dokumenty finansowe Lecha Poznań. Problem z oświetleniem (skutkujący grą poza własnym boiskiem) mogą mieć jeszcze Garbarnia Szczakowianka i Górnik Łęczna. Dokumenty z tych klubów zostały wysłane w terminie, nie nadeszły jednak jeszcze do siedziby związku.

Czyżby więc w ekstraklasie zabrakło klubów z Warszawy i Łodzi? Mimo merytorycznych przesłanek za takim rozwiązaniem, jest to mocno wątpliwe. Sprawa zapewne, jak to już bywało, "rozejdzie się po kościach"...(INTERIA.PL/Sport)

Pewnie ktoś znowu o czymś zapomniał...Bałagan panujący w naszym klubie działa mi na nerwy...

Raffi
03-07-2003, 10:54
Legia spłaca długi

ZUS i urząd skarbowy wciąż czekają

Kończy się termin wysyłania dokumentacji przez kluby do PZPN. Okazało się, że Legia, podobnie jak Polonia i Widzew, wciąż nie złożyła kompletnych informacji.

W dokumentach klubu z Łazienkowskiej zabrakło zaświadczeń finansowych, czyli raportu o uregulowanych płatnościach w ZUS i urzędzie skarbowym.

- Legia przysłała niekompletną dokumentację i została wezwana do jej uzupełnienia. Ma uregulowaną sprawę z zawodnikami, spłaciła zadłużenia wobec klubów. Z ZUS i urzędem skarbowym na rok 2003 też będzie - w najbliższym czasie, jak zapewnia - rozliczona, więc problem jest wyolbrzymiony - powiedział szef departamentu rozgrywek PZPN Marcin Stafański. - Musimy uzupełnić wymaganą dokumentację. Dziś w naszym kraju mało kto ma wszystko na bieżąco opłacone. Nie przeczę, że mamy zaległości wobec ZUS i urzędu skarbowego. Nie ma jednak o co się niepokoić. Ważne, abyśmy mieli podpisaną ugodę z wierzycielami. Jedną mamy, a druga jest w trakcie parafowania. Rozmawiałem w środę z Eugeniuszem Kolatorem, przewodniczącym komisji licencyjnej, który zapewnił mnie, że wystarczy, abyśmy tylko przekazali brakujące zaświadczenia i otrzymamy licencję pozwalającą na grę w ekstraklasie - powiedział prezes KP Legia Warszawa SSA Edward Trylnik.
A to z dzisiejszego Życia Warszawy

kud(L)aty68
03-07-2003, 11:20
Moze sie czepiam albo jestem naiwny, ale wolalbym bez zadnych ugod, bez dlugow - tak normalnie.
A wracajac do tematu: przyszlosc? Jak zwykle niejasna chyba, ze ktos jest Nostradamusem ;)
Pozostaje tylko zyczyc sobie, zeby przyszlosc nie byla gorsza od codziennosci.

pzdr.