Kolejka linowa w Warszawie?

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • c_zary
    Legionista
    • 05.2003
    • 5412

    Kolejka linowa w Warszawie?

    Kolejka linowa w stolicy?

    Kolejka linowa łącząca uniwersytecki kampus, ulokowany w zabytkowych koszarach na Pradze, z Uniwersytetem Warszawskim to na razie tylko projekt, ale to realny pomysł - pisze "Życie Warszawy".

    Według gazety, coś, co dziś wygląda na mrzonkę, w przyszłości może stać się atrakcją turystyczną na miarę europejskiej metropolii. "ŻW" przedstawia wizję, której autorem jest dr Lech Królikowski, przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

    Jego zdaniem, carskie koszary przy ul. 11 Listopada na Pradze są wymarzone dla rozwoju życia akademickiego. Gdyby zrobić tam miasteczko studenckie i połączyć je kolejką linową z Uniwersytetem, zyskalibyśmy niezwykły obiekt, a o naszym mieście zrobiłoby się głośno - przekonuje Królikowski.

    Pomysł połączenia brzegów Wisły mostem powietrznym był już kiedyś proponowany przez architektów i znalazł się w przyjętej niedawno "Strategii rozwoju Traktu Królewskiego". Jej autorzy przewidzieli jednak kolejkę tylko jako lokalną przeprawę turystyczną Starówka-ZOO. Projekt Lecha Królikowskiego czyni z niej oś przyszłego rozwoju Uniwersytetu Warszawsiego - podkreśla "ŻW".

    (PAP)
    Normalnie jak na Roosevelt Island
    ...
  • Mini
    Legionista
    • 05.2003
    • 7773

    #2
    Re: Kolejka linowa w Warszawie?

    Jego zdaniem, carskie koszary przy ul. 11 Listopada na Pradze są wymarzone dla rozwoju życia akademickiego. Gdyby zrobić tam miasteczko studenckie i połączyć je kolejką linową z Uniwersytetem, zyskalibyśmy niezwykły obiekt, a o naszym mieście zrobiłoby się głośno - przekonuje Królikowski.
    już jest piękne i znane a to bedzie tylko dodatkowa atrakcja

    Komentarz

    • MaxyM_
      Legionista
      • 11.2003
      • 3068

      #3
      http://www.method.letawi.pl/maxymfo/viewtopic.php?t=111 :>
      Warszawa Forum http://www.method.letawi.pl/moje/avatarki/mm.gif

      Komentarz

      • Aigel
        Legionista
        • 10.2003
        • 254

        #4
        Re: Kolejka linowa w Warszawie?

        Zamieszczone przez c_zary
        Jego zdaniem, carskie koszary przy ul. 11 Listopada na Pradze są wymarzone dla rozwoju życia akademickiego. Gdyby zrobić tam miasteczko studenckie i połączyć je kolejką linową z Uniwersytetem, zyskalibyśmy niezwykły obiekt, a o naszym mieście zrobiłoby się głośno - przekonuje Królikowski.
        Tak napewno, po pierwsze od jednostki do UW jest szmat drogi, ile to by kosztowalo, jak pociagnac ta kolejke, przecierz tam sa bloki, kamienice itp. tak sie sklada ze ja wychowalem sei w tej kamienicy obok jednostki i po zamknieciu jednostki mial byc tam dom uchodzcy, poziej przeniesione w czesci Muzeum WP, teraz to sa tam jakiejs imprezy typu slubu chciny itp, a teraz wioska studencka . Najlepiej bylo za czasow jednostki, gra w kosza w kosza na terenie jednostki, rzucanie w wartownikow jajkami, ziemniakami itp, to byly czasy , a no i malolaty wystajace pod jednostka tez tworzyly klimat.
        ale wracajac do sprawy kolejki moim zdaniem pomysl z seri SF
        PIJ KROLEWSKIE BEDZIESZ WIELKI

        Komentarz

        • legart
          Administrator
          • 05.2003
          • 9680

          #5
          Niech metro najpierw skończą.

          Komentarz

          • Mrozik
            Legionista
            • 05.2003
            • 3222

            #6
            Projekt super ale... hajs hajs hajs :/

            Komentarz

            • Beny
              Legionista
              • 06.2003
              • 7683

              #7
              8-
              Tak. To ile mamy długu jako miasto? Tyle? To ja chcę jeszcze to, to i tamto. I też będzie głośno o Warszawie. A może UW sam to pokryje? Fajnie. To pewnie czesne wprowadzą, albo i inne opłaty. Ehh, za bieżące potrzeby niech się zabiorą, a nie będą bujać w... kolejkach linowych. :/

              Komentarz

              • kozer
                Legionista
                • 05.2003
                • 2133

                #8
                Pomyśł mi się podoba, ale jak zwykle znajdą się tacy, którzy będa to utrudniać i skończy się jak zwykle na samym projekcie bo nie będzie kasy, albo wybudują to za 40 lat 8o

                Komentarz

                • Junior_Mokotow
                  Legionista
                  • 12.2003
                  • 234

                  #9
                  Fajny pomysł!!! Tylko ciekawe ile budowa im zajmie skoro metro budują już ponad 20 lat :/
                  "You will never drink alone"

                  UPG pije

                  Komentarz

                  • Unico
                    Legionista
                    • 05.2003
                    • 850

                    #10
                    Całkiem niedawno u nas też chcieli zrobić (a może nawet jeszcze chcą) kolejkę na kopiec Kościuszki.

                    Nie którzy to już sami nie wiedzą na co wydawać pieniądze...
                    Jestem, a tak jakby mnie nie było...
                    Nie ma mnie, a tak naprawdę jestem...

                    Komentarz

                    Pracuję...