PDA

Zobacz pełną wersję : Czas na WIELKIE ZMIANY

MaxxxiM
01-06-2003, 10:00
po wydarzeniach ostatniej kolejki nadszedl czas na zmiany. jesli ktos jeszcze nie czytal, to sugeruje zapoznanie sie z trescia artykulu na stronie glownej http://www.legialive.pl/mecz.php?MeczID=76

przede wszystkim czas na zmiane wlasnociowe w spolce. obecni szefowie Legii mieli wystarczajaco duzo czasu na przeprowadzenie zmian i stworzenie przynajmniej zalazkow silnej druzyny.

Bramkarza mamy w zasadzie jednego, co jak na druzyne aspirujaca do tytulu mistrza lub wystepow w europejskich pucharach jest smiechem na sali.
srodek obrony mamy wiekowy. Uwiebiam Zielinskiego (bo to czlowiek dla ktorego L nie jest tylko logiem jednego z klubow). Lubie Bereta. Zielak jest ambitny i walczy, ale ile jeszcze? Beret juz chyba przestal walczyc. A tymczasem zmiennikow nie widac.
Pomoc: Maja odchodzi (i po wczorajszym meczu to chyba jednak dobrze), Vuko nie gra tak jak w ubieglym sezonie, wiec ciezko wyczuc o co chodzi. Kielbowicz miewa przeblyski, etc.
W ataku rozkreca sie Sagan i to akurat cieszy, oby byl zdrowy przez caly nastpeny sezon i strzelal bramke za bramka.

Kiedy nadchodza mecze o wszystko, kiedy jest jeszcze czas by zawodnicy wylacznie dzieki swojej grze zajeli godne miejsce w lidze, okazuje sie ze nie potrafia wygrac z zespolami broniacymi sie przed spadkiem. Ale czy na pewno nie potrafia?

Mija rok od momentu kiedy Legia zdobyla MP. Premii za ten sukces pilkarze nie otrzymali...

Pytanie, co zrobili szefowie Legii by wprowadzic element normalnosci w klubie?

Obecni wlasciciele powinni oddac akcje klubu za darmo ( i spier :* jak najdalej), czlowiekowi odpowiedzialnemu, ktory bedzie potrafil stworzyc na Lazienkowskiej silna druzyne na lata. i niech nim bedzie Jakubas lub ktokolwiek, kto rozumie ze budowanie druzyny nie polega na wyprzedawaniu kluczowych zawodnikow w najwazniejszych momentach.
Dlazego za darmo? bo pieniadze nie naleza sie ludzim ktorzy zadluzaja klub. a kase za akcje lepiej przeznaczyc na budowe druzyny niz na wypychanie kieszeni ludziom ktorzy moze znaja sie na motoryzacji ale na pilce na pewno nie (wiem ze to niemozliwe, ale teraz gore wziely emocje kibica)

Trzeba te i inne zmiany przeprowadzic jak najszybciej, bo jesli nie to tak jak napisall Jarcys, ktoregos dnia obudzimy sie w II lidze

ps. to jest moze drobiazg, malo znaczacy w swietle powyzszych element, ale popatrzcie na strony oficjalne Legii i Wisly. Na oficjalnej Legii temat sprzed tygodnia, a Wisla...

jest mi przykro, ze tak sie konczy ten sezon (bo europejskie puchary to juz tylko cud moze uratowac), ale wierze ze nastepny bedzie lepszy.

http://www.legialive.pl/dodatki/bajery/67.gif

Nazgul
01-06-2003, 10:49
Czyli proponujesz rewolucję. A rewolucje mają to do siebie, że zaraz po nich jest baaaaaaaaaardzo źle. A potem już się do tego przyzwyczajasz i tak zostaje :(

MaxxxiM
01-06-2003, 11:10
Czyli proponujesz rewolucję. A rewolucje mają to do siebie, że zaraz po nich jest baaaaaaaaaardzo źle. A potem już się do tego przyzwyczajasz i tak zostaje :(

rewolucje?
gdzie Ty tu widzisz rewolucje?

przede wszystkim Legii potrzebna jest kasa i nowi zawodnicy. co w tym rewolucyjnego? obecny sklad nie zakwalifikowal sie nawet do pucharow, niby ma jeszcze szanse, ale iluzoryczne. A poza tym, jesli nie potrafia wygrac z Ruchem czy Szczakowa, to co bedzie jesli trafia na silnego lub sredniego przeciwnika?

ja mowie o tym, ze czesc zawodnikow albo juz nie ma ochoty na gre w Legii, albo sil i umiejetnosci juz brakuje. I to trzeba zmienic, bo to co jest teraz jest dla mnie jako kibica nie do zaakceptowania. Rozumiem, ze mozna mecz zremisowac lub przegrac, bo taka jest pilka. Ale jesli zawodzi sie wkluczowych momentach, jesli widac brak zaangazowania, to mozemy to nazywac rewolucja lub czymkolwiek innym, ale zmiana jest niezbedna.

skandalem jest tez to, ze zrzad nie dotrzymuje obietnic. jesli obiecali zawodnikom premie za MP i pilkarz cel osiagneli, to sorry ale rok opoznienia w wyplatach jest skandalem (choc w Polandzie to sie zaczyna robic norma).

jest po prostu zle i nie odpowiada mi taka sytuacja. i dlatego uwazam ze zmiany sa potzrebne i jak widze nie jestem w tym osamotniony

Luk@s
01-06-2003, 11:14

rewolucje?
gdzie Ty tu widzisz rewolucje?

Gdzie? a myslisz ze oni tak za frajer oddadza akcje? bo mi sie nie wydaje... to juz jest troche rewolucyjne podejscie...

Nazgul
01-06-2003, 11:19
Ja mam na myśli skład, nie zarząd.

MaxxxiM
01-06-2003, 11:22
Gdzie? a myslisz ze oni tak za frajer oddadza akcje? bo mi sie nie wydaje... to juz jest troche rewolucyjne podejscie...

Jezu, pewnie ze nie oddadza za frajer. pisalem ze mnie emocje nieco poniosly. oczywiscie, ze jesli Jakubas chce Legie, to musi za akcje zaplacic. ale akurat nie to jest najwazniejsze.

a tak swoja droga, to ile sa warte akcje zadluzonego klubu, juz tak patrzac bez emocji kibica, tylko zupelnie obiektywnie: pasywa, aktywa, etc.

jesli ktos jest nieudolnym managerem to powinien sie zajac moze dotowana hodowla burakow cukrowych a nie pilka nozna, a jesli juz tak bardzo chce byc prezesem klubu, to moze jakiegos lzs-u grajacego w czwartej lidze.

kamyk
02-06-2003, 09:38
nio i sie wydaje ze rewolucja nie bardzo to jest dobry pomysl ale napewno cos trzeba wymienic w zespole ale to ejst zadanie dla trenera! moze cos piekarski zrobi miejsce po majewskim sie robi wiec pikarski moze cos zdzialac! jak oczywiscie bedzie chcial! a i caly zarzad do wymiany mosi byc nowy sponsor bo bedzie tragedia!

[marcin]
02-06-2003, 15:19
szkoda ze rok temu odeszli karwan i murawskim :fu: bo moim zdaniem zawiele sobie wtej budeslidze nie pograli a by sie w legi przydali :) a jesli chodzi o zmocnienia to jest piekarski i przydalo by sie jescze 2 obroncow i jednego napastnika :dz:

Nazgul
06-06-2003, 16:24
]szkoda ze rok temu odeszli karwan i murawskim :fu:

Karwan? Tak, szkoda. Ale Murawski za Chiny ludowe nie. Murawski nie umie grać w piłkę, umie ją tylko wykopywać... IMO Surma jest od niego o trzy klasy lepszy a Dudek o dwie...

szczepan
06-06-2003, 22:05
a ja poczekam na to kto zostanie prezesem itd... i po tym jak przeanalizuje kogo mozna kupic itd :P :D

szczepan
07-06-2003, 14:55
trzy wazne informacje (za za legialive.pl)
1
"Roszady w składzie
Coraz głośniej mówi się o wyjeździe Jacka Zielińskiego, którym interesuje się APOEL Nikozja, gdzie grać będzie Wojciech Kowalczyk. Działacze Legii zastanawiają się również nad sprzedażą Aleksandara Vukovica. Niestety, cena za niego po sezonie 2002/2003 znacznie spadła.
Do Legii najprawodpodobniej powróci Marcin Mięciel, który nie dogadał się z Iraklisem Saloniki. Jednak w jego przypadku Legia stara się znaleźć klub za granicą, bo jak mówił sam piłkarz, nie chce jeszcze wracać do Polski. Do Warszawy wracają natomiast: Moussa Yahaya i Łukasz Mierzejewski, którzy byli wypożyczeni.
Autor: Woytek
Na podstawie: Życie Warszawy"

2
"Gdzie odejdzie Svitlica?
Jak informuje Życie Warszawy, nadal nie wiadomo dokąd odejdzie najskuteczniejszy w lidze Stanko Svitlica. Napastnikiem Legii zainteresowani są menedżerowie działający na terenie Polski oraz Arminia Bielefield.
Autor: Woytek"

3
"Mijanović odejdzie
Po Adamie Majewskim, następnym piłkarzem, który odejdzie z Legii, będzie Zoran Mijanović. Serbski bramkarz został ściągnięty na Łazienkowską tuż przed rozpoczęciem rundy wiosennej w trybie awaryjnym. Nie spełnił jednak oczekiwań i w nowym sezonie zastąpi go Mustafa, Albańczyk testowany już przez Legię."

a wiec narazie same ubytki bo powrotu Yahaya i Mierzejewskiego raczej nie mozna uznac wzmocnienia czy nawet zalatanie dziur po zawdonikach ktorzy odeszli...
czy wiadomo co z Choto? i kto to ten Mustafa...?
Czy Zaluska nie moze zostac 2 bramkarzem?

MaxyM
08-06-2003, 05:05
czas isc spac...

Jak sie nie znajdzie sponsor, to beda zmiany, zamiast o gore bedziemy grac o utrzymanie.

szczepan
09-06-2003, 17:55
kolejna wiadomosc dotyczaca mozliwych wzmocnien...

"Legia Warszawa lub Wisła Kraków - do któregoś z tych klubów trafi najprawdopodobniej Patryk Rachwał. To nie jedyne osłabienie Widzewa.
Rachwał ma ważny kontrakt z Widzewem jeszcze przez rok, ale już zwrócił się do PZPN o anulowanie umowy z winy klubu, który nie wypłacił mu w terminie rat kontraktowych. Tylko takie rozwiązanie pozwoli mu bezpłatnie odejść do innej drużyny. - Sprawa jest w toku, przesłałem mój kontrakt także prawnikowi i menedżerowi. Liczę, że wkrótce wszystko się wyjaśni - mówi zawodnik.
Rachwałem zainteresowała się Legia Warszawa. Robert Kiłdanowicz, menedżer zawodnika, twierdzi, że działacze ze stolicy przystąpią do rozmów, jeśli wyjaśni się, kto będzie nowym właścicielem warszawskiego klubu.
Rachwał, który jest kapitanem reprezentacji młodzieżowej, przebywa teraz na zgrupowaniu we Wronkach przed meczem ze Szwecją. Spotkanie ma oglądać trener Wisły Kraków Henryk Kasperczak. Kiłdanowicz twierdzi, że szkoleniowiec mistrza Polski ma obserwować właśnie Rachwała. Co na to sam zawodnik? - Cieszę się, że ktoś się mną interesuje. To silne drużyny, więc z pewnością skorzystałbym z ich ofert. Czy zostałbym w Widzewie? Najpierw działacze muszą uporządkować sprawy finansowe, dopiero później budować zespół na kolejny sezon. Nie chcę przez kolejne rozgrywki walczyć o utrzymanie, w dodatku bez pieniędzy. ...
źródło: Gazeta.pl"

szczepan
09-06-2003, 18:09
na legialive.pl jest tez wywiad z Okuka:
http://www.legialive.pl/wywiad.php?WywiadID=7352

Drago mowi tutaj dosyc spokojnie o trenowaniu zespolu w przyszlym sezonie a to moze oznaczac ze jednak rzadzic bedzie Pol-Mot...

C@mo
09-06-2003, 19:21
Co do Rachwała to uważam iż jego transfer (ale tylko free) byłby dobrym posunięciem.
Chlopak jest capitainem u-21, coprawda nie jest jeszcze do konca ukształtowany w rep. gra pleymerkera a widzewie ostatno grał prawego pomocnika( Smuda wymyslil :> ) i może niestest tak blyskotliwy jak Burchardt ale talent ma a w LEGII mlodych utalentowanych piłkarzy jest jak na lekarstwo

jak już jestem przy widzewie to jest tam jeden pilkarz który mial już przygode z LEGIĄ i moim zdaniem mógłby zastąpić Svitlice(jego ioodejsie jest chyba nie uniknione) i nazywa się Piotr Włodarczyk

szczepan
09-06-2003, 21:30
Patrzac na ostatnie wyniki Wlodarczyka to nie bylby az taki zly transfer...

szczepan
09-06-2003, 22:48
jeszcze co do Rachwala:

"- Nie powiem, że chcemy dogadać się z Rachwałem. To raczej jego menedżer zgłosił nam zainteresowanie. Nie mówimy definitywnie nie, ale na razie mamy inne priorytety - twierdzi natomiast Janusz Olędzki, w Legii dyrektor sportowy.
zrodlo: Gazeta Wyborcza"

Raffi
10-06-2003, 09:12
Sokołów dwóch?

Początek zmian personalnych w Legii

Kto wzmocni w kolejnym sezonie zespół z Łazienkowskiej? Działacze Legii zainteresowani są m.in. sprowadzeniem Poledicy, Giuliano, Włodarczyka i Sokołowskiego II.

Piłkarze warszawskiej Legii mają od niedzieli urlopy. Spotkają się dopiero 27 czerwca, choć nie wiadomo, kto wówczas będzie właścicielem Legii S.S.A. Tymczasem działacze prowadzą rozmowy z piłkarzami, których ewentualnie trener Dragomir Okuka widziałby w swoim składzie.

Na pierwszy ogień poszli lewy obrońca Mirko Poledica z Lecha i prawy pomocnik Giuliano (ostatnio Widzew), który już występował w Legii. - Zawodnik Serbii i Czarnogóry był wypożyczony do poznańskiego Lecha z Vojvodiny Nowy Sad. Nie chce już występować w serbskim zespole i chętnie zadomowiłby się w Warszawie. Giuliano również myśli o powrocie do naszego miasta. Najpierw musi jednak wyjaśnić swój status. Dlatego wyjechał wczoraj do Niemiec, gdzie ma się spotkać z udziałowcem Widzewa Andrzejem Grajewskim. Później poleci na wakacje do Brazylii - mówi dyrektor sportowy Legii S.S.A. Janusz Olędzki.

Podczas pożegnalnego meczu Leszka Pisza najbardziej zapracowaną osobą był właśnie dyrektor Legii. Nakłaniał do gry w stołecznej drużynie piłkarza rodem z Dębicy Tomasza Sokołowskiego II (zbieżność imion i nazwisk ze znanym z Legii "Sokołem I? przypadkowa). 30 czerwca temu piłkarzowi wygasa z Amicą kontrakt. Olędzki rozmawiał również z Piotrem Włodarczykiem (po przygodzie z Legią bronił barw Ruchu, Śląska, AJ Auxerre i ostatnio Widzewa), którego obowiązuje jeszcze kontrakt z łodzianami do 2004 roku oraz bramkarzem Aleksandrem Kłakiem. - Sokołowski jest w naszym kręgu zainteresowań. Natomiast nie wiem, jaki status w Widzewie ma Włodarczyk - zarzekał się Olędzki.

Legię może wzmocnić również inny gracz Widzewa Patryk Rachwał. 22-letni kapitan reprezentacji młodzieżowej ma ważny kontrakt z łódzkim zespołem jeszcze przez rok, ale już zwrócił się do PZPN o anulowanie umowy z winy klubu, który nie wypłacił mu w terminie pieniędzy. - Interesujemy się Rachwałem, ale to bardziej jego menedżer Robert Kiłdanowicz widziałby go na Łazienkowskiej - informuje dyrektor Olędzki.

Legia jest także zainteresowana piłkarzami zza miedzy, czyli z Konwiktorskiej. W grę wchodzą wypożyczony z Gwardii Koszalin do drużyny "Czarnych koszul" Łukasz Jarosiewicz oraz Jarosław Mazurkiewicz. Pierwsze decyzje odnośnie ewentualnych transferów zapadną po powrocie z Chorwacji prezesa Pol-Mot Holding Andrzeja Zarajczyka i jego decyzji w sprawie sprzedaży osiemdziesięciu procent akcji Legii S.S.A.

Życie Warszawy (http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_a_ListNews1&news_cat_id=13&news_id=15605)

MaxyM
10-06-2003, 12:27
Wynika z tego, że będzie hajs... albo że sprzedadzą 3/4 obecnego składu.

C@mo
10-06-2003, 15:28
jak już jestem przy widzewie to jest tam jeden pilkarz który mial już przygode z LEGIĄ i moim zdaniem mógłby zastąpić Svitlice(jego ioodejsie jest chyba nie uniknione) i nazywa się Piotr Włodarczyk

chyba zaczne przyszlosc wrózyc wczoraj tak mi przyszlo do mózgu za Włodar mógłby przyjksc za Stanko i prosze dzisiaj czytam ze działacze z nim gadali

szczepan
10-06-2003, 20:35
Wlodarczyk jeszcze jakos rozumiem. Poledica jeszcze moze tez. Ale reszta? to nie sa wzmocnienia! ja nie chce Guliano! :zly:

a co najwazniejsze chce zeby Pol-Mot sprzedal swoje udzialy...

problem jest jeden ze ja chciec to se moge :/